Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Menu
Producenci
Wysyłka za granicę - PayPal lub przelew zagraniczny
 
PayPal Logo

Wysyłamy książki także do klientów za granicą. Przyjmujemy płatności przez PayPal lub przelewami zagranicznymi

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Wydarzenia

24.07.2021 Urodziny antykwariatu

Dziś 27. urodziny antykwariatu. Z tej okazji życzymy wszystkim lokalnym, rodzinnym firmom, szczególnie antykwariatom i księgarniom długich lat działania dla swoich społeczności, grona stałych klientów=przyjaciół i odrobiny wsparcia od władz państwowych i samorządowych. Jeśli mają Państwo w swojej okolicy niezależny, kameralny, mały (lub duży), rodzinny sklep czy zakład usługowy, to pamiętajcie o nim, na tyle na ile możecie (raz w miesiącu, raz na kilka miesięcy, raz w roku) róbcie w nim zakupy (choć może być o kilka złotych drożej niż w sieci), polecajcie znajomym, dzielcie się wpisami o nich na social mediach. Właściciele lokalnych, rodzinnych firm to nie milionerzy latający w kosmos, ale pasjonaci, którzy codzienną pracą dla swoich społeczności dodają energii miastom i miasteczkom. Nie mają (a może mają?) ambicji stworzenia globalnych marek i wykoszenia konkurencji, chcą tylko zapracować na utrzymanie swoich rodzin, a przy okazji działać dla swojego kraju i miejscowości, płacąc podatki w miejscu swego funkcjonowania.

 

19.06-11.07.2021 W oczekiwaniu na mecz

W oczekiwaniu na mecz, proponujemy zająć myśli czytaniem o ulubionej dyscyplinie sportowej, dla niektórych będącej całym życiem. Mamy w antykwariacie książki na temat piłki nożnej i wszystkie teraz eksponujemy na specjalnym regale w antykwariacie przy ulicy Wysokiej 16 w Toruniu oraz w naszym sklepie internetowym antykwariat-torun.pl Wszystkie tytuły mają teraz ceny obniżone o 10%. Zapraszamy do nas online i offline w przerwach meczy, między meczami i w trakcie meczy też. Tutaj dostępne są wszystkie książki: klik!

14-21.05.2021  Tydzień z turystyką i geografią

Zaczyna się sezon na podróżowanie, zapraszamy więc do lektury książek na temat miejsc, do których chcieliby się Państwo wybrać. Wszystkie tytuły z działu Turystyka (prawie 1600 tytułów) można przez ten tydzień kupić z rabatem -10%, książki dostępne są w antykwariacie przy ulicy Wysokiej 16 w godzinach otwarcia antykwariatu (poniedziałek-piętek 10-17, soboty 10-15) oraz w naszym sklepie internetowym: klik! bez ograniczeń czasowych. Przeceniamy także dział Geografia i geologia, w którym znajdą Państwo także książki teoretyczne z zakresu turystyki. Zapraszamy!

 

 

30.04-7.05.2021 Tydzień z książkami w języku angielskim

Przez tydzień od piątku 30 kwietnia 2021 do piątku 7 maja 2021 będziemy pokazywać ciekawe książki z działu "Książki w języku angielskim". Dział ten liczy aktualnie ponad 800 tytułów i zawiera świetne publikacje zarówno z literatury pięknej, poprzez sztukę, architekturę, nauki ścisłe, aż po poradniki, książki dla dzieci i młodzieży, biografie czy kulinaria. Niech te świetne książki nie stoją bezczynnie na naszych półkach. Niech znajdą nowych czytelników, którzy dzięki nim się rozwiną, pośmieją, wzruszą, nauczą się czegoś nowego i podszkolą z angola:) Postaramy się zaprezentować Państwu przydatne książki, z którymi warto się zapoznać. Przez cały tydzień obowiązywać będzie 10% rabatu na wszystkie tytuły w tym dziale. Zapraszamy do przejrzenia czy jest coś ciekawego dla Państwa, na co warto zapolować: Klik!

23-25.04.2021 Weekend Księgarń Kameralnych - TAK

23 kwietnia to Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji antykwariat zaprasza na zakupy stacjonarne i internetowe. Przy zakupach stacjonarnych w dniach 23-24.04.2021 dajemy 10% rabatu na całą ofertę, a na wybrane tytuły 20% rabatu. Przy zakupach internetowych obowiązuje kod rabatowy: WKK2021, który daje 10% zniżki na całość zamówienia o wartości powyżej 20 zł.

