Menu
- Literatura faktu(1298)
- Literatura piękna(5021)
- Dla Dzieci i Młodzieży(2212)
- Biografie(1190)
- Literatura obyczajowa, romanse(815)
- Kryminał(799)
- Sensacja(351)
- Powieści przygodowe(225)
- Powieści historyczne(517)
- Fantastyka(495)
- Horrory(53)
- Płyty CD(2)
- Aforyzmy, przysłowia(44)
- Archeologia(56)
- Architektura i urbanistyka(201)
- Astronomia(82)
- Audiobooki(2)
- Autograf autorki/autora(40)
- Baśnie, legendy, mity(71)
- BHP, Ppoż(8)
- Bibliologia Nauka o Książce(217)
- Wielkie Litery-duży druk(2)
- Biologia Ochrona środowiska(327)
- Budownictwo(201)
- Czasopisma(1229)
- Chemia(99)
- Cracoviana(41)
- Dziennikarstwo(37)
- Drugi obieg(19)
- Druki bibliofilskie(8)
- DVD(1)
- Ekonomia(251)
- Encyklopedie Słowniki Leksykony(926)
- Etnologia(85)
- Ezoteryka(86)
- Feminizm(7)
- Filozofia(208)
- Fizyka(48)
- Fotografia(171)
- Geografia Geologia(351)
- Historia(2573)
- Nauki pomocnicze(18)
- Historia powszechna(1054)
- Historia Polski(1496)
- Heraldyka i genealogia(6)
- Humor, satyra(193)
- Informatyka(267)
- Językoznawstwo(145)
- Judaica(15)
- Kalendarze(22)
- Kino Film(131)
- Kolejnictwo(10)
- Komiksy(88)
- Komplety dzieł wielotomowych(29)
- Książki o książkach, księgarniach, bibliotekach i antykwariatach(72)
- Książki w językach obcych(2525)
- Książki wydane przed 1945 rokiem(305)
- Kubki(0)
- Kulinaria(436)
- Kulturoznawstwo(105)
- Lektury szkolne(276)
- Literaturoznawstwo(702)
- Lotnictwo(61)
- Magnesy pamiątkowe(0)
- Mapy, atlasy(706)
- Marketing Reklama(39)
- Marynistyka, żeglarstwo(151)
- Matematyka(136)
- Medycyna, farmacja(591)
- Militaria(210)
- Miniatury(96)
- Moda, ubiór(25)
- Motoryzacja Samochody(93)
- Muzyka i taniec(257)
- Nagrody literackie(98)
- Nauka języków obcych(658)
- Naukoznawstwo, historia nauki(11)
- Nowe, nieużywane książki(886)
- Ogrodnictwo(91)
- Pasje, zainteresowania, hobby(437)
- Pedagogika(241)
- Picturebooki / książki obrazkowe(8)
- Plakaty, ulotki, dokumenty życia społecznego(3)
- Płyty winylowe(4)
- Pocztówki(658)
- Podręczniki szkolne, opracowania lektur, repetytoria(326)
- Podróże(144)
- Politologia(153)
- Popularnonaukowe(348)
- Poradniki(1359)
- Powieści młodzieżowe(321)
- Prawo(691)
- Programy teatralne i muzyczne(89)
- Psychologia(180)
- Rachunkowość, finanse, kadry(145)
- Religioznawstwo(1617)
- Reprinty(22)
- Rolnictwo, leśnictwo, hodowla(129)
- Rozwój osobisty, motywacja, biznes(254)
- Socjologia(112)
- Sport(174)
- Stosunki międzynarodowe(46)
- Sztuka(891)
- Teatr Opera(245)
- Technika(493)
- Torby bibliofilskie(3)
- Turystyka Regionalia(2350)
- Toruniana - O Toruniu i okolicach(634)
- Toruńskie Autorki, Toruńscy Autorzy(123)
- Varsaviana(57)
- Wydawnictwa albumowe(781)
- Weterynaria(5)
- Zakładki(52)
- Zarządzanie i organizacja(56)
Nowości
Promocje
Producenci
Wyszukiwarka
Wysyłka za granicę - PayPal lub przelew zagraniczny
Zaloguj się
Zaginione cywilizacje / Aleksander Kondratow (1976)
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Tytuł: Zaginione cywilizacje
Autor: Aleksander Kondratow
Przełożył: Stefan Michalski
Wydanie trzecie
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1976
238 stron
Format: 21/ 15 cm
Masa: 421 g
Książka jest w dobrym stanie. Okładka nieco sfatygowana, pożółkła. W środku znajdują się pieczątki świadczące o wcześniejszej przynależności do zbiorów bibliotecznych. Poza tym brak śladów użytkowania. Twarda okładka, w środku ilustracje.
Data wystawienia: 21.11.2023
Wik.
Dane techniczne
| Autor | Kondratow Aleksander |
| Data wydania | 1976 |
| Oprawa | twarda |
| Stan | Używana |
| Miejsce przechowywania | Nowy |
Produkty powiązane
Krach pruskiej twierdzy / Bohdan Kaznowski
Tytuł: Krach pruskiej twierdzy
Autor: Bohdan Kaznowski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1983
128 stron
Format: 10,5/14 cm
Nakład: 240 250 egzemplarzy
ISBN: 8311069751
Seria: Tygrys
Masa: 90 g
Data wystawienia: 23.11.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Brandenburski węzeł / Adam Głowacki
Tytuł: Brandenburski węzeł
Autor: Adam Głowacki
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1983
118, [2] stron
Format: 10,5/14 cm
Nakład: 240 250 egzemplarzy
ISBN: 8311069131
Seria: Tygrys
Masa: 90 g
Data wystawienia: 22.11.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Szachownice nad Brandenburgią / Juliusz Malczewski
Tytuł: Szachownice nad Brandenburgią
Autor: Juliusz Malczewski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1975
116, [4] stron
Format: 10,5/14 cm
Nakład: 210 349 egzemplarzy
Seria: Tygrys
Masa: 90 g
Data wystawienia: 21.11.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Podstępna śmierć / Rajmund Szubanski
Tytuł: Podstępna śmierć
Autor: Rajmund Szubanski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1980
109, [2] stron
Format: 10,5/14 cm
Nakład: 210 333 egzemplarzy
ISBN: 8311064806
Seria: Tygrys
Masa: 90 g
Data wystawienia: 20.11.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, na stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela.
mar
Brandenburski węzeł / Adam Głowacki
Tytuł: Brandenburski węzeł
Autor: Adam Głowacki
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1983
118, [2] strony
Format: 10,5/14 cm
Nakład: 240 250 egzemplarzy
ISBN: 8311069131
Seria: Tygrys
Masa: 90 g
Data wystawienia: 17.11.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
"Monte" / Stanisław M. Jankowski
Tytuł: "Monte"
Autor: Stanisław M. Jankowski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1983
134, [2] strony
Format: 10,5/14 cm
Nakład: 240 250 egzemplarzy
ISBN: 8311068925
Seria: Tygrys
Masa: 90 g
Data wystawienia: 16.11.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Książka po rosyjsku nr 84 (Historia Literatury Starożytnej) / Prof. I. M. Tronsky
Tytuł: Książka po rosyjsku nr 84 (Historia Literatury Starożytnej)
Autor: Prof. I. M. Tronsky
Adres wydawniczy: Moskwa, 1947
496 stron
Format: 17,5/26,5 cm
Masa: 930 g
Data wystawienia: 14.11.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest napisana w języku rosyjskim.
mar
Meander Rok IX 1954 1-10 / Praca zbiorowa
Tytuł: Meander Miesięcznik Poświęcony Kulturze Świata Starożytnego Rok IX 1954 1-10
Praca zbiorowa
Adres Wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1954
476 stron
Format: 17/24 cm
Nakład: 1000 egzemplarzy
Mas: 830 g
Data wystawienia: 13.11.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadcząca o tym pieczątki.
mar
Czołówka ląduje w mroku / Józef Bolesław Garas
Tytuł: Czołówka ląduje w mroku
Autor: Józef Bolesław Garas
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1981
125, [2] strony
Format: 10,5/14 cm
Nakład: 210 333 egzemplarzy
ISBN: 8311065535
Seria: Tygrys
Masa: 100 g
Data wystawienia: 10.11.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Odejście na rozkaz / Zbigniew Kozakiewicz
Tytuł: Odejście na rozkaz
Autor: Zbigniew Kozakiewicz
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1983
133, [1] strony
Format: 10,5/14 cm
Nakład: 240 250 egzemplarzy
ISBN: 8311068917
Seria: Tygrys
Masa: 80 g
Data wystawienia: 09.11.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Oczy nad frontem / Wacław Król
Tytuł: Oczy nad frontem
Autor: Wacław Król
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1971
123, [5] strony
Format: 10,5/14,5 cm
Nakład: 210 333 egzemplarzy
ISBN: 8311062919
Seria: Tygrys
Masa: 100 g
Data wystawienia: 08.11.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, na stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela.
mar
Wybrane teksty źródłowe do historii narodów ZSRR (1801-1945) / Mieczysław Wojciechowski, Jerzy Purc
Tytuł: Wybrane teksty źródłowe do historii narodów ZSRR (1801-1945)
Autor: Mieczysław Wojciechowski, Jerzy Purc
Adres wydawniczy: Toruń : Uniwersytet Mikołaja Kopernika, 1975
304 strony
Format: 16,5/23,5 cm
Nakład: 1580 egzemplarzy
ISBN: 8304000245
Masa: 480 g
Data wystawienia: 06.11.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
382 dni "Kujawiaka" / Zbigniew Damski
Tytuł: 382 dni "Kujawiaka"
Autor: Zbigniew Damski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1982
125, [2] strony
Format: 10,5/14,5 cm
Nakład: 240 250 egzemplarzy
ISBN: 8311069156
Seria: Tygrys
Masa: 100 g
Data wystawienia: 02.11.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Skrzydlata tarcza stolicy / Wiesław Fuglewicz
Tytuł: Skrzydlata tarcza stolicy
Autor: Wiesław Fuglewicz
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1980
133, [2] strony
Format: 10,5/14,5 cm
Nakład: 210 333 egzemplarzy
ISBN: 8311065489
Seria: Tygrys
Masa: 100 g
Data wystawienia: 27.10.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Złoto i krew / Franciszek Bernaś
Tytuł: Złoto i krew
Autor: Franciszek Bernaś
Wydanie I
Nakład: 20 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Lublin : Wydawnictwo Lubelskie, 1989
311, [1] stron
Format: 11,5/16,5 cm
ISBN: 832220499X
Masa: 220 g
Data wystawienia: 20.10.2023
Książka jest dobrym stanie. Okładka nieco sfatygowana. Nadłamany grzbiet. Delikatnie pożółkłe kartki. Poza tym brak śladów użytkowania.
Wik.
Zmierzch Czarnego Cesarza / Leszek Baran
Tytuł: Zmierzch Czarnego Cesarza
Autor: Leszek Baran
Seria wydawnicza: Konflikty
Wydanie I
Nakład: 30 350 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1984
128, [4] stron
Format: 12/16,5 cm
ISBN: 8303004301
Masa: 101 g
Data wystawienia: 20.10.2023
Książka jest bardzo dobrym stanie. Okładka nieco sfatygowana, strony delikatnie pożółkłe. Poza tym brak śladów użytkowania. W środku ilustracje.
Wik.
Opis wydawcy: Niezwykłe są dzieje Jean-Bedela Bokassy, syna wodza plemienia Mbaka ze wsi Berengo, który przeszedł od alumna, poprzez żołnierza II wojny światowej, do uczestnika "brudnej wojny" w Wietnamie, od szeregowego do kapitana armii francuskiej, od pułkownika do marszałka armii środkowoafrykańskiej, od szefa sztabu armii, poprzez dożywotniego prezydenta, do cesarza. Tak jak zmieniała się jego pozycja społeczna, tak samo zmieniał się charakter, usposobienie, nastawienie do innych ludzi. Najpierw szczery żołnierz, potem surowy przełożony, przebiegły polityk, aż wreszcie rozkapryszony dyktator i na koniec bezwzględny monarcha. Czyli nie wrodzone skłonności, lecz zaiste warunki sprawiły, że był takim, jakim był.
