Menu
- Literatura faktu(1298)
- Literatura piękna(5021)
- Dla Dzieci i Młodzieży(2212)
- Biografie(1190)
- Literatura obyczajowa, romanse(815)
- Kryminał(799)
- Sensacja(351)
- Powieści przygodowe(225)
- Powieści historyczne(517)
- Fantastyka(495)
- Horrory(53)
- Płyty CD(2)
- Aforyzmy, przysłowia(44)
- Archeologia(56)
- Architektura i urbanistyka(201)
- Astronomia(82)
- Audiobooki(2)
- Autograf autorki/autora(40)
- Baśnie, legendy, mity(71)
- BHP, Ppoż(8)
- Bibliologia Nauka o Książce(217)
- Wielkie Litery-duży druk(2)
- Biologia Ochrona środowiska(327)
- Budownictwo(201)
- Czasopisma(1229)
- Chemia(99)
- Cracoviana(41)
- Dziennikarstwo(37)
- Drugi obieg(19)
- Druki bibliofilskie(8)
- DVD(1)
- Ekonomia(251)
- Encyklopedie Słowniki Leksykony(926)
- Etnologia(85)
- Ezoteryka(86)
- Feminizm(7)
- Filozofia(208)
- Fizyka(48)
- Fotografia(171)
- Geografia Geologia(351)
- Historia(2573)
- Heraldyka i genealogia(6)
- Humor, satyra(193)
- Informatyka(267)
- Językoznawstwo(145)
- Judaica(15)
- Kalendarze(22)
- Kino Film(131)
- Kolejnictwo(10)
- Komiksy(88)
- Komplety dzieł wielotomowych(29)
- Książki o książkach, księgarniach, bibliotekach i antykwariatach(72)
- Książki w językach obcych(2525)
- Książki wydane przed 1945 rokiem(305)
- Kubki(0)
- Kulinaria(436)
- Kulturoznawstwo(105)
- Lektury szkolne(276)
- Literaturoznawstwo(702)
- Lotnictwo(61)
- Magnesy pamiątkowe(0)
- Mapy, atlasy(706)
- Marketing Reklama(39)
- Marynistyka, żeglarstwo(151)
- Matematyka(136)
- Medycyna, farmacja(591)
- Militaria(210)
- Miniatury(96)
- Moda, ubiór(25)
- Motoryzacja Samochody(93)
- Muzyka i taniec(257)
- Nagrody literackie(98)
- Nauka języków obcych(658)
- Naukoznawstwo, historia nauki(11)
- Nowe, nieużywane książki(886)
- Ogrodnictwo(91)
- Pasje, zainteresowania, hobby(437)
- Pedagogika(241)
- Picturebooki / książki obrazkowe(8)
- Plakaty, ulotki, dokumenty życia społecznego(3)
- Płyty winylowe(4)
- Pocztówki(658)
- Podręczniki szkolne, opracowania lektur, repetytoria(326)
- Podróże(144)
- Politologia(153)
- Popularnonaukowe(348)
- Poradniki(1359)
- Powieści młodzieżowe(321)
- Prawo(691)
- Programy teatralne i muzyczne(89)
- Psychologia(180)
- Rachunkowość, finanse, kadry(145)
- Religioznawstwo(1617)
- Reprinty(22)
- Rolnictwo, leśnictwo, hodowla(129)
- Rozwój osobisty, motywacja, biznes(254)
- Socjologia(112)
- Sport(174)
- Stosunki międzynarodowe(46)
- Sztuka(891)
- Teatr Opera(245)
- Technika(493)
- Torby bibliofilskie(3)
- Turystyka Regionalia(2350)
- Toruniana - O Toruniu i okolicach(634)
- Toruńskie Autorki, Toruńscy Autorzy(123)
- Varsaviana(57)
- Wydawnictwa albumowe(781)
- Weterynaria(5)
- Zakładki(52)
- Zarządzanie i organizacja(56)
Nowości
Promocje
Producenci
Wyszukiwarka
Wysyłka za granicę - PayPal lub przelew zagraniczny
Zaloguj się
Wielka Ilustrowana Encyklopedja Powszechna Wydawnictwa Gutenberga Komplet Tomy 1-35 Encyklopedia Kurpisz
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Tytuł: Wielka Ilustrowana Encyklopedja Powszechna
Tom I A-Assuan
320 stron
ISBN: 8390218410
Tom II Assurbanipal-Caudry
320 stron
ISBN: 8390218429
Tom III Cauer Emil-Dewon
320 stron
ISBN: 8390218437
Tom IV Dewsbury-Europa
320 stron
ISBN: 8390218445
Tom V Europejska równowaga-Grecka sztuka
320 stron
ISBN: 8390218453
Tom VI Grecki język-Izasław
320 stron
ISBN: 8390218461
Tom VII Izaszar-Kolejowe rozkłady jazdy
320 stron
ISBN: 839021847X
Tom VIII Kolejowe sądy rozjemcze-Laud William
320 stron
ISBN: 8390383616
Tom IX Lauda-Małpy
320 stron
ISBN: 8390383624
Tom X Małże-Morny Charles Auguste
320 stron
ISBN: 8390383667
Tom XI Moroksyt-Optyka
320 stron
ISBN: 8390383683
Tom XII Optymaci-Polowanie
336 stron
ISBN: 8386858001
Tom XIII Polska
334, [1]
ISBN: 8386858036
Tom XIV Polska Agencja Telegraficzna-Rewindykacja
320 stron
ISBN: 8386858044
Tom XV Rewir-Serbja
320 stron
ISBN: 8386858079
Tom XVI Serbowie-Szkocja
320 stron
ISBN: 8386858125
Tom XVII Szkocka literatura-Victor
320 stron
ISBN: 8386858168
Tom XVIII Victor-Żyżmory
335 stron
ISBN: 8386858192
Tom XIX (uzupełniający) A-G
320 stron
ISBN: 8386858230
Tom XX (uzupełniający) H-Ż
320 stron
ISBN: 8386858249
Tom XXI (uzupełniający) A-M
349, [1] stron
ISBN: 8386858265
Tom XXII (uzupełniający) N-Ż
310, [1] stron
ISBN: 8386858303
Tom XXIII Suplement A-Chiny
320 stron
ISBN: 8386858338
Tom XXIV Suplement Chińska Niz.-granaty
320 stron
ISBN: 8386858389
Tom XXV Suplement Grancille-kongijski konflikt
320 stron
ISBN: 8386858419
Tom XXVI Suplement Kongo-Mołotow, Wiaczesław M.
288 stron
ISBN: 8386858443
Tom XXVII Suplement Mombasa-Polska Zjednoczona Partia Robotnicza
304 strony
ISBN: 838685846x
Tom XXVIII Suplement Polska Żegluga Bałtycka-Synopa
320 stron
ISBN: 8386858494
Tom XXIX Suplement Synopa-żywotnikowiec
352 strony
ISBN: 8386858508
Tom XXX Encyklopedia Geografii A-K
243 strony
ISBN: 8386396016
Tom XXXI Encyklopedia Geografii L-Ż
247 stron
ISBN: 8386396016
Tom XXXII Encyklopedia Nauki i Techniki A-fyllit
275 stron
ISBN: 8386396407
Tom XXXIII Encyklopedia Nauki i Techniki G-mysz
282 strony
ISBN: 8386396407
Tom XXXIV Encyklopedia Nauki i Techniki N-rzutnik
236 stron
ISBN: 8386396407
Tom XXXV Encyklopedia Nauki i Techniki S-źródło
271 stron
ISBN: 8386396407
Adres wydawniczy: Poznań, Warszawa : Klub Wydań Encyklopedycznych, 1999
Format: 24/17 cm
Masa: 23 kg
Wszystkie tomy są w bardzo dobrym stanie, mają twarde oprawy (niektóre lekko wyblakłe, przebarwione), nie mają żadnych śladów użytkowania, zawierają czarno-białe ilustracje.
Data wystawienia: 14.06.2023
Ald.
Dane techniczne
| Data wydania | 1999 |
| Oprawa | twarda |
| Stan | Używana |
Produkty powiązane
Słownik wariantywności fonetycznej współczesnej polszczyzny / Liliana Madelska
Tytuł: Słownik wariantywności fonetycznej współczesnej polszczyzny : Biblioteka Tradycji, Nr XXXV
Autor: Liliana Madelska
Adres wydawniczy: Kraków : Collegium Columbinum, 2005
261, [16] stron
Format: 21/30 cm
ISBN: 8387553905
Masa: 760 g
Data wystawienia: 03.07.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Słownik terminów literackich : Teoria i nauki pomocnicze literatury / Stanisław Sierotwiński
Tytuł: Słownik terminów literackich : Teoria i nauki pomocnicze literatury
Autor: Stanisław Sierotwiński
Adres wydawniczy: Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich, 1986
307 [1] stron
Format: 14,5/20 cm
ISBN: 8304019140
Wydanie IV
Nakład: 205 000 egzemplarzy
Masa: 309 g
Książka jest w dobrym stanie. Ma lekko sfatygowaną okładkę oraz nieco pożółkłe strony. Poza tym bez śladów użytkowania.
Data wystawienia: 30.06.2023
Wik.
Popularna encyklopedia Hutchinsona / Praca zbiorowa
Tytuł: Popularna encyklopedia Hutchinsona
Praca zbiorowa
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo EM, 1995
795 stron
Format: 14/22 cm
ISBN: 938639627X
Masa: 730 g
Data wystawienia: 27.06.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Podręczna mini encyklopedia medycyny A-M / Piotr Warsiński (oprac.)
Tytuł: Podręczna mini encyklopedia medycyny A-M
Opracowanie: Piotr Warsiński
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo RTW, 2001
605, [3] stron + tablice
Format: 11/14 cm
ISBN: 8372940479
Masa: 460 g
Data wystawienia 27.06.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach, jest wydana w rozmiarze mini.
mar
Popularny słownik poprawnej polszczyzny / Agata Gałczyk
Tytuł: Popularny słownik poprawnej polszczyzny
Autor: Agata Gałczyk
Adres wydawniczy: Warszawa : Przedsiębiorstwo Wydawniczo-Handlowe "ARTI", 2015
304 strony
Format: 17/24 cm
ISBN: 9788360826843
Masa: 680 g
Data wystawienia: 26.06.2023 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Słownik medyczny łacinko-polski i polsko-łaciński / Barbara Dąbrowska
Tytuł: Słownik medyczny łacinko-polski i polsko-łaciński
Autor: Barbara Dąbrowska
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Lekarskie PZWL, 2005
1101, [3] strony
Format: 13,5/20,5 cm
ISBN: 8320030889
Masa: 1130 g
Data wystawienia: 26.06.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, na kilku stronach są podkreślenia zakreślaczem.
mar
Słownik kieszonkowy Polsko-Niemiecki / Władysław Jakowczyk, Wilhelm Reinholz (opr.)
Tytuł: Słownik kieszonkowy Polsko-Niemiecki
Opracowanie: Władysław Jakowczyk, Wilhelm Reinholz
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Aramis, 1990
324 strony
Format: 8,5/12,5 cm
Masa: 292 g
Książka jest w dobrym stanie. Ma nieznacznie sfatygowaną okładkę z drobnymi zagięciami. Strony są nieco pożółkłe, z niewielkim przybrudzeniem na bloku książki. Poza tym bez śladów użytkowania. Książka jest w twardej oprawie.
Data wystawienia: 22.06.2023
Wik.
Słownik szkolny : Terminy geograficzne / Jan Flis
Tytuł: Słownik szkolny : Terminy geograficzne
Autor: Jan Flis
Redaktor prowadzący: Jan Kądziołka
Z angielskiego przełożył Piotr Jankowski
Wydanie: V zmienione
Nakład: 50 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa szkolne i pedagogiczne, 1991
238 stron
ISBN: 8302045314
Format: 14,5/21 cm
Masa: 355 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie. Ma lekko sfatygowaną okładkę (sprawiającą wrażenie zakurzonej) ze starą naklejką na tyle. Poza tym bez śladów użytkowania. Książka w twardej oprawie, z ilustracjami.
Data wystawienia: 21.06.2023
Wik.
Słownik wyrazów bliskoznacznych / Stanisław Skorupka (red.) (1985)
Tytuł: Słownik wyrazów bliskoznacznych
Pod redakcją Stanisława Skorupki
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Wiedza Powszechna, 1985
334 [2] stron
Format: 12,5/20,5 cm
ISBN: 832140328x
Nakład: 200 000
Masa: 508 g
Książka jest w dobrym stanie, z lekko sfatygowaną okładką i nieco pożółkłymi kartkami oraz złamanym grzbietem.
Data wystawienia: 19.06.2023
Wik.
Podręczny słownik angielsko-polski, polsko-angielski Longman / Jacek Fisiak, Arleta Adamska-Sałaciak, Mariusz Idzikowski, Michał Jankowski
Tytuł: Podręczny słownik angielsko-polski, polsko-angielski Longman
Autor: Jacek Fisiak, Arleta Adamska-Sałaciak, Mariusz Idzikowski, Michał Jankowski
Adres wydawniczy: Harlow : Pearson Education Limited, 2000
948, [2] stron
Format: 11,5/16,5 cm
ISBN: 0582451043
Masa: 510 g
Data wystawienia: 19.06.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Słownik współczesny Hiszpańsko-Polski Polsko-Hiszpański / Praca zbiorowa
Tytuł: Słownik współczesny Hiszpańsko-Polski Polsko-Hiszpański
Praca zbiorowa
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo LektorKlett, 2008
1130, [1] stron
Format: 12,5/20 cm
ISBN: 9788376087375
Masa: 1060 g
Data wystawienia: 16.06.2023 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Wielki słownik polsko-rosyjski około 75 000 haseł / Dymitr Hessen, Ryszard Stypuła
Tytuł: Wielki słownik polsko-rosyjski około 75 000 haseł
Autorzy: Dymitr Hessen, Ryszard Stypuła
Adres wydawniczy: Warszawa-Moskwa : Państwowe Wydawnictwo Wiedza Powszechna ; Wydawnictwo Sowietskaja Encyklopedija, 1967
1344 strony
Format: 17,5/26,5 cm
Masa: 1642 g
Książka jest w dobrym stanie. Posiada lekko sfatygowaną okładkę z przerwaniem przy grzbiecie, nieco pożółkłe strony z pojedynczymi zagięciami. Poza tym bez śladów użytkowania. Książka w twardej oprawie.