W tym roku nie ma Weekendu Księgarń Kameralnych. Ale księgarnie i antykwariaty są otwarte, niektóre organizują wydarzenia online, kuszą ciekawymi upominkami, rabatami, niespodziankami, a wszystkie zapraszają do odwiedzin. Tęsknimy za prawdziwymi wydarzeniami, spotkaniami nie online w księgarniach, ale może cieszmy się z tego, co jest, księgarnie są otwarte i możemy w nich porozmawiać z księgarzami, obejrzeć książki, mieć przy okazji spacer, to przecież też jest bardzo dużo. Zapraszamy!

Grafika autorstwa Oki Oki Studio

18-23.03.2021 Tydzień z Historią

 

 

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie antykwariat chce pomóc czytelnikom przetrwać tak jak może najlepiej. Wracamy do tygodni tematycznych, czyli cotygodniowego obniżania cen i polecania książek z jednego działu. Zaczynamy od działów: powieści historyczne, II wojna światowa, historia najnowsza, politologia, książki naukowe oraz popularno-naukowe z dziedziny: Historia. Książki historyczne mogą nam pomóc zrozumieć świat i innych ludzi. Czytając o tym, jak wyglądała rzeczywistość w poprzednich epokach możemy oderwać się od problemów i zanurzyć się w całkiem innym świecie. Może w tym trudnym czasie warto się przenieść do innej epoki... Poczytać, poznać inne realia życia, pomyśleć o tym jak historia wpływa na to, czym żyjemy dziś. Dodatkowo, książki antykwaryczne same w sobie są historią, więc można spojrzeć jeszcze głębiej: jak opisywano historię dawno temu. Wszystkie książki historyczne są teraz tańsze o 10% w naszym sklepie internetowym, w antykwariacie stacjonarnym w Toruniu można uzyskać dodatkowy rabat przy większych zakupach. Wszystkie objęte promocją książki są tutaj: Klik! Trzymajmy się zdrowo.

Wydarzenie na Facebooku: klik!

Zapraszamy do zaglądania na nasze media społecznościowe (FacebookInstagramTwitterLinkedIn oraz Google), a także do zakładki "Wydarzenia" na stronie antykwariatu, gdzie będziemy zamieszczać rekomendacje ciekawych książek z półki z Historią.

 

22-29.11.2020 Tydzień z prozą iberoamerykańską

 

W tym tygodniu będziemy polecać ciekawe książki z naszej półki z literaturą krajów Ameryki Środkowej i Południowej. Wszystkie książki przeceniamy o 10%. Warto przejrzeć ofertę w naszym sklepie internetowym: Klik! lub na miejscu w antykwariacie w Toruniu. Może wśród tych tytułów znajdzie się coś wartego przeczytania? Zapraszamy do zaglądania na nasze media społecznościowe (Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn oraz Google), a także do zakładki "Wydarzenia" na stronie antykwariatu, gdzie będziemy zamieszczać rekomendacje ciekawych książek z półki z prozą iberoamerykańską.

 

9-15.11.2020 Tydzień z prozą niemiecką

Kolejny tydzień tematyczny w antykwariacie to tydzień z powieściami i opowiadaniami naszych zachodnich sąsiadów. Zapraszamy do zaglądania na nasze media społecznościowe (Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn oraz Google), a także do zakładki "Wydarzenia" na stronie antykwariatu, gdzie będziemy zamieszczać rekomendacje ciekawych książek z półki z prozą niemiecką. Jak zawsze w tygodniu tematycznym obowiązuje rabat -10% na wszystkie tytuły z kategorii. Oznacza to, że większość książek ma cenę zbliżoną do 11-12 zł. Do zobaczenia!

10.11

Tydzień z prozą niemiecką trwa. Dziś pokażemy cztery książki z tego działu, do których naszym zdaniem warto zajrzeć i sprawdzić czy to lektury dla Was.
 
