Menu
- Literatura faktu(1298)
- Literatura piękna(5021)
- Proza polska(2043)
- Proza obca(2007)
- Antologie różnych autorów(38)
- Dramat polski(191)
- Dramat obcy(102)
- Poezja polska(621)
- Poezja obca(83)
- Dla Dzieci i Młodzieży(2212)
- Biografie(1190)
- Literatura obyczajowa, romanse(815)
- Kryminał(799)
- Sensacja(351)
- Powieści przygodowe(225)
- Powieści historyczne(517)
- Fantastyka(495)
- Horrory(53)
- Płyty CD(2)
- Aforyzmy, przysłowia(44)
- Archeologia(56)
- Architektura i urbanistyka(201)
- Astronomia(82)
- Audiobooki(2)
- Autograf autorki/autora(40)
- Baśnie, legendy, mity(71)
- BHP, Ppoż(8)
- Bibliologia Nauka o Książce(217)
- Wielkie Litery-duży druk(2)
- Biologia Ochrona środowiska(327)
- Budownictwo(201)
- Czasopisma(1229)
- Chemia(99)
- Cracoviana(41)
- Dziennikarstwo(37)
- Drugi obieg(19)
- Druki bibliofilskie(8)
- DVD(1)
- Ekonomia(251)
- Encyklopedie Słowniki Leksykony(926)
- Etnologia(85)
- Ezoteryka(86)
- Feminizm(7)
- Filozofia(208)
- Fizyka(48)
- Fotografia(171)
- Geografia Geologia(351)
- Historia(2573)
- Heraldyka i genealogia(6)
- Humor, satyra(193)
- Informatyka(267)
- Językoznawstwo(145)
- Judaica(15)
- Kalendarze(22)
- Kino Film(131)
- Kolejnictwo(10)
- Komiksy(88)
- Komplety dzieł wielotomowych(29)
- Książki o książkach, księgarniach, bibliotekach i antykwariatach(72)
- Książki w językach obcych(2525)
- Książki wydane przed 1945 rokiem(305)
- Kubki(0)
- Kulinaria(436)
- Kulturoznawstwo(105)
- Lektury szkolne(276)
- Literaturoznawstwo(702)
- Lotnictwo(61)
- Magnesy pamiątkowe(0)
- Mapy, atlasy(706)
- Marketing Reklama(39)
- Marynistyka, żeglarstwo(151)
- Matematyka(136)
- Medycyna, farmacja(591)
- Militaria(210)
- Miniatury(96)
- Moda, ubiór(25)
- Motoryzacja Samochody(93)
- Muzyka i taniec(257)
- Nagrody literackie(98)
- Nauka języków obcych(658)
- Naukoznawstwo, historia nauki(11)
- Nowe, nieużywane książki(886)
- Ogrodnictwo(91)
- Pasje, zainteresowania, hobby(437)
- Pedagogika(241)
- Picturebooki / książki obrazkowe(8)
- Plakaty, ulotki, dokumenty życia społecznego(3)
- Płyty winylowe(4)
- Pocztówki(658)
- Podręczniki szkolne, opracowania lektur, repetytoria(326)
- Podróże(144)
- Politologia(153)
- Popularnonaukowe(348)
- Poradniki(1359)
- Powieści młodzieżowe(321)
- Prawo(691)
- Programy teatralne i muzyczne(89)
- Psychologia(180)
- Rachunkowość, finanse, kadry(145)
- Religioznawstwo(1617)
- Reprinty(22)
- Rolnictwo, leśnictwo, hodowla(129)
- Rozwój osobisty, motywacja, biznes(254)
- Socjologia(112)
- Sport(174)
- Stosunki międzynarodowe(46)
- Sztuka(891)
- Teatr Opera(245)
- Technika(493)
- Torby bibliofilskie(3)
- Turystyka Regionalia(2350)
- Toruniana - O Toruniu i okolicach(634)
- Toruńskie Autorki, Toruńscy Autorzy(123)
- Varsaviana(57)
- Wydawnictwa albumowe(781)
- Weterynaria(5)
- Zakładki(52)
- Zarządzanie i organizacja(56)
Nowości
Promocje
Producenci
Wyszukiwarka
Wysyłka za granicę - PayPal lub przelew zagraniczny
Zaloguj się
Szkoła dobroczyńców : Sztuka w trzech aktach / Jerzy Lutowski
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Tytuł: Szkoła dobroczyńców : Sztuka w trzech aktach
Autor: Jerzy Lutowski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1980
77, [2] stron
Format: 17/24 cm
Nakład: 5 320 egzemplarzy
ISBN: 8307003091
Masa: 180 g
Data wystawienia: 09.06.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na brzegach.
mar
Dane techniczne
| Autor | Lutowski Jerzy |
| Data wydania | 1980 |
| Oprawa | miękka |
| Stan | Używana |
Produkty powiązane
Cud czyli Krakowiaki i Górale / Wojciech Bogusławski (reprint)
Tytuł: Cud czyli Krakowiaki i Górale
wydane z rękopisu Wojciecha Bogusławskiego w Berlinie czcionkami A. W. Schade
1841
Nakład reprintu: 5000 egzemplarzy
Adres wydawniczy reprintu: Wrocław : Wydawnictwo Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, 1981
102 strony + 24 strony "Posłowia"
Format: 20 / 12 cm
Książka jest w bardzo dobrym stanie, na stronie tytułowej znajduje się pieczątka byłego właściciela.
Dziady : Część III / Adam Mickiewicz
Tytuł: Dziady : Część III
Autor: Adam Mickiewicz
Posłowie i przypisy Janina Wieczerska-Zabłocka
Wydanie: II
Nakład: 200 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich-Wydawnictwo, 1984
237, [1] stron
Format: 14,5/20 cm
Seria: Nasza Biblioteka
ISBN: 83-04-01672-9
Data wystawienia: 13.10.2023
Książka jest w dobrym stanie. Ma nieznacznie sfatygowaną okładkę. Strony delikatnie pożółkłe. Poza tym brak śladów użytkowania.
Wik.
Fircyk w zalotach / Franciszek Zabłocki
Tytuł: Fircyk w zalotach
Autor: Franciszek Zabłocki
Wydanie: V
Nakład: 50 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Wrocław : Ossolineum, 1973
133, [3] strony
Format: 14,5x20 cm
Seria: Nasza Biblioteka
Masa: 150 g
Książka jest w dobrym stanie, lekko sfatygowana okładka.
Kartoteka / Tadeusz Różewicz
Tytuł: Kartoteka
Autor: Tadeusz Różewicz
Wydanie: I
Nakład: 200 283 egzemplarzy
Adres Wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1986
55, [1] stron
Format: 14,5 x 20,5 cm
ISBN: 83-08-01614-6
Seria: Biblioteka Lektur Szkolnych
Masa: 62 g
Data wystawienia: 14.10.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka. Zdjęcia w tekście.
an
Fircyk w zalotach / Franciszek Zabłocki
Tytuł: Fircyk w zalotach
Autor: Franciszek Zabłocki
Adres wydawniczy: Wrocław : Siedmioróg, 1997
110 stron
Format: 14,5 x 20,5 cm
ISBN: 83-7162-286-4
Masa: 129 g
Data wystawienia: 05.09.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie. Niewielkie zabrudzenia kilku stron.
an
Fircyk w zalotach / Franciszek Zabłocki
Tytuł: Fircyk w zalotach : Biblioteka Pisarzy Polskich i Obcych 36
Autor: Franciszek Zabłocki
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1949
104, [1] stron
Format: 20,5/14,5 cm
Nakład: 10 500 egzemplarzy
Masa: 180 g
Data wystawienia: 08.07.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
mar
Most / Jerzy Szaniawski
Tytuł: Most
Autor: Jerzy Szaniawski
Wydanie: III
Adres wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo Poznańskie, 1985
45, [1] stron
Format: 20,5/14,5 cm
Nakład: 100 000 egzemplarzy
ISBN: 8321005225
Masa: 90 g
Data wystawienia: 28.09.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Powrót Posła / Julian Ursyn Niemcewicz
Tytuł: Powrót Posła
Autor: Julian Ursyn Niemcewicz
Adres wydawniczy: Wrocław : Wydawnictwo Siedmioróg, 1998
69, [2] stron
Format: 15/20,5 cm
ISBN: 8371621035
Seria: Narodowa Biblioteka Lektur Szkolnych
Masa: 130 g
Data wystawienia: 04.10.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Świetna książka, komedia polityczna w trzech aktach napisana przez Juliana Ursyna Niemcewicza w 1790, która była reakcją na zewnętrzną i wewnętrzną sytuację polityczną Polski.
Urodzony Jan Dęboróg i wybór liryk : Biblioteka Arcydzieł Poezji i Prozy Nr 37 / Władysław Syrokomla (Ludwik Kondratowicz)
Tytuł: Urodzony Jan Dęboróg i wybór liryk : Biblioteka Arcydzieł Poezji i Prozy Nr 37
Autor: Władysław Syrokomla (Ludwik Kondratowicz)
Opracowała Dr Mieczysława Romankówna
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo M. Kot, 1947
111, [1] stron
Format: 15/21 cm
Masa: 138 g
Data wystawienia: 07.08.2018 r.
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana, jest przetarta na krawędziach.
an
Utwory dramatyczne / Bohdan Drozdowski
Tytuł: Utwory dramatyczne
Autor: Bohdan Drozdowski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1968
169, [2] stron
Format: 13,5/20,5 cm
Nakład: 1 283 egzemplarzy
Masa: 260 g
Data wystawienia: 22.08.2017 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną.
mar
6 sztuk scenicznych / Jerzy Broszkiewicz
Tytuł: 6 sztuk scenicznych
Autor: Jerzy Broszkiewicz
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1962
278, [2] stron
Format: 13,5/20 cm
Nakład: 1 753 egzemplarzy
Masa: 320 g
Data wystawienia: 23.01.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Balladyna / Juliusz Słowacki (2020)
Tytuł: Balladyna
Autor: Juliusz Słowacki
Wydanie V [Notatki na marginesie; Cytaty, które warto znać, Streszczenie]
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Greg, 2020
188 stron
Format: 20,5/14,5 cm
ISBN: 9788373272170
Masa: 211 g
Książka jest w idealnym stanie, jest nowa.
Data wystawienia: 19.10.2020
Ald.
Co pan zgłasza / Jarosław Abramow-Newerly
Tytuł: Co pan zgłasza
Autor: Jarosław Abramow-Newerly
Ilustrowała: Zofia Góralczyk
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : "Czytelnik", 1977
193, [2] stron
Format: 13/20 cm
Nakład: 10 320 egzemplarzy
Seria: Biblioteka Satyry
Masa: 220 g
Data wystawienia: 17.10.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Cud mniemany czyli Krakowiacy i górale i dzieje teatru narodowego / Wojciech Bogusławski
Tytuł: Cud mniemany czyli Krakowiacy i górale i dzieje teatru narodowego
Autor: Wojciech Bogusławski
Opracował: Juliusz Kijas
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo M. Kot, 1949
127, [1] stron
Format: 21/15,5 cm
Nakład: 10 300 egzemplarzy
Seria: Biblioteka Arcydzieł Poezji i Prozy Nr 76
Masa: 190 g
Data wystawienia: 24.10.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, lewy dolny róg ksiązki i kilka pierwszych kartek jest poplamionych tuszem.
mar
Do niedzieli niedaleko : Komedia w 3 aktach / Barbara Witek
Tytuł: Do niedzieli niedaleko : Komedia w 3 aktach
Autor: Barbara Witek
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1961
110, [1] stron + tablice
Format: 12,5/19,5 cm
Nakład: 5 290 egzemplarzy
Seria: Biblioteka Teatrów Ludowych
Masa: 150 g
Data wystawienia: 18.09.2017 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Dramaty / Józef Kuśmierek
Tytuł: Dramaty
Autor: Józef Kusmierek
Wydanie: I
Nakład: 2 250 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1983
433, [2] strony
Format: 12,5/17 cm
ISBN: 83-06-00882-0
Masa: 392 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
Data wystawienia: 04.04.2018
Ald.
Dramaty i wierszy / Ernest Bryll
Tytuł: Dramaty i wierszy
Autor: Ernest Bryll
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy Pax, 1973
262, [2] stron
Format: 11,5/18 cm
Nakład: 20 350 egzemplarzy
Seria: Biblioteka Literatury XXX-lecia
Masa: 210 g
Data wystawienia: 23.12.2020 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Dramaty polskie / Ludwik H. Morstin
Tytuł: Dramaty polskie : Burmistrz z Wieliczki, Wybrańcy pod Wiedniem, Trudna miłość, W słońcu
Autor: Ludwik H. Morstin
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1967
472, [1] stron
Format: 13/20 cm
Nakład: 2 283 egzemplarzy
Masa: 460 g
Data wystawienia: 24.12.2020 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Dramaty wybrane / Leon Kruczkowski
Tytuł: Dramaty wybrane
Autor: Leon Kruczkowski
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Łódź : Wydawnictwo Łódzkie, 1984
243, [3] strony
Format: 14,5/20 cm
ISBN: 8321804195
Nakład: 50 000 egzemplarzy
Masa: 260 g
Data wystawienia: 10.05.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Dwa teatry : komedia w trzech aktach / Jerzy Szaniawski (1971)
Tytuł: Dwa teatry : komedia w trzech aktach
Autor: Jerzy Szaniawski
Wstęp: Krystyna Starczewska
Wydanie: IV
Nakład: 50 283 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1971
136, [2] stron
Format: 12,5/19,5 cm
Masa: 120 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana.
Data wystawienia: 11.11.2017
Ald.
Dwa teatry / Jerzy Szaniawski
Tytuł: Dwa teatry : Komedia w trzech aktach
Autor: Jerzy Szaniawski
Wydanie: VI
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1975
108, [2] strony
Format: 19,5/13 cm
Nakład: 30 283 egzemplarzy
Seria: Biblioteka lektur szkolnych
Masa: 130 g
Data wystawienia: 18.02.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
mar
Dziadów część III / Adam Mickiewicz [Dziady]
Tytuł: Dziadów część III
Autor: Adam Mickiewicz
Adres wydawniczy: Warszawa : "Czytelnik", 1974
258, [6] stron
Format: 20/12,5/2,5 cm
Masa: 242 g
Posłowie: Zofia Stefanowska
Książka jest w dobrym stanie, ma nieznacznie sfatygowaną okładkę, jest popisana niebieskim długopisem. Na stronie przedtytułowej widnieje podpis byłego właściciela. Stan widoczny na skanach.
Data wystawienia: 25.11.2025
an
Dziady / Adam Mickiewicz
Tytuł: Dziady
Autor: Adam Mickiewicz
Adres wydawniczy: Warszawa : Akant Ltd. sp. z o.o.,2002
350, [1] strona
Format: 13,5/20,5 cm
ISBN: 8389136864
Masa: 364 g
Data wystawienia: 03.09.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną. Strona tytułowa, strona 2 i 5, wewnętrzna część tylnej okładki popisane długopisem - zapiski byłego właściciela. Na stronie tytułowej podpis byłego właściciela z datą i nazwą miejscowości.
Asi
Dzień zwycięstwa / Praca zbiorowa
Tytuł: Dzień zwycięstwa
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: brak miasta wydania : Wydawnictwa COK, brak roku wydania
342, [3] stron
Format: 20/14,5 cm
Masa: 420 g
Data wystawienia: 14.01.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, brakuje strony przedtytułowej i tytułowej.
mar
Dziurdziowie / Eliza Orzeszkowa, adaptacja sceniczna Anny Milskiej
Tytuł: Dziurdziowie
Autor: Eliza Orzeszkowa
Adaptacja sceniczna Anny Milskiej
Wstępem zaopatrzył Jan Baculewski
Komisja Centralna Związków Zawodowych w Polsce
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1949
69, [3] stron
Format: 15/22 cm
Seria Biblioteczna Świetlicowa nr 32
Masa: 97 g
Książka jest w dobrym stanie, papier pożółkły, okładka lekko sfatygowana.
Data wystawienia: 05.07.2019
Jus.
Fantazy / Juliusz Słowacki
Tytuł: Fantazy
Autor: Juliusz Słowacki
Wydanie: V
Adres wydawniczy: Warszawa : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1985
169, [1] stron
Format: 11,5/16,5 cm
ISBN: 8303010549
Nakład: 150 350 egzemplarzy
Masa: 200 g
Data wystawienia: 21.02.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Fircyk w zalotach / Franciszek Zabłocki
Tytuł: Fircyk w zalotach
Autor: Franciszek Zabłocki
Wydanie: III
Nakład: 00 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich, 1986
135, [1] stron
Format: 12 x 16,5 cm
ISBN: 83-04-01711-3
Masa: 167 g
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka.
Syl.
Fircyk w zalotach / Franciszek Zabłocki
Tytuł: Fircyk w zalotach
Autor: Franciszek Zabłocki
Nakład: 30 153 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1953
127, [1] stron
Format: 13/19,5 cm
Masa: 110 g
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, lekkie uszkodzenia krawędzi okładki.
Data wystawienia: 07.12.2017
Ald.
Fircyk w zalotach / Franciszek Zabłocki
Tytuł: Fircyk w zalotach
Autor: Franciszek Zabłocki
Opracowanie: Janina Pawłowiczowa
Wydanie: VII
Adres wydawniczy: Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich, 1985
127, [1] stron
Format: 20/14,5 cm
Nakład: 300 000 egzemplarzy
Seria: Nasza Biblioteka
ISBN: 8304019523
Masa: 170 g
Data wystawienia: 26.09.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Grzech : dramat w 5 aktach. Biała rękawiczka : sztuka w 3 aktach z prologiem i epilogiem / Stefan Żeromski
Tytuł: Grzech Biała rękawiczka : Dzieła : Dramaty Tom 3
Autor: Stefan Żeromski
Redakcja: Stanisław Pigoń
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1956
233, [3] stron
Format: 15,5/21 cm
Nakład: 30 205 egzemplarzy
Masa: 340 g
Data wystawienia: 24.11.2020 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Kartoteka / Tadeusz Różewicz
Tytuł: Kartoteka
Autor: Tadeusz Różewicz
Wydanie: VI
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1981
68, [2] stron
Format: 14,5/20 cm
ISBN: 8306007069
Nakład: 200 150 egzemplarzy
Masa: 110 g
Data wystawienia: 17.12.2018 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Kartoteka / Tadeusz Różewicz
Tytuł: Kartoteka
Autor: Tadeusz Różewicz
Wydanie: VI
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1981
68, [3] stron
Format: 20,5/14,5 cm
ISBN: 8306007069
Nakład: 200 150 egzemplarzy
Masa: 110 g
Data wystawienia: 07.02.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną,, na pierwszej stronie jest podpis byłego właściciela.
mar
Kiedy ktoś zapuka / Tymoteusz Karpowicz
Tytuł: Kiedy ktoś zapuka
Autor: Tymoteusz Karpowicz
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo Poznańskie, 1967
386, [3] stron
Format: 13/19,5 cm
Nakład: 6 260 egzemplarzy
Masa: 340 g
Data wystawienia: 30.08.2017 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Kordian / Juliusz Słowacki
Tytuł: Kordian
Autor: Juliusz Słowacki
Opracowanie: Marian Bizan, Paweł Hertz
Wydanie: III
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Instytut Wydawniczy, 1981
196 stron
Format: 20,5/14,5 cm
ISBN: 8306005783
Masa: 240 g
Data wystawienia: 23.06.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Ksiądz Marek / Juliusz Słowacki
Tytuł: Ksiądz Marek
Autor: Juliusz Słowacki
Adres wydawniczy: Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich-Wydawnictwo, 1989
146, [1] stron
Format: 14,5/20,5 cm
Nakład: 100 000 egzemplarzy
ISBN: 8304030764
Masa: 200 g
Data wystawienia: 16.05.2017 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Wybór komedii i fragmentów / Menander, Jerzy Łanowski (oprac.). Porównanie krytyczne Arystofanesa i Menandra / Pseudo-Plutarch [Arcydzieła Kultury Antycznej]
Tytuł: Wybór komedii i fragmentów
Autor: Menander
Przełożył i opracował: Jerzy Łanowski
Tytuł: Porównanie krytyczne Arystofanesa i Menandra
Autor: Pseudo-Plutarch
Adres wydawniczy: Wroclaw : Zakład Narodowy Ossolińskich, 2005
279, [9] stron
Format: 12,5/20/3,5 cm
Seria: Arcydzieła Kultury Antycznej
ISBN: 8304048035
Masa: 319 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę.
