Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Menu
Producenci
Wysyłka za granicę - PayPal lub przelew zagraniczny
 
PayPal Logo

Wysyłamy książki także do klientów za granicą. Przyjmujemy płatności przez PayPal lub przelewami zagranicznymi

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Skup i wycena

1. Skup w naszym antykwariacie prowadzony jest każdego dnia w godzinach otwarcia. Przyjmujemy wszystkie książki oprócz podręczników szkolnych oraz książek skrajnie zniszczonych (bez okładek, z wyrwanymi stronami, rozpadających się). Książki przeznaczone do skupu można:
- przynieść do antykwariatu (w godzinach i dniach otwarcia)
- spisać na kartce i przynieść listę do antykwariatu
- zapisać w pliku lub mailu i przesłać na adres: poczta@antykwariat-torun.pl
- zrobić zdjęcie książek przeznaczonych do skupu i przesłać mailem (poczta@antykwariat-torun.pl) lub smsem (tel. 607 768 375) do nas

2. W przypadku książek przyniesionych do antykwariatu oglądamy książki i proponujemy konkretną cenę, którą możemy zaoferować za dane książki. Jeśli cena jest zaakceptowana przez obie strony, to płacimy gotówką lub przelewem (przy większych kwotach) i kupujemy książki. W przypadku listy książek przesłanej mailem/zdjęcia książek lub listy tytułów spisanych na kartce przyniesionej do antykwariatu możemy podać orientacyjny zakres cen, który możemy zaoferować. Dla konkretnej wyceny musimy obejrzeć każdą książkę bezpośrednio. Jeśli podany zakres cen odpowiada sprzedawcy, to zapraszamy z książkami do antykwariatu.

3. Nasza wycena książek zależy od stanu książek, ich dostępności na rynku, wysokości nakładu, języka, w którym napisana jest książka, daty wydania, tego czy książka jest poszukiwana przez klientów, czy ma szansę się sprzedać. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu na rynku książki używanej możemy oszacować wstępnie wartość książek i zaproponować konkretną sumę. Usługa wyceny książek przyniesionych do skupu jest bezpłatna.

4. Skup płyt winylowych przebiega podobnie. W przypadku listy płyt (tytułów albumów i wykonawców) możemy podać tylko orientacyjną wycenę. Konkretną cenę możemy podać tylko oglądając płyty, gdyż cena w bardzo dużym stopniu zależy od stanu płyty i okładki. Nasza cena płyty jest uwarunkowana dostępnością danej płyty na rynku, stanem zachowania, popularnością, datą wydania, szansą sprzedania.

5. Skup pocztówek i innych materiałów drukowanych (czasopism, map, drobnych druków) przebiega podobnie. Proponowana przez nas cena zależy głównie od stanu przedmiotów i szansy ich dalszej sprzedaży.

6. Jeśli mają Państwo niepotrzebne książki, płyty, pocztówki, mapy lub inne materiały drukowane, to zapraszamy do nas: ul. Wysoka 16 (budynek Towarzystwa Naukowego w Toruniu na rogu ulic: Wysokiej i Dominikańskiej). Na miejscu zaproponujemy cenę lub wspólnie ustalimy cenę odpowiednią dla obu stron, wtedy płacimy ustaloną sumę i kupujemy książki lub inne przedmioty. W przypadku dużej ilości książek lub braku możliwości ich przewiezienia do antykwariatu, możemy przyjechać i wycenić książki na miejscu.

7. Fachowa wycena starszych książek jest usługą płatną. Jeśli chcą Państwo poznać realną wartość danej książki, płyty czy dokumentu, to zapraszamy do skorzystania z usługi wyceny. Korzystając z naszej wieloletniej praktyki i zdobytego w ciągu ponad 25 lat pracy doświadczenia możemy podać zakres cen, które można realnie za daną książkę uzyskać. Wymaga to poświęcenia przez nas czasu i skorzystania z wielu źródeł informacji, baz danych, dlatego cena takiej usługi waha się w granicach 100 zł za godzinę pracy antykwariatu.

 

Facebook

Twitter

Instagram

Pinterest