Ciekawi ludzie, wydarzenia i miejsca w ZSRR / Cezary Leżeński (opr.)
Tytuł: Ciekawi ludzie, wydarzenia i miejsca w ZSRR
Wybór tekstów i opracowanie: Cezary Leżeński
Nakład: 10 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Epoka, 1976
266, [2] stron
Format: 13/19,5 cm
Masa: 290 g
Data wystawienia: 17.10.2023
Książka jest dobrym stanie. Okładka jest nieco sfatygowana, jej przednia część posiada zagięcie, natomiast kawałek tylnej został zdarty (usterka widoczna na zdjęciu). Strony delikatnie pożółkłe. W książce widoczne są pieczątki świadczące o wcześniejszej przynależności do zbiorów bibliotecznych. Poza tym brak śladów użytkowania. W środku ilustracje.
Wik.
Sekrety historii 2 1991 rok : Magazyn sensacji historycznych / Praca zbiorowa
Tytuł: Sekrety historii 2 1991 rok : Magazyn sensacji historycznych
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : Spółka Wydawnicza"KOSBER", 1991
55, [1] stron
Format: 20,5/29 cm
Masa: 170 g
Data wystawienia: 12.10.2023 r.
Czasopismo jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Sekrety historii 1 1991 rok : Magazyn sensacji historycznych / Praca zbiorowa
Tytuł: Sekrety historii 1 1991 rok : Magazyn sensacji historycznych
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : Spółka Wydawnicza"KOSBER", 1991
56 stron
Format: 20,5/29 cm
Masa: 160 g
Data wystawienia: 11.10.2023 r.
Czasopismo jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Salwy nad zatoką / Edmund Kosiarz
Tytuł: Salwy nad zatoką
Autor: Edmund Kosiarz
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Gdańsk : Wydawnictwo Morskie, 1980
302, [2] stron + tablice
Format: 13/19,5 cm
Nakład: 30 000 egzemplarzy
ISBN: 8321532373
Masa: 320 g
Data wystawienia: 10.10.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, na stronie przedtytułowej jest pieczątki/znaki, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Historia Powszechna Czasy nowożytne 1640-1870 / Bronisław Krauze (red.)
Tytuł: Historia Powszechna Czasy nowożytne 1640-1870 : Wybór tekstów źródłowych Cześć I
Redakcja: Bronisław Krauze
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych, 1951
403 strony
Format: 20/29 cm
Nakład: 30 800 egzemplarzy
Masa: 450 g
Data wystawienia: 09.10.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, jest trochę zabrudzona.
mar
The History of England : Parliamentary Monarchy / Brak autora
Tytuł: The History of England : Parliamentary Monarchy
Brak autora
Adres Wydawniczy: Moskwa : Wydawnictwo rosyjskie, 1997
220, [4] stron
Format: 13,5/20,5 cm
ISBN: 5887820780
Seria: Just for Pleasure
Masa: 280 g
Data wystawienia: 08.10.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest napisana w języku angielskim, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Cywilizacje w czasie i przestrzeni / Praca zbiorowa
Tytuł: Cywilizacje w czasie i przestrzeni : Zeszyty Naukowe Nr 4
Praca zbiorowa
Adres Wydawniczy: Toruń : Wydawnictwo Adam Marszałek, 1998
281 stron
Format: 16,5/24 cm
ISBN: 8371742274
Masa: 420 g
Data wystawienia: 08.10.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Historia 1939-1990 : Podręcznik dla szkół średnich / Jerzy Pilikowski
Tytuł: Historia 1939-1990 : Podręcznik dla szkół średnich
Autor: Jerzy Pilikowski
Adres Wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo „Zamiast Korepetycji”, 1997
195, [3] stron + tablice
Format: 16,5/24 cm
ISBN: 8385434283
Masa: 360 g
Data wystawienia: 08.10.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście i mapy na tablicach.
mar
Świat księcia Promienistego / Ivan Morris
Tytuł: Świat księcia Promienistego
Autor: Ivan Morris
Przekład: Tadeusz Szafar
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1973
324, [3] stron + tablice
Format: 17/23 cm
Nakład: 20 290 egzemplarzy
Masa: 740 g
Data wystawienia: 06.10.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Dzieje samochodu / Adolf Kuba, Jaroslav Hausman
Tytuł: Dzieje samochodu
Autor: Adolf Kuba, Jaroslav Hausman
Przekład: Witold Nawrocki
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Katowice : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1989
182, [2] stron
Format: 15/20,5 cm
Nakład: 50 350 egzemplarzy
ISBN: 8303028154
Masa: 260 g
Data wystawienia: 06.10.2023 r.
Książka jest dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Świnia na sądzie ostatecznym / Maja Iwaszkiewicz
Tytuł: Świnia na sądzie ostatecznym : Jak postrzegano zwierzęta w średniowieczu
Autor: Maja Iwaszkiewicz
Adres Wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo Poznańskie, 2021
236, [1] stron
Format: 14,5/21 cm
ISBN: 9788366736696
Masa: 380 g
Data wystawienia: 04.10.2023 r.
Książka jest bardzo dobrym stanie, ma miękką okładkę, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Tożsamość Europy / Michał Dobroczyński, Janusz Stefanowicz
Tytuł: Tożsamość Europy
Autorzy: Michał Dobroczyński, Janusz Stefanowicz
Wydanie pierwsze
Nakład: 20 315 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1979
241, [3] stron
Format: 18/11 cm
ISBN: 8306001346
Masa: 219 g
Seria Biblioteka Myśli Współczesnej
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, ma niewielkie plamki, wewnątrz papier pożółkły, bez uszkodzeń.
Data wystawienia: 29.09.2023
Ald.
Magazyn Historyczny : Mówią wieki 7/90 / Praca zbiorowa
Tytuł: Magazyn Historyczny : Mówią wieki 7/90
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Nasza Księgarnia", 1990
48 stron
Format: 20,5/28,5 cm
Nakład: 20 150 egzemplarzy
ISSN: 0580-0943
Masa: 150 g
Data wystawienia: 29.09.2023 r.
Czasopismo jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest trochę zabrudzona, zawiera ilustracje w tekście
mar
Wielka koalicja 1941-1945 Komplet Tomy 1-3 / Włodzimierz T. Kowalski (1976)
Tytuł: Wielka koalicja 1941-1945 tom 1,2,3
Autor: Włodzimierz T. Kowalski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministrestwa Obrony Narodowej, 1976
832,stron tom 1 + tablice
727, [1] stron tom 2 + tablice
896 stron tom 3 + tablice
Format: 15/21 cm
Nakład: 50 350 egzemplarzy
Masa: 3 250 g
Data wystawienia: 28.09.2023 r.
Książki są w dobrym stanie, mają twarde okładki z obwolutami. Obwoluty nieco sfatygowane, z zagięciami i zadarciami, bloki książek minimalnie przybrudzone. Poza tym brak śladów użytkowania. W środku ilustracje.
Wik.
Magazyn Historyczny : Mówią wieki 12/90 / Praca zbiorowa
Tytuł: Magazyn Historyczny : Mówią wieki 12/90
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Nasza Księgarnia", 1990
48 stron
Format: 20,5/28,5 cm
Nakład: 20 150 egzemplarzy
ISSN: 0580-0943
Masa: 170 g
Data wystawienia: 28.09.2023 r.
Czasopismo jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście
mar
Magazyn Historyczny : Mówią wieki 11/90 / Praca zbiorowa
Tytuł: Magazyn Historyczny : Mówią wieki 11/90
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Nasza Księgarnia", 1990
48 stron
Format: 20,5/28,5 cm
Nakład: 20 150 egzemplarzy
ISSN: 0580-0943
Masa: 160 g
Data wystawienia: 27.09.2023 r.
Czasopismo jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście
mar
Magazyn Historyczny : Mówią wieki 2/1989 / Praca zbiorowa
Tytuł: Magazyn Historyczny : Mówią wieki 2/1989
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Nasza Księgarnia", 1989
48 stron
Format: 20,5/28,5 cm
Nakład: 45 150 egzemplarzy
ISSN: 0580-0943
Masa: 160 g
Data wystawienia: 26.09.2023 r.
Czasopismo jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście
mar
Magazyn Historyczny : Mówią wieki 3/1988 / Praca zbiorowa
Tytuł: Magazyn Historyczny : Mówią wieki 3/1988
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Nasza Księgarnia", 1988
48 stron
Format: 20,5/28,5 cm
Nakład: 45 150 egzemplarzy
ISSN: 0580-0943
Masa: 170 g
Data wystawienia: 25.09.2023 r.
Czasopismo jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście
mar
Magazyn Historyczny : Mówią wieki 10/1987 / Praca zbiorowa
Tytuł: Magazyn Historyczny : Mówią wieki 10/1987
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Nasza Księgarnia", 1987
40 stron
Format: 20,5/28,5 cm
Nakład: 45 150 egzemplarzy
ISSN: 0580-0943
Masa: 140 g
Data wystawienia: 22.09.2023 r.
Czasopismo jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście
mar
Magazyn Historyczny : Mówią wieki 6/1988 / Praca zbiorowa
Tytuł: Magazyn Historyczny : Mówią wieki 6/1988
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Nasza Księgarnia", 1988
48 stron
Format: 20,5/28,5 cm
Nakład: 45 150 egzemplarzy
ISSN: 0580-0943
Masa: 160 g
Data wystawienia: 21.09.2023 r.
Czasopismo jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście
mar
Walki w Azji i Oceanii tom XXII: II wojna światowa / Praca zbiorowa
Tytuł: Walki w Azji i Oceanii tom XXII: II wojna światowa : Rzeczpospolita
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa Narodowe, 2009
136, [3] stron
Format: 23/28,5 cm
ISBN: 9788376750224
Masa: 730 g
Data wystawienia: 21.09.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Opowieści o rzeczach powszednich / Władysław Kopaliński
Tytuł: Opowieści o rzeczach powszednich
Autor: Władysław Kopaliński
Ilustracje: Katarzyna Czerner-Wieczorek
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 1987
278, [2] stron
Format: 21,5/24 cm
Nakład: 50 250 egzemplarzy
ISBN: 8310088051
Masa: 780 g
Data wystawienia: 21.09.2023 r.
Książka jest dobrym stanie, ma twardą okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Magazyn Historyczny : Mówią wieki 9'90 / Praca zbiorowa
Tytuł: Magazyn Historyczny : Mówią wieki 9'90
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Nasza Księgarnia", 1990
48 stron
Format: 20,5/28,5 cm
Nakład: 20 150 egzemplarzy
ISSN: 0580-0943
Masa: 160 g
Data wystawienia: 20.09.2023 r.
Czasopismo jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście
mar
Opcje napoleońskie / Jonathan North
v
Tytuł: Opcje napoleońskie
Autor: Jonathan North
Przekład: Emilia Królak
Adres wydawniczy: Warszawa : Dom Wydawniczy Bellona, 2003
259, [1] stron
Format: 15/21,5 cm
ISBN: 8311096015
Masa: 460 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie. Okładka minimalnie sfatygowana, przez kilkanaście pierwszych stron ciągnie się drobna dziurka w papierze. Poza tym brak śladów użytkowania. Książka w twardej okładce.
Data wystawienia: 19.09.2023
Opis wydawcy: Wojny napoleońskie zmieniły Europę i świat, burząc istniejący porządek w zakresie polityki, społeczeństwa, planów na przyszłość i geografii. Żaden inny konflikt w historii nie miał tak daleko idących skutków i nie pozostawił po sobie tak bogatej spuścizny.
Jak potoczyłyby się losy Europy i świata, gdyby Napoleon nie wyruszył na Rosję, co stałoby się, gdyby Wielka Armia nie musiała wycofać się z Rosji?
Doniosłość tego globalnego konfliktu zaczęła skłaniać historyków do stawiania sobie pytania:
Co by było, gdyby sprawy potoczyły się inaczej?
