Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Menu
Producenci
Wysyłka za granicę - PayPal lub przelew zagraniczny
 
PayPal Logo

Wysyłamy książki także do klientów za granicą. Przyjmujemy płatności przez PayPal lub przelewami zagranicznymi

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Wydarzenia

20 marca 2024 Latający Klub Książki w Bibliotece I Liceum Ogólnokształcącego

 

 

W marcu nasz klub zagości w miejscu wyjątkowym, na co dzień niedostępnym dla publiczności. Biblioteka szkolna I Liceum Ogólnokształcącego to miejsce naszego marcowego spotkania. Warto na nie przyjść, choćby po to, żeby wrócić na chwilkę do ukochanej szkoły (jeśli ktoś jest jej szczęśliwym absolwentem:)! Uczestniczka naszych spotkań, bibliotekarka Ania, zaprasza nas do pełnej książek i młodzieżowej energii Biblioteki I LO w Toruniu (ul. Zaułek Prosowy 1). W zabytkowym wnętrzu będziemy rozmawiać o książkach, wrażeniach z lektury, zachwytach i rozczarowaniach czytelniczych. Biblioteka mieści się w budynku dawnego gimnazjum toruńskiego, a dziś I LO. Na spotkanie zapraszamy każdego, kto ma ochotę porozmawiać o książkach. W trakcie spotkania sporządzamy listę polecanych książek, którą potem publikujemy na instagramie Latającego Klubu Książki i facebooku Toruńskich Księgarń Kameralnych. Zapraszamy!

Link do wydarzenia na facebooku: klik!

 

#ToruńskieKsięgarnieKameralne #księgarnia #książka #książki #toruń #Bookclub #ReadingClub #ReadingCommunity #klubdyskusyjny #klubczytelniczy #kupujlokalnie #buylocal #klubksiążki #czytanie #lektura #bookstore #bookshop #lovebooks

 

7 marca 2024 Spotkanie z książką feministyczną współorganizowane z Manifą Toruńską

W przeddzień Dnia Kobiet spotkajmy się i porozmawiajmy o książkach feministycznych. Wymieńmy się poleceniami, opowiedzmy sobie o tym, co czytałyśmy na temat feminizmu i co planujemy przeczytać. Posłuchajmy nawzajem o naszych doświadczeniach czytelniczych i nie tylko. Czy warto czytać książki feministyczne? Czy te książki czyta się łatwo, lekko i przyjemnie? Czy to trudna lektura? Czy te książki zmieniają nasze poglądy, otwierają nam oczy. Co czujemy, gdy je czytamy?
Na spotkanie zaproszona jest każda osoba, która lubi rozmowy o książkach. Można przynieść ze sobą książki o tematyce feministycznej, żeby pokazać i polecić innym osobom uczestniczącym w spotkaniu.
Zapraszamy!
 
Link do wydarzenia na facebooku: klik!
 
 
 
 
 

21 lutego 2024 Latający Klub Książki w Mediatece w Młynach

 

 

W lutym nasz klub spotka się w filii Książnicy Kopernikańskiej przy ul. Kościuszki 77 (wejście od ulicy Dworcowej, od strony Kościuszki Business Point) lub od ulicy Łokietka (od strony przy Centrum Młodzieży). Po wejściu skierujemy się na 2.piętro. Naszym gospodarzem będzie Maciej Neumann-bibliotekarz z Mediateki w Młynach oraz nasz klubowy specjalista od komiksów. W trakcie spotkania będziemy rozmawiać o książkach, wrażeniach z lektury, zachwytach i rozczarowaniach czytelniczych. Na spotkanie zapraszamy każdego, kto ma ochotę porozmawiać o książkach. W trakcie spotkania sporządzamy listę polecanych książek, którą potem publikujemy na instagramie Latającego Klubu Książki i facebooku Toruńskich Księgarń Kameralnych. Zapraszamy!

Link do wydarzenia na Facebooku: klik!

 

#ToruńskieKsięgarnieKameralne #księgarnia #książka #książki #toruń #Bookclub #ReadingClub #ReadingCommunity #klubdyskusyjny #klubczytelniczy #kupujlokalnie #buylocal #klubksiążki #czytanie #lektura #bookstore #bookshop #lovebooks

 

24 stycznia 2024 Latający Klub Książki na wystawie Ogólnopolski Przegląd Sztuki Książki w CSW

 

 

W środę 24 stycznia o godzinie 16:30 spotykamy się w holu Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Pierwszym punktem programu będzie zwiedzanie wystawy "Ogólnopolski Przegląd Sztuki Książki" połączone z ożywioną dyskusją. Drugim punktem programu będzie, równie ożywiona, dyskusja o przeczytanych ostatnio książkach w Księgarni Sztuki (czynna do 18:00 w budynku CSW) i/lub w Cafe pARTer (czynna do 20:00 też w budynku CSW). Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie Latającego Klubu Książki. Każdy może przyjść, nie ma zapisów:) W trakcie spotkań rozmawiamy nie tylko o książkach, wymieniamy się nie tylko książkowymi rekomendacjami.
 
Co robimy na spotkaniach Klubu?
W trakcie spotkań rozmawiamy nie tylko o książkach, wymieniamy się nie tylko książkowymi rekomendacjami. Ze spotkania powstaje raport, który zamieszczamy na profilu Latającego Klubu Książki na instagramie, na fanpage'u Toruńskich Księgarń Kameralnych i na blogu antykwariuszki Aldony Mackiewicz. Zapraszamy!
 

 

Link do wydarzenia Facebook'u: klik!

 

 

14-15 grudnia II Kiermasz książek Towarzystwa Naukowego w Toruniu i Toruńskiego Antykwariatu Księgarskiego

 

Towarzystwo Naukowe w Toruniu i Toruński Antykwariat Księgarski serdecznie zapraszają na II Kiermasz książek wydanych nakładem Wydawnictwa TNT.
W ofercie książki:

⏳ wydane od 1929 do 2023 roku
💰 w cenie od 1 do 240 zł
📖 o objętości od 31 do 1236 stron
⚖️ o wadze od 72 do 2650 g
 
W sumie setki tytułów z dziedziny historii, historii sztuki, filologii, prawa, biologii, geografii...
 
Kiermasz książek, rozmowy o książkach, kawa, herbata oraz miła i pełna uroku sala kolumnowa będą otwarte dla Państwa:
 
w czwartek w godzinach 13.00-18.30
w piątek w godzinach 10.00-18:30
 
Kiermaszowi towarzyszyć będą spotkania z autorami książek opublikowanych w dwóch ważnych seriach wydawniczych TNT:
 
📚 czwartek, 14 grudnia, godz. 17:00 - spotkanie z autorami książki "Historia Torunia (1945-1975)"
📚 piątek, 15 grudnia, godz. 17:00 - promocja 15. zeszytu Atlasu Twierdzy Toruń: Fort VII – Tadeusz Kościuszko (Fort IV – Friedrich der Grosse)
 
Ponadto podczas kiermaszu będziecie mogli spotkać się z autorkami i autorami piszącymi o Toruniu/w Toruniu! "Dyżury autorskie", podczas których będziecie mogli kupić książki, zdobyć autografy lub po prostu zamienić kilka słów z pisarką/pisarzem pełnić będą:
 
Margota Kott - czwartek, godz. 13.00-14.00
Kamila Cudnik - czwartek, godz. 13.00-14.00
Michał Pszczółkowski - czwartek, 15.00-16.00
Paulina Ostaszewska - czwartek 16.00-17.00
 
Tomasz Stochmal - piątek, godz. 12.00-13.00
Magdalena Olszta-Bloch - piątek godz. 15.00-17.00
Katarzyna Kluczwajd - piątek, godz. 16.00-17.00
 
Zapraszamy serdecznie!

 

13 grudnia 2023 godz. 18:00-19:30

Latający Klub Książki na Jarmarku Bożonarodzeniowym

 
W środę 13 grudnia o godzinie 18:00 spotykamy się pod pomnikiem Kopernika w Toruniu. Grudniowa, zimowo-świąteczna pora oraz odbywający się na Rynku Staromiejskim Jarmark Bożonarodzeniowy to idealny czas i miejsce na spotkanie Latającego Klubu Książki. Zamierzamy szybkim, żwawym krokiem przejść się po jarmarku, może napić się grzanego wina i zacząć rozmowę o ostatnio przeczytanych książkach. Zakładając, że będzie zimno, po szybkim przemarszu i obejrzeniu straganów, zamierzamy znaleźć sprzyjającą kulturalnej rozmowie miejscówkę i na spokojnie dokończyć wymianę książkowych rekomendacji. Może tą miejscówką będzie Toruński Antykwariat Księgarski, może inne dobre miejsce, zdecydujemy wspólnie, gdy mróz zacznie doskwierać.
Co robimy na spotkaniach Klubu?

Rozmawiamy o ostatnio przeczytanych książkach, o odwiedzonych wydarzeniach kulturalnych, o naszych źródłach informacji o książkach (podkastach, blogach, kanałach w mediach społecznościowych). Nasz klub to taka wymienialnia informacji o tym, co warto czytać i skąd czerpać wiedzę. Często nasze rozmowy schodzą na inne związane luźno lub wcale z książkami tematy. Ze spotkania powstaje raport, który zamieszczamy na profilu klubu na instagramie, na fanpage'u Toruńskich Księgarń Kameralnych i na blogu antykwariuszki Aldony Mackiewicz. Polecane tytuły znajdujemy potem w toruńskich księgarniach kameralnych i polecamy w/w mediach. Zapraszamy!
 
Na spotkanie zaproszony jest każdy, nie trzeba być wytrawnym czytelnikiem ani znawcą literatury. Na nasze spotkania przychodzą też początkujący czytelnicy szukający inspiracji i polecenia ciekawych książek. W trakcie spotkania ten, kto ma ochotę opowiada o polecanych przez siebie książkach, wspólnie dyskutujemy, przypominamy sobie o innych książkach, serialach, filmach, spektaklach i innych historiach. Miło spędzamy czas. Zapraszamy na dyskusję o książkach, a po niej zrobimy sobie zdjęcia z książkami w pięknych wnętrzach. W trakcie spotkania sporządzamy listę polecanych książek, którą potem publikujemy na Instagramie Latającego Klubu Książki i Facebooku Toruńskich Księgarń Kameralnych. Zapraszamy!
 
 
Link do spotkania na Facebooku - klik!

 

29 listopada 2023 godz. 18:00-19:30

Latający Klub Książki w księgarni Atlas

 
Listopadowa środa w sercu toruńskiej starówki to czas i miejsce kolejnego spotkania Latającego Klubu Książki. Spotkamy się w Księgarni Atlas, jednej z najdłużej działających w mieście placówek. Porozmawiamy o ostatnio przeczytanych książkach, o odwiedzonych wydarzeniach kulturalnych, o naszych źródłach informacji o książkach (podkastach, blogach, kanałach w mediach społecznościowych). Nasz klub to taka wymienialnia informacji o tym, co warto czytać i skąd czerpać wiedzę. Często nasze rozmowy schodzą na inne związane luźno lub wcale z książkami tematy. W trakcie spotkania sporządzamy listę polecanych książek, którą potem publikujemy na Instagramie Latającego Klubu Książki, na Facebooku Toruńskich Księgarń Kameralnych, na blogu antykwariuszki Aldony Mackiewicz pt. Z życia antykwariuszki. Polecane tytuły można potem znajdować w toruńskich księgarniach kameralnych i polecać w swoich mediach społecznościowych oznaczając księgarnie. Zapraszamy!
 
Na spotkanie zaproszony jest każdy, nie trzeba być wytrawnym czytelnikiem ani znawcą literatury. Na nasze spotkania przychodzą też początkujący czytelnicy szukający inspiracji i polecenia ciekawych książek. W trakcie spotkania ten, kto ma ochotę opowiada o polecanych przez siebie książkach, wspólnie dyskutujemy, przypominamy sobie o innych książkach, serialach, filmach, spektaklach i innych historiach. Miło spędzamy czas. Zapraszamy na dyskusję o książkach, a po niej zrobimy sobie zdjęcia z książkami w pięknych wnętrzach.
 
 
Link do spotkania na Facebooku - klik!

 

24 listopada 2023 godz. 18:00-19:30

Zapomniane linie kolejowe warmińsko-mazurskiego. Spotkanie autorskie

 

 

Tomasz Stochmal, autor przewodnika pt. "Zapomniane linie kolejowe warmińsko-mazurskiego" zaprasza wraz z Toruńskim Antykwariatem Księgarskim na spotkanie autorskie, na którym opowie o książce, historii linii kolejowych Prus Wschodnich oraz o wybranych miejscach na szlaku zlikwidowanych i nieczynnych dróg żelaznych województwa warmińsko-mazurskiego.
- 24 listopada 2023
- godz. 18:00
- Sala Kolumnowa Towarzystwa Naukowego w Toruniu, ul. Wysoka 16
Serdecznie zapraszamy!

 

Link do wydarzenia na facebook'u: klik!

 

 

17 listopada 2023 godz. 18:00-19:30

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Marciniakiem, autorem albumu Śpiewające kobiety Torunia.

 

Krzysztof Marciniak jest autorem albumu z fotografiami toruńskich wokalistek pt. Śpiewające kobiety Torunia. Album zrodził się z połączenia pasji Autora do muzyki (Krzysztof Marciniak jest gitarzystą zespołu Half Light) i fotografii. O tych dwóch pasjach oraz o wyjątkowych artystkach, których zdjęcia znajdują się w książce porozmawiamy z Autorem w piątek 17 listopada o godzinie 18:00 w dolnym antykwariacie (ulica Wysoka 16, piwnica z wejściem od Dominikańskiej).
 
W piątkowy listopadowy wieczór warto przezwyciężyć ciemność i zimno spotkaniem w miłym towarzystwie, w otoczeniu książek. Być może nasze spotkanie otworzy Państwa na twórczość toruńskich muzyków, wokalistek, zespołów. Może będzie inspiracją do odwiedzenia świetnego miejsca - Kombinatu Kultury przy ulicy Podmurnej 1 (niedaleko dawnej siedziby naszego antykwariatu).
Toruński Antykwariat Księgarski to miejsce otwarte dla wszystkich, którzy lubią rozmawiać. Szczególnie cieszymy się, gdy możemy spotykać się i dyskutować o kulturze, sztuce i literaturze powstającej w naszym mieście. Jeśli mają Państwo ochotę poznać bliżej toruńskich twórców kultury, to zapraszamy do nas!
 
Podczas spotkania będzie można kupić egzemplarze książki pt. Śpiewające kobiety Torunia autorstwa Krzysztofa Marciniaka oraz książki napisane przez innych toruńskich autorów. Można będzie otrzymać autograf oraz dedykację.
Na spotkaniu częstujemy kawą, herbatą, ciastkami.
 

Link do spotkania na Facebooku - klik!

 

9 listopada 2023 godz. 18:00-19:30

Finał cyklu spotkań z lokalnymi autorkami i autorami książek

 

Autorki i autorzy książek, którzy wzięli udział w cyklu spotkań trwającym od września w naszym antykwariacie spotkają się z Państwem na finałowym czternastym spotkaniu.
W czwartek 9 listopada o 18:00 spotkamy się z Marcelem Woźniakiem, Kamilą Cudnik, Michałem Pszczółkowskim, Katarzyną Kluczwajd, Magdaleną Olsztą-Bloch, Przemysławem Semczukiem, Margotą Kott, Pauliną Ostaszewską, Tomaszem Stochmalem i Mieczysławem Wilczewskim. Spotkanie odbędzie się w Sali Kolumnowej Towarzystwa Naukowego w Toruniu przy ulicy Wysokiej 16.
Postaramy się podsumować cykl, wraz z publicznością, autorkami i autorami porozmawiamy o wrażeniach ze spotkań, o książkach (tych już znanych czytelniczkom i czytelnikom, tych zapowiadanych, może też tych aktualnie czytanych przez toruńskie twórczynie i twórców), wymienimy się pomysłami na kolejne wydarzenia mogące przybliżyć mieszkańcom twórczość osób piszących w i o Toruniu.
Do nabycia będą egzemplarze książek autorstwa wszystkich biorących udział w cyklu autorek i autorów. Można będzie otrzymać autografy.
Na spotkaniu częstujemy kawą, herbatą, ciastkami oraz specjalnie na tę okazję przygotowanymi zakładkami, przypinkami i torbami płóciennymi z nadrukiem naszego cyklu spotkań.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

Link do wydarzenia na Facebooku: klik!

 

24 października 2023 godz. 18:00-19:30

Latający Klub Książki w Towarzystwie Naukowym w Toruniu

 

W październiku spotkamy się w pięknej, zabytkowej i pełnej książek sali kolumnowej Towarzystwa Naukowego w Toruniu. Na spotkanie zaproszony jest każdy, nie trzeba być wytrawnym czytelnikiem ani znawcą literatury. Na nasze spotkania przychodzą też początkujący czytelnicy szukający inspiracji i polecenia ciekawych książek. W trakcie spotkania ten, kto ma ochotę opowiada o polecanych przez siebie książkach, wspólnie dyskutujemy, przypominamy sobie o innych książkach, serialach, filmach, spektaklach i innych historiach. Miło spędzamy czas. Zapraszamy na dyskusję o książkach, a po niej zrobimy sobie zdjęcia z książkami w pięknych wnętrzach. W trakcie spotkania sporządzamy listę polecanych książek, którą potem publikujemy na Instagramie Latającego Klubu Książki i Facebooku Toruńskich Księgarń Kameralnych. Zapraszamy!

 

Link do spotkania na Facebooku: klik!

 

20 października 2023 godz. 18:00-19:00

Spotkanie autorskie z Mieczysławem Wilczewskim

Mieczysław Wilczewski to mieszkaniec Przedmieścia Mokre, uczeń tamtejszego II Liceum Ogólnokształcącego i maturzysta z 1968 roku, obecnie emerytowany pułkownik Wojska Polskiego, doktor nauk wojskowych, absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Służb Kwatermistrzowskich w Poznaniu oraz Akademii Sztabu Generalnego w Warszawie. Jest autorem książek: "Mój Toruń. Wspomnienia chłopaka z Mokrego" (2016 r.), "Słowem malowane. Opowieści z Puszczy Drawskiej" (2019 r.), "Prowadź muszlo Jakubowa. Rowerem na szlaku wiary" (2014 r.). Pierwsza z wymienionych książek to opowieść o Toruniu z lat 50. i 60. XX wieku, która doczekała się trzech wydań. Twórczość literacką Mieczysław Wilczewski dopełnia pasją do rysunku i malarstwa. Obrazy olejne poświęcone Toruniowi, będące niejako ilustracją książki "Mój Toruń...", utrzymane w konwencji realizmu magicznego znajdują się obecnie w kolekcji Muzeum Etnograficznego w Toruniu.
Spotkanie z Mieczysławem Wilczewskim to trzynaste spotkanie w cyklu "Spotkania z lokalnymi autorami książek". Spotkanie odbędzie się w Sali Kolumnowej Towarzystwa Naukowego w Toruniu przy ulicy Wysokiej 16 w piątek 20 października 2023 o godzinie 18:00.
Do nabycia będą egzemplarze książek autorstwa Mieczysława Wilczewskiego. Można będzie otrzymać autograf od Autora.
Mamy nadzieję, że razem z osobami, które przyjdą na spotkanie autorskie poznamy bliżej Autora i nasze miasto. Jako, że książki Mieczysława Wilczewskiego mają charakter wspomnieniowy, jest prawie pewne, że wieczór wypełnią nam wspomnienia o Toruniu, miejmy nadzieję, że głownie te piękne i pozytywne. Po spotkaniu pozytywnie książkowo naładowani może namówimy kogoś z rodziny lub znajomych do czytania książek o naszych okolicach. Na spotkaniu częstujemy kawą, herbatą i ciastkami w miłym towarzystwie i we wnętrzu pełnym książek. Zapraszamy!
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.
 
Książki autorstwa Mieczysława Wilczewskiego można kupić tutaj: klik!
 
Link do wydarzenia Facebook'u: klik!

Filmik z udziałem Mieczysława Wilczewskiego z zaproszeniem na spotkanie jest tu: klik!

 

19 października 2023 godz. 18:00-19:30

Spotkanie autorskie z Tomaszem Stochmalem

Tomasz Stochmal to pisarz, bloger i podróżnik związany z Toruniem od ponad 30 lat. Miłośnik latarni morskich, zabytków, cegły i rocka progresywnego uwielbiający podróże po Polsce. Pierwszą książkę napisał, kiedy był nastolatkiem zafascynowanym Muminkami i Półwyspem Helskim. Powieść o przygodach Mataszków ukazała się drukiem ponad 20 lat później i dała początek serii przygodowych książek dla dzieci. Od ponad 12 lat Autor prowadzi blog (www.podrozezmataszkami.pl), na którym prezentuje zabytki w Polsce - te mniej znane i te popularne, w każdym dostrzegając coś interesującego. Odwiedzone miejsca mało znane, a często także zapomniane przyczyniły się do napisania przewodnika pt. "Zapomniane miejsca. Kujawsko-pomorskie", prowadzącego do 124 pałaców, dworów, zamków, budynków sakralnych, przemysłowych i kolejowych, które zazwyczaj są pomijane w popularnych przewodnikach. W przewodniku pt. "Zapomniane linie kolejowe kujawsko-pomorskiego" Tomasz Stochmal opisał 18 nieczynnych lub zlikwidowanych dróg żelaznych naszego województwa, dokładnie analizując zachowane budynki i obiekty techniczne. Kolejną książką opisującą słowem i fotografią 40 miejsc ukochanych przez Autora jest publikacja "Moje Magiczne Miejsca: Polska. Przewodnik osobisty".
Spotkanie z Tomaszem Stochmalem to dwunaste spotkanie w cyklu "Spotkania z lokalnymi autorami książek". Spotkanie odbędzie się w Sali Kolumnowej Towarzystwa Naukowego w Toruniu przy ulicy Wysokiej 16 w czwartek 19 października 2023 o godzinie 18:00.
Do nabycia będą egzemplarze książek autorstwa Tomasza Stochmala. Można będzie otrzymać autograf od Autora.
Mamy nadzieję, że razem z osobami, które przyjdą na spotkanie autorskie poznamy bliżej Autora i nasze miasto. Jest pewne, że w trakcie spotkania zostaniemy zainspirowani do bliższych i dalszych podróży, a może też do dostrzegania zabytkowych szczegółów na dworcach. Każde spotkanie autorskie to okazja do miłego spędzenia wieczoru. Zawsze przynosi oderwanie od codziennych trosk, często daje inspirację i energię do nowych czytelniczych, a czasem i pisarskich przygód. Po spotkaniu pozytywnie książkowo naładowani może namówimy kogoś z rodziny lub znajomych do czytania książek o naszych okolicach. Na spotkaniu częstujemy kawą, herbatą i ciastkami w miłym towarzystwie i we wnętrzu pełnym książek. Zapraszamy!
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

 

Książki Tomasza Stochmala są dostępne tutaj: klik!

Szczegóły spotkania na Facebook'u są dostępne tu: klik!

Filmik z udziałem Tomasza Stochmala zapraszający na spotkanie jest tu: klik!

 

13 października 2023 godz. 19:30-20:30

 

 

Kolejny raz nasz antykwariat świętuje z czytelniczkami i czytelnikami Noc Księgarń. W tym roku spotkamy się z Kamilą Cudnik, toruńską autorką powieści kryminalnych i obyczajowych. W trakcie spotkania porozmawiamy z Autorką o książkach, księgarniach, czytaniu i pisaniu.
Spotkaniu towarzyszyć będzie kiermasz książek specjalnie przez nas przygotowanych na tę okazję. Będą to zarówno książki używane z naszej oferty, jak i specjalnie zamówione nowe egzemplarze z hurtowni.
Pozytywna energia, radość i śmiech, poznanie innych czytelniczek i czytelników, czasem inspiracja, a zawsze dobry nastrój są efektami ubocznymi chodzenia na spotkania autorskie. Polecamy spędzanie wieczorów w ten sposób w różnych miejscach Torunia. Książka to zawsze dobry pomysł! Żeby było jeszcze milej na spotkaniu częstujemy kawą, herbatą i ciastkami. Zapraszamy!
 
Książki autorstwa Kamili Cudnik są tutaj: klik!
 
Szczegóły wydarzenia na Facebook'u są tutaj: klik!

 

 

13 października 2023 godz. 18:00-19:30

Spotkanie autorskie z Pauliną Ostaszewską

 

Paulina Ostaszewska jest absolwentką toruńskiej polonistyki, nauczycielką, samodzielną przedsiębiorczynią oraz autorką książek dla dzieci. Cykl książek jej autorstwa "Odkrywamy skarby polskich miast" to dwujęzyczne (język polski i angielski) opowiastki dla młodszych dzieci, mogące także pełnić funkcję spacerowników. Bohaterowie książek to istniejące w rzeczywistości elementy miejskiej małej architektury, często oblegane przez turystów, jak toruński Osiołek-pręgierz, piesek profesora Filutka Fafik, smok z ulicy Przedzamcze czy toruńska Piernikarka. W swoich książkach Paulina Ostaszewska pokazuje czytelniczkom i czytelnikom siłę marzeń, przyjaźni, troski o drugą osobę (lub magiczne stworzenie) oraz zachęca do poznawania lokalnej kultury i spacerowania. O swojej pracy i pasjach opowie nam podczas spotkania autorskiego.
Spotkanie z Pauliną Ostaszewską to jedenaste spotkanie w cyklu "Spotkania z lokalnymi autorami książek". Spotkanie odbędzie się w Sali Kolumnowej Towarzystwa Naukowego w Toruniu przy ulicy Wysokiej 16 w piątek 13 października 2023 o godzinie 18:00.
Do nabycia będą egzemplarze książek autorstwa Pauliny Ostaszewskiej. Można będzie otrzymać autograf od Autorki.
Mamy nadzieję, że razem z osobami, które przyjdą na spotkanie autorskie poznamy bliżej Autorkę i nasze miasto. Każde spotkanie autorskie to okazja do miłego spędzenia wieczoru. Zawsze przynosi oderwanie od codziennych trosk, często daje inspirację i energię do nowych czytelniczych, a czasem i pisarskich przygód. Po spotkaniu pozytywnie książkowo naładowani może namówimy kogoś z rodziny lub znajomych do czytania książek o naszych okolicach. Na spotkaniu częstujemy kawą, herbatą i ciastkami w miłym towarzystwie i we wnętrzu pełnym książek. Zapraszamy!
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.
 
Książki Pauliny Ostaszewskiej są dostępne tutaj: klik!
 
Link do wydarzenia na Facebook'u: kilk!

 

 

12 października 2023 godz. 18:00-19:30

Spotkanie autorskie z Margotą Kott

 

 

Margota Kott pisze kryminały (Morderstwo w Pradze, Kolor miłości i krwi) oraz powieści psychologiczne (Opiekunka, Ścigając wiatr), a także książki dla dzieci (Wyprawa na Wyspy Szczęśliwe, Gdzie jest Kopernik?). Napisała także naukowy poradnik pt. Kompendium wiedzy dla autorów kryminałów. Publikowała również w zbiorach opowiadań. Jest laureatką wielu konkursów literackich oraz półfinalistką konkursu filmowego "Wyobraź sobie". Z wykształcenia jest biolożką, prowadzi własną firmę w branży nieruchomości, ukończyła studia podyplomowe na kierunkach: kryminologia i kryminalistyka, pomoc psychologiczna oraz socjoterapia. Uczestniczyła w wielu warsztatach i kursach kreatywnego pisania. Recenzuje książki na portalu "Zbrodnia w bibliotece", prowadzi blog "Czerwone i czarne-literacki blog Margoty Kott".
Spotkanie z Margotą Kott to dziesiąte spotkanie w cyklu "Spotkania z lokalnymi autorami książek". Spotkanie odbędzie się w Sali Kolumnowej Towarzystwa Naukowego w Toruniu przy ulicy Wysokiej 16 w czwartek 12 października 2023 o godzinie 18:00.
Do nabycia będą egzemplarze książek autorstwa Margoty Kott. Można będzie otrzymać autograf od Autorki.
Mamy nadzieję, że razem z osobami, które przyjdą na spotkanie autorskie poznamy bliżej Autorkę i nasze miasto. Margota Kott barwnie opowiada o ludziach i ich motywacjach w swoich książkach. O każdą z książek zapytamy z nadzieją na krótszą lub dłuższą rekomendację. Każde spotkanie autorskie to okazja do miłego spędzenia wieczoru. Zawsze przynosi oderwanie od codziennych trosk, często przynosi inspirację i energię do nowych czytelniczych, a czasem i pisarskich przygód. Po spotkaniu pozytywnie książkowo naładowani może namówimy kogoś z rodziny lub znajomych do czytania książek o naszych okolicach. Na spotkaniu częstujemy kawą, herbatą i ciastkami w miłym towarzystwie i we wnętrzu pełnym książek. Zapraszamy!
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

Książki Margoty Kott są dostępne tutaj: klik!

Link do wydarzenia na Facebook'u: kilk!

Filmik z udziałem Margoty Kott zapraszający na spotkanie jest tu: klik!

 

5 października 2023 godz. 18:00-19:30

Spotkanie autorskie z Przemysławem Semczukiem

 

Przemysław Semczuk jest publicystą i pisarzem specjalizującym się w tematyce kryminalnej oraz historii Polski okresu PRL-u. Jego teksty można przeczytać w tygodnikach: "Newsweek", "Wprost", "Gość niedzielny"; miesięcznikach: "Focus Historia", "Wysokie Obcasy Extra" czy "Playboy". Jest autorem reportaży historycznych "Czarna Wołga, kryminalna historia PRL", "Wampir z Zagłębia" (nagrodzona Kryształową Kartą Polskiego Reportażu podczas Festiwalu Reportażu w Lublinie 2017), "Kryptonim Frankenstein" (Nagroda Publiczności Festiwalu Reportażu w Lublinie 2018) oraz "M jak morderca". Napisał także biografię małego Fiata. Wydał opartą na faktach powieść "Cyklon" (nominowana w konkursie Książka Roku 2020 Lubimy Czytać), powieść kryminalną "Tak będzie prościej".
Spotkanie z Przemysławem Semczukiem to dziewiąte spotkanie w cyklu "Spotkania z lokalnymi autorami książek". Spotkanie odbędzie się w Sali Kolumnowej Towarzystwa Naukowego w Toruniu przy ulicy Wysokiej 16 w czwartek 5 października 2023 o godzinie 18:00.
Do nabycia będą egzemplarze książek autorstwa Przemysława Semczuka. Można będzie otrzymać autograf od Autora.
Mamy nadzieję, że razem z osobami, które przyjdą na spotkanie autorskie poznamy bliżej Autora i nasze miasto (może z punktu widzenia reportażysty?), nacieszymy się jego opowieścią i tak pozytywnie książkowo naładowani może namówimy kogoś z rodziny lub znajomych do czytania książek o naszych okolicach. Na spotkaniu częstujemy kawą, herbatą i ciastkami w miłym towarzystwie i we wnętrzu pełnym książek. Zapraszamy!
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.
 
Książki autorstwa Przemysława Semczuka są dostępne tutaj: klik!
 
Link do wydarzenia na Facebook'u - klik!

Filmik z udziałem Przemysława Semczuka zapraszający na spotkanie jest tu: klik!

 

29 września 2023 godz. 18:00-19;30

Spotkanie autorskie z Magdaleną Olsztą-Bloch

 

Magdalena Olszta-Bloch jest doktorem w zakresie historii świata antycznego, spotkanie z nią może nas przenieść, tak jak tytułowego bohatera jej książki dla dzieci „Witek i Słońce Macedonii”, do świata starożytnego, gdzie poznamy jeszcze nie słynnego, ale dobrze się zapowiadającego młodego Aleksandra Wielkiego, możemy też sprawdzić, jakie wrażenie na obu bohaterach zrobiły różnice między współczesnością a starożytnością i czy wszystkie dobrze sobie wytłumaczyli i zrozumieli? – dzieli ich przecież ponad 2.300 lat! A może wczujemy się w rolę starożytnego turysty, który zwiedza Toruń – co wówczas nas by najbardziej zadziwiło i urzekło?
Spotkanie z Magdaleną Olsztą-Bloch to ósme spotkanie w cyklu "Spotkania z lokalnymi autorami książek". Spotkanie odbędzie się w Sali Kolumnowej Towarzystwa Naukowego w Toruniu przy ulicy Wysokiej 16 w piątek 29 września 2023 o godzinie 18:00.
Do nabycia będą egzemplarze książki Magdaleny Olszty-Bloch. Można będzie otrzymać autograf od Autorki.
Mamy nadzieję, że razem z osobami, które przyjdą na spotkanie autorskie poznamy bliżej Autorkę i nasze miasto (tym razem okiem starożytnego turysty?), nacieszymy się jej opowieścią i tak pozytywnie książkowo naładowani może namówimy kogoś z rodziny lub znajomych do czytania książek o naszych okolicach. Na spotkaniu częstujemy kawą, herbatą i ciastkami w miłym towarzystwie i we wnętrzu pełnym książek. Zapraszamy!
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.
 
Książki Magdaleny Olszty-Bloch są dostępne tutaj: klik!
 
Link do wydarzenia na Facebook'u - klik!
 
Filmik z udziałem Magdaleny Olszty-Bloch zapraszający na spotkanie jest tu: klik!
 

 

 

22 września 2023 godz. 18:00-19:30

Spotkanie autorskie z Anetą Jadowską

 

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Anetą Jadowską, autorką powieści z gatunków: urban fantasy (mieszanka współczesnej miejskiej fantastyki i kryminału), cosy fantasy (przytulne, współczesne fantasy) i komedii kryminalnej (mieszanka obyczajowo-kryminalna z humorem). Aneta Jadowska jest związana z Toruniem od 2000 roku, stworzyła jego fantastyczne i alternatywne odbicie - Thorn. Autorka spotka się z nami w piątek 22 września o godzinie 18:00. Porozmawiamy o tym, jak się mieszka i tworzy w Toruniu, o relacjach z czytelniczkami i czytelnikami, o ulubionych książkach i autor(k)ach naszej gościni. Pytania od publiczności mają na naszych spotkaniach pierwszeństwo, więc proszę się przygotować. Wiedząc jak liczne grono fanek i fanów ma twórczość Anety Jadowskiej, możliwe, że pytania od Państwa wypełnią całe spotkanie:)
Spotkanie z Anetą Jadowską to siódme spotkanie w cyklu "Spotkania z lokalnymi autorami książek". Odbędzie się ono w Sali Kolumnowej Towarzystwa Naukowego w Toruniu przy ulicy Wysokiej 16 (wejście od ulicy Dominikańskiej).
Do nabycia będą egzemplarze książek autorstwa Anety Jadowskiej. Można będzie otrzymać autograf od Autorki w dowolnej jej książce oraz w przygotowanych specjalnie z okazji naszego cyklu prospektach prezentujących sylwetki wszystkich trzynaściorga autorek i autorów.
Mamy nadzieję, że razem z osobami, które przyjdą na spotkanie autorskie poznamy bliżej twórczynię i jej pracę, zdobędziemy inspirację do czytania kolejnych książek i poznawania naszego miasta, nacieszymy się opowieścią Autorki i tak pozytywnie książkowo naładowani może namówimy kogoś z rodziny lub znajomych do czytania książek o naszych okolicach. Na spotkaniu częstujemy kawą, herbatą i ciastkami w miłym towarzystwie i we wnętrzu pełnym książek. Zapraszamy!
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.
 
Książki Anety Jadowskiej są dostępne tutaj: klik!
 
Link do wydarzenia na Facebook'u: klik!
 
Filmik z udziałem Anety Jadowskiej zapraszający na spotkanie jest tu: klik!

 

 

21 września 2023 godz. 18:00-19:30

Spotkanie autorskie z Katarzyną Kluczwajd

 

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Katarzyną Kluczwajd. Autorka i redaktorka naukowa świetnych merytorycznie, pięknych wizualnie i pochłaniających czytelniczo publikacji o Toruniu spotka się z nami w czwartek 21 września. Na co dzień w swojej pracy Katarzyna Kluczwajd edukuje nas na temat historii sztuki, kultury, architektury i życia codziennego naszego miasta. Tym razem nie będziemy koncentrować się na przedmiocie pracy Autorki, a raczej na jej warsztacie pracy, inspiracjach, życiorysie, ulubionych książkach i codzienności w naszym mieście. Z pewnością będziemy rozmawiać także o książkach autorstwa Katarzyny Kluczwajd. Czy jednak wystarczy nam czasu na choćby wymienienie wszystkich z tytułu? Spróbujemy!
Spotkanie z Katarzyną Kluczwajd to szóste spotkanie w cyklu "Spotkania z lokalnymi autorami książek". Odbędzie się ono w Sali Kolumnowej Towarzystwa Naukowego w Toruniu przy ulicy Wysokiej 16 (wejście od ulicy Dominikańskiej).
Do nabycia będą egzemplarze książek autorstwa Katarzyny Kluczwajd. Można będzie otrzymać autograf od Autorki w dowolnej jej książce oraz w przygotowanych specjalnie z okazji naszego cyklu prospektach prezentujących sylwetki wszystkich trzynaściorga autorek i autorów.
Mamy nadzieję, że razem z osobami, które przyjdą na spotkanie autorskie poznamy bliżej twórczynię i jej pracę, zdobędziemy inspirację do czytania kolejnych książek i poznawania naszego miasta, nacieszymy się opowieścią Autorki i tak pozytywnie książkowo naładowani może namówimy kogoś z rodziny lub znajomych do czytania książek o naszych okolicach. Na spotkaniu częstujemy kawą, herbatą i ciastkami w miłym towarzystwie i we wnętrzu pełnym książek. Zapraszamy!
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.
 
