Menu
- Literatura faktu(1298)
- Literatura piękna(5021)
- Proza polska(2043)
- Proza obca(2007)
- Antologie różnych autorów(38)
- Dramat polski(191)
- Dramat obcy(102)
- Poezja polska(621)
- Poezja obca(83)
- Dla Dzieci i Młodzieży(2212)
- Biografie(1190)
- Literatura obyczajowa, romanse(815)
- Kryminał(799)
- Sensacja(351)
- Powieści przygodowe(225)
- Powieści historyczne(517)
- Fantastyka(495)
- Horrory(53)
- Płyty CD(2)
- Aforyzmy, przysłowia(44)
- Archeologia(56)
- Architektura i urbanistyka(201)
- Astronomia(82)
- Audiobooki(2)
- Autograf autorki/autora(40)
- Baśnie, legendy, mity(71)
- BHP, Ppoż(8)
- Bibliologia Nauka o Książce(217)
- Wielkie Litery-duży druk(2)
- Biologia Ochrona środowiska(327)
- Budownictwo(201)
- Czasopisma(1229)
- Chemia(99)
- Cracoviana(41)
- Dziennikarstwo(37)
- Drugi obieg(19)
- Druki bibliofilskie(8)
- DVD(1)
- Ekonomia(251)
- Encyklopedie Słowniki Leksykony(926)
- Etnologia(85)
- Ezoteryka(86)
- Feminizm(7)
- Filozofia(208)
- Fizyka(48)
- Fotografia(171)
- Geografia Geologia(351)
- Historia(2573)
- Heraldyka i genealogia(6)
- Humor, satyra(193)
- Informatyka(267)
- Językoznawstwo(145)
- Judaica(15)
- Kalendarze(22)
- Kino Film(131)
- Kolejnictwo(10)
- Komiksy(88)
- Komplety dzieł wielotomowych(29)
- Książki o książkach, księgarniach, bibliotekach i antykwariatach(72)
- Książki w językach obcych(2525)
- Książki wydane przed 1945 rokiem(305)
- Kubki(0)
- Kulinaria(436)
- Kulturoznawstwo(105)
- Lektury szkolne(276)
- Literaturoznawstwo(702)
- Lotnictwo(61)
- Magnesy pamiątkowe(0)
- Mapy, atlasy(706)
- Marketing Reklama(39)
- Marynistyka, żeglarstwo(151)
- Matematyka(136)
- Medycyna, farmacja(591)
- Militaria(210)
- Miniatury(96)
- Moda, ubiór(25)
- Motoryzacja Samochody(93)
- Muzyka i taniec(257)
- Nagrody literackie(98)
- Nauka języków obcych(658)
- Naukoznawstwo, historia nauki(11)
- Nowe, nieużywane książki(886)
- Ogrodnictwo(91)
- Pasje, zainteresowania, hobby(437)
- Pedagogika(241)
- Picturebooki / książki obrazkowe(8)
- Plakaty, ulotki, dokumenty życia społecznego(3)
- Płyty winylowe(4)
- Pocztówki(658)
- Podręczniki szkolne, opracowania lektur, repetytoria(326)
- Podróże(144)
- Politologia(153)
- Popularnonaukowe(348)
- Poradniki(1359)
- Powieści młodzieżowe(321)
- Prawo(691)
- Programy teatralne i muzyczne(89)
- Psychologia(180)
- Rachunkowość, finanse, kadry(145)
- Religioznawstwo(1617)
- Reprinty(22)
- Rolnictwo, leśnictwo, hodowla(129)
- Rozwój osobisty, motywacja, biznes(254)
- Socjologia(112)
- Sport(174)
- Stosunki międzynarodowe(46)
- Sztuka(891)
- Teatr Opera(245)
- Technika(493)
- Torby bibliofilskie(3)
- Turystyka Regionalia(2350)
- Toruniana - O Toruniu i okolicach(634)
- Toruńskie Autorki, Toruńscy Autorzy(123)
- Varsaviana(57)
- Wydawnictwa albumowe(781)
- Weterynaria(5)
- Zakładki(52)
- Zarządzanie i organizacja(56)
Nowości
Promocje
Producenci
Wyszukiwarka
Wysyłka za granicę - PayPal lub przelew zagraniczny
Zaloguj się
Poezje / Grzegorz Woźniak
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Tytuł: Poezje
Autor: Grzegorz Woźniak
Adres wydawniczy: Zgierz : PATMOS, 1996
186 stron
Format: 12,5/17 cm
ISBN: 8390324458
Masa: 210 g
Data wystawienia: 08.11.2017 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Dane techniczne
| Autor | Wożniak Grzegorz |
| Data wydania | 1996 |
| Oprawa | miękka |
| Stan | Używana |
Produkty powiązane
Paryż po latach / Jan Brzękowski
Tytuł: Paryż po latach
Autor: Jan Brzękowski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1977
45, [3] stron
Format: 12,5/19,5 cm
Nakład: 5 180 egzemplarzy
Masa: 90 g
Data wystawienia: 31.01.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, na stronie przedtytułowej jest podpis byłego właściciela.
mar
Poplątanie / Krzysztof Niewrzęda
Tytuł: Poplątanie
Autor: Krzysztof Niewrzęda
Adres wydawniczy: Szczecin : Książnica Pomorska, 1999
73 strony
Format: 15/21 cm
ISBN: 8387879010
Masa: 160 g
Data wystawienia: 15.12.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Świetny tomik wierszy Krzysztofa Niewrzędy, prezentuje problematykę emigracyjną.
Treny / Jan Kochanowski
Tytuł: Treny
Autor: Jan Kochanowski
Wydanie: dziewiętnaste
Nakład: 100 070 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1976
50 [2] stron
Format: 21/13 cm
Masa: 50 g
Data wystawienia: 22.12.2015
Książka jest w dobrym stanie, zawiera czarno-białe ilustracje w tekście. Okładka lekko sfatygowana. Na niektórych stronach widoczne podkreślenia.
AM
Uciechy miłosne / Jan Kochanowski, Jan Andrzej Morsztyn, Franciszek Dionizy Kniaźnin
Tytuł: Uciechy miłosne
Autorzy: Jan Kochanowski, Jan Andrzej Morsztyn, Franciszek Dionizy Kniaźnin
Wybór i wstęp Maria Józefacka
Wydanie: I
Nakład: 5 150 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Lublin : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1986
174 strony + tablice
Format: 15/23 cm
ISBN: 83-03-01500-1
Masa: 400 g
Data wystawienia: 05.02.2017
Książka jest w dobrym stanie, zawiera kolorowe ilustracje na tablicach.
Ald.
Skrajem dni : Jerzy Rochowiak
Tytuł: Skrajem dni
Autor: Jerzy Rochowiak
Adres wydawniczy: Toruń : Toruńskie Towarzystwo Kultury, 1986
24 strony
Format: 12 / 20 cm
Książka jest w bardzo dobrym stanie, obwoluta sfatygowana.
Słówka / Tadeusz Boy-Żeleński
Tytuł: Słówka
Autor: Tadeusz Boy-Żeleński
Wydanie: X
Nakład: 240 350 egz.
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie,
1987
365, [3] strony
Format: 12 / 19 / 2 cm
ISBN: 83-08-00943-3
Data wystawienia: 18.10.2025 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie.
an
Serwus, MADONNA : Wiersze i poematy / Konstanty Ildefons Gałczyński
Tytuł: Serwus, MADONNA : Wiersze i poematy
Autor: Konstanty Ildefons Gałczyński
Wydanie: II
Nakład: 150 320 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1987
351, [1] strona
Format: 19,5/13 cm
ISBN: 8307010292
Masa: 352 g
Data wystawienia: 03.03.2025
Książka jest w dobrym stanie, grzbiet okładki delikatnie pożółkły.Kartki zaczynają odklejać się od środka.
Asi
Stan łaski : kompozycje o zakochanych i o miłości Janusz Poray-Biernacki (Janusz Jasieńczyk)
Tytuł: Stan łaski : kompozycje o zakochanych i o miłości
Autor: Janusz Poray-Biernacki (Janusz Jasieńczyk)
Nakład: 8000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Londyn : Oficyna Poetów i Malarzy, 1982
208 stron
Format: 20,5 / 14,5 cm
Książka jest w bardzo dobrym stanie.
Poezja naszego wieku : antologia wierszy publikowanych po 1918 roku / wybór i opracowanie Witold Kaliński
Tytuł: Poezja naszego wieku : antologia wierszy publikowanych po 1918 roku
Wybór i opracowanie Witold Kaliński
Wydanie pierwsze
Nakład: 250 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 1989
463, [1] strony
Format: 13/19,5 cm
ISBN: 83-02-03771-0
Masa: 408 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka lekko sfatygowana, papier pożółkły.
Data wystawienia: 02.07.2025
An
Schadzka / Bolesław Leśmian
Tytuł: Schadzka
Autor: Bolesław Leśmian
Wybór: Mieczysław Kozłowski
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Miniatura, 1993
151, [1] stron
Format: 11,5 / 8 cm
Książka jest w dobrym stanie, obwoluta lekko sfatygowana
Pod drzwiami / Tadeusz Petrykowski
Tytuł: Pod drzwiami
Autor: Tadeusz Petrykowski
Adres wydawniczy: Toruń : Toruńskie Towarzystwo Kultury, [Druk wykonała Oficyna Drukarska WBP i Książnicy Miejskiej im. M. Kopernika w Toruniu], 1994
30, [1] stron
Format: 20,5 / 14,5 cm
Książka jest w bardzo dobrym stanie, posiada obwolutę, nie ma żadnych śladów użytkowania.
Data wystawienia: 02.11.2017
Ald.
Poezja polska 1800-1830 / Zdzisław Libera
Tytuł: Poezja polska 1800-1830
Autor: Zdzisław Libera
Wydanie I
Nakład: 20 320 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1984
420, [2] stron
Format: 19 / 12,5 cm
ISBN 83-07-00884-0
Książka jest w bardzo dobrym stanie, na stronie tytułowej pieczątka byłego właściciela, okładka lekko sfatygowana.
Światło w alembiku / Andrzej St. Konieczny
Tytuł: Światło w alembiku
Autor: Andrzej St. Konieczny
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Sopot: Mr Bloon Sp. z o. o., 2003
40, [2] stron
Format: 20,5 / 14,5 cm
ISBN 83-911870-0-4
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę.