Bunt żołnierzy : powieść o 20 lipca 1944 / Hans Hellmut Kirst - Klik!
Czwarta strona okładki mówi tak: "Hans Hellmut Kirst, znany pisarz zachodnioniemiecki, należący wraz z Guntherem Grassem i Heinrichem Bollem do liberalizującej lewicy, od ponad trzydziestu lat tropi w swoich licznych publikacjach zasadniczy problem: winy Niemców. Czy winien był absolutnie cały naród, bez żadnego wyjątku? Czy istotnie nikt nie usiłował przeciwstawić się złu? A jeśli był ten "jedyny sprawiedliwy w Sodomie", to jakimi intencjami się powodował? Wnikliwą analizę takiego właśnie "jedynego sprawiedliwego" przeprowadza Kirst w powieści Bunt żołnierzy, dotyczącej nie tylko samego zamachu na Hitlera 20 lipca 1944."
Cena książki to teraz 11,61 zł zamiast regularnej ceny 12,90 zł
 
Ocalona / Kurt David - Klik!
Kurt David to żyjący w latach 1924-1994 prozaik, autor słuchowisk radiowych, powieści kryminalnych i młodzieżowych. W powieści Ocalona sięga do problemów związanych z II wojną światową. Podjął próbę literackiego ukształtowania heroicznej akcji czterech antyfaszystów działających na południu Polski latem 1944 roku. Cena książki to 11,61 zł, czyli o 10% mniej niż cena regularna.
 
Kobiety na tle krajobrazu z rzeką / Heinrich Boll - Klik!
To ostatnia książka wybitnego pisarza, laureata Nagrody Nobla, powstała tuż przed śmiercią autora w 1985 roku. Miejscem akcji jest dzisiejsze Bonn, miasto na tle krajobrazu z rzeką, nie wydarzeń politycznych. Powieść odsłania kulisy wielkiej polityki, zza tych kulis na pierwszy plan wysuwają się kobiety - żony decydentów i polityków. Cena książki w tym tygodniu jest obniżona z 14,90 zł do 13,41 zł
 
Dezerter / Gerhard Amans Hauser - Klik!
Tutaj wkradła się pomyłka, ponieważ Gerhard Amanshauser to pisarz austriacki, a u nas przecież trwa tydzień z prozą niemiecką. Za tę pomyłkę uprzejmie przepraszam i mimo wszystko polecam opowiadania tego autora. Książka zawiera 8 utworów. Bohaterami opowiadań są "dezerterzy", ludzie nieprzystosowani do norm, które obowiązują w życiu społecznym i dlatego są powszechnie uważani za dziwaków. Cena książki jest obniżona o 10% i wynosi 11,61 zł.
 
Wszystkie książki z działu Proza niemiecka można obejrzeć w naszym antykwariacie przy ulicy Wysokiej 16 w Toruniu lub w naszym sklepie internetowym: Klik!
 
Artykuł na LinkedIn: Klik!
 
11.11
 
Wiem, że dzisiaj jest Dzień Niepodległości w naszym pięknym kraju i z tej okazji oczywiście polecamy najserdeczniej czytanie polskich pisarzy. W ramach naszego cyklu tygodni tematycznych proza polska miała swój tydzień jakiś czas temu. W antykwariacie trwa teraz tydzień tematyczny z prozą niemiecką i specjalnie dla Państwa przedstawiamy ciekawe propozycje z tego działu. Dziś to są książki następujące:
 
Czarny obelisk / Erich Maria Remarque - Klik!
Czwarta strona okładki mówi o książce tak: "Jest rok 1923 w Niemczech, apogeum szalejącej inflacji. Bohaterowie, których młodość upłynęła w okopach I wojny światowej, muszą teraz walczyć dalej - o chleb, godność, przyjaźń. Ta głęboko ludzka książka wydaje się kwintesencją twórczości Remarque'a." Jeśli to brzmi dla Was zachęcająco, to zapraszamy do zakupu. Książka jest teraz tańsza i jej cena wynosi: 15,21 zł.
 
Kasztelanka / Iny Lorentz - Klik!
To, co prawda, drugi tom trylogii, ale mamy też w antykwariacie dostępny tom pierwszy, a trzeci możemy w razie potrzeby sprowadzić dla czytelnika. To powieść historyczna, której akcja dzieje się w czasie powstania husytów. Główną bohaterką jest Maria, która w tej części trylogii traci majątek i musi uciekać z rodzinnego zamku. Próbuje odnaleźć męża, który wyruszył na wojnę. Pod pseudonimem Iny Lorentz kryje się para autorów: Iny Lorentz i Elmar Maron. Cena książki w tym tygodniu jest obniżona i wynosi: 16,11 zł.
 