Książki Katarzyny Kluczwajd są dostępne tutaj: klik!
 
Link do wydarzenia na Facebook'u: klik!
 
Filmik z udziałem Katarzyny Kluczwajd zachęcający do udziału w spotkaniu jest tu: klik!
 

 

 

15 września 2023 godz. 18:00-19:30

Spotkanie autorskie z Michałem Pszczółkowskim

 

Spotkanie z Michałem Pszczółkowskim będzie skutkować nieuniknionym rozwojem lub pogłębieniem pasji do architektury Torunia, ale też Bydgoszczy, Włocławka, a może całego regionu. Autor takich bestsellerów jak: "Toruńska kamienica czynszowa w latach 1850-1914", "Toruńska architektura XX wieku", "Dwanaście kryształowych orłów : kujawsko-pomorskie szkice architektury międzywojennej" oraz współredaktor naukowy (wraz z Katarzyną Kluczwajd) popularnej serii Zabytki Toruńskie Młodszego Pokolenia spotka się z Państwem w piątek 15 września.
Michał Pszczółkowski jest doktorem habilitowanym nauk technicznych w zakresie architektury, naukowcem z licznymi osiągnięciami, laureatem nagrody "Książka Historyczna Roku" w roku 2017. W 2019 roku został uhonorowany odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, dwa lata później otrzymał Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, a w 2022 roku został laureatem
Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla Najlepszej Książki o Tematyce Regionalnej za publikację „Toruńska kamienica czynszowa w latach 1850-1914”. W tym samym roku został uhonorowany medalem Hereditas Saeculorum, przyznawanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Spotkanie z Michałem Pszczółkowskim to piąte spotkanie w cyklu "Spotkania z lokalnymi autorami książek". Odbędzie się ono w Sali Kolumnowej Towarzystwa Naukowego w Toruniu przy ulicy Wysokiej 16 (wejście od ulicy Dominikańskiej).
Do nabycia będą egzemplarze książek autorstwa Michała Pszczólkowskiego. Można będzie otrzymać autograf od Autora.
Mamy nadzieję, że razem z osobami, które przyjdą na spotkanie autorskie poznamy bliżej twórcę i jego pracę, zdobędziemy inspirację do czytania kolejnych książek i poznawania naszego miasta, nacieszymy się opowieścią Autora i tak pozytywnie książkowo naładowani może namówimy kogoś z rodziny lub znajomych do czytania książek o naszych okolicach. Na spotkaniu częstujemy kawą, herbatą i ciastkami w miłym towarzystwie i we wnętrzu pełnym książek. Zapraszamy!
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.
 
Książki Michała Pszczółkowskiego są dostępne tutaj: klik!
 
Link do wydarzenia na Facebook'u: klik!
 
Filmik z udziałem Michała Pszczółkowskiego zachęcający do udziału w spotkaniu: klik!

 

 

14 września 2023 godz. 18:00-19:30

Spotkanie autorskie z Kamilą Cudnik

 

Kamila Cudnik to pasjonatka książek i historii Torunia, z wykształcenia prawniczka znająca także specyfikę pracy policji. Z połączenia tych składników powstają jej powieści, w których zaczytują się osoby lubiące powieści historyczne, obyczajowe, kryminały i romanse oraz pasjonaci historii twierdzy Toruń. Trylogia o Luizie Zagórskiej przenosi czytelników do Torunia i okolicznych wsi z początków XX wieku, kiedy to miasto było pruską twierdzą. W powieści Historie miłosne podążamy za bohaterką, która we współczesnym Toruniu mieszka i pracuje, a jej historia trzyma czytelniczki i czytelników w dużym napięciu. Spotkanie w sali kolumnowej Towarzystwa Naukowego będzie okazją do zapytania Autorki o pomysły i plany na kolejne książki oraz o pisarskie zwyczaje. Na miejscu będzie można kupić egzemplarze książek autorstwa Kamili Cudnik, otrzymać autograf od autorki, zadać pytania, ale też opowiedzieć o swoich wrażeniach z lektury.
Spotkanie z Kamilą Cudnik odbędzie się w ramach cyklu: "Spotkania z lokalnymi autorami książek". Zapraszamy do pięknego wnętrza Sali Kolumnowej Towarzystwa Naukowego w Toruniu przy ulicy Wysokiej 16.
Pozytywna energia, radość i śmiech, poznanie innych czytelniczek i czytelników, czasem inspiracja, a zawsze dobry nastrój są efektami ubocznymi chodzenia na spotkania autorskie. Polecamy spędzanie wieczorów w ten sposób w różnych miejscach Torunia. Książka to zawsze dobry pomysł! Żeby było jeszcze milej na spotkaniu częstujemy kawą, herbatą i ciastkami. Zapraszamy!
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

 Książki Kamili Cudnik są dostępne tutaj: klik!

 Link do wydarzenia na Facebook'u: klik!

Filmik z udziałem Kamili Cudnik zapraszający na spotkanie jest tutaj: klik!

 

13 września 2023 godz. 18:00-19:30

Spotkanie autorskie z Marcelem Woźniakiem

 

Spośród książek Marcela Woźniaka najbardziej toruńska jest chyba trylogia kryminalna o Leonie Brodzkim. Trudniej wybrać jego najbardziej ciekawą książkę. Czy będzie to biografia Leopolda Tyrmanda, czy fabularyzowane biografie Klausa Barbiego, "rzeźnika z Lyonu" lub nazisty Felixa Landaua, a może jedno z opowiadań opublikowanych w zbiorach pt. Balladyna, Zbrodnia i kara, Seryjni mordercy i Stulecie kryminału? Zapraszamy na spotkanie autorskie z Marcelem Woźniakiem: pisarzem, scenarzystą telewizyjnym i dziennikarzem. Na spotkaniu porozmawiamy z autorem o studiowaniu w Toruniu, pomysłach na książki, jego ulubionych autorkach i autorach, o pracy pisarza i o tym, co się z nią wiąże.
Spotkanie z Marcelem Woźniakiem to trzecie spotkanie w cyklu "Spotkania z lokalnymi autorami książek". Spotkanie odbędzie się w Sali Kolumnowej Towarzystwa Naukowego w Toruniu przy ulicy Wysokiej 16.
Do nabycia będą egzemplarze książek Marcela Woźniaka. Można będzie otrzymać autograf od Autora.
Mamy nadzieję, że razem z osobami, które przyjdą na spotkanie autorskie poznamy bliżej twórcę i jego pracę, zdobędziemy inspirację do czytania kolejnych książek i poznawania naszego miasta, nacieszymy się opowieścią Autora i tak pozytywnie książkowo naładowani może namówimy kogoś z rodziny lub znajomych do czytania książek o naszych okolicach. Na spotkaniu częstujemy kawą, herbatą i ciastkami w miłym towarzystwie i we wnętrzu pełnym książek. Zapraszamy!
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.
 
Książki Marcela Woźniaka są dostępne tutaj: klik!
 
Link do wydarzenia na facebook'u: klik!

 

8 września 2023 godz. 18:00-19:30

Spotkanie autorskie z Martą Lenkowską

 

Marta Lenkowska mieszka, pisze i uczy intuicyjnego pisania w Toruniu. Książki jej autorstwa to powieści obyczajowe, których akcja toczy się nie tylko w Toruniu, ale też w Lizbonie, którą Autorka uwielbia. Bohaterki stworzone przez Martę Lenkowską spotykają życiowe tragedie, napotykają rozmaite problemy, i (jak to w dobrych książkach obyczajowych) te problemy przezwyciężają. Warto poznać bliżej twórczynię toruńskich romantycznych historii, która zachęca i mobilizuje do pisania także prowadząc warsztaty. Na spotkaniu porozmawiamy o pomysłach wykorzystanych w książkach, ale też o pracy w branży książkowej, inspiracjach oraz o Toruniu.
Spotkanie z Martą Lenkowską odbędzie się w ramach cyklu: "Spotkania z lokalnymi autorami książek". Zapraszamy do pięknego wnętrza Sali Kolumnowej Towarzystwa Naukowego w Toruniu przy ulicy Wysokiej 16.
Do nabycia będą egzemplarze książek autorstwa Marty Lenkowskiej. Można będzie otrzymać autograf od Autorki.
Mamy nadzieję, że razem z osobami, które przyjdą na spotkanie dowiemy się ciekawostek o pracy nad książką, zdobędziemy motywację do czytania (a może i pisania) książek obyczajowych, do poznawania naszego miasta i wymienimy się pozytywną książkową energią. Na spotkaniu częstujemy kawą, herbatą i ciastkami w miłym towarzystwie i we wnętrzu pełnym książek. Zapraszamy!
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

 

Książki Marty Lenkowskiej są dostępne tutaj: klik!

Link do wydarzenia na Facebook'u: klik!

Filmik z udziałem Marty Lenkowskiej zachęcający do udziału w spotkaniu jest tutaj: klik!

 

 

7 września 2023 godz. 18:00-19:30

Spotkanie autorskie z Robertem Małeckim

 
Książki Roberta Małeckiego to bestsellery, które zdobywają wciąż nowe czytelniczki i czytelników. Autor jest Laureatem Nagrody Wielkiego Kalibru i nagrody Kryminalnej Piły. Kryminały i thrillery jego autorstwa to powieści o wciągającej intrydze, które nie pozwalają się oderwać od lektury. Miejscem akcji powieści Roberta Małeckiego jest Toruń, Chełmża, Grudziądz, czasem ich najbliższe okolice. Warto poznać bliżej Autora niezwykłych historii, które poruszyły i wciągnęły już wielu. Na spotkaniu porozmawiamy o tematyce podejmowanej przez Autora, zapytamy o proces pisania, inspiracje, zwyczaje i Toruń.
Spotkanie z Robertem Małeckim zapoczątkuje cykl "Spotkania z lokalnymi autorami książek". Spotkanie odbędzie się w Sali Kolumnowej Towarzystwa Naukowego w Toruniu przy ulicy Wysokiej 16.
Do nabycia będą egzemplarze książek Robert Małeckiego. Można będzie otrzymać autograf od Autora.
Mamy nadzieję, że razem z osobami, które przyjdą na spotkanie autorskie poznamy bliżej twórcę i jego pracę, zdobędziemy inspirację do czytania kolejnych książek i poznawania naszego miasta, nacieszymy się opowieścią Autora i tak pozytywnie książkowo naładowani może namówimy kogoś z rodziny lub znajomych do czytania książek o naszych okolicach. Na spotkaniu częstujemy kawą, herbatą i ciastkami w miłym towarzystwie i we wnętrzu pełnym książek. Zapraszamy!
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.
 
 
Książki Roberta Małeckiego można oglądać tutaj: klik!
 
Link do wydarzenia Facebook'u: klik!
 
Filmik z udziałem Roberta Małeckiego zachącający do udziału w spotkaniu jest tutaj: klik!

 

 

15 sierpnia 2023 godz. 11:20-13:27

 

W sierpniu zażyjmy trochę przygody! W naszym województwie, w powiecie wąbrzeskim, w gminie Książki znajduje się wieś Książki. Szczęśliwie się składa, że do Książek dojeżdża pociąg regionalny. Nasz Klub nie może w takich okolicznościach pozostać obojętny! We wtorek 15 sierpnia (to dzień wolny od pracy) wyjeżdżamy o:
11:20 z dworca Toruń Główny,
11:23 z dworca Toruń Miasto,
11:26 z dworca Toruń Wschodni
i jedziemy do Książek. W trakcie około 40 minutowej podróży zaczniemy już dyskusję o książkach. Po dotarciu do Książek będziemy mieli kolejne 40 minut na dyskusję o książkach, zrobimy zdjęcia z książkami i Książkami, może trochę zwiedzimy. Pociąg powrotny mamy o 12:40, w drodze też pewnie nie będziemy siedzieć cicho. Do Torunia docieramy o:
13:18 na dworzec Toruń Wschodni,
13:22 na dworzec Toruń Miasto
13:27 na dworzec Toruń Główny.
Zapraszamy na naszą wycieczkę każdego chętnego do rozmowy o książkach. Bilet normalny w jedną stronę kosztuje 12,40 zł, bilety można kupić przez internet lub w pociągu u konduktora. Można zabrać ze sobą książki, które ostatnio czytaliśmy (celem pokazania innym i zrobienia zdjęć). W trakcie spotkania sporządzamy listę polecanych książek, którą potem publikujemy na instagramie Latającego Klubu Książki i facebooku Toruńskich Księgarń Kameralnych. Zapraszamy!

 

Link do wydarzenia na Facebooku: klik!

 

 

18 lipca 2023 godz.18:00

 

W lipcu nasz klub spotka się wyjątkowo we wtorek (!) w jednej z najdłużej działających w Toruniu księgarni niezależnych: w Hobbicie!. Główny deptak toruńskiej starówki - ulicę Szeroką - znają chyba wszyscy, więc do księgarni nie będzie trudno trafić. Spacerem od pomnika Kopernika w około 4 minuty można dotrzeć na miejsce naszego spotkania. Naszą gospodynią będzie Sława Jędrzyńska-Chudzińska - właścicielka księgarni. W trakcie spotkania będziemy rozmawiać o książkach, wrażeniach z lektury, zachwytach i rozczarowaniach czytelniczych. Na spotkanie zapraszamy każdego, kto ma ochotę porozmawiać o książkach. W trakcie spotkania sporządzamy listę polecanych książek, którą potem publikujemy na instagramie Latającego Klubu Książki i facebooku Toruńskich Księgarń Kameralnych. Zapraszamy!

Link do wydarzenia na Facebook'u: klik!

 

 

22 czerwca 2023 godz. 18:00-19:30

Spotkanie autorskie z Włodzimierzem Ignacym Deczyńskim

Spotkanie z Włodzimierzem Ignacym Deczyńskim odbędzie się przy okazji wydania przez Towarzystwo Miłośników Torunia jego książki pt. Nazewnictwo ulic miasta Torunia w latach 1920-1939.
Książka stała się już bestsellerem i wciąż budzi zachwyt wielu naszych klientów. Warto więc poznać szczegóły dotyczące zarówno tematyki podejmowanej przez Autora, jak i samego procesu przygotowywania publikacji.
W czwartkowy wieczór porozmawiamy w antykwariacie o fascynującej historii nominowania miejskich ulic.
Zaczniemy od przemianowania ulic Torunia po przejęciu miasta przez polską administrację w 1920 roku. Dowiemy się o nominacjach ulic nowopowstałych oraz nieposiadających nazw administracyjnych w latach 1920-1939. Zakończymy omówieniem germanizacji nazw ulic Torunia jesienią 1939 roku.
Do nabycia będą egzemplarze książki, do których dołączony jest załącznik z pięcioma planami Torunia z lat 1916-1949. Autor przyniesie też swoje, oryginalne, plany miasta z różnych okresów, spotkaniu będzie więc towarzyszyć wystawa.
Mamy nadzieję, że razem z osobami, które przyjdą na spotkanie do antykwariatu spędzimy wieczór w miłej atmosferze książkowo-historyczno-toruńskiej, zdobędziemy kolejną porcję wiedzy o Toruniu, nacieszymy się opowieścią Autora i z pozytywną energią przystąpimy do sprawdzania, jak kiedyś nazywały się ulice, przy których dziś mieszkamy. Na spotkaniu częstujemy kawą, herbatą, ciastkami i winem w miłym towarzystwie i we wnętrzu pełnym książek. Zapraszamy!
 
Link do wydarzenia Facebook'u: klik!

 

21 czerwca 2023 godz. 17:00-18:00

Latający Klub Książki w Bibliotece w Młynie Kultury

 

 

W czerwcu nasz klub spotka się w nowej bibliotece w Młynie Kultury (ul. Kościuszki 77). Wejście od ulicy Dworcowej (od strony Kościuszki Business Point) lub od ulicy Łokietka (od strony Centrum Młodzieży). Po wejściu skierujemy się na 2.piętro do nowej siedziby filii Książnicy Kopernikańskiej. Naszym gospodarzem będzie Maciej Neumann-bibliotekarz z nowej placówki. W trakcie spotkania będziemy rozmawiać o książkach, wrażeniach z lektury, zachwytach i rozczarowaniach czytelniczych. Na spotkanie zapraszamy każdego, kto ma ochotę porozmawiać o książkach. W trakcie spotkania sporządzamy listę polecanych książek, którą potem publikujemy na instagramie Latającego Klubu Książki i facebooku Toruńskich Księgarń Kameralnych. Zapraszamy!

Link do wydarzenia na Facebooku: klik!

 

10 czerwca 2023 godz. 13:45-14:30

Latający Klub Książki Dla Dzieci

Latający Klub Książki Dla Dzieci to spotkanie młodych czytelniczek i czytelników, którzy chcą się podzielić rekomendacjami książkowymi oraz dowiedzieć się o ciekawych książkach polecanych przez innych. Na spotkaniu każda i każdy może opowiedzieć o swojej przygodzie czytelniczej. Można przynieść swoje ulubione lub ostatnio czytane książki i polecić je innym uczestnikom. Porozmawiamy o nich, może narysujemy do nich ilustrację, plakat lub napiszemy polecajkę. Antykwariuszka Aldona zapisze tytuły polecanych przez dzieci książek i listę opublikuje na instagramie Latającego Klubu Książki oraz Facebooku Toruńskich Księgarń Kameralnych. Możemy też zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie:)
Spacer do naszego antykwariatu to bardzo dobry pomysł na sobotę.
Zapraszamy dzieci i młodzież w każdym wieku, nie zapewniamy opieki dla dzieci. #książkadladziecka #książkidladzieci #booksforchildren #booksforkids #antykwariatdladzieci #latającyklubksiążki #dladzieci #bookclub

Link do wydarzenia na Facebook'u: klik!

 

10 czerwca 2023 godz. 13:00-13:45

Spotkanie z książką dla dzieci

Zapraszamy na tradycyjne sobotnie spotkanie dla dzieci, na którym poczytamy fragmenty kilku książek i o nich porozmawiamy. Jak zwykle będziemy się bawić i zastanawiać nad przeczytanymi wierszykami, opowiadaniami i rozdziałami z powieści. Spacer do naszego antykwariatu na spotkanie z książką dla dzieci to bardzo dobry pomysł na sobotę.
Książki do czytania wybieramy wspólnie z uczestnikami uwzględniając ich wiek i zainteresowania. Celem spotkania jest zaprzyjaźnienie dzieci z książkami.
 
Link do wydarzenia na Facebook'u: klik!

 

27 maja 2023 godz. 13:45-14:30

Latający Klub Książki Dla Dzieci

Latający Klub Książki Dla Dzieci to spotkanie młodych czytelniczek i czytelników, którzy chcą się podzielić rekomendacjami książkowymi oraz dowiedzieć się o ciekawych książkach polecanych przez innych. Na spotkaniu każda i każdy może opowiedzieć o swojej przygodzie czytelniczej. Można przynieść swoje ulubione lub ostatnio czytane książki i polecić je innym uczestnikom. Porozmawiamy o nich, może narysujemy do nich ilustrację, plakat lub napiszemy polecajkę. Antykwariuszka Aldona zapisze tytuły polecanych przez dzieci książek i listę opublikuje na instagramie Latającego Klubu Książki oraz Facebooku Toruńskich Księgarń Kameralnych. Możemy też zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie:)
Spacer do naszego antykwariatu to bardzo dobry pomysł na sobotę.
Zapraszamy dzieci i młodzież w każdym wieku, nie zapewniamy opieki dla dzieci.

Link do wydarzenia na Facebook'u: klik!

 

 

27 maja 2023 godz. 13:00-13:45

Spotkanie z książką dla dzieci

Zapraszamy na tradycyjne sobotnie spotkanie dla dzieci, na którym poczytamy fragmenty kilku książek i o nich porozmawiamy. Jak zwykle będziemy się bawić i zastanawiać nad przeczytanymi wierszykami, opowiadaniami i rozdziałami z powieści. Spacer do naszego antykwariatu na spotkanie z książką dla dzieci to bardzo dobry pomysł na sobotę.

Książki do czytania wybieramy wspólnie z uczestnikami uwzględniając ich wiek i zainteresowania. Celem spotkania jest zaprzyjaźnienie dzieci z książkami.
Zapraszamy dzieci i młodzież w każdym wieku, nie zapewniamy opieki dla dzieci.

 

 
Link do wydarzenia na Facebook'u: klik!

 

 

20 maja 2023 godz. 13:45-14:30

Latający Klub Książki Dla Dzieci

Latający Klub Książki Dla Dzieci to spotkanie młodych czytelniczek i czytelników, którzy chcą się podzielić rekomendacjami książkowymi oraz dowiedzieć się o ciekawych książkach polecanych przez innych. Na spotkaniu każda i każdy może opowiedzieć o swojej przygodzie czytelniczej. Można przynieść swoje ulubione lub ostatnio czytane książki i polecić je innym uczestnikom. Porozmawiamy o nich, może narysujemy do nich ilustrację, plakat lub napiszemy polecajkę. Antykwariuszka Aldona zapisze tytuły polecanych przez dzieci książek i listę opublikuje na instagramie Latającego Klubu Książki oraz Facebooku Toruńskich Księgarń Kameralnych. Możemy też zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie:)
Spacer do naszego antykwariatu to bardzo dobry pomysł na sobotę.
Zapraszamy dzieci i młodzież w każdym wieku, nie zapewniamy opieki dla dzieci.

Link do wydarzenia na Facebook'u: klik!

 

20 maja 2023 godz. 13:00-13:45

Spotkanie z książką dla dzieci

W tę sobotę w antykwariacie zapraszamy na dwa wydarzenia. Pierwsze to tradycyjne sobotnie spotkanie, na którym poczytamy fragmenty kilku książek i o nich porozmawiamy. Jak zwykle będą rozmowy, zabawy, konkursy i szkoła pamięci. A po tym spotkaniu rozpoczniemy kolejne: Latający Klub Książki Dla Dzieci! To rozmowa o ostatnio czytanych książkach, które chcemy polecić innym czytelnikom. Spacer do naszego antykwariatu na spotkanie z książką dla dzieci to bardzo dobry pomysł na sobotę.

Książki do czytania wybieramy wspólnie z uczestnikami uwzględniając ich wiek i zainteresowania. Celem spotkania jest zaprzyjaźnienie dzieci z książkami.
Zapraszamy dzieci i młodzież w każdym wieku, nie zapewniamy opieki dla dzieci.

 

 
Link do wydarzenia na Facebook'u: klik!

 

19 kwietnia 2023 godz. 18:00-19:30

Latający Klub Książki w Parku Miejskim na Bydgoskim Przedmieściu

W maju nasz klub spotka się na świeżym powietrzu, w Parku Miejskim na Bydgoskim Przedmieściu. Zbiórka na zadaszonej scenie niedaleko pomnika wojsk balonowych. Stamtąd w razie ładnej pogody możemy się przespacerować po parku lub w razie deszczu zostać pod dachem. Jak zwykle będziemy rozmawiać o książkach, wrażeniach z lektury, zachwytach i rozczarowaniach czytelniczych. Na spotkanie zapraszamy każdego, kto ma ochotę porozmawiać o książkach. W trakcie spotkania sporządzamy listę polecanych książek, którą potem publikujemy na instagramie Latającego Klubu Książki i facebooku Toruńskich Księgarń Kameralnych. Zapraszamy!

Link do wydarzenia na Facebook: klik!

 

 

13 maja 2023 godz. 9:00-15:00

Antykwariat zamiejscowo na konferencji:

Toruńskie kłopotliwe dziedzictwo: historie z okresu III Rzeszy

 

Nasze stoisko z książkami pojawi się w toruńskiej Książnicy Kopernikańskiej z okazji 16. konferencji z cyklu Zabytki Toruńskie Młodszego Pokolenia. Będziemy sprzedawać książki o sztuce i architekturze Torunia i regionu. Zapewniamy możliwość płatności kartą, gotówką i przelewem. Możemy też przechować zakupione książki i umożliwić odbiór w antykwariacie dogodnego dnia. Zakupione na miejscu książki możemy do Państwa wysłać jedną z czterech firm: InPostem OrlenPaczką, Pocztą Polską lub DHL.

 

 

 

Szczegóły wydarzenia na Facebooku: klik!

 

 

6 maja 2023 godz. 13:45-14:30

Latający Klub Książki Dla Dzieci

Latający Klub Książki Dla Dzieci to spotkanie młodych czytelniczek i czytelników, którzy chcą się podzielić rekomendacjami książkowymi oraz dowiedzieć się o ciekawych książkach polecanych przez innych. Na spotkaniu każda i każdy może opowiedzieć o sLink do wydarzenia na Facebook'u: klik!wojej przygodzie czytelniczej. Można przynieść swoje ulubione lub ostatnio czytane książki i polecić je innym uczestnikom. Porozmawiamy o nich, może narysujemy do nich ilustrację, plakat lub napiszemy polecajkę. Antykwariuszka Aldona zapisze tytuły polecanych przez dzieci książek i listę opublikuje na instagramie Latającego Klubu Książki oraz Facebooku Toruńskich Księgarń Kameralnych. Możemy też zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie:)

Link do wydarzenia na Facebook'u: klik!

 

6 maja 2023 godz. 13:00-13:45

Spotkanie z książką dla dzieci

W tę sobotę w antykwariacie zapraszamy na tradycyjne sobotnie spotkanie, na którym poczytamy fragmenty kilku książek i o nich porozmawiamy. Jak zwykle będą rozmowy, zabawy, konkursy i szkoła pamięci. Spacer do naszego antykwariatu na spotkanie z książką dla dzieci to bardzo dobry pomysł na sobotę.
Książki do czytania wybieramy wspólnie z uczestnikami uwzględniając ich wiek i zainteresowania. Celem spotkania jest zaprzyjaźnienie dzieci z książkami.
Zapraszamy dzieci i młodzież w każdym wieku, nie zapewniamy opieki dla dzieci.
 
Link do wydarzenia na Facebook'u: klik!

 

22 kwietnia 2023 godz. 15:00-16:30

W zakamarkach Towarzystwa Naukowego w Toruniu

Razem z Towarzystwem Naukowym w Toruniu zapraszamy na odbywający się w ramach 21. Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki spacer po siedzibie TNT.

Towarzystwo Naukowe w Toruniu już od niemal 150 lat służy mieszkańcom Grodu Kopernika i naszego regionu. Jego siedziba położona w sercu toruńskiej Starówki kryje w sobie nieznane szerszemu gronu niespodzianki. Z okazji Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki TNT zaprasza do zwiedzania swojej siedziby. Spacer zaczniemy w historycznej Sali Kolumnowej opowieścią o dziejach Towarzystwa, związanych z nim osobistościach oraz o gromadzonych od początku istnienia stowarzyszenia zbiorach. Następnie przejdziemy do prezentacji zbiorów przechowywanych do dziś w murach Towarzystwa. Wyjątkową ich część stanowi kolekcja prof. Konrada Górskiego, na którą składają się biblioteka i archiwum, a także osobiste pamiątki po Profesorze. Uczestnicy będą mieli okazję obejrzeć wybrane skarby tego zbioru, a także zwiedzić zakamarki gmachu Towarzystwa.

prowadzący: mgr Aldona Mackiewicz (Toruński Antykwariat Księgarski), mgr Alicja Grabowska-Lysenko (Towarzystwo Naukowe w Toruniu)

Link do strony wydarzenia: klik!

22 kwietnia 2023 godz. 13:45-14:30

Latający Klub Książki Dla Dzieci

 

Latający Klub Książki Dla Dzieci to spotkanie młodych czytelniczek i czytelników, którzy chcą się podzielić rekomendacjami książkowymi oraz dowiedzieć się o ciekawych książkach polecanych przez innych. Na spotkaniu każda i każdy może opowiedzieć o swojej przygodzie czytelniczej. Można przynieść swoje ulubione lub ostatnio czytane książki i polecić je innym uczestnikom. Porozmawiamy o nich, może narysujemy do nich ilustrację, plakat lub napiszemy polecajkę. Antykwariuszka Aldona zapisze tytuły polecanych przez dzieci książek i listę opublikuje na instagramie Latającego Klubu Książki oraz Facebooku Toruńskich Księgarń Kameralnych. Możemy też zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie:)
Spacer do naszego antykwariatu to bardzo dobry pomysł na sobotę.
Zapraszamy dzieci i młodzież w każdym wieku, nie zapewniamy opieki dla dzieci.

Link do wydarzenia na Facebook'u: klik!

 

22 kwietnia 2023 godz. 13:00-13:45

Spotkanie z książką dla dzieci

W tę sobotę w antykwariacie obchodzić będziemy hucznie Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich! Z tej okazji zapraszamy na dwa wydarzenia. Pierwsze to tradycyjne sobotnie spotkanie, na którym poczytamy fragmenty kilku książek i o nich porozmawiamy. Jak zwykle będą rozmowy, zabawy, konkursy i szkoła pamięci. Zastanowimy się też czym są prawa autorskie i jak się ich przestrzega. A po tym spotkaniu rozpoczniemy kolejne: Latający Klub Książki Dla Dzieci! To rozmowa o ostatnio czytanych książkach, które chcemy polecić innym czytelnikom. Spacer do naszego antykwariatu na spotkanie z książką dla dzieci to bardzo dobry pomysł na sobotę.
Książki do czytania wybieramy wspólnie z uczestnikami uwzględniając ich wiek i zainteresowania. Celem spotkania jest zaprzyjaźnienie dzieci z książkami.
Zapraszamy dzieci i młodzież w każdym wieku, nie zapewniamy opieki dla dzieci.

 

Link do wydarzenia facebook'u: klik!

 

19 kwietnia 2023 godz. 18:00-19:30

Latający Klub Książki w Bibliotece I Liceum Ogólnokształcącego

W kwietniu nasz klub zagości w miejscu wyjątkowym, na co dzień niedostępnym dla publiczności. Biblioteka szkolna I Liceum Ogólnokształcącego to miejsce naszego kwietniowego spotkania. Warto na nie przyjść, choćby po to, żeby wrócić na chwilkę do ukochanej szkoły (jeśli ktoś jest jej szczęśliwym absolwentem:)! Uczestniczka naszych spotkań, bibliotekarka Ania, zaprasza nas do pełnej książek i młodzieżowej energii Biblioteki I LO w Toruniu (ul. Zaułek Prosowy 1). W zabytkowym wnętrzu będziemy rozmawiać o książkach, wrażeniach z lektury, zachwytach i rozczarowaniach czytelniczych. Biblioteka mieści się w budynku dawnego gimnazjum toruńskiego, a dziś I LO. Na spotkanie zapraszamy każdego, kto ma ochotę porozmawiać o książkach. W trakcie spotkania sporządzamy listę polecanych książek, którą potem publikujemy na instagramie Latającego Klubu Książki i facebooku Toruńskich Księgarń Kameralnych. Zapraszamy!

Link do wydarzenia na Facebook: klik!

 

1 kwietnia 2023 godz. 13:45-14:30

Latający Klub Książki Dla Dzieci

W tę sobotę w antykwariacie obchodzić będziemy hucznie Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci! Z tej okazji zapraszamy na Latający Klub Książki Dla Dzieci, który reaktywuje się po pandemicznej dłuuugiej przerwie! Na spotkaniu każda i każdy może opowiedzieć o swojej przygodzie czytelniczej. Można przynieść swoje ulubione lub ostatnio czytane książki i polecić je innym uczestnikom. Porozmawiamy o nich, może narysujemy do nich ilustrację, plakat lub napiszemy polecajkę. Antykwariuszka Aldona zapisze tytuły polecanych przez dzieci książek i listę opublikuje na instagramie Latającego Klubu Książki oraz Facebooku Toruńskich Księgarń Kameralnych. Możemy też zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie:)
Spacer do naszego antykwariatu to bardzo dobry pomysł na sobotę.
Zapraszamy dzieci i młodzież w każdym wieku, nie zapewniamy opieki dla dzieci.

Link do wydarzenia na Facebooku: klik!

 

1 kwietnia 2023 godz. 13:00-13:45

Spotkanie z książką dla dzieci

W tę sobotę w antykwariacie obchodzić będziemy hucznie Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci! Z tej okazji zapraszamy na dwa wydarzenia. Pierwsze to tradycyjne sobotnie spotkanie, na którym poczytamy fragmenty kilku książek i o nich porozmawiamy. Jak zwykle będą rozmowy, zabawy, konkursy i szkoła pamięci. A po tym spotkaniu rozpoczniemy kolejne: Latający Klub Książki Dla Dzieci reaktywuje się po pandemicznej dłuuugiej przerwie! Spacer do naszego antykwariatu na spotkanie z książką dla dzieci to bardzo dobry pomysł na sobotę.
Książki do czytania wybieramy wspólnie z uczestnikami uwzględniając ich wiek i zainteresowania. Celem spotkania jest zaprzyjaźnienie dzieci z książkami.
Zapraszamy dzieci i młodzież w każdym wieku, nie zapewniamy opieki dla dzieci.

Link do wydarzenia na Facebook: klik!

 

25 marca 2023 godz. 13:00-14:00

Spotkanie z książką dla dzieci

W tę sobotę poczytamy fragmenty z kilku książek i o nich porozmawiamy. W drugiej połowie spotkania może uda się pobawić w teatrzyk, na który w zeszłą sobotę nie starczyło nam czasu. Jak zwykle będą rozmowy, zabawy, konkursy i szkoła pamięci. Spacer do naszego antykwariatu na spotkanie z książką dla dzieci to bardzo dobry pomysł na sobotę.
Książki do czytania wybieramy wspólnie z uczestnikami uwzględniając ich wiek i zainteresowania. Celem spotkania jest zaprzyjaźnienie dzieci z książkami.
Zapraszamy dzieci i młodzież w każdym wieku, nie zapewniamy opieki dla dzieci.

Link do wydarzenia na Facebooku: klik!

 

24 marca 2023 godz. 18:00-19:30

Spotkanie autorskie z Pauliną Ostaszewską

Spotkanie z Pauliną Ostaszewską to będzie przygoda wielowymiarowa. Po pierwsze porozmawiamy o książce "Bajeczny Toruń. Zwierzaki", którą Autorka stworzyła według własnego pomysłu i promuje samodzielnie w toruńskich przedszkolach oraz wśród turystów odwiedzających nasze miasto. Po drugie porozmawiamy o butiku z odzieżą polskich producentów, który Autorka prowadzi na toruńskiej starówce, czyli o blaskach i cieniach pracy samodzielnej przedsiębiorczyni. Po trzecie porozmawiamy o tym jak ukończone studia polonistyczne wpływają na karierę zawodową w naszym mieście. Po czwarte na pewno w trakcie rozmowy odkryjemy inne ciekawe tematy, które poruszymy. Mamy nadzieję, że razem z osobami, które przyjdą na spotkanie do antykwariatu spędzimy wieczór w kulturalnej i twórczej atmosferze. Na spotkaniu częstujemy kawą, herbatą, ciastkami i winem w miłym towarzystwie i we wnętrzu pełnym książek. Zapraszamy!

Link do wydarzenia na Facebook'u: klik!

Profil Autorki na Facebook'u: klik!

Jak było? Tak: klik!

 

18 marca 2023 godz. 13:00-14:00

Spotkanie z książką dla dzieci

 

Wiosna chyba jednak zdecydowała się ruszyć w naszą stronę. Na jutrzejsze spotkanie przygotuję do czytania wierszyki i bajki o roślinach i zwierzętach. Dzięki nim poczujemy, że nadchodzi czas odrodzenia w naturze. Będzie też do czytania coś rozrywkowego, przygodowego, a może i fantastycznego. Jak zwykle będą rozmowy, zabawy, konkursy i szkoła pamięci. Spacer do naszego antykwariatu na spotkanie z książką dla dzieci to bardzo dobry pomysł na sobotę.
Książki do czytania wybieramy wspólnie z uczestnikami uwzględniając ich wiek i zainteresowania. Celem spotkania jest zaprzyjaźnienie dzieci z książkami.
Zapraszamy dzieci i młodzież w każdym wieku, nie zapewniamy opieki dla dzieci.

 

Link do wydarzenia na Facebook'u: klik!

 

16 marca 2023 godz. 18:00-18:45

Latający Klub Książki w Centrum Literatury CSW

W marcu nasz klub spotka się w pełnej książek i artystycznej atmosfery księgarni Centrum Literatury CSW (Wały Generała Sikorskiego 13). W pięknym wnętrzu będziemy rozmawiać o książkach, wrażeniach z lektury, zachwytach i rozczarowaniach czytelniczych. Księgarnia mieści się w budynku Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Na spotkanie zapraszamy każdego, kto ma ochotę porozmawiać o książkach. W trakcie spotkania sporządzamy listę polecanych książek, którą potem publikujemy na instagramie Latającego Klubu Książki i facebooku Toruńskich Księgarń Kameralnych. Zapraszamy!

Link do wydarzenia na Facebook'u: klik!

