Tytuł: Historia Manon Lescaut i kawalera des Grieux Autor: Antoine Prevost Przełożył i wstępem opatrzył Tadeusz Żeleński (Boy) Wydanie: I Nakład: 50 250 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, 1987 129, [3] stron Format: 14,5/20,5 cm ISBN: 83-85000-49-6 Masa: 150 g Data wystawienia: 30.11.2017 r.
Książka jest w dobrym stanie, jak na książkę używaną, okładka nieznacznie sfatygowana.
Tytuł: Michał Strogow Autor: Jules Verne Przełożyli: Maria i Marcin Leśniewscy Posłowiem opatrzył Zygmunt Łukawski Wydanie I Nakład: 70 300 egzemplarzy Adres wydawniczy: Katowice : Wydawnictwo "Śląsk", 1987 290, [2] stron Format: 15/20,5 cm ISBN: 83-216-0579-6 Masa: 350 g Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę mocno sfatygowaną (ślady zagięć, przetarcia), ksiązka została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki, zawiera czarno-białe ilustracje w tekście. Data wystawienia: 05.07.2025 An
Tytuł: Państwa świata : Świat współczesny w liczbach
Redakcja: TERKA
Tłumaczenie: TERKA
Adres wydawniczy: Poznań : Publicat S.A., 2010
319, [1] stron
Format: 20/27,5 cm
ISBN: 978-83-245-1780-0
Masa: 1130 g
Data wystawienia: 05.10.2015 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście.
Tytuł: Świadkowie przyszłego świata Autor: Alfred Bocian Wydanie: I Adres wydawniczy: Wrocław : TUM Wydawnictwo Wrocławskiej Księgarni Archidiecezjalnej, 1994 201, [3] stron Format: 10,5/19,5 cm ISBN: 83-86204-06-0 Masa: 134 g Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma nieznacznie sfatygowaną okładkę. Data wystawienia: 28.04.2019 Ald.
Tytuł: W 80 dań dookoła świata Przepisy: Marek Łebowski Adres wydawniczy: Wrocław : Wrozamet SA, 1997 95, [1] stron Format: 23/12 cm ISBN: 83-908055-0-2
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę, wydrukowana na papierze kredowym, zawiera liczne kolorowe fotografie.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście, niektóre strony mają ślady po wilgoci (prawie niewidoczne).
Tytuł: Powszechny atlas świata Adres wydawniczy: Warszawa : Demart, 2007 200 stron Format: 21 x 30 cm ISBN: 83-7427-205-6 Masa: 975 g Data wystawienia: 03.09.2018 r,
Książka jest w bardzo dobrym stanie. Ma twardą, nieznacznie sfatygowaną okładkę. Kolorowe zdjęcia w tekście. an
Tytuł: Świat Biblii Autorka: Amanda O'Neill Przełożyli: Jerzy Juruś, Radosław Szczęch Adres wydawniczy: Kraków : Art Books, 1993 108 [2] stron Format: 27,5/24,5 cm Masa: 720 g ISBN: 83-85767-20-7 Seria: Fakty i historia Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie. Zawiera liczne kolorowe zdjęcia i ilustracje. Ma nieco sfatygowaną obwolutę: widoczne zabrudzenia i naderwania krawędzi. Wewnątrz żadnych śladów użytkowania. Data wystawienia: 16.06.2018 Adr.
Tytuł: Piwa świata Autor: Gilbert Delos Przekład: Anna Ochnio-Brudzyńska, Andrzej Brudzyński Adres wydawniczy: Warszawa: Wydawnictwo Książkowe Twój Styl , 2002 274 strony Format: 23,5 / 29,5 cm ISBN: 8371633386 Masa: 1580 g Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę. Zawiera kolorowe ilustracje w tekście. Data wystawienia: 30.09.2020 Jus.
Tytuł: Kultura i świat robotniczy Autor: Władysław Loranc Wydanie: I Nakład: 10 315 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa: Państwowy Instytut Wydawniczy, 1979 216 stron Format: 19,5/12,5 cm
Tytuł: Lepszy świat Autor: Marta Zaraska Wydanie: pierwsze Adres wydawniczy: Warszawa : Twój Styl, 2004 323 strony Format: 18,5 / 10,5 cm ISBN: 83-7163-359-9
Książka jest w bardzo dobrym stanie, nieznacznie sfatygowana okładka.
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo "Iskry", brak roku wydania
647, [1] stron + tablice
Format: 16/21 cm
Masa: 800 g
Data wystawienia: 19.08.2017 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście i na tablicach, kilka pierwszych kartek jest wyrwanych (tytułowa, redakcyjna).
Tytuł: Meto Tom III Świat Autor: Yves Grevet Z języka francuskiego przełożył Paweł Łapiński Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Dwie Siostry, 2015 349, [3] stron Format: 15/22 cm ISBN 978-83-63696-99-3 Masa: 378 g Stan: idealny, książka jest nowa. Pozostałe tytuły w serii oraz inne książki wydane przez Dwie Siostry - dostępne są również w naszej ofercie. Data wystawienia: 07.03.2017 Ald.
Tytuł: Zamknięty świat Autor: James Gunn Przełożyła: Anna Miklińska Wydanie: pierwsze Nakład: 80 350 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Krajowa Agencja Wydawnicza RSW „Prasa-Książka-Ruch”, 1988 125 [3] stron Format: 21,5/15 cm ISBN: 83-03-02067-6 Seria: Science Fiction Masa: 140 g Książka jest w dobrym stanie. Data wystawienia: 27.04.2019 Ald.
Tytuł: Słownik geografii świata Wydanie: I Nakład: 70 275 egzemplarzy Adres Wydawniczy: Warszawa : Wiedza Powszechna, 1971 963, [5] stron Format: 14 x 20 cm Masa: 708 g Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana obwoluta, twarda okładka. Syl.
Tytuł: Mały słownik pisarzy świata Wydanie: I Nakład: 60 275 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Wiedza Powszechna, 1968 423, [1] strony Format: 13 x 20 cm Masa: 403 g Książka jest w dobrym stanie. Twarda, lekko sfatygowana okładka. Czarno-białe zdjęcia na tablicach. Syl.
Tytuł: Góra Światła Autor: Emilio Salgari Przełożyła Bożena Szulc - Golska Wydanie: I Nakład: 50 300 egzemplarzy Adres wydawniczy: Katowice : Wydawnictwo Śląsk, 1986 305, [3] stron Format: 14,5/20,5 cm ISBN: 83-216-0621-0
Książka jest w dobrym stanie, nieznacznie sfatygowana okładka.