Niemieckie rozliczenia : przeciwko tępemu nakazowi jedności / Gunter Grass - Klik!
To polityczne przemówienia i artykuły wygłaszane i pisane na przestrzeni lat 1960-1990. Książka zawiera 17 rozdziałów, w których autor zabiera głos w kwestii niemieckiej, mówiąc o nauce, jaką Niemcy powinni wyciągnąć z przeszłości. Książka jest teraz tańsza niż regularnie i jej cena wynosi 13,41 zł.
 
Dziewiąty syn Wita Stwosza / Marianne Bruns - Klik!
To powieść o wielkim artyście epoki gotyku Wicie Stwoszu. Ukazany jest on w Norymberdze, w otoczeniu rodziny, przyjaciół i uczniów, którzy kontynuowali jego dzieło. Ten okres jego życia, po powrocie z Krakowa, gdzie ukończył swe monumentalne dzieło "Ołtarz Mariacki", to czas powstawania równie wspaniałych rzeźb. Książka została wydana w 1991 roku w znanej serii Klub Interesującej Książki PIWu, naszym zdaniem to dobra rekomendacja dla poszukujących ciekawych książek do czytania.
 
Artykuł na LinkedIn: Klik!
 
Wszystkie książki z działu Proza niemiecka można obejrzeć w naszym antykwariacie przy ulicy Wysokiej 16 w Toruniu lub w naszym sklepie internetowym: Klik!
 
Na wszystkie tytuły (150 książek) obowiązuje teraz rabat -10%, czyli większość możecie kupić za około 11-12 zł.
 
  

31.10-7.11.2020 Tydzień z prozą francuską

Zaczynamy nowy #tydzieńtematyczny w antykwariacie. Zajmiemy się prozą francuską, pokażemy najciekawsze książki z naszych półek, opowiemy o nich, antykwariuszka zezna co czytała, a co jeszcze przed nią. Chętnie poczytamy o Waszych ulubionych powieściach lub autorach z Francji. Jeśli Mały Książę, Trzej Muszkieterowie czy Nędznicy lub 20 000 mil podmorskiej żeglugi to Wasz klimat, zapraszamy do udziału online lub stacjonarnie (jeśli nie zamkną nas w trakcie). Wszystkie książki z działu "Proza francuska" są w tym tygodniu tańsze o 10%. #literaturafrancuska #francja #elegancja #książki #livres #books #bucher #czytanie #antykwariat #toruń #księgarnia #bookstore #bookshop #librairie #książkiużywane #usedbooks #oldbooks #toruńskiantykwariat #antykwariatksięgarski #indiebookshop #buylocal #shopindie

 

3.11.

Kolejny dzień w naszym Tygodniu z prozą francuską, a cztery książki wybrane przez nas dziś dla Was to:

Onitsza / J. M. G. Le Clezio - Klik!
Regularna cena książki 12,90 zł, tylko w tym tygodniu jest obniżona o 10% i wynosi 11,61 zł
 
Klejnoty : opowiadania / Guy de Maupassant - Klik!
Regularna cena książki 12,90 zł, tylko w tym tygodniu jest obniżona o 10% i wynosi 11,61 zł
 
Carmen / Prosper Merimee - Klik!
Regularna cena książki 14,90 zł, tylko w tym tygodniu jest obniżona o 10% i wynosi 13,41 zł
 
Lęki króla Salomona / Romain Gary (Emile Ajar) - Klik!
Regularna cena książki 12,90 zł, tylko w tym tygodniu jest obniżona o 10% i wynosi 11,61 zł
 
Wszystkie książki z Prozy francuskiej znajdziecie tutaj: Klik!
Zapraszamy do antykwariatu przy ulicy Wysokiej 16 w Toruniu (tymczasowe godziny otwarcia: 11-16) oraz do naszego sklepu internetowego: antykwariat-torun.pl

5.11.

Robi się coraz straszniej dookoła, w naszych głowach coraz więcej stresu i lęku. Jeśli każdy robi to, co niego należy przestrzegając zaleceń, to pojawia się jednak odrobina spokoju i stres jakby mniejszy. W antykwariacie też robimy to, co umiemy najlepiej, czyli szukamy dla książek nowych właścicieli. Trwa też nasz tydzień tematyczny z prozą francuską. Dziś zdjęłam z półki następujące książki:
 
Kochankowie z Kandaharu i inne opowiadania/ Artur De Gobineau - Klik!
To zbiór ośmiu opowiadań żyjącego w latach 1816-1882 pisarza, dyplomaty, filozofa uchodzącego za twórcę teorii rasizmu (za Wikipedią). Książkę rozpoczyna 16-stronnicowy wstęp autorstwa Juliana Rogozińskiego, z którego dociekliwy czytelnik dowie się szczegółów o życiu i twórczości autora opowiadań. Zdaniem autora wstępu, tom zawiera arcydzieła nowelistyki, zaintrygowanych potencjalnych czytelników zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Książka jest teraz dostępna w cenie o 10% niższej od ceny regularnej 14,90 zł, czyli za 13,41 zł.
 
Martwy osioł i zgilotynowana kobieta / Jules Janin - Klik!
Ze skrzydełek obwoluty dowiadujemy się, że autor żyjący w latach 1804-1874 był barwną postacią balzakowską, dostarczył Balzakowi rysów charakterystyki karierowiczów gotowych zrobić wszystko dla urządzenia się w literaturze i dziennikarstwie. Ze wstępu autorstwa Macieja Żurowskiego dowiadujemy się, że książka ma cechy literatury łatwej i jest rezultatem koniunkturalizmu autora. Książka zawiera ciekawe czarno-białe ilustracje autorstwa Tony'ego Johannot'a pochodzące z oryginalnego francuskiego wydania z 1842 roku. Zaciekawionych tą książką zapraszam do skorzystania z obniżki ceny regularnej 14,90 zł do 13,41 zł w tym tygodniu.
 
Nocny lot / Antoine de Saint-Exupery - Klik!
Autor to jeden z najpopularniejszych pisarzy francuskich XX wieku, który sławę literacką zdobył opublikowaną w 1931 roku powieścią Nocny lot. Jak czytamy w posłowiu, o sukcesie książki zdecydowała jej warstwa fabularna, czyli relacja z autentycznych przeżyć pilotów liniowych, z ich dramatycznej i zwycięskiej walki o utrzymanie nocnych lotów w lotnictwie komunikacyjnym. Sukces zawdzięcza powieść także wprowadzeniu do literatury nowego punktu widzenia ziemi-oglądanej z kabiny pilota. Naszym zdaniem ta książka to idealny prezent dla osoby pasjonującej się lotnictwem. Teraz cena książki jest niższa od ceny regularnej 12,90 zł i wynosi 11,61 zł.
 
Trucizna królewska / Maurice Druon - Klik!
To trzeci tom cyklu historycznego pt. Królowie Przeklęci, ukazującego jedną z najburzliwszych i najciekawszych epok w historii Francji, okres panowania ostatnich Kapetyngów (lata 1314-1342). Zainteresowanych tym i innymi tomami cyklu zapraszamy do skorzystania z oferty obniżki cen wszystkich książek o 10%, w przypadku tej książki cena jest obniżona z 19,90 zł do 17,91 zł.
 
Cała nasza oferta prozy francuskiej jest tutaj: Klik!
Też o książkach na LinkedIn.

 

26-31.10.2020 Tydzień z prozą angielską

 

W tym tygodniu zapraszamy do naszego działu z literaturą angielską, tzn. autorstwa pisarek i pisarzy wywodzących się z Wielkiej Brytanii. Jak co tydzień, będziemy prezentować ciekawe książki z tej półki i zachęcać do sięgnięcia po nie. Liczymy na rozmowę z Wami, choćby poprzez komentarze pod postami. Jacy są Wasi ulubieniu autorzy z Wysp Brytyjskich, które tytuły są dla Was wyjątkowe? Mamy nadzieję, że nasza oferta zainteresuje Was. Dodatkową zachętą do zakupów może być rabat -10% który będzie obowiązywał przez cały czas tydzień do soboty 31.10. do godziny 23:59. Rabat nalicza się automatycznie przy zakupach na www.antykwariat-torun.pl i obowiązuje też przy zakupach na miejscu w antykwariacie.

26.10

Na początek nowego tygodnia tematycznego mieszanka wybuchowa z prozy angielskiej:
Diablica / Fay Weldon - Klik!
Listy o modlitwie i moralności / Clive Staples - Klik!
Trafny wybór / J. K. Rowling - Klik!
 