 

11 marca 2023 godz. 13:00-14:00

Spotkanie z książką dla dzieci

Marzec trwa w najlepsze, ale wiosna chyba jeszcze daleko. Dziś pogoda w Toruniu nie zachęca do wyjścia z domu. Ale ten kto się jednak zdecyduje, zrobi dla siebie dużo dobrego, nie ma przecież złej pogody na spacer, jak mówi tytuł jednej z naszych ulubionych książek. Spacer do naszego antykwariatu na spotkanie z książką dla dzieci to bardzo dobry pomysł na sobotę. Obejrzymy i poczytamy coś o wiośnie, bo przecież choćby nie wiem jakie zimne deszcze odpędzały ją, to wiadomo, że przyjdzie. Planujemy dziś:
* posłuchać głośnego czytania,
* porozmawiać o tym, co przeczytamy,
* narysować coś, co się nam z książką skojarzy,
* pobawić się i pograć w gry wymyślone na podstawie przeczytanych fragmentów książek
Książki do czytania wybieramy wspólnie z uczestnikami uwzględniając ich wiek i zainteresowania. Celem spotkania jest zaprzyjaźnienie dzieci z książkami.
Zapraszamy dzieci i młodzież w każdym wieku, nie zapewniamy opieki dla dzieci.

 

Link do wydarzenia na Facebook'u: klik!

9 marca 2023 godz. 18:00

Spotkanie z Krzysztofem P. Czyżewskim | Premiera książki "Izabela. Świat w płomieniach"

W czwartek, 9 marca, gościem Książnicy Kopernikańskiej będzie Krzysztof P. Czyżewski, autor powieści historycznej "Izabela. Świat w płomieniach" (Toruń i historia jako tworzywo literackie). Spotkanie z pisarzem poprowadzi Katarzyna Kluczwajd. Początek o godz. 18.00. Wstęp jest bezpłatny.
Krzysztof P. Czyżewski – torunianin, adwokat, wielbiciel czarnej herbaty, miłośnik historii i przedmiotów z duszą – zawsze na tropie. Za literackie tworzywo obrał historię i rodzinne miasto. Jego powieść adresowana jest do miłośników zagadek, intryg i niespodziewanych zwrotów akcji. Fakty historyczne stanowią konstrukcję, na której osnuta jest pełna ciekawostek, zwrotów akcji i emocji intrygująca fabuła – za jej sprawą historia ożywa, autentyczne postacie stają się bliskie, a niektóre toruńskie nabierają kolorytu. Książka pozwala zanurzyć się w przeszłości i "przeżyć" przygody Izabeli Czartoryskiej, pozwala inaczej spojrzeć na czasy Księstwa Warszawskiego, na Toruń, zachęca do własnych poszukiwań dziejów miejsc i ludzi.
Księżna Izabela Czartoryska, kobieta o fascynującej osobowości i intelekcie, której przyszło żyć w kraju wymazanym z mapy Europy, dostaje szansę uratowania swojej ukochanej ojczyzny. Pod przybranym nazwiskiem próbuje ustalić znaczenie tajemniczego podarku. Trop początkowo prowadzi do miasta, o które walczy pięć zwaśnionych mocarstw. Prawdziwa gra toczy się jednak o najwyższą stawkę – wolną Polskę.
Czy flisacy, car Aleksander, Józef Wybicki, Napoleon pomogą księżnej Izabeli? Akcja rozpoczyna się na cmentarzysku pamięci, z którego ku wspomnieniom i przyszłości prowadzi wiele dróg... Oprócz magicznych przedmiotów – niezwykłej fibuli i tajemniczego talara, które spinają wartką akcję, wciąż pojawia się klucz do "świątyni pamięci" – także jako znak graficzny (takich podtekstów jest więcej) – to klucz do utworzonej przez Izabelę Czartoryską w Puławach Świątyni Narodowej Pamięci, pierwszego polskiego muzeum narodowego. Klucz, który otwiera, ale i zamyka...

Link do wydarzenia Facebooku: klik!

Jak było? Tak: klik!

 

4 marca 2023 godz. 13:00-14:00

Spotkanie z książkami dla dzieci i młodzieży

 

Pierwszy wiosenny miesiąc, marzec, zaczniemy z książką w rękach. Obejrzymy i poczytamy coś o wiośnie, coś wesołego, coś przygodowego i coś zagadkowego. Sobota w antykwariacie to czas na wspólne czytanie! Spotykajmy się znów w antykwariacie, żeby przeżyć czytelniczą przygodę:
* posłuchać głośnego czytania,
* porozmawiać o tym, co przeczytamy,
* narysować coś, co się nam z książką skojarzy,
* pobawić się i pograć w gry wymyślone na podstawie przeczytanych fragmentów książek
Książki do czytania wybieramy wspólnie z uczestnikami uwzględniając ich wiek i zainteresowania. Celem spotkania jest zaprzyjaźnienie dzieci z książkami.
Zapraszamy dzieci i młodzież w każdym wieku, nie zapewniamy opieki dla dzieci.

 

Link do wydarzenia na facebooku: klik!

Jak był? Taak: klik!

 

25 lutego 2023 godz. 13:00-14:00

Spotkanie z książkami dla dzieci i młodzieży

Ostatnia sobota lutego to dobry dzień na wspólne czytanie! Spotykamy się znów w antykwariacie, żeby przeżyć czytelniczą przygodę:
* posłuchać głośnego czytania,
* porozmawiać o tym, co przeczytamy,
* narysować coś, co się nam z książką skojarzy,
* pobawić się i pograć w gry wymyślone na podstawie przeczytanych fragmentów książek
Książki do czytania wybieramy wspólnie z uczestnikami uwzględniając ich wiek i zainteresowania. Celem spotkania jest zaprzyjaźnienie dzieci z książkami.

Link do wydarzenia na facebooku: klik!

 

 

18 lutego 2023 godz. 13:00-14:00

Spotkanie z książkami dla dzieci i młodzieży

W sobotę 18 lutego spotykamy się znów by pogłębiać przyjaźń z książkami:
* słuchać ich,
* czytać je
* rozmawiać o nich,
* myśleć o ich treści,
* narysować coś, co się nam z nimi kojarzy,
* pobawić się i pograć w gry wymyślone na podstawie przeczytanych fragmentów
Książki do czytania wybieramy wspólnie z uczestnikami uwzględniając ich wiek i zainteresowania. Celem spotkania jest zaprzyjaźnienie dzieci z książkami.
Zapraszamy dzieci i młodzież w każdym wieku, nie zapewniamy opieki dla dzieci.

Link do wydarzenia na facebooku: klik!

 

 

 16 lutego 2023 godz. 18:00-19:30

Latający Klub Książki w kawiarni Wejściówka

Lutowe spotkanie naszego klubu odbędzie się w przyjaznej książkom i czytelnikom kawiarni Wejściówka (Plac Teatralny 1). W miłej atmosferze będziemy rozmawiać o książkach, wrażeniach z lektury, zachwytach i rozczarowaniach czytelniczych. Wejściówka mieści się w budynku Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu, wchodzi się od ulicy Fosa Staromiejska, do piwnicy. Na spotkanie zapraszamy każdego, kto ma ochotę porozmawiać o książkach. W trakcie spotkania sporządzamy listę polecanych książek, którą potem publikujemy na instagramie Latającego Klubu Książki i facebooku Toruńskich Księgarń Kameralnych. Zapraszamy!

Link do wydarzenia na facebook'u: klik!

Jak było? Tak: klik!

 

 

11 lutego 2023 godz. 13:00-14:00

Spotkanie z książkami dla dzieci i młodzieży

W sobotę 11 lutego spotykamy się znów by poznawać książki:
* czytać je,
* rozmawiać o nich,
* ułożyć mały konkurs z pytaniami dotyczącymi ich treści,
* poćwiczyć się w matematyce (zadania z treścią powiązaną z książkami),
* zrobić szkołę pamięci, czyli zapamiętywanie kilkunastu przedmiotów w kolejności.
Książki do czytania wybieramy wspólnie z uczestnikami uwzględniając ich wiek i zainteresowania. Celem spotkania jest zaprzyjaźnienie dzieci z książkami.
Zapraszamy dzieci i młodzież w każdym wieku, nie zapewniamy opieki dla dzieci.

Link do wydarzenia na facebooku: klik!

 

 

9-10 lutego 2023 godz. 10:00-19:00

Kiermasz książek Towarzystwa Naukowego w Toruniu

Towarzystwo Naukowe w Toruniu wraz z partnerami - Toruńskim Antykwariatem Księgarskim i Księgarnią Kafka i spółka - zapraszają na dwudniowy kiermasz książek, który odbędzie się 9-10 lutego w godzinach 10.00-19.00 w Sali Kolumnowej TNT.
Podczas kiermaszu będziecie mogli zakupić wszystkie książki z oferty TNT w atrakcyjnych cenach. Wśród nich:
👶 nowości wydawnicze
👴 książki wydane przed laty
🏆 książki uznane i nagradzane
📕📕📕 serie wydawnicze: Fontes TNT, Roczniki TNT, Atlas Twierdzy Toruń, Atlas Historyczny Miast Polskich, prace Filologiczno-Filozoficzne, Przyrodnicze...
🖼 Książki o tematyce toruńskiej i regionalnej
📚 ...i wiele innych.
Z pełną ofertą wydawnictw TNT można zapoznać się tu👇
http://www.tnt.torun.pl/pl/sprzedaz-wydawnictw
(tu także zamówicie książki on-line, a wszelkie pytania dotyczące zamówień możecie kierować na adres: zamowienia@tnt.torun.pl)
Kiermaszowi towarzyszyć będą dwa wydarzenia:
🔹 9 lutego (czwartek), godz. 18.00 - Spotkanie z Katarzyną Kluczwajd "Toruńskie śródmieście: pocztówki i zabytki młodszego pokolenia, Kopernik i projektowe wizje"
🔹 10 lutego (piątek), godz. 17.00 - Komisja Przyjaciół Pamiętnikarstwa przy Towarzystwie Naukowym w Toruniu - podsumowanie dziesięciu lat działalności
🤝 Przy okazji wizyty w TNT można zajrzeć także do pobliskich księgarń naszych Partnerów!
Zapraszamy serdecznie!

 

 

4 lutego 2023 godz. 13:00-14:00

Spotkanie z książkami dla dzieci i młodzieży

W sobotę 4 lutego spotykamy się znów by poznawać książki:
* czytać je,
* rozmawiać o nich,
* ułożyć mały konkurs z pytaniami dotyczącymi ich treści,
* poćwiczyć się w matematyce (zadania z treścią powiązaną z książkami),
* zrobić szkołę pamięci, czyli zapamiętywanie kilkunastu przedmiotów w kolejności.
Książki do czytania wybieramy wspólnie z uczestnikami uwzględniając ich wiek i zainteresowania. Celem spotkania jest zaprzyjaźnienie dzieci z książkami.
Zapraszamy dzieci i młodzież w każdym wieku, nie zapewniamy opieki dla dzieci.

Link do wydarzenia na facebooku: klik!

 

31 stycznia 2023 godz. 18:00-19:30

Latający Klub Książki w Toruńskim Antykwariacie Księgarskim

Styczeń się kończy, więc czas najwyższy spotkać się i pogadać o książkach! Latający Klub Książki wyląduje we wtorek 31 stycznia w Toruńskim Antykwariacie Księgarskim przy ulicy Wysokiej 16. Antykwariat mieści się w budynku Towarzystwa naukowego w Toruniu, wchodzi się od ulicy Dominikańskiej, do piwnicy. Z antykwariuszką Aldoną porozmawiamy o ostatnich książkowych zachwytach i rozczarowaniach, wypijemy herbatę i/lub kawę, obejrzymy antykwariat i może wymyślimy nowe książkowe akcje. Na spotkanie zapraszamy każdego, kto ma ochotę porozmawiać o książkach. W trakcie spotkania sporządzamy listę polecanych książek, którą potem publikujemy na instagramie Latającego Klubu Książki i facebooku Toruńskich Księgarń Kameralnych. Zapraszamy!

Link do wydarzenia Facebook'u: kilk!

Jak było? Tak: klik!

28 grudnia 2022 godz. 18:00-19:30

Latający Klub Książki w Księgarni u Jezuitów

Grudniowy Latający Klub Książki wyląduje jutro, w środę 28 grudnia w pełnej dobrej energii Księgarni u Jezuitów. Księgarnia mieści się w budynku kościoła Jezuitów, jej adres to ul. Piekary 24, wchodzi się od Rynku Staromiejskiego, głównym wejściem, jak do kościoła. Z księgarką Beatą porozmawiamy o ostatnich książkowych zachwytach i rozczarowaniach, wypijemy herbatę lub kawę, obejrzymy księgarnię i może wymyślimy nowe książkowe akcje. Na spotkanie zapraszamy każdego, kto ma ochotę porozmawiać o książkach. W trakcie spotkania sporządzamy listę polecanych książek, którą potem publikujemy na instagramie Latającego Klubu Książki i facebooku Toruńskich Księgarń Kameralnych. Zapraszamy!

Link do wydarzenia na Facebook'u: klik!

Jak było? Tak: klik!

 

17 grudnia 2022 godz. 13:00-14:00

Spotkanie z książkami dla dzieci i młodzieży

Spotkanie z książkami dla dzieci i młodzieży to czytanie, rozmowy, zabawy i warsztaty kręcące się wokół książek. W trakcie spotkania przeczytamy/posłuchamy fragmentów książek, porozmawiamy o nich, narysujemy ilustracje, zagramy w gry, pobawimy się w coś zainspirowanego treścią książek. Zapraszamy dzieci i młodzież w każdym wieku, nie zapewniamy opieki dla dzieci.

Link do wydarzenia na facebooku: klik!

 

 

10 grudnia godz. 13:00-14:00

Spotkanie z książkami dla dzieci i młodzieży

Spotkanie z książkami dla dzieci i młodzieży to czytanie, rozmowy, zabawy i warsztaty kręcące się wokół książek. W trakcie spotkania przeczytamy/posłuchamy fragmentów książek, porozmawiamy o nich, narysujemy ilustracje, zagramy w gry, pobawimy się w coś zainspirowanego treścią książek. Zapraszamy dzieci i młodzież w każdym wieku, nie zapewniamy opieki dla dzieci.

Link do wydarzenia na facebooku: klik!

Jak było? Tak: klik!

 

 

9 grudnia 2022 godz. 18:00-19:30

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Janiszewskim

 

Wspólnie z Fundacją Wspieramy Kulturę SztukArt zapraszamy na spotkanie z Krzysztofem Janiszewskim. Jest on autorem książki pt. "Napisane! Zaśpiewane! Wykrzyczane! Antologia własnych tekstów piosenek", w której zamieszczone są teksty piosenek zespołów Half Light, Vitamina, Doktor C i Stainless oraz anegdoty, opisy przygód i wydarzeń z czasów koncertów, nagrań, podróży i prób. W antykwariacie spotkamy się, żeby porozmawiać z Autorem o Jego twórczości, pomyśle na książkę, muzyce i karierze. Zapewniamy gorącą herbatę, kawę i ciastka oraz miłą atmosferę we wnętrzu pełnym książek.

 

Link do wydarzenia na facebooku: klik!

Jak było? Tak: klik!

 

3 grudnia 2022 godz. 13:00-14:00

Spotkanie z książkami dla dzieci i młodzieży

Spotkanie z książkami dla dzieci i młodzieży to czytanie, rozmowy, zabawy i warsztaty kręcące się wokół książek. W trakcie spotkania przeczytamy/posłuchamy fragmentów książek, porozmawiamy o nich, narysujemy ilustracje, zagramy w gry, pobawimy się w coś zainspirowanego treścią książek. Zapraszamy dzieci i młodzież w każdym wieku, nie zapewniamy opieki dla dzieci. #książkadladziecka #książkidladzieci #booksforchildren #booksforkids #antykwariatdladzieci

Link do wydarzenia na Facebooku: klik!

Jak było? Tak: klik!

 

 

30 listopada 2022 godz. 18:00-19:30

Latający Klub Książki w Toruńskim Antykwariacie Księgarskim

 

Listopadowy Latający Klub Książki wyląduje dziś, w środę 30 listopada w Toruńskim Antykwariacie Księgarskim przy ulicy Wysokiej 16 w Toruniu. Zapraszam do naszej antykwarycznej piwnicy (wejście od ulicy Dominikańskiej). Wypijemy herbatę lub kawę, porozmawiamy o książkach i jeszcze zdążymy do domów na mecz. Na spotkanie zapraszamy każdego, kto ma ochotę porozmawiać o książkach. W trakcie spotkania sporządzamy listę polecanych książek, którą potem publikujemy na instagramie Latającego Klubu Książki i facebooku Toruńskich Księgarń Kameralnych. Zapraszamy!

Link do potkania na Facebooku: klik!

Jak było?  Tak: klik!

26 listopada 2022 godz. 13:00-14:00

Spotkanie z książkami dla dzieci i młodzieży

Spotkanie z książkami dla dzieci i młodzieży to czytanie, rozmowy, zabawy i warsztaty kręcące się wokół książek. W trakcie spotkania przeczytamy/posłuchamy fragmentów książek, porozmawiamy o nich, narysujemy ilustracje, zagramy w gry, pobawimy się w coś zainspirowanego treścią książek. Zapraszamy dzieci i młodzież w każdym wieku, nie zapewniamy opieki dla dzieci.

Link do spotkania na Facebook'u: klik!

Jak było? Tak: klik!

 

19 listopada 2022 godz. 13:00-14:00

Spotkanie z książkami dla dzieci i młodzieży

Spotkanie z książkami dla dzieci i młodzieży to czytanie, rozmowy, zabawy i warsztaty kręcące się wokół książek. W trakcie spotkania przeczytamy/posłuchamy fragmentów książek, porozmawiamy o nich, narysujemy ilustracje, zagramy w gry, pobawimy się w coś zainspirowanego treścią książek. Zapraszamy dzieci i młodzież w każdym wieku, nie zapewniamy opieki dla dzieci. Wydarzenie jest częścią cyklu nagrodzonego w konkursie "Mikrowsparcie 2022", którego organizatorem jest Toruńska Agenda Kulturalna.

Link do wydarzenia na Facebooku: klik!

Jak było? Tak: klik! 

 

12 listopada 2022 godz. 13:00-14:00

Spotkanie z książką dla dzieci

Spotkanie z książkami dla dzieci i młodzieży to czytanie, rozmowy, zabawy i warsztaty kręcące się wokół książek. W trakcie spotkania przeczytamy/posłuchamy fragmentów książek, porozmawiamy o nich, narysujemy ilustracje, zagramy w gry, pobawimy się w coś zainspirowanego treścią książek. Zapraszamy dzieci i młodzież w każdym wieku, nie zapewniamy opieki dla dzieci. Wydarzenie jest częścią cyklu nagrodzonego w konkursie "Mikrowsparcie 2022", którego organizatorem jest Toruńska Agenda Kulturalna.

Link do wydarzenia na Facebooku: klik!

Jak było? Tak: klik!

 

5 listopada 2022 godz. 13:00-14:00

Spotkanie z książką dla dzieci

Spotkanie z książkami dla dzieci i młodzieży to czytanie, rozmowy, zabawy i warsztaty kręcące się wokół książek. W trakcie spotkania przeczytamy/posłuchamy fragmentów książek, porozmawiamy o nich, narysujemy ilustracje, zagramy w gry, pobawimy się w coś zainspirowanego treścią książek. Zapraszamy dzieci i młodzież w każdym wieku, nie zapewniamy opieki dla dzieci. Wydarzenie jest częścią cyklu nagrodzonego w konkursie "Mikrowsparcie 2022", którego organizatorem jest Toruńska Agenda Kulturalna.

Link do wydarzenia na Facebooku: klik!

Jak było? Tak: klik!

 

4 listopada 2022 godz. 18:30-20:00

Spotkanie autorskie z Eliaszem Chmielem, autorem powieści „Rozdroża 1999”

 

Eliasz Chmiel jest Twoim dalekim krewnym. Jest pochodzenia bałkańsko-skandynawsko-tatarsko-wschodnioeuropejskiego, a jeśliby pogrzebać głębiej to pewnie i germańskiego, irańskiego, czy semickiego. Poza tym, że przez dziesięć lat włóczył się po świecie w poszukiwaniu swojej nowej ojczyzny, że nie jest mu obce gastro, paleciak, zachodnie plantacje gruszek, afrobrazylijskie gusła, hip-hopowe bitwy freestyle’owe ani korpo, dzięki kilku życzliwym zrządzeniom losu obecnie zajmuje się badaniem kultury i literatury Brazylii na Uniwersytecie Wrocławskim. Okazjonalnie chwyta się tłumaczeń (także literackich) z portugalskiego, hiszpańskiego i francuskiego.
 
"Powieść „Rozdroża 1999” to coś więcej niż dynamiczna podróż po barwnej mozaice kulturowej Ameryki Południowej, Afryki i Europy. To drzewo genealogiczne pamiętające zesłanie młodej Afrykanki na kolonialną plantację kawy za oceanem, wojenne losy małego górala, przełomowe wymiany studenckie wrocławskich cwaniaczków, a także niezwykłą przeprawę przez materialną, mentalną i duchową płaszczyznę mistycznej Brazylii.
Tytułowe rozdroża są skrzyżowaniami perspektyw, kosmologii, Przyczyny i Skutku, przyjaciół, kochanków oraz osób całkowicie sobie obcych, aczkolwiek spragnionych intymności międzyludzkiej i wymiany idei. Odnoszą się one do błądzenia po mnogości rozstajów na mapie życiowych szlaków, do punktów, które jak Słońce rozpromieniają się w bezliku niepowtarzalnych kierunków, stawiając przed nami konieczność uchwycenia się tylko jednego z Promieni i życia z doskwierającym utęsknieniem za pozostałymi.
Niniejsza książka, będąc również poszukiwaniem tożsamości „obywatela świata” oraz krytycznym spojrzeniem na korzyści i ryzyka związane z niefrasobliwym niekiedy rozwojem duchowym, jest próbą rozprawienia się z tym fatalnym dylematem." (opis pochodzi od wydawcy)
Wstęp na wydarzenie jest darmowy.
Organizatorem wydarzenia jest Media O'Clock, portal działający z ramienia Kujawsko-Pomorskiej Fundacji Medialnej oraz Toruński Antykwariat Księgarski.
 
Link do wydarzenia na facebooku: klik!
 
Jak było? Tak: klik!

 

29 października 2022 godz. 13:00-14:00

Spotkanie z książkami dla dzieci i młodzieży

Spotkanie z książkami dla dzieci i młodzieży to czytanie, rozmowy, zabawy i warsztaty kręcące się wokół książek. W trakcie spotkania przeczytamy/posłuchamy fragmentów książek, porozmawiamy o nich, narysujemy ilustracje, zagramy w gry, pobawimy się w coś zainspirowanego treścią książek. Zapraszamy dzieci i młodzież w każdym wieku, nie zapewniamy opieki dla dzieci. Wydarzenie jest częścią cyklu nagrodzonego w konkursie "Mikrowsparcie 2022", którego organizatorem jest Toruńska Agenda Kulturalna.

Link do wydarzenia na Facebooku: klik!

Jak było? Tak: klik!

 

28 października 2022 godz. 18:00

Spotkanie autorskie z Mieczysławem Wilczewskim

Zapraszamy na spotkanie z autorem książki pt. Mój Toruń. Wspomnienia chłopaka z Mokrego, panem Mieczysławem Wilczewskim. W piątkowy wieczór porozmawiamy o Toruniu, którego już nie ma, o mieście z lat 50. i 60. XX wieku, czyli czasów dzieciństwa i młodości Autora. Zapytamy pana Mieczysława o jego czasy toruńskie, o jego pracę (jest emerytowanym pułkownikiem Wojska Polskiego) i pasje (podróże, rysunek, malarstwo, twórczość literacką). W trakcie spotkania w antykwariacie będzie można tradycyjnie napić się kawy, herbaty, wina i zjeść coś słodkiego. Mamy i będziemy mieć na sprzedaż książkę Autora. Spotkanie z Autorem to okazja do zadania pytania czy zdobycia autografu. Zapraszamy! Tutaj link do wydarzenia na Facebooku: klik!

Książkę Autora można kupić tutaj: klik!

Jak było? Tak: klik!

 

25 października 2022 godz. 18:00

Latający Klub Książki w Cafe Bajarka

Październikowy Latający Klub Książki wyląduje we wtorek 25 października w Cafe Bajarka przy ulicy Kaliskiego 36 w Toruniu. Cafe Bajarka to księgarnia z kawiarnią i salą zabaw dla dzieci, może więc zainspiruje to nas do wspominania ulubionych książek z dzieciństwa i czasów szkolnych... A może okaże się, że w dorosłym życiu czytamy też książki dziecięce i młodzieżowe... Na spotkanie zapraszamy każdego, kto ma ochotę porozmawiać o książkach. W jego trakcie sporządzamy listę polecanych książek, którą potem publikujemy na instagramie Latającego Klubu Książki i facebooku Toruńskich Księgarń Kameralnych. Zapraszamy!

Link do wydarzenia na Facebook'u: klik!

Jak było? Tak: klik!

 

22 października 2022 godz. 13:00

Spotkanie z książkami dla dzieci i młodzieży

 

Spotkanie z książkami dla dzieci i młodzieży to czytanie, rozmowy, zabawy i warsztaty kręcące się wokół książek. W trakcie spotkania przeczytamy/posłuchamy fragmentów książek, porozmawiamy o nich, narysujemy ilustracje, zagramy w gry, pobawimy się w coś zainspirowanego treścią książek. Zapraszamy dzieci i młodzież w każdym wieku, nie zapewniamy opieki dla dzieci. Wydarzenie jest częścią cyklu nagrodzonego w konkursie "Mikrowsparcie 2022", którego organizatorem jest Toruńska Agenda Kulturalna.

Link do wydarzenia na Facebooku: klik!

 

8 października 2022 godz. 13:00

Noc Księgarń

Warsztaty wyklejanowe i konkurs na wyklejankę

Zapraszamy na wspólne tworzenie wyklejanek. Wykorzystamy dostępne w antykwariacie stare i nienadające się do innych celów czasopisma i książki, żeby stworzyć własne projekty. Stworzone dzieła zaprezentujemy w konkursie, w którym nagrodami będą książki od Fundacji Wisławy Szymborskiej i bony na zakupy w antykwariacie. Mamy w Toruniu szczęście, Wisława Szymborska korespondowała z toruńskim bibliofilem Tadeuszem Zakrzewskim i wysyłała mu swoje słynne wyklejanki. Ich korespondencja stała się tematem publikacji i wystawy w CSW. Książka pt. Karteczki własnego wyrobu : listy Wisławy Szymborskiej do Tadeusza Zakrzewskiego jest od lat stale w naszej ofercie. Mamy więc inspirację, mamy materiały (w antykwariacie jest mnóstwo starych gazet i czasopism tak zniszczonych, że nie nadają się do sprzedaży, ale do wycinania jak najbardziej), więc warsztaty będą znakomitą zabawą. Po zakończeniu prac odbędzie się konkurs na najlepszą wyklejankę. Nagrodami w konkursie będą książki od Fundacji Wisławy Szymborskiej, a także coś od nas. Ekipa antykwariatu przyzna nagrodę główną (bon o wartości 100 zł na zakupy w antykwariacie) oraz trzy wyróżnienia (każde nagrodzone bonem o wartości 33,33 zł na zakupy w antykwariacie).

Link do wydarzenia na Facebook'u: kilk!

8 października 2022 godz. 11:00

 

Noc Księgarń: warsztaty z książką "Piaskowy wilk" Asy Lind

Zapraszamy na warsztaty z książką pt. Piaskowy Wilk autorstwa Asy Lind wydaną przez Wydawnictwo Zakamarki. W trakcie zajęć posłuchamy fragmentu książki, porozmawiamy o nim, pobawimy się i stworzymy prace plastyczne.

Link do wydarzenia na Facebook'u: klik!

7 października 2022 godz. 18:00

Noc księgarń w antykwariacie

W piątek 7 października zapraszamy na rozmowy o książkach z antykwariuszkami w ramach kiermaszu z okazji Nocy Księgarń. To okazja do kupienia nowych książek w promocyjnych cenach, możliwość poznania historii i sekretów pracy w antykwariacie oraz wypicia kawy, herbaty i wina w towarzystwie pasjonatów czytania. Noc Księgarń po raz trzeci zagości w naszym antykwariacie. W piątkowy wieczór będzie można kupić u nas specjalnie na tę okazję zamówione nowe, interesujące książki w promocyjnych cenach. Tradycyjnie będziemy częstować przybyłych czytelników kawą, herbatą, winem i ciastkami. Chętnie porozmawiamy o książkach, czytaniu, księgarniach, antykwariatach, ale też o wszystkim na co nam przyjdzie ochota. Mamy do rozdania ekstra pocztówki i zakładki od organizatora Nocy Księgarń. Liczymy na to, że w gronie osób, które nas odwiedzą tej nocy poznamy się lepiej i może zaplanujemy kolejne spotkanie, jeśli okaże się, że noc była na krótka:) Powodów do wzięcia udziału w Nocy Księgarń jest więc sporo, zapraszamy!!

Link do wydarzenia na Facebook'u: klik!

22 września 2022 godz. 18:00

W antykwariacie porozmawiamy z toruńską pisarką Kamilą Cudnik o Jej książkach, inspiracjach i życiu. Poruszymy też temat Torunia, jego historii, zwłaszcza czasów twierdzy Toruń, które w dwóch ostatnich książkach Autorki, kryminałach retro, pt. W cieniu twierdzy i Rytuał grają znaczną rolę. Zapraszamy wszystkich, którzy lubią czytać, słuchać i rozmawiać o książkach. W antykwariacie przygotujemy dla uczestników spotkania kawę, herbatę i wino oraz ciasteczka, tak, żeby czas spotkania z Autorką i Jej książkami stał się miłą chwilą relaksu i przeżycia kulturalnego.

Ksiązki Autorki sa dostępne tutaj: klik!

Wydarzenie na Facebooku jest tutaj: kilk!

 

21 września 2022 godz. 18:15

Kolejne spotkanie Latającego Klubu Książki odbędzie się w środę 21 września w Księgarni Centrum przy ulicy Chełmińskiej 4 w Toruniu. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą porozmawiać o książkach, czytaniu, księgarniach i podzielić się ostatnio przeczytanymi tytułami. Tytuły polecane przez uczestników są zapisywane i taka lista polecanych przez nasz Klub książek jest publikowana w mediach społecznościowych (instagram i facebook) oraz na blogu antykwariuszki  Aldony Mackiewicz

 

8 września 2022 godz. 18:30

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Szymoniakiem

Krzysztof Szymoniak to autor kilku zbiorów wierszy, tomów prozy oraz eseistyki okołofotograficznej. Mieszka w Gnieźnie, zawodowo związany jest z Poznaniem, a od około trzech lat często odwiedza nasz antykwariat kupując książki i goszcząc na spotkaniach autorskich. Podczas spotkania z Krzysztofem Szymoniakiem porozmawiamy o jego rozległych zainteresowaniach, które obejmują literaturę oraz fotografię, ale także historię i teraźniejszość Cieszyna, Zaolzia, Śląska Cieszyńskiego. Obecnie pracuje nad projektem literacko-fotograficznym 365. Archeologia pamięci. Gniezno 2022.

Link do wydarzenia na Facebooku: klik!

Książki autorstwa Krzysztofa Szymoniaka w naszym antykwariacie: klik!

 

30 sierpnia 2022 godz. 18:00

Spotkanie autorskie z Margotą Kott

Zapraszamy na spotkanie z toruńską autorką Margotą Kott. Porozmawiamy o dotychczasowym dorobku pisarki, czyli o książkach: „Kompendium wiedzy dla autorów kryminałów” oraz powieści kryminalnej „Morderstwo w Pradze”, o polsko-ukraińskim love story pt. "Kolor miłości i krwi", o dwujęzycznych polsko-ukraińskich baśniach pt. "Wyprawa na Wyspy Szczęśliwe" i "Opowieść o wędrownym ptaku" i najnowszym kryminale pt. "Opiekunka". Na spotkaniach w antykwariacie panuje luźna atmosfera rozmowy z zaproszoną osobą, publiczność częstujemy zimnymi i gorącymi napojami oraz słodyczami, jest możliwość zakupu książek i otrzymania autografu autorki. Zapraszamy:)

Link do wydarzenia na Facebooku: kilk!

11 sierpnia 2022 godz. 18:00

Spotkanie autorskie z Tomaszem Stochmalem

Zapraszamy do antykwariatu na prezentację książki pt. Zapomniane linie kolejowe kujawsko-pomorskiego i rozmowy wokół tego tematu. Autor, Tomasz Stochmal-pasjonat zabytków, podróży po Polsce i kolejnictwa-opowie o swoich podróżach śladami kolejowego dziedzictwa naszego województwa. Można wziąć za pewnik, że będzie ciekawie i pewnie od razu po wyjściu ze spotkania zaczną Państwo planować swoje podróże bliższe i dalsze.

Książki Autora dostępne są tutaj: Klik!

Link do wydarzenia Facebook'u: Klik!

10 sierpnia  2022 godz. 18:15

W środę 10 sierpnia zapraszamy do Księgarni Hobbit przy ulicy Szerokiej 4 w Toruniu. W jednej z najstarszych działających toruńskich księgarni porozmawiamy o ostatnio przeczytanych książkach. Nasze rozmowy to luźne dyskusje, polecanki książkowe, ale nie tylko. Wymieniamy się źródłami informacji o książkach, blogami, podkastami, kanałami czy profilami w mediach społecznościowych, które warto obserwować. Rozmawiamy też o filmach i serialach, spotkaniach autorskich i ogólnie o kulturze. Na spotkaniu powstaje lista polecanych przez uczestników książek, filmów, seriali, blogów itd., którą potem publikujemy na profilu Latającego Klubu Książki na instagramie, fanpage'u Toruńskich Księgarń Kameralnych na Facebook'u oraz na blogu antykwariuszki Aldony Mackiewicz.

Spotkanie opisane na blogu antykwariuszki: klik!

27 lipca 2022 godz. 18:30

Latający Klub Książki w Księgarni Atlas

Lipcowa środa w sercu toruńskiej starówki to czas i miejsce kolejnego spotkania Latającego Klubu Książki. Spotkamy się w Księgarni Atlas, jednej z najdłużej działających w mieście placówek. Porozmawiamy o ostatnio przeczytanych książkach, o odwiedzonych wydarzeniach kulturalnych, o naszych źródłach informacji o książkach (podkastach, blogach, kanałach w mediach społecznościowych). Nasz klub to taka wymienialnia informacji o tym, co warto czytać i skąd czerpać wiedzę. Często nasze rozmowy schodzą na inne związane luźno lub wcale z książkami tematy. Ze spotkania powstaje raport, który zamieszczamy na profilu klubu na instagramie, na fanpage'u Toruńskich Księgarń Kameralnych i na blogu antykwariuszki Aldony Mackiewicz. Polecane tytuły znajdujemy potem w toruńskich księgarniach kameralnych i polecamy w/w mediach. Zapraszamy!

Link do wydarzenia na Facebook'u: klik!

 

22 lipca 2022 godz. 18:00

Spotkanie autorskie z Andrzejem Wróblewskim

Spotkamy się z mieszkającym w Warszawie autorem wierszy, piosenek i utworów wspomnieniowych Andrzejem Wróblewskim. Autor, z zawodu ekonomista, od najmłodszych lat tworzy utwory literacko-muzyczne, a ostatnio zapisuje w postaci humoresek przygody emeryta Protazego. Dwa dość pokaźne tomy pt. Z życia emeryta mamy w antykwariacie i o nich porozmawiamy z Autorem. Zapraszamy czytelniczki i czytelników w każdym wieku. Miejmy nadzieję, że życie na emeryturze to coś, co poznamy i my, dzisiejsi czynni zawodowo ludzie, a nie będziemy o tym tylko czytać w książkach:)

Książki autora dostępne są tutaj: klik!

Link do wydarzenia na Facebook'u: klik!

Spotkanie opisane na blogu antykwariuszki: klik!