Wik.
Magazyn Historyczny : Mówią wieki 2'91 / Praca zbiorowa
Tytuł: Magazyn Historyczny : Mówią wieki 2'91
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Nasza Księgarnia", 1991
48 stron
Format: 20,5/28,5 cm
Nakład: 20 150 egzemplarzy
ISSN: 0580-0943
Masa: 160 g
Data wystawienia: 19.09.2023 r.
Czasopismo jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście
mar
Magazyn Historyczny : Mówią wieki 10'90 / Praca zbiorowa
Tytuł: Magazyn Historyczny : Mówią wieki 10'90
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Nasza Księgarnia", 1990
48 stron
Format: 20,5/28,5 cm
Nakład: 20 150 egzemplarzy
ISSN: 0580-0943
Masa: 160 g
Data wystawienia: 18.09.2023 r.
Czasopismo jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście
mar
Ab Urbe Condita L. I / Titus Livius
Tytuł: Ab Urbe Condita L. I : Teksty Filomaty Nr 27
Autor: Titus Livius
Wydał: Ryszard Ganszyniec
Adres wydawniczy: Lwów : Nakładem Filomaty, brak roku wydania
50 stron
Format: 12/16 cm
Masa: 60 g
Data wystawienia: 11.09.2023 r.
Broszura jest w dobrym stanie, jest naddarta wzdłuż grzbietu, opis jest napisany w języku polskim, tekst jest napisany w języku łacińskim.
mar
Najkrótsza historia drugiej wojny światowej / Olgierd Terlecki
Tytuł: Najkrótsza historia drugiej wojny światowej
Autor: Olgierd Terlecki
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1972
382, [2] stron
Format: 13,5/20 cm
Nakład: 30 283 egzemplarzy
Masa: 410 g
Data wystawienia: 05.09.2023 r.
Książka jest dobrym stanie, ma twardą okładkę, jest przetarta na krawędziach, jest trochę zabrudzona.
mar
Militaria XX wieku Nr 1(8) 2009 / Praca zbiorowa
Tytuł: Militaria XX wieku Nr 1(8) 2009
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Lublin : Oficyna Wydawnicza KAGERO, 2009
90 stron
Format: 21/29,5 cm
Nakład: 14 950 egzemplarze
ISSN: 1732-4491
Masa: 300 g
Data wystawienia: 01.09.2023 r.
Czasopismo jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, na pierwszej i na ostatniej stronie, jest podpis byłego właściciela.
mar
Ludzie, zwyczaje, obyczaje starożytnej Grecji i Rzymu / Lidia Winniczuk
Tytuł: Ludzie, zwyczaje, obyczaje starożytnej Grecji i Rzymu
Autor: Lidia Winniczuk
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1983
762, [2] stron
Format: 15/21 cm
Nakład: 30 250 egzemplarzy
ISBN: 8301031131
Masa: 890 g
Data wystawienia: 01.09.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Militaria XX wieku Nr 3(7) listopad 2008 / Praca zbiorowa
Tytuł: Militaria XX wieku Nr 3(7) listopad 2008
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Lublin : Oficyna Wydawnicza KAGERO, 2008
90 stron
Format: 21/29,5 cm
Nakład: 14 950 egzemplarzy
ISSN: 1732-4491
Masa: 300 g
Data wystawienia: 29.08.2023 r.
Czasopismo jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, na wewnętrznej stronie przedniej okładki i na ostatniej stronie, jest podpis byłego właściciela.
mar
Oświęcim-Brzezinka / Brak autora
Tytuł: Oświęcim-Brzezinka
Brak autora
Zdjęcia: Adam Stelmach
Wydanie: III
Adres wydawniczy: Warszawa : Biuro Wydawniczo-Propagandowe, 1973
Format: 11/15 cm
Strony są nienumerowane
Nakład: 10 000 egzemplarzy
Masa: 50 g
Data wystawienia: 26.08.2023 r.
Zbór kart pocztowych, jest w dobrym stanie, zawiera 9 pocztówek oraz broszurę z tekstem w języku polskim, angielskim i rosyjskim.
mar
Necessites et tendences psychologiques et aspects de la consommation / Karol Górski
Tytuł: Necessites et tendences psychologiques et aspects de la consommation
Autor: Karol Górski
Adres Wydawniczy: Florencja : Leo S. Olschki Editore, 1978
369-386 strony
Format: 21/28,5 cm
Masa: 90 g
Data wystawienia: 14.08.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką oprawę, nieznacznie sfatygowaną, jest napisana w języku francuskim.
mar
Sekret Enigmy / Stanisław Strumph Wojtkiewicz
Tytuł: Sekret Enigmy
Autor: Stanisław Strumph Wojtkiewicz
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo „Iskry”, 1978
157, [3] stron + tablice
Format: 12,5/20 cm
Nakład: 30 300 egzemplarzy
Masa: 200 g
Data wystawienia: 08.08.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką oprawę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście na tablicach.
mar
Od Kongresu Wiedeńskiego do Nocy Listopadowej / Jerzy Skowronek
Tytuł: Od Kongresu Wiedeńskiego do Nocy Listopadowej : Dzieje Narodu i Państwa Polskiego
Autor: Jerzy Skowronek
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Kraków : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1987
80, [1] stron
Format: 20/26,5 cm
Nakład: 160 350 egzemplarzy
ISBN: 8303020609
Masa: 220 g
Data wystawienia: 04.08.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Problemy planowania gospodarczego we Francji / Czesław Grabowski
Tytuł: Problemy planowania gospodarczego we Francji : Zakład Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk
Autor: Czesław Grabowski
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1964
249, [2] stron
Format: 13/20 cm
Nakład: 1 200 egzemplarzy
Masa: 280 g
Data wystawienia: 30.07.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką oprawę, nieznacznie sfatygowaną, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadcząca o tym pieczątki.
mar
Problemy Rad Narodowych : Studia i Materiały 62 / Praca zbiorowa
Tytuł: Problemy Rad Narodowych : Studia i Materiały 62
Praca zbiorowa
Adres Wydawniczy: Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich - Wydawnictwo, 1985
205, [1] stron
Format: 16,5/24 cm
Nakład: 730 egzemplarzy
Masa: 340 g
Data wystawienia: 30.07.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką oprawę, nieznacznie sfatygowaną, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadcząca o tym pieczątki.
mar
Problematyka przestępczości na V kongresie Narodów Zjednoczonych / Brunon Hołyst (red.)
Tytuł: Problematyka przestępczości na V kongresie Narodów Zjednoczonych Genewa, wrzesień 1975 : Instytut Problematyki Przestępczości
Redakcja: Brunon Hołyst
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1979
148 strony
Format: 17/24 cm
Nakład: 1180 egzemplarzy
Masa: 260 g
Data wystawienia: 29.07.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką oprawę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadcząca o tym pieczątki.
mar
Wilcze legowisko : Tajemnicze kwatery Hitlera / Jerzy Jantar
Tytuł: Wilcze legowisko : Tajemnicze kwatery Hitlera
Autor: Jerzy Jantar
Wydanie: III
Adres Wydawniczy: Olsztyn : Wydawnictwo Pojezierze, 1973
208, [4] stron
Format: 12,5/17 cm
Nakład: 30 200 egzemplarzy
Masa: 180 g
Data wystawienia: 23.07.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, ma oddarty dolny róg w przedniej części okładki, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Europa powojenna / Janusz Stefanowicz
Tytuł: Europa powojenna
Autor: Janusz Stefanowicz
Wydanie: II
Adres Wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1980
476, [2] strony
Format: 15/20,5 cm
Nakład: 5 000 egzemplarzy
ISBN: 8301019107
Masa: 530 g
Data wystawienia: 20.07.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Dywizjon 303 / Arkady Fiedler
Tytuł: Dywizjon 303
Autor: Arkady Fiedler
Wydanie: XIII
Adres Wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Poznańskie, 1968
113, [4] stron + tablice
Format: 15,5/21 cm
Nakład: 100 260 egzemplarzy
Masa: 290 g
Data wystawienia: 17.07.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Arnhem / Robert E. Urquhart
Tytuł: Arnhem
Autor: Robert E. Urquhart
Przekład: Ignacy Bukowski
Wydanie: II
Adres Wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Bellona, 1990
136 stron + tablice
Format: 14,5/20,5 cm
Nakład: 30 000 egzemplarzy
ISBN: 8311077649
Masa: 330 g
Data wystawienia: 17.07.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Zbiory metrologiczne / Anetta Bolechowska
Tytuł: Zbiory metrologiczne : Muzealne zeszyty historyczne 2
Autor: Anetta Bolechowska
Adres Wydawniczy: Kołobrzeg : Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, 2013
33, [1] stron
Format: 17/23,5 cm
Nakład: 1000 egzemplarzy
ISBN: 9878363027056
Masa: 160 g
Data wystawienia: 04.07.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Małe tablice historyczne / Witold Mizerski (oprac.)
Tytuł: Małe tablice historyczne
Opracowanie: Witold Mizerski
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Adamantan, 1996
71, [1] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 839004322X
Masa: 120 g
Data wystawienia: 30.06.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Uroczystości koronacyjne w Preszburgu 1563-1830 / Stefan Holcik
Tytuł: Uroczystości koronacyjne w Preszburgu 1563-1830
Autor: Stefan Holcik
Przekad: Krystyna Moćko
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Literackie, 1986
82, [1] stron
Format: 24/34 cm
Nakład: 30 000 egzemplarzy
ISBN: 8308015352
Masa: 820 g
Data wystawienia: 02.06.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, na stronie, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Armagedon : The Battle for Germany 1944-45 / Max Hastings
Tytuł: Armagedon : The Battle for Germany 1944-45
Autor: Max Hastings
Adres Wydawniczy: Londyn : Pan Books, 2007
660, [1] strony
Format: 13,5/19,5 cm
ISBN: 9780330490627
Masa: 530 g
Data wystawienia: 20.05.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta i nadarta na krawędziach jest napisana w języku angielskim, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Fałszerze pieniędzy / Giergij Polskoj
Tytuł: Fałszerze pieniędzy
Autor: Giergij Polskoj
Tłumaczenie: Zygmunt Frank
Adres Wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Prawnicze, 1986
131, [1] stron
Format: 15/20,5 cm
Nakład: 35 375 egzemplarzy
ISBN: 8321903045
Masa: 170 g
Data wystawienia: 18.05.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Przewodnik po starożytnym Rzymie / Lesley Sims
Tytuł: Przewodnik po starożytnym Rzymie
Autor: Lesley Sims
Ilustracje: Chrityan Fox, Ian Jackson, John Woodcock
Przekład: Barbara Tkaczow
Adres wydawniczy: Warszawa : Dom Wydawniczy Bellona, 2003
64 strony
Format: 24,5/17 cm
ISBN: 8311097410
Seria Przewodnik Młodego Turysty
Masa: 410 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, jest wydrukowana na papierze kredowym, zawiera liczne kolorowe ilustracje, poza niewielkim zabrudzeniem górnego bloku książki, żadnych uszkodzeń ani śladów użytkowania.
Data wystawienia: 05.05.2023
Ald.
Lektury z biblioteki osiedlowej / Michał Piętniewicz
Tytuł: Lektury z biblioteki osiedlowej
Autor: Michał Piętniewicz
Adres wydawniczy: Kraków : Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział Kraków, 2018
311, [4] stron
Format: 21/14,5 cm
ISBN: 9788395078668
Masa: 484 g
Książka jest nowa, w idealnym stanie.