Data wystawienia: 13.06.2023
Wik.
Książka po rosyjsku nr 26 (Ortograficzny słownik języka rosyjskiego) / Autor rosyjski
Tytuł: Książka po rosyjsku nr 26 (Ortograficzny słownik języka rosyjskiego)
Autor rosyjski
Adres wydawniczy: Moskwa, 1984
464 stron
Format: 14,5/22 cm
Masa: 570 g
Data wystawienia: 05.06.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest napisana w języku rosyjskim.
mar
Słownik wyrazów obcych / Praca zbiorowa
Tytuł: Słownik wyrazów obcych
Praca zbiorowa
Wydanie: II
Adres Wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo „GREG”, 2015
403 strony
Format: 15/21,5 cm
ISBN: 9788373276413
Masa: 560 g
Data wystawienia: 04.06.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Encyklopedia zdrowia Gazety Wyborczej / Praca zbiorowa
Tytuł: Encyklopedia zdrowia Gazety Wyborczej
Praca zbiorowa
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Agora, 2005
Różna numeracja stron
Format: 26/31 cm
ISBN: 8360225265
Masa: 1270 g
Data wystawienia: 04.06.2023 r.
Segregator z dodatkami do gazety Wyborczej jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, dodatki zawierają ilustracje w tekście.
mar
Wielki słownik polsko-angielski : Komplet 4 tomów / Jan Stanisławski
Tytuł: Wielki słownik polsko-angielski
P-Ż - 928 stron, O-Z - 715 stron, A-N - 692 strony, A-Ó - 800 stron
Autor: Jan Stanisławski
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Wiedza Powszechna, 1964-1969
Format: 16,5/23,5 cm
ISBN: 8321409563
Masa: 4035 g
Książki są w dobrym stanie. Tom P-Ż ma oderwany kawałek grzbietu. Wszystkie mają lekko sfatygowane okładki. Książki w twardych oprawach.
Data wystawienia: 02.06.2023
Wik.
The Top 10 of everything / Russell Ash
Tytuł: The Top 10 of everything
Autor: Russell Ash
Adres wydawniczy: Bath : Hamlyn, 2006
256 stron
Format: 22/28,5 cm
ISBN: 9780600616306
Masa: 1330 g
Data wystawienia: 02.06.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest naddarta na dolnym rogu (nadgryziona), jest napisana w języku angielskim, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Słownik języka polskiego / praca zbiorowa
Tytuł: Słownik języka polskiego
Adres wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo Ibis, 2010
654 [1] stron
Format: 14,5/21 cm
ISBN: 978-83-62202-59-1
Masa: 812 g
Książka jest w dobrym stanie, bez śladów użytkowania. Książka w twardej oprawie.
Data wystawienia: 17.05.2023
Wik.
Epoki literackie : Vademecum Humanisty / Jadwiga Matoszko-Czwalińska
Tytuł: Epoki literackie : Vademecum Humanisty
Autor: Jadwiga Matoszko-Czwalińska
Adres wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo Ibis, 2009
397 stron
Format: 14,5/21 cm
ISBN: 978-83-61482-67-3
Masa: 548 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana. Poza tym bez śladów użytkowania. Książka w twardej oprawie.
Data wystawienia: 22.05.2023
Wik.
Szkolny słownik ortograficzny dla klas I-III / Monika Rzeszutek i inni (opr.)
Tytuł: Szkolny słownik ortograficzny dla klas I-III
Opracowanie: Monika Rzeszutek, Barbara Sobczak, Halina Zgółkowa
Adres wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo Podsiedlik-Raniowski i Spółka, 2001
180 stron
Format: 17,5/24,5 cm
ISBN: 83-7212-330-6
Masa: 532 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana. Książka posiada ślady użytkowania przez dziecko, takie jak: rysunki na trzonie oraz na wyklejkach egzemplarza. Poza tym bez śladów użytkowania. Wydanie w twardej oprawie.
Data wystawienia: 18.05.2023
Wik.
Słownik polsko-angielski : Moja pierwsza biblioteczka / autor zbiorowy
Tytuł: Słownik polsko-angielski : Moja pierwsza biblioteczka
Seria: Moja pierwsza biblioteczka
Adres wydawniczy: Ożarów Mazowiecki : Wydawnictwo Olesiejuk, 2010
249 stron
Format: 16,5/21 cm
ISBN: 978-83-7708-359-8
Masa: 662 g
Książka jest w dobrym stanie,ze sfatygowaną okładką. Poza tym bez śladów użytkowania.
Data wystawienia: 17.05.2023
Wik.
Słownik terminów literackich / Marek Król i inni (opr.)
Tytuł: Słownik terminów literackich
Opracowanie: Marek Król, Grzegorz Krupiński, Henryk Sułek
Pod redakcją Henryka Sułka
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Zielona Sowa, 2005
270, [2] stron
Format: 15/21 cm
ISBN: 83-7389-974-X
Masa: 440 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie. Posiada minimalne ślady użytkowania na okładce. Jedynym mankamentem jest podpis poprzedniego właściciela na wyklejce (napisany ołówkiem). Poza tym bez śladów użytkowania. Książka w twardej oprawie.
Data wystawienia: 18.05.2023
Wik.
Mała encyklopedia sportu 1 A-K / Praca zbiorowa
Tytuł: Mała encyklopedia sportu 1 A-K
Praca zbiorowa
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo "Sport i Turystyka", 2004
319, [1] stron + tablice
Format: 17/24,5 cm
Nakład: 50 200 egzemplarzy
ISBN: 832172518X
Masa: 730 g
Data wystawienia: 25.05.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście i na tablicach.
mar
Słownik francusko-polski i polsko-francuski, część pierwsza francusko-polska / Paweł Kalina
Tytuł: Słownik francusko-polski i polsko-francuski, część pierwsza francusko-polska
Autor: Paweł Kalina
Adres Wydawniczy: Warszawa : Wiedza Powszechna, 1957
675, [1] stron
Format: 13/17 cm
Nakład: 20 185 egzemplarzy
Masa: 430 g
Data wystawienia: 22.05.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, na stronie przedtytułowej i tytułowej jest podpis byłego właściciela.
mar
Longman Dictionary of Contemporary English / Praca zbiorowa
Tytuł: Longman Dictionary of Contemporary English
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo PWN, 1990
1229, [29] strony
Format: 17/24 cm
ISBN: 8301093102
Masa: 1550 g
Data wystawienia: 16.05.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Imię dla twojego dziecka / Jakub Kopacz
Tytuł: Imię dla twojego dziecka
Opracowanie: Jakub Kopacz
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Ożarów Mazowiecki : Firma Księgarska Olesiejuk, 2007
110 stron
Format: 12,5/20 cm
ISBN: 8375122610
Masa: 130 g
Data wystawienia: 14.05.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Ilustrowana Encyklopedia Nauki / Praca zbiorowa
Tytuł: Ilustrowana Encyklopedia Nauki
Praca zbiorowa
Reakcja: Charles Taylor
Adres wydawniczy: Ożarów Mazowiecki : Firma Księgarska Olesiejuk, 2013
487 stron
Format: 18,5/24,5 cm
ISBN: 9788378445630
Masa: 1440 g
Data wystawienia: 28.04.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Słowniczek muzyczny : Biblioteczka Słuchacza Koncertowego Tom 1 / Jerzy Habela (1980)
Tytuł: Słowniczek muzyczny
Autor: Jerzy Habela
Wydanie: X fotooffsetowe
Nakład: 20 110 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Kraków : Polskie Wydawnictwo Muzyczne, 1980
222, [2] strony
Format: 12/17,5 cm
ISBN: 8322401345
Seria Biblioteczka Słuchacza Koncertowego Tom 1
Masa: 223 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę z obwolutą, zawiera liczne czarno-białe ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 19.04.2023
Ald.
Świetny słownik muzyczny, zawiera 2000 haseł z teorii muzyki, notacji muzycznej, akustyki, instrumentoznawstwa, form muzycznych, praktyki wykonawczej, historii muzyki, jest wydany w małym rozmiarze, bardzo poręczny.
Księga 100 malarzy stulecia / Annegret Boelke-Heinrichs, Atilla Czock, Jochen Delling, Brigitte Esser, Anja Feise
Tytuł: Księga 100 malarzy stulecia
Autor: Annegret Boelke-Heinrichs, Atilla Czock, Jochen Delling, Brigitte Esser, Anja Feise
Przekład: Ewa Jaroszewicz
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo INTERART, 1997
205, [1] stron
Format: 13/20 cm
ISBN: 8370605095
Masa: 300 g
Data wystawienia: 19.04.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Leksykon młodego człowieka / Witold Cienkowski
Tytuł: Leksykon młodego człowieka
Autor i redaktor: Witold Cienkowski
Wydanie: V
Adres wydawniczy: Warszawa : Wiedza Powszechna, 1989
442, [1] strony
Format: 17/24,5 cm
Nakład: 150 000 egzemplarzy
ISBN: 8321407048
Masa: 780 g
Data wystawienia: 17.04.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Encyklopedia o lekach dla pacjenta / K. Kowalski, Z. Korolkiewicz, B. Rutkowski, J. Suchorzewska
Tytuł: Encyklopedia o lekach dla pacjenta
Autor: K. Kowalski, Z. Korolkiewicz, B. Rutkowski, J. Suchorzewska
Wydanie: III
Adres Wydawniczy: Gdańsk : MAKmed, 1995
522 strony
Format: 17,5/24 cm
ISBN: 8390363844
Masa: 970 g
Data wystawienia: 12.04.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Słownik niemiecko-polski polsko-niemiecki / Roman Sadziński, Aleksandra Czechowska-Błachiewicz, Jan Markowicz
Tytuł: Słownik niemiecko-polski polsko-niemiecki
Autor: Roman Sadziński, Aleksandra Czechowska-Błachiewicz, Jan Markowicz
Adres wydawniczy: Ożarów Mazowiecki : Firma Księgarska Olesiejuk, 2014
Wydanie: I w tej edycji
780, [1] stron + miejsce na notatki
Format: 13/20 cm
Masa: 780 g
ISBN: 9788327423399
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę lekko sfatygowaną.
Data wystawienia: 23.03.2023
Jus.
Słownik niemiecko-polski polsko-niemiecki plus gramatyka / Michał Misiorny (oprac.)
Tytuł: Słownik niemiecko-polski polsko-niemiecki plus gramatyka
Autor: Michał Misiorny (oprac.)
Adres wydawniczy: Warszawa : Delta, 1990
241, [7] stron
Format: 14/20,5 cm
Masa: 1230 g
ISBN: 8371754604
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę ze sfatygowaną obwolutą oraz przybrudzony blok książki.
Data wystawienia: 23.03.2023
Jus.
Wieża bąbel / Radosław Pawelec
Tytuł: Wieża Babel : Słownik wyrazów obcych
Autor: Radosław Pawelec
Wydanie: III
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Szkolne PWN, 1999
618, [5] stron
Format: 15/24,5 cm
ISBN: 8371959567
Masa: 700 g
Data wystawienia: 18.03.2023 r.
Książka jest dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Wielki słownik angielsko-polski Tom 1 A-N, Tom 2 O-Z, Wielki słownik polsko-angielski Tom 1 A-Ó, Tom 2 P-Ż / Jan Stanisławski (1999)
Tytuł: Wielki słownik angielsko-polski, polsko-angielski cz.. 1,2 ,3,4 : A-N, O-Z, A-Ó, P-Ż
Autor: Jan Stanisławski
Adres wydawniczy: Warszawa : Philip Wilson, 1999
692 strony część 1 A-N
712 stron część 2 O-Z
800 stron część 3 A-Ó
873 strony część 4 P-Ż
Format: 17/23,5 cm
ISBN: 8372360499
Masa: 4975 g
Data wystawienia: 15.03.2023 r.
Książki są w bardzo dobrym stanie, mają sztywne okładki lekko sfatygowane.
Jus.
Encyklopedia Świat i Polska 2007 / Praca zbiorowa
Tytuł: Encyklopedia Świat i Polska 2007
Autor: zbiorowy
Seria: Biblioteka Gazety Wyborczej
Adres wydawniczy: Warszawa: Wydawnictwo Naukowe PWN, 2006
1160 stron, mapy - 52 strony
Format: 8/15,5 cm
ISBN: 8301146664
Masa: 398 g
Książka jest w dobrym stanie, z lekko sfatygowaną okładką i nieco przybrudzonym blokiem książki. Poza tym brak śladów użytkowania.
Data wystawienia: 03.07.2023
Wik.
Samobójcze oddziały : Broń specjalnego ataku państw "osi" i państw alianckich w II wojnie światowej ; konstrukcje i misje bojowe / Richard O'Neill
Tytuł: Samobójcze oddziały : Broń specjalnego ataku państw "osi" i państw alianckich w II wojnie światowej ; konstrukcje i misje bojowe
Autor: Richard O'Neill
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Sensacje XX Wieku, 1996
342, [1] stron
Format: 16,5/24 cm
ISBN: 839049681X
Masa: 567 g
Książka jest w dobrym stanie, posiada nieco sfatygowaną okładkę i starą cenę na jej tyle. Poza tym bez śladów użytkowania. W środku ilustracje.
Data wystawienia: 09.06.2023
Wik.
Charków-Katyń-Twer-Bykownia : materiały z konferencji naukowej w związku z siedemdziesiątą piątą rocznicą zbrodni katyńskiej Toruń, 14 IV 2015 r. / pod redakcją Dominiki Siemińskiej
Tytuł: Charków-Katyń-Twer-Bykownia : materiały z konferencji naukowej w związku z siedemdziesiątą piątą rocznicą zbrodni katyńskiej Toruń, 14 IV 2015 r.