 

14 lipca 2022 godz. 18:00

Spotkanie autorskie z Elżbietą Juszczak

 

Zapraszamy na spotkanie z poetką Elżbietą Juszczak w związku z premierą najnowszego tomiku pt. Pasterze dolin. W lipcowy, wakacyjny, letni wieczór porozmawiamy w antykwariacie o poezji, może o poezji życia:)
Nasze spotkania w antykwariacie mają charakter bardzo otwarty i luźny. Osią i tematem spotkania jest twórczość zaproszonej autorki, a każdy z obecnych może uczestniczyć w rozmowie na tyle na ile ma ochotę. Zwykle rozmawiamy wszyscy o wszystkim i tworzy się z tego magiczna, niezwykła energia, którą każdy uczestnik w części ze sobą zabiera, a jej część zostaje w antykwariacie i potem promieniuje długo i na kolejnych gości.
Wiersze Elżbiety Juszczak z tomiku Pasterze dolin podzielone są na dwa cykle: Pasterze dolin oraz Wiejski ogród rozkoszy. Pierwsze łączy przede wszystkim klasyczna poetyka- pełen, daleki od skrótów myślowych język oraz rzekoma bukoliczność, zasygnalizowana w tytule zbioru. W rzeczywistości prezentują pełen niepokoju i zagrożenia duchowy
stan mieszkańców Europy. Tu i teraz na Zachodzie i Wschodzie skonfrontowane jest z wydarzeniami historycznymi kontynentu – od średniowiecza, przez wojnę trzydziestoletnią, życie codzienne aż po dzień dzisiejszy ludzi i zwierząt. Piękno „stugłowej Europy” przesłania niepokój o jej przyszły los: „ w gardłach uwiązł nam zachwyt dla małej Europy. /Spacerowaliśmy po jej parkach i pastwiskach/ z toporem
słońca w plecach”/, czasem przełamany nadzieją. W wierszach znajdziemy tropy i
symbole odsyłające nas do kultury europejskiej: Homera, Baudelaira, katedry, równiny Ukrainy, półnagich tkaczy, drużynę piłkarską Oświęcimia, europejskie rzeki, czy też banki i „długie dni karier”. To spojrzenie z daleka i z perspektywy historycznej odpowiednio pozycjonuje człowieka współczesnego. W utworach nie brakuje refleksji, odnoszącej się do narodzin i śmierci oraz czystej liryki. Osobną kwestią jest ekologizm utworów – przyroda jest wartością potraktowaną symbolicznie, stąd doliny, rzeki, pola są nośnikiem ludzkiej duchowości. Z kolei cykl „Wiejski ogród
rozkoszy” to w zamyśle „poema naiwne”, równoważące okrucieństwo ludzi, czy losu i konstruujące obrazy zbiorowej tęsknoty. Wydaje się , że przesłanie zbioru nie jest katastroficzne i skłania do poszukiwania ogólnoludzkiej więzi i czułości. Walorem książki jest również jej elegancka szata graficzna.
 
Link do wydarzenia na Facebook'u: kilk!
 
Spotkanie opisane na blogu antykwariuszki: klik!

 

23 czerwca 2022 godz. 18:00

Spotkanie autorskie z Martą Lenkowską

W czwartek 23.06. o godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie z autorką powieści obyczajowych skupionych na relacjach międzyludzkich, poszukiwaniu prawdziwego ja, przekraczaniu granic. W 2021 roku ukazała się debiutancka powieść Marty Lenkowskiej pt. Wszystko już było. Teraz premierę będzie miała druga książka - Droga białych kwiatów. Marta Lenkowska to absolwentka filologii romańskiej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uwielbia dobrą książkę, a jeszcze bardziej – rozmowę o niej. Od zawsze związana z Toruniem, choć kocha podróże i mocno się nimi inspiruje. Porozmawiamy o książkach (ależ zaskoczenie!), o czytaniu, pewnie też o pisaniu, a znając Panią Martę, pewnie trochę o wszystkim:)

Link do wydarzenia Facebooku: klik!

Spotkanie opisane na blogu antykwariuszki: klik!

 

22 czerwca 2022 godz. 18:00

Latający Klub Książki w Księgarni u Jezuitów

W czerwcu spotykamy się w Księgarni u Jezuitów przy ulicy Piekary 24 (wejście od Rynku Staromiejskiego). Porozmawiamy o książkach, które nam się podobały, rozczarowały nas, znudziły lub zachwyciły. Do zestawienia trafiają też seriale, przedstawienia teatralne, spotkania autorskie oraz inne godne lub niegodne polecenia utwory, które zrobiły na nas wrażenie. Na spotkanie może przyjść każda i każdy, nie trzeba czytać książek, wystarczy chęć spotkania i porozmawiania. Na spotkaniu powstaje lista tytułów, którą potem publikujemy na fanpage'u Toruńskich Księgarń Kameralnych, a omawiane książki tropimy w toruńskich księgarniach, robimy im zdjęcia, publikujemy w na naszym profilu instagramowym: Latający Klub Książki i polecamy odwiedzanie tych księgarń oraz czytanie książek.

Link do wydarzenia Facebooku: klik!

Spotkanie opisane na blogu antykwariuszki: klik!

 

14 czerwca 2022 godz.10:00-18:00

Toruński Antykwariat Księgarski na VII Toruńskim Kiermaszu Książki Regionalnej

Po przerwie pandemicznej i po zmianie lokalizacji wraca jedyna toruńska impreza targowa związana z książkami. Nasz antykwariat z radością i zgodnie z tradycją przywiezie na stoisko wszystkie dostępne u nas publikacje o tematyce toruńskiej, kujawsko-pomorskiej, regionalnej, dotyczącej naszych okolic oraz książki, których akcja osadzona jest w naszym mieście i regionie, a także autorów z Torunia. Będziemy w Książnicy Kopernikańskiej przy ulicy Słowackiego 8 w Toruniu w godzinach 10-18 razem z naszą kasą fiskalną i terminalem do kart płatniczych. Antykwariat stacjonarny przy ulicy Wysokiej pozostanie otwarty, dzięki mojej cudownie pomocnej mamie, która wraz z drugą kasą fiskalną i drugim terminalem do kart będzie pracowała w dwóch antykwariatach jednocześnie. Tutaj jest link do wydarzenia VII Toruński Kiermasz Książki Regionalnej na Facebooku: klik!

Link do wydarzenia Toruński Antykwariat Księgarski na VII Toruńskim Kiermaszu Książki Regionalnej na Facebooku: Klik!

Wydarzenie opisane na blogu antykwariuszki: kilk!

 

 11 czerwca 2022 godz. 12:00

Spotkanie z książką dla dzieci pt. Felcia autorstwa Pawła Pawlaka

 

Co będziemy robić:
- słuchać głośnego czytania
- rozmawiać o książkach
- rysować, wycinać, przyklejać, tworzyć
- umieszczać te w witrynie antykwariatu
- częstować się zakładkami i pocztówkami otrzymanymi od Wydawnictwa Wilga
Nowa książka Pawła Pawlaka to zbiór krótkich historyjek z życia niezwykłej, wrażliwej dziewczynki. Poznajemy ją przy okazji codziennych i wyjątkowych sytuacji opisanych z humorem i pięknie zilustrowanych. Książkę można kupić tutaj: klik!.
Link do wydarzenia na Facebooku: klik!
 

4 czerwca 2022 godz. 12:00

Spotkanie autorskie z Magdaleną Olsztą-Bloch i jej książką pt. Witek i słońce Macedonii

 

Spotkamy się, żeby poznać książkę o przygodach Witka, ucznia czwartej klasy, mieszkańca Torunia, który poznaje młodego Aleksandra (jeszcze nie Wielkiego). Porozmawiamy, poczytamy, porysujemy i zjemy coś słodkiego, czyli miło spędzimy czas. Początek czerwca to przecież najlepsza okazja do świętowania Dnia Dziecka. Przez cały dzień w godzinach otwarcia (10-15) będziemy czytać, rysować, bawić się i jeść smakołyki. W ramach antykwaryczności spróbujemy poskakać w gumę, w kręconkę i w klasy przed antykwariatem.

Link do wydarzenia na Facebooku: klik!

Spotkanie opisane na blogu antykwariuszki: klik!

 

30 maja 2022 godz. 17:00

Filozofia, literatura i nieokiełznana wyobraźnia "Religio medici - Religia lekarza" Thomasa Browne'a w sali kolumnowej Towarzystwa Naukowego w Toruniu, ul. Wysoka 16

Towarzystwo Naukowe w Toruniu we współpracy z Toruńskim Antykwariatem Księgarskim rozpoczyna cykl spotkań "Książka i okolice", podczas których będziemy prezentować książki wykraczające poza wąsko rozumiane dyscypliny naukowe, często mające zdumiewającą historię recepcji, takie, które mogą zainteresować nie tylko specjalistów.
Podczas pierwszego spotkania "Książka i okolice: filozofia" przedstawimy książkę „Religio medici” Thomasa Browne’a (1642), przekonując, że filozofia to ciekawa, a niekiedy wręcz zdumiewająca eskapada intelektualna.
Początkowo kontrowersyjna ze względu na nieortodoksyjne poglądy autora, książka Browne’a od stuleci jest przedmiotem fascynacji literatów tej miary co Thomas De Quincey, Samuel Taylor Coleridge, Virginia Woolf, Herman Melville, Jorge Louis Borges czy W. G. Sebald. To niewielkie dziełko, rodzaj osobistego wyznania, daje możliwość zapoznania się z siedemnastowiecznymi sporami intelektualnymi o ludzką naturę i istotę wiedzy, a także pozwala wędrować krętymi labiryntami wyobraźni Browne’a – praktykującego lekarza, kolekcjonera osobliwości i filozofującego myśliciela, krytyka zabobonów i wierzącego w czarownice marzyciela.
Po dziełach Browne’a oraz meandrach jego wyobraźni i myślenia filozoficznego oprowadzi prof. Adam Grzeliński z Instytutu Filozofii UMK.
Współorganizator wydarzenia: Instytut Filozofii UMK
Patronat: Polskie Towarzystwo Filozoficzne Oddział Toruń
Patronat medialny: podkast „Pogawędnik Filozoficzny

 

 

19 maja 2022 godz. 18:00

Latający Klub Książki w Księgarni Sztuki w CSW przy ulicy Wały Gen. Sikorskiego 13 w Toruniu

Kolejne spotkanie czytelniczek i czytelników odbędzie się w Księgarni Sztuki w CSW w Toruniu przy ulicy Wały Generała Sikorskiego 13. Zapraszamy w czwartek 19 maja o godzinie 18:00 na rozmowy o książkach ostatnio przeczytanych, godnych polecenia lub odradzanych z dowolnego powodu. Mówimy o swoich ulubionych autorkach, autorach, tytułach ukochanych w dzieciństwie, młodości, komiksach, serialach, a czasem o całkiem niezwiązanych z książkami życiowych przygodach. Na spotkaniu powstaje lista tytułów polecanych "+", lista tytułów odradzanych "-" i lista "+/-" oraz lista tego, co akurat wyniknie w trakcie dyskusji, np. seriali. #klubczytelniczy #latającyklubksiążki #księgarnia #toruń #książki #czytanie #books #bookaholic #book #bookstagram

Link do wydarzenia Facebook'u: klik!

Spotkanie opisane na blogu antykwariuszki: klik!

 

13 maja 2022 godz. 17:00

Spotkanie autorskie z Wiesławem Czerwińskim

Spotkamy się z autorem książki pt. Gonić wiatr Część pierwsza. Książka jest starannie wydanym albumem i relacją z podróży do Polinezji Francuskiej, Nowej Zelandii, Wyspy Wielkanocnej, Chile, Japonii, Peru i Boliwii. Porozmawiamy więc o tych dalekich krainach.

Link do wydarzenia Facebook'u: klik!

Spotkanie opisane na blogu antykwariuszki: klik!

 

28 kwietnia 2022

Spotkanie autorskie z Tomaszem Stochmalem

Zapraszamy na spotkanie z autorem książek, podróżnikiem, pasjonatem kolei i zabytków, blogerem - Tomaszem Stochmalem. Skupimy się na nowej książce: Moje Magiczne Miejsca: Polska. Przewodnik osobisty. Będzie więc głównie o podróżowaniu i o magii miejsc, jednak na pewno pojawią się też inne tematy pozostające na horyzoncie zainteresowań Autora.

Link do wydarzenia Facebook'u: kliknij tu!

 

23 kwietnia 2022

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w Toruńskim Antykwariacie Księgarskim

 

23 kwietnia to ten dzień w roku, kiedy książki mają swoje święto. W antykwariacie z tej okazji zapraszamy na kiermasz książek za pół ceny (jest ich cały regał i kilka kartonów). Poza tym przez całą sobotnią czynność antykwariatu (w godzinach 10-15) będziemy częstować naszych gości kawą, herbatą i domowymi wypiekami. W naszym sklepie internetowym przez całą sobotę będzie do wykorzystania kod rabatowy: wiosna22 uprawniający do 10% rabatu na wszystkie tytuły.

Link do wydarzenia na Facebook'u: Kliknij tu.

 

21.04.2022

Latający Klub Książki w Księgarni PWN przy ulicy Reja 25 w Toruniu

Tym razem spotkamy się w księgarni PWN (dawnej Księgarni Akademickiej) przy ulicy Reja 25 w Toruniu. Zapraszamy szczególnie gorąco wszystkich sympatyków tej księgarni, gdyż z końcem kwietnia księgarnia zamyka się. Razem powspominamy i spróbujemy jakoś oswoić się z trudnym tematem. Spotkania naszego klubu to rozmowy o książkach, wymienianie się ciekawymi tytułami książek, audiobooków, komiksów, seriali, doradzanie i odradzanie, oczywiście z uzasadnieniem i zupełnie subiektywnie.

Link do wydarzenia na Facebook'u: kliknij tu!

 

02.04.2022

Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci

W 1952 roku Jella Lepman, dziennikarka i autorka zorganizowała spotkanie - Międzynarodowe Porozumienie poprzez Książki Dziecięce. Skupiła wokół sprawy wielu aktywistów, dziennikarzy i pisarzy związanych z literaturą dziecięcą. Przy zbliżającym się Dniu Książki Dziecięcej obchodzonym 2 kwietnia w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena, przypominamy jak ważną rolę odgrywa książka dziecięca na rzecz międzynarodowego porozumienia i pokoju. Dzięki czytaniu poznajemy świat, siebie. Dzięki książkom stajemy się świadomymi czytelnikami.
Wybierz się do swojej ulubionej księgarni i kup książkę!
grafikę przygotowała Dorota Wojciechowska-Danek

 

Link do wydarzenia Facebook'u: kliknij tu!

 

30.03.2022

Książki o Toruniu wydane przez Towarzystwo Naukowe w Toruniu

W środę 30 marca spotykamy się, żeby porozmawiać o książkach o tematyce toruńskiej wydanych przez Towarzystwo Naukowe w Toruniu. Obejrzymy książki wydane kilkadziesiąt lat temu i całkiem świeże nowości. Książki zaprezentuje Aldona Mackiewicz.

Link do wydarzenia Facebook'u: kliknij tu!

 

23.03.2022

Latający Klub Książki w Toruńskim Antykwariacie Księgarskim

Czas najwyższy wrócić do normalnych, stacjonarnych rozmów o książkach. Pierwsze (po dłuuugiej przerwie) spotkanie LKK odbędzie się w środę 23.03. w Toruńskim Antykwariacie Księgarskim (ul. Wysoka 16, wejście od ulicy Dominikańskiej do piwnicy). Porozmawiamy o książkach, czytaniu, naszych ulubionych tytułach, autorach, ale też o tych najmniej lubianych, a jeśli będzie taka chęć to także o innych niż książkowe aspektach życia. Zaproszony jest każdy, wstęp jest bezpłatny, przygotujemy dla gości coś do picia i przekąski. Limity i ograniczenia dotyczące liczby uczestników i dystansu społecznego zostały już zniesione, pozostaje tylko obowiązek noszenia maseczek w sklepach, a takim jest antykwariat. Zdjęcie maseczki jest dopuszczalne w przypadku spożywania posiłków lub napojów, co zamierzamy robić non-stop. Mile widziane propozycje ciekawych, wciągających tytułów książek do podzielenia się z innymi uczestnikami. #latającyklubksiążki #toruńskieksięgarniekameralne #książki #czytanie #antykwariat #spotkanie #wydarzenie #bookstagram #klubksiążki #reading #czytaniejestsexy #toruńskiantykwariat #antykwariatksięgarski

Link do wydarzenia na Facebook'u: kliknij tu!

 

24-26.12.2021 Świąteczny rabat dla wszystkich

Z okazji Przesilenia Zimowego, początku astronomicznej zimy i optymistycznego zjawiska, jakim jest coraz dłuższy dzień, coraz więcej słońca, antykwariat proponuje świąteczny kod rabatowy: "bozenarodzenie", czyli -10% na zakupy w naszym sklepie internetowym na wszystkie dostępne książki. Aby wykorzystać zniżkę trzeba wejść na naszą stronę www.antykwariat-torun.pl i po wybraniu produktów i przejściu do koszyka zaznaczyć ptaszkiem okienko "mam kupon rabatowy", następnie w polu, które się pojawi wpisać: bozenarodzenie i potwierdzić klikając: "użyj". Wesołych Świąt!

 

23.10.2021 Noc Księgarń dla dzieci - Albert i Zakamarki w antykwariacie

 

Toruński Antykwariat Księgarski i Wydawnictwo Zakamarki zapraszają dzieci w wieku 4-7 lat na spotkanie z bohaterem książek autorstwa Gunilli Bergstrom - Albertem Albertsonem.
Będziemy wspólnie obchodzić urodziny Alberta i jego taty. Inspiracją do spotkania będą książki:
Urodziny Alberta

i
Niech żyje tata Alberta!
Jak najlepiej obchodzić swoje święto? Co nas ucieszy? O prezentach, zabawach i ...ostatecznie bardzo przyjemnych urodzinach.
W trakcie spotkania przeczytamy fragmenty książek, zabawimy się urodzinowo, oraz wykonamy
prezent dla jubilata. Będzie można także zrobić sobie pamiątkową fotografię z Albertem.
Godz. 11:00-12:00
Uczestnicy 4-7 lat.

24.07.2021 Urodziny antykwariatu

Dziś 27. urodziny antykwariatu. Z tej okazji życzymy wszystkim lokalnym, rodzinnym firmom, szczególnie antykwariatom i księgarniom długich lat działania dla swoich społeczności, grona stałych klientów=przyjaciół i odrobiny wsparcia od władz państwowych i samorządowych. Jeśli mają Państwo w swojej okolicy niezależny, kameralny, mały (lub duży), rodzinny sklep czy zakład usługowy, to pamiętajcie o nim, na tyle na ile możecie (raz w miesiącu, raz na kilka miesięcy, raz w roku) róbcie w nim zakupy (choć może być o kilka złotych drożej niż w sieci), polecajcie znajomym, dzielcie się wpisami o nich na social mediach. Właściciele lokalnych, rodzinnych firm to nie milionerzy latający w kosmos, ale pasjonaci, którzy codzienną pracą dla swoich społeczności dodają energii miastom i miasteczkom. Nie mają (a może mają?) ambicji stworzenia globalnych marek i wykoszenia konkurencji, chcą tylko zapracować na utrzymanie swoich rodzin, a przy okazji działać dla swojego kraju i miejscowości, płacąc podatki w miejscu swego funkcjonowania.

 

19.06-11.07.2021 W oczekiwaniu na mecz

W oczekiwaniu na mecz, proponujemy zająć myśli czytaniem o ulubionej dyscyplinie sportowej, dla niektórych będącej całym życiem. Mamy w antykwariacie książki na temat piłki nożnej i wszystkie teraz eksponujemy na specjalnym regale w antykwariacie przy ulicy Wysokiej 16 w Toruniu oraz w naszym sklepie internetowym antykwariat-torun.pl Wszystkie tytuły mają teraz ceny obniżone o 10%. Zapraszamy do nas online i offline w przerwach meczy, między meczami i w trakcie meczy też. Tutaj dostępne są wszystkie książki: klik!

14-21.05.2021  Tydzień z turystyką i geografią

Zaczyna się sezon na podróżowanie, zapraszamy więc do lektury książek na temat miejsc, do których chcieliby się Państwo wybrać. Wszystkie tytuły z działu Turystyka (prawie 1600 tytułów) można przez ten tydzień kupić z rabatem -10%, książki dostępne są w antykwariacie przy ulicy Wysokiej 16 w godzinach otwarcia antykwariatu (poniedziałek-piętek 10-17, soboty 10-15) oraz w naszym sklepie internetowym: klik! bez ograniczeń czasowych. Przeceniamy także dział Geografia i geologia, w którym znajdą Państwo także książki teoretyczne z zakresu turystyki. Zapraszamy!

 

 

30.04-7.05.2021 Tydzień z książkami w języku angielskim

Przez tydzień od piątku 30 kwietnia 2021 do piątku 7 maja 2021 będziemy pokazywać ciekawe książki z działu "Książki w języku angielskim". Dział ten liczy aktualnie ponad 800 tytułów i zawiera świetne publikacje zarówno z literatury pięknej, poprzez sztukę, architekturę, nauki ścisłe, aż po poradniki, książki dla dzieci i młodzieży, biografie czy kulinaria. Niech te świetne książki nie stoją bezczynnie na naszych półkach. Niech znajdą nowych czytelników, którzy dzięki nim się rozwiną, pośmieją, wzruszą, nauczą się czegoś nowego i podszkolą z angola:) Postaramy się zaprezentować Państwu przydatne książki, z którymi warto się zapoznać. Przez cały tydzień obowiązywać będzie 10% rabatu na wszystkie tytuły w tym dziale. Zapraszamy do przejrzenia czy jest coś ciekawego dla Państwa, na co warto zapolować: Klik!

23-25.04.2021 Weekend Księgarń Kameralnych - TAK

23 kwietnia to Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji antykwariat zaprasza na zakupy stacjonarne i internetowe. Przy zakupach stacjonarnych w dniach 23-24.04.2021 dajemy 10% rabatu na całą ofertę, a na wybrane tytuły 20% rabatu. Przy zakupach internetowych obowiązuje kod rabatowy: WKK2021, który daje 10% zniżki na całość zamówienia o wartości powyżej 20 zł.

W tym roku nie ma Weekendu Księgarń Kameralnych. Ale księgarnie i antykwariaty są otwarte, niektóre organizują wydarzenia online, kuszą ciekawymi upominkami, rabatami, niespodziankami, a wszystkie zapraszają do odwiedzin. Tęsknimy za prawdziwymi wydarzeniami, spotkaniami nie online w księgarniach, ale może cieszmy się z tego, co jest, księgarnie są otwarte i możemy w nich porozmawiać z księgarzami, obejrzeć książki, mieć przy okazji spacer, to przecież też jest bardzo dużo. Zapraszamy!

Grafika autorstwa Oki Oki Studio

18-23.03.2021 Tydzień z Historią

 

 

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie antykwariat chce pomóc czytelnikom przetrwać tak jak może najlepiej. Wracamy do tygodni tematycznych, czyli cotygodniowego obniżania cen i polecania książek z jednego działu. Zaczynamy od działów: powieści historyczne, II wojna światowa, historia najnowsza, politologia, książki naukowe oraz popularno-naukowe z dziedziny: Historia. Książki historyczne mogą nam pomóc zrozumieć świat i innych ludzi. Czytając o tym, jak wyglądała rzeczywistość w poprzednich epokach możemy oderwać się od problemów i zanurzyć się w całkiem innym świecie. Może w tym trudnym czasie warto się przenieść do innej epoki... Poczytać, poznać inne realia życia, pomyśleć o tym jak historia wpływa na to, czym żyjemy dziś. Dodatkowo, książki antykwaryczne same w sobie są historią, więc można spojrzeć jeszcze głębiej: jak opisywano historię dawno temu. Wszystkie książki historyczne są teraz tańsze o 10% w naszym sklepie internetowym, w antykwariacie stacjonarnym w Toruniu można uzyskać dodatkowy rabat przy większych zakupach. Wszystkie objęte promocją książki są tutaj: Klik! Trzymajmy się zdrowo.

Wydarzenie na Facebooku: klik!

Zapraszamy do zaglądania na nasze media społecznościowe (FacebookInstagramTwitterLinkedIn oraz Google), a także do zakładki "Wydarzenia" na stronie antykwariatu, gdzie będziemy zamieszczać rekomendacje ciekawych książek z półki z Historią.

 

22-29.11.2020 Tydzień z prozą iberoamerykańską

 

W tym tygodniu będziemy polecać ciekawe książki z naszej półki z literaturą krajów Ameryki Środkowej i Południowej. Wszystkie książki przeceniamy o 10%. Warto przejrzeć ofertę w naszym sklepie internetowym: Klik! lub na miejscu w antykwariacie w Toruniu. Może wśród tych tytułów znajdzie się coś wartego przeczytania? Zapraszamy do zaglądania na nasze media społecznościowe (Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn oraz Google), a także do zakładki "Wydarzenia" na stronie antykwariatu, gdzie będziemy zamieszczać rekomendacje ciekawych książek z półki z prozą iberoamerykańską.

 

9-15.11.2020 Tydzień z prozą niemiecką

Kolejny tydzień tematyczny w antykwariacie to tydzień z powieściami i opowiadaniami naszych zachodnich sąsiadów. Zapraszamy do zaglądania na nasze media społecznościowe (Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn oraz Google), a także do zakładki "Wydarzenia" na stronie antykwariatu, gdzie będziemy zamieszczać rekomendacje ciekawych książek z półki z prozą niemiecką. Jak zawsze w tygodniu tematycznym obowiązuje rabat -10% na wszystkie tytuły z kategorii. Oznacza to, że większość książek ma cenę zbliżoną do 11-12 zł. Do zobaczenia!

10.11

Tydzień z prozą niemiecką trwa. Dziś pokażemy cztery książki z tego działu, do których naszym zdaniem warto zajrzeć i sprawdzić czy to lektury dla Was.
 
Bunt żołnierzy : powieść o 20 lipca 1944 / Hans Hellmut Kirst - Klik!
Czwarta strona okładki mówi tak: "Hans Hellmut Kirst, znany pisarz zachodnioniemiecki, należący wraz z Guntherem Grassem i Heinrichem Bollem do liberalizującej lewicy, od ponad trzydziestu lat tropi w swoich licznych publikacjach zasadniczy problem: winy Niemców. Czy winien był absolutnie cały naród, bez żadnego wyjątku? Czy istotnie nikt nie usiłował przeciwstawić się złu? A jeśli był ten "jedyny sprawiedliwy w Sodomie", to jakimi intencjami się powodował? Wnikliwą analizę takiego właśnie "jedynego sprawiedliwego" przeprowadza Kirst w powieści Bunt żołnierzy, dotyczącej nie tylko samego zamachu na Hitlera 20 lipca 1944."
Cena książki to teraz 11,61 zł zamiast regularnej ceny 12,90 zł
 
Ocalona / Kurt David - Klik!
Kurt David to żyjący w latach 1924-1994 prozaik, autor słuchowisk radiowych, powieści kryminalnych i młodzieżowych. W powieści Ocalona sięga do problemów związanych z II wojną światową. Podjął próbę literackiego ukształtowania heroicznej akcji czterech antyfaszystów działających na południu Polski latem 1944 roku. Cena książki to 11,61 zł, czyli o 10% mniej niż cena regularna.
 
Kobiety na tle krajobrazu z rzeką / Heinrich Boll - Klik!
To ostatnia książka wybitnego pisarza, laureata Nagrody Nobla, powstała tuż przed śmiercią autora w 1985 roku. Miejscem akcji jest dzisiejsze Bonn, miasto na tle krajobrazu z rzeką, nie wydarzeń politycznych. Powieść odsłania kulisy wielkiej polityki, zza tych kulis na pierwszy plan wysuwają się kobiety - żony decydentów i polityków. Cena książki w tym tygodniu jest obniżona z 14,90 zł do 13,41 zł
 
Dezerter / Gerhard Amans Hauser - Klik!
Tutaj wkradła się pomyłka, ponieważ Gerhard Amanshauser to pisarz austriacki, a u nas przecież trwa tydzień z prozą niemiecką. Za tę pomyłkę uprzejmie przepraszam i mimo wszystko polecam opowiadania tego autora. Książka zawiera 8 utworów. Bohaterami opowiadań są "dezerterzy", ludzie nieprzystosowani do norm, które obowiązują w życiu społecznym i dlatego są powszechnie uważani za dziwaków. Cena książki jest obniżona o 10% i wynosi 11,61 zł.
 
Wszystkie książki z działu Proza niemiecka można obejrzeć w naszym antykwariacie przy ulicy Wysokiej 16 w Toruniu lub w naszym sklepie internetowym: Klik!
 
Artykuł na LinkedIn: Klik!
 
11.11
 
Wiem, że dzisiaj jest Dzień Niepodległości w naszym pięknym kraju i z tej okazji oczywiście polecamy najserdeczniej czytanie polskich pisarzy. W ramach naszego cyklu tygodni tematycznych proza polska miała swój tydzień jakiś czas temu. W antykwariacie trwa teraz tydzień tematyczny z prozą niemiecką i specjalnie dla Państwa przedstawiamy ciekawe propozycje z tego działu. Dziś to są książki następujące:
 
Czarny obelisk / Erich Maria Remarque - Klik!
Czwarta strona okładki mówi o książce tak: "Jest rok 1923 w Niemczech, apogeum szalejącej inflacji. Bohaterowie, których młodość upłynęła w okopach I wojny światowej, muszą teraz walczyć dalej - o chleb, godność, przyjaźń. Ta głęboko ludzka książka wydaje się kwintesencją twórczości Remarque'a." Jeśli to brzmi dla Was zachęcająco, to zapraszamy do zakupu. Książka jest teraz tańsza i jej cena wynosi: 15,21 zł.
 
Kasztelanka / Iny Lorentz - Klik!
To, co prawda, drugi tom trylogii, ale mamy też w antykwariacie dostępny tom pierwszy, a trzeci możemy w razie potrzeby sprowadzić dla czytelnika. To powieść historyczna, której akcja dzieje się w czasie powstania husytów. Główną bohaterką jest Maria, która w tej części trylogii traci majątek i musi uciekać z rodzinnego zamku. Próbuje odnaleźć męża, który wyruszył na wojnę. Pod pseudonimem Iny Lorentz kryje się para autorów: Iny Lorentz i Elmar Maron. Cena książki w tym tygodniu jest obniżona i wynosi: 16,11 zł.
 
Niemieckie rozliczenia : przeciwko tępemu nakazowi jedności / Gunter Grass - Klik!
To polityczne przemówienia i artykuły wygłaszane i pisane na przestrzeni lat 1960-1990. Książka zawiera 17 rozdziałów, w których autor zabiera głos w kwestii niemieckiej, mówiąc o nauce, jaką Niemcy powinni wyciągnąć z przeszłości. Książka jest teraz tańsza niż regularnie i jej cena wynosi 13,41 zł.
 
Dziewiąty syn Wita Stwosza / Marianne Bruns - Klik!
To powieść o wielkim artyście epoki gotyku Wicie Stwoszu. Ukazany jest on w Norymberdze, w otoczeniu rodziny, przyjaciół i uczniów, którzy kontynuowali jego dzieło. Ten okres jego życia, po powrocie z Krakowa, gdzie ukończył swe monumentalne dzieło "Ołtarz Mariacki", to czas powstawania równie wspaniałych rzeźb. Książka została wydana w 1991 roku w znanej serii Klub Interesującej Książki PIWu, naszym zdaniem to dobra rekomendacja dla poszukujących ciekawych książek do czytania.
 
Artykuł na LinkedIn: Klik!
 
Wszystkie książki z działu Proza niemiecka można obejrzeć w naszym antykwariacie przy ulicy Wysokiej 16 w Toruniu lub w naszym sklepie internetowym: Klik!
 
Na wszystkie tytuły (150 książek) obowiązuje teraz rabat -10%, czyli większość możecie kupić za około 11-12 zł.
 
  

31.10-7.11.2020 Tydzień z prozą francuską

Zaczynamy nowy #tydzieńtematyczny w antykwariacie. Zajmiemy się prozą francuską, pokażemy najciekawsze książki z naszych półek, opowiemy o nich, antykwariuszka zezna co czytała, a co jeszcze przed nią. Chętnie poczytamy o Waszych ulubionych powieściach lub autorach z Francji. Jeśli Mały Książę, Trzej Muszkieterowie czy Nędznicy lub 20 000 mil podmorskiej żeglugi to Wasz klimat, zapraszamy do udziału online lub stacjonarnie (jeśli nie zamkną nas w trakcie). Wszystkie książki z działu "Proza francuska" są w tym tygodniu tańsze o 10%. #literaturafrancuska #francja #elegancja #książki #livres #books #bucher #czytanie #antykwariat #toruń #księgarnia #bookstore #bookshop #librairie #książkiużywane #usedbooks #oldbooks #toruńskiantykwariat #antykwariatksięgarski #indiebookshop #buylocal #shopindie

 

3.11.

Kolejny dzień w naszym Tygodniu z prozą francuską, a cztery książki wybrane przez nas dziś dla Was to:

Onitsza / J. M. G. Le Clezio - Klik!
Regularna cena książki 12,90 zł, tylko w tym tygodniu jest obniżona o 10% i wynosi 11,61 zł
 
Klejnoty : opowiadania / Guy de Maupassant - Klik!
Regularna cena książki 12,90 zł, tylko w tym tygodniu jest obniżona o 10% i wynosi 11,61 zł
 
Carmen / Prosper Merimee - Klik!
Regularna cena książki 14,90 zł, tylko w tym tygodniu jest obniżona o 10% i wynosi 13,41 zł
 
Lęki króla Salomona / Romain Gary (Emile Ajar) - Klik!
Regularna cena książki 12,90 zł, tylko w tym tygodniu jest obniżona o 10% i wynosi 11,61 zł
 
Wszystkie książki z Prozy francuskiej znajdziecie tutaj: Klik!
Zapraszamy do antykwariatu przy ulicy Wysokiej 16 w Toruniu (tymczasowe godziny otwarcia: 11-16) oraz do naszego sklepu internetowego: antykwariat-torun.pl

5.11.

Robi się coraz straszniej dookoła, w naszych głowach coraz więcej stresu i lęku. Jeśli każdy robi to, co niego należy przestrzegając zaleceń, to pojawia się jednak odrobina spokoju i stres jakby mniejszy. W antykwariacie też robimy to, co umiemy najlepiej, czyli szukamy dla książek nowych właścicieli. Trwa też nasz tydzień tematyczny z prozą francuską. Dziś zdjęłam z półki następujące książki:
 
Kochankowie z Kandaharu i inne opowiadania/ Artur De Gobineau - Klik!
To zbiór ośmiu opowiadań żyjącego w latach 1816-1882 pisarza, dyplomaty, filozofa uchodzącego za twórcę teorii rasizmu (za Wikipedią). Książkę rozpoczyna 16-stronnicowy wstęp autorstwa Juliana Rogozińskiego, z którego dociekliwy czytelnik dowie się szczegółów o życiu i twórczości autora opowiadań. Zdaniem autora wstępu, tom zawiera arcydzieła nowelistyki, zaintrygowanych potencjalnych czytelników zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Książka jest teraz dostępna w cenie o 10% niższej od ceny regularnej 14,90 zł, czyli za 13,41 zł.
 
Martwy osioł i zgilotynowana kobieta / Jules Janin - Klik!
Ze skrzydełek obwoluty dowiadujemy się, że autor żyjący w latach 1804-1874 był barwną postacią balzakowską, dostarczył Balzakowi rysów charakterystyki karierowiczów gotowych zrobić wszystko dla urządzenia się w literaturze i dziennikarstwie. Ze wstępu autorstwa Macieja Żurowskiego dowiadujemy się, że książka ma cechy literatury łatwej i jest rezultatem koniunkturalizmu autora. Książka zawiera ciekawe czarno-białe ilustracje autorstwa Tony'ego Johannot'a pochodzące z oryginalnego francuskiego wydania z 1842 roku. Zaciekawionych tą książką zapraszam do skorzystania z obniżki ceny regularnej 14,90 zł do 13,41 zł w tym tygodniu.
 
Nocny lot / Antoine de Saint-Exupery - Klik!
Autor to jeden z najpopularniejszych pisarzy francuskich XX wieku, który sławę literacką zdobył opublikowaną w 1931 roku powieścią Nocny lot. Jak czytamy w posłowiu, o sukcesie książki zdecydowała jej warstwa fabularna, czyli relacja z autentycznych przeżyć pilotów liniowych, z ich dramatycznej i zwycięskiej walki o utrzymanie nocnych lotów w lotnictwie komunikacyjnym. Sukces zawdzięcza powieść także wprowadzeniu do literatury nowego punktu widzenia ziemi-oglądanej z kabiny pilota. Naszym zdaniem ta książka to idealny prezent dla osoby pasjonującej się lotnictwem. Teraz cena książki jest niższa od ceny regularnej 12,90 zł i wynosi 11,61 zł.
 
Trucizna królewska / Maurice Druon - Klik!
To trzeci tom cyklu historycznego pt. Królowie Przeklęci, ukazującego jedną z najburzliwszych i najciekawszych epok w historii Francji, okres panowania ostatnich Kapetyngów (lata 1314-1342). Zainteresowanych tym i innymi tomami cyklu zapraszamy do skorzystania z oferty obniżki cen wszystkich książek o 10%, w przypadku tej książki cena jest obniżona z 19,90 zł do 17,91 zł.
 
Cała nasza oferta prozy francuskiej jest tutaj: Klik!
Też o książkach na LinkedIn.

 

26-31.10.2020 Tydzień z prozą angielską

 

W tym tygodniu zapraszamy do naszego działu z literaturą angielską, tzn. autorstwa pisarek i pisarzy wywodzących się z Wielkiej Brytanii. Jak co tydzień, będziemy prezentować ciekawe książki z tej półki i zachęcać do sięgnięcia po nie. Liczymy na rozmowę z Wami, choćby poprzez komentarze pod postami. Jacy są Wasi ulubieniu autorzy z Wysp Brytyjskich, które tytuły są dla Was wyjątkowe? Mamy nadzieję, że nasza oferta zainteresuje Was. Dodatkową zachętą do zakupów może być rabat -10% który będzie obowiązywał przez cały czas tydzień do soboty 31.10. do godziny 23:59. Rabat nalicza się automatycznie przy zakupach na www.antykwariat-torun.pl i obowiązuje też przy zakupach na miejscu w antykwariacie.