Tytuł: Mój świat teatru Autor: Peter Daubeny Przekład autoryzowany Ireny Tarłowskiej Przedmowa i posłowie do wydania angielskiego Ronald Bryden Przedmowa do wydania polskiego Roman Szydłowski Wydanie: I Nakład: 3290 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1974 317, [3] stron Format: 22 / 14 cm
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę, zawiera tablice z ilustracjami. Książka wycofana ze zbiorów bibliotecznych, ma świadczące o tym pieczątki.
Tytuł: Cuda świata : USA : 100 kultowych rzeczy, zjawisk, miejsc
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : New Media Concept, 2008
143, [1] stron
Format: 17/24 cm
ISBN: 9788389840349
Seria: Rzeczpospolita
Masa: 430 g
Data wystawienia: 23.04.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, na stronie przedtytułowej jest pieczątka byłego właściciela.
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych, 1971
747, [1] stron
Format: 17,5/24,5 cm
Nakład: 20 250 egzemplarzy
Masa: 1390 g
Data wystawienia: 28.04.2021 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest naddarta na brzegach, zawiera ilustracje w tekście.
Tytuł: Cuda świata : RPA : 100 kultowych rzeczy, zjawisk, miejsc
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : New Media Concept, 2008
143, [1] stron
Format: 17/24 cm
ISBN: 9788389840509
Seria: Rzeczpospolita
Masa: 440 g
Data wystawienia: 09.04.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, na stronie przedtytułowej jest pieczątka byłego właściciela.
Tytuł: Zwierzęta świata Autor: Pere Rovira Ilustracje: Francisco Arredondo Adres wydawniczy: Ożarów Mazowiecki, Olesiejuk, 2010 189 stron Format: 23/30cm Masa: 1219 g ISBN: 9788376266923 Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę lekko sfatygowaną, przetarcia na grzbiecie Zawiera ilustracje w tekście. Data wystawienia: 02.06.2021 Jus.
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1974
317, [3] strony
Format: 14,5/22,5 cm
Nakład: 3 290 egzemplarzy
Masa: 560 g
Data wystawienia: 15.05.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na brzegach, zawiera ilustracje na tablicach, na stronie redakcyjnej jest ex libris byłego właściciela, na ostatniej stronie jest pieczątka byłego właściciela.
mar
Świetna książka z zakresu świata sztuki teatralnej, doskonała lektura dla miłośników teatru międzynarodowego, jest w sztywnej oprawie z obwolutą, zawiera ilustracje na tablicach.
Tytuł: Kolor i światło Autor: Barbara Taylor Przełożyła: Klaudyna Michałowicz Wydanie: I Adres wydawniczy: Warszawa : Oficyna Wydawnicza "BGW", 1991 40 stron Format:19,5/27 cm ISBN: 83-7066-147-5 Seria: Zabawa i Nauka Masa: 367 g Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma twardą oprawę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście. Data wystawienia: 14.12.2017 Ald.
Tytuł: Świat mrówek Autor: Francois Ramade Seria: Omega Wydanie I Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1968 117, [1] stron Format: 17,5/11 cm Masa: 123 g Książka jest w dobrym stanie, posiada otartą okładkę, z lekko pozaginanymi rogami, lekko odkształconą pierwszą stronę oraz pożółkłe strony. Poza tym brak innych widocznych śladów użytkowania. Data wystawienia: 16.12.2021 Ale.
Tytuł: Nauka świat i wiara Autor: Jean Ladriere Przełożył Adam Paygert Wydanie: II Nakład: 5 350 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy PAX, 1989 208, [3] stron Format: 12,5/19,5 cm ISBN: 83-211-1056-8
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana.
Tytuł: Kuchnia świata : Kuchnia włoska Zebrała Marta Orłowska Nakład: egzemplarzy Adres wydawniczy: Kielce : O-press, brak roku wydania 112 stron Format: 14,5/21 cm ISBN: 9788389068576 Seria: Kolekcja
Masa: 162 g
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
Tytuł: Cuda świata : Kuba : 100 kultowych rzeczy, zjawisk, miejsc
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : New Media Concept, 2008
143, [1] stron
Format: 17/24 cm
ISBN: 9788389840479
Seria: Rzeczpospolita
Masa: 440 g
Data wystawienia: 13.04.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, na stronie przedtytułowej jest pieczątka byłego właściciela.
Tytuł: Cuda świata : Peru : 100 kultowych rzeczy, zjawisk, miejsc
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : New Media Concept, 2008
143, [1] stron
Format: 17/24 cm
ISBN: 9788389840356
Seria: Rzeczpospolita
Masa: 440 g
Data wystawienia: 06.05.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, na stronie przedtytułowej jest pieczątka byłego właściciela.
Tytuł: Cuda świata : Indie : 100 kultowych rzeczy, zjawisk, miejsc
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : New Media Concept, 2008
143, [1] stron
Format: 17/24 cm
ISBN: 9788389840370
Seria: Rzeczpospolita
Masa: 440 g
Data wystawienia: 08.04.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, na stronie przedtytułowej jest pieczątka byłego właściciela.
Tytuł: Cuda świata : Egipt : 100 kultowych rzeczy, zjawisk, miejsc
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : New Media Concept, 2008
143, [1] stron
Format: 17/24 cm
ISBN: 9788389840424
Seria: Rzeczpospolita
Masa: 440 g
Data wystawienia: 12.04.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, na stronie przedtytułowej jest pieczątka byłego właściciela.
Tytuł: Świat popiołów Autor: Jan Dobraczyński Wydanie: pierwsze Nakład: 50 250 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy PAX, 1986 102 [2] strony Format: 21/15 cm ISBN: 83-211-0781-8
Masa: 120 g
Data wystawienia: 09.02.2015
Książka jest w dobrym stanie, okładka lekko sfatygowana ( ma ślad po zagięciu).
Tytuł: Szurka odkrywa świat (tom I + II) Autor: W. Smirnow Przełożyła: Hanna Olędzka Wydanie: II Nakład: 70 380 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1952 211, [1]; 187, [1] stron Format: 13 x 20 cm Seria: Biblioteka Prasy Masa: 286 g Książki są w dobrym stanie. Lekko sfatygowane okładki (naddarcia grzbietów). Pieczątki byłego właściciela na kilku stronach. Syl.
Tytuł: Na dno świata Autor: Przemysław Burchard Wydanie: I Nakład: 7 250 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1961 174, [2] strony Format: 20,5 / 14,5 cm
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę, obwolutę (nieznacznie sfatygowaną).