27.10
 
Wtorek z prozą angielską przedstawia się następująco:
Widzialna ciemność / William Golding - Klik!
Kochanica francuza / John Fowles - Klik!
Ciemny jak grób,w którym spoczywa mój przyjaciel / Malcolm Lowry - Klik!
Kim / Rudyard Kipling - Klik!
Na te i wszystkie inne książki w dziale "Proza angielska" obowiązuje do soboty 31.10 rabat -10%. Zapraszamy: Klik!
Artykuł na LinkedIn: Klik!
 
28.10
Środa, więc duchowo strajkuję, ale antykwariat to coś więcej niż moje osobiste poglądy, to firma, która musi działać, bo jak przestanie działać, to upadnie. A więc działamy.
 
Czym się kieruję przy wyborze książek do codziennych poleceń w tygodniu tematycznym? Tym, czym każdy antykwariusz-księgarz przy konstruowaniu swojej oferty, czyli preferencjami własnymi, kształtowanymi m.in. przez preferencje naszych klientów, przyjaciół, znajomych, rodziny. Wybieram książki, które sama chętnie bym przeczytała, o których coś słyszałam, autorów, których cenię lub wiem, że warto ich poznać.
 
Made in England / Graham Greene - Klik!
To książka wydana w dawnej, ale ciekawej i poczytnej serii Biblioteczka Konesera wydawnictwa Prószyński i S-ka. Graham Greene to jeden z najchętniej czytanych powieściopisarzy brytyjskich, którego charakterystyczny styl pisarski jest rozpoznawalny niezależnie od tego czy czytamy akurat jego książkę sensacyjną, polityczną czy romans. Polecana powieść pt. Made in England to historia bliźniaczego rodzeństwa, które różni się między sobą dość znacznie m.in. trybem życia. Siostra stara się sprowadzić do siebie brata podróżującego po świecie i zmienić jego styl życia.
 
Letnie historie, zimowe opowieści / David Lodge - Klik!
To zbiór opowiadań powstających na przestrzeni trzydziestu lat. Jak sugeruje tytuł, część to utwory, których akcja rozgrywa się w czasie latem w czasie odpoczynku i letnich prac. Druga część to opowiadani, w których tłem jest angielska zima.
 
Kochanek Lady Chatterley / David Herbert Lawrence - Klik!
Powieść Walijczyka została skonfiskowana po ukazaniu się w Anglii w 1928 roku i autor musiał ją w 1929 roku na własny koszt wydać w Ameryce przemycając tekst partiami. Czyż już to nie brzmi zachęcająco?
 
Kenilworth / Walter Scott - Klik!
To powieść z cyklu poświęconego historii Anglii. Z wielką erudycją, ale bez naukowej pedanterii autor przedstawił tu epizod z czasów królowej Elżbiety-przyjęcie, jakie wydał w 1575 roku na cześć monarchini jej faworyt, mąż stanu i głośny intrygant, hrabia Leicester.
 
Jeśli te książki Was zainteresowały, to zapraszamy do przyjrzenia się im szczegółowo w naszym antykwariacie w Toruniu przy ulicy Wysokiej 16 (czynnym teraz w godzinach 11-16) lub w naszym sklepie internetowym: Klik!
 
Na wszystkie tytuły z prozy angielskiej obowiązuje do końca tygodnia rabat -10%. Zapraszamy!
 
Artykuł na LinkedIn: Klik!
 
30.10
 
Dziś piątek, ostatni dzień Tygodnia z prozą angielską i ostatnia prezentacja czterech książek z tej półki. Na dziś wybrałam dla Was i dla siebie następujące propozycje lekturowe:
 
Jabłko / Michał Faber - Klik!
To kontynuacja bestsellerowej powieści Fabera Szkarłatny płatek i biały. Jedna z recenzji zamieszczonych na skrzydełku okładki mówi tak: "Wracając do swej najlepszej powieści, budząc jej bohaterów z głębokiego snu, autor zawsze podejmuje ryzyko. A co jeśli nie podoła wyzwaniu? Bez obaw! Michel Faber wie, jak ożywić swoich ulubieńców. Lektura Jabłka to czysta rozkosz."
Lektura Szkarłatnego płatka była dla mnie ogromnie wciągająca i pozwoliła przenieść się do dawnego Londynu ze wszystkimi jego niewesołymi realiami, podobnie jak podczas czytania Klubu Pickwicka. Chętnie sięgnę po Jabłko, żeby znów poczuć tę atmosferę, choć nie będzie to już tak długo przygoda, Jabłko liczy tylko trochę ponad 200 stron:(
 
