Menu
- Literatura faktu(1298)
- Pamiętniki, wspomnienia, listy, autobiografie(490)
- Reportaże, felietony(841)
- Podróżniczy(181)
- Wojenny(97)
- Kryminalny(36)
- Społeczno-obyczajowy(246)
- Polityczny(207)
- Literatura piękna(5021)
- Dla Dzieci i Młodzieży(2212)
- Biografie(1190)
- Literatura obyczajowa, romanse(815)
- Kryminał(799)
- Sensacja(351)
- Powieści przygodowe(225)
- Powieści historyczne(517)
- Fantastyka(495)
- Horrory(53)
- Płyty CD(2)
- Aforyzmy, przysłowia(44)
- Archeologia(56)
- Architektura i urbanistyka(201)
- Astronomia(82)
- Audiobooki(2)
- Autograf autorki/autora(40)
- Baśnie, legendy, mity(71)
- BHP, Ppoż(8)
- Bibliologia Nauka o Książce(217)
- Wielkie Litery-duży druk(2)
- Biologia Ochrona środowiska(327)
- Budownictwo(201)
- Czasopisma(1229)
- Chemia(99)
- Cracoviana(41)
- Dziennikarstwo(37)
- Drugi obieg(19)
- Druki bibliofilskie(8)
- DVD(1)
- Ekonomia(251)
- Encyklopedie Słowniki Leksykony(926)
- Etnologia(85)
- Ezoteryka(86)
- Feminizm(7)
- Filozofia(208)
- Fizyka(48)
- Fotografia(171)
- Geografia Geologia(351)
- Historia(2573)
- Heraldyka i genealogia(6)
- Humor, satyra(193)
- Informatyka(267)
- Językoznawstwo(145)
- Judaica(15)
- Kalendarze(22)
- Kino Film(131)
- Kolejnictwo(10)
- Komiksy(88)
- Komplety dzieł wielotomowych(29)
- Książki o książkach, księgarniach, bibliotekach i antykwariatach(72)
- Książki w językach obcych(2525)
- Książki wydane przed 1945 rokiem(305)
- Kubki(0)
- Kulinaria(436)
- Kulturoznawstwo(105)
- Lektury szkolne(276)
- Literaturoznawstwo(702)
- Lotnictwo(61)
- Magnesy pamiątkowe(0)
- Mapy, atlasy(706)
- Marketing Reklama(39)
- Marynistyka, żeglarstwo(151)
- Matematyka(136)
- Medycyna, farmacja(591)
- Militaria(210)
- Miniatury(96)
- Moda, ubiór(25)
- Motoryzacja Samochody(93)
- Muzyka i taniec(257)
- Nagrody literackie(98)
- Nauka języków obcych(658)
- Naukoznawstwo, historia nauki(11)
- Nowe, nieużywane książki(886)
- Ogrodnictwo(91)
- Pasje, zainteresowania, hobby(437)
- Pedagogika(241)
- Picturebooki / książki obrazkowe(8)
- Plakaty, ulotki, dokumenty życia społecznego(3)
- Płyty winylowe(4)
- Pocztówki(658)
- Podręczniki szkolne, opracowania lektur, repetytoria(326)
- Podróże(144)
- Politologia(153)
- Popularnonaukowe(348)
- Poradniki(1359)
- Powieści młodzieżowe(321)
- Prawo(691)
- Programy teatralne i muzyczne(89)
- Psychologia(180)
- Rachunkowość, finanse, kadry(145)
- Religioznawstwo(1617)
- Reprinty(22)
- Rolnictwo, leśnictwo, hodowla(129)
- Rozwój osobisty, motywacja, biznes(254)
- Socjologia(112)
- Sport(174)
- Stosunki międzynarodowe(46)
- Sztuka(891)
- Teatr Opera(245)
- Technika(493)
- Torby bibliofilskie(3)
- Turystyka Regionalia(2350)
- Toruniana - O Toruniu i okolicach(634)
- Toruńskie Autorki, Toruńscy Autorzy(123)
- Varsaviana(57)
- Wydawnictwa albumowe(781)
- Weterynaria(5)
- Zakładki(52)
- Zarządzanie i organizacja(56)
Nowości
Promocje
Producenci
Wyszukiwarka
Wysyłka za granicę - PayPal lub przelew zagraniczny
Zaloguj się
Poznać świat / Wiktor Osiatyński
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Tytuł: Poznać świat : Rozmowy o nauce
Autor: Wiktor Osiatyński
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Czytelnik, 1989
296 stron
Format: 14,5/21 cm
Nakład: 20 000 egzemplarzy
ISBN: 8307015731
Masa: 360 g
Data wystawienia: 26.08.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Dane techniczne
| Autor | Osiatyński Wiktor |
| Data wydania | 1989 |
| Oprawa | miękka |
| Stan | Używana |
| Miejsce przechowywania | Nowy |
Produkty powiązane
Coś nowego. Opowieść z Doliny Krzemowej / Michael Lewis
Tytuł: Coś nowego. Opowieść z Doliny Krzemowej
Autor: Michael Lewis
Przekład: Justyna Nowotniak
Wydanie: I
Adres wydawniczy : Warszawa : WIG-Press, 2001
211, [7] strony
Format: 16/24 cm
ISBN: 8387014567
Masa: 510 g
Data wystawienia: 05.10.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Ekspres Reporterów 1. Polski amerykański kapitan / Jerzy Piekarczyk 2. Proces wezbrany jak rzeka / Jakub Kopeć 3. Dolary z wałka / Jan Lewandowski 4. Gwiazda Ekspresu Reporterów / Kazimierz Koszarski
Tytuł: Ekspres Reporterów : Story o kapitanie, Trucie rzeki w sądzie, Apetyt na dolary
Redakcja: Hanna Maślankiewicz
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1981
154, [3] strony
Format: 12/16,5 cm
Masa: 150 g
Data wystawienia: 18.01.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, jest zabrudzona, zakurzona.
mar
Z muzycznej międzyepoki / Stefan Kisielewski
Tytuł: Z muzycznej międzyepoki
Autor: Stefan Kisielewski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Polskie Wydawnictwo Muzyczne, 1966
344 strony
Format: 13/20 cm
Nakład: 6 220 egzemplarzy
Masa: 390 g
Data wystawienia: 20.11.2020 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na brzegach.
mar
Berek kucany / Krzysztof Teodor Toeplitz
Tytuł: Berek kucany : Felietony 1969-1970
Autor: Krzysztof Teodor Toeplitz
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Kraków : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1972
365, [2] stron
Format: 11,5/18 cm
Nakład: 10 290 egzemplarzy
Masa: 320 g
Data wystawienia: 03.12.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Bez skazy. Chirurgia plastyczna bez tajemnic / Laurence Kirwan
Tytuł: Bez skazy. Chirurgia plastyczna bez tajemnic
Autor: Laurence Kirwan
Przekład: Aleksandra Kowalska
Adres wydawniczy: Poznań : Vesper, 2006
Wydanie: I
Format: 14 / 20,5 cm
207 stron
Masa: 292 g
ISBN: 8360159033
Książka jest w bardzo dobrym stanie, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 07.10.2021
Jus.
Bolesne prowokacje / Andrzej Kijowski
Tytuł: Bolesne prowokacje
Autor: Andrzej Kijowski
Wydanie: I
Nakład: 20 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Poznań : "W drodze" Wydawnictwo Polskiej Prowincji Dominikanów, 1989
206, [1] stron
Format: 12,5/19,5 cm
ISBN: 83-85008-95-0
Książka jest w dobrym stanie, nieznacznie sfatygowana okładka.
Widok z pozycji przewróconego / Zygmunt Kałużyński
Tytuł: Widok z pozycji przewróconego
Autor: Zygmunt Kałużyński
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Kraków : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1986
369, [3] strony
Format: 12,5/19,5 cm
Nakład: 20 250 egzemplarzy
ISBN: 8306012097
Masa: 360 g
Data wystawienia: 21.08.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Pasje nasze czyli sposób na życie / Zbigniew Damski
Tytuł: Pasje nasze czyli sposób na życie
Autor: Zbigniew Damski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowe, 1981
141, [3] stron + tablice
Format: 12,5/19,5 cm
Nakład: 10 333 egzemplarzy
ISBN: 8311066884
Masa: 180 g
Data wystawienia: 17.08.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Paszkwil na siebie samego / Zygmunt Kałużyński
Tytuł: Paszkwil na siebie samego
Autor: Zygmunt Kałużyński
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1988
247, [1] stron
Format: 12,5/19,5 cm
Nakład: 20 000 egzemplarzy
ISBN: 8306016319
Masa: 250 g
Data wystawienia: 14.08.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Opowieści 2000 roku: na obraz i podobieństwo swoje / David Rorvik
Tytuł: Na obraz i podobieństwo swoje : Klonowanie człowieka : Opowieści 2000 roku
Autor: David Rorvik
Przekład: Danuta i Janusz Widemanowie
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1983
334, [2] stron
Format: 12,5/16,5 cm
Nakład: 90 350 egzemplarzy
ISBN: 8303000896
Masa: 350 g
Data wystawienia: 27.07.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną i zabrudzoną, jest przetarta na krawędziach. Niektóre strony są lekko przybrudzone.
mar
Ekspres reporterów'88: Byłem kanalią, Samotny pastor, Ojcobójcy / Sławomir Ślubowski, Eugeniusz Kurzawa, Zbigniew Juchniewicz, Maciej Langowski i inni
Tytuł: Ekspres Reporterów '88: Byłem kanalią, Samotny pastor, Ojcobójcy
Autorzy: Sławomir Ślubowski, Eugeniusz Kurzawa, Zbigniew Juchniewicz, Maciej Langowski, Jerzy Lisowski
Adres wydawniczy: Warszawa : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1988
137, [7] stron
Wydanie pierwsze
Nakład: 100 000 + 350 egzemplarzy
Format: 11,8 / 16,2 cm
Masa: 103 g
ISBN: 83-03-02192-3
Książka jest w dobrym stanie, niektóre strony są delikatnie sfatygowane, brzeg książki jest delikatnie zabrudzony.
Data wystawienia: 25.07.2022
Zos.
Maluch : wielka podróż małego Fiata z ziemi włoskiej do Polski / Przemysław Semczuk
Tytuł: Maluch : wielka podróż małego Fiata z ziemi włoskiej do Polski
Autor: Przemysław Semczuk
Adres wydawniczy: Toruń : 30. Plenum Spółdzielni Zenum, 2022
380, [1] stron
Format: 22,5/17 cm
Masa: 643 g
ISBN: 9788396379801
Książka jest w idealnym stanie, ma twardą oprawę, zawiera mnóstwo kolorowych fotografii.
Data wystawienia: 22.07.2022
Ald.
Informacja od wydawcy: Wielki żywot małego fiata!
Nie był szybki jak porsche ani przestronny jak ford, ale pokochały go miliony Polaków. Jeździł nim Pawlak w „Nie ma mocnych” i „Czterdziestolatek” inżynier Karwowski. Doskonale sprawdzał się jako milicyjny radiowóz oraz samochód dostawczy, gdy akurat „rzucili” pralki. Na wakacje nad Bałtyk i do Bułgarii woził całe rodziny, a trójkę marzycieli z Krakowa zabrał w zwariowaną podróż dookoła świata. Fiat 126p, popularne „toczydełko”, to członek wielu polskich rodzin. To symbol wszystkiego, co w PRL-u wzniosłe i marne zarazem. Samochód – legenda.
Skąd się wziął? Jakie plany miała wobec niego władza? Jak zdobywano na niego talony, a jak deficytowe części, gdy się psuł? I jaki spotkał go koniec?
W pierwszej, pełnej anegdot i ciekawostek biografii Malucha Przemysław Semczuk opowiada nieznaną historię złotego dziecka polskiej motoryzacji. Bogato ilustrowane wydanie zabiera czytelników w podróż do czasów młodości – własnej lub rodziców.
Idealny prezent nie tylko dla fanów motoryzacji.
Pożegnanie z biblioteką. Elegia z dziesięciorgiem napomknień / Alberto Manguel
Tytuł: Pożegnanie z biblioteką. Elegia z dziesięciorgiem napomknień
Autor: Alberto Manguel
Przełożył Michał Tabaczyński
Adres wydawniczy: Okoniny : Wydawnictwo Drzazgi, 2022
167, [1] stron
Format: 13,5/20,5 cm
ISBN: 9788395958182
Masa: 186 g
Książka jest w idealnym stanie, jest nowa.
Data wystawienia: 19.07.2022
Ald.
Opis wydawcy: W 2015 roku Alberto Manguel musiał przeprowadzić się z Doliny Loary we Francji, gdzie w odrestaurowanej stodole trzymał swój liczący 35 000 tytułów księgozbiór, na Manhattan. Z tych przenosin, które oznaczały dla Manguela pożegnanie z uzupełnianą przez całe życie biblioteką, powstał tom Packing My Library – zbiór błyskotliwych, erudycyjnych medytacji nad sensem kolekcjonowania książek, książką jako artefaktem kultury (i jej centralnym medium), praktykami czytelniczymi i – wreszcie – nad przemijaniem. Przekład Michała Tabaczyńskiego, finalisty Nagrody Literackiej Gdynia 2021.
Ekspres reporterów: Pamiętnik panny służącej, Walka o proboszcza, Zbrodniarze w gościach / Janusz Kuśnierz, Andrzej Borkiewicz, Andrzej W. Małachowski i inni
Tytuł: Ekspres reporterów: Pamiętnik panny służącej, walka o proboszcza, zbrodniarze w gościach
Autorzy: Janusz Kuśnierz, Andrzej Borkiewicz, Andrzej W. Małachowski i inni
Okładkę i kartę tytułową projektował: Mieczysław Bancerowski
Adres wydawniczy: Warszawa : Krajowa Agencja Wydawnicza RSW Prasa-Książka-Ruch, 1983
Wydanie pierwsze
Nakład: 100 000 + 350 egzemplarzy
150, [2] stron
Format: 11,6 / 16,2 cm
Masa: 105 g
ISBN: 83-03-00454-9
Książka jest w dobrym stanie, okładka jest lekko sfatygowana. W środku książka jest w dobrym stanie, niektóre strony są sfatygowane, lekko zabrudzone.
Data wystawienia: 08.07.2022
Zos
Piraci naszych dni / Henryk Mąka
Tytuł: Piraci naszych dni
Autor: Henryk Mąka
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Szczecin : Wydawnictwo Glob, 1987
215, [1] stron
Format: 11,5/16,5 cm
Nakład: 30 000 egzemplarzy
ISBN: 8370071147
Masa: 200 g
Data wystawienia: 07.07.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Nogi Pana Boga / Marek Barański
Tytuł: Nogi Pana Boga
Autor: Marek Barański
Adres wydawniczy: Warszawa : Keep Smiling, 2010
395, [1] strony
Format: 13/20,5 cm
ISBN: 9788393029402
Masa: 410 g
Data wystawienia: 02.07.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Wybór pism I : Uszy do góry / Jerzy Waldorff
Tytuł: Wybór pism I : Uszy do góry
Autor: Jerzy Waldorff
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wiedza Powszechna, 1993
184, [3] stron
Format: 13,5/20,5 cm
ISBN: 8321409164
Masa: 460 g
Data wystawienia: 20.06.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Nowa Ziemia / Jack Chen
Tytuł: Nowa Ziemia : W jaki sposób chłopi pewnego chińskiego okręgu rozwiązali problem nędzy
Autor: Jack Chen
Przekład: M. Gips
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1958
216, [3] strony
Format: 13/20 cm
Nakład: 5 251 egzemplarzy
Masa: 240 g
Data wystawienia: 23.05.2022 r.
Książka jest w dobrym stania, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, trochę zabrudzona, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Księgarz z Kabulu / Asne Seierstad
Tytuł: Księgarz z Kabulu
Autor: Asne Seierstad
Przekład: Anna Marciniakówna
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo W.A.B., 2005
307, [5] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 8373119175
Seria: Terra Incognita
Masa: 400 g
Data wystawienia: 06.04.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Ekspres Reporterów: Każdy rodzi się boso, Przeskakać życie, Siódmy palec / Andrzej Mularczyk, Zbigniew Juchniewicz, Tomasz Ordyk, Józef Kudela
Tytuł: Ekspres Reporterów: Każdy rodzi się boso, Przeskakać życie, Siódmy palec
Autorzy: Andrzej Mularczyk, Zbigniew Juchniewicz, Tomasz Ordyk, Józef Kudela
Adres wydawniczy: Warszawa : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1983
145, [7] stron
Format: 11,8 / 16,2 cm
Masa: 108 g
ISBN: 83-03-00426-3
Książka jest w dobrym stanie, okładka jest nieznacznie sfatygowana. W środku książka jest w dobrym stanie, w środku niektóre strony są popisane długopisem, przybrudzone. Blok książki jest delikatnie przybrudzony.
Data wystawienia: 07.02.2022
Zos.
Na krawędzi fali / Ewa Berberyusz
Tytuł: Na krawędzi fali
Autor: Ewa Berberyusz
Adres wydawniczy: Kalwaria Zebrzydowska : Wydawnictwo Calvarianum, 1991
140, [3] stron
Format: 13,8 / 19,8 cm
Masa: 223 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka jes sfatygowana, posiada białą plamę na okładce z przodu, a z tyłu naklejkę z nieaktualną ceną. W środku książka jest w dobrym stanie, niektóre strony i blok książki są zabrudzone. Posiada liczne fotografie w tekście.
Data wystawienia: 02.02.2022
Zos.
Najsłynniejsze historie miłosne XX wieku / Laura Laurenzi
Tytuł: Najsłynniejsze historie miłosne XX wieku
Autor: Laura Laurenzi
Przekład: Hanna Cieśla
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Książkowe Twój Styl, 2004
303 strony
Format: 11,5/16,5 cm
Masa: 139 g
ISBN: 8371633068
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma nieznacznie sfatygowaną obwolutę.
Data wystawienia: 18.01.2022
Jus.
Drzwi na lewo drzwi na prawo / Hamilton
Tytuł: Drzwi na lewo drzwi na prawo : Felietony z lat 1972-1975
Autor: Hamilton
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1979
339, [1] stron
Format: 12,5/19,5 cm
Nakład: 30 315 egzemplarzy
ISBN: 8306000714
Masa: 310 g
Data wystawienia: 05.01.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Mój Ojciec / Ewa Piątkowska
Tytuł: Mój Ojciec
Autor: Ewa Piątkowska
Redaktor: Regina Jackowska
Adres wydawniczy: Warszawa : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1981
Wydanie pierwsze
Nakład: 50 000 + 350 egzemplarzy
185, [3] stron
Format: 11,5 / 16,2 cm
Masa: 130 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka lekko sfatygowana, brzeg jest delikatnie porozrywany. W środku książka jest w dobrym stanie, blok książki jest lekko zabrudzony.
Data wystawienia: 04.01.2022
Zos.
Na zakręcie historii - rok 1956 [Biblioteczka wiadomości historycznych] / Jerzy Eisler, Robert Kupiecki
Tytuł: Na zakręcie historii - rok 1956 [Biblioteczka Wiadomości Historycznych]
Autorzy: Jerzy Eisler, Robert Kupiecki
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 1992
Wydanie pierwsze
50, [2] stron
Format: 17 / 24 cm
Masa: 93 g
ISBN: 83-02-04953-0
Książka jest w dobrym stanie, okładka jest lekko sfatygowana. W środku książka jest w dobrym stanie, na stronie tytułowej posiada autograf Jerzego Eislera z dedykacją dla poprzedniego właściciela.
Data wystawienia: 04.01.2022
Zos.
Tuaregowie i caterpillary / Witold Michałowski
Tytuł: Tuaregowie i caterpillary
Autor: Witold Michałowski
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo "Iskry",1983
Wydanie I
141, [1] stron
Format: 20/14,5 cm
Masa: 196 g
ISBN: 8320705010
Książka jest w dobrym stanie, posiada lekko sfatygowaną obwolutę, otarcia krawędzi boku okładki, pożółkłe strony i dedykację
długopisem na stronie tytułowej. Poza tym brak innych widocznych śladów użytkowania.
Data wystawienia: 22.12.2021
Ale.
Czarny chłopak / Camara Laye
Tytuł: Czarny chłopak
Autor: Camara Laye
Przełożył i wstępem poprzedził: Zbigniew Stolarek
Seria: Naokoło Świata
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo "Iskry", 1973
Wydanie I
180, [1] stron
Format: 20/12,5 cm
Masa: 214 g
Książka jest w dobrym stanie. Obwoluta jest nieco sfatygowana, z naddarciem przy grzbiecie. Strony są delikatnie pożółkłe. W książce znajdują się pieczątki świadczące o przynależności do zbiorów bibliotecznych oraz ex libris byłego właściciela. Poza tym brak śladów użytkowania. W środku ilustracje.
Data wystawienia: 08.11.2023
Wik.
Głubinka : Reportaże z Polski / Jędrzej Morawiecki
Tytuł: Głubinka : Reportaże z Polski
Autor: Jędrzej Morawiecki
Wydanie pierwsze
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Sic!, 2011
230, [1] stron
Format: 20,5/13,5 cm
Masa: 282 g
ISBN: 9788361967095
Książka jest w bardzo dobrym stanie, posiada jedynie lekko pożółkłe i przykurzone boki stron. Poza tym brak innych widocznych śladów użytkowania. Zawartość nienaruszona.
Data wystawienia: 29.11.2021
Ale.
Nocą kiedy przychodzi świnia / Henryk Worcell
Tytuł: Nocą kiedy przychodzi świnia
Autor: Henryk Worcell
Adres wydawniczy: Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich - Wydawnictwo, 1976
301, [1] stron
Format: 12,5/19,5 cm
Nakład: 10 000 egzemplarzy
Masa: 263 g
Data wystawienia: 21.08.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, ma zagięte narożniki.
Asi
Granica sokoła / Jarosław Abramow-Newerly
Tytuł: Granica sokoła
Autor: Jarosław Abramow-Newerly
Adres wydawniczy: Warszawa : Twój Styl, 2001
251, [4] stron
Format: 16,5/24 cm
Masa: 505 g
ISBN: 837163353x
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę, na pierwszej stronie dedykacja dla byłego właściciela.
Data wystawienia: 27.11.2021
Jus.
Transformejszen / Edward Redliński
Tytuł: Transformejszen czyli jak golonka z hamburgerem tańcowała (reportaż optymistyczny)
Autor: Edward Redliński
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Warszawskie Wydawnictwo Literackie MUZA SA, 2003
293, [3] stron
Format: 13/21,5 cm
ISBN: 8373194207
Masa: 320 g
Data wystawienia: 21.11.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Panna doktór Sadowska / Wojciech Szot
Tytuł: Panna doktór Sadowska
Autor: Wojciech Szot
Wydanie pierwsze
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Dowody na Istnienie Imprint Fundacji Instytut Reportażu, 2020
383, [1] stron
Format: 21/14 cm
ISBN: 9788365970411
Seria Reporterska
Masa: 511 g
Książka jest w idealnym stanie, jest nowa, zawiera czarno-białe ilustracje.
Data wystawienia: 20.11.2021
Ald.
They lived to tell The Tale / Brak autora
Tytuł: They lived to tell The Tale : Incredible real-life stories of adventure and survival
Brak autora
Adres wydawniczy: Londyn : The Reader's Digest, 2009
479, [1] stron
Format: 20,5/26 cm
ISBN: 9780276445392
Masa: 1720 g
Data wystawienia: 25.10.2021 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, jest napisana w języku angielskim.
mar
Ostatni tabor / Jolanta Drużyńska
Tytuł: Ostatni tabor : Jak władza ludowa zakazała cyganom wędrowania
Autor: Jolanta Drużyńska
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Poznań : Dom Wydawniczy REBIS, 2015
235, [3] stron
Format: 15,5/23,5 cm
ISBN: 9788378186748
Masa: 580 g
Data wystawienia: 17.08.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Do czytania pod prysznicem / Zygmunt Kałużyński
Tytuł: Do czytania pod prysznicem
Autor: Zygmunt Kałużyński
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Michałów-Grabina : Instytut Wydawniczy Latarnik, 2004
261, [3] stron
Format: 13,5/20,5 cm
ISBN: 8391789160
Seria: Biblioteka Latarnika
Masa: 360 g
Data wystawienia: 30.07.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Civil Society in Serbia / Zdenka Milivojewic
Tytuł: Civil Society in Serbia Suppressed during the 1990s – Gaining Legitimacy and Recognition After 2000 : CIVICUS Civil Society Index Report for Serbia
Autor: Zdenka Milivojewic
Adres wydawniczy: Belgrade : Research & Analytical Center ARGUMENT, 2006
213, [2] stron
Format: 15/20,5 cm
ISBN: 9878677280444
Masa: 580 g
Data wystawienia: 28.07.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest napisana w języku angielskim.
mar
Trzeci horyzont / Janusz Krasiński
Tytuł: Trzeci horyzont
Autor: Janusz Krasiński
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo "Iskry" , 1964
137, [3] stron
Format: 11/18 cm
Nakład: 5 250 egzemplarzy
Masa: 130 g
Data wystawienia: 27.07.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Sztuka sypiania samej / Sophie Fontanel (stan bardzo dobry)
Tytuł: Sztuka sypiania samej
Autor: Sophie Fontanel
Przekład: Monika Szymaniak
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Amber, 2014
174, [1] stron
Format: 13/20,5 cm
ISBN: 9788324150021
Masa: 230 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, nie ma żadnych śladów użytkowania.
Data wystawienia: 19.07.2021
Ald.