26.10

Na początek nowego tygodnia tematycznego mieszanka wybuchowa z prozy angielskiej:
Diablica / Fay Weldon - Klik!
Listy o modlitwie i moralności / Clive Staples - Klik!
Trafny wybór / J. K. Rowling - Klik!
 
27.10
 
Wtorek z prozą angielską przedstawia się następująco:
Widzialna ciemność / William Golding - Klik!
Kochanica francuza / John Fowles - Klik!
Ciemny jak grób,w którym spoczywa mój przyjaciel / Malcolm Lowry - Klik!
Kim / Rudyard Kipling - Klik!
Na te i wszystkie inne książki w dziale "Proza angielska" obowiązuje do soboty 31.10 rabat -10%. Zapraszamy: Klik!
Artykuł na LinkedIn: Klik!
 
28.10
Środa, więc duchowo strajkuję, ale antykwariat to coś więcej niż moje osobiste poglądy, to firma, która musi działać, bo jak przestanie działać, to upadnie. A więc działamy.
 
Czym się kieruję przy wyborze książek do codziennych poleceń w tygodniu tematycznym? Tym, czym każdy antykwariusz-księgarz przy konstruowaniu swojej oferty, czyli preferencjami własnymi, kształtowanymi m.in. przez preferencje naszych klientów, przyjaciół, znajomych, rodziny. Wybieram książki, które sama chętnie bym przeczytała, o których coś słyszałam, autorów, których cenię lub wiem, że warto ich poznać.
 
Made in England / Graham Greene - Klik!
To książka wydana w dawnej, ale ciekawej i poczytnej serii Biblioteczka Konesera wydawnictwa Prószyński i S-ka. Graham Greene to jeden z najchętniej czytanych powieściopisarzy brytyjskich, którego charakterystyczny styl pisarski jest rozpoznawalny niezależnie od tego czy czytamy akurat jego książkę sensacyjną, polityczną czy romans. Polecana powieść pt. Made in England to historia bliźniaczego rodzeństwa, które różni się między sobą dość znacznie m.in. trybem życia. Siostra stara się sprowadzić do siebie brata podróżującego po świecie i zmienić jego styl życia.
 
Letnie historie, zimowe opowieści / David Lodge - Klik!
To zbiór opowiadań powstających na przestrzeni trzydziestu lat. Jak sugeruje tytuł, część to utwory, których akcja rozgrywa się w czasie latem w czasie odpoczynku i letnich prac. Druga część to opowiadani, w których tłem jest angielska zima.
 
Kochanek Lady Chatterley / David Herbert Lawrence - Klik!
Powieść Walijczyka została skonfiskowana po ukazaniu się w Anglii w 1928 roku i autor musiał ją w 1929 roku na własny koszt wydać w Ameryce przemycając tekst partiami. Czyż już to nie brzmi zachęcająco?
 
Kenilworth / Walter Scott - Klik!
To powieść z cyklu poświęconego historii Anglii. Z wielką erudycją, ale bez naukowej pedanterii autor przedstawił tu epizod z czasów królowej Elżbiety-przyjęcie, jakie wydał w 1575 roku na cześć monarchini jej faworyt, mąż stanu i głośny intrygant, hrabia Leicester.
 
Jeśli te książki Was zainteresowały, to zapraszamy do przyjrzenia się im szczegółowo w naszym antykwariacie w Toruniu przy ulicy Wysokiej 16 (czynnym teraz w godzinach 11-16) lub w naszym sklepie internetowym: Klik!
 
Na wszystkie tytuły z prozy angielskiej obowiązuje do końca tygodnia rabat -10%. Zapraszamy!
 
Artykuł na LinkedIn: Klik!
 
30.10
 
Dziś piątek, ostatni dzień Tygodnia z prozą angielską i ostatnia prezentacja czterech książek z tej półki. Na dziś wybrałam dla Was i dla siebie następujące propozycje lekturowe:
 
Jabłko / Michał Faber - Klik!
To kontynuacja bestsellerowej powieści Fabera Szkarłatny płatek i biały. Jedna z recenzji zamieszczonych na skrzydełku okładki mówi tak: "Wracając do swej najlepszej powieści, budząc jej bohaterów z głębokiego snu, autor zawsze podejmuje ryzyko. A co jeśli nie podoła wyzwaniu? Bez obaw! Michel Faber wie, jak ożywić swoich ulubieńców. Lektura Jabłka to czysta rozkosz."
Lektura Szkarłatnego płatka była dla mnie ogromnie wciągająca i pozwoliła przenieść się do dawnego Londynu ze wszystkimi jego niewesołymi realiami, podobnie jak podczas czytania Klubu Pickwicka. Chętnie sięgnę po Jabłko, żeby znów poczuć tę atmosferę, choć nie będzie to już tak długo przygoda, Jabłko liczy tylko trochę ponad 200 stron:(
 
Oberża na pustkowiu / Daphne Du Maurier - Klik!
Pierwsza w oczy rzuca się okładka tej książki, lekko przerażająca, jednak patrząc na datę wydania (1991) już trochę rozumiem:) To taka maniera początku lat 90. XX wieku. Treść książki powinna być za to ciekawa i atrakcyjna. Jak czytamy na tylnej okładce, to powieść obyczajowa o frapującym wątku romansowo-przygodowym, której miejscem akcji jest tytułowa oberża "Jamajka", zagubiona wśród bezludnych torfowisk, za dnia niegościnna, nocą otwarta dla typów spod ciemnej gwiazdy: złodziei, przemytników, morderców...
 
Trzech panów w łódce (nie licząc psa) / Jerome K. Jerome - Klik!
O tej książce słyszałam mnóstwo bardzo pozytywnych opinii i czytałam na kilku blogach, że jest świetna i pełna humoru. Gdybym więc miała dzisiaj wybierać lekturę na najbliższe dni, to z pewnością byłaby to ta książka. Książka składa się z dziewiętnastu rozdziałów, każdy na początku zawiera krótkie streszczenie, np. rozdział ósmy tak jest streszczony: "Szantaż. Należyty tryb postępowania. Egoizm i grubiaństwo właścicieli gruntów nad rzeką. Tablice z ostrzeżeniem. Harris nie kocha bliźniego swego. Jak Harris śpiewa pieśń komiczną? Przyjęcie w wyższych sferach. Haniebny postępek dwóch młodych nicponiów. Zbędna informacja. Jerzy kupuje banjo."
 
Karawana / John Galsworthy - Klik!
Autor otrzymał w 1932 roku literacką Nagrodę Nobla. Jego Saga rodu Forsythe'ów to wielotomowa powieść, nad którą pracował ponad 20 lat. Właśnie tę Sagę przeczytałabym najchętniej, ale na razie jestem w trakcie lektury innej wielotomowej sagi (Diana Gabaldon Obca itd.) i nie chcę się odrywać na zbyt długo. Karawana to zbiór opowiadań, zawiera szesnaście utworów, więc do czytania między większymi powieściami nadaje się idealnie. Ze słowa wstępnego do książki dowiadujemy się, że Karawana daje pełny obraz twórczości nowelistycznej pisarza i tom ten zawiera najcenniejsze utwory. A więc: nic tylko czytać!
 
Te i wszystkie inne książki z działu Proza angielska są jeszcze do jutra tańsze o 10%. Rabat dotyczy zakupów na miejscu w antykwariacie i na naszej stronie www.antykwariat-torun.pl Pełna oferta jest tu: Klik!
 
Artykuł na LinkedIn: Klik!
 
 

19-23.10.2020 Tydzień z fantastyką i horrorem

Październik to dobry czas na przygodę z innymi światami, także w książkach. Od dziś (poniedziałek 19.10) będziemy prezentować Wam książki z naszego regału z fantastyką i horrorem. Dookoła grasuje wirus i ta jesień może być straszna dla nas wszystkich z powodów zdrowotnych, być może nie potrzebujemy dodatkowych bodźców w kwestii straszenia. Potraktujmy więc serio realne zagrożenie, starajmy się zachowywać zgodnie ze zdrowym rozsądkiem, a w wolnym czasie odlatujmy i czytajmy o fantastycznych światach i problemach odległych galaktyk. Na wszystkie książki z działu "Fantastyka" i "Horror" w naszym sklepie internetowym oraz w antykwariacie stacjonarnym obowiązuje przez ten tydzień rabat -10%.

23.10

Ten tydzień w naszym kraju dziwnie wiążę się z tematyką naszego tygodnia tematycznego w antykwariacie. No ale nasza decyzja o tygodniu z fantastyką i horrorem podjęta została jakiś czas temu i nie spodziewałyśmy się takiego powiązania z rzeczywistością.
 
W antykwariacie staramy się rozwiązywać problemy pracując z jeszcze większym zaangażowaniem. Dlatego nie dajemy się i pracujemy dla Was.
 
Cztery książki fantastyczne do pokazania dziś to:
 
Gdzie dawniej śpiewał ptak / Kate Wilhelm - Klik!
Opis z tyłu okładki wcale nie brzmi jak fantastyka: "Ludzkość staje w obliczu zagłady. Grupka zdesperowanych naukowców poszukuje sposobu ocalenia gatunku..."
 
Chronolity / Robert Charles Wilson - Klik!
Tutaj z tyłu okładki też nawiązanie do aktualnej sytuacji jeśli chodzi o datę: " W 2021 roku w Tajlandii wyrasta nagle kilkudziesięciometrowy złowrogi monument upamiętniający zwycięstwo tajemniczego Kuina... z roku 2041."
 
Magiczne dziecko : Słudzy Arki Księga III / Jonathan Wylie - Klik!
Tutaj wszystko jak trzeba w fantastyce: "Następuje trzeci atak złowrogich sił, aby go odeprzeć, trzeba wyzwolić pierwotnie utajoną moc Ziemi."
 
Hotel Transylvania / Chelsea Quinn Yarbro - Klik!
Ta książka to solidne dzieło podzielone na trzy części odpowiadające różnym bohaterom: Hrabia de Saint-Germaine, Madelaine Roxane Bertrande de Montalia i Baron Clotaire Odon Jules Valince Pieux de Saint Sebastian. W Epilogu i Notatkach na marginesie wyjaśniona jest historia Hotelu Transylvania, hrabiego de Saint-Germaine i wampiryzmu.
 
Zapraszamy do lektury! Jeszcze tylko dziś do 23:59 trwa obniżka cen wszystkich naszych książek z działów Fantastyka i Horror. Rabat wynosi 10%, warto przejrzeć naszą ofertę w antykwariacie przy ulicy Wysokiej 16 w Toruniu lub w naszym sklepie internetowym: Klik!
 
Link do LinkedIn: Klik!

22.10

U nas czwartek z fantastyką i horrorem, a dookoła coraz więcej zakażeń i strachu. Trzymajmy się, stosujmy się do zaleceń, bądźmy rozsądni i spokojni. W antykwariacie zachowujemy wszystkie obowiązujące zasady, każde z naszych pomieszczeń ma mniej niż 100 m kw. powierzchni, a więc do każdego może wejść do pięciu osób. Nosimy maseczki, mamy przy wejściach płyny do dezynfekcji oraz jednorazowe rękawiczki jeśli ktoś chce, regularnie wietrzymy pomieszczenia i myjemy detergentem wszystkie powierzchnie. Czujemy się dobrze, nie mamy żadnych objawów zakażenia i jeśli Wy też tak się czujecie, to zapraszamy do nas, jesteśmy otwarci od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18 i w soboty 10-15.
 
A teraz do sedna-polecamy dzisiaj następujące tytuły:
 
Krypta Bestii / A. E. Von Vogt - Klik!
To zbiór trzynastu opowiadań pochodzących z kilku amerykańskich tomów autora zafascynowanego nieortodoksyjnymi gałęziami wiedzy, takimi jak semantyka ogólna Alfreda Korzybskiego czy dianetyka L. Rona Hubbarda.
 
Kleszcze śmierci / Guy N. Smith - Klik!
To kolejny tom cyklu "Kraby" opowiadającego o atakach monstrualnych krabów, które w tym tomie są silniejsze i bardziej żądne ludzkiej krwi. Jeśli ktoś lubi czytać tego typu książki, to mamy w antykwariacie jeszcze więcej tytułów autorstwa Guy N. Smitha oraz innych horrorów.
 
Jeśli z Faustem co się nie uda / Roger Zelazny, Robert Sheckley - Klik!
To kontynuacja powieści pt. Przynieście mi głowę Księcia, w której autorzy opowiedzieli historię wielkich milenijnych zawodów pomiędzy siłami Dobra i Zła. W tej książce demon Mefistofeles uczestniczy w nowym współzawodnictwie z archaniołem Michałem, ludzkość zaś reprezentuje doktor Johann Faust, znakomity alchemik, filozof i nieznośny zarozumialec.
 
Gość z głębin : Opowiadania fantastyczno-naukowe / Praca zbiorowa - Klik!
To wybór polskich opowiadań następujących autorów: Krzysztof Boruń, Konrad Fiałkowski, Ryszard Głowacki, Waldemar Łysiak, Aleksandra Mączka, Zbigniew prostak, Krzysztof Rogoziński, Stefan Weinfeld, Adam Wiśniewski-Snerg, Janusz A. Zajdel.
 
Te i inne tytuły książek fantastycznych i horrorów znajdziecie w naszym antykwariacie przy ulicy Wysokiej 16 w Toruniu oraz w naszym sklepie internetowym: Klik!
 
LinkedIn: klik!

21.10

Środa z fantastyką i horrorem przedstawia się następująco: prezentujemy cztery książki z półki i zachęcamy do obejrzenia pozostałych książek dostępnych w antykwariacie przy ulicy Wysokiej 16 w Toruniu lub w naszym sklepie internetowym: Klik!
 
Kronika Akaszy Metempsychoza / Jacek Sawaszkiewicz - Klik!
Metempsychoza to trzeci tom cyklu powieściowego Kronika Akaszy. Książka należy do powieści psychologiczno-obyczajowych o sensacyjnej fabule. W fikcyjnym amerykańskim mieście trzeba wyjaśnić przyczyny zamachu na gubernatora oraz serię tajemniczych zgonów w klinice psychiatrycznej. Opisywane zdarzenia rozgrywają się na dwóch płaszczyznach rzeczywistości.
 
Na tropach jednorożca / Mike Resnick - Klik!
Z tyłu okładki napisane jest tak: "Dziwny jest ten Nowy Jork. Żółte słonie zamiast taksówek, na chodnikach-skrzaty i elfy, a w podziemiach metra rozpanoszyły się gnomy. Przybysz z naszego świata, prywatny detektyw, walczy z demonem zła."
 
Tunel / Harry Adam Knight - Klik!
Jeśli ktoś ma ochotę na horror z olbrzymim pasożytem grasującym w tunelu, to ta książka jest dla niego:)
 
Z Archiwum X : strach / Les Martin - Klik!
Dzisiejszym 38-latkom nie trzeba przedstawiać agentki Scully i agenta Muldera. To oni przyciągali przed ekrany zasłużonego programu drugiego telewizji publicznej widzów spragnionych kolejnych zagadek ze świata 'paranormal acitivity'. Popularny serial 'Z Archiwum X' doczekał się też edycji książkowych, których egzemplarze trafiają i do naszego antykwariatu. Zapraszamy do lektury:)
 
Te i inne tytuły z działów 'Horror' i 'Fantastyka' znajdują się stale na naszym regale w antykwariacie. Jeśli to jest Wasz ulubiony typ literatury lub jeśli macie ochotę go poznać, zapraszamy!
 
Artykuł na LinkedIn: Klik!
#horror

 

20.10

Tygodnia z fantastyką i horrorem dzień drugi.
 
Na początek klasyk horroru, czyli Graham Masterton i książka pt. Dżinn: Klik!
Nie wiemy, czy teraz jest czas na horrory. Gdyby 2020 był rokiem jak każdy inny, to teraz byłby idealny czas na takie książki. Przed Halloween, Samhain czy Dziadami, w atmosferze mrocznej jesieni, kiedy szybko robi się ciemno i można łatwo poczuć klimat takich książek. Ale ten rok jest inny i strach o zdrowie najbliższych codziennie nam towarzyszy nawet bez książkowych strasznych historii. Mimo wszystko uważamy, że książki mogą pomóc oderwać się od rzeczywistego strachu i stresu. Może taki "fantastyczny", nieprawdziwy strach przed potworami z książek pozwoli komuś się oderwać od codziennych trosk. Na to liczymy:)
 
Zapraszamy więc do naszego działu "Horrory" - Klik!
 
Najdalszy brzeg / Ursula Le Guin - Klik!
 
Pierwsi ludzie na Księżycu : powieść / Herbert George Wells - Klik!
 
Korona śniegu i krwi / Elżbieta Cherezińska - Klik!
 
Cały dział "Fantastyka" z podziałem na "Fantasy" i "Science-Fiction" jest tutaj: Klik!
 
Wszystkie tytuły są do piątku 23.10 tańsze o 10%. Zapraszamy do zamawiania online i do kupowania na miejscu w antykwariacie:)
 
Wersja na LinkedIn: Klik!
 

15-17.10.2020 Noc Księgarń. Toruński Antykwariat Księgarski

To już druga Noc Księgarń, czyli wieczorne i nocne spotkania w księgarniach w całej Polsce. Antykwariat przygotował dla Was następujące atrakcje:
Spotkanie z Tomaszem Stochmalem w czwartek 15.10 godz. 18:30,
Spotkanie z Anetą Jadowską w piątek godz. 18:30,
Nocne czytanki dla dzieci w sobotę godz. 18:30,
Kiermasz książek-dubletów i książek z małymi defektami w dniach 15-17.10 w godzinach otwarcia antykwariatu
Wkrótce więcej szczegółów:)

Uwaga! Ze względu na nasze wspólne bezpieczeństwo podczas wydarzenia obowiązuje limit miejsc - zapisy za pośrednictwem maila poczta@antykwariat-torun.pl (w przypadku ogłoszenia czerwonej strefy wydarzenie odbędzie się wyłącznie online - poinformujemy o tym na naszym Facebooku). Uczestnicy wydarzeń stacjonarnych są zobowiązani do zakrywania nosa i ust. Więcej informacji o obostrzeniach związanych z #COVID19

 

09-16.10.2020 Tydzień ze sztuką - Klik!

Nowy tydzień tematyczny zaczynamy zawsze w piątek, ale w tym tygodniu w sobotę:) Tym razem zapraszamy Was szczególnie do naszego działu Sztuka - Klik!. Poza obniżeniem cen wszystkich książek w tym dziale (nowych i używanych) o 10%, przygotowałyśmy specjalne prezentacje kilkudziesięciu tytułów, na które warto zwrócić uwagę. Codziennie (oprócz niedzieli, kiedy odpoczywamy) będziemy Wam pokazywać książki, które warto zobaczyć. Będziemy przekonywać, że sztuka to ważna część życia i warto mieć ją pod ręką, zwłaszcza w postaci książek z ilustracjami dzieł sztuki. Zapraszamy! 

13.10.2020

Wtorek ze sztuką zaczyna się od przeglądu czterech książek.
 
Artystyczna spuścizna dawnej Rusi a współczesność / Wiera Lichaczowa, Dymitr Lichaczow - Klik!
Autorzy przedstawiają tu w przystępnej formie olbrzymi materiał ikonograficzny i literacki, obejmujący kilka stuleci kultury dawnej Rusi, od X do XVIII wieku. Omawiają zabytki staroruskiego piśmiennictwa i malarstwa uwydatniając ich ponadhistoryczną, humanistyczną treść, szczególnie aktualną w epoce współczesnej.
 
Impresjoniści / Joanna Guze (1973) - Klik!
Głównymi bohaterami tej książki są: Edouard Manet, Claude Monet, Edgar Degas, Auguste Renoir, Camille Pissarro i Paul Cezanne. Ich sylwetki ukazała autorka na bogatym tle wydarzeń kulturalnych i politycznych epoki.
 
Dawni mistrzowie / Wiktor N. Łazariew - Klik!
Autor zebrał w książce artykuły o malarzach XVII i XVIII stulecia, takich jak: Rubens, Adrian Brouwer, Velazquez portrecista, Frans Hals, Rembrandt portrecista, Vermeer, Ludwik Le Nain, Gabriel de Saint-Aubin, Chardin. Książka zawiera 100 stron tekstu i 178 czarno-białych reprodukcji obrazów.
 
Muzeum Narodowe w Krakowie. Zbiory Czartoryskich. Historia i wybór zabytków / Praca zbiorowa - Klik!
Album wydany w 1978 roku przez Arkady to opis 121 dzieł sztuki: obrazów, rękopisów iluminowanych, rysunków, akwarel, rycin, dzieł rzemiosła artystycznego, militariów, eksponatów sztuki starożytnej oraz KSIĄŻEK ze Zbiorów Czartoryskich. Katalog poprzedzony jest wstępem przypominającym dzieje tego narodowego skarbca pamiątek, dzieł sztuki i kultury.
 
Te i wszystkie inne książki z działu Sztuka są do kupienia w naszym antykwariacie przy ulicy Wysokiej 16 w Toruniu (górny/stary/mały antykwariat). Każda książka jest też dostępna online w naszym sklepie internetowym: Klik!
 
Do piątku obowiązuje rabat -10% na cały dzieł Sztuka.
 
Polecamy książki o sztuce, zwłaszcza teraz, kiedy ograniczenia w zwiedzaniu czy w ogóle brak takiej możliwości dotyczy galerii (sztuki), muzeów czy wystaw. Lektura książek o sztuce może też być świetnym wstępem teoretycznym do naszych przyszłych wizyt w miejscach pełnych sztuki, których nie możemy już teraz beztrosko odwiedzać.
Ten tekst na LinkedIn: Klik!
 

12.10.2020

Tydzień ze sztuką w antykwariacie to także prezentacja ciekawych tytułów z tej dziedziny będących w aktualnej ofercie naszego sklepu.
 
Portret w malarstwie / Ignacy Witz - Klik!
To popularne wydawnictwo prezentujące portret jako odrębny dział malarstwa, mający swoją historię, specyfikę i cechy charakterystyczne zależne od miejsca powstania. Książkę wydały Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, więc jej odbiorcą może być każdy zainteresowany tematem czytelnik, niekoniecznie specjalista.
 
Od Maneta do Polloka : słownik malarstwa nowoczesnego / w opracowaniu brali udział autorzy John Ashbery i inni, tłumaczyła z francuskiego Helena Devechy - Klik!
To estetycznie wydany i w stanie bez śladów używania słownik wychodzący naprzeciw zainteresowaniu sztuką nowoczesną. Zawiera rozległą panoramę tendencji, jakie do lat 90. XX wieku panowały w środowiskach artystycznych Europy i Ameryki.
 
Drzwi Gnieźnieńskie / Tadeusz Dobrzeniecki - Klik!
To monografia wydana przez Państwowy Instytut Wydawniczy w serii Klejnoty Sztuki Polskiej. Opisuje arcydzieło najdawniejszej sztuki polskiej na 21 stronach tekstu i 62 ilustracjach.
 
Sztuka XVIII wieku / Edmund i Juliusz De Goncourt - Klik!
To zbiór szkiców-monografii, które Goncourtowie poświęcili artystom osiemnastowiecznym, ich przemyślenia o sztuce i stosunku do sztuki. Zawiera następujące szkice: Watteau, Charidn, Boucher, La Tour, Greuze, Fragonard, Prudhon.
 
Wszystkie książki są dostępne w antykwariacie przy ulicy Wysokiej 16 w Toruniu i w naszym sklepie internetowym: Klik!
 
Na wszystkie tytuły z działu Sztuka obowiązuje teraz rabat -10%.
Więcej na LinkedIn: Klik!

02.-09.10.2020 Tydzień ze sportem - Klik!

Książki o sporcie to dziwna rzecz. Lepiej przecież ćwiczyć niż o ćwiczeniach czytać. Naszym zdaniem to duet idealny. Żeby ćwiczyć dobrze, trzeba zdobyć wiedzę jak to robić. Gdy nie ma możliwości spotkania z trenerem, książki mogą pomóc. Jest też drugi aspekt połączenia książek i sportu: trzeba mieć zdrowe i wysportowane ciało, nie tylko żeby książki przenosić z miejsca w miejsce (jak np. bibliotekarze, księgarze czy antykwariusze), ale też jeśli na czytaniu spędzamy długie godziny. Trzeba dbać o silne mięśnie grzbietu i rąk, te najbardziej przydają się przy czytaniu, ale w dobrej formie trzeba utrzymywać wszystkie partie mięśni. Zapraszamy na przegląd książek z działu "Sport" - Klik! i obniżkę cen na wszystkie tytuły z tego działu.

9.10.2020

Wiem, że to oklepane, ale: nie do wiary jak szybko leci czas. Dziś piątek i ostatni dzień tygodnia sportowego w antykwariacie. Nie mogło tak szybko minąć siedem dni! A jednak. Czas pędzi. Niech jak najszybciej miną nam dni w maseczkach na ulicach, niech nie będzie tych dni zbyt wiele, niech ten przeklęty wirus już sobie pójdzie. A żeby się oderwać od tych złych myśli, polecamy czytanie książek.

Ćwiczyć oczywiście nie przestajemy! Koniec tygodnia ze sportem nie oznacza końca aktywności fizycznej. Ćwiczenia i czytanie znakomicie pomagają oderwać myśli od problemów i zresetować umysł. Książki polecane przez nas dziś to:

50 legend futbolu - Klik!

As Roma : Słynne kluby piłkarskie / Piotr Leśniowski - Klik!

Od Aten do Melbourne 1896-1956 / W. Lipniacki, A. Miller - Klik!

Jak biegać na nartach? / Szymon Krasicki - Klik!

Na LinkedIn piszę jak przetrwać kolejne obostrzenia pandemiczne: Klik!

#usedbookstore #oldbookstore #vintage #usedbooks #antiquarian #bookshop #womenowned #sport #football #exercise #training #fitness #joga #antykwariat #książki #toruń #księgarnia #kameralnaksięgarnia #toruńskiantykwariat #antykwariatksięgarski #ulicaWysoka16 #kupujlokalnie #buylocal #indiebookshop #bookstore #buchhandlung #wysoka16 #książkiużywane #stareksiążki #oldbooks #promocja #toruńskastarówka #dobremiejsce #księgarniakameralna #bookshop #secondhandbookshop #pachnieantykwariatem

8.10.2020

Książki z działu Sport to także biografie sportowców. Naszym zdaniem warto je czytać i można się z nich wiele nauczyć. Elementy treningu i usprawnienia kondycji fizycznej i psychicznej mają uniwersalne zastosowanie. Sprawdzą się w życiu każdego z nas.
 
Przezwyciężyć strach / Monica Seles - Klik!
 
Polecamy też poradniki z ćwiczeniami dla amatorów. Mają tę zaletę w porównaniu z filmikami zamieszczanymi w internecie czy płytami DVD, że do korzystania z nich nie potrzeba prądu, ekranu ani internetu, tylko trochę miejsca i silnej woli.
 
Gimnastyka skuteczna : Program spalania tłuszczu / Petra Regelin - Klik!
 
Joga / Anna Sołtysiak - Klik!
 
Fizykoterapia : podręcznik dla wydziałów fizjoterapii medycznych studiów zawodowych / Tadeusz Mika - Klik!
 
Wszystkie nasze książki o tematyce sportowej są tutaj: Klik!
 
Więcej na LinkedIn: Klik!
 
 #usedbookstore #oldbookstore #vintage #usedbooks #antiquarian #bookshop #womenowned

 

7.10.2020

Sportu w antykwariacie ciąg dalszy. Dziś szczególnie polecamy trzy książki, a ogólnie polecamy wszystkie książki o sporcie, najlepiej w połączeniu z aktywnością fizyczną.
 
500 zagadek olimpijskich / Eugeniusz Skrzypek - Klik!
 
Karate : Wiadomości podstawowe / Jerzy Miłkowski - Klik!
 
Jeździmy na łyżwach / Zygmunt Nawrocki, Stanisław Zakrzewski - Klik!
 
Cały dział Sport jest przez tydzień objęty rabatem -10% na wszystkie tytuły. Zapraszamy do przejrzenia naszej oferty tutaj: Klik!
 
 
Więcej o przygotowaniu do zimowego szaleństwa: Klik!

 

6.10.2020

Wtorek ze sportem w antykwariacie zaczyna się i kończy na książkach. Praca w antykwariacie to też sport, angażujemy prawie wszystkie partie mięśni, czasem biegamy, czasem skaczemy, na pewno wspinamy się, dźwigamy, od czasu do czasu czymś rzucamy. Ta praca na pewno wymaga kondycji i wytrzymałości, ale po latach treningu przynosi znakomite rezultaty i automatyzm w układaniu książek na półkach, wypracowane techniki pakowania książek czy ocena masy książki bez użycia wagi osiągają wyżyny kunsztu.
 
Jednakowoż rozumiemy, że każdy ćwiczy to, co lubi lub musi. Chętnie przeczytamy co Wy ćwiczycie? Czy to lubicie? Czy się zmuszacie? Czy jest tak, że po początkowym zmuszeniu, potem zaczyna się to lubić, a w końcu uwielbiać i nie można przestać? Czy może jest coś, co musicie ćwiczyć, np. przy rehabilitacji?
 
W antykwariacie musimy dbać o kręgosłup i on jest najważniejszy, a raczej mięśnie go utrzymujące. Dlatego robimy przerwy w pracy na rozciąganie, jogę i rozruszanie kluczowych rejonów. A jak sport łączy się z Waszą pracą?
 
Wszystkie nasze książki o sporcie są tutaj: Klik!
 
Judo w samoobronie 3 / Bogusław Skut - Klik!
 
Dziewczyny na medal / Barbara Dworak - Klik!
 
Wyżej, nad poprzeczkę / Tadeusz Olszański - Klik!
 
Zlatan Ibrahimović : 11 Wspaniałych : Kolekcja Przegląd Sportowy - Klik!
 
Link do artykułu na LinkedIn: Klik!

 

5.10.2020

W dziale Sport mamy aktualnie 122 tytuły książek podzielonych na dyscypliny sportowe (tutaj jest wydzielonych 15 najpopularniejszych dyscyplin) oraz podkategorie:
 
"Biografie sportowców, wspomnienia, powieści" - tutaj znajdują się książki biograficzne, opisujące życie i działalność znanych sportowców, ich wspomnienia oraz powieści, w których głównym bohaterem jest sport:) - Klik!,
 
"Podręczniki naukowe AWF" - to tytuły wydane specjalnie dla studentów Akademii Wychowania Fizycznego lub przydatne im w czasie nauki podręczniki opisujące sport naukowo - Klik!,
 
"Olimpiady" - to dział, w którym znajdują się książki, których tematem przewodnik są olimpiady i igrzyska olimpijskie, ich historia, przebieg - Klik!,
 
"Ogólnie" - tu umieszczamy książki dotyczące sportu ogólnie, czyli np. encyklopedie sportu, czy książki popularyzujące sport - Kilk!.
 
Każdy miłośnik sportu, zarówno kibic, jak i amator ćwiczący swoją ulubioną dyscyplinę, znajdzie u nas coś interesującego dla siebie.
Zapraszamy do przejrzenia działu "Sport" w naszym antykwariacie stacjonarnych przy ulicy Wysokiej 16 w Toruniu (wejście od ulicy Dominikańskiej) oraz w naszym sklepie internetowym: Klik!

 Artykuł do przeczytania na LinkedIn - Klik!

25.09-02.10.2020 Tydzień z reportażem

 
2.10.2020
 
Piątek kończy Tydzień z reportażem w antykwariacie. Dziś o 23:59 kończy się obniżka cen wszystkich naszych książek z tego działu. Ponad 500 tytułów jest tańszych o 10%.
 
Tutaj cała oferta: Klik!
 
Specjalne polecenia na dziś to:
 
Ciudad Trujillo / Andrzej Wydrzyński - Klik!
Tytuł należy wymawiać: Sjuda Truchiljo, a słowa oznaczają Miasto Trujillo. Wydarzenia opisane w książce dotyczą Republiki Dominikańskiej i eksplozji tzw. "piątego świata", świata terroru, gwałtów i przemocy, skrytobójczych mordów i zamachów, porywanych samolotów pasażerskich i wysadzanych w powietrze domów towarowych. Czyli tylko dla czytelników o mocnych nerwach:)
 
Byłaś moim światem / Zdzisław Kowalczyk - Klik!
 
Imperium tysiąca Bogów / Jan Alfred Szczepański - Klik!
 
Algierskie osobliwości / Bronisław Troński - Klik!
To opowieść o wędrówkach po kraju ponad siedem razy większym od Polski, w którym Algierczycy kształtują dziś swój niepodległy byt narodowy. Książka zawiera dużo wiadomości z historii, geografii, socjologii, jest wzbogacona czarno-białymi fotografiami, mały, poręczny format 12/16 cm ułatwia transport i lekturę tej interesującej książki.
 
Dymisja dla anioła / Tadeusz Dobrzeniecki - Klik!
Książka ta zawiera plon konkursu ogłoszonego przez Spółdzielnię Wydawniczą "Czytelnik" i redakcję tygodnia "Polityka" pod hasłem "Nazywano ją Polską B". Autorzy-znani dziennikarze i publicyści-podejmują w swoich reportażach problematykę miasteczek i wsi ziem poszkodowanych przez historię i szybko nadrabiających późnienia: Rzeszowszczyzny, Kielecczyzny, Lubelszczyzny i Białostocczyzny.
Tekst na LinkedIn: Klik!
 
1.10.2020
 
Czwartek to przedostatni dzień Tygodnia z reportażem. Na dziś wybrałam 6 książek do szerszego zaprezentowania:
 
Kwiaty w pyle / Kusum Nair - to książka poświęcona indyjskiej wsi, autorka podróżowała przez rok po wszystkich okręgach Indii, rozmawiała z mieszkańcami o warunkach życia, o ich pracy i próbach dokonania zmian. Badała jak na wsi przyjmowane są planowane przez rząd próby generalnej przebudowy gospodarki rolnej. Książka podzielona jest na rozdziały geograficznie według okręgów, w każdym z rozdziałów jest 3-8 reportaży. Więcej o książce: Klik!
 
Inaczej / Włodzimierz Kalicki - to zbiór jedenastu reportaży, których autor należy do pokolenia, którego biografia została określona przez wydarzenia Sierpnia osiemdziesiątego roku. Jego tematy to lata pięćdziesiąte, wydarzenia grudniowe i losy ludzi szukających swego miejsca w życiu w połowie lat osiemdziesiątych. Książkę wydano w serii Oko w Oko z Życiem. Więcej o książce: Klik!
 
Człowiek w bramie / Jacek Snopkiewicz - książka zawiera osiem reportaży napisanych przez nagradzanego dziennikarza dawnej "Kultury". Wydana w serii Oko w Oko z Życiem. Więcej o książce: Klik!
 
Dzieci bez dzieciństwa : O dramatycznej sytuacji dzieci we współczesnym świecie / Sebastian Karczewski, Krzysztof Warecki - książka wydana w 2004 roku przez Fundację Nasza Przyszłość dotyczy problemu niewolnictwa dzieci, wykorzystywania ich w wojnach i innych dramatycznych celach. Więcej informacji: Klik!
 
Człowiek, pojazd, droga : Felietony "Radia kierowców" / Andrzej A. Dobrzyński - to lżejsza propozycja, choć też porusza poważne tematy, to zbiór felietonów z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Choć każdy kierowca w naszym kraju ma o sobie jak najlepsze mniemanie, to jednak dobrze poczytać o różnych sytuacjach na drodze i pomyśleć o możliwych konsekwencjach swoich poczynań za kierownicą. Więcej o książce: Klik
 
Dziennik tematów / Krzysztof Kąkolewski - Klik!
 
Cała oferta reportaży przeceniona o 10% do jutra do godziny 23:59: Klik!
Całość na LikedIn: Klik!
 
30.09.2020
Środa z reportażem pod znakiem Ameryki. Może nocna debata kandydatów na prezydenta w USA spowoduje, że ktoś będzie chciał poszerzyć swoją wiedzę o tym wspaniałym kraju. Polecamy więc książki z serii Zachód z Bliska wydawanej w latach 70. i 80. XX wieku oraz inne reportaże o Ameryce.
 
Reagan i inni / Stanisław Głąbiński - klik!
Mafia / Gābor Gellērt - klik!
Koniecznie skandal / Maksymilian Berezowski - klik!
Jak odkrywałam Amerykę / Ewa Krasnodębska - klik!
Bóg kocha Amerykę / Maksymilian Berezowski - klik!
Wszystkie książki dostępne są w dziale "Reportaż/Literatura faktu" w dolnym "nowym" antykwariacie przy ulicy Wysokiej 16 (wejście od Dominikańskiej) w Toruniu oraz w naszym sklepie internetowym: https://antykwariat-torun.pl/
Tekst na LinkedIn - klik
 
29.09.2020
 
Wtorek z reportażem i z literaturą faktu. Wybrane na dziś książki to:
 
1. Znaszli ten kraj? (Cyganeria krakowska) oraz inne Wspomnienia o Krakowie / Tadeusz Żeleński Boy - Klik!
Wydanie z serii Biblioteka Narodowa, czyli ze wstępem (liczącym 74 strony) i komentarzem. Wstęp przedstawia biografię Boya-Żeleńskiego, jego biografię intelektualną, charakterystykę twórczości. Teksty Boya zawarte w książce to przede wszystkim jego felietony o Krakowie i związanych z nim ludziach, będą ciekawe nie tylko dla miłośników tego miasta.
 