Tytuł: Cuda świata : Niemcy : 100 kultowych rzeczy, zjawisk, miejsc
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : New Media Concept, 2008
143, [1] stron
Format: 17/24 cm
ISBN: 9788389840400
Seria: Rzeczpospolita
Masa: 440 g
Data wystawienia: 21.04.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, na stronie przedtytułowej jest pieczątka byłego właściciela.
Tytuł: Cuda świata : Meksyk: 100 kultowych rzeczy, zjawisk, miejsc
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : New Media Concept, 2008
143, [1] stron
Format: 17/24 cm
ISBN: 9788389840493
Seria: Rzeczpospolita
Masa: 440 g
Data wystawienia: 29.04.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, na stronie przedtytułowej jest pieczątka byłego właściciela.
Tytuł: Świat w liczbach 2003 Autor: The Economist Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Studio EMKA, 2003 236 stron Format: 21/10 cm ISBN: 83-8931-33-4 Masa: 210 g Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana. Data wystawienia: 11.04.2019 Ald.
Adres wydawniczy: Katowice : Wydawnictwo Sonia Draga, 2009
212 strony
Format: 32,5/24 cm
ISBN: 9788375082111
Masa: 1510 g
Data wystawienia: 05.12.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście.
Tytuł: Geografia świata Autor: Praca zbiorowa Pod redakcją: J. Barbaga Wydanie drugie Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 1975 776, [1] stron Format: 24,5/17 cm Masa: 1399 g Książka jest w dobrym stanie, posiada miejscowe otarcia i naderwania okładki, pożółkłe i przykurzone strony z kilkoma drobnymi plamkami na jednym z ich boków oraz dwie pieczątki byłego właściciela wewnątrz. Poza tym brak innych widocznych śladów użytkowania. Data wystawienia: 17.12.2021 Ale.
Tytuł: Świat opowiadań : krótkie formy w prozie Jarosława Iwaszkiewicza po roku 1939 Autor: Stefan Melkowski Wydanie: I Nakład: 370 egzemplarzy Adres wydawniczy: Toruń : Wydawnictwo Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, 1997 332, [1] stron Format: 16,5/24 cm ISBN: 8323107831 Masa: 550 g Książka jest w bardzo dobrym stanie, nie ma śladów użytkowania. Data wystawienia: 14.08.2021 Ald.
Tytuł: Cuda świata : Japonia : 100 kultowych rzeczy, zjawisk, miejsc
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : New Media Concept, 2008
143, [1] stron
Format: 17/24 cm
ISBN: 9788389840431
Seria: Rzeczpospolita
Masa: 440 g
Data wystawienia: 26.04.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, na stronie przedtytułowej jest pieczątka byłego właściciela.
Tytuł: Cuda świata : Brazylia : 100 kultowych rzeczy, zjawisk, miejsc
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : New Media Concept, 2008
143, [1] stron
Format: 17/24 cm
ISBN: 9788389840318
Seria: Rzeczpospolita
Masa: 440 g
Data wystawienia: 11.05.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, na stronie przedtytułowej jest pieczątka byłego właściciela.
Przełożył: Irena Górska, Urszula Kossowska-Cezak, Jerzy Kondracki, Jan Rutkowski
Adres wydawniczy: Warszawa : GeoCenter, 1998
375, [1] stron
Format: 26,5/35 cm
ISBN: 8387221120
Masa: 2430 g
Data wystawienia: 08.09.2017 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, trochę zabrudzona, zawiera ilustracje w tekście (mapy).
Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 1973
180, [4] stron
Format: 14,5/20,5 cm
Nakład: 20 277 egzemplarzy
Masa: 250 g
Data wystawienia: 13.11.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście, na stronie przedtytułowej jest dedykacja dla byłego właściciela.
Tytuł: Światło wewnętrzne Autor: Marian Piechal Wydanie: I Nakład: 5 350 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy PAX, 1985 83, [3] strony Format: 12/22 cm ISBN: 83-211-0688-9 Masa: 119 g Książka jest w dobrym stanie. Nieznacznie sfatygowana obwoluta. Zamazana cena. Data wystawienia: 02.08.2018 Ald
Tytuł: Całemu światu Autor: Ludwika Prus Lisiecka Wydanie: I Nakład: 10 350 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Pax", 1962 383, [1] strony Format: 12,5/19,5 cm Masa: 299 g Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana. Data wystawienia: 16.09.2018 Ald.
Tytuł: Z Antycznego Świata Autor: Jan Parandowski Wydanie III Nakład 30 300 egz Adres wydawniczy: Warszawa: Wydawnictwo "ISKRY", 1978 155, [3] strony Format: 11 / 17,5 cm Masa: 180 g Książka jest w bardzo dobrym stanie, jak na książkę używaną. Oprawiona jest w twardą okładkę. An
Tytuł: Świadkowie cudu słońca Autor: John M. Haffert Adres wydawniczy : Kraków : Instytut im. Ks. Piotra Skargi, 2009 128 stron Masa: 199 g Format: 20/ 14 cm ISBN: 9788389591289 Książka jest w bardzo dobrym stanie, posiada lekkie zagięcie jednego rogu okładki. Zawartość nienaruszona. Data wystawienia: 19.08.2025 An
Tytuł: Cień i światło Życie Lorda Byrona Autor: F. W. Kenyon Tłumaczyła Zofia Sroczyńska Wydanie: I Nakład: 10 290 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1974 561, [3] stron Format: 15/21 cm Książka jest w dobrym stanie. Okładka wierzchnia sfatygowana.
Tytuł: II wojna światowa w Polsce Autor: Adam Dylewski Adres wydawniczy: Bielsko-Biała : Wydawnictwo Dragon, 2009 Wydanie pierwsze 112 stron Format: 21,6 / 30 cm Masa: 800 g ISBN: 978-83-61852-37-3 Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną. W środku książka jest w dobrym stanie, posiada liczne kolorowe fotografie. Na stronie tytułowej posiada ex libris poprzedniego właściciela. Data wystawienia: 30.09.2021 Zos.
Adres wydawniczy: Bielsko-Biała : Wydawnictwo Pascal, 2009
191 stron
Format: 14,5/20 cm
ISBN: 9788375134018
Masa: 360 g
Data wystawienia: 07.01.2021 r.
Przewodnik jest w bardzo dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, na stronie tytułowej jest pieczątka byłego właściciela.
