Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Menu
Producenci
Wysyłka za granicę - PayPal lub przelew zagraniczny
 
PayPal Logo

Wysyłamy książki także do klientów za granicą. Przyjmujemy płatności przez PayPal lub przelewami zagranicznymi

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
O nas
Toruński Antykwariat Księgarski
Aldona Mackiewicz
ul. Wysoka 16, 87-100 Toruń, Polska
Tel. 607 768 375
E-mail: poczta@antykwariat-torun.pl
www.antykwariat-torun.pl
Nr konta ING: 06 1050 1979 1000 0092 2437 5247 / BIC/SWIFT: INGBPLPW
Nr konta mBank: 47 1140 2004 0000 3102 5125 2748 / BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK
Numer uprawnienia do prowadzenia działalności gospodarczej: 56687
NIP: 9561971510
REGON: 340409088
Nasza firma jest członkiem Polskiej Izby Książki od 2016 roku
 

Godziny otwarcia antykwariatu stacjonarnego przy ulicy Wysokiej 16 w Toruniu:

poniedziałek-piątek: 10:00-18:00

sobota: 10:00-15:00

niedziela: nieczynne

 
 

Trudno przecenić korzyści płynące z czytania książek:

- stajemy się mądrzejsi, wyrabiamy sobie własne opinie, jesteśmy atrakcyjniejsi dla otoczenia, dla potencjalnego pracodawcy, dla partnerki/partnera. Wszystkie te korzyści mogą być Państwa udziałem po skorzystaniu z naszej oferty.

Jeśli szukają Państwo bogatej oferty książek do czytania aby oderwać się od codzienności lub chcą Państwo zdobyć wiedzę z zakresu różnych dziedzin, to nasza oferta jest dla Państwa idealnym wyborem. Znajdą Państwo u nas szeroki wybór literatury pięknej, zarówno klasyki jak i lekkich powieści obyczajowych, sensacyjnych, kryminalnych. Podczas nauki do egzaminów lub pisania pracy dyplomowej fachowa literatura to podstawa - zapewniamy ją Państwu. Jeśli potrzebnych podręczników nie ma u nas na miejscu, możemy je dla Państwa sprowadzić lub poszukiwać na rynku antykwarycznym.

Książki zapewniają fascynujące przeżycia, dzięki nim nasze życie może się zmienić tylko na lepsze. Za niewielką cenę mogą Państwo nabyć u nas używane i nowe książki, także w językach obcych. Tylko w antykwariacie znajdą Państwo książki, których nakład się wyczerpał, wydane wiele lat temu, poszukiwane, rzadkie, czasem nawet "białe kruki". Gdy ceny nowych książek w księgarniach uniemożliwiają zakup nowości wydawniczych, to w naszym antykwariacie mogą Państwo natrafić na poszukiwany tytuł w przystępnej cenie.

Ponieważ książki w naszym antykwariacie to najczęściej pojedyncze egzemplarze danego tytułu, proszę przyjść da nas już dziś, aby to właśnie Państwo natrafili na poszukiwaną książkę!

 

 

Toruński Antykwariat Księgarski jest prowadzony przez magistra informacji naukowej i bibliotekoznawstwa - Aldonę Mackiewicz. Dzięki wiedzy zdobytej w czasie studiów, wieloletniemu doświadczeniu w prowadzeniu antykwariatu oraz swojej pasji czytelniczej gwarantuję Klientom naszego antykwariatu miłą i fachową obsługę. Całą naszą ofertę mogą Państwo przeglądać na miejscu w antykwariacie przy ulicy Wysokiej 16 lub przeglądając działy tematyczne antykwariatu internetowego.

Zajmujemy się przede wszystkim sprzedażą i skupem książek. 

W naszej ofercie znajdą Państwo przede wszystkim:

 • książki naukowe: podręczniki akademickie, rozprawy naukowe, monografie, słowniki i encyklopedie z różnych dziedzin wiedzy
 • książki dla dzieci i młodzieży: nowe i używane wydania klasyki literatury dziecięcej i młodzieżowej oraz wartościowe tytuły w wyjątkowej oprawie graficznej polskich i zagranicznych autorów
 • literaturę piękną polską i zagraniczną: klasykę, powieści obyczajowe, historyczne, fantastykę, poezję, dramaty znanych i mniej znanych autorów
 • słowniki i podręczniki do nauki języków obcych
 • literaturę fachową z wielu dziedzin techniki, budownictwa
 • powieści sensacyjne, kryminały, romanse
 • książki w językach obcych: angielskim, niemieckim, rosyjskim i innych
 • albumy ze sztuką oraz książki o sztuce i historii sztuki
 • książki dotyczące hobby i kolekcjonerstwa: filatelistyka, numizmatyka, szachy, fotografia, akwarystyka, kamienie szlachetne, jeździectwo
 • poradniki zawierające wskazówki dotyczące zdrowia, mody, urody, wychowywania dziecka, pielęgnowania związku, ziół, jogi, fitnessu, savoir-vivre, krawiectwa, ogrodnictwa itd.

 

Oprócz książek  zajmujemy się także sprzedażą i skupem:

 • płyt analogowych (winylowych, gramofonowych)
 • pocztówek
 • map i planów
 • fotografii
 • druków bibliofilskich
 • dokumentów życia społecznego (programy teatralne, repertuary, bilety, ulotki, ogłoszenia, plakaty, katalogi wystaw)
 

 

Jak trafić do naszego antykwariatu?