Poezje zebrane / Karol Wojtyła. Tryptyk rzymski / Jan Paweł II
Tytuł: Poezje zebrane. Tryptyk rzymski
Autor: Karol Wojtyła / Jan Paweł II
Fotografie Adam Bujak
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Św. Stanisława BM Biały Kruk, 2003
309, [3] stron
Format: 29,5/24 cm
ISBN: 83-88918-20-6
Masa: 1735 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę z obwolutą, jest wydrukowana na papierze kredowym, zawiera liczne fotografie.
Data wystawienia: 30.04.2019
Ald.
Pisma Wybrane Tomy I-II / Kornel Ujejski
Tytuł: Pisma Wybrane, [T.] 1-2
Autor: Kornel Ujejski
Nakład: 10 175 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1955
216, [3] stron Tom I
278, [1] stron Tom II
Format: 13/20,5 cm
ISBN: 83-85085-17-3
Książki są w dobrym stanie, nieznacznie sfatygowane okładki, zostały wycofane ze zbiorów bibliotecznych i mają świadczące o tym pieczątki.
Satyry / Ignacy Krasicki
Tytuł: Satyry
Autor: Ignacy Krasicki
Opracowanie graficzne Marek Dzwonkowski
Wydanie: I
Nakład: 30 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Młodzieżowa Agencja Wydawnicza, 1981
73, [3] strony + tablice
Format: 20/26,5 cm
ISBN: 83-203-0178-5
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną oprawę, zawiera liczne, kolorowe ilustracje na tablicach, okładka nieznacznie sfatygowana.
Prześwietlić Bogiem : okruchy / S. Teresa Błaszczyk RM
Tytuł: Prześwietlić Bogiem : okruchy
Autor: S. Teresa Błaszczyk RM
Adres wydawniczy: Michalineum, 1989
109, [3] strony
Format: 14/20 cm
Książka jest w bardzo dobrym stanie.
Poezje / Maksymilian Wołoszyn
Tytuł: Poezje
Autor: Maksymilian Wołoszyn
Wydanie: I
Nakład: 5 315 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1981
289, [2] stron
Format: 11,5/16,5 cm
ISBN: 83-06-00668-2
Masa: 204 g
Data wystawienia: 31.08.2022
Książka jest w dobrym stanie. Okładka jest dosyć sfatygowana,widoczne są na niej zabrudzenia. Zabrudzenia widoczne są też na bloku i grzbiecie książki. Poza tym brak innych śladów użytkowania.
Maja
Satyry / Ignacy Krasicki
Tytuł: Satyry
Autor: Ignacy Krasicki
Ilustrował Jan Marcin Szancer
Wydanie: II
Nakład: 100 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1988
98, [2] stron
Format: 20x27 cm
ISBN: 83-05-12044-9
Masa: 430 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę.
Pokój i Dobro : wybór polskiej liryki franciszkańskiej
Tytuł: Pokój i Dobro : wybór polskiej liryki franciszkańskiej
Zebrał Wacław Marian Michalczyk OFM
Opracował i wstępem opatrzył Kazimierz Wójtowicz CR
Adres wydawniczy: Kraków-Asyż : Franciszkanie, 1989
210, [1] stron + tablice
Format: 22,5/12,5 cm
Seria: Biblioteka Franciszkańska Nowa Seria Nr 5
Książka jest w bardzo dobrym stanie, starannie wydana, zawiera tablice z kolorowymi ilustracjami.
Potęgowanie dramatu / Roman Śliwonik
Tytuł: Potęgowanie dramatu
Autor: Roman Śliwonik
Wydanie: pierwsze
Nakład: 3250 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1983
89 [1] stron
Format: 13/14,5 cm
ISBN: 83-06-00957-6
Masa: 150 g
Data wystawienia: 11.01.2015
Książka jest w dobrym stanie.
Poezje wybrane / Józef Wybicki
Tytuł: Poezje wybrane
Autor: Józef Wybicki
Wyboru dokonał i opracował Andrzej Krzysztof Guzek
Nakład: 20 300 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1982
123, [1] strony
Format: 16,5/12 cm
ISBN: 83-205-3476-3
Seria: Biblioteka Poetów Exlibris
Książka jest w bardzo dobrym stanie, lekko sfatygowana okładka, egzemplarz wycofany ze zbiorów bibliotecznych, posiada świadczące o tym pieczątki.
Poezje wybrane / Wojciech Kubiak
Tytuł: Poezje wybrane
Autor: Wojciech Kubiak
Wyboru dokonał i opracował: Konstanty Pieńkosz
Wydanie: I
Nakład: 10 330 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : LSW, 1983
148, [4] stron
Format: 12x16,5 cm
ISBN: 83-205-3583-2
Seria: Biblioteka Poetów
Masa: 120 g
Książka jest w dobrym stanie, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
Piosnki sielskie, poezje biblijne i inne wiersze / Stefan Witwicki
Tytuł: Piosnki sielskie, poezje biblijne i inne wiersze
Autor: Stefan Witwicki
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy Pax, 1986
319, [1] stron
Format: 13,5/20 cm
ISBN: 83-211-0676-5
Nakład: 5 350 egzemplarzy
Masa: 430 g
Data wystawienia: 24.11.2015 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilsutracje w tekście.
mar
Sielanki / Szymon Szymonowic
Tytuł: Sielanki
Autor: Szymon Szymonowic
Wydanie: I
Nakład: 100 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich, 1985
95, [1] stron
Format: 14,5 x 20 cm
ISBN: 83-04-02051-3
Masa: 107 g
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka. Książka została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i posiada świadczące o tym pieczątki.
Syl.
Poezja polskiego Oświecenia : antologia / Jan Kott (oprac. )
Tytuł: Poezja polskiego Oświecenia : antologia
Opracował: Jan Kott
Rysunki: J. P. Norblina
Wydanie: I
Nakład: 10 176 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Spółdzielnia Wydawnicza "Czytelnik", 1954
463, [1] strony
Format: 15/21,5 cm
Seria: Z Prac Instytutu Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk
Masa: 755 g
Data wystawienia: 02.03.2016
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma twardą oprawę z obwolutą (nieznacznie sfatygowaną).
Ald.
Słówka / Tadeusz Żeleński (Boy)
Tytuł: Słówka
Autor: Tadeusz Żeleński (Boy)
Wstęp: Jan Kott
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1954
409, [1] stron
Format: 13/20 cm
Nakład: 80 175 egzemplarzy
Masa: 480 g
Data wystawienia: 27.05.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na brzegach, zakurzona, na pierwszej stronie jest pieczątka byłego właściciela.
mar
Świetna książka, zbiór zabawnych, pikantnych, wierszyków, które bawiły i gorszyły, jest w sztywnej oprawie, doskonała lektura dla miłośników historii literatury polskiej.
Rozkwitały pąki białych róż...: Wiersze i pieśni z lat 1908-1918 o Polsce, o wojnie i o żołnierzach
Tytuł: Rozkwitały pąki białych róż...: Wiersze i pieśni z lat 1908-1918 o Polsce, o wojnie i o żołnierzach
Wybrał, opracował i wstępem opatrzył Andrzej Romanowski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Spółdzielnia Wydawnicza "Czytelnik", 1990
719, [1] stron
Format: 17,5/24,5 cm
ISBN: 83-07-01914-1
Masa: 1230 g
Data wystawienia: 26.02.2015 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
Niniejszy zbiór jest wydaniem wierszy i piosenek żołnierskich wybranych i opracowanych przez Andrzeja Romanowskiego.
Joa
Poezja polska XVIII wieku / Zdzisław Libera
Tytuł: Poezja polska XVIII wieku
Autor: Zdzisław Libera
Wydanie: I
Nakład: 10 290 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : "Czytelnik", 1976
478, [2] stron
Format: 12,5/20 cm
Masa: 458 g
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną (podarta na brzegu w górnej części grzbietu), zawiera ilustracje na tablicach
Starannie wydana i przygotowana antologia poezji polskiej XVIII wieku.
Joa
Siedem gwiazd / Iwona Lewandowska
Tytuł: Siedem gwiazd
Autor: Iwona Lewandowska
Adres wydawniczy: Toruń : Toruńskie Towarzystwo Kultury, 1996
22, [2] stron
Format:12/19 cm
ISBN: 0-582-46826-4
Masa: 32 g
Data wystawienia: 18.12.2017 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
an
Pod Akropolem / Tadeusz Kijonka
Tytuł: Pod Akropolem
Autor: Tadeusz Kijonka
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1979
88, [3] stron
Format: 12,5/20 cm
Nakład: 3 280 egzemplarzy
ISBN: 8307000076
Masa: 140 g
Data wystawienia: 03.09.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę z obwoluta, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Świetna książka, zawiera wiersze polskiego poety Tadeusza Kijonka, doskonała lektura dla miłośników poezji polskiej.
Poezje wybrane / Marian Grześczak
Tytuł: Poezje wybrane
Autor: Marian Grześczak
Wybór i wstęp autora
Wydanie: I
Nakład: 5305 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1975
161, [1] stron
Format: 12/16,5 cm
Seria: Biblioteka Poetów ExLibris
Masa: 120 g
Książka jest w dobrym stanie, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki, sfatygowana okładka (odchodzi folia).
Poezje wybrane / Jan Kochanowski
Tytuł: Poezje wybrane
Autor: Jan Kochanowski
Wyboru dokonał i wstępem opatrzył Tadeusz Nowak
Wydanie: I
Nakład: 6287 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1970
187, [7] stron
Format: 12/16,5 cm
Seria: Biblioteka Poetów ExLibris
Masa: 120 g
Książka jest w dobrym stanie.
Data wystawienia: 05.10.2016
Ald.
Sobie śpiewam a Muzom : Antologia / Jan Kochanowski
Tytuł: Sobie śpiewam a Muzom : Antologia
Autor: Jan Kochanowski
Wybór: Kazimiera Żukowska
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1975
285, [3] stron
Format: 11,5/18,5 cm
ISBN: 8321337899
Seria: Biblioteka Klasyki Polskiej i Obcej
Masa: 290 g
Data wystawienia: 10.10.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Świetna książka, antologia poezji Kochanowskiego.
Supełki / Jan Sztaudynger
Tytuł: Supełki
Autor: Jan Sztaudynger
Wybór fraszek oraz wstęp: Wojciech Natanson
Opracowanie graficzne: Andrzej Czeczot
Redaktor: Czesław Slezak
Redaktor tłumaczy: Jan Frąckowiak
Wydanie I
Nakład 40 281
Adres wydawniczy: Katowice: Wydawnictwo "Śląsk", 1970
106 stron
Format: 19,5 / 12,5 cm
Masa: 110 g
Książka jest w stanie dobrym, jak na książkę używaną. Obwoluta, którą obłożona jest miękka okładka, posiada wyraźne ślady użytkowania, tj.: niewielkie przetarcia, znikome ubytki oraz drobne przebarwienia. Książka urozmaicona jest o wiele ilustracji, których pochodzenie opisano powyżej.