Tytuł: Geografia fizyczna świata Autor: Zdzisław Czeppe, Jan Flis, Rodion Mochnacki Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1969 Wydanie trzecie 810, [1] stron Format: 24/17 cm Masa: 1185 g Książka jest w dobrym stanie, posiada lekkie odbarwienia okładki, pożółkłe strony, notatkę długopisem na pierwszej kartce oraz dwie pieczątki poprzedniego właściciela. Zawartość nienaruszona. Data wystawienia: 20.12.2021 Ale.
Tytuł: Kawaler D'harmental Autor: Alexandre Dumas Przełożyła Izabella Rogozińska Wydanie: I Nakład: 100 000 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : "Czytelnik", 1989 437, [2] stron Format: 16,5/23,5 cm ISBN: 83-07-01829-3 Seria: Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana, zawiera ilustracje w tekście.
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1952
286, [1] stron
Format: 20,5/13,5 cm
Nakład: 120 608 egzemplarzy
Masa: 250 g
Data wystawienia: 13.02.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę sfatygowaną, jest naddarta na grzbiecie, na stronie przedtytułowej jest podpis byłego właściciela.
Tytuł: Kozeta Autor: Wiktor Hugo Przełożyła: Hanna Szumańska-Grossowa Ilustrował: Stanisław Rozwadowski Wydanie: III Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 198277, [3] stron Format: 20,5/14,5/1,5 cm Nakład: 100 300 egzemplarzy ISBN: 8310083661 Masa: 120 g Data wystawienia: 13.10.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście. an
Adres wydawniczy: Warszawa: Wydawnictwo ALBATROS, 1999
446, [2] stron
Format: 12,5/19,5 cm
ISBN: 8388087037
Masa: 420 g
Data wystawienia: 01.07.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
Tytuł: Księżna de Cleves Autor: Maria de Lafayette Przekład: Tadeusz Żeleński-Boy Wydanie: II Nakład: 200 000 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : RSW Prasa-Książka-Ruch, 1985 251, [3] stron Format: 11 x 16,5 cm Seria: Koliber 93 ISBN: 83-05-11623-9 Masa: 175 g Data wystawienia: 17.04.2025r. Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka, wewnątrz niektóre kartki rozklejają się, w dwóch miejscach kartki sklejone taśmą. Kartki są pożółkłe.Okładka i pierwsze trzy kartki z plamą od stron grzbietu (prawdopodobnie od plastra, którym sklejona została okładka). Książka została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
Tytuł: Księżna de Cleves Autor: Marie De La Fayette Tłumaczenie: Tadeusz Boy-Żeleński Adres wydawniczy: Poznań : SAWW, 1998 197 [2] stron Format: 12,5/19,5 cm Masa: 182 g ISBN: 838595418x Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma nieznacznie sfatygowaną oprawę, wewnątrz brak śladów użytkowania. Data wystawienia: 20.07.2021 Jus.
Tytuł: Kubuś Fatalista i jego pan Autor: Diderot Przełożył: Tadeusz Boy-Żeleński Wydanie: II Nakład: 10 176 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1954 295, [1] stron Format: 13,5 x 20,5 cm Masa: 294 g Książka jest w dobrym stanie. Sfatygowana okładka (przedarcia na grzbiecie). Syl.
Tytuł: Kuzyn Pons Autor: Honoriusz Balzac Przełożył Tadeusz Żeleński - Boy Wydanie: II Nakład: 20 160 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Spółdzielnia Wydawnicza "Czytelnik", 1954 289, [1] stron Format: 13,5/20,5 cm
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną oprawę, nieznacznie sfatygowaną, strony lekko przybrudzone. Na odwrocie strony tytułowej ex libris byłego właściciela. Inne książki tego autora dostępne na naszych aukcjach.
Tytuł: Le Depute D'Arcis I Scenes de la Vie Politique Autor: H. De Balzac Adres wydawniczy: Paris : Calmann-Levy, 361, [1] stron Format: 18,5 / 12 cm
Książka jest w dobrym stanie, przednia okładka jest oderwana od całości, książka została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
Tytuł: Le moulin de Pologne Autor: Jean Giono Przekład: Maria Książek Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1983 Wydanie: I Nakład: 40 283 egz. 149, [1] stron Format: 12,5/19,5 cm Masa: 135 g ISBN: 8308009492 Książka jest w dobrym stanie, ma sfatygowaną oprawę. Data wystawienia: 25.03.2022 Jus.
Tytuł: Lustro Autor: Daniel Boulanger Przekład: Ewa Fiszer Wydanie: I Nakład: 150 000 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : RSW Prasa-Książka-Ruch, 1985 190, [2] stron Format: 11 x 16,5 cm Seria: Koliber 82 ISBN: 83-05-11187-3 Masa: 124 g Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka, strony nieznacznie zabrudzone. Syl.
Powieść ta wprowadza nas w bliski autorowi, często przez niego penetrowany świat prowincjonalnego miasteczka francuskiego, niezbyt odległego od Paryża, a jednak zamkniętego, zapatrzonego w siebie, stojącego jakby poza czasem historycznym, żyjącego tradycją i czerpiącego swe soki z przeszłości.
Tytuł: Martwy osioł i zgilotynowana kobieta Autor: Jules Janin Przełożył Piotr Kamiński Wstępem opatrzył Maciej Żurowski Wydanie: I Nakład: 30 320 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa: "Czytelnik", 1985 229, [2] stron Format: 12,5/19,5 cm ISBN: 83-07-01047-0
Książka jest w dobrym stanie, ma obwolutę (nieznacznie sfatygowaną), zawiera ilustracje w tekście.
Tytuł: Meto Tom II Wyspa Autor: Yves Grevet Z języka francuskiego przełożył Paweł Łapiński Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Dwie Siostry, 2015 226, [2] stron Format: 15/22 cm ISBN 978-83-63696-50-4 Masa: 288 g Stan: idealny, książka jest nowa. Pozostałe tytuły w serii oraz inne książki wydane przez Dwie Siostry - dostępne są również w naszej ofercie. Data wystawienia: 12.12.2016 Ald.
Tytuł: Młody człowiek w niedzielę i w inne dni Autor: Jules Supervielle Przekład: Barbara Czałczyńska Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1977 Wydanie: I Nakład: 10 283 egz. 78, [2] stron Format: 12,5/19,5 cm Masa: 73 g Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma nieznacznie sfatygowaną oprawę, na ostatniej stronie pieczątka, zawiera ilustracje w tekście. Data wystawienia: 20.04.2022 Jus.