Data wystawienia: 10.10.2025
Ald.
Moralność Pani Dulskiej / Gabriela Zapolska
Tytuł: Moralność Pani Dulskiej
Autor: Gabriela Zapolska
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1963
235, [3] stron
Format: 12,5/20 cm/2,5
Nakład: 40 150 egzemplarzy
Seria: Biblioteka Szkolna
Masa: 204 g
Data wystawienia: 08.11.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, pożółkłą, jest przetarta na krawędziach, jest zakurzona, zabrudzona.Na stronie tytułowej dopisana miejscowość i data. Lekko pożółkłe kartki w środku.
Asi
Moralność pani Dulskiej / Gabriela Zapolska
Tytuł: Moralność pani Dulskiej
Autor: Gabriela Zapolska
Adres wydawniczy: Warszawa : Agencja Wydawnicza MOREX, 1993
132 strony
Format: 14,5/20 cm
ISBN: 8385904050
Masa: 210 g
Data wystawienia: 30.05.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Moralność Pni Dulskiej / Gabriela Zapolska
Tytuł: Moralność Pni Dulskiej : Biblioteka Narodowa Nr 187 Seria I
Autor: Gabriela Zapolska
Opracowanie: Tomasz Weiss
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich-Wydawnictwo, 1966
144, [1] strony
Format: 13/18 cm
Nakład: 20 000 egzemplarzy
Masa: 210 g
Data wystawienia: 21.09.2020 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest naddarta na grzbiecie.
mar
Nie-boska komedia : Wydanie z opracowaniem / Zygmunt Krasiński
Tytuł: Nie-boska komedia : Wydanie z opracowaniem
Autor: Zygmunt Krasiński
Opracował: Wojciech Rzehak
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo GREG, brak roku wydania
110 stron
Format: 15/20,5 cm
ISBN: 838713967X
Masa: 160 g
Data wystawienia: 10.09.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Świetna książka, lektura szkolna z opracowaniem.
Nie-Boska Komedia / Zygmunt Krasiński
Tytuł: Nie-Boska Komedia
Autor: Zygmunt Krasiński
Opracowanie: Maria Grabowska
Wydanie: XI
Adres wydawniczy: Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich-Wydawnictwo, 1974
147, [3] stron
Format: 12/16,5 cm
Nakład: 50 000 egzemplarzy
Seria: Biblioteka Narodowa Nr 24, Seria I
Masa: 200 g
Data wystawienia: 11.06.2017 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, na stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela.
mar
Nie-Boska komedia / Zygmunt Krasiński
Tytuł: Nie-Boska komedia : Lektury szkolne
Autor: Zygmunt Krasiński
Adres wydawniczy: Warszawa : Agencja Wydawnicza MOREX, 1993
98, [1] stron
Format: 15/20,5 cm
ISBN: 8385904115
Masa: 170 g
Data wystawienia: 05.11.2020 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, na stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela.
mar
Nie-Boska komedia / Zygmunt Krasiński
Tytuł: Nie-Boska komedia
Autor: Zygmunt Krasiński
Adres wydawniczy: Warszawa : Orkla Press, 2005
79, [2] stron
Format: 13,5/20,5 cm
ISBN: 8360322155
Seria: Lektury wszech czasów
Masa: 120 g
Data wystawienia: 05.11.2020 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Nie-Boska Komedia / Zygmunt Krasiński
Tytuł: Nie-Boska Komedia
Autor: Zygmunt Krasiński
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1981
227, [1] stron
Format: 12/19,3 cm
ISBN: 8306005775
Masa: 202 g
Książka jest w dobrym stanie. Na trzech pierwszych stronach posiada pieczątki poprzedniej właścicielki i ślady długopisu.
Data wystawienia: 10.05.2021
Zos.
Niemcy : Sztuka w 3 aktach / Leon Kruczkowski
Tytuł: Niemcy : Sztuka w 3 aktach
Autor: Leon Kruczkowski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1958
109, [2] stron
Format: 20/13 cm
Nakład: 5 253 egzemplarzy
Masa: 120 g
Data wystawienia: 18.01.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest zakurzona.
mar
Niemcy / Leon Kruczkowski
Tytuł: Niemcy
Autor: Leon Kruczkowski
Wydanie: III
Adres wydawniczy: Łódź : Wydawnictwo Łódzkie, 1983
107, [1] stron
Format: 14,5/20/1 cm
Nakład: 250 000 egzemplarzy
ISBN: 8321801374
Seria: Biblioteka lektur szkolnych
Masa: 130 g
Data wystawienia: 26.03.2026 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
an
Niemcy / Leon Kruczkowski
Tytuł: Niemcy
Autor: Leon Kruczkowski
Wydanie: IX
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1964
100, [3] strony
Format: 12,5/19,5 cm
Nakład: 30 100 egzemplarzy
Seria: Biblioteka szkolna
Masa: 110 g
Data wystawienia: 04.03.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach i naddarta na grzbiecie.
mar
O żołnierzu tułaczu : Sztuka w 3 odsłonach / Stefan Żeromski
Tytuł: O żołnierzu tułaczu : Sztuka w 3 odsłonach
Autor: Stefan Żeromski
Adres wydawniczy: Warszawa : "Książka" Spółdzielnia Wydawnicza, 1949
39, [1] stron
Format: 14,5/20,5 cm
Nakład: 10 370 egzemplarzy
Masa: 90 g
Data wystawienia: 15.04.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Odpraw posłów greckich / Jan Kochanowski (1975)
Tytuł: Odprawa posłów greckich
Autor: Jan Kochanowski
Wydanie: XXIV
Nakład: 200 290 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1975
47, [1] stron
Format: 12,5/19,5 cm
Seria:Biblioteka lektur szkolnych
Masa: 49 g
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zakurzona, zawiera ilustracje w tekście, na stronie przedtytułowej jest podpis byłego właściciela.
Data wystawienia: 06.09.2018
Ald.
Odprawa posłów greckich / Jan Kochanowski
Tytuł: Odprawa posłów greckich
Autor: Jan Kochanowski
Wstęp i przypisy: Jacek Sokolski
Wydanie I
Nakład: 500 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich-Wydawnictwo, 1985
48 stron
Format: 14,5/20 cm
ISBN: 8304020017
Seria: Nasza Biblioteka
Masa: 66 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana, zawiera portret autora.
Asi
Odprawa posłów greckich / Jan Kochanowski
Tytuł: Odprawa posłów greckich
Autor: Jan Kochanowski
Wydanie: XXXV
Nakład: 600 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Rzeszów : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1983
45, [1] stron
Format: 13,5/20 cm
ISBN: 8303003232
Masa: 80 g
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 05.07.2025
Ald.
Odprawa posłów greckich / Jan Kochanowski
Tytuł: Odprawa posłów greckich
Autor: Jan Kochanowski
Wydanie: IV
Adres wydawniczy: Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich-Wydawnictwo, 1959
47, [1] stron
Format: 15/20,5 cm
Nakład: 50 000 egzemplarzy
Seria: Nasza Biblioteka
Masa: 90 g
Data wystawienia: 28.04.2017 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Odprawa posłów greckich / Jan Kochanowski
Tytuł: Odprawa posłów greckich
Autor: Jan Kochanowski
Wydanie: VIII
Adres wydawniczy: Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich, 1968
45, [2] stron
Format: 15/21 cm
Nakład: 50 000 egzemplarzy
Seria: Nasza Biblioteka
Masa: 80 g
Data wystawienia: 05.12.2018 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, na stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela.
mar
Odprawa posłów greckich / Jan Kochanowski
Tytuł: Odprawa posłów greckich
Autor: Jan Kochanowski
Adres wydawniczy: Bielsko-Biała : Beskidzka Oficyna Wydawnicza, brak roku wydania
27 stron
Format: 20,5/14 cm
ISBN: 8370321313
Seria: Lektura
Masa: 70 g
Data wystawienia: 04.04.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Odprawa posłów greckich / Jan Kochanowski (1953)
Tytuł: Odprawa posłów greckich
Autor: Jan Kochanowski
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1953
52 strony
Format: 19/12,5 cm
Masa: 79 g
Redaktor: Jadwiga Sokołowska
Nakład: 20 121 egzemplarzy
Książka jest w bardzo dobrym stanie, choć nosi na sobie znamiona wieku. Na drugiej stronie widnieje podpis byłego właściciela.
Data wystawienia: 17.07.2019
Aga.
Ponad śnieg bielszym się stanie uciekła mi przepióreczka / Stefan Żeromski
Tytuł: Ponad śnieg bielszym się stanie uciekła mi przepióreczka : Dzieła Tom 4
Autor: Stefan Żeromski
Redakcja: Stanisław Pigoń
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1956
248, [3] stron
Format: 15,5/21 cm
Nakład: 30 205 egzemplarzy
Masa: 390 g
Data wystawienia: 24.11.2020 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Ponad śnieg bielszym się stanie uciekła mi przepióreczka / Stefan Żeromski
Tytuł: Ponad śnieg bielszym się stanie uciekła mi przepióreczka : Dzieła Dramaty Tom 4
Autor: Stefan Żeromski
Redakcja: Stanisław Pigoń
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1956
248, [3] stron
Format: 15,5/21 cm
Nakład: 30 205 egzemplarzy
Masa: 390 g
Data wystawienia: 24.11.2020 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Pierwszy dzień wolności : Sztuka w 3 aktach / Leon Kruczkowski
Tytuł: Pierwszy dzień wolności : Sztuka w 3 aktach
Autor: Leon Kruczkowski
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1967
139, [1] stron
Format: 13/20 cm
Nakład: 10 286 egzemplarzy
Masa: 140 g
Data wystawienia: 05.06.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Świetna sztuka w 3 aktach, polskiego pisarza, doskonała lektura dla miłośników dramatu polskiego.
Powrót posła : Komedia w trzech aktach / Julian Ursyn Niemcewicz
Tytuł: Powrót posła : Komedia w trzech aktach
Autor: Julian Ursyn Niemcewicz
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo "Zielona Sowa", brak roku wydania
61 stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 83-7220-004-1
Masa: 120 g
Data wystawienia: 15.01.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Powrót posła / Julian Ursyn Niemcewicz
Tytuł: Powrót posła
Autor: Julian Ursyn Niemcewicz
Wydanie: XII
Adres wydawniczy: Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich-Wydawnictwo, 1973
111, [1] stron
Format: 20,5/15 cm
Seria: Nasza Biblioteka
Masa: 150 g
Data wystawienia: 06.07.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki, ostatnia kartka ma oderwany dolny róg.
mar
Powrót posła / Julian Ursyn Niemcewicz
Tytuł: Powrót posła
Autor: Julian Ursyn Niemcewicz
Opracował: Janusz Maciejewski
Wydanie: VI poprawione
Nakład: 39 900+100 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich-Wydawnictwo, 1959
111, [1] stron
Format: 20,5/14,5 cm
Seria: Nasza Biblioteka
Masa: 113 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana, pożółkłe strony.
Data wystawienia: 9.08.2019
Ald.
Róża : dramat niesceniczny / Stefan Żeromski
Tytuł: Róża : Dramat niesceniczny : Dzieła : Dramaty : Tom 1
Autor: Stefan Żeromski
Redakcja: Stanisław Pigoń
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1956
224, [3] stron
Format: 15,5/21 cm
Nakład: 20 205 egzemplarzy
Masa: 330 g
Data wystawienia: 23.11.2020 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Sprzed lat czterdziestu / Benedykt Hertz
Tytuł: Sprzed lat czterdziestu
Autor: Benedykt Hertz
Nakład: 10 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : PZWS, 1947
28 stron
Format: 14,5/20,5 cm
Książka jest w bardzo dobrym stanie.
Sułkowski : tragedia. Turoń : dramat w trzech aktach / Stefan Żeromski
Tytuł: Sułkowski : tragedia. Turoń : dramat w trzech aktach
Autor: Stefan Żeromski
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1956
340, [3] stron
Format: 15,5/21 cm
Nakład: 30 205 egzemplarzy
Masa: 460 g
Seria: Dzieła Dramaty Tom 2
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
Data wystawienia: 05.12.2020
Ald.
Sześć sztuk scenicznych / Jerzy Broszkiewicz
Tytuł: Sześć sztuk scenicznych
Autor: Jerzy Broszkiewicz
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1962
278, [2] stron
Format: 13/20 cm
Nakład: 1 753 egzemplarzy
Masa: 320 g
Data wystawienia: 31.08.2017 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Szukamy Polskiego Szekspira : Wybór sztuk laureatów konkursu / (opr.) Liliana Bardijewska
Tytuł: Szukamy Polskiego Szekspira : Wybór sztuk laureatów konkursu
Opracowanie: Liliana Bardijewska
Adres wydawniczy: Warszawa : Nowe Wydawnictwo Polskie YPSYLON, 1999
391 stron
Format: 15/20,5 cm
ISBN: 83-87956-03-1
Masa: 418 g
Data wystawienia: 017.08.2018 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
an
Śluby panieńskie / Aleksander Fredro
Tytuł: Śluby panieńskie czyli magnetyzm serca
Autor: Aleksander Fredro
Adres wydawniczy: Warszawa : Orkla Press Polska, 2006
156, [3] stron
Format: 13,5/20 cm
ISBN: 8360322228
Masa: 180 g
Data wystawienia: 03.11.2020 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Śluby panieńskie / Aleksander Fredro
Tytuł: Śluby panieńskie : Lektura z opracowaniem
Autor: Aleksander Fredro
Opracowanie: Anna Popławska, Aneta Puławska, Maria Zagnińska
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Greg, 2011
174 strony
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 9788373271715
Masa: 220 g
Data wystawienia: 15.03.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, na stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela.
mar
Śluby panieńskie / Aleksander Fredro
Tytuł: Śluby panieńskie
Autor: Aleksander Fredro
Wydanie: XIX
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo "Iskry", 1985
140, [3] stron
Format: 20,5/14,5 cm
Nakład: 100 250 egzemplarzy
ISBN: 8320707013
Masa: 190 g
Data wystawienia: 29.09.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Śluby panieńskie / Aleksander Fredro
Tytuł: Śluby panieńskie
Autor: Aleksander Fredro
Wydanie: XVIII
Adres wydawniczy: Łódź : Wydawnictwo Łódzkie, 1982
189, [2] stron
Format: 20/14,5 cm
Nakład: 150 000 egzemplarzy
ISBN: 8321801544
Seria: Biblioteka Lektur Szkolnych
Masa: 240 g
Data wystawienia: 03.12.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Śluby panieńskie / Aleksander Fredro (z pieczątkami poprzedniej właścicielki)
Tytuł: Śluby panieńskie
Autor: Aleksander Fredro
Wydanie: XVIII
Nakład: 150 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Łódź : Wydawnictwo Łódzkie, 1982
189, [2] stron
Format: 20/14,5 cm
ISBN: 8321801544
Seria: Biblioteka Lektur Szkolnych
Masa: 240 g
Książka jest w dobrym stanie, na stronach: przedtytułowej, tytułowej i pierwszej stronie z tekstem są nieaktualne pieczątki poprzedniej właścicielki, poza tym żadnych śladów użytkowania.
Data wystawienia: 11.05.2021
Ald.
Śluby panieńskie czyli magnetyzm serc / Aleksander Fredro
Tytuł: Śluby panieńskie czyli magnetyzm serc
Autor: Aleksander Fredro
Wydanie: XV
Adres wydawniczy: Łódź : Wydawnictwo Łódzkie, 1973
208, [3] stron
Format: 10,5/18 cm
Nakład: 100 200 egzemplarzy
Masa: 160 g
Data wystawienia: 30.01.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zabrudzona, zakurzona, pognieciona, na pierwszej stronie jest podpis byłego właściciela.
mar
Śmiech staropolski / Zbigniew Taranienko
Tytuł: Śmiech staropolski
Autor: Zbigniew Taranienko
Adres wydawniczy: Warszawa : Centralny Ośrodek Metodyki Upowszechniania Kultury, 1977
67, [2] stron
Format: 15/20,5 cm
Nakład: 5 135 egzemplarzy
Masa: 130 g
Data wystawienia: 06.10.2017 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
W małym dworku / Stanisław Ignacy Witkiewicz [1982]
Tytuł: W małym dworku
Autor: Stanisław Ignacy Witkiewicz
Wydanie: III
Nakład: 100 290 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1977
78, [2] stron
Format: 12/19,5 cm
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana.
W małym dworku / Stanisław Ignacy Witkiewicz
Tytuł: W małym dworku
Autor: Stanisław Ignacy Witkiewicz
Wydanie: II
Nakład: 50 150 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1974
78, [2] stron
Format: 12,5 x 19,5 x 1 cm
Masa: 72 g
Data wystawienia: 26.03.2026
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka.
an
W małym dworku / Stanisław Ignacy Witkiewicz
Tytuł: W małym dworku
Autor: Stanisław Ignacy Witkiewicz
Adres Wydawniczy: Kraków : Greg
64 strony
Format: 14,5 x 20,5 cm
ISBN: 83-87139-55-6
Seria: Lektura z opracowaniem
Masa: 76 g
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka.
Syl.
W małym dworku / Stanisław Ignacy Witkiewicz
Tytuł: W małym dworku
Autor: Stanisław Ignacy Witkiewicz
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo "Zielona Sowa", brak roku wydania
46 stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 8386740914
Masa: 100 g
Data wystawienia: 13.11.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Świetna książka, sztuka w trzech aktach Stanisława Ignacego Witkiewicza.
Warszawianka / Stanisław Wyspiański
Tytuł: Warszawianka
Autor: Stanisław Wyspiański
Wydanie: VII
Nakład: 100 283 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1975
151, [3] stron
Format: 12,5 x 19,5 cm
Masa: 135 g
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka.
an
Data wystawienia: 19.07.2025 r.
Warszawianka jest syntezą powstania listopadowego w przekroju: powstanie upadło, bo mimo zapału społeczeństwa nie dorósł do wielkości swego powołania człowiek, jedyny zdolny na wodza, Chłopicki.
Warszawianka / Stanisław Wyspiański
Tytuł: Warszawianka
Autor: Stanisław Wyspiański
Wydanie: IV
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1966
119, [3] stron
Format: 12,5/19,5 cm
Nakład: 12 265 egzemplarzy
Masa: 140 g
Data wystawienia: 25.05.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Komedie / Aleksander Fredro
Tytuł: Komedie : Seria II, Pisma Wszystkie Tom VIII
Autor: Aleksander Fredro
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1957
379, [4] stron + tablice
Format: 15,5/21 cm
Nakład: 15 205 egzemplarz
Masa: 460 g
Data wystawienia: 13.09.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustrcje na tablicach.
mar
Moralność pani Dulskiej / Gabriela Zapolska
Tytuł: Moralność pani Dulskiej
Autor: Gabriela Zapolska
Wydanie: XIII
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Łódzkie, 1973
245, [2] stron
Format: 11/18 cm
Nakład: 100 200 egzemplarzy
Masa: 200 g
Data wystawienia: 29.07.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, brakuje kilku stron (błąd drukarski), tekst dramatu jest w całości.
mar
Moralność pani Dulskiej / Gabriela Zapolska (1986)
Tytuł: Moralność pani Dulskiej : Biblioteka Narodowa
Autor: Gabriela Zapolska
Opracował: Tomasz Weiss
Wydanie: IV
Adres wydawniczy: Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich - Wydawnictwo, 1986
156, [8] stron
Format: 11/16,5 cm
Nakład: 200 000 egzemplarzy
ISBN: 8304014580
Masa: 167 g
Data wystawienia: 13.09.2025r.
Książka w dobrym stanie. Miękka okładka, nieznacznie sfatygowana, pożółkły grzbiet, przetarcia na krawędziach. Pożółkłe kartki w środku.
Asi.
Kordian / Juliusz Słowacki
Tytuł: Kordian
Autor: Juliusz Słowacki
Opracowanie: Marian Bizan i Paweł Hertz
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1982
Wydanie: IV
Nakład: 200 150 egzemplarzy
196 stron
Format: 14,5 / 20,5 cm
Masa: 208 g
ISBN: 8306005783
Książka jest w dobrym stanie, ma sfatygowaną okładkę.
Data wystawienia: 27.09.2021
Jus.
Operacja wileńska AK / Roman Korab-Żebryk
Tytuł: Operacja wileńska AK
Autor: Roman Korab-Żebryk
Wydanie: I
Nakład: 30 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1985
532, [2] strony
Format: 14,5 x 20,5 cm
ISBN: 83-01-04946-4
Masa: 640 g
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka. Czarno-białe zdjęcia na tablicach. Exlibrisy na okładkach.
Podstawowym założeniem tej pracy jest wyodrębnienie operacji wileńskiej z całości letniej ofensywy Armii Radzieckiej na Białorusi w 1944 roku oraz analiza części składowych, na jakie przy bliższym poznaniu rozpada się operacja wileńska.
jak założyć skuteczny i dochodowy sklep internetowy / Wojciech Kyciak, Karol Przeliorz
Tytuł: Jak założyć skuteczny i dochodowy sklep internetowy
Autor: Wojciech Kyciak, Karol Przeliorz
Adres wydawniczy: Gliwice: Wydawnictwo HELION, 2006
279, [1] stron
Format: 16,5/24 cm
ISBN: 832460300X
Masa: 500 g
Data wystawienia: 29.01.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną
mar
Z dziejów Wydziału Łączności Zagranicznej Komendy Głównej ZWZ-AK "Zagroda" [Seria Tom XXVI]
Tytuł: Z dziejów Wydziału Łączności Zagranicznej Komendy Głównej ZWZ-AK "Zagroda"
Materiały z VIII sesji popularnonaukowej połączonej z VI Zjazdem Kurierów i Emisariuszy w dniu 14 listopada 1998r.
Autor:
Pod redakcją Katarzyny Minczykowskiej i Jana Szilinga
Wydanie:
Nakład: 500 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Toruń : Fundacja "Archiwum Pomorskie Armii Krajowej", 1999
164, [2] strony
Format: 24 / 17 cm
ISBN: 83-910175-2-4
Seria Biblioteka Fundacji "Archiwum Pomorskie AK" w Toruniu Tom XXVI
Książka jest w bardzo dobrym stanie.
Akcja Kometa / Remy
Tytuł: Akcja Kometa
Autor: Remy
Przekład autoryzowany Marii Ziębiny
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1976
453, [2] stron + tablice
Format: 15/21 cm
Nakład: 20 283 egzemplarzy
Masa: 550 g
Data wystawienia: 22.10.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta i naddarta na krawędziach, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Akcja Koppe : Krakowska akcja Parasola / Piotr Stachiewicz
Tytuł: Akcja Koppe : Krakowska akcja Parasola
Autor: Piotr Stachiewicz
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1982
220, [3] stron + tablice
Format: 12/21 cm
Nakład: 20 250 egzemplarzy
ISBN: 831106752X
Masa: 220 g
Data wystawienia: 29.04.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Akt pierwszy / Alojzy Sroga
Tytuł: Akt pierwszy
Autor: Alojzy Sroga
Wydanie: I
Nakład: 10 283 egzemplarze
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1966
296, [4] stron
Format: 12,5x18,5 cm
Masa: 250 g
Książka jest w dobrym stanie, posiada obwolutę (lekko sfatygowaną).
Akropol / Jerzy Putrament
Tytuł: Akropol
Autor: Jerzy Putrament
Wydanie trzecie
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1979
334 [2] stron
Format: 11 / 18 cm
Masa: 231 g
ISBN: 83-07-00075-0
Książka jest w dobrym stanie, ma obwolutę lekko sfatygowaną, nieznacznie przybrudzoną, pozaginaną. Niektóre strony są lekko zabrudzone.
Data wystawienia: 04.08.2021
Zos.
Akta rozbitka / Luis Mateo Diez
Tytuł: Akta rozbitka
Autor: Luis Mateo Diez
Przełożyła: Weronika Ignas-Madej
Adres wydawniczy: Warszawa : Prószyński i S-ka, 2000
212, [1] stron
Format: 20,5/14,5 cm
ISBN: 8372557144
Masa: 260 g
Data wystawienia: 04.07.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Aktorzy / Andrzej Hausbrandt
Tytuł: Aktorzy
Autor: Andrzej Hausbrandt
Adres wydawniczy: Warszawa : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1976
181, [9] stron
Format: 11/16 cm
Nakład: 100 260 egzemplarzy
Masa: 160 g
Data wystawienia: 25.03.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście. Część stron zaczyna się delikatnie odklejać od brzegu.
mar
Bonnard : Akty / Antoine Terrasse
Tytuł: Bonnard : Akty
Autor: Antoine Terrasse
Przełożyła: Helena Kęszycka
Wydanie: I
Nakład: 60 250 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Arkady, 1977
Format: 10,5 x 15 cm
Seria: Mała Encyklopedia Sztuki
Masa: 49 g
Data wystawienia: 06.11.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka. Kolorowe zdjęcia na tablicach.
an
Pod Akropolem / Tadeusz Kijonka
Tytuł: Pod Akropolem
Autor: Tadeusz Kijonka
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1979
88, [3] stron
Format: 12,5/20 cm
Nakład: 3 280 egzemplarzy
ISBN: 8307000076
Masa: 140 g
Data wystawienia: 03.09.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę z obwoluta, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Świetna książka, zawiera wiersze polskiego poety Tadeusza Kijonka, doskonała lektura dla miłośników poezji polskiej.
Spisek Akwitanii T. 1-2 / Robert Ludlum
Tytuł: Spisek Akwitanii. Tom 1 i 2
Autor: Robert Ludlum
Przełożył Tomasz Wyżyński
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo "Iskry", 1992
Tom 1, 334, [2] strony
Tom 2, 383, [1] strony
Format: 15/20 cm
ISBN: 83-207-1386-2
Książki są w dobrym stanie, okładki nieznacznie sfatygowane.
Latający detektyw / Ake Holmberg
Tytuł: Latający detektyw
Autor: Ake Holmberg
Przełożyła Teresa Chłapowska
Ilustracje Anna Kołakowska
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Dwie Siostry, 2008
146, [6] stron
Format: 19 /15,5 cm
ISBN: 978-83-608-5028-2
Seria Mistrzowie Ilustracji
Stan: bardzo dobry (nowa)
Latający detektyw / Ake Holmberg
Tytuł: Latający detektyw
Autor: Ake Holmberg
Przełożyła: Teresa Chłapowska
Ilustrowała: Wanda Orlińska
Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 1997
108, [8] stron
Format: 14,5/20,5 cm
IsBN: 8310098987
Masa: 160 g
Data wystawienia: 20.08.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, na pierwszej kartce jest dedykacja dla byłego właściciela.
mar
Akvariove ryby / Stanislav Frank
Tytuł: Akvariove ryby
Autor: Stanislav Frank
Adres wydawniczy: Praha : Priroda, 1984
Wydanie: I
Nakład: 35 000 egzemplarzy
351 stron
Format: 17/23,5 cm
Masa: 1029 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę z obwolutą, zawiera kolorowe ilustracje w tekście. Książka jest w języku czeskim.
Data wystawienia: 29.06.2021
Jus.
Akcja katolicka? Tak! / Ks. Marian Duda
Tytuł: Akcja katolicka? Tak! : Biblioteka "Niedzieli" 11
Autor: Ks. Marian Duda
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Częstochowa : Tygodnik Katolicki "Niedziela", 1995
252 strony
Format: 11,5/18,5 cm
ISBN: 8386076100
Masa: 210 g
Data wystawienia: 05.11.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Wierchy : Akcja lato 2011 / Brak autora
Tytuł: Wierchy : Akcja lato 2011
Brak autora
Adres wydawniczy: Kraków : Brak nazwy wydawnictwa, 2011
26 stron
Format: 21/15 cm
Masa: 90 g
Data wystawienia: 25.02.2020 r.
Broszura jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Materiały do dziejów Pomorskiego Okręgu ZWZ-AK / Wyboru dokonali i opracowali: Katarzyna Minczykowska i Jan Sziling [Seria Tom XXIX]
Tytuł: Materiały do dziejów Pomorskiego Okręgu ZWZ-AK
Wyboru dokonali i opracowali: Katarzyna Minczykowska i Jan Sziling
Nakład: 300 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Toruń : Fundacja "Archiwum i Muzeum Pomorskie Armii Krajowej oraz Wojskowej Służby Polek", 2000
228 stron
Format: 24 / 17 cm
Masa: 332 g
ISBN: 83-910175-6-7
Seria Biblioteka Fundacji "Archiwum Pomorskie AK" w Toruniu Tom XXIX
Książka jest w bardzo dobrym stanie, jest nowa.
Akumulator / Bogusław Pijanowski
Tytuł: Akumulator
Autor: Bogusław Pijanowski
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, 1988
78, [1] stron
Format: 14,5/20,5 cm
Nakład: 50 000 egzemplarzy
ISBN: 832060611X
Masa: 130 g
Data wystawienia: 28.12.2017 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Aktorskie szczęście / Walter Macken
Tytuł: Aktorskie szczęście
Autor: Walter Macken
Przełożyła: Jadwiga Olędzka
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1962
299, [1] stron
Format: 13/20 cm
Nakład: 10 250 egzemplarzy
Masa: 300 g
Data wystawienia: 17.01.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest naddarta na grzbiecie.
mar
Komandosi w akcji / Andrzej Perepeczko
Tytuł: Komandosi w akcji
Autor: Andrzej Perepeczko
Wydanie drugie
Nakład: 100 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Gdańsk : Wydawnictwo Morskie, 1982
255, [1] stron + tablice
Format: 12/19,5 cm
ISBN: 83-215-3256-X
Seria Wojny Morskie
Książka jest w dobrym stanie, zawiera ilustracje na tablicach.
Data wystawienia: 30.08.2018
Ald.
Skąpiec : Komedia w pięciu aktach / Molier
Tytuł: Skąpiec : Komedia w pięciu aktach
Autor: Molier
Przełożył: Tadeusz Żeleński (Boy)
Wydanie: XVII
Nakład: 150 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Łódź : Wydawnictwo Łódzkie, 1982
146, [2] stron
Format: 14,5 x 20 cm
ISBN: 83-218-0201-1
Seria: Biblioteka Lektur Szkolnych
Masa: 160 g
Data wystawienia: 09.03.2015
Książka jest w dobrym stanie. Nieznacznie sfatygowana okładka.
Wierchy : akcja lato 2010 / Praca zbiorowa
Tytuł: Akcja lato 2010 : Wierchy
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Kraków : Salon Turystyki Aktywnej PTTK, 2010
31 stron
Format: 21/15 cm
Masa: 100 g
Data wystawienia: 22.02.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Pojedynek : Koci kryminał / Akif Pirincci
Tytuł: Pojedynek : Koci kryminał
Autor: Akif Pirincci
Przełożyła: Małgorzata Rutkowska-Grajek
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Sic!, 2008
230, [1] stron
Format: 14/21 cm
ISBN: 9788360457566
Masa: 270 g
Data wystawienia: 12.08.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Aktorki : Spotkania / Łukasz Maciejewski
Tytuł: Aktorki : Spotkania
Autor: Łukasz Maciejewski
Adres wydawniczy: Warszawa : Świat Książki, 2013
669, [1] stron
Format: 22/14 cm
Masa: 828 g
ISBN: 9788379430109
Książka jest w idealnym stanie, nie posiada żadnych widocznych śladów użytkowania. Zawartość nienaruszona.
Data wystawienia: 03.12.2021
Ale.
Jak zostać akcjonariuszem / Urlich Fritsch
Tytuł: Jak zostać akcjonariuszem
Autor: Urlich Fritsch
Tłumaczenie: Michał Rusiński
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1992
113, [3] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 8301103620
Seria: Ekonomia na co dzień
Masa: 160 g
Data wystawienia: 27.01.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
O aktorach i grze teatralnej / Emanuel Murray
Tytuł: O aktorach i grze teatralnej
Autor: Emanuel Murray
Przełożył Marek Dębowski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Kraków : "Universitas", 1991
129, stron + tablice
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 83-7052-047-2
Masa: 187 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana, zawiera ilustracje na tablicach.
Joa
Nauka 4 2015 Kwartalnik Polska Akademia Nauk
Tytuł: Nauka 4 2015 Kwartalnik Polska Akademia Nauk
Adres wydawniczy: Warszawa : Biuro Upowszechniania i Promocji Nauki, 2015
195, [2] stron
Format: 24/17 cm
ISSN: 1231-8515
Masa: 520 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, jest nowa, wydrukowana na papierze kredowym.
Data wystawienia: 02.07.2016
Ald.
Nowe prawo budowlane : komentarz, akty prawne
Tytuł: Nowe prawo budowlane : Komentarz : Akty prawne
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Gdańsk : Normex, 1995
361 stron
Format: 14,5 x 20,5 cm
ISBN: 83-86683-44-9
Masa: 399 g
Data wystawienia: 09.09.2015
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka. Książka została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i posiada świadczące o tym pieczątki.
Joa
аквариумные растения [Rośliny akwariowe]
Tytuł: аквариумные растения [Rośliny akwariowe]
Autor: В.С. Жданов [ W.S. Zdanov ]
Nakład: 54000egz.
Adres wydawniczy: Moskwa : Lesnaja Promyszliennost, 1987
294, [1] stron;
Format: 22/17 cm
Masa: 600 g.
Data wystawienia: 07.08.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie. Posiada sztywną obwolutę, liczne, kolorowe tablice i wykresy. Książka jest w języku rosyjskim.
Joa
Aktualność i historia / Jerzy Niesiobędzki
Tytuł: Aktualność i historia
Autor: Jerzy Niesiobędzki
Wydanie: I
Nakład: 5 240 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Bydgoszcz : Pomorze, 1986
163, [1] stron + tablice
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 83-7003-043-2
Masa: 205 g
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje na tablicach.
Data wystawienia: 28.02.2018
Ald.
Lena czyli rzecz o aktorce / Juliusz Kydryński
Tytuł: Lena czyli rzecz o aktorce
Autor: Juliusz Kydryński
Adres wydawniczy: Kraków : Oficyna Literacka, 1992
82 strony + tablice
Format: 14,5/20 cm
ISBN: 83-85158-54-5
Masa: 119 g
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowana, zawiera ilustracje na tablicach, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
Data wystawienia: 09.10.2018
Ald.
Dzika kaczka : Dramat w pięciu aktach / Henryk Ibsen
Tytuł: Dzika kaczka : Dramat w pięciu aktach
Autor: Henryk Ibsen
Przełożył: Jacek Fruhling
Adres wydawniczy: Wrocław : Siedmioróg, 2004
141, [2] strony
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 8371625308
Masa: 190 g
Data wystawienia: 10.05.2017 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Fatalna czarownica Tom 2 Znowu w akcji / Jill Murphy
Tytuł: Fatalna czarownica Tom 2 Znowu w akcji
Autor: Jill Murphy
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo RM BoNoBo, 2018
102, [2] strony
Format: 14,5/20 cm
ISBN: 9788377739723
Masa: 230 g
Książka jest w idealnym stanie, jest nowa.
Data wystawienia: 14.07.2020
Ald.
Giuseppe Verdi "Aida" Opera w 4 aktach / Praca zbiorowa
Tytuł: Giuseppe Verdi "Aida" Opera w 4 aktach
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Bydgoszcz : Państwowa Opera w Bydgoszczy, 1985
strony są nienumerowane
Format: 20,5/20 cm
Masa: 80 g
Data wystawienia: 06.11.2021 r.
Program jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Mazury : Przewodnik dla aktywnych / Praca zbiorowa
Tytuł: Mazury : Przewodnik dla aktywnych
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : Geo Center, 1997
226 stron
Format: 14,5/25 cm
ISBN: 8371294859
Masa: 540 g
Data wystawienia: 14.10.2017 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Raport o książce akademickiej / Jolanta Walewska
Tytuł: Raport o książce akademickiej
Autor: Jolanta Walewska
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Biblioteka Analiz, 2001
100, [1] stron
Format: 20,5/14,5 cm
ISBN: 8391540901
Masa: 170 g
Data wystawienia: 31.08.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Żeglarz : Komedia w trzech aktach / Jerzy Szaniawski
Tytuł: Żeglarz : komedia w trzech aktach
Autor: Jerzy Szaniawski
Wydanie: IV
Nakład: 150 350 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1984
110, [2] stron
Format: 11,5/16 cm
ISBN: 83-03-00698-3
Masa: 84 g
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, poza tym żadnych śladów użytkowania.
Data wystawienia: 24.07.2021
Ald.
Jedynkowe systemy aksjomatyczne / Leon Gumański
Tytuł: Jedynkowe systemy aksjomatyczne
Autor: Leon Gumański
Towarzystwo Naukowe w Toruniu
Wydanie: I
Nakład: 600 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Toruń : Państwowe Wydawnictwo Naukowe Oddział w Łodzi, 1964
75 stron
Format: 24 / 17 cm
Seria: Prace Wydziału Filologiczno-Filozoficznego Tom XV Zeszyt 1
Stan: bardzo dobry
Prawo karne : Akty podstawowe / Miłosz Borowski (oprac.)
Tytuł: Prawo karne : Akty podstawowe : Stan prawny: wrzesień 1998
Opracowanie: Miłosz Borowski
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Katowice : gall Wydawnictwo Prawnicze, 1998
473 strony
Format: 13,5/20,5 cm
ISBN: 8387178195
Masa: 540 g
Data wystawienia: 13.09.2020 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Akademia przedszkolaka Starożytność / Brak autora
Tytuł: Akademia przedszkolaka Starożytność : Zabawy-ćwiczenia-łamigłówki
Brak autora
Tłumaczenie: Piotr Rosikoń
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo SBM, 2011
47, [1] stron
Format: 21,5/27,5 cm
ISBN: 9788376322865
Masa: 390 g
Data wystawienia: 29.04.2021 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, zawiera ilustracje w tekście, na stronie tytułowej jest dedykacja dla byłego właściciela.
mar
Różne zwierzęta / Igor Akimuszkin, Nikita Czaruszyn
Tytuł: Różne zwierzęta
Autor: Igor Akimuszkin, Nikita Czaruszyn
Przełożyła: Barbara Górna
Adres wydawniczy: Moskwa : Wydawnictwo Progress, 1982
strony są nienumerowane
Format: 28/22 cm
Masa: 90 g
Data wystawienia: 03.09.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, ostatnia kartka jest trochę porysowana.
mar
Sprawozdania z czynności i prac / Polska Akademia Nauk
Tytuł: Sprawozdania z czynności i prac : Lipiec-grudzień 1953, Rok II Nr 2 / Polska Akademia
Redaktor Naczelny: Witold Wierzbicki
Nakład: 1 156 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1954
282, [6] strony
Format: 17,5/24,5 cm
Masa: 461 g
Data wystawienia: 10.09.2015 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, posiada nieaktualne pieczątki biblioteczne.
Joa
Polskie biblioteki akademickie w Unii Europejskiej
Tytuł: Konferencja na temat: Polskie biblioteki akademickie w Unii Europejskiej, Łódź, 23-25 czerwca 2004 r. Materiały Konferencyjne Suplement
Biblioteka Główna Politechniki Łódzkiej
Adres wydawniczy: Łódź : Biblioteka Główna Politechniki Łódzkiej, 2004
67, [1] stron
Format: 20,5 / 14,5 cm
ISBN: 8390030214
Książka jest w bardzo dobrym stanie, posiada nieaktualne naklejki biblioteczne.
Obrazy olejne i akwarele Jana Matejki / Edward Łepkowski
Tytuł: Obrazy olejne i akwarele Jana Matejki
Autor: Edward Łepkowski
Ilustrował Szymon Kobyliński
Wydanie: I
Nakład: 10 258 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1967
34, [2] strony tekstu + 35 stron tablic
Format: 24 / 17 cm
Książka jest w dobrym stanie, zawiera reprodukcje obrazów, lekko sfatygowana okładka,
Don Kichot : Ludwik A. Minkus : Balet w trzech aktach / Brak autora
Tytuł: Don Kichot : Ludwik A. Minkus : Balet w trzech aktach
Brak autora
Adres wydawniczy: Warszawa : Teatr Wielki, 1967
strony są nienumerowane
Format: 14,5/23,5 cm
Masa: 140 g
Data wystawienia: 26.10.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Moskiewska saga tom 3 : Więzienie i pokój / Wasilij Aksionow
Tytuł: Moskiewska saga tom 3 : Więzienie i pokój
Autor: Wasilij Aksionow
Przekład: Maria Putrament
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Amber, 1999
367, [1] stron
Format: 21/14 cm
ISSN: 8372452202
Masa: 440 g
Data wystawienia: 15.01.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Deutsch aktiv Neu : Ein Lehrwerk fur Erwachsene. Lehrbuch 1B
Tytuł: Deutsch aktiv Neu : Ein Lehrwerk fur Erwachsene. Lehrbuch 1B
Autorzy: Gerd Neuner, Theo Scherling, Reiner Schmidt und Heinz Wilms
Adres wydawniczy: Warszawa - Berlin, Munchen : Langenscheidt, 1996
128 stron
Format: 28,5 / 20,5 cm
ISBN: 83-7141-185-5
Książka jest w stanie idealnym, jak nowa, posiada tylko nieaktualne pieczątki gdyż została wycofana ze zbiorów bibliotecznych.
Przebieranki z marzeń : Aksamitny płaszcz / Jenny Oldfield
Tytuł: Przebieranki z marzeń : Aksamitny płaszcz
Autor: Jenny Oldfield
Ilustracje: Artful Doodlers
Przekład: Małgorzata Bortnowska
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Zielona Sowa, 2009
111, [4] stron
Format: 13/20 cm
ISBN: 9788376232461
Masa: 220 g
Data wystawienia: 08.10.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście i wycinankę.
mar
Świetna książka z wycinanka w środku dla małych dzieci, doskonała zabawa dla dziewczynek.
9,45 zł
Cena regularna:
18,90 zł
Fryderyk Schiller : Don Carlos : Tragedia w 4 aktach / Brak autora
Tytuł: Fryderyk Schiller : Don Carlos : Tragedia w 4 aktach
Brak autora
Adres wydawniczy: Bydgoszcz : Państwowe Teatry Ziemi Pomorskiej, 1957
11, [5] stron
Format: 15/20,5 cm
Masa: 50 g
Data wystawienia: 21.01.2021 r.
Program jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, tylna okładka jest oderwana od grzbietu, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Nowoczesny podręcznik szkolny i akademicki / Leon Lej (red.)
Tytuł: Nowoczesny podręcznik szkolny i akademicki
Redakcja: Leon Lej
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, 1977
174 strony
Format: 17,5/24,5 cm
Nakład: 1 080 egzemplarzy
Masa: 290 g
Data wystawienia: 22.02.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Ludzie w akwarium / Tomasz Staliński (Stefan Kisielewski)
Tytuł: Ludzie w akwarium
Autor: Tomasz Staliński (Stefan Kisielewski)
Adres wydawniczy: Szczecin : Wydawnictwo Suplement, 1981
147 stron
Format: 21/14,5 cm
Masa: 150 g
Data wystawienia: 08.10.2015
Książka jest w dobrym stanie, zawiera kilka pieczątek.
AM
Kodeks pracy aktualny stan prawny styczeń 1999 / brak autora
Tytuł: Kodeks pracy aktualny stan prawny styczeń 1999 : Wraz z indeksem rzeczowym
Wydanie: III
Adres wydawniczy: Brak miasta wydania : Wydawnictwo C.H. Beck, 1999
128 stron
Format: 12/17 cm
ISBN: 83-7110-996-2
Masa: 150 g
Data wystawienia: 18.12.2017 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
an
Sprawozdania z czynności i prac : 1955 / Polska Akademia Nauk
Tytuł: Sprawozdania z czynności i prac : styczeń-czerwiec 1955, Rok III Nr 4 : Polska Akademia Redaktor Naczelny: Janusz Lech Jakubowski
Nakład: 1 353 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1955
304 stron
Format: 17/24 cm
Masa: 439 g
Data wystawienia: 10.09.2015 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, posiada nieaktualne pieczątki biblioteczne.
Joa
Tajne akta S. Smoleńsk, MH-17 i wojna Putina na Ukrainie / Jurgen Roth
Tytuł: Tajne akta S. Smoleńsk, MH-17 i wojna Putina na Ukrainie
Autor: Jurgen Roth
Przekład: Ewa Stefańska
Adres wydawniczy: Poznań : Zysk i S-ka, 2015
Wydanie: I
319, [1] stron
Format: 14,5/20,5 cm
Masa: 368 g
ISBN: 9788377856918
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę ze skrzydełkami. Wewnątrz bez zastrzeżeń.
Data wystawienia: 14.07.2025r
Asi.
Hodowla rybek akwariowych (Аквариумное рыбоводство) / M. N. Ilin
Tytuł: Hodowla rybek akwariowych
Tytuł oryginalny: Аквариумное рыбоводство
Autor: M. N. Ilin
Adres wydawniczy: Moskwa, Izdatelstwo Moskowckewo Uniwiersitieta, 1977
398, [2] stron
Nakład: 100 000
Format: 22 / 14,5 cm
Masa: 515 g
Data wystawienia: 29.03.2017
Książka jest w stanie bardzo dobrym, jak na książkę używaną. Posiada niewielkie zniekształcenia na brzegach twardej okładki. Ksiażka jest w języku rosyjskim.
An.
Tania : Aleksiej Arbuzow : Sztuka w 4 aktach , 8 odsłonach / Brak autora
Tytuł: Tania : Aleksiej Arbuzow : Sztuka w 4 aktach , 8 odsłonach
Brak autora
Tłumaczenie: Jadwiga i Stanisław Marczak-Oborscy
Adres wydawniczy: Bydgoszcz : Państwowe Teatry Ziemi Pomorskiej, 1955
7 stron
Format: 14,5/20,5 cm
Nakład: 2000 egzemplarzy
Masa: 40 g
Data wystawienia: 20.01.2021 r.
Program jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Komedie / Aleksander Fredro
Tytuł: Komedie Seria druga III
Autor: Aleksander Fredro
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1957
434, [4] strony + tablice
Format: 14/20 cm
Nakład: 15 205 egzemplarzy
Masa: 510 g
Data wystawienia: 24.01.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Komedie / Aleksander Fredro
Tytuł: Komedie Seria druga II
Autor: Aleksander Fredro
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1957
379, [4] strony + tablice
Format: 13,5/20 cm
Nakład: 15 205 egzemplarzy
Masa: 450 g
Data wystawienia: 24.01.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Lilla Weneda / Janusz Słowacki
Tytuł: Lilla Weneda : Tragedia w 5 aktach
Autor: Janusz Słowacki
Adres wydawniczy: Warszawa : " Książka i Wiedza", 1950
158, [2] stron
Format: 15/20,5 cm
Nakład: 15 500 egzemplarzy
Masa: 300 g
Data wystawienia: 18.04.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę nieznacznie sfatygowaną, wewnątrz pożółkłe kartki.Książka została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki
Asi
Moralność Pani Dulskiej / Gabriela Zapolska
Tytuł: Moralność Pani Dulskiej
Autor: Gabriela Zapolska
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Zielona Sowa, brak roku wydania
96 stron
Format: 14,3 / 20,3 cm
Masa: 112 g
ISBN: 83-86740-45-0
Książka jest w dobrym stanie, okładka jest nieznacznie sfatygowana. W środku książka jest w dobrym stanie, niektóre strony są lekko pozaginane.
Data wystawienia: 28.12.2021
Zos.
Śluby panieńskie czyli magnetyzm serca / Aleksander Fredro
Tytuł: Śluby panieńskie czyli magnetyzm serca
Autor: Aleksander Fredro
Opracowanie: Władysław Szyszkowski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Wrocław : Zakład Nrodowy im. Ossolińskich, 1953
215, [1] stron
Format: 15/21 cm
Nakład: 25 160 egzemplarzy
Seria: Nasza Biblioteka
Masa: 270 g
Data wystawienia: 25.10.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, naddarta, na stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela.
mar
Nie-Boska komedia / Zygmunt Krasiński
Tytuł: Nie-Boska komedia
Autor: Zygmunt Krasiński
Adres wydawniczy: Kraków : Zielona Sowa, 2000
82, [1] strony
Format: 14,5/20,5 cm
Masa: 107 g
ISBN: 8386740477
Książka jest w bardzo dobrym stanie, na stronie tytułowej pieczątka.
Data wystawienia: 18.03.2022
Jus.
Nie-Boska komedia. Lektura z opracowaniem / Zygmunt Krasiński
Tytuł: Nie-Boska komedia. Lektura z opracowaniem
Autor: Zygmunt Krasiński
Adres wydawniczy: Kraków : GREG, 2011
Wydanie: II rozszerzone i uzupełnione
113 stron
Format: 14,5/20,5 cm
Masa: 131 g
ISBN: 9788373271661
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma lekko sfatygowaną oprawę, na pierwszej stronie podpis byłego właściciela.
Data wystawienia: 18.03.2022
Jus.
Akt Końcowy Konferencji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie / Brak autora
Tytuł: Akt Końcowy Konferencji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie : Helsinki, 1 sierpnia 1975 r.
Brak autora
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1980
92, [3] stron
Format: 14,5/20,5 cm
Nakład: 50 000 egzemplarzy
Masa: 130 g
Data wystawienia: 26.03.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Akt erekcyjny gmachu Towarzystwa Naukowego w Toruniu z 17 maja 1881 roku
Tytuł: Akt erekcyjny gmachu Towarzystwa Naukowego w Toruniu z 17 maja 1881 roku
Autor:
Opracowanie graficzne Zygfryd Gardzielewski
Wydanie:
Nakład: 450 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Toruń : Towarzystwo Naukowe w Toruniu, 2000
10, [4] stron + faksymile
Format: 32,5 / 20 cm
ISBN: 83-87639-30-3
Stan: bardzo dobry
Drugi notatnik aktora / Jan Kreczmar
Tytuł: Drugi notatnik aktora
Autor: Jan Kreczmar
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1971
250, [2] stron + tablice
Format: 14,5/21,5 cm
Nakład: 5 255 egzemplarzy
Masa: 310 g
Data wystawienia: 18.08.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach.
Maja
Społeczeństwo Polskie wobec aktualnych problemów kraju
Tytuł: Społeczeństwo Polskie wobec aktualnych problemów kraju
Adres wydawniczy: Warszawa : Przedsiębiorstwo Wydawnicze LAM, 2002
65, [1] stron
Format: 17/23,5 cm
ISBN: 83-87065-41-2
Seria: Forum Spraw Publicznych
Masa: 136 g
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka.
Data wystawienia: 27.04.2019
Ald.
Książę niezłomny : Tragedia w trzech aktach / Calderon De La Barca
Tytuł: Książę niezłomny : Tragedia w trzech aktach
Autor: Calderon De La Barca
Przełożył: Juliusz Słowacki
Opracował: Mieczysław Brahmer
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo M. Kot, 1949
127, [1] stron
Format: 21/15,5 cm
Nakład: 10 300 egzemplarzy
Seria: Biblioteka Arcydzieł Poezji i Prozy Nr 31
Masa: 190 g
Data wystawienia: 24.10.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Kodeks podatnika Podstawowe ustawy i akty wykonawcze 1999
Tytuł: Kodeks podatnika Podstawowe ustawy i akty wykonawcze
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Infor, 1999
961, [7] stron
Format: 16/23,5 cm
ISBN: 83-87347-11-6
Masa: 867 g
Książka jest w dobrym stanie. Ma lekko sfatygowaną okładkę. Książka została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i posiada świadczące o tym pieczątki.
Data wystawienia: 16.08.2018
Ald.
Indeks aktorów i spektakli spotkań z teatrem jednego aktora we Wrocławiu, Toruniu i na Dolny Śląsku w latach 1966-2006 / Wiesław Geras, Karolina Michalska
Tytuł: Indeks aktorów i spektakli spotkań z teatrem jednego aktora we Wrocławiu, Toruniu i na Dolny Śląsku w latach 1966-2006
Autor: Wiesław Geras, Karolina Michalska
Adres wydawniczy: Wrocław : Wrocławskie Towarzystwo Przyjaciół Teatru, 2007
strony są nienumerowane
Format: 15,5/21 cm
ISBN: 9788387104573
Masa: 260 g
Data wystawienia: 27.06.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Świetna książka, zawiera indeks aktorów i spektakli , spotkań z teatrem jednego aktora we Wrocławiu, Toruniu i na Dolny Śląsku w latach 1966-2006, doskonała lektura dla pasjonatów teatru.
Kodeks karny wykonawczy z aktami wykonawczymi / Praca zbiorowa
Tytuł: Kodeks karny wykonawczy z aktami wykonawczymi : Stan prawny na dzień 6 września 1995 r. : Zbiór zawiera zamiany, które wchodzą w życie z dniem 20 listopada 1995 r.
Praca zbiorowa
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Gdańsk : LEX Wydawnictwo Prawnicze, 1995
172, [1] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 8386093897
Masa: 250 g
Data wystawienia: 13.09.2020 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Informacja Nr 34/82 Aktualny stan stosunków PRL-USA / Praca zbiorowa
Tytuł: Informacja Nr 34/82 Aktualny stan stosunków PRL-USA
Praca zbiorowa
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Główny Zarząd Polityczny WP, 1982
7 stron
Format: 20,5/15 cm
Masa: 40 g
Data wystawienia: 20.01.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Akty wykonawcze do kodeksu pracy : Znowelizowany kodeks pracy 1997
Tytuł: Akty wykonawcze do kodeksu pracy : Znowelizowany kodeks pracy
Adres wydawniczy: Warszawa: Polexpert, 1997
95, [1] stron
Format: 14,5 x 20,5 cm
ISBN: 83-86571-27-6
Masa: 131 g
Data wystawienia: 28.02.2015
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka.
Prawo dewizowe aktualny stan prawny 2. wydanie 2000 r. / Anna Tenerowicz (red.)
Tytuł: Prawo dewizowe aktualny stan prawny 2. wydanie 2000 r.
Redakcja: Anna Tenerowicz
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo C.B. Beck, 2000
24 strony
Format: 11,5/17 cm
ISBN: 83-7110-421-9
Masa: 70 g
Data wystawienia: 17.02.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zabrudzona.
mar
Informacja a aktualnych środkach ochrony drewna / Zygmunt Stramski
Tytuł: Informacja a aktualnych środkach ochrony drewna
Autor: Zygmunt Stramski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Centrum Usług Technicznego-Organizacyjnych Budownictwa, 1987
28 stron
Format: 20/14,5 cm
Masa: 60 g
Data wystawienia: 26.01.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Informacja o aktualnych środkach ochrony drewna / Zygmunt Stramski
Tytuł: Informacja o aktualnych środkach ochrony drewna
Autor: Zygmunt Stramski
Adres wydawniczy: Warszawa : Centrum Usług Techniczno-Organizacyjnych Budownictwa Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa, brak roku wydania
28 stron
Format: 14,5/20 cm
Masa: 60 g
Data wystawienia: 14.03.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Kodeks handlowy z aktami wykonawczymi : Stan prawny na dzień 1 stycznia 1994
Tytuł: Kodeks handlowy z aktami wykonawczymi : Stan prawny na dzień 1 stycznia 1994
Autor: opracował: Piotr Bielski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Gdańsk : Wydawnictwo Prawnicze LEX, 1994
207 stron
Format: 20,5x14,5 cm
ISBN: 83-86093-00-5
Masa: 264 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana.
Die Marquise von Brinvilliers : Roman nach Akten der Bastille / Paul Elgers
Tytuł: Die Marquise von Brinvilliers : Roman nach Akten der Bastille
Autor: Paul Elgers
Adres wydawniczy: Rudolstadt : Greifenverlag, 1978
431, [1] stron
Format: 12,5/19,5 cm
Masa: 391 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, jest napisana w języku niemieckim.
Data wystawienia: 20.08.2019
Ald.
Aktywne przeciw osteoporozy / Renate Langenscheidt, Patricia Watkin
Tytuł: Aktywne przeciw osteoporozy
Autor: Renate Langenscheidt, Patricia Watkin
Tłumaczenie: Anna Zaczek
Adres wydawniczy: Warszawa : Oficyna Wydawnicza Alma-Press, 1994
151, [8] stron
Format: 12,5/19,5 cm
ISBN: 8370201881
Seria: Zdrowie i Medycyna
Masa: 180 g
Data wystawienia: 22.10.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Tadeusz Pawlikowski i jego krakowscy aktorzy / Adam Grzymała Siedlecki
Tytuł: Tadeusz Pawlikowski i jego krakowscy aktorzy
Autor: Adam Grzymała Siedlecki
Wydanie: I
Nakład: 3 283 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1971
427, [5] stron + tablice
Format: 12,5/20 cm
Masa: 466 g
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach.
Abelard i Heloiza : Korespondencja sceniczna w dwóch aktach / Ronald Duncan
Tytuł: Abelard i Heloiza : Korespondencja sceniczna w dwóch aktach
Autor: Ronald Duncan
Spolszczył Jerzy S. Sito
Wstępem opatrzył Olgierd Adrian Wojtasiewicz
Ilustrował i opracował graficznie Wiesław Rosocha
Wydanie: I
Nakład: 5 320 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : "Czytelnik", 1980
118, [3] strony + tablice
Format: 17/24 cm
ISBN: 83-07-00055-6
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną oprawę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach i w tekście.
Przekład listów miłosnych syna rycerza i siostrzenicy paryskiego kanonika.
Joa
Księżniczka czardasza : Operetka w 3 aktach : Emmerich Kalman / Praca zbiorowa
Tytuł: Księżniczka czardasza : Operetka w 3 aktach : Emmerich Kalman
Adres wydawniczy: Bydgoszcz : Opera i Operetka, 1968
23, [1] stron
Format: 20/10 cm
Masa: 70 g
Data wystawienia: 23.09.2019 r.
Program jest w dobrym, jak na używany, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Nowe prawo budowlane : objaśnienia : akty prawne / Stanisław Jędrzejewski
Tytuł: Nowe prawo budowlane : objaśnienia : akty prawne
Autor: Stanisław Jędrzejewski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Toruń : Comer, 1995
369, [6] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 83-85149-18-X
Seria: Prawo
Masa: 417 g
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka. Książka została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i posiada świadczące o tym pieczątki.
Data wystawienia: 05.04.2019
Ald.
Wszystko o podatkach, rachunkowości i finansach w 2008 roku : Wybrane akty prawne
Tytuł: Wszystko o podatkach, rachunkowości i finansach w 2008 roku : Wybrane akty prawne
Autor: Czesław Sławski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Gorzów Wielkopolski : Wydawnictwo Podatkowe Gofin, 2008
788, [2] stron
Format: 17 x 24 cm
ISBN: 83-89056-23-8
Seria: Biblioteka podatnika
Masa: 1159 g
Data wystawienia: 04.01.2015
Książka jest w bardzo dobrym stanie. Książka została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i posiada świadczące o tym pieczątki.
Państwowy Teatr Polski w Poznaniu : Sezon 1948/49 : Seans Komedia w 3 aktach / Brak autora
Tytuł: Państwowy Teatr Polski w Poznaniu : Sezon 1948/49 : Seans : Komedia w 3 aktach
Brak autora
Adres wydawniczy: Poznań : "Merkuriusz" Wydawnictwa-Reklamy-Zlecenia, 1949
4 stron
Format: 15/20,5 cm
Masa: 50 g
Data wystawienia: 21.02.2019 r.
Program teatralny jest w dobrym, jak na używany, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Okno Zbyszka Cybulskiego. Brulion z życia aktora filmowego XX w. / Jerzy Afanasjew
Tytuł: Okno Zbyszka Cybulskiego. Brulion z życia aktora filmowego XX w.
Autor: Jerzy Afanasjew
Projekt okładki i strony tytułowej: Stefan Drobner
ISBN: 83-218-0136-6
Nakład: 10 000 egz.
Adres wydawniczy: Łódź: Wydawnictwo Łódzkie, 1970
325, [3] stron
Format: 19,2 / 12,3 cm
Masa: 350 g
Data dodania: 15.07.2025 r.
Książka jest w stanie dobrym, jak na książkę używaną. Oprawiona jest w miękką okładkę. W książce jest wiele czarno-białych zdjęć.
An.
Państwowy Teatr Lalki i Aktora "Baj Pomorski" w Toruniu 1945-1985 / Jerzy Rochowiak
Tytuł: Państwowy Teatr Lalki i Aktora "Baj Pomorski" w Toruniu 1945-1985
Autor: Jerzy Rochowiak
Toruńskie Towarzystwo Kultury
Opracowanie graficzne Zygfryd Gardzielewski
Nakład: 2000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Toruń : Wydano na zlecenie PTLiA "Baj Pomorski", 1985
69, [1] stron tekstu + 50 stron ilustracji
Format: 22 / 20,5 cm
Książka jest w bardzo dobrym stanie, posiada obwolutę, zawiera liczne czarno-białe ilustracje.
Aktywność ruchowa w praktyce umacniania zdrowia osób dorosłych / Henryk Kuński
Tytuł: Aktywność ruchowa w praktyce umacniania zdrowia osób dorosłych
Autor: Henryk Kuński
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich, 1984
28, [2] stron
Format: 15/20,5 cm
Nakład: 300 075 egzemplarzy
Masa: 60 g
Data wystawienia: 14.11.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zabrudzona, strony są pożółkłe.
mar
Świetna książka, dotyczy aktywności ruchowej w praktyce umacniania zdrowia osób dorosłych.
Kodeks pracy aktualny stan prawny styczeń 1999 / brak autora [uszkodzony dolny prawy róg]
Tytuł: Kodeks pracy aktualny stan prawny styczeń 1999 : Wraz z indeksem rzeczowym
Wydanie: III
Adres wydawniczy: Brak miasta wydania : Wydawnictwo C.H. Beck, 1999
128 stron
Format: 12/17 cm
ISBN: 83-7110-996-2
Masa: 150 g
Data wystawienia: 18.12.2017 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zabrudzona i cały dolny prawy róg jest obcięty (okładka i kartki).
an
Akty normatywne : Regulujące działalność Zespołu Rzeczoznawców Budowlanych / Brak autora
Tytuł: Akty normatywne : Regulujące działalność Zespołu Rzeczoznawców Budowlanych
Brak autora
Adres wydawniczy: Warszawa : Sigma, 1979
92, [1] strony
Format: 14,5/20,5 cm
Masa: 150 g
Data wystawienia: 14.08.2017 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest trochę zabrudzona, na okładce i stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela.
mar
Akta stanów Prus Królewskich Tom VIII (1520-1526) / wydali Marian Biskup i Irena Janosz-Biskupowa
Tytuł: Akta stanów Prus Królewskich Tom VIII (1520-1526)
Wydali Marian Biskup i Irena Janosz-Biskupowa
Towarzystwo Naukowe w Toruniu
Adres wydawniczy: Warszawa-Toruń : Instytut Historii Nauki, Oświaty i Techniki PAN, Towarzystwo Naukowe w Toruniu, 1993
468 stron
Format: 24 / 17 cm
ISBN: 83-900891-7-3
ISSN: 0082-5506
Seria: Fontes 77
Książka jest w bardzo dobrym stanie.
Instrukcja gospodarowania składnikami aktywów trwałych / Ewa Chrzanowska, Ewa Eljasiak
Tytuł: Instrukcja gospodarowania składnikami aktywów trwałych
Autorzy: Ewa Chrzanowska, Ewa Eljasiak
Adres wydawniczy: Gdańsk : Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Kadr, 2002
67, [1] stron
Format: 14,5/20 cm
ISBN: 83-71875-86-X
Masa: 104 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka. Książka została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i posiada świadczące o tym pieczątki.
Data wystawienia: 06.05.2019
Ald.
Powroty znaczeń : aktualizacje tradycji kulturowych w literaturze macedońskiej po 1945 roku
Tytuł: Powroty znaczeń : aktualizacje tradycji kulturowych w literaturze macedońskiej po 1945 roku
Autor: Lech Miodyński
Wydanie: I
Nakład: 300 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Katowice : Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego, 1999
243, [1] strony
Format: 24 / 17 cm
ISBN 83-226-0858-6
ISSN 0208-6336
Seria Prace Naukowe Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach nr 1768
Książka jest w bardzo dobrym stanie, posiada nieaktualne pieczątki. Ślady zagięć na dolnym narożniku przedniej okładki.
Prawno-ekonomiczne podstawy przekształceń własnościowych polskiej gospodarki : Akty prawne 2
Tytuł: Prawno-ekonomiczne podstawy przekształceń własnościowych polskiej gospodarki : Akty prawne
Adres wydawniczy: Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości
133, [1] strony
Format: 14,5 x 20,5 cm
Masa: 192 g
Data wystawienia: 09.01.2015
Książka jest w bardzo dobrym stanie. Nieznacznie sfatygowana okładka. Książka została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i posiada świadczące o tym pieczątki.
Aktualne problemy badawczo-rozwojowe budownictwa : Konstrukcje betonowe : referaty 2 / brak autora
Tytuł: Aktualne problemy badawczo-rozwojowe budownictwa : Konstrukcje betonowe : referaty 2, Gliwice 1987 Krynice : XXXIII Konferencja Naukowa Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN i Komitetu Nauki PZITB
Adres wydawniczy: Gliwice-Krynica : Brak nazwy wydawnictwa, 1987
224 strony
Format: 17,5/24,5 cm
Masa: 430 g
Data wystawienia: 27.11.2015 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Teatr Wielki w Poznaniu Kraina uśmiechu : romantyczna operetka w trzech aktach, czterech odsłonach
Tytuł: Kraina uśmiechu : Romantyczna operetka w trzech aktach, czterech odsłonach
Brak autora
Adres wydawniczy: Poznań : Teatr Wielki, brak roku wydania
strony są nienumerowane
Format: 21/15 cm
Masa: 30 g
Data wystawienia: 06.06.2019 r.
Broszura jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Tobie Maryjo zawierzam Część druga Akty zawierzenia Matce Bożej 1982-1988 / Jan Paweł II, Arturo Mari (zdjęcia)
Tytuł: Tobie Maryjo zawierzam Część druga Akty zawierzenia Matce Bożej 1982-1988
Autor: Jan Paweł II
Zdjęcia Arturo Mari
Adres wydawniczy: Bergamo : Wydawnictwo VELAR, 1989
173, [4] strony
Format: 23/30 cm
Masa: 880 g
Książka jest w dobrym stanie, jest wydrukowana na papierze kredowym, zawiera kolorowe ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 19.04.2025
Ald.
Prawo o publicznym obrocie papierami wartościowymi : Akty wykonawcze objśnienia / Tadeusz Fijałkowski (oprac.)
Tytuł: Prawo o publicznym obrocie papierami wartościowymi : Akty wykonawcze objśnienia : Tematy obowiązujące na egzaminach, regulain giełdy, działalność maklerska, ustawa o obligacjach : Stan prawny na dzień 1 marca 1995 r.
Zebrał i opracował: Tadeusz Fijałkowski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Biuro Serwisu Wydawniczego "MINIPRESS", 1995
320 stron
Format: 15/20,5 cm
ISBN: 83-90038-4-8
Masa: 380 g
Data wystawienia: 23.12.2015 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, pierwsza kartka jest oderwana.
mar
Samuraje, Kobiety i Aktorzy. Drzeworyty japońskie Ukiyo-E w zbiorach Muzeum Okręgowego w Toruniu / Katarzyna Paczuska
Tytuł: Samuraje, Kobiety i Aktorzy. Drzeworyty japońskie Ukiyo-E w zbiorach Muzeum Okręgowego w Toruniu
Autor: Katarzyna Paczuska
Adres wydawniczy: Toruń : Muzeum Okręgowe w Toruniu, 2007
76 stron
Format: 25 / 17,5 cm
ISBN: 978-83-60324-10-3
Masa: 276 g
Stan: bardzo dobry (nowa). Książka wydrukowana na papierze powlekanym (kredowym), zawiera wiele kolorowych reprodukcji.
Data wystawienia: 21.11.2015
Ald.
Akta wizytacji generalnej Diecezji Inflanckiej i Kurlandzkiej czyli Piltyńskiej z 1761 roku / wydał Stanisław Litak
Tytuł: Akta wizytacji generalnej Diecezji Inflanckiej i Kurlandzkiej czyli Piltyńskiej z 1761 roku
Wydał Stanisław Litak
Towarzystwo Naukowe w Toruniu
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Toruń : Towarzystwo Naukowe w Toruniu, 1998
334, [1] strony
Format: 24 / 17 cm
ISBN: 83-87639-13-3
ISSN: 0082-5506
Seria: Fontes 86
Książka jest w bardzo dobrym stanie.
"Młyn" komedia w trzech aktach Lope de Vega / Państwowe Teatry Ziemi Pomorskiej w Bydgoszczy Scena w Toruniu [program teatralny]
Tytuł: "Młyn" komedia w trzech aktach Lope de Vega
Brak autora
Adres wydawniczy: Bydgoszcz : Państwowe Teatry Ziemi Pomorskiej, 1956
11, [1] stron
Format: 20,5/14,5 cm
Masa: 50 g
Data wystawienia: 24.06.2019 r.
Program teatralny jest w dobrym, jak na używany, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
известия министерства науки республики Казахстан 1997 [Aktualności Ministerstwa Nauki Republiki Kazachstanu 1997]
Tytuł: известия министерства науки республики Казахстан 1997 [Aktualności Ministerstwa Nauki Republiki Kazachstanu 1997]
Adres wydawniczy: Ałmaty, Wydawnictwo Fylym, 1997
Nakład: 400 egzemplarzy
91, [4] strony
Format: 24/17 cm
Masa: 156 g
Data wystawienia: 20.01.2017
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieco sfatygowana i przybrudzona. Książka napisana w języku rosyjskim.
Wykaz aktualnych przepisów prawnych przydatnych biegłym rewidentom oraz służbom finansowo-księgowym / Dorota Szewczak
Tytuł: Wykaz aktualnych przepisów prawnych przydatnych biegłym rewidentom oraz służbom finansowo-księgowym
Autor: Dorota Szewczak
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, 2001
160 stron
Format: 17/24 cm
ISBN: 83-7228-059-2
Masa: 242 g
Książka jest w dobrym stanie. Ma lekko sfatygowaną okładkę. Książka została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i posiada świadczące o tym pieczątki.
Data wystawienia: 17.06.2019
Ald.
Stanisław Moniuszko "Straszny Dwór" : opera w czterech aktach : Teatr Wielki / [red. progr. Zbigniew Krawczykowski ; oprac. graf. Stanisław Töpfer]
Tytuł: Straszny dwór
Redakcja Zbigniew Krawczykowski
Wydanie: III
Nakład: 15 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Teatr Wielki w Warszawie, brak roku wydania
strony nienumerowane
Format: 15/24 cm
Masa: 191 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 13.06.2018
Ald.
Niektóre aktualne problemy chemicznego i mechano-chemicznego niszczenia metali / redaktor naukowy: Zuzanna Śmiałowska
Tytuł: Niektóre aktualne problemy chemicznego i mechano-chemicznego niszczenia metali
Redaktor naukowy: Zuzanna Śmiałowska
Nakład: 520 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich-Wydawnictwo, 1975
397 stron
Format: 14,5/20,5 cm
Masa: 472 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana, zawiera ilustracje w tekście, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
Data wystawienia: 12.11.2018
Ald.
Aktualne problemy badawczo-rozwojowe budownictwa : Technologia i Organizacja Budownictwa : Referaty 5, Gliwice 1987 Krynica / praca zbiorowa
Tytuł: Aktualne problemy badawczo-rozwojowe budownictwa : Technologia i Organizacja Budownictwa : Referaty 5, Gliwice 1987 Krynica : XXXIII Konferencja Naukowa Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN i Komitetu Nauki PZITB
Adres wydawniczy: Gliwice-Krynica : Brak nazwy wydawnictwa, 1987
126stron
Format: 17,5/24,5 cm
Masa: 260 g
Data wystawienia: 26.11.2015 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Kodeks pracy po nowelizacji z dnia 2 lutego 1996 r. Przepisy związkowe wykaz aktów wykonawczych skorowidz haseł / Janusz Szymański, Robert Pietrzak (oprac.)
Tytuł: Kodeks pracy po nowelizacji z dnia 2 lutego 1996 r. Przepisy związkowe wykaz aktów wykonawczych skorowidz haseł
Opracowanie: Janusz Szymański, Robert Pietrzak
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : TWIGGER, 1996
305 stron
Format: 15/20 cm
ISBN: 83-85946-51-9
Masa: 370 g
Data wystawienia: 14.10.2015 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
mar
Wykaz podstawowych aktów prawnych, instrukcji i wytycznych oraz literatury technicznej i publikacji dotyczących ochrony budowli przed korozją / M. Meller
Tytuł: Wykaz podstawowych aktów prawnych, instrukcji i wytycznych oraz literatury technicznej i publikacji dotyczących ochrony budowli przed korozją
Autor: M. Meller
Adres wydawniczy: Bydgoszcz, 1972
40 stron
Format: 22,5/16 cm
Masa: 50 g
Data wystawienia: 20.12.2015
Książka jest w dobrym stanie, okładka lekko sfatygowana.
AM
Szkoła Kobiet. Komedyia w pięciu aktach z francuzkiej, Moliera przerobiona 1781. Premiera Teatr im. W. Horzycy w Toruniu / Dyrektor i Kierownik Artystyczny: Hugon Moryciński
Tytuł: Szkoła Kobiet. Komedyia w pięciu aktach z francuzkiej, Moliera przerobiona 1781. Premiera Teatr im. W. Horzycy w Toruniu
Dyrektor i Kierownik Artystyczny: Hugon Moryciński
Kierownik Literacki: Jerzy Niesiobędzki
Adres Wydawniczy: Toruń : Teatr im. W. Horzycy, 1968 [Nr 50/71]
19, [1] stron
Format: 10 / 18,8 cm
Masa: 20 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka jest sfatygowana, zabrudzona i popisana zielonym długopisem. W środku książka jest w dobrym stanie, posiada liczne czarno-białe ilustracje w tekście. Niektóre strony są zabrudzone, pozaginane.
Data wystawienia: 13.12.2021
Zos.
Postępy techniki wysokich napięć Zeszyt 4. Aktualne zagadnienia techniki wysokich napięć. Osiągnięcia Ośrodka Warszawskiego / Komitet Elektrotechniki Polskiej Akademii Nauk
Tytuł: Aktualne zagadnienia techniki wysokich napięć. Zeszyt 4. Osiągnięcia Ośrodka Warszawskiego
Komitet Elektrotechniki Polskiej Akademii Nauk
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1965
635, [1] stron
Format: 17,1 / 24,6 cm
Masa: 1280 g
Książka jest w dobrym stanie, obwoluta jest porozdzierana, sfatygowana, popisana ołówkiem. W środku książka jest w dobrym stanie, posiada liczne ilustracje i wykresy w tekście. Niektóre strony są popisane, przybrudzone. Książka posiada nieaktualne pieczątki z Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu.
Data wystawienia: 07.12.2021
Zos.
Prawo 1. U podstaw określenia stanowiska parlamentu w systemie organów klasowego panowania / K. Biskupski, 2. Zakres aktu ustawodawczego / Z. Izdebski, 3. Z zagadnień techniki parlamentarnej / A. Mycielski
Tytuł: Prawo 1
1. U podstaw określenia stanowiska parlamentu w systemie organów klasowego panowania K. Biskupski,
2. Zakres aktu ustawodawczego Z. Izdebski,
3. Z zagadnień techniki parlamentarnej A. Mycielski
Nakład: 320 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Toruń : Wydawnictwo Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, 1961
157 stron
Format: 20,5/14,5 cm
Seria: Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
Masa: 220 g
Data wystawienia: 18.07.2015
Książka jest w dobrym stanie, na stronie tytułowej pieczątka świadcząca o wycofaniu ze zbiorów bibliotecznych.
Ald.
Odpowiedzialność za przestępstwa i wykroczenia skarbowe : komentarz, orzecznictwo SN, akty normatywne, pełny tekst ordynacji podatkowej / Krystyna Sitkowska, Ryszard A. Stefański, Tadeusz Stępień
Tytuł: Odpowiedzialność za przestępstwa i wykroczenia skarbowe : komentarz, orzecznictwo SN, akty normatywne, pełny tekst ordynacji podatkowej
Autorzy: Krystyna Sitkowska, Ryszard A. Stefański, Tadeusz Stępień
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Agencja Wydawnicza CB Andrzej Zasieczny, [1996]
390, [4] stron
Format: 24/17 cm
ISBN: 83-86245-14-X
Książka jest w bardzo dobrym stanie, lekko sfatygowana okładka.
Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej : Kodeks Cywilny, kodeks postępowania cywilnego, Kodeks rodzinny i opiekuńczy, Prawo prywatne międzynarodowe, Akty wykonawcze, komentarz, orzecznictwo sądowe / Tomasz Fijałkowski
Tytuł: Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej : Kodeks Cywilny, kodeks postępowania cywilnego, Kodeks rodzinny i opiekuńczy, Prawo prywatne międzynarodowe, Akty wykonawcze, komentarz, orzecznictwo sądowe : Stan prawny na 15 września 2003 z uwzględnieniem przepisów wchodzących w życie z dniem 1 stycznia 2004 r.
Autor: Tomasz Fijałkowski
Wydanie: V
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Artman, 2003
656 stron
Format: 17,5/24,5 cm
ISBN: 8387206369
Masa: 1140 g
Data wystawienia: 29.05.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
mar
Akty prawne. Stan prawny na 1 stycznia 2019 r. [Ordynacja podatkowa, Ustawa o podatku od towarów i usług,...]
Tytuł: Akty prawne. Stan prawny na 1 stycznia 2019 r. Ordynacja podatkowa, ustawa o podatku od towarów i usług, ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawa o podatkach i opłatach lokalnych
Adres wydawniczy: Warszawa : Stowarzyszenie Księgowych w Polsce - Zarząd główny w Warszawie. Instytut certyfikacji zawodowej księgowych, 2019
Nakład: 30 000+25 egzemplarzy
488 stron
Format: 20,8 / 29,6 cm
Masa: 1260 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka jest lekko sfatygowana. Niektóre strony i blok książki są przybrudzone.
ISBN: 978-83-7228-461-7
Data wystawienia: 22.04.2022
Zos.
Interpretacje i szkoła
Tytuł: Interpretacje i szkoła
Autor:
Pod redakcją Anny Opackiej
Wydanie: I
Nakład: 250 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Katowice : Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego, 2000
116 stron
Format: 24 / 17 cm
ISBN: 83-226-0999-X
ISSN: 0239-6432
Seria Skrypty Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach Nr 569
Stan: bardzo dobry (nowa)
Szkoła muzyczna / John Updike
Tytuł: Szkoła muzyczna
Autor: John Updike
Przełożył: Henryk Krzeczkowski
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1969
204, [4] strony
Format: 12,5/18,5 cm
Nakład: 20 290 egzemplarzy
Masa: 250 g
Data wystawienia: 30.12.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach (obwoluta).
mar
Świetne opowiadania amerykańskiego pisarza.
Szkoła Robinsonów / Juliusz Verne
Tytuł: Szkoła Robinsonów
Autor: Juliusz Verne
Redaktor Edyta Wygonik
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Zielona Sowa, 2001
149, [3] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 83-7220-305-9
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana, zawiera ilustracje w tekście.
Zbiorcza szkoła gminna /Jerzy Wołczyk
Tytuł: Zbiorcza szkoła gminna
Autor: Jerzy Wołczyk
Wydanie: I
Nakład: 15 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1974
128, [8] stron
Format: 10,5x18 cm
Seria: Młodzież, Nauczyciel, Społeczeństwo
Masa: 100 g
Książka jest w dobrym stanie, nieznacznie sfatygowana okładka, książka została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
Szkoła i dziecko/ John Dewey
Tytuł: Szkoła i dziecko
Autor: John Dewey
Przełożyła: Helena Błeszyńska
Adres wydawniczy: Warszawa : Biblioteka Dzieł Naukowych, 1933
165, [1] stron
Format: 13/18,5 cm
Masa: 195 g
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma twardą oprawę, nieznacznie sfatygowaną.
Data wystawienia: 29.08.2017
Ald.
Szkoła dla narzeczonych / Praca zbiorowa
Tytuł: Szkoła dla narzeczonych
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : Młodzieżowa Agencja Wydawnicza, brak roku wydania
31, [2] stron
Format: 17,5/23,5 cm
Nakład: 200 300 egzemplarzy
Masa: 70 g
Data wystawienia: 05.06.2021 r.
Książka / broszura jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Włoska szkoła gotowania / Brak autora
Tytuł: Włoska szkoła gotowania : Sprawdzone porady, podstawowe techniki
Brak autora
Przekład: Małgorzata Surowiak-Larceri
Adres wydawniczy: Warszawa : Bauer-Weltbild Media, 2008
80 stron
Format: 27,5/21,5 cm
ISBN: 9788374046824
Seria: Klub Dla Ciebie
Masa: 330 g
Data wystawienia: 18.12.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Szkoła, nauczyciel, wychowanie / Henryk Jabłoński
Tytuł: Szkoła, nauczyciel, wychowanie
Autor: Henryk Jabłoński
Wydanie I
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Nasza Księgarnia", 1972
305, [1] stron
Format: 21/15 cm
Masa: 580 g
Książka jest w dobrym stanie, posiada sfatygowaną obwolutę oraz przykurzone strony. Poza tym brak innych widocznych śladów użytkowania. Zawartość nienaruszona.
Data wystawienia: 09.12.2021
Ale.
Szkoła dla blondynek / Kieran Scott
Tytuł: Szkoła dla blondynek
Autor: Kieran Scott
Przełożył Rafał Śmietana
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Znak, 2006
297, [2] stron
Format: 20,5 / 14,5 cm
ISBN: 83-240-0695-8
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ślad zagięcia na tylnej okładce i kilku ostatnich stronach.
Szkoła modlitwy : Podręcznik / Grażyna Wilczyńska (red.)
Tytuł: Szkoła modlitwy : Podręcznik
Redakcja: Grażyna Wilczyńska
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Światło-Życie, 2007
184, [1] strony
Format: 20,5/14,5 cm
ISBN: 9788329238696
Masa: 260 g
Data wystawienia: 20.03.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Leśna szkoła strzelca kaktusa / Wiktor Zawada
Tytuł: Leśna szkoła strzelca kaktusa
Autor: Wiktor Zawada
Wydanie: IV
Adres wydawniczy: Lublin : Wydawnictwo Lubelskie, 1989
279, [1] stron
Format: 14,5/21 cm
ISBN: 8322205597
Nakład: 29 300 egzemplarzy
Masa: 320 g
Data wystawienia: 11.01.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Szkoła uczuć. T.1-2 / Gustaw Flaubert
Tytuł: Szkoła uczuć. T.1-2
Autor: Gustaw Flaubert Przełożyła Aniela Micińska
Wydanie: III
Nakład: 50 290 egzemplarzy (T. 1 i 2)
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1974
280, [1] stron (T.1) ; 213, [1] stron (T.2)
Format: 11x18x3,5 cm
Masa: 190 g (T.1) ; 150 g (T.2)
Data wystawienia: 07.11.2025
Książki są w dobrym stanie, mają nieznacznie sfatygowane okładki.
an
Szkoła uczuć : dzieje pewnego młodzieńca / Gustaw Flaubert
Tytuł: Szkoła uczuć : dzieje pewnego młodzieńca
Autor: Gustaw Flaubert
Przełożyła Aniela Micińska
Wydanie: IV
Nakład: 50 300 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1985
365, [1] stron
Format: 14,5x20 cm
ISBN: 83-06-01257-7
Masa: 370 g
Data wystawienia: 08.04.2025r.
Książka jest w dobrym stanie, nieznacznie sfatygowana okładka. Kilka stron po poszarpane krawędzie, pierwotnie musiały być połączone -błąd drukarni.
Asi
Encyklopedia szkolna Szkoła podstawowa : Jezyk polski / Praca zbiorowa
Tytuł: Encyklopedia szkolna Szkoła podstawowa : Język polski
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo "Greg", 2007
838 stron
Format: 17/24,5 cm
ISBN: 8373276688
Masa: 1500 g
Data wystawienia: 05.08.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Szkoła Leona Schillera PWST 1946-1949 / Stanisława Mrozińska
Tytuł: Szkoła Leona Schillera PWST 1946-1949
Autor: Stanisława Mrozińska
Adres wydawniczy: Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich - Wydawnictwo, 1972
276, [1] stron + tablice
Nakład: 740 egzemplarzy
Format: 17/24 cm
Masa: 540 g
Data wystawienia: 21.12.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Atlas historyczny szkoła średnia do 1815 roku / Julia Tazbir
Tytuł: Atlas historyczny szkoła średnia do 1815 roku
Autor: Julia Tazbir
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Demart, 2004
63, [1] stron
Format: 21/30,5 cm
ISBN: 8389239078
Masa: 230 g
Data wystawienia: 13.06.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera mapy.
Asi
Torebka i kalosze, czyli nowa szkoła jogi / Lucy Edge
Tytuł: Torebka i kalosze, czyli nowa szkoła jogi
Autor: Lucy Edge
Wydanie I
Adres wydawniczy: Poznań : Zysk i S-ka Wydawnictwo, 2012
315, [1] stron
Format: 20,5/14,5 cm
ISBN: 9788375067682
Masa: 385 g
Książka jest w idealnym stanie, poza zamazaną ceną długopisem nie posiada widocznych śladów użytkowania. Zawartość nienaruszona.
Data wystawienia: 22.10.2021
Ale.
Nasza szkoła : Lektury w klasie I / Anna Heine (red.)
Tytuł: Nasza szkoła : Lektury w klasie I
Redakcja: Anna Heine
Adres wydawniczy: Wrocław : Wydawnictwo Siedmioróg, 2007
214 stron
Format: 17,5/24 cm
ISBN: 9788375688382
Masa: 720 g
Data wystawienia: 03.06.2017 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
12,45 zł
Cena regularna:
24,90 zł
Szkoła życia Jezusa : Drogowskazy dla uczniów / Kardynał Christoph Schonborn
Tytuł: Szkoła życia Jezusa : Drogowskazy dla uczniów
Autor: Kardynał Christoph Schonborn
Redakcja: Hubert Philipp Weber
Przekład: Kamil Markiewicz
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Kraków : eSPe, 2013
157, [1] stron
Format: 14/20 cm
ISBN: 9788374825849
Seria: Życie duchowe
Masa: 200 g
Data wystawienia: 23.08.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Z zagadnień kultury języka : Teoria-Praktyka-Szkoła / Alojzy Adam Zdaniukiewicz
Tytuł: Z zagadnień kultury języka : Teoria-Praktyka-Szkoła
Autor: Alojzy Adam Zdaniukiewicz
Wydanie: I
Nakład: 7250 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1973
221, [2] stron
Format: 19,5 / 12,5 cm
Książka jest w bardzo dobrym stanie.
Wspólnota Miłości Ukrzyżowanej : Szkoła modlitwy 1 materiały ewangelizacyjne / Brak autora
Tytuł: Wspólnota Miłości Ukrzyżowanej : Szkoła modlitwy 1 materiały ewangelizacyjne
Brak autora
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Szczecin : Stowarzyszenie Veni, 2006
64 strony
Format: 15/21 cm
ISBN: 8392319419
Masa: 120 g
Data wystawienia: 13.12.2018 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Ilustrowany słownik ortograficzny : Szkoła Podstawowa : Klasy I-III/ Arkadiusz Latusek
Tytuł: Ilustrowany słownik ortograficzny : Szkoła Podstawowa : Klasy I-III
Autor: Arkadiusz Latusek
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Zielona Sowa, 2009
157, [2] stron
Format: 21/15 cm
Masa: 453 g
ISBN: 9788376234090
Książka jest w bardzo dobrym stanie, posiada lekkie wgniecenia i otarcia okładki, miejscowe przykurzenia stron. Poza tym nie posiada innych widocznych śladów użytkowania. Zawartość nienaruszona.
Data wystawienia: 24.11.2021
Ale.
Szkoła, komunikacja i edukacja / Kazimierz Czerwiński, Anna Knocińska, Marzena Okrasa (red.)
Tytuł: Szkoła, komunikacja i edukacja : Komunikowanie w różnorodnych relacjach interpersonalnych
Redakcja: Kazimierz Czerwiński, Anna Knocińska, Marzena Okrasa
Adres wydawniczy: Toruń : Wydawnictwo Adam Marszałek, 2012
227 stron
Format: 16,5/22,5 cm
ISBN: 9788377803202
Masa: 380 g
Data wystawienia: 18.04.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, na stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela.
mar
Szkoła sukcesu czy przetrwania? Szkolnictwo wyższe w Polsce / Anna Buchner-Jeziorska (red.)
Tytuł: Szkoła sukcesu czy przetrwania? Szkolnictwo wyższe w Polsce
Redakcja: Anna Buchner-Jeziorska
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Szkoła Główna Handlowa, 2005
238 stron
Format: 17,5/24 cm
ISBN: 8373781595
Masa: 440 g
Data wystawienia: 19.04.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, na kilku stronach są notatki byłego właściciela.
mar
Pół wieku przyjaźni z dzieckiem i szkołą 1921-1971 / Stanisław Aleksandrzak (red.)
Tytuł: Pół wieku przyjaźni z dzieckiem i szkołą 1921-1971
Redakcja: Stanisław Aleksandrzak
Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 1972
267, [1] stron
Format: 25/22,5 cm
Nakład: 2 000 egzemplarzy
Masa: 1230 g
Data wystawienia: 23.07.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Świetna książka, dotyczy przyjaźni "Naszej Księgarni" z dzieckiem i szkołą w latach 1921-1971, zawiera ilustracje w tekście.
Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak radzić sobie z życiem / Przemek Staroń
Tytuł: Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak radzić sobie z życiem
Autor: Przemek Staroń
Ilustracje: Marta Ruszkowska
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Agora, 2020
262 [1] strony
Format: 16 / 24 cm
Masa: 533 g
ISBN: 9788326836152
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 08.10.2021
Jus.
Rocznik Toruński 20 Dzieje Towarzystwa Miłośników Torunia w latach 1923-1988, Oficerska Szkoła Artylerii - Szkoła Podchorążych Artylerii w Toruniu 1923-1939, Dylematy i współzależności komunikacji wodnej i lądowej Torunia w latach budowy głównych dróg
Tytuł: Rocznik Toruński 20
Autor:
Wydanie: I
Nakład: 1000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Toruń : Towarzystwo Miłośników Torunia, 1991
417, [2] stron
Format: 20,5 / 14,5 cm
ISBN: 83-00-03533-8
ISSN: 0557-2177
Seria:
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma obwolutę, zawiera ilustracje.
Szkolar doradca ucznia Nr 2/92 : ściągawka z niemieckiego : czasy w j. niemieckim z zastosowaniem / Grażyna Fila
Tytuł: Szkolar doradca ucznia Nr 2/92 : Ściągawka z niemieckiego : Czasy w j. Niemieckim z zastosowaniem
Autor: Grażyna Fila
Adres wydawniczy: Warszawa : Arkadia Press Co Ltd.-Wydawnictwo Społeczne, brak roku wydania
30, [2] stron
Format: 17/12 cm
Masa: 60 g
Data wystawienia: 29.07.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Elementy informatyki : Podręcznik dla szkół podstawowych i jednorocznego kursu informatyki w szkołach ponadpodstawowych / Alojzy Drogowski
Tytuł: Elementy informatyki : Podręcznik dla szkół podstawowych i jednorocznego kursu informatyki w szkołach ponadpodstawowych
Autor: Alojzy Drogowski
Adres wydawniczy: Bydgoszcz : Agencja Wydawniczo-Reklamowa Czarny Kruk, 1996
182, [2] stron
Format: 16,5/23,5 cm
ISBN: 8385835164
Masa: 330 g
Data wystawienia: 15.11.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Elementy informatyki : podręcznik dla szkół podstawowych i jednorocznego kursu informatyki w szkołach ponadpodstawowych / Alojzy Drogowski (1998)
Tytuł: Elementy informatyki : podręcznik dla szkół podstawowych i jednorocznego kursu informatyki w szkołach ponadpodstawowych
Autor: Alojzy Drogowski
Adres wydawniczy: Bydgoszcz : Agencja Wydawniczo-Reklamowa Czarny Kruk, 1998
224 strony
Format: 16,5/23,5 cm
ISBN: 8385835288
Masa: 360 g
Data wystawienia: 15.11.2016 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 22.08.2018
Ald.
III Seminarium : Komputerowe systemy biblioteczne w szkołach wyższych regionu bydgoskiego i toruńskiego. Bydgoszcz-Lubostroń, 24-25 IV 1997 / Praca zbiorowa
Tytuł: III Seminarium : Komputerowe systemy biblioteczne w szkołach wyższych regionu bydgoskiego i toruńskiego. Bydgoszcz-Lubostroń, 24-25 IV 1997
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Bydgoszcz : Biblioteka Główna Akademii Techniczno-Rolniczej im. J. J. Śniadeckich, 1997
100 stron
Format: 14,5/20,5 cm
Nakład: 80 000 egzemplarzy
Masa: 170 g
Data wystawienia: 15.07.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Techniczne środki dydaktyczne w pracy przedszkola / Edmund Stucki
Tytuł: Techniczne środki dydaktyczne w pracy przedszkola
Autor: Edmund Stucki
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 1984
263, [1] strony
Format: 12,5/19,5 cm
ISBN: 8302024279
Nakład: 10 190 egzemplarzy
Seria: Biblioteka Pedagogiczna Nauczyciela Przedszkola
Masa: 250 g
Data wystawienia: 30.03.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Opowiadania dla przedszkolaków / Renata Piątkowska
Tytuł: Opowiadania dla przedszkolaków
Autor: Renata Piątkowska
Ilustracje Iwona Cała
Wydanie III
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo bis, 2017
101, [4] stron
Format: 20,5/20 cm
ISBN: 9788389685896
Masa: 388 g
Książka jest w idealnym stanie, jest nowa, ma twardą oprawę, zawiera kolorowe ilustracje.
Data wystawienia: 29.10.2018
Ald.
Jak wychowywać przedszkolaka [Poradnik dla rodziców] / Anna Jankowska
Tytuł: Jak wychowywać przedszkolaka [Poradnik dla rodziców]
Autor: Anna Jankowska
Adres wydawniczy: Bielsko-Biała : Wydawnictwo Dragon, 2009
Wydanie pierwsze
208 stron
Format: 16 / 21 cm
Masa: 433 g
ISBN: 978-83-61582-41-0
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę lekko sfatygowaną. W środku książka jest w dobrym stanie, posiada liczne czarno-białe ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 12.10.2021
Zos.
Jestem przedszkolakiem : Opowiadania dla dzieci / Małgorzata Górna
Tytuł: Jestem przedszkolakiem : Opowiadania dla dzieci
Autor: Małgorzata Górna
Ilustracje: Magdalena Pilch
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo SBM, 2016
64 strony
Format: 17,5/25 cm
ISBN: 9788380591493
Masa: 420 g
Data wystawienia: 12.06.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Najpiękniejsze opowieści przedszkolaka / Agnieszka Antosiewicz
Tytuł: Najpiękniejsze opowieści przedszkolaka
Autor: Agnieszka Antosiewicz
Adres wydawniczy: Kraków: Wydawnictwo GREG, brak roku wydania
63, [1] strony
Format: 18/25 cm
ISBN: 9788375177459
Masa: 370 g
Data wystawienia: 12.06.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Technokapłani tom 1 Technoprzedszkoła / Alexandro Jodorowsky
Tytuł: Technokapłani tom 1 Technoprzedszkoła
Autor: Alexandro Jodorowsky
Rysynki: Zoran Janjetov
Kolory i okładka: Fred Beltran
Przekład: Maria Mosiewicz
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Egmont Polska, 2002
48 stron
Format: 21,5/29 cm
ISBN: 8323713642
Masa: g
Data wystawienia: 24.08.2018 r.
Komiks jest w bardzo dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera kolorowe ilustracje.
mar
Rzecz listopadowa: Kurdesz / Ernest Bryll
Tytuł: Rzecz listopadowa: Kurdesz
Autor: Ernest Bryll
Wydanie: I, II
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy Pax, 1969
204, [3] stron
Format: 11,5/17,5 cm
Nakład: 5 350 egzemplarzy
Masa: 167 g
Data wystawienia: 12.07.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
Asi
Dramaty / Jerzy Zawieyski
Tytuł: Dramaty
Autor: Jerzy Zawieyski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo Pallottinum, 1957
582, [1] stron
Format: 14/21,5 cm
Nakład: 5 253 egzemplarzy
Masa: 630 g
Data wystawienia: 29.04.2022 r.
Książka jest w dobrym stania, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, naddarta, trochę zabrudzona.
mar
Fantazy / Juliusz Słowacki
Tytuł: Fantazy
Autor: Juliusz Słowacki
Opracowanie: Mieczysław Inglot
Wydanie: IV
Adres wydawniczy: Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich - Wydawnictwo, 1973
162, [2] stron
Format: 15/20,5 cm
Nakład: 50 000 egzemplarzy
Seria: Nasza Biblioteka
Masa: 200 g
Data wystawienia: 22.06.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Moralność pani Dulskiej / Gabriela Zapolska
Tytuł: Moralność pani Dulskiej
Autor: Gabriela Zapolska
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Łódź : Wydawnictwo Łódzkie, 1983
140, [2] stron
Format: 14,5/20,5 cm
Nakład: 100 000 egzemplarzy
ISBN: 8321803075
Seria: Biblioteka Lektur Szkolnych
Masa: 180 g
Data wystawienia: 09.04.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Powrót posła / Julian Ursyn Niemcewicz (podpis byłego właściciela)
Tytuł: Powrót posła
Autor: Julian Ursyn Niemcewicz
Wydanie: XV
Adres wydawniczy: Łódź : Wydawnictwo Łódzkie, 1981
278, [2] stron
Format: 15/20 cm
Nakład: 150 000 egzemplarzy
ISBN: 832180148X
Seria: Biblioteka lektur szkolnych
Masa: 160 g
Data wystawienia: 16.06.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, sklejona taśma wzdłuż grzbietu i pierwszej strony, na stronie przedtytułowej jest podpis byłego właściciela.
mar
Śluby panieńskie / Aleksander Fredro
Tytuł: Śluby panieńskie czyli magnetyzm : Komedia w pięciu aktach
Autor: Aleksander Fredro
Wydanie: XVIII
Adres wydawniczy: Łódź : Wydawnictwo Łódzkie, 1982
189, [2] stron
Format: 14,5/20 cm
Nakład: 150 000 egzemplarzy
ISBN: 8321801544
Seria: Biblioteka Lektur Szkolnych
Masa: 250 g
Data wystawienia: 09.04.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
W kręgu sztuki Botticelli / Zygmunt Waźbiński (oprac.)
Tytuł: W kręgu sztuki Botticelli
Opracował: Zygmunt Waźbiński
Adres wydawniczy: Warszawa : Arkady, 1973
46, [2] stron
Format: 21,5/27 cm
Masa: 300 g
Data wystawienia: 10.04.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Barok : Sztuka – Literatura – Filozofia / Olgierd Narbut
Tytuł: Barok : Sztuka – Literatura – Filozofia : Nauka dla wszystkich Nr 260
Autor: Olgierd Narbut
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich - Wydawnictwo, 1976
38, [2] strony
Format: 11,5/18,5 cm
Nakład: 6 400 egzemplarzy
Masa: 70 g
Data wystawienia: 15.08.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Złodziej snów. Sztuka dla dzieci / Liliana Bardijewska
Tytuł: Złodziej snów. Sztuka dla dzieci
Autor: Liliana Bardijewska
Adres wydawniczy: Bydgoszcz : Biuro Reklamy
23, [1] strony
Format: 14 / 20,5 cm
Masa: 34 g
Książka jest w dobrym stanie, ma nieznacznie sfatygowaną oprawę.
Data wystawienia: 16.09.2022
Jus.
Publiczność : Sztuka bez tytułu / Federico Garcia Lorca
Tytuł: Publiczność : Sztuka bez tytułu
Autor: Federico Garcia Lorca
Przekład: Zofia Szleyen
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1982
94, [2] stron
Format: 13/20 cm
Nakład: 5 283 egzemplarzy
ISBN: 8308008321
Masa: 130 g
Data wystawienia: 17.06.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Tumult Toruński' 89 Sztuka Poza Centrum / Praca zbiorowa
Tytuł: Tumult Toruński' 89 Sztuka Poza Centrum
Praca zbiorowa
Wydanie: I
Adres wydawniczy : Toruń : Fundacja Toruńskiej i Pomorskiej Sztuki Współczesnej "Tumult", 1989
243, [12] strony
Format: 20,5/18 cm
Masa: 980 g
Data wystawienia: 11.09.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Sztuka Starożytnego Wschodu I / Antoni Mierzejewski
Tytuł: Sztuka Starożytnego Wschodu I
Autor: Antoni Mierzejewski
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe, 1983
294, [1] stron + tablice
Format: 12,5/16,5 cm
Nakład: 50 300 egzemplarzy
ISBN: 8300728
Seria: Kultury Starożytne i Cywilizacje Pozaeuropejskie
Masa: 243 g
Data wystawienia: 23.06.2025r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście i na tablicach.
Asi
Sztuka dorastania / Susie Shellenberger, Greg Johnson
Tytuł: Sztuka dorastania
Autorzy: Susie Shellenberger, Greg Johnson
Przekład: Agnieszka Karpowicz
Adres wydawniczy: Warszawa : Oficyna Wydawnicza Vocatio, 1999
207 [1] stron
Format: 12,2 / 19,5 cm
Masa: 214 g
ISBN: 83-7146-016-3
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę lekko sfatygowaną. W środku książka jest w dobrym stanie, niektóre strony są nieznacznie sfatygowane.
Data wystawienia: 13.09.2021
Zos.
Sztuka Starożytnego Wschodu II / Antoni Mierzejewski
Tytuł: Sztuka Starożytnego Wschodu II
Autor: Antoni Mierzejewski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe, 1981
319, [1] stron
Format: 12/16 cm
Nakład: 20 300 egzemplarzy
ISBN: 8300728
Seria: Kultury Starożytne i Cywilizacje Pozaeuropejskie
Masa: 270 g
Data wystawienia: 11.07.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Sztuka sypiania samej / Sophie Fontanel (stan bardzo dobry)
Tytuł: Sztuka sypiania samej
Autor: Sophie Fontanel
Przekład: Monika Szymaniak
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Amber, 2014
174, [1] stron
Format: 13/20,5 cm
ISBN: 9788324150021
Masa: 230 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, nie ma żadnych śladów użytkowania.
Data wystawienia: 19.07.2021
Ald.
Negatyw czyli sztuka przetrwania / Krzysztof Szymoniak
Tytuł: Negatyw czyli sztuka przetrwania
Autor: Krzysztof Szymoniak
Wydanie pierwsze
Adres wydawniczy: Gniezno-Wiedeń : Krzysztof Szymoniak, 2018
172 stron
Format: 20,5/14,5 cm
Masa: 247 g
Książka jest w idealnym stanie, jest nowa.
Data wystawienia: 07.09.2022
Ald.
Sztuki i sporty walki Dalekiego Wschodu / Jerzy Miłkowski
Tytuł: Sztuki i sporty walki Dalekiego Wschodu
Autor: Jerzy Miłkowski
Wydanie: II
Nakład: 50 200 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Sport i Turystyka, 1988
223, [1] strony
Format: 20,5 / 14,5 cm
ISBN 83-217-2559-7
Masa: 369 g
Książka jest w dobrym stanie, nieznacznie sfatygowana okładka: przetarte krawędzie grzbietu, niewielkie brązowe plamki na tylnej wyklejce i kilku ostatnich stronach.
Data wystawienia: 07.08.2018
Ald.
Kubizm : Wprowadzenie do sztuki XX wieku / Mieczysław Porębski
Tytuł: Kubizm : Wprowadzenie do sztuki XX wieku
Autor: Mieczysław Porębski
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1968
189, [3] stron + tablice
Format: 18/11,5 cm
Nakład: 10 000 egzemplarzy
Seria: Omega
Masa: 190 g
Data wystawienia: 14.08.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Donatello : W kręgu sztuki / Hannelore Sachs (zawiera dedykację)
Tytuł: Donatello : W kręgu sztuki
Autor: Hannelore Sachs
Tłumaczenie: Agnieszka Kilijańczyk
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Arkady, 1982
15 stron + tablice
Format: 24,5/27,5 cm
Nakład: 25 250 egzemplarzy
Masa: 560 g
Data wystawienia: 27.03.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach. Zawiera dedykację na pierwszej stronie.
mar
W kręgu sztuki : Francisco Goya y Lucientes / Kazimierz Zawanowski
Tytuł: W kręgu sztuki : Francisco Goya y Lucientes
Autor: Kazimierz Zawanowski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Arkady, 1975
46, [2] stron
Format: 21/27 cm
Masa: 260 g
Data wystawienia: 14.04.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Sztuka słowa kluczem do sukcesu kobiety / Ewa Lewandowska-Tarasiuk
Tytuł: Sztuka słowa kluczem do sukcesu kobiety
Autor: Ewa Lewandowska-Tarasiuk
Adres wydawniczy: Kłudzienko : Centrum Kreowania Liderów, 1996
126, [3] stron
Format: 14,5 x 20 cm
ISBN: 83-86692-25-1
Masa: 167 g
Data wystawienia: 12.09.2015
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka. Książka została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i posiada świadczące o tym pieczątki.
Joa
Maluję i opowiadam : Sztuka w nauczaniu zintegrowanym / Elżbieta Rola
Tytuł: Maluję i opowiadam : Sztuka w nauczaniu zintegrowanym
Autor: Elżbieta Rola
Adres wydawniczy: Warszawa : Pracownia Pedagogiczna i Wydawnicza, 2001
16 stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN:8385644199
Masa: 50 g
Data wystawienia: 13.08.2017 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Ars Sacra Dawna sztuka Diecezji Toruńskiej Muzeum Okręgowe w Toruniu
Tytuł: Ars Sacra Dawna sztuka Diecezji Toruńskiej
Muzeum Okręgowe w Toruniu
Katalog wystawy 5 XI-31 XIII 1993
Adres wydawniczy: Toruń : Muzeum Okręgowe w Toruniu, 1993
104, [1] stron tekstu + 180 ilustracji
Format: 24 / 17 cm
ISBN: 901 222-0-0
Stan: bardzo dobry (nowa). Książka wydrukowana jest na papierze kredowym, zawiera wiele czarno-białych i kolorowych ilustracji
Sztuka w Toruniu w okresie okupacji hitlerowskiej 1939-1945 / Piotr Birecki
Tytuł: Sztuka w Toruniu w okresie okupacji hitlerowskiej 1939-1945
Autor: Piotr Birecki
Wydanie:
Nakład: egzemplarzy
Adres wydawniczy: Toruń : Wydawnictwo Adam Marszałek, Towarzystwo Miłośników Torunia, 2011
117, [1] stron + 28 stron tablic
Format: 20,5 / 14,5 cm
ISBN: 978-83-7780-196-3
Seria: Biblioteka ToMiTo
Książka jest w bardzo dobrym stanie, jest nowa, zawiera ilustracje na tablicach.
Dzieje Zakładu Graficznego "Sztuka" w Toruniu 1920-1923 Katalog wystawy
Tytuł: Dzieje Zakładu Graficznego "Sztuka" w Toruniu 1920-1923
Katalog wystawy
Autor:
Muzeum Okręgowe w Toruniu
Wydanie:
Nakład: egzemplarzy
Adres wydawniczy: Toruń : Muzeum Okręgowe w Toruniu, 2001
72 strony [w tym 42 strony tekstu + 30 stron ilustracji]
Format: 24 / 17 cm
ISBN:83-87083-27-5
Stan: bardzo dobry (nowa)
Sztuka negocjowania jako metoda osiągnięcia celu / Gerard I. Nierenberg
Tytuł: Sztuka negocjowania jako metoda osiągnięcia celu
Autor: Gerard I. Nierenberg
Przełożył: Paweł Cichawa
Adres wydawniczy: Warszawa : Studio Emka, 1994
252, [2] strony
Format: 11 x 18 cm
ISBN: 83-85881-09-3
Masa: 198 g
Data wystawienia: 12.09.2015
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka. Książka została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i posiada świadczące o tym pieczątki.
Joa
Człowiek i czas [kultura człowiek sztuka, podręcznik] / Piotr Bogdanowicz
Tytuł: Człowiek i czas. Kultura / człowiek / sztuka - Książka pomocnicza dla klasy II liceum ogólnokształcącego
Autor: Piotr Bogdanowicz
Wydanie pierwsze
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 1989
271 [1] strona
Format: 16,7 / 23,5 cm
Masa: 436 g
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę trochę sfatygowaną, lekko zabrudzoną. W środku znajdują się liczne kolorowe i czarno-białe fotografie, ilustracje, rysunki.
ISBN: 83-02-03998-5
Data wystawienia: 15.04.2025
Asi
Sztuka złotników toruńskich okresu manieryzmu i baroku / Michał Woźniak
Tytuł: Sztuka złotników toruńskich okresu manieryzmu i baroku
Autor: Michał Woźniak
Towarzystwo Naukowe w Toruniu
Wydanie I
Nakład: 2000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa-Poznań-Toruń : Państwowe Wydawnictwo Naukowe Oddział w Poznaniu, 1987
145, [2] stron
Format: 19,5 / 12,5 cm
Seria Prace Popularnonaukowe Nr 45
ISBN: 83-01-07480-9
ISSN: 0079-4805
Stan: bardzo dobry
Sztuka zrozumienia : Czyli jak na prawdę kochać swoje dziecko / Ross Campbell
Tytuł: Sztuka zrozumienia : Czyli jak na prawdę kochać swoje dziecko
Autor: Ross Campbell
Przekład: Ryszard Zabrzeski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Oficyna Wydawnicza "Vocatio", 1999
159, [1] stron
Format: 12,5/19,5 cm
ISBN: 8371461348
Masa: 180 g
Data wystawienia: 28.09.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Gwido Chmarzyński i jego dzieło "Sztuka w Toruniu" / Pod redakcją Emanuela Okonia
Tytuł: Gwido Chmarzyński i jego dzieło "Sztuka w Toruniu"
Pod redakcją Emanuela Okonia
Adres wydawniczy: Toruń : Towarzystwo Naukowe w Toruniu, Muzeum Okręgowe w Toruniu, 2014
119, [1] stron tekstu + 132 ryciny na tablicach
Format: 30,5 / 21,5 cm
ISBN: 978-83-61487-65-4, 978-83-60324-61-5
Seria: Ludzie Nauki I Sztuki Torunia I
Masa: 1308 g
Data wystawienia: 07.03.205
Książka jest w idealnym stanie, jest nowa, ma twardą oprawę, jest wydrukowana na papierze kredowym, zawiera liczne czarno-białe i kolorowe ilustracje.
Nauka Sztuka Edukacja : 140 lat działalności Towarzystwa Naukowego w Toruniu
Tytuł: Nauka Sztuka Edukacja : 140 lat działalności Towarzystwa Naukowego w Toruniu
Redaktor naczelna wydawnictw TNT: Grażyna Halkiewicz - Sojak
Adres wydawniczy: Toruń : Towarzystwo Naukowe w Toruniu, 2015
168 strony
Format: 30/ 21 cm
ISBN: 978-83-65127-05-1
Masa: 840 g
Data wystawienia: 22.10.2015
Książka jest nowa, pięknie wydana, zawiera liczne, kolorowe ilustracje (faksymile, fotografie), wydrukowana została na papierze kredowym.
AM
Zamknięte granice : sztuka współczesna w 7 odsłonach / Stanisław Kowalewski
Tytuł: Zamknięte granice : sztuka współczesna w 7 odsłonach
Autor: Stanisław Kowalewski
Wydanie: I
Nakład: 5 290 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1961
100, [3] stron
Format: 12,5/19,5 cm
Masa: 98 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana.
Data wystawienia: 13.11.2018
Ald.
Toruń w czasach Kopernika : urbanistyka - architektura - sztuka / Bohdan Rymaszewski
Tytuł: Toruń w czasach Kopernika : urbanistyka - architektura - sztuka
Autor: Bohdan Rymaszewski
Towarzystwo Naukowe w Toruniu
Wydanie III poprawione
Nakład: 5000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Toruń : Towarzystwo Naukowe w Toruniu 1993
87, [3] stron + plan miasta
Format: 17 / 12 cm
Seria Prace Popularnonaukowe Nr 58
Biblioteczka Kopernikańska, nr 2
ISBN: 83-85196-59-5
ISSN: 00-79-4805
Stan: bardzo dobry, obwoluta, liczne czarno-białe ilustracje.
Data wystawienia: 03.05.2017
Ald.
Sztuka dziecka : Wiedza Powszechna : Wychowanie estetyczne zeszyt III / Wincenty Okoń
Tytuł: Sztuka dziecka : Wiedza Powszechna : Wychowanie estetyczne zeszyt III
Autor: Wincenty Okoń
Adres wydawniczy: Warszawa : Spółdzielnia Wydawnicza "Czytelnik", 1949
29, [2] stron
Format: 15/23 cm
Nakład: 20 00 egzemplarzy
Masa: 70 g
Data wystawienia: 01.10.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, na pierwszej stronie jest pieczątka biblioteczna.
mar
Rozkosze podniebienia według Casanovy czyli sztuka uwodzenia przy stole / Georg A. Weth
Tytuł: Rozkosze podniebienia według Casanovy czyli sztuka uwodzenia przy stole
Autor: Georg A. Weth
Tłumaczenie: Małgorzata Szubert
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Muza SA, 2002
155, [1] stron
Format: 28,5/22,5 cm
ISBN: 8372009902
Masa: 930 g
Data wystawienia: 13.12.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
SZTUKA S.Z.T.U.K.A : Szalenie Zajmujące Twory Utalentowanych i Krnąbrnych Artystów / Sebastian Cichocki
Tytuł: S.Z.T.U.K.A : Szalenie Zajmujące Twory Utalentowanych i Krnąbrnych Artystów
Autor: Sebastian Cichocki
Narysowali: Aleksandra i Daniel Mizielińscy
Wydanie: I
Nakład: egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Dwie Siostry, 2011
213, [3] stron
Format: 20,5 / 20,5 cm
ISBN: 978-83-60850-82-4
Seria: Edukacyjna
Książka jest w bardzo dobrym stanie, jest nowa, ma twardą oprawę, jest wydrukowana na papierze kredowym, zawiera mnóstwo kolorowych ilustracji. Pozostałe tomy Serii Edukacyjnej oraz inne tytuły z Wydawnictwa Dwie Siostry dostępne są również w naszej ofercie.
Galeria sztuki dawnej Polski XII-XVIII wiek : Przewodnik / Wojciech Marcinkowski, Tomasz Zaucha
Tytuł: Galeria sztuki dawnej Polski XII-XVIII wiek : Przewodnik
Autor: Wojciech Marcinkowski, Tomasz Zaucha
Adres wydawniczy: Kraków : Muzeum Narodowe, 2007
77, [3] stron
Format: 12,5/21,5 cm
ISBN: 9788389424846
Masa: 190 g
Data wystawienia: 15.03.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Historia sztuki najdawniejszych społeczeństw pierwotnych część 1 / Włodzimierz Antoniewicz
Tytuł: Historia sztuki najdawniejszych społeczeństw pierwotnych część 1
Autor: Włodzimierz Antoniewicz
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1957
281, [3] stron
Format: 17,5/24 cm
Nakład: 5060 egzemplarzy
Masa: 450 g
Data wystawienia: 24.06.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, naddarta na grzbiecie, na stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela, zawiera ilustracje w tekście, na kliku stronach są podkreślenia.
mar
Projekt - Szkic - Bozzetto : Materiały Seminarium Metodologicznego Stowarzyszenia Historyków Sztuki
Tytuł: Projekt - Szkic - Bozzetto : Materiały Seminarium Metodologicznego Stowarzyszenia Historyków Sztuki
Adres wydawniczy: Warszawa : Stowarzyszenie Historyków Sztuki, 1993
100 stron
Format: 15 x 20,5 cm
ISBN: 83-900266-1-9
Masa: 152 g
Data wystawienia: 15.12.2014
Książka jest w bardzo dobrym stanie. Czarno-białe zdjęcia na tablicach.
Joa
Od walki do współpracy : negocjacyjna sztuka zawierania porozumienia / Grażyna Krzyminiewska
Tytuł: Od walki do współpracy : negocjacyjna sztuka zawierania porozumienia
Autor: Grażyna Krzyminiewska
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Bydgoszcz : TNOiK, 1998
197, [2] stron
Format: 14/20,5 cm
ISBN: 83-86827-96-3
Masa: 221 g
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka. Książka została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i posiada świadczące o tym pieczątki.
Data wystawienia: 11.05.2019
Ald.
Najwspanialsze budowle świata. Arcydzieła architektury i sztuki budowlanej / Trevor Howells (red.)
Tytuł: Najwspanialsze budowle świata. Arcydzieła architektury i sztuki budowlanej
Autor: Trevor Howells (red.)
Przekład: Antoni Winiarski
Adres wydawniczy: Poznań, Elipsa, 2007
256 stron
Format: 17/28,5cm
Masa: 949 g
ISBN: 9788324595112
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę. Zawiera liczne ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 28.05.2021
Jus.
Mecenas i artyści : kolekcja sztuki ludowej i nieprofesjonalnej Bolesława i Liny Nawrockich / Bożena Olszewska
Tytuł: Mecenas i artyści : kolekcja sztuki ludowej i nieprofesjonalnej Bolesława I Liny Nawrockich
Autor: Bożena Olszewska
Adres Wydawniczy: Toruń : Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prufferowej, 2014
260, [2] stron
Format: 24,5/21 cm
ISBN: 978-83-61891-68-0
Masa: 1128 g
Książka jest w idealnym stanie, jest nowa, ma twardą oprawę, jest wydrukowana na papierze kredowym (powlekanym), zawiera liczne kolorowe ilustracje.
Data wystawienia: 13.01.2016
Ald.
W kręgu galerii H : katalog wystawy sztuki czeskiej / opracowanie katalogu: Elżbieta Toplnicka-Niemcewicz
Tytuł: W kręgu galerii H : katalog wystawy sztuki czeskiej
Opracowanie katalogu: Elżbieta Toplnicka-Niemcewicz
Adres wydawniczy: Frombork : Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku, 1995
strony są nienumerowane
Format: 20,5/29 cm
ISBN: 83-902540-5-0
Masa: 150 g
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 22.02.2018
Ald.
Polska Naród a sztuka : dzieje polskiej świadomości narodowej i jej wyraz w sztuce / Maria i Bogdan Suchodolscy
Tytuł: Polska Naród a sztuka
Autor: Maria i Bogdan Suchodolscy
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Arkady, 1988
25, [1] stron + tablice
Format: 31/24,5 cm
ISBN: 832133332X
Nakład: 20 000 egzemplarzy
Masa: 2270 g
Data wystawienia: 16.07.2019 r.
Album jest w dobrym, jak na używany, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Galeria Sztuki Gotyckiej w Muzeum Okręgowym w Toruniu : przewodnik dla młodzieży / Maria Magdalena Gessek
Tytuł: Galeria Sztuki Gotyckiej w Muzeum Okręgowym w Toruniu : przewodnik dla młodzieży
Autor: Maria Magdalena Gessek
Adres wydawniczy: Toruń : Muzeum Okręgowe w Toruniu, 2015
64 strony
Format: 21 / 15 cm
ISBN: 978-83-60324-67-7
Seria Czytamy Sztukę I
Masa: 192 g
Stan: bardzo dobry (nowa). Książka wydrukowana na papierze powlekanym (kredowym), zawiera wiele kolorowych ilustracji (faksymile, fotografie, portrety).
Data wystawienia: 21.11.2015
Ald.
18 sałaty i sałatki : Encyklopedia Sztuki Kulinarnej / Danuta Łebkowska, Marek Łebkowski, Andrzej Zygmuntowicz (oprac.)
Tytuł: 18 sałaty i sałatki : Encyklopedia Sztuki Kulinarnej
Opracowanie: Danuta Łebkowska, Marek Łebkowski, Andrzej Zygmuntowicz
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo "TENTEN", 1991
96 stron
Format: 12/22,5 cm
Masa: 260 g
Data wystawienia: 13.08.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Kraków : Kościoły Śródmieścia 1 : Katalog Zabytków Sztuki w Polsce Tom IV : Architektura, Rzeźba / Adam Bochnak, Jan Samka (red.)
Tytuł: Kraków : Kościoły Śródmieścia 1 : Katalog Zabytków Sztuki w Polsce Tom IV : Architektura, Rzeźba
Redakcja: Adam Bochnak, Jan Samka
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Sztuki Polskiej Akademii Nauk, 1971
206 stron
różna numeracja stron : Architektura, Rzeźba
Format: 12,5/17,5 cm
Nakład: 15 252 egzemplarzy
Masa: 1360 g
Data wystawienia: 01.09.2021 r.
Książki są w dobrym, jak na używane, stanie, mają sztywne okładki z obwolutami, nieznacznie sfatygowanymi, zawierają ilustracje w tekście.
mar
Sztuka w kręgu Zakonu Krzyżackiego w Prusach i Inflantach : Die Kunst um dem Deutschen Orden in Preussen und Livland / Michał Woźniak (red.)
Tytuł: Sztuka w kręgu Zakonu Krzyżackiego w Prusach i Inflantach : Die Kunst um dem Deutschen Orden in Preussen und Livland
Redaktor: Michał Woźniak
Adres wydawniczy: Toruń : Uniwersytet Mikołaja Kopernika, 1995
322 strony
Format: 23,5/16,5 cm
Masa: 550 g
ISBN: 8323106738
Książka jest w bardzo dobrym stanie, posiada jedynie przykurzony blok stron. Poza tym brak innych widocznych śladów użytkowania. Zawartość nienaruszona.
Data wystawienia: 13.01.2022
Ale.
Polska bibliografia sztuki 1801-1944, Tom I Malarstwo polskie, część 1 Prace ogólne. Historia. Malarze A-K / Janina Wiercińska, Maria Liczbińska
Tytuł: Polska bibliografia sztuki 1801-1944, Tom I Malarstwo polskie, część 1 Prace ogólne. Historia. Malarze A-K
Opracowanie: Janina Wiercińska, Maria Liczbińska
Adres wydawniczy: Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich-Wydawnictwo, 1975
355 stron
Format: 17,5/24,5 cm
Nakład: 1700 egzemplarzy
Masa: 820 g
Data wystawienia: 19.04.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Wielkie dzieła - Wielkie interpretacje : Materiały LV ogólnopolskiej sesji naukowej Stowarzyszenia Historyków Sztuki / pod redakcja Marii Poprzęckiej
Tytuł: Wielkie dzieła - Wielkie interpretacje : Materiały LV ogólnopolskiej sesji naukowej Stowarzyszenia Historyków Sztuki
Adres wydawniczy: Warszawa : Stowarzyszenie Historyków Sztuki, 2007
414, [2] stron
Format: 16,5/23,5 cm
ISBN: 83-88341-35-9
Masa: 948 g
Książka jest nowa, w idealnym stanie. Kolorowe zdjęcia na tablicach i w tekście.
Data wystawienia: 18.05.2021
Ald.
Rozważania o dialogu społecznym Colloquia Torunensia VI : Demokracja sztuka kompromisu, Dialog kulturowy w warunkach nierówności, Kościół w dialogu z niewierzącymi dzisiaj / pod redakcją Mariana Kallasa
Tytuł: Rozważania o dialogu społecznym : materiały sesji naukowej zorganizowanej w Toruniu w dniu 4 listopada 2000 r.
Pod redakcją Mariana Kallasa
Kuria Diecezjalna w Toruniu
Towarzystwo Naukowe w Toruniu
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Zarząd Miasta Torunia
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Toruń : Towarzystwo Naukowe w Toruniu, 2001
35, [1] stron
Format: 24 / 17 cm
Seria Colloquia Torunensia VI
ISBN: 83-97639-37-0
Stan: bardzo dobry
Teka Komisji Historii Sztuki IX. Dwory Artusa w miastach pruskich, Związki rzeźby i plastyki złotniczej w Polsce na przełomie XV i XVI wieku, W kwestii złotnictwa norymberskiego w Europie Środk. w XVI w., Widoki Jerozolimy w sztuce / red. J. Poklewski
Tytuł: Teka Komisji Historii Sztuki IX
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Towarzystwo Naukowe w Toruniu
Wydanie I
Nakład 500 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Toruń : Towarzystwo Naukowe w Toruniu, 2002
236 stron
Format: 24 / 17 cm
Seria: Prace Wydziału Filologiczno-Filozoficznego Tom XXXVI, Zeszyt 3
ISBN 83-87639-51-6
ISSN 0208-497x
Masa: 402 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie.
Teka Komisji Historii Sztuki VIII: Prof. Jadwiga Puciata-Pawłowska, Ikonografia Dobra i Zła, "Piękne Madonny"-problem otwarty, Bursztynowy kabinecik króla Stanisława Augusta, Życie kulturalne i artystyczne Wilna w latach 1899-1910 / red. Józef Poklewski
Tytuł: Teka Komisji Historii Sztuki VIII
Towarzystwo Naukowe w Toruniu
Wydanie I
Nakład 600 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Toruń : Towarzystwo Naukowe w Toruniu, 1992
166, [2] stron
Format: 24 / 17 cm
ISBN: 83-85196-02-1
ISSN: 0208-497x
Seria: Prace Wydziału Filologiczno-Filozoficznego Tom XXXIII, Zeszyt 3
Stan: bardzo dobry
Dzieje i skarby kościołów Torunia Podgórza : materiały z konferencji przygotowanej przez Toruński Oddział Stowarzyszenia Historyków Sztuki przy współpracy Domu Muz w Toruniu (Toruń, 18 listopada 2006 roku) / Redakcja naukowa Katarzyna Kluczwajd
Tytuł: Dzieje i skarby kościołów Torunia Podgórza : materiały z konferencji przygotowanej przez Toruński Oddział Stowarzyszenia Historyków Sztuki przy współpracy Domu Muz w Toruniu (Toruń, 18 listopada 2006 roku)
Redakcja naukowa Katarzyna Kluczwajd
Wydanie I
Adres wydawniczy: Toruń : Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierownictwa Stowarzyszenie Wyższej Użyteczności "Dom Organizatora", 2007
215, [1] stron
Format: 24 / 17 cm
ISBN: 978-83-7285-367-7
Masa: 510 g
Data wystawienia: 10.02.2017
Książka jest w bardzo dobrym stanie, jest nowa, zawiera kolorowe ilustracje, inne tytuły wydane przez Toruński Oddział Stowarzyszenia Historyków Sztuki dostępne są również w naszej ofercie..
Ald.
Dziady część II, IV i I / Adam Mickiewicz
Tytuł: Dziady część II, IV i I
Autor: Adam Mickiewicz
Wydanie: IV
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1977
139, [1] stron
Format: 12,5/19,5 cm
Nakład: 50 265 egzemplarzy
Seria: Biblioteka Lektur Szkolnych
Masa: 140 g
Data wystawienia: 13.10.10.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Kartoteka / Tadeusz Różewicz
Tytuł: Kartoteka
Autor: Tadeusz Różewicz
Posłowie: Lech Sokół
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1975
Wydanie czwarte
Nakład: 50 000 + 290 egzemplarzy
79, [1] stron
Format: 12,3 / 19,3 cm
Masa: 76 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka jest lekko sfatygowana. W środku książka jest w dobrym stanie, blok książki i niektóre strony są lekko przybrudzone i sfatygowane.
Data wystawienia: 16.11.2022
Zos.
Morgi / Zofia Przeczek
Tytuł: Morgi : Sztuka w 3 aktach
Autor: Zofia Przeczek
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1949
125, [2] stron + tablice
Format: 15/20,5 cm
Nakład: 6 370 egzemplarzy
Masa: 190 g
Data wystawienia: 17.12.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, na stronie przedtytułowej jest dedykacja dla byłego właściciela, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
mar
Róża : Dramat Niesceniczny / Stefan Żeromski
Tytuł: Róża : Dramat Niesceniczny : Dzieła 20
Autor: Stefan Żeromski
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Czytelnik, 1975
243, [5] stron
Format: 13/20 cm
Nakład: 20 290 egzemplarzy
Masa: 300 g
Data wystawienia: 11.10.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Zemsta / Aleksander Fredro
Tytuł: Zemsta
Autor: Aleksander Fredro
Adres wydawniczy: Bielsko-Biała : Beskidzka Oficyna Wydawnicza, 1983
128 stron
Format: 14/20,5 cm
Masa: 150 g
ISBN: 8370321372
Książka jest w dobrym stanie, ma nieznacznie sfatygowaną oprawę.
Data wystawienia: 29.12.2022
Jus.
Odprawa posłów greckich / Jan Kochanowski
Tytuł: Odprawa posłów greckich
Autor: Jan Kochanowski
Adres wydawniczy: Wrocław : Oficyna Wydawnicza "Promocja", 2001
Wydanie: I
47, [1] stron
Format: 14,5/20,5 cm
Masa: 65 g
ISBN: 8388944576
Książka jest w dobrym stanie, ma lekko sfatygowaną oprawę.
Data wystawienia: 29.12.2022
Jus.
Odprawa posłów greckich / Jan Kochanowski (posiada pieczątki biblioteczne)
Tytuł: Odprawa posłów greckich
Autor: Jan Kochanowski
Wydanie: VIII
Adres wydawniczy: Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich, 1968
45, [2] stron
Format: 15/21 cm
Nakład: 50 000 egzemplarzy
Seria: Nasza Biblioteka
Masa: 80 g
Data wystawienia: 20.08.2021 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
mar
Odprawa posłów greckich / Jan Kochanowski (1985) (wewnątrz notatki długopisem i ołówkiem)
Tytuł: Odprawa posłów greckich
Autor: Jan Kochanowski
Wstęp i przypisy: Jacek Sokolski
Wydanie II
Nakład: 500 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich-Wydawnictwo, 1985
48 stron
Format: 14,5/20 cm
ISBN: 83-04-02001-7
Seria: Nasza Biblioteka
Masa: 61 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana, zawiera portret autora, wewnątrz notatki długopisem i ołówkiem.
Powrót posła / Julian Ursyn Niemcewicz (1967)
Tytuł: Powrót posła
Autor: Julian Ursyn Niemcewicz
Wydanie: X
Adres wydawniczy: Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich-Wydawnictwo, 1967
111, [1] stron
Format: 20,5/15 cm
Seria: Nasza Biblioteka
Masa: 150 g
Data wystawienia: 02.12.2021 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki, blok książki odklejony.
mar
Odprawa posłów greckich / Jan Kochanowski (1985)
Tytuł: Odprawa posłów greckich
Autor: Jan Kochanowski
Wstęp i przypisy: Jacek Sokolski
Wydanie I
Nakład: 500 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich-Wydawnictwo, 1985
48 stron
Format: 14,5/20 cm
ISBN: 83-04-02001-7
Seria: Nasza Biblioteka
Masa: 61 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana, zawiera portret autora.
Nie-boska komedia : Lektura z opracowaniem / Zygmunt Krasiński (2009)
Tytuł: Nie-boska komedia : Lektura z opracowaniem
Opracował: Wojciech Rzehak
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo GREG, 2009
110 stron
Format: 15/20,5 cm
ISBN: 9788373271661
Masa: 130 g
Data wystawienia: 28.06.2023r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną. Zawiera ilustracje w tekście.
Wik.
Fantazy / Juliusz Słowacki (złamany grzbiet)
Tytuł: Fantazy
Autor: Juliusz Słowacki
Wydanie: V
Adres wydawniczy: Warszawa : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1985
169, [1] stron
Format: 11,5/16,5 cm
ISBN: 8303010549
Nakład: 150 350 egzemplarzy
Masa: 200 g
Data wystawienia: 16.08.2023
Książka jest w bardzo dobrym stanie. Okładka nieznacznie sfatygowana, zabrudzona z tyłu, z drobnym przedarciem. Złamany grzbiet, część stron się go nie trzyma, ale są kompletne. Na pojedynczych stronach ślady ołówka lub drobne plamki.
Wik.
Donatello : W kręgu sztuki / Hannelore Sachs (bez dedykacji) (1)
Tytuł: Donatello : W kręgu sztuki
Autor: Hannelore Sachs
Tłumaczenie: Agnieszka Kilijańczyk
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Arkady, 1982
15 stron + tablice
Format: 24,5/27,5 cm
Nakład: 25 250 egzemplarzy
Masa: 560 g
Data wystawienia: 27.03.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Powrót posła / Julian Ursyn Niemcewicz
Tytuł: Powrót posła
Autor: Julian Ursyn Niemcewicz
Wydanie: XV
Adres wydawniczy: Łódź : Wydawnictwo Łódzkie, 1981
278, [2] stron
Format: 15/20 cm
Nakład: 150 000 egzemplarzy
ISBN: 832180148X
Seria: Biblioteka lektur szkolnych
Masa: 160 g
Data wystawienia: 23.10.2023
Książka jest w bardzo dobrym stanie. Ma nieco sfatygowaną okładkę i lekko pożółkłe strony. Poza tym brak śladów użytkowania.
Wik.
Rocznik Toruński 20 (brak strony tytułowej, naklejka) / Praca zbiorowa
Tytuł: Rocznik Toruński 20 : Dzieje Towarzystwa Miłośników Torunia w latach 1923-1988, Oficerska Szkoła Artylerii - Szkoła Podchorążych Artylerii w Toruniu 1923-1939, Dylematy i współzależności komunikacji wodnej i lądowej Torunia w latach budowy głównych dróg
Autor: zbiorowy
Wydanie: I
Nakład: 1000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Toruń : Towarzystwo Miłośników Torunia, 1991
417, [2] stron
Format: 20,5 / 14,5 cm
ISBN: 83-00-03533-8
ISSN: 0557-2177
Książka jest w dobrym stanie. Ma nieznacznie sfatygowaną obwolutę, brakuje strony tytułowej oraz redakcyjnej, na ostatniej stronie widnieje naklejka świadcząca o wcześniejszej przynależności do zbiorów bibliotecznych. Poza tym brak śladów użytkowania.
Wik.
Akwarium i jego mieszkańcy / Mirosław Huszcz
Tytuł: Akwarium i jego mieszkańcy
Autor: Mirosław Huszcz
Wydanie: I
Nakład: 150 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Spółdzielcze, 1985
71, [5] stron + tablice
Format: 17,5 / 18 cm
ISBN: 83-209-0443-9
Seria: Moje Zwierzęta
Książka jest w dobrym stanie, zawiera liczne ilustracje: czarno-białe i kolorowe. Okładka jest nieznacznie sfatygowana, niewielkie plamy na okładce i brzegach stron
Data wystawienia: 13.02.2025
Gos.
Barbara Narębska-Dębska 1921-2000. Grafika / Agata Rissmann
Tytuł: Barbara Narębska-Dębska 1921-2000. Grafika
Katalog: Agata Rissmann
Adres wydawniczy: Toruń : Muzeum Okręgowe w Toruniu, 2010
135, [1] stron
Format: 30/23,5 cm
ISBN: 9788360324431
Masa: 965 g
Książka jest w idealnym stanie, jest nowa, ma twardą oprawę, wydrukowana na papierze kredowym, zawiera liczne kolorowe ilustracje.
Data wystawienia: 22.02.2025
Ald.
Opis wydawcy: Publikacja zawiera wykaz wszystkich prac Barbary Narebskiej-Dębskiej, 97 ilustracji oraz kalendarium. Katalog jest pierwszym, tak obszernym kompendium wiedzy o uznanej i cenionej w świecie artystce i jednocześnie istotnym źródłem dotyczącym polskiej grafiki XX wieku, ze szczególnym uwzględnieniem środowiska toruńskiego.
Józef Kotlarczyk 1922-1994. Malarstwo rysunek grafika / Agata Rissmann
Tytuł: Józef Kotlarczyk 1922-1994. Malarstwo rysunek grafika
Autorka: Agata Rissmann
Adres wydawniczy: Toruń : Muzeum Okręgowe w Toruniu, 2013
127, [1] stron
Format: 30,5/23,5 cm
ISBN: 9788360324578
Masa: 1015 g
Książka jest w idealnym stanie, jest nowa, ma twardą oprawę, wydrukowana na papierze kredowym, zawiera liczne kolorowe ilustracje.
Data wystawienia: 22.02.2025
Ald.
Opis wydawcy: Józef Kotlarczyk był malarzem, grafikiem, rysownikiem, projektantem grafiki użytkowej i ilustracji książkowej, a także nauczycielem akademickim na Wydziale Sztuk Pięknych UMK. Katalog ten jest pierwszą próbą podsumowania spuścizny artysty. Wydawnictwo zawiera omówienie twórczości i działalności artystycznej Kotlarczyka, bogato ilustrowany katalog, a także kalendarium wzbogacone archiwalnymi zdjęciami.
Hanna Brzuszkiewicz. Tworzywo i Tchnienie / Dorota Grubba-Thiede
Tytuł: Hanna Brzuszkiewicz. Tworzywo i Tchnienie
Autorka: Dorota Grubba-Thiede
Adres wydawniczy: Toruń : Muzeum Okręgowe w Toruniu, 2023
128 stron
Format: 30,5/23,5 cm
ISBN: 9788366208308
Masa: 709 g
Książka jest w idealnym stanie, jest nowa, wydrukowana na papierze kredowym, zawiera liczne kolorowe ilustracje.
Data wystawienia: 22.02.2025
Ald.
Szymon Szumiński 1936-1986. Malarstwo / Anna Kroplewska-Gajewska
Tytuł: Szymon Szumiński 1936-1986. Malarstwo
Autorka: Anna Kroplewska-Gajewska
Adres wydawniczy: Toruń : Muzeum Okręgowe w Toruniu, 2020
135, [1] stron
Format: 30,5/23,5 cm
ISBN: 9788395895203
Masa: 990 g
Książka jest w idealnym stanie, jest nowa, ma twardą oprawę, wydrukowana na papierze kredowym, zawiera liczne kolorowe ilustracje.
Data wystawienia: 22.02.2025
Ald.
Opis wydawcy: Katalog zawiera Słowo wstępne p.o. dyrektora Muzeum Okręgowego w Toruniu – Aleksandry Mierzejewskiej, tekst analityczno-krytyczny o twórczości malarza Anny Kroplewskiej-Gajewskiej pt. Szymon Szumiński – dar postrzegania piękna…, ilustrowane Kalendarium życia i twórczości oraz tekst przyjaciela malarza – Janusza Traczykowskiego – Mistrz zza ściany.
Ponadto katalog zawiera wykaz prac i bibliografię katalogów wystaw indywidualnych, zbiorowych oraz prasy. Całość jest bogato ilustrowana rysunkami, grafiką i najobszerniej – malarstwem, w którym Szymon Szumiński osiągnął niebywałe mistrzostwo w oddaniu kolorem i światłem życia codziennego w jego licznych odsłonach – od martwej natury, poprzez sceny rodzajowe, portrety, akty na pejzażu skończywszy.
Powrót posla / Julian Ursyn Niemcewicz (1981)
Tytuł: Powrót posła : Komedia w trzech aktach oraz wybór bajek politycznych
Autor: Julian Ursyn Niemcewicz
Opracował: Zdzisław Skwarczyński
Wydanie: IX
Adres wydawniczy: Wrocław: Zakład Narodowy im. Ossolińskich-Wydawnictwo, 1981
115, [1] strony
Format: 11,5/17 cm
Nakład: 50 000 egzemplarzy
Masa: 150 g
Data wystawienia: 22.05.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie.
an
Grzech : dramat w 5 aktach. Biała rękawiczka : sztuka w 3 aktach z prologiem i epilogiem / Stefan Żeromski
Tytuł: Grzech Biała
Autor: Stefan Żeromski
Redakcja: Stanisław Pigoń
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1950
94, [2] stron
Format: 15,5/22 cm
Masa: 250 g
Data wystawienia: 25.06.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, jak na książkę z 1950 roku, ma miękką, lekko sfatygowaną okładkę.
an
Niemcy / Leon Kruczkowski
Tytuł: Niemcy
Autor: Leon Kruczkowski
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Łódź : Wydawnictwo Łódzkie, 1980
107, [1] stron
Format: 14,5/20 cm
Nakład: 250 000 egzemplarzy
ISBN: 8321801374
Seria: Biblioteka lektur szkolnych
Masa: 130 g
Data wystawienia: 05.07.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, na stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela.
an
Śluby panieńskie / Aleksander Fredro
Tytuł: Śluby panieńskie czyli magnetyzm serca : komedia w pięciu aktach, wierszem
Autor: Aleksander Fredro
Wydanie dziewiętnaste
Adres wydawniczy: Łódź : Wydawnictwo Łódzkie, 1984
189, [2] stron
Format: 20,5/15/2,5cm
Data wystawienia: 15.10.2025 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie.
An