Pod redakcją Dominiki Siemińskiej
Adres wydawniczy: Toruń : Fundacja Generał Elżbiety Zawackiej, 2021
122 strony
Format: 17/24,5 cm
ISBN: 9788388693861
Seria Biblioteka Fundacji "Archiwum Pomorskie Armii Krajowej" w Toruniu Tom LXXIX
Masa: 227 g
Książka jest nowa, w idealnym stanie, zawiera czarno-białe i kolorowe ilustracje.
Data wystawienia: 26.05.2023
Ald.
Zapiski Historyczne Poświęcone Historii Pomorza i Krajów Bałtyckich Tom LXXXVIII – Rok 2023 Zeszyt 1
Tytuł: Zapiski Historyczne Poświęcone Historii Pomorza i Krajów Bałtyckich
Tom LXXXVIII – Rok 2023 Zeszyt 1
Artykuły:
Krzysztof Kuczyński, Kaprzy Augusta II Wettina w latach 1700-1701 w świetle nieznanych szwedzkich poloników wojennomorskich,
Mindaugas Sapoka, Zjazd szlachty litewskiej w Wilnie w 1715 roku,
Jerzy Dygdała, Bezpośrednia reakcja władz Torunia wobec tumultu wyznaniowego z 17 lipca 1724 roku,
Agnieszka Zielińska, Andrzej Ollech, Imiennictwo na terenie dzielnic Torunia - Kokrego i Bydgoszczy - SZwederowa w latach 1875-1914 jako egzemplifikacja zróżnicowania kulturowego ludności oraz zmian w obyczajowości na przełomie wieków.
Dyskusje i polemiki:
Alicja Sumowska, Marcin Sumowski, Toruński dzwon Tuba Dei ulany dnia 27 września 1522 roku. Nowa datacja w świetle źródeł pisanych,
Przemysław Olstowski, Jeszcze w sprawie tragicznych wydarzeń 3-4 września 1939 roku w Bydgoszczy.
Wydanie I
Adres wydawniczy: Toruń : Towarzystwo Naukowe w Toruniu, 2023
177 stron
Format: 17/24,5 cm
ISSN: 0044-1791
Masa: 293 g
Książka jest nowa, w idealnym stanie.
Data wystawienia: 22.05.2023
Ald.
Wincenty Witos (1874-1945) / Tomasz Bereza, Marcin Bukała (oprac.)
Tytuł: Wincenty Witos (1874-1945)
Opracowanie: Tomasz Bereza, Marcin Bukała
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Pamięci Narodowej, 2015
24, [4] stron
Format: 15,5/22,5 cm
ISBN: 9788376297767
Masa: 110 g
Data wystawienia: 18.05.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Polska zgwałcona / Stanisław Mikołajczyk
Tytuł: Polska zgwałcona
Autor: Stanisław Mikołajczyk
Wydanie: I
Adres Wydawniczy:Brak danych wydawniczych
289 stron
Format: 15/20,5 cm
Masa: 440 g
Data wystawienia: 14.04.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Fałszerstwo czy prowokacja? : Odwetowcy w roli oskarżycieli / Czesław Pilichowska
Tytuł: Fałszerstwo czy prowokacja? : Odwetowcy w roli oskarżycieli
Autor: Czesław Pilichowska
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1977
195, [4] stron + tablice
Format: 14,5/20,5 cm
Nakład: 30 000 egzemplarzy
Masa: 320 g
Data wystawienia: 29.03.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, trochę zabrudzona, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Czterdziesty czwarty / Zbigniew Załuski
Tytuł: Czterdziesty czwarty
Autor: Zbigniew Załuski
Przekład: Barbara Durbajło
Wydanie: V
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1969
537, [2] stron
Format: 10/15 cm
Nakład: 50 280 egzemplarzy
Masa: 256 g
Data wystawienia: 23.08.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładką nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
Asi
Konspiracyjna Rada Pomocy Żydom w Warszawie 1942-1945 / Teresa Prekerowa
Tytuł: Konspiracyjna Rada Pomocy Żydom w Warszawie 1942-1945
Autor: Teresa Prekerowa
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1982
483, [1] stron + tablice
Format: 13/20,5 cm
Nakład: 10 320 egzemplarzy
ISBN: 8306006224
Masa: 520 g
Data wystawienia: 05.03.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładką z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje na tablicach, na pierwszej kartce jest dedykacja dla byłego właściciela.
mar
Akcja "Burza" : materiały z XXIV sesji naukowej w Toruniu w dniu 18 listopada 2014 roku / pod redakcją Katarzyny Minczykowskiej i Jana Szilinga [Tom LXIX]
Tytuł: Akcja "Burza" : materiały z XXIV sesji naukowej w Toruniu w dniu 18 listopada 2014 roku
Pod redakcją Katarzyny Minczykowskiej i Jana Szilinga
Adres wydawniczy: Toruń : Fundacja Generał Elżbiety Zawackiej, 2015
136 stron
Format: 24/17 cm
ISBN: 9788388693687
Seria Biblioteka Fundacji "Archiwum Pomorskie Armii Krajowej" w Toruniu Tom LXIX
Masa: 256 g
Książka jest nowa, w idealnym stanie.
Data wystawienia: 01.03.2023
Ald.
Powstanie Warszawskie / Jan M. Ciechanowski
Tytuł: Powstanie Warszawskie : Zarys podłoża politycznego i dyplomatycznego
Autor: Jan M. Ciechanowski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1984
533, [2] stron
Format: 14,5/20,5 cm
Nakład: 5 300 egzemplarzy
ISBN: 830601135X
Seria: Historia najnowsza
Masa: 580 g
Data wystawienia: 27.02.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładką nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Lata okupacji / Stanisław Kopf
Tytuł: Lata okupacji
Autor: Stanisław Kopf
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy Pax, 1989
Nakład: 40 350 egz.
527, [1] stron
Format: 24/32 cm
Masa: 2620 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę ze sfatygowaną obwolutą, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 23.02.2023
Jus
Katyń : Tło historyczne, fakty dokumenty / Andrzej Leszek Szcześniak
Tytuł: Katyń : Tło historyczne, fakty dokumenty
Autor: Andrzej Leszek Szcześniak
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa „Alfa”, 1989
186, [4] stron
Format: 15/20,5 cm
Nakład: 200 250 egzemplarzy
ISBN: 8370012957
Masa: 330 g
Data wystawienia: 15.02.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładką nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Polski czyn zbrojny w II wojnie światowej. Wojna obronna Polski 1939 / Eugeniusz Kozłowski (red.)
Tytuł: Polski czyn zbrojny w II wojnie światowej. Wojna obronna Polski 1939
Autor: Eugeniusz Kozłowski (red.)
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1979
Wydanie: I
Nakład: 40 350 egz.
949, [1] stron
Format: 17,5/24 cm
Masa: 1660 g
ISBN: 8311063141
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę ze sfatygowaną obwolutą (przetarcia i klejenie wzdłuż grzbietu taśmą). Książka zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 10.02.2023
Jus.
Napaść sowiecka i okupacja polskich ziem wschodnich (wrzesień 1939) / Józef Jasnowski, Edward Szczepanik (red.)
Tytuł: Napaść sowiecka i okupacja polskich ziem wschodnich (wrzesień 1939)
Redakcja: Józef Jasnowski, Edward Szczepanik
Adres Wydawniczy: Brak danych wydawniczych
112 stron + tablice
Format: 16/21,5 cm
Masa: 150 g
Data wystawienia 04.01.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście i na tablicach.
mar
Polski wkład w zwycięstwo nad hitlerowskimi Niemcami 1939-1945 / Tadeusz Rawski, Marek Tarczyński
Tytuł: Polski wkład w zwycięstwo nad hitlerowskimi Niemcami 1939-1945 : Wojskowy Przegląd Historyczny
Autor: Tadeusz Rawski, Marek Tarczyński
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo „Czasopisma Wojskowe”, 1980
128 stron
Format: 16,5/23,5 cm
Masa: 220 g
Data wystawienia: 10.12.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Zakłamana historia powstania / Paweł Dybicz
Tytuł: Zakłamana historia powstania : Kto opowiada za śmierć 200 tysięcy cywilów
Redakcja: Paweł Dybicz
Adres wydawniczy: Warszawa : Fundacja Oratio Recta, 2014
328 stron
Format: 14,5/19 cm
ISBN: 9788364407031
Masa: 430 g
Data wystawienia: 20.10.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
an
Świadectwa szkolne jakich nie znamy. Dokumenty szkolne z czasów okupacji (1939-1945) / Hanna Maciejewska-Marcinkowska (red.)
Tytuł: Świadectwa szkolne jakich nie znamy. Dokumenty szkolne z czasów okupacji (1939-1945)
Autor: Hanna Maciejewska-Marcinkowska (red.)
Adres wydawniczy: Toruń: Muzeum Okręgowe w Toruniu, 2005
strony nienumerowane
Format: 14/29,5 cm
Masa: 51 g
Książka jest w dobrym stanie, ma nieznacznie sfatygowaną oprawę, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 05.12.2022
Jus.
Dziennik harcerza i "Szarotki" : (1939-1944) (dedykacja)
Tytuł: Dziennik harcerza i "Szarotki" : (1939-1944)
Autorzy: Edward Niesobski, Jadwiga Pfeiferówna
Nakład: 50 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Wrocław ; Gdańsk [etc.] : Zakład Narodowy im. Ossolińskich, 1986
430, [2] stron, [32] s. tabl.
Format: 13x20 cm
ISBN: 83-04-02053-X
Masa: 490 g
Książka jest w dobrym stanie, nieznacznie sfatygowana okładka, na pierwszej stronie jest dedykacja dla byłego właściciela.
Droga wiodła przez Narvik / Ksawery Pruszyński (1958)
Tytuł: Droga wiodła przez Narvik
Autor: Ksawery Pruszyński
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Instytut Wydawniczy, 1958
225, [1] stron
Format: 12,5/20 cm
Nakład: 10 102 egzemplarzy
Masa: 265 g
Data wystawienia: 02.11.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą, sfatygowaną oprawę.
mar
Ostatni żołnierz polski kampanii 1939 roku / Adam Epler
Tytuł: Ostatni żołnierz polski kampanii 1939 roku : Reprint wydania z 1949
Autor: Adam Epler
Wydanie : III
Adres wydawniczy: Warszawa : Centrum Wydawniczo-Handlowe Wydawnictwo i Galeria, 1989
112 stron + mapy
Format: 14,5/21 cm
Nakład: 40 350 egzemplarzy
Masa: 170 g
Data wystawienia: 12.10.10.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście i na tablicach.
mar
Powstane Warszawskie / Piotr Rozwadowski, Aneta Ignatowicz
Tytuł: Powstanie Warszawskie
Autor: Piotr Rozwadowski, Aneta Ignatowicz
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Bellona, 2014
104 strony
Format: 21/29 cm
ISBN: 9788311132474
Masa: 690 g
Data wystawienia: 11.10.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Gdy Poznań był twierdzą : Opowieść o pierwszych dniach 1945 roku / Tadeusz Becela (1985)
Tytuł: Gdy Poznań był twierdzą : Opowieść o pierwszych dniach 1945 roku
Autor: Tadeusz Becela
Wydanie: III
Nakład: 20 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo Poznańskie, 1985
167, [1] stron
Format: 12,5/19,5 cm
ISBN: 83-2910-0143-2
Masa: 150 g
Data wystawienia: 23.08.2022
Książka jest w dobrym stanie, z nieznacznie sfatygowaną okładką i grzbietem. Strony są pożółkłe. Poza tym brak innych śladów użytkowania.
Maja
Roosevelt a sprawa polska 1939-1945 / Longin Pastusiak
Tytuł: Roosevelt a sprawa polska 1939-1945
Autor: Longin Pastusiak
Przekład: Sławomir Magala
Wydanie: III
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1983
441, [2] stron + tablice
Format: 13/20 cm
Nakład: 50 000 egzemplarzy
ISBN: 8305112209
Masa: 550 g
Data wystawienia: 30.07.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, wyblakłą, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje na tablicach. Blok książki jest lekko zabrudzony.
mar
Polityczne przyczyny powstania warszawskiego / Aleksander Skarzyński
Tytuł: Polityczne przyczyny powstania warszawskiego
Autor: Aleksander Skarzyński
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1965
431, [1] stron
Format: 13/19,5 cm
Nakład: 5 000 egzemplarzy
Masa: 400 g
Data wystawienia: 29.06.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Pod komendą "Gozdawy" 1 VIII – 4 X 1944 / Zbigniew Wróblewski
Tytuł: Pod komendą "Gozdawy" 1 VIII – 4 X 1944
Autor: Zbigniew Wróblewski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy Związków Zawodowych, 1989
277, [3] stron + tablice
Format: 14,5/20,5 cm
Nakład: 20 000 egzemplarzy
ISBN: 8320207150
Masa: 360 g
Data wystawienia: 19.06.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Pamięci bohaterskich obrońców getta W 35 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim / Praca zbiorowa
Tytuł: Pamięci bohaterskich obrońców getta W 35 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim
Praca zbiorowa
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo "Sport i Turystyka", 1979
90, [2] stron
Format: 22/22 cm
Nakład: 10 275 egzemplarzy
ISBN: 8321722075
Masa: 320 g
Data wystawienia: 11.04.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera tłumaczenie na język angielski i niemiecki.
mar
Wierni Bogu i Ojczyźnie / Stanisław Podlewski
Tytuł: Wierni Bogu i Ojczyźnie :Duchowieństwo katolickie w walce o niepodległość Polski w II wojnie światowej
Autor: Stanisław Podlewski
Wydanie: III
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Prasy i Wydawnictw "Novum", 1985
499, [1] stron + tablice
Format: 14,5/20,5/4 cm
Nakład: 20 000 egzemplarzy
Masa: 620 g
Data wystawienia: 08.04.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje na tablicach.
an
Zarys dziejów i działalności pomorskiego okręgu Związku Nauczycielstwa Polskiego 1920-1966 / Bogdan Głębowicz
Tytuł: Zarys dziejów i działalności pomorskiego okręgu związku nauczycielstwa polskiego 1920-1966
Autor: Bogdan Głębowicz
Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 1969
Nakład: 5250 egzemplarzy
Okładkę projektowała: Krystyna Michałowska
218, [2] stron
Format: 15 / 21 cm
Masa: 441 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka jest sfatygowana, miejscami porozdzierana. Brzeg jest sfatygowany. W środku książka jest w dobrym stanie, blok książki i niektóre strony są nieznacznie przybrudzone.