An.
Półszepty z niebieskim: wiersze / Iza Niewiadomska-Labiak
Tytuł: Półszepty z niebieskim: wiersze
Autor: Iza Niewiadomska-Labiak
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Księży Sercanów, 2009
83 [1] strony
Format: 19/12 cm
ISBN: 978-83-7519-092-2
Masa: 80 g
Data wystawienia: 04.06.2015
Książka jest w bardzo dobrym stanie, zawiera czarno-białe ilustracje w tekście.
Ald.
Sonety i poematy / Stefan Pastuszewski
Tytuł: Sonety i poematy
Autor: Stefan Pastuszewski
Nakład: 1000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Kielce : Agencja Wydawnicza „Gens”, 1999
130 [4] stron
Format: 21/13,5 cm
ISBN: 83-86285-64-8
Masa: 200g
Książka jest w bardzo dobrym stanie. Na stronie przedtytułowej znajduje się podpis byłego właściciela wykonany długopisem.
Data wystawienia: 13.05.2017
Ald.
Sonety krymskie / Adam Mickiewicz
Tytuł: Sonety krymskie
Autor: Adam Mickiewicz
Wydanie: IV
Adres wydawniczy: Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich-Wydawnictwo, 1967
47, [1] stron
Format: 14,5/20,5 cm
Nakład: 30 000 egzemplarzy
Seria: Nasza Biblioteka
Masa: 80 g
Data wystawienia: 15.05.2017 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Poezja i proza 2: Część 2: Proza / Kazimierz Wierzyński
Tytuł: Poezja i proza 2: Część 2: Proza
Autor: Kazimierz Wierzyński
Wyboru dokonał Michał Sprusiński
Wydanie: I
Nakład: 30 350 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1981
328 stron
Format: 13,5/20,5 cm
Masa: 395 g
ISBN: 83-08-00261-7
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma twardą oprawę z obwolutą. Obwoluta jest lekko sfatygowana: niewielkie przybrudzenia, pożółkły grzbiet. Książka zawiera portret autora.
Data wystawienia: 28.06.2025r.
Asi
Powieści poetyckie : Dzieła Tom II / Adam Mickiewicz [Grażyna, Konrad Wallenrod, Giaur, Dziewica z orleanu, Mieszko książę Nowogródka, Pani Aniela, Kartofla] (podpis poprzedniego właściciela)
Tytuł: Powieści poetyckie : Dzieła Tom II
Autor: Adam Mickiewicz
Adres wydawniczy: brak miasta wydania : Spółdzielnia Wydawnicza "Czytelnik", 1949
310, [1] stron
Format: 15/21 cm
Masa: 480 g
Data wystawienia: 15.09.2017 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera portret autora, na pierwszej kartce jest podpis byłego właściciela.
mar
Światło i inne wiersze / Eugeniusz Winokurow
Tytuł: Światło i inne wiersze
Autor: Eugeniusz Winokurow
Wybrał: Anatol Stern
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1964
62, [2] strony
Format: 11/18 cm
Masa: 100 g
Data wystawienia: 22.09.2017 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Rodzaj wiedzy / Wojciech Roszewski
Tytuł: Rodzaj wiedzy
Autor: Wojciech Roszewski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Gdańsk : Wydawnictwo Morskie, 1969
75, [1] stron
Format: 12/17 cm
Nakład: 1000 egzemplarzy
Masa: 110 g
Data wystawienia: 23.10.2017 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Szorstki wiersz / Jan Wyka
Tytuł: Szorstki wiersz
Autor: Jan Wyka
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : "Czytelnik" Spółdzielnia Wydawnicza, 1956
143, [1] stron
Format: 12,5/20 cm
Nakład: 1 705 egzemplarzy
Masa: 170 g
Data wystawienia: 07.11.2017 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, na stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela.
mar
Reda almanach kołobrzeskiej grupy poetyckiej / Teresa Ferenc, Piotr Bednarski, Zbigniew Jankowski, Stanisław Wasyl
Tytuł: Reda almanach kołobrzeskiej grupy poetyckiej
Autor: Teresa Ferenc, Piotr Bednarski, Zbigniew Jankowski, Stanisław Wasyl
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Gdańsk : Wydawnictwo Morskie, 1969
76, [3] stron
Format: 12,5/19,5 cm
Masa: 120 g
Data wystawienia: 09.11.2017 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Przez ogień / Wojciech Roszewski
Tytuł: Przez ogień
Autor: Wojciech Roszewski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Gdynia : Wydawnictwo Morskie, 1966
66, [2] stron
Format: 11/17 cm
Nakład: 1000 egzemplarzy
Masa: 120 g
Data wystawienia: 09.11.2017 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Przychodzę z mroków : wybór poezji / Józef Bujnowski
Tytuł: Przychodzę z mroków : wybór poezji
Autor: Józef Bujnowski
Nakład: 1 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Agencja Wydawnicza LAWSONIA, 1993
69, [2] stron
Format: 12,5/19,5 cm
Masa: 89 g
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, na stronie przedtytułowej jest dedykacja dla byłego właściciela.
Data wystawienia: 20.11.2017
Ald.
Poza rzeczy / Jerzy Lesław Ordan
Tytuł: Poza rzeczy
Autor: Jerzy Lesław Ordan
Wydanie: I
Nakład: 1057 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo "iskry", 1967
35, [1] stron
Format: 12/16,5 cm
Masa: 47 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana, na pierwszej kartce jest dedykacja dla byłego właściciela.
Data wystawienia: 02.01.2018
Ald.
Śląsk walczący : Poezja i pieśń / Zdzisław Hierowski
Tytuł: Śląsk walczący : Poezja i pieśń
Autor: Zdzisław Hierowski
Adres wydawniczy: Katowice-Wrocław : Instytut Śląski, 1946
119 stron
Format: 15/20,5 cm
Seria: Biblioteka pisarzy śląskich seria II 1
Masa: 160 g
Data wystawienia: 06.06.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Płonący gołębnik / Tadeusz Śliwiak
Tytuł: Płonący gołębnik
Autor: Tadeusz Śliwiak
Wydanie: I
Nakład:11 283 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1978
335, [1] stron
Format: 11/18 cm
Seria: Kolekcja Polskiej Literatury Współczesnej
Masa: 240 g
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, pożółkły papier.
Data wystawienia: 18.06.2018
Ald.
Światło wewnętrzne / Marian Piechal
Tytuł: Światło wewnętrzne
Autor: Marian Piechal
Wydanie: I
Nakład: 5 350 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy PAX, 1985
83, [3] strony
Format: 12/22 cm
ISBN: 83-211-0688-9
Masa: 119 g
Książka jest w dobrym stanie. Nieznacznie sfatygowana obwoluta. Zamazana cena.
Data wystawienia: 02.08.2018
Ald
Słówko w obronie miłości / Tadeusz Żeleński (Boy)
Tytuł: Słówko w obronie miłości
Autor: Tadeusz Żeleński (Boy)
Adres wydawniczy: [brak miejsca wydania] : Wydawnictwo Sternik, 1994
127, [1] stron
Format: 15 / 9,5 cm
ISBN: 83-86558-05-9
Seria: Miłość w Poezji - Poezja w Miłości, 14
Masa: 150 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę.
Data wystawienia: 24.08.2018
Ald.
Przekroczyć granicę zwątpienia / Alina Jahołkowska
Tytuł: Przekroczyć granicę zwątpienia
Autor: Alina Jahołkowska
Adres wydawniczy: Lublin : Polihymnia, 2003
59, [1] strony
Format: 12,5/20,5 cm
ISBN: 8372701822
Masa: 170 g
Data wystawienia: 30.08.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, na stronie tytułowej jest dedykacja dla byłego właściciela.
mar
Satyr albo dziki mąż / Jan Kochanowski ; opracowała i posłowiem opatrzyła Paulina Buchwald-Pelcowa
Tytuł: Satyr albo dziki mąż
Autor: Jan Kochanowski
Opracowała i posłowiem opatrzyła Paulina Buchwald-Pelcowa
Wydanie: I
Nakład: 10 320 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : "Czytelnik", 1983
strony nienumerowane
Format: 15/20,5 cm
ISBN: 83-07-00842-5
Masa: 151 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
Data wystawienia: 12.10.2018
Ald.
Różowe piórka / Jan Sztaudynger
Tytuł: Różowe piórka
Autor: Jan Sztaudynger
Wybór: Anna Sztaudynger-Kaliszewiczowa, Dorota Sztaudynger-Zaczek
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 2007
199, [3] stron
Format: 12,5/20 cm
ISBN: 9788308050675
Masa: 290 g
Data wystawienia: 03.12.2018 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Przesłanie / Zbigniew Jerzyna
Tytuł: Przesłanie
Autor: Zbigniew Jerzyna
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1979
74, [1] stron
Format: 13,5/22 cm
ISBN: 8306004027
Nakład: 2 315 egzemplarzy
Masa: 140 g
Data wystawienia: 24.12.2018 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Strofy o pracy : Antologia / Grażyna Konecka, Ryszard Matuszewski (oprac.)
Tytuł: Strofy o pracy : Antologia
Opracowanie: Grażyna Konecka, Ryszard Matuszewski
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Wydawnictwo "Iskry", 1980
270, [2] stron
Format: 20/13,5 cm
Nakład: 25 300 egzemplarzy
ISBN: 8320701414
Masa: 380 g
Data wystawienia: 24.03.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, na pierwszej kartce jest dedykacja dla byłego właściciela.
mar
Poezje / Włodzimierz Palej
Tytuł: Poezje
Autor: Włodzimierz Palej
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawca Włodzimierz Palej, 2003
57, [1] stron
Format: 14/20 cm
ISBN: 83-916076-4-X
Masa: 90 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 29.04.2019
Ald.
Póki my żyjemy / Julian Przyboś
Tytuł: Póki my żyjemy
Autor: Julian Przyboś
Wstęp Zbigniew Bieńkowski
Wydanie: I
Nakład: 8 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1989
67, [5] stron
Format: 12/16,5 cm
ISBN: 83-205-4339-3
Seria: Biblioteka Poetów Ex Libris
Masa: 55 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana.
Data wystawienia: 30.04.2019
Ald.