Nasz antykwariat mieści się przy ulicy Wysokiej 16 na toruńskiej starówce. Antykwariat znajduje się w budynku Towarzystwa Naukowego w Toruniu, budynek ten stoi na rogu ulicy Wysokiej i Dominikańskiej, w pobliżu skrzyżowania ulic Zaułek Prosowy i Małe Garbary. Budynek Towarzystwa Naukowego przez ulicę Dominikańską sąsiaduje z placem podominikańskim (ruiny klasztoru i kościoła Św. Mikołaja). Trafić do nas można idąc od Starego Rynku ulicą Chełmińską, skręcając w Szewską dalej idąc prosto ulicami Szewską, Most Pauliński i Zaułek Prosowy lub skręcając z Królowej Jadwigi w Małe Garbary lub Prostą. Obecnie antykwariat zajmuje dwa pomieszczenia: górny antykwariat mieści się na parterze budynku i wchodzi się do niego dzwoniąc domofonem nr 2, dolny antykwariat mieści się w piwnicy budynku i wchodzi się do niego schodami od ulicy Dominikańskiej. Zarówno górny, jak i dolny antykwariat to teraz duże, przestronne przestrzenie, w których można komfortowo spędzać czas z książkami, każdą z nich przejrzeć i spokojnie podjąć decyzję o zakupie.

Kiedy nas odwiedzić?

Antykwariat jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 - 17:00 oraz w soboty w godzinach 10:00 - 15:00. Internetowa oferta naszego antykwariatu jest dostępna 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Wchodząc na tę stronę można sprawdzić, czy posiadamy w sprzedaży poszukiwaną przez Państwa książkę lub przeglądać poszczególne działy tematyczne.  Zapraszamy!

 
Krótka historia naszego Antykwariatu
 
Toruński Antykwariat Księgarski to rodzinna firma. Założył ją Mieczysław Mackiewicz, który prowadził antykwariat przy ulicy Podmurnej 13 w latach 1994-2002.
 
 
Założyciel antykwariatu Mieczysław Mackiewicz (po powrocie z Międzynarodowego Kongresu Esperantystów w Izraelu z mocną opalenizną) z córką Aldoną Mackiewicz
Wnętrze antykwariatu przy ulicy Podmurnej 13
W 2002 roku firmę przejęła żona Mieczysława Mackiewicza - Henriette Dekowska-Mackiewicz. W 2005 roku antykwariat musiał wyprowadzić się z lokalu przy ulicy Podmurnej i przez kolejne trzy lata funkcjonował przy ulicy Łaziennej 17.
 
Wejście do antykwariatu przy ulicy Łaziennej 17Wnętrze antykwariatu przy ulicy Łaziennej 17Wnętrze antykwariatu przy ulicy Łaziennej 17
 
W 2008 roku firmę przejęła córka Henriette i Mieczysława - Aldona Mackiewicz. W tym samym roku antykwariat po raz kolejny musiał zmienić lokalizację. W niewielkim pomieszczeniu przy ulicy Św. Katarzyny 3 antykwariat funkcjonował do sierpnia 2011 roku.
 
Wnętrze antykwariatu przy ulicy Św. Katarzyny 3Wnętrze antykwariatu przy ulicy Św. Katarzyny 3

Od 1 sierpnia 2011 roku do końca stycznia 2021 roku antykwariat zajmował malutki lokal w budynku Towarzystwa Naukowego w Toruniu przy ulicy Wysokiej 16.

Antykwariat przy ul. Wysokiej 16 (budynek Towarzystwa Naukowego w Toruniu)Antykwariat przy ul. Wysokiej 16 (budynek Towarzystwa Naukowego w Toruniu)Antykwariat przy ul. Wysokiej 16 (budynek Towarzystwa Naukowego w Toruniu)Antykwariat przy ul. Wysokiej 16 (budynek Towarzystwa Naukowego w Toruniu)Antykwariat przy ul. Wysokiej 16 (budynek Towarzystwa Naukowego w Toruniu)Antykwariat przy ul. Wysokiej 16 (budynek Towarzystwa Naukowego w Toruniu)

Antykwariat przy ul. Wysokiej 16 (budynek Towarzystwa Naukowego w Toruniu)

 

Na początku lipca 2020 roku otworzyliśmy nowy, przestronny antykwariat w piwnicy budynku Towarzystwa Naukowego z wejściem od strony ulicy Dominikańskiej

 

Od lutego 2021 roku antykwariat powiększył się o nowe pomieszczenie na parterze budynku Towarzystwa Naukowego.

 

 

Definicja antykwariatu
 
 
 
 
 
Dyplom ze szkolenia grudzień2016
 
 
Dyplom ze szkolenia maj2017
 
 
Dyplom ze studiów czerwiec2017
 
Toruński Antykwariat Księgarski jest
beneficjentem programu własnego Instytutu Książki „Certyfikat dla małych księgarni” i
uzyskał wsparcie finansowe w wysokości 26 140 zł z przeznaczeniem na koszty konsultingu i promocji
księgarni; koszty stałe utrzymania lokalu księgarni; zakup niezbędnego sprzętu i
wyposażenia księgarni.
Facebook

Twitter