Data wystawienia: 15.03.2022
Zos.
Azyl : Opowieść o żydach ukrywanych w warszawskim zoo / Diane Ackerman
Tytuł: Azyl : Opowieść o żydach ukrywanych w warszawskim zoo
Autor: Diane Ackerman
Przełożyła: Olga Zienkiewicz
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Świat Książki, 2009
295, [1] stron + tablice
Format: 15,5/21 cm
ISBN: 9788324713837
Masa: 470 g
Data wystawienia: 12.03.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Operacja "WISŁA" / Edward Prus
Tytuł: Operacja "WISŁA" : Fakty – Fikcje – Refleksje
Autor: Edward Prus
Adres wydawniczy: Wrocław : Wydawnictwo NORTOM, 1994
81, [2] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 8385829253
Masa: 140 g
Data wystawienia: 21.02.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Z dziejów książki polskiej w czasie drugiej wojny światowej / Stanisław Pazyra
Tytuł: Z dziejów książki polskiej w czasie drugiej wojny światowej
Autor: Stanisław Pazyra
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1970
452 strony
Format: 15,5/21 cm
Nakład: 5 290 egzemplarzy
Masa: 660 g
Data wystawienia: 26.12.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Wielkie Muzea : Muzeum Powstania Warszawskiego / Izabela Kraj
Tytuł: Wielkie Muzea : Muzeum Powstania Warszawskiego
Autor: Izabela Kraj
Adres wydawniczy: Warszawa : HPS, 2007
140, [4] stron
Format: 17/24 cm
ISBN: 9788360688540
Seria: Rzeczpospolita
Masa: 490 g
Data wystawienia: 08.11.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Szachownice i gwiazdy / Andrzej Monastyrski, Zenon Łobacz
Tytuł: Szachownice i gwiazdy
Autor: Andrzej Monastyrski, Zenon Łobacz
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1974
277, [3] stron
Format: 11,5/18 cm
Nakład: 10 305 egzemplarzy
Masa: 230 g
Data wystawienia: 03.10.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, na stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela.
mar
II wojna światowa w Polsce / Adam Dylewski
Tytuł: II wojna światowa w Polsce
Autor: Adam Dylewski
Adres wydawniczy: Bielsko-Biała : Wydawnictwo Dragon, 2009
Wydanie pierwsze
112 stron
Format: 21,6 / 30 cm
Masa: 800 g
ISBN: 978-83-61852-37-3
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną. W środku książka jest w dobrym stanie, posiada liczne kolorowe fotografie. Na stronie tytułowej posiada ex libris poprzedniego właściciela.
Data wystawienia: 30.09.2021
Zos.
Kodeks handlowy reprint oryginału oraz Nowelizacje według stanu prawnego na dzień 1 kwietnia 1990
Tytuł: Kodeks Handlowy - reprint oryginału oraz nowelizacje według stanu prawnego na dzień 1 kwietnia 1990
Brak autora
Wydanie II
Komentarz: Edward Ipnarski
Adres wydawniczy: Gdańsk : Oficyna Wydawnicza Modem, 1990
349 [1] stron
Format: 11,7 / 16 cm
Masa: 252 g
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę lekko sfatygowaną. Na stronie pierwszej posiada podpis poprzedniego właściciela wykonany długopisem.
Data wystawienia: 02.09.2021
Zos.
Życie i sprawy Sotera R. Rozbickiego Pacyenta Filozofii / Julian Tuwim, [ilustracje: Ryszard Kuba Grzybowski]
Tytuł: Życie i sprawy Sotera R. Rozbickiego Pacyenta Filozofii
Autor: Julian Tuwim
Ilustracje: Ryszard Kuba Grzybowski
Adres wydawniczy: Łódź : Wydawnictwo Łódzkie, 1980
228 stron
Format: 12,5 / 17 cm
Masa: 291 g
ISBN: 83-218-0018-1
Książka jest w dobrym stanie, ze sfatygowaną, twardą okładką oraz nieco przetartymi brzegami i grzbietem. W środku książka jest w dobrym stanie i posiada wiele kolorowych ilustracji.
Data wystawienia: 18.08.2022
Maja
Zwycięskie Bitwy Polaków Tom 2 : 1939 Mokra / Iwona Kienzler
Tytuł: Zwycięskie Bitwy Polaków Tom 2 : 1939 Mokra
Autor: Iwona Kienzler
Adres wydawniczy: Warszawa : Edipresse-kolekcje Sp. Z o.o., 2014
93, [2] stron
Format: 17,5/24,5 cm
ISBN: 9788379890590
Masa: 240 g
Data wystawienia: 30.08.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Ilustrowana encyklopedia popularna / Praca zbiorowa
Tytuł: Ilustrowana encyklopedia popularna
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : PWH "ARTI", 2012
328 stron
Format: 17,5/24 cm
ISBN: 9788389725189
Masa: 1310 g
Data wystawienia: 26.09.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
The Basic everyday encyklopedia / Jess Stein (oprac.)
Tytuł: The Basic everyday encyklopedia
Opracowanie: Jess Stein
Adres wydawniczy: New York : Random House, 1954
574, [1] stron
Format: 15,5/24 cm
Masa: 660 g
Data wystawienia: 18.09.2024 r.
Książka ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta wzdłuż grzbietu, jest napisana w języku angielskim, na stronie przedtytułowej jest podpis byłego właściciela.
mar
Historia Powszechna Tom I / Praca zbiorowa
Tytuł: Historia Powszechna Tom I
Praca zbiorowa
Opracowanie: Akademia Nauk ZSRR
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1962
836, [2] stron
Format: 20,5/27 cm
Nakład: 20 260 egzemplarzy
Masa: 2400 g
Data wystawienia: 18.04.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, trochę sfatygowaną, jest przetarta i zabrudzona, na wewnętrznych stronach okładki jest ślad po taśmie, zawiera ilustracje w tekście i na tablicach.
mar
Mała Encyklopedia Powszechna / Praca zbiorowa
Tytuł: Mała Encyklopedia Powszechna
Praca zbiorowa
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1959
1132, [3] stron + tablice
Format: 16,5/25 cm
Nakład: 100 300 egzemplarzy
Masa: 1780 g
Data wystawienia: 12.04.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest naddarta wzdłuż grzbietu, przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście i na tablicach.
mar
Wielka Encyklopedia PWN 1 / Praca zbiorowa
Tytuł: Wielka Encyklopedia PWN 1
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa Naukowe PWN, 2001
576 stron
Format: 22/29,5 cm
ISBN: 8301133589
Masa: 1950 g
Data wystawienia: 28.03.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Encyklopedia Popularna PWN (wydanie piąte, 1982)
Tytuł: Encyklopedia Popularna PWN
Wydanie: piąte
Nakład: 100 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1982
Format: 29,5/23,5 cm
ISBN: 83-01-01750-3
Masa: 2757 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, grzbiet z niewielkim rozdarciem w górnej przedniej części, minimalne przetarcie, wyblaknięcie grzbietu, książka zawiera liczne kolorowe ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 14.02.2025
Ald.
Mała encyklopedia kultury antycznej A-Z / Zdzisław Piszczek (red.) (1990)
Tytuł: Mała encyklopedia kultury antycznej A-Z
Redaktor: Zdzisław Piszczek
Wydanie VII
Nakład: 50 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1990
816 stron
Format: 17/24 cm
ISBN: 8301035293
Masa: 1605 g
Data wystawienia: 08.12.2023
Książka jest w dobrym stanie. Ma nieznacznie sfatygowaną okładkę i lekko pożółkłe strony. Poza tym brak śladów użytkowania. Twarda oprawa, ilustracje.
an
Opis wydawcy: Kompendium wiedzy o starożytności grecko - rzymskiej. Przynosi wiadomości o historii, kulturze, sztuce, etnografii i geografii obszaru Morza Śródziemnego aż do wieku V ery nowożytnej. W encyklopedii zamieszczono ponadto biogramy najwybitniejszych polskich filologów klasycznych oraz najczęściej używane porzekadła i przysłowia.
Tundra i morza polarne : Encyklopedia Dzikich Zwierząt / brak autora
Tytuł: Tundra i morza polarne: Encyklopedia Dzikich Zwierząt
Brak autora
Tłumaczenie: Małgorzata i Izabella Szmurło
Adres wydawniczy: Warszawa : Oficyna Wydawnicza "Delta W-Z", 1992
166, [2] stron
Format: 24/30,5 cm
ISBN: 83-7175-032-3
Masa: 1002 g
Data wystawienia: 28.06.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
Asi
Sawanny Świata : Encyklopedia Dzikich Zwierząt / brak autora
Tytuł: Sawanny świata: Encyklopedia Dzikich Zwierząt
Brak autora
Tłumaczenie: Małgorzata i Izabella Szmurło
Adres wydawniczy: Warszawa : Oficyna Wydawnicza "Delta W-Z", 1992
166, [2] stron
Format: 24/30,5 cm
ISBN: 83-7175-182-6
Masa: 995 g
Data wystawienia: 28.06.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
Asi
Lasy tropikalne: Encyklopedia Dzikich Zwierząt / brak autora
Tytuł: Lasy tropikalne: Encyklopedia Dzikich Zwierząt
Brak autora
Tłumaczenie: Małgorzata i Izabella Szmurło
Adres wydawniczy: Warszawa : Oficyna Wydawnicza "Delta W-Z", 1992
166, [2] stron
Format: 24/30,5 cm
ISBN: 83-7175-120-6
Masa: 1020 g
Data wystawienia: 27.06.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
Asi
Wrzosowiska i lasy mieszane : Encyklopedia Dzikich Zwierząt / brak autora
Tytuł: Wrzosowiska i lasy mieszane: Encyklopedia Dzikich Zwierząt
Brak autora
Tłumaczenie: Małgorzata i Izabella Szmurło
Adres wydawniczy: Warszawa : Oficyna Wydawnicza "Delta W-Z", 1992
166, [2] stron
Format: 24/30,5 cm
ISBN: 83-7175-212-1
Masa: 1023 g
Data wystawienia: 27.06.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
Asi
Równiny trawiaste : Encyklopedia Dzikich Zwierząt / brak autora
Tytuł: Równiny trawiaste: Encyklopedia Dzikich Zwierząt
Brak autora
Tłumaczenie: Małgorzata i Izabella Szmurło
Adres wydawniczy: Warszawa : Oficyna Wydawnicza "Delta W-Z", 1992
166, [2] stron
Format: 24/30,5 cm
ISBN: 83-7175-225-3
Masa: 1046 g
Data wystawienia: 27.06.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
Asi
Tajga: Encyklopedia Dzikich Zwierząt / brak autora
Tytuł: Tajga: Encyklopedia Dzikich Zwierząt
Brak autora
Tłumaczenie: Małgorzata i Izabella Szmurło
Adres wydawniczy: Warszawa : Oficyna Wydawnicza "Delta W-Z", 1992
166, [2] stron
Format: 24/30,5 cm
ISBN: 8371750226
Masa: 990 g
Data wystawienia: 27.06.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
Asi
Lasy liściaste: Encyklopedia Dzikich Zwierząt / brak autora
Tytuł: Lasy liściaste: Encyklopedia Dzikich Zwierząt
Brak autora
Tłumaczenie: Małgorzata i Izabella Szmurło
Adres wydawniczy: Warszawa : Oficyna Wydawnicza "Delta W-Z", 1992
166, [2] stron
Format: 24/30,5 cm
ISBN: 8371750781
Masa: 1022 g
Data wystawienia: 27.06.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
Asi
Encyklopedia Powszechna / Praca zbiorowa
Tytuł:Encyklopedia Powszechna
Praca zbiorowa
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Ryszard Kluszczyński, 2001
1222, [1] strona
Format: 23,5/29,5 cm
ISBN: 838808013X
Masa: 4030 g
Data wystawienia: 23.06.2025r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, zawiera ilustracje w tekście, na stronie przedtytułowej jest dedykacja dla byłego właściciela.
mar
Encyklopedia powszechna PWN: Tom 5: Suplement A-Z / praca zbiorowa
Tytuł: Encyklopedia Powszechna PWN Tom 5 Suplement A-Z - 1988
Praca zbiorowa
Dyrektor i redaktor naczelny PWN: Rafał Łąkowski
Wydanie: pierwsze
Nakład: 200 350 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1988
589, [2] strony
Format: 27,5/21 cm
ISBN: 8301086149
Masa: 1547 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, dodatkowo zabezpieczona folią. Minimalne zabrudzenia okładki i bloku ksiąąki.
Data wystawienia: 16.06.2025r.
Asi
Encyklopedia roślin ogrodowych od A do Z / Praca zbiorowa
Tytuł: Encyklopedia roślin ogrodowych od A do Z
Praca zbiorowa
Tłumaczenie: Krzysztof Żak
Adres wydawniczy: Warszawa : Świat Książki, 2001
1149, [2] stron
Format: 22/22,5 cm
ISBN: 8372272360
Masa: 2980 g
Data wystawienia: 09.06.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Encyklopedia sztuki Austria, Niemcy, Szwajcaria / Andrzej Dulewicz
Tytuł: Encyklopedia sztuki Austria, Niemcy, Szwajcaria
Autor: Andrzej Dulewicz
Adres Wydawniczy: Warszawa : Warszawski Dom Wydawniczy, 1993
583 strony
Format: 17,5/24,5 cm
ISBN: 8385558926
Masa: 1170 g
Data wystawienia: 26.05.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Encyklopedia katolicka Tomy 1-6 Pod redakcją Feliksa Gryglewicza, Romualda Łukaszyka, Zygmunta Sułowskiego
Tytuł: Encyklopedia katolicka Tomy 1-6
Tom 1 Pod redakcją Feliksa Gryglewicza, Romualda Łukaszyka, Zygmunta Sułowskiego,
Tom 2 Pod redakcją Feliksa Gryglewicza, Romualda Łukaszyka, Zygmunta Sułowskiego,
Tom 3 Pod redakcją Romualda Łukaszyka, Ludomira Bieńkowskiego, Feliksa Gryglewicza
Tom 4 Pod redakcją Romualda Łukaszyka, Ludomira Bieńkowskiego, Feliksa Gryglewicza
Tom 5 Pod redakcją Ludomira Bieńkowskiego, Piotra Hemperka, Stanisława Kamińskiego, Jerzego Misiurka, Krystyny Staweckiej, Antoniego Stępnia, Adama Szafrańskiego, Jana Szlagi, Anzelma Weissa,
Tom 6 Pod redakcją Jana Walkusza, Stanisława Janeczka, Stanisława Wielgusa, Stanisława Fity, Jerzego Misiurka, Mariana Ruseckiego, Antoniego Stępnia, Anzelma Weissa,
Tom 1 A i [omega] - Baptyści
Tom 2 Bar - Centuriones
Tom 3 Cenzor - Dobszewicz
Tom 4 Docent - Ezzo
Tom 5 Fabbri - Górzyński
Tom 6 Graal - Ignorancja
Wydanie: I
Nakład; 12 350 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Lublin : Towarzystwo Naukowe Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, 1973-1993
Tom 1 XVII, 44* stron, 1311 szpalt
Tom 2 VIII stron, 1423 szpalt
Tom 3 VIII stron, 1407 szpalt
Tom 4 VIII stron, 1486 szpalt
Tom 5 VIII stron, 1392 szpalty
Tom 6 VIII stron, 1456 szpalt
Format: 26/20,5 cm
Masa: 9443 g
Książki są w bardzo dobrym, mają twarde oprawy i obwoluty, obwoluty mają minimalnie sfatygowane krawędzie.
Data wystawienia: 24.05.2025
Ald.
Rzeki : Encyklopedia dzikich zwierząt / Praca zbiorowa
Tytuł: Rzeki : Encyklopedia dzikich zwierząt
Praca zbiorowa
Przekład: Małgorzata i Izabella Szmurło
Adres wydawniczy: Warszawa : Oficyna Wydawnicza "Delta W-Z", 1992
166, [2] stron
Format: 24/30,5 cm
ISBN: 837170145
Masa: 1010 g
Data wystawienia: 16.05.2025 r.
Książka ma twardą okładkę, jest w dobrym stanie, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Lasy iglaste : Encyklopedia dzikich zwierząt / Praca zbiorowa
Tytuł: Lasy iglaste : Encyklopedia dzikich zwierząt
Praca zbiorowa
Przekład: Małgorzata i Izabella Szmurło
Adres wydawniczy: Warszawa : Oficyna Wydawnicza "Delta W-Z", 1992
166, [2] stron
Format: 24/30,5 cm
ISBN: 8371751664
Masa: 1040 g
Data wystawienia: 14.05.2025 r.
Książka ma twardą okładkę, jest w dobrym stanie, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Wyspy : Encyklopedia dzikich zwierząt / Praca zbiorowa
Tytuł: Wyspy : Encyklopedia dzikich zwierząt
Praca zbiorowa
Przekład: Małgorzata i Izabella Szmurło
Adres wydawniczy: Warszawa : Oficyna Wydawnicza "Delta W-Z", 1992
164, [4] stron
Format: 24/30,5 cm
ISBN: 8371751591
Masa: 1040 g
Data wystawienia: 12.05.2025 r.
Książka ma twardą okładkę, jest w dobrym stanie, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Wybrzeża morskie : Encyklopedia dzikich zwierząt / Praca zbiorowa
Tytuł: Wybrzeża morskie : Encyklopedia dzikich zwierząt
Praca zbiorowa
Przekład: Jerzy Lewczuk
Adres wydawniczy: Warszawa : Oficyna Wydawnicza "Delta W-Z", 1992
166, [2] stron
Format: 24/30,5 cm
ISBN: 8371751052
Masa: 1040 g
Data wystawienia: 09.05.2025 r.
Książka ma twardą okładkę, jest w dobrym stanie, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Jeziora i mokradła : Encyklopedia dzikich zwierząt / Praca zbiorowa
Tytuł: Jeziora i mokradła : Encyklopedia dzikich zwierząt
Praca zbiorowa
Przekład: Małgorzata i Izabella Szmurło
Adres wydawniczy: Warszawa : Oficyna Wydawnicza "Delta W-Z", 1992
166, [2] stron
Format: 24/30,5 cm
ISBN: 8371751931
Masa: 1030 g
Data wystawienia: 08.05.2025 r.
Książka ma twardą okładkę, jest w dobrym stanie, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Stepy i pustynie : Encyklopedia dzikich zwierząt / Praca zbiorowa
Tytuł: Stepy i pustynie : Encyklopedia dzikich zwierząt
Praca zbiorowa
Przekład: Małgorzata i Izabella Szmurło
Adres wydawniczy: Warszawa : Oficyna Wydawnicza "Delta W-Z", 1992
166, [2] stron
Format: 24/30,5 cm
ISBN: 8371750277
Masa: 1040 g
Data wystawienia: 07.05.2025 r.
Książka ma twardą okładkę, jest w dobrym stanie, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Ilustrowana encyklopedia dla wszystkich : Architektura i budownictwo / Witold Szolginia
Tytuł: Ilustrowana encyklopedia dla wszystkich : Architektura i budownictwo
Autor: Witold Szolginia
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa Naukowo-Techniczne, 1975
458, [2] stron
Format: 20,5/25,5 cm
Nakład: 17 780 egzemplarzy
Masa: 1100 g
Data wystawienia: 04.05.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta i naddarta na brzegach i grzbiecie, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Wyspy : Encyklopedia dzikich zwierząt / Praca zbiorowa
Tytuł: Wyspy : Encyklopedia dzikich zwierząt
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : Oficyna Wydawnicza Delta W-Z, 1992
164, [4] stron
Format: 24/30,5 cm
ISBN: 8371751591
Masa: 950 g
Data wystawienia: 10.04.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Mała Encyklopedia Powszechna PWN / Praca zbiorowa
Tytuł: Mała Encyklopedia Powszechna PWN
Praca zbiorowa
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1959
Format: 16,5/24,5 cm
1124, [3] stron
Nakład: 50 300 egzemplarzy
Masa: 1710 g
Data wystawienia: 31.03.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, brakuje strony tytułowej, jest wyrwana, zawiera ilustracje w tekście i na tablicach, na jednej z ostatnich stron jest pieczątka byłego właściciela.
mar
Rodzinna encyklopedia zdrowia : medycyna konwencjonalna, alternatywne metody leczenia, samoleczenia / Praca zbiorowa 2003
Tytuł: Rodzinna encyklopedia zdrowia : Medycyna konwencjonalna, alternatywne metody leczenia, samoleczenia
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : Reader's Digest Przegląd, 2003
480 stron
Format: 21,5/28,5 cm
ISBN: 8388243705
Masa: 1940 g
Data wystawienia: 05.07.2025 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
an
Historia : Encyklopedia szkolna PWN / Bartłomiej Kaczorowski (red.)
Tytuł: Historia : Encyklopedia szkolna PWN
Redakcja: Bartłomiej Kaczorowski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN, 2003
699 stron
Format: 21/30 cm
ISBN: 8301137258
Masa: 1950 g
Data wystawienia: 11.03.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Kieszonkowa encyklopedia zdrowie i urody : Alergie / Gerhard Leibold
Tytuł: Kieszonkowa encyklopedia zdrowie i urody Alergie
Autor: Gerhard Leibold
Przekład: Dobrosław Dowiat-Urbański
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Katowice : Videograf, 1993
Format: 10,5/15,5 cm
180, [8] stron
ISBN: 8385516255
Masa: 150 g
Data wystawienia: 10.03.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na grzbiecie.
mar
Ilustrowana encyklopedia dla wszystkich : Okręty i żegluga / Zbigniew Grzywaczewski, Stefan Kolicki, Juliusz Kruszewski, Przemysław Nocoń
Tytuł: Ilustrowana encyklopedia dla wszystkich : Okręty i żegluga
Autor: Zbigniew Grzywaczewski, Stefan Kolicki, Juliusz Kruszewski, Przemysław Nocoń
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa Naukowo-Techniczne, 1977
514, [1] stron + tablice
Format: 10,5/ 25,5 cm
Nakład: 20 260 egzemplarzy
Masa: 1290 g
Data wystawienia: 27.02.2025 r.
Książka jest w dobrym jak na książkę używaną stanie, strony lekko przybrudzone na krawędziach, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, obwolutę bardzo sfatygowaną, zawiera kolorowe i czarno-białe ilustracje w tekście i na tablicach.
Gos
Encyklopedia Zdrowia Rodziny Tom 1 : Twój domowy poradnik medyczny / Kazimierz Janicki (red.)
Tytuł: Encyklopedia Zdrowia Rodziny Tom 1 : Twój domowy poradnik medyczny
Redakcja: Kazimierz Janicki
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Edipresse Polska S.A., 2005
70, [1] stron + tablice
Format: 21,5/30 cm
ISBN: 8360160708
Masa: 450 g
Data wystawienia: 27.02.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest naddarta na przedniej krawędzi, zawiera ilustracje w tekście i na tablicach.
mar
Kieszonkowa encyklopedia zdrowia i urody : Kobieta od A do Z / Anita Olejek
Tytuł: Kieszonkowa encyklopedia zdrowia i urody: Kobieta od A do Z
Autor: Anita Olejek
Adres wydawniczy: Katowice: "Videograf", 1994
199, [17] stron
Format: 15,5/10,5 cm
Masa: 127 g
Książka w stanie dobrym, pożółkłe kartki. Delikatne zagięcie dolnego rogu przedniej okładki.
Data wystawienia: 14.02.2025
Asi
Encyklopedia Polska T. 1 - 12 / red. Bartłomiej Kaczorowski
Tytuł: Encyklopedia Polska Tomy I-XII
Redaktor prowadzący: Bartłomiej Kaczorowski
Wydanie: pierwsze
Adres wydawniczy : Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN, 2008
399, [1] strona - T. I-XI
431, [1] strona - T.XII
Format: 21/15 cm
Masa: 6365 g [wszystkie tomy]
ISBN serii: 9788375584356
Książki w stanie bardzo dobrym.
Data wystawienia: 10.02.2025
Asi
Kieszonkowa encyklopedia dla krzyżówkowiczów : Chronologiczne zestawienie dat urodzin / Franciszek Leki, Mirosław Piekarski
Tytuł: Kieszonkowa encyklopedia dla krzyżówkowiczów: Chronologiczne zestawienie dat urodzin
Autorzy: Franciszek Leki, Mirosław Piekarski
Adres wydawniczy : Katowice : Videograf, 1993
336, [16] stron
Format: 15,5/11 cm
Masa: 214 g
ISBN: 8385516247
Książka w stanie dobrym.Zawiera chronologiczne zestawienie dat urodzin w 4 rozdziałach.
Data wystawienia: 05.02.2025
Asi
Encyklopedia Staropolska T. II (cz.3/4) / Zygmunt Gloger
Tytuł: Encyklopedia staropolska: T.II : część 3/4
Autor: Zygmunt Gloger
Wydanie: I
Nakład: 10000 + 253 egzemplarzy
Adres wydawniczy : Warszawa : Wiedza Powszechna, 1958
523, [9] stron
Format: 24/17,5cm
Masa: 1530 g
Książka w stanie dobrym. Na okładce kilka plam. Książka zawiera wiele czarno-białych ilustracji i zdjęć.
Asi
Encyklopedia : Prawo nie tylko dla prawników : Stan prawny na dzień 1 sierpnia 2008 r. / Praca zbiorowa
Tytuł: Encyklopedia Prawo nie tylko dla prawników : Stan prawny na dzień 1 sierpnia 2008 r.
Praca zbiorowa
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Szkolne PWN, 2008
976 stron
Format: 19/24 cm
ISBN: 9788374468589
Masa: 1630 g
Data wystawienia: 14.01.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twarda okładkę, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Kuchnia grecka : Encyklopedia sztuki kulinarnej 9 / Praca zbiorowa
Tytuł: Kuchnia grecka : Encyklopedia sztuki kulinarnej 9
Przepisy: Andrzej Zygmuntowicz
Zdjęcia: Marek Łebkowski, Andrzej Zygmuntowicz
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo „TENTEN”, 1991
93, [3] stron
Format: 11,5/22,5 cm
Masa: 240 g
Data wystawienia: 15.12.2024 r.
Książka ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Encyklopedia szkolna : Gimnazjum Język polski / Praca zbiorowa
Tytuł: Encyklopedia szkolna : Gimnazjum Język polski
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo „Greg”, 2006
975 stron
Format: 17/24,5 cm
ISBN: 837327667X
Masa: 1540 g
Data wystawienia: 12.12.2024 r.
Książka ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
W encyklopediach nie znajdziecie / Ewa Sabelanka
Tytuł: W encyklopediach nie znajdziecie
Autor: Ewa Sabelanka
Adres wydawniczy: Poznań : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1991
269, [2] strony
Format: 17/23,5 cm
Nakład: 30 350 egzemplarzy
ISBN: 8303031996
Masa: 480 g
Data wystawienia: 08.11.2024 r.
Książka ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Dzieje wojska polskiego : Encyklopedia : Wszystko o Polsce / Rafał Korbal
Tytuł: Dzieje wojska polskiego : Encyklopedia : Wszystko o Polsce
Autor: Rafał Korbal
Adres wydawniczy: Poznań : Podsiedlik-Raniowski i Spółka, 2001
63, [1] stron
Format: 20,5/29 cm
ISBN: 8372124647
Masa: 320 g
Data wystawienia: 18.10.2024 r.
Książka ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Ciało człowieka : Pierwsza encyklopedia / Stephanie Ledu
Tytuł: Ciało człowieka : Pierwsza encyklopedia
Autor: Stephanie Ledu
Ilustracje: Benjamin Becue, Ilaria Falorsi, Melisande Luthringer, Julie Mercier
Adres wydawniczy: Warszawa : Wilga Grupa Wydawnicza Foksal, 2015
95 stron
Format: 20/24,5 cm
Nakład: 100 320 egzemplarzy
ISBN: 9788328018778
Masa: 650 g
Data wystawienia: 07.10.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Mała encyklopedia architektury i wnętrz / Klemens Krajewski
Tytuł: Mała encyklopedia architektury i wnętrz
Autor: Klemens Krajewski
Adres Wydawniczy: Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich, 1974
493, [1] stron
Format: 15/22 cm
Nakład: 30 000 egzemplarze
Masa: 780 g
Data wystawienia: 03.10.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na brzegach, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Turystyczna Encyklopedia Polski : Pascal / Praca zbiorowa
Tytuł: Turystyczna Encyklopedia Polski : Pascal
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Bielsko-Biała : Wydawnictwo Pascal, 2007
619, [1] stron
Format: 17/24 cm
ISBN: 9788375133516
Masa: 1180 g
Data wystawienia: 23.09.2024 r.
Książka ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Gwiazdy i galaktyki : Encyklopedia "Wiedza i Życie" / Robin Kerrod
Tytuł: Gwiazdy i galaktyki : Encyklopedia "Wiedza i Życie"
Autor: Robin Kerrod
Przekład: Jarosław Włodarczyk
Adres wydawniczy: Warszawa : Wiedza i Życie, 1990
48 stron
Format: 22/28,5 cm
ISBN: 8385231005
Masa: 590 g
Data wystawienia: 23.08.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Kuchnia chińska 1 : Encyklopedia kulinarna / Marek Urbański
Tytuł: Kuchnia chińska 1 : Encyklopedia kulinarna
Autor: Marek Urbański
Zdjęcia: Marek Łebkowski
Wydanie: II
Adres Wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo TEN, 1990
93, [1] strony
Format: 11,5/22 cm
Nakład: 50 000 egzemplarzy
Masa: 240 g
Data wystawienia: 17.08.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Piotr Michałowski : Mała Encyklopedia Sztuki 81 / Maciej Masłowski (oprac.)
Tytuł: Piotr Michałowski : Mała Encyklopedia Sztuki 81
Opracowanie: Maciej Masłowski
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Arkady, 1986
Strony są nienumerowane
Format: 14,5/20,5 cm
Nakład: 50 300 egzemplarzy
ISBN: 8321332773
Masa: 100 g
Data wystawienia: 07.08.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, jest wydana w rozmiarze mieszczącym się do torebki.
mar
Alergie : Kieszonkowa Encyklopedia Zdrowia i Urody / Gerhard Leibold
Tytuł: Alergie : Kieszonkowa Encyklopedia Zdrowia i Urody
Autor: Gerhard Leibold
Przekład: Dobrosław Dowiat-Urbanski
Adres wydawniczy: Katowice : Videograf, 1993
180, [8] stron
Format: 10,5/15,5 cm
ISBN: 8385516255
Masa: 150 g
Data wystawienia: 22.07.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Mała encyklopedia wojskowa I-III
Tytuł: Mała encyklopedia wojskowa I-III
Adres wydawniczy: Warszawa: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1967
Tom I 605, [1] stron
Tom II 828, [5] stron
Tom III 649, [5] stron
Format: 17,5/25 cm
Masa: 4500 g
Książki są w bardzo dobrym stanie. Jedyne ślady użytkowania widnieją na obwolutach, które są naddarte.
Data wystawienia: 10.07.2024
An.
Encyklopedia II wojny światowej / Praca zbiorowa
Tytuł: Encyklopedia II wojny światowej
Praca zbiorowa
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1975
793, [5] strony + tablice
Format: 16,5/24,5 cm
Nakład: 100 349 egzemplarzy
Masa: 1590 g
Data wystawienia: 09.07.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście i na tablicach.
mar
Cezanne. Pejzaże : Mała encyklopedia sztuki / John Rewald (Oprac.)
Tytuł: Cezanne. Pejzaże : Mała encyklopedia sztuki
Opracowanie: John Rewald
Przekład: Helena Kęszycka
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Arkady, 1975
Wydanie I
Nakład 30000 egz.
30, [12] strony
Format: 10,5/15 cm
Masa: 60 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, zawiera czarno-białe ilustracje w tekście i kolorowe reprodukcje na dodatkowych tablicach.
Data wystawienia: 18.06.2024
An.
Dufy. Na wyścigach : Mała encyklopedia sztuki / Hanna Kubaszewska (Oprac.)
Tytuł: Dufy. Na wyścigach : Mała encyklopedia sztuki
Opracowanie: Hanna Kubaszewska
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Arkady, 1975
Wydanie I
Nakład 25000 egz.
30, [12] strony
Format: 10,5/15 cm
Masa: 60 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, zawiera czarno-białe ilustracje w tekście i kolorowe reprodukcje na dodatkowych tablicach.
Data wystawienia: 18.06.2024
An.
Tytuł: Sztuka meksykańska tom I-II : Mała encyklopedia sztuki / Bernard Noel (Oprac.)
Tytuł: Sztuka meksykańska tom I-II : Mała encyklopedia sztuki
Tom I. Od początków do sztuki Olimeków
Tom II. Teotihuacan - El Tajin - Monte Alban
Opracowanie: Bernard Noel
Przekład: Helena Kęszycka
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Arkady, 1976
Wydanie I
Nakład 20000 egz.
Tom I-II: 15, [24] strony
Format: 10,5/15 cm
Masa: 120 g
Książki są w bardzo dobrym stanie, zawierają kolorowe i czarno-białe reprodukcje na dodatkowych tablicach.
Data wystawienia: 17.06.2024
An.
Sztuka Grecji Olimpia : Mała encyklopedia sztuki / Maria Ludwika Bernhard (Oprac.)
Tytuł: Sztuka Grecji Olimpia : Mała encyklopedia sztuki
Opracowanie: Maria Ludwika Bernhard
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Arkady, 1980
41 stron
Format: 11/15,5 cm
Nakład: 30 250 egzemplarzy
ISBN: 8321328547
Masa: 90 g
Data wystawienia: 17.08.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
An.
EM Encyklopedia Muzycznba PWM ab / Praca zbiorowa
Tytuł: EM Encyklopedia Muzycznba PWM ab
Praca zbiorowa
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Kraków : Polskie Wydawnictwo Muzyczne, 1979
480, [3] stron
Format: 21/26,5 cm
Nakład: 50 000 egzemplarzy
ISBN: 8322401132
Masa: 1790 g
Data wystawienia: 17.06.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście i na tablicach.
mar
Ilustrowana encyklopedia zwierząt / Sally Morgan
Tytuł: Ilustrowana encyklopedia zwierząt
Autor: Sally Morgan
Przekład: Elżbieta Smoleńska
Adres wydawniczy: Bath : Parragon Books, 2009
224 strony
Format: 22/28 cm
ISBN: 9781407552316
Masa: 1190 g
Data wystawienia: 15.06.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Kandinsky 1896-1921 : Mała encyklopedia sztuki / Anda Rottenberg (Oprac.)
Tytuł: Kandinsky 1896-1921
Opracowanie: Anda Rottenberg
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Arkady, 1977
Wydanie I
Nakład 60250 egz.
15, [10] strony
Format: 10,5/15 cm
Masa: 60 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, zawiera kolorowe reprodukcje na dodatkowych tablicach.
Data wystawienia: 06.11.2024
An.
Monet 1865-1883 : Mała encyklopedia sztuki / Jean Leymarie (Oprac.)
Tytuł: Monet 1865-1883
Opracowanie: Jean Leymarie
Przekład: Helena Kęszycka
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Arkady, 1977
Wydanie I
Nakład 60250 egz.
15, [10] strony
Format: 10,5/15 cm
Masa: 60 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, zawiera czarno-białe ilustracje w tekście i kolorowe reprodukcje na dodatkowych tablicach.
Data wystawienia: 06.11.2025
An.
Miro 1940-1955 : Mała encyklopedia sztuki / Maciej Gutowski (Oprac.)
Tytuł: Miro 1940-1955
Opracowanie: Maciej Gutowski
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Arkady, 1974
Wydanie I
Nakład 30250 egz.
15, [12] strony
Format: 10,5/15 cm
Masa: 60 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, zawiera czarno-białe ilustracje w tekście i kolorowe reprodukcje na dodatkowych tablicach.
Data wystawienia: 14.06.2024
An.
Malarstwo surrealistyczne 1940-1970 : Mała encyklopedia sztuki / Krystyna Janicka
Tytuł: Malarstwo surrealistyczne 1940-1970
Autor: Krystyna Janicka
Wydanie: I
Nakład: 30 200 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Arkady, 1978
Format: 10,5 x 15 cm
Seria: Mała Encyklopedia Sztuki
Masa: 60 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, zawiera kolorowe reprodukcje na dodatkowych tablicach.
Data wystawienia: 14.06.2024
An.
Andrzej Wróblewski : Mała encyklopedia sztuki / Aleksander Wojciechowski (oprac.)
Tytuł: Andrzej Wróblewski : Mała Encyklopedia Sztuki 55
Opracowanie: Aleksander Wojciechowski
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Arkady, 1979
12 + 16 stron
Format: 10,5/15 cm
Nakład: 30 250 egzemplarzy
ISBN: 8321328989
Masa: 80 g
Data wystawienia 24.02.2024 r.
Miniaturowa książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, zawiera ilustracje w tekście, jest wydana w formie kieszonkowej.
mar
Wyspiański. Witraże : Mała encyklopedia sztuki / Joanna Bojarska-Syrek (Oprac.)
Tytuł: Wyspiański. Witraże
Opracowanie: Joanna Bojarska-Syrek
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Arkady, 1980
Wydanie I
Nakład 30250 egz.
15, [12] strony
Format: 10,5/15 cm
ISBN: 8321329489
Masa: 60 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, zawiera kolorowe reprodukcje na dodatkowych tablicach.
Data wystawienia: 12.06.2024
An.
Klee. Magiczne Kwadraty : Mała encyklopedia sztuki / Joseph-Emile Muller (Oprac.)
Tytuł: Klee. Magiczne Kwadraty
Opracowanie: Joseph-Emile Muller
Przekład: Hanna Pawlikowska
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Arkady, 1976
Wydanie I
Nakład 35250 egz.
15, [12] strony
Format: 10,5/15 cm
Masa: 60 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, zawiera czarno-białe ilustracje w tekście i kolorowe reprodukcje na dodatkowych tablicach.
Data wystawienia: 14.06.2024
An
Bonnard. Akty : Mała encyklopedia sztuki / Antoine Terrasse (Oprac.)
Tytuł: Bonnard. Akty
Opracowanie: Antoine Terrasse
Przekład: Helena Kęszycka
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Arkady, 1977
Wydanie I
Nakład 30250 egz.
15, [12] strony
Format: 10,5/15 cm
Książka jest w bardzo dobrym stanie, zawiera czarno-białe ilustracje w tekście i kolorowe reprodukcje na dodatkowych tablicach.
Data wystawienia: 12.06.2024
An
Degas. Toaleta kobiet : Mała encyklopedia sztuki / Irena Żera (Oprac.)
Tytuł: Degas. Toaleta kobiet
Opracowanie: Irena Żera
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Arkady, 1976
Wydanie I
Nakład 30250 egz.
15, [12] strony
Format: 10,5/15 cm
Książka jest w bardzo dobrym stanie, zawiera czarno-białe ilustracje w tekście i kolorowe reprodukcje na dodatkowych tablicach.
Data wystawienia: 12.06.2024
An
Toulouse-Lautrec. Muezum w Albi : Mała encyklopedia sztuki / Gerald Grassiot-Talabot (Oprac.)
Tytuł: Toulouse-Lautrec. Muezum w Albi
Opracowanie: Gerald Grassiot-Talabot
Przekład: Helena Kęszycka
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Arkady, 1978
Wydanie I
Nakład 30250 egz.
15, [12] strony
Format: 10,5/15 cm
Książka jest w bardzo dobrym stanie, zawiera kolorowe reprodukcje na dodatkowych tablicach.
Data wystawienia: 12.06.2024
An
Rembrandt. Autoportrety : Mała encyklopedia sztuki / Janina Michałkowa (Oprac.)
Tytuł: Rembrandt. Autoportrety
Opracowanie: Janina Michałkowa
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Arkady, 1979
Wydanie I
Nakład 30250 egz.
15, [12] strony
Format: 10,5/15 cm
ISBN: 8321328962
Książka jest w bardzo dobrym stanie, zawiera czarno-białe ilustracje w tekście i reprodukcje na dodatkowych tablicach.
Data wystawienia: 12.06.2024
An
Piero della Francesca. Freski z Arezzo : Mała encyklopedia sztuki / Alberto Sartoris (Oprac.)
Tytuł: Piero della Francesca. Freski z Arezzo
Opracowanie: Alberto Sartoris
Przekład: Helena Kęszycka
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Arkady, 1979
Wydanie I
Nakład 30250 egz.
15, [12] strony
Format: 10,5/15 cm
ISBN: 8321328903
Masa: 60 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, zawiera kolorowe reprodukcje na dodatkowych tablicach.
Data wystawienia: 12.06.2024
An
Leonardo da Vinci. Malarstwo i rysunek : Mała encyklopedia sztuki / Antonina Vallentin (Oprac.)
Tytuł: Leonardo da Vinci. Malarstwo i rysunek
Opracowanie: Antonina Vallentin
Przekład: Helena Kęszycka
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Arkady, 1979
Wydanie I
Nakład 30250 egz.
15, [12] strony
Format: 10,5/15 cm
ISBN: 8321328911
Masa: 60 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, zawiera kolorowe reprodukcje na dodatkowych tablicach.
Data wystawienia: 12.06.2024
An.
Encyklopedia dla dzieci : Cuda świata / Praca zbiorowa
Tytuł: Encyklopedia dla dzieci : Cuda świata
Praca zbiorowa
Tłumaczenie: Kornel Karbowniczek
Adres wydawniczy: Warszawa : Przedsiębiorstwo Wydawniczo-Handlowe "ARTI", 2007
32, [1] stron
Format: 21,5/29 cm
ISBN: 9788389725950
Masa: 480 g
Data wystawienia: 07.06.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Encyklopedia dla dzieci : Zadziwiający świat faktów : Kosmos / Praca zbiorowa
Tytuł: Encyklopedia dla dzieci : Zadziwiający świat faktów : Kosmos
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : Przedsiębiorstwo Wydawniczo-Handlowe "ARTI", brak roku wydania
32 stron
Format: 21,5/29 cm
ISBN: 9788389725776
Masa: 480 g
Data wystawienia: 04.06.2024 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Świat wokół nas encyklopedia A-Z dla dzieci i rodziców nr 29 : Modelarstwo – Multimedia i Internet / Praca zbiorowa
Tytuł: Świat wokół nas encyklopedia A-Z dla dzieci i rodziców nr 29 : Modelarstwo – Multimedia i Internet
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : Hachette, 2004
48 stron
Format: 21,5/29,5 cm
ISBN: 8371844638
Masa: 470 g
Data wystawienia: 28.05.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Encyklopedia szkolna : Matematyka / Praca zbiorowa
Tytuł: Encyklopedia szkolna : Matematyka
Praca zbiorowa
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 1990
383, [1] stron
Format: 20,5/29,5 cm
Nakład: 200 000 egzemplarzy
ISBN: 8302025518
Masa: 1090 g
Data wystawienia: 26.04.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta, zawiera ilustracje w tekście, brakuje strony przedtytułowej.
mar
Podręczna encyklopedia radioamatora / Leonard Niemcewicz
Tytuł: Podręczna encyklopedia radioamatora
Autor: Leonard Niemcewicz
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, 1975
453, [2] strony
Format: 17/24,5 cm
Nakład: 20 180 egzemplarzy
Masa: 870 g
Data wystawienia: 24.04.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę z obwolutą, trochę sfatygowaną, jest naddarta na brzegach, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Who is Who w Polsce A- Maj, Maja-Ż : Encyklopedia biograficzna z życiorysami znanych Polek i Polaków / Praca zbiorowa
Tytuł: Who is Who w Polsce A- Maj, Maja-Ż, : Encyklopedia biograficzna z życiorysami znanych Polek i Polaków
Praca zbiorowa
Wydanie: IV
Adres wydawniczy: Schweiz : Hubner Who is Who, Verlag fur Personenzyklopadien, 2007
2073 stron t. I , A- Maj
4152 stron t. II, Maja-Ż
Format: 15,5/21,5 cm
ISBN: 9783729000582
Masa: 2880 g
Data wystawienia: 18.04.2024 r.
Książki są w dobrym stanie, mają twarde okładki, zawierają ilustracje w tekście.
mar
Encyklopedia Romantyzmu : Malarstwo, Rzeźba, Architektura, Literatura, Muzyka / Francis Claudon
Tytuł: Encyklopedia Romantyzmu : Malarstwo, Rzeźba, Architektura, Literatura, Muzyka
Autor: Francis Claudon
Przekład: Helena Kęszycka
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe, 1992
383, [1] strony
Format: 17/24 cm
ISBN: 8322105797
Masa: 1010 g
Data wystawienia: 02.04.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę z obwolutą, zawiera ilustracje w tekście.
mar
10 000 faktów Encyklopedia / Praca zbiorowa
Tytuł: 10 000 faktów Encyklopedia
Praca zbiorowa
Przekład: Jolanta Jędrzejewska
Adres wydawniczy: Warszawa : Przedsiębiorstwo Wydawniczo-Handlowe "ARTI", 2010
176 strony
Format: 21/29 cm
ISBN: 9788361150121
Masa: 1180 g
Data wystawienia: 27.03.2024 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Ilustrowana encyklopedia Dinozaurów / John Malam, Steve Parker
Tytuł: Ilustrowana encyklopedia Dinozaurów
Autor: John Malam, Steve Parker
Adaptacja: Jinny Johnson
Przekład: Elżbieta Smoleńska
Adres wydawniczy: Bath : Paragon Books, 2009
224 strony
Format: 22,5/28 cm
ISBN: 9781407561844
Masa: 1180 g
Data wystawienia: 26.03.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę z obwolutą, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Rodzinna encyklopedia zdrowia : medycyna konwencjonalna, alternatywne metody leczenia, samoleczenia / Praca zbiorowa 2003
Tytuł: Rodzinna encyklopedia zdrowia : Medycyna konwencjonalna, alternatywne metody leczenia, samoleczenia
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : Reader's Digest Przegląd, 2003
480 stron
Format: 21,5/28,5 cm
ISBN: 8388243705
Masa: 1940 g
Data wystawienia: 25.03.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Mała encyklopedia kultury antycznej A-Z / Zdzisław Piszczek (red.)
Tytuł: Mała encyklopedia kultury antycznej A-Z
Redaktor: Zdzisław Piszczek
Wydanie IV
Nakład: 50 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1966
816 stron
Format: 17/24 cm
ISBN: 8301035293
Masa: 1605 g
Data wystawienia: 08.12.2023
Książka jest w dobrym stanie. Ma nieznacznie sfatygowaną okładkę i lekko pożółkłe strony. Poza tym brak śladów użytkowania. Twarda oprawa, ilustracje.
Wik.
Opis wydawcy: Kompendium wiedzy o starożytności grecko - rzymskiej. Przynosi wiadomości o historii, kulturze, sztuce, etnografii i geografii obszaru Morza Śródziemnego aż do wieku V ery nowożytnej. W encyklopedii zamieszczono ponadto biogramy najwybitniejszych polskich filologów klasycznych oraz najczęściej używane porzekadła i przysłowia.
Kieszonkowa encyklopedia zdrowia i urody : Kosmetyki naturalne : 30-dniowa kuracja upiększająca / Isolde Brackle
Tytuł: Kieszonkowa encyklopedia zdrowia i urody : Kosmetyki naturalne : 30-dniowa kuracja upiększająca
Autor: Isolde Brackle
Przekład: Dobrosław Dowiat-Urbański
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Katowice : Videograf, 1993
251, [1] strony
Format: 10,5/15,5 cm
ISBN: 8385516263
Masa: 180 g
Data wystawienia: 22.09.2023 r.
Książka jest dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście i na tablicach, jest wydana w formie kieszonkowej.
mar
Encyklopedia Unii Europejskiej / Włodzimierz Brzeziński i Adam Górczyński
Tytuł: Encyklopedia Unii Europejskiej
Autorzy: Włodzimierz Brzeziński i Adam Górczyński
Adres wydawniczy: Warszawa: Wydawnictwo XXL Media, 2006
197, [9] stron
Format: 17/25 cm
ISBN: 8392332814
Wydanie drugie rozszerzone i zaktualizowane
Masa: 540 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie. Ma minimalnie sfatygowaną okładkę. Poza tym brak śladów użytkowania. Książka w twardej oprawie.
Data wystawienia: 03.07.2023
Wik.
Kopciuszek i inne bajki Złota encyklopedia Bajek / Peter Holeinone
Tytuł: Kopciuszek i inne bajki : Złota encyklopedia Bajek
Autor: Peter Holeinone
Ilustracje: Piero Cattaneo
Przekład: Katarzyna Zawadzka
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Polska Oficyna Wydawnicza "BGW", 1991
55 stron
Format: 29,5/23,5 cm
ISBN: 8385167196
Masa: 540 g
Data wystawienia: 05.06.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest zabrudzona, zawiera ilustracje w tekście, na stronie tytułowej jest dedykacja dla byłego właściciela.
mar
Mała encyklopedia małżeństwa / Krystyna Kofta
Tytuł: Mała encyklopedia małżeństwa
Autor: Krystyna Kofta
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo W.A.B., 2012
206, [1] stron
Format: 14,5/19,5 cm
ISBN: 9788377475430
Masa: 220 g
Data wystawienia: 18.05.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Podręczna encyklopedia : Konie i kucyki / Joanna Spector
Tytuł: Podręczna encyklopedia : Konie i kucyki
Autor: Joanna Spector
Ilustracje: David Wright, Elaine Keenan, Malcolm McGregor
Tłumaczenie: Zuzanna Świec
Adres Wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo R.A.F. SCRIBA, 1996
64 strony
Format: 11,5/18,5 cm
ISBN: 8385578544
Masa: 100 g
Data wystawienia: 08.05.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Oxford Popularna szkolna encyklopedia tom 1 ab-ca
Tytuł: Oxford Popularna szkolna encyklopedia tom 1 ab-ca
Autor: Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa, Oficyna Wydawnicza "Delta W-Z", 1996
192 strony
Format: 22,5/28,5 cm
ISBN 8371751877
Masa: 860 g
Data wystawienia: 10.07.2025r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę nieznacznie sfatygowaną. Zawiera kolorowe ilustracje w tekście.
An
Leksykon PWN/ Adam Karwowski (red.)
Tytuł: Leksykon PWN
Autor: Praca zbiorowa
Redaktor: Adam Karwowski
Wydanie: I - dodruk
Nakład: 150 000 egzemplarzy
1354 strony + mapy
Adres wydawniczy: Warszawa: Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1972
Format: 17 / 24 cm
Masa: 1366 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, delikatnie sfatygowaną, przybrudzoną, strona tytułowa zagięta, luźne strony 1277-1288, pożółkłe kartki. Zawiera kolorowe mapy.
Data wystawienia: 10.06.2025r.
Asi
Leksykon wiedzy szkolnej / Praca zbiorowa
Tytuł: Leksykon wiedzy szkolnej
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo ARTI, 2011
Format: 17,5/24,5 cm
469 stron
ISBN: 9788361150183
Masa: 960 g
Data wystawienia: 04.03.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną,
mar
Nowa Encyklopedia Powszechna PWN Tomy 1-6 (wydanie pierwsze 1997)
Tytuł: Nowa Encyklopedia Powszechna PWN
Tom 1 A-C 1995
860, [4] stron
Tom 2 D-H 1995
830, [2] stron
Tom 3 I-Ł 1996
878, [2] stron
Tom 4 M-P 1996
974, [2] stron
Tom 5 P-S 1996
1005, [3] stron
Tom 6 S-Z 1997
1100, [4] stron
Wydanie: pierwsze
Nakład: 100 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1995-1997
Format: 30/20,5 cm
ISBN: 830111097X
Masa: 17590 g
Wszystkie tomy są w bardzo dobrym stanie, mają twarde oprawy, zawierają liczne kolorowe ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 04.08.2025
Ald.
Encyklopedia Gazety Wyborczej : Tom 1 a-aykro
Tytuł: Encyklopedia Gazety Wyborczej : Tom 1 a-aykro
800 stron
Format: 14,5 x 22 cm
ISBN: 83-89651-36-X
Masa: 1017 g
Data wystawienia: 27.04.2015
Książka jest w dobrym stanie. Ma lekko sfatygowaną, twardą okładkę. Kolorowe zdjęcia w tekście.
Encyklopedia Gazety Wyborczej : Tom 1 a-aykro (wycofana z biblioteki)
Tytuł: Encyklopedia Gazety Wyborczej : Tom 1 a-aykro
800 stron
Format: 14,5 x 22 cm
ISBN: 83-89651-36-X
Masa: 1017 g
Data wystawienia: 27.04.2015
Książka jest w dobrym stanie. Ma lekko sfatygowaną, twardą okładkę. Kolorowe zdjęcia w tekście.
Encyklopedia popularna PWN A-Z
Tytuł: Encyklopedia popularna PWN A-Z
Wydanie II
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1965
XV, [I], 1293 stron + jednostki miar + dodatek
Format: 12,5/18 cm
Nakład: 75 300 egzemplarzy
Masa: 877 g
Data wystawienia: 03.06.2025r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, poplamiona na grzbiecie, zawiera ilustracje w tekście. Wewnątrz wkładka z kolorową mapą.
Asi
Encyklopedia popularna PWN A-Z (1965)
Tytuł: Encyklopedia popularna PWN A-Z
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1965
XV, [I], 1293 stron + jednostki miar + dodatek
Format: 13/18/5 cm
Nakład: 75 300 egzemplarzy
Masa: 872 g
Data wystawienia: 22.11.2025r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przybrudzona, przykurzona, zawiera czarno-białe ilustracje w tekście.
Asi
Encyklopedia Powszechna tom 1 a-bar / Monika Karolczuk (red.)
Tytuł: Encyklopedia Powszechna tom 1 a-bar
Redakcja: Monika Karolczuk
Adres wydawniczy: Kraków: Marketing Room Poland, 2009
498, [2] stron
Format: 14,5/20,5 cm
Seria: Rzeczpospolita
Masa: 670 g
Data wystawienia: 28.04.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Kieszonkowa encyklopedia dla krzyżówkowiczów / Franciszek Leki, Mirosław Piekarski
Tytuł: Kieszonkowa encyklopedia dla krzyżówkowiczów
Autorzy: Franciszek Leki, Mirosław Piekarski
Adres wydawniczy: Katowice : Videograf, 1992
259, [12] stron
Format: 10 x 15 cm
ISBN: 83-85516-06-9
Masa: 135 g
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka, blok książki jest nieznacznie zabrudzony.
Syl.
Księga rekordów Guinnessa 1991
Tytuł: Księga rekordów Guinnessa 1991
Adres wydawniczy: Gdańsk : REPROM
279, [1] stron
Format: 22,5 x 30 cm
ISBN: 83-85147-01-2
Masa: 1040 g
Data wystawienia: 03.12.2014
Książka jest w bardzo dobrym stanie. Kolorowe zdjęcia w tekście i na tablicach. Ma twardą, lekko sfatygowaną okładkę.
Lexicon der Welt Literatur / Gero von Wilpert
Tytuł: Lexicon der Welt Literatur
Autor: Gero von Wilpert
Adres wydawniczy: Stuttgart : Alfred Kroner Verlag, 1963
1471 stron
Format: 15,5/22,5 cm
Masa: 1590 g
Data wystawienia: 26.06.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę z obwolutę, nieznacznie sfatygowaną, jest napisana w języku niemieckim.
mar
Mała Encyklopedia Powszechna PWN / Praca zbiorowa
Tytuł: Mała Encyklopedia Powszechna PWN
Praca zbiorowa
Tłumaczenie: Beata Chmielewska, JarosławPytlak
Adres wydawniczy: Warszawa : PWN, brak roku wydania
1200 stron + tablice
Format: 17/24 cm
Masa: 2310 g
Data wystawienia: 07.08.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście i na tablicach, na stronie redakcyjnej są pieczątki byłego właściciela.
mar
Szkolna encyklopedia / John Farndon [wydanie szóste 1997]
Tytuł: Szkolna encyklopedia
Autor: John Farndon
Przekład: Włodzimierz Kupis, Beata Leska, Piotr Kołyszko, Jerzy Zaremba
Wydanie szóste
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo RTW, 1997
271, [1] stron
Format: 21,5/29 cm
ISBN: 8385493689
Masa: 1470 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, nieznacznie sfatygowaną, jest wydrukowana na papierze kredowym i zawiera liczne kolorowe ilustracje.