 
2. Głos z Gułagu : Rozmowa z Olgierdem Wołyńskim / Ewa Berberyusz - Klik!
Ta książka to wstrząsający dokument tragicznych przeżyć Olgierda Wołyńskiego-syna polskich działaczy komunistycznych straconych w ZSRR w okresie czystek stalinowskich. Po aresztowaniu rodziców Olgierd trafił do radzieckiego sierocińca. Dalsze lekcje pobierał na Łubiance, w obozie w Archangielsku oraz na zesłaniu. Mając 29 lat przyjechał do Polski.
 
 
3. Do źródła muz : greckie wrażenia dyletanta / Jan Gawroński - Klik!
To dla odmiany barwne, literackie odbicie podróży autora po Grecji. Żywość i bezpośredniość opisu łączy się z wieloma ciekawymi przemyśleniami dotyczącymi kultury, sztuki czy religii greckiej, oczywiście wraz z ich oddziaływaniem i powiązaniami zarówno w świecie antycznym, jak z naszymi czasami.
4. Biała róża / Seweryna Szmaglewska - https://antykwariat-torun.pl/.../Biala-roza.../23997
Biała róża to wspomnienia autorki z Warszawy w przededniu wybuchu II wojny światowej, w pierwszych latach wojny i z pobytu w obozie.
 
Każdą z tych książek warto przeczytać, choć może to nie być miła lektura, ale tak już jest z literaturą faktu. Trzeba czytać, choć to wcale nie przyjemność i czasem boli.
 
Tutaj dział Reportaż/Literatura faktu w naszym sklepie internetowym: Klik!
 
Do piątku do godziny 23:59 obowiązuje rabat -10% na wszystkie tytuły z tego działu, więc warto zajrzeć:) Zapraszamy.
 
Ten tekst na LinkedIn: Klik!
 
28.09.2020

Poniedziałek z reportażem w antykwariacie zaczyna się od książki pt. Kłopoty z ciałem. Czytanki i reportaże autorstwa Klemensa Krzyżagórskiego wydanej przez Ossolineum w 1975 roku. W przedmowie do książki autor pisze tak:

"Termin <<reportaż>> w ogóle wywołuje nieporozumienia, jak zresztą wszystko, co znajduje się pomiędzy. A właśnie reportaż - twierdzi Maksym Gorki - znajduje się pomiędzy: <<reportaż stoi gdzieś pomiędzy badaniem a opowiadaniem>>. Przedmiotem reporterskiego badania - dodajmy - jest rzeczywistość społeczna, utkana z autentycznych, obiektywnie poznawalnych zdarzeń i procesów. Opowiadanie może być formą, w jakiej rezultaty reporterskiego badania są wyrażane, ale najczęściej bywa zaledwie sposobem ich przekazywania."

Tutaj link do książki: klik!

Druga książka to: Czy świadek szuka zemsty autorstwa Danuty Brzosko-Mędryk wydana przez Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej w 1983 roku. Opisane są w niej przeżycia związane z procesem przeciwko byłej strażniczce z Majdanka, Austriaczce z pochodzenia, Herminie Braunsteiner.

Tutaj link do książki: klik!

Meksyk-miasto trzech kultur Jolanty Klimowicz, książka wydana przez Ludową Spółdzielnię Wydawniczą w 1974 roku to relacja z podróży podzielona na trzy części: Miasto, Plac Trzech Kultur i Olimpiada. Książka zawiera liczne czarno-białe ilustracje, które świetnie uzupełniają tekst i pozwalają jeszcze lepiej poznać miasto.

Tutaj link do książki: klik!

Francuzi i Francuzki Jana Zakrzewskiego, książka wydana przez Książkę i Wiedzę w 1973 roku to podsumowanie notatek komentatora radiowego, który przez 7 lat przypatrywał się Francji i Francuzom. Z książki wyłania się inny obraz kraju i jego mieszkańców niż nasze o nich wyobrażenie. Całość podzielona jest na rozdziały dotyczące Paryża, Nieparyskiej Francji, wojska, kobiet, mężczyzn, młodzieży, biznesu i polityki.

Tutaj link do książki: klik!

Zapraszamy do antykwariatu przy ulicy Wysokiej 16 w Toruniu, czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18, w soboty 10-15.

Czytaj też na LinkedIn: klik!

26.09.2020
Tydzień z reportażem rozpoczęty!
 
 
Na początek: Ameryka kanadyjska autorstwa Jana Zakrzewskiego wydana przez Wydawnictwa Radia i Telewizji w 1988 roku. Książka ta przybliża czytelnikowi rodowód historyczny Kanady, pokazuje skomplikowane stosunki wynikające z konfliktu między dwiema Anglikami i Francuzami. Daje też pogląd na problemy Kanady, które stwarza rozległość, warunki klimatyczne, mozaika ludnościowa. W książce znajdują się kolorowe fotografie, które na pewno świetnie uzupełnią lekturę.
Tutaj link do książki: klik!
Pozostałe książki ze zdjęć są tutaj:
Antyk zmęczonej Europy / Piotr Kuncewicz - Klik!
Kwiaty w pyle / Kusum Nair - Klik!
Łowcy głów z Balikpapan : reportaże egzotyczne / Andrzej Konieczny - klik!
 
Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18 i w soboty w godzinach 10-15 do antykwariatu dolnego "nowego", czyli przy ulicy Wysokiej 16 z wejściem od Dominikańskiej.
 
Więcej o tym, dlaczego warto czytać reportaże jest tu: Klik!
 
25.09.2020
Tematem tygodnia będą tym razem reportaże. W sklepie internetowym antykwariatu mamy ponad 500 tytułów w tej kategorii. Są one podzielone na: reportaże społeczno-obyczajowe-, podróżnicze, wojenne, sądowe i polityczne. Codziennie będziemy prezentować książki z tego działu i zachęcać Was do czytania reportaży. To ważne, żeby wiedzieć co się dzieje na świecie, w Europie, w naszym kraju, regionie, miejscowości. Warto czytać, zwłaszcza, że teraz obowiązuje rabat -10% na wszystkie książki w tym dziale.
Zajrzyj: Reportaż.
Artykuł na LinkedIn.

19.09.2020-25.09.2020 Tydzień z prozą polską

Tym razem omówimy szczegółowo, pokażemy i porozmawiamy o książkach z działu "Proza polska". Z czym nam się kojarzą książki polskich autorów, czy to przykre wspomnienia lektur szkolnych, czy też emocjonująca lektura współczesnych pisarzy? A może coś innego? Na prawie 2000 tytułów z naszego sklepu internetowego obowiązuje w tym tygodniu rabat -10%. W antykwariacie stacjonarnym czekają regały pełne starszych, nowszych i całkiem nowych książek naszych rodzimych autorów. Zapraszamy do oglądania i rozmów od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18, w soboty 10-15.

Tu link do sklepu: link.

LinkedIn

25.09.2020

Dziś kończy się tydzień tematyczny z prozą polską w antykwariacie. Do godziny 23:59 trwa przecena wszystkich książek z tego działu w naszym sklepie internetowym.
Jest tam 1851 tytułów książek polskich autorów, wśród których można znaleźć klasykę, ale też lżejszą literaturę, lektury szkolne, powieści obyczajowe, romanse, felietony i powieści historyczne.
Antykwariat stacjonarny przy ulicy Wysokiej 16 w Toruniu jest dziś czynny do godziny 18:00.
Zapraszamy na parter, gdzie w starym antykwariacie znajdziecie: sztukę, toruniana, fantastykę, literaturę zagraniczną, książki w językach obcych i te wydane przed 1945 rokiem, kryminały, horrory i sensacje.
Zapraszamy do piwnicy, gdzie w nowym antykwariacie znajdziecie: literaturę polską, historię, kulinaria, książki dla dzieci i młodzieży, książki naukowe, technikę, budownictwo, marynistykę, lotnictwo, reportaże, biografie, religioznawstwo, prawo, pedagogikę, psychologię i sporo innych działów.

24.09.2020

Czwartek, czyli przedostatni dzień tygodnia tematycznego pod znakiem literatury polskiej w antykwariacie.
Dziś może zastanówmy się nad sprawą wyboru książki do czytania. Jak o tym decydujemy? Czy korzystamy z poleceń znajomych, czy blogerów, czy portali o książkach? Może ktoś z Was należy do jakiegoś klubu czytelniczego? Czy czytacie prasę o książkach? Czy zdarza Wam się zdecydować na zakup książki po obejrzeniu witryny księgarni?
 
Ja, antykwariuszka Aldona, decyduję się na czytanie konkretnej książki przeglądając półki bibliotek osiedlowych i księgarń, które odwiedzam. Rekomendacje czytelnicze czerpię z czasopism o książkach, z list książek nominowanych do nagród literackich. Czytam kilka blogów o książkach i rozmawiam o książkach ze znajomymi. Otrzymuję newslettery wydawnictw i hurtowni z książkami, z nich korzystam głównie przy zamawianiu książek do antykwariatu. Do oferty antykwariatu wybieram książki, które chciałabym przeczytać lub nasi klienci będą nimi zainteresowani.
 
Ten konglomerat informacji o tym, co warto przeczytać uaktywnia się w mojej głowie kiedy jestem w bibliotece lub księgarni. Buszując wśród regałów wybieram książki uwzględniając zasoby czasu i pieniędzy.
Na naszej półce z prozą polską można znaleźć nowe i używane książki. Wiele z nich to klasyka i rzeczy, które na pewno warto znać. Mamy też mniej lub wcale nie znanych autorów, ich też warto czytać! Przecież każdy znany autor był kiedyś początkujący i nie znany. A może nieznany autor z dawnych lat napisał coś proroczego... Może....
Proza polska jest o teraz o 10% tańsza w naszym sklepie internetowym.
 
 Link do artykułu na LinkedIn, gdzie piszemy więcej o poradnikach biznesowych.

23.09.2020

Tygodnia z literaturą polską dzień kolejny. Z niektórymi autorami jest problem, a nawet wiele problemów.
Na pierwszym zdjęciu są książki Melchiora Wańkowicza. Jego twórczość to głównie reportaże, a więc literatura faktu, ale u nas jest zakwalifikowany do prozy polskiej. Regały "proza polska" i "literatura faktu" na szczęście sąsiadują ze sobą, więc łatwo go znaleźć tak czy tak.
 
Za Wańkowiczem stoi Wiech, czyli Stefan Wiechecki, który z kolei jest kojarzony z twórczością satyryczną czy felietonami. W antykwariacie dział "Humor, satyra" jest już bardziej oddalony od "prozy polskiej", ale wciąż dość blisko.
 
Twórczość Sienkiewicza to przecież powieści historyczne, a ma u nas całe półki w "prozie polskiej".
Dosyć o problemach, bo dojdziemy do tego, że "Proza polska" to najbardziej uciążliwy dział w antykwariacie, a takich jest przecież więcej:)) Książki nie dają się łatwo zaszufladkować, o nie.
 
Na szczęście książki dają tyle radości i okazji do rozmów z klientami-czytelnikami, a te rozmowy z kolei dają tyle energii i wiary w sens naszej pracy, że żadna uciążliwość nam nie straszna. Zapraszamy na łowy w "Prozie polskiej". Do piątku do 23:59 trwa obniżka cen na wszystkie tytuły w tym dziale o 10%.
 

Artykuł na LinkedIn

21.09.2020

Literatura polska to chyba największy dział w antykwariacie. A najwięcej miejsca w nim zajmuje twórczość....
Dokładnie nie mamy tego ustalonego, choć wystarczyłoby policzyć książki na półce. Na oko wygrywa Józef Ignacy Kraszewski, tuż za zanim plasują się: Bolesław Prus i Henryk Sienkiewicz.
Czy lubicie twórczość tych tuzów naszej rodzimej prozy? Kto jest waszym ulubionym polskim pisarzem? Czy to ktoś z minionych epok, czy autor współczesny?
Zapraszamy do odwiedzenia naszego antykwariatu w Toruniu przy ulicy Wysokiej 16 (wejście od Dominikańskiej). Choć na miejscu jest wciąż tylko część naszych zbiorów, to do przejrzenia jest już 5 regałów pełnych twórczości polskich prozaików.
W naszym sklepie internetowym dział "Proza polska" podzielony jest chronologicznie na tytuły wydane po raz pierwszy przed 1945 rokiem i po tej dacie.
 
Chodzi tu o datę pierwszego wydania danego dzieła, a nie o datę wydania konkretnego egzemplarza. Książki z datą wydania (naszego konkretnego egzemplarza) przed 1945 rokiem mają swój osobny dział, który też będzie miał swój tydzień tematyczny wkrótce.
 

 

11.09.2020-18.09.2020 Tydzień z Kryminałami

18.09.2020

Tydzień z Kryminałami w antykwariacie kończy się dziś.
W naszym sklepie internetowym :
do końca dnia (piątek 18.09) trwa jeszcze obniżka na wszystkie tytuły w tej kategorii o 10%. Aktualnie to ponad 400 tytułów starszych i nowszych książek, polskich i zagranicznych autorów, znanych i nie znanych. Korzystając z rabatu jeszcze tylko dziś można zaopatrzyć się w zapas lektur na jesienne i zimowe wieczory. Zachęcamy!

17.09.2020

Kolejny dzień Tygodnia z Kryminałami.
Czy kryminały to książki, do których się wraca? Czy czytamy jeden tytuł po kilka razy? Czy jednorazowa lektura to dość jeśli chodzi o ten gatunek prozy?
Po przeczytaniu książki wiemy już przecież kto zabił i dlaczego. Odchodzi więc ważny aspekt przyjemności czytania kryminału, czyli dreszczyk emocji towarzyszący wyjaśnianiu się zagadki. Z drugiej strony, jeśli darzymy sympatią bohaterów czy mamy chęć jeszcze raz prześledzić akcję, to czemu nie przeczytać książki ponownie? A może sami chcemy napisać kryminał? Wtedy wielokrotne czytanie tej samej książki jest nawet wskazane, jednak tylko w przypadku dobrych książek uznanych autorów. Jeśli się wzorować, to na najlepszych:)
Które kryminały czytaliście więcej niż jeden raz? A może jakieś tytuły już znane planujecie ponownie przestudiować? Jakie to książki?
A jutro (ostatni dzień Tygodnia z Kryminałami) zajmiemy się okładkami tych książek.
Nasza oferta kryminalna jest tutaj: Kryminał.

LinkedIn

 

16.09.2020

To może dziś taki niebezpieczny temat do rozważań: jak się ma czytelnictwo kryminałów wśród profesji w nich opisywanych: profilerów, detektywów, prokuratorów i samych kryminalistów? Czy mają na co dzień tak dosyć tej tematyki, że dla relaksu czytają coś całkowicie innego? Czy może czytają kryminały i dobrze się przy tym bawią? Może stają się autorami, a przynajmniej inspiratorami dla opisywanych przez autorów historii? Ciekawe jak to jest.... Jeśli macie na ten temat jakieś przemyślenia, chętnie przeczytamy i porozmawiamy choćby w komentarzach.
 
Swoją drogą ciekawe, czy ktoś badał zjawisko inspiracji opisami zbrodni w książkach i w drugą stronę: czy autorzy napisali swoje powieści całkiem z własnej fantazji czy się czymś inspirowali...
 
Na pewno literatura faktu i archiwa dostarczają materiału aż nadto na napisanie powieści. Po literaturę faktu zapraszamy do antykwariatu, może znajdziecie coś, co stanie się początkiem Waszej książki...
 
Po kryminalne historie dawne i nowsze zapraszamy do naszego antykwariatu w Toruniu przy ulicy Wysokiej 16 (parter, stary antykwariat) oraz do naszego sklepu internetowego.
 
 
#antykwariat #książki #toruń #księgarnia #kameralnaksięgarnia #toruńskiantykwariat #antykwariatksięgarski
#ulicaWysoka16 #kupujlokalnie #buylocal #indiebookshop #bookstore #buchhandlung #wysoka16
#książkiużywane #stareksiążki #oldbooks #promocja #toruńskastarówka #dobremiejsce #księgarniakameralna
#bookshop #secondhandbookshop #pachnieantykwariatem #kryminały #kryminał #crime #krimi

15.09.2020

O kryminałach ciąg dalszy. Dziś o dwóch punktach widzenia, z których patrzymy w antykwariacie na wszystkie książki, nie tylko kryminały. To punkt widzenia czytelniczki i antykwariuszki.
 
Nie ma co udawać, kryminał to nie jest mój ulubiony gatunek prozy. Ale to nie przeszkadza od czasu do czasu zaczytać się w jakiejś tego typu powieści. Ambitne zadanie, które kiedyś wyznaczyłam sobie ja (antykwariuszka Aldona), żeby przeczytać po kilka tytułów z klasyki gatunku: Agathy Christie, Arthura Conan-Doyla, Georgesa Simenona, Erle'a Stanleya Gardnera niestety nie wypaliło. Przynosiłam do domu kolejne tytuły, czy to wypożyczone z biblioteki, czy to pożyczone z antykwariatu i niestety one przegrywały z innymi książkami, które wolałam czytać. Przeczytałam za to pojedyncze tytuły polskich autorów w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki przy mojej osiedlowej bibliotece. To były całkiem udane lektury, cieszę się, że je przeczytałam, ale sama z własnej woli bym po nie nie sięgnęła.
 
W pracy jednak nie chodzi o mnie, tylko o klientów-czytelników. W pracy codziennie staram się, aby czytelnicy znaleźli na półkach antykwariatu coś interesującego dla siebie. A kryminały to chyba najbardziej przywiązująca do siebie czytelników kategoria. Takiego głodu jak w oczach klientów przychodzących regularnie pytać, czy są nowe "jamniki", czy "labirynty", nie widzimy chyba u żadnych innych grup czytelników. Z niektórymi bardzo uzależnionymi zawieramy nawet niepisane umowy na wypożyczanie, bo nie ma sensu kupowanie np. 5 książek co tydzień i potem przynoszenie ich do skupu. Także jeśli chodzi o skupowanie książek jesteśmy wyczulone na te gatunki, których szczególnie poszukują nasi klienci. Dlatego zawsze chętnie kupujemy kryminały, bo wiemy jaką radość wywołają u swoich kolejnych czytelników.
 
Podsumowując, te dwa punkty widzenia (czytelniczki i antykwariuszki) tak naprawdę się mieszają. W miejsce kryminałów można przecież wstawić dowolną inną dziedzinę, która jest dla kogoś szczególna i o którą musimy w antykwariacie szczególnie dbać. Chcemy przecież, żeby wszyscy nasi czytelnicy byli zadowoleni. Wtedy antykwariat będzie działał i pracował dla dobra mieszkańców miasta i zamiejscowych klientów wysyłkowych.
Teraz w antykwariacie obowiązuje rabat -10% na wszystkie książki z działu Kryminały.
Tutaj nasza oferta online: Kryminały.
 
O biznesowym podejściu do tego tematu napisałam na LinkedIn.

14.09.2020

Na pewno w czytaniu kryminałów jest coś ekscytującego, skoro tyle osób je czyta. Chyba chodzi o śledzenie wątku "kto zabił" i docieranie do rozwiązania, o poznanie motywów i odgadywanie zostawionych przez autora zagadek. To rzeczywiście wciągające, być może nawet uzależniające.
 
Można spojrzeć na tę kwestię z drugiej strony: może właśnie wciągający kryminał przekona kogoś nieczytającego do czytania? Zarówno dzieci, jak i młodzież i dorośli znajdą w aktualnej ofercie księgarń, antykwariatów i bibliotek historie z wątkiem kryminalnym. Dla dzieci będzie to oczywiście w odpowiedni sposób napisana opowieść, gdzie czarny charakter to najczęściej złodziej czy oszust. W książkach dla młodych dorosłych pojawiają się poważniejsze przestępstwa, czasem też historie miłosne, bohaterowie fantastyczni. W kryminałach dla dorosłych czytelników pomysłowość autorów jeśli chodzi o motywy i techniki zadawania śmierci osiąga pełnię.
 
 
Dwa lata temu na Targach Książki w Krakowie byłam na spotkaniu ze szwedzkimi pisarzami i przedstawicielami rynku książki, gdzie dyskutowano o tym, jak to jest, że w Szwecji wszyscy czytają, o książkach piszą lokalne i ogólnokrajowe dzienniki itd. Jednym z gości spotkania był Martin Widmark, autor m. in. serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Jego zdaniem najważniejsza w przyciągnięciu nieczytających do książek jest intryga, czyli ten wątek tajemnicy, która się stopniowo wraz z czytaniem kolejnych stron rozwiązuje.
 
To chyba właśnie ta tajemnica i jej stopniowe rozwiązywanie stoi za sukcesem kryminałów. Jakkolwiek jest, to dobrze, że czytamy. Czytanie zawsze rozwija, pomaga, relaksuje, odrywa od problemów, rozszerza horyzonty, pomaga zrozumieć świat i drugiego człowieka.
 
A Wy, czy czytacie kryminały? Jeśli tak, to jakie są Wasze ulubione? Czy są to książki konkretnego autora? Jeśli nie czytacie, to dlaczego?
 
Nasz dział Kryminały znajduje się w antykwariacie stacjonarnym przy ulicy Wysokiej 16 w Toruniu w górnym "starym" antykwariacie. Wszystkie tytuły dostępne są online w naszym sklepie internetowym.
  

11.09.2020

Kolejny tydzień tematyczny w antykwariacie zaczyna się w piątek 11 września. Tematem tygodnia będą teraz kryminały, czyli książki opowiadające o zbrodniach i przestępstwach, tych którzy je popełnili i tych, którzy je badają. Jeśli lubicie czytać takie książki, śledzić i dociekać kto zabił i dlaczego, to zapraszamy do naszego sklepu internetowego, gdzie na wszystkie tytuły z działu Kryminał obowiązuje rabat 10%. Codziennie będziemy zajmować się tymi książkami i przedstawiać je Wam. Jeśli macie ochotę podzielić się swoimi ulubionymi tytułami z tego gatunku prozy, porozmawiać o fenomenie gatunku, zastanowić się nad ich treścią, to zapraszamy do komentowania. Będziemy wdzięczne za wszelkie Wasze spostrzeżenia.

 

5.09.2020-11.09.2020 Tydzień z Historią

9.09.2020

Historia to nie tylko poważna dziedzina naukowa, to też okazja do zabawy i rozrywki.
W książce pt. 500 zagadek historycznych znajdziemy pogrupowane tematycznie zagadki np.:
O czym zdecydowały bitwy...?
Który z władców miał przydomek...?
Do kogo należały...?
Od kiedy znane były w Polsce...?
Co się stało w Polsce w roku...?
Ułóż chronologicznie budowle!
Jaką śmiercią zmarli...?
Czy się spotkali...?
Rzeki, kanały, morza...
Z jakim zwierzęciem wiążesz...?
i wiele innych.
 
 
Takie i podobne zagadki można układać na podstawie wielu innych książek czy atlasów historycznych. Także scenariusze zabaw z historią w tle mogą być różne, można wykorzystać grę w kalambury, w skojarzenia, dla młodszych dzieci atrakcyjne mogą być np. próby wykonania tańców historycznych i opowieści o nich lub przebieranie się w stroje z dawnych epok. Historia to kopalnia pomysłów na spędzanie czasu z dziećmi i naukę przy okazji. Nasza oferta książek z zakresu historii jest tutaj.
 

8.09.2020

W antykwariacie mamy wiele działów. Niektóre z nich są niewielkie i składają się tylko z kilku, kilkunastu książek, a niektóre są na tyle duże, że swobodnie mogłyby zasilić wszystkie półki w naszym małym, górnym antykwariacie. Do takich działów należy HISTORIA, która w tym tygodniu przeceniona jest o 10 %.
 
 
Specyfika tego działu polega na tym, że wśród książek używanych jest sporo książek nowych, prosto z wydawnictw. Są to często tytuły niszowe, regionalne, lokalne, jeśli chodzi o tematykę. Zwykle napisane i wydane przez pasjonatów "dzieła życia" na temat ich pasji, np. dziejów miejscowości, historii lokalnej linii kolejowej, rodu ziemiańskiego, czy stylu architektonicznego.
Dział Historia fizycznie znajduje się w dolnym, nowym antykwariacie przy ulicy Wysokiej 16 z wejściem od Dominikańskiej, a online wszystkie książki można przeglądać tutaj.

7.09.2020

W dziale Historia, który w tym tygodniu ma swój Tydzień w naszym antykwariacie, mamy około 2000 tytułów skatalogowanych i niezliczone ilości tytułów jeszcze nie opracowanych. Wśród tych książek są ogólne opracowania dotyczące historii powszechnej, zawierające w jednej książce całą historię świata, są bardziej szczegółowe wydania dotyczące epok, czy państw, są też bardzo drobiazgowo opisane pojedyncze wydarzenia historyczne czy postaci.
 
W naszym sklepie internetowym dział "Historia" dzieli się na:
 
Nauki pomocnicze, w których mamy jeszcze wydzieloną:
Historię powszechną, z podziałem na okresy historyczne
Historię Polski, też z podziałem na okresy historyczne
 
Każdy z działów zawiera sporo książek do wyboru, zapraszamy do przeglądania. Dla tych, którzy nie czują szczególnego zainteresowania historią i nie mają jeszcze swojego ulubionego okresu w dziejach naszej cywilizacji, polecamy Ilustrowaną historię świata pod redakcją Geoffreya Parkera z 1995 roku. Na 480 stronach przeczytamy i obejrzymy ilustracje o najważniejszych historycznych wydarzeniach i procesach.
 
 
 

Książki o historii to nasz nowy temat tygodnia. Od prehistorii i archeologii aż po historię najnowszą powszechną i polską. Na temat poczynań człowiek na planecie Ziemia napisano mnóstwo książek. Antykwariat obniża ceny wszystkich ze swojej oferty o 10%. Zapraszamy do naszego sklepu internetowego, gdzie czeka ponad 2000 tytułów: Historia oraz do antykwariatu stacjonarnego (dolny antykwariat z wejściem od ulicy Dominikańskiej).

#antykwariat #książki #toruń #księgarnia #kameralnaksięgarnia #toruńskiantykwariat #antykwariatksięgarski #ulicaWysoka16 #kupujlokalnie #buylocal #indiebookshop #bookstore #buchhandlung #wysoka16 #książkiużywane #stareksiążki #oldbooks #promocja #toruńskastarówka #dobremiejsce #księgarniakameralna #bookshop #secondhandbookshop #pachnieantykwariatem #historia #history

LinkedIn

 

31.08.2020-4.09.2020 Tydzień z Poezją

4.09.2020

Dziś kończymy tydzień z poezją. Przez cały tydzień pogoda dzielnie nas wspierała: padał deszcz i było refleksyjnie, jesiennie, nastrojowo.

Ale to tylko patrząc z zewnątrz tak wygląda poetycznie, w rzeczywistości w antykwariacie ten tydzień był gorący od emocji szkolnych:) Starsze dzieci antykwariuszki zaczęły rok szkolny i w związku z tym zapanowała wielka radość, ale też lęk i stres jak to będzie. Na razie wszystko idzie świetnie. A na uspokojenie czytamy wiersze i na spokojnie planujemy.

Żeby zakończyć ten tydzień optymistycznie i z energią, zachęcamy do wejścia na naszą stronę www.antykwariat-torun.pl i skorzystania z rabatu 10%, który obowiązuje jeszcze do godziny 18 na wszystkie książki w kategorii "Poezja polska". Czeka tam prawie 500 tytułów w cenach zaczynających się już od kilku złotych. Może warto zaopatrzyć się w tomik poezji na nadchodzącą jesień?

Poezje wybrane / Józef Wybicki

Poezje i dramaty / Karol Wojtyła

Niebo w dobrym humorze / Jan Twardowski

 

Dom Spokojnej Młodości : Wiersze wybrane / Ewa Lipska

Myszeidos Pieśni X / Ignacy Krasicki

Poezje / Maria Konopnicka

3.09.2020

Na naszych półkach z poezją jest sporo poetów zapomnianych lub nigdy nie poznanych na szerszą skalę. Czasami są to poeci "jednorazowi", czyli tacy, którzy po jednym tomiku stwierdzili, że już wystarczy. Są też tomiki poetów lokalnych, których twórczość jest dobrze znana w ich regionie. Mamy też antologie wierszy różnych autorów, których twórczość została zbiorczo wydana przez np. szkołę, samorząd lokalny czy stowarzyszenie. Czy warto ich czytać? Oczywiście!

Landszaft z wędrującym dnem / Janusz Żernicki

Kaktusowe ogrody / Danuta Kunstler-Langer

 

 

Boże, Śniegu za oknami / Marian Kostek-Zieliński

Gdy pisać znaczy coś więcej... / Agata Krzyżanowska

 

Do matki / wyboru wierszy dokonał i posłowiem opatrzył Jan Nagrabiecki

Dziecku / wyboru wierszy dokonał i posłowiem opatrzył Jan Nagrabiecki

Jeśli macie ochotę odkryć to, co zapomniane, nieodkryte, nieznane, zapraszamy do nas! Antykwariat jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18 i w soboty 10-15.

Nasz sklep internetowy www.antykwariat-torun.pl jest czynny non-stop i bardzo się z tego cieszymy, bo składacie zamówienia właściwie przez całą dobę. Dziękujemy Wam za to.

Informujemy, że czynsz za kolejny miesiąc antykwariat opłacił bez problemu tylko i wyłącznie dzięki Waszym zakupom stacjonarnym i internetowym. Z takimi Klientami-Przyjaciółmi antykwariat w Toruniu będzie funkcjonował długo i szczęśliwie. Dziękujemy!

Nieustająco zachęcamy do czytania, pochłaniania wiedzy, zaspokajania głodu czytelniczego historiami romantycznymi, kryminalnymi, fantastycznymi, takimi, jakie lubicie najbardziej. Czytanie to same plusy: rozwija się myślenie, w losach bohaterów odnajdujemy analogie do naszego życia i widzimy różne możliwości postępowania, poznajemy innych ludzi, inne punkty widzenia, inne miejsca, stajemy się lepszymi ludźmi.

Link do LinkedIn

2.09.2020

Tydzień z poezją trwa, pogoda nam sprzyja, w Toruniu deszcz dzwoni o szyby. Dziś pokazujemy kilka książek z naszej półki z poezją polską.

Pierwsze zdjęcie to Wiersze wybrane / Jan Brzechwa z 1955 roku.

Gdy myślimy o Brzechwie, to przychodzi nam na myśl przede wszystkim poezja dla dzieci i klasyki takie jak "Kaczka Dziwaczka", która połknęła dwa złote, "Na straganie" czy "Leń". Jednak Brzechwa wbrew pozorom, nie pisał jedynie wierszyków dla dzieci, a wręcz można rzec, że ma bogaty dorobek poezji "dorosłej"

Oto przykład:

"Wiosna"

Je­śli przyj­dzie kie­dy­kol­wiek ta dziew­czy­na,
Któ­ra sta­ła ze­szłej wio­sny u mych wrót,
Ty jej po­wiedz, że się wio­sna znów za­czy­na
I że wro­ta na­dal pa­trzą się na wschód.

Je­śli spy­ta, jak w tym roku mi na imię,
Jak się wcie­la nie­wi­dzial­na moja twarz,
Ty jej po­wiedz, że tę­sk­ni­łem do niej w zi­mie,
Bez­i­mien­ną w snach jej śnież­nych peł­niąc straż.

Niech przy­bę­dzie nie­obec­na mię­dzy nami,
Niech sta­ran­nie spło­szy cie­nia swe­go chłód;
Ja tak samo będę czu­wał za wro­ta­mi
I tak samo nie otwo­rzę jej twych wrót.

Książkę ze zdjęcia (Wiersze wybrane / Jan Brzechwa) można obejrzeć tutaj.

Na kolejnych zdjęciach:

Wiersze i poematy / Władysław Broniewski

Wiersze wybrane / Franciszek Dionizy Kniaźnin

Poezje wybrane / Jan Kochanowski

Kainowe wiano / Maksymilian Bart-Kozłowski

Po więcej wierszy zapraszamy do antykwariatu przy ulicy Wysokiej 16 w Toruniu i do naszego sklepu internetowego.

LinkedIn

1.09.2020

W antykwariacie trwa tydzień z poezją. Dziś rozmyślamy o tym, czym się kierujemy przy wyborze wierszy do czytania. Czy z wierszami jest jak z piosenkami, lubimy te, które już raz słyszeliśmy/czytaliśmy? Czy często sięgamy po tomiki nieznanych nam wcześniej poetów? Czy korzystamy z poleceń znajomych?

 

My w antykwariacie zawsze stawiamy na różnorodność i równouprawnienie. Na naszych półkach obok siebie stoją wiersze autorstwa noblistów i debiutanckie tomiki lokalnych autorów, mamy używane egzemplarze i zamawiamy nowe z hurtowni i wydawnictw, mamy antologie różnych autorów zebrane w zbiorki np. na temat morza oraz różnego rodzaju zestawy aforyzmów, afirmacji czy złotych myśli.

Dla relaksu, dla refleksji, dla poszerzenia horyzontów, każdy powód jest dobry, żeby sięgnąć po poezję.

 

Zapraszamy do antykwariatu stacjonarnego: ul. Wysoka 16, 87-100 Toruń. Dział Poezja polska jest w naszym nowym pomieszczeniu z wejściem od ulicy Dominikańskiej. Poezja autorów zagranicznych jest w starym antykwariacie z wejściem od ulicy Wysokiej. Całość zebrana jest w naszym sklepie internetowym:
Poezja polska
i
Poezja obca

 

Nasz profil na LinkedIn jest tu.

31.08.2020

Nowy tydzień tematyczny zaczynamy tym razem w poniedziałek. Kończy się lato, zaczyna się nowy rok szkolny, pełen niepewności, strachu, pewnie też stresu dla wielu uczniów i ich rodzin, nauczycieli, dyrektorów, pracowników szkół i nie tylko. Może w oderwaniu się od codziennych trosk pomogą książki? Może przeczytanie wiersza pozwoli spojrzeć inaczej na rzeczywistość? Może wierszyki czytane dzieciom przez rodziców lub innych bliskich pozwolą się zrelaksować i odpocząć po trudnym dniu w szkole? My w antykwariacie wierzymy, że odpowiedź na te pytanie brzmi: Tak! Wszystkie nasze książki z działu Poezja będą od poniedziałku 31 sierpnia do piątku 4 września tańsze o 10%. Sprawdźcie, czy może jest tam akurat coś dla Was: Poezja.

Piszemy też na LinkedIn.

#antykwariat #książki #toruń #księgarnia #kameralnaksięgarnia #toruńskiantykwariat #antykwariatksięgarski #ulicaWysoka16 #kupujlokalnie #buylocal #indiebookshop #bookstore #buchhandlung #wysoka16 #książkiużywane #stareksiążki #oldbooks #promocja #toruńskastarówka #dobremiejsce #księgarniakameralna #bookshop #secondhandbookshop #pachnieantykwariatem

#poezja #wiersze #epopeja #liryka

21.08.2020-28.08.2020 Tydzień z działem Turystyka

24,08,2020

Turystyka (i książki turystyczne) ma wiele oblicz zależnych od upodobań osoby-turysty (i autora).

Jedni mają upodobanie do zwiedzania z plecakiem "nieturystycznych", nieznanych szerzej miejsc i zdają się na los i instynkt, drudzy wolą walizki, prowadzenie wycieczki przez pilota/przewodnika i odwiedzanie miejsc, które trzeba zobaczyć. Każdy ma swoje indywidualne oczekiwania w podróży, swoją jej wizję. To, co łączy wszystkie podejścia, to książki czy po prostu wiedza, którą warto zdobyć przed podróżą. Oczywiście jest też podejście, żeby nie czytać:) Ale my go nie popieramy:)

Warto czytać książki o miejscach, do których chcemy pojechać. Niezależnie od naszej wizji podróżowania. A jeśli nasza sytuacja akurat nie pozwala na fizyczne odwiedzenie jakiegoś miejsca, to podróżujmy czytając.

 

 

 

Nasz dział Turystyka jest dobrze zaopatrzony w książki o miastach, państwach, regionach całego świata. Dział Turystyka w naszym sklepie internetowym jest podzielony geograficznie na: Polskę, Europę, Azję, Afrykę, Amerykę Północną, Amerykę Południową, Australię i Oceanię.

Tu adres sklepu internetowego.

Adres antykwariatu stacjonarnego: ul. Wysoka 16, 87-100 Toruń

Książki ze zdjęć:

Hawańskie ABC / Władysław Pawlak

Moskiewskie ABC / Jerzy Kraszewski, Jerzy Redlich

Budapesztańskie ABC / Tadeusz Olszański (1968) 

Wiedeń : Przewodnik / Witold Gostyński

Ten artykuł zamieściliśmy też na LinkedIn.

22.08.2020

W naszym dziale Turystyka najwięcej jest przewodników po Polsce. Dużo jest też o krajach europejskich i ich stolicach.

Dziś taki przewodnik z lat 70. czy 80. XX wieku nie może pewnie służyć za wiarygodne źródło wiedzy o mieście czy kraju. Żeby poznać jakieś miejsce takim, jakie jest dziś, trzeba kupić nowy przewodnik lub korzystać z aktualnych informacji on-line.