Tytuł: Na wspak Autor: J.-K. Huysmans Przełożył: Julian Rogoziński Wydanie: I Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1976 276, [3] stron Format: 13/20,5 cm Nakład: 20 290 egzemplarzy Masa: 293 g Data wystawienia: 28.05.2025 r. Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną. Asi
Tytuł: Nie zawinione nieszczęście Autor: Georges Hourdin Przełożyła: Ibena Dewitz Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy PAX, 1978 Wydanie pierwsze Nakład: 10 000+330 egzemplarzy 146, [2] stron Format: 12,2 / 21,3 cm Masa: 135 g Książka jest w dobrym stanie, obwoluta jest sfatygowana, lekko porozrywana. Blok książki jest przybrudzony, niektóre strony są lekko sfatygowane. W środku posiada ex libris poprzedniego właściciela. Niektóre strony są lekko przybrudzone. Data wystawienia: 29.03.2022 Zos.
Tytuł: Niebezpieczne związki Tom I Autor: Choderlos de Laclos Przełożył Boy Wydanie: drugie, przejrzane przez tłómacza Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Bibljoteka Polska", 1922 XVII stron "Od tłómacza" + 316 stron tekstu Format: 17 / 12,5 cm
Książka jest w dobrym stanie, brak przedniej okładki, naddarcia tylnej okładki. Uszkodzony grzbiet oprawy.
Tytuł: Objawienie Autor: Didier Van Cauwelaert Przełożyła Marta Cichocka Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 2006 198, [5] stron Format: 14,5/20,5 cm ISBN: 83-08-03824-7
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana.
Tytuł: Oczy i światło : Misterium na sześć głosów Autor: Vercors Przełożyli Wiera i Zbigniew Bieńkowscy Wydanie: I Nakład: 10 205 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Spółdzielnia Wydawnicza "Czytelnik", 1956 222, [2] strony Format: 12,5/19,5 cm
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana.
Tytuł: Odwiedziny amora Autor: Alfred Jarry Przełożyła: Maria Leśniewska Wydanie: I Nakład: 20 350 egzemplarzy Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1981 101 [3] stron Format: 17,5/11,5 cm ISBN: 83-08-00542-X Masa: 80 g Data wystawienia: 21.12.2015
Książka jest w dobrym stanie, ma lekko sfatygowaną okładkę (przetarta na krawędziach, lekko zabrudzona). Na stronie przedtytułowej widnieje podpis byłego właściciela wykonany długopisem. AM
Tytuł: Ojciec Goriot : Komedia ludzka Autor: Balzac Przełożył: Tadeusz Żeleński (Boy) Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1949 322 strony Format: 15,5 x 22 cm
Masa: 400 g
Data wystawienia: 04.02.2015
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka. Podkreślenia tekstu (ołówkiem). Na pierwszej stronie podpis byłego właściciela i naklejka.
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo "Czytelnik", 1966
291, [4] stron
Format: 13/19,5 cm
Nakład: 100 280 egzemplarzy
Masa: 290 g
Data wystawienia: 07.09.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach. Blok książki jest zabrudzony.
mar
Świetna powieść Balzaca, doskonała lektura dla miłośników klasyki literatury francuskiej.
Tytuł: Ojciec Goriot Autor: Honoriusz Balzac Przełożył Tadeusz Żeleński-Boy Wydanie: VI Nakład: 30 160 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : "Czytelnik", 1953 262, [2] strony Format: 13/19,5 cm Masa: 212 g Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana. Data wystawienia: 12.11.2018 Ald.
Tytuł: Ojciec Goriot Autor: Honoriusz Balzac Przełożył: Tadeusz Żeleński (Boy) Opracował: Dariusz Latoń Adres wydawniczy: Kraków : Zielona Sowa, 2003 219, [5] stron Format: 14,5/20,5 cm ISBN: 83-7389-139-0 Masa: 251 g Data wystawienia: 18.08.2022 Książka jest w bardzo dobrym stanie, z nieznacznymi znakami użytkowania na okładce (lekkie zabrudzenia, widoczne pod światło zadrapania).
Tytuł: Opętanie Autor: Raymond Radiguet Przekład: Krystyna Dolatowska Wydanie: III Nakład: 140 000 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : RSW Prasa-Książka-Ruch, 1989 159, [1] stron Format: 11 x 16,5 cm Seria: Koliber 120 ISBN: 83-05-12113-5 Masa: 107 g Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka. Syl.
Spowiedź 16-letniego chłopca, przedwcześnie dojrzałego w czasie I Wojny Światowej, a jednocześnie nadal pozostającego dzieckiem.
Tytuł: Parking "Konwalia" i inne opowiadania Autor: Michel Tournier Przełożyła Eligia Bąkowska Wydanie: I Nakład: 20 250 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1983 142, [2] strony Format: 11,5/18,5 cm ISBN: 83-06-00924-X Seria: Współczesna Proza Światowa Masa: 175 g Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną oprawę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną. Data wystawienia: 17.01.2019 Ald.
Tytuł: Piasek żyje Autor: Pierre Moinot Przełożyła: Hanna Olędzka Wydanie: pierwsze Nakład: 20 290 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1965 199 [1] stron Format: 21/13 cm Seria: Klub Interesującej Książki (KiK) Masa: 180 g Data wystawienia: 24.07.2017
Książka jest w dobrym stanie, okładka jest nieznacznie sfatygowana, na stronie tytułowej niewielka pieczątka poprzedniej właścicielki.
Tytuł: Pierwsze starcie : Statek z bronią: cześć 2 Autor: Andre Stil Przełożył Jerzy Lisowski Wydanie: II Nakład: 50 325 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Spółdzielnia Wydawnicza "Czytelnik", 1954 257, [7] stron Format: 13/20 cm Masa: 180 g Data wystawienia: 16.06.2025 Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, naderwana od góry, podniszczony grzbiet książki. Strony w środku pożółkłe. Asi
Tytuł: Piękna rola Autor: Francoise Sagan Przełożyła: Józefina Stan Wydanie: I Nakład: 30 320 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : "Czytelnik", 1982 267, [1] stron Format: 13,5/21 cm ISBN: 83-07-00659-7 Masa: 265 g Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zakurzona, zabrudzona, pierwsza kartka jest porysowana długopisem i ma ślady po taśmie klejącej (ostatnia też ma plamy po taśmie). Data wystawienia: 17.04.2019 Ald.
