Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Menu
Producenci
Wysyłka za granicę - PayPal lub przelew zagraniczny
 
PayPal Logo

Wysyłamy książki także do klientów za granicą. Przyjmujemy płatności przez PayPal lub przelewami zagranicznymi

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Wydarzenia

10.07.2020-17.07.2020 Tydzień z książkami o miłości ze szczęśliwym zakończeniem

 

 

03.07.2020 - 10.07.2020 Tydzień z działem "Marynistyka"

 

Jak nazwać dział, w którym znajdują się zarówno powieści historyczne, których akcja dzieje się na morzu lub oceanie, poradniki dotyczące wszelkich form żeglowania, albumy przestawiające łodzie, statki i okręty oraz książki historyczne o bitwach morskich i ich szczegółowych dziejach? W naszym antykwariacie dział ten nazwano MARYNISTYKA.
Niestety, wiemy, że w tym roku zarówno kolonie, także te żeglarskie, jak i wszelkie większe imprezy stoją pod wielkim znakiem zapytania. Dlatego też oferujemy naszym czytelnikom rabat na książki, które pozwolą chociaż w wyobraźni przenieść się do kajut kołysanych falami mórz, pozwolą podszkolić się w specjalistycznych węzłach lub zwiedzić bezpiecznie i bez kolejek chociażby Dar Pomorza.

W naszych zbiorach znajdzie się także miłe co nieco dla fanów starych czasopism. "Morze" to miesięcznik wydawany od 1924 do 2000 roku, w którym znaleźć można, oczywiście, artykuły o żegludze i jej historii, o okrętownictwie, przemyśle stoczniowym itp., ale także za jego sprawą poczuć klimat lat, w których dany numer został wydany. Na "Morze" również obowiązuje zniżka 10%. Rabat naliczany jest do piątku 10.07.


Ceny wszystkich książek w dziale MARYNISTYKA zostały obniżone o 10%. Promocja trwa do piątku 10.07, a od soboty czekają na Państwa kolejne rabatowe niespodzianki.

Przy zakupie na miejscu w antykwariacie przy ulicy Wysokiej (wejście od Dominikańskiej) możliwy dodatkowy rabat. Zapraszamy:)

W naszym antykwariacie jest mnóstwo książek na temat Waszych pasji i zainteresowań. W tym tygodniu prezentujemy dział "Marynistyka", w którym znajdziecie powieści o morzu, biografie słynnych żeglarzy, relacje z rejsów, podręczniki dla początkujących i zaawansowanych żeglarzy oraz albumy ze zdjęciami statków. Zapraszamy do naszego sklepu internetowego: MARYNISTYKA

oraz do naszej siedziby w Toruniu przy ulicy Wysokiej 16 (wejście od Dominikańskiej).

#żeglarstwo #marynistyka #morze #żagle #sailing #ships #żaglówka #okręt #statek #żeglowanie

 

 

 

 

23-26.04.2020 Weekend Księgarń i Antykwariatów Kameralnych 2020

 

 

Miało być tak pięknie w nowym antykwariacie... Ale... Jeszcze będzie! Teraz musimy dać radę w takich okolicznościach jakie są nam dane. Od czwartku 23 kwietnia będziemy świętować Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich na miarę naszych możliwości, czyli online. Nagramy filmiki w starym i w nowym antykwariacie, opowiemy jak się mają książki (w końcu to ich święto), dlaczego warto je czytać, kupować, wypożyczać i jak o nie dbać.

 

 

02.04.2020 Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

W czwartek 2 kwietnia obchodzimy 215 rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena. Z tej okazji w antykwariacie porozmawiamy o baśniach, poczytamy chętnym starsze i całkiem nowe baśnie i bajki, a może też wymyślimy własne. Od godziny 10 będzie trwała akcja "Czytanie na żądanie", czyli po naciśnięciu specjalnego przycisku antykwariuszka będzie czytała przez 10 minut wybraną przez dziecko książkę. Od godziny 16 do 18 zapraszamy na wspólne czytanie, zabawy, rysowanie i inne aktywności związane z książkami duńskiego baśniopisarza. Oczywiście nie zapomnimy o zdrowych przekąskach i napojach dodających energii do zabawy.
Dzień Książki dla Dzieci obchodzony jest w wielu innych kameralnych księgarniach, kto ma bliżej do Koluszek, niech koniecznie zajrzy do Księgarnia Skład Główny, gdzie też odbędzie się Czytanie na żądanie.
Akcję współorganizuje Polska Sekcja IBBY/Polish Section of IBBY

 

23.11.2019 konferencja z cyklu ZABYTKI TORUŃSKIE MŁODSZEGO POKOLENIA pt. TORUNIA PRZESTRZEŃ WSPÓLNA: wielokulturowe miasto z cezurą i bez cezury 1920 roku -

Centrum Dialogu - Biblioteka Diecezjalna w Toruniu, pl. ks. Frelichowskiego 1

 

 

Po raz kolejny nasz antykwariat będzie sprzedawał książki z cyklu Zabytki Toruńskie Młodszego Pokolenia oraz inne tytuły autorstwa organizatorów konferencji: Katarzyny Kluczwajd i Michała Pszczółkowskiego ze Stowarzyszenia Historyków Sztuki Oddział Toruński. Zapraszamy w godzinach 9-16. Antykwariat przy ul. Wysokiej tego dnia będzie zamknięty. Przepraszamy za utrudnienia.

 

20.09.2019 Noc Księgarń: książki, przez które zarwaliśmy noc - Toruński Antykwariat Księgarski, ul. Wysoka 16

 

 

Komu zdarzyło się nie pójść spać o rozsądnej porze z powodu książki? Jaka to była książka/książki? Omówimy tę kwestię w antykwariacie. W ramach ogólnopolskiej akcji Noc Księgarń spotkamy się w antykwariacie żeby porozmawiać o książkach-zrywaczach nocy. Nam antykwariuszkom zdarzało się, zdarza i mamy nadzieję, że wciąż będzie zdarzać nie zasnąć dopóki nie wyjaśni się sytuacja w czytanej książce. Jesteśmy pewne, że wielu z Was również. Chcemy poznać winnych-książki, przez które zarwaliśmy noc. Czy było warto wstać niewyspanym, albo wcale nie zasnąć aż do ostatniej strony? Tytuły książek zapiszemy i listę opublikujemy ku przestrodze lub jako zachętę dla tych, którzy chcą zostać pochłonięci przez lekturę. W antykwariacie powstanie specjalna półka na książki-zarywacze nocy, na której umieścimy używane i nowe egzemplarze tych gagatków.

 

27.07.2019 25. urodziny antykwariatu - Toruński Antykwariat Księgarski, ul. Wysoka 16

Nasza firma obchodzi 25. urodziny. Z tej okazji zapraszamy w sobotę w godzinach 10-15 na drobny poczęstunek i rozmowy o książkach. Będziemy wspominać stary antykwariat na Podmurnej i planować nowe pomieszczenie na Wysokiej, wszelkie pomysły na nowe przedsięwzięcia przyjmiemy z ochotą. Zapraszamy!

Nie wiem kiedy to minęło. Miałam 12 lat jak ojciec otworzył antykwariat. Przez pierwsze dwa lata bywałam tam rzadko, od 14. roku życia pomagałam latem przy drobnych pracach typu układanie książek alfabetycznie. Dostawałam 1 zł dziennie i wtedy mogłam za to kupić zapiekankę lub kilka pocztówek w KMPiKu. Miałam 16 lat kiedy ojciec wyjechał na urlop i zostawił antykwariat pod moją opieką na 2 tygodnie. Dziś widzę, że to była najlepsza nauka i poznałam wtedy cały przekrój sytuacji mogących się zdarzyć w sklepie. Miałam 20 lat kiedy ojciec zachorował i zmarł. Co robić z antykwariatem? Nie podejmowałam żadnej decyzji, po prostu dalej przychodziłam do pracy. Przyuczyłam do zawodu mamę i tak przychodzimy do pracy codziennie do tej pory. Zmieniałyśmy lokalizację (z przyczyn niezależnych), zmieniłyśmy niektóre zasady, cały czas się uczymy, wprowadzamy nowe pomysły w życie, czasem się kłócimy, bo każda z nas uważa, że lepiej wie jak prowadzić antykwariat. Planujemy nowe (większe!!!!) pomieszczenie na Wysokiej, gdzie nareszcie zmieszczą się wszystkie nasze książki. Trwamy, istniejemy i chcemy działać dalej. To jest możliwe tylko dzięki naszym Klientom. Dziękujemy za każdy nawet najmniejszy zakup w naszym antykwariacie. W najbliższą sobotę zapraszamy na poczęstunek i rozmowy o książkach, antykwariacie, o wszystkim.

 

18.05.2019 Latający Klub Książki dla dzieci - Księgarnia Atlas, ul. Szeroka 42

 

 

W maju Latający Klub Książki dla Dzieci wyląduje w samym centrum toruńskiej starówki-w księgarni Atlas przy ulicy Szerokiej 42. Będziemy czytać na głos, porozmawiamy o ostatnio przeczytanych książkach, polecimy sobie te warte przeczytania i odradzimy nieudane wybory lekturowe. Zapraszamy wszystkich chętnych.

8.05.2019 Latający Klub Książki - Księgarnia Atlas, ul. Szeroka 42

 

W maju Latający Klub Książki wyląduje w samym centrum toruńskiej starówki-w księgarni Atlas przy ulicy Szerokiej 42. Spotkamy się żeby porozmawiać o ostatnio przeczytanych książkach, polecić sobie te warte przeczytania i odradzić nieudane wybory lekturowe. Zapraszamy wszystkich chętnych. W środę 8 maja odbędzie się spotkanie na temat książek dla dorosłych, a w sobotę 18 maja dla dzieci.

 

 

25.-28.04.2019 Weekend Księgarń Kameralnych - Toruńskie Księgarnie Kameralne

 

Z okazji Światowego Dnia Książki zapraszamy na ciekawe wydarzenia w toruńskich księgarniach kameralnych:

Czwartek 25.04.2019

Toruński Antykwariat Księgarski ul. Wysoka 16, godz. 10:00 Otwarcie kiermaszu książek za pół ceny

Z okazji Światowego Dnia Książki odświeżamy nasze regały z przecenami. Umieścimy na nich dublety, które są w dobrym stanie i świetnie nadają się do dalszego czytania, ale chcemy szybciej je sprzedać, żeby zrobić miejsce na nowości. Wszystkie książki z tych regałów sprzedamy za pół ceny, a posiadacze Karty Przyjaciela Antykwariatu i Karty Przyjaciela Toruńskich Księgarń Kameralnych otrzymają dodatkowe 10% zniżki.

Centrum Literatury CSW ul. Wały gen. Sikorskiego 13, godz. 17:00-19:00 Warsztaty konserwacji papieru i starych książek - WKK 2019

Księgarnia Kafka i spółka, ul. Szewska 2, godz. 18.00 Weekend Księgarń Kameralnych w Księgarni Kafka i spółka Toruńska premiera tomu "Gigusie" Jakuba Michalczeni / 25.04.2019

Księgarnia " U Jezuitów ", ul. Piekary 24 (wejście od Rynku Staromiejskiego), godz. 9:00 Gotujemy ze św. Hildegardą

Sobota 27.04.2019

Księgarnia Bookinista Toruń, ul. Konstytucji 3 Maja 10 Weekend Księgarń Kameralnych 2019: Sobota w Księgarni Bookinista

Centrum Literatury CSW, ul. Wały gen Sikorskiego 13, godz. 11:00-14:00 Spotkanie z książką Dziwolągi. Posadźmy razem drzewo! - WKK 2019

Toruński Antykwariat Księgarski, ul. Wysoka 16, godz. 11:00-13:00 Prowadzenie mikrofirmy kulturalnej-szkolenie

Z okazji Światowego Dnia Książki nasz antykwariat (obchodzący w tym roku 25-lecia istnienia) podzieli się swoimi doświadczeniami w zakresie prowadzenia mikrofirmy kulturalnej. Jak zmiksować działalność kulturalną, propagującą czytelnictwo z koniecznością zarobienia na swoje funkcjonowanie? Na podstawie swojej pracy, posiłkując się wiedzą zdobytą na studiach, szkoleniach, w czasie podróży i spotkań branżowych opowie Aldona Mackiewicz-właścicielka Toruńskiego Antykwariatu Księgarskiego.

Księgarnia Kafka i spółka, ul. Szewska 2, godz. 12.00 Weekend Księgarń Kameralnych w Księgarni Kafka i spółka Barwy kosmosu Prelekcja i prezentacja wizualna dla dzieci

Niedziela, 28.04.2019

Księgarnia Kafka i spółka, ul. Szewska 2, godz. 12.00 Weekend Księgarń Kameralnych w Księgarni Kafka i spółka Kosmiczna niedziela z Mikołajem Kopernikiem WKK 2019

Toruński Antykwariat Księgarski, ul. Wysoka 16, godz. 12:00-14:00 Spotkanie z poezją Marii Znamierowskiej -
zapraszamy na autorskie czytanie wierszy, dyskusje i pogawędki o poezji, o książkach, o pisaniu i o czytaniu. Gościem antykwariatu będzie Maria Znamierowska, autorka zbiorów poezji pt. Czeski jedwab oraz Zdumiewająca rzecz (Pracownia Wydawnicza EIKON).

 

Współorganizatorzy, pomysłodawcy i patroni medialni wydarzenia:
Weekend Księgarń Kameralnych 2019, Książki kupuję kameralnie, Między_Książkami

 

25.04.2019 - środa

Latający Klub Książki - księgarnia Bookinista Toruń, ul. Konstytucji 3 Maja 10

 

Toruńskie Księgarnie Kameralne kochają i chcą rozmawiać o książkach. Latający Klub Książki, inicjatywa zapoczątkowana przez Toruński Antykwariat Księgarski, wyląduje w kwietniu w Księgarni Bookinista. Po sobotnich rozmowach o książkach dla dzieci przed nami spotkanie dotyczące książek dla dorosłych.

W środę 24.04. zapraszamy na rozmowę o naszych ostatnich książkowych zachwytach, zdumieniach i odkryciach. Nie możemy się doczekać Państwa opowieści i wymiany wrażeń, na pewno będzie interesująco i inspirująco!
Do zobaczenia w środę!

 

13.04.2019 - sobota

Latający Klub Książki dla dzieci - księgarnia Bookinista Toruń, ul. Konstytucji 3 Maja 10

Toruńskie Księgarnie Kameralne kochają i chcą rozmawiać o książkach. Latający Klub Książki, inicjatywa zapoczątkowana przez Toruński Antykwariat Księgarski, wyląduje w kwietniu w Księgarni Bookinista.

Już w najbliższą sobotę, 13.04 o godzinie 12:30, zapraszamy na spotkanie poświęcone książkom dla dzieci. Opowiemy o książkach, które pomagają zrozumieć, że każdy jest wyjątkowy i może zostać "kimś", bycie innym to nic złego i że warto - przede wszystkim - być sobą. Czekamy też z zaciekawieniem na opowieści o ulubionych książkach naszych młodych czytelników - nie mamy wątpliwości, że będą inspirujące. Do zobaczenia w sobotę!

 

23.02.2019 - sobota

Latający Klub Książki dla dzieci - Centrum Literatury CSW, Wały gen. Sikorskiego 13

Cykliczne spotkanie miłośników książek organizowane przez Toruńskie Księgarnie Kameralne. W każdym miesiącu klub zmienia swoje miejsce i gości w innej księgarni. Po raz drugi w lutym zapraszamy do Księgarni Sztuki w CSW Toruń. Tym razem porozmawiamy o książkach dla dzieci. Zapraszamy rodziców, ale przede wszystkim dziećmi do wspólnej rozmowy o książkach dla najmłodszych czytelników. Mile widziane wszelkie rekomendacje waszych ulubionych książek, albo lektur które ostatnio wprawiły was w zachwyt.

Miejsce: Księgarnia Sztuki
Wstęp wolny!

 

6.02.2019 - środa

Latający Klub Książki - Spotkanie 5Centrum Literatury CSW, Wały gen. Sikorskiego, 13

 

 

Na lutowym Latającym Klubie Książki dla dorosłych w Centrum Literatury CSW rozmawialiśmy o następujących książkach:
1. Historia przemocy / Edouard Louis z Wydawnictwo Pauza
2. Nasz chłopak / Daniel Magariel z Wydawnictwo Pauza
3. Legenda o samobójstwie / David Vann z Wydawnictwo Pauza
4. Płyń z tonącymi / Lars Mytting z wydawnictwa Smak Słowa
5. Dreszcz / Jakub Ćwiek z wydawnictwa Fabryka Słów
6. Zmierzch / Osamu Dazai z wydawnictwa Tajfuny
7. Zatracenie / Osamu Dazai z Wydawnictwo Czytelnik
8. Pokonać mur. Wspomnienia / Marina Abramović z Dom Wydawniczy REBIS
9. Twoja twarz jutro. Gorączka i włócznia / Javier Marías z Wydawnictwo Sonia Draga
10. Księgi Jakubowe / Olga Tokarczuk z Wydawnictwo Literackie
11. Bez piątej klepki / Marcin Szczygielski z Wydawnictwo Bajka
12. Szóstka Wron / Leigh Bardugo Wydawnictwo Mag
13. Zmierzch / Johan Theorin z Wydawnictwo Czarne
14. Prześniona rewolucja. Ćwiczenie z logiki historycznej / Andrzej Leder z wydawnictwa Krytyka Polityczna

 

9.01.2019 - środa

Latający Klub Książki - Spotkanie 4 - WEJśCIóWKA, Plac Teatralny 1

 

 


Oto lista książek omawianych przez nas w czasie spotkania w WEJśCIóWKA:
1. Clair de Lune : powieść o Debussym / Pierre La Maure z Polskie Wydawnictwo Muzyczne
2. Apartament w Paryżu / Michelle Gable z Wydawnictwo W.A.B.
3. Brudna robota. Zapiski o życiu na wsi, jedzeniu i miłości / Kristin Kimball z Wydawnictwo Czarne
4. Jeżynowe wino / Joanne Harris z Prószyński i S-ka
5. Żona podróżnika w czasie / Audrey Niffenegger z @wydawnictwa Świat Książki
6. Mój mąż Żyd / Sylwia Borowska z wydawnictwa PASCAL
7. Zaufanie, czyli waluta przyszłości. Moja droga od zera do 7 milionów z bloga / Michał Szafrański - Grupa Wydawnicza Relacja
8. Zielony talizman / praca zbiorowa - Wydawnictwo LTW
9. Na wschód od zachodu / Wojciech Jagielski - Wydawnictwo Znak
10. Labirynt duchów / Carlos Ruiz Zafon - Wydawnictwo MUZA SA
11. Silva rerum / Kristina Sabaliauskaitė - Wydawnictwo Znak
12. 1945. Wojna i pokój / Magdalena Grzebałkowska - Wydawnictwo AGORA
13. Historia pszczół / Maja Lunde - Wydawnictwo Literackie
14. Dwanaście srok za ogon / Stanisław Łubieński z Wydawnictwo Czarne

 

5.12.2018 - środa

Latający Klub Książki - Spotkanie 3 - Księgarnia PWN, ul. Reja 25

 

Książka nie lubi stać na półce, lubi wędrować z rąk do rąk, oddycha kiedy odwracane są jej kartki.
Pragnie opowiedzieć swą historię obudzić emocje.
Zapraszamy do Latającego Klubu Książki w środę 5 grudnia o godz.17.00 Księgarnia PWN Reja 25.
Książka będzie budzić nadzieję.

 

1.12.2018 - sobota

 

Piernikowe Inspiracje Książkowe

1 grudnia 2018 - godz. 12:00 - Toruński Antykwariat Księgarski ul. Wysoka 16, Sala Kolumnowa TNT

Przed Świętami Bożego Narodzenia porozmawiamy o piernikach jako bohaterach książek. Podamy też kilka przepisów i o nich porozmawiamy. Czy jest jakiś jeden uniwersalny przepis? Czy zestaw przypraw jest zawsze ten sam? Mile widziani będą wszyscy, którzy interesują się piernikami, zarówno doświadczeni piernikarze, jak i początkujący, którzy szukają przepisów na świąteczne wypieki. Spotykamy się w Sali Kolumnowej Towarzystwa Naukowego w Toruniu.

 

Relacja z wydarzenia:

Nasze spotkanie udało się wyśmienicie. Dorośli dyskutowali, pili kawę z kardamonem oraz gorącą oranżadę z cynamonem i goździkami, jedli pierniki upieczone przez Anna Grzebieniak. Dzieci jadły pierniki, rysowały, bawiły się i też włączały do dyskusji. Wymieniliśmy się piernikowymi wspomnieniami, ale też domowymi sposobami na przeziębienie. Dziękuję za fachowe opowiadanie o piernikarstwie i fotografowanie pani Katarzyna Kluczwajd oraz Krzysztofowi Lewandowskiemu z Muzeum Okręgowe w Toruniu. Wszystkim dzieciom i dorosłym, którzy nas odwiedzili dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na kontynuację w sobotę 15 grudnia w WEJśCIóWKA.

 

 

 

Weekend Księgarń Kameralnych z Książką Dziecięcą
17-18 listopada 2018

Okazją do spotkań w księgarniach i tematem przewodnim weekendu jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka obchodzony 20 listopada - data uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych.

Program

Sobota 17.11.2018

Księgarnia Sztuki Centrum Literatury CSW

ul. Wały Gen. Sikorskiego 13, Toruń
tel. (056) 610 97 25
e-mail: ksiegarnia@csw.torun.pl
www.csw.torun.pl
Godziny otwarcia: 10:00-18:00

Spotkanie z bohaterami książki "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" Justyny Bednarek. Dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat i ich rodziców. W dwóch grupach – o godz. 11:00 i 13:00 – odbędzie się czytanie fragmentów książki oraz warsztaty inspirowane książką.
🕚🕐 👉 Obowiązują zapisy drogą mailową: ksiegarnia@csw.torun.pl
Prosimy o podanie imienia dziecka, preferowanej godziny warsztatów oraz numeru telefonu.
GRUPA NA GODZ. 11:00 JUŻ ZAPEŁNIONA! Zostały jeszcze miejsca na godzinę 13:00. :) Liczba miejsc ograniczona!
Uwaga na hasło: "KSIĘGARNIE KAMERALNE", przez cały weekend obowiązywać będzie zniżka - 1⃣5⃣ % na literaturę dziecięcą i młodzieżową.


Księgarnia Kafka i spółka

ul. Szewska 2, Toruń
tel. 512 545 956
ksiegarnia.kafkaispolka@gmail.com
Godziny otwarcia: 10:00-16:00

Spotkanie z żywą Kicią Kocią w godz. 10-12 będziemy gościć żywą postać Kici Koci. Nie zabraknie drobnych smakołyków i upominków dla każdego, kto odwiedzi nas w tych dniach. Prócz tego na ofertę książek dla dzieci i młodzieży przewidzieliśmy 10% rabatu.


Księgarnia ATLAS

ul. Szeroka 42, Toruń
tel. 56 62 196 50
atlas.torun@gmail.com
http://www.atlastorun.pl
Godziny otwarcia: 10:00-18:30

Czytanie fragmentów interesujących książek dla dzieci.
15% rabatu na wybrane książki
Możliwość otrzymania pamiątkowego stempelka.
Promocja rodzinnej gry planszowej Ubongo.

Kawiarnia WEJśCIóWKA 

Plac Teatralny 1, Toruń
tel. 512 221 900
wejsciowka.torun@gmail.com
Godziny otwarcia: 14:00-22:30

Gość specjalny: Wydawnictwo Tako
W godzinach 14:00-16:00 księgarze będą czytać fragmenty książek wydanych przez Wydawnictwo Tako. Dla dzieci które podejmą wyzwanie plastyczne podczas czytania książek będą drobne słodkie niespodzianki.

Księgarnia Books

ul. Szeroka 26/28, Toruń
tel. 56 645 54 37
books@ic.torun.pl
http://ksiegarniabooks.pl
Godziny otwarcia: 10:00-15:00

Rabaty i poczęstunek.

Toruński Antykwariat Księgarski

ul. Wysoka 16, Toruń
tel. 607 768 375
poczta@antykwariat-torun.pl
www.antykwariat-torun.pl
Godziny otwarcia: 10:00-15:00

Spacer z dziećmi po toruńskich księgarniach kameralnych
Antykwariuszka Aldona Mackiewicz z dziećmi odwiedzi księgarnie na toruńskiej starówce i w każdej przeczyta fragment książki pt. Mam przyjaciółkę księgarkę. W księgarniach będziemy zbierać pieczątki na specjalnym formularzu. Komplet pieczątek upoważnia do otrzymania Karty Przyjaciela Toruńskich Księgarń Kameralnych. A taka karta to nie lada atrakcja! Zbiórka o 11:00 pod pomnikiem Kopernika

Zdjęcia ze spaceru

  

 

 

Bookinista Toruń

ul. Konstytucji 3 Maja 10, Toruń
tel. 56 648 73 33
bookinista@gazeta.pl
http://www.naskarpie.net.pl
Godziny otwarcia: 9:00-14:00

Od godziny 12:00: konkurs na najciekawszą kartkę okolicznościową inspirowaną ulubioną książką, wspólne granie w planszówki, kącik szachowy – prezentacja i podstawy gry w szachy dla najmłodszych, zabawa z mapą-zdrapką, do każdego zakupu literatury dziecięcej drobny upominek.

Księgarnia Hobbit

ul. Szeroka, Toruń
tel. 56 652 14 10
ksiegarniahobbit.torun@gmail.com
Godziny otwarcia: 10:00-16:00


Księgarnia Centrum

ul. Chełmińska 4, Toruń
tel. 56 621 04 80
kscentrum@poczta.onet.pl
Godziny otwarcia: 10:00-15:00


Księgarnia " U Jezuitów "

ul. Piekary 24 (wejście od Rynku Staromiejskiego), Toruń
Godziny otwarcia: 10:00-15:00

Cafe Bajarka

ul. Kozacka 17, Toruń
tel. 798 553 565
kontakt@cafebajarka.pl
http://www.cafebajarka.pl
Godziny otwarcia: 11:00-14:00


Niedziela 18.11.2018

Księgarnia Sztuki Centrum Literatury CSW

ul. Wały Gen. Sikorskiego 13, Toruń
tel. (056) 610 97 25
e-mail: ksiegarnia@csw.torun.pl
www.csw.torun.pl
Godziny otwarcia: 10:00-18:00

Księgarnia Kafka i spółka

ul. Szewska 2, Toruń
tel. 512 545 956
ksiegarnia.kafkaispolka@gmail.com
Godziny otwarcia: 10:00-16:00

 

Księgarnia ATLAS

ul. Szeroka 42, Toruń
tel. 56 62 196 50
atlas.torun@gmail.com
http://www.atlastorun.pl
Godziny otwarcia: 11:00-14:00

 

Kawiarnia WEJśCIóWKA 

Plac Teatralny 1, Toruń
tel. 512 221 900
wejsciowka.torun@gmail.com
Godziny otwarcia: 17:00-22:30Toruński Antykwariat Księgarski

ul. Wysoka 16, Toruń
tel. 607 768 375
poczta@antykwariat-torun.pl
www.antykwariat-torun.pl
Godziny otwarcia: 10:00-15:00

9:30-11:30 czytanie i rozmowy o książkach wydawnictwa Poławiacze Pereł pt. Strażaczka i Agentka autorstwa Piotra Wawrzeniuka, które pokazują dzieciom, że kobieta może być m. in. informatyczką, architektką, leśniczką, taksówkarką.

13:30-15:00 czytanie i rozmowy o książkach wydawnictwa Poławiacze Pereł pt. Bahar znaczy wiosna autorstwa Agnieszki Aysen Kaim oraz Opowieści spod drzewa oliwnego autorstwa Aidy Amer, które pokazują dzieciom wielokulturowość.

 

Księgarnia Hobbit

ul. Szeroka, Toruń
tel. 56 652 14 10
ksiegarniahobbit.torun@gmail.com
Godziny otwarcia: 11:00-15:00

 

Księgarnia " U Jezuitów "

ul. Piekary 24 (wejście od Rynku Staromiejskiego), Toruń
Godziny otwarcia: 10:00-15:00

 

 

 

 

Weekend Księgarń Kameralnych 2018 - 20-23 kwietnia 2018

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który przypada 23 kwietnia w księgarniach całej Polski w dniach 20-23 kwietnia 2018 roku odbędą się spotkania, wydarzenia i atrakcje, które sprawią, że znajdziesz to, czego nie szukasz. W naszych księgarniach na co dzień prezentujemy książki wartościowe, niekoniecznie bestsellery z list "Top 10", ale zawsze lektury mające przynieść wiedzę, pomoc, relaks, rozrywkę, refleksję i inspirację. Księgarnia kameralna to miejsce, gdzie dusza odpoczywa, a umysł i ciało mogą zostać zainspirowane do nowych wyzwań. My, księgarze znamy książki mogące pomóc w rozwiązaniu problemu, dostarczyć informacji na temat Waszych pasji, mamy nawet książki, których autorzy twierdzą, że wiedzą jak Was uszczęśliwić, ale tutaj lepiej zapytać nas o radę czy dany tytuł naprawdę warto kupić. Tym różnimy się od sprzedawców, którzy muszą wypracować sobie premię, że z czystym sercem i sumieniem niektóre książki szczerze...odradzamy. Jeśli chcecie poznać nas i nasze księgarnie, zobaczyć nasze unikalne księgozbiory, porozmawiać o książkach i wziąć udział w wydarzeniach, które dla Was przygotowujemy, to zapraszamy najserdeczniej.

Piątek, 20 kwietnia 2018

Centrum Literatury CSW ul. Wały gen. Sikorskiego 13, Toruń
godz. 10.00-13.00
Weekend Księgarń Kameralnych z Basią
Poranek w księgarni - wydarzenie dla zorganizowanych grup przedszkolnych. - BRAK WOLNYCH MIEJSC!
Opowiemy o niesamowitym miejscu, w którym mieszkają bohaterowie ulubionych książek każdego przedszkolaka. Dodatkowo będzie można posłuchać zabawnych przygód Basi w interpretacji aktora Baja Pomorskiego. W tym dniu na wszystkich fanów książkowej bohaterki czekać będą także inne, drobne niespodzianki.

Księgarnia Gdańscy, ul. Promienna 1b, Włocławek
18:00 - 20:00
Czytanie na obcasach
Księgarze zaproponowali miesiąc wcześniej czytelnikom lekturę Jeźdźca Miedzianego autorstwa Paulliny, a czytelnicy księgarzom lekturę Nieodnalezionej Remigiusza Mroza. Na spotkaniu jedni będą przekonywać drugich do przeczytania tej drugiej książki. Jakich argumentów użyją? Kto wygra? Księgarze mają przewagę, gdyż na ostatnich targach Warszawskie Targi Książki / Warsaw Book Fair rozmawiali z autorką po rosyjsku i dowiedzieli się, że jej babcia ma na imię Alicja, tak jak właścicielka księgarni. Obcasy duże i małe obowiązkowe, wiosenne kapelusze mile widziane:)

Księgarnia "ARISA" Joanna Franciszkowska, ul. Ugory 2c, Solec Kujawski
12:00 - 15:00 Fotobudka - zrób sobie zdjęcie z książką.
Zabawa detektywistyczna

Księgarnia " U Jezuitów ", ul. Piekary 24 (wejście od Rynku Staromiejskiego)
9:00 - 19:00
Promocja gry Salomon Memo - super prezent na Pierwszą Komunię w promocyjnej cenie 20 zł, zamiast regularnej: 40 zł