Poezja : dzisiaj
Tytuł: Poezja : dzisiaj
Redaktor naczelny: Aleksander Nawrocki
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Książkowe IBiS, 2003
ISSN: 15089398
368 stron
Format: 20,5/14,5
Masa: 491 g
Numer 29/30
Nakład: 2000 ezgemplarzy
Książka jest w idealnym stanie, na tylnej okładce posiada naklejkę ze sklepu, poza tym brak śladów użytkowania. Wiersze są napisane w językach polskim, angielskim i kilku innych.
Data wystawienia: 15.05.2019
Aga.
Spacer po tęczy / Sławomir Ciesielski
Tytuł: Spacer po tęczy
Autor: Sławomir Ciesielski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Lipno : Miejska Biblioteka Publiczna, 1991
23, [1] stron
Format: 20/14,5 cm
Nakład: 1 000 egzemplarzy
Masa: 70 g
Data wystawienia: 17.05.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Poezja 7 lipiec 1966 Rok II nr 7 / Praca zbiorowa
Tytuł: Poezja 7 lipiec 1966 Rok II nr 7
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : Warszawskie Wydawnictwo Prasowe RSW "Prasa", 1966
109, [3] stron
Format: 24/17 cm
Masa: 230 g
Data wystawienia: 30.06.2019 r.
Miesięcznik jest w dobrym, jak na używany, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Rykoszetem / Jerzy Zagórski
Tytuł: Rykoszetem
Autor: Jerzy Zagórski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1969
51, [3] strony
Format: 20/13 cm
Nakład: 1 280 egzemplarzy
Masa: 100 g
Data wystawienia: 25.07.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Różnie idąc : Antologia młodych poetów łódzkich / Praca zbiorowa
Tytuł: Różnie idąc : Antologia młodych poetów łódzkich
Praca zbiorowa : Koło Polonistów St. U. Ł.
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Łódź : Poligrafika, brak roku wydania
80 stron
Format: 21/15,5 cm
Masa: 150 g
Data wystawienia: 29.07.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, na pierwszej kartce jest dedykacja dla byłego właściciela.
mar
Pod niebem Wilna / Ella Hyciek
Tytuł: Pod niebem Wilna
Autor: Ella Hyciek
Adres wydawniczy: Bydgoszcz : Temat, 2007
78, [1] stron
Format: 23/14 cm
ISBN: 9788360943083
Masa: 180 g
Data wystawienia: 10.08.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Pogrzeb starej marynarki / Zdzisław Pruss
Tytuł: Pogrzeb starej marynarki
Autor: Zdzisław Pruss
Adres wydawniczy: Bydgoszcz : Kujawsko-Pomorskie Towarzystwa Kulturalne, 1999
119, [1] strony
Format: 23,5/14 cm
ISBN: 8385327576
Masa: 180 g
Data wystawienia: 16.08.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, na pierwszej kartce jest dedykacja od autora.
mar
Pióro na wichrze : Utwory wybrane / Stanisław Ryszard Dobrowolski
Tytuł: Pióro na wichrze : Utwory wybrane
Autor: Stanisław Ryszard Dobrowolski
Adres wydawniczy: Warszawa : Spółdzielnia Wydawnicza WIEDZA, 1946
165, [1] stron
Format: 24,5/17,5 cm
Masa: 330 g
Data wystawienia: 16.08.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, na stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela.
mar
Przepustka do nieba / Ella Hyciek
Tytuł: Przepustka do nieba
Autor: Ella Hyciek
Adres wydawniczy: Toruń : Wydawnictwo Adam Marszałek, 2002
102 strony
Format: 21/12,5 cm
ISBN: 8373221190
Masa: 170 g
Data wystawienia: 18.08.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Siedem barw płomienia / Urszula Gierszon
Tytuł: Siedem barw płomienia
Autor: Urszula Gierszon
Adres wydawniczy: Lublin : Wydawnictwo Lubelskie, 1987
48 stron
Format: 22/12 cm
Nakład: 1 000 egzemplarzy
ISBN: 8322204949
Masa: 90 g
Data wystawienia: 26.08.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Rozbłysk znaczeń : wybór poezji / Julian Przyboś
Tytuł: Rozbłysk znaczeń : wybór poezji
Autor: Julian Przyboś
Wybór, wstęp i komentarze Józef Duk
Wydanie I
Nakład: 50 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Łódź : Wydawnictwo Łódzkie, 1986
302, [2] strony
Format: 20/13 cm
Seria Wiersze Polskie
Masa: 334 g
ISBN: 83-218-0529-9
Książka jest w dobrym stanie. Ma twardą oprawę, zawiera portret autora, nie ma żadnych śladów użytkowania.
Data wystawienia: 04.09.2019
Ald.
Przedświt część II Objaśnienia i przypisy / Zygmunt Krasiński, oprac. Bogdan Suchodolski [Seria Wielka Bibljoteka Nr. 65]
Tytuł: Przedświt część II Objaśnienia i przypisy
Autor: Zygmunt Krasiński
Opracował: Bogdan Suchodolski
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Bibljoteka Polska", [1929]
107 stron + tablice
Format: 16/12 cm
Masa: 80 g
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
Data wystawienia: 02.04.2023
Ald.
Ta Eis Heauton epigramy i inne wiersze / Zbigniew Czeczot-Gawrak
Tytuł: Ta Eis Heauton epigramy i inne wiersze
Autor: Zbigniew Czeczot-Gawrak
Adres wydawniczy: Warszawa : Print Partner, 2006
20 stron
Format: 12,5/18 cm
ISBN: 8391424820
Masa: 150 g
Data wystawienia: 07.03.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, na stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela
mar
Szkolny atlas apokalipsy : wiersze z lat 1997-2006 / Michał Tabaczyński
Tytuł: Szkolny atlas apokalipsy : wiersze z lat 1997-2006
Autor: Michał Tabaczyński
Adres wydawniczy: Nowa Ruda : Wydawnictwo Mamiko, 2007
60, [1] stron
Format: 20,5/14,5 cm
ISBN: 978-83-60224-19-9
Masa: 110 g
Książka jest w idealnym stanie, jest nowa.
Data wystawienia: 30.07.2020
Ald.
Wybór poezji / Wojciech Braun
Tytuł: Wybór poezji
Autor: Wojciech Braun
Wydanie: I
Nakład: 5 315 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1979
238, [2] stron
Format: 11,5 x 16,5 cm
ISBN: 83-06-00368-3
Masa: 203 g
Data wystawienia: 10.10.2015
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka.
Syl.
Poezje wybrane / Gyula Illyes
Tytuł: Poezje wybrane
Autor: Gyula Illyes
Wyboru dokonał, przełożył i notą biograficzną opatrzył Artur Międzyrzecki
Wydanie: I
Nakład: 5302 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1970
120, [3] stron
Format: 12/16,5 cm
Seria: Biblioteka Poetów ExLibris
Masa: 120 g
Książka jest w dobrym stanie.
Data wystawienia: 04.10.2016
Ald.
Wybór poezji / Adam Mickiewicz
Tytuł: Wybór poezji
Autor: Adam Mickiewicz
Opracowanie: Zdzisław Libera
Adres wydawniczy: Warszawa : Spółdzielnia Wydawnicza "Czytelnik", 1954
253, [2] stron
Format: 20,5/13,5 cm
Nakład: 90 176 egzemplarzy
Masa: 260 g
Data wystawienia: 10.01.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Wybór poezji / Adam Mickiewicz
Tytuł: Wybór poezji
Autor: Adam Mickiewicz
Opracowanie: Zdzisław Libera
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1955
253, [2] stron
Format: 20/13 cm
Nakład: 100 276 egzemplarzy
Masa: 230 g
Data wystawienia: 22.01.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
mar
Poezje i nowele / Maria Konopnicka
Tytuł: Poezje i nowele
Autor: Maria Konopnicka
Wydanie: I
Nakład: 50 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : "Książka i Wiedza", 1951
357, [1] stron
Format: 16/23 cm
Masa: 482 g
Data wystawienia: 30.11.2017 r.
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana (rozdarta w górnej części).
an
Ewolucja poezji / Mieczysław Kucner
Tytuł: Ewolucja poezji
Autor: Mieczysław Kucner
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Łódź : Wydawnictwo Łódzkie, 1974
229, [3] stron
Format: 12,5/20 cm
Nakład: 1 594 egzemlarzy
Masa: 230 g
Data wystawienia: 20.11.2015 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zakurzona.
mar
Poezja dzisiaj / Artur Międzyrzecki
Tytuł: Poezja dzisiaj
Autor: Artur Międzyrzecki
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1964
258, [2] stron
Format: 12,5/19,5 cm
Nakład: 3 290 egzemplarzy
Masa: 260 g
Data wystawienia: 22.11.2017 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Poezja dzisiaj / Artur Międzyrzecki
Tytuł: Poezja dzisiaj
Autor: Artur Międzyrzecki
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1964
258, [2] stron
Format: 19,5/13 cm
Nakład: 3 290 egzemplarzy
Masa: 260 g
Data wystawienia: 04.10.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Poezja dzisiaj 68/69 2008 / Praca zbiorowa
Tytuł: Poezja dzisiaj 68/69 2008
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Książkowe IBiS, 2008
214, [2] stron + tablice
Format: 15/20,5 cm
Nakład: 1000 egzemplarzy
Masa: 320 g
Data wystawienia: 21.07.2021 r.
Czasopismo jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście i na tablicach.
mar
Fraza : Poezja Proza Esej nr 18 (4/1997) / Praca zbiorowa
Tytuł: Fraza : Poezja Proza Esej nr 18 (4/1997)
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Kraków : Stowarzyszenie Literacko-Artystyczne "Fraza", 1997
216 stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISSN: 1230-4832
Masa: 300 g
Data wystawienia: 14.01.2021 r.
Czasopismo jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Poezja nr 1 (275) Rok XXIV styczeń 1989 / Czasopismo
Tytuł: Poezja nr 1 (275) Rok XXIV styczeń 1989
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : RSW "Prasa-Książka-Ruch"-Wydawnictwo Współczesne, 1989
150, [2] stron
Format: 24/17 cm
Nakład: 20 000 egzemplarzy
Masa: 240 g
Data wystawienia: 09.09.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Fraza Poezja Proza Esej Rok XI nr 3 (37) 2002 / Praca zbiorowa
Tytuł: Fraza Poezja Proza Esej Rok XI nr 3 (37) 2002
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Rzeszów : Stowarzyszenie Literacko-Artystyczne "Fraza", 2002
320 stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISSN: 1230-4832
Masa: 410 g
Data wystawienia: 11.07.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Przewodnik po lekturach 66 : Adam Mickiewicz. Poezje / Maciej Krassowski (oprac.)