Na szczęście są wciąż pasjonaci, u których stare przewodniki znajdują nowy dom! Powodów zainteresowania takimi publikacjami jest kilka. Po pierwsze, wiele się zmieniło, ale wciąż pewne rzeczy są aktualne, np. historia miejsca, warunki geograficzne, lista zabytków wartych odwiedzenia. Po drugie, sposób pisania tego typu publikacji uległ zmianie przez lata i niektórym lepiej odpowiada ten dawniejszy. Ci czytelnicy twierdzą, że dawne przewodniki są lepiej opracowane, podają bardziej szczegółowe informacje. Po trzecie, dawne przewodniki zawierają dawne zdjęcia i mapy, które pokazują miejsca takimi, jakie były kiedyś. A historia miejsc jest dla wielu interesująca, np. dawny układ komunikacyjny funkcjonujący przed powstaniem nowych tras szybkiego ruchu. Czwarty powód, dla którego niektórzy czytelnicy wybierają książki używane, jest prozaiczny, to fakt, iż używane książki są często tańsze niż nowe. Powód piąty to kwestia związana bardziej ze światopoglądem, chodzi o ekologię i wykorzystanie ponownie starych przedmiotów. Są już tacy czytelnicy, którzy świadomie wybierają używane książki, podobnie jak używane meble, ubrania czy zabawki dla dzieci.

A jak jest z Wami? Czy używane przewodniki to jest dla Was sensowne rozwiązanie? Czy zabralibyście je w podróż?

Antykwaryczny dział Turystyka jest dostępny tutaj


Przypominamy, że teraz obowiązuje rabat -10% na wszystkie książki z tego działu.

Książki ze zdjęć są tutaj:

Królestwo Belgii

Budapeszt

LinkedIn

21.08.2020

W tym tygodniu polecamy szczególnie książki i mapy z działu Turystyka.

Warto czytać o miejscach, do których podróżujemy, planujemy podróżować lub podróżowaliśmy w przeszłości. W kontekście zmian klimatu, pandemii i indywidualnych możliwości finansowych może się okazać, że wcale nie trzeba koniecznie być w miejscu, które chcielibyśmy poznać. Może też się okazać, że magiczne miejsca warte zobaczenia są tuż obok, w naszej miejscowości lub niedaleko niej. Wzorem hobbita Bilba uważamy, że wystarczy wyjść z domu i pójść przed siebie, bo przygoda może czekać tuż za progiem.

Może zacząć już dziś i ruszyć z domu w nieoczywistym kierunku z zapasem wody i jedzenia i zobaczyć dokąd dojdziemy... O swojej miejscowości też dobrze wiedzieć co nieco, więc zapraszamy do odwiedzin w antykwariacie

- stacjonarnym przy ulicy Wysokiej 16 w Toruniu (dział Turystyka jest w nowym pomieszczeniu z wejściem od ulicy Dominikańskiej) oraz
- w antykwariacie internetowym, czyli www.antykwariat-torun.pl, w nim dział Turystyka jest dokładnie tu

Na wszystkie książki z działu Turystyka przez tydzień od piątku 21.08.2020 do piątku 28.08.2020 trwa promocja - 10%.

#antykwariat #książki #toruń #księgarnia #kameralnaksięgarnia #toruńskiantykwariat #antykwariatksięgarski #ulicaWysoka16 #kupujlokalnie #buylocal #indiebookshop #bookstore #buchhandlung #wysoka16 #książkiużywane #stareksiążki #oldbooks #promocja #toruńskastarówka #dobremiejsce #księgarniakameralna #bookshop #secondhandbookshop #pachnieantykwariatem
#turystyka #przewodniki #podróże #krajoznawstwo #wojaże

 

14.08.2020-21.08.2020 Tydzień działem Prawo

21.08.2020

Dziś kończy się tydzień z Prawem. Dla rozluźnienia atmosfery, po prezentowaniu Wam Konstytucji i innych ważnych przepisów, proponujemy lekturę reportaży z prawem w tle.

Tytuł zbioru to Ludzie i paragrafy, autorka: Barbara Seidler, Wydawnictwo Literackie 1988. Książka składa się z 22 reportaży, każdy zawiera dokładnie opisane okoliczności przestępstw oraz relacjonuje przebieg rozpraw sądowych, a także ogłoszone wyroki. Tutaj można przejrzeć książkę.

Ta książka stoi w antykwariacie na półce z literaturą faktu i reportażami. Jest tam więcej tego typu publikacji, jeśli więc zbrodnia, śledztwo, rozprawy sądowe i wyroki to coś, co Was interesuje, to zapraszamy do przejrzenia działu Literatura faktu-Reportaże.

Jak wiadomo (a może nie) takie reportaże śledcze mogą idealnie posłużyć jako kanwa do napisania powieści kryminalnej. Jeśli więc macie ochotę sprawdzić się jako autorka lub autor kryminału, to polecamy wizytę w naszym antykwariacie stacjonarnym przy ulicy Wysokiej 16 w Toruniu (dział Kryminały jest w górnym/starym antykwariacie z wejściem od Wysokiej) lub w naszym antykwariacie internetowym: Kryminał.

#antykwariat #książki #toruń #księgarnia #kameralnaksięgarnia #toruńskiantykwariat #antykwariatksięgarski #ulicaWysoka16 #kupujlokalnie #buylocal #indiebookshop #bookstore #buchhandlung #wysoka16 #książkiużywane #stareksiążki #oldbooks #promocja #toruńskastarówka #dobremiejsce #księgarniakameralna #bookshop #secondhandbookshop #pachnieantykwariatem
#prawo #prawnicze #kryminał #reportaż #literaturafaktu

LinkedIn

20.08.2020

W dziale Prawo w naszym antykwariacie znajdują się także książki z pogranicza innych dziedzin lub po prostu przydatne w codziennym życiu :

Vademecum konsumenta / opracowanie: Grażyna Rokicka

Warto pamiętać, że konsumenci to my wszyscy, kiedy kupujemy produkt lub korzystamy z usługi niezwiązanej z naszą działalnością zawodową lub gospodarczą. Konsumenci, jako słabsi uczestnicy rynku, są chronieni przez prawo, zarówno na szczeblu krajowym, jak i wspólnotowym. Prawa i obowiązku konsumentów są omówione w tej książce.

Elementy prawa dla ekonomistów / Wojciech Siuda

Znajomość prawa jest kluczowa dla funkcjonowania na kierowniczych stanowiskach we wszystkich działach gospodarki. Bez niej utrudnione jest podejmowanie decyzji oraz w ogóle funkcjonowanie w stosunkach gospodarczych. Z tej książki dowiemy się o najważniejszych dla ekonomii zagadnieniach z teorii prawa, prawa konstytucyjnego, administracyjnego, karnego i cywilnego.

Biuletyn Rzecznika Praw Obywatelskich - różne zeszyty - np. taki: Biuletyn Rzecznika Praw Obywatelskich - materiały. Zeszyt nr 31

O tym, czym zajmował się w danym czasie Rzecznik Praw Obywatelskich dowiedzieć się można z cyklicznie publikowanych Biuletynów. W 1996 roku były to takie sprawy jak:

Telefony-reklamacje zawyżonych rachunków telefonicznych

Dostępność świadczeń z funduszu socjalnego

Niektóre ograniczenia prawa do sądu w obowiązujących regulacjach

Rzecznik Praw Obywatelskich w obronie bezrobotnych

Wszystkie te i wiele innych książek są dostępne u nas w antykwariacie przy ulicy Wysokiej 16 (wejście od Dominikańskiej) w Toruniu oraz w naszym sklepie internetowym.

Nasz profil na LinkedIn.

19.08.2020

Dziś środa, kolejny dzień z działem Prawo, zapraszamy na prezentację kolejnych ciekawych książek.

Dziś polecamy Konstytucję jako wciągającą lekturę. Ostatnio jest o niej głośno, trafiła nawet na koszulki. Warto więc dowiedzieć się o co chodzi. Szczególnie można zwrócić uwagę na piękną Preambułę, ale też poszczególne artykuły i rozdziały napisane prostym i eleganckim językiem. Oczywiście warto zastanowić się nie tylko nad formą, ale też treścią. Treść to "najważniejszy akt prawny (ustawa zasadnicza) Rzeczypospolitej Polskiej". Cała Konstytucja jest dostępna on-line za darmo w wielu miejscach w sieci. My jednak, tak samo jak w przypadku innych książek, zachęcamy do zaopatrzenia się w egzemplarz papierowy. Książka drukowana działa bez prądu i bez internetu.

Konstytucja jest tu.

Naprawdę warto przeczytać Konstytucję i warto mieć ją w domu na półce, a jeśli znamy ją już bardzo dobrze, można przejść do studiowania historycznych polskich konstytucji lub konstytucji innych państw. Dość duży zbiór takich publikacji mamy w antykwariacie w naszym dziale Prawo.

Do piątku 21 sierpnia 2020 wszystkie książki z tego działu są u nas tańsze o 10%.\

  

 

 O Konstytucji piszemy też na LinkedIn.

18.08.2020

Książki z działu Prawo wywołują refleksje. U nas takie:

Jak działa państwo? Według jakich zasad? Kto je ustalił? Czy można je zmienić? Czy warto je znać?

Lubimy w antykwariacie takie powiedzenie: Trzeba wiedzieć coś o wszystkim i wszystko o czymś. Oczywiście nie dosłownie, bo nie da się wiedzieć wszystkiego, choćby o małym wycinku rzeczywistości. Ale myślimy, że warto mieć choćby bardzo ogólną wiedzę o wszystkim co nas otacza, a o jakimś małym obszarze, który nas wyjątkowo interesuje-wiedzę bardziej szczegółową.

Warto choćby ogólnie wiedzieć coś o prawie, zwłaszcza, że każdy ma z nim do czynienia. Na pewno warto interesować się nowymi przepisami, które wchodzą w życie i nas obowiązują, czy tego chcemy czy nie. Przepisy aktualnie obowiązujące są w bazach danych dostępnych online. W antykwariacie mamy mnóstwo wydań tych nieaktualnych, historycznych, ale też trochę nowszych i aktualnych. Dzięki porównaniu tych starych z nowymi można wyciągnąć wiele ciekawych wniosków.
Chcesz tego dokonać? Zapoznaj się z interesującym Cię działem prawa, jego rozwojem na przełomie ostatnich kilkudziesięciu lat i dowiedz się, czy zmiany są możliwe, czy zachodzą i w jakim tempie.
Źródła tej wiedzy zostają przecenione w naszym antykwariacie o 10%. Promocja obowiązuje do 21.08.

Książki ze zdjęć:

Prawo autorskie i prawa pokrewne / Rafał Golat

Przestępstwo płatnej protekcji w ustawodawstwie karnym PRL / Edmund Popek

Nasz profil na LinkedIn.

#antykwariat #książki #toruń #księgarnia #kameralnaksięgarnia #toruńskiantykwariat #antykwariatksięgarski #ulicaWysoka16 #kupujlokalnie #buylocal #indiebookshop #bookstore #buchhandlung #wysoka16 #książkiużywane #stareksiążki #oldbooks #promocja #toruńskastarówka #dobremiejsce #księgarniakameralna #bookshop #secondhandbookshop #pachnieantykwariatem
#prawo #prawnicze

17.08.2020

Tydzień prawniczy w antykwariacie trwa. Przyglądamy się ciekawym książkom z tej półki i zachęcamy Was do zapoznania się z nimi. Jeśli chcecie dowiedzieć się czym jest nowoczesny liberalizm (to pojęcie często pojawia się w debacie publicznej), to warto sięgnąć po książkę: Beniamin Constant : doktryna polityczno-prawna na tle epoki autorstwa Wacława Szyszkowskiego. Z tej książki dowiemy się skrótowo o życiu i działalności Constanta oraz o jego poglądach, szczególnie o jego koncepcji wolności.

Wikipedia tak ją skrótowo przedstawia:

"W myśli Constanta możemy wyróżnić kilka znaczeń wolności. Podstawą wolności jest, coraz bardziej pojmujący swoją odrębność i domagający się swoich spraw, człowiek. Constant, rozdzielając życie człowieka na sferę prywatną i publiczną, uważa, że wolnością jest prawo jednostki do sfery prywatności niezależnej od władzy i innych osób. Wolność ta ma być zagwarantowana prawem – prawem do własności i aktywnego działania w społeczeństwie. Jednostka ma mieć możliwość wolnego wyrażania swoich przekonań, formułowania myśli. Z tych praw wynikać mają wolności polityczne, takie jak możliwość zrzeszania się czy wolność religijna. Za niezbędną uznaje również wolność prasy. Jedynym ograniczeniem wolności człowieka ma być wolność innej jednostki."

Książka, którą dziś polecamy zawiera rozdział "Założenia ustrojowe", w którym opisane są: system wyborczy, monteskiuszowski podział władz, władza neutralna i uprawnieniami głowy państwa. W rozdziale "Ideolog liberalizmu" ukazane są poglądy Constanta na wolność osobistą, wolność religijną, wolność słowa i prasy, prawo do prywatności, prawo do własności i problemy socjalne.

Książka jest dostępna tutaj.

Cały dział Prawo jest dostępny tutaj.

W antykwariacie mamy demokrację i równouprawnienie, każda książka ma takie samo prawo do miejsca na naszych półkach, o ile nie nawołuje do nienawiści. W kolejne dni pokażemy inne tytuły z działu prawo.

O naszych wydarzeniach można także przeczytać na LinkedIn.

 14.08.2020

Zachęcamy do wzięcia udziału w tygodniu z działem książek prawniczych. To prawda, w większości to grube, nieaktualne już zbiory przepisów. Ale nie tylko! To także książki:
popularnonaukowe i poradnikowe (np. Jeszcze bliżej prawa : zbiór felietonów prasowych / Zbigniew Standar, 1995),
historyczne (np. Konstytucje polskie w rozwoju dziejowym 1791-1982 / Mieczysław Adamczyk, Stefan Pastuszka, 1985),
biograficzne (np. Cesare Beccaria 1738-1794 : reformator prawa karnego i jego epoka / red. Stanisław Salmonowicz, 1995),
filozoficzne, kryminologiczne (np. W kręgu kryminologii radykalnej / Lech Falandysz, 1986),
statuty i regulaminy (np. Statuty spółdzielni produkcyjnych, 1953),
na temat historii ustroju Polski i innych państw (np. Historia ustroju Polski 1764-1939 / Andrzej Ajnenkiel i inni, 1969),
i wiele innych ciekawych publikacji.
Jeśli chcecie poznać bliżej naturę prawa, warto zacząć od czytania i zaznajomienia się z tą dziedziną. Zapraszamy do naszego antykwariatu w Toruniu przy ulicy Wysokiej 16 (wejście od Dominikańskiej) oraz na naszą stronę.
Na wszystkie książki z tego działu obowiązuje przez tydzień rabat -10%.

 

7.08.2020-14.08.2020 Tydzień z działem Kulinaria

14.08.2020

Dziś kończymy tydzień z książkami kulinarnymi. Mamy nadzieję, że przekonaliście się do nich.

Są pomocne nie tylko w kwestii przepisów czy inspiracji w gotowaniu na co dzień i przy specjalnych okazjach. Niosą także mnóstwo informacji o żywieniu, zdrowiu, zwyczajach i kulturze danego regionu czy kraju. W książkach wydawanych w latach 80. XX wieku znajdziemy praktyczne porady o oszczędzaniu. Są to szczegółowe wskazówki dotyczące oszczędnego przygotowywania posiłków, jak i ogólne zasady oszczędnego gospodarowania.

Tak się potoczyła historia świata, że te porady z lat kryzysu gospodarczego świetnie pasują do dzisiejszych realiów kryzysu klimatycznego, promowania ekologicznego stylu życia i trendu zero waste. Dlatego szczególnie polecamy Waszej uwadze książki i broszury z lat 80. Jest w nich wiedza o tym jak wykorzystywać składniki bez marnowania, jak przechowywać potrawy, żeby się nie zepsuły, jak wykorzystać np. ziemniaki z obiadu do przygotowania kolacji.

Polecamy Waszej uwadze książki (ponad 300 tytułów) z działu Kulinaria: https://antykwariat-torun.pl/pl/c/Kulinaria/62 Jeszcze tylko dzisiaj ich ceny są niższe o 10%.

 

O książkach kulinarnych czytaj też na LinkedIn.

 

Ten tydzień (od piątku 7.08 do piątku 14.08) będzie próbą połączenia dwóch światów: gotowania i czytania. Będziemy pokazywać nasze zbiory z działu Kulinaria i rozmawiać z Wami o gotowaniu. Zachęcimy Was do utworzenia własnych podręcznych kulinarnych biblioteczek oraz chętnie przyjmiemy wszelkie rady i przepisy na Wasze ulubione dania. Wszystkie książki z tego działu, czyli obecnie ponad 300 tytułów, są sprzedawane przez ten tydzień z rabatem 10%. Zapraszamy i smacznego:)

O Tygodniu z Kulinariami piszemy też na LinkedIn.

 

 

 

Dział Kulinaria i książki w nim zgromadzone prowokują do rozmyślań o jedzeniu, żywności, gotowaniu i historii. O tanim gotowaniu napisano wiele książek i broszur. Na przestrzeni lat zmieniły się realia: jeszcze 30-40 lat temu tanie, kryzysowe gotowanie oznaczało wykorzystywanie głównie warzyw, śledzi, dorszy i nabiału, a w książkach zachęcano do pokonania niechęci do potraw z tych produktów. Dziś...jak jest każdy widzi:)

Ceny szybują niczym oszalałe np. jabłka w dobrze znanym wszystkim sklepie z owadem w logo, w pierwszy poniedziałek tego miesiąca kosztowały niemal 6 zł za kilogram. Przejadamy coraz większą część tego co zarabiamy. Czy można zminimalizować te koszty? W 2007 roku wydano książkę "Tanie gotowanie", czy pomysły na oszczędzanie sprzed 13 lat są wciąż aktualne? Czy tanie dania są smaczne? Musisz to sam sprawdzić, a możesz zrobić to oszczędzając 10%, bo do 14.08. książki z działu kulinaria są w takiej właśnie promocji.
Zapraszamy do antykwariatu stacjonarnego i do działu Kulinaria w naszym sklepie internetowym.

 

 

 

Kontynuujemy kulinarny tydzień w antykwariacie. Każda z książek kryje w sobie ciekawostki i prowokuje do rozważań. Mamy dość pokaźną kolekcję książek o kuchniach regionalnych, z krajów bliższych i dalszych. Warto je czytać i wypróbowywać przepisy!
W kuchni danego regionu, kraju czy miasta kryje się całe bogactwo informacji. Od tej najogólniejszej, czyli szeroko pojętej kultury danego miejsca, przez szczegółowy – historię, strukturę społeczną, położenie geograficzne, botaniczne i zoologiczne zróżnicowanie, aż po obyczajowość i religijność panującą na danym obszarze. Wyróżnić możemy kuchnię masła i jej odwrotność, kuchnię oliwy, kuchnię opartą na ryżu i tę opartą na wszelkiego rodzaju zbożach, jak i tę, w której dominuje mięso, wszelakie lub wołowe, lub zwierząt wodnych, ale także taką, w której mięso nie występuje w ogóle. Oczywiście, nie musimy się zagłębiać w historię Włoch, gdy chcemy zjeść czy przyrządzić pizzę lub gnocchi, ale warto wiedzieć, skąd bierze się specyfika danej kuchni. Wówczas łatwiej będzie ugotować coś na modłę azjatycką, włoską czy meksykańską.
Jednak zanim opanujesz specyfikę danej kuchni możesz poćwiczyć swoje umiejętności przyrządzając dania z gotowych przepisów z książek kucharskich, które w naszym antykwariacie są tańsze o 10% do 14.08.
Zapraszamy do antykwariatu stacjonarnego przy ulicy Wysokiej 16 w Toruniu i do działu Kulinaria w naszym sklepie internetowym.

O kuchniach regionalnych piszemy też na LinkedIn.

 

      

 

   

 

Mądrości z książek kucharskich ciąg dalszy. Wiadomo, że to, co jemy ma wpływ na to jak się czujemy i na stan naszego zdrowia. Jednak poza ogólnym podziałem na kuchnię mniej lub bardziej zdrową, twórcy książek kucharskich poszli o krok dalej. Powstały książki z przepisami dopasowanymi do grupy krwi lub stanu cywilnego. Zadziwiające, prawda? Mamy na półce książki z przepisami i poradami dotyczącymi odżywiania w różnych chorobach i dolegliwościach.

Sprawdź co powinni spożywać kawalerowie, jak prawidłowo odżywiać swoją rodzinę i czy osoby z grupą krwi AB mogą jeść wszystko to, co Ci z grupą A, B i 0. Jak przygotowywać posiłki dla osób z cukrzycą, a jak dla tych, którzy mają problem z drogami żółciowymi? Wiedza na ten temat jest na naszych półkach.

Wszystkie książki z działu kulinaria przecenione są o 10% do 14.08. Zapraszamy do antykwariatu stacjonarnego przy ulicy Wysokiej 16 (wejście od Dominikańskiej) i do działu Kulinaria w naszym sklepie internetowym.

Czytaj też LinkedIn.

 

 

 

 

Jak często przygotowujesz te same dania? Co kilka dni, co tydzień, kilka razy w miesiącu? A może tak długo aż Ci nie zbrzydnie? Fakt faktem, po co ryzykować, skoro ma się sprawdzone przepisy? Ale z drugiej strony, czy nie szkoda życia na jedzenie w kółko tego samego?

Dla osób chcących wprowadzić w swoje życie pierwiastek nowości, ale jednocześnie mieć poczucie kontroli nad tym co się dzieje, proponujemy zacząć od postanowienia, że na dzień/tydzień/miesiąc będzie się gotowało nowe danie. Nie trzeba samemu wymyślać potraw, wystarczy sięgnąć po nową książkę kucharską.

My polecamy Obiad na każdy dzień roku, a może po tym roku codziennych wyzwań kulinarnych zdecydujesz się na rok zmian w innych elementach życia codziennego?
Swoje nawyki możesz zmienić zawsze, czasami wystarczy jedno zadanie przeczytane w książce lub trwająca akurat promocja.

U nas w tym tygodniu to rabat -10% na książkę z działu Kulinaria. Sprawdź, która pomoże Ci podjąć nowe kulinarne wyzwania. Zapraszamy do antykwariatu stacjonarnego i do działu Kulinaria w naszym sklepie internetowym.

Piszemy o naszych książkach także na LinkedIn.

 

 

Pogoda iście wakacyjna, aż szkoda siedzieć w domu, chce się podbijać świat. Jednak nie można zapominać o rzeczywistym stanie rzeczy - nadal wirus trzyma się dobrze. Jednak skoro już jest w nas tyle energii, to może wycieczka do głuszy? Do lasu lub w góry? A może na początek spacer po najbliższej nam okolicy zakończony piknikiem?

Przy wycieczce bliższej i dalszej, podczas której cały dobytek będziemy nosić na plecach, warto zastanowić się co zjemy, żeby uzupełnić zapas energii. Czy na pewno chcemy jeść konserwy przez cały urlop, czy chcemy szukać odpowiadającej nam restauracji? Czy jednak spróbujemy przygotować posiłki w domu i zabierzemy je ze sobą?

W tym ostatnim wypadku książki nie zawodzą, jest sporo tytułów o kuchni turystycznej i gotowaniu w plenerze. W książce pt. Kuchnia turystyczna : 888 potraw, której autorem jest Henryk Dębski znajdziesz przepisy wygodne dla osób podróżujących i tych, którzy z podróży wracają, ale jeszcze raz, w domowy zaciszu chcą doznać smaków inspirowanych danym miejscem.

Inny tytuł to Gotujemy w plenerze autorstwa Emilii Krzyżanowskiej. Książka zawiera wskazówki dotyczące sprzętu, zapasów żywności i sposobów jej pakowania i przechowywania na kempingu, na biwaku, na majówce, na działce i w ogrodzie oraz mnóstwo przepisów na #zupy, #kanapki, #surówki, #sałatki, #potrawy z jaj, #omlety, #posiłki jednodniowe, #potrawy z rusztu i z rożna, #pieczenie barana, #grzyby, #ryby, #sosy, #desery, #ciasta i #ciasteczka na drogę oraz #napoje.

Zapraszamy do antykwariatu stacjonarnego (ul. Wysoka 16) i do działu Kulinaria w naszym sklepie internetowym gdzie do 14.08. trwa promocja -10%

Nasz profil na LinkedIn.

#antykwariat #książki #toruń #księgarnia #kameralnaksięgarnia #toruńskiantykwariat #antykwariatksięgarski #ulicaWysoka16 #kupujlokalnie #buylocal #indiebookshop #bookstore #buchhandlung #wysoka16 #książkiużywane #stareksiążki #oldbooks #kuchnia #promocja #toruńskastarówka #dobremiejsce  #księgarniakameralna #bookshop #secondhandbookshop #pachnieantykwariatem #kuchnia #gotowanie#kulinaria

 

31.07.2020-7.08.2020 Tydzień z biografiami

W tym tygodniu proponujemy przygodę z książkami biograficznymi. Będą to historie życia znanych i mniej znanych, a czasem też całkiem anonimowych osób. Obniżamy o 10% ceny wszystkich książek z działu Biografie na naszej stronie. Zapraszamy do udziału w wydarzeniu-codziennie będziemy publikować zdjęcia i notki o książkach z tego działu. Można do nas zaglądać, dział Biografie znajduje się w nowym antykwariacie przy ulicy Wysokiej 16 (wejście od ulicy Dominikańskiej). Poznanie czyjegoś życia, zwłaszcza kogoś dla nas ważnego, czy to aktora, czy pisarza, a może polityka lub duchownego, to zawsze fascynująca przygoda. Można też podczas lektury znaleźć sporo inspiracji dla siebie lub zabawić się w wyszukiwanie podobieństw między naszym życiem, a czyimś lub zastanawiać się jak poszczególne momenty z życia wpłynęły na osobę o której czytamy. Cała nasza oferta jest tu.

 

Biografie osób znanych mniej lub bardziej mogą okazać się idealnym punktem wyjścia dla własnej powieści, scenariusza czy dramatu. Nie trzeba zbytnio się namęczyć by znaleźć potwierdzenie dla tej tezy. Wystarczy wejść na Netflx lub HBOGO, aby znaleźć "Wielką", opartą na sztuce Tony'ego McNamary, która jedynie subtelnie nawiązuje do życia carycy Katarzyny, "The Crown" oparty na biografii królowej Elżbiety, czy chociażby "Narcos" opowiadający historię Escobara. Czytając czyjąś biografię i poznając postać nie musisz tworzyć swego dzieła od podstaw, masz ją daną na tacy. Na co czekasz:) Znajdź bohatera swojej książki, scenariusza czy obrazu w dziale BIOGRAFIE, który do 07.08. jest przeceniony o 10%.

 

 

 

 

 

 

 

Chcemy o ludziach, szczególnie tych ze świecznika, wiedzieć wszystko, a może jeszcze więcej. Nie da się tego ukryć, wystarczy podejść do pierwszego lepszego punktu z prasą, a tam całe regały z pismami plotkarskimi. A co jeżeli zapewnimy, że biografie, szczególnie te rzetelnie napisane, są ciekawsze od tego typu gazet i dają jednoznaczną odpowiedzi na pytania "ile miała dzieci i z kim?", "gdzie mieszkał i kiedy?", "czy Xsiński spotykał się z Ykowską?"? Możemy także przysiąc, że to nie jedyna wiedza, którą można pozyskać czytając o czyimś życiu, a często mało znaczący jej fragment, szczegół pozwalający zachować chronologię.
Aby samemu się przekonać, jakie życie może być przewrotne lub stabilne, zaskakujące lub nudne, kolorowe lub szare – możesz wybrać biografię postaci Tobie najbliższej. Do 07.08. każda biografia w naszym antykwariacie jest tańsza o 10 %. Kliknij tutaj i wybierz, czyje życie chcesz poznać.

 

 

 

Mickiewicz był Polakiem czy Litwinem? A jak jest z Josephem Conradem? Czesław Miłosz uważał siebie za ...? A Gunter Grass? W końcu pisał o Gdańsku! Więc jakiego jest pochodzenia? Kaszubskiego, niemieckiego czy polskiego?
Skąd tyle pytań o pochodzenie danego pisarza? Za kogo się uważał, skąd pochodził, w jakich czasach żył i czym owe czasy się charakteryzowały? Całe szczęście nie musimy przekopywać się przez sterty dokumentów w archiwach, szukać źródeł, ani dobijać się do drzwi zakrystii w celu dotarcia do ksiąg kościelnych potwierdzających genealogię danej jednostki, bo to wszystko ktoś zrobił za nas. Jedyne wyzwanie, które przed nami zostało, to przeczytać biografię danej osoby. W antykwariacie ułatwiamy dotarcie do tychże książek. Do 07.08. wszystkie biografie 10 % taniej.

 

 

 

 

 

Zapoznaj się z życiem sławnych pisarzy i dowiedz się, jakie są podwaliny dla ich twórczości.
Dlaczego Lew Tołstoj nie był jedynie wybitnym pisarzem, ale także znakomitym filozofem? Jak sam siebie postrzegał Czesław Miłosz? Jakim cudem Hemingway był jednocześnie intelektualistą idealnie wyłapującym detale świata i zapalonym degustatorem trunków wszelakich, najlepiej w dużych ilościach? Czy Tolkien naprawdę twierdził, że język polski jest jednym z najtrudniejszych do nauczenia? Odpowiedzi na te i wiele innych, nurtujących czytelników pytań znajdziesz pod tym linkiem.

 

 

 

 

 

 

Gdy patrzy się z boku na osoby związane z muzyką, wydaje się, że zwyczajnie mają talent. Jakby słuch muzyczny i umiejętność operowania głosem czy instrumentem były całkowicie wrodzone i dane tak, o! Jednak nie jest tak. Każdy talent trzeba podlewać niekończącą się ilością prób, ćwiczeń i szkoleń. O poświęceniu życia muzyce przeczytać można w biografiach znanych muzyków, wokalistów i kompozytorów, które jeszcze tylko dziś przecenione są u nas o 10 %.

 

#antykwariat #ToruńskiAntykwariat #wysoka16 #książki #książkiużywane #stareksiążki #oldbooks #pisarze #biografie #promocja #toruń #toruńskastarówka #dobremiejsce #kameralnaksiegarnia
#księgarniakameralna #bookshop #secondhandbookshop #pachnieantykwariatem

 

24.07.2020-31.07.2020 Tydzień z książkami o szyciu, drutach, krawiectwie i szydełku

W tym tygodniu promujemy książki z działu "Krawiectwo, szycie, druty, szydełkowanie". W książkach z tego działu znajdują się bardzo cenne informacje jak samemu uszyć ubranie dla siebie i bliskich, jak przerabiać gotowe ubrania, jak haftować (w znaczeniu dosłownym, nie potocznym:) Z naszych książek możecie nauczyć się robić na drutach i szydełkować. Szczególnie dzisiaj w obliczu zmian klimatu i wszystkiego co się z tym wiąże jest ważne, żeby używać ponownie rzeczy, które już mamy, a nie koniecznie kupować nowe, w miarę możliwości naprawiać, naszywać łaty, przekazywać dalej ubrania, ale też inne przedmioty. Nasza misja jako antykwariatu-miejsca z używanymi książkami-tutaj się podwójnie przydaje: kupujcie używane książki żeby nauczyć się wykorzystywać i naprawiać używane ubrania.

 

 

 

 

Kiedy zacząć rozwijać swoje hobby, jeżeli nie latem, kiedy dni są najdłuższe w całym roku? Oczy nie męczą się tak szybko, w oglądaniu seriali przeszkadza światło słoneczne, w mediach społecznościowych pełno zdjęć z urlopów... Nie ma lepszego czasu, aby zająć się sobą i znaleźć coś, co będzie sprawiało Ci przyjemność, umożliwiało oderwanie się od świata i pozwalało odpocząć. Może właśnie tym będzie szycie ubrań? Wiadomo, nie od razu Rzym zbudowano, ale można zacząć od czegoś prostego. A może zrobisz sobie szalik na zimę? Kilka prostych splotów, a efekt murowany. Dodatkowo Ty decydujesz o rodzaju i kolorze włóczki, nie ograniczają Cię żadne modowe trendy.
Po inspirację i poradniki zapraszamy na naszą stronę, gdzie do 31.07. króluje rabat 10%.

 

 

W naszym antykwariacie jest wiele książek, które zostały uratowane przed ich losem ostatecznym, czyli śmietnikiem/makulaturą/spaleniem w kominku. Serce rośnie, gdy znajdują one swoich nowych właścicieli. Wierzymy, że z ubraniami może być tak samo, jak z książkami, że można dać im drugie życie. Można podarować te niezniszczone innym, może zorganizować spotkanie-wymienialnię, a te zniszczone można wykorzystać do próbowania swoich sił w krawiectwie, hafcie czy innym DIY. Po pomysły zapraszamy do przecenionego o 10 % działu z poradnikami okołokrawieckimi. Dział krawiectwo jest tu.

 

 

Tygodnia z krawiectwem ciąg dalszy. W książce pt. Dzianina dla mamy i dziecka autorka Maria Maciejowska pisze tak: "Oddając w ręce młodych i mało doświadczonych czytelniczek tę książkę spodziewam się, że moje wskazówki wyjdą naprzeciw zapotrzebowaniu na uproszczone sposoby wykonania niezbędnych elementów konfekcji dziecięcej i częściowo chociaż wyrównają im brak doświadczenia w tej dziedzinie. Większość przedstawionych tu modeli jest oparta na linii kimona, ponieważ uważam formę kimona za najmniej ryzykowną do wykonania pierwszego sweterka czy sukieneczki dla małego dziecka. Przy odrobinie odwagi może się udać nawet rzecz większa, np. pulower damski lub męski."

W tej książce są opisane 34 modele przeróżnych ubrań, opis zawiera mini-wykrój z podanymi wymiarami, wykonanie, jest podane na jaki wzrost/wiek dziecka potrzebujemy ile materiału, jakie druty stosujemy, jakie sploty, jak powinna wyglądać próbka, a jak wykończenie. Na końcu książki są kolorowe fotografie, które zachęcają do spróbowania swoich sił w dzierganiu.

 

17.07.2020-24.07.2020 Tydzień z książkami o wierze, duchowości i religiach

 

W tym tygodniu prezentujemy książki z działu Religioznawstwo, duchowość i obniżamy ich ceny o 10-12%. W antykwariacie panuje równouprawnienie, a nawet szczególna troska o mniejszości, więc będziemy się skupiać na wierzeniach, systemach religijnych i kościołach, które nie dominują w naszym pięknym kraju. Mamy na półce książki bardzo różne, od dużych ilości wielu identycznych egzemplarzy książek o Janie Pawle II po naukowe rozprawy z dziedziny teologii, biografie kapłanów, poradniki dotyczące wiary i modlitwy, śpiewniki, katechizmy, przewodniki po sanktuariach i wiele innych.

 

10.07.2020-17.07.2020 Tydzień z książkami o miłości ze szczęśliwym zakończeniem

 

 

03.07.2020 - 10.07.2020 Tydzień z działem "Marynistyka"

 

Jak nazwać dział, w którym znajdują się zarówno powieści historyczne, których akcja dzieje się na morzu lub oceanie, poradniki dotyczące wszelkich form żeglowania, albumy przestawiające łodzie, statki i okręty oraz książki historyczne o bitwach morskich i ich szczegółowych dziejach? W naszym antykwariacie dział ten nazwano MARYNISTYKA.
Niestety, wiemy, że w tym roku zarówno kolonie, także te żeglarskie, jak i wszelkie większe imprezy stoją pod wielkim znakiem zapytania. Dlatego też oferujemy naszym czytelnikom rabat na książki, które pozwolą chociaż w wyobraźni przenieść się do kajut kołysanych falami mórz, pozwolą podszkolić się w specjalistycznych węzłach lub zwiedzić bezpiecznie i bez kolejek chociażby Dar Pomorza.

W naszych zbiorach znajdzie się także miłe co nieco dla fanów starych czasopism. "Morze" to miesięcznik wydawany od 1924 do 2000 roku, w którym znaleźć można, oczywiście, artykuły o żegludze i jej historii, o okrętownictwie, przemyśle stoczniowym itp., ale także za jego sprawą poczuć klimat lat, w których dany numer został wydany. Na "Morze" również obowiązuje zniżka 10%. Rabat naliczany jest do piątku 10.07.


Ceny wszystkich książek w dziale MARYNISTYKA zostały obniżone o 10%. Promocja trwa do piątku 10.07, a od soboty czekają na Państwa kolejne rabatowe niespodzianki.

Przy zakupie na miejscu w antykwariacie przy ulicy Wysokiej (wejście od Dominikańskiej) możliwy dodatkowy rabat. Zapraszamy:)

W naszym antykwariacie jest mnóstwo książek na temat Waszych pasji i zainteresowań. W tym tygodniu prezentujemy dział "Marynistyka", w którym znajdziecie powieści o morzu, biografie słynnych żeglarzy, relacje z rejsów, podręczniki dla początkujących i zaawansowanych żeglarzy oraz albumy ze zdjęciami statków. Zapraszamy do naszego sklepu internetowego: MARYNISTYKA

oraz do naszej siedziby w Toruniu przy ulicy Wysokiej 16 (wejście od Dominikańskiej).