Poszukiwania / Antoni Gołubiew (z pieczątkami na stronie tytułowej)
Tytuł: Poszukiwania
Autor: Antoni Gołubiew
Wydanie: I
Nakład: 15 350 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo "ZNAK", 1960
356, [2] stron
Format: 14,5/21 cm
Masa: 380 g
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, na stronie tytułowej dwie pieczątki byłych właścicieli, poza tym żadnych śladów użytkowania.
Data wystawienia: 02.07.2021
Ald.
Zdławiony krzyk / Ana Tortajada
Version:1.0 StartHTML:0000000168 EndHTML:0000001406 StartFragment:0000000485 EndFragment:0000001389
Tytuł: Zdławiony krzyk
Autor: Ana Tortajada
Przekład: Ewa Błaszczyk, Katarzyna Laszkiewicz, Ewa Morycińska-Dzius
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa: Wydawnictwo Amber, 2001
198, [2] strony
Format: 15/20,5 cm
ISBN: 8372458456
Masa: 220 g
Data wystawienia: 28.05.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
To właśnie robię / Lynsey Addario
Tytuł: To właśnie robię : Znana fotoreporterka o życiu między wojną i miłością
Autor: Lynsey Addario
Przełożyła: Małgorzata Maruszkin
Adres wydawniczy: Warszawa : Świat Książki, 2017
372, [1] strony
Format: 14/21,5 cm
ISBN: 9788380313972
Masa: 560 g
Data wystawienia: 18.05.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Śniadanko u Kruppa / Witold Szymanderski
Tytuł: Śniadanko u Kruppa
Autor: Witold Szymanderski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Poznań : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1981
148, [3] stron
Format: 12/16,5 cm
Nakład: 20 350 egzemplarzy
Seria: Współczesny reportaż polski
Masa: 140 g
Data wystawienia: 04.05.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Ks. Henryk Jankowski nie ma za co przepraszać / Peter Raina
Tytuł: Ks. Henryk Jankowski nie ma za co przepraszać
Autor: Peter Raina
Wydanie: III
Adres wydawniczy: Warszawa : BOMAR, 1997
256 stron + tablice
Format: 14/24 cm
ISBN: 8390837404
Masa: 310 g
Data wystawienia: 24.04.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Naznaczeni Afryka i AIDS / Adam Leszczyński
Tytuł: Naznaczeni Afryka i AIDS
Autor: Adam Leszczyński
Zdjęcia: Krzysztof Miękus
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo TRIO, 2003
205, [1] stron + tablice
Format: 15/20,5 cm
ISBN: 8388542573
Masa: 390 g
Data wystawienia: 23.04.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Polska Akcja Humanitarna : Pomagamy / Wojciech Tochman, Jan Strzałka, Wojciech Jagielski
Tytuł: Polska Akcja Humanitarna : Pomagamy
Autor: Wojciech Tochman, Jan Strzałka, Wojciech Jagielskim
Adres wydawniczy: Warszawa-Kraków : Polska Akcja Humanitarna, 2002
161, [3] stron
Format: 17,5/24,5 cm
ISBN: 8391296733
Masa: 570 g
Data wystawienia: 19.04.2021 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Losy nie darowane / Jerzy Lovell
Tytuł: Losy nie darowane : Reportaże
Autor: Jerzy Lovell
Tłumaczenie: Edyta Szydłowska
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo "Iskry", 1969
343, [1] stron
Format: 11/18,5 cm
Masa: 300 g
Data wystawienia: 23.03.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Za grosze pracować i (nie) pracować / Barbara Ehrenreich
Tytuł: Za grosze pracować i (nie) pracować
Autor: Barbara Ehrenreich
Przełożyła: Barbara Gadomska
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo W.A.B., 2006
259, [7] strony
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 837414209X
Masa: 360 g
Data wystawienia: 19.03.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Społeczna twórczość narodu / Yurij Grafski
Tytuł: Społeczna twórczość narodu
Autor: Yurij Grafski
Adres wydawniczy: Moskwa : Wydawnictwo Agencji Prasowej Nowosti, 1984
78, [2] stron + tablice
Format: 10,5/16,5 cm
Masa: 100 g
Data wystawienia: 10.03.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Dwa ognie / Stanisław Hadyna
Tytuł: Dwa ognie
Autor: Stanisław Hadyna
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1988
394, [2] stron
Format: 13/19,5 cm
Nakład: 10 000 egzemplarzy
ISBN: 8306017455
Masa: 380 g
Data wystawienia: 25.01.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Zamęt pod Ostrą Bramą / Alicja Basta
Tytuł: Zamęt pod Ostrą Bramą
Autor: Alicja Basta
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Oficyna Wydawnicza Almapress, 1991
149, [3] stron
Format: 15/20,5 cm
ISBN: 8370200990
Masa: 220 g
Data wystawienia: 27.12.2020 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Zapiski dyletanta / Leopold Tyrmand
Tytuł: Zapiski dyletanta
Autor: Leopold Tyrmand
Przekład: Małgorzata Wolanin
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo MG, 2018
195, [1] stron
Format: 21/15 cm
ISBN: 9788377794968
Masa: 525 g
Książka jest w idealnym stanie, jest nowa, ma twardą oprawę.
Data wystawienia: 19.12.2020
Ald.
Rozmowy polskie w latach 1995-2008 / Jarosław Marek Rymkiewicz
Tytuł: Rozmowy polskie w latach 1995-2008
Autor: Jarosław Marek Rymkiewicz
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Sic!, 2009
281, [2] stron
Format: 14/21 cm
ISBN: 9788360457757
Masa: 320 g
Data wystawienia: 03.12.2020 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
W łupinie orzecha / Juliusz Kydryński
Tytuł: W łupinie orzecha
Autor: Juliusz Kydryński
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1979
260, [2] stron
Format: 13/19,5 cm
Nakład: 10 350 egzemplarzy
ISBN: 830800248X
Masa: 280 g
Data wystawienia: 23.11.2020 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest podarta na grzbiecie.
mar
Reportaże Śląskie / Jan Wiktor
Tytuł: Reportaże Śląskie
Autor: Jan Wiktor
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1982
202, [2] stron
Format: 13/20 cm
Nakład: 10 283 egzemplarzy
ISBN: 8308009360
Masa: 230 g
Data wystawienia: 21.11.2020 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Piekło mężczyzn / Jerzy Lovell
Tytuł: Piekło mężczyzn
Autor: Jerzy Lovell
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo "Iskry", 1977
220, [3] stron
Format: 11/16,5 cm
Nakład: 20 275 egzemplarzy
Masa: 180 g
Data wystawienia: 07.11.2020 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Moje dzieci moi rodzice / Adela Grochowska
Tytuł: Moje dzieci moi rodzice
Wybór: Adela Grochowska
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1977
193, [3] stron
Format: 12/16,5 cm
Nakład: 20 350 egzemplarzy
Masa: 190 g
Data wystawienia: 03.11.2020 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Ortodoksja i chaos / Aleksander Nalaskowski
Tytuł: Ortodoksja i chaos
Autor: Aleksander Nalaskowski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Kraków : Oficyna Wydawnicza "Impuls", 2013
179, [1] stron
Format: 13,5/20,5 cm
ISBN: 9788378504207
Masa: 320 g
Data wystawienia: 22.10.2020 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Polityka wschodnia Watykanu / Stanisław Markiewicz
Tytuł: Polityka wschodnia Watykanu
Autor: Stanisław Markiewicz
Wydanie: I
Nakład: 30 350 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1982
310, [2] strony + tablice
Format: 12/19,5 cm
Nakład: 30 350 egzemplarzy
Masa: 310 g
Książka jest w dobrym stanie, zawiera ilustracje na tablicach, przednia okładka ma oderwany niewielkie fragment w górnej części, na stronie przedtytułowej i pierwszej stronie z tekstem są pieczątki poprzedniego właściciela.
Data wystawienia: 20.05.2021
Ald.
Pokochaj mnie mamo / Cassie Harte
Tytuł: Pokochaj mnie mamo
Autor: Cassie Harte
Tłumaczenie: Aleksandra Kamińska
Adres wydawniczy: Warszawa : Hachette Polska, 2012
307, [3] stron
Format: 14/21 cm
ISBN: 9788375757750
Masa: 300 g
Data wystawienia: 02.08.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Dziewczyny i Sex / Jerzy Lovell
Tytuł: Dziewczyny i Sex
Autor: Jerzy Lovell
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo ''Iskry'', 1970
473, [3] stron
Format: 11/18 cm
Nakład: 30 257 egzemplarzy
Masa: 330 g
Data wystawienia: 08.07.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną. Brzeg książki zaczyna się odklejać od stron.
mar
Nie minęło nic, prócz lat.../ Szymon Kobyliński, Aleksandra Ziółkowska-Boehm
Tytuł: Nie minęło nic, prócz lat...
Autor: Szymon Kobyliński, Aleksandra Ziółkowska-Boehm
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Nowy Świat, 2003
303, [1] stron
Format: 15/20,5 cm
ISSN: 8373860452
Masa: 420 g
Data wystawienia: 07.07.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Poszukiwania / Antoni Gołubiew
Tytuł: Poszukiwania
Autor: Antoni Gołubiew
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo "ZNAK", 1960
356, [2] stron
Format: 14,5/21 cm
Nakład: 15 350 egzemplarzy
Masa: 380 g
Data wystawienia: 07.07.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Kradnij i zabijaj / Brunon Rajca
Tytuł: Kradnij i zabijaj
Autor: Brunon Rajca
Adres wydawniczy: Kraków : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1982
167, [1] stron
Format: 11,5/16,5 cm
Masa: 150 g
Data wystawienia: 20.06.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Kłopoty z ciałem : Czytanki i reportaże / Klemens Krzyżagórski
Tytuł: Kłopoty z ciałem : Czytanki i reportaże
Autor: Klemens Krzyżagórski
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich-Wydawnictwo, 1975
322, [1] stron
Format: 12,5/19,5 cm
Nakład: 10 000 egzemplarzy
Masa: 300 g
Data wystawienia: 17.06.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Ćwierć wieku i cała przyszłość / Roman Bratny
Tytuł: Ćwierć wieku i cała przyszłość
Autor: Roman Bratny
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1970
172, [3] stron
Format: 11/17,5 cm
Nakład: 10 310 egzemplarzy
Masa: 160 g
Data wystawienia: 04.06.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, na pierwszej kartce jest pieczątka byłego właściciela.
mar
Koniecznie skandal / Maksymilian Berezowski
Tytuł: Koniecznie skandal
Autor: Maksymilian Berezowski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1982
245, [1] stron
Format: 12,5/19 cm
Nakład: 50 000 egzemplarzy
ISBN: 8305111164
Seria: Zachód z bliska
Masa: 240 g
Data wystawienia: 20.05.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Historia parzy w stopy / Andrzej Krzysztof Wróblewski
Tytuł: Historia parzy w stopy
Autor: Andrzej Krzysztof Wróblewski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Młodzieżowa Agencja Wydawnicza, 1982
162, [2] stron
Format: 12,5/19 cm
ISBN: 8320313953
Masa: 180 g
Data wystawienia: 16.04.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Moje i zasłyszane / Aleksandra Ziółkowska
Tytuł: Moje i zasłyszane
Autor: Aleksandra Ziółkowska
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1988
108, [3] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 8307012759
Nakład: 20 320 egzemplarzy
Masa: 160 g
Data wystawienia: 15.07.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
an
Panowanie na zabytkach / Włodzimierz Kalicki
Tytuł: Panowanie na zabytkach
Autor: Włodzimierz Kalicki
Ilustrował: Szymon Kobyliński
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Iskry, 1991
271, [1] stron
Format: 14,5/20 cm
ISBN: 8320713358
Nakład: 10 000 egzemplarzy
Masa: 320 g
Data wystawienia: 11.03.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, na wewnętrznej stronie przedniej okładki jest ex libris byłego właściciela.
mar
Prostytutki / Eugeniusz Priwiezieńcew
Tytuł: Prostytutki
Autor: Eugeniusz Priwiezieńcew
Adres wydawniczy: Poznań : Oficyna Wydawnicza "ATENA", 1991
91 strony
Format: 24/17 cm
ISBN: 8385414010
Masa: 170 g
Data wystawienia: 16.12.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Ekspers reporterów : Jak było przy powodzi / Jakub Kopeć, Stołeczne nocne życie / Halina Leszczyńska, Opłynąć świat non-stop / Grażyna Murawska
Tytuł: Ekspres reporterów : Jak było przy powodzi, Stołeczne nocne życie, Opłynąć świat non-stop
Autor: Jakub Kopeć, Halina Leszczyńska, Grażyna Murawska
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1977
160, [3] stron
Format: 16/12 cm
Nakład: 60 350 egzemplarzy
Masa: 150 g
Data wystawienia: 17.07.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Z deszczu... ...pod rynnę / Krzysztof Teodor Toeplitz
Tytuł: Z deszczu... ...pod rynnę
Autor: Krzysztof Teodor Toeplitz
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : BGW, 1993
231, [1] stron
Format: 24x16,5 cm
ISBN: 83-7066-482-2
Masa: 381 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana.
Data wystawienia: 16.07.2019
Ald.
Od sierpnia do grudnia 1980 : Listy do Mieczysława F. Rakowskiego / Praca zbiorowa
Tytuł: Od sierpnia do grudnia 1980 : Listy do Mieczysława F. Rakowskiego
Praca zbiorowa
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : "Czytelnik", 1981
446, [1] stron
Format: 20,5/14,5 cm
ISBN: 830700604X
Nakład: 20 320 egzemplarzy
Seria: Polityka
Masa: 530 g
Data wystawienia: 22.05.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Największe spiski w historii księga 2 / Jonathan Vankin, John Whalen
Tytuł: Największe spiski w historii księga 2
Autor: Jonathan Vankin, John Whalen
Przekład: Jacek Złotnicki
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Amber, 2005
207, [1] stron
Format: 23,5/17 cm
ISBN: 8324122079
Seria: Księga Tajemnic
Masa: 340 g
Data wystawienia: 14.05.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Kto dzisiaj kocha / Mikołaj Kozakiewicz (wybór i redakcja)
Tytuł: Kto dzisiaj kocha
Wybór i redakcja: Mikołaj Kozakiewicz
Wstęp: Mikołaj Kozakiewicz
Wydanie: I
Nakład: 50 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo "Książka i Wiedza", 1981
304, [3] stron
Format: 10,5/18 cm
Masa: 201 g
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, trochę zakurzona.
Data wystawienia: 10.05.2019
Ald.
Widok z pozycji przewróconego / Zygmunt Kałużyński
Tytuł: Widok z pozycji przewróconego
Autor: Zygmunt Kałużyński
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1986
369, [3] stron
Format: 19,5/12,5 cm
ISBN: 8306012097
Masa: 350 g
Data wystawienia: 19.04.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Na dobre i na złe : Rodzina po polsku / Jerzy Lovell
Tytuł: Na dobre i na złe : Rodzina po polsku
Autor: Jerzy Lovell
Przełożył: Piotr Filipowski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo "Iskry", 1975
243, [1] stron
Format: 18/11,5 cm
Nakład: 20 275 egzemplarzy
Masa: 190 g
Data wystawienia: 12.04.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, kilka ostatnich kartek jest poplamionych.
mar
Zapiski z lekka kontrolowane : Felietony listopad 2003-sierpień 2006 / Andrzej Szmak
Tytuł: Zapiski z lekka kontrolowane : Felietony listopad 2003-sierpień 2006
Autor: Andrzej Szmak
Ilustrował: Zbigniew Łoskot
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Toruń : P.H.U. "SALUS", 2006
95, [1] stron
Format: 20/10,5 cm
ISBN: 8360650004
Masa: 130 g
Data wystawienia: 01.04.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, na stronie tytułowej jest dedykacja dla byłego właściciela.
mar
Drzewo szpilkowe / Eryk Lipiński (1976)
Tytuł: Drzewo szpilkowe
Autor: Eryk Lipiński
Wydanie: I
Nakład: 10 290 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1976
290, [2] stron
Format: 12,5/19,5 cm
Masa: 248 g
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana obwoluta. Czarno-białe ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 26.03.2019
Ald.
Przed konfliktem - konflikt / Tadeusz Matysiak
Tytuł: Przed konfliktem - konflikt
Autor: Tadeusz Matysiak
Wydanie: I
Nakład: 30 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Spółdzielcze, 1986
165, [2] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 83-209-0547-8
Masa: 191 g
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka. Czarno-białe zdjęcia w tekście.
Data wystawienia: 20.03.2019
Ald.
Coraz mniej milczenia : O dramatch dzieciństwa bez tabu / Maria Fox
Tytuł: Coraz mniej milczenia : O dramatch dzieciństwa bez tabu
Autor: Maria Fox
Adres wydawniczy: Wrocław : Wydawnictwo Siedmioróg, 2004
215, [4] stron
Format: 20,5/13 cm
ISBN: 8372545286
Masa: 300 g
Data wystawienia: 19.03.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Ekspres reporterów Jest król, nie ma króla / Jacek Waloch, Koszty sie nie liczą / Karol Jackowski, Zapinka króla Jana / Jan Lewandowski, Z cyklu "Z Podróżnej walizki" / Andrzej Myrcha
Tytuł: Ekspres reporterów
Autor: Jacek Waloch, Karol Jackowski, Jan Lewandowski, Andrzej Myrcha
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1987
140, [2] stron
Format: 16,5/12 cm
Nakład: 100 350 egzemplarzy
ISBN: 8303018148
Masa: 130 g
Data wystawienia: 25.02.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Świat na haku i pod kluczem / Aleksander Wat
Tytuł: Świat na haku i pod kluczem
Autor: Aleksander Wat
Opracowanie: Krzysztof Rutkowski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1991
319, [4] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 8307021545
Masa: 345 g
Data wystawienia: 26.06.2025r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie, pożółkłą, sfatygowaną. Delikatne zatarcia na grzbiecie u góry, wewnątrz bez zastrzeżeń.
Asi
Z notatnika stanu rzeczy / Andrzej Szczypiorski
Tytuł: Z notatnika stanu rzeczy
Autor: Andrzej Szczypiorski
Nakład: 115 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Poznań : Kantor Wydawniczy SAWW, 1989
166, [2] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 83-85066-03-9
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana.
Data wystawienia: 20.12.2018
Ald.
Pypcie na języku / Michał Rusinek
Tytuł: Pypcie na języku
Autor: Michał Rusinek
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Agora, 2017
204, [4] strony
Format: 22/14 cm
ISBN: 978-83-268-2552-1
Masa: 370 g
Książka jest w idealnym stanie, jest nowa, ma twardą oprawę.
Data wystawienia: 10.12.2018
Ald.
Pod znakiem lwa i armaty : felietony z lat 1975-1980 / Jan Zbigniew Słojewski (Hamilton)
Tytuł: Pod znakiem lwa i armaty : felietony z lat 1975-1980
Autor: Jan Zbigniew Słojewski (Hamilton)
Wydanie: I
Nakład: 20 320 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : "Czytelnik", 1984
380 stron
Format: 12,5/19,5 cm
ISBN: 83-07-00811-5
Masa: 310 g
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
Data wystawienia: 22.09.2018
Ald.
Miłość Safini / Światosław Działowicz
Tytuł: Miłość Safini
Wyboru dokonał: Światosław Działowicz
Wydanie: I
Nakład: 100 257 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo "Iskry", 1969
235, [1] stron
Format: 12/16,5 cm
Masa: 155 g
Data wystawienia: 07.09.2018 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zakurzona, zabrudzona, na pierwszej stronie jest pieczątka byłego właściciela.
an
Ekspres reporterów 1. Kapitański humor / Grażyna Murawska 2. Siłacze z góralszczyzny / Adam Liberak 3. Salony gier od kuchni / Ernest Skalski 4. Gwiazda Ekspresu Reporterów / Zofia Kochaniewicz
Tytuł: Ekspres reporterów
1. Kapitański humor / Grażyna Murawska
2. Siłacze z góralszczyzny / Adam Liberak
3. Salony gier od kuchni / Ernest Skalski
4. Gwiazda Ekspresu Reporterów / Zofia Kochaniewicz
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Krajowa Agencja Wydawnicza RSW "Prasa-Książka-Ruch", 1980
140, [3] stron
Format: 11,5/16,5 cm
Nakład: 100 350 egzemplarzy
Masa: 130 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, na stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela.
Data wystawienia: 12.07.2019
Ald.
Ekspres reporterów 1. Mikroelementy Podbielskiego / Krzysztof W. Kasprzyk 2. Charakter w żaglach / Teresa Remiszewska 3. Gdzie jest ten skarb / Konrad Turowski 4. Gwiazda Ekspresu Reporterów / Zbigniew Zacharewicz
Tytuł: Ekspres reporterów
1. Mikroelementy Podbielskiego / Krzysztof W. Kasprzyk
2. Charakter w żaglach / Teresa Remiszewska
3. Gdzie jest ten skarb / Konrad Turowski
4. Gwiazda Ekspresu Reporterów / Zbigniew Zacharewicz
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Krajowa Agencja Wydawnicza RSW " Prasa-Książka-Ruch", 1980
154, [4] stron
Format: 19,5/25 cm
Nakład: 100 350 egzemplarzy
Masa: 140 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
Data wystawienia: 12.07.2019
Ald.
Proszę o powrót do Polski / Julian Bartosz
Tytuł: Proszę o powrót do Polski
Autor: Julian Bartosz
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1979
156, [2] stron
Format: 12/16 cm
Nakład: 20 350 egzemplarzy
Masa: 170 g
Data wystawienia: 03.08.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną na tylnej okładce jest notatka byłego właściciela (numer telefonu).
mar
Ekspres reporterów 1. Dziewiąty ostatni? / Jerzy Drzemczewski, Włodzimierz Stępiński 2. Powrót z Edenu / Andrzej Bartosz 3. Panienki / Małgorzata Jarocka 4. W cyklu "Z podróżnej walizki" / Józef Kortal
Tytuł: Ekspres reporterów
1. Dziewiąty ostatni? / Jerzy Drzemczewski, Włodzimierz Stępiński
2. Powrót z Edenu / Andrzej Bartosz
3. Panienki / Małgorzata Jarocka
4. W cyklu "Z podróżnej walizki" / Józef Kortal
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Krajowa Agencja Wydawnicza RSW "Prasa-Książka-Ruch", 1989
151, [7] stron
Format: 12/16 cm
ISBN: 8303025856
Nakład: 100 350 egzemplarzy
Masa: 140 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
Data wystawienia: 12.07.2019
Ald.
Ekspres reporterów 1. Skazy na perle / Stanisław Jadczak 2. Sprzedałem kawał życia / Jan Mądzik 3. Kobieta fatalna / Agnieszka L. Mrowińska 4. Gwiazda Ekspresu Reporterów / Władysław Mroczkowski
Tytuł: Ekspres reporterów
1. Skazy na perle / Stanisław Jadczak
2. Sprzedałem kawał życia / Jan Mądzik
3. Kobieta fatalna / Agnieszka L. Mrowińska
4. Gwiazda Ekspresu Reporterów / Władysław Mroczkowski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Krajowa Agencja Wydawnicza RSW "Prasa-Książka-Ruch", 1981
167, [1] stron
Format: 12,5/16,5 cm
Nakład: 100 350 egzemplarzy
Masa: 150 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
Data wystawienia: 12.07.2019
Ald.
Ekspres reporterów 1. Życie w biegu / Bożena Sawa 2. Na tropach geniusza / Andrzej Bartosz 3. Znaki z tego świata / Zenon Kraska 4. Gwiazda Ekspresu Reporterów / Antoni Ramiński
Tytuł: Ekspres reporterów
1. Życie w biegu / Bożena Sawa
2. Na tropach geniusza / Andrzej Bartosz
3. Znaki z tego świata / Zenon Kraska
4. Gwiazda Ekspresu Reporterów / Antoni Ramiński
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Krajowa Agencja Wydawnicza RSW "Prasa-Książka-Ruch", 1980
142, [2] stron
Format: 12/16,5 cm
Nakład: 100 350 egzemplarzy
Masa: 130 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
Data wystawienia: 12.07.2019
Ald.
Stary doktor, Skarby ziemi, Traktory na lewo : Ekspres reporterów / Praca zbiorowa
Tytuł: Ekspres reporterów : Stary doktor, Skarby ziemi, Traktory na lewo : W cyklu "Z podróżnej walizki"
Praca zbiorowa
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1986
156, [3] stron
Format: 12/16,5 cm
Nakład: 100 350 egzemplarzy
ISBN: 8303014803
Masa: 150 g
Data wystawienia: 05.07.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Zwierzenia rodzinne : W naszej rodzinie / Barbara Adamczewska (oprac.)
Tytuł: Zwierzenia rodzinne : W naszej rodzinie
Opracowanie: Barbara Adamczewska
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1979
155, [3] stron
Format: 12,5/19 cm
Masa: 170g
Data wystawienia: 29.05.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Historia co tydzień : Szkice o tygodnikach społeczno-kulturalnych / Kazimierz Koźniewski
Tytuł: Historia co tydzień : Szkice o tygodnikach społeczno-kulturalnych
Autor: Kazimierz Koźniewski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1976
457, [3] stron
Format: 15/21 cm
Nakład: 7 290 egzemplarzy
Masa: 570 g
Data wystawienia: 18.05.2018 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, na stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela.
mar
Mistrz / Zofia Szlachta
Tytuł: Mistrz
Autor: Zofia Szlachta
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Młodzieżowa Agencja Wydawnicza, 1984
184, [3] strony
Format: 12,5/19,5 cm
ISBN: 8320317061
Nakład: 30 000 egzemplarzy
Masa: 220 g
Data wystawienia: 17.05.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Ekspres reporterów 1. Czytelnicy-reporterzy, reporterzy-czytelnicy 2. Opolski remanent piosenki / Andrzej Zwaniecki 3. Dylematy władzy / Ernest Skalski 4. Fałszywe czeki, fałszywego syna / Wiesław Łuka 5. Gwiazda Ekspresu Reporterów/ Włodzimierz Sokorski
Tytuł: Ekspres reporterów
1. Czytelnicy-reporterzy, reporterzy-czytelnicy
2. Opolski remanent piosenki / Andrzej Zwaniecki
3. Dylematy władzy / Ernest Skalski
4. Fałszywe czeki, fałszywego syna / Wiesław Łuka
5. Gwiazda Ekspresu Reporterów/ Włodzimierz Sokorski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1978
169, [3] stron
Format: 12/16,5 cm
Nakład: 60 350 egzemplarzy
Masa: 150 g
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
Data wystawienia: 05.07.2019
Ald.