Seria Krakowska Biblioteka Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, 38
Data wystawienia: 04.05.2023
Opis wydawcy: Książka Lektury z biblioteki osiedlowej została pomyślana jako swego rodzaju diariusz lektury. Dominuje tutaj przede wszystkim tryb lektury osobistej, intymny kontakt z czytaną książką. Ale również ekspresywny, nie bojący się czasem ryzykownych metafor i emocjonalnej gwałtowności. Chciałem w niej dać wyraz swoim lekturowym fascynacjom, ale również temu, czego nauczyłem się podczas wieloletnich studiów literaturoznawczych; znajomości odpowiednich narzędzi, przy pomocy których mogę, mniej lub bardziej użytecznie i owocnie, otwierać dane dzieła. Książka prezentuje fascynacje głównie z obszaru XX-wiecznej literatury polskiej. Nie znaczy to, że jest jakąkolwiek krytycznoliteracką syntezą. Jak napisałem już: autor zastrzega, że pisze o tym, co jemu podoba się najbardziej i dzieli się z czytelnikiem swoimi fascynacjami, podróżuje, peregrynuje przez światy swoich ulubionych twórców literatury pięknej. Ale jako, że jest to również dokument literatury intymnej, mamy tutaj do czynienia ze specyficznie pojętą introspekcją, czy podróżą wewnętrzną. Autor odkrywa przy okazji, a może przede wszystkim, w sobie, we własnym wnętrzu, twórców, którzy szczególnie zapadli mu w pamięć, odcisnęli w niej swój ślad, pozostawili autorską sygnaturę. Są dla niego szczególnie ważni poprzez na przykład wskrzeszanie mitu magicznej prowincji, podróży pamięci do miejsc utraconych, swoiste zmaganie się z żywiołem czasu, przemijania i śmierci. Zatem jest to, bądź tylko próbuje być, książka o rzeczach ważnych, czy najważniejszych, nie tylko w literaturze, ale również w doświadczeniu egzystencjalnym, które dotyczy każdego. Książka jest nade wszystko zapisem doświadczenia intelektualnego, szukaniem odpowiedzi, pytaniem, ale przede wszystkim podróżą poprzez wewnętrzną czasoprzestrzeń dzieła literackiego, próbując pośrednio (bo inaczej się chyba nie da), odpowiedzieć na pytanie, które pojawia się dość często u ludzi myślących: kim jestem? Dokąd zmierzam? Po co żyję? Autor wierzy gorąco, żarliwie, może nieco naiwnie, w telos swoich literaturoznawczych poszukiwań i wędrówek, i zaprasza do wspólnej podróży przez świat, który już został stworzony, a który, w co autor wierzy istotnie i głęboko, poprzez dotknięcie krytycznoliterackiego komentarza czy eseju, ożywa raz jeszcze. Przygoda literatury zatem niczym innym jest jak również przygodą życia.
Biblioteki : krucha historia / Andrew Pettegree, Arthur der Weduwen
Tytuł: Biblioteki : krucha historia
Autorzy: Andrew Pettegree, Arthur der Weduwen
Przekład: Agnieszka Nowak-Młynikowska
Wydanie pierwsze
Adres wydawniczy: Sopot : Wydawnictwo Smak Słowa, 2022
554 strony
Format: 24/17 cm
ISBN: 9788366420878
Masa: 1080 g
Książka jest nowa, w idealnym stanie, ma twardą oprawę, zawiera czarno-białe ilustracje.
Data wystawienia: 04.05.2023
Opis wydawcy: Doskonała lektura dla miłośników książek – fascynująca opowieść o historii bibliotek i ludzi, którzy je budowali, od starożytności po erę cyfrową.
Znane na całym świecie, zazdrośnie strzeżone przez prywatnych kolekcjonerów, budowane przez stulecia i niszczone w jeden dzień, ozdobione złoceniami i freskami albo wypełnione wygodnymi pufami i rysunkami dzieci – historia bibliotek jest bogata, różnorodna i obfitująca w nieoczekiwane zdarzenia.
W książce Biblioteki historycy Andrew Pettegree i Arthur der Weduwen przedstawiają nam antykwariuszy i filantropów, którzy tworzyli wspaniałe księgozbiory, opowiadają o narodzinach i upadku gustów literackich i odsłaniają przed nami tajemnice zbrodni i wykroczeń popełnionych w pogoni za rzadkimi manuskryptami. Poprzez te opowieści autorzy pokazują, że chociaż same księgozbiory są niezwykle kruche i mogą popaść w ruinę w ciągu zaledwie kilku dekad, jednak idea biblioteki okazała się nadzwyczaj trwała i odporna, a każde pokolenie tworzy tę instytucję od nowa.
Przepięknie napisana i oparta na wnikliwych badaniach, książka Biblioteki jest lekturą obowiązkową dla miłośników książek, kolekcjonerów i wszystkich tych, którzy choć raz z rozkoszą zagubili się między regałami.
Newsweek Historia Nr 8-9/2018 / Praca zbiorowa
Tytuł: Newsweek Historia Nr 8-9/2018
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : Ringier Axel Springer Polska, 2018
96 stron
Format: 20,5/27 cm
ISSN: 2083-7801
Masa: 200 g
Data wystawienia: 26.04.2023 r.
Czasopismo jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
W sieci historii Nr 8 (51) sierpień 2017 / Praca zbiorowa
Tytuł: W sieci historii Nr 8 (51) sierpień 2017
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Gdynia : Fratria, 2017
98 stron
Format: 20,5/27,5 cm
ISSN: 2300-6803
Masa: 200 g
Data wystawienia: 25.04.2023 r.
Czasopismo jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Książka po rosyjsku nr 41 (Sztuka Grecji Starożytny świat) / W. N. Polewaj
Tytuł: Książka po rosyjsku nr 41 (Sztuka Grecji Starożytny świat)
Autor: W.N. Polewaj
Adres wydawniczy: Moskwa, 1970
327, [1] stron
Format: 17,5/22 cm
Masa: 690 g
Data wystawienia: 11.04.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest trochę zabrudzona, jest napisana w języku rosyjskim, zawiera ilustracje w tekście, na pierwszej kartce jest dedykacja dla byłego właściciela.
mar
W imieniu Murzynów / Robert Penn Warren
Tytuł: W imieniu Murzynów
Autor: Robert Penn Warren
Przekład: Adam Kaska
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1974
538, [2] strony
Format: 12,5/20 cm
Nakład: 300 290 egzemplarzy
Masa: 460 g
Data wystawienia: 06.04.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Zarys historii gospodarczej powszechnej / Władysław Rusiński
Tytuł: Zarys historii gospodarczej powszechnej : Czasy nowożytne i najnowsze (1500-1949)
Autor: Władysław Rusiński
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1973
729, [1] strony
Format: 17,5/24,5 cm
Nakład: 10 000 egzemplarzy
Masa: 1100 g
Data wystawienia: 29.03.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Utrata ElDorado / V. S. Naipaul
Tytuł: Utrata ElDorado
Autor: V. S. Naipaul
Tłumaczenie: Maria Zborowska
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1972
453, [3] stron
Format: 12,5/20 cm
Nakład: 10 360 egzemplarzy
Masa: 440 g
Data wystawienia: 13.03.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładką nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, trochę zabrudzona.
mar
Poza płomieniami wojny : Internowani w Szwajcarii 1940-1945 / Adam Vetulani
Tytuł: Poza płomieniami wojny : Internowani w Szwajcarii 1940-1945
Autor: Adam Vetulani
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1976
345, [3] stron + tablice
Format: 13/20 cm
Nakład: 10 350 egzemplarzy
Masa: 350 g
Data wystawienia: 13.03.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładką z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Ten okrutny wiek część druga / Bogusław Wołoszański (dedykacja dla byłego właściciela)
Tytuł: Ten okrutny wiek część druga
Autor: Bogusław Wołoszański
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Colori, 1996
340, [3] stron
Format: 17/24 cm
ISBN: 8390497212
Seria: Sensacje XX wieku
Masa: 590 g
Data wystawienia: 09.03.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście. Na stronie tytułowej jest dedykacja dla byłego właściciela.
mar
Wiedeńskie ABC / Roman Kałuża
Tytuł: Wiedeńskie ABC
Autor: Roman Kałuża
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo „Iskry”, 1979
378, [2] stron + tablice
Format: 12,5/20 cm
Nakład: 20 300 egzemplarzy
ISBN: 8320700485
Masa: 300 g
Data wystawienia: 17.02.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładką z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Rzymskie ABC / Ignacy Krasicki
Tytuł: Rzymskie ABC
Autor: Ignacy Krasicki
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo „Iskry”, 1966
378, [2] stron + tablice
Format: 12,5/19,5/2,5 cm
Nakład: 30 257 egzemplarzy
Masa: 290 g
Data wystawienia: 03.01.2026 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładką z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje na tablicach.
an
Westerplatte / Edmund Kosiarz, Włodzimierz Pogoda, Rafał Witkowski
Tytuł: Westerplatte
Autor: Edmund Kosiarz, Włodzimierz Pogoda, Rafał Witkowski
Adres wydawniczy: Gdynia : Wydawnictwo Morskie, 1967
Wydanie: I
Nakład: 20 250 egz.
53 strony
Format: 20/19 cm
Masa: 115 g
Książka jest w dobrym stanie, ma lekko sfatygowaną oprawę, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 09.02.2023
Jus.
Kosynierzy z trzysta trzeciego / Wacław Król
Tytuł: Kosynierzy z trzysta trzeciego
Autor: Wacław Król
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1987
Format: 10,5/14 cm
125, [2] stron
Nakład: 140 200 egzemplarzy
ISBN: 8311074704
Masa: 80 g
Data wystawienia: 24.01.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznaczenie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Gorzki los ORP "Jastrząb" / Zbigniew Damski
Tytuł: Gorzki los ORP "Jastrząb"
Autor: Zbigniew Damski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1987
Format: 9,5/13,5 cm
127, [1] stron
Nakład: 140 200 egzemplarzy
ISBN: 8311074984
Masa: 80 g
Data wystawienia: 23.01.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznaczenie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
303 mój dywizjon / Tadeusz Kotz
Tytuł: 303 mój dywizjon
Autor: Tadeusz Kotz
Adres wydawniczy: Warszawa : Bellona, 2019
331, [1] stron
Format: 11/17,5 cm
Masa: 180 g
ISBN: 97883111572286
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma nieznacznie sfatygowaną oprawę, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 12.01.2023
Jus.
Sąsiedzi / Jan Tomasz Gross
Tytuł: Sąsiedzi : Historia zagłady żydowskiego miasteczka
Autor: Jan Tomasz Gross
Wydanie: II
Adres Wydawniczy: Sejny : Fundacja „Pogranicze”, 2000
163 strony
Format: 13,5/20,5 cm
ISBN: 8386872144
Masa: 300 g
Data wystawienia: 09.01.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Ziemie polskie w X wieku i ich znaczenie w kształtowaniu się nowej mapy Europy / Henryk Samsonowicz (red.)
Tytuł: Ziemie polskie w X wieku i ich znaczenie w kształtowaniu się nowej mapy Europy
Redakcja: Henryk Samsonowicz
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Kraków : TaiWPN UNIVERSITAS, 2000
475, [1] stron
Format: 16/24,5 cm
ISBN: 8370527108
Masa: 1230 g
Data wystawienia: 12.12.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę z obwolutą, jest naddarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Moskwa Wystawa osiągnieć gospodarki narodowej ZSRR WDNch. / Brak autora
Tytuł: Moskwa Wystawa osiągnieć gospodarki narodowej ZSRR WDNch.
Brak autora
Adres Wydawniczy: Moskwa : Intourist, brak roku wydania
Format mapy złożonej: 11,5/16,5 cm
Format mapy rozłożonej: 45,5/33 cm
Masa: 50 g
Data wystawienia 30.11.2023 r.
Mapa jest w dobrym stanie, zawiera ilustracje.
mar
Całkiem inna historia / Kazimierz Piesowicz
Tytuł: Całkiem inna historia
Autor: Kazimierz Piesowicz
Adres wydawniczy: Warszawa : Młodzieżowa Agencja Wydawnicza, 1987
342, [2] stron
Format: 12,5/19,5 cm
ISBN: 8320302455
Masa: 302 g
Książka jest w dobrym stanie, z lekko sfatygowaną okładką i nieco pożółkłymi stronami. Na stronie redakcyjnej widnieje pieczątka. Poza tym bez śladów użytkowania. W środku książki znajdują się ilustracje.
Data wystawienia: 09.06.2023
Wik.
Gawain : Knight of the Goddess : Restoring an Archetype / John Matthews
Tytuł: Gawain : Knight of the Goddess : Restoring an Archetype
Autor: John Matthews
Adres wydawniczy: Wellingborough : The Aquarian Press, 1990
208 stron
Format: 16/24 cm
ISBN: 085030783X
Masa: 490 g
Data wystawienia: 03.01.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest napisana w języku angielskim.
mar
Stalin Dwór czerwonego cara / Simon Sebag Montefiore
Tytuł: Stalin Dwór czerwonego cara
Autor: Simon Sebag Montefiore
Przekład: Maciej Antosiewicz
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo MAGNUM, 2011
774 strony + tablice
Format: 17/24 cm
ISBN: 9788389656742
Masa: 1380 g
Data wystawienia: 03.01.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywna okładkę, nieznaczenie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Prywatna historia XX wieku / Wojciech Giełzyński
Tytuł: Prywatna historia XX wieku
Autor: Wojciech Giełzyński
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Rosner i Wspólnicy, 2005
505, [5] stron
Format: 15,5/23 cm
ISBN: 8389217732
Masa: 900 g
Data wystawienia: 22.11.2022 r.
Książka ma okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Zasady prawa wojennego i jego rys historyczny. Podstawy prawne zakazu wojen / Teofil Leśko
Tytuł: Zasady prawa wojennego i jego rys historyczny. Podstawy prawne zakazu wojen : Materiały do szkolenia politycznego oficerów
Autor: Teofil Leśko
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1984
42, [4] stron
Format: 14,5/20 cm
Masa: 90 g
Data wystawienia: 06.10.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Cuda świata / Roland Goock
Tytuł: Cuda świata : Siedem cudów świata, cuda historyczne, cuda techniki budowlanej, cuda natury
Autor: Roland Goock
Tłumaczenie: Beata Parys, Sławomir Ratajczyk
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : MUZA SA, 1993
191, [1] stron
Format: 22,5/30,5 cm
ISBN: 8370791085
Masa: 1020 g
Data wystawienia: 23.09.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Imperium amerykańskie / Claude Julien
Tytuł: Imperium amerykańskie
Autor: Claude Julien
Przekład: Stefan Meler
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1971
426, [1] stron
Format: 15,5/21,5 cm
Nakład: 10 260 egzemplarzy
Masa: 560 g
Data wystawienia: 04.08.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, naddarta.
mar
Atlas Historyczny Miast Polskich Tom VI Wielkopolska Zeszyt 1 Kalisz
Tytuł: Atlas Historyczny Miast Polskich
Redaktor Roman Czaja
Tom VI Wielkopolska
Redakcja historyczna Urszula Sowina
Redakcja kartograficzna Tomasz Panecki
Zeszyt 1 Kalisz
Autorzy: Urszula Sowina, Tadeusz Baranowski, Dariusz Wyczółkowski, Adam Kędzierski, Łukasz Truściński, Jerzy Aleksander Splitt
Tłumaczenie na język angielski Anna Maleszka
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Toruń-Warszawa : Towarzystwo Naukowe w Toruniu ; Instytut Historii im. Tadeusza Manteuffla Polskiej Akademii Nauk, 2021
Kartonowa teczka o wymiarach 25/35,5 cm zawiera książkę z tekstem (203 strony), książkę z fotografiami (54 ilustracje), 23 rozkładane mapy i plany.
ISBN: 978-83-65127-808 ; 9788366911086
Masa: 2527 g
Stan: idealny, wydawnictwo jest nowe, zafoliowane.
Data wystawienia: 22.06.2022
Ald.
Osiem stopni wtajemniczenia czyli jak zmienialiśmy świat / James Burke
Tytuł: Osiem stopni wtajemniczenia czyli jak zmienialiśmy świat
Autor: James Burke
Przekład: Krzysztof Środa
Adres wydawniczy: Warszawa : Świat Książki, 1998
332, [3] strony
Format: 15/21 cm
ISBN: 8371296452
Masa: 470 g
Data wystawienia: 06.06.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Karta 90/2017 : Odkrywanie Historii / Praca zbiorowa
Tytuł: Karta 90/2017 : Odkrywanie Historii
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : Fundacja Ośrodka KARTA, 2017
154, [6] strony
Format: 18/25 cm
Nakład: 8000 egzemplarzy
ISSN: 0867-3764
Masa: 350 g
Data wystawienia: 15.04.2022 r.
Czasopismo jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Teksty źródłowe do nauki historii w szkole, nr 44: Kierunki polityczne w społeczeństwie polskim w końcu XIX wieku / Opracowała: Irena Pietrzak-Pawłowska
Tytuł: Teksty źródłowe do nauki historii w szkole, nr 44: Kierunki polityczne w społeczeństwie polskim w końcu XIX wieku
Opracowała: Irena Pietrzak-Pawłowska
Redakcja: I. Pietrzak-Pawłowska
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych, 1961
Wydanie pierwsze
Nakład: 10 265 egzemplarzy
44 stron
Format: 14,7 / 20,5 cm
Masa: 59 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka jest lekko sfatygowana, pozaginana. W środku książka jest w dobrym stanie. Blok książki jest lekko zabrudzony. W środku niektóre strony są zabrudzone.
Data wystawienia: 21.02.2022
Zos.
Teksty źródłowe do nauki historii w szkole, nr 45: Rewolucja 1905-1907 w Rosji / Opracował: Paweł Korzec
Tytuł: Teksty źródłowe do nauki historii w szkole, nr 45: Rewolucja 1905-1907 w Rosji
Opracował: Paweł Korzec
Redakcja: I. Pietrzak-Pawłowska
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych, 1959
Wydanie pierwsze
Nakład: 25 215 egzemplarzy
47, [2] stron
Format: 14,7 / 20,5 cm
Masa: 63 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka jest lekko sfatygowana, pozaginana. W środku książka jest w dobrym stanie. Blok książki jest lekko zabrudzony. W środku niektóre strony są zabrudzone.
Data wystawienia: 21.02.2022
Zos.
Królewskie skandale / Michael Farquhar
Tytuł: Królewskie skandale
Autor: Michael Farquhar
Przełożył: Zbigniew Kościuk
Adres wydawniczy: Warszawa : Baure-Weltbild Media, 2003
319, [1] stron
Format: 15/20,5 cm
ISBN: 8389076284
Seria: KDC Klub dla Ciebie
Masa: 402 g
Data wystawienia: .22.04.2025r. r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
Asi
Word Subject Nature : Studies in Seventeenth- and Eighteenth-Century Culture / Tadeusz Rachwał, Tadeusz Sławek (oprac.)
Tytuł: Word Subject Nature : Studies in Seventeenth- and Eighteenth-Century Culture
Opracowanie: Tadeusz Rachwał, Tadeusz Sławek
Adres wydawniczy: Katowice : Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego, 1996
209, [1] stron
Format: 17/24 cm
Nakład: 300 egzemplarzy
ISBN: 8322606745
Masa: 340 g
Data wystawienia: 09.02.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest napisana w języku angielskim.
mar
Kim byli, czego chcieli? / Ervin Hollós
Tytuł: Kim byli, czego chcieli?
Autor: Ervin Hollós
Przełożyła: Krystyna Pisarska
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1970
297, [3] stron + tablice
Format: 13/20 cm
Nakład: 20 000 egzemplarzy
Masa: 320 g
Data wystawienia: 18.01.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, odklejona od grzbietu książki, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Historia kultury francuskiej / Georges Duby, Robert Mandrou
Tytuł: Historia kultury francuskiej
Autorzy: Georges Duby, Robert Mandrou
Przełożyła: Hanna Szumańska-Grossowa
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1967
672, [5] stron
Format: 17,4 / 24,3 cm
Masa: 1452 g
Książka jest w dobrym stanie, obwoluta jest zabrudzona i porozdzierana. W środku książka jest w dobrym stanie, posiada liczne czarno-białe ilustracje i fotografie w tekście. Blok książki jest zabrudzony.
Data wystawienia: 17.01.2022
Zos.
Historia doktryn politycznych i prawnych / Henryk Olszewski
Tytuł: Historia doktryn politycznych i prawnych
Autor: Henryk Olszewski
Adres wydawniczy: Warszawa-Poznań : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1978
Wydanie IV
474, [1] strony
Format: 23/16,5 cm
Masa: 675 g
Książka jest w dobrym stanie, posiada sfatygowaną okładkę, pożółkłe i przykurzone strony oraz oraz podkreślenie w tekście.
Data wystawienia: 29.12.2021
Ale.
Historia ZSRR : Część I / K. Bazylewicz - S. Bachruszyn, A. Pankratowa - A. Focht
Tytuł: Historia ZSRR : Część I
Autor: K. Bazylewicz - S. Bachruszyn, A. Pankratowa - A. Focht
Pod redakcją: A. Pankratowej
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych, 1954
272 strony + mapa
Format: 24/17 cm
Masa: 569 g
Książka jest w dobrym stanie, posiada lekkie naderwanie sklejki, przykurzone i pożółkłe strony oraz pieczątkę na wewnętrznej stronie miejscowo odbarwionej okładki. Poza tym brak innych widocznych śladów użytkowania.
Data wystawienia: 10.12.2021
Ale.
Między demokratyzacją a racjonalizacją / Olgierd Lissowski
Tytuł: Między demokratyzacją a racjonalizacją : Pracownicze współstanowienie w RFN
Autor: Olgierd Lissowski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Poznań : Instytut Zachodni, 1990
388 stron
Format: 15/20,5 cm
Nakład: 500 egzemplarzy
ISBN: 8385003487
Masa: 450 g
Data wystawienia: 08.12.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Polki na tronach Europy / Iwona Kienzler
Tytuł: Polki na tronach Europy
Autor: Iwona Kienzler
Seria: Historia z alkowy : Seria kolekcjonerska
Adres wydawniczy: Warszawa : Bellona SA, 2014
309 stron
Format: 20/13 cm
Masa: 353 g
ISBN: 9788311132580
Książka jest w idealnym stanie, nie posiada żadnych widocznych śladów użytkowania. Zawartość nienaruszona.
Data wystawienia: 03.12.2021
Ale.
Stulecie w obiektywie : Wielkie katastrofy XX wieku / Praca zbiorowa
Tytuł: Stulecie w obiektywie : Wielkie katastrofy XX wieku
Praca zbiorowa
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : MUZA SA, 1999
335, [1] stron
Format: 21,5/29,5 cm
ISBN: 8372003777
Masa: 1660 g
Data wystawienia: 26.11.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Ilustrowana historia świata tom 2 / J. M. Roberts
Tytuł: Ilustrowana historia świata tom 2 : Od wieków średnich po wiek Oświecenia
Autor: J. M. Roberts
Przełożyła: Jadwiga Skowrońska
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Łódź : Wydawnictwo Łódzkie, 1990
255, [2] stron
Format: 18/23 cm
ISBN: 8321803733
Masa: 630 g
Data wystawienia: 24.11.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Zaginione cywilizacje / Aleksander Kondratow
Tytuł: Zaginione cywilizacje
Autor: Aleksander Kondratow
Przełożył: Stefan Michalski
Wydanie trzecie
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1976
238 stron
Format: 21/ 15 cm
Masa: 421 g
Książka jest w dobrym stanie, posiada wyraźnie podniszczoną okładkę na krawędziach grzbietu i zmiętą jedną kartkę ze środka.
Data wystawienia: 27.10.2021
Ale.
Zdrowie ludzkie w czasie i przestrzeni / Doc. dr med. Aleksander Dawidowicz
Tytuł: Zdrowie ludzkie w czasie i przestrzeni
Autor: Doc. dr med. Aleksander Dawidowicz
Wydanie: I
Nakład: 10 250 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich, 1970
254, [2] stron
Format: 12,5/19,5 cm
Masa: 250 g
Data wystawienia: 15.12.2023
Książka jest w dobrym stanie. Okładka nieznacznie sfatygowana, na jej tyle widnieją ślady ołówka. Strony delikatnie pożółkłe. Tablica dołączona do książki posiada rozdarcie. Poza tym brak śladów użytkowania. W środku ilustracje.
Wik.
Książka po rosyjsku nr 107 (W świecie piękna Kalendarz 1977) / Praca zbiorowa
Tytuł: Książka po rosyjsku nr 107 (W świecie piękna Kalendarz 1977)
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Moskwa, 1976
strony są nienumerowane
Format: 20/24 cm
Masa: 380 g
Data wystawienia: 16.01.2024 r.
Kalendarz jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest napisana w języku rosyjskim, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Triumf Asyrii : Powstanie Rzymu : Ilustrowana Historia Świata 970-700 p.n.e. Tom 5 / Praca zbiorowa
Tytuł: Triumf Asyrii : Powstanie Rzymu : Ilustrowana Historia Świata 970-700 p.n.e. Tom 5
Praca zbiorowa
Tłumaczenie i adaptacja: Regian Gręda, Hubert Górski, Marlena Happach, Alina Treutler, Katarzyna Wegner
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa HACHETTE, 2005
47 stron
Format: 21,5/19 cm
ISBN: 8371847912
Masa: 460 g
Data wystawienia: 09.01.2024 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Najnowsza historia Polski 1941-1993 1 / Andrzej Albert
Tytuł: Najnowsza historia Polski 1941-1993 1
Autor: Andrzej Albert
Adres Wydawniczy: Warszawa : Świat Książki, 1995
640 stron
Format: 14/22 cm
ISBN: 8371291779
Masa: 800 g
Data wystawienia: 08.01.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest naddarta w dolnej części grzbietu.
mar
Upadek państw Wschodu : Lud i tyrani : Ilustrowana Historia Świata 700-550 p.n.e. Tom 6 / Praca zbiorowa
Tytuł: Upadek państw Wschodu : Lud i tyrani : Ilustrowana Historia Świata 700-550 p.n.e. Tom 6
Praca zbiorowa
Tłumaczenie i adaptacja: Regian Gręda, Hubert Górski, Marlena Happach, Alina Treutler, Katarzyna Wegner
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa HACHETTE, 2005
48 stron
Format: 21,5/19 cm
ISBN: 8371847920
Masa: 460 g
Data wystawienia: 05.01.2024 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Kronika polska / Gall Anonim
Tytuł: Kronika polska : Skarby Biblioteki Narodowej
Autor: Gall Anonim
Przekład: Roman Grodecki
Adres Wydawniczy: Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich - Wydawnictwo, 2003
180, [1] stron
Format: 12/20,5 cm
ISBN: 8304046105
Masa: 370 g
Data wystawienia: 23.12.2023 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Hekate Tom 1 Tragedie z dziejów ludzkośći Tom 2 Zdrajce, skandale, procesy / Hans-Christian Huf (red.)
Tytuł: Hekate
Tom 1 Tragedie z dziejów ludzkośći
Tom 2 Zdrajce, skandale, procesy
Pod redakcją Hansa-Christiana Hufa
Przełożyli Krzysztof Herman, Dobrosław Dowiat-Urbański
Adres wydawniczy: Warszawa : Świat Książki, 1999
288 stron tom 1
288 stron tom 2
Format: 17/23 cm
ISBN: 83-7227-307-3
Masa: 1558 g
Książki są w dobrym stanie, mają twarde oprawy, nieznacznie sfatygowane, zawierają ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 08.05.2018
Ald.
Obrazy z życia na Wschodzie 1879-1893 / Anna Neumanowa
Tytuł: Obrazy z życia na Wschodzie 1879-1893
Autor: Anna Neumanowa
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN SA, 2010
285, [3] stron
Format: 16/24,5 cm
ISBN: 9788363374020
Seria: Okrywanie Świata
Masa: 620 g
Data wystawienia: 24.08.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
W spirali nieubłaganego cyklu : Komunizm, postkomunizm, neokomunizm / Jerzy Gaul
Tytuł: W spirali nieubłaganego cyklu : Komunizm, postkomunizm, neokomunizm
Autor: Jerzy Gaul
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Agencja Wydawnicza "Cinderella Books", 1997
103, [4] strony
Format: 15/21 cm
ISBN: 8386245182
Masa: 170 g
Data wystawienia: 04.10.2017 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
1789 / Guy Chaussinand-Nogaret
Tytuł: 1789
Autor: Guy Chaussinand-Nogaret
Adres wydawniczy: Paryż : Editions Hervas, 1988
175, [1] strony
Format: 21/30,5 cm
Masa: 960 g
Data wystawienia: 10.09.2020 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera liczne ilustracje, jest napisana w języku francuskim.
mar
Acta Universitatis Nicolai Copernici : Studia Rosjoznawcze IV / Praca zbiorowa
Tytuł: Acta Universitatis Nicolai Copernici : Studia Rosjoznawcze IV : Nauki Humanistyczno-Społeczne Zeszyt 332 : W poszukiwaniu idei współczesnej Rosji
Praca zbiorowa
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Toruń : Wydawnictwo Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, 1999
139 stron
Format: 16,5/24 cm
Masa: 270 g
Data wystawienia: 25.01.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest napisana w języku polskim i rosyjskim.
mar
Afryka Tom 1,2 / Wiesław Maik (red.)
Tytuł: Afryka Tom 1,2
Redakcja: Wiesław Maik
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo KURPISZ, 1999
344 stron Tom I
320 stron Tom II
Format: 17/24 cm
ISBN: 8386600993
Seria: ABC Świat
Masa: 1500 g
Data wystawienia: 11.01.2021 r.
Książki są w bardzo dobrym, jak na używane, stanie, mają sztywne okładki z obwolutami, nieznacznie sfatygowanymi, zawierają ilustracje w tekście.
mar
Album Lwowski / Beata Kost
Tytuł: Album Lwowski
Autor: Beata Kost
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo MOST, 2016
223, [3] stron
Format: 16,5/23,5 cm
ISBN: 9788360840900
Masa: 420 g
Data wystawienia: 10.11.2020 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Antyk zmęczonej Europy / Piotr Kuncewicz
Tytuł: Antyk zmęczonej Europy
Autor: Piotr Kuncewicz
Wydanie: I
Nakład: 30 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 1982
332, [3] stron
Format: 10,5/19 cm
ISBN: 8310080263
Masa: 274 g
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera czarno-białe ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 27.09.2023
Ald.
Atlas historyczny : Dla klasy VII-VIII / Maria Kurzbauer-Zaniewska, Krystyna Lewandowska (red.)
Tytuł: Atlas historyczny : Dla klasy VII-VIII
Redakcja: Maria Kurzbauer-Zaniewska, Krystyna Lewandowska
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Polskie Przedsiębiorstwo Wydawnictw Kartograficznych im. Eugeniusza Romera, 1995
36, [1] stron
Format: 21/230 cm
ISBN: 8370002226
Masa: 160 g
Data wystawienia: 04.04.2017 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera mapy.
mar
Cahiers de civilisation medievale Xe-XIIe siecles : XXXI Annee-1988-Bibliographie / Praca zbiorowa
Tytuł: Cahiers de civilisation medievale Xe-XIIe siecles : XXXI Annee-1988-Bibliographie
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy : Paryż : Universite De Poitiers Centre D'Etudes Superieures De Civilisation Medievale, 1988
237, [1] stron
Format: 21,5/27 cm
ISSN: 0240-8678
Masa: 680 g
Data wystawienia: 04.09.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest napisana w języku francuskim.
mar
Ciechanówi Uzenet : Antologia / Praca zbiorowa
Tytuł: Ciechanówi Uzenet : Antologia
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Kaposvar, 1986
140 stron
Format: 17/25 cm
ISBN: 9630170752
Masa: 420 g
Data wystawienia: 25.02.2021 r.
Książka jest w dobrym, jak na używane, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, jest napisana w języku węgierskim.
mar
Civil Society in Serbia / Zdenka Milivojewic
Tytuł: Civil Society in Serbia Suppressed during the 1990s – Gaining Legitimacy and Recognition After 2000 : CIVICUS Civil Society Index Report for Serbia
Autor: Zdenka Milivojewic
Adres wydawniczy: Belgrade : Research & Analytical Center ARGUMENT, 2006
213, [2] stron
Format: 15/20,5 cm
ISBN: 9878677280444
Masa: 580 g
Data wystawienia: 28.07.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest napisana w języku angielskim.
mar
Cuda świata / Roland Goock
Tytuł: Cuda świata
Autor: Roland Goock
Tłumaczenie: Beata Parys, Sławomir Ratajczyk
Wydanie: III
Adres wydawniczy: Warszawa : MUZA SA, 1994
191, [1] stron
Format: 22,5/30 cm
ISBN: 83-7079-266-9
Masa: 980 g
Data wystawienia: 03.01.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście, niektóre strony mają ślady po wilgoci (prawie niewidoczne).
mar
Cywilizacja Odrodzenia / Jean Delumeau
Tytuł: Cywilizacja Odrodzenia
Autor: Jean Delumeau
Przełożyła: Eligia Bąkowska
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1987
651, [1] stron + tablice
Format: 17/24,5 cm
ISBN: 8306011945
Nakład: 30 300 egzemplarzy
Masa: 1140 g
Data wystawienia: 28.06.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest naddarta na brzegach, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Czarne żagle czterdziestu mórz / Lew Kaltenbergh
Tytuł: Czarne żagle czterdziestu mórz
Autor: Lew Kaltenbergh
Wydanie: III
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1986
333, [3] stron
Format: 15/20,5 cm
ISBN: 831107285X
Nakład: 50 280 egzemplarzy
Masa: 410 g
Data wystawienia: 06.03.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
mar
Czas Generała / Jan Gerhard
Tytuł: Czas Generała
Autor: Jan Gerhard
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1965
549, [3] stron + tablice
Format: 15,5/21 cm
Nakład: 20 000 egzemplarzy
Masa: 690 g
Data wystawienia: 26.10.2020 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na brzegach, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Czasy Nowożytne Tom V 1998 / Praca zbiorowa
Tytuł: Czasy Nowożytne : Periodyk poświęcony dziejom polskim i powszechnym od XV do XX wieku Tom V 1998
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Toruń : Fundacja Historii i Archiwistyki "Pomerania", 1998
176 stron
Format: 17/23,5 cm
ISBN: 839035151X
Masa: 320 g
Data wystawienia: 14.01.2021 r.
Czasopismo jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Czasy Nowożytne Tom XIII 2002 Periodyk poświęcony dziejom polskim i powszechnym od XV do XX wieku
Tytuł: Czasy Nowożytne Tom XIII 2002 Periodyk poświęcony dziejom polskim i powszechnym od XV do XX wieku. Ukazuje sie co pół roku
Przewodniczący Kolegium Redakcyjnego: Stanisław Salmonowicz
Adres wydawniczy: Toruń : Fundacja "Pomerania", 2002
245, [1] stron + tablice
Format: 16,5/23,5 cm
ISBN: 83-903515-1-X
Masa: 363 g
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje na tablicach.
Data wystawienia: 10.01.2019
Ald.
Człowiek i stal : Radzieckie przeobrażenia 1928-1941 / Marian Wilk
Tytuł: Człowiek i stal : Radzieckie przeobrażenia 1928-1941
Autor: Marian Wilk
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1988
433, [3] strony
Format: 15/20,5 cm
Nakład: 10 250 egzemplarzy
ISBN: 830601541X
Masa: 510 g
Data wystawienia: 04.06.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Człowiek Renesansu / Eugenia Garina (red.)
Tytuł: Człowiek Renesansu
Redakcja: Eugenia Garina
Tłumaczenie: Anna Osmólska-Mętrak
Adres wydawniczy: Warszawa : Oficyna Wydawnicza VOLUMEN, 2001
375 strony
Format: 16/24 cm
ISBN: 8386857056
Masa: 610 g
Data wystawienia: 18.06.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Cztery oblicza militaryzmu : Okruchy historyczne / Bronisław Maszlanka
Tytuł: Cztery oblicza militaryzmu : Okruchy historyczne
Autor: Bronisław Maszlanka
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1971
581, [3] stron
Format: 21/15 cm
Nakład: 20 324 egzemplarzy
Masa: 645 g
Data wystawienia: 06.11.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma twardą oprawę, nieznacznie sfatygowaną, przybrudzoną. Lekko pożółkłe kartki wewnątrz.
Asi
Czy świadek szuka zemsty? / Danuta Brzosko-Mędryk
Tytuł: Czy świadek szuka zemsty?
Autor: Danuta Brzosko-Mędryk
Wydanie: I
Nakład: 40 350 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1976
263, [1] strony
Format: 11/18 cm
Masa: 185 g
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach.
Data wystawienia: 04.09.2025r.
Asi
Denmark : An Official Handbook / Praca zbiorowa
Tytuł: Denmark : An Official Handbook
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Copenhagen : KRAK, 1970
806 stron
Format: 17,5/24,5 cm
ISBN: 8772250119
Masa: 1800 g
Data wystawienia: 13.01.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, naddarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście, na stronie tytułowej podpis/notatka byłego właściciela, jest napisana w języku angielskim.
mar
Die Reise in die Vergangenheit : Band 2 Ausgabe fur Baden-Wurttemberg / Praca zbiorowa
Tytuł: Die Reise in die Vergangenheit : Band 2 Ausgabe fur Baden-Wurttemberg
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Brunschweig : Wastermann, 1987
176 stron
Format: 17/23,5 cm
ISBN: 3141904022
Masa: 290 g
Data wystawienia: 03.01.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
mar
Die Turkensteur im Herzogtum Preussen 1540 Band 1 : Fischhausen-Schaaken-Neuhausen-Labiau / Hans Heinz Diehlmann
Tytuł: Die Turkensteur im Herzogtum Preussen 1540 Band 1 : Fischhausen-Schaaken-Neuhausen-Labiau
Autor: Hans Heinz Diehlmann
Adres wydawniczy : Hamburg : Im Selbstverlag des Vereins, 1998
537, [8] stron
Format: 15/21 cm
ISBN: 3931577198
Masa: 960 g
Data wystawienia: 04.01.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest napisana w języku niemieckim
mar
Dla większej chwały... Niemiec / Józef Siemek
Tytuł: Dla większej chwały... Niemiec
Autor: Józef Siemek
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1949
31, [1] stron
Format: 14,5/21,5 cm
Nakład: 150 000 egzemplarzy
Masa: 90 g
Data wystawienia: 22.12.2020 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Dwa ognie / Stanisław Hadyna
Tytuł: Dwa ognie
Autor: Stanisław Hadyna
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1988
394, [2] stron
Format: 13/19,5 cm
Nakład: 10 000 egzemplarzy
ISBN: 8306017455
Masa: 380 g
Data wystawienia: 25.01.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Dwadzieścia wieków historii Watykanu (Od św. Piotra do Jana Pawła II) / Jacques Mercier
Tytuł: Dwadzieścia wieków historii Watykanu (Od św. Piotra do Jana Pawła II)
Autor: Jacques Mercier
Przełożył: Jerzy Pieńkoś
Wydanie: I
Adres wydawniczy : Warszawa : Instytut Wydawniczy Pax, 1986
426, [2] stron
Format: 14,5/20,5 cm
Nakład: 50 350 egzemplarzy
ISBN: 8321107168
Masa: 483 g
Data wystawienia: 15.04.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną.
Asi
Dzieci czasu z kalendarza dziejów ludzkości / Eduardo Galeano
Tytuł: Dzieci czasu z kalendarza dziejów ludzkości
Autor: Eduardo Galeano
Przełożyła: Katarzyna Okrasko
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo WAB, 2019
415, [1] stron
Format: 12,5/19,5 cm
ISBN: 9788328060340
Masa: 440 g
Data wystawienia: 19.04.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Dziesięć wieków Europy : Studia z dziejów kontynentu / Janusz Żarnowski (red.)
Tytuł: Dziesięć wieków Europy : Studia z dziejów kontynentu
Redaktor: Janusz Żarnowski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : "Czytelnik", 1983
518, [2] stron
Format: 14,5/21,5 cm
ISBN: 830700733X
Nakład: 20 320 egzemplarzy
Masa: 660 g
Data wystawienia: 02.06.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na brzegach.
mar
Świetna książka z zakresu historii powszechnej, dotyczy dziejów Europy, jest w sztywnej oprawie, doskonała lektura dla pasjonatów historii.
Europa dwudziestego wieku : Zarys historii politycznej / Antoni Czubiński
Tytuł: Europa dwudziestego wieku : Zarys historii politycznej
Autor: Antoni Czubiński
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo Poznańskie, 1998
453, [1] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 838613870X
Masa: 590 g
Data wystawienia: 22.06.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Europa dwudziestego wieku / Antoni Czubiński
Tytuł: Europa dwudziestego wieku
Autor: Antoni Czubiński
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo Poznańskie, 1998
453, [1] strony
Format: 14,5/21 cm
ISBN: 838613870X
Masa: 590 g
Data wystawienia: 11.03.2017 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Europa Tom 1,2 / Wiesław Maik (red.)
Tytuł: Europa Tom 1,2
Redakcja: Wiesław Maik
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo KURPISZ, 1999
320 stron Tom I
320 stron Tom II
Format: 17/24 cm
ISBN: 8386600993
Seria: ABC Świat
Masa: 1460 g
Data wystawienia: 11.01.2021 r.
Książki są w bardzo dobrym, jak na używane, stanie, mają sztywne okładki z obwolutami, nieznacznie sfatygowanymi, zawierają ilustracje w tekście.
mar
Fragen an die deutsche Geschichte / Praca zbiorowa
Tytuł: Fragen an die deutsche Geschichte
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy : Bonn : Deutscher Bundestag Referat Offentlichkeitsarbeit, 1991
515, [4] stron + tablice
Format: 16/22 cm
ISBN: 3924521735
Masa: 1000 g
Data wystawienia: 21.10.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście i na tablicach, jest napisana w języku niemieckim, na pierwszej kartce jest podpis byłego właściciela.
mar
Gdańskie Studia Międzynarodowe vol. 1 (nr 2) 2002 / Praca zbiorowa
Tytuł: Gdańskie Studia Międzynarodowe vol. 1 (nr 2) 2002
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Naukowe AKSON, 2002
167 stron
Format: 24/17 cm
ISBN: 8387545473
Masa: 310 g
Data wystawienia: 03.05.2019 r.
Czasopismo jest w dobrym, jak na używane, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Geneza i rozwój polskiego ruchu ludowego w latach 1895-1985 / Witold Wojdyło
Tytuł: Geneza i rozwój polskiego ruchu ludowego w latach 1895-1985
Autor: Witold Wojdyło
Adres wydawniczy: Toruń : Instytut Kształcenia Nauczycieli im. Wł. Spasowskiego. Oddział Doskonalenia Nauczycieli, 1985
90 stron + tablice
Format: 14,5/21 cm
Nakład: 250 egzemplarzy
Masa: 160 g
Data wystawienia: 19.12.2020 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach, na stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela.
mar
Historia i współczesność : Świat i Polska : Ludzie i poglądy Tom I / Andrzej Gaca, Krystyna Kamińska, Zbigniew Naworski
Tytuł: Historia i współczesność : Świat i Polska : Ludzie i poglądy Tom I
Autor: Andrzej Gaca, Krystyna Kamińska, Zbigniew Naworski
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Toruń : Towarzystwo Wspierania Nauki "GLOB", 1996
380 stron
Format: 16/23,5 cm
ISBN: 8390481820
Masa: 540 g
Data wystawienia: 04.06.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na brzegach, na niektórych stronach są podkreślenia pisakiem i ołówkiem.
mar
Świetna książka z zakresu historii współczesnej, doskonała lektura dla kandydatów na studia prawnicze i administracyjne.
Historia IV: Obywatel a państwo. Wzorowa postawa obywatela ateńskiego w IV w. p.n.e. wobec potrzeb finansowych państwa / E. Heza, Collegia iuvenum i ich powiązania z kultami religijnymi w okresie wczesnego cesarstwa rzymskiego / M. Jaczynowska,
Tytuł: Historia IV
1. Obywatel a państwo. Wzorowa postawa obywatela ateńskiego w IV w. p.n.e. wobec potrzeb finansowych państwa / E. Heza [Artykuł w języku francuskim]
2. Collegia iuvenum i ich powiązania z kultami religijnymi w okresie wczesnego cesarstwa rzymskiego / M. Jaczynowska, [Artykuł w języku francuskim]
3. Cesarscy prokuratorzy kopalń w okresie pryncypatu / S. Mrozek [Artykuł w języku niemieckim]
Seria Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu
Nauki Humanistyczno-Społeczne Zeszyt trzydziesty drugi
Nakład: 580 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Toruń : Państwowe Wydawnictwo Naukowe-Oddział w Poznaniu, 1968
67, [1] stron
Format: 24 / 17 cm
Masa: 120 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie. Wszystkie artykuły są w językach: francuskim i niemieckim, tylko streszczenia są po polsku.
Data wystawienia: 19.03.2016
Ald.
Historia Kościoła Komplet Tomy 1-5 / Komitet redakcyjny: L. J. Rogier, R. Aubert, M. D. Knowles
Tytuł: Historia Kościoła Komplet Tomy 1-5
Komitet redakcyjny: L.J.Rogier, R. Aubert, M.D.Knowles
ISBN: 83-211-0788-5
Masa: 5,5 kg
Data wystawienia: 18.02.2017
Cały komplet jest w bardzo dobrym stanie, książki mają twarde oprawy i obwoluty, zawierają czarno-białe ilustracje na tablicach. Książki mają pieczątki i ekslibrisy poprzedniego właściciela. Obwoluty lekko przetarte na krawędziach i narożnikach.
Ald.
Tom 1 Od początków do roku 600
Autorzy: Jean Danielou, Henri Irenee Marrou
Wprowadzenie Roger Aubert
Przełożyła Maria Tarnowska
Wydanie II
Nakład: 20 350 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy PAX, 1986
420 stron + tablice
Format: 24/17 cm
Masa: 1,1 kg
ISBN: 83-211-0577-7
Tom 2 600-1500
Autorzy: M. David Knowles, Dimitri Obolensky
Przełożył Ryszard Turzyński
Wydanie I
Nakład: 40 350 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy PAX, 1988
479, [1] stron + tablice
Format: 24/17 cm
Masa: 1,1 kg
ISBN: 83-211-0788-5
Tom 3 1500-1715
Autorzy: Hermann Tuchle, C.A. Bouman
Przełożył Jerzy Piesiewicz
Wydanie I
Nakład: 40 350 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy PAX, 1986
420 stron + tablice
Format: 24/17 cm
Masa: 1,1 kg
ISBN: 83-211-0745-1
Tom 4 1715-1848
Autorzy: Luis J. Rogier, Guillaume de Bertier de Sauvigny, Joseph Hajjar
Przełożył Tadeusz Szafrański
Wydanie I
Nakład: 40 350 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy PAX, 1987
524 strony + tablice
Format: 24/17 cm
Masa: 1,1 kg
ISBN: 83-211-0849-0
Tom 5 1848 do czasów współczesnych
Autorzy: Roger Aubert, P.E.Crunican, J. Tracy Ellis, F.B.Pike, J. Bruls, J. Hajjar
Przełożył Tadeusz Szafrański
Wydanie I
Nakład: 40 350 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy PAX, 1985
612 strony + tablice
Format: 24/17 cm
Masa: 1,1 kg
ISBN: 83-211-0624-2
Historia książki : od glinianych tabliczek po e-booki / Roderick Cave i Sara Ayad
Tytuł: Historia książki : od glinianych tabliczek po e-booki
Autorzy: Roderick Cave i Sara Ayad
Tłumaczenie: Ewa Romkowska
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Arkady, 2015
288 stron
Format: 26/21 cm
ISBN: 978-83-213-4907-7
Masa: 1250 g
Data wystawienia: 20.11.2015
Książka jest w idealnym stanie, jest nowa, ma twardą oprawę z obwolutą, jest wydrukowana na papierze powlekanym (kredowym), zawiera liczne kolorowe ilustracje (faksymile, fotografie, mapy).
Ald.
Historia myśli ekonomicznej do roku 1970 / Wiktor Boniecki, Zbigniew Chrupek, Jerzy Drohomirecki, Seweryn Żurawicki
Tytuł: Historia myśli ekonomicznej do roku 1970
Autor: Wiktor Boniecki, Zbigniew Chrupek, Jerzy Drohomirecki, Seweryn Żurawicki
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1967
165, [2] stron
Format: 16,5/24 cm
Nakład: 5 000 egzemplarzy
Masa: 280 g
Data wystawienia: 24.04.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
mar
Historia Powszechna 1789-1918 / Ludwik Bazylow
Tytuł: Historia Powszechna 1789-1918
Autor: Ludwik Bazylow
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Londyn : Książka i Wiedza, 1981
1034, [5] stron + tablice
Format: 17,5/24,5 cm
Nakład: 30 000 egzemplarzy
Masa: 1680 g
Data wystawienia: 07.11.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście i na tablicach.
an
Historia Powszechna 1870-1949 Wybrane zagadnienia / Marian Jędrzejko
Tytuł: Historia Powszechna 1870-1949 Wybrane zagadnienia
Autor: Marian Jędrzejko
Adres wydawniczy: Bydgoszcz : Ośrodek Nauk Społecznych i Wojskowych ; Zarząd Polityczny Pomorskiego Okręgu Wojskowego, 1967
176 stron
Format: 14/20,5 cm
Masa: 220 g
Data wystawienia: 07.01.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, na kilku stronach są podkreślenia ołówkiem.
mar
Historia wychowania : wiek XX [T. 1-2]
Tytuł: Historia wychowania wiek XX Tom 1, 2
Pod redakcją Józefa Mięso
Wydanie: II
Nakład: 10 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1981
434, [2] strony tom 1
474, [2] strony tom 2
Format: 16,5/24 cm
ISBN: 83-01-03588-9
Książki są w dobrym stanie, okładki nieznacznie sfatygowane, zostały wycofane ze zbiorów bibliotecznych i maja świadczące o tym pieczątki.
Ilustrowana historia świata Tom IV : Kształtowanie różnorodnych cywilizacji / J. M. Roberts
Tytuł: Ilustrowana historia świata Tom IV : Kształtowanie różnorodnych cywilizacji
Autor: J. M. Roberts
Przełożył: Marcin Stopa
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1999
192 strony
Format: 29,5/24 cm
ISBN: 8372272824
Masa: 1050 g
Data wystawienia: 21.05.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Ilustrowana historia świata Tom IX : Nowe mocarstwa XX wieku / J. M. Roberts
Tytuł: Ilustrowana historia świata Tom IX : Nowe mocarstwa XX wieku
Autor: J. M. Roberts
Przełożyli: Marek Dziekan, Joanna Pierzchała
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 2000
192 strony
Format: 29,5/24 cm
ISBN: 8372272875
Masa: 1030 g
Data wystawienia: 26.05.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Ilustrowana historia świata Tom VI : Dominacja Europejska / J. M. Roberts
Tytuł: Ilustrowana historia świata Tom VI : Dominacja Europejska
Autor: J. M. Roberts
Przełożył: Marcin Stopa
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 2000
192 strony
Format: 29,5/24 cm
ISBN: 8372272859
Masa: 1040 g
Data wystawienia: 21.05.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Jahrbucher fur Geschichte Ost europas / Praca zbiorowa
Tytuł: Jahrbucher fur Geschichte Ost europas
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Wiesbaden : Franz Steiner Verlag GmbH, brak roku wydania
27, [1] stron
Format: 24/17 cm
Masa: 80 g
Data wystawienia: 26.05.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, na pierwszej stronie jest podpis byłego właściciela.
mar
Jerozolima : Z dziejów miasta : Szkice historyczne / Andrzej Donimirski
Tytuł: Jerozolima : Z dziejów miasta : Szkice historyczne
Autor: Andrzej Donimirski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo "BARBARA", 1996
117, [1] stron
Format: 14,5/20 cm
ISBN: 8387063002
Masa: 180 g
Data wystawienia: 19.11.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Journeys to the Promised Land : The Land of Israel : Ancient maps, prints and Travelogues through the Centuries / Nachman Ran (oprac.)
Tytuł: Journeys to the Promised Land : The Land of Israel : Ancient maps, prints and Travelogues through the Centuries
Opracowanie: Nachman Ran
Adres wydawniczy: Londyn : Studio Editions, 1989
132, [1] stron
Format: 34/25 cm
ISBN: 1851703160
Masa: 1330 g
Data wystawienia: 13.12.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, jest napisana w języku angielskim.
mar
Kalendarz górniczy 1985 / Brak autora
Tytuł: Kalendarz górniczy 1985
Brak autora
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Książka i Wiedza, 1984
strony są nienumerowane
Format: 11,5/16,5 cm
Nakład: 50 000 egzemplarzy
Masa: 120 g
Data wystawienia: 11.08.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Kalendarz Półstuletni 1750-1800 / Bronisław Baczko, Henryk Hinz (oprac.)
Tytuł: Kalendarz Półstuletni 1750-1800
Opracowanie: Bronisław Baczko, Henryk Hinz
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1975
371, [1] stron
Format: 26/20,5 cm
Nakład: 15 290 egzemplarzy
Masa: 1050 g
Data wystawienia: 29.10.2019 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Kalisz / Praca zbiorowa
Tytuł: Kalisz
Praca zbiorowa
Tłumaczenie: Aleksander Mikołajew, Zofia Sławska
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo Poznańskie, 1961
15 stron + tablice
Format: 21,5/25,5 cm
Nakład: 5 100 egzemplarzy
Masa: 450g
Data wystawienia: 27.03.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Kod Ewangelii / Ben Witherington III
Tytuł: Kod Ewangelii
Autor: Ben Witherington III
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo M, 2006
244 strony
Format: 20,5 / 14,5 cm
ISBN: 83-7221-660-6
Książka jest w bardzo dobrym stanie.
Kościuszko, Pułaski i inni / Longin Pastusiak
Tytuł: Kościuszko, Pułaski i inni
Autor: Longin Pastusiak
Adres wydawniczy: Toruń : Wydawnictwo Adam Marszałek, 2003
109, [1] stron + tablice
Format: 12,5/19,5 cm
ISBN: 83-7322-696-6
Masa: 138 g
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach.
Data wystawienia: 22.10.2017
Ald.
Królestwo Belgii / Barbara Tajgunow
Tytuł: Królestwo Belgii
Autor: Barbara Tajgunow
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1976
148, [1] stron + tablice
Format: 12/21,5 cm
Nakład: 10 350 egzemplarzy
Seria: Polityczne ABC
Masa: 190 g
Data wystawienia: 26.06.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach, na stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela.
mar
Księga odkryć / Bolesław Orłowski, Zbigniew Przyrowski
Tytuł: Księga odkryć
Autor: Bolesław Orłowski, Zbigniew Przyrowski
Wydanie: I
Nakład: 40 250 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Nasza Księgarnia", 1987
247, [1] stron
Format: 20/26 cm
ISBN: 83-10-08775-6
Masa: 891 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, nieznacznie sfatygowaną, naddarty grzbiet, poza tym żadnych śladów użytkowania, zawiera czarno-białe ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 16.06.2025
Ald.
Kultura czynnikiem jednoczącym Europę : Colloquia Torunensia III : To była Europa / Karl Dedecius, Podwaliny kultury europejskiej / Aleksander Gieysztor, O naturze i strukturze kultury / Gearard Labuda
Tytuł: Kultura czynnikiem jednoczącym Europę : materiały sesji naukowej zorganizowanej w Toruniu w dniu 25 października 1997 r.
Pod redakcją Janusza Kryszaka
Kuria Diecezjalna w Toruniu
Muzeum Okręgowe w Toruniu
Towarzystwo Naukowe w Toruniu
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Toruń : Towarzystwo Naukowe w Toruniu, 1999
32, [2] strony
Format: 24 / 17 cm
Seria Colloquia Torunensia III
ISBN 83-87639-21-4
Masa: 106 g
Stan: bardzo dobry
Całe życie Marianny czyli Historia Francji / Jean Duché (1975) (pożółkła obwoluta)
Tytuł: Całe życie Marianny czyli Historia Francji
Autor: Jean Duche
Przełożył Janina Więcławska
Wydanie: I
Nakład: 20 277 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Nasza Księgarnia", 1975
211, [21] strony + tablice
Format: 17,5/20 cm
Seria: 83-7132-612-2
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną oprawę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną i pożółkłą, zawiera ilustracje w tekście i na tablicach.
Dwadzieścia wieków historii Watykanu (Od św. Piotra do Jana Pawła II) / Jacques Mercier (obwoluta jest naddarta na brzegach)
Tytuł: Dwadzieścia wieków historii Watykanu (Od św. Piotra do Jana Pawła II)
Autor: Jacques Mercier
Przełożył: Jerzy Pieńkoś
Wydanie: I
Adres wydawniczy : Warszawa : Instytut Wydawniczy Pax, 1986
426, [2] stron
Format: 14,5/20,5 cm
Nakład: 50 350 egzemplarzy
ISBN: 8321107168
Masa: 510 g
Data wystawienia: 20.07.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Atlas Historyczny Miast Polskich Tom V Małopolska Zeszyt 6 Tarnów / Zdzisław Noga (red.)
Tytuł: Atlas Historyczny Miast Polskich
Redaktor Roman Czaja
Tom V Małopolska
Redaktor Zdzisław Noga
Zeszyt 6 Tarnów
Autorzy: Konrad Meus, Zdzisław Noga, Mirosław Płonka, Marcin Sepiał, Andrzej Szpunar
Opracowanie kartograficzne Marcin Sepiał
Tłumaczenie na język angielski Maciej Czuchra
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Toruń-Kraków : Towarzystwo Naukowe w Toruniu, 2024
Kartonowa teczka o wymiarach 25/35,5 cm zawiera książkę z tekstem (124 strony), 28 rozkładanych arkuszy map i planów.
ISBN: 9788367689182
Masa: 2800 g
Stan: idealny, wydawnictwo jest nowe, zafoliowane.
Data wystawienia: 11.04.2025
Ald.
Cuda świata / Roland Goock
Tytuł: Cuda świata : Siedem cudów świata, cuda historyczne, cuda techniki budowlanej, cuda natury
Autor: Roland Goock
Tłumaczenie: Beata Parys, Sławomir Ratajczyk
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : MUZA SA, 1992
191, [1] stron
Format: 22,5/30,5 cm
ISBN: 8385325980
Masa: 1020 g
Data wystawienia: 02.07.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
an
Droga do hymnu / Stanisław Hadyna
Tytuł: Droga do hymnu
Autor: Stanisław Hadyna
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy PAX, 1976
258, [6] stron
Format: 13/20 cm
Nakład: 10 298 egzemplarzy
Masa: 380 g
Data wystawienia: 25.08.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
an
Brzemię białego człowieka Część 1 i 2 / Kazimierz Dziewanowski
Tytuł: Brzemię białego człowieka Część 1 i 2
Autor: Kazimierz Dziewanowski
Adres wydawniczy: Warszawa : "Czytelnik", 1981
382, [4] stron
Format: 12,5/19,5 cm
ISBN: 8307004578
Nakład: 20 320 egzemplarzy
Masa: 385 g
Data wystawienia: 28.08.2025 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę introligatorską, nieznacznie sfatygowaną.
an
Polki na tronach Europy / Iwona Kienzler
Tytuł: Polki na tronach Europy
Autor: Iwona Kienzler
Seria: Historia z alkowy : Seria kolekcjonerska
Adres wydawniczy: Warszawa : Bellona SA, 2017
309 stron
Format: 20/13 cm
Masa: 353 g
ISBN: 9788311150287
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
Data wystawienia: 14.10.2025
An