Data wystawienia: 16.03.2017 r.
Ald.
Ilustrowana Encyklopedia Powszechna A-C / Praca zbiorowa
Tytuł: Ilustrowana Encyklopedia Powszechna A-C
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Zielona Sowa, 2009
204 strony
Format: 17,5/24,5 cm
ISBN: 9788376234458
Seria: Rzeczpospolita : Parkiet
Masa: 500 g
Data wystawienia: 30.11.2018 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Cud czyli Krakowiaki i Górale / Wojciech Bogusławski (reprint)
Tytuł: Cud czyli Krakowiaki i Górale
wydane z rękopisu Wojciecha Bogusławskiego w Berlinie czcionkami A. W. Schade
1841
Nakład reprintu: 5000 egzemplarzy
Adres wydawniczy reprintu: Wrocław : Wydawnictwo Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, 1981
102 strony + 24 strony "Posłowia"
Format: 20 / 12 cm
Książka jest w bardzo dobrym stanie, na stronie tytułowej znajduje się pieczątka byłego właściciela.
Wycieczka w Czorsztyńskie / Bronisław Gustawicz
Tytuł: Wycieczka w Czorsztyńskie
Autor: Bronisław Gustawicz
Adres wydawniczy: Warszawa; Nakład Filipa Sulimierskiego, 1881
Adres wydawniczy reprintu: Kraków; Krajowa Agencja Wydawnicza, 1989
271, [1] stron
Format: 12,5 / 17 cm
Masa: 300 g
Książka jest w stanie idealnym, nie nosi żadnych śladów użytkowania. Oprawiona jest w twardą okładkę introligatorską.
Data wystawienia: 28.09.2020 r.
an
Encyklopedia tom 2 ayles bug / Praca zbiorowa
Tytuł: Encyklopedia tom 2 ayles bug
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN, brak roku wydania
800 stron
Format: 14,5/22 cm
ISBN: 8389651378
Seria: Encyklopedia Gazety Wyborczej
Masa: 1040 g
Data wystawienia: 23.01.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Encyklopedia dla ciekawskich : natura, dinozaury, ludzkie ciało, cuda świata, nauka i technika, planeta Ziemia, ludzie i świat / Rupert Matthews, Steve Parker, Brian Williams
Tytuł: Encyklopedia dla ciekawskich : Natura, dinozaury, ludzkie ciało, cuda świata, nauka i technika, planeta Ziemia, ludzie i świat
Autor: Rupert Matthews, Steve Parker, Brian Williams
Tłumaczenie: Karolina Szumska, Piotr Rosikoń
Wydanie: II
Adres wydawniczy : Warszawa : Wydawnictwo SBM, 2009
240 stron
Format: 23,5/30,5 cm
ISBN: 9788376321127
Masa: 1530 g
Data wystawienia: 23.10.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Encyklopedia przyroda i technika : zagadnienia wiedzy współczesnej / Józef Hurwic (red.) (1967)
Tytuł: Encyklopedia przyroda i technika : zagadnienia wiedzy współczesnej
Redaktor naczelny prof. dr Józef Hurwic
Wydanie: II poprawione i rozszerzone
Nakład: 40 300
Adres wydawniczy: Warszawa : Wiedza Powszechna, 1967
1406, [2] stron + tablice
Format: 17/24 cm
Masa: 2064 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, zawiera liczne czarno-białe oraz kolorowe ilustracje w tekście oraz na tablicach. Grzbiet lekko przybrudzony w dolnej części.
Data wystawienia: 24.02.2023
Ald.
Encyklopedia świat i Polska 2007 / Praca zbiorowa
Tytuł: Encyklopedia świat i Polska 2007 : Biblioteka Gazety Wyborczej
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN, 2006
1160, [1] stron + tablice
Format: 8/16 cm
ISBN: 8301146664
Masa: 420 g
Data wystawienia: 05.08.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście i na tablicach.
mar
Encyklopedia tom 3 buga decat / Praca zbiorowa
Tytuł: Encyklopedia tom 3 buga decat
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN, brak roku wydania
800 stron
Format: 14,5/22 cm
ISBN: 8389651351
Seria: Encyklopedia Gazety Wyborczej
Masa: 1050 g
Data wystawienia: 24.01.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, jest odklejona od grzbietu książki.
mar
Jak to jest? / Przegląd Reader's Digest
Tytuł: Przegląd Reader's Digest : Jak to jest?
Brak autora
Adres wydawniczy: Warszawa : Przegląd Reader's Digest, 1988
488 strony
Format: 28/22 cm
ISBN: 8390936615
Masa: 1590 g
Data wystawienia: 16.05.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Kieszonkowa encyklopedia dla krzyżówkowiczów : Chronologiczne zestawienie dat śmierci / Franciszek Leki, Mirosław Piekarski
Tytuł: Kieszonkowa encyklopedia dla krzyżówkowiczów
Autor: Franciszek Leki, Mirosław Piekarski
Adres wydawniczy: Katowice : Videograf, 1993
348, [9] stron
Format: 11/15,5 cm
ISBN: 8385516271
Masa: 240 g
Data wystawienia: 03.07.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Leksykon PWN / Praca zbiorowa
Tytuł: Leksykon PWN
Autor: Praca zbiorowa
Projekt okładki i obwoluty: Krzysztof Dobrowolski
Wydanie: I
Nakład: 150 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa: Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1972
Format: 17 / 24 cm
Masa: 1385 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę z obwolutą, podpis byłej właścicielki wpisane dwukrotnie na karcie za okładką oraz przy przedmowie. Zawiera kolorowe mapy.
Data wystawienia: 29.04.2025r.
Asi
Lexikon A-Z In zwei Banden t. 1,2 / Praca zbiorowa
Tytuł: Lexikon A-Z In zwei Banden t. 1,2
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Leipzig : Enzyklopadie Volkseigener Verlag, 1956
1024 stron część 1
1031, [1] stron część 2
Format: 24,5/17 cm
Masa: 3380 g
Data wystawienia: 22.07.2019 r.
Książki są w bardzo dobrym, jak na książki używane, stanie, mają sztywne okładki nieznacznie sfatygowane, zawierają ilustracje w tekście i na tablicach, są napisane w języku niemieckim.
mar
Mała encyklopedia kultury antycznej A-Z / Praca zbiorowa
Tytuł: Mała encyklopedia kultury antycznej A-Z
Praca zbiorowa
Wydanie: VIII
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1990
816 stron + tablice
Format: 24,5/17,5 cm
ISBN: 8301035293
Masa:1330 g
Data wystawienia: 27.04.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Oxford Encyklopedia szkolna Tom 1 Aborygeni/Komety, Tom 2 Komiksy/Ghana, Tom 3 Duchy/Monsun, Tom 4 Potwory/Rzeźby, Tom 5 Morze/Zulusi Tom 6 Biografie Abraham/Zhou Enlai, Tom 7 Indeks / Editor: Mary Worrall
Tytuł: Oxford Encyklopedia szkolna Tom 1 Aborygeni/Komety, Tom 2 Komiksy/Ghana, Tom 3 Duchy/Monsun, Tom 4 Potwory/Rzeźby, Tom 5 Morze/Zulusi
Editor: Mary Worrall
Opracowanie graficzne Józef Wilkoń
Adres wydawniczy: Warszawa : Polska Oficyna Wydawnicza BGW, 1992-1994
256, 256, 256, 256, 256 stron
Format: 19/14,5 cm
Masa: 378 g
ISBN: 8370664288, 8370664393, 837066492X, 8370664997, 8370665020
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki, zawiera czarno-białe ilustracje w tekście oraz kolorowe na tablicach.
Data wystawienia: 09.04.2022
Ald.
Popularna encyklopedia / Brak autora
Tytuł: Popularna encyklopedia
Autor: Brak autora
Wydanie I
Adres wydawniczy: Warszawa: Wydawnictwo Olesiejuk, Brak daty wydania
831 stron
Format: 23,5/16 cm
Masa: 1265 g
ISBN: 9788375882995
Książka jest w dobrym stanie, poza przykurzoną okładką oraz stronami i kilkoma plamami tamże nie posiada widocznych śladów użytkowania. Zawartość nienaruszona.
Data wystawienia: 25.10.2021
Ale.
The Basic Everyday Encyclopedia / Praca zbiorowa
Tytuł: The Basic Everyday Encyclopedia
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: New York : Random House, 1954
573, [1] strony
Format: 24/16 cm
Masa: 670 g
Data wystawienia: 16.08.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest napisana w języku angielskim.
mar
Wielka Encyklopedia Oxford t. 1,2 / Praca zbiorowa
Tytuł: Wielka Encyklopedia Oxford t. 1,2 A Ashcroft
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : Educational Books Oxford, 2008
300 [49] stron część 1
399, [1] stron część 2
Format: 25/18 cm
ISBN: 9788374259002
Masa: 2110 g
Data wystawienia: 03.03.2019 r.
Książki są w bardzo dobrym, jak na książki używane, stanie, mają sztywną okładki nieznacznie sfatygowane, zawierają ilustracje w tekście.
mar
Zarys encyklopedyczny Polska [XXXV lecie PRL] / Autor zbiorowy (Andrzej Świecki i inni)
Tytuł: Zarys Encyklopedyczny Polska [XXXV lecie PRL]
Autorzy: autor zbiorowy (Marian Anasz, Adam Andrzejewski i inni)
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1979
Wydanie drugie zaktualizowane i poprawione
Nakład: 50285 egzemplarzy
807, [1] stron
Format: 20,5 / 27,5 cm
Masa: 2371 g
ISBN: 83-01-00240-9
Książka jest w dobrym stanie, okładka jest lekko sfatygowana i przybrudzona. W środku książka jest w dobrym stanie, niektóre strony są lekko zabrudzone. W środku książka posiada liczne kolorowe i czarno-białe fotografie, ilustracje, mapy w tekście.
Data wystawienia: 15.11.2021
Zos.
Nowa Encyklopedia Powszechna PWN 1-2 A-Bre Bri-Eur / Bartłomiej Kaczorowski (red.)
Tytuł: Nowa Encyklopedia Powszechna PWN 1-2 A-Bre Bri-Eur
Autor: Bartłomiej Kaczorowski (red.)
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN, 2004
Wydanie: II poszerzone i zmienione
798, [2] stron
806 stron
Format: 22/29,5 cm
Masa: 4170 g
ISBN: 8301141808
ISBN: 8301141816
Książki są w bardzo dobrym stanie, maja twarde, nieznacznie sfatygowane oprawy, zawierają ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 29.03.2023
Jus.
Encyklopedia Powszechna PWN Tomy 1-4 (wydanie drugie 1984)
Tytuł: Encyklopedia Powszechna PWN
Tom 1 ABCDEF 1973
847, [1] stron + mapy + tablice
Tom 2 GHIJKLŁM 1974
863, [1] stron + mapy + tablice
Tom 3 MNOPQR 1975
895, [1] stron + mapy + tablice
Tom 4 RSTUWYZ 1976
949, [3] stron + mapy + tablice
Wydanie: drugie
Nakład: 100 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1983-1987
Format: 27/20,5 cm
ISBN: 83-01-00000-7
Masa: 9942 g
Wszystkie tomy są w dobrym stanie, mają twarde oprawy, zawierają liczne ilustracje w tekście i na tablicach (kolorowe i czarno-białe). Okładki są lekko sfatygowane: nieznacznie przybrudzone, pojedyncze strony mogą mieć zagięcia lub naddarcia narożników czy krawędzi.
Data wystawienia: 12.03.2022
Ald.
Historia Polski Tom I do 1505, Tom II 1505-1764, Tom III 1764-1864, Tom IV 1864-1948 / Jerzy Wyrozumski, Józef Andrzej Gierowski, Józef Buszko (1984)
Tytuł: Historia Polski
Tom I do 1505
Autor: Jerzy Wyrozumski
Wydanie: ósme
Nakład: 200 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1984
253, [2] strony
Tom II 1505-1764
Autor: Józef Gierowski
Wydanie ósme
Nakład: 150 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1984
319, [1] stron
Tom III 1764-1864
Autor: Józef Gierowski
Wydanie: ósme
Nakład: 200 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1984
348, [2] stron
Tom IV 1864-1948
Autor: Józef Buszko
Wydanie: ósme
Nakład: 200 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1984
479, [1] stron
Format: 20/14,5 cm
ISBN: 83-01-03732-6
Masa: 1434 g
Wszystkie tomy są w dobrym stanie. Wszystkie mają sfatygowane okładki oraz lekko pożółkłe strony. Tom I ma nadłamany grzbiet, okładki III i IV tomu są częściowo odklejone od bloku książki. Poza tym brak śladów użytkowania.
Data wystawienia: 267.09.2023
Wik.
Słownik poprawnej polszczyzny PWN / Witold Doroszewski (red. nacz.), Halina Kurkowska (zast. red. nacz.) [wydanie 8. 1985, rysy na przedniej okładce]
Tytuł: Słownik poprawnej polszczyzny PWN
Redaktor naczelny Witold Doroszewski
Zastępca redaktora naczelnego: Halina Kurkowska
Wydanie: VIII
Nakład: 50 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1985
1054, [1] stron
Format: 24/17 cm
ISBN: 830103811X
Masa: 1440 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, kilka rys na przedniej oprawie, częściowo zdarty w ich miejscach materiał, poza tym stan bardzo dobry bez śladów użytkowania.
Data wystawienia: 28.09.2023
Ald.