#żeglarstwo #marynistyka #morze #żagle #sailing #ships #żaglówka #okręt #statek #żeglowanie

 

 

 

23-26.04.2020 Weekend Księgarń i Antykwariatów Kameralnych 2020

 

 

Miało być tak pięknie w nowym antykwariacie... Ale... Jeszcze będzie! Teraz musimy dać radę w takich okolicznościach jakie są nam dane. Od czwartku 23 kwietnia będziemy świętować Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich na miarę naszych możliwości, czyli online. Nagramy filmiki w starym i w nowym antykwariacie, opowiemy jak się mają książki (w końcu to ich święto), dlaczego warto je czytać, kupować, wypożyczać i jak o nie dbać.

 

 

02.04.2020 Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

W czwartek 2 kwietnia obchodzimy 215 rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena. Z tej okazji w antykwariacie porozmawiamy o baśniach, poczytamy chętnym starsze i całkiem nowe baśnie i bajki, a może też wymyślimy własne. Od godziny 10 będzie trwała akcja "Czytanie na żądanie", czyli po naciśnięciu specjalnego przycisku antykwariuszka będzie czytała przez 10 minut wybraną przez dziecko książkę. Od godziny 16 do 18 zapraszamy na wspólne czytanie, zabawy, rysowanie i inne aktywności związane z książkami duńskiego baśniopisarza. Oczywiście nie zapomnimy o zdrowych przekąskach i napojach dodających energii do zabawy.
Dzień Książki dla Dzieci obchodzony jest w wielu innych kameralnych księgarniach, kto ma bliżej do Koluszek, niech koniecznie zajrzy do Księgarnia Skład Główny, gdzie też odbędzie się Czytanie na żądanie.
Akcję współorganizuje Polska Sekcja IBBY/Polish Section of IBBY

 

23.11.2019 konferencja z cyklu ZABYTKI TORUŃSKIE MŁODSZEGO POKOLENIA pt. TORUNIA PRZESTRZEŃ WSPÓLNA: wielokulturowe miasto z cezurą i bez cezury 1920 roku -

Centrum Dialogu - Biblioteka Diecezjalna w Toruniu, pl. ks. Frelichowskiego 1

 

 

Po raz kolejny nasz antykwariat będzie sprzedawał książki z cyklu Zabytki Toruńskie Młodszego Pokolenia oraz inne tytuły autorstwa organizatorów konferencji: Katarzyny Kluczwajd i Michała Pszczółkowskiego ze Stowarzyszenia Historyków Sztuki Oddział Toruński. Zapraszamy w godzinach 9-16. Antykwariat przy ul. Wysokiej tego dnia będzie zamknięty. Przepraszamy za utrudnienia.

 

20.09.2019 Noc Księgarń: książki, przez które zarwaliśmy noc - Toruński Antykwariat Księgarski, ul. Wysoka 16

Komu zdarzyło się nie pójść spać o rozsądnej porze z powodu książki? Jaka to była książka/książki? Omówimy tę kwestię w antykwariacie. W ramach ogólnopolskiej akcji Noc Księgarń spotkamy się w antykwariacie żeby porozmawiać o książkach-zrywaczach nocy. Nam antykwariuszkom zdarzało się, zdarza i mamy nadzieję, że wciąż będzie zdarzać nie zasnąć dopóki nie wyjaśni się sytuacja w czytanej książce. Jesteśmy pewne, że wielu z Was również. Chcemy poznać winnych-książki, przez które zarwaliśmy noc. Czy było warto wstać niewyspanym, albo wcale nie zasnąć aż do ostatniej strony? Tytuły książek zapiszemy i listę opublikujemy ku przestrodze lub jako zachętę dla tych, którzy chcą zostać pochłonięci przez lekturę. W antykwariacie powstanie specjalna półka na książki-zarywacze nocy, na której umieścimy używane i nowe egzemplarze tych gagatków.

 

27.07.2019 25. urodziny antykwariatu - Toruński Antykwariat Księgarski, ul. Wysoka 16

Nasza firma obchodzi 25. urodziny. Z tej okazji zapraszamy w sobotę w godzinach 10-15 na drobny poczęstunek i rozmowy o książkach. Będziemy wspominać stary antykwariat na Podmurnej i planować nowe pomieszczenie na Wysokiej, wszelkie pomysły na nowe przedsięwzięcia przyjmiemy z ochotą. Zapraszamy!

Nie wiem kiedy to minęło. Miałam 12 lat jak ojciec otworzył antykwariat. Przez pierwsze dwa lata bywałam tam rzadko, od 14. roku życia pomagałam latem przy drobnych pracach typu układanie książek alfabetycznie. Dostawałam 1 zł dziennie i wtedy mogłam za to kupić zapiekankę lub kilka pocztówek w KMPiKu. Miałam 16 lat kiedy ojciec wyjechał na urlop i zostawił antykwariat pod moją opieką na 2 tygodnie. Dziś widzę, że to była najlepsza nauka i poznałam wtedy cały przekrój sytuacji mogących się zdarzyć w sklepie. Miałam 20 lat kiedy ojciec zachorował i zmarł. Co robić z antykwariatem? Nie podejmowałam żadnej decyzji, po prostu dalej przychodziłam do pracy. Przyuczyłam do zawodu mamę i tak przychodzimy do pracy codziennie do tej pory. Zmieniałyśmy lokalizację (z przyczyn niezależnych), zmieniłyśmy niektóre zasady, cały czas się uczymy, wprowadzamy nowe pomysły w życie, czasem się kłócimy, bo każda z nas uważa, że lepiej wie jak prowadzić antykwariat. Planujemy nowe (większe!!!!) pomieszczenie na Wysokiej, gdzie nareszcie zmieszczą się wszystkie nasze książki. Trwamy, istniejemy i chcemy działać dalej. To jest możliwe tylko dzięki naszym Klientom. Dziękujemy za każdy nawet najmniejszy zakup w naszym antykwariacie. W najbliższą sobotę zapraszamy na poczęstunek i rozmowy o książkach, antykwariacie, o wszystkim.

 

18.05.2019 Latający Klub Książki dla dzieci - Księgarnia Atlas, ul. Szeroka 42

 

 

W maju Latający Klub Książki dla Dzieci wyląduje w samym centrum toruńskiej starówki-w księgarni Atlas przy ulicy Szerokiej 42. Będziemy czytać na głos, porozmawiamy o ostatnio przeczytanych książkach, polecimy sobie te warte przeczytania i odradzimy nieudane wybory lekturowe. Zapraszamy wszystkich chętnych.

8.05.2019 Latający Klub Książki - Księgarnia Atlas, ul. Szeroka 42

 

W maju Latający Klub Książki wyląduje w samym centrum toruńskiej starówki-w księgarni Atlas przy ulicy Szerokiej 42. Spotkamy się żeby porozmawiać o ostatnio przeczytanych książkach, polecić sobie te warte przeczytania i odradzić nieudane wybory lekturowe. Zapraszamy wszystkich chętnych. W środę 8 maja odbędzie się spotkanie na temat książek dla dorosłych, a w sobotę 18 maja dla dzieci.

 

 

25.-28.04.2019 Weekend Księgarń Kameralnych - Toruńskie Księgarnie Kameralne

 

Z okazji Światowego Dnia Książki zapraszamy na ciekawe wydarzenia w toruńskich księgarniach kameralnych:

Czwartek 25.04.2019

Toruński Antykwariat Księgarski ul. Wysoka 16, godz. 10:00 Otwarcie kiermaszu książek za pół ceny

Z okazji Światowego Dnia Książki odświeżamy nasze regały z przecenami. Umieścimy na nich dublety, które są w dobrym stanie i świetnie nadają się do dalszego czytania, ale chcemy szybciej je sprzedać, żeby zrobić miejsce na nowości. Wszystkie książki z tych regałów sprzedamy za pół ceny, a posiadacze Karty Przyjaciela Antykwariatu i Karty Przyjaciela Toruńskich Księgarń Kameralnych otrzymają dodatkowe 10% zniżki.

Centrum Literatury CSW ul. Wały gen. Sikorskiego 13, godz. 17:00-19:00 Warsztaty konserwacji papieru i starych książek - WKK 2019

Księgarnia Kafka i spółka, ul. Szewska 2, godz. 18.00 Weekend Księgarń Kameralnych w Księgarni Kafka i spółka Toruńska premiera tomu "Gigusie" Jakuba Michalczeni / 25.04.2019

Księgarnia " U Jezuitów ", ul. Piekary 24 (wejście od Rynku Staromiejskiego), godz. 9:00 Gotujemy ze św. Hildegardą

Sobota 27.04.2019

Księgarnia Bookinista Toruń, ul. Konstytucji 3 Maja 10 Weekend Księgarń Kameralnych 2019: Sobota w Księgarni Bookinista

Centrum Literatury CSW, ul. Wały gen Sikorskiego 13, godz. 11:00-14:00 Spotkanie z książką Dziwolągi. Posadźmy razem drzewo! - WKK 2019

Toruński Antykwariat Księgarski, ul. Wysoka 16, godz. 11:00-13:00 Prowadzenie mikrofirmy kulturalnej-szkolenie

Z okazji Światowego Dnia Książki nasz antykwariat (obchodzący w tym roku 25-lecia istnienia) podzieli się swoimi doświadczeniami w zakresie prowadzenia mikrofirmy kulturalnej. Jak zmiksować działalność kulturalną, propagującą czytelnictwo z koniecznością zarobienia na swoje funkcjonowanie? Na podstawie swojej pracy, posiłkując się wiedzą zdobytą na studiach, szkoleniach, w czasie podróży i spotkań branżowych opowie Aldona Mackiewicz-właścicielka Toruńskiego Antykwariatu Księgarskiego.

Księgarnia Kafka i spółka, ul. Szewska 2, godz. 12.00 Weekend Księgarń Kameralnych w Księgarni Kafka i spółka Barwy kosmosu Prelekcja i prezentacja wizualna dla dzieci

Niedziela, 28.04.2019

Księgarnia Kafka i spółka, ul. Szewska 2, godz. 12.00 Weekend Księgarń Kameralnych w Księgarni Kafka i spółka Kosmiczna niedziela z Mikołajem Kopernikiem WKK 2019

Toruński Antykwariat Księgarski, ul. Wysoka 16, godz. 12:00-14:00 Spotkanie z poezją Marii Znamierowskiej -
zapraszamy na autorskie czytanie wierszy, dyskusje i pogawędki o poezji, o książkach, o pisaniu i o czytaniu. Gościem antykwariatu będzie Maria Znamierowska, autorka zbiorów poezji pt. Czeski jedwab oraz Zdumiewająca rzecz (Pracownia Wydawnicza EIKON).

 

Współorganizatorzy, pomysłodawcy i patroni medialni wydarzenia:
Weekend Księgarń Kameralnych 2019, Książki kupuję kameralnie, Między_Książkami

 

25.04.2019 - środa

Latający Klub Książki - księgarnia Bookinista Toruń, ul. Konstytucji 3 Maja 10

 

Toruńskie Księgarnie Kameralne kochają i chcą rozmawiać o książkach. Latający Klub Książki, inicjatywa zapoczątkowana przez Toruński Antykwariat Księgarski, wyląduje w kwietniu w Księgarni Bookinista. Po sobotnich rozmowach o książkach dla dzieci przed nami spotkanie dotyczące książek dla dorosłych.

W środę 24.04. zapraszamy na rozmowę o naszych ostatnich książkowych zachwytach, zdumieniach i odkryciach. Nie możemy się doczekać Państwa opowieści i wymiany wrażeń, na pewno będzie interesująco i inspirująco!
Do zobaczenia w środę!

 

13.04.2019 - sobota

Latający Klub Książki dla dzieci - księgarnia Bookinista Toruń, ul. Konstytucji 3 Maja 10

Toruńskie Księgarnie Kameralne kochają i chcą rozmawiać o książkach. Latający Klub Książki, inicjatywa zapoczątkowana przez Toruński Antykwariat Księgarski, wyląduje w kwietniu w Księgarni Bookinista.

Już w najbliższą sobotę, 13.04 o godzinie 12:30, zapraszamy na spotkanie poświęcone książkom dla dzieci. Opowiemy o książkach, które pomagają zrozumieć, że każdy jest wyjątkowy i może zostać "kimś", bycie innym to nic złego i że warto - przede wszystkim - być sobą. Czekamy też z zaciekawieniem na opowieści o ulubionych książkach naszych młodych czytelników - nie mamy wątpliwości, że będą inspirujące. Do zobaczenia w sobotę!

 

9.01.2019 - środa

Latający Klub Książki - Spotkanie 4 - WEJśCIóWKA, Plac Teatralny 1

 

 


Oto lista książek omawianych przez nas w czasie spotkania w WEJśCIóWKA:
1. Clair de Lune : powieść o Debussym / Pierre La Maure z Polskie Wydawnictwo Muzyczne
2. Apartament w Paryżu / Michelle Gable z Wydawnictwo W.A.B.
3. Brudna robota. Zapiski o życiu na wsi, jedzeniu i miłości / Kristin Kimball z Wydawnictwo Czarne
4. Jeżynowe wino / Joanne Harris z Prószyński i S-ka
5. Żona podróżnika w czasie / Audrey Niffenegger z @wydawnictwa Świat Książki
6. Mój mąż Żyd / Sylwia Borowska z wydawnictwa PASCAL
7. Zaufanie, czyli waluta przyszłości. Moja droga od zera do 7 milionów z bloga / Michał Szafrański - Grupa Wydawnicza Relacja
8. Zielony talizman / praca zbiorowa - Wydawnictwo LTW
9. Na wschód od zachodu / Wojciech Jagielski - Wydawnictwo Znak
10. Labirynt duchów / Carlos Ruiz Zafon - Wydawnictwo MUZA SA
11. Silva rerum / Kristina Sabaliauskaitė - Wydawnictwo Znak
12. 1945. Wojna i pokój / Magdalena Grzebałkowska - Wydawnictwo AGORA
13. Historia pszczół / Maja Lunde - Wydawnictwo Literackie
14. Dwanaście srok za ogon / Stanisław Łubieński z Wydawnictwo Czarne

 

5.12.2018 - środa

Latający Klub Książki - Spotkanie 3 - Księgarnia PWN, ul. Reja 25

Książka nie lubi stać na półce, lubi wędrować z rąk do rąk, oddycha kiedy odwracane są jej kartki.
Pragnie opowiedzieć swą historię obudzić emocje.
Zapraszamy do Latającego Klubu Książki w środę 5 grudnia o godz.17.00 Księgarnia PWN Reja 25.
Książka będzie budzić nadzieję.

 

1.12.2018 - sobota

 

Piernikowe Inspiracje Książkowe

1 grudnia 2018 - godz. 12:00 - Toruński Antykwariat Księgarski ul. Wysoka 16, Sala Kolumnowa TNT

Przed Świętami Bożego Narodzenia porozmawiamy o piernikach jako bohaterach książek. Podamy też kilka przepisów i o nich porozmawiamy. Czy jest jakiś jeden uniwersalny przepis? Czy zestaw przypraw jest zawsze ten sam? Mile widziani będą wszyscy, którzy interesują się piernikami, zarówno doświadczeni piernikarze, jak i początkujący, którzy szukają przepisów na świąteczne wypieki. Spotykamy się w Sali Kolumnowej Towarzystwa Naukowego w Toruniu.

 

Relacja z wydarzenia:

Nasze spotkanie udało się wyśmienicie. Dorośli dyskutowali, pili kawę z kardamonem oraz gorącą oranżadę z cynamonem i goździkami, jedli pierniki upieczone przez Anna Grzebieniak. Dzieci jadły pierniki, rysowały, bawiły się i też włączały do dyskusji. Wymieniliśmy się piernikowymi wspomnieniami, ale też domowymi sposobami na przeziębienie. Dziękuję za fachowe opowiadanie o piernikarstwie i fotografowanie pani Katarzyna Kluczwajd oraz Krzysztofowi Lewandowskiemu z Muzeum Okręgowe w Toruniu. Wszystkim dzieciom i dorosłym, którzy nas odwiedzili dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na kontynuację w sobotę 15 grudnia w WEJśCIóWKA.

 

Weekend Księgarń Kameralnych z Książką Dziecięcą
17-18 listopada 2018

Okazją do spotkań w księgarniach i tematem przewodnim weekendu jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka obchodzony 20 listopada - data uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych.

Program

Sobota 17.11.2018

Księgarnia Sztuki Centrum Literatury CSW

ul. Wały Gen. Sikorskiego 13, Toruń
tel. (056) 610 97 25
e-mail: ksiegarnia@csw.torun.pl
www.csw.torun.pl
Godziny otwarcia: 10:00-18:00

Spotkanie z bohaterami książki "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" Justyny Bednarek. Dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat i ich rodziców. W dwóch grupach – o godz. 11:00 i 13:00 – odbędzie się czytanie fragmentów książki oraz warsztaty inspirowane książką.
🕚🕐 👉 Obowiązują zapisy drogą mailową: ksiegarnia@csw.torun.pl
Prosimy o podanie imienia dziecka, preferowanej godziny warsztatów oraz numeru telefonu.
GRUPA NA GODZ. 11:00 JUŻ ZAPEŁNIONA! Zostały jeszcze miejsca na godzinę 13:00. :) Liczba miejsc ograniczona!
Uwaga na hasło: "KSIĘGARNIE KAMERALNE", przez cały weekend obowiązywać będzie zniżka - 1⃣5⃣ % na literaturę dziecięcą i młodzieżową.


Księgarnia Kafka i spółka

ul. Szewska 2, Toruń
tel. 512 545 956
ksiegarnia.kafkaispolka@gmail.com
Godziny otwarcia: 10:00-16:00

Spotkanie z żywą Kicią Kocią w godz. 10-12 będziemy gościć żywą postać Kici Koci. Nie zabraknie drobnych smakołyków i upominków dla każdego, kto odwiedzi nas w tych dniach. Prócz tego na ofertę książek dla dzieci i młodzieży przewidzieliśmy 10% rabatu.


Księgarnia ATLAS

ul. Szeroka 42, Toruń
tel. 56 62 196 50
atlas.torun@gmail.com
http://www.atlastorun.pl
Godziny otwarcia: 10:00-18:30

Czytanie fragmentów interesujących książek dla dzieci.
15% rabatu na wybrane książki
Możliwość otrzymania pamiątkowego stempelka.
Promocja rodzinnej gry planszowej Ubongo.

Kawiarnia WEJśCIóWKA 

Plac Teatralny 1, Toruń
tel. 512 221 900
wejsciowka.torun@gmail.com
Godziny otwarcia: 14:00-22:30

Gość specjalny: Wydawnictwo Tako
W godzinach 14:00-16:00 księgarze będą czytać fragmenty książek wydanych przez Wydawnictwo Tako. Dla dzieci które podejmą wyzwanie plastyczne podczas czytania książek będą drobne słodkie niespodzianki.

Księgarnia Books

ul. Szeroka 26/28, Toruń
tel. 56 645 54 37
books@ic.torun.pl
http://ksiegarniabooks.pl
Godziny otwarcia: 10:00-15:00

Rabaty i poczęstunek.

Toruński Antykwariat Księgarski

ul. Wysoka 16, Toruń
tel. 607 768 375
poczta@antykwariat-torun.pl
www.antykwariat-torun.pl
Godziny otwarcia: 10:00-15:00

Spacer z dziećmi po toruńskich księgarniach kameralnych
Antykwariuszka Aldona Mackiewicz z dziećmi odwiedzi księgarnie na toruńskiej starówce i w każdej przeczyta fragment książki pt. Mam przyjaciółkę księgarkę. W księgarniach będziemy zbierać pieczątki na specjalnym formularzu. Komplet pieczątek upoważnia do otrzymania Karty Przyjaciela Toruńskich Księgarń Kameralnych. A taka karta to nie lada atrakcja! Zbiórka o 11:00 pod pomnikiem Kopernika

Zdjęcia ze spaceru

 

Bookinista Toruń

ul. Konstytucji 3 Maja 10, Toruń
tel. 56 648 73 33
bookinista@gazeta.pl
http://www.naskarpie.net.pl
Godziny otwarcia: 9:00-14:00

Od godziny 12:00: konkurs na najciekawszą kartkę okolicznościową inspirowaną ulubioną książką, wspólne granie w planszówki, kącik szachowy – prezentacja i podstawy gry w szachy dla najmłodszych, zabawa z mapą-zdrapką, do każdego zakupu literatury dziecięcej drobny upominek.

Księgarnia Hobbit

ul. Szeroka, Toruń
tel. 56 652 14 10
ksiegarniahobbit.torun@gmail.com
Godziny otwarcia: 10:00-16:00


Księgarnia Centrum

ul. Chełmińska 4, Toruń
tel. 56 621 04 80
kscentrum@poczta.onet.pl
Godziny otwarcia: 10:00-15:00


Księgarnia " U Jezuitów "

ul. Piekary 24 (wejście od Rynku Staromiejskiego), Toruń
Godziny otwarcia: 10:00-15:00

Cafe Bajarka

ul. Kozacka 17, Toruń
tel. 798 553 565
kontakt@cafebajarka.pl
http://www.cafebajarka.pl
Godziny otwarcia: 11:00-14:00


Niedziela 18.11.2018

Księgarnia Sztuki Centrum Literatury CSW

ul. Wały Gen. Sikorskiego 13, Toruń
tel. (056) 610 97 25
e-mail: ksiegarnia@csw.torun.pl
www.csw.torun.pl
Godziny otwarcia: 10:00-18:00

Księgarnia Kafka i spółka

ul. Szewska 2, Toruń
tel. 512 545 956
ksiegarnia.kafkaispolka@gmail.com
Godziny otwarcia: 10:00-16:00

Księgarnia ATLAS

ul. Szeroka 42, Toruń
tel. 56 62 196 50
atlas.torun@gmail.com
http://www.atlastorun.pl
Godziny otwarcia: 11:00-14:00

Kawiarnia WEJśCIóWKA 

Plac Teatralny 1, Toruń
tel. 512 221 900
wejsciowka.torun@gmail.com
Godziny otwarcia: 17:00-22:30

Toruński Antykwariat Księgarski

ul. Wysoka 16, Toruń
tel. 607 768 375
poczta@antykwariat-torun.pl
www.antykwariat-torun.pl
Godziny otwarcia: 10:00-15:00

9:30-11:30 czytanie i rozmowy o książkach wydawnictwa Poławiacze Pereł pt. Strażaczka i Agentka autorstwa Piotra Wawrzeniuka, które pokazują dzieciom, że kobieta może być m. in. informatyczką, architektką, leśniczką, taksówkarką.

13:30-15:00 czytanie i rozmowy o książkach wydawnictwa Poławiacze Pereł pt. Bahar znaczy wiosna autorstwa Agnieszki Aysen Kaim oraz Opowieści spod drzewa oliwnego autorstwa Aidy Amer, które pokazują dzieciom wielokulturowość.

Księgarnia Hobbit

ul. Szeroka, Toruń
tel. 56 652 14 10
ksiegarniahobbit.torun@gmail.com
Godziny otwarcia: 11:00-15:00

Księgarnia " U Jezuitów "

ul. Piekary 24 (wejście od Rynku Staromiejskiego), Toruń
Godziny otwarcia: 10:00-15:00

Weekend Księgarń Kameralnych 2018 - 20-23 kwietnia 2018

Zokazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który przypada 23 kwietnia w księgarniach całej Polski w dniach 20-23 kwietnia 2018 roku odbędą się spotkania, wydarzenia i atrakcje, które sprawią, że znajdziesz to, czego nie szukasz. W naszych księgarniach na co dzień prezentujemy książki wartościowe, niekoniecznie bestsellery z list "Top 10", ale zawsze lektury mające przynieść wiedzę, pomoc, relaks, rozrywkę, refleksję i inspirację. Księgarnia kameralna to miejsce, gdzie dusza odpoczywa, a umysł i ciało mogą zostać zainspirowane do nowych wyzwań. My, księgarze znamy książki mogące pomóc w rozwiązaniu problemu, dostarczyć informacji na temat Waszych pasji, mamy nawet książki, których autorzy twierdzą, że wiedzą jak Was uszczęśliwić, ale tutaj lepiej zapytać nas o radę czy dany tytuł naprawdę warto kupić. Tym różnimy się od sprzedawców, którzy muszą wypracować sobie premię, że z czystym sercem i sumieniem niektóre książki szczerze...odradzamy. Jeśli chcecie poznać nas i nasze księgarnie, zobaczyć nasze unikalne księgozbiory, porozmawiać o książkach i wziąć udział w wydarzeniach, które dla Was przygotowujemy, to zapraszamy najserdeczniej.

Piątek, 20 kwietnia 2018

Centrum Literatury CSW ul. Wały gen. Sikorskiego 13, Toruń
godz. 10.00-13.00
Weekend Księgarń Kameralnych z Basią
Poranek w księgarni - wydarzenie dla zorganizowanych grup przedszkolnych. - BRAK WOLNYCH MIEJSC!
Opowiemy o niesamowitym miejscu, w którym mieszkają bohaterowie ulubionych książek każdego przedszkolaka. Dodatkowo będzie można posłuchać zabawnych przygód Basi w interpretacji aktora Baja Pomorskiego. W tym dniu na wszystkich fanów książkowej bohaterki czekać będą także inne, drobne niespodzianki.

Księgarnia Gdańscy, ul. Promienna 1b, Włocławek
18:00 - 20:00
Czytanie na obcasach
Księgarze zaproponowali miesiąc wcześniej czytelnikom lekturę Jeźdźca Miedzianego autorstwa Paulliny, a czytelnicy księgarzom lekturę Nieodnalezionej Remigiusza Mroza. Na spotkaniu jedni będą przekonywać drugich do przeczytania tej drugiej książki. Jakich argumentów użyją? Kto wygra? Księgarze mają przewagę, gdyż na ostatnich targach Warszawskie Targi Książki / Warsaw Book Fair rozmawiali z autorką po rosyjsku i dowiedzieli się, że jej babcia ma na imię Alicja, tak jak właścicielka księgarni. Obcasy duże i małe obowiązkowe, wiosenne kapelusze mile widziane:)

Księgarnia "ARISA" Joanna Franciszkowska, ul. Ugory 2c, Solec Kujawski
12:00 - 15:00 Fotobudka - zrób sobie zdjęcie z książką.
Zabawa detektywistyczna

Księgarnia " U Jezuitów ", ul. Piekary 24 (wejście od Rynku Staromiejskiego)
9:00 - 19:00
Promocja gry Salomon Memo - super prezent na Pierwszą Komunię w promocyjnej cenie 20 zł, zamiast regularnej: 40 zł

Sobota, 21 kwietnia 2018

Centrum Literatury CSW, ul. Wały gen. Sikorskiego 13, Toruń
godz. 14.00
Weekend Księgarń Kameralnych z Basią
Zapraszamy dzieci i rodziców do kina na filmową adaptację książek z serii "Basia".
Specjalna promocja czeka na tych, którzy miedzy 16 a 21 kwietnia zakupią książkę z serii „Basia”! Te osoby otrzymają darmową, dwuosobową wejściówkę do Kina Centrum na seans filmowy.
‼ UWAGA! Informujemy, że jednej osobie, będziemy mogli wydać maksymalnie 4 darmowe bilety (jeśli zakupi ona 2 książki z serii "Basia"), do kolejnych egzemplarzy zakupionych przez tą samą osobę, nie będą dodawane darmowe wejściówki ‼

Księgarnia Centrum, ul. Chełmińska 4, Toruń
11:00 - 12:00
Z Lassem i Mają zaczytaj się w Zakamarkach Księgarni Centrum
Serdecznie zapraszamy wszystkich ciekawskich na wspólną podróż do krainy Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai.
Spotkamy się, aby razem zaczytać się w przygodach młodej pary detektywów. UWAGA! Z racji powagi wydarzenia, wszystkich uczestników prosimy o pozostawienie rodziców w domu!
Wydawnictwo Zakamarki dla najodważniejszych przygotowało literackie upominki!
Prosimy o potwierdzenie udziału w wydarzeniu do piątku, 20.04.2018.

Bookinista Toruń, ul. Konstytucji 3 Maja 10, Toruń
12:00 - 14:00
Spotkanie autorskie z Anną Karpińską - toruńską autorką znanych powieści obyczajowych


Księgarnia ATLAS Toruń, ul. Szeroka 42, Toruń
17:00 - 18:30
Spotkanie autorskie z Katarzyną Kluczwajd - autorką wielu książek z dziedziny historii sztuki oraz o tematyce toruńskiej, m. in. Toruń między wojnami i Toruń, którego nie ma. Podczas spotkania porozmawiamy o dawnym Toruniu, o zabytkach, książkach, a także najnowszych piernikajkach (Piernikajki, czyli toruńskie piernikowe bajki (niekoniecznie dla najmłodszych), które ukażą się po wakacjach.

Toruński Antykwariat Księgarski, ul. Wysoka 16, Toruń
10:00 - 15:00
Zostań księgarzem! Warsztaty praktyczne i rozmowy teoretyczne z dziedziny księgarstwa. Jeśli ktoś z Państwa zastanawia się nad porzuceniem dotychczasowego zajęcia i otworzeniem księgarni/antykwariatu, to zapraszamy. Doświadczone księgarki opowiedzą, pokażą i nauczą: Jak prowadzić księgarnię? Skąd zamówić książki? Jak je wybrać? Jak ustawić? Jak o nich mówić? Jak je wycenić? Jak sprzedawać? Co się dzieje w księgarni oprócz sprzedawania książek? Dla chętnych będzie też krótki kurs obsługi kasy fiskalnej, fotografowania i skanowania książek, a także ich pakowania. Do tego poczęstunek: kawa, herbata, słodycze i atmosfera książkowa, czyli pozytywna.

Niedziela, 22 kwietnia 2018

Toruński Antykwariat Księgarski, ul. Wysoka 16, Toruń
10:00 - 15:00
Jak przekonać dzieci do czytania? - warsztaty, wymiana pomysłów - warsztaty, wymiana pomysłów
Jeśli jesteś rodzicem i chcesz żeby Twoje dziecko polubiło, a może nawet pokochało książki, a nie wiesz jak do tego podejść-zapraszamy! Jeśli jesteś nauczycielem, wychowawcą, opiekunką, babcią, ciocią lub kimś bliskim dla dzieci i chcesz zachęcić je do czytania-zapraszamy! Doświadczona antykwariuszka, księgarka i mama dwójki młodych czytelników opowie o swoich doświadczeniach, przekaże wiedzę z zakresu czytelnictwa dzieci zdobytą na studiach, licznych szkoleniach i wyjazdach księgarskich. Chętnie usłyszymy o Państwa doświadczeniach i nauczymy się nowych sposobów na zachęcenie dzieci i młodzieży do czytania książek.

 

 

Archiwum:

Kujawsko-Pomorski Weekend Księgarń Kameralnych to wydarzenie organizowane w dniach 2-4 lutego 2018 roku przez 8 księgarń toruńskich oraz księgarnie z Włocławka, Solca Kujawskiego i Bydgoszczy dla ich obecnych i przyszłych klientów, czytelników, przyjaciół. Chcemy pokazać nasze firmy z innej strony niż zwykle, opowiedzieć o pracy księgarza, o naszej pasji do książek, być może zainspirować kogoś do nowych lektur, ale też chcemy aby to klienci powiedzieli nam co lubią czytać, czego im brak, co możemy dla nich zrobić. Każda z księgarń organizuje atrakcje dla czytelników małych i dużych, którzy odwiedzą je tego dnia. Dokładny program Weekendu zamieszczony jest poniżej. Znakiem rozpoznawczym tego Weekendu będą zbliżające się ferie zimowe. Zaproponujemy ciekawe książki dla dzieci na ten czas oraz konkursy, zabawy, gry, zajęcia i smakołyki. Dla dorosłych także polecimy najciekawsze, wciągające lektury na czas zimowego wypoczynku. Będą dyskusje, spotkania z lokalnymi autorami oraz poczęstunek w postaci kawy, herbaty i słodkości.

 

Kujawsko-Pomorski Weekend Księgarń Kameralnych
2-4 lutego 2018

Księgarnia Arabeska
ul. Konopnickiej 30
Bydgoszcz
tel. 52 373 26 81

Piątek 2.02.2018 godz. 10:00-18:00
Sobota 3.02.2018 godz. 09:00-13:00

Akcja "Książka na Ferie" - rabat 15%

Księgarnia Gdańscy
ul. Promienna 1 B
Włocławek
tel. 54 237 93 45

Piątek 2.02.2018 godz. 15:00-18:00
Sobota 3.02.2018 godz. 10:00-15:00

Warsztaty z prowadzenia księgarni
Głośne czytanie książek dla dzieci
Konkursy plastyczne z nagrodami
Wybieramy najlepszą książkę na zimowe ferie.
Kulinarne eksperymenty

Księgarnia Arisa
ul. Ugory 2c
Solec Kujawski
tel. 507 568 984

Piątek 2.02.2018 godz. 9:00-18:00
Sobota 3.02.2018 godz. 9-13:00

Do każdej zakupionej książki - druga książka gratis.

Księgarnia u Jezuitów
ul. Piekary 24 (wejście przez główne drzwi kościoła Jezuitów)
Toruń
tel. 695 898 147

Sobota 3.02.2018 godz. 9:00-15:00
Niedziela 4.02.2018 godz. 9:00-13:00 i 16:00-19:00

Prezentacja i rozmowy o książkach na temat emocji.

Księgarnia Bookinista Toruń
ul. Konstytucji 3 Maja 10, Pasaż Handlowy Maciej
Toruń
tel. 56 648 73 33

Sobota 3.02.2018 godz. 9.00-14.00

Specjalne RABATY (nawet do 20%) na wybraną ofertę książek, puzzli i gier edukacyjnych. Miejsce by dzieci i młodzież mogły w tym dniu miło spędzić czas, grając w gry planszowe lub rysując.
Do każdego zakupu książkowego drobne upominki.
Prezentacja książek o tematyce zimowej.

Księgarnia Centrum
ul. Chełmińska 4
Toruń
tel. 56 621 04 80

Sobota, 3.02.2018, godz. 13:00
Spotkanie autorskie z Panem Piotrem Orzechowskim, autorem tomiku wierszy "Zatrzymanie". Możliwość zimowej zadumy nad rozgrzewającą serce poezją.

Cały weekend 3-4.02.2018,
"Poszukiwanie skarbu Książkowego Mola" - dzieci dostaną mapę w formie zagadek, która doprowadzi je do słodkiego skarbu ukrytego przez Książkowego Mola. Zabawa trwa cały weekend, bez zapisów, bez pomocy rodziców.
Zimowa promocja na książki do kominka. Zniżka 10% na cały asortyment przy płatności gotówką.

Księgarnia Books
ul. Szeroka 26/28
Toruń
tel. 56 645 54 37

Cały weekend 3-4.02.2018
Słodkie upominki dla klientów, atrakcyjne rabaty na cały asortyment.

Księgarnia Hobbit
ul. Szeroka 4
Toruń
tel. 56 652 14 10

Sobota 3.02.2018 godz. 11:00-13:00
Spotkanie autorskie z Tomaszem Stochmalem oraz promocja jego nowej książki pt. Zapomniane linie kolejowe kujawsko-pomorskiego.

Księgarnia Atlas
ul. Szeroka 42
Toruń
tel. 56 621 96 50

Sobota 3.02.2018 godz. 15:00-16:00
Spotkanie z astronomem, znanym popularyzatorem tej dziedziny Jerzym Rafalskim z toruńskiego Planetarium, autorem książek dla dzieci pt. O planetach i O gwiazdach. Podpisywanie książek, dzieci otrzymają pamiątkową pieczątkę z księgarni
Niedziela 4.02.2018 godz. 12:00-14:00
Głośne czytanie bajek dla dzieci.
Niedziela 4.02.2018 godz. 14:00-15:00
Spotkanie z poetką Marią Znamierowską, podpisywanie książek i promocja nowego tomiku.
Cały weekend atrakcyjne rabaty, szczególnie na książki przyrodnicze.

Centrum Literatury CSW
ul. Wały gen. Sikorskiego 13
Toruń
tel. 56 610 97 25

Sobota 3.02.2018 godz. 12:00-14:00
Zimowe zabawy z papierem – zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat na warsztaty plastyczne, podczas których będziemy tworzyć zimowe zakładki i obwoluty do książek. Zapisy pod adresem: biblioteka@csw.torun.pl Wstęp wolny!

Toruński Antykwariat Księgarski
ul. Wysoka 16
Toruń
Tel. 607 768 375

Sobota 3.02.2018 godz. 13:00 Sala kolumnowa TNT
Głośne czytanie ciekawych książek dla dzieci oraz zajęcia plastyczne. Spotkanie z Beatą Pranke-Zdziebło - kolekcjonerką dawnych książek dziecięcych, prezentacja części jej księgozbioru i rozmowa o specyfice dziecięcych książek antykwarycznych (skąd się biorą ich zawrotne ceny?).

Niedziela 4.02.2018 godz. 13:00 Sala kolumnowa TNT
Dyskusja panelowa: Czy warto kupować książki? Paneliści: Dorota Dominiak-wydawczyni, Ewa Stanek-Zaremba - księgarka, Tomasz Stochmal-autor, Anna Tatarzycka-Ślęk - bibliotekarka z Filii nr 3 Książnicy Kopernikańskiej. Moderatorka: Malina Barcikowska
Kawa, herbata i ciastka do pobrania w antykwariacie.

Instagram

Facebook

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium