Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Menu
Producenci
Wysyłka za granicę - PayPal lub przelew zagraniczny
 
PayPal Logo

Wysyłamy książki także do klientów za granicą. Przyjmujemy płatności przez PayPal lub przelewami zagranicznymi

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Wydarzenia

23.10.2021 Noc Księgarń dla dzieci - Albert i Zakamarki w antykwariacie

 

Toruński Antykwariat Księgarski i Wydawnictwo Zakamarki zapraszają dzieci w wieku 4-7 lat na spotkanie z bohaterem książek autorstwa Gunilli Bergstrom - Albertem Albertsonem.
Będziemy wspólnie obchodzić urodziny Alberta i jego taty. Inspiracją do spotkania będą książki:
Urodziny Alberta

i
Niech żyje tata Alberta!
Jak najlepiej obchodzić swoje święto? Co nas ucieszy? O prezentach, zabawach i ...ostatecznie bardzo przyjemnych urodzinach.
W trakcie spotkania przeczytamy fragmenty książek, zabawimy się urodzinowo, oraz wykonamy
prezent dla jubilata. Będzie można także zrobić sobie pamiątkową fotografię z Albertem.
Godz. 11:00-12:00
Uczestnicy 4-7 lat.

24.07.2021 Urodziny antykwariatu

Dziś 27. urodziny antykwariatu. Z tej okazji życzymy wszystkim lokalnym, rodzinnym firmom, szczególnie antykwariatom i księgarniom długich lat działania dla swoich społeczności, grona stałych klientów=przyjaciół i odrobiny wsparcia od władz państwowych i samorządowych. Jeśli mają Państwo w swojej okolicy niezależny, kameralny, mały (lub duży), rodzinny sklep czy zakład usługowy, to pamiętajcie o nim, na tyle na ile możecie (raz w miesiącu, raz na kilka miesięcy, raz w roku) róbcie w nim zakupy (choć może być o kilka złotych drożej niż w sieci), polecajcie znajomym, dzielcie się wpisami o nich na social mediach. Właściciele lokalnych, rodzinnych firm to nie milionerzy latający w kosmos, ale pasjonaci, którzy codzienną pracą dla swoich społeczności dodają energii miastom i miasteczkom. Nie mają (a może mają?) ambicji stworzenia globalnych marek i wykoszenia konkurencji, chcą tylko zapracować na utrzymanie swoich rodzin, a przy okazji działać dla swojego kraju i miejscowości, płacąc podatki w miejscu swego funkcjonowania.

 

19.06-11.07.2021 W oczekiwaniu na mecz

W oczekiwaniu na mecz, proponujemy zająć myśli czytaniem o ulubionej dyscyplinie sportowej, dla niektórych będącej całym życiem. Mamy w antykwariacie książki na temat piłki nożnej i wszystkie teraz eksponujemy na specjalnym regale w antykwariacie przy ulicy Wysokiej 16 w Toruniu oraz w naszym sklepie internetowym antykwariat-torun.pl Wszystkie tytuły mają teraz ceny obniżone o 10%. Zapraszamy do nas online i offline w przerwach meczy, między meczami i w trakcie meczy też. Tutaj dostępne są wszystkie książki: klik!

14-21.05.2021  Tydzień z turystyką i geografią

Zaczyna się sezon na podróżowanie, zapraszamy więc do lektury książek na temat miejsc, do których chcieliby się Państwo wybrać. Wszystkie tytuły z działu Turystyka (prawie 1600 tytułów) można przez ten tydzień kupić z rabatem -10%, książki dostępne są w antykwariacie przy ulicy Wysokiej 16 w godzinach otwarcia antykwariatu (poniedziałek-piętek 10-17, soboty 10-15) oraz w naszym sklepie internetowym: klik! bez ograniczeń czasowych. Przeceniamy także dział Geografia i geologia, w którym znajdą Państwo także książki teoretyczne z zakresu turystyki. Zapraszamy!

 

 

30.04-7.05.2021 Tydzień z książkami w języku angielskim

Przez tydzień od piątku 30 kwietnia 2021 do piątku 7 maja 2021 będziemy pokazywać ciekawe książki z działu "Książki w języku angielskim". Dział ten liczy aktualnie ponad 800 tytułów i zawiera świetne publikacje zarówno z literatury pięknej, poprzez sztukę, architekturę, nauki ścisłe, aż po poradniki, książki dla dzieci i młodzieży, biografie czy kulinaria. Niech te świetne książki nie stoją bezczynnie na naszych półkach. Niech znajdą nowych czytelników, którzy dzięki nim się rozwiną, pośmieją, wzruszą, nauczą się czegoś nowego i podszkolą z angola:) Postaramy się zaprezentować Państwu przydatne książki, z którymi warto się zapoznać. Przez cały tydzień obowiązywać będzie 10% rabatu na wszystkie tytuły w tym dziale. Zapraszamy do przejrzenia czy jest coś ciekawego dla Państwa, na co warto zapolować: Klik!

23-25.04.2021 Weekend Księgarń Kameralnych - TAK

23 kwietnia to Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji antykwariat zaprasza na zakupy stacjonarne i internetowe. Przy zakupach stacjonarnych w dniach 23-24.04.2021 dajemy 10% rabatu na całą ofertę, a na wybrane tytuły 20% rabatu. Przy zakupach internetowych obowiązuje kod rabatowy: WKK2021, który daje 10% zniżki na całość zamówienia o wartości powyżej 20 zł.

W tym roku nie ma Weekendu Księgarń Kameralnych. Ale księgarnie i antykwariaty są otwarte, niektóre organizują wydarzenia online, kuszą ciekawymi upominkami, rabatami, niespodziankami, a wszystkie zapraszają do odwiedzin. Tęsknimy za prawdziwymi wydarzeniami, spotkaniami nie online w księgarniach, ale może cieszmy się z tego, co jest, księgarnie są otwarte i możemy w nich porozmawiać z księgarzami, obejrzeć książki, mieć przy okazji spacer, to przecież też jest bardzo dużo. Zapraszamy!

Grafika autorstwa Oki Oki Studio

18-23.03.2021 Tydzień z Historią

 

 

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie antykwariat chce pomóc czytelnikom przetrwać tak jak może najlepiej. Wracamy do tygodni tematycznych, czyli cotygodniowego obniżania cen i polecania książek z jednego działu. Zaczynamy od działów: powieści historyczne, II wojna światowa, historia najnowsza, politologia, książki naukowe oraz popularno-naukowe z dziedziny: Historia. Książki historyczne mogą nam pomóc zrozumieć świat i innych ludzi. Czytając o tym, jak wyglądała rzeczywistość w poprzednich epokach możemy oderwać się od problemów i zanurzyć się w całkiem innym świecie. Może w tym trudnym czasie warto się przenieść do innej epoki... Poczytać, poznać inne realia życia, pomyśleć o tym jak historia wpływa na to, czym żyjemy dziś. Dodatkowo, książki antykwaryczne same w sobie są historią, więc można spojrzeć jeszcze głębiej: jak opisywano historię dawno temu. Wszystkie książki historyczne są teraz tańsze o 10% w naszym sklepie internetowym, w antykwariacie stacjonarnym w Toruniu można uzyskać dodatkowy rabat przy większych zakupach. Wszystkie objęte promocją książki są tutaj: Klik! Trzymajmy się zdrowo.

Wydarzenie na Facebooku: klik!

Zapraszamy do zaglądania na nasze media społecznościowe (FacebookInstagramTwitterLinkedIn oraz Google), a także do zakładki "Wydarzenia" na stronie antykwariatu, gdzie będziemy zamieszczać rekomendacje ciekawych książek z półki z Historią.

 

22-29.11.2020 Tydzień z prozą iberoamerykańską

 

W tym tygodniu będziemy polecać ciekawe książki z naszej półki z literaturą krajów Ameryki Środkowej i Południowej. Wszystkie książki przeceniamy o 10%. Warto przejrzeć ofertę w naszym sklepie internetowym: Klik! lub na miejscu w antykwariacie w Toruniu. Może wśród tych tytułów znajdzie się coś wartego przeczytania? Zapraszamy do zaglądania na nasze media społecznościowe (Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn oraz Google), a także do zakładki "Wydarzenia" na stronie antykwariatu, gdzie będziemy zamieszczać rekomendacje ciekawych książek z półki z prozą iberoamerykańską.

 

9-15.11.2020 Tydzień z prozą niemiecką

Kolejny tydzień tematyczny w antykwariacie to tydzień z powieściami i opowiadaniami naszych zachodnich sąsiadów. Zapraszamy do zaglądania na nasze media społecznościowe (Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn oraz Google), a także do zakładki "Wydarzenia" na stronie antykwariatu, gdzie będziemy zamieszczać rekomendacje ciekawych książek z półki z prozą niemiecką. Jak zawsze w tygodniu tematycznym obowiązuje rabat -10% na wszystkie tytuły z kategorii. Oznacza to, że większość książek ma cenę zbliżoną do 11-12 zł. Do zobaczenia!

10.11

Tydzień z prozą niemiecką trwa. Dziś pokażemy cztery książki z tego działu, do których naszym zdaniem warto zajrzeć i sprawdzić czy to lektury dla Was.
 
Bunt żołnierzy : powieść o 20 lipca 1944 / Hans Hellmut Kirst - Klik!
Czwarta strona okładki mówi tak: "Hans Hellmut Kirst, znany pisarz zachodnioniemiecki, należący wraz z Guntherem Grassem i Heinrichem Bollem do liberalizującej lewicy, od ponad trzydziestu lat tropi w swoich licznych publikacjach zasadniczy problem: winy Niemców. Czy winien był absolutnie cały naród, bez żadnego wyjątku? Czy istotnie nikt nie usiłował przeciwstawić się złu? A jeśli był ten "jedyny sprawiedliwy w Sodomie", to jakimi intencjami się powodował? Wnikliwą analizę takiego właśnie "jedynego sprawiedliwego" przeprowadza Kirst w powieści Bunt żołnierzy, dotyczącej nie tylko samego zamachu na Hitlera 20 lipca 1944."
Cena książki to teraz 11,61 zł zamiast regularnej ceny 12,90 zł
 
Ocalona / Kurt David - Klik!
Kurt David to żyjący w latach 1924-1994 prozaik, autor słuchowisk radiowych, powieści kryminalnych i młodzieżowych. W powieści Ocalona sięga do problemów związanych z II wojną światową. Podjął próbę literackiego ukształtowania heroicznej akcji czterech antyfaszystów działających na południu Polski latem 1944 roku. Cena książki to 11,61 zł, czyli o 10% mniej niż cena regularna.
 
Kobiety na tle krajobrazu z rzeką / Heinrich Boll - Klik!
To ostatnia książka wybitnego pisarza, laureata Nagrody Nobla, powstała tuż przed śmiercią autora w 1985 roku. Miejscem akcji jest dzisiejsze Bonn, miasto na tle krajobrazu z rzeką, nie wydarzeń politycznych. Powieść odsłania kulisy wielkiej polityki, zza tych kulis na pierwszy plan wysuwają się kobiety - żony decydentów i polityków. Cena książki w tym tygodniu jest obniżona z 14,90 zł do 13,41 zł
 
Dezerter / Gerhard Amans Hauser - Klik!
Tutaj wkradła się pomyłka, ponieważ Gerhard Amanshauser to pisarz austriacki, a u nas przecież trwa tydzień z prozą niemiecką. Za tę pomyłkę uprzejmie przepraszam i mimo wszystko polecam opowiadania tego autora. Książka zawiera 8 utworów. Bohaterami opowiadań są "dezerterzy", ludzie nieprzystosowani do norm, które obowiązują w życiu społecznym i dlatego są powszechnie uważani za dziwaków. Cena książki jest obniżona o 10% i wynosi 11,61 zł.
 
Wszystkie książki z działu Proza niemiecka można obejrzeć w naszym antykwariacie przy ulicy Wysokiej 16 w Toruniu lub w naszym sklepie internetowym: Klik!
 
Artykuł na LinkedIn: Klik!
 
11.11
 
Wiem, że dzisiaj jest Dzień Niepodległości w naszym pięknym kraju i z tej okazji oczywiście polecamy najserdeczniej czytanie polskich pisarzy. W ramach naszego cyklu tygodni tematycznych proza polska miała swój tydzień jakiś czas temu. W antykwariacie trwa teraz tydzień tematyczny z prozą niemiecką i specjalnie dla Państwa przedstawiamy ciekawe propozycje z tego działu. Dziś to są książki następujące:
 
Czarny obelisk / Erich Maria Remarque - Klik!
Czwarta strona okładki mówi o książce tak: "Jest rok 1923 w Niemczech, apogeum szalejącej inflacji. Bohaterowie, których młodość upłynęła w okopach I wojny światowej, muszą teraz walczyć dalej - o chleb, godność, przyjaźń. Ta głęboko ludzka książka wydaje się kwintesencją twórczości Remarque'a." Jeśli to brzmi dla Was zachęcająco, to zapraszamy do zakupu. Książka jest teraz tańsza i jej cena wynosi: 15,21 zł.
 
Kasztelanka / Iny Lorentz - Klik!
To, co prawda, drugi tom trylogii, ale mamy też w antykwariacie dostępny tom pierwszy, a trzeci możemy w razie potrzeby sprowadzić dla czytelnika. To powieść historyczna, której akcja dzieje się w czasie powstania husytów. Główną bohaterką jest Maria, która w tej części trylogii traci majątek i musi uciekać z rodzinnego zamku. Próbuje odnaleźć męża, który wyruszył na wojnę. Pod pseudonimem Iny Lorentz kryje się para autorów: Iny Lorentz i Elmar Maron. Cena książki w tym tygodniu jest obniżona i wynosi: 16,11 zł.
 
Niemieckie rozliczenia : przeciwko tępemu nakazowi jedności / Gunter Grass - Klik!
To polityczne przemówienia i artykuły wygłaszane i pisane na przestrzeni lat 1960-1990. Książka zawiera 17 rozdziałów, w których autor zabiera głos w kwestii niemieckiej, mówiąc o nauce, jaką Niemcy powinni wyciągnąć z przeszłości. Książka jest teraz tańsza niż regularnie i jej cena wynosi 13,41 zł.
 
Dziewiąty syn Wita Stwosza / Marianne Bruns - Klik!
To powieść o wielkim artyście epoki gotyku Wicie Stwoszu. Ukazany jest on w Norymberdze, w otoczeniu rodziny, przyjaciół i uczniów, którzy kontynuowali jego dzieło. Ten okres jego życia, po powrocie z Krakowa, gdzie ukończył swe monumentalne dzieło "Ołtarz Mariacki", to czas powstawania równie wspaniałych rzeźb. Książka została wydana w 1991 roku w znanej serii Klub Interesującej Książki PIWu, naszym zdaniem to dobra rekomendacja dla poszukujących ciekawych książek do czytania.
 
Artykuł na LinkedIn: Klik!
 
Wszystkie książki z działu Proza niemiecka można obejrzeć w naszym antykwariacie przy ulicy Wysokiej 16 w Toruniu lub w naszym sklepie internetowym: Klik!
 
Na wszystkie tytuły (150 książek) obowiązuje teraz rabat -10%, czyli większość możecie kupić za około 11-12 zł.
 
  

31.10-7.11.2020 Tydzień z prozą francuską

Zaczynamy nowy #tydzieńtematyczny w antykwariacie. Zajmiemy się prozą francuską, pokażemy najciekawsze książki z naszych półek, opowiemy o nich, antykwariuszka zezna co czytała, a co jeszcze przed nią. Chętnie poczytamy o Waszych ulubionych powieściach lub autorach z Francji. Jeśli Mały Książę, Trzej Muszkieterowie czy Nędznicy lub 20 000 mil podmorskiej żeglugi to Wasz klimat, zapraszamy do udziału online lub stacjonarnie (jeśli nie zamkną nas w trakcie). Wszystkie książki z działu "Proza francuska" są w tym tygodniu tańsze o 10%. #literaturafrancuska #francja #elegancja #książki #livres #books #bucher #czytanie #antykwariat #toruń #księgarnia #bookstore #bookshop #librairie #książkiużywane #usedbooks #oldbooks #toruńskiantykwariat #antykwariatksięgarski #indiebookshop #buylocal #shopindie

 

3.11.

Kolejny dzień w naszym Tygodniu z prozą francuską, a cztery książki wybrane przez nas dziś dla Was to:

Onitsza / J. M. G. Le Clezio - Klik!
Regularna cena książki 12,90 zł, tylko w tym tygodniu jest obniżona o 10% i wynosi 11,61 zł
 
Klejnoty : opowiadania / Guy de Maupassant - Klik!
Regularna cena książki 12,90 zł, tylko w tym tygodniu jest obniżona o 10% i wynosi 11,61 zł
 
Carmen / Prosper Merimee - Klik!
Regularna cena książki 14,90 zł, tylko w tym tygodniu jest obniżona o 10% i wynosi 13,41 zł
 
Lęki króla Salomona / Romain Gary (Emile Ajar) - Klik!
Regularna cena książki 12,90 zł, tylko w tym tygodniu jest obniżona o 10% i wynosi 11,61 zł
 
Wszystkie książki z Prozy francuskiej znajdziecie tutaj: Klik!
Zapraszamy do antykwariatu przy ulicy Wysokiej 16 w Toruniu (tymczasowe godziny otwarcia: 11-16) oraz do naszego sklepu internetowego: antykwariat-torun.pl

5.11.

Robi się coraz straszniej dookoła, w naszych głowach coraz więcej stresu i lęku. Jeśli każdy robi to, co niego należy przestrzegając zaleceń, to pojawia się jednak odrobina spokoju i stres jakby mniejszy. W antykwariacie też robimy to, co umiemy najlepiej, czyli szukamy dla książek nowych właścicieli. Trwa też nasz tydzień tematyczny z prozą francuską. Dziś zdjęłam z półki następujące książki:
 
Kochankowie z Kandaharu i inne opowiadania/ Artur De Gobineau - Klik!
To zbiór ośmiu opowiadań żyjącego w latach 1816-1882 pisarza, dyplomaty, filozofa uchodzącego za twórcę teorii rasizmu (za Wikipedią). Książkę rozpoczyna 16-stronnicowy wstęp autorstwa Juliana Rogozińskiego, z którego dociekliwy czytelnik dowie się szczegółów o życiu i twórczości autora opowiadań. Zdaniem autora wstępu, tom zawiera arcydzieła nowelistyki, zaintrygowanych potencjalnych czytelników zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Książka jest teraz dostępna w cenie o 10% niższej od ceny regularnej 14,90 zł, czyli za 13,41 zł.
 
Martwy osioł i zgilotynowana kobieta / Jules Janin - Klik!
Ze skrzydełek obwoluty dowiadujemy się, że autor żyjący w latach 1804-1874 był barwną postacią balzakowską, dostarczył Balzakowi rysów charakterystyki karierowiczów gotowych zrobić wszystko dla urządzenia się w literaturze i dziennikarstwie. Ze wstępu autorstwa Macieja Żurowskiego dowiadujemy się, że książka ma cechy literatury łatwej i jest rezultatem koniunkturalizmu autora. Książka zawiera ciekawe czarno-białe ilustracje autorstwa Tony'ego Johannot'a pochodzące z oryginalnego francuskiego wydania z 1842 roku. Zaciekawionych tą książką zapraszam do skorzystania z obniżki ceny regularnej 14,90 zł do 13,41 zł w tym tygodniu.
 
Nocny lot / Antoine de Saint-Exupery - Klik!
Autor to jeden z najpopularniejszych pisarzy francuskich XX wieku, który sławę literacką zdobył opublikowaną w 1931 roku powieścią Nocny lot. Jak czytamy w posłowiu, o sukcesie książki zdecydowała jej warstwa fabularna, czyli relacja z autentycznych przeżyć pilotów liniowych, z ich dramatycznej i zwycięskiej walki o utrzymanie nocnych lotów w lotnictwie komunikacyjnym. Sukces zawdzięcza powieść także wprowadzeniu do literatury nowego punktu widzenia ziemi-oglądanej z kabiny pilota. Naszym zdaniem ta książka to idealny prezent dla osoby pasjonującej się lotnictwem. Teraz cena książki jest niższa od ceny regularnej 12,90 zł i wynosi 11,61 zł.
 
Trucizna królewska / Maurice Druon - Klik!
To trzeci tom cyklu historycznego pt. Królowie Przeklęci, ukazującego jedną z najburzliwszych i najciekawszych epok w historii Francji, okres panowania ostatnich Kapetyngów (lata 1314-1342). Zainteresowanych tym i innymi tomami cyklu zapraszamy do skorzystania z oferty obniżki cen wszystkich książek o 10%, w przypadku tej książki cena jest obniżona z 19,90 zł do 17,91 zł.
 
Cała nasza oferta prozy francuskiej jest tutaj: Klik!