Ekspres reporterów 1. Transfer czyli pecunia olet [Ceny za piłkarzy] / Jan Lis 2. Poddani świetlistego ducha [Z oddziału nerwic] / Janusz Niczyporowicz 3. Poszukiwany Józef Korycki [Wzięty żywcem] / Stanisław Jadczak
Tytuł: Ekspres reporterów
1. Transfer czyli pecunia olet [Ceny za piłkarzy] / Jan Lis
2. Poddani świetlistego ducha [Z oddziału nerwic] / Janusz Niczyporowicz
3. Poszukiwany Józef Korycki [Wzięty żywcem] / Stanisław Jadczak
W cyklu "Ktoś taki jeden" sylwetka Jana Brauna
Autor: Jan Lis, Janusz Niczyporowicz, Stanisław Jadczak
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1983
156, [4] stron
Format: 12/16,5 cm
Nakład: 100 350 egzemplarzy
ISBN: 8303002155
Masa: 140 g
Data wystawienia: 26.05.2017 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
Ekspres reporterów 1. Przecieranie szlaku / Edmund Szczesiak 2. Posiadać Wenus / Stanisław M. Jankowski 3. Dzisiaj powiem prawdę/ Edmund Żurek
Tytuł: Ekspres reporterów
1. Przecieranie szlaku / Edmund Szczesiak
2. Posiadać Wenus / Stanisław M. Jankowski
3. Dzisiaj powiem prawdę/ Edmund Żurek
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1977
166, [2] stron
Format: 12/16,5 cm
Nakład: 80 350 egzemplarzy
Masa: 160 g
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
Data wystawienia: 05.07.2019
Ald.
Plan Petera czyli ratujmy świat / Laurence J. Peter
Tytuł: Plan Petera czyli ratujmy świat
Autor: Laurence J. Peter
Przełożyła: Julita Wroniak
Wydanie: I
Nakład: 30 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : "Książka i Wiedza", 1979
207, [1] stron
Format: 12,5/19,5 cm
Masa: 230 g
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną
Data wystawienia: 05.06.2022
Ald.
Reporter przed konfesjonałem, czyli jak się przed wojną robiło gazetę / Adam Ochocki
Tytuł: Reporter przed konfesjonałem, czyli jak się przed wojną robiło gazetę
Autor: Adam Ochocki
Wydanie: pierwsze
Nakład: 20 350 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Łódź : Wydawnictwo Łódzkie, 1980
238, [20] stron
Format: 12,5 x 19 cm
ISBN: 83-218-0099-8
Masa: 230 g
Książka jest w dobrym stanie. Czarno-białe zdjęcia na tablicach. Lekko sfatygowana okładka.
Data wystawienia: 13.01.2022
Ald.
Dobre ciało / Eve Ensler
Tytuł: Dobre ciało
Autor: Eve Ensler
Przełożyła Monika Walendowska
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo W. A. B., 2007
111, [1] stron
Format: 20 / 13 cm
ISBN: 978-83-7414-256-4
Masa: 214 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę z obwolutą.
Data wystawienia: 22.03.2018
Ald.
Cdn / Roman Bratny
Tytuł: CDN
Autor: Roman Bratny
Wydanie: I
Nakład: 100 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo "Książka i Wiedza", 1986
269, [2] stron
Format: 11,5/16,5 cm
ISBN: 83-05-11719-7
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana.
Spotkania i konfrontacje / Leon Kruczkowski
Tytuł: Spotkania i konfrontacje
Autor: Leon Kruczkowski
Nakład: 10 350 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : PIW, 1950
191, [3] strony
Format: 13 / 20 cm
Książka jest w dobrym stanie, wycofana ze zbiorów bibliotecznych - posiada świadczącą o tym pieczątkę. Krawędzie bloku nierówne, większość stron nierozcięta.
Polski Hamlet : kłopoty z działaniem / Jacek Trznadel
Tytuł: Polski Hamlet Kłopoty z działaniem
Autor: Jacek Trznadel
Adres wydawniczy: Paris : Libella, 1988
323, [1] stron
Format: 21,5/13,5 cm
ISBN: 2-903332-08-8
Książka jest w bardzo dobrym stanie.
Kadencja / Jan Józef Szczepański
Tytuł: Kadencja
Autor: Jan Józef Szczepański
Wydanie:
Nakład: egzemplarzy
Adres wydawniczy: Paris : Libella, 1988
237, [1] stron
Format: 21,5/13,5 cm
ISBN: 2-903332-07-X
SERIA: Historia i Teraźniejszość 15
Książka jest w bardzo dobrym stanie.
Wybrałem Pol(s)kę : imigranci w czasach PRL / Przemysław Semczuk
Tytuł: Wybrałem Pol(s)kę : imigranci w czasach PRL
Autor: Przemysław Semczuk
Wydanie I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN, 2019
213, [1] stron
Format: 21/15 cm
ISBN: 9788301205218
Masa: 365 g
Książka jest w idealnym stanie, jest nowa, ma twardą oprawę.
Data wystawienia: 29.08.2022
Ald.
Opis wydawcy: Czasy PRL-u kojarzą się z barwnymi ucieczkami. Porwania samolotów, kutry rybackie uciekające na Bornholm, wyprawy przez Bałtyk kajakiem, a nawet masowa ucieczka marynarzy, którzy porwali okręt wojenny. Trudno sobie wyobrazić, że były osoby, które z własnej woli przyjeżdżały do komunistycznej Polski, by w niej zamieszkać. Książka stanowi unikatowy zbiór opowieści o bohaterach, których losy mają wspólny mianownik: wszyscy z wyboru osiedlili się w komunistycznej Polsce. Do dzisiaj jesteśmy przekonani, że z Polski tylko uciekano. Tymczasem bohaterowie rezygnowali z „łatwego” życia w kapitalizmie, wyjeżdżając za żelazną kurtynę – głównie z przyczyn osobistych.
Książka jest reportażem poświęconym kilku postaciom. Ich losy przeplatają się i wiążą z wydarzeniami w kraju. Główną postacią jest George Bidwell. Były oficer armii brytyjskiej, weteran kampanii w Afryce po wojnie trafił do Warszawy, gdzie objął stanowisko dyrektora British Council. Na raucie w ambasadzie poznał Annę Wirszyłło, w której natychmiast się zakochał. Korespondencyjnie rozwiązał swoje pierwsze małżeństwo, od lat fikcyjne. Jednak władze brytyjskie nie chciały pozwolić na polityczny precedens. Wykorzystano fakt, że dokumenty rozwodowe nie zostały potwierdzone urzędowo i oskarżono go o bigamię. Bidwell zrzekł się angielskiego obywatelstwa i nie znając ani słowa po polsku, stał się Polakiem. Został poczytnym pisarzem, wydał blisko 50 tytułów. Książki pisał po angielsku, a jego żona tłumaczyła je na język polski. Przyjaźnił się z Iwaszkiewiczem, który wprowadził go do Stowarzyszenia Literatów Polskich i zachęcił do osiedlenia się w Przesiece, górskiej wiosce w Karkonoszach.
Inną postacią opisaną w książce to m.in. Peter Raina – historyk, publicysta, który mieszkał w Polsce zaledwie kilka lat. Ożenił się z Barbarą Wereszczyńską i razem z nią, z powodów politycznych, musiał zamieszkać w Berlinie Zachodnim. Barbara aż do śmierci była w kontakcie z SB i pisała raporty o działalności męża.
Smutny finał miała także historia Davida Halberstama, dziennikarza, laureata nagrody Pulitzera. Halberstam poznał w Warszawie Elżbietę Czyżewską, popularną w owym czasie aktorkę. Początkowo był hołubiony przez władze. Nie trwało to długo, po dwóch latach od zawarcia małżeństwa został wydalony. Powodem był krytyczny wobec Gomułki artykuł, który opublikował w „The New York Times”. Elżbieta wyjechała po marcu 1968 roku. Niestety małżeństwo rozpadło się dziesięć lat później.
„ trzeci koszyk” / Eugeniusz Guz
Tytuł: „ trzeci koszyk”
Autor: Eugeniusz Guz
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1977
255, [1] strony
Format: 11,5/18,5 cm
Nakład: 8 000 egzemplarzy
Masa: 260 g
Data wystawienia: 31.08.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Ameryka pięknych snów / Maksymilian Berezowski
Tytuł: Ameryka pięknych snów
Autor: Maksymilian Berezowski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1989
237, [3] stron
Format: 15/21 cm
Nakład: 30 000 egzemplarzy
ISBN: 8305122204
Seria: „Zachód z bliska”
Masa: 290 g
Data wystawienia: 06.09.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Busz po polsku : Notes / Ryszard Kapuściński
Tytuł: Busz po polsku : Notes : Wierzenia świata 4
Autor: Ryszard Kapuściński
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Czytelnik, 1988
161, [2] stron
Format: 15/21,5 cm
Nakład: 30 320 egzemplarzy
ISBN: 8307018331
Masa: 240 g
Data wystawienia: 16.12.2022 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Cesarz. Szachinszach / Ryszard Kapuściński (1988)
Tytuł: Cesarz, Szachinszach : Wrzenie świata 3
Autor: Ryszard Kapuściński
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Czytelnik, 1988
298, [2] stron
Format: 15/21,5 cm
Nakład: 30 320 egzemplarzy
ISBN: 8307018331
Masa: 400 g
Data wystawienia: 16.12.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Negatyw czyli sztuka przetrwania / Krzysztof Szymoniak
Tytuł: Negatyw czyli sztuka przetrwania
Autor: Krzysztof Szymoniak
Wydanie pierwsze
Adres wydawniczy: Gniezno-Wiedeń : Krzysztof Szymoniak, 2018
172 stron
Format: 20,5/14,5 cm
Masa: 247 g
Książka jest w idealnym stanie, jest nowa.
Data wystawienia: 07.09.2022
Ald.
Pyta.pl polowanie na frajerów / Mikołaj Janusz
Tytuł: Pyta.pl polowanie na frajerów
Autor: Mikołaj Janusz
Adres wydawniczy: Warszawa : Czerwone i Czarne, 2016
300, [3] stron
Format: 14/22,5 cm
Masa: 420 g
ISBN: 9788377002544
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma nieznacznie sfatygowaną oprawę, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 12.01.2023
Jus.
Zupa na gwoździu - doprawiona / Melchior Wańkowicz
Tytuł: Zupa na gwoździu - doprawiona
Autor: Melchior Wańkowicz
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy Pax, 1975
Wydanie: IV
Nakład: 30 350 egz.
610, [1] stron
Format: 13/20 cm
Masa: 590 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę z lekko sfatygowaną obwolutą, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 14.01.2023
Jus.
Dobra nasza! Polska : przewodnik dla dzieci / Małgorzata Ruszkowska, ilustrowała: Klaudia Kozińska
Tytuł: Dobra nasza! Polska : przewodnik dla dzieci
Autorka: Małgorzata Ruszkowska
Ilustrowała Klaudia Kozińska
Wydanie pierwsze
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Dwie Siostry, 2022
315, [3] stron
Format: 23,5/15 cm
ISBN: 9788381501620
Masa: 574 g
Książka jest nowa, w idealnym stanie, ma twardą oprawę, zawiera liczne kolorowe ilustracje.
Data wystawienia: 30.03.2023
Ald.
Opis wydawcy: Miasta i knieje, miejsca mocy i świątynie, zamki i domki, katakumby i kopalnie – z tym fascynującym przewodnikiem odkryjecie w Polsce rzeczy, o których wam się nie śniło!
Chcecie przepłynąć się podziemnym kanałem albo spojrzeć na stolicę z wysokości sokolego gniazda? Wolicie historie o świętych czy o diabłach i czarownicach? Interesują was rysie, wilki, żubry i niedźwiedzie? Jesteście gotowi na mumie i duchy? A może macie ochotę na podróż w czasie?
Nie musicie jechać za granicę, żeby obejrzeć piękne krajobrazy, zabytki światowej klasy, rzadkie zwierzęta czy niezwykłe rośliny. W Polsce jest prawie wszystko! Można tu spłynąć dziką rzeką, posłuchać szumu morza i wspiąć się na wysokie górskie szczyty. Są tu i pustynie, i ogromne jeziora, i nieprzebyte puszcze. Są tętniące życiem miasta i zamki pełne duchów, małe drewniane cerkwie i strzeliste katedry, zaskakujące muzea i mroczne bunkry. A nawet piramidy!
W tej książce znajdziecie opis ponad 60 takich miejsc wraz z podstawowymi informacjami praktycznymi. To przewodnik inny niż wszystkie – ułożony według zaskakującego klucza, pełen ciekawostek, niesamowitych legend i sekretów zza grobu.
Miłej lektury – i do zobaczenia gdzieś w Polsce!
Encyklopedia przyroda i technika : zagadnienia wiedzy współczesnej / Józef Hurwic (red.) (1967)
Tytuł: Encyklopedia przyroda i technika : zagadnienia wiedzy współczesnej
Redaktor naczelny prof. dr Józef Hurwic
Wydanie: II poprawione i rozszerzone
Nakład: 40 300
Adres wydawniczy: Warszawa : Wiedza Powszechna, 1967
1406, [2] stron + tablice
Format: 17/24 cm
Masa: 2064 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, zawiera liczne czarno-białe oraz kolorowe ilustracje w tekście oraz na tablicach. Grzbiet lekko przybrudzony w dolnej części.
Data wystawienia: 24.02.2023
Ald.
Polacy w Europie : 500 zagadek / Jadwiga i Jan Jagusiak
Tytuł: Polacy w Europie : 500 zagadek
Autor: Jadwiga i Jan Jagusiak
Adres wydawniczy: Wrocław : Wydawnictwo Europa, 1997
224 strony
Format: 13/20,5 cm
ISBN: 8385336346
Masa: 370 g
Data wystawienia: 01.02.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Informatyka : podstawowe tematy : nie tylko dla gimnazjum / Grażyna Korba
Tytuł: Informatyka : podstawowe tematy : nie tylko dla gimnazjum
Autorka: Grażyna Korba
Wydanie drugie, drugi dodruk
Adres wydawniczy: Warszawa-Wrocław : Wydawnictwo Szkolne PWN, 2000
215, [1] stron
Format: 26,5/20,5 cm
Masa: 444 g
ISBN: 8371950705
Książka jest w bardzo dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana, żadnych śladów użytkowania.
Data wystawienia: 04.12.2022
Ald.
Atlantyda : Mit czy rzeczywistość? / Mary Hope
Tytuł: Atlantyda : Mit czy rzeczywistość?
Autor: Mary Hope
Tłumaczenie: Konrad Pawłowski
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Medium, 1994
318, [1] stron
Format: 15/20,5 cm
ISBN: 8385312501
Seria: Style – Kierunki -Tendencje
Masa: 360 g
Data wystawienia: 24.11.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście, strona przedtytułowa jest porysowana pisakiem.
mar
Współczesna polszczyzna : podręcznik języka polskiego dla szkół średnich / Jadwiga Kowalikowa, Urszula Żydek-Bednarczuk (1998)
Tytuł: Współczesna polszczyzna : podręcznik języka polskiego dla szkół średnich
Autorki: Jadwiga Kowalikowa, Urszula Żydek-Bednarczuk
Wydanie trzecie
Adres wydawniczy: Kraków : "Od Nowa", 1998
410, [6] stron
Format: 17/24,5 cm
ISBN: 8386399201
Masa: 655 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 02.11.2022
Ald
5000 informacji encyklopedia dla dociekliwych / Praca zbiorowa
Tytuł: 5000 informacji encyklopedia dla dociekliwych
Praca zbiorowa
Tłumaczenie: Piotr Wrzosek
Adres wydawniczy: Zielona Góra : Wydawnictwo Elżbieta Jarmołkiewicz, brak roku wydania
538, [1] stron
Format: 13,5/17,5 cm
ISBN: 8371177593
Masa: 880 g
Data wystawienia: 21.10.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Cuda świata / Roland Goock
Tytuł: Cuda świata : Siedem cudów świata, cuda historyczne, cuda techniki budowlanej, cuda natury
Autor: Roland Goock
Tłumaczenie: Beata Parys, Sławomir Ratajczyk
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : MUZA SA, 1993
191, [1] stron
Format: 22,5/30,5 cm
ISBN: 8370791085
Masa: 1020 g
Data wystawienia: 23.09.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Wielka encyklopedia zwierząt Ssaki : Ssaki / Dmitrij Strelnikoff
Tytuł: Wielka encyklopedia zwierząt Ssaki : Ssaki
Autor: Dmitrij Strelnikoff
Adres wydawniczy: Poznań : Oxford Educational, brak roku wydania
48 stron
Format: 23/27,5,5 cm
ISBN: 8374253401
Masa: 440 g
Data wystawienia: 19.09.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Wielka encyklopedia zwierząt Ssaki : Ssaki drapieżne / Dmitrij Strelnikoff
Tytuł: Wielka encyklopedia zwierząt Ssaki : Ssaki drapieżne
Autor: Dmitrij Strelnikoff
Adres wydawniczy: Poznań : Oxford Educational, brak roku wydania
48 stron
Format: 23/27,5,5 cm
ISBN: 8374253401
Masa: 450 g
Data wystawienia: 16.09.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Nauka i technologia : 300 faktów / Praca zbiorowa
Tytuł: Nauka i technologia : 300 faktów
Praca zbiorowa
Tłumaczenie: Małgorzata Biełowicz
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo SBM, 2011
55, [1] stron
Format: 22/29 cm
ISBN: 9788378450078
Masa: 560 g
Data wystawienia: 13.09.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Encyklopedia Lotnictwa Wojskowego : Mundury lotnicze 3 / Andrzej Gałązka
Tytuł: Encyklopedia Lotnictwa Wojskowego : Mundury lotnicze 3
Autor: Andrzej Gałązka
Ilustracje: Piotr Głowacki, Bohdan Wróblewski, Andrzej Rekść
Adres wydawniczy: Warszawa : Bellona, 1993
Wydanie: I
92, [2] strony
Format: 17,5/24 cm
Masa: 426 g
ISBN: 8311082375
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą, lekko sfatygowaną oprawę, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 06.09.2022
Jus.
Ciekawe dlaczego : Gęsi odlatują do ciepłych krajów i inne pytania na temat ptaków / Amanda O'Neill
Tytuł: Ciekawe dlaczego : Gęsi odlatują do ciepłych krajów i inne pytania na temat ptaków
Autor: Amanda O'Neill
Adres wydawniczy: Bydgoszcz : Book House, 2004
32 strony
Format: 23/28 cm
Masa: 185 g
ISBN: 8389892065
Książka jest w dobrym stanie, ma nieznacznie sfatygowana oprawę (zagięcia rogów), zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 29.07.2022
Jus.
What if? A co gdyby? / Randall Munroe
Tytuł: What if? A co gdyby? : Naukowe odpowiedzi na absurdalne i hipotetyczne pytania
Autor: Randall Munroe
Przekład: Sławomir Paruszewski
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Czarna Owca, 2019
318, [1] stron
Format: 18,5/23,5 cm
ISBN: 9788381432337
Masa: 830 g
Data wystawienia: 23.06.2022 r.
Książka ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Pustynie : Środowisko ekstremalne / Jim Pipe
Tytuł: Pustynie : Środowisko ekstremalne
Autor: Jim Pipe
Tłumaczenie: Karolina Szumska
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo SBM, 2007
32 stron
Format: 21/28 cm
ISBN: 9788360542729
Masa: 210 g
Data wystawienia: 21.06.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Nowa era dinozaurów. New Age / Piotr Kuncewicz
Tytuł: Nowa era dinozaurów. New Age
Autor: Piotr Kuncewicz
Adres wydawniczy: Warszawa : KOPIA, 1994
Wydanie: I
126, [1] stron
Format: 12/19 cm
Masa: 138 g
ISBN: 8386290003
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma lekko sfatygowaną oprawę, zawiera ilustracje w tekście, kilka stron luźnych.
Data wystawienia: 08.06.2022
Jus.
Ważne i ciekawe: Planeta Ziemia / Brian Williams
Tytuł: Ważne u ciekawe: Planeta Ziemia
Autor: Brian Williams
Tłumaczenie: Karolina Szumska, Piotr Rosikoń
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo SBM, 2008
40 stron
Format: 23,1 / 30,3 cm
Masa: 504 g
ISBN: 978-83-61280-02-6
Książka jest w bardzo dobrym stanie, z tyłu okładki znajduje się nieaktualna naklejka z ceną. W środku książka jest w dobrym stanie, posiada liczne kolorowe fotografie i ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 06.06.2022
Zos.
Przyroda Polska : Pytania i odpowiedzi / Magdalena Banaszak
Tytuł: Przyroda Polska : Pytania i odpowiedzi
Autor: Magdalena Banaszak
Adres wydawniczy: Poznań : Publicat S.A., 2015
47, [1] stron
Format: 19,5/28 cm
ISBN: 8324500308
Seria: Centrum Edukacji Dziecięcej
Masa: 380 g
Data wystawienia: 27.04.2022 r.
Książka ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Polska : Szkolna encyklopedia przyrodniczo-krajoznawcza / Marzena Baranowska, Tomasz Janecki
Tytuł: Polska : Szkolna encyklopedia przyrodniczo-krajoznawcza
Autor: Marzena Baranowska, Tomasz Janecki
Adres wydawniczy: Poznań : Publicat S.A., 2009
128 stron
Format: 21/28 cm
ISBN: 9788324570881
Masa: 610 g
Data wystawienia: 26.04.2022 r.
Książka ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Bohaterowie historii Polski : Czy wiesz kto to jest? / Maciej Leszczyński
Tytuł: Bohaterowie historii Polski : Czy wiesz kto to jest?
Autor: Maciej Leszczyński
Ilustracje: Marek Szyszko
Adres wydawniczy: Poznań : Publicat S.A., 2008
48 stron
Format: 19,5/28 cm
ISBN: 9788324569274
Masa: 430 g
Data wystawienia: 25.04.2022 r.
Książka ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Ciało człowieka : Świat Natury / Stephen Bruno
Tytuł: Ciało człowieka : Świat Natury
Autor: Stephen Bruno
Adres wydawniczy: Warszawa : Przedsiębiorstwo Wydawniczo-Handlowe ARTI, 2004
32 strony
Format: 20/26,5 cm
ISBN: 8389725010
Masa: 380 g
Data wystawienia: 24.04.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, na stronie przedtytułowej jest dedykacja dla byłego właściciela.
mar
Oxford Encyklopedia szkolna Tom 1 Aborygeni/Komety, Tom 2 Komiksy/Ghana, Tom 3 Duchy/Monsun, Tom 4 Potwory/Rzeźby, Tom 5 Morze/Zulusi Tom 6 Biografie Abraham/Zhou Enlai, Tom 7 Indeks / Editor: Mary Worrall
Tytuł: Oxford Encyklopedia szkolna Tom 1 Aborygeni/Komety, Tom 2 Komiksy/Ghana, Tom 3 Duchy/Monsun, Tom 4 Potwory/Rzeźby, Tom 5 Morze/Zulusi
Editor: Mary Worrall
Opracowanie graficzne Józef Wilkoń
Adres wydawniczy: Warszawa : Polska Oficyna Wydawnicza BGW, 1992-1994
256, 256, 256, 256, 256 stron
Format: 19/14,5 cm
Masa: 378 g
ISBN: 8370664288, 8370664393, 837066492X, 8370664997, 8370665020
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki, zawiera czarno-białe ilustracje w tekście oraz kolorowe na tablicach.
Data wystawienia: 09.04.2022
Ald.
Od dłubanki do okrętu atomowego [seria: co i jak, tom 20] / Arnold Kludas
Tytuł: Od dłubanki do okrętu atomowego
Seria: Co i jak, tom 20
Autor: Arnold Kludas
Przekład: Julian Bartosz
Ilustracje: Guido Canestari, Rainer Fohrmann, Manfred Kostka, Gunter Todt i Gerd Werner
Adres wydawniczy: Wrocław : Atlas, 1995
Wydanie pierwsze
48 stron
Format: 21 / 27,2 cm
Masa: 454 g
ISBN: 83-85503-03-X
Książka jest w dobrym stanie, okładka jest lekko sfatygowana, przybrudzona. Z tyłu posiada nieaktualną naklejkę z ceną. W środku książka jest w dobrym stanie, posiada liczne kolorowe ilustracje. Na pierwszej stronie posiada dedykację poprzedniego właściciela.
Data wystawienia: 04.04.2022
Zos.
Najpiękniejsze miejsca. 60 tras wycieczkowych ponad 450 miejsc, które warto zobaczyć, zabytki, osobliwości przyrodnicze i geograficzne, muzea / Tadeusz Glinka, Marek Piasecki
Tytuł: Najpiękniejsze miejsca. 60 tras wycieczkowych ponad 450 miejsc, które warto zobaczyć, zabytki, osobliwości przyrodnicze i geograficzne, muzea
Autor: Tadeusz Glinka, Marek Piasecki
Seria: Cuda Polski
Adres wydawniczy: Poznań : Podsiedlik-Raniowski i Spółka, 1990
128 stron
Format: 23,5/30,5 cm
Masa: 909 g
ISBN: 8372122199
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 30.03.2022
Jus.
Najsłynniejsze miejsca i budowle świata. Obiekty z całego świata od egipskich piramid do współczesnych arcydzieł architektury / Praca zbiorowa
Tytuł: Najsłynniejsze miejsca i budowle świata. Obiekty z całego świata od egipskich piramid do współczesnych arcydzieł architektury
Autor: Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : Wiedza i życie, 2006
416 stron
Format: 23/30 cm
Masa: 2121 g
ISBN: 8371844808
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 30.03.2022
Jus.
Jak wykonywać magiczne triki / Jon Tremaine
Tytuł: Jak wykonywać magiczne triki
Autor: Jon Tremaine
Adres wydawniczy: Kraków : Ryszard Kluszczyński, 1994
124 strony
Format: 24,5/27,5 cm
Masa: 814 g
ISBN: 8386328150
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę lekko sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 03.03.2022
Jus.
Mała encyklopedia świata / Barbara Andrzejewska (red.)
Tytuł: Mała encyklopedia świata
Autor: Barbara Andrzejewska (red.)
Tłumaczenie: Stefan Kruś
Adres wydawniczy: Warszawa : DELTA, 2005
Wydanie: II
423, [1] strony
Format: 12,5/20,5 cm
Masa: 493 g
ISBN: 8371754647
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma lekko sfatygowaną oprawę, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 03.03.2022
Jus.
Przegląd Reader's Digest : Jak to jest? / Praca zbiorowa
Tytuł: Przegląd Reader's Digest : Jak to jest?
Praca zbiorowa
Redakcja wersji polskiej: Elżbieta Wierzbicka
Adres wydawniczy: Warszawa : Przegląd Reader's Digest, 1996
447, [1] stron
Format: 22/28,5 cm
ISBN: 8390542900
Masa: 1650 g
Data wystawienia: 15.01.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Mózg-myśl-mowa... / Zbigniew Jethon, opracowanie graficzne: Romana Freudenreich [Niezwykłe sprawy zwykłego świata]
Tytuł: Mózg-myśl-mowa [niezwykłe sprawy zwykłego świata]
Autor: Zbigniew Jethon
Opracowanie graficzne: Romana Freudenreich
Adres wydawniczy: Warszawa : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1979
64, [2] stron
Wydanie pierwsze
Nakład: 25 000 + 200 egzemplarzy
Format: 19,5 / 20,1 cm
Masa: 190 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka jest sfatygowana i przybrudzona. W środku książka jest w dobrym stanie,posiada liczne ilustracje w tekście. Niektóre strony są lekko zabrudzone. Na stronie tytułowej i ostatniej znajduje się ex libris poprzedniego właściciela.
Data wystawienia: 30.11.2021
Zos.
Geografia powszechna Tomy I-V / August Zierhoffer (red.)
Tytuł: Geografia powszechna
Tom I Ziemia-środowisko naturalne człowieka
Tom II Człowiek i jego działalność gospodarcza
Tom III Europa (bez ZSRR)
Tom IV Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich, Azja, Afryka
Tom V Arktyka, Ameryka, Australia i Oceania, Antarktyda, Ocean Światowy
Redakcja: August Zierhoffer
Wydanie: I
Nakład: 65 500 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1962-1967
469, [3]; 434, [5]; 680, [4]; 665, [5]; 476, [2] + mapy + tablice
Format: 21,5/30 cm
Masa: 10,190 g
Komplet jest w dobrym stanie, książki mają twarde oprawy, zawierają czarno-białe ilustracje, kolorowe mapy, rozkładane schematy. Tom I ma zabrudzony na pomarańczowo fragment bloku książki: zaciek ma około 3-5 cm długości i jest umiejscowiony w górnej części dłuższego boku, na początkowych i końcowych kartkach jest bardziej widoczny, na środkowych właściwie wcale. Książki zostały wycofane z biblioteki zakładowej i mają świadczące o tym pieczątki.
Wszechświat : Systemy gwiezdne : Planety : Galaktyki / Brak autora
Tytuł: Wszechświat : Systemy gwiezdne : Planety : Galaktyki
Autor: Brak autora
Adres wydawniczy: Brak miejsca wydania : Brak wydawnictwa, Brak daty wydania
96 stron
Format: 29/23,5 cm
Masa: 723 g
ISBN: 9783625120506
Książka jest w dobrym stanie, posiada lekko przykurzoną okładkę, przykurzone oraz pożółkłe boki stron. Poza tym brak widocznych śladów użytkowania. Zawartość nienaruszona.
Data wystawienia: 28.10.2021
Ale.
Góry / Susie Hodge
Tytuł: Góry
Autor: Susie Hodge
Tłumaczenie: Karolina Szumska
Adres wydawniczy: Warszawa : SBM, 2007
32 strony
Format: 21 / 27,5 cm
Masa: 182 g
ISBN: 9788360542712
Książka jest w bardzo dobrym stanie, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 05.10.2021
Jus.
Niezwykłe miejsca na ziemi / Ewa Barska, Marek Głogowski
Tytuł: Niezwykłe miejsca na ziemi
Autor: Ewa Barska, Marek Głogowski
Ilustracje: Marek Szyszko
Adres wydawniczy: Poznań : Publicat S.A., 2005
48 stron
Format: 21 / 30 cm
Masa: 419 g
ISBN: 8372128871
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 28.09.2021
Jus.
Pi plus oko / Jerzy Życzyński
Tytuł: Pi plus oko
Autor: Jerzy Życzyński
Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 1964
Wydanie: I
Nakład: 20 254 egzemplarzy
234 [2] stron
Format: 14,5/20,5 cm
Masa: 337 g
Książka jest w dobrym stanie, ma lekko sfatygowaną oprawę, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 26.07.2021
Jus.
Ilustrowany angielsko-polski słownik / Autor zbiorowy, ilustracje: Rachel Conner
Tytuł: Ilustrowany angielsko-polski słownik
Autor: zbiorowy
Przełożyła:Elżbieta Mizera
Ilustracje: Rachel Conner
Adres wydawniczy: Warszawa : Oficyna Wydawnicza Delta W-Z
176 [1] stron
Format: 21,5 / 28 cm
Masa: 830 g
ISBN: 9788371754937
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę sfatygowaną. Część stron jest porysowana kredkami. W środku liczne kolorowe ilustracje i fotografie w tekście. Brzeg się lekko odrywa.
Data wystawienia: 22.07.2021
Zos.
Ilustrowany słownik wyrazów obcych / Tekst: Agnieszka Nożyńska-Demianiuk, Ilustracje: Ewa Ludwikowska, Jolanta Ludwikowska
Tytuł: Ilustrowany słownik wyrazów obcych
Tekst: Agnieszka Nożyńska-Demianiuk
Ilustracje: Ewa Ludwikowska, Jolanta Ludwikowska
Adres wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo IBIS, 2016
135 [1] stron
Format: 17 / 24 cm
Masa: 408 g
ISBN: 9788365458728
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną. W środku posiada wiele kolorowych ilustracji, kolorowe strony.
Data wystawienia: 22.07.2021
Zos.
Ilustrowana encyklopedia : Język Polski / Elżbieta Olinkiewicz, Katarzyna Radzymińska, Halina Styś
Tytuł: Ilustrowana encyklopedia : Język Polski
Autor: Elżbieta Olinkiewicz, Katarzyna Radzymińska, Halina Styś
Adres wydawniczy: Wrocław : EUROPA, 2006
Wydanie: I
Format: 21 / 29,5 cm
240 stron
Masa: 1114 g
ISBN: 8374071346
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę nieznacznie sfatygowaną. Zawiera liczne kolorowe ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 21.07.2021
Jus.
Ilustrowany słownik matematyczny dla dzieci / Praca zbiorowa
Tytuł: Ilustrowany słownik matematyczny dla dzieci
Autor: Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Bełchatów : P.H. W. FENIX, 2018
Format: 17 / 24 cm
128 stron
Masa: 306 g
ISBN: 9788379321094
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę. Zawiera liczne kolorowe ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 21.07.2021
Jus.
Fall Grun / Franciszek Bernaś
Tytuł: Fall Grun
Autor: Franciszek Bernaś
Adres wydawniczy: Warszawa : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1984
281 [2] stron
Format: 11,6 / 16 cm
ISBN: 8303004493X
Masa: 268 g
Książka jest w dobrym stanie, posiada okładkę sfatygowaną i trochę pogniecioną. W środku kilka stron jest pozaginanych. W środku liczne czarno-białe fotografie.
Data wystawienia: 1.07.2021
Zos.
Kontynenty w ruchu / Włodzimierz Mizerski
Tytuł: Kontynenty w ruchu
Autor: Włodzimierz Mizerski
ISBN: 8320707234
Adres wydawniczy: Warszawa : Iskry, 1986
163, [3] stron
Format: 12,2/19,2 cm
Masa: 158 g
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę lekko sfatygowaną. Zawiera liczne czarno-białe ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 31.05.2021
Zos.
Życie prywatne i erotyczne w starożytnej Grecji i Rzymie
Tytuł: Życie prywatne i erotyczne w starożytnej Grecji i Rzymie
Autor: Sławomir Koper
Adres wydawniczy: Warszawa : Bellona SA, 1988-2011
335 strony
Format: 14,2/20,5 cm
ISBN: 9788311120051
Masa: 550 g
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką oprawę, zawiera liczne fotografie w tekście, widoczne lekkie ślady użytkowania.
Data wystawienia: 23.04.2021
Zos.
Małe tablice geograficzne z mapami / Anna Wróblewska, Michał Mąkosza
Tytuł: Małe tablice geograficzne
Autorzy: Anna Wróblewska, Michał Mąkosza
Adres wydawniczy: Wrocław : Larousse Polska, 2003
68 stron
Format: 16,5/23,5 cm
ISBN: 8389181959
Masa: 132 g
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką oprawę, zawiera liczne mapy i tablice/wykresy w tekście, bez śladów użytkowania.
Data wystawienia: 23.04.2021
Zos.
Tak żyli ludzie : Hebrajczycy / Peter Connolly
Tytuł: Tak żyli ludzie : Hebrajczycy w latach 40 p.n.e. - 70 n.e.
Autor: Peter Connolly
Przekład: Paweł Latko
Adres wydawniczy: Wrocław : Wydawnictwo Dolnośląskie, 1991
67, [2] stron
Format: 22,5/28,5 cm
Masa: 510 g
ISBN: 8370231209
Data wystawienia: 12.04.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Księga światowych rekordów : Świat zwierząt / Praca zbiorowa
Tytuł: Księga światowych rekordów : Świat zwierząt
Praca zbiorowa
Tłumaczenie: Agnieszka Mizera
Adres wydawniczy: Brak miasta wydania : Book House, 2009
43, [2] strony
Format: 22,5/29,5 cm
ISBN: 9788361330387
Masa: 410 g
Data wystawienia: 13.03.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Księga światowych rekordów : Świat natury / Praca zbiorowa
Tytuł: Księga światowych rekordów : Świat natury
Praca zbiorowa
Tłumaczenie: Agnieszka Mizera
Adres wydawniczy: Brak miasta wydania : Book House, 2009
45 strony
Format: 22,5/29,5 cm
ISBN: 9788361330400
Masa: 420 g
Data wystawienia: 13.03.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Sława barbarzyńców : Dzieje człowieka / Monica Dambrosio, Roberto Barbieri
Tytuł: Sława barbarzyńców : Dzieje człowieka
Autor: Monica Dambrosio, Roberto Barbieri
Ilustracje: Remo Berselli, Antonio Molino
Przełożył: Mieczysław Wacławski
Adres wydawniczy: Brak miasta wydania : Wydawnictwo Ryszard A. Frączek SCRIBA, 1994
różna numeracja stron
Format: 25,5/30,5 cm
ISBN: 8385578358
Masa: 600 g
Data wystawienia: 09.03.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Nowoczesny podręcznik szkolny i akademicki / Leon Lej (red.)
Tytuł: Nowoczesny podręcznik szkolny i akademicki
Redakcja: Leon Lej
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, 1977
174 strony
Format: 17,5/24,5 cm
Nakład: 1 080 egzemplarzy
Masa: 290 g
Data wystawienia: 22.02.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Rota 1(17)'95 : Dla Polonii i Polaków poza granicami RP / Praca zbiorowa
Tytuł: Rota 1(17)'95 : Dla Polonii i Polaków poza granicami RP
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Lublin : Fundacja Pomocy Szkołom Polskim na Wschodzie im. T. Goniewicza, 1995
120 stron
Format: 20/29 cm
Nakład: 12 000 egzemplarzy
ISSN: 0867-5872
Masa: 340 g
Data wystawienia: 17.02.2021 r.
Czasopismo jest w dobrym, jak na używane, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Uniwersalna Klasyfikacja Dziesiętna /FID 502/ / Praca zbiorowa
Tytuł: Uniwersalna Klasyfikacja Dziesiętna /FID 502/
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Informacji Naukowej, Technicznej i Ekonomicznej, 1974
270 stron
Format: 20,5/29 cm
Nakład: 1120 egzemplarzy
Masa: 810 g
Data wystawienia: 17.02.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
mar
Z książką za pan brat : Quizy i wieczory literacko muzyczne / Stanisław Jeżyński
Tytuł: Z książką za pan brat : Quizy i wieczory literacko muzyczne
Autor: Stanisław Jeżyński
Adres wydawniczy: Warszawa : Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, 1973
418, [1] stron
Format: 16,5/23,5 cm
Nakład: 6 000 egzemplarzy
Masa: 630 g
Data wystawienia: 11.02.2021 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest trochę zakurzona.
mar
Leksykon haseł do krzyżówek Geografia / Praca zbiorowa zespół P. D. "MAG"
Tytuł: Leksykon haseł do krzyżówek Geografia
Praca zbiorowa zespół P. D. "MAG"
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Gdynia : Przedsiębiorstwo Dystrybucji Książek "MAG", 1994
256 stron
Format: 12/18 cm
ISBN: 8386260041
Masa: 220 g
Data wystawienia: 20.01.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Dlaczego? Dlaczego? Dlaczego? 111 zaskakujących pytań i odpowiedzi / Martin Fritz
Tytuł: Dlaczego? Dlaczego? Dlaczego? 111 zaskakujących pytań i odpowiedzi
Autor: Martin Fritz
Przełożyła: Barbara Niedźwiecka
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 2010
234, [1] stron
Format: 13/20 cm
ISBN: 9788308044810
Masa: 310 g
Data wystawienia: 10.01.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Sekrety delfinów / Jadwiga Wernerowa
Tytuł: Sekrety delfinów
Autor: Jadwiga Wernerowa
Wydanie IV
Nakład: 30 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 1985
77, [2] stron + tablice
Format: 23,5/16,5 cm
ISBN: 8310082517
Masa: 243 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, zawiera kolorowe ilustracje na tablicach i czarni-białe w tekście, poza lekkim sfatygowaniem okładki żadnych śladów użytkowania.
Data wystawienia: 28.11.2020
Ald.
Tajemnice wydarte niebu : Przekroje / Olgierd Wołczek
Tytuł: Tajemnice wydarte niebu : Przekroje
Autor: Olgierd Wołczek
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wiedza Powszechna, 1962
222, [2] strony
Format: 13/20 cm
Nakład: 10 203 egzemplarzy
Masa: 230 g
Data wystawienia: 10.10.2020 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Chaos / Ivar Ekeland
Tytuł: Chaos
Autor: Ivar Ekeland
Przełożyła: Małgorzata Jarosiewicz
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Katowice : "Książnica", 1999
120, [7] stron
Format: 11/18 cm
ISBN: 8371323344
Seria: DOMINO
Masa: 140 g
Data wystawienia: 19.09.2020 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, jest trochę zabrudzona w dolnej części kartek.
mar
Drogi w nieznane / Andrzej Donimirski
Tytuł: Drogi w nieznane : Najnowsze hipotezy i teorie o człowieku i świecie, w którym żyjemy
Autor: Andrzej Donimirski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Katowice : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1989
146, [2] strony
Format: 15/20,5 cm
Nakład: 30 350 egzemplarzy
ISBN: 8303028901
Masa: 230 g
Data wystawienia: 07.09.2020 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Wędrówki zwierząt,Tom 6 / Vitus B. Droscher
Tytuł: Wędrówki zwierząt,Tom 6
Seria: CO i JAK
Autor: Vitus B. Droscher
Przekład: Marek Zybura
Ilustracje: Gerd Werner, Janice Brownlees-Kaysen
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Wrocław : ATLAS, 1991
48 stron
Format: 21 / 28 cm
ISBN: 8390026074
Masa: 440 g
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie. Ma twardą oprawę, zawiera kolorowe ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 27.08.2020
Jus.
Ilustrowana encyklopedia : Świat zwierząt / Praca zbiorowa
Tytuł: Ilustrowana encyklopedia : Świat zwierząt
Praca zbiorowa
Tłumaczenie: Piotr Rosikoń
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo SBM, 2011
32 stron
Format: 21,5/29 cm
ISBN: 9788376323008
Masa: 470 g
Data wystawienia: 13.07.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Tajemnice natury : Encyklopedia przyrodnicza / Praca zbiorowa
Tytuł: Tajemnice natury : Encyklopedia przyrodnicza
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : Świat Książki, 1994
360 stron
Format: 23/30 cm
ISBN: 8371290349
Masa: 1860 g
Data wystawienia: 28.06.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest naddarta na grzbiecie i przetarta na brzegach, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Koła skrzydła i żagle / Jackie Gaff
Tytuł: Koła skrzydła i żagle
Autor: Jackie Gaff
Przekład: Sławomir Malarowski
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo "BGW", 1991
40 stron
Format: 20/27 cm
ISBN: 8370660932
Seria: Świat bez tajemnic
Masa: 380 g
Data wystawienia: 23.05.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest trochę porysowana, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Ziemia / Włodzimierz Zonn i Elwira Milewska, opracował graficznie Bohdan Butenko
Tytuł: Ziemia
Napisali Włodzimierz Zonn i Elwira Milewska
Opracował graficznie Bohdan Butenko
Wydanie pierwsze
Nakład: 10 277 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 1970
92, [4] stron
Format: 26/20 cm
Masa: 770 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, zawiera kolorowe ilustracje, okładka lekko sfatygowana, poza tym żadnych śladów użytkowania.
Data wystawienia: 24.04.2020
Ald.
O twórczości : Piśmiennictwo naukowo-techniczne / Adam T. Troskolański
Tytuł: O twórczości : Piśmiennictwo naukowo-techniczne
Autor: Adam T. Troskolański
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1978
476, [3] stron
Format: 12,5/19,5 cm
Nakład: 3 000 egzemplarzy
Seria: Biblioteka problemów t. 244
Masa: 400 g
Data wystawienia: 12.04.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
mar
Wielcy Polacy XX wieku / Agnieszka Nożyńska-Demianiuk, Janusz Uhma, Krzysztof Ulanowski (oprac.)
Tytuł: Wielcy Polacy XX wieku
Opracowanie: Agnieszka Nożyńska-Demianiuk, Janusz Uhma, Krzysztof Ulanowski
Adres wydawniczy: Poznań : Horyzonty, 2018
95 stron
Format: 24,5/34 cm
ISBN: 9788365458223
Masa: 830 g
Data wystawienia: 05.04.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Wszechświat : Świat Natury / Francis Davies
Tytuł: Wszechświat : Świat Natury
Autor: Francis Davies
Ilustracje: Lorenzo Cecchi
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : ARTI, 2004
28, [3] stron
Format: 20/27 cm
ISBN: 8389725029
Masa: 390 g
Data wystawienia: 30.03.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Informator nauki polskiej 1 1987/88 / Praca zbiorowa
Tytuł: Informator nauki polskiej 1 1987/88
Praca zbiorowa
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Centrum Informacji Naukowej, Technicznej i Ekonomicznej, 1987
823, [2] stron
Format: 15,5/20 cm
Nakład: 7 200 egzemplarzy
Masa: 920 g
Data wystawienia: 08.03.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
mar
Podróżnicy : wielkie wyprawy Polaków / Andrzej Fedorowicz, iIlustracje Zosia Frankowska, Jacek Ambrożewski
Tytuł: Podróżnicy : wielkie wyprawy Polaków
Autor: Andrzej Fedorowicz
Ilustracje Zosia Frankowska, Jacek Ambrożewski
Wydanie pierwsze
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Dwie Siostry, 2019
135, [1] stron
Format: 25,5/20,5 cm
ISBN: 978-83-8150-018-0
Masa: 850 g
Książka jest w nowa, w idealnym stanie, ma twardą oprawę, zawiera liczne kolorowe ilustracje.
Data wystawienia: 23.02.2020
Ald.
Przyroda Historia Technika pytania i odpowiedzi / John Farndon
Tytuł: Przyroda Historia Technika pytania i odpowiedzi
Autor: John Farndon
Tłumaczenie: Małgorzata Garbarczyk, Jadwiga Wężyk-Marek
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Arkady, 1994
63, [1] stron
Format: 28,5/22,5 cm
ISBN: 8321337147
Seria: Patrzę-Poznaję-Nauka
Masa: 600 g
Data wystawienia: 08.02.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Ryby / Steve Parker
Tytuł: Ryby
Autor: Steve Parker
Tłumaczenie: Alina Rembiszewski
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Arkady, 1996
63, [1] stron
Format: 28,5/22,5 cm
ISBN: 8321338070
Seria: Patrzę-Poznaję-Nauka
Masa: 580 g
Data wystawienia: 06.02.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Współczesna polszczyzna : podręcznik języka polskiego dla szkół średnich / Jadwiga Kowalikowa, Urszula Żydek-Bednarczuk (1999)
Tytuł: Współczesna polszczyzna : podręcznik języka polskiego dla szkół średnich
Autorki: Jadwiga Kowalikowa, Urszula Żydek-Bednarczuk
Wydanie czwarte
Adres wydawniczy: Kraków : "Od Nowa", 1999
409, [7] stron
Format: 17/24,5 cm
ISBN: 8386399201
Masa: 690 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 11.01.2020
Ald
Ilustrowana encyklopedia dzikich zwierząt Tom 4 / Praca zbiorowa
Tytuł: Ilustrowana encyklopedia dzikich zwierząt Tom 4
Praca zbiorowa
Przełożył: Józef Beck
Adres wydawniczy: brak miasta wydania : Wydawnictwo Amber, 1992
240 stron
Format: 27/21,5 cm
ISBN: 8385423257
Masa: 530 g
Data wystawienia: 09.01.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Ilustrowana Historia Świata Tom I : Prehistoria i pierwsze cywilizacje / John M. Roberts
Tytuł: Ilustrowana Historia Świata Tom I : Prehistoria i pierwsze cywilizacje
Autor: John M. Roberts
Przekład: Barbara Gadomska, Jerzy Korpanty
Adres wydawniczy: Warszawa : Świat Książki, 1999
192 stron
Format: 29,5/24 cm
ISBN: 8372270937
Masa: 1040 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę z obwolutą, obwoluta nieznacznie sfatygowaną, książka jest wydrukowana na papierze kredowym, zawiera kolorowe ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 29.03.2023
Ald.
Leksykon lektur szkolnych / Tomasz Miłkowski, Janusz Termer
Tytuł: Leksykon lektur szkolnych
Autor: Tomasz Miłkowski, Janusz Termer
Adres wydawniczy: Warszawa : Polska Oficyna Wydawnicza "BGW", 1993
344 stron
Format: 24/17,5 cm
ISBN: 8370664729
Masa: 650 g
Data wystawienia: 11.12.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Na pojezierzu fińskim / Wojciech Walczak
Tytuł: Na pojezierzu fińskim
Autor: Wojciech Walczak
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych, 1972
81, [3] stron
Format: 19,5/13 cm
Nakład: 10 250 egzemplarzy
Masa: 130 g
Data wystawienia: 23.11.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Tak żyli ludzie : W czasach starożytnych Egipcjan : Ówczesne zwierzęta / Pierre Minguel
Tytuł: Tak żyli ludzie : W czasach starożytnych Egipcjan : Ówczesne zwierzęta
Autor: Pierre Minguel
Ilustracje: Pierre Probst
Przekład: Lech Czyżewski
Adres wydawniczy: Wrocław : Wydawnictwo Dolnośląskie, 1990
68, [1] stron
Format: 29/22,5 cm
ISBN: 8370231209
Masa: 530 g
Data wystawienia: 03.11.2019 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Tak żyli ludzie : W czasach dynastii Tang / Daniele Elisseeff
Tytuł: Tak żyli ludzie : W czasach dynastii Tang
Autor: Daniele Elisseeff
Ilustracje: Michael Welply
Przekład: Paweł Latko
Adres wydawniczy: Wrocław : Wydawnictwo Dolnośląskie, 1992
67, [2] stron
Format: 29/22,5 cm
ISBN: 8370231209
Masa: 590 g
Data wystawienia: 03.11.2019 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
La Terre la Mer et la Vie / Yves Paccalet
Tytuł: La Terre la Mer et la Vie
Autor: Yves Paccalet
Adres wydawniczy: Paryż : Larousse, 1995
351, [1] stron
Format: 29/20 cm
ISBN: 2035051053
Masa: 1680 g
Data wystawienia: 28.10.2019 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, jest napisana w języku francuskim.
mar
Ilustrowana encyklopedia dzikich zwierząt Tom I / redaktor Jolanta Karbowska
Tytuł: Ilustrowana encyklopedia dzikich zwierząt Tom I
Redaktor Jolanta Karbowska
Przełożyli: dr Tadeusz Kaleta, mgr Krzysztof Teisseyre
Adres wydawniczy: Wydawnictwo Amber, 1991
60 stron
Format: 26,5/21 cm
ISBN: 83-85423-20-6
Seria: Ilustrowana encyklopedia dzikich zwierząt
Masa: 472 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę.
Data wystawienia: 20.08.2019
Ald.
Miłość i śmierć / Kazimierz Imieliński (oprac.)
Tytuł: Miłość i śmierć
Opracowanie: Kazimierz Imieliński
Adres wydawniczy: Warszawa : Spółdzielcza Agencja Reklamowa "SPAR", brak roku wydania
168 stron
Format: 21/15 cm
ISBN: 8385359081
Masa: 220 g
Data wystawienia: 12.08.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Ziemia kiedyś i dziś : Niezwykły obraz zmieniającego się świata / Fred Pearce
Tytuł: Ziemia kiedyś i dziś : Niezwykły obraz zmieniającego się świata
Autor: Fred Pearce
Tłumaczenie: Bogda Marcinkowska
Adres wydawniczy: Poznań : Elipsa, 2007
288 stron
Format: 28,5/22,5 cm
ISBN: 9788324595518
Masa: 1460 g
Data wystawienia: 14.07.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Ciało człowieka / Stephen Bruno
Tytuł: Ciało człowieka
Autor: Stephen Bruno
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo ARTI, 2004
32 strony
Format: 19,5/26,5 cm
ISBN: 83-89725-01-0
Seria: Świat Natury
Masa: 356 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 11.07.2019
Ald.
Jak to jest? / Przegląd Reader's Digest
Tytuł: Przegląd Reader's Digest : Jak to jest?
Brak autora
Adres wydawniczy: Warszawa : Przegląd Reader's Digest, 1988
488 strony
Format: 28/22 cm
ISBN: 8390936615
Masa: 1590 g
Data wystawienia: 16.05.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Pod obcymi słońcami / Walter R. Fuchs
Tytuł: Pod obcymi słońcami
Autor: Walter R. Fuchs
Przełożył: Marcin Kubiak
Wydanie: pierwsze
Nakład: 20 300 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : PW „Wiedza Powszechna”, 1976
209 [3] stron
Format: 22/16 cm
Seria: Złota Seria Literatury Popularnonaukowej
Masa: 360 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, obwolutę (nieznacznie przybrudzoną). Książka zawiera czarno-białe ilustracje w tekście oraz na tablicach.
Data wystawienia: 24.04.2019
Ald.
Acta Uiversitatis Nicolai Copernici : Studia Rosjanoznawcze IV / Praca zbiorowa
Tytuł: Acta Uiversitatis Nicolai Copernici : Studia Rosjanoznawcze IV
Praca zbiorowa
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Toruń : Wydawnictwo Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, 1999
139 stron
Format: 24/16,5 cm
ISSN: 0860-1232
Nakład: 270 egzemplarzy
Masa: 270 g
Data wystawienia: 24.04.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Człowiek który szuka piękna / Karol Jałochowski
Tytuł: Człowiek który szuka piękna
Autor: Karol Jałochowski
Adres wydawniczy: Warszawa : POLITYKA, 2016
21, [1] stron
Format: 20/15 cm
ISBN: 9788364076466
Masa: 170 g
Data wystawienia: 19.04.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście oraz płytę DVD.
mar
500 zagadek geograficznych / F.L. Klima i Z. Tokarski
Tytuł: 500 zagadek geograficznych
Autorzy: F.L. Klima i Z. Tokarski
Wydanie: II
Nakład: 30 253 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : "Wiedza Powszechna", 1961
211, [1] stron
Format: 11/19 cm
Masa: 143 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 17.04.2019
Ald.
Niebezpieczne zwierzęta / Angela Wilkes
Tytuł: Niebezpieczne zwierzęta
Autor: Angela Wilkes
Przełożył: Grzegorz Humelanc
Adres wydawniczy: Warszawa : SAMP Edukacja i Informacja, 2004
63 [1] strony
Format: 29,5/24,5 cm
ISBN: 83-89822-06-7
Seria: Skarbnica Wiedzy
Masa: 510 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę. Zawiera liczne kolorowe ilustracje w tekście. Pierwsze dwie strony noszą ślady zagięć.
Data wystawienia: 27.03.2019
Ald.
Fizjologiczne aspekty organizacji pracy / Adam Stabryła, Jan Targalski
Tytuł: Fizjologiczne aspekty organizacji pracy
Autor: Adam Stabryła, Jan Targalski
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Kraków : Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierownictwa, 1968
124 strony
Format: 20,5/15 cm
Nakład: 672 egzemplarzy
Masa: 170 g
Data wystawienia: 01.03.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, na stronie tytułowej jest notatka byłego właściciela.
mar
Tajemnice pustyń świata / Alfons Gabriel
Tytuł: Tajemnice pustyń świata
Autor: Alfons Gabriel
Przełożył Mieczysław Kowalik
Wydanie: I
Nakład: 24 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1967
172, [3] strony + tablice
Format: 11/18 cm
Seria: Omega
Masa: 135 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana, zawiera ilustracje na tablicach i w tekście, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
Data wystawienia: 21.02.2019
Ald.
Oblicze głębin / Krzysztof Szymborski, Stanisław Szymborski
Tytuł: Oblicze głębin
Autor: Krzysztof Szymborski, Stanisław Szymborski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wiedza Powszechna, 1978
178, [2] stron + tablice
Format: 18,5/11,5 cm
Nakład: 10 300 egzemplarzy
Seria: Omega 328
Masa: 170 g
Data wystawienia: 17.02.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Problemy edytorstwa : Materiały seminarium zorganizowanego przez PWN w październiku 1970 r. / Praca zbiorowa
Tytuł: Problemy edytorstwa : Materiały seminarium zorganizowanego przez PWN w październiku 1970 r.
Praca zbiorowa
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1971
213, [2] stron + tablice
Format: 20/12,5 cm
Nakład: 2 000 egzemplarzy
Masa: 290 g
Data wystawienia: 12.02.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
mar
Europa / Mieczysław Fleszar (bez obwoluty)
Tytuł: Europa
Autor: Mieczysław Fleszar
Wydanie: I
Nakład: 50 253 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Wrocław : "Wiedza Powszechna", 1960
262, [2] strony + mapki
Format: 13,5/20,5 cm
Masa: 272 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 30.01.2019
Ald.
O naszym hymnie narodowym / Jan Stanisław Kopczewski (grzbiet oprawy sklejony taśmą)
Tytuł: O naszym hymnie narodowym
Autor: Jan Stanisław Kopczewski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Nasza Księgarnia", 1982
136, [4] strony
Format: 19,5/25 cm
ISBN: 8310079796
Nakład: 40 300 egzemplarzy
Masa: 390 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, lekko zabrudzoną, grzbiet oprawy sklejony taśmą klejącą, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 28.01.2019
Ald.
Droga do Cambridge / Tadeusz Twarogowski
Tytuł: Droga do Cambridge
Autor: Tadeusz Twarogowski
Wydanie: III
Nakład: 20 250 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Nasza Księgarnia", 1981
233, [3] strony
Format: 12,5/19,5 cm
ISBN: 83-10-07991-5
Masa: 215 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 07.11.2025
An
Mam przyjaciółkę ratownika medycznego / Ralf Butschkow
Tytuł: Mam przyjaciółkę ratownika medycznego
Napisał i ilustrował Ralf Butschkow
Tłumaczył Bolesław Ludwiczak
Adres wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo Media Rodzina, 2020
24 strony
Format: 19,2/19,2 cm
ISBN: 978-83-8008-728-6
Masa: 99 g
Seria Mądra Mysz, t. 30
Książka jest w idealnym stanie, jest nowa.
Data wystawienia: 19.03.2022
Ald.
Azja / Mieczysław Fleszar (z obwolutą)
Tytuł: Azja
Autor: Mieczysław Fleszar
Wydanie: I
Nakład: 30 253 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : "Wiedza Powszechna", 1961
227, [1] stron
Format: 13,5/20 cm
Masa: 253 g
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 21.11.2018
Ald.
Europa I / redaktor naukowy Wiesław Maik
Tytuł: Europa I
Redaktor naukowy Wiesław Maik
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo KURPISZ, 1999
320 stron
Format: 17/24,5 cm
ISBN: 83-86600-99-3
Seria: ABC świat
Masa: 703 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 15.11.2018
Ald.
Ameryka Południowa / Wiesław Maik (red. nauk.)
Tytuł: Ameryka Południowa
Redaktor naukowy: Wiesław Maik
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo Kurpisz, 1998
376 stron
Format: 17/24 cm
ISBN: 83-86600-99-3
Seria: ABC Świat
Masa: 849 g
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 03.11.2018
Ald.
Podręczna encyklopedia nauki / [oprac. Clive Gifford et al. ; tł. Magdalena Bartoszewicz et al.]
Tytuł: Podręczna encyklopedia nauki
Opracowali: Clive Gifford i inni
Tłumaczyli: Magdalena Bartoszewiczi inni
Adres wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo Podsiedlik-Raniowski i Spółka, 2003
320 stron
Format: 16/20,5 cm
ISBN: 83-7341-853-9
Masa: 722 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, na odwrocie okładki ślady po długopisie, na brzegach dolnej części stron inicjały byłego właściciela.
Data wystawienia: 29.10.2018
Ald.
Heimtiere : BI-Taschenlexikon / Udo Jacob, Gudrun Thomas-Petersein
Tytuł: Heimtiere : BI-Taschenlexikon
Autor: Udo Jacob, Gudrun Thomas-Petersein
Adres wydawniczy: Leipzig : VEB Bibliographisches Institut, 1981
332 strony + tablice
Format: 12,5/20 cm
Masa: 360 g
Data wystawienia: 25.10.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście i na tablicach, jest napisana w języku niemieckim.
mar
Kwiaty w pyle / Kusum Nair
Tytuł: Kwiaty w pyle
Autor: Kusum Nair
Przełożyła: Krystyna Szerer
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Wydawictwo "Iskry", 1967
247, [5] stron
Format: 12,5/19,5 cm
Nakład: 8 275 egzemplarzy
Masa: 230 g
Data wystawienia: 16.10.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Kolekcja Nasza Polska : Parki narodowe cz. 1 Polska północna i centralna / redaktor prowadzący Paweł Zalewski
Tytuł: Kolekcja Nasza Polska : parki narodowe cz. 1 Polska północna i centralna
Redaktor prowadzący Paweł Zalewski
Adres wydawniczy: Warszawa : Deagostini, 2010
48 stron
Format: 21,5/29 cm
ISBN: 978-83-248-2401-4
Masa: 537 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 11.10.2018
Ald.
Wszyscy jesteśmy dziećmi bogów / Erich von Daniken
Tytuł: Wszyscy jesteśmy dziećmi bogów
Autor: Erich von Daniken
Przełożył: Grzegorz Prokop
Adres wydawniczy: Warszawa : Świat Książki, 1997
197, [1] stron + tablice
Format: 15,5/21 cm
ISBN: 8371293909
Masa: 380 g
Data wystawienia: 08.10.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Umysł i uzdrowienie / Bill Moyers
Tytuł: Umysł i uzdrowienie
Autor: Bill Moyers
Tłumaczenie: Maja Hądzlik-Margańska
Adres wydawniczy: Bydgoszcz : Limbus, 1994
475, [4] stron
Format: 13/19,5 cm
ISBN: 8385475435
Seria: Natura
Masa: 390 g
Data wystawienia: 04.10.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Rodzinna księga zagadek / Brak autora
Tytuł: Rodzinna księga zagadek
Brak autora
Tłumaczenie: Danuta Zgliczyńska
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo SBM, 2008
255 stron
Format: 16,5/20,5 cm
ISBN: 9788360542965
Masa: 670 g
Data wystawienia: 03.10.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
13,45 zł
Cena regularna:
26,90 zł
Nauka o dziedziczności z 50 ilustracjami / Prof. dr R. Goldschmidt [Biblioteka Wiedzy Tom 38]
Tytuł: Nauka o dziedziczności
z 50 ilustracjami
Autor: Prof. dr R. Goldschmidt
Przełożył Dr W. Adolph
Adres wydawniczy: Warszawa : Nakładem Wydawnictwa "Biblioteki Wiedzy" Trzaska, Evert i Michalski S.A., [1938]
VI, 208 stron
Format: 22/15 cm
Seria Biblioteka Wiedzy Tom 38
Masa: 510 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, oprawa ma lekko przetarte narożniki i krawędzie oraz pieczątki na przedniej okładce i grzbiecie. Na stronie przedtytułowej i przedniej wyklejce są nieaktualne pieczątki, na kilku stronach pojedyncze słowa są podkreślone ołówkiem, poza tym żadnych śladów użytkowania. Książka zawiera czarno-białe ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 25.09.2018
Ald.
Awicenna / Stefan Weinfeld
Tytuł: Awicenna
Autor: Stefan Weinfeld
Opracowanie graficzne Janusz Obłucki
Wydanie: I
Nakład: 30 350 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Krajowa Agencja Wydawnicza RSW "Prasa-Książka-Ruch", 1985
116, [3] stron
Format: 16,5/13 cm
ISBN: 83-03-01099-9
Książka jest w bardzo dobrym stanie, zawiera czarno-białe ilustracje.
Data wystawienia: 25.09.2018
Ald.
Londyńskie ABC / Grzegorz Jaszuński
Tytuł: Londyńskie ABC
Autor: Grzegorz Jaszuński
Wydanie: III
Nakład: 50 275 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo "Iskry", 1972
308, [2] stron
Format: 12/16 cm
Masa: 250 g
Stan: Książka jest w bardzo dobrym stanie, na jednej stronie pokreślenie tekstu czerwonym długopisem, posiada ilustracje.
Data wystawienia: 21.09.2018
Jus.
Nasza umowa ze zwierzętami / Desmond Morris
Tytuł: Nasza umowa ze zwierzętami
Autor: Desmond Morris
Przełożył: Krystyna Chmiel
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo "Książka i Wiedza", 1995
157, [1] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 8305127648
Masa: 170 g
Stan: Książka jest w bardzo dobrym stanie, wewnątrz brak oznak użytkowania.
Data wystawienia: 20.09.2018
Jus.
Krajobraz z tęczą : sylwetki artystów od Fidiasza do Picassa / Anna Klubówna (1976)
Tytuł: Krajobraz z tęczą : sylwetki artystów od Fidiasza do Picassa
Autor: Anna Klubówna
Wydanie drugie uzupełnione
Nakład: 40 350 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : "Książka i Wiedza", 1976
306, [4] stron + tablice
Format: 21/26 cm
Masa: 810 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, zawiera czarno-białe ilustracje w tekście oraz kolorowe na tablicach.
Data wystawienia: 28.08.2018
Ald.
Między snem a dniem : omega / Paul Raths
Tytuł: Między snem a dniem : omega
Autor: Paul Raths
Przełożył: Ewa Budzicka
Wydanie: pierwsze
Nakład: 20 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo "Wiedza Powszechna", 1985
147, [2] stron
Format: 11/18,5 cm
ISBN: 8321404200
Masa: 150 g
Stan: Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma nieznacznie sfatygowaną okładkę i naddarty grzbiet. Na stronie tytułowej odręczny podpis długopisem byłego właściciela. Książka posiada ilustracje.
Data wystawienia: 18.08.2018
Jus.
Czy można przewidzieć kataklizmy / M. Roubault
Tytuł: Czy można przewidzieć kataklizmy
Autor: M. Roubault
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1976
209, [6] stron
Format: 12,5/19,5 cm
Nakład: 5 280 egzemplarzy
Seria: Biblioteka Problemów t. 216
Masa: 230 g
Data wystawienia: 18.08.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Brud : cuchnąca historia higieny / Piotr Socha, Monika Utnik-Strugała
Tytuł: Brud : cuchnąca historia higieny
Autor koncepcji i ilustracji: Piotr Socha
Autorka tekstu: Monika Utnik-Strugała
Wydanie I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Dwie Siostry, 2021
200 stron
Format: 23,9/32,2 cm
ISBN: 9788381500968
Masa: 1365 g
Książka jest nowa, w idealnym stanie, ma twardą oprawę. Książka zawiera kolorowe ilustracje.
Data wystawienia: 26.04.2023
Opis wydawcy: Nowa książka twórcy bestsellerowych Pszczół i Drzew – bogato ilustrowane kompendium wiedzy o obyczajach, przesądach, odkryciach i wynalazkach związanych z brudem, higieną i medycyną.
Gdzie Król Słońce chodził piechotą? Co miał w nosie doktor dżuma?
Co ma pijawka do depilacji? Czy makijaż może zabić?
Jak kąpano się w starożytności, a jak w średniowieczu?
Jak dbają o czystość dżiniści, jak Himbowie, a jak kosmonautki?
Gdy chińscy cesarze już od ponad tysiąca lat mieli spłukiwane wodą sedesy, w europejskich miastach wciąż wylewano zawartość nocników przez okno. Dawni chrześcijańscy święci uważali brud za symbol pobożności, za to Napoleon godzinami pluskał się w wannie. Japończycy nie mogli się nadziwić niechlujstwu portugalskich podróżników, którzy w XVI wieku dotarli na ich wyspy, a brytyjskie elegantki epoki baroku tak rzadko czyściły swoje gigantyczne peruki, że lęgły się w nich myszy. Jeszcze na początku XIX wieku nawet chirurdzy nie myli rąk – w najlepszym razie wycierali je w zakrwawiony fartuch. A ubikacja w domu w wielu miejscach na świecie do dziś jest luksusem.
Sięgnijcie po Brud, by poznać te i inne intensywnie pachnące historie – i dowiedzieć się, że siedząc na sedesie, korzystacie z jednego z najważniejszych wynalazków ludzkości. Przed wami fascynująca, wieloaspektowa opowieść o czystości i brudzie zilustrowana z iście barokowym przepychem przez jednego z najdowcipniejszych polskich grafików.
Prace nad tą książką zaczęły się jeszcze w 2019 roku. Wkrótce potem wybuchła pandemia COVID-19. Kiedy zewsząd posypały się pouczenia o konieczności mycia rąk, a ze sklepów zaczęły znikać płyny do dezynfekcji, mydło i papier toaletowy, stało się jasne, że brud i higiena to temat nie tylko niezwykle ciekawy, ale też zawsze aktualny.
Będzie bolało : Sekretny dziennik młodego lekarza / Adam Kay
Tytuł: Będzie bolało : Sekretny dziennik młodego lekarza
Autor: Adam Kay
Przekład: Katarzyna Dudzik
Wydanie: VI
Adres Wydawniczy: Kraków : Insignis Media, 2017
319, [1] stron
Format: 14,5/21 cm
ISBN: 9788366360761
Masa: 330 g
Data wystawienia: 21.05.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, w przedniej części jest lekko naddarta.
mar
Kaj znów się śmieje / Hartmut Gagelmann
Tytuł: Kaj znów się śmieje
Autor: Hartmut Gagelmann
Przekład: Ryszard Turczyn
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo „Iskry”, 1988
127, [1] stron
Format: 14,5/20 cm
ISBN: 8320711231
Masa: 160 g
Data wystawienia: 12.05.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest naddarta na grzbiecie.
mar
Bronki siostry od wykluczonych / Elżbieta Wiater
Tytuł: Bronki siostry od wykluczonych
Autor: Elżbieta Wiater
Adres Wydawniczy: Czermin : Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży, 2018
190, [3] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 9788395167300
Masa: 290 g
Data wystawienia: 04.05.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Świńska sprawa : Super biust : Zabójstwo z nudów / Praca zbiorowa
Tytuł: Świńska sprawa : Super biust : Zabójstwo z nudów
Praca zbiorowa
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1989
117, [10] stron
Format: 12/16,5 cm
Nakład: 100 350 egzemplarzy
ISBN: 8303027433
Seria: Ekspres Reporterów
Masa: 120 g
Data wystawienia: 11.04.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, na stronie tytułowej i pierwszej jest podpis byłego właściciela.
mar
Pacjenci / Jurgen Thorwald
Tytuł: Pacjenci
Autor: Jurgen Thorwald
Przekład: Mieczysław Oziembłowski
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy PAX, 1973
614, [2] stron
Format: 13/20,5 cm
Nakład: 30 350 egzemplarzy
Masa: 610 g
Data wystawienia: 04.04.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach i naddarta na brzegach grzbietu.
mar
Pamiętnik orchidei / Zygmunt Kałużyński
Tytuł: Pamiętnik orchidei : Zapiski ocalonego z XX wieku
Autor: Zygmunt Kałużyński
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Michałów - Grabina : Instytut Wydawniczy Latarnik, 2003
255, [1] stron
Format: 12,5/19,5 cm
ISBN: 8391789101
Seria: Biblioteka latarnika
Masa: 180 g
Data wystawienia: 20.05.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
Asi
Spiżowa Brama / Tadeusz Breza
Tytuł: Spiżowa Brama
Autor: Tadeusz Breza
Wydanie: XII
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Czytelnik, 1985
508, [2] stron
Format: 12,5/19,5 cm
Nakład: 50 320 egzemplarzy
Masa: 443 g
ISBN: 8307012600
Data wystawienia: 16.07.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładką, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
Asi
Kanada pachnąca medycyną / Irena Krzeska
Tytuł: Kanada pachnąca medycyną
Autor: Irena Krzeska
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich, 1962
166, [2] stron + tablice
Format: 13/20 cm
Nakład: 10 205 egzemplarzy
Masa: 200 g
Data wystawienia: 19.02.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładką nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje na tablicach, na stronie przedtytułowej jest podpis byłego właściciela.
mar
Zdanie odrębne : Felietony VIII 1982 - VIII 1983 / Daniel Passent
Tytuł: Zdanie odrębne : Felietony VIII 1982 - VIII 1983
Autor: Daniel Passent
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1985
292, [2] stron
Format: 12,5/19,5 cm
Nakład: 40 283 egzemplarze
ISBN: 8308013279
Masa: 290 g
Data wystawienia 20.12.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Zapiski cieszyńskie / Krzysztof Szymoniak
Tytuł: Zapiski cieszyńskie
Autor: Krzysztof Szymoniak
Wydanie pierwsze
Adres wydawniczy: Gniezno-Cieszyn : Wydawnictwo PP-etibon, 2021
227 stron
Format: 20,5/14,5 cm
ISBN: 9788395540431
Masa: 322 g
Książka jest w idealnym stanie, jest nowa, zawiera czarno-białe fotografie.
Data wystawienia: 07.09.2022
Ald.
Przełamać tabu / Waris Dirie ; Corinna Milborn
Tytuł: Przełamać tabu
Autor: Waris Dirie ; Corinna Milborn
Z niemieckiego przełożyła Barbara Tarnas
Adres wydawniczy: Warszawa : Świat Książki, 2005
180, [3] stron
Format: 15/21 cm
ISBN: 83-247-0084-6
Masa: 309 g
Książka jest w idealnym stanie. Ma minimalnie sfatygowaną okładkę. Poza tym bez śladów użytkowania. Książka w twardej oprawie.
Data wystawienia: 23.05.2023
Opis wydawcy: Po dwóch bestsellerowych książkach Kwiat pustyni i Córka nomadów, Waris Dirie napisała kolejną , bardzo osobistą i niezwykle poruszającą . Jako pierwsza kobieta zaczęła mówić o okrutnym rytuale obrzezania dziewcząt. Tej torturze, bardzo często zagrażającej życiu, poddawane są nadal dziewczęta nie tylko w Afryce i na Wschodzie, ale również w Europie. I właśnie o wydarzeniach, z jakimi zetknęła się w Europie, o spotkaniach z ofiarami i katami opowiada w swojej książce.
Wik.
Przewodnik po starożytnym Rzymie / Lesley Sims
Tytuł: Przewodnik po starożytnym Rzymie
Autor: Lesley Sims
Ilustracje: Chrityan Fox, Ian Jackson, John Woodcock
Przekład: Barbara Tkaczow
Adres wydawniczy: Warszawa : Dom Wydawniczy Bellona, 2003
64 strony
Format: 24,5/17 cm
ISBN: 8311097410
Seria Przewodnik Młodego Turysty
Masa: 410 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, jest wydrukowana na papierze kredowym, zawiera liczne kolorowe ilustracje, poza niewielkim zabrudzeniem górnego bloku książki, żadnych uszkodzeń ani śladów użytkowania.
Data wystawienia: 05.05.2023
Ald.