Tytuł: Poezje
Autor: Adam Mickiewicz
Opracował: Maciej Krassowski
Redakcja serii: Piotr Kuncewicz
Adres wydawniczy: Warszawa : Dom Wydawniczy "JOTA", 1991
46, [2] stron
Format: 10,5/14,5 cm
Seria: Przewodnik po lekturach -66
Masa: 50 g
Data wystawienia: 23.09.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, jak na książkę używaną, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest wydana w formie kieszonkowej.
mar
Poezje wybrane / Konstanty Ildefons Gałczyński
Tytuł: Poezje wybrane
Autor: Konstanty Ildefons Gałczyński
Opracowanie: Jan Śpiewak
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1967
147, [3] stron
Format: 14,5/21 cm
Nakład: 10 302 egzemplarzy
Masa: 150 g
Data wystawienia: 09.07.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Przewodnik po lekturach 43 : Tadeusz Różewicz. Poezje / Maciej Krassowski (oprac.)
Tytuł: Poezje
Autor: Tadeusz Różewicz
Opracował: Maciej Krassowski
Redakcja serii: Piotr Kuncewicz
Adres wydawniczy: Warszawa : Dom Wydawniczy "JOTA", 1991
40, [5] stron
Format: 10,5/14,5 cm
Seria: Przewodnik po lekturach -43
Masa: 60 g
Data wystawienia: 23.09.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, jak na książkę używaną, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest wydana w formie kieszonkowej.
mar
Wyprzedaż poezji / Konstanty Ildefons Gałczyński
Tytuł: Wyprzedaż poezji
Autor: Konstanty Ildefons Gałczyński
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo "KAMA", 1994
99, [1] stron
Format: 19,5 / 11 cm
ISBN: 83-85497-87-0
Seria: Klasycy Liryki Polskiej
Książka jest w dobrym stanie.
Poezja współczesna w szkole podstawowej / Alicja Baluch
Tytuł: Poezja współczesna w szkole podstawowej
Autor: Alicja Baluch
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 1984
152 strony
Format: 14,5/20,5 cm
Nakład: 40 190 egzemplarzy
ISBN: 8302022802
Masa: 200 g
Data wystawienia: 10.12.2020 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Antologia współczesnej poezji ludowej / Jan Szczawiej
Tytuł: Antologia współczesnej poezji ludowej
Autor: Jan Szczawiej
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1967
879, [1] stron
Format: 13,5/23,5 cm
Nakład: 3 102 egzemplarzy
Masa: 1140 g
Data wystawienia: 26.07.2021 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Dialogi z romantycznym kontekstem : szkice o poezji polskiej
Tytuł: Dialogi z romantycznym kontekstem : szkice o poezji polskiej
Autor:
Pod redakcją Joanny Dembińskiej-Pawelec i Adama Dziadka
Wydanie: I
Nakład: 400 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Katowice : Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego, 2006
188 stron
Format: 20,5 / 14,5 cm
ISBN: 83-226-1582-2
ISSN: 0208-6336
Seria Prace Naukowe Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach Nr 2448
Stan: bardzo dobry (nowa)
Pogranicza poezji / Wybór i opracowanie Jan Z. Brudnicki, Jan Witan
Tytuł: Pogranicza poezji
Wybór i opracowanie: Jan Z. Brudnicki, Jan Witan
Wydanie: I
Nakład: 2750 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa; Państwowe Wydawnictwo Iskry, 1983
491 stron
Format: 20,0 / 13,0cm
ISBN 83-207-0382-4
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma obwolutę i twardą oprawę. Na stronie tytułowej ślady po taśmie klejącej.
Pięć wieków poezji o Lublinie : Antologia / Waldemar Michalski (oprac.)
Tytuł: Pięć wieków poezji o Lublinie : Antologia
Opracowanie: Waldemar Michalski
Ilustracje: Artur Popek
Adres wydawniczy: Lublin : MULTICO, 2002
372 strony
Format: 21/14,5 cm
ISBN: 8386660643
Seria: Biblioteka Pisarzy Lubelszczyzny
Masa: 490 g
Data wystawienia: 06.09.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Osobliwości językowe poezji Ignacego Krasickiego / Władysław Lubaś
Tytuł: Osobliwości językowe poezji Ignacego Krasickiego : Prace Instytutu Języka Polskiego 77
Autor: Władysław Lubaś
Adres wydawniczy: Kraków : Polska Akademia Nauk-Instytut Języka Polskiego, 1992
98, [2] stron
Format: 17/24 cm
ISBN: 8390026147
Masa: 230 g
Data wystawienia: 18.11.2017 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Wieki gracz / John Grisham
Tytuł: Wieki gracz
Autor: John Grisham
Przekład: Jan Kraśko
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Amber, 2009
253, [2] stron
Format: 14/20,5 cm
ISBN: 9788324134496
Seria: Crime & Story
Masa: 300 g
Data wystawienia: 18.05.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Sedno sprawy / Graham Greene
Tytuł: Sedno sprawy
Autor: Graham Greene
Przełożył Jacek Woźniakowski
Wydanie: VI
Nakład: 50 350 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy Pax, 1987
221, [3] stron
Format: 13/20,5 cm
ISBN: 83-211-0845-8
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną oprawę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną.
Sedno sprawy / Graham Greene
Tytuł: Sedno sprawy
Autor: Graham Greene
Przełożył: Jacek Woźniakowski
Wydanie: VI
Adres wydawniczy: Warszawa: Instytut Wydawniczy Pax, 1987
221, [3] stron
Format: 11/18,5 cm
Nakład: 50 350 egzemplarzy
ISBN: 8321108458
Seria: Biblioteka Dzieł Wyborowych Instytutu Wydawniczego Pax
Masa: 300 g
Data wystawienia: 10.03.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest podarta na grzbiecie.
mar
Kapitan i wróg / Graham Greene
Tytuł: Kapitan i wróg
Autor: Graham Greene
Przekład: Irena Doleżal-Nowicka
Adres wydawniczy: Kraków : Instytut Wydawniczy Pax, 1990
117, [2] stron
Format: 14,5/20,5 cm
Nakład: 30 000 egzemplarzy
ISBN: 8321114067
Masa: 170 g
Data wystawienia: 02.02.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Zawieranie umów z zakresu wynalazczości i racjonalizacji : Poradnik dla rzeczników patentowych oraz pracowników służb wynalazczości
Tytuł: Zawieranie umów z zakresu wynalazczości i racjonalizacji : (Poradnik dla rzeczników patentowych oraz pracowników służb wynalazczości)
Autor: na prawach rękopisu Andrzeja Szewca
Adres wydawniczy: Lublin : Wojewódzki Klub Techniki i Racjonalizacji w Lublinie, 1993
32 strony
Format: 20,5x14,5 cm
Masa: 57 g
Data wystawienia: 26.11.2015
Książka jest w bardzo dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana. Książka wycofana ze zbiorów bibliotecznych, ma świadczące o tym pieczątki.
Joa
Metody statystyczne w prawoznawstwie / Zenon Rogoziński
Tytuł: Metody statystyczne w prawoznawstwie
Autor: Zenon Rogoziński
Wydanie: I
Nakład: 5250 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1976
282, [2] strony
Format: 24 / 17 cm
Książka jest w bardzo dobrym stanie, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
Monsignore Kichote / Graham Greene
Tytuł: Monsignore Kichote
Autor: Graham Greene
Przełożyła: Janina Karczmarewicz-Fedorowska
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Prószyński i S-ka, 1994
206, [2] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 8385661468
Seria: Biblioteczka konesera
Masa: 250 g
Data wystawienia: 23.07.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Grzechy kardynalne / Andrew M. Greeley
Tytuł: Grzechy kardynalne
Autor: Andrew M. Greeley
Przełożył: Piotr Kuś
Wydanie: III
Adres wydawniczy: Warszawa : Świat Książki, 1994
406, [2] stron
Format: 13,5/20,5 cm
ISBN: 8371290586
Masa: 520 g
Data wystawienia: 18.09.2020 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Słowniczek rosyjsko-polski i polsko-rosyjski
Tytuł: Słowniczek rosyjsko-polski i polsko-rosyjski
Opracowała Krystyna Ostrowska
Nakład: 15 150 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Wspólna Sprawa, 1966
254 strony
Format: 9x18 cm
Masa: 160 g
Książka jest w dobrym stanie, posiada obwolutę (nieznacznie sfatygowaną), książka została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
Genetyka rozwoju / Clement L. Markert, Heinrich Ursprung
Tytuł: Genetyka rozwoju
Autorzy: Clement L. Markert, Heinrich Ursprung
Z angielskiego przełożyli: mgr Ewa Bartnik, mgr Piotr Stępień
Wydanie: I
Nakład: 3700 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1974
221, [1] stron
Format: 20 / 14 cm
Książka jest w bardzo dobrym stanie, nieznacznie sfatygowana okładka.
Przeminąć i zostać / Leon Wantuła
Tytuł: Przeminąć i zostać
Autor: Leon Wantuła
Wydanie: I
Nakład: 10 310 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1970
283, [1] strony
Format: 13 x 19,5 cm
Masa: 268 g
Data wystawienia: 17.12.2014
Książka jest w dobrym stanie. Ma lekko sfatygowana obwolutę.
Joa
Potrawy z grzybów i z grzybami / Henryk Dębski
Tytuł: Potrawy z grzybów i z grzybami
Autor: Henryk Dębski
Wydanie: I
Nakład: 50 250 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa; Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne, 1985
405 stron
Format: 19,5/12 cm
ISBN 83-09-00708-6
Masa: 415 g
Książka jest w dobrym stanie, lekko sfatygowana okładka, książka posiada alfabetyczny spis potraw, słowniczek przypraw oraz kilka wolnych stron na "przepisy sąsiadki".
Data wystawienia: 23.08.2025r.
Asi
W godzinę wschodu / Zbigniew Wróblewski
Tytuł: W godzinę wschodu
Autor: Zbigniew Wróblewski
Wydanie: I
Nakład: 20 330 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1978
253, [3] strony
Format: 12,5 x 19,5 cm
Masa: 234 g
Data wystawienia: 17.12.2014
Książka jest w dobrym stanie. Ma lekko sfatygowaną obwolutę (naddarcia). Na pierwszej stronie odręczna dedykacja.
Joa
Dziesięć wieków Płocka : Wybrane tematy w pytaniach i odpowiedziach
Tytuł: Dziesięć wieków Płocka : Wybrane tematy w pytaniach i odpowiedziach
Nakład: 5 030 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Płock : Towarzystwo Naukowe Płockie, 1966
173, [3] strony
Format: 14,5 x 21 cm
Masa: 196 g
Data wystawienia: 15.02.2015
Książka jest w dobrym stanie. Ma lekko sfatygowaną okładkę. Czarno-białe ilustracje w tekście. Na pierwszej stronie zamazany podpis byłego właściciela.
Joa
Grzechy ojców Seria Córy życia 31 / May Grethe Lerum
Tytuł: Grzechy ojców : Córy życia 31
Autor: May Grethe Lerum
Przełożyła: Anna Marciniakówna
Adres wydawniczy: Otwock : POL NORDICA, 2000
246, [6] stron
Format: 11,5/18 cm
ISBN: 83-87441-50-3
Masa: 170 g
Data wystawienia: 06.03.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
SQL / Martin Gruber
Tytuł: SQL
Autor: Martin Gruber
Tłumaczenie: Anna Karmańska
Adres wydawniczy: Gliwice : Wydawnictwo Helion, 1996
279, [1] stron
Format: 16,5/23,5 cm
ISBN: 8386719323
Masa: 430 g
Data wystawienia: 06.12.2017 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Katedra / I. Grekowa
Tytuł: Katedra
Autor: I. Grekowa
Przełożyła: Henryka Broniatowska
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1980
336, [2] stron
Format: 20/13 cm
Nakład: 20 320 egzemplarzy
ISBN: 8307003296
Masa: 350 g
Data wystawienia: 16.10.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, na pierwszej kartce jest podpis byłego właściciela.
mar
The period book / Karen Gravelle, Jennifer Gravelle
Tytuł: The period book : Everything you don't want to ask (but need to know)
Autor: Karen Gravelle, Jennifer Gravelle
Ilustracje: Debbie Palen
Adres wydawniczy: Londyn : PIATKUS, 2000
117, [1] stron
Format: 18,5/18 cm
ISBN: 0749917059
Masa: 280 g
Data wystawienia: 03.04.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, jest napisana w języku angielskim.
mar
Grunwald i okolice
Tytuł: Grunwald i okolice
Autor: Wacław Kowalski
Nakład: 5205 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Sport
i Turystyka, 1962
94, [2] strony + mapa
Format: 12 / 17 cm
Książka jest w dobrym stanie, okładka lekko sfatygowana.
Firma / John Grisham
Tytuł: Firma
Autor: John Grisham
Przekład: Zbigniew Balicki, Krzysztof Bereza
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Amber, 2008
310, [1] stron
Format: 14,5/21 cm
ISBN: 9788324131037
Masa: 300 g
Data wystawienia: 17.05.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Adieu : Przypadki księdza Grosera / Jan Grzegorczyk
Tytuł: Adieu : Przypadki księdza Grosera
Autor: Jan Grzegorczyk
Adres wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo Polskiej Prowincji Dominikanów W drodze, 2003
281, [5] stron
Format: 13/19,5 cm
ISBN: 837033458X
Masa: 320 g
Data wystawienia: 22.09.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
an
Adieu : Przypadki księdza Grosera / Jan Grzegorczyk
Tytuł: Adieu : Przypadki księdza Grosera
Autor: Jan Grzegorczyk
Adres wydawniczy: Warszawa : Axel Springer, 2006
278, [10] stron
Format: 13/20/2,5 cm
ISBN: 9788360717011
Masa: 233 g
Data wystawienia: 20.11.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną. Wewnątrz bez zastrzeżeń.
Asi
Ruchome granice : Szkice i studia / Marian Grześczak (red.)
Tytuł: Ruchome granice : Szkice i studia
Redakcja: Marian Grześczak
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Gdynia : Wydawnictwo Morskie, 1968
213, [2] stron
Format: 15/20,5 cm
Nakład: 2 250 egzemplarzy
Masa: 280 g
Data wystawienia: 18.12.2017 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Kenia / Helmut Grosse
Tytuł: Kenia
Autor: Helmut Grosse
Przełożył: Michał Szeler
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Bielsko-Biała : Wydawnictwo Pascal, 2008
135, [1] stron
Format: 11,5 x 19 cm
ISBN: 978-3-8297-6592-3
Seria: Marco Polo
Masa: 193 g
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka. Kolorowe zdjęcia w tekście.
Syl.
Wygodny przewodnik niewielkich rozmiarów, zawierający 16 stron atlasu samochodowego.
Gracz / Michel Tolkin
Tytuł: Gracz
Autor: Michel Tolkin
Przekład: Andrzej Pawelec
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Graffiti, 1993
199, [1] strony
Format: 15/21 cm
ISBN: 8385695354
Masa: 280 g
Data wystawienia: 18.09.2020 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Statek wdów / I.Grekowa
Tytuł: Statek wdów
Autor: I. Grekowa
Przełożyła: Alicja Wołodźko
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1984
191, [1] stron
Format: 19,5/12,5 cm
Nakład: 10 250 egzemplarzy
ISBN:8306011511
Masa: 200 g
Data wystawienia: 14.09.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Grecja : Przewodnik
Tytuł: Grecja
Redakcja: Małgorzata Martens-Czarnecka
Przełożyła: Eliza Modzelewska
Adres wydawniczy: Warszawa : Świat Książki, 2010
160 stron
Format: 24/30,5 cm
ISBN: 978-83-247-1593-0
Masa: 1060 g
Data wystawienia: 14.03.2015 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście.
Ilustrowany przewodnik Grecja to inspirującą lektura przed wyjazdem, bezcenna pomoc podczas podróży i oryginalna pamiątka po powrocie z wakacji.
Joa
Gracze / Karina Obara
Tytuł: Gracze
Autor: Karina Obara
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictw W.A.B. 2010
315, [4] stron
Format: 12,5/20 cm
ISBN: 9788374148078
Seria: Mroczna seria
Masa: 310 g
Data wystawienia: 25.06.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Słownik mitologii greckiej i rzymskiej / Pierre Grimal
Tytuł: Słownik mitologii greckiej i rzymskiej
Autor: Pierre Grimal
Nakład: 40 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich-Wydawnictwo, 1987
481, [2] stron
Format: 24/17
ISBN: 83-04-01069-0
Masa: 815 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę z obwolutą-obwoluta sfatygowana: kilka rozdarć krawędzi.
Data wystawienia: 04.03.2025
Asi
Cudze pole : Przypadki księdza Grosera / Jan Grzegorczyk
Tytuł: Cudze pole : Przypadki księdza Grosera
Autor: Jan Grzegorczyk
Ilustracje: Andrzej Załecki
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Poznań : Zysk i S-ka Wydawnictwo, 2007
383, [4] strony
Format: 14,5/20,5/4 cm
ISBN: 9788375061666
Masa: 460 g
Data wystawienia: 22.09.2022 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
an
Cel ataku / Greg Dinallo
Tytuł: Cel ataku
Autor: Greg Dinallo
Przełożył Tomasz Wilusz
Adres wydawniczy: Warszawa : Amber, 1997
327, [1] stron
Format: 14,5x20,5 cm
ISBN: 83-7169-238-2
Masa: 280 g
Książka jest w dobrym stanie, nieznacznie sfatygowana okładka.
Grypa / Henryk Makower
Tytuł: Grypa
Autor: Henryk Makower
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich, 1955
325, [1] stron
Format: 15/21 cm
Nakład: 3 160 egzemplarzy
Masa: 400 g
Data wystawienia: 25.03.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Gra lwa / Nelson DeMille
Tytuł: Gra lwa
Autor: Nelson DeMille
Przełożył: Piotr Jankowski
Wydanie: III
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Albatros Andrzej Kuryłowicz, 2004
623, [1] stron
Format: 11,5/18 cm
ISBN: 8373590757
Masa: 380 g
Data wystawienia: 01.04.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Król afer / John Grisham
Tytuł: Król afer
Autor: John Grisham
Przełożył: Jan Kraśko
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Amber, 2003
269, [3] stron
Format: 15/21 cm
ISBN: 8324111387
Masa: 330 g
Data wystawienia: 01.08.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Trufle : Nowe przypadki księdza Grosera / Jan Grzegorczyk
Tytuł: Trufle : Nowe przypadki księdza Grosera
Autor: Jan Grzegorczyk
Adres wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo Polskiej Prowincji Dominikanów, 2004
343 strony
Format: 12,5/19,5 cm
ISBN: 8370335314
Masa: 280 g
Data wystawienia: 21.07.2017 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Prosto z mostu / Jane Green
Tytuł: Prosto z mostu
Autor: Jane Green
Adres wydawniczy: Warszawa, Wydawnictwo Axel Springer Polska sp.z o.o.
255 [1] stron
Format: 13/20cm
ISBN: 83-89371-15-4
Książka jest w bardzo dobrym stanie.
Ikon / Graham Masterton
Tytuł: Ikon
Autor: Graham Masterton
Przełożyli Piotr Kuś, Maja Skorupska
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Poznań : Dom Wydawniczy Rebis, 1991
327, [1] stron
Format: 13/19,5 cm
ISBN: 83-85202-02-1
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana.
Katedra / Irina Grekowa
Tytuł: Katedra
Autor: Irina Grekowa
Przełożyła Henryka Broniatowska
Wydanie: I
Nakład: 20 320 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1980
336, [1] stron
Format: 12x19,5 cm
ISBN: 83-07-00329-6
Masa: 330 g
Książka jest w dobrym stanie, lekko sfatygowana okładka.
The Broker / John Grisham
Tytuł: The Broker
Autor: John Grisham
Adres wydawniczy: Londyn : Arrow Books, 2005
467, [7] strony
Format: 11/17,5 cm
ISBN: 0099457164
Masa: 270 g
Data wystawienia: 05.03.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest napisana w języku angielskim.
mar
Grypa / Jerzy Kwapiński
Tytuł: Grypa
Autor: Jerzy Kwapiński
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich, 1955
30, [2] stron
Format: 14,5/21 cm
Nakład: 40 164 egzemplarzy
Seria: Wiedza i Zdrowie
Masa: 60 g
Data wystawienia: 22.03.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Manekiny / Julien Green
Tytuł: Manekiny
Autor: Julien Green
Przełożyła: Barbara Durbajło
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy PAX, 1985
193, [2] strony
Format: 20/12,5 cm
ISBN: 8321106609
Nakład: 10 350 egzemplarzy
Masa: 200 g
Data wystawienia: 08.05.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Powrót / May Grethe Lerum
Tytuł: Powrót : Córy Życia 32
Autor: May Grethe Lerum
Przełożyła: Anna Marciniakówna
Adres wydawniczy: Otwock : Pol Nordica, 2000
246, [6] stron
Format: 11,5/18 cm
ISBN: 8387441511
Masa: 180 g
Data wystawienia: 26.08.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Apelacja / John Grisham
Tytuł: Apelacja
Autor: John Grisham
Przekład: Radosław Januszewski
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Amber, 2009
287, [1] stron
Format: 14,5/21 cm
ISBN: 9788324134243
Masa: 340 g
Data wystawienia: 17.05.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Kot w butach / Bracia Grimm
Tytuł: Kot w batach
Autor: Bracia Grimm
Opracowanie: Gisela i Peter Nitzsche
Adres wydawniczy: Niederwiesa : Wydawnictwo Karl Nitzsche, 1980
strony są nienumerowane
Format: 18,5/27 cm
Masa: 270 g
Data wystawienia: 10.06.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Rain Maker / John Grisham
Tytuł: Rain Maker
Autor: John Grisham
Przełożył: Andrzej Leszczyński
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Amber, 1995
494, [2] stron
Format: 15/20,5 cm
ISBN: 8370829031
Seria: Srebrna
Masa: 460 g
Data wystawienia: 02.08.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Der Richter / John Grisham
Tytuł: Der Richter
Artur: John Grisham
Adres wydawniczy: Munchen : Wilhelm Heyne Verlag, 2003
413, [3] stron
Format: 18,5/12 cm
ISBN: 345386980X
Masa: 420 g
Data wystawienia: 10.02.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest napisana w języku niemieckim.
mar
The Summons / John Grisham
Tytuł: The Summons
Autor: John Grisham
Adres wydawniczy: Londyn : Arrow Books, 2002
391, [3] stron
Format: 18/11,5 cm
ISBN: 0099406136
Masa: 280 g
Data wystawienia: 26.02.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest napisana w języku angielskim.
mar
Sejdżio i jej bobry / Grey Owl
Tytuł: Sejdżio i jej bobry
Autor: Grey Owl
Przełożył: Wiktor Grosz
Wydanie: drugie
Nakład: 50 200 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : „Nasza Księgarnia”, 1984
157 [2] stron
Format: 21,5/15 cm
ISBN: 83-10-08508-7
Masa: 180 g
Data wystawienia: 22.12.2015
Książka jest w dobrym stanie, zawiera czarno-białe ilustracje w tekście. Okładka lekko sfatygowana (widoczne ślady zagięć).
AM
Nowe oblicze Greya / E. L. James
Tytuł: Nowe oblicze Greya
Autor: E. L. James
Przełożyła: Monika Wiśniewska
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Katowice : Wydawnictwo Sonia Draga, 2013
685, [1] strony
Format: 12,5/19,5 cm
ISBN: 9788375085969
Masa: 550 g
Data wystawienia: 04.10.2020 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Gruszka / Marek Sołtysik
Tytuł: Gruszka
Autor: Marek Sołtysik
Ilustrowała: Barbara Ziembicka-Sołtysik
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1982
strony są nienumerowane
Format: 13/14 cm
Nakład: 500 350 egzemplarzy
Masa: 60 g
Data wystawienia: 07.10.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Rysunek / Jerzy Duda Gracz
Tytuł: Rysunek
Autor: Jerzy Duda Gracz
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Toruń : Wydawnictwo "Comer", 1990
24 strony + tablice
Format: 23,5/22/1,5 cm
Masa: 430 g
Data wystawienia: 26.03.2026 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach.
an
The Brethren / John Grisham
Tytuł: The Brethren
Autor: John Grisham
Adres wydawniczy: Londyn : Arrow Books, 2000
441, [1] stron
Format: 18/11,5 cm
ISBN: 0099280256
Masa: 310 g
Data wystawienia: 28.02.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest napisana w języku angielskim.
mar
Largo Winch i Grupa W / Van Hamme
Tytuł: Largo Winch i Grupa W
Autor: Jean Van Hamme
Przełożyła: Bella Szwarcman-Czarnota
Adres wydawniczy: Warszawa : Orbita, 1991
335, [1] stron
Format: 16,5x11,5 cm
ISBN: 83-7034073-3
Masa: 231 g
Data wystawienia: 06.01.2015
Książka jest w bardzo dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana.
Joa
Co do grosza / Jeffrey Archer
Tytuł: Co do grosza
Autor: Jeffrey Archer
Przełożyła: Danuta Sękalska
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1988
220, [2] stron
Format: 14,5/20 cm
ISBN: 83-07-01845-5
Masa: 270 g
Data wystawienia: 16.03.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, jest zabrudzona, zakurzona, rozklejona, strony są odklejone od grzbietu książki.
mar
Co do grosza / Jeffrey Archer
Tytuł: Co do grosza
Autor: Jeffrey Archer
Przełożyła: Danuta Sękalska
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1988
220, [2] stron
Format: 20,5/14,5 cm
ISBN: 8307018455
Nakład: 120 320 egzemplarzy
Masa: 320 g
Data wystawienia: 04.03.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
mar
Lis, pies i gryf / Paul Anderson
Tytuł: Lis, pies i gryf
Autor: Paul Anderson
Tłumaczenie: Małgorzata i Henryk Garbarczykowie
Ilustrowała: Małgorzata Zachorska
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa ALFA, 1989
39, [1] stron
Format: 14,5/21 cm
ISBN: 8370012280
Masa: 90 g
Data wystawienia: 27.07.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Meto Tom II Wyspa / Yves Grevet
Tytuł: Meto Tom II Wyspa
Autor: Yves Grevet
Z języka francuskiego przełożył Paweł Łapiński
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Dwie Siostry, 2015
226, [2] stron
Format: 15/22 cm
ISBN 978-83-63696-50-4
Masa: 288 g
Stan: idealny, książka jest nowa. Pozostałe tytuły w serii oraz inne książki wydane przez Dwie Siostry - dostępne są również w naszej ofercie.
Data wystawienia: 12.12.2016
Ald.
Wybuch / Graham Masterton
Tytuł: Wybuch
Autor: Graham Masterton
Przekład: Piotr Kuś
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Poznań : Dom Wydawniczy REBIS, 2004
318, [2] strony
Format: 13,5/21,5 cm
ISBN: 8373015027
Masa: 360 g
Data wystawienia: 22.06.2021 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Fletch / Gregory McDonald
Tytuł: Fletch
Autor: Gregory McDonald
Przełożył: Andrzej Grabowski
Adres wydawniczy: Warszawa : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1991
235 [4] stron
Format: 11,5 / 16,2 cm
Masa: 167 g
ISBN: 83-03-03341-7
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę dość mocno sfatygowaną. brzeg jest powyginany, okładka z tyłu jest lekko pobrudzona.
Data wystawienia: 15.07.2021
Zos.
ABC gracza giełdowego [Seria: Kieszonkowa Encyklopedia Małego Biznesu] / Marek Zdebel, Jadwiga Glumińska
Tytuł: ABC gracza giełdowego [Seria: Kieszonkowa Encyklopedia Małego Biznesu]
Autorzy: Marek Zdebel, Jadwiga Glumińska
Adres wydawniczy: Katowice : Videograf, 1994
144, [15] stron
Format: 12,2 / 16,6 cm
Masa: 155 g
ISBN: 83-85516-57-3
Książka jest w dobrym stanie, okładka jest nieznacznie sfatygowana, pozaginana. Niektóre strony są zabrudzone. W środku książka jest w dobrym stanie.
Data wystawienia: 15.11.2021
Zos.
Wybór poezji / Georg Maurer
Tytuł: Wybór poezji
Autor: Georg Maurer
Przełożyli: Janina Brzostowska, Leopold Lewin
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1970
63, [4] stron
Format: 11/18 cm
Nakład: 1 250 egzemplarzy
ISBN: 832054324X
Masa: 330 g
Data wystawienia: 15.11.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, na stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela.
mar
Nagła wieczność / Adriana Szymańska
Tytuł: Nagła wieczność
Autor: Adriana Szymańska
Adres wydawniczy: Kraków - Wrocław : Wydawnictwo Literackie, 1984
Wydanie piąte
74, [5] stron
Format: 11,1 / 16,3 cm
Masa: 62 g
ISBN: 83-08-01321-X
Książka jest w dobrym stanie, okładka jest sfatygowana i przybrudzona. W środku książka jest w dobrym stanie, blok książki jest lekko zabrudzony.
Data wystawienia: 28.12.2021
Zos.
Six Tales of Fear / Edgar Poe
Tytuł: Six Tales of Fear
Autor: Edgar Poe
Adres wydawniczy: Washington : English Language Programs Division, 1991
27, [1] stron
Format: 20,5/10,5 cm
Seria: American Literary Classics
Masa: 210 g
Data wystawienia: 24.02.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest napisana w języku angielskim, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
mar
Cień Poego / Matthew Pearl
Tytuł: Cień Poego
Autor: Matthew Pearl
Przełożył: Paweł Łopatka
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 2006
507, [4] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 8308038409
Masa: 650 g
Data wystawienia: 31.12.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Świetna, fascynująca powieść historyczno sensacyjna.
Trzy poematy / Karol Wojtyła
Tytuł: Trzy poematy
Autor: Karol Wojtyła
Adres wydawniczy : Lublin : Wydawnictwo Kurii Biskupiej, 1983
70, [2] stron
Format: 20,5/28,5 cm
Nakład: 600 egzemplarzy
Masa: 310 g
Data wystawienia: 20.11.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Utwory poetyckie o Darłowie i wiersze poetów darłowskich / Leszek Walkiewicz (red.)
Tytuł: Utwory poetyckie o Darłowie i wiersze poetów darłowskich
Redakcja: Leszek Walkiewicz
Adres wydawniczy: Darłowo : "SAGITTARIUS" Wydawnictwo-Drukarnia, 2014
144 strony
Format: 17/23,5 cm
ISBN: 9788393926619
Masa: 300 g
Data wystawienia: 12.01.2021 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Em Honra Do Poeta Dr. Emiliano Pernetta
Tytuł: Em Honra Do Poeta Dr. Emiliano Pernetta
Adres wydawniczy: Coritiba, 1921
88 stron + rozkładana fotografia
Format: 24/16,5 cm
Masa: 130 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka i przylegające do niej strony są mocno sfatygowane: zagięcia, przedarcia krawędzi, pieczątki poprzedniego właściciela. Brak oprawy i grzbietu powoduje, że strony są prawie luzem.
Data wystawienia: 17.07.2019
Ald.
Nie kochaj poety / Krzysztof Korczak
Tytuł: Nie kochaj poety
Autor: Krzysztof Korczak
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo WiS, 1997
117, [2] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 838734625X
Masa: 200 g
Data wystawienia: 02.08.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Poetae latini : Wybór tekstów poetyckich do nauki języka i literatury łacińskiej / Jan Wikarjak
Tytuł: Poetae Latini : Wybór tekstów poetyckich do nauki języka i literatury łacińskiej
Autor: Jan Wikarjak
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1981
297, [2] stron + tablice
Format: 14/20,5 cm
ISBN: 8301015896
Nakład: 10 000 egzemplarzy
Masa: 360 g
Data wystawienia: 26.05.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Osypał się wzrok w dolinę... Wiersze z lat 1955-2002 / Maciej Maria Kozłowski
Tytuł: Osypał się wzrok w dolinę. Wiersze z lat 1955-2002
Autor: Maciej Maria Kozłowski
Wstęp: Marian Grześczak
Adres wydawniczy: Toruń : Art Studio Oleksiak, 2003
104 stron
Format: 15,3 / 25 cm
Masa: 419 g
ISBN: 83-916911-3-6
Książka jest w dobrym stanie, okładka jest lekko sfatygowana. W środku książka jest w dobrym stanie, posiada liczne ilustracje.
Data wystawienia: 04.04.2022
Zos.
Szkice o poezji / Włodzimierz Ogniew
Tytuł: Szkice o poezji
Autor: Włodzimierz Ogniew
Przekład: Rene Śliwowski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1964
252, [3] strony
Format: 12,5/19,5 cm
Nakład: 3 290 egzemplarzy
Masa: 260 g
Data wystawienia: 11.05.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Wyzwanie (o poezji z przypisami i bez) / Leszek Szaruga
Tytuł: Wyzwanie (o poezji z przypisami i bez)
Autor: Leszek Szaruga
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Toruń : Wydawnictwo Adam Marszałek, 2004
344 strony
Format: 13,5/20,5 cm
ISBN: 8373228985
Masa: 420 g
Data wystawienia: 12.05.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, na kliku stronach są podkreślenia ołówkiem.
mar
Beniowski. Wydanie całkowicie w nowym układzie / Juliusz Słowacki, BN nr 13/14, seria 1, opracował: Juliusz Kleiner
Tytuł: Beniowski. Wydanie w całkowicie nowym układzie
Biblioteka Narodowa nr 13/14, seria I
Autor: Juliusz Słowacki
Opracował: Juliusz Kleiner
Adres wydawniczy: Wrocław : Wydawnictwo Zakładu Narodowego imienia Ossolińskich, 1949
Wydanie trzecie, rozszerzone i zmienione
Nakład: 10 000 egzemplarzy
510, [2] stron
Format: 13,1 / 17,8 cm
Masa: 463 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka jest sfatygowana, zabrudzona, brzeg jest powyginany. W środku książka jest w dobrym stanie, blok książki jest sfatygowany, zabrudzony i porozrywany. Na stronie tytułowej posiada podpis poprzedniej właścicielki.
Data wystawienia: 30.05.2022
Zos.
Poezja / France Preseren
Tytuł: Poezja
Autor: France Preseren
Opracowanie: Marian Piechal
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1965
161, [3] stron
Format: 13/17 cm
Nakład: 3 290 egzemplarzy
Masa: 200 g
Data wystawienia: 12.06.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Maj : Wybór poezji / Karel Hynek Macha
Tytuł: Maj : Wybór poezji
Autor: Karel Hynek Macha
Opracowanie: Józef Waczków
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1971
144, [4] stron
Format: 13/17 cm
Nakład: 2 260 egzemplarzy
Masa: 169 g
Data wystawienia: 17.04.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
Asi
Pięć wieków poezji o Lublinie / Waldemar Michalski (oprac.)
Tytuł: Pięć wieków poezji o Lublinie : Biblioteka Pisarzy Lubelszczyzny : Antologia
Opracowanie: Waldemar Michalski
Ilustracje: Artur Popek
Adres wydawniczy: Lublin : Związek Literatów Polskich, 2002
372 strony
Format: 14,5/21 cm
ISBN: 8386660643
Masa: 490 g
Data wystawienia: 22.07.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Poeta i miłość / Anna Kasprowicz Jarocka
Tytuł: Poeta i miłość
Autor: Anna Kasprowicz Jarocka
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1958
323, [1] stron + tablice
Format: 12,5/18,5 cm
Nakład: 4 253 egzemplarzy
Masa: 310 g
Data wystawienia: 17.06.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, naddarta, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Treny Jana Kochanowskiego / Opracował: Julian Krzyżanowski (1970)
Tytuł: Treny
Autor: Jan Kochanowski
Opracował: Julian Krzyżanowski
Okładkę projektowała: Elżbieta Sokołowska
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1970
Wydanie szesnaste
Nakład: 100 000 + 150 egzemplarzy
54, [2] stron
Format: 10,8 / 17,8 cm
Masa: 44 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka jest lekko sfatygowana i popisana. W środku książka jest w dobrym stanie, niektóre strony są delikatnie zabrudzone.
Data wystawienia: 07.11.2025
an
Poezje 2 : Dzieła / Konstanty Ildefons Gałczyński (sfatygowana oprawa)
Tytuł: Poezje 2 : Dzieła
Autor: Konstanty Ildefons Gałczyński
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1957
863 stron
Format: 20/13,5 cm
Nakład: 30 230 egzemplarzy
Masa: 860 g
Data wystawienia: 09.09.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną sfatygowaną oprawę.
mar
Wiersze wybrane / Jan Brzękowski (zawiera podpis poprzedniego właściciela)
Tytuł: Wiersze wybrane
Autor: Jan Brzękowski
ISBN 83-07-00219-02
Adres wydawniczy: Warszawa, Wydawnictwo Czytelnik, 1980
289, [3] stron
Format: 13 / 20 cm
Masa: 320 g
Książka jest oprawiona w twardą okładkę, jest w dobrym stanie, okładka jest lekko przybrudzona. Książka na stronie tytułowej zawiera ex libris poprzedniego właściciela. Niektóre strony są nieznacznie sfatygowane.
Data wystawienia: 09.11.2022
Zos.
Podróże w świecie znaczków / Otton Gross, Kazimierz Gryżewski (1972, sfatygowany grzbiet)
Tytuł: Podróże w świecie znaczków
Autorzy: Otton Gross, Kazimierz Gryżewski
Nakład: 30 275 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo "Iskry", 1972
440 stron + tablice
Format: 13/20,5 cm
Masa: 539 g
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma twardą oprawę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach, ma sfatygowany, naddarty grzbiet.
Data wystawienia: 21.12.2022
Ald.
Powieści poetyckie : Dzieła Tom II / Adam Mickiewicz [Grażyna, Konrad Wallenrod, Giaur, Dziewica z orleanu, Mieszko książę Nowogródka, Pani Aniela, Kartofla] (bez podpisu)
Tytuł: Powieści poetyckie : Dzieła Tom II [Grażyna, Konrad Wallenrod, Giaur, Dziewica z orleanu, Mieszko książę Nowogródka, Pani Aniela, Kartofla]
Autor: Adam Mickiewicz
Adres wydawniczy: brak miasta wydania : Spółdzielnia Wydawnicza "Czytelnik", 1949
310, [1] stron
Format: 15/21 cm
Masa: 480 g
Data wystawienia: 29.09.2023
Książka jest w dobrym stanie. Posiada sfatygowaną okładkę z zadarciami i przetarciami. Grzbiet jest niekompletny. Strony nieznacznie pożółkłe. Poza tym brak śladów użytkowania. Książka w twardej oprawie
Wik.
Razem słuchajmy życia... / Jarosław Iwaszkiewicz
Tytuł: Razem słuchajmy życia...
Autor: Jarosław Iwaszkiewicz
Wybór: Irena Maciejewska
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Nasza Księgarnia", 1986
80, [4] stron
Format: 26,5/14,5 cm
Nakład: 40 250 egzemplarzy
Masa: 290 g
Data wystawienia: 20.05.2024 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
an
Treny Jan Kochanowski / Opracował: Julian Krzyżanowski (1972)
Tytuł: Treny
Autor: Jan Kochanowski
Opracował: Julian Krzyżanowski
Okładkę projektował: Andrzej Heidrich
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1972
Wydanie siedemnaste
Nakład: 150 000 + 150 egzemplarzy
49, [2] stron
Format: 12 / 20 cm
Masa: 50 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka jest lekko sfatygowana i miejscami pożółkła.
Data wystawienia: 15.03.2025
Gos
Grecja : Przewodnik
Tytuł: Grecja
Redakcja: Małgorzata Martens-Czarnecka
Przełożyła: Eliza Modzelewska
Adres wydawniczy: Warszawa : Świat Książki, 2010
160 stron
Format: 24/30,5 cm
ISBN: 9788324715930
Masa: 1060 g
Data wystawienia: 12.06.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście.
Ilustrowany przewodnik Grecja to inspirującą lektura przed wyjazdem, bezcenna pomoc podczas podróży i oryginalna pamiątka po powrocie z wakacji.
an
Trufle : Przypadki księdza Grosera / Jan Grzegorczyk
Tytuł: Trufle : Przypadki księdza Grosera
Autor: Jan Grzegorczyk
Adres wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo Zysk i S-ka, 2007
352, [8] strony
Format: 14,5/20,5/4 cm
ISBN: 9788375061178
Masa: 450 g
Data wystawienia: 16.10.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
an
Nowe oblicze Greya / E. L. James
Tytuł: Nowe oblicze Greya
Autor: E. L. James
Przełożyła: Monika Wiśniewska
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Katowice : Wydawnictwo Sonia Draga, 2013
685, [1] strony
Format: 12,5/19,5/5cm
ISBN: 9788375085969
Masa: 550 g
Data wystawienia: 08.01.2026 r.
Książka nosi ślady zalania. Stan fizyczny nie wpływa na treść.
an
Grimm Baśnie / Wilhelm i Jakub Grimm (1980)
Tytuł: Grimm Baśnie
Autor: Wilhelm i Jakub Grimm
Przełożył: Marceli Tarnowski
Ilustracje: Bożena Truchanowska, Wiesław Majchrzak
Wydanie: VI
Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 1980
157, [2] stron
Format: 15/20,5 cm
Nakład: 100 300 egzemplarzy
ISBN: 8310078218
Masa: 167g
Data wystawienia: 07.05.2026r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zagięty prawy górny róg i nieco prawy dolny, zawiera ilustracje w tekście.
AZŁ