Tytuł: Płomienny dom Autor: Pierre Gamarra Seria: Klub Interesującej Książki Przełożyła: Elżbieta Wassongowa Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1973 Wydanie pierwsze Nakład: 20 000+290 egzemplarzy 155, [1] stron Format: 12,7 / 19,6 cm Masa: 131 g Książka jest w dobrym stanie, okładka jest lekko sfatygowana. Blok książki jest zabrudzony. W środku książka jest w dobrym stanie, niektóre strony są przybrudzone. Data wystawienia: 02.05.2022 Zos.
Tytuł: Po nie swoich stronach łóżka Autor: Alix Girod de l'Ain Z francuskiego przełożyła Maria Fedecka-Nelken Adres wydawniczy: Warszawa : Świat Książki, 2005 236, [2] stron Format: 12,5/20 cm ISBN: 83-7391-311-4
Tytuł: Pod słońcem szatana Autor: Georges Bernanos Przełożyła: Zofia Milewska Wydanie: II Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy PAX, 1989 301, [1] stron Format: 13/20 cm Nakład: 30 350 egzemplarzy ISBN: 8321110363 Masa: 360 g Data wystawienia: 26.08.2025 r. Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną. Asi
Tytuł: Powiastki ucieszne a swawolne : Wybór francuskiej literatury narracyjnej XV i XVI w.
Opracowanie: Krystyna Kasprzyk
Przełożyła: Anna Tatarkiewicz
Ilustrował: Eugeniusz Markowski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1963
221, [3] stron
Format: 18/24,5 cm
Nakład: 10 250 egzemplarzy
Masa: 580 g
Data wystawienia: 15.08.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, na stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela.
mar
Świetna książka, zawiera wybór francuskiej literatury narracyjnej XV i XVI wieku.
Tytuł: Powiedzieć wszystko Autor: Donatien Alphonse Francois de Sade Wybór i tłumaczenie: Bogdan Banasiak, Marek Bratuń, Krzysztof Matuszewski Adres wydawniczy: Łódź : Wydawnictwo Łódzkie, 1991 364 strony Format: 20/14 cm Masa: 421 g ISBN: 8321809286 Książka jest w dobrym stanie, posiada lekkie otarcia rogów okładki, przykurzone strony i drobne plamki od kawy na jednym z boków. Zawartość nienaruszona. Data wystawienia: 15.10.2021 Ale.
Tytuł: Przegrana miłość Autor: Jean d'Ormesson Przełożyła: Katarzyna Dzieduszycka Wydanie: I Nakład: 50 320 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1979 154, [6] strony Format: 16,5x11 cm ISBN: 83-07-00000-9 Seria: Z kotem
Masa: 106 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, okładka lekko sfatygowana.
Tytuł: Przypadki pewnego Chińczyka Autor: Jules Verne Przełożyła: Halszka Wiśniowska Wydanie: I Nakład: 100 300 egzemplarzy Adres wydawniczy: Katowice : Wydawnictwo "Śląsk", 1987 181, [3] stron Format: 14,5 x 20,5 cm ISBN: 83-216-0672-5 Masa: 202 g Data wystawienia: 01.10.2015
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka. Książka została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i posiada świadczące o tym pieczątki. Syl.
Tytuł: Pustelnia parmeńska Tom I, II : Biblioteka Jaskółki
Autor: Stendhal
Przekład: Tadeusz Boy-Żeleński
Wydanie: III
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1956
268, [2] stron t. I
300, [2] stron t. II
Format: 13/20 cm
Nakład: 50 205 egzemplarzy
Masa: 500 g
Data wystawienia: 14.07.2022 r.
Książki są w dobrym stanie, mają okładki nieznacznie sfatygowane, są przetarte na krawędziach, naddarte na grzbiecie, na stronie tytułowej drugiego tomu jest pieczątka byłego właściciela.
Tytuł: Recits Heroiques Autor: Jules Claretie Adres wydawniczy: Paris : Librairie Hachette, 1923 249, [2] stron Format: 22,5 / 15 cm Seria: Nouvelle bibliotheque D'Education et de Recreation
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę z tłoczeniami na okładce i grzbiecie. Książka została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
Tytuł: Requiem dla króla zbrodni Autor: Serge Jacquemard Przełożył Wojciech Ludwikowski Wydanie: I Nakład: 300 350 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1987 332, [4] strony Format: 12/16,5 cm ISBN: 83-03-01907-4 Data wystawienia: 20.02.2023 Masa: 235 g Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana. Grzbiet książki odklejony od okładki.
Tytuł: SAS kontra CIA Autor: Gerard de Villiers Przekład Stella Varcaby Wydanie: I Adres wydawniczy: Warszawa : ORBITA Spółka Wydawniczo - Poligraficzna, 1990 206, [1] stron Format: 11,5/16,5 cm ISBN: 83-7034-011-3
Książka jest w dobrym stanie, nieznacznie sfatygowana okładka.
Tytuł: Serce w potrzasku Autor: Yves Navarre Przełożyła Irena Dewitz Wydanie: I Nakład: 20 290 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1977 218, [1] stron Format: 12,5x19,5 cm Seria: Klub Interesującej Książki Masa: 190 g Książka jest w dobrym stanie, ma nieznacznie sfatygowaną okładkę.
Tytuł: Skafander i motyl Autor: Jean-Dominique Bauby Przełożył Krzysztof Rutkowski Wydanie II Adres wydawniczy: Gdańsk : słowo/obraz terytoria, 2008 124, [4] strony + tablice Format: 13,5/20,5 cm ISBN: 978-83-7453-843-5 Masa: 176 g Książka jest w bardzo dobrym stanie, zawiera kolorowe fotosy z filmu na tablicach. Data wystawienia: 19.08.2022
Tytuł: Spadek Autor: Guy De Maupassant Tłumaczył: Adolf Sowiński Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1968 Wybrano z tomu "Spadek i inne opowiadania" Wydanie pierwsze masowe Nakład: 130 000 + 260 egzemplarzy 110, [2] stron Format: 10,4 / 14,5 cm Masa: 54 g Książka jest w dobrym stanie, okładka jest lekko zabrudzona i popisana ołówkiem. Niektóre strony są nieznacznie przybrudzone i wyblakłe. Data wystawienia: 27.07.2022 Zos.
Tytuł: Symfonia pastoralna Autor: Andre Gide Przełożył Marian Miszalski Wydanie: II Nakład: 30 300 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe, 1986 84, [1] strony Format: 14x20,5 cm ISBN: 83-221-0333-6 Seria: Opowieści Filmowe Masa: 100 g Data wystawienia: 15.07.2025 r.