Ilustrowana Encyklopedia Nauki / Praca zbiorowa
Tytuł: Ilustrowana Encyklopedia Nauki
Praca zbiorowa
Reakcja: Charles Taylor
Adres wydawniczy: Ożarów Mazowiecki : Firma Księgarska Olesiejuk, 2013
487 stron
Format: 18,5/24,5 cm
ISBN: 9788378445630
Masa: 1440 g
Data wystawienia: 28.04.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Trędowatym na ratunek / Dorothy Clarke Wilson
Tytuł: Trędowatym na ratunek
Autor: Dorothy Clarke Wilson
Przekład: Irena Doleżal-Nowicka
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy PAX, 1967
249, [3] stron + tablice
Format: 13/19,5 cm
Nakład: 10 350 egzemplarzy
Masa: 250 g
Data wystawienia: 06.07.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Ostatni z żywych / Richard Picciotto, Daniel Paisner
Tytuł: Ostatni z żywych : Newsweek Polska
Autor: Richard Picciotto, Daniel Paisner
Przekład: Marcin Stopa
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Grupa Wydawnicza Bertelsmann Media, 2002
187, [3] stron + tablice
Format: 15/21,5 cm
ISBN: 8373114750
Masa: 380 g
Data wystawienia: 28.06.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Sztuka czarno-biała : grafika dziecka / koncepcja i redakcja: Violetta Klugowska, opracowanie graficzne i skład: Nikodem Pręgowski
Tytuł: Sztuka czarno-biała : grafika dziecka
Koncepcja i redakcja: Violetta Klugowska
Opracowanie graficzne i skład: Nikodem Pręgowski
Wydanie pierwsze
Adres wydawniczy: Toruń : Wydawnictwo Na Przykład, 2022
70, [2] stron
Format: 28,5/21,5 cm
ISBN: 9788395625565
Masa: 598 g
Książka jest nowa, w idealnym stanie, ma twardą oprawę, jest wydrukowana na dobrej jakości papierze, zawiera mnóstwo czarno-białych i kolorowych ilustracji. Inne tytuły Wydawnictwa Na Przykład są także dostępne w naszej ofercie internetowej i stacjonarnej.
Data wystawienia: 12.08.2023
Ald.
Do 12 razy sztuka : czyli co artystom chodzi po głowie? / Filip Pręgowski (tekst), Nikodem Pręgowski (ilustracje)
Tytuł: Do 12 razy sztuka : czyli co artystom chodzi po głowie?
Tekst: Filip Pręgowski
Ilustracje: Nikodem Pręgowski
Wydanie pierwsze
Adres wydawniczy: Toruń : Wydawnictwo Na Przykład, 2022
72 strony
Format: 28,5/21,5 cm
ISBN: 9788395625558
Masa: 642 g
Książka jest nowa, w idealnym stanie, ma twardą oprawę, jest wydrukowana na dobrej jakości papierze, zawiera mnóstwo kolorowych ilustracji. Inne tytuły Wydawnictwa Na Przykład są także dostępne w naszej ofercie internetowej i stacjonarnej.
Data wystawienia: 11.08.2023
Ald.
Cyborgi w szkole / Tadeusz Podwysocki
Tytuł: Cyborgi w szkole
Autor: Tadeusz Podwysocki
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo „Iskry”, 1977
205, [2] stron + tablice
Format: 11/16,5 cm
Nakład: 8 300 egzemplarzy
Seria: Życie i nowoczesność
Masa: 160 g
Data wystawienia: 10.08.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką oprawę, nieznacznie sfatygowaną, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadcząca o tym pieczątki.
mar
Sport : poznaj z bliska świat sportu - sprzęt, reguły gier. technikę i historię poszczególnych dyscyplin / Tim Hammond
Tytuł: Sport : poznaj z bliska świat sportu - sprzęt, reguły gier. technikę i historię poszczególnych dyscyplin
Autor: Tim Hammond
Tłumaczyła z angielskiego: Maria Marek
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Arkady, 1992
63, [1] strony
Format: 28,5/22 cm
ISBN: 8321336310
Seria Patrzę Podziwiam Poznaję
Masa: 650 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, zawiera kolorowe ilustracje w w tekście, wydrukowana na papierze kredowym.
Data wystawienia: 03.08.2023
Ald.
Prehistoria / Dougal Dixon
Tytuł: Prehistoria
Autor: Dougal Dixon
Seria: Same fakty
Adres wydawniczy: Warszawa : SBM, 2006
64 strony
Format: 21/29 cm
Masa: 550 g
ISBN: 9788392283591
Wydanie I
Książka jest w bardzo dobrym stanie. Okładka minimalnie sfatygowana, na wyklejce dwa drobne zadarcia. Poza tym brak śladów użytkowania. Twarda oprawa, ilustracje.
Data wystawienia: 21.08.2023
Wik.
Zagadka ewolucjonizmu / Jan Żabiński
Tytuł: Zagadka ewolucjonizmu
Autor: Jan Żabiński
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Nowa Księgarnia, 1968
421, [3] strony
Format: 14,5/20,5 cm
Nakład: 10 277 egzemplarzy
Masa: 950 g
Data wystawienia: 25.10.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, na stronie przedtytułowej jest notatka byłego właściciela.
mar
Makroskop : Próba wizji globalnej / Joel de Rosnay
Tytuł: Makroskop : Próba wizji globalnej
Autor: Joel de Rosnay
Przekład: Hanna Pawlikowska
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1982
359, [1] stron
Format: 11,5/18,5 cm
Nakład: 10 315 egzemplarzy
ISBN: 8306007085
Seria: Biblioteka myśli współczesnej
Masa: 290 g
Data wystawienia: 05.10.2023 r.
Książka jest dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Świat i człowiek : Atlas geograficzny dla dzieci (1988)
Tytuł: Świat i człowiek : Atlas geograficzny dla dzieci
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo "Wiedza Powszechna", Główny Zarząd Geodezji i Kartografii Moskwa, 1988
63, [1] strony
Format: 11/28,5 cm
Masa: 308 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieco sfatygowana, zagięcia narożników, przybrudzona.
Data wystawienia: 14.05.2025r.
Asi
Mikołaj Kopernik (1473-1543) : 550 zadań i rozwiązań w 550. rocznicę urodzin / Zbigniew Grochowski
Tytuł: Mikołaj Kopernik (1473-1543) : 550 zadań i rozwiązań w 550. rocznicę urodzin
Autor: Zbigniew Grochowski
Adres wydawniczy: Toruń : Wydawnictwo Adam Marszałek, 2022
251 stron
Format: 16,5/24 cm
ISBN: 9788381806671
Masa: 399 g
Data wystawienia: 01.09.2023
Ald.
Książka jest w idealnym stanie, jest nowa, zawiera liczne czarno-białe ilustracje. Pozostałe tytuły o tematyce toruńskiej wydane przez Wydawnictwo Adam Marszałek dostępne również w naszej ofercie.
Bóg : To, o czym dorośli ci nie mówią / Boguś Janiszewski i Max Skorwider
Tytuł: Bóg : To, o czym dorośli ci nie mówią
Napisał: Boguś Janiszewski
Narysował: Max Skorwider
Seria: To, o czym dorośli ci nie mówią (tom 11)
Adres wydawniczy: Poznań : Publicat S.A., 2023
144 strony
Format: 21/27 cm
ISBN: 9788327126962
Masa: 710 g
Książka jest w idealnym stanie, jest nowa. Ma twardą okładkę.
Data wystawienia: 10.11.2023
Wik.
Opis wydawcy: Człowiek od zawsze rozkminiał temat siły wyższej. Zastanawiał się, skąd się wziął na ziemi, co się z nim stanie po śmierci i kto o tym wszystkim decyduje. Z tych rozkmin na przestrzeni dziejów powstały rozmaite systemy religijne ? bardzo odmienne, ale niekiedy zastanawiająco podobne.
To książka dla wszystkich rozkminiających - wierzących i niewierzących, wątpiących i poszukujących.
Znajdziecie w niej próby odpowiedzi na pytania:
Po co ludziom wiara i jak sobie radzą ateiści?
Do czego przydają się religie?
Skąd przyszedł bóg i gdzie jest teraz?
Czy bogowie żyją wiecznie i czemu tak krótko?
Jak to jest być prorokiem?
Czy wiara i nauka kiedyś się pogodzą?
Gdzie się podziały boginie? Gandalf.com.pl
Rewolucje Modoturków : Wielka wojna / Praca zbiorowa
Tytuł: Rewolucje Modoturków : Wielka wojna : Ilustrowana Historia Świata 1910-1915 n.e. Tom 55
Praca zbiorowa
Tłumaczenie i adaptacja: Beata Spieralska
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa HACHETTE, 2007
48 stron
Format: 21,5/19 cm
ISBN: 9788374482455
Masa: 460 g
Data wystawienia: 08.12.2023 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Impresjoniści : Dziki Zachód / Praca zbiorowa
Tytuł: Impresjoniści : Dziki Zachód : Ilustrowana Historia Świata 1870-1880 n.e. Tom 51
Praca zbiorowa
Tłumaczenie i adaptacja: Beata Spieralska
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa HACHETTE, 2007
48 stron
Format: 21,5/19 cm
ISBN: 9788374482417
Masa: 460 g
Data wystawienia: 06.12.2023 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Całkiem inna historia / Kazimierz Piesowicz
Tytuł: Całkiem inna historia
Autor: Kazimierz Piesowicz
Adres wydawniczy: Warszawa : Młodzieżowa Agencja Wydawnicza, 1987
342, [2] stron
Format: 12,5/19,5 cm
ISBN: 8320302455
Masa: 302 g
Książka jest w dobrym stanie, z lekko sfatygowaną okładką i nieco pożółkłymi stronami. Na stronie redakcyjnej widnieje pieczątka. Poza tym bez śladów użytkowania. W środku książki znajdują się ilustracje.
Data wystawienia: 09.06.2023
Wik.
Nowa Ziemia : Przebudzenie świadomości sensu życia / Eckhart Tolle
Tytuł: Nowa Ziemia : Przebudzenie świadomości sensu życia
Autor: Eckhart Tolle
Przełożyła Wanda Grajkowska
Adres wydawniczy: Konstancin-Jeziorna : Wydawnictwo MEDIUM, 2008
272, [5] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 9788387025809
Masa: 351 g
Data wystawienia: 08.12.2023
Książka jest w bardzo dobrym stanie. Posiada nieznacznie sfatygowaną okładkę. Poza tym brak śladów użytkowania.
Wik.
Opis wydawcy: Nowa Ziemia została uznana za najprostszy i najskuteczniejszy przewodnik wewnętrznej przemiany i odnowy. Oprah Winfrey włączyła ją do swego Klubu Książki i książka stała się znana na całym świecie. W dyskusjach, które Oprah prowadziła z udziałem autora na swoim portalu internetowym, uczestniczyło kilkanaście milionów czytelników!
„Jeżeli pragniesz odkryć cel swego życia i wiedzieć, jak go osiągnąć, jeżeli nosisz w sobie tęsknotę za przebudzeniem duchowym, ta książka jest dla ciebie! – mówi autor. – Pomoże ci poznać siebie i mechanizmy twojego świata wewnętrznego. Pomoże też uświadomić sobie źródła wewnętrznego konfliktu i bólu, który nie pozwala ci na prawdziwe spełnienie. Nie tkwij do końca życia w pułapce uwarunkowań z przeszłości, które ukształtowały twoją osobowość. Pozwól, aby twoje życie przekształciło się od wewnątrz, jedynie siłą twojej świadomości”.
Na tym polega prostota tej metody dochodzenia do wewnętrznej przemiany: psychiczna odnowa poprzez samoświadomość. A konsekwencją jest wizja NOWEJ ZIEMI – ziemi ludzi bardziej świadomych celu istnienia i głębszych powiązań w funkcjonowaniu świata.
Czerwona niedziela : Samochody i samoloty / Praca zbiorowa
Tytuł: Czerwona niedziela : Samochody i samoloty : Ilustrowana Historia Świata 1901-1909 n.e. Tom 54
Praca zbiorowa
Tłumaczenie i adaptacja: Beata Spieralska
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa HACHETTE, 2007
48 stron
Format: 21,5/19 cm
ISBN: 9788374482448
Masa: 470 g
Data wystawienia: 13.12.2023 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Piekło Verdun : Rewolucja Październikowa / Praca zbiorowa
Tytuł: Piekło Verdun : Rewolucja Październikowa : Ilustrowana Historia Świata 1915-1918 n.e. Tom 56
Praca zbiorowa
Tłumaczenie i adaptacja: Beata Spieralska
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa HACHETTE, 2007
48 stron
Format: 21,5/19 cm
ISBN: 9788374482462
Masa: 460 g
Data wystawienia: 12.12.2023 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Wojna Secesyjna : Japonia w epoce Meiji / Praca zbiorowa
Tytuł: Wojna Secesyjna : Japonia w epoce Meiji : Ilustrowana Historia Świata 1891-1901 n.e. Tom 53
Praca zbiorowa
Tłumaczenie i adaptacja: Beata Spieralska
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa HACHETTE, 2007
48 stron
Format: 21,5/19 cm
ISBN: 9788374482431
Masa: 460 g
Data wystawienia: 11.12.2023 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
O zdrowiu i chorobie : Rozmowy z wybitnymi przedstawicielami nauki / Iza Marcisz
Tytuł: O zdrowiu i chorobie : Rozmowy z wybitnymi przedstawicielami nauki
Autor: Iza Marcisz
Wydanie I
Nakład: 20 330 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1983
236, [3] stron
Format: 12,5/19,5 cm
ISBN: 8320535042
Masa: 200 g
Data wystawienia: 13.12.2023
Książka jest w dobrym stanie. Ma nieznacznie sfatygowaną okładkę i lekko pożółkłe strony. Poza tym brak śladów użytkowania. W środku ilustracje.
Wik.
Podboje Timura Ł Andegawenowie : Ilustrowana Historia Świata 1356-1415 n.e. Tom 26 / Praca zbiorowa
Tytuł: Podboje Timura Andegawenowie : Ilustrowana Historia Świata 1356-1415 n.e. Tom 26
Praca zbiorowa
Tłumaczenie i adaptacja: Beata Spieralska
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa HACHETTE, 2006
48 stron
Format: 21,5/19 cm
ISBN: 8374482168
Masa: 470 g
Data wystawienia: 22.12.2023 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Chiny Mingów : Upadek Konstantynopola : Ilustrowana Historia Świata 1415-1453 n.e. Tom 27 / Praca zbiorowa
Tytuł: Chiny Mingów : Upadek Konstantynopola : Ilustrowana Historia Świata 1415-1453 n.e. Tom 27
Praca zbiorowa
Tłumaczenie i adaptacja: Beata Spieralska
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa HACHETTE, 2006
48 stron
Format: 21,5/19 cm
ISBN: 8374482176
Masa: 460 g
Data wystawienia: 21.12.2023 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Rozstrzygnięcie wojny : Pierwsze lata II Rzeczpospolitej / Praca zbiorowa
Tytuł: Rozstrzygnięcie wojny : Pierwsze lata II Rzeczpospolitej : Ilustrowana Historia Świata 1918-1925 n.e. Tom 57
Praca zbiorowa
Tłumaczenie i adaptacja: Beata Spieralska
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa HACHETTE, 2007
48 stron
Format: 21,5/19 cm
ISBN: 9788374482479
Masa: 510 g
Data wystawienia: 20.12.2023 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Kongres Wiedeński : Niepodległe państwa w Ameryce / Praca zbiorowa
Tytuł: Kongres Wiedeński : Niepodległe państwa w Ameryce : Ilustrowana Historia Świata 1815-1829 n.e. Tom 46
Praca zbiorowa
Tłumaczenie i adaptacja: Beata Spieralska
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa HACHETTE, 2007
48 stron
Format: 21,5/19 cm
ISBN: 9788374482363
Masa: 460 g
Data wystawienia: 19.12.2023 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Podział Afryki : Kapitalizm Amerykański / Praca zbiorowa
Tytuł: Podział Afryki : Kapitalizm Amerykański : Ilustrowana Historia Świata 1880-1891 n.e. Tom 52
Praca zbiorowa
Tłumaczenie i adaptacja: Beata Spieralska
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa HACHETTE, 2007
48 stron
Format: 21,5/19 cm
ISBN: 9788374482424
Masa: 460 g
Data wystawienia: 18.12.2023 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Jak zwierzęta śpią? / Marie Stumpfova, Jiri Dvorak
Tytuł: Jak zwierzęta śpią?
Autor: Marie Stumpfova, Jiri Dvorak
Wydanie III
Adres wydawniczy: Warszawa, Muchomor, 2023
[34] strony
ISBN: 9788365650726
Format: 22/29/1,5 cm
Masa: 390 g
Książka jest w idealnym stanie, jest nowa. Oprawiona jest w twardą okładkę.
Data wystawienia: 27.11.2025r.
An
Cuda natury : Ilustrowana Encyklopedia / Praca zbiorowa
Tytuł: Cuda natury : Ilustrowana Encyklopedia
Praca zbiorowa
Tłumaczenie: Sebastian Kuchciak
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Kluki : P. H. W. FENIX, 2010
Format: 21/30/1,5 cm
80 stron
ISBN: 9788392729013
Masa: 680 g
Książka ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 29.10.2025
mar
Na tropach przeznaczenia : Z dziejów przewidywania przyszłości / Paul Halpern
Tytuł: Na tropach przeznaczenia : Z dziejów przewidywania przyszłości
Autor: Paul Halpern
Tłumaczenie: Piotr Amsterdamski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo W.A.B., 2004
Format: 13/20,5 cm
303, [1] strony
ISBN: 8385458891
Masa: 440 g
Data wystawienia: 14.09.2025r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Teoria kwantowa nie gryzie : Przewodnik po wszechświecie / Marcus Chown
Tytuł: Teoria kwantowa nie gryzie : Przewodnik po wszechświecie
Autor: Marcus Chown
Tłumaczenie: Jacek Bieruń
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Poznań : Zysk i S-ka Wydawnictwo, 2009
Format: 14/21 cm
234, [1] stron
ISBN: 9788375063387
Masa: 310 g
Data wystawienia: 10.09.2025r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę.
mar
Mała encyklopedia kamieni szlachetnych i ozdobnych / Nikodem Sobczak
Tytuł: Mała encyklopedia kamieni szlachetnych i ozdobnych
Autor: Nikodem Sobczak
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa "Alfa", 1986
191, [1] stron + tablice
Format: 24/16 cm
ISBN: 837001030X
Nakład: 50 250 egzemplarzy
Masa: 370 g
Data wystawienia: 25.08.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
an
Ciało człowieka : Encyklopedia Młodego Odkrywcy Discovery Channel / Darek Saracyn
Tytuł: Ciało człowieka : Encyklopedia Młodego Odkrywcy Discovery Channel
Autor: Darek Saracyn
Przekład: Małgorzata Stafiej
Adres Wydawniczy: Warszawa : Media Service Zawada, 2006
Format: 22,5/29 cm
39, [1] stron
ISBN: 8360165866
Masa: 400 g
Książka ma twardą okładkę, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 25.08.2025
mar
Przegląd Reader's Digest : Dlaczego? Fascynujące dzieje zjawisk, zdarzeń i rzeczy / Praca zbiorowa
Tytuł: Przegląd Reader's Digest : Dlaczego? Fascynujące dzieje zjawisk, zdarzeń i rzeczy
Praca zbiorowa
Tłumaczenie: Piotr Art, Marek Fedyszak, Grzegorz Gigol, Piotr Matyjasiak
Adres Wydawniczy: : Warszawa : Reader's Digest Przegląd, 2010
352 strony
Format: 22/28,5 cm
ISBN: 8391087859
Masa: 1500 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, na pierwszej kartce jest dedykacja dla byłego właściciela.
Data wystawienia: 11.07.2025r.
mar
Świat zwierząt / Genevieve De Becker
Tytuł: Świat zwierząt
Autor: Genevieve De Becker
Tłumaczenie: Magdalena Trojankowska
Wydanie: V
Adres Wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo SBM, 2012
284, [4] stron
Format: 23,5/30 cm
ISBN: 9788378450771
Nakład: egzemplarzy
Masa: 1760 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 10.07.2025r.
mar
Afryka Kazika / Łukasz Wierzbicki [twarda oprawa 2025]
Tytuł: Afryka Kazika
Autor: Łukasz Wierzbicki
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Bis, 2025
168 stron
Format: 17,5/24,5 cm
ISBN: 9788375517828
Masa: 650 g
Książka jest w idealnym stanie, jest nowa, ma twardą oprawę, zawiera kolorowe ilustracje.
Data wystawienia: 01.07.2025
Ald.
Fakty w zasięgu ręki / Praca zbiorowa
Tytuł: Fakty w zasięgu ręki
Praca zbiorowa
Adres Wydawniczy: Warszawa : Reader's Digest Przegląd, 2003
639 [1] stron
ISBN: 8388243845
Format: 23,5/28,5 cm
Masa: 2270 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 24.06.2025r.
mar
Larousse : Ziemia, rośliny, zwierzęta / tłumaczyli Jadwiga Wernerowa, Jan Żabiński [naddarta obwoluta i przednia wyklejka]
Tytuł: Larousse : Ziemia, rośliny, zwierzęta
Tłumaczyli Jadwiga Wernerowa, Jan Żabiński
Wydanie angielskie opracowane pod kierownictwem dra. J. Bronowskiego
Adaptacja wydania francuskiego Daniela Privault
Opracowanie graficzne Hansa Erni
Wydanie I (polskie)
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Nasza Księgarnia", 1970
370, [2] stron
Format: 19,5/27 cm
Masa: 1352 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę z obwolutą (obwoluta ma kilka rozdarć), przednia wyklejka lekko uszkodzona, wewnątrz stan bardzo dobry, bez uszkodzeń czy śladów użytkowania. Książka zawiera kolorowe ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 04.06.2025
Ald.
Wyjaśnianie niewyjaśnionego : Tajemnice zjawisk paranormalnych / Hans J. Eysenck, Carl Sargent
Tytuł: Wyjaśnianie niewyjaśnionego : Tajemnice zjawisk paranormalnych
Autor: Hans J. Eysenck, Carl Sargent
Przekład: Urszula Rzeszot, Anna Szczuka
Adres wydawniczy: Warszawa : Świat Książki, 1994
192 strony
Format: 22,5/28 cm
ISBN: 8371290624
Masa: 960 g
Data wystawienia: 12.05.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
To i owo o zwierzętach / Jadwiga Wernerowa
Tytuł: To i owo o zwierzętach
Autor: Jadwiga Wernerowa
Ilustracje: Stanisław Rozwadowski
Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 1989
141, [3] stron
Format: 16/23,5 cm
Nakład: 40 300 egzemplarzy
ISBN: 8310094574
Masa: 310 g
Data wystawienia: 08.05.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest rozklejona w jednym miejscu, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Chcę wiedzieć czy 8 : Rzeki i oceany, Ciało człowieka, Świat nauki, Kultura i sztuka, Odkrycia i wynalazki, Sport, Cuda świata / Brak autora
Tytuł: Chcę wiedzieć czy 8 : Rzeki i oceany, Ciało człowieka, Świat nauki, Kultura i sztuka, Odkrycia i wynalazki, Sport, Cuda świata
Brak autora
Tłumaczenie: Łukasz Grądzki
Adres wydawniczy: Warszawa : Bellona SA, 2009
103, [5] stron
Format: 18/25,5 cm
ISBN: 9788311115064
Masa: 480 g
Data wystawienia: 06.05.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Wbrew Bogom czyli od magii i religii do metody naukowej i z powrotem / Krzysztof Dołowy
Tytuł: Wbrew Bogom czyli od magii i religii do metody naukowej i z powrotem
Autor: Krzysztof Dołowy
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : CeDeWu, 2020
489 stron
Format: 16,5/23,5 cm
ISBN: 9788381023320
Masa: 830 g
Data wystawienia: 23.04.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest lekko przetarta na brzegach.
mar
Nudne słowo na N / Rafał Żak
Tytuł: Nudne słowo na N
Autor: Rafał Żak
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Dowody, 2024
204, [3] strony
Format: 14,5/21,5 cm
ISBN: 9788366778627
Masa: 400 g
Data wystawienia: 16.04.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Leksykon wiedzy szkolnej / Praca zbiorowa
Tytuł: Leksykon wiedzy szkolnej
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo ARTI, 2011
Format: 17,5/24,5 cm
469 stron
ISBN: 9788361150183
Masa: 960 g
Data wystawienia: 04.03.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną,
mar
What why & how : In the world of science / Grażyna Szyke
Tytuł: What why & how : In the world of science
Autor: Grażyna Szyki
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 1986
Format: 12,5/19,5 cm
223, [1] stron
Nakład: 40 000 egzemplarzy
ISBN: 8302026506
Masa: 230 g
Data wystawienia: 23.02.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Encyklopedia Popularna PWN (wydanie piąte, 1982)
Tytuł: Encyklopedia Popularna PWN
Wydanie: piąte
Nakład: 100 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1982
Format: 29,5/23,5 cm
ISBN: 83-01-01750-3
Masa: 2757 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, grzbiet z niewielkim rozdarciem w górnej przedniej części, minimalne przetarcie, wyblaknięcie grzbietu, książka zawiera liczne kolorowe ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 14.02.2025
Ald.
Rynek i ratusz: O ukrytej sieci powiązań, która rządzi światem / Niall Ferguson
Tytuł: Rynek i ratusz: O ukrytej sieci powiązań, która rządzi światem
Autor: Niall Ferguson
Tłumaczył Wojciech Tyszka
Wydanie: pierwsze
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 2020
685, [3] strony
Format: 25/17 cm
Masa: 1319 g
ISBN: 9788308069899
Opis wydawcy: Lektura obowiązkowa dla wszystkich zainteresowanych współczesnym światem! Ekscytująca historia starcia między oficjalną władzą a rzeczywistością nieformalnych wpływów. Niall Ferguson odkrywa wzajemne relacje struktur hierarchicznych i sieci powiązań od czasów starożytnych aż po XXI wiek.
Książka w stanie bardzo dobrym. Twarda oprawa.
Data wystawienia: 29.01.2025
Asi
Suomen Luonto No 3 1977 / Praca zbiorowa
Tytuł: Suomen Luonto No 3 1977
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Helsinki, 1977
Format: 18/25 cm
255, [1] stron
ISSN: 0356-0678
Masa: 250 g
Data wystawienia: 24.01.2025 r.
Czasopismo jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, trochę sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, tekst jest w języku fińskim.
mar
Wymarzone jezioro Darwina : dramat w jeziorze Wiktorii : Na ścieżkach Nauki / Tijs Goldschmidt
Tytuł: Wymarzone jezioro Darwina : dramat w jeziorze Wiktorii : Na ścieżkach Nauki
Autor: Tijs Goldschmidt
Przekład: Monika Bentley
Adres wydawniczy: Warszawa : Prószyński i S-ka, 1999
Format: 14/20,5 cm
314, [3] stron
ISBN: 8372550026
Masa: 360 g
Data wystawienia: 21.01.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Energia / Anna Skowrońska, opracowanie graficzne i ilustracje Agata Dudek i Małgorzata Nowak
Tytuł: Energia
Autorka: Anna Skowrońska
Opracowanie graficzne i ilustracje Agata Dudek i Małgorzata Nowak
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Muchomor, 2023
51, [1] stron
Format: 24,5/34 cm
Masa: 625 g
ISBN: 9788365650764
Książka jest w idealnym stanie, jest nowa, zawiera kolorowe ilustracje. Twarda oprawa.
Data wystawienia: 03.01.2025
Ald.
Opis wydawcy: Czym jest energia? Skąd się bierze? Jak można ją wykorzystać? Książka wyjaśnia kluczowe pojęcia związane z energią w łatwym do zrozumienia języku. Opowiada o energii wiatru, wody, słońca, ale też pokarmu. Pokazuje jak można ją przechowywać i wykorzystywać . Doradza, co robić, by jej nie marnować. Dowcipne, barwne ilustracje pomogą zrozumieć mechanizmy, które rządzą naturą.
Co? Gdzie? Kiedy? Zdarzenia które zmieniły świat / Praca zbiorowa
Tytuł: Co? Gdzie? Kiedy? Zdarzenia które zmieniły świat
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : Przegląd Reader's Digest, 1997
448, [2] stron
Format: 22/28,5 cm
ISBN: 8390542986
Masa: 1840 g
Data wystawienia: 04.12.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Atlantyda / Paul Jordan
Tytuł: Atlantyda
Autor: Paul Jordan
Przekład: Marcin Stopa
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Świat Książki, 2003
278, [1] stron + tablice
Format: 15/21,5 cm
ISBN: 8373117245
Masa: 640 g
Data wystawienia: 18.11.2024 r.
Książka ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Słownik terminologiczny informacji naukowej / Praca zbiorowa
Tytuł: Słownik terminologiczny informacji naukowej
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich, 1979
237, [3] stron
Format: 17/24 cm
Nakład: 20 000 egzemplarzy
Masa: 570 g
Data wystawienia: 08.11.2024 r.
Książka ma twardą okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na brzegach.
mar
W encyklopediach nie znajdziecie / Ewa Sabelanka
Tytuł: W encyklopediach nie znajdziecie
Autor: Ewa Sabelanka
Adres wydawniczy: Poznań : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1991
269, [2] strony
Format: 17/23,5 cm
Nakład: 30 350 egzemplarzy
ISBN: 8303031996
Masa: 480 g
Data wystawienia: 08.11.2024 r.
Książka ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Man builds tomorrow in Today’s World / Etta Schneider Ress, Gina Liebow
Tytuł: Man builds tomorrow..in Today’s World
Autor: Etta Schneider Ress, Gina Liebow
In collaboration with John Christianson, I. I. Olicker
Adres wydawniczy: Mankato : Creative Educational Society, 1966
144 strony
Format: 19,5/26 cm
Masa: 610 g
Data wystawienia: 03.11.2024 r.
Książka ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, jest napisana w języku angielskim.
mar
Ciało człowieka : Pierwsza encyklopedia / Stephanie Ledu
Tytuł: Ciało człowieka : Pierwsza encyklopedia
Autor: Stephanie Ledu
Ilustracje: Benjamin Becue, Ilaria Falorsi, Melisande Luthringer, Julie Mercier
Adres wydawniczy: Warszawa : Wilga Grupa Wydawnicza Foksal, 2015
95 stron
Format: 20/24,5 cm
Nakład: 100 320 egzemplarzy
ISBN: 9788328018778
Masa: 650 g
Data wystawienia: 07.10.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Ciało : Jak to działa / Marta Maruszczak
Tytuł: Ciało : Jak to działa
Autor: Marta Maruszczak
Rysunki: Tomasz Samojlik
Adres wydawniczy: Warszawa : Multico Oficyna Wydawnicza, 2017
115, [1] stron
Format: 23,5/26,5 cm
ISBN: 9788370739805
Masa: 720 g
Data wystawienia: 07.10.2024 r.
Książka ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Mumie kapsuły czasu : Skarbnica wiedzy / John Malam
Tytuł: Mumie kapsuły czasu : Skarbnica wiedzy
Autor: John Malam
Przekład: Wiktor Kukliński
Adres wydawniczy: Warszawa : SAMP Edukacja i Informacja, 2005
63, [2] strony
Format: 23/27,5 cm
ISBN: 838982213X
Masa: 560 g
Data wystawienia: 04.10.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Księga 1000 niewiarygodnych historii / Egon Fein
Tytuł: Księga 1000 niewiarygodnych historii
Autor: Egon Fein
Przekład: Barbara Niedźwiecka
Ilustracje: Heribert Schulmeyer
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Dom Wydawniczy Bellona, 2003
211, [2] stron
Format: 12,5/20 cm
ISBN: 8311095450
Masa: 370 g
Data wystawienia: 03.10.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Widzimy się w Polsce / Katarzyna Walecka, Kinga Wojtas
Tytuł: Widzimy się w Polsce
Autorki: Katarzyna Walecka, Kinga Wojtas
Adres wydawniczy: Warszawa : Narodowe Centrum Kultury, 2023
192 strony
Format: 21,5/18,5 cm
ISBN: 9788379824014
Masa: 382 g
Książka jest w idealnym stanie, jest nowa, zawiera kolorowe ilustracje.
Data wystawienia: 30.09.2024
Ald.
Nasz świat Jak? Co? Kiedy? Dlaczego? / Ernest i Hazel Lucas
Tytuł: Nasz świat Jak? Co? Kiedy? Dlaczego?
Autor: Ernest i Hazel Lucas
Przekład: Adam Szymanowski
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy PAX, 1991
20, [1] stron
Format: 21,5/28,5 cm
ISBN: 8321111440
Masa: 380 g
Data wystawienia: 17.09.2024 r.
Książka ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Owady : Patrzę-Podziwiam-Poznaję / Brak autora
Tytuł: Owady : Patrzę-Podziwiam-Poznaję
Brak autora
Tłumaczenie: Jacek Piechota
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Arkady, 1991
64 strony
Format: 22/29 cm
ISBN: 8321336191
Masa: 550 g
Data wystawienia: 17.09.2024 r.
Książka ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
O tych, co z kosmosu / Arnold Mostowicz
Tytuł: O tych, co z kosmosu
Autor: Arnold Mostowicz
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1987
190, [2] stron
Format: 11,5/16,5 cm
Nakład: 100 350 egzemplarzy
ISBN: 8303015923
Masa: 190 g
Data wystawienia: 12.09.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Astronomia popularna / Stefan Piotrowski (red.)
Tytuł: Astronomia popularna
Redakcja: Stefan Piotrowski
Wydanie: III
Adres wydawniczy: Warszawa : Wiedza Powszechna, 1990
662, [2] stron
Format: 17/24 cm
Nakład: 10 000 egzemplarzy
ISBN: 8321405045
Masa: 1190 g
Data wystawienia: 26.08.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Gwiazdy i galaktyki : Encyklopedia "Wiedza i Życie" / Robin Kerrod
Tytuł: Gwiazdy i galaktyki : Encyklopedia "Wiedza i Życie"
Autor: Robin Kerrod
Przekład: Jarosław Włodarczyk
Adres wydawniczy: Warszawa : Wiedza i Życie, 1990
48 stron
Format: 22/28,5 cm
ISBN: 8385231005
Masa: 590 g
Data wystawienia: 23.08.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Czy światu grozi głód? / Witold Lipski
Tytuł: Czy światu grozi głód?
Autor: Witold Lipski
Wydanie I
Nakład: 15 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1968
141, [3] stron
Format: 18/11 cm
Masa: 110 g
Seria Omega Współczesna Biblioteka Naukowa, 112
Książka jest w dobrym stanie, zawiera czarno-białe ilustracje. Poza lekkim sfatygowaniem okładki bez uszkodzeń i śladów użytkowania.
Data wystawienia: 13.07.2024
Ald.
Robot w papilotach / Mark Stevenson
Tytuł: Robot w papilotach
Autor: Mark Stevenson
Tłumaczenie: Wioletta Karkucińska, Julita Mastalerz
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Carta Blanca, 2011
405, [3] stron
Format: 12,5/19,5 cm
ISBN: 9788377052334
Masa: 390 g
Data wystawienia: 22.06.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
100 wydarzeń : Historia Polski / Małgorzata Balsewicz, Elżbieta Olczak
Tytuł: 100 wydarzeń : Historia Polski
Autor: Małgorzata Balcewicz, Elżbieta Olczak
Adres wydawniczy: Warszawa : Demart SA, 2010
77, [3] strony
Format: 21/30 cm
ISBN: 9788374273817
Masa: 640 g
Data wystawienia: 15.06.2024 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Ilustrowana encyklopedia zwierząt / Sally Morgan
Tytuł: Ilustrowana encyklopedia zwierząt
Autor: Sally Morgan
Przekład: Elżbieta Smoleńska
Adres wydawniczy: Bath : Parragon Books, 2009
224 strony
Format: 22/28 cm
ISBN: 9781407552316
Masa: 1190 g
Data wystawienia: 15.06.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Encyklopedia dla dzieci : Cuda świata / Praca zbiorowa
Tytuł: Encyklopedia dla dzieci : Cuda świata
Praca zbiorowa
Tłumaczenie: Kornel Karbowniczek
Adres wydawniczy: Warszawa : Przedsiębiorstwo Wydawniczo-Handlowe "ARTI", 2007
32, [1] stron
Format: 21,5/29 cm
ISBN: 9788389725950
Masa: 480 g
Data wystawienia: 07.06.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Morza i oceany : Świat Natury / Antonella Meucci
Tytuł: Morza i oceany : Świat Natury
Autor: Antonella Meucci
Adres wydawniczy: Warszawa : Przedsiębiorstwo Wydawniczo-Handlowe "ARTI", 2004
32 strony
Format: 19,5/27 cm
ISBN: 8389725061
Masa: 390 g
Data wystawienia: 07.06.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, na pierwszej kartce jest przyklejona dedykacja dla byłego właściciela.
mar
Gwiazdy i planety : Pierwsza Biblioteka Wiedzy / Praca zbiorowa
Tytuł: Gwiazdy i planety : Pierwsza Biblioteka Wiedzy
Praca zbiorowa
Tłumaczenie: Anna Pawłowska
Adres wydawniczy: Warszawa : Przedsiębiorstwo Wydawniczo-Handlowo -Usługowe "ARTI-CENTRUM", 2007
32 strony
Format: 21/27 cm
ISBN: 9788360803639
Masa: 450 g
Data wystawienia: 04.06.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Bohaterowie historii świata / Ryszard Kaczmarek, Kazimierz Miroszewski
Tytuł: Bohaterowie historii świata
Autor: Ryszard Kaczmarek, Kazimierz Miroszewski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Katowice : Videograf II, 2007
79, [1] stron
Format: 21/27,5 cm
ISBN: 9788371834110
Masa: 530 g
Data wystawienia: 03.06.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Świat wokół nas encyklopedia A-Z dla dzieci i rodziców nr 29 : Modelarstwo – Multimedia i Internet / Praca zbiorowa
Tytuł: Świat wokół nas encyklopedia A-Z dla dzieci i rodziców nr 29 : Modelarstwo – Multimedia i Internet
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : Hachette, 2004
48 stron
Format: 21,5/29,5 cm
ISBN: 8371844638
Masa: 470 g
Data wystawienia: 28.05.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Bohaterowie historii Polski / Bożena Czwojdrak, Ryszard Kaczmarek, Kazimierz Miroszewski, Jerzy Sperka (oprac.)
Tytuł: Bohaterowie historii Polski
Opracowanie: Bożena Czwojdrak, Ryszard Kaczmarek, Kazimierz Miroszewski, Jerzy Sperka
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Chorzów : Videograf II, 2007
79, [1] stron
Format: 21/17,5 cm
ISBN: 9788371834103
Masa: 530 g
Data wystawienia: 28.05.2024 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
The Illustrated Dictionary of Ecology and plant life / Martin Walters, Marilyn Holme
Tytuł: The Illustrated Dictionary of Ecology and plant life
Autor: Martin Walters, Marilyn Holme
Adres wydawniczy: Londyn : Bloomsbury, 1995
160 stron
Format: 13,5/18,5 cm
ISBN: 1854716220
Masa: 340 g
Data wystawienia: 09.06.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, jest napisana w języku angielskim.
mar
Dżungla / Theresa Greenaway [Seria Patrzę Podziwiam Poznaję]
Tytuł: Dżungla
Autorka: Theresa Greenaway
Zdjęcia: Geoff Dann
Tłumaczył Stefan Łukomski
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Arkady, 1996
63, [1] stron
Format: 27,5/22 cm
ISBN: 8321338119
Seria Patrzę Podziwiam Poznaję
Masa: 537 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę, jest wydrukowana na papierze kredowym, zawiera liczne kolorowe ilustracje, poza niewielkimi przybrudzeniami żadnych uszkodzeń i śladów użytkowania.
Data wystawienia: 01.05.2024
Ald.
Opis wydawcy: W książce przedstawiono w oryginalny i fascynujący sposób najbardziej zadziwiające środowiska na Ziemi. Doskonałe barwne fotografie pokazują najciekawsze rośliny i zwierzęta spotykane w dżunglach. Książka napisana przy współpracy THE BRITISH MUSEUM - LONDON.
AntyDaniken / Wojciech Michera
Tytuł: AntyDaniken
Autor: Wojciech Michera
Adres Wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo G.D., 1992
246, [4] stron + tablice
Format: 12,5/19,5/2,5 cm
ISBN: 8385244115
Masa: 270 g
Data wystawienia: 08.01.2026 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach.
an
Wielka Encyklopedia PWN 1 / Praca zbiorowa
Tytuł: Wielka Encyklopedia PWN 1
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa Naukowe PWN, 2001
576 stron
Format: 22/29,5 cm
ISBN: 8301133589
Masa: 1950 g
Data wystawienia: 28.03.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Dzieje Ziemi i rozwój życia : Jak zmienił się świat przyrody / Ryszard Krzysztof Borówka (oprac.)
Tytuł: Dzieje Ziemi i rozwój życia : Jak zmienił się świat przyrody
Opracowanie: Ryszard Krzysztof Borówka
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo KURPISZ, 2001
239, [1] strony
Format: 17/24 cm
ISBN: 8388276395
Seria: Nasza Ziemia
Masa: 580 g
Data wystawienia: 28.03.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Skarby Ziemi : Co kryje Ziemia / Ryszard Krzysztof Borówka, Bernard Cedro (oprac.)
Tytuł: Skarby Ziemi : Co kryje Ziemia
Opracowanie: Ryszard Krzysztof Borówka, Bernard Cedro
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo KURPISZ, 2001
239, [1] strony
Format: 17/24 cm
ISBN: 8388276409
Seria: Nasza Ziemia
Masa: 570 g
Data wystawienia: 28.03.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Budowa Ziemi bez tajemnic / Ryszard Krzysztof Borówka (oprac.)
Tytuł: Budowa Ziemi bez tajemnic
Opracowanie: Ryszard Krzysztof Borówka
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo KURPISZ, 2001
348 strony
Format: 17/24 cm
ISBN: 8388276387
Seria: Nasza Ziemia
Masa: 580 g
Data wystawienia: 28.03.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Ssaki : Powrót do źródeł / Anne McRea, Marco Nardi
Tytuł: Ssaki : Powrót do źródeł
Autor: Anne McRea, Marco Nardi
Tłumaczenie: Krzysztof Ulanowski
Adres wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo IBIS, 2009
31, [1] stron
Format: 22/28 cm
ISBN: 9788361482239
Masa: 450 g
Data wystawienia: 27.03.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
10 000 faktów Encyklopedia / Praca zbiorowa
Tytuł: 10 000 faktów Encyklopedia
Praca zbiorowa
Przekład: Jolanta Jędrzejewska
Adres wydawniczy: Warszawa : Przedsiębiorstwo Wydawniczo-Handlowe "ARTI", 2010
176 strony
Format: 21/29 cm
ISBN: 9788361150121
Masa: 1180 g
Data wystawienia: 27.03.2024 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Afryka I / Wiesław Maik (red.)
Tytuł: Afryka I
Redakcja: Wiesław Maik
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo KURPISZ, 1998
344 strony
Format: 17,5/24 cm
ISBN: 838762103X
Seria: ABC Świat
Masa: 820 g
Data wystawienia: 27.03.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Afryka II / Wiesław Maik (red.)
Tytuł: Afryka II
Redakcja: Wiesław Maik
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo Kurpisz, 1999
320 stron
Format: 17,5/24,5 cm
ISBN: 8387621048
Seria: ABC Świat
Masa: 770 g
Data wystawienia: 19.03.2024 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Europa II / Wiesław Maik
Tytuł: Europa II
Redakcja: Wiesław Maik
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo Kurpisz, 1999
320 stron
Format: 17,5/24,5 cm
ISBN: 8388276026
Seria: ABC Świat
Masa: 740 g
Data wystawienia: 18.03.2024 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Rewolucja Francuska : Francja w czasach terroru : Ilustrowana Historia Świata 1789-1794 n.e. Tom 43 / Praca zbiorowa
Tytuł: Rewolucja Francuska : Francja w czasach terroru : Ilustrowana Historia Świata 1789-1794 n.e. Tom 43
Praca zbiorowa
Tłumaczenie i adaptacja: Beata Spieralska
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa HACHETTE, 2007
48 stron
Format: 21,5/19 cm
ISBN: 9788374482332
Masa: 470 g
Data wystawienia: 14.03.2024 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Upadek Imperium Osmańskiego : Na progu nowej epoki : Ilustrowana Historia Świata 1780-1489 n.e. Tom 42 / Praca zbiorowa
Tytuł: Upadek Imperium Osmańskiego : Na progu nowej epoki : Ilustrowana Historia Świata 1780-1489 n.e. Tom 42
Praca zbiorowa
Tłumaczenie i adaptacja: Beata Spieralska
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa HACHETTE, 2007
48 stron
Format: 21,5/19 cm
ISBN: 9788374482325
Masa: 470 g
Data wystawienia: 13.03.2024 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Gutenberg : Renesans : Ilustrowana Historia Świata 1453-1492 n.e. Tom 28 / Praca zbiorowa
Tytuł: Gutenberg : Renesans : Ilustrowana Historia Świata 1453-1492 n.e. Tom 28
Praca zbiorowa
Tłumaczenie i adaptacja: Beata Spieralska
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa HACHETTE, 2006
48 stron
Format: 21,5/19 cm
ISBN: 8374482184
Masa: 460 g
Data wystawienia: 12.03.2024 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Wiek Oświecenia : Podróże Cooka : Ilustrowana Historia Świata 1751-1770 n.e. Tom 40 / Praca zbiorowa
Tytuł: Wiek Oświecenia : Podróże Cooka : Ilustrowana Historia Świata 1751-1770 n.e. Tom 40
Praca zbiorowa
Tłumaczenie i adaptacja: Beata Spieralska
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa HACHETTE, 2007
48 stron
Format: 21,5/19 cm
ISBN: 9788374482301
Masa: 470 g
Data wystawienia: 11.03.2024 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Marcin Luter : Parlamentaryzm w Polsce : Ilustrowana Historia Świata 1515-1534 n.e. Tom 30 / Praca zbiorowa
Tytuł: Marcin Luter : Parlamentaryzm w Polsce : Ilustrowana Historia Świata 1515-1534 n.e. Tom 30
Praca zbiorowa
Tłumaczenie i adaptacja: Beata Spieralska
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa HACHETTE, 2006
48 stron
Format: 21,5/19 cm
ISBN: 8374482206
Masa: 470 g
Data wystawienia: 08.03.2024 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Henryk VIII : Iwan Groźny : Ilustrowana Historia Świata 1534-1561 n.e. Tom 31// Praca zbiorowa
Tytuł: Henryk VIII : Iwan Groźny : Ilustrowana Historia Świata 1534-1561 n.e. Tom 31
Praca zbiorowa
Tłumaczenie i adaptacja: Beata Spieralska
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa HACHETTE, 2006
47 stron
Format: 21,5/19 cm
ISBN: 8374482214
Masa: 460 g
Data wystawienia: 07.03.2024 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Wody i klimat Ziemi : Pogoda i klimat / Jan Tamulewicz
Tytuł: Wody i klimat Ziemi : Pogoda i klimat
Autor: Jan Tamulewicz
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo Kurpisz, 2001
247, [1] stron
Format: 17/24 cm
ISBN: 8388276417
Seria: Nasza Ziemia
Masa: 590 g
Data wystawienia: 07.03.2024 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Katarzyna II Wielka : Niepodległość Stanów Zjednoczonych : Ilustrowana Historia Świata 1770-1780 n.e. Tom 41 / Praca zbiorowa
Tytuł: Katarzyna II Wielka : Niepodległość Stanów Zjednoczonych : Ilustrowana Historia Świata 1770-1780 n.e. Tom 41
Praca zbiorowa
Tłumaczenie i adaptacja: Beata Spieralska
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa HACHETTE, 2007
47 stron
Format: 21,5/19 cm
ISBN: 9788374482318
Masa: 460 g
Data wystawienia: 06.03.2024 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Życie w wodzie i na lądzie / Stanisława Rogalska, Maciej Rogalski, Brygida Wawrzyniak-Wydrowska, Andrzej Witkowski
Tytuł: Życie w wodzie i na lądzie
Autor: Stanisława Rogalska, Maciej Rogalski, Brygida Wawrzyniak-Wydrowska, Andrzej Witkowski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo Kurpisz, 2001
247, [1] stron
Format: 17/24 cm
ISBN: 8388276360
Seria: Nasza Ziemia
Masa: 590 g
Data wystawienia: 06.03.2024 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Japonia : Karol Młot : Ilustrowana Historia Świata 711-774 n.e. Tom 17 / Praca zbiorowa
Tytuł: Japonia : Karol Młot : Ilustrowana Historia Świata 711-774 n.e. Tom 17
Praca zbiorowa
Tłumaczenie i adaptacja: Beata Spieralska
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa HACHETTE, 2006
47 stron
Format: 21,5/19 cm
ISBN: 8374482079
Masa: 460 g
Data wystawienia: 05.03.2024 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Cesarstwo Karola Wielkiego : Wikingowie : Ilustrowana Historia Świata 774-887 n.e. Tom 18 / Praca zbiorowa
Tytuł: Cesarstwo Karola Wielkiego : Wikingowie : Ilustrowana Historia Świata 774-887 n.e. Tom 18
Praca zbiorowa
Tłumaczenie i adaptacja: Beata Spieralska
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa HACHETTE, 2006
48 stron
Format: 21,5/19 cm
ISBN: 8374482087
Masa: 460 g
Data wystawienia: 04.03.2024 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Pierwsze klasztory : Królowie Afrykańscy : Ilustrowana Historia Świata 887-980 n.e. Tom 19 / Praca zbiorowa
Tytuł: Pierwsze klasztory : Królowie Afrykańscy : Ilustrowana Historia Świata 887-980 n.e. Tom 19
Praca zbiorowa
Tłumaczenie i adaptacja: Beata Spieralska
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa HACHETTE, 2006
48 stron
Format: 21,5/19 cm
ISBN: 8374482095
Masa: 460 g
Data wystawienia: 01.03.2024 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Wilhelm zdobywca : Czas Krucjat : Ilustrowana Historia Świata 1054-1147 n.e. Tom 21 / Praca zbiorowa
Tytuł: Wilhelm zdobywca : Czas Krucjat : Ilustrowana Historia Świata 1054-1147 n.e. Tom 21
Praca zbiorowa
Tłumaczenie i adaptacja: Beata Spieralska
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa HACHETTE, 2006
48 stron
Format: 21,5/19 cm
ISBN: 8374482117
Masa: 460 g
Data wystawienia: 27.02.2024 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Chiny Songów : Francja feudalna : Ilustrowana Historia Świata 1148-1203 n.e. Tom 22 / Praca zbiorowa
Tytuł: Chiny Songów : Francja feudalna : Ilustrowana Historia Świata 1148-1203 n.e. Tom 22
Praca zbiorowa
Tłumaczenie i adaptacja: Beata Spieralska
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa HACHETTE, 2006
47 stron
Format: 21,5/19 cm
ISBN: 8374482125
Masa: 460 g
Data wystawienia: 23.02.2024 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Toussaint Louverture : Cesarz Napoleon I : Ilustrowana Historia Świata 1794-1805 n.e. Tom 44 / Praca zbiorowa
Tytuł: Toussaint Louverture : Cesarz Napoleon I : Ilustrowana Historia Świata 1794-1805 n.e. Tom 44
Praca zbiorowa
Tłumaczenie i adaptacja: Beata Spieralska
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa HACHETTE, 2007
48 stron
Format: 21,5/19 cm
ISBN: 9788374482349
Masa: 470 g
Data wystawienia: 22.02.2024 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Angielska rewolucja przemysłowa : Wiek nauki : Ilustrowana Historia Świata 1805-1815 n.e. Tom 45 / Praca zbiorowa
Tytuł: Angielska rewolucja przemysłowa : Wiek nauki : Ilustrowana Historia Świata 1805-1815 n.e. Tom 45
Praca zbiorowa
Tłumaczenie i adaptacja: Beata Spieralska
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa HACHETTE, 2007
48 stron
Format: 21,5/19 cm
ISBN: 9788374482356
Masa: 470 g
Data wystawienia: 21.02.2024 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Cromwell : Jan III Sobieski : Ilustrowana Historia Świata 1649-1683 n.e. Tom 36 / Praca zbiorowa
Tytuł: Cromwell : Jan III Sobieski : Ilustrowana Historia Świata 1649-1683 n.e. Tom 36
Praca zbiorowa
Tłumaczenie i adaptacja: Beata Spieralska
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa HACHETTE, 2006
48 stron
Format: 21,5/19 cm
ISBN: 8374482265
Masa: 460 g
Data wystawienia: 20.02.2024 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Złoty wiek Hiszpanii : Stefan Batory : Ilustrowana Historia Świata 1561-1581 n.e. Tom 32 / Praca zbiorowa
Tytuł: Złoty wiek Hiszpanii : Stefan Batory : Ilustrowana Historia Świata 1561-1581 n.e. Tom 32
Praca zbiorowa
Tłumaczenie i adaptacja: Beata Spieralska
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa HACHETTE, 2006
48 stron
Format: 21,5/19 cm
ISBN: 8374482222
Masa: 470 g
Data wystawienia: 19.02.2024 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Ludwik XIII i Richelieu : Krystyna Szwedzka : Ilustrowana Historia Świata 1626-1649 n.e. Tom 35 / Praca zbiorowa
Tytuł: Ludwik XIII i Richelieu : Krystyna Szwedzka : Ilustrowana Historia Świata 1626-1649 n.e. Tom 35
Praca zbiorowa
Tłumaczenie i adaptacja: Beata Spieralska
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa HACHETTE, 2006
48 stron
Format: 21,5/19 cm
ISBN: 8374482257
Masa: 460 g
Data wystawienia: 16.02.2024 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Epoka Edo w Japonii : Czas czarownic : Ilustrowana Historia Świata 1600-1626 n.e. Tom 34 / Praca zbiorowa
Tytuł: Epoka Edo w Japonii : Czas czarownic : Ilustrowana Historia Świata 1600-1626 n.e. Tom 34
Praca zbiorowa
Tłumaczenie i adaptacja: Beata Spieralska
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa HACHETTE, 2006
48 stron
Format: 21,5/19 cm
ISBN: 8374482249
Masa: 460 g
Data wystawienia: 14.02.2024 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Elżbieta I : Dobry król Henryk : Ilustrowana Historia Świata 1581-1600 n.e. Tom 33 / Praca zbiorowa
Tytuł: Elżbieta I : Dobry król Henryk : Ilustrowana Historia Świata 1581-1600 n.e. Tom 33
Praca zbiorowa
Tłumaczenie i adaptacja: Beata Spieralska
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa HACHETTE, 2006
48 stron
Format: 21,5/19 cm
ISBN: 8374482230
Masa: 470 g
Data wystawienia: 13.02.2024 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Król Słońce : Handel Niewolnikami : Ilustrowana Historia Świata 1683-1700 n.e. Tom 37 / Praca zbiorowa
Tytuł: Król Słońce : Handel Niewolnikami : Ilustrowana Historia Świata 1683-1700 n.e. Tom 37
Praca zbiorowa
Tłumaczenie i adaptacja: Beata Spieralska
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa HACHETTE, 2006
46, [1] stron
Format: 21,5/19 cm
ISBN: 8374482273
Masa: 460 g
Data wystawienia: 09.02.2024 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Grecja Peryklesa : Celtowie : Ilustrowana Historia Świata 450-336 p. n. e Tom 8 / Praca zbiorowa
Tytuł: Grecja Peryklesa : Celtowie : Ilustrowana Historia Świata 450-336 p. n. e Tom 8
Praca zbiorowa
Tłumaczenie i adaptacja: Beata Spieralska
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa HACHETTE, 2005
48 stron
Format: 21,5/19 cm
ISBN: 8374481986
Masa: 460 g
Data wystawienia: 06.02.2024 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Czasy mędrców : Państwa Śródziemnomorskie : Ilustrowana Historia Świata 550-450 p. n. e Tom 7 / Praca zbiorowa
Tytuł: Czasy mędrców : Państwa Śródziemnomorskie : Ilustrowana Historia Świata 550-450 p. n. e Tom 7
Praca zbiorowa
Tłumaczenie i adaptacja: Halina Gręda, Hubert Górski, Marlena Happach, Alina Treutler, Katarzyna Wagner
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa HACHETTE, 2005
48 stron
Format: 21,5/19 cm
ISBN: 8371847939
Masa: 460 g
Data wystawienia: 05.02.2024 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Aleksander Wielki : Pierwszy cesarz Chin : Ilustrowana Historia Świata 336-190 p. n. e Tom 9 / Praca zbiorowa
Tytuł: Aleksander Wielki : Pierwszy cesarz Chin : Ilustrowana Historia Świata 336-190 p. n. e Tom 9
Praca zbiorowa
Tłumaczenie i adaptacja: Beata Spieralska
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa HACHETTE, 2005
48 stron
Format: 21,5/19 cm
ISBN: 8374481994
Masa: 460 g
Data wystawienia: 02.02.2024 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Rzymskie podboje : Wielka dynastia Han : Ilustrowana Historia Świata 190-59 p. n. e Tom 10 / Praca zbiorowa
Tytuł: Rzymskie podboje : Wielka dynastia Han : Ilustrowana Historia Świata 190-59 p. n. e Tom 10
Praca zbiorowa
Tłumaczenie i adaptacja: Beata Spieralska
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa HACHETTE, 2005
48 stron
Format: 21,5/19 cm
ISBN: 8374482001
Masa: 460 g
Data wystawienia: 01.02.2024 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Cezar i Kleopatra : Jezus z Nazaretu : Ilustrowana Historia Świata 59 p. n. e-33 n.e. Tom 11 / Praca zbiorowa
Tytuł: Cezar i Kleopatra : Jezus z Nazaretu : Ilustrowana Historia Świata 59 p. n. e-33 n.e. Tom 11
Praca zbiorowa
Tłumaczenie i adaptacja: Beata Spieralska
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa HACHETTE, 2005
48 stron
Format: 21,5/19 cm
ISBN: 837448201X
Masa: 460 g
Data wystawienia: 26.01.2024 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Pierwsi Chrześcijanie : Jedwabny szlak : Ilustrowana Historia Świata 33-138 n.e. Tom 12 / Praca zbiorowa
Tytuł: Pierwsi Chrześcijanie : Jedwabny szlak : Ilustrowana Historia Świata 33-138 n.e. Tom 12
Praca zbiorowa
Tłumaczenie i adaptacja: Beata Spieralska
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa HACHETTE, 2005
48 stron
Format: 21,5/19 cm
ISBN: 8374482028
Masa: 460 g
Data wystawienia: 25.01.2024 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Attyla i Hunowie : Chlodwig i Justynian : Ilustrowana Historia Świata 395-570 n.e. Tom 15 / Praca zbiorowa
Tytuł: Attyla i Hunowie : Chlodwig i Justynian : Ilustrowana Historia Świata 395-570 n.e. Tom 15
Praca zbiorowa
Tłumaczenie i adaptacja: Beata Spieralska
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa HACHETTE, 2005
48 stron
Format: 21,5/19 cm
ISBN: 8374482052
Masa: 460 g
Data wystawienia: 24.01.2024 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Persja Sasanidów : Cesarstwo pod naporem Barbarzyńców : Ilustrowana Historia Świata 270-395 n.e. Tom 14 / Praca zbiorowa
Tytuł: Persja Sasanidów : Cesarstwo pod naporem Barbarzyńców : Ilustrowana Historia Świata 270-395 n.e. Tom 14
Praca zbiorowa
Tłumaczenie i adaptacja: Beata Spieralska
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa HACHETTE, 2005
48 stron
Format: 21,5/19 cm
ISBN: 8374482044
Masa: 470 g
Data wystawienia: 23.01.2024 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Złoty wiek Indii : Galia : Ilustrowana Historia Świata 138-269 n.e. Tom 13 / Praca zbiorowa
Tytuł: Złoty wiek Indii : Galia : Ilustrowana Historia Świata 138-269 n.e. Tom 13
Praca zbiorowa
Tłumaczenie i adaptacja: Beata Spieralska
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa HACHETTE, 2005
48 stron
Format: 21,5/19 cm
ISBN: 8374482036
Masa: 470 g
Data wystawienia: 22.01.2024 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Era Brązu : Egipt Faraonów : Ilustrowana Historia Świata 1800-1400 p.n.e. Tom 3 / Praca zbiorowa
Tytuł: Era Brązu : Egipt Faraonów : Ilustrowana Historia Świata 1800-1400 p.n.e. Tom 3
Praca zbiorowa
Tłumaczenie i adaptacja: Halina Gręda, Hubert Górski, Marlena Happach, Alina Treutler, Małgorzata Wagner
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa HACHETTE, 2005
48 stron
Format: 21,5/19 cm
ISBN: 8371847890
Masa: 460 g
Data wystawienia: 19.01.2024 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Czasy piramid : Wokół Morza Śródziemnego : Ilustrowana Historia Świata 2350-1800 p.n.e. Tom 2 / Praca zbiorowa
Tytuł: Czasy piramid : Wokół Morza Śródziemnego : Ilustrowana Historia Świata 2350-1800 p.n.e. Tom 2
Praca zbiorowa
Tłumaczenie i adaptacja: Halina Gręda, Hubert Górski, Marlena Happach, Alina Treutler, Małgorzata Wagner
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa HACHETTE, 2005
46 stron
Format: 21,5/19/2,5 cm
ISBN: 8371847882
Masa: 460 g
Data wystawienia: 05.03.2025 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
an
Czyngis-Chan : Katarzy : Ilustrowana Historia Świata 1203-1250 p.n.e. Tom 23 / Praca zbiorowa
Tytuł: Czyngis-Chan : Katarzy : Ilustrowana Historia Świata 1203-1250 p.n.e. Tom 23
Praca zbiorowa
Tłumaczenie i adaptacja: Beata Spieralska
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa HACHETTE, 2006
48 stron
Format: 21,5/19 cm
ISBN: 8374482133
Masa: 450 g
Data wystawienia: 17.01.2024 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Od Nefertiti do Ramzesa II : Pierwsi królowie Chin : Ilustrowana Historia Świata 1400-970 p.n.e. Tom 4 / Praca zbiorowa
Tytuł: Od Nefertiti do Ramzesa II : Pierwsi królowie Chin : Ilustrowana Historia Świata 1400-970 p.n.e. Tom 4
Praca zbiorowa
Tłumaczenie i adaptacja: Halina Gręda, Hubert Górski, Marlena Happach, Alina Treutler, Katarzyna Wagner
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa HACHETTE, 2005
48 stron
Format: 21,5/19 cm
ISBN: 8371847904
Masa: 460 g
Data wystawienia: 16.01.2024 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Odkrycie Ameryki : Indie Mogołów : Ilustrowana Historia Świata 1492-1514 n.e. Tom 29 / Praca zbiorowa
Tytuł: Odkrycie Ameryki : Indie Mogołów : Ilustrowana Historia Świata 1492-1514 n.e. Tom 29
Praca zbiorowa
Tłumaczenie i adaptacja: Beata Spieralska
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa HACHETTE, 2006
47 stron
Format: 21,5/19 cm
ISBN: 8374482192
Masa: 470 g
Data wystawienia: 12.01.2024 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Islam : Majowie : Ilustrowana Historia Świata 570-711 n.e. Tom 16 / Praca zbiorowa
Tytuł: Islam : Majowie : Ilustrowana Historia Świata 570-711 n.e. Tom 16
Praca zbiorowa
Tłumaczenie i adaptacja: Beata Spieralska
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa HACHETTE, 2006
48 stron
Format: 21,5/19 cm
ISBN: 8374482060
Masa: 470 g
Data wystawienia: 11.01.2024 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Triumf Asyrii : Powstanie Rzymu : Ilustrowana Historia Świata 970-700 p.n.e. Tom 5 / Praca zbiorowa
Tytuł: Triumf Asyrii : Powstanie Rzymu : Ilustrowana Historia Świata 970-700 p.n.e. Tom 5
Praca zbiorowa
Tłumaczenie i adaptacja: Regian Gręda, Hubert Górski, Marlena Happach, Alina Treutler, Katarzyna Wegner
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa HACHETTE, 2005
47 stron
Format: 21,5/19 cm
ISBN: 8371847912
Masa: 460 g
Data wystawienia: 09.01.2024 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Upadek państw Wschodu : Lud i tyrani : Ilustrowana Historia Świata 700-550 p.n.e. Tom 6 / Praca zbiorowa
Tytuł: Upadek państw Wschodu : Lud i tyrani : Ilustrowana Historia Świata 700-550 p.n.e. Tom 6
Praca zbiorowa
Tłumaczenie i adaptacja: Regian Gręda, Hubert Górski, Marlena Happach, Alina Treutler, Katarzyna Wegner
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa HACHETTE, 2005
48 stron
Format: 21,5/19 cm
ISBN: 8371847920
Masa: 460 g
Data wystawienia: 05.01.2024 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Ludwik Święty : Marco Polo : Ilustrowana Historia Świata 1250-1308 n.e. Tom 24 / Praca zbiorowa
Tytuł: Ludwik Święty : Marco Polo : Ilustrowana Historia Świata 1250-1308 n.e. Tom 24
Praca zbiorowa
Tłumaczenie i adaptacja: Beata Spieralska
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa HACHETTE, 2006
48 stron
Format: 21,5/19 cm
ISBN: 8374482141
Masa: 460 g
Data wystawienia: 04.01.2024 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Aztekowie : Kazimierz Wielki : Ilustrowana Historia Świata 1308-1356 n.e. Tom 25 / Praca zbiorowa
Tytuł: Aztekowie : Kazimierz Wielki : Ilustrowana Historia Świata 1308-1356 n.e. Tom 25
Praca zbiorowa
Tłumaczenie i adaptacja: Jan Litwin-Staszewski
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa HACHETTE, 2006
48 stron
Format: 21,5/19 cm
ISBN: 837448215X
Masa: 460 g
Data wystawienia: 03.01.2024 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Mikołaj Kopernik : geniusz, który wstrzymał Słońce / Marcin Przewoźniak, ilustrował Kamil Pruszyński
Tytuł: Mikołaj Kopernik : geniusz, który wstrzymał Słońce
Autor: Marcin Przewoźniak
Ilustrował Kamil Pruszyński
Wydanie I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Zielona Sowa, 2023
63,[1] strony
Format: 29,5/25,5 cm
ISBN: 9788382990478
Masa: 708 g
Data wystawienia: 28.09.2023
Książka jest w idealnym stanie, jest nowa, ma twardą oprawę, liczne kolorowe ilustracje.
Data wystawienia: 29.09.2023
Ald.
Opis wydawcy: To książka, która w bardzo zabawny, lekki sposób opowiada o życiu, dokonaniach i czasach jednego z najwybitniejszych Polaków. Dzięki niej można nie tylko poznać życiorys i dokonania Kopernika, ale także dowiedzieć się, jak się ubierał, co jadł, jak mieszkał, z kim walczył, gdzie podróżował. Mnóstwo pięknych, poglądowych ilustracji pozwoli poczuć klimat tych niezwykłych czasów. Fantastyczna propozycja dla młodych ciekawskich.
Autorem książki jest Marcin Przewoźniak, od lat niezwykle popularny autor dziecięcy, twórca takich bestsellerów jak seria Puk, puk!. Jego książki cechuje lekki styl i ogromna dawka dobrego humoru.
Atuty:
Historia na wesoło – bardzo zabawny, lekki, a jednocześnie edukacyjny tekst podzielony na krótkie sekcje i ciekawostki. Nie tylko życiorys, ale i mnóstwo najciekawszych faktów o tamtych czasach.
Popularny, nagradzany autor dziecięcy Marcin Przewoźniak.
Książka dostosowana do możliwości intelektualnych dzieci w wieku 9 lat i starszych
Bardzo bogata, piękna szata graficzna – mnóstwo zabawnych, poglądowych ilustracji
Prezentowe wydanie w twardej okładce, nowoczesna szata graficzna.
Literatura i nauka o języku. Encyklopedia szkolna PWN / Krystyna Damm, Margarita Kardasz
Tytuł: Literatura i nauka o języku. Encyklopedia szkolna PWN
Autor: Krystyna Damm, Margarita Kardasz
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN, 2003
616 stron
Format: 21/30 cm
Masa: 1765 g
ISBN: 8301139986
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą, lekko sfatygowaną oprawę, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 05.01.2023
Jus.
Pan Słówko ma głos / Maria Kowalewska
Tytuł: Pan Słówko ma głos
Autor: Maria Kowalewska
Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 1985
108, [1] stron
Format: 20/14 cm
Masa: 181 g
ISBN: 8310084706
Książka jest w dobrym stanie, posiada plamy od kawy na miejscowo otartej okładce oraz lekko pożółkłe i przykurzone strony. Poza tym brak innych widocznych śladów użytkowania.
Data wystawienia: 10.11.2021
Ale.
Znajomi z ZOO / Antoni Gucwiński, Władysław Strojny
Tytuł: Znajomi z ZOO
Autorzy: A. Gucwiński, W. Strojny
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne, 1986
336 stron
Format: 24/21,5 cm
Masa: 969 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka i brzeg dość mocno sfatygowane. Brzeg się odkleja. W tekście liczne kolorowe i czarno-białe ilustracje.
Data wystawienia: 30.06.2021
Zos.
Zwierzęta świata / Pere Rovira
Tytuł: Zwierzęta świata
Autor: Pere Rovira
Ilustracje: Francisco Arredondo
Adres wydawniczy: Ożarów Mazowiecki, Olesiejuk, 2010
189 stron
Format: 23/30cm
Masa: 1219 g
ISBN: 9788376266923
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę lekko sfatygowaną, przetarcia na grzbiecie Zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 02.06.2021
Jus.
Najwspanialsze budowle świata. Arcydzieła architektury i sztuki budowlanej / Trevor Howells (red.)
Tytuł: Najwspanialsze budowle świata. Arcydzieła architektury i sztuki budowlanej
Autor: Trevor Howells (red.)
Przekład: Antoni Winiarski
Adres wydawniczy: Poznań, Elipsa, 2007
256 stron
Format: 17/28,5cm
Masa: 949 g
ISBN: 9788324595112
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę. Zawiera liczne ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 28.05.2021
Jus.
Encyklopedia dla ciekawskich : natura, dinozaury, ludzkie ciało, cuda świata, nauka i technika, planeta Ziemia, ludzie i świat / Rupert Matthews, Steve Parker, Brian Williams
Tytuł: Encyklopedia dla ciekawskich : Natura, dinozaury, ludzkie ciało, cuda świata, nauka i technika, planeta Ziemia, ludzie i świat
Autor: Rupert Matthews, Steve Parker, Brian Williams
Tłumaczenie: Karolina Szumska, Piotr Rosikoń
Wydanie: II
Adres wydawniczy : Warszawa : Wydawnictwo SBM, 2009
240 stron
Format: 23,5/30,5 cm
ISBN: 9788376321127
Masa: 1530 g
Data wystawienia: 23.10.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Ilustrowane dzieje świata / Przemysław Bandel
Tytuł: Ilustrowane dzieje świata
Autor: Przemysław Bandel
Adres wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo Podsiedlik-Raniowski i Spółka, 1994
127, [1] stron
Format: 23,5/30,5/2 cm
ISBN: 8373415823
Masa: 750 g
Data wystawienia: 03.12.2025r.
Książka jest w dobrym stanie, twarda okładka nieznacznie sfatygowana.
an
Ale odlot! : rysunkowa historia lotnictwa / Jacek Ambrożewski
Tytuł: Ale odlot! : rysunkowa historia lotnictwa
Autor Jacek Ambrożewski
Wydanie I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Dwie Siostry, 2022
112 stron
Format: 27,2/37 cm
ISBN: 9788381500920
Masa: 1242 g
Książka jest nowa, w idealnym stanie, ma twardą oprawę. Książka zawiera kolorowe ilustracje.
Data wystawienia: 26.04.2023
Opis wydawcy: Takiej historii lotnictwa jeszcze nie było! Wszystko, co lata – od pierwszych balonów i lotni aż po odrzutowce, drony i samolot z napędem słonecznym – w jednym efektownym komiksowym albumie o podboju przestworzy.
Spotkacie tu całą galerię uczonych, wynalazców i konstruktorów: tych z odległej przeszłości, jak Leonardo da Vinci czy bracia Montgolfier, tych bliższych naszym czasom, jak bracia Wright czy Otto Lilienthal, i tych całkiem współczesnych, którzy wciąż mają nowe, niesamowite pomysły. Przyjrzycie się, jak powstawały kolejne błyskotliwe wynalazki i kultowe maszyny i dowiecie się, jakie były przełomowe momenty w rozwoju lotnictwa.
Poznacie też odważnych lotników i lotniczki, szalonych powietrznych cyrkowców i pilotów doświadczalnych. Zobaczycie, jak działa silnik odrzutowy, jak pracuje obsługa lotniskowca i jak podróżowało się sterowcem. Obejrzycie z bliska kokpit myśliwca i ładownię Jumbo Jeta, przekonacie się też, czy można zbudować samolot w… garażu.
Ale to nie wszystko! W przystępnej i zabawnej formie poznacie odpowiedzi na najważniejsze pytania: jak to się dzieje, że samolot nie spada? Jak działa radar albo spadochron? Czy lepsze są skrzydła czy wirnik? Czy da się latać bez napędu? Ważne pojęcia takie jak przeciążenie czy bariera dźwięku nie będą miały przed wami tajemnic.
Fascynujące dzieje lotnictwa to historia niezliczonych wzlotów i upadków, która dowodzi, że nawet najbardziej szalone marzenie może stać się rzeczywistością. Pora zapiąć pasy, startujemy!
Konsultacja merytoryczna: biolog i specjalista od ewolucji roślin dr Łukasz Banasiak, inżynier lotnictwa i konstruktor wiatrakowców Jarosław Kowalski, redaktor naczelny „Przeglądu Lotniczego” oraz pilot i instruktor szybowcowy Krzysztof Krawcewicz, biolog i specjalista od bezkręgowców dr Krzysztof Pabis, inżynier lotnictwa i konstruktor maszyn Maciej Szymański, ornitolog i popularyzator nauki Adam Zbyryt, korektę zrobił dziennikarz i miłośnik lotnictwa Michał Kaczorowski.
Zamęt pod Ostrą Bramą / Alicja Basta (kilka stron luzem)
Tytuł: Zamęt pod Ostrą Bramą
Autor: Alicja Basta
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Oficyna Wydawnicza Almapress, 1991
149, [3] stron
Format: 15/20,5 cm
ISBN: 8370200990
Masa: 220 g
Data wystawienia: 25.10.2023
Książka jest w bardzo dobrym stanie. Okładka nieznacznie sfatygowana. Kilka stron jest włożonych luzem. W tekście widoczne nieliczne podkreślenia ołówkiem. Poza tym brak śladów użytkowania.
Wik.
Cuda świata / Roland Goock
Tytuł: Cuda świata : Siedem cudów świata, cuda historyczne, cuda techniki budowlanej, cuda natury
Autor: Roland Goock
Tłumaczenie: Beata Parys, Sławomir Ratajczyk
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : MUZA SA, 1992
191, [1] stron
Format: 22,5/30,5 cm
ISBN: 8385325980
Masa: 1020 g
Data wystawienia: 02.07.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
an
Droga do hymnu / Stanisław Hadyna
Tytuł: Droga do hymnu
Autor: Stanisław Hadyna
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy PAX, 1976
258, [6] stron
Format: 13/20 cm
Nakład: 10 298 egzemplarzy
Masa: 380 g
Data wystawienia: 25.08.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
an
Wszechświat : Świat Natury / Francis Davies
Tytuł: Wszechświat : Świat Natury
Autor: Francis Davies
Ilustracje: Lorenzo Cecchi
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : ARTI, 2004
28, [3] stron
Format: 20/27 cm
ISBN: 8389725029
Masa: 390 g
Data wystawienia: 29.08.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
an
Kocham Polskę. Historia Polski dla naszych dzieci / Joanna i Jarosław Szarkowie
Tytuł: Kocham Polskę. Historia Polski dla naszych dzieci
Autor: Joanna i Jarosław Szarkowie
Adres wydawniczy: Kraków : Dom Wydawniczy Rafael, 2011
301, [3] stron
Format: 20,5/29,5 cm
Masa: 1470 g
ISBN: 9788375692174
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą, nieznacznie sfatygowaną oprawę, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 02.10.2025
an
Busz po polsku : Notes / Ryszard Kapuściński
Tytuł: Busz po polsku : Notes : Wierzenia świata 4
Autor: Ryszard Kapuściński
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Czytelnik, 1988
161, [2] stron
Format: 15/21,5 cm
Nakład: 30 320 egzemplarzy
ISBN: 8307018331
Masa: 240 g
Data wystawienia: 20.10.2025 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma miękką okładkę nieznacznie sfatygowaną.
an
Tabletki z krzyżykiem / Szymon Hołownia
Tytuł: Tabletki z krzyżykiem. Pierwsza pomoc w lękach związanych z Bogiem, końcem świata, czyśćcem i duchami
Autor: Szymon Hołownia
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Znak, 2007
333, [3] strony
Format: 14,5/20,5/2,5 cm
ISBN: 9788324008353
Masa: 500 g
Data wystawienia: 06.03.2026 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma miękką okładkę.
an