Oberża na pustkowiu / Daphne Du Maurier - Klik!
Pierwsza w oczy rzuca się okładka tej książki, lekko przerażająca, jednak patrząc na datę wydania (1991) już trochę rozumiem:) To taka maniera początku lat 90. XX wieku. Treść książki powinna być za to ciekawa i atrakcyjna. Jak czytamy na tylnej okładce, to powieść obyczajowa o frapującym wątku romansowo-przygodowym, której miejscem akcji jest tytułowa oberża "Jamajka", zagubiona wśród bezludnych torfowisk, za dnia niegościnna, nocą otwarta dla typów spod ciemnej gwiazdy: złodziei, przemytników, morderców...
 
Trzech panów w łódce (nie licząc psa) / Jerome K. Jerome - Klik!
O tej książce słyszałam mnóstwo bardzo pozytywnych opinii i czytałam na kilku blogach, że jest świetna i pełna humoru. Gdybym więc miała dzisiaj wybierać lekturę na najbliższe dni, to z pewnością byłaby to ta książka. Książka składa się z dziewiętnastu rozdziałów, każdy na początku zawiera krótkie streszczenie, np. rozdział ósmy tak jest streszczony: "Szantaż. Należyty tryb postępowania. Egoizm i grubiaństwo właścicieli gruntów nad rzeką. Tablice z ostrzeżeniem. Harris nie kocha bliźniego swego. Jak Harris śpiewa pieśń komiczną? Przyjęcie w wyższych sferach. Haniebny postępek dwóch młodych nicponiów. Zbędna informacja. Jerzy kupuje banjo."
 
Karawana / John Galsworthy - Klik!
Autor otrzymał w 1932 roku literacką Nagrodę Nobla. Jego Saga rodu Forsythe'ów to wielotomowa powieść, nad którą pracował ponad 20 lat. Właśnie tę Sagę przeczytałabym najchętniej, ale na razie jestem w trakcie lektury innej wielotomowej sagi (Diana Gabaldon Obca itd.) i nie chcę się odrywać na zbyt długo. Karawana to zbiór opowiadań, zawiera szesnaście utworów, więc do czytania między większymi powieściami nadaje się idealnie. Ze słowa wstępnego do książki dowiadujemy się, że Karawana daje pełny obraz twórczości nowelistycznej pisarza i tom ten zawiera najcenniejsze utwory. A więc: nic tylko czytać!
 
Te i wszystkie inne książki z działu Proza angielska są jeszcze do jutra tańsze o 10%. Rabat dotyczy zakupów na miejscu w antykwariacie i na naszej stronie www.antykwariat-torun.pl Pełna oferta jest tu: Klik!
 
Artykuł na LinkedIn: Klik!
 
 

19-23.10.2020 Tydzień z fantastyką i horrorem

Październik to dobry czas na przygodę z innymi światami, także w książkach. Od dziś (poniedziałek 19.10) będziemy prezentować Wam książki z naszego regału z fantastyką i horrorem. Dookoła grasuje wirus i ta jesień może być straszna dla nas wszystkich z powodów zdrowotnych, być może nie potrzebujemy dodatkowych bodźców w kwestii straszenia. Potraktujmy więc serio realne zagrożenie, starajmy się zachowywać zgodnie ze zdrowym rozsądkiem, a w wolnym czasie odlatujmy i czytajmy o fantastycznych światach i problemach odległych galaktyk. Na wszystkie książki z działu "Fantastyka" i "Horror" w naszym sklepie internetowym oraz w antykwariacie stacjonarnym obowiązuje przez ten tydzień rabat -10%.

23.10

Ten tydzień w naszym kraju dziwnie wiążę się z tematyką naszego tygodnia tematycznego w antykwariacie. No ale nasza decyzja o tygodniu z fantastyką i horrorem podjęta została jakiś czas temu i nie spodziewałyśmy się takiego powiązania z rzeczywistością.
 
W antykwariacie staramy się rozwiązywać problemy pracując z jeszcze większym zaangażowaniem. Dlatego nie dajemy się i pracujemy dla Was.
 
Cztery książki fantastyczne do pokazania dziś to:
 
Gdzie dawniej śpiewał ptak / Kate Wilhelm - Klik!
Opis z tyłu okładki wcale nie brzmi jak fantastyka: "Ludzkość staje w obliczu zagłady.