Książka jest w bradzo dobrym stanie, nieznacznie sfatygowana okładka. an
Tytuł: Szkoła Robinsonów Autor: Juliusz Verne Redaktor Edyta Wygonik Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Zielona Sowa, 2001 149, [3] stron Format: 14,5/20,5 cm ISBN: 83-7220-305-9
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana, zawiera ilustracje w tekście.
Tytuł: Szkoła uczuć : dzieje pewnego młodzieńca Autor: Gustaw Flaubert Przełożyła Aniela Micińska Wydanie: IV Nakład: 50 300 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1985 365, [1] stron Format: 14,5x20 cm ISBN: 83-06-01257-7 Masa: 370 g Data wystawienia: 08.04.2025r. Książka jest w dobrym stanie, nieznacznie sfatygowana okładka. Kilka stron po poszarpane krawędzie, pierwotnie musiały być połączone -błąd drukarni. Asi
Tytuł: Szkoła uczuć. T.1-2 Autor: Gustaw Flaubert Przełożyła Aniela Micińska Wydanie: III Nakład: 50 290 egzemplarzy (T. 1 i 2) Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1974 280, [1] stron (T.1) ; 213, [1] stron (T.2) Format: 11x18x3,5 cm Masa: 190 g (T.1) ; 150 g (T.2) Data wystawienia: 07.11.2025 Książki są w dobrym stanie, mają nieznacznie sfatygowane okładki. an
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1955
279, [1] stron
Format: 13/20 cm
Nakład: 10 205 egzemplarzy
Masa: 260 g
Data wystawienia: 12.11.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest naddarta na grzbiecie, zakurzona, pożółkła, na stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest napisana w języku francuskim, na stronie tytułowej jest dedykacja dla byłego właściciela.
Tytuł: Trucizna królewska : powieść historyczna Autor: Maurice Druon Przełożyła: Anna Jędrychowska Wydanie: II Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1977 221, [2] stron Format: 12,5/20 cm Nakład: 50 283 egzemplarzy Masa: 240 g Data wystawienia: 04.11.2021 r. Seria: Królowie Przeklęci, tom 3 Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną. Niektóre strony są popisane.
Tytuł: Trzej muszkieterowie Autor: Aleksander Dumas Przełożyła Joanna Guze Wydanie: VII Nakład: 200 000 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo "Iskry", 1987 493, [3] strony Format: 14,5/20 cm ISBN: 83-207-0426-X Masa: 540 g Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana: lekkie zabrudzenie, naddarcia w okolicach grzbietu. Data wystawienia: 10.03.2026 Ald.
Tytuł: Upiory pod bronią Autor: Elza Triolet Przełożył Roman Kołoniecki Nakład: 10 500 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Gebethner I Wolff, 1950 430, [1] stron Format: 15/20,5 cm Masa: 645 g Data wystawienia: 11.04.2016 Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, nieznacznie sfatygowaną, na stronie tytułowej podpis byłego właściciela. Ald.
Solidnie wydana, choć już podniszczona, wiekowa (66 lat) książka opowiadająca o II wojnie światowej we Francji, kilku latach przed i powojennych z punktu widzenia kobiety.
Tytuł: Upiory pod bronią Autor: Elza Triolet Przełożył Roman Kołoniecki Nakład: 10 500 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Gebethner I Wolff, 1950 430, [1] stron Format: 15/20,5 cm Masa: 645 g Data wystawienia: 11.04.2016 Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, grzbiet oprawy w górnej i dolnej części odrywa się od reszty, uszkodzone wyklejki (oderwane niewielkie fragmenty papieru), przednia okładka z kilkoma plamkami, na stronie przedtytułowej dedykacja - książka była prezentem. Ald.
Solidnie wydana, choć już podniszczona, wiekowa (66 lat) książka opowiadająca o II wojnie światowej we Francji, kilku latach przed i powojennych z punktu widzenia kobiety.
Tytuł: Wiewiórki z Central Parku są smutne w poniedziałki Autor: Katherine Pancol Przełożyła: Agnieszka Rasińska-Bóbr Adres wydawniczy: Katowice : Wydawnictwo Sonia Draga, 2012 Wydanie pierwsze 893, [2] stron Format: 12,3 / 19,5 cm Masa: 681 g ISBN: 978-83-7508-372-9 Książka jest w bardzo dobrym stanie, okładka jest nieznacznie sfatygowana. W środku książka jest w dobrym stanie, niektóre strony są nieznacznie przybrudzone. Data wystawienia: 03.11.2021 Zos.
Tytuł: Wyspa pingwinów Autor: Anatol France Z francuskiego przełożył Jan Sten Wydanie: VI Nakład: 80 000 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo "Książka i Wiedza", 1987 223, [1] strony Format: 14,5/20/2 cm ISBN: 83-05-11710-3 Masa: 252 g Data wystawienia: 24.10.2025r. Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana, przetarta na krawędziach, pożółkłe kartki wewnątrz.
Tytuł: Za szkolną bramą Fragmenty literackie wybrane i opracowane przez Halinę Kowalewską i Seweryna Maciszewskiego Wydanie: I Nakład: 16 260 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych, 1962 291, [1] stron Format: 13/20,5 cm
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, nieznacznie sfatygowaną.
Tytuł: Zamek ostatniej wieczerzy oraz Zamek Poza, Obraza Słów, Pornografia Autor: Bernard Noel Przekład: Bella Szwarcman-Czarnota Adres wydawniczy: Warszawa: Orbita, 1992 Wydanie: I 174, [1] strony Format: 12,5/19,5 cm Masa: 160 g ISBN: 837034089x Książka jest w dobrym stanie, ma sfatygowaną oprawę, przetarcia na krawędziach, na pierwszej stronie pieczątka byłego właściciela. Data wystawienia: 25.06.2022 Jus.
Tytuł: Zbrodnia Sylwestra Bonnard Autor: Anatol France Przełożył: Jan Sten Wydanie: I Nakład: 200 000 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1982 266, [3] stron Format: 11/16,5 cm ISBN: 83-05-11053-2 Seria: Koliber Masa: 171 g Data wystawienia: 07.09.2014 Książka jest w dobrym stanie Ald.
Tytuł: Zielone dziecko i inne utwory Autor: Cami Przełożył: Arnold Mostowicz Wydanie: I Nakład: 20 290 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1975 190, [2] stron Format: 12,5 x 19,5 cm Masa: 185 g Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana obwoluta. Czarno-białe ilustracje na tablicach. Syl. Cami był pionierem współczesnego czarnego humoru, francuskim odpowiednikiem braci Marx.
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1950
346, [1] strony
Format: 16/21,5 cm
Nakład: 10 500 egzemplarzy
Masa: 530 g
Data wystawienia: 10.07.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest trochę zabrudzona, na stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
Tytuł: Żegnaj Berto Autor: Jeanne Faure-Cousin Przełożyła: Anna Tatarkiewicz Ilustrowała: Jadwiga Bednarska Wydanie: I Nakład: 10 290 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1970 114, [6] stron Format: 11/17,5 cm Seria: Z Jednorożcem Masa: 180 g Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście, na pierwszej kartce jest pieczątka byłego właściciela. Data wystawienia: 12.09.2018 Jus.
Tytuł: Życie Henryka Brulard Autor: Stendahl (Henri Beyle) Przełożył i wstępem opatrzył Tadeusz Boy-Żeleński Nakład: 15 370 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1949 284 strony Format: 21,5 / 15,5 cm
Książka jest w dobrym stanie, lekko sfatygowana okładka.
Tytuł: Żywoty pań swowolnych Autor: Brantome Przełożył, opracował i wstępem opatrzył Tadeusz Żeleński (Boy) Wydanie: III Nakład: 30 300 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1990 529, [2] stron Format: 18,5 / 12 cm
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę oraz obwolutę.
Tytuł: Oskar i Pani Róża Autor: Eric-Emmanuel Schmitt Przekład: Barbara Grzegorzewska Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Znak, 2005 Wydanie pierwsze 2004, dodruk 2005 77, [2] stron Format: 12,3 / 19,3 cm Masa: 92 g ISBN: 83-240-0398-3 Książka jest w bardzo dobrym stanie, bok książki jest delikatnie przybrudzony. Data wystawienia: 25.08.2025 an
Tytuł: Cuda świata : Brazylia : 100 kultowych rzeczy, zjawisk, miejsc Praca zbiorowa Adres wydawniczy: Warszawa : New Media Concept, 2008 143, [1] stron Format: 17/24 cm ISBN: 9788389840318 Masa: 416 g Data wystawienia: 03.06.2023 Książka jest w bardzo dobrym stanie. Ma minimalnie sfatygowaną okładkę oraz z tyłu naklejkę ze starą ceną. Poza tym bez śladów użytkowania. Książka w twardej oprawie. Wik.
Tytuł: Pustelnia parmeńska Autor: Stendhal Przełożył i wstępem opatrzył Tadeusz Żeleński Boy Wydanie XXII Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1988 414, [2] stron Format: 20,5 / 15cm Masa: 500 g Data wystawienia: 02.06.2025r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana. an
Tytuł: Wyspa pingwinów Autor: Anatol France Przełożył: Jan Sten Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1952 250, [1] stron Format: 15,5 / 22 cm Masa: 400 g Książka jest w dobrym stanie, okładka jest lekko sfatygowana. Blok książki jest zabrudzony, delikatnie naderwany. Data wystawienia: 06.10.2025 an.
Tytuł: Kuzynka Bietka Autor: Honore De Balzac Przekład: Tadeusz Boy-Żeleński Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1954 405, [3] stron Format: 13,5/20,5/3,5 cm Masa: 530 g Data wystawienia: 15.12.2025 r.
Książka ma sztywną okładkę. Okładka jest sfatygowana, przybrudzona i naddarta. Strona tytułowa jest uszkodzona. Wyklejka tylnej okładki jest porysowana długopisem.
Tytuł: Opętanie Autor: Raymond Radiguet Przekład: Krystyna Dolatowska Wydanie: III Nakład: 140 000 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : RSW Prasa-Książka-Ruch, 1989 159, [1] stron Format: 11 x 16,5 x 2 cm Seria: Koliber 120 ISBN: 83-05-12113-5 Masa: 107 g Data wystawienia: 13.02.2026 Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana i brudna okładka. an.
Spowiedź 16-letniego chłopca, przedwcześnie dojrzałego w czasie I Wojny Światowej, a jednocześnie nadal pozostającego dzieckiem.
Tytuł: Pustelnia Parmeńska Tom 1,2 Autor: Henri Beyle Stendhal Przełożył: Tadeusz Żeleński (Boy) Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1952 263, [1] stron tom 1 277, [3] stron tom 2 Format: 12,5/20/4 cm Masa: 390 g Data wystawienia: 17.02.2026 r.
Książki są w dobrym, jak na książki używane, stanie, mają okładki nieznacznie sfatygowane, w drugim tomie brakuje tylnej okładki.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną oprawę, nieznacznie poplamioną na dole, karta metryczna z niewielkim przedarciem przy dolnym rogu, na stronie tytułowej znajduje się napis wykonany niebieskim długopisem.
Tytuł: Nieznany żołnierz Autor: Rene Masson Tłumaczenie: Tadeusz Evert Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1969 Wydanie: I Nakład: 20 280 egz. 454, [2] strony Format: 10,5/15,5 cm Masa: 270 g Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę z lekko sfatygowaną obwolutą. Końcowa część bloku książki (ostatnia składka) odspoiła się od grzbietu. Data wystawienia: 03.06.2026 r. AZŁ
Pliki cookies i pokrewne im technologie umożliwiają poprawne działanie strony i pomagają nam dostosować ofertę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować wykorzystanie przez nas wszystkich tych plików i przejść do sklepu lub dostosować użycie plików do swoich preferencji, wybierając opcję "Dostosuj zgody".
W tym miejscu możesz określić swoje preferencje w zakresie wykorzystywania przez nas plików cookies.
Te pliki są niezbędne do działania naszej strony internetowej, dlatego też nie możesz ich wyłączyć.
Te pliki umożliwiają Ci korzystanie z pozostałych funkcji strony internetowej (innych niż niezbędne do jej działania). Ich włączenie da Ci dostęp do pełnej funkcjonalności strony.
Te pliki pozwalają nam na dokonanie analiz dotyczących naszego sklepu internetowego, co może przyczynić się do jego lepszego funkcjonowania i dostosowania do potrzeb Użytkowników.
Dane wykorzystywane przez dostawcę oprogramowania sklepu - Shoper S.A. Na ich podstawie dokonywane są analizy, związane z rozwojem oprogramowania, oraz mierzona jest skuteczność kampanii reklamowych. Nie są łączone z innymi informacjami, podawanymi podczas rejestracji i składania zamówienia. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce plików cookies Shoper.
Dzięki tym plikom możemy prowadzić działania marketingowe.