Sobota, 21 kwietnia 2018

Centrum Literatury CSW, ul. Wały gen. Sikorskiego 13, Toruń
godz. 14.00
Weekend Księgarń Kameralnych z Basią
Zapraszamy dzieci i rodziców do kina na filmową adaptację książek z serii "Basia".
Specjalna promocja czeka na tych, którzy miedzy 16 a 21 kwietnia zakupią książkę z serii „Basia”! Te osoby otrzymają darmową, dwuosobową wejściówkę do Kina Centrum na seans filmowy.
‼ UWAGA! Informujemy, że jednej osobie, będziemy mogli wydać maksymalnie 4 darmowe bilety (jeśli zakupi ona 2 książki z serii "Basia"), do kolejnych egzemplarzy zakupionych przez tą samą osobę, nie będą dodawane darmowe wejściówki ‼

Księgarnia Centrum, ul. Chełmińska 4, Toruń
11:00 - 12:00
Z Lassem i Mają zaczytaj się w Zakamarkach Księgarni Centrum
Serdecznie zapraszamy wszystkich ciekawskich na wspólną podróż do krainy Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai.
Spotkamy się, aby razem zaczytać się w przygodach młodej pary detektywów. UWAGA! Z racji powagi wydarzenia, wszystkich uczestników prosimy o pozostawienie rodziców w domu!
Wydawnictwo Zakamarki dla najodważniejszych przygotowało literackie upominki!
Prosimy o potwierdzenie udziału w wydarzeniu do piątku, 20.04.2018.

Bookinista Toruń, ul. Konstytucji 3 Maja 10, Toruń
12:00 - 14:00
Spotkanie autorskie z Anną Karpińską - toruńską autorką znanych powieści obyczajowych


Księgarnia ATLAS Toruń, ul. Szeroka 42, Toruń
17:00 - 18:30
Spotkanie autorskie z Katarzyną Kluczwajd - autorką wielu książek z dziedziny historii sztuki oraz o tematyce toruńskiej, m. in. Toruń między wojnami i Toruń, którego nie ma. Podczas spotkania porozmawiamy o dawnym Toruniu, o zabytkach, książkach, a także najnowszych piernikajkach (Piernikajki, czyli toruńskie piernikowe bajki (niekoniecznie dla najmłodszych), które ukażą się po wakacjach.

Toruński Antykwariat Księgarski, ul. Wysoka 16, Toruń
10:00 - 15:00
Zostań księgarzem! Warsztaty praktyczne i rozmowy teoretyczne z dziedziny księgarstwa. Jeśli ktoś z Państwa zastanawia się nad porzuceniem dotychczasowego zajęcia i otworzeniem księgarni/antykwariatu, to zapraszamy. Doświadczone księgarki opowiedzą, pokażą i nauczą: Jak prowadzić księgarnię? Skąd zamówić książki? Jak je wybrać? Jak ustawić? Jak o nich mówić? Jak je wycenić? Jak sprzedawać? Co się dzieje w księgarni oprócz sprzedawania książek? Dla chętnych będzie też krótki kurs obsługi kasy fiskalnej, fotografowania i skanowania książek, a także ich pakowania. Do tego poczęstunek: kawa, herbata, słodycze i atmosfera książkowa, czyli pozytywna.

Niedziela, 22 kwietnia 2018

Toruński Antykwariat Księgarski, ul. Wysoka 16, Toruń
10:00 - 15:00
Jak przekonać dzieci do czytania? - warsztaty, wymiana pomysłów - warsztaty, wymiana pomysłów
Jeśli jesteś rodzicem i chcesz żeby Twoje dziecko polubiło, a może nawet pokochało książki, a nie wiesz jak do tego podejść-zapraszamy! Jeśli jesteś nauczycielem, wychowawcą, opiekunką, babcią, ciocią lub kimś bliskim dla dzieci i chcesz zachęcić je do czytania-zapraszamy! Doświadczona antykwariuszka, księgarka i mama dwójki młodych czytelników opowie o swoich doświadczeniach, przekaże wiedzę z zakresu czytelnictwa dzieci zdobytą na studiach, licznych szkoleniach i wyjazdach księgarskich. Chętnie usłyszymy o Państwa doświadczeniach i nauczymy się nowych sposobów na zachęcenie dzieci i młodzieży do czytania książek.

 

 

Archiwum:

Kujawsko-Pomorski Weekend Księgarń Kameralnych to wydarzenie organizowane w dniach 2-4 lutego 2018 roku przez 8 księgarń toruńskich oraz księgarnie z Włocławka, Solca Kujawskiego i Bydgoszczy dla ich obecnych i przyszłych klientów, czytelników, przyjaciół. Chcemy pokazać nasze firmy z innej strony niż zwykle, opowiedzieć o pracy księgarza, o naszej pasji do książek, być może zainspirować kogoś do nowych lektur, ale też chcemy aby to klienci powiedzieli nam co lubią czytać, czego im brak, co możemy dla nich zrobić. Każda z księgarń organizuje atrakcje dla czytelników małych i dużych, którzy odwiedzą je tego dnia. Dokładny program Weekendu zamieszczony jest poniżej. Znakiem rozpoznawczym tego Weekendu będą zbliżające się ferie zimowe. Zaproponujemy ciekawe książki dla dzieci na ten czas oraz konkursy, zabawy, gry, zajęcia i smakołyki. Dla dorosłych także polecimy najciekawsze, wciągające lektury na czas zimowego wypoczynku. Będą dyskusje, spotkania z lokalnymi autorami oraz poczęstunek w postaci kawy, herbaty i słodkości.

 

Kujawsko-Pomorski Weekend Księgarń Kameralnych
2-4 lutego 2018

Księgarnia Arabeska
ul. Konopnickiej 30
Bydgoszcz
tel. 52 373 26 81

Piątek 2.02.2018 godz. 10:00-18:00
Sobota 3.02.2018 godz. 09:00-13:00

Akcja "Książka na Ferie" - rabat 15%

Księgarnia Gdańscy
ul. Promienna 1 B
Włocławek
tel. 54 237 93 45

Piątek 2.02.2018 godz. 15:00-18:00
Sobota 3.02.2018 godz. 10:00-15:00

Warsztaty z prowadzenia księgarni
Głośne czytanie książek dla dzieci
Konkursy plastyczne z nagrodami
Wybieramy najlepszą książkę na zimowe ferie.
Kulinarne eksperymenty

Księgarnia Arisa
ul. Ugory 2c
Solec Kujawski
tel. 507 568 984

Piątek 2.02.2018 godz. 9:00-18:00
Sobota 3.02.2018 godz. 9-13:00

Do każdej zakupionej książki - druga książka gratis.

Księgarnia u Jezuitów
ul. Piekary 24 (wejście przez główne drzwi kościoła Jezuitów)
Toruń
tel. 695 898 147

Sobota 3.02.2018 godz. 9:00-15:00
Niedziela 4.02.2018 godz. 9:00-13:00 i 16:00-19:00

Prezentacja i rozmowy o książkach na temat emocji.

Księgarnia Bookinista Toruń
ul. Konstytucji 3 Maja 10, Pasaż Handlowy Maciej
Toruń
tel. 56 648 73 33

Sobota 3.02.2018 godz. 9.00-14.00

Specjalne RABATY (nawet do 20%) na wybraną ofertę książek, puzzli i gier edukacyjnych. Miejsce by dzieci i młodzież mogły w tym dniu miło spędzić czas, grając w gry planszowe lub rysując.
Do każdego zakupu książkowego drobne upominki.
Prezentacja książek o tematyce zimowej.

Księgarnia Centrum
ul. Chełmińska 4
Toruń
tel. 56 621 04 80

Sobota, 3.02.2018, godz. 13:00
Spotkanie autorskie z Panem Piotrem Orzechowskim, autorem tomiku wierszy "Zatrzymanie". Możliwość zimowej zadumy nad rozgrzewającą serce poezją.

Cały weekend 3-4.02.2018,
"Poszukiwanie skarbu Książkowego Mola" - dzieci dostaną mapę w formie zagadek, która doprowadzi je do słodkiego skarbu ukrytego przez Książkowego Mola. Zabawa trwa cały weekend, bez zapisów, bez pomocy rodziców.
Zimowa promocja na książki do kominka. Zniżka 10% na cały asortyment przy płatności gotówką.

Księgarnia Books
ul. Szeroka 26/28
Toruń
tel. 56 645 54 37

Cały weekend 3-4.02.2018
Słodkie upominki dla klientów, atrakcyjne rabaty na cały asortyment.

Księgarnia Hobbit
ul. Szeroka 4
Toruń
tel. 56 652 14 10

Sobota 3.02.2018 godz. 11:00-13:00
Spotkanie autorskie z Tomaszem Stochmalem oraz promocja jego nowej książki pt. Zapomniane linie kolejowe kujawsko-pomorskiego.

Księgarnia Atlas
ul. Szeroka 42
Toruń
tel. 56 621 96 50

Sobota 3.02.2018 godz. 15:00-16:00
Spotkanie z astronomem, znanym popularyzatorem tej dziedziny Jerzym Rafalskim z toruńskiego Planetarium, autorem książek dla dzieci pt. O planetach i O gwiazdach. Podpisywanie książek, dzieci otrzymają pamiątkową pieczątkę z księgarni
Niedziela 4.02.2018 godz. 12:00-14:00
Głośne czytanie bajek dla dzieci.
Niedziela 4.02.2018 godz. 14:00-15:00
Spotkanie z poetką Marią Znamierowską, podpisywanie książek i promocja nowego tomiku.
Cały weekend atrakcyjne rabaty, szczególnie na książki przyrodnicze.

Centrum Literatury CSW
ul. Wały gen. Sikorskiego 13
Toruń
tel. 56 610 97 25

Sobota 3.02.2018 godz. 12:00-14:00
Zimowe zabawy z papierem – zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat na warsztaty plastyczne, podczas których będziemy tworzyć zimowe zakładki i obwoluty do książek. Zapisy pod adresem: biblioteka@csw.torun.pl Wstęp wolny!

Toruński Antykwariat Księgarski
ul. Wysoka 16
Toruń
Tel. 607 768 375

Sobota 3.02.2018 godz. 13:00 Sala kolumnowa TNT
Głośne czytanie ciekawych książek dla dzieci oraz zajęcia plastyczne. Spotkanie z Beatą Pranke-Zdziebło - kolekcjonerką dawnych książek dziecięcych, prezentacja części jej księgozbioru i rozmowa o specyfice dziecięcych książek antykwarycznych (skąd się biorą ich zawrotne ceny?).

Niedziela 4.02.2018 godz. 13:00 Sala kolumnowa TNT
Dyskusja panelowa: Czy warto kupować książki? Paneliści: Dorota Dominiak-wydawczyni, Ewa Stanek-Zaremba - księgarka, Tomasz Stochmal-autor, Anna Tatarzycka-Ślęk - bibliotekarka z Filii nr 3 Książnicy Kopernikańskiej. Moderatorka: Malina Barcikowska
Kawa, herbata i ciastka do pobrania w antykwariacie.

 

 

Facebook

Twitter

Instagram

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl