Menu
- Literatura faktu(1298)
- Literatura piękna(5021)
- Proza polska(2043)
- Proza obca(2007)
- Antologie różnych autorów(38)
- Dramat polski(191)
- Dramat obcy(102)
- Poezja polska(621)
- Poezja obca(83)
- Dla Dzieci i Młodzieży(2212)
- Biografie(1190)
- Literatura obyczajowa, romanse(815)
- Kryminał(799)
- Sensacja(351)
- Powieści przygodowe(225)
- Powieści historyczne(517)
- Fantastyka(495)
- Horrory(53)
- Płyty CD(2)
- Aforyzmy, przysłowia(44)
- Archeologia(56)
- Architektura i urbanistyka(201)
- Astronomia(82)
- Audiobooki(2)
- Autograf autorki/autora(40)
- Baśnie, legendy, mity(71)
- BHP, Ppoż(8)
- Bibliologia Nauka o Książce(217)
- Wielkie Litery-duży druk(2)
- Biologia Ochrona środowiska(327)
- Budownictwo(201)
- Czasopisma(1229)
- Chemia(99)
- Cracoviana(41)
- Dziennikarstwo(37)
- Drugi obieg(19)
- Druki bibliofilskie(8)
- DVD(1)
- Ekonomia(251)
- Encyklopedie Słowniki Leksykony(926)
- Etnologia(85)
- Ezoteryka(86)
- Feminizm(7)
- Filozofia(208)
- Fizyka(48)
- Fotografia(171)
- Geografia Geologia(351)
- Historia(2573)
- Heraldyka i genealogia(6)
- Humor, satyra(193)
- Informatyka(267)
- Językoznawstwo(145)
- Judaica(15)
- Kalendarze(22)
- Kino Film(131)
- Kolejnictwo(10)
- Komiksy(88)
- Komplety dzieł wielotomowych(29)
- Książki o książkach, księgarniach, bibliotekach i antykwariatach(72)
- Książki w językach obcych(2525)
- Książki wydane przed 1945 rokiem(305)
- Kubki(0)
- Kulinaria(436)
- Kulturoznawstwo(105)
- Lektury szkolne(276)
- Literaturoznawstwo(702)
- Lotnictwo(61)
- Magnesy pamiątkowe(0)
- Mapy, atlasy(706)
- Marketing Reklama(39)
- Marynistyka, żeglarstwo(151)
- Matematyka(136)
- Medycyna, farmacja(591)
- Militaria(210)
- Miniatury(96)
- Moda, ubiór(25)
- Motoryzacja Samochody(93)
- Muzyka i taniec(257)
- Nagrody literackie(98)
- Nauka języków obcych(658)
- Naukoznawstwo, historia nauki(11)
- Nowe, nieużywane książki(886)
- Ogrodnictwo(91)
- Pasje, zainteresowania, hobby(437)
- Pedagogika(241)
- Picturebooki / książki obrazkowe(8)
- Plakaty, ulotki, dokumenty życia społecznego(3)
- Płyty winylowe(4)
- Pocztówki(658)
- Podręczniki szkolne, opracowania lektur, repetytoria(326)
- Podróże(144)
- Politologia(153)
- Popularnonaukowe(348)
- Poradniki(1359)
- Powieści młodzieżowe(321)
- Prawo(691)
- Programy teatralne i muzyczne(89)
- Psychologia(180)
- Rachunkowość, finanse, kadry(145)
- Religioznawstwo(1617)
- Reprinty(22)
- Rolnictwo, leśnictwo, hodowla(129)
- Rozwój osobisty, motywacja, biznes(254)
- Socjologia(112)
- Sport(174)
- Stosunki międzynarodowe(46)
- Sztuka(891)
- Teatr Opera(245)
- Technika(493)
- Torby bibliofilskie(3)
- Turystyka Regionalia(2350)
- Toruniana - O Toruniu i okolicach(634)
- Toruńskie Autorki, Toruńscy Autorzy(123)
- Varsaviana(57)
- Wydawnictwa albumowe(781)
- Weterynaria(5)
- Zakładki(52)
- Zarządzanie i organizacja(56)
Nowości
Promocje
Producenci
Wyszukiwarka
Wysyłka za granicę - PayPal lub przelew zagraniczny
Zaloguj się
Nad poziomy : powieść z 1863 / Wołody Skiba (Władysław Sabowski)
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Tytuł: Nad poziomy : powieść z 1863
Autor: Wołody Skiba (Władysław Sabowski)
Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza księgarnia, 1968
732, [4] stron
Format: 13,5/19 cm
Masa: 539 g
Seria: Złoty Liść
Wydanie III
Nakład: 30 227 egzemplarzy
Ilustrowała: Danuta Niemirska
Książka jest w bardzo dobrym stanie, posiada niewielkie rozdarcia na obwolucie oraz stronie tytułowej. Na wyklejce widnieje dedykacja dla byłego właściciela.
Data wystawienia: 31.05.2024r.
An
Dane techniczne
| Autor | Skiba Wołody |
| Data wydania | 1968 |
| Oprawa | twarda z obwolutą |
| Stan | Używana |
Produkty powiązane
Dziedzictwo Tom trzeci 3 / Zofia Kossak
Tytuł: Dziedzictwo Tom trzeci 3
Autor: Zofia Kossak
Wydanie: II
Nakład: 7150 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy Pax, 1967
763, [5] stron
Format: 16,5/18,5 cm
Masa: 857 g
Książki są w dobrym stanie, ma twardą oprawę, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.Zawiera czarno-białe ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 12.06.2024
Ald.
Noblista / Marcin Wolski
Tytuł: Noblista
Autor: Marcin Wolski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Poznań : Zysk i S-ka Wydawnictwo, 2008
336, [2] strony
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 9788375061659
Masa: 410 g
Data wystawienia: 01.06.2024 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Nieprawe łoże / Marcin Wolski
Tytuł: Nieprawe łoże
Autor: Marcin Wolski
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Poznań : Zysk i S-ka Wydawnictwo, 2007
302, [1] strony
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 9788375061895
Masa: 370 g
Data wystawienia: 01.06.2024 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Troja północy / Zofia Kossak, Zygmunt Szatkowski
Tytuł: Troja północy
Autor: Zofia Kossak, Zygmunt Szatkowski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy Pax, 1974
392, [4] strony
Format: 19,5/24 cm
Nakład: 20 350 egzemplarzy
Masa: 720 g
Data wystawienia: 06.05.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest trochę zabrudzona i naddarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście, na stronie przedtytułowej jest dedykacja dla byłego właściciela.
mar
Zimna góra / Charles Frazier (2004)
Tytuł: Zimna góra
Autor: Charles Frazier
Przekład: Zdzisława Lewicowa
Adres Wydawniczy: Warszawa : Świat Książki, 2004
493, [3] strony
Format: 13,5/20,5 cm
ISBN: 837391384X
Masa: 519 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę , bez śladów użytkowania.
Data wystawienia: 23.04.2024
Ald.
Opis wydawcy: Wspaniała historia o miłości w czasie amerykańskiej wojny domowej. Niezwykła opowieść o wojennej odysei Inmana, żołnierza konfederatów, który dezerteruje, aby powrócić do swej ukochanej Ady.
Fabuła powieści, odwołująca się do wzorca Odysei, choć opowiada o minionym świecie, głęboko porusza człowieka naszych czasów. Nieprzerwanie od chwili wydania, książka jest na listach bestsellerów.
Mare Nostrum / Vicente Blasco Ibanez
Tytuł: Mare Nostrum
Autor: Vicente Blasco Ibanez
Tłumaczenie Stanisław Poraj
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo CM, 2019
317, [1] stron
Format: 19,5/13 cm
ISBN: 9788366371101
Seria CM Klasyka. Klasyka Literatury Hiszpańskiej
Masa: 303 g
Książka jest nowa, w idealnym stanie.
Data wystawienia: 20.04.2024
Opis wydawcy: Mare Nostrum to dawna rzymska nazwa Morza Śródziemnego. Ulisses Ferragut pochodzi z Walencji i zostaje, podobnie jak jego przodkowie, kapitanem statku. Kupuje parowiec o nazwie Mare Nostrum. Po rozpętaniu się I wojny światowej dostarcza surowce statkom angielskim i francuskim pływając pod neutralną banderą Hiszpanii. W jednym z portów poznaje jednak tajemniczą doktorkę oraz jej piękną towarzyszkę Freyę. Niebawem dowie się, że są one szpiegami Niemiec i ulegając pokusom pięknej Frei postanowi dostarczyć zaopatrzenie niemieckim łodziom podwodnym na Morzu Śródziemnym.
Jaszczurkowcy / Józef Wójcicki
Tytuł: Jaszczurkowcy
Autor: Józef Wójcicki
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1972
395, [5] stron
Format: 13/19,5 cm
Nakład: 20 336 egzemplarzy
Masa: 400 g
Data wystawienia: 20.04.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę z obwolutą, trochę sfatygowaną, jest przetarta i naddarta na krawędziach.
mar
Faraon / Bolesław Prus
Tytuł: Faraon
Autor: Bolesław Prus
Ilustracje: Jan Marcin Szancer
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1989
667, [1] stron + tablice
Format: 16,5/24 cm
Nakład: 50 200 egzemplarzy
ISBN: 8306016394
Masa: 1151 g
Data wystawienia: 31.03.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę z obwolutą, jest przetarta i naddarta na brzegach i w tylnej części obwoluty, zawiera ilustracje na tablicach.
Asi
Łuna : Opowieść z roku 1863 / Lesław Bartelski
Tytuł: Łuna : Opowieść z roku 1863
Autor: Lesław Bartelski
Wydanie: II
Adres Wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1973
181, [3] stron
Format: 10,5/18 cm
Nakład: 10 336 egzemplarzy
Masa: 160 g
Data wystawienia: 08.04.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Warneńczyk / Włodzimierz Bart
Tytuł: Warneńczyk
Autor: Włodzimierz Bart
Wydanie: II
Adres Wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1973
289, [3] strony
Format: 12/19,5 cm
Nakład: 20 278 egzemplarzy
ISBN: 9788380190078
Masa: 260 g
Data wystawienia: 29.02.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest lekko odklejona w tylnej części od grzbietu, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Requiem dla ostatniego wikinga / Teresa Bojarska
Tytuł: Requiem dla ostatniego wikinga
Autorka: Teresa Bojarska
Wydanie pierwsze
Nakład: 20 250 sztuk
Adres wydawniczy: Gdańsk-Bydgoszcz : Wydawnictwo Morskie, 1974
319, [3] stron
Format: 12/16,5 cm
Masa: 223 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka lekko sfatygowana: minimalne ślady przetarć krawędzi, wewnątrz bez uszkodzeń, ani śladów użytkowania.
Data wystawienia: 28.06.2024
Ald.
Komedjantka : powieść / Władysław St. Reymont [Pisma. Wydanie zbiorowe zupełne ze wstępem Adama Grzymały-Siedleckiego i portretem autora, Tom IX]
Tytuł: Komedjantka : powieść
Pisma. Wydanie zbiorowe zupełne ze wstępem Adama Grzymały-Siedleckiego i portretem autora, Tom IX
Autor: Władysław St. Reymont
Wydanie piąte
Adres Wydawniczy: Warszawa : Nakład Gebethnera i Wolffa, 1927
438 stron [powinno być 440 stron - jednej kartki brakuje]
Format: 19/12 cm
Masa: 493 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę z tłoczeniami na grzbiecie. Oprawa sfatygowana: przetarcia krawędzi, niewielkie plamki. Na przedniej i tylnej wyklejce są odręczne notatki (obliczenia), na stronie tytułowej i przytytułowej niewielkie zabrudzenia, kilka stron ma minimalne ślady palców na marginesach, brak stron 439-440, czyli ostatniej kartki.
Data wystawienia: 12.07.2024
Ald.
Bezgrzeszne lata / Kornel Makuszyński
Tytuł: Bezgrzeszne lata
Autor: Kornel Makuszyński
Wydanie nowe
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo B. Matuszewski, [1946]
198, [1] stron
Format: 21,5/15,5 cm
Masa: 382 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę z tłoczeniami, ozdobną wyklejką, nie ma uszkodzeń ani śladów użytkowania.
Data wystawienia: 13.06.2024
Ald.
Łysek z pokładu Idy / Gustaw Morcinek
Tytuł: Łysek z pokładu Idy
Autor: Gustaw Morcinek
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo KAMA, 1993
412, [3] strony
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 8385497846
Masa: 90 g
Data wystawienia: 05.06.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście, na wewnętrznej stronie przedniej okładki jest podpis byłego właściciela.
mar
Anielka / Bolesław Prus
Tytuł: Anielka
Autor: Bolesław Prus
Wydanie: XXIX
Adres Wydawniczy: Łódź : Wydawnictwo Łódzkie, 1977
213, [2] strony
Format: 12,5/19,5 cm
Nakład: 120 294 egzemplarzy
Masa: 200 g
Data wystawienia: 10.05.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Czarne skrzydła Tom I Lenora / Juliusz Kaden-Bandrowski
Tytuł: Czarne skrzydła Tom I Lenora
Autor: Juliusz Kaden-Bandrowski
Nakład: 8 253 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1961
353, [2] stron
Format: 19,5/13 cm
Masa: 309 g
Książka jest w dobrym stanie, obwoluta sklejona taśmą, z niewielkimi naddarciami krawędzi, wewnątrz stan bardzo dobry, bez śladów użytkowania.
Data wystawienia: 27.07.2024
Ald.
Ogniem i mieczem T.2 / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Ogniem i mieczem t. 2
Autor: Henryk Sienkiewicz
Tekst na podstawie wydania drugiego, poprawionego przez autora, z uwzględnieniem rękopisu i wydania pierwszego, przygotował do druku Tomasz Jodełka
Nakład: 80 300 egzemplarzy
Wydanie drugie
Adres wydawniczy: Warszawa, Państwowy Instytut Wydawniczy, 1987
369, [2]
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 83-06-016513
Masa: 375 g
Data wystawienia: 10.07.2025r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, przetartą na krawędziach. Wewnątrz bez zastrzeżeń.
Asi
Świat królowej Marysieńki / Kornelia Stepan
Tytuł: Świat królowej Marysieńki
Autor: Kornelia Stepan
Adres wydawniczy: Warszawa : Grupa Wydawnicza Foksal, 2013
Format: 13,5/20,5 cm
470, [2] stron
ISBN: 9788377479964
Masa: 430 g
Data wystawienia: 10.07.2025r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Ojciec i syn t. 1,2 / Karol Bunsch
Tytuł: Ojciec i syn t. 1,2 : Powieść z czasów Mieszka I
Autor: Karol Bunsch
Wydanie: VII
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1967
305, [2] stron część 1
306, [2] stron część 2
Format: 20/13 cm
Masa: 700 g
Data wystawienia: 07.07.2025 r.
Książki są w bardzo dobrym, jak na książki używane, stanie, mają okładki z obwolutami nieznacznie sfatygowanymi.
an
Bruhl / J. I. Kraszewski
Tytuł: Bruhl : Złota Biblioteka
Autor: J. I. Kraszewski
Adres Wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1955
401, [2] stron
Format: 16/21 cm
Nakład: 50 176 egzemplarzy
ISBN: 8391472094
Masa: 500 g
Data wystawienia: 07.06.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę z widocznymi plamami.
an
Trzej muszkieterowie Tom 1,2 / Aleksander Dumas
Tytuł: Trzej muszkieterowie Tom 1,2
Autor: Aleksander Dumas
Opracowanie: Anna Pawłowicz
Adres Wydawniczy: Bydgoszcz : Somix, 1990
Format: 13/20,5 cm
308 stron t. 1 + tablice
353, [3] stron t. 2 + tablice
Masa: 690 g
Data wystawienia: 27.06.2025 r.
Książki są w stanie idealnym, bez żadnych śladów użytkowania, jak nowe.
an
Za honor i sławę / Jarosław Janouch
Tytuł: Za honor i sławę
Autor: Jarosław Janouch
Przekład: Urszula Dzierżawska-Bukowska
Ilustracje: Stanisław Rozwadowski
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 1973
204, [3] stron + tablice
Format: 15/21 cm
Nakład: 10 277 egzemplarzy
Masa: 380 g
Data wystawienia: 10.06.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest naddarta na brzegach, zawiera ilustracje na tablicach, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
mar
Muszkieter z Itamariki / Michał Rusinek (egzemplarz podniszczony)
Tytuł: Muszkieter z Itamariki : Biblioteka Jaskółki
Autor: Michał Rusinek
Wydanie: II
Adres Wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1956
419, [1] stron
Format: 13/19,5 cm
Nakład: 50 205 egzemplarzy
Masa: 337 g
Data wystawienia: 10.06.2025 r.
Książka jest w dostatecznym stanie, ma miękką okładkę, dość znacznie sfatygowaną, widać postrzępienie na brzegu okładki oraz zaciek wchodzący na strony wewnątrz. Przybrudzony blok książki. Pożółkłe kartki.
Asi
Dziedzictwo / Zofia Kossak
Tytuł: Dziedzictwo
Autor: Zofia Kossak
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy Pax, 1961
242, [4] stron + tablice
Format: 16,5/18,5 cm
Nakład: 20 350 egzemplarzy
Masa: 400 g
Data wystawienia: 31.05.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście i na tablicach.
an
Koniec "Zgody Narodów" / Teodor Parnicki (1957)
Tytuł: Koniec "Zgody Narodów" : Powieść z roku 179 przed narodzeniem Chrystusa
Autor: Teodor Parnicki
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy PAX, 1957
664, [4] stron
Format: 13/19,50cm
Nakład: 10 350 egzemplarzy
Masa: 650 g
Data wystawienia: 30.05.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę.
an.
Zdobycie Kołobrzegu Psie Pole / Karol Bunsch
Tytuł: Zdobycie Kołobrzegu. Psie Pole
Autor: Karol Bunsch
Wydanie: VII
Nakład: 50000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo "Śląsk" BKM, 1989
260, [4] stron
Format: 15/21 cm
ISBN: 8321607349
Seria Biblioteka Karola Miarki
Masa: 350 g
Data wystawienia:30.05.2025.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę.
an
Imiennik : powieść z czasów Bolesława Śmiałego Tom 2 Miecz i pastorał / Karol Bunsch
Tytuł: Imiennik: powieść z czasów Bolesława Śmiałego
Tom 2 Miecz i pastorał
Autor: Karol Bunsch
Wydanie: VI
Nakład: 40 283 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1971
385, [2] stron
Format: 11/18,5 cm
Masa: 267 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną (ślady zagięć), poza tym bez uszkodzeń czy śladów użytkowania.
Data wystawienia: 26.05.2025
Ald.
Baśń o myśli ostatniej / Edgar Hilsenrath
Tytuł: Baśń o myśli ostatniej
Autor: Edgar Hilsenrath
Przekład: Ryszard Wojnakowski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Katowice : Wydawnictwo Książnica, 2005
461, [2] stron
Format: 13,5/20,5 cm
ISBN: 8371327803
Masa: 580 g
Data wystawienia: 19.05.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
W grodzie i na podgrodziu / Mieczysław Tobiasz
Tytuł: W grodzie i na podgrodziu
Autor: Mieczysław Tobiasz
Wydanie: II
Adres Wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 1975
44, [4] stron
Format: 14,5/21 cm
Nakład: 20 220 egzemplarzy
Masa: 90 g
Data wystawienia: 30.04.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
mar
Fortalicium Marianem albo Szaniec Bogarodzicy na obronę narodu polskiego wystawion spod którego nieprzyjaciel wszelki z konfuzją odejdzie : Opowieść Jasnogórska / Bohdan Królikowski
Tytuł: Fortalicium Marianem albo Szaniec Bogarodzicy na obronę narodu polskiego wystawion spod którego nieprzyjaciel wszelki z konfuzją odejdzie : Opowieść Jasnogórska
Autor: Bohdan Królikowski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Apostolstwa Modlitwy, 1984
Format: 14,5/21 cm
269, [3] stron
Nakład: 30 350 egzemplarzy
Masa: 270 g
Data wystawienia: 23.04.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach i naddarta na grzbiecie, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Stara baśń : Powieść z IX wieku / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Stara baśń : Powieść z IX wieku
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Wydanie: XXXIII
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1983
Format: 14,5/20,5 cm
311, [3] strony
Nakład: 200 310 egzemplarzy
ISBN: 8320530776
Masa: 380 g
Data wystawienia: 17.04.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, trochę sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki oraz przyklejony w tylnej części okładki książki kod kreskowy.
mar
Szosa Wołokołamska / Aleksander Bek
Tytuł: Szosa Wołokołamska
Autor: Aleksander Bek
Przekład: Stefan Klonowski
Wydanie: X
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1972
Format: 14,5/20,5 cm
533, [3] strony
Nakład: 100 336 egzemplarzy
Masa: 540 g
Data wystawienia: 07.04.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest naddarta na grzbiecie, przetarta i naddarta na brzegach.
mar
Krzyżowcy t.1-2, t.3-4 / Zofia Kossak
Tytuł: Krzyżowcy tom 1-2, 3-4
Autor: Zofia Kossak
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "PAX", 1973
Wydanie: X
Nakład: 20 350 egzemplarzy
381, [3] strony, t.1-2
427, [1] strona, t.3-4
Format: 13/20,5 cm
Masa: 388 g t.1-2
Masa: 420 g t. 3-4
Książki są w dobrym stanie, mają twarde oprawy z nieznacznie sfatygowanymi obwolutami. Obwoluta w tomie 1-2 jest pociemniała. Wewnątrz stan bardzo dobry.
Data wystawienia: 01.04.2025
Asi
Pamiętniki Hadriana / Marguerite Yourcenar
Tytuł: Pamiętniki Hadriana
Autor: Marguerite Yourcenar
Przekład: Hanna Szumańska-Grossowa
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1988
Format: 12,5/20 cm
304, [3] stron
Nakład: 30 000 egzemplarzy
ISBN: 8306016408
Masa: 340 g
Data wystawienia: 28.03.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę , nieznacznie sfatygowaną, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki oraz przyklejony w tylnej części okładki książki kod kreskowy.
mar
O człowieku który się kulom nie kłaniał / Janina Broniewska
Tytuł: O człowieku który się kulom nie kłaniał
Autor: Janina Broniewska
Wydanie: VI
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1954
Format: 15/21,5 cm
117, [2] stron
Nakład: 50 000 egzemplarzy
Masa: 160 g
Data wystawienia: 22.03.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest naddarta na grzbiecie, zawiera ilustracje w tekście, na jeden z pierwszych stron jest dedykacja dla byłego właściciela.
mar
Krzyżacy T.I-II / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Krzyżacy T.1
Autor: Henryk Sienkiewicz
Wydanie: III
Adres wydawniczy: Warszawa : Społeczne Wydawnictwa "Grunwald" (za zgodą PIW) 1986
338, [5] stron
Format: 14/19,5 cm
Nakład: 40 000 egzemplarzy
Masa: 348 g
Data wystawienia: 11.03.2025
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zwłaszcza narożniki (zagięcia) i grzbiet.
Asi
Tytuł: Krzyżacy T.2
Autor: Henryk Sienkiewicz
Wydanie: III
Adres wydawniczy: Warszawa : Społeczne Wydawnictwa "Grunwald" (za zgodą PIW) 1986
338, [5] stron
Format: 14/19,5 cm
Nakład: 40 000 egzemplarzy
Masa: 400 g
Data wystawienia: 11.03.2025
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zwłaszcza narożniki (zagięcia) i grzbiet.
Asi
Stara Baśń : Powieść z IX wieku / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Stara Baśń : Powieść z IX wieku
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Wydanie: XXXIII
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1983
Format: 14/20,5 cm
311, [2] stron
Nakład: 200 310 egzemplarzy
ISBN: 8320530776
Masa: 360 g
Data wystawienia: 09.03.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, na stronie przedtytułowej jest dedykacja dla byłego właściciela.
mar
Żydowska wojna / Henryk Grynberg
Tytuł: Żydowska wojna
Autor: Henryk Grynberg
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : "Czytelnik", 1989
82, [1] stron
Format: 11,5/16,5 cm
Nakład: 29 700 + 300 egzemplarzy
Masa: 75 g
Data wystawienia: 27.02.2025 r.
Książka jest w bardzo dobrym jak na książkę używaną stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną.
Gos
Bruhl : Powieść historyczna z XVIII wieku / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Bruhl : Powieść historyczna z XVIII wieku
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1967
Format: 14,5/21 cm
305, [3] stron
Nakład: 30 302 egzemplarzy
Masa: 340 g
Data wystawienia: 24.02.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest naddarta na grzbiecie.
mar
Rejs samotnej Eskadry : Seria z Tygrysem / Wojciech Wilczek
Tytuł: Rejs samotnej Eskadry : Seria z Tygrysem
Autor: Wojciech Wilczek
Wydanie: I
Adres wydawnicza: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1978
133, [2] stron
Format: 10,5/14,5 cm
Nakład: 240 333 egzemplarzy
Masa: 100 g
Data wystawienia: 22.02.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękka okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Daleki rajd : Seria z Tygrysem / Bolesław Gaczkowski
Tytuł: Daleki rajd : Seria z Tygrysem
Autor: Bolesław Gaczkowski
Wydanie: I
Adres wydawnicza: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1967
110, [2] stron
Format: 10,5/14,5 cm
Nakład: 210 280 egzemplarzy
Masa: 70 g
Data wystawienia: 22.02.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękka okładkę, jest przetarta na brzegach, naddarta na grzbiecie.
mar
Bomby torują drogę : Seria z Tygrysem / Kazimierz Sławiński
Tytuł: Bomby torują drogę : Seria z Tygrysem
Autor: Kazimierz Sławiński
Wydanie: I
Adres wydawnicza: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1972
119, [1] stron
Format: 10,5/14,5 cm
Nakład: 210 336 egzemplarzy
Masa: 80 g
Data wystawienia: 22.02.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękka okładkę, jest przetarta na brzegach, naddarta na grzbiecie.
mar
Pod osłoną nocy : Seria z Tygrysem / Jerzy Rakowski
Tytuł: Pod osłoną nocy
Autor: Jerzy Rakowski
Wydanie: I
Adres wydawnicza: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1983
109, [1] stron
Format: 10,5/14,5 cm
ISBN: 8311069271
Masa: 90 g
Data wystawienia: 23.02.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękka okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest nadtara na brzegach.
mar
Rozpoznać wroga z północy : Seria z Tygrysem / Kazimierz Sławiński
Tytuł: Rozpoznać wroga z północy
Autor: Kazimierz Sławiński
Wydanie: I
Adres wydawnicza: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1979
133, [2] stron
Format: 10,5/14,5 cm
Nakład: 210 333 egzemplarzy
ISBN: 83116294X
Masa: 100 g
Data wystawienia: 20.02.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękka okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Berlin na kursie bojowym : Seria z Tygrysem / Andrzej R. Janczak
Tytuł: Berlin na kursie bojowym
Autor: Andrzej R. Janczak
Wydanie: I
Adres wydawnicza: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1979
126, [2] stron
Format: 10,5/14,5 cm
Nakład: 210 333 egzemplarzy
Masa: 90 g
Data wystawienia: 20.02.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękka okładkę, nieznacznie sfatygowaną, pierwszych kilka stron jest zabrudzonych.
mar
Zdobyć lotnisko : Seria z Tygrysem / Bogusław Jagielski
Tytuł: Zdobyć lotnisko
Autor: Bogusław Jagielski
Wydanie: I
Adres wydawnicza: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1978
117, [2] stron
Format: 10,5/14,5 cm
Nakład: 240 330 egzemplarzy
Masa: 90 g
Data wystawienia: 20.02.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękka okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Anatomia doktora Mengele / Margherita Nani
Tytuł: Anatomia Doktora Mengele
Autor: Margherita Nani
Tłumaczyła Lucyna Rodziewicz - Doktór
Adres wydawniczy: Kraków, Znak Horyzont, 2021
331, [5]
Format: 17/12 cm
ISBN: 9788324080366
Masa: 199 g
Książka jest bardzo dobrym stanie,delikatne zagięcie na krawędzi okładki.
Data wystawienia: 14.02.2025
Asi
Lewy brzeg w ogniu [Biblioteka Żółtego Tygrysa 7/76] / Zbigniew Kozakiewicz
Tytuł: Lewy brzeg w ogniu [Biblioteka Żółtego Tygrysa 7/76]
Autor: Zbigniew Kozakiewicz
Wydanie: drugie
Nakład: 180 000 + 350
Adres wydawniczy: Warszawa: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1976
127, [1] strona
Format: 14,5/10,5 cm
Masa: 63 g
Książka w stanie dobrym, pożółkłe, rozklejające się kartki. Delikatnie sfatygowany dół grzbietu okładki.
Data wystawienia: 13.02.2025
Asi
Noc wielkiej rady [Biblioteka Żółtego Tygrysa 5/76] / Jerzy Brudnicki
Tytuł: Noc Wielkiej Rady [Biblioteka Żółtego Tygrysa 5/76]
Autor: Jerzy Brudnicki
Wydanie: pierwsze
Nakład: 210 000 + 350
Adres wydawniczy: Warszawa: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1976
125, [3] strony
Format: 14,5/10,5 cm
Masa: 66 g
Książka w stanie dobrym, pożółkłe kartki oraz okładka. Delikatnie sfatygowany dół grzbietu okładki.
Data wystawienia: 13.02.2025
Asi
Powszedni dzień dramatu / Barbara Nawrocka-Dońska
Tytuł: Powszedni dzień dramatu
Autor: Barbara Nawrocka-Dońska
Wydanie: V
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1974
Format: 13/19,5 cm
223, [1] stron
Nakład: 10 265 egzemplarzy
ISBN: 8370605281
Masa: 230 g
Data wystawienia: 13.02.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest naddarta na krawędziach.
mar
Raj jest waszym przeznaczeniem / Felix Heidenberger
Tytuł: Raj jest waszym przeznaczeniem
Autor: Felix Heidenberger
Tłumaczenie: Alfred Twardecki
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Interart, 1996
Format: 14,5/20,5 cm
262, [2] stron
ISBN: 8370605281
Masa: 350 g
Data wystawienia: 13.02.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Synowie markizy de Belcamp / Paul Feval
Tytuł: Synowie markizy de Belcamp
Autor: Paul Feval
Przekład: Halina Popławska
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Wrocław : Wydawnictwo Dolnośląskie, 1988
Format: 14,5/20,5 cm
321, [2] stron
Nakład: 100 350 egzemplarzy
ISBN: 8370230342
Masa: 380 g
Data wystawienia: 11.02.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Dwa Zakony / Bogusław Sujkowski
Tytuł: Dwa Zakony
Autor: Bogusław Sujkowski
Wydanie: drugie
Nakład: 20 000 + 277
Adres wydawniczy : Warszawa : Instytut Wydawniczy " Nasza Księgarnia", 1969
371, [1] strona + mapka
Format: 21/15 cm
Masa: 508 g
Książka w stanie dobrym, pożółkłe kartki oraz okładka.Przetarcia na brzegach okładki.
Data wystawienia: 10.02.2025
Asi
Ivanhoe / Walter Scott
Tytuł: Ivanhoe
Autor: Walter Scott
Przekład: Teresa Tatarkiewicz
Wydanie: V
Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 1984
Format: 14,5/20,5 cm
538, [2] stron
Nakład: 50 280 egzemplarzy
ISBN: 8310081367
Masa: 490 g
Data wystawienia: 08.02.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, na stronie przedtytułowej jest dedykacja dla byłego właściciela.
mar
Huragan Tom 1 / Wacław Gąsiorowski
Tytuł: Huragan 1
Autor: Wacław Gąsiorowski
Wydanie: V
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1985
Format: 14,5/21 cm
275, [3] stron
Nakład: 100 330 egzemplarzy
ISBN: 8320534968
Masa: 320 g
Data wystawienia: 07.02.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Alianci / Jarosław Abramow-Newerly
Tytuł: Alianci
Autor: Jarosław Abramow-Newerly
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Białystok : Zakłady Wydawnicze „Versus” & Wydawnictwo „Białowieżo”, 1990
Format: 14,5/20,5 cm
287, [4] stron
ISBN: 8370450113
Masa: 330 g
Data wystawienia: 06.02.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Pod czarcim kopytem / Kazimierz Korkozowicz
Tytuł: Pod czarcim kopytem
Autor: Kazimierz Korkozowicz
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1983
370, [2] stron
Format: 12/21 cm
Nakład: 50 250 egzemplarzy
ISBN: 8311068682
Masa: 360 g
Data wystawienia: 05.02.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Waverley czyli sześćdziesiąt lat temu Tom 1,2 / Walter Scott
Tytuł: Waverley czyli sześćdziesiąt lat temu Tom 1,2
Autor: Walter Scott
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 1953
292, [3] strony t. I
381, [4] strony t. II
Format: 15,5/21 cm
Nakład: 15 160 egzemplarzy
ISBN: 8321400116
Masa: 1080 g
Data wystawienia 31.01.2025 r.
Książki są w dobrym stanie, mają twarde okładki, nieznacznie sfatygowane, zawierają ilustracje w tekście.
mar
Rok 1809 : Powieść z epoki napoleońskiej / Wacław Gąsiorowski
Tytuł: Rok 1809 : Powieść z epoki napoleońskiej
Autor: Wacław Gąsiorowski
Ilustracje: Michał Bylina
Wydanie: III
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy „Nasza Księgarnia”, 1985
Format: 14/20,5 cm
278, [2] strony
Nakład: 50 200 egzemplarzy
ISBN: 8310087640
Masa: 300 g
Data wystawienia: 29.01.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest naddarta na grzbiecie.
mar
Wichry wojny : Pamela / Herman Wouk
Tytuł: Wichry wojny : Pamela
Autor: Herman Wouk
Przekład: Robert Stiller
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Bellona : Agencja Praw Autorskich i Wydawnictwo INTERART, 1992
629, [2] strony
Format: 15/21 cm
ISBN: 8370601367
Masa: 770 g
Data wystawienia: 27.01.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę.
mar
Wichry wojny : Natalia / Herman Wouk
Tytuł: Wichry wojny : Natalia
Autor: Herman Wouk
Przekład: Janusz Garztecki, Jarosław Kotarski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Bellona : Agencja Praw Autorskich i Wydawnictwo INTERART, 1991
436, [2] strony
Format: 15/21 cm
ISBN: 8311079676
Masa: 560 g
Data wystawienia: 23.01.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę.
mar
Ostatnie królestwo / Bernard Cornwell
Tytuł: Ostatnie królestwo
Autor: Bernard Cornwell
Przekład: Amanda Bełdowska
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy ERICA, 2010
533, [1] stron
Format: 14/20,5 cm
ISBN: 9788362329076
Masa: 520 g
Data wystawienia: 12.01.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę.
mar
Zwiastun burzy / Bernard Cornwell
Tytuł: Zwiastun burzy
Autor: Bernard Cornwell
Przekład: Amanda Bełdowska
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy ERICA, 2011
591, [9] stron
Format: 14/20,5 cm
ISBN: 9788362329205
Masa: 570 g
Data wystawienia: 09.01.2025 r.
Książka ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Kwiat paproci / Bronisław Hejduk
Tytuł: Kwiat paproci
Autor: Bronisław Hejduk
Ilustracje: Franciszek Starowieyski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 1969
211, [4] stron
Format: 15/21 cm
Nakład: 10 277 egzemplarzy
Masa: 280 g
Data wystawienia: 03.01.2025 r.
Książka ma miękką okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Tobruk / Peter Fitzsimons
Tytuł: Tobruk
Autor: Peter Fitzsimons
Tłumaczył Maciej Antosiewicz
Adres wydawniczy: Warszawa: Wydawnictwo Magnum, 2008
419, [1] stron
Format: 23 /16,5
Masa: 778g
ISBN: 978-83-89656-42-1
Książka jest w bardzo dobrym stanie, zawiera wiele ilustracji: czarno-białych fotografii w tekście. Miękka oprawa.
Zabezpieczenie śladów / Włodzimierz Odojewski
Tytuł: Zabezpieczenie śladów
Autor: Włodzimierz Odojewski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1990
136, [5] stron
Format: 15/21 cm
Nakład: 20 000 egzemplarzy
ISBN: 8307021278
Masa: 180 g
Data wystawienia: 27.12.2024 r.
Książka ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta.
mar
Pola ognia #2 : Czarna pantera / James Webb
Tytuł: Pola ognia #2 : Czarna pantera
Autor: James Webb
Przekład: Rafał Śmietana
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo ARAMIS, 1992
162, [2] stron
Format: 11/17,5 cm
Masa: 130 g
Data wystawienia: 26.12.2024 r.
Książka ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest lekko przetarta na krawędziach.
mar
Szwedzi w Warszawie / Walery Przyborowski
Tytuł: Szwedzi w Warszawie
Autor: Walery Przyborowski
Ilustracje: Stanisław Rozwadowski
Wydanie: III
Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 1955
225, [3] stron
Format: 15/21 cm
Nakład: 40 176 egzemplarzy
Masa: 320 g
Data wystawienia: 25.12.2024 r.
Książka ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, na stronie tytułowej jest pieczątka byłego właściciela.
mar
Królowa Margot Tom I / Aleksander Dumas
Tytuł: Królowa Margot Tom I
Autor: Aleksander Dumas
Tłumaczenie anonimowe
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Bydgoszcz : SOMIX, 1990
254, [1] strony + tablice
Format: 12,5/19,5 cm
Nakład: 50 283 egzemplarzy
Masa: 280 g
Data wystawienia: 21.12.2024 r.
Książka ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest lekko przetarta na brzegach, zawiera ilustracje na tablicach, jest to tylko tom pierwszy.
mar
Siedmiu przeciw Tebom / Aleksander Krawczuk
Tytuł: Siedmiu przeciw Tebom
Autor: Aleksander Krawczuk
Wydanie: IV
Adres wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo Poznańskie, 1990
261, [2] stron
Format: 12,5/20 cm
Nakład: 40 000 egzemplarzy
ISBN: 8321008585
Masa: 250 g
Data wystawienia: 20.12.2024 r.
Książka ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Spokojna strażnica / Anatol Sobolew
Tytuł: Spokojna straznica
Autor: Anatol Sobolew
Przekład: Zofia Głowiakowa
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1975
90, [2] stron
Format: 12/17 cm
Nakład: 10 283 egzemplarzy
Masa: 100 g
Data wystawienia: 08.12.2024 r.
Książka ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Krzyżacy 1410 : Obrazy z przeszłości : BKM Biblioteka Karola Miarki / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Krzyżacy 1410 : Obrazy z przeszłości : BKM Biblioteka Karola Miarki
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Opracowanie: Jerzy Pośpiech
Wydanie: V
Adres wydawniczy: Katowice : Wydawnictwo Śląsk, 1983
274, [2] stron + tablice
Format: 15/21 cm
Nakład: 50 000 egzemplarzy
ISBN: 832160983X
Masa: 390 g
Data wystawienia: 19.11.2024 r.
Książka ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Trzej muszkieterowie Tom 1,2 / Aleksander Dumas
Tytuł: Trzej muszkieterowie Tom 1,2
Autor: Aleksander Dumas
Opracowanie: Anna Pawłowicz
Adres Wydawniczy: Bydgoszcz : Somix, 1990
Format: 13/20,5 cm
308 stron t. 1 + tablice
353, [3] stron t. 2 + tablice
Masa: 690 g
Data wystawienia: 30.10.2024 r.
Książki są w dobrym stanie, mają miękkie okładki, nieznacznie sfatygowane, na stronie przedtytułowej tomu pierwszego jest wklejona dedykacja dla byłego właściciela, zawierają ilustracje na tablicach.
mar
Stara baśń : Powieść z IX wieku / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Stara baśń : Powieść z IX wieku
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1951
446, [1] stron
Format: 15/21 cm
Nakład: 50 250 egzemplarzy
Masa: 470 g
Data wystawienia: 28.10.2024 r.
Książka ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest trochę zabrudzona.
mar
Nowa baśń Tom V / Teodor Parnicki
Tytuł: Nowa baśń Tom V
Autor: Teodor Parnicki
Ilustracje: Danuta Staszewska
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1968
353, [3] stron
Format: 13,5/20 cm
Nakład: 5 283 egzemplarzy
Masa: 450 g
Data wystawienia: 22.10.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę oraz kartonowe opakowanie, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Faron / Bolesław Prus
Tytuł: Faron
Autor: Bolesław Prus
Ilustracje: Aleksander Stefanowski
Wydanie: XVIII
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1968
790, [2] stron
Format: 15/23 cm
Nakład: 50 100 egzemplarzy
Masa: 750 g
Data wystawienia: 20.10.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na rogach.
mar
Z Bożej łaski Jadwiga, król / Zuzanna Orlińska **Noc Księgarń**
Tytuł: Z Bożej łaski Jadwiga, król
Autorka: Zuzanna Orlińska
Wydanie II
Adres wydawniczy: Łódź : Wydawnictwo Literatura, 2024
367, [1] stron
Format: 20,5/14,5 cm
ISBN: 9788382082845
Seria A to historia!
Masa: 429 g
Książka jest w idealnym stanie, jest nowa.
Data wystawienia: 26.09.2024
Ald.
Opis wydawcy: Żyła sobie raz królewna, która mieszkała w zamku na wysokim wzgórzu, a strzegł jej straszny smok… I na tym by się pewnie skończyło, gdyby to była baśń. Ale to prawdziwa historia – dużo ciekawsza od bajek. Żaden bajkopisarz nie wymyśliłby, że dziesięcioletnia dziewczynka zostanie królem Polski. Ani że zamiast pięknego księcia poślubi dzikiego poganina. Jeśli dodamy do tego krzyżackiego szpiega, dworskie intrygi, kilka kropel trucizny i parę diabłów, okaże się, że życie w XIV wieku naprawdę było pełne przygód. A smok? Bez obaw, on też się pojawi!
Pan Wołodyjowski / Henryk Sienkiewicz (duży format 1995)
Tytuł: Pan Wołodyjowski
Autor: Henryk Sienkiewicz
Opracowanie graficzne Marek Szyszko
Adres wydawniczy: Kraków : Elipsa, 1995
365, [2] stron + tablice
Format: 28,5/20 cm
ISBN: 8385152210
Masa: 1095 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, zawiera kolorowe ilustracje na tablicach, nie ma uszkodzeń ani śladów użytkowania.
Data wystawienia: 16.09.2024
Ald.
Lista Schindlera / Thomas Keneally
Tytuł: Lista Schindlera
Autor: Thomas Keneally
Przekład: Tadeusz Satnek
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Prószyński i S-ka, 1994
443, [4] stron
Format: 14/20,5 cm
ISBN: 8385661247
Masa: 490 g
Data wystawienia: 10.09.2024 r.
Książka ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach i naddarta na grzbiecie.
mar
Dni chwały : Opowieść słowiańska / Bolesław Mrówczyński
Tytuł: Dni chwały : Opowieść słowiańska
Autor: Bolesław Mrówczyński
Ilustracje: Antoni Boratyński
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1968
343, [4] strony
Format: 14,5/20,5 cm
Nakład: 20 302 egzemplarzy
Masa: 380 g
Data wystawienia: 09.09.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest odklejona od grzbietu książki, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Prawo mężczyzn : Powieść historyczna tom IV / Maurice Druon
Tytuł: Prawo mężczyzn : Powieść historyczna tom IV
Autor: Maurice Druon
Przekład: Anna Jędrychowska
Wydanie: II
Adres Wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1977
258, [4] strony
Format: 13/19,5 cm
Nakład: 50 283 egzemplarzy
Masa: 270 g
Data wystawienia: 28.08.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest sklejoną taśma w dolnej części grzbietu, jest w tylnej części lekko odklejona od grzbietu, na stronie przedtytułowej jest podpis byłego właściciela.
mar
Lew i lilie : Powieść historyczna tom VI / Maurice Druon
Tytuł: Lew i lilie : Powieść historyczna tom VI
Autor: Maurice Druon
Przekład: Anna Jędrychowska
Wydanie: II
Adres Wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1977
162, [6] strony
Format: 12,5/20,5 cm
Nakład: 50 283 egzemplarzy
Masa: 290 g
Data wystawienia: 28.08.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest naddarta na grzbiecie, lekko odklejona od grzbietu, na stronie przedtytułowej jest podpis byłego właściciela.
mar
Czarne żagle czterdziestu mórz / Lew Kaltenbergh
Tytuł: Czarne żagle czterdziestu mórz
Autor: Lew Kaltenbergh
Wydanie: III
Adres Wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1986
333, [3] stron
Format: 14,5/20,5 cm
Nakład: 50 280 egzemplarzy
ISBN: 831107285X
Masa: 410 g
Data wystawienia: 22.08.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Polski jeździec / Władysław Grzędzielski
Tytuł: Polski jeździec
Autor: Władysław Grzędzielski
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1988
576, [2] stron
Format: 14,5/20,5 cm
Nakład: 30 320 egzemplarzy
ISBN: 8307014824
Masa: 300 g
Data wystawienia: 22.08.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Statek fenicki : Powieść historyczna / W. Jan
Tytuł: Statek fenicki : Powieść historyczna
Autor: W. Jan
Przekład: Marta Malicka
Wydanie: II
Adres Wydawniczy: Gdynia : Wydawnictwo „PRASA WOJSKOWA”, 1950
169, [1] storn
Format: 15/20 cm
Nakład: 15 000 egzemplarzy
Masa: 230 g
Data wystawienia: 08.08.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Bitwa o Paryż / Stanisław Strumph-Wojtkiewicz
Tytuł: Bitwa o Paryż
Autor: Stanisław Strumph-Wojtkiewicz
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1971
313, [1] stron
Format: 12,5/20 cm
Nakład: 10 324 egzemplarzy
Masa: 300 g
Data wystawienia: 30.07.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Kaduk, czyli wielka niemoc / Tadeusz Łopalewski
Tytuł: Kaduk, czyli wielka niemoc
Autor: Tadeusz Łopalewski
Wydanie: VI
Adres wydawniczy: Warszawa : Spółdzielnia Wydawnicza „Czytelnik”, 1981
546, [2] stron
Format: 11/18 cm
Nakład: 30 320 egzemplarzy
ISBN: 8307003156
Masa: 320 g
Data wystawienia: 16.07.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Czarny wilk : Tenggeri syn Czarnego Wilka / Kurt David
Tytuł: Czarny wilk : Tenggeri syn Czarnego Wilka
Autor: Kurt David
Z niemieckiego przełożyła Zofia Rybicka
Wydanie: III
Nakład: 60 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo Poznańskie, 1983
531, [4] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 83-210-0442-3
Książka jest w dobrym stanie, nieznacznie sfatygowana okładka.
Czerwone krzyże : Opowieść o korsarzu Janie Martenie / Janusz Meissner
Tytuł: Czerwone krzyże : Opowieść o korsarzu Janie Martenie
Autor: Janusz Meissner
Wydanie: VI
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo "Iskry", 1986
230, [2] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 8320708176
Nakład: 100 000 egzemplarzy
Masa: 252 g
Data wystawienia: 03.06.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną. Pożółkła okładka oraz kartki wewnątrz.
Asi
Dalej tylko ciemność / Sławomir Sierecki
Tytuł: Dalej tylko ciemność
Autor: Sławomir Sierecki
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Morskie, 1985
154, [1] stron
Format: 13/19,5 cm
Nakład: 40 000 egzemplarzy
ISBN: 8321582680
Masa: 170 g
Data wystawienia: 21.01.2017 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Świetna powieść historyczna, której akcja rozgrywa się w międzywojennym Gdańsku i Sopocie.
Dawno i jeszcze dawniej / Janina Broniewska
Tytuł: Dawno i jeszcze dawniej
Autor: Janina Broniewska
Ilustrował: Konstanty Sopoćko
Nakład: 50 290 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : "Czytelnik", 1975
126, [2] stron
Format: 15/19,5 cm
Masa: 205 g
Data wystawienia: 30.10.2014 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki, zawiera ilustracje w tekście.
Joa
Dywizjon 303 / Arkady Fiedler [1978] (1)
Tytuł: Dywizjon 303
Autor: Arkady Fiedler
Wydanie: XVIII
Nakład: 100 290 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo Poznańskie, 1978
94, [6] stron + tablice
Format: 15/21,5 cm
Masa: 210 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach.
Data wystawienia: 27.12.2018
Ald.
Perspektywy wychowawcze sztuki
Tytuł: Perspektywy wychowawcze sztuki
Autor: Irena Wojnar
Wydanie I
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Nasza Księgarnia", 1966
272, [8] stron
Format: 24,5 / 17,5 cm
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę oraz obwolutę, zawiera liczne ilustracje. Obwoluta jest lekko podniszczona i ma niewielką plamkę.
O Hannie Januszewskiej Halina Skrobiszewska
Tytuł: O Hannie Januszewskiej
Autor: Halina Skrobiszewska
Wydanie: I
Nakład: 10 200 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Nasza Księgarnia", 1987
165, [3] stron + 8 stron tablic
Format: 24 / 17 cm
ISBN: 83-10-09161-3
ISSN 0860-4223
Seria Teoria i Krytyka Literatury Dla Dzieci i Młodzieży 6
Książka jest w bardzo dobrym stanie, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
Ostatni błędni rycerze / Tadeusz Rojek
Tytuł: Ostatni błędni rycerze
Autor: Tadeusz Rojek
Wydanie: pierwsze
Nakład: 30 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 1985
125, [3] stron
Format: 24 / 17 cm
ISBN: 83-10-08810-8
Książka jest w bardzo dobrym stanie, zawiera liczne ilustracje.
Marsz, marsz Polonia : pieśni, z którymi szliśmy do niepodległości / Wacław Panek
Tytuł: Marsz, marsz Polonia : pieśni, z którymi szliśmy do niepodległości
Wybór i opracowanie Wacław Panek
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Nasza Księgarnia", 1988
strony nienumerowane
Format: 22/12
ISBN 83-10-09376-4
Masa: 120 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę, nie ma żadnych śladów użytkowania.
Data wystawienia: 27.08.2017
Ald.
O nową organizację procesu nauczania : problemowe nauczanie w zespołach
Tytuł: O nową organizację procesu nauczania : problemowe nauczanie w zespołach
Autor: J. Bartecki, E. Chabior
Wydanie: II
Nakład: 20 234 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy Nasza Księgarnia, 1963
390, [2] stron
Format: 20,5 / 14,5 cm
Książka jest w bardzo dobrym stanie, lekko sfatygowana okładka.
Omyłka Iry Goriaczewej / M. Kropaczewa 1953
Tytuł: Omyłka Iry Goriaczewej
Autor: M. Kropaczewa
Ilustrowała Janina Jasińska
Przełożyła Eugenia Toeplitzowa
Wydanie: I
Nakład: 10 160 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 1953
173, [2] strony
Format: 15/21 cm
Masa: 220 g
Książka jest w dobrym stanie, na stronie tytułowej pieczątka poprzedniego właściciela.
Data wystawienia: 05.03.2018
Ald.
Lodowy ogień (fragmenty książki) / Kai Meyer
Tytuł: Lodowy ogień - fragmenty książki
Autor: Kai Meyer
Przełożyła Anna Wziątek
Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 2009
14, [2] stron
Format: 10,5/14,5 cm
Książka jest w dobrym stanie.
Nowy mąż dla mamy / Christine Nostlinger
Tytuł: Nowy mąż dla mamy
Autor: Christine Nostlinger
Przełożyła Izabella Korsak
Wydanie: I
Nakład: 40 200 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : "Nasza Księgarnia", 1989
159, [1] stron
Format: 14x20cm
ISBN: 83-10-09411-6
Masa: 180 g
Książka jest w dobrym stanie, lekko sfatygowana okładka.
Niebo mniej tajemnicze / Sławomir Ruciński
Tytuł: Niebo mniej tajemnicze
Autor: Sławomir Ruciński
Wydanie: pierwsze
Nakład: 50 250 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 1983
139 [5] stron
Format: 17/11,5 cm
ISBN: 83-10-08202-9
Seria: Biblioteka Młodego Technika
Masa: 90 g
Książka jest w dobrym stanie, zawiera liczne czarno-białe ilustracje w tekście.
Mój przyjaciel słoń / Wojciech Żukrowski
Tytuł: Mój przyjaciel słoń
Autor: Wojciech Żukrowski
Wydanie: IV
Nakład: 50 234 egzemplarze
Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 1963
50, [2] stron
Format: 16,5 x 24 cm
Masa:103 g
Data wystawienia: 06.03.2015
Książka jest w dobrym stanie. Sfatygowana okładka (brak fragmentu tylnej okładki). Czarno-białe ilustracje w tekście.
6,45 zł
Cena regularna:
12,90 zł
Pięć przygód detektywa Konopki / Janusz Domagalik
Tytuł: Pięć przygód detektywa Konopki
Autor: Janusz Domagalik
Wydanie: trzecie
Adres wydawniczy: Warszawa : „Nasza Księgarnia”, 1988
172 [4] strony
Format: 25/17,5 cm
ISBN: 83-10-07566-9
Seria: Lektura Szkolna V
Masa: 290 g
Data wystawienia: 23.10.2015
Książka jest w dobrym stanie, okładka lekko sfatygowana (widoczne ślady zagięć). Zawiera czarno-białe ilustracje w tekście.
AM
6,45 zł
Cena regularna:
12,90 zł
Mary Poppins na ulicy Czereśniowej / Pamela L. Travers
Tytuł: Mary Poppins na ulicy Czereśniowej
Autor: Pamela L. Travers
Przekład: Krystyna Tarnowska, Andrzej Konarek
Ilustracje: Mary Shepard
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Nasza Księgarnia", 1987
77, [3] stron
Format: 13/20 cm
Nakład: 100 300 egzemplarzy
ISBN: 83-10-09023-4
Masa: 85 g
Data wystawienia: 18.08.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zakurzona, zabrudzona, zawiera ilustracje w tekście.
Asi
Opowiadania z trzeciego piętra / Jadwiga Jasny Mazurek
Tytuł: Opowiadania z trzeciego piętra
Autor: Jadwiga Jasny Mazurek
Ilustrował: Jerzy Rudzki
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Nasza Księgarnia", 1984
64, [3] strony
Format: 14,5/20,5 cm
Nakład: 20 300 egzemplarzy
ISBN: 83-10-08502-8
Masa: 110 g
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera czarno-białe ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 12.12.2018
Ald.
7,45 zł
Cena regularna:
14,90 zł
O radości / Stefan Garczyński
Tytuł: O radości
Autor: Stefan Garczyński
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 1983
268, [4] stron
ISBN: 83-10-08317-3
Nakład: 20 200 egzemplarzy
Masa: 220 g
Data wystawienia: 25.01.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Dawid z Sasunu : Epos Staroarmeński / Igor Sikirycki (oprac.)
Tytuł: Epos Staroarmeński
Autor: Dawid z Sasunu
Przełożył: Igor Sikirycki
Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 1967
143, [5] stron
Format: 18/24,5 cm
Nakład: 15 277 egzemplarzy
Masa: 570 g
Data wystawienia: 02.03.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście i na tablicach.
mar
Nie bójcie się robotów / Jan Barczyk
Tytuł: Nie bójcie się robotów
Autor: Jan Barczyk
Wydanie: I
Nakład: 40 250 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 1984
93, [3] strony
Format: 11 x 16 cm
ISBN: 83-10-08354-8
Seria: Biblioteka Młodego Technika
Masa: 68 g
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka. Czarno-białe zdjęcia w tekście.
Syl.
O naszym hymnie narodowym / Jan Stanisław Kopczewski
Tytuł: Pokój na poddaszu
Autor: Wanda Wasilewska
Wydanie: IX
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1966
93, [3] strony + tablice
Format: 15/21 cm
Nakład: 50 180 egzemplarzy
Masa: 120 g
Data wystawienia: 08.12.2023
Książka w dobrym stanie. Okładka nieco sfatygowana, z naderwanym grzbietem. Strony lekko pożółkłe. Poza tym brak śladów użytkowania.
Wik.
Mila Grom w Czarnych Górach / Natalie Jane Prior
Tytuł: Mila Grom w Czarnych Górach
Autor: Natalie Jane Prior
Przełożyła Hanna Baltyn
Ilustracje Jannine Dawson
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo "Nasza Księgarnia, 2006
126, [2] stron Część 2
Format: 12/19 cm
ISBN: 83-10-11173-8
Masa: 120 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 14.06.2016
Ald.
Mila Grom i smok z Jesionburga / Natalie Jane Prior
Tytuł: Mila Grom i smok z Jesionburga
Autor: Natalie Jane Prior
Przełożyła Hanna Baltyn
Ilustracje Jannine Dawson
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo "Nasza Księgarnia, 2006
130, [4] stron
Format: 12/19 cm
ISBN: 83-10-11136-3
Masa: 120 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 14.06.2016
Ald.
6,45 zł
Cena regularna:
12,90 zł
Natalia, siostra Anny / Kaja Natalia Sakowicz
Tytuł: Natalia siostra Anny
Autor: Kaja Natalia Sakowicz
Wydanie: I
Nakład: 10 250 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Nasza Księgarnia", 1989
198, [2] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 83-10-09352-7
Masa: 239 g
Data wystawienia: 24.03.2015 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
Joa
Pani Twardowska : Ballada / Adam Mickiewicz
Tytuł: Pani Twardowska : Ballada
Autor: Adam Mickiewicz
Ilustrował: Zbigniew Rychlicki
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Nasza Księgarnia", 1984
strony są nienumerowane
Format: 19/25 cm
ISBN: 8310086709
Nakład: 100 300 egzemplarzy
Masa: 150 g
Data wystawienia: 09.12.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Świetna, ilustrowana ballada dla dzieci.
Może spotkamy tygrysa / Halina Ogrodzińska
Tytuł: Może spotkamy tygrysa...
Autor: Halina Ogrodzińska
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Nasza Księgarnia", 1984
281, [3] stron + tablice
Format: 12/21,5 cm
ISBN: 8310082851
Nakład: 20 250 egzemplarzy
Masa: 350 g
Data wystawienia: 22.07.2017 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście i na tablicach.
mar
Opowieść o orle białym / Marek Ruszczyc
Tytuł: Opowieść o orle białym
Autor: Marek Ruszczyc
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Nasza Księgarnia", 1988
56, [3] stron
Format: 19,5/25,5 cm
ISBN: 8310077262
Nakład: 30 000 egzemplarzy
Masa: 180 g
Data wystawienia: 08.08.2017 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, jest trochę rozklejona, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
mar
Paryskie stypendium / Zofia Woźnicka
Tytuł: Paryskie stypendium
Autor: Zofia Woźnicka
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 1979
222, [2] stron
Format: 17/24,5 cm
ISBN: 8310074794
Masa: 300 g
Data wystawienia: 15.08.2017 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
mar
Niebo nad Norfolkiem / Jan Mark
Tytuł: Niebo nad Norfolkiem
Autor: Jan Mark
Przełożyła: Monika Dutkowska
Wydanie: I
Nakład: 20 300 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Nasza Księgarnia", 1982
161, [3] stron
Format: 12,5/19,5 cm
Masa: 152 g
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
Data wystawienia: 27.12.2017
Ald.
Miedziana lampa : baśnie i opowieści o śląskim skarbniku / Kornelia Dobkiewiczowa
Tytuł: Miedziana lampa : baśnie i opowieści o śląskim skarbniku
Autor: Kornelia Dobkiewiczowa
Ilustrował: Antoni Boratyński
Wydanie: V
Nakład: 40 200 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 1986
156, [3] stron
Format: 17/24,5/2 cm
Seria: Kolekcja Jubileuszowa
Masa: 391 g
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma twardą oprawę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, trochę podarta na grzbiecie, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 17.03.2026
an
8,00 zł
Cena regularna:
16,00 zł
O księciu Gotfrydzie rycerzu gwiazdy wigilijnej / Halina Górska
Tytuł: O księciu Gotfrydzie rycerzu gwiazdy wigilijnej
Autor: Halina Górska
Ilustrował: Michał Bylina
Wydanie: IV
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Nasza Księgarnia", 1978
124, [4] stron
Format: 16,5/22 cm
Nakład: 50 277 egzemplarzy
Masa: 380 g
Data wystawienia: 03.03.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, jest trochę rozklejona na grzbiecie.
mar
7,45 zł
Cena regularna:
14,90 zł
Mówią wieki magazyn historyków nr 9 1983 / Praca zbiorowa
Tytuł: Mówią wieki magazyn historyków nr 9/1983
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Nasza Księgarnia", 1983
39, [1] stron
Format: 20,5/28,5 cm
Nakład: 44 150 egzemplarzy
Masa: 130 g
Data wystawienia: 06.03.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Mówią wieki magazyn historyków nr 1/1987 / Praca zbiorowa
Tytuł: Mówią wieki magazyn historyków nr 1/1987
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Nasza Księgarnia", 1987
40, [1] stron
Format: 20,5/28,5 cm
Nakład: 45 150 egzemplarzy
ISSN: 0580-0943
Masa: 110 g
Data wystawienia: 06.03.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Mówią wieki magazyn historyków 4/1984 / Praca zbiorowa
Tytuł: Mówią wieki magazyn historyków 4/1984
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Nasza Księgarnia", 1984
39, [1] stron
Format: 20,5/28,5 cm
Nakład: 45150 egzemplarzy
Masa: 150 g
Data wystawienia: 07.03.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Mówią wieki magazyn historyków nr 3 : 1984 / Praca zbiorowa
Tytuł: Mówią wieki magazyn historyków 3/1984
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Nasza Księgarnia", 1984
39, [1] stron
Format: 20,5/28,5 cm
Nakład: 45150 egzemplarzy
Masa: 140 g
Data wystawienia: 07.03.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Mówią wieki magazyn historyków 5 : 1984 / Praca zbiorowa
Tytuł: Mówią wieki magazyn historyków 5/1984
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Nasza Księgarnia", 1984
39, [1] stron
Format: 20,5/28,5 cm
Nakład: 45150 egzemplarzy
Masa: 140 g
Data wystawienia: 07.03.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Czyste serca / Maria Dąbrowska
Tytuł: Czyste serca
Autor: Maria Dąbrowska
Wydanie: III
Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 1982
88, [3] stron
Format: 17/22 cm
ISBN: 8310082320
Nakład: 50 300 egzemplarzy
Masa: 240 g
Data wystawienia: 23.05.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
mar
Mia i tango argentyńskie / Paola Zannoner
Tytuł: Mia i tango argentyńskie
Autor: Paola Zannoner
Przełożyła: Małgorzata Mastrangelo
Ilustrowała: Vittoria Facchini
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 2005
77, [3] stron
Format: 13,5/21 cm
ISBN: 8310110626
Masa: 200 g
Data wystawienia: 07.06.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
mar
8,45 zł
Cena regularna:
16,90 zł
Niebezpieczne przejście / Stefan Kot
Tytuł: Niebezpieczne przejście
Autor: Stefan Kot
Ilustrował: Jerzy Kowalski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Nasza Księgarnia", 1983
58, [2] stron
Format: 12,5/16,5 cm
ISBN: 8310084374
Nakład: 20 300 egzemplarzy
Masa: 80 g
Data wystawienia: 03.08.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Rejs >>Nord III<< / Andrzej Urbańczyk
Tytuł: Rejs >>Nord III<<
Autor: Andrzej Urbańczyk
Wydanie: I
Nakład: 50 250 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 1982
91, [4] stron
Format: 11 x 16 cm
ISBN: 83-10-08076-X
Seria: Biblioteka Młodego Technika
Masa: 69 g
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka. Czarno-białe zdjęcia w tekście.
Opowieści z zaczarowanego lasu / Nathaniel Hawthorne
Tytuł: Opowieści z zaczarowanego lasu
Autor: Nathaniel Hawthorne
Tłumaczyli: Krystyna Tarnowska, Andrzej Konarek
Ilustracje: Jerzy Srokowski
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 1980
301, [3] strony
Format: 16,5/22 cm
ISBN: 8310077971
Nakład: 50 300 egzemplarzy
Masa: 666 g
Data wystawienia: 29.04.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma twardą oprawę nieznacznie sfatygowaną, zawiera kolorowe ilustracje w tekście.
Asi
Opowieści z Avonlea / Lucy Maud Montgomery
Tytuł: Opowieści z Avonlea
Autor: Lucy Maud Montgomery
Przełożyła: Ewa Fiszer
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 1991
158, [2] stron
Format: 14,5/20 cm
ISBN: 831009597X
Masa: 190 g
Data wystawienia: 17.07.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną,
an
Mówią wieki : Magazyn historyczny 11:1988 / Praca zbiorowa
Tytuł: Mówią wieki : Magazyn historyczny 11/1988
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy Nasza Księgarnia, 1988
48 stron
Format: 20,5/28,5 cm
ISSN: 0580-0943
Masa: 180 g
Data wystawienia: 16.01.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
O naszym hymnie narodowym / Jan Stanisław Kopczewski (grzbiet oprawy sklejony taśmą)
Tytuł: O naszym hymnie narodowym
Autor: Jan Stanisław Kopczewski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Nasza Księgarnia", 1982
136, [4] strony
Format: 19,5/25 cm
ISBN: 8310079796
Nakład: 40 300 egzemplarzy
Masa: 390 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, lekko zabrudzoną, grzbiet oprawy sklejony taśmą klejącą, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 28.01.2019
Ald.
Mały słonik Kuba / Mira Lobe
Tytuł: Mały słonik Kuba
Autor: Mira Lobe
Przełożyła: Maria Kurecka
Ilustrowała: Julita Karwowska
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 1970
46, [2] stron
Format: 22/19,5 cm
Nakład: 30 277 egzemplarzy
Masa: 340 g
Data wystawienia: 14.05.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, jest trochę rozklejona, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
mar
7,45 zł
Cena regularna:
14,90 zł
Most do Terabithii / Katherine Paterson
Tytuł: Most do Terabithii
Autor: Katherine Paterson
Przełożyła: Alicja Skarbińska
Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 1999
110, [2] stron
Format: 20,5/14,5 cm
ISBN: 8310104979
Masa: 140 g
Data wystawienia: 08.06.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
mar
O lwach lokomotywie i małpce / Stanisław Grabowski
Tytuł: O lwach lokomotywie i małpce
Autor: Stanisław Grabowski
Ilustrowała: Krystyna Michałowska
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 1982
strony są nienumerowane
Format: 26/19,5 cm
ISBN: 8310079850
Masa: 270 g
Data wystawienia: 04.09.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
mar
Opowieści o rzeczach powszednich / Władysław Kopaliński
Tytuł: Opowieści o rzeczach powszednich
Autor: Władysław Kopaliński
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia , 1987
247, [2] stron
Format: 23,5/21 cm
Nakład: 50 250 egzemplarzy
ISBN: 8310088051
Masa: 750 g
Data wystawienia: 14.04.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zwłaszcza na końcach grzbietu, zawiera ilustracje w tekście.
Asi
O panu Baltazarze i zgubionej podkowie / Hanna Łochocka
Tytuł: O panu Baltazarze i zgubionej podkowie
Autor: Hanna Łochocka
Ilustrowała: Wiesława Studencka-Grosset
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 1984
strony są nienumerowane
Format: 19,5/25,5 cm
Nakład: 30 000 egzemplarzy
ISBN: 8310084773
Masa: 160 g
Data wystawienia: 18.04.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
mar
Nocne szlaki / Cezary Chlebowski
Tytuł: Nocne szlaki
Autor: Cezary Chlebowski
Wydanie: IV
Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 1983
217, [3] stron
Format: 12,5/20 cm
Nakład: 30 000 egzemplarzy
ISBN: 8310088123
Masa: 230 g
Data wystawienia: 21.04.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną.
mar
O krasnoludkach i o sierotce Marysi / Maria Konopnicka
Tytuł: O krasnoludkach i o sierotce Marysi
Autor: Maria Konopnicka
Opracowała: Jolanta Sztuczyńska
Ilustrował: Mirosław Tokarczyk
Wydanie: I
Adres wydawniczy : Warszawa : Nasza Księgarnia, 1997
98, [6] stron
Format: 20/26,5 cm
ISBN: 8310101791
Masa: 590 g
Data wystawienia: 08.09.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, na kilku stronach są notaki byłego właściciela (na dwóch).
mar
Krzyżacy / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Krzyżacy
Autor: Henryk Sienkiewicz
Adres wydawniczy: Poznań : idem, 1997
682, [6] strony
Format: 18 / 11,5 cm
ISBN: 83-903382-3-8
Seria: Klasyka w Kieszeni
Książka jest w bardzo dobrym stanie, nieznacznie sfatygowana okładka, niewielkie przybrudzenia na dolnej stronie bloku książki.
Krzyżacy Tomy I-II / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Krzyżacy t. 1,2
Autor: Henryk Sienkiewicz
Adres wydawniczy: Białystok : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1991
311, [1] stron część 1
357, [2] stron część 2
Format: 15/21 cm
ISBN: 8303034189
Masa: 690 g
Data wystawienia: 28.07.2020 r.
Książki są w bardzo dobrym, jak na książki używane, stanie, mają okładki nieznacznie sfatygowane.
mar
Ludzie bezdomni / Stefan Żeromski (podniszczona)
Tytuł: Ludzie bezdomni
Autor: Stefan Żeromski
Wydanie: XXIV
Nakład: 50 290 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1976
397, [3] stron
Format: 12,5 x 19,5 cm
Masa: 348 g
Data wystawienia: 20.05.2025r.
Książka jest w dostatecznym stanie, podniszczona. Miała kontakt z wodą, pofalowane wszystkie strony łącznie z okładką.
Asi
Ludzie bezdomni / Stefan Żeromski (1973)
Tytuł: Ludzie bezdomni
Autor: Stefan Żeromski
Nakład: 20 155 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : "Czytelnik", 1973
417, [3] stron
Format: 13,5/21 cm
Seria: Powieści
Masa: 427 g
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma twardą oprawę, nieznacznie sfatygowaną, płótno lekko zabrudzone.
Data wystawienia: 21.09.2017
Ald.
Ludzie bezdomni / Stefan Żeromski (1984)
Tytuł: Ludzie bezdomni
Autor: Stefan Żeromski
Wydanie: XXVIII
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1984
355, [3] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 8307010888
Nakład: 150 320 egzemplarzy
Masa: 390 g
Data wystawienia: 27.08.2021 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Magnat / Maria Rodziewiczówna
Tytuł: Magnat
Autor: Maria Rodziewiczówna
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa "Alfa", 1989
189, [3] stron
Format: 14,5/20 cm
ISBN: 83-7001-309-0
Seria Sensacja! Romans! Przygoda!
Masa: 209 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana, trochę przetarta na krawędziach.
Data wystawienia: 08.03.2016
Ald.
Marta / Eliza Orzeszkowa (1979)
Tytuł: Marta
Autor: Eliza Orzeszkowa
Wydanie: XIII
Nakład: 100 272 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Lublin : Wydawnictwo Lubelskie, 1979
222, [2] strony
Format: 19,5 / 12 cm
ISBN: 83-222-0005-6
Książka jest w dobrym stanie, okładka lekko sfatygowana.
Data wystawienia: 30.08.2021
Ald.
Marysieńka Sobieska / Tadeusz Żeleński (Boy)
Tytuł: Marysieńka Sobieska
Autor: Tadeusz Żeleński (Boy)
Wydanie: VII
Nakład: 70 150 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1974
381 [3] stron
Format: 19/11,5 cm
Seria: Seria Kieszonkowa PIW
Masa: 240 g
Data wystawienia: 21.11.2023
Książka jest w dobrym stanie. Okładka delikatnie sfatygowana, strony lekko pożółkłe. Poza tym brak śladów użytkowania.
Wik.
Mesalina / Leo Belmont
Tytuł: Mesalina
Autor: Leo Belmont
Nakład: 20 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Katowice : "Książnica", 1991
307, [1] stron
Format: 15/21 cm
ISBN: 83-7025-026-2
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną oprawę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną.
Między ustami a brzegiem pucharu / Maria Rodziewiczówna
Tytuł: Między ustami a brzegiem pucharu
Autor: Maria Rodziewiczówna
Wydanie: trzecie
Nakład: 100 290 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1974
257, [4] stron
Format: 12,5 x 20 cm
Masa: 217 g
Data wystawienia: 14.07.2025r.
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka, przybrudzona, przykurzona. Pożółkłe kartki w środku.
Asi
Między ustami a brzegiem pucharu / Maria Rodziewiczówna
Tytuł: Między ustami a brzegiem pucharu
Autor: Maria Rodziewiczówna
Wydanie: IV
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1987
172, [2] stron
Format: 15/20,5 cm
ISBN: 83-205-3801-5
Nakład: 500 310 egzemplarzy
Masa: 220 g
Data wystawienia: 02.01.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
Miłosny atlas anatomiczny / Michał Chromański
Tytuł: Miłosny atlas anatomiczny
Autor: Michał Chromański
Wydanie: pierwsze
Nakład: 20 270 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo poznańskie, 1974
348 [4] stron
Format: 21/13,5 cm
Książka jest w dobrym stanie, ma sfatygowaną obwolutę.
Data wystawienia: 16.08.2018
Ald.
Miłość samuraja / Wacław Sieroszewski
Tytuł: Miłość samuraja
Autor: Wacław Sieroszewski
Wydanie: II
Nakład: 40 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1990
139, [4] stron
Format: 14,5/20 cm
ISBN: 83-205-4336-3
Masa: 158 g
Data wystawienia: 28.04.2015 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, kilka pierwszych stron ma zacieki.
"Miłość Samuraja" to powieść osnuta na tle legendy japońskiej z XVIII wieku - czasów rycerskiej Japonii.
Joa
Mistrz Twardowski : powieść z podań gminnych Tom I Zeszyt 1 / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Mistrz Twardowski : powieść z podań gminnych Tom I Zeszyt 1
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Wydanie: I
Nakład: 250 330 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1985
41, [5] stron
Format: 14,5/21,5 cm
ISBN: 83-205-3706-1
Masa: 69 g
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście,poza tym żadnych śladów użytkowania.
Data wystawienia: 28.04.2019
Ald.
Moralność Pani Dulskiej / Gabriela Zapolska
Tytuł: Moralność Pani Dulskiej
Autor: Gabriela Zapolska
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo MEA, 2000
286, [3] stron
Format: 13,5/20,5 cm
Seria: Perły Literatury
ISBN: 83-913040-6-X
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną oprawę.
Na wsi wesele / Maria Dąbrowska
Tytuł: Na wsi wesele
Autor: Maria Dąbrowska
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa :"Czytelnik", 1980
68 stron
ISBN: 83-07-00246-X
Nakład: 150 290 egzemplarzy
Seria: Biblioteka Lektur Szkolnych
Masa: 110 g
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, na kilku ostatnich stronach są podkreślenia długopisem, na pierwszej stronie jest podpis byłego właściciela.
Data wystawienia: 09.10.2018
Ald.
Najdalsza droga, Łucja z Pokucic, Tryumf Dionizego / Maria Dąbrowska
Tytuł: Najdalsza droga, Łucja z Pokucic, Tryumf Dionizego
Autor: Maria Dąbrowska
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1968
Wydanie pierwsze masowe
95, [1] stron
Format: 10,5 / 14,3 cm
Masa: 47 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka jest sfatygowana, pozaginana. W środku książka jest w dobrym stanie, strony są pozaginane i przybrudzone.
Data wystawienia: 14.11.2025
an
Namioty wezyra / Walery Przyborowski
Tytuł: Namioty wezyra
Autor: Walery Przyborowski
Wydanie: II
Nakład: 150 310 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1983
182, [4] strony
Format: 11/17,5 cm
ISBN: 83-205-3523-9
Masa: 130 g
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka.
Data wystawienia: 18.03.2019
Ald.
Nasza szkapa : Urbanowa : Dym : Lektury szkolne / Maria Konopnicka
Tytuł: Nasza szkapa : Urbanowa : Dym : Lektury szkolne
Autor: Maria Konopnicka
Adres wydawniczy: Bydgoszcz :"Arcanum", brak roku wydania
48 stron
Format: 14,5/20,5 cm
Nakład: 40 126 egzemplarzy
Masa: 80 g
Data wystawienia: 14.11.2015 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zakurzona.
mar
Nasza szkapa / Maria Konopnicka (1982)
Tytuł: Nasza szkapa
Autor: Maria Konopnicka
Wydanie: V
Nakład: 250 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo Poznańskie, 1982
30, [2] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 83-210-0364-8
Masa: 35 g
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
Data wystawienia: 08.10.2018
Ald.
Noce i dnie Tomy I-II / Maria Dąbrowska (1978)
Tytuł: Noce i dnie Tomy 1-2
Autor: Maria Dąbrowska
Wydanie: XXI
Nakład: 100 290 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1978
277, [1]; 274, [1] stron
Format: 19,5/12 cm
Masa: 1400 g
Książki są w bardzo dobrym stanie, mają okładki nieznacznie sfatygowane, poza tym żadnych śladów użytkowania. Niektóre strony są lekko zabrudzone, popisane, posiadają ślad po rozlanym napoju.
Data wystawienia: 17.06.2020
Ald.
Nowele i opowiadania Tom I i II / Andrzej Strug
Tytuł: Nowele i opowiadania Tom I i II
Autor: Andrzej Strug
Wstęp i komentarz Jerzego Rzymowskiego
Wydanie: I
Nakład: 20 320 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik,1987
553,[3] strony; 479,[2] stron
Format: 20 /13 cm
ISBN: 83-07-01284-8, 83-07-01285-6
Oba tomy są w bardzo dobrym stanie, mają twarde oprawy. Na stronie przedtytułowej tomu I jest odręczna dedykacja - książka była nagrodą w szkolnym konkursie.
Nowele wybrane [zawiera: Dym, Urbanowa, Nasza szkapa, Mendel Gdański, Miłosierdzie gminy] / Maria Konopnicka
Tytuł: Nowele wybrane
Autor: Maria Konopnicka
Nakład: 150 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : CZS - Wydawnictwo Spółdzielcze, 1985
106, [2] stron
Format:14,5/20,5 cm
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka.
Nowele wybrane / Bolesław Prus
Tytuł: Nowele wybrane
Autor: Bolesław Prus
Wydanie: III
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1982
257, [3] stron
Format: 15/20,5 cm
Nakład: 170 300 egzemplarzy
ISBN: 8306006380
Masa: 278 g
Data wystawienia: 18.08.2022
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
Maja
Nowele wybrane / Henryk Sienkiewicz (1971)
Tytuł: Nowele wybrane
Autor: Henryk Sienkiewicz
Wydanie: XVIII
Nakład: 50 000+150 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1971
335, [1] stron
Format: 18/11 cm
Seria: Biblioteka Klasyki Polskiej i Obcej
Masa: 218 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka lekko sfatygowana grzbiet poprzecierany.
Data wystawienia: 05.08.2025r.
Asi
Nowele wybrane / Henryk Sienkiewicz 1950
Tytuł: Nowele wybrane
Autor: Henryk Sienkiewicz
Nakład: 90 350 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1950
255 stron
Format: 15,5/22 cm
Masa: 479 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, nieznacznie sfatygowaną, na stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela, na ostatniej kartce są ślady po ołówku.
Data wystawienia: 16.09.2018
Ald.
O bohaterskim Koniu i walącym się domie / Jan Kasprowicz
Tytuł: O bohaterskim Koniu i walącym się domie
Autor: Jan Kasprowicz
Wstęp: Jan Józef Lipski
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1960
Wydanie pierwsze
158 [1] stron
Format: 12,2 / 17 cm
Masa: 160 g
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę lekko sfatygowaną, przybrudzoną. W środku książka jest w dobrym stanie, niektóre strony są lekko przybrudzone.
Data wystawienia: 14.09.2021
Zos.
O żołnierzu tułaczu / Stefan Żeromski (1985)
Tytuł: O żołnierzu tułaczu
Autor: Stanisław Żeromski
Wydanie: I
Nakład: 100 320 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1985
76, [1] stron
Format: 13x20 cm
ISBN: 83-07-01494-8
Masa: 80 g
Książka jest w dobrym stanie, ma nieznacznie sfatygowaną okładkę.
Data wystawienia: 15.08.2018
Ald.
O żołnierzu tułaczu : Zmierzch / Stefan Żeromski
Tytuł: O żołnierzu tułaczu : Zmierzch
Autor: Stefan Żeromski
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1962
72 strony
Format: 13/20 cm
Nakład: 30 120 egzemplarzy
Masa: 100 g
Data wystawienia: 10.09.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest naddarta na grzbiecie, na stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela.
mar
Obrazy na szkle : nowele / Feliks Gwiżdż
Tytuł: Obrazy na szkle : nowele
Autor: Feliks Gwiżdż
Adres wydawniczy: Poznań: Księgarnia św. Wojciecha, 1926
185, [1] stron
Format: 13,5/19,5 cm
Masa: 193 g
Książka jest w dobrym stanie, brak tylnej okładki oraz fragmentów grzbietu, pieczątka na okładce, papier pożółkły.
Data wystawienia: 03.07.2019
Jus.
Obseditaj de dio / Zofia Kossak
Tytuł: Obseditaj de dio
Autor: Zofia Kossak
El la pola tradukis kaj enkondukon verkis Kazimierz Szczurek
Adres wydawniczy: Cieszyn : Towarzystwo im. Zofii Kossak, 1989
31, [1] stron
Format: 12 x 16 cm
Masa: 24 g
Data wystawienia: 11.10.2015
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka.
Syl.
Ogniem i mieczem Tom 1 / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Ogniem i mieczem Tom 1
Autor: Henryk Sienkiewicz
Ilustrował Stanisław Rozwadowski
Adres wydawniczy: Warszawa : Świat Książki, 1995
476, [1] stron
Format: 20,5/13 cm
ISBN: 83-7129-163-9
Masa: 546 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę z obwolutą, lekko przybrudzony blok książki, nie ma żadnych śladów użytkowania.
Data wystawienia: 02.10.2019
Ald.
Olimpijczyk : opowiadanie historyczne z czasów Peryklesa / Maria Konopnicka podług Oskara Hoeckera
Tytuł: Olimpijczyk : opowiadanie historyczne z czasów Peryklesa
Autor: Maria Konopnicka podług Oskara Hoeckera
Wydanie: IV
Nakład: 10 300 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1950
260, [3] stron
Format: 14,5/20/2,5 cm
Masa: 336 g
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, przybrudzoną, zawiera ilustracje w tekście, na pierwszej kartce jest dedykacja dla byłego właściciela.Lekko pożółkły papier wewnątrz.
Data wystawienia: 15.11.2025r.
Asi
Opowiadania i nowele / Stefan Żeromski, Eliza Orzeszkowa
Tytuł: Opowiadania i nowele : Lektury Wszech Czasów
Autor: Stefan Żeromski, Eliza Orzeszkowa
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Orkla Press Polska, 2006
150, [2] stron
Format: 13,5/20,5 cm
ISBN: 8360322317
Masa: 170 g
Data wystawienia: 16.02.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Orso. Sachem / Henryk Sienkiewicz (1984)
Tytuł: Orso. Sachem
Autor: Henryk Sienkiewicz
Nakład: 600 000 egzmplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1984
29, [2] stron
Format: 14,5/20,5/1 cm
ISBN: 83-03-00785-8
Masa: 105 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana, poza tym żadnych śladów użytkowania.
Data wystawienia: 12.03.2026
an
Pamiętnik Mroczka / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Pamiętnik Mroczka
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1984
149, [3] stron + tablice
Format: 14,3/20,2 cm
ISBN: 8320535301
Masa: 193 g
Książka jest w dobrym stanie. Zawiera liczne czarno-białe ilustracje na tablicach. Na stronie przedtytułowej i tytułowej posiada pieczątki poprzedniej właścicielki.
Data wystawienia: 10.05.2021
Zos.
Pamiętniki : Wybór / Jan Chryzostom Pasek
Tytuł: Pamiętniki : Wybór
Autor: Jan Chryzostom Pasek
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Wrocław Siedmioróg, 2001
126, [2] stron
Format: 14,5 x 20,5 cm
ISBN: 83-88944-53-3
Masa: 144 g
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka.
Syl.
Pan Wołodyjowski / Henryk Sienkiewicz (1960)
Tytuł: Pan Wołodyjowski
Autor: Henryk Sienkiewicz
Nakład: 20 253 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1960
710, [1] stron
Format: 13,5/20 cm
Masa: 638 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, nieznacznie sfatygowaną.
Data wystawienia: 04.06.2018
Ald.
Pani Walewska : powieść historyczna z epoki napoleońskiej Tom II / Wacław Gąsiorowski
Tytuł: Pani Walewska : powieść historyczna z epoki napoleońskiej Tom II
Autor: Wacław Gąsiorowski
Wydanie trzecie
Adres wydawniczy: Lublin : Nakład i druk M. Kossakowska, 1925
368 stron
Format: 19/14 cm
Masa: 454 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą płócienną oprawę. Narożniki oprawy są przetarte, początkowe strony mają naddarte krawędzie, papier z przebarwieniami, na kilku stronach nieaktualne pieczątki.
Data wystawienia: 04.09.2018
Ald.
Pasje Błędomierskie / Jarosław Iwaszkiewicz
Tytuł: Pasje Błędomierskie
Autor: Jarosław Iwaszkiewicz
Nakład: 20 290 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1976
260 [3] strony
Format: 20,5/13 cm
Masa: 306 g
Data wystawienia: 13.08.2025r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną. Na stronie tytułowej widnieje pieczątka byłego właściciela (księgozbiór prywatny). Wewnątrz bez zastrzeżeń.
Asi
Pawie pióra / Leon Kruczkowski
Tytuł: Pawie pióra
Autor: Leon Kruczkowski
Wydanie: VIII
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowe, 1955
258, [1] strony
Format: 16/21 cm
Nakład: 50 000 egzemplarzy
Masa: 290 g
Data wystawienia: 06.05.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, naddarta i trochę zakurzona, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Paziowie króla Zygmunta / Antonina Domańska
Tytuł: Paziowie króla Zygmunta
Autor: Antonina Domańska
Wydanie: VII
Nakład: 200 290 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1978
215, [5] stron
Format: 14 / 20 cm
Książka jest w bardzo dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana.
Placówka / Bolesław Prus
Tytuł: Placówka
Autor: Bolesław Prus
Nakład: 75 153 egzemplarze
Adres wydawniczy: Warszawa : państwowy Instytut Wydawniczy, 1953
271, [1] stron
Format: 20,5/14,5 cm
Masa: 380 g
Książka jest w dobrym stanie, nieznacznie naddarte krawędzie okładki, na stronie przedtytułowej niewielki podpis.
Data wystawienia: 05.06.2022
Ald.
Jest koniec XIX wieku, zwyczajna polska wieś, zwykli jej mieszkańcy. Bohaterem jest Józef Ślimak i jego rodzina. Pracują z oddaniem na swej ziemi, nie mieszają się do polityki, licząc na to, że otrzymają pola odebrane uczestnikom powstania styczniowego. Ale wieś to nie tylko chłopi, to także dwór i jego mieszkańcy. Zajęci sobą, gardzący pracą na wsi, gotowi są oddać ziemię za grosze, byle tylko móc przenieść się do miasta. I nagle nadarza się ku temu okazja. We wsi zjawiają się niemieccy kolonizatorzy. Cieszy się dwór, martwią się chłopi. Spokojne życie Ślimaka zostaje zakłócone. Początkowo Józef korzysta na współpracy z Niemcami. Sprzedaje pożywienie taniej niż Żyd i zyskuje. Wzbudza tym zazdrość sąsiadów. Zaczyna wrzeć.
Harner pragnie na polu Ślimaka zbudować młyn. Chce odkupić jego ziemię. Proponuje, namawia, podwyższa cenę, w końcu szantażuje. Ślimak odpowiada krótko: ?ni?. On nie przyjmuje do wiadomości żadnych argumentów ? po prostu ojcowizny się nie sprzedaje.
Nie bardzo wie, kto może mu pomóc. Księdza nudzą sprawy chłopów. Zbyt dobrze czuje się wśród bogatych. Lubi dobrze zjeść, wypić, pograć w karty. Za bardzo oddalił się od problemów wsi. Ale gdy kolejne nieszczęścia spadają na rodzinę Ślimaka, proboszcz jakby ?budzi się z letargu?. Wszystkie tragedie zawinione są przez Niemców, to oni sprowadzili całe to zło w obejście gospodarza: tonie Stasiek, umiera żona ? Jagna, zamarza Owczarz z dwuletnią córeczką obłąkanej Zośki. Zośka z zemsty, używając podstępu, podpala zabudowanego Ślimaka.
Ślimak w obliczu nieszczęścia jest sam. Nikt nie spieszy mu z pomocą. Ludzie nie mogą zapomnieć o jego handlu z Niemcami. Żyd buntuje chłopów, on też chciał kupić kawałek Ślimakowej ziemi. Marzył o budowie domu dla swej rodziny. Na domiar złego Jędrek, starszy syn Ślimaka, idzie do więzienia za pobicie Niemca. W spalonym domu został sam Józef.
I w tym momencie pojawia się ksiądz. Godzi mieszkańców wsi, doprowadza do ożenku Ślimaka z zamożną wdową, siostrą Grzyba. Niemcy opuszczają wieś.
Placówka / Bolesław Prus (1983)
Tytuł: Placówka
Autor: Bolesław Prus
Wydanie: XIX
Nakład: 100 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Łódź : Wydawnictwo Łódzkie, 1983
255, [1] stron
Format: 14,5/20 cm
ISBN: 83-218-0326-1
Seria: Biblioteka Lektur Szkolnych
Masa: 269 g
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
Data wystawienia: 08.07.2019
Ald.
Placówka / Bolesław Prus (była nagroda szkolna)
Tytuł: Placówka
Autor: Bolesław Prus
Wydanie: XIII
Nakład: 100 100 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1965
338, [2] strony
Format: 13/20 cm
Masa: 320 g
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną (ślady zagięć), na przedniej okładce popis byłej właścicielki długopisem, na stronie redakcyjnej dedykacja i pieczątka (książka była nagrodą szkolną), poza tym brak śladów użytkowania.
Data wystawienia: 05.06.2022
Ald.
Placówka / Bolesław Prus [1986]
Tytuł: Placówka
Autor: Bolesław Prus
Wydanie: XX
Nakład: 100 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Łódź : Wydawnictwo Łódzkie, 1986
255, [1] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 83-218-0480-3
Masa: 300 g
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, poza tym żadnych śladów użytkowania.
Data wystawienia: 05.06.2022
Ald.
Placówka / Bolesław Prus [Biblioteka Narodowa Seria I Nr 251] BN
Tytuł: Placówka
Autor: Bolesław Prus
Opracowanie: Tadeusz Żabski
Nakład: 300 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich, 1987
295, [3] strony
Format: 12/17 cm
ISBN: 8304017083
Masa: 290 g
Seria: Biblioteka Narodowa Nr 251, Seria I
Książka jest w dobrym stanie, żadnych śladów użytkowania.
Data wystawienia: 05.06.2022
Ald.
Podrzucona książka / Ksawery Pruszyński
Tytuł: Podrzucona książka
Autor: Ksawery Pruszyński
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1978
65, [3] stron
Format: 11/18 cm
Nakład: 40 283 egzemplarzy
Seria: Polskie opowiadania współczesne
Masa: 80 g
Data wystawienia: 27.03.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Popioły : powieść z końca XVIII i początku XIX wieku Tomy I-III / Stefan Żeromski
Tytuł: Popioły : powieść z końca XVIII i początku XIX wieku Tomy I-III
Autor: Stefan Żeromski
Nakład: 50 101 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Spółdzielnia Wydawnicza " Czytelnik", 1954
297, [3]; 305, [3]; 299, [3] strony
Format: 13/20 cm
Masa: 672 g
Książki są w dobrym stanie. Sfatygowane okładki. Naddarcie tylnej okładki jednego z tomów.
Data wystawienia: 07.08.2018
Ald.
Popioły. Powieść z końca XVIII i początku XIX wieku, tomy I, II, III / Stefan Żeromski
Tytuł: Popioły. Powieść z końca XVIII i początku XIX wieku. Tomy I, II, III
Autor: Stefan Żeromski
Adres wydawniczy: Warszawa : Spółdzielnia Wydawnicza Czytelnik, 1954
Wydanie I
Tekst wg wydania z 1951 roku
Okładkę projektował Andrzej Radziejowski
Nakład 50101 egzemplarzy
297, [3]; 305, [3]; 299, [3] stron
Format: 13 / 19 cm
Masa: 797 g
Komplet jest w dobrym stanie. Książki mają twarde oprawy. W każdym tomie na stronie tytułowej i ostatniej stronie powieści znajdują się pieczątki z imieniem
i nazwiskiem poprzedniej właścicielki. Niektóre strony są nieznacznie sfatygowane i przybrudzone.
Data wystawienia: 03.11.2021
Zos.
Portret króla Jana. Posłowie Siewierscy / Lucyan Siemieński
Tytuł: Portret króla Jana. Posłowie Siewierscy
Autor: Lucyan Siemieński
Wydanie nowe
Adres wydawniczy: Warszawa : Gebethner i Wolff, 1908
28 stron
Format: 18/12 cm
Seria Biblioteczka Uniwersytetów Ludowych 56
Masa: 20 g
Broszura jest w dobrym stanie, okładka mocno sfatygowana: ubytki w krawędziach, grzbiet sklejony taśmą, książka wycofana ze zbiorów bibliotecznych, posiada świadczące o tym pieczątki.
Data wystawienia: 24.07.2019
Ald.
Potrójny ślad / Elżbieta Szemplińska-Sobolewska
Tytuł: Potrójny ślad
Autor: Elżbieta Szemplińska-Sobolewska
Wydanie: pierwsze
Nakład: 30 283 egzemplarze
Adres wydawniczy: Kraków-Wrocław : Wydawnictwo Literackie, 1984
190, [2] stron
Format: 12 x 19 cm
ISBN: 83-08-00622-1
Masa: 174 g
Data wystawienia: 02.12.2014
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka. Na ostatniej stronie i tylnej okładce małe pieczątki.
Powieść o Udałym Walgierzu / Stefan Żeromski
Tytuł: Powieść o Udałym Walgierzu
Autor: Stefan Żeromski
Wydanie trzecie
Adres wydawniczy: Warszawa-Kraków : Wydawnictwo J. Mortkowicza. Towarzystwo Wydawnicze w Warszawie, 1923
73 strony
Format: 18/12 cm
Masa: 194 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę z płóciennym grzbietem, na przedniej wyklejce naklejka Towarzystwa Czytelni Ludowych, na stronach: przedtytułowej, tytułowej i redakcyjnej pieczątka tegoż Towarzystwa. Poza tym żadnych śladów użytkowania.
Data wystawienia: 29.08.2018
Ald.
Powrót do gniazda : powieść z podań XVI w. / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Powrót do gniazda : powieść z podań XVI w.
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Wydanie: I
Nakład: 200 330 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1986
220, [3] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 83-205-3719-3
Masa: 252 g
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
Data wystawienia: 20.12.2017
Ald.
Przededniem : opowiadania / Artur Górski
Tytuł: Przededniem : opowiadania
Autor: Artur Górski
Adres wydawniczy: Warszawa : Nakład Gebethnera i Wolffa, [tłoczna Wł. Łazarskiego w Warszawskie], brak daty wydania [Pierwsze wydanie książki było w 1918 r.]
118, [2] stron
Format: 19,5 / 13,5 cm
Książka jest w bardzo dobrym stanie.
Przedwiośnie / Stefan Żeromski
Tytuł: Przedwiośnie
Autor: Stefan Żeromski
Wydanie: XVII
Nakład: 200 320 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : "Czytelnik", 1980
315, [4] stron
Format: 14,5/20 cm
ISBN: 83-07-00345-8
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana.
Przedwiośnie / Stefan Żeromski
Tytuł: Przedwiośnie
Autor: Stefan Żeromski
Adres wydawniczy: Warszawa : "Czytelnik", 1985
315, [3] stron
Format: 15/21 cm
ISBN: 8307016061
Nakład: 500 320 egzemplarzy
Masa: 470 g
Data wystawienia: 12.11.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, jest rozklejona, niektóre strony są odklejone od grzbietu.
mar
Świetna powieść Stefana Żeromskiego, lektura szkolna, doskonała lektura dla miłośników literatury pozytywizmu.
Quo vadis / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Quo vadis
Autor: Henryk Sienkiewicz
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Zielona Sowa, 2001
386, [2] stron
Format: 15,5/21,5/3 cm
ISBN: 8386740469
Masa: 564 g
Data wystawienia: 06.11.2025r
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, delikatnie sfatygowaną.
Asi
Quo Vadis / Henryk Sienkiewicz (1983)
Tytuł: Quo Vadis
Autor: Henryk Sienkiewicz
Wydanie: III
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1983
559, [1] stron
Format: 14,5/20,5/4 cm
ISBN: 8306003705
Masa: 600 g
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
Data wystawienia: 08.01.2026
an
Romans Teresy Hennert / Zofia Nałkowska (1972)
Tytuł: Romans Teresy Hennert
Autor: Zofia Nałkowska
Wydanie: VIII
Nakład: 40 290 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1972
183, [1] stron
Format: 11,5 x 18,5 cm
Seria: Biblioteka Klasyki Polskiej i Obcej
Masa: 167 g
Data wystawienia: 15.02.2015
Książka jest w dobrym stanie. Ma lekko sfatygowaną, twardą okładkę.
Joa
Romans Teresy Hennert / Zofia Nałkowska (1974)
Tytuł: Romans Teresy Hennert
Autor: Zofia Nałkowska
Wydanie: IX
Nakład: 50 265 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : "Czytelnik", 1974
181, [1] stron
Format: 11/18 cm
Masa: 124 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana.
Data wystawienia: 17.07.2017
Ald.
Rozdziobią nas kruki, wrony i inne opowiadania / Stefan Żeromski (1986)
Tytuł: Rozdziobią nas kruki, wrony i inne opowiadania
Autor: Stefan Żeromski
Wydanie: III
Nakład: 150 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo "Iskry", 1986
71, [1] stron
Format: 14,5/21 cm
ISBN: 83-207-0900-8
Masa: 100 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana.
Data wystawienia: 04.10.2018
Ald.
Rozdzióbią nas kruki, wrony... [Seria Dzieła Nowele i opowiadania Tom 1] / Stefan Żeromski
Tytuł: Rozdziobią nas kruki, wrony...
Autor: Stefan Żeromski
Nakład: 50 205 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1956
281, [3] stron
Format: 15 x 21 cm
Seria: Dzieła
Masa: 338 g
Książka jest w dobrym stanie. Ma twardą, lekko sfatygowaną okładkę. Czarno-białe ilustracje na tablicach.
Syl.
Nowele i opowiadania wspaniałego polskiego pisarza zebrane w tomie ilustrowanym przez Jana Miklaszewskiego.
Satyry i listy / Ignacy Krasicki (1999)
Tytuł: Satyry i listy : Biblioteka Narodowa Nr 169
Autor: Ignacy Krasicki
Wstęp: Józef Tomasz Pokrzywniak
Opracowanie: Zbigniew Goliński
Wydanie: III poprawione
Adres wydawniczy: Wrocław-Warszawa-Kraków : Zakład Narodowy im. Ossolińskich - Wydawnictwo, 1999
różna numeracja stron
Format: 15/17,5 cm
ISBN: 8304044544
Masa: 277 g
Data wystawienia: 17.09.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną. Na stronach XCIV i XCV zaznaczone fragmenty czerwonym cienkopisem. Na stronie tytułowej podpis byłego właściciela wraz z datą i nazwą miejscowości.
Asi
Siłaczka : Nagi bruk / Stefan Żeromski
Tytuł: Siłaczka : Nagi bruk
Autor: Stefan Żeromski
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo "Iskry", 1982
30, [2] stron
Format: 16/23,5 cm
Nakład: 300 200 egzemplarzy
ISBN: 8320702755
Masa: 80 g
Data wystawienia: 14.09.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Siłaczka. Doktor Piotr / Stefan Żeromski
Tytuł: Siłaczka : Doktor Piotr
Autor: Stefan Żeromski
Adres wydawniczy: Rzeszów : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1986
55, [1] stron
Format: 16/23,5/1 cm
ISBN: 8303015303
Masa: 110 g
Data wystawienia: 12.03.2026 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, strona tytułowa jest trochę porysowana .
an
Słówka / Tadeusz Boy-Żeleński
Tytuł: Słówka
Autor: Tadeusz Boy-Żeleński
Wydanie: X
Nakład: 240 350 egz.
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie,
1987
365, [3] strony
Format: 12 / 19 / 2 cm
ISBN: 83-08-00943-3
Data wystawienia: 18.10.2025 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie.
an
Snobizm i postęp / Stefan Żeromski
Tytuł: Snobizm i postęp
Autor: Stefan Żeromski
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Kielce : Wydawnictwo GB, 1996
174 strony
Format: 145 x 20,5 cm
ISBN: 83-905811-0-8
Masa: 221 g
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka.
Syl.
Sodalis Marianus (dokończenie) Pogląd krytyczny / Zygmunt Kaczkowski
Tytuł: Sodalis Marianus (dokończenie) Pogląd krytyczny
Autor: Zygmunt Kaczkowski
Adres wydawniczy: Warszawa: Nakładem i Drukiem Józefa Ungra, 1875
283 stron
Format: 15/22,5 cm
Seria Dzieła Zygmunta Kaczkowskiego przejrzane i poprawione przez autora Tom XI
Masa: 448 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę z tłoczeniami, brak grzbietu oprawy, wycofana ze zbiorów bibliotecznych, ma świadczące o tym pieczątki, papier pożółkły.
Data wystawienia: 03.07.2019
Jus.
Spekulant / Józef Korzeniowski
Tytuł: Spekulant
Autor: Józef Korzeniowski
Nakład: 10 205 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1959
386, [1] stron
Format: 12,5/19,5 cm
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana.
Stara baśń : Powieść z IX wieku / Józef Ignacy Kraszewski (1983)
Tytuł: Stara baśń : Powieść z IX wieku
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Wydanie: XXXIII
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1983
311, [7] stron
Format: 15/21 cm
ISBN: 8320530776
Nakład: 500 310 egzemplarzy
Masa: 380 g
Data wystawienia: 26.05.2021 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Stara cegielnia / Jarosław Iwaszkiewicz
Tytuł: Stara cegielnia
Autor: Jarosław Iwaszkiewicz
Wydanie: I
Nakład: 110 660 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1968
84, [4] stron
Format: 10,5 x 14,5 cm
Seria: Koliber
Masa: 43 g
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka.
Syl.
Syrena zawsze zwodnicza : Portrety warszawianki w XIX wieku
Tytuł: Syrena zawsze zwodnicza : Portrety warszawianki w XIX wieku
Nowele i szkice wybrał, przygotował do druku, wstępem i posłowiem opatrzył Tomasz Jodełka-Burzecki
Ilustrował: Zbigniew Lengren
Wydanie: I
Nakład: 10 290 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1976
358, [6] stron
Format: 13/20,5 cm
Seria: Biblioteka Syrenki
Masa: 381 g
Data wystawienia: 27.08.2015 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, na stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela.
Joa
Szaleństwa panny Ewy / Kornel Makuszyński
Tytuł: Szaleństwa panny Ewy
Autor: Kornel Makuszyński
Wydanie: VI
Nakład: 200 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Lublin : Wydawnictwo Lubelskie, 1983
248 stron
Format: 13x20 cm
ISBN: 83-222-0318-7
Masa: 250 g
Książka jest w dobrym stanie, nieznacznie sfatygowana okładka.
Data wystawienia: 19.04.2019
Ald.
Szarańcza : powieść współczesna. Tom III / Artur Gruszecki
Tytuł: Szarańcza : powieść współczesna Tom III
Autor: Artur Gruszecki
Adres wydawniczy: Warszawa : Nakładem Redakcyi "Gazety Polskiej", 1899
179 stron
Format: 17 / 12 cm
Seria: "Gazeta Polska" Tom 4 (XVII)
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, uszkodzony grzbiet - częściowo oderwany. Na stronie tytułowej podpis byłego właściciela, papier przebarwiony, na początkowych stronach niewielkie zabrudzenia.
Szkice i obrazki Tom III Anielka / Bolesław Prus (Aleksander Głowacki)
Tytuł: Szkice i obrazki Tom III Anielka
Autor: Bolesław Prus (Aleksander Głowacki)
Adres wydawniczy: Warszawa : Nakład Gebethnera i Wolffa, 1935
207, [2] stron
Format: 19,5/14 cm
Seria Pisma Bolesława Prusa pod znakiem Polskiej Akademji Literatury Tom VII
Masa: 390 g
Książka jest dobrym stanie, ma twardą oprawę z tłoczeniami na przedniej okładce i na grzbiecie. Płótno oprawy lekko przetarte i zabrudzone, na narożnikach pęknięte. Na przedniej wyklejce i na stronie tytułowej zamazany podpis poprzedniego właściciela. Strony mają zabrudzone marginesy, brak innych śladów użytkowania i innych uszkodzeń.
Data wystawienia: 15.12.2018
Ald.
Szkice węglem / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Szkice węglem
Autor: Henryk Sienkiewicz
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1958
94, [1] strony
Format: 13/19,5 cm
Nakład: 20 105 egzemplarzy
Masa: 120 g
Data wystawienia: 09.01.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, na stronie tytułowej jest ex libris byłego właściciela (pieczątka) i podpis.
mar
Szkice węglem / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Szkice węglem
Autor: Henryk Sienkiewicz
Nakład: 20 105 egzemplarzy
Adres Wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawnmiczy, 1958
94, [1] strony
Format: 12,5 x 19,5 cm
Masa: 98 g
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka. Podpis byłego właściciela na pierwszej stronie.
Syl.
Szkice węglem / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Szkice węglem
Autor: Henryk Sienkiewicz
Adres wydawniczy: Kraków : Greg, 2004
88 stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN:83-7327-284-4
Masa: 103 g
Książka jest w dobrym stanie. Nieznacznie sfatygowana okładka. Czarno-białe ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 29.08.2018
Ald.
Szkice węglem / Henryk Sienkiewicz (1953)
Tytuł: Szkice węglem
Autor: Henryk Sienkiewicz
Nakład: 50 153 egzemplarze
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1953
125, [2] stron
Format: 12 x 17 cm
Masa: 111 g
Data wystawienia: 17.12.2014
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka. Naddarcia niektórych stron.
Joa
Szkice węglem / Henryk Sienkiewicz (1974)
Tytuł: Szkice węglem
Autor: Henryk Sienkiewicz
Wydanie: I
Nakład: 120 150 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1974
109, [2] stron
Format: 12,5/19,5 cm
ISBN: 83-03-00399-2
Seria: Biblioteka Lektur Szkolnych
Masa: 104 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana, zawiera ilustracje w tekście, na pierwszej kartce podpis byłego właściciela, na kilku pierwszych stronach jest plama.
Data wystawienia: 05.11.2017
Ald.
Szwedzi w Warszawie / Walery Przyborowski
Tytuł: Szwedzi w Warszawie
Autor: Walery Przyborowski
Ilustrował Stanisław Rozwadowski
Wydanie: IX
Nakład: 100 300 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 1987
220, [4] stron
Format: 14x20 cm
ISBN: 83-10-08449-8
Masa: 230 g
Książka jest w dobrym stanie, nieznacznie sfatygowana okładka.
Powieść młodzieżowa, historyczna, drukowana dość dużą czcionką (fontem) idealną dla młodego czytelnika. Czarno-białe ilustracje autorstwa Stanisława Rozwadowskiego ułatwią wyobrażenie sobie akcji i toczących się w powieści przygód.
Ta trzecia / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Ta trzecia
Autor: Henryk Sienkiewicz
Wydanie: I
Nakład: 116 960 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1969
81, [5] stron
Format: 10,5 x 14,5 cm
Seria: Koliber
Masa: 38 g
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka.
Syl.
Ta trzecia / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Ta trzecia
Autor: Henryk Sienkiewicz
Ilustracje: Elżbieta Rejmont-Zawadzka
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Poznań : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1969
81, [2] strony
Format: 11,5/17,5 cm
Nakład: 20 270 egzemplarzy
Masa: 140 g
Data wystawienia: 13.05.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Ta trzecia. Sachem. Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Ta trzecia. Sachem. Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela
Autor: Henryk Sienkiewicz
Wydanie: I
Nakład: 29 750+250 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Iskry, 1983
67, [1] stron
Format: 23,5/16,5 cm
ISBN: 83-207-0586-X
Masa: 106 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka lekko sfatygowana, rogi pozaginane.
Data wystawienia: 17.08.2019
Ald.
Trylogia włoska / Cyprian Norwid
Tytuł: Trylogia włoska
Autor: Cyprian Norwid
Wydał z autografu i wstępem poprzedził Janusz W. Gomulicki
Nakład: 10.250 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1963
Strony: 119, [5] stron + ilustracje [wg oryginalnych rysunków Norwida]
Format: 11/17,5 cm
Seria: Biblioteka "Jednorożca"
Masa: 132 g
Data wystawienia: 9.03.2015r. Książka jest w dobrym stanie, ma twardą, lekko wyblakłą okładkę i praktycznie żadnych śladów używania. Uwaga! Książka sprzedawana jest bez ochronnej, błyszczącej folii pokazanej na zdjęciu.
Joa
Tryumf Dyonizego / Marja Dąbrowska
Tytuł: Tryumf Dyonizego
Autor: Marja Dąbrowska
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo J. Mortkowicza Towarzystwo Wydawnicze w Warszawie, 1936
27 stron
Format: 13/19 cm
Seria Bibljoteczka Nowel i Opowiadań
Masa: 37 g
Książka jest w dobrym stanie, papier pożółkły, oprawa broszurowa lekko sfatygowana.
Data wystawienia: 11.07.2019
Jus.
Trzecia płeć / Tadeusz Dołęga Mostowicz
Tytuł: Trzecia płeć
Autor: Tadeusz Dołęga Mostowicz
Wydanie: pierwsze
Nakład: 150 350 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Białystok : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1989
318, [1] stron
Format: 14 x 20 cm
ISBN: 83-03-02894-4
Masa: 303 g
Data wystawienia: 15.07.2025
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka.
an
Trzy nowelle [A... B... C..., Zimowy Wieczór, Dobra Pani] / Eliza Orzeszkowa. Zakopane Skarby : powieść / Jan Zacharyasiewicz
Tytuł: Trzy nowelle
1. A... B... C...
2. W Zimowy Wieczór
3. Dobra Pani
Autor: Eliza Orzeszkowa
Adres wydawniczy: Warszawa : Drukarnia Artystyczna Saturnina Sikorskiego, 1897
160 stron
Tytuł: Zakopane Skarby : powieść
Autor: Jan Zacharyasiewicz
Z przedmową Teodora Jeske-Choińskiego
Adres wydawniczy: Warszawa : Drukarnia Artystyczna Saturnina Sikorskiego, 1897
152 strony
Format: 18,5/12,5 cm
Masa: 440 g
Książka (wolumin zawierający w sumie 4 utwory) jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę lekko wyblakły i przetarty grzbiet, poza tym żadnych śladów użytkowania.
Data wystawienia: 17.09.2018
Ald.
Urlop bosmanmata Jana Kłębucha / S. Flukowski
Tytuł: Urlop bosmanmata Jana Kłębucha
Autor: S. Flukowski
Wydanie: drugie
Nakład: 8000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1973
223 [1] stron
Format: 21/13,5 cm
Książka jest w dobrym stanie, ma lekko sfatygowaną obwolutę.
Data wystawienia: 10.05.2017
Ald.
Utwory wybrane. T. 3, Popioły : powieść z końca XVIII i początku XIX w. / Stefan Żeromski
Tytuł: Utwory wybrane. T. 3, Popioły : powieść z końca XVIII i początku XIX w.
Autor: Stefan Żeromski
Wydanie: IV
Nakład: 50 290 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1961
727, [1] stron
Format: 15x21 cm
Masa: 800 g
Książka jest w dobrym stanie, posiada obwolutę (nieznacznie sfatygowaną).
W Kielcach : opowiadania i uwagi o czasach szkolnych / Adolf Dygasiński
Tytuł: W Kielcach : opowiadania i uwagi o czasach szkolnych
Autor: Adolf Dygasiński
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Biblioteka Polska", 1939
181, [1] stron + tablica
Format: 19/13 cm
Seria Pisma Adolfa Dygasińskiego Pierwsze Wydanie Zbiorowe Tom 30
W opracowaniu Władysława Wolerta
Przedmowy Adama Grzymały-Siedleckiego, Stefana Kołaczkowskiego, Kazimierza Simma
Masa: 474 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę płócienną, zawiera tablicę z czarno-białymi ilustracjami, żadnych śladów użytkowania.
Data wystawienia: 14.06.2018
Ald.
W kręgu trylogii : Niewola tatarska, Na polu chwały, Zagłoba swatem / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: W kręgu trylogii : Niewola tatarska, Na polu chwały, Zagłoba swatem
Autor: Henryk Sienkiewicz
Adres wydawniczy: Warszawa : CIL-Polska, 2000
352 strony
Format: 14/21,5 cm
ISBN 8388103539
Seria Arcydzieła Literatury Światowej
Masa: 562 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę, żadnych śladów użytkowania.
Data wystawienia: 20.05.2024
Ald.
W pustyni i w puszczy / Henryk Sienkiewicz [egzemplarz podniszczony]
Tytuł: W pustyni i w puszczy z rycinami
Autor: Henryk Sienkiewicz
Wydanie: XXXII
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1971
390, [2] stron
Format: 14,5/20,5 cm
Nakład: 100 150 egzemplarzy
Masa: 400 g
Data wystawienia: 18.08.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, w wielu miejscach posklejana taśmą, rozklejona, zawiera ilustracje w tekście.
Asi
W pustyni i w puszczy / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: W pustyni i w puszczy
Autor: Henryk Sienkiewicz
Adres wydawniczy: Warszawa : Polskapresse, 2006
276, [3] stron
Format: 13,5/20,5 cm
ISBN: 8389956071
Seria: Lektury wszech czasów
Masa: 270 g
Data wystawienia: 28.10.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
W pustyni i w puszczy / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: W pustyni i w puszczy
Autor: Henryk Sienkiewicz
Redakcja tomu i opracowanie przypisów: Anna Nowakowska, Przemko Maria Grafczyński
Posłowie: Lech Ludorowski
Projekt okładki i ilustracje: Mirosław Załuski
Adres wydawniczy: Lublin : Panda Press London, 1990
237, [1] stron
Format: 20,3 / 28,4 cm
Masa: 605 g
ISBN: 1 870078 50 0
Książka jest w dobrym stanie, obwoluta jest lekko sfatygowana. W środku książka jest w dobrym stanie, posiada liczne ilustracje w tekście. Blok książki i niektóre strony są nieznacznie przybrudzone.
Data wystawienia: 5.09.2022
Zos.
Wesoła teoria i smutna praktyka / Eliza Orzeszkowa
Tytuł: Wesoła teoria i smutna praktyka : Opowiadanie
Autor: Eliza Orzeszkowa
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Czytelnik, 1966
291, [3] stron
Format: 13/19,5 cm
Nakład: 30 280 egzemplarzy
Masa: 300 g
Data wystawienia: 23.01.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Wierna rzeka - klechda domowa / Stefan Żeromski
Tytuł: Wierna rzeka. Klechda domowa
Autor: Stefan Żeromski
Posłowie: Jan Zygmunt Jakubowski
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1968
Nakład: 100 155 egzemplarzy
191, [1] stron
Format: 12,4 / 19,6 cm
Masa: 168 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka jest lekko sfatygowana, przybrudzona. Pożółkłe kartki.
Data wystawienia: 05.03.2025
Asi
Wierna Rzeka : klechda domowa / Stefan Żeromski
Tytuł: Wierna Rzeka : klechda domowa
Autor: Stefan Żeromski
Ilustrował Marek Czernek
Adres wydawniczy: Bielsko-Biała : Beskidzka Oficyna Wydawnicza, [1994]
94, [1] strony, [4] s. il.
Format: 17x24 cm
ISBN: 83-7032-120-8
Masa: 160 g
Książka jest w dobrym stanie.
Wierna rzeka / Stefan Żeromski [Seria Koliber]
Tytuł: Wierna rzeka
Autor: Stefan Żeromski
Wydanie: I
Nakład: 300 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1985
222, [2] strony
Format: 16,5x11,5 cm
Seria: Koliber 67
ISBN: 83-05-11673-5
Masa: 152 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, okładka nieco sfatygowana.
Data wystawienia: 11.04.2016
Ald.
Obowiązkowa lektura dla miłośników literatury ojczystej, szybko czytająca się powieść w znanej serii Koliber (mały format). Książkę można wszędzie ze sobą zabrać i czytać kiedy się da - w moim przypadku na spacerze z dzieckiem w parku.
Wierna rzeka: klechda domowa / Stefan Żeromski
Tytuł: Wierna rzeka: klechda domowa
Autor: Stefan Żeromski
Wydanie: siódme
Nakład: 100 320 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Spółdzielnia Wydawnicza „Czytelnik”, 1985
159 [1] stron
Format: 17,5/11,5 cm
ISBN: 83-07-01087-X
Masa: 100 g
Data wystawienia: 19.12.2015
Książka jest w dobrym stanie, okładka lekko sfatygowana (widoczne ślady zagięć).
AM
Wierna rzeka: klechda domowa / Stefan Żeromski
Tytuł: Wierna rzeka: klechda domowa
Autor: Stefan Żeromski
Wydanie VIII
Nakład: 100 320 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Spółdzielnia Wydawnicza „Czytelnik”, 1989
159 [1] stron
Format: 17,5/11,5 cm
ISBN: 83-07-01989-3
Masa: 115 g
Data wystawienia: 26.03.2026 r.
Książka jest w dobrym stanie, jak na książkę używaną.
An
Wrzos / Maria Rodziewiczówna
Tytuł: Wrzos
Autor: Maria Rodziewiczówna
Wydanie: III
Nakład: 500 310 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1984
141, [2] stron
Format: 20,5 / 14,5 cm
ISBN: 83-205-3662-6
Książka jest w bardzo dobrym stanie.
Wybór nowel / Adolf Dygasiński
Tytuł: Wybór nowel
Autor: Adolf Dygasiński
Wydanie: III
Nakład: 50 235 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Nasza Księgarnia", 1978
238, [2] stron
Format:12/19,5 cm
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana, zawiera ilustracje w tekście.
Wybór nowel / Bolesław Prus
Tytuł: Wybór nowel : Antek, Nawrócony, Michałko, Katarynka, Kamizelka, Na wakacjach, Powracająca fala
Autor: Bolesław Prus
Opracowanie: Anna Popławska
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo GREG, 2011
191 stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 9788373271944
Seria: Lektura z opracowaniem
Masa: 210 g
Data wystawienia: 09.03.2023 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Wybór nowel / Bolesław Prus (1963)
Tytuł: Wybór nowel
Autor: Bolesław Prus
Nakład: 50 100 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1963
309, [3] stron
Format: 12,5/19,5 cm
Masa: 265 g
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka.
Data wystawienia: 04.07.2025
an
Wybór nowel / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Wybór nowel
Autor: Henryk Sienkiewicz
Wydanie: I
Nakład: 100 290 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1974
206, [2] stron
Format: 12,5 x 19,5 cm
Seria: Biblioteka Lektur Szkolnych
Masa: 187 g
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka.
Syl.
Wybór najpiękniejszych nowel jednego z najbardziej znanych polskich autorów.
Wybór opowiadań : Wydanie z opracowaniem. Lektura / Stefan Żeromski
Tytuł: Wybór opowiadań : Wydanie z opracowaniem. Lektura
Autor: Stefan Żeromski
Opracowała: Anna Popławska
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo GREG, brak roku wydania
172 strony
Format: 15/20,5 cm
ISBN: 8387139963
Masa: 240 g
Data wystawienia: 06.10.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Wzywanie do pokuty przez Xiędza Piotra Skargę
Tytuł: Wzywanie do pokuty przez Xiędza Piotra Skargę
Autor: Xiądz Piotr Skarga
Wydanie: piąte
Nakład: egzemplarzy
Adres wydawniczy: Paryż : Księgarnia Luksemburska, 1867
43 strony
Format: 13/8,5 cm
ISBN:
Seria Biblioteka Ludowa Polska
Książka jest w dobrym stanie, nierozcięta.
Z dołu w górę / Zygmunt Trziszka
Tytuł: Z dołu w górę
Autor: Zygmunt Trziszka
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1977
211, [3] strony
Format: 11,5/18 cm
Nakład: 8 305 egzemplarzy
Masa: 190 g
Data wystawienia: 02.11.2015 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, jest zakurzona i zabrudzona, zawiera portret autora.
mar
Z legend dawnego Egiptu. Stara bajka. Dziwna historia / Bolesław Prus
Tytuł: Z legend dawnego Egiptu. Stara bajka. Dziwna historia
Autor: Bolesław Prus
Nakład: 500 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Rzeszów : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1986
38, [2] stron
Format: 14/20 cm
ISBN: 83-03-01276-2
Masa: 60 g
Książka jest w dobrym stanie, nieznacznie sfatygowana okładka.
Data wystawienia: 31.10.2018
Ald.
Z powrotem : opowiadania / Andrzej Strug
Tytuł: Z powrotem : opowiadania
Autor: Andrzej Strug
Adres wydawniczy: Kraków-Warszawa, T. Gieszczykiewicza-J. Mortkowicza, 1946
54, [1] stron
Format: 14,5/20,5 cm
Masa: 62 g
Książka jest w dobrym stanie, papier pożółkły, okładka lekko sfatygowana, książka wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
Data wystawienia: 04.07.2019
Jus.
Za szkolną bramą : fragmenty literackie wybrane i opracowane przez Halinę Kowalewską i Seweryna Maciszewskiego
Tytuł: Za szkolną bramą
Fragmenty literackie wybrane i opracowane przez Halinę Kowalewską i Seweryna Maciszewskiego
Wydanie: I
Nakład: 16 260 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych, 1962
291, [1] stron
Format: 13/20,5 cm
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, nieznacznie sfatygowaną.
Zadora : Historia z końca XVIII wieku / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Zadora : Historia z końca XVIII wieku
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Spółdzielnia Wydawnicza "Czytelnik", 1953
118, [2] stron
Format: 13/20,5 cm
Nakład: 15 160 egzemplarzy
Masa: 190 g
Data wystawienia: 28.03.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, jest zabrudzona, zakurzona, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
mar
Zazdrość i medycyna / Michał Choromański
Tytuł: Zazdrość i medycyna
Autor: Michał Choromański
Wydanie: czwarte
Nakład: 40 050 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo Poznańskie, 1973
233, [2] strony
Format: 12,5 x 19,5 cm
Masa: 218 g
Data wystawienia: 14.07.2025r.
Książka jest w dobrym stanie. Ma lekko sfatygowaną obwolutę. Wewnątrz bez zastrzeżeń.
Asi
Złoty interes : powieść / Włodzimierz Perzyński
Tytuł: Złoty interes : powieść
Autor: Włodzimierz Perzyński
Adres wydawniczy: New York : Roy Publishers, 1945
303 strony
Format: 17/12 cm
Masa: 200 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
Data wystawienia: 29.11.2019
Ald.
Żywot i myśli Zygmunta Podfilipskiego / Józef Weyssenhoff
Tytuł: Żywot i myśli Zygmunta Podfilipskiego
Autor: Józef Weyssenhoff
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1956
277, [3] stron
Format: 13/20 cm
Masa: 274 g
Książka jest w dobrym stanie. Sfatygowana okładka. Czarno-biała okładka. Książka została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i posiada świadczące o tym pieczątki.
Data wystawienia: 28.06.2019
Ald.
Pippi na południowym Pacyfiku / Astrid Lindgren (2019)
Tytuł: Pippi na południowym Pacyfiku
Autor: Astrid Lindgren
Przełożyła Teresa Chłapowska
Ilustrowała Ingrid Vang-Nyman
Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 2019
128, [4] stron
Format: 19/12 cm
ISBN: 9788310133908
Masa: 124 g
Książka jest w idealnym stanie, jest nowa, zawiera czarno-białe ilustracje.
Data wystawienia: 28.10.2021
Ald.
Pippi wchodzi na pokład / Astrid Lindgren (2021)
Tytuł: Pippi wchodzi na pokład
Autor: Astrid Lindgren
Przełożyła Teresa Chłapowska
Ilustrowała Ingrid Vang-Nyman
Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 2021
145, [4] stron
Format: 19/12 cm
ISBN: 9788310133892
Masa: 137 g
Książka jest w idealnym stanie, jest nowa, zawiera czarno-białe ilustracje.
Data wystawienia: 28.10.2021
Ald.
Wierna rzeka / Stefan Żeromski [Seria Koliber] (1981)
Tytuł: Wierna rzeka
Autor: Stefan Żeromski
Wydanie: I
Nakład: 300 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1981
222, [2] strony
Format: 16,5x11,5x3,5 cm
Seria: Koliber 67
ISBN: 83-05-11673-5
Masa: 152 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, okładka nieco sfatygowana.
Data wystawienia: 05.03.2026
an
Obowiązkowa lektura dla miłośników literatury ojczystej, szybko czytająca się powieść w znanej serii Koliber (mały format). Książkę można wszędzie ze sobą zabrać i czytać kiedy się da - w moim przypadku na spacerze z dzieckiem w parku.
Na wakacjach. Nawrócony. Sen / Bolesław Prus (dedykacja)
Tytuł: Na wakacjach. Nawrócony. Sen
Autor: Bolesław Prus
Wydanie: I
Nakład: 200 200 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa :Wydawnictwa "Alfa", 1984
44, [3] strony
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 83-7001-081-4
Masa: 110 g
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną. Na stronie tytułowej jest dedykacja dla byłego właściciela.
Data wystawienia: 27.10.2022
Ald.
Pawie pióra / Leon Kruczkowski (pieczątki byłego właściciela)
Tytuł: Pawie pióra
Autor: Leon Kruczkowski
Wydanie: VIII
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowe, 1955
258, [1] strony
Format: 16/21 cm
Nakład: 50 000 egzemplarzy
Masa: 290 g
Data wystawienia: 02.11.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, naddarta i trochę zakurzona, zawiera ilustracje w tekście. Zawiera pieczątki byłego właściciela.
mar
Paziowie króla Zygmunta / Antonina Domańska (podpis poprzedniej właścicielki na stronie przedtytułowej)
Tytuł: Paziowie króla Zygmunta : opowiadanie obyczajowe na tle dawnych wieków
Autor: Antonina Domańska
Ilustrował Antoni Gawiński
Wydanie: VII
Nakład: 200 290 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1978
215, [5] stron
Format: 14 / 20 cm
Książka jest w bardzo dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana, na stronie przedtytułowej podpis byłej właścicielki, poza tym żądnych śladów użytkowania, książka zawiera czarno-białe ilustracje.
Data wystawienia: 7.12.2022
Ald.
Przygody dzieci ulicy Awanturników [zawiera: Dzieci z ulicy Awanturników, Lotta z ulicy Awanturników / Astrid Lindgren (2022)
Tytuł: Przygody dzieci z ulicy Awanturników [zawiera: Dzieci z ulicy Awanturników i Lotta z ulicy Awanturników]
Autor: Astrid Lindgren
Przełożyły: Anna Węgleńska, Maria Olszańska
Ilustrowała Ilon Wikland
Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 2022
154, [6] stron
Format: 22/17 cm
ISBN: 978-83-10-13776-0
Masa: 418 g
Książka jest w idealnym stanie, jest nowa, ma twardą oprawę, zawiera kolorowe ilustracje.
Data wystawienia: 22.12.2022
Ald.
Niebo w płomieniach / Jan Parandowski (1964) (bez podpisu)
Tytuł: Niebo w płomieniach
Autor: Jan Parandowski
Wydanie: IX
Nakład: 50 290 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1964
247, [1] stron
Format: 13/20 cm
Seria: Biblioteka Powszechna
Masa: 230 g
Książka jest w dobrym stanie, ma nieznacznie sfatygowaną okładkę, na stronie tytułowej podpis byłego właściciela (wykonany długopisem).
Data wystawienia: 06.03.2023
Ald.
Marta / Eliza Orzeszkowa (1979) (zadarcia na okładce)
Tytuł: Marta
Autor: Eliza Orzeszkowa
Wydanie: XIII
Nakład: 100 272 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Lublin : Wydawnictwo Lubelskie, 1979
222, [2] strony
Format: 19,5 / 12 cm
ISBN: 83-222-0005-6
Książka jest w dobrym stanie, okładka lekko sfatygowana, z zadarciami.
Data wystawienia: 30.08.2021
Ald.
Ta trzecia. Sachem. Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela / Henryk Sienkiewicz (1986)
Tytuł: Ta trzecia. Sachem. Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela
Autor: Henryk Sienkiewicz
Wydanie: II
Nakład: 150 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Iskry, 1986
90, [3] stron
Format: 23,5/16,5 cm
ISBN: 83-207-0586-X
Masa: 106 g
Książka jest w dobrym stanie. Strony lekko pożółkłe, na pierwszej z nich znajduje się pieczątka.
Data wystawienia: 120.09.2023
Wik.
Pisma wybrane: IV Listy z podróży do Ameryki, V-VI Ogniem i mieczem, VII-IX Potop, XI Bez dogmatu, XII Rodzina Połanieckich, XIII Quo vadis, XIV-XV Krzyżacy, XVI Na polu chwały, XVII W pustyni i w puszczy / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Pisma wybrane
BRAK TOMÓW I-III Nowele
IV Listy z podróży do Ameryki
V-VI Ogniem i mieczem
VII-IX Potop
BRAK TOMU X Pan Wołodyjowski
XI Bez dogmatu
XII Rodzina Połanieckich
XIII Quo vadis
XIV-XV Krzyżacy
XVI Na polu chwały
XVII W pustyni i w puszczy
Autor: Henryk Sienkiewicz
Wydanie trzecie
Nakład: 100 250 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1989
Tom IV Listy z podróży do Ameryki 430, [2] stron
Tom V Ogniem i mieczem 383, [1] strony
Tom VI Ogniem i mieczem 369, [2] stron
Tom VII Potop 390, [2] stron
Tom VIII Potop 489, [2] stron
Tom IX Potop 346, [2] stron
Tom XI Bez dogmatu 359, [1] stron
Tom XII Rodzina Połanieckich 654, [2] strony
Tom XIII Quo vadis 531, [1] stron
Tom XIV Krzyżacy 331, [1] stron
Tom XV Krzyżacy 380, [3] stron
Tom XVI Na polu chwały 250, [2] stron
Tom XVII W pustyni i w puszczy 314, [2] stron
Format: 20/14,5 cm
ISBN: 8306016610
Masa: 5500 g
Książki są w dobrym stanie, (niewielkie ubytek papieru na grzbiecie tomu XI Bez dogmatu), bez uszkodzeń ani śladów użytkowania, wewnątrz stan jest bardzo dobry, bez uszkodzeń ani śladów użytkowania. Do całości kompletu XVII-tomowego brakuje: tomów I-III Nowele oraz tomu X Pan Wołodyjowski.
Data wystawienia: 03.04.2025
Ald.
Krzyżacy Komplet Tomy 1-2 / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Krzyżacy Tom 1,2
Autor: Henryk Sienkiewicz
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo "Książka i Wiedza", 1988
317, [2] stron tom 1
364, [1] stron tom 2
Format: 15/21,5 cm
ISBN: 8305118517
Nakład: 100 000 egzemplarzy
Masa: 820 g
Data wystawienia: 26.04.2025r.
Książki są w bardzo dobrym, jak na książki używane, stanie, mają sztywne okładki, nieznacznie sfatygowane.
Gos
Kunigas / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Kunigas
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1956
230 [2] stron
Format: 15/21 cm
Masa: 250 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana.
Data wystawienia: 25.06.2025
an
Waverley czyli sześćdziesiąt lat temu Tom 1/ Walter Scott
Tytuł: Waverley czyli sześćdziesiąt lat temu Tom 1
Autor: Walter Scott
Adres Wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 1955
292, [3] strony
Format: 15,5/21 cm
Nakład: 15 160 egzemplarzy
Masa: 400 g
Data wystawienia 06.08.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, oprawiona w twardą okładkę, sfatygowaną i naddartą, zawierają ilustracje w tekście.
an
Ogród zoologiczny doktora Dolittle / Hugh Lofting
Tytuł: Ogród zoologiczny doktora Dolittle
Autor: Hugh Lofting
Przełożyła Janina Mortkowiczowa
Ilustrował Zbigniew Lengren
Nakład: 100 300 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Nasza Księgarnia", 1987
190, [2] stron
Format: 12,5/20/1,5 cm
ISBN: 83-10-08815-9
Masa: 182 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana, zawiera ilustracje w tekście. Na stronie przed tytułowej widnieje podpis byłego właściciela.
Data wystawienia: 15.10.2025
An
Ogniem i mieczem / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Ogniem i mieczem Tom 1 i 2
Autor: Henryk Sienkiewicz
Ilustrował Stanisław Rozwadowski
Adres wydawniczy: Warszawa : Świat Książki, 1995
476, [1] stron
460, [4] stron
Format: 20,5/13/7 cm
ISBN: 83-7129-163-9
Masa: 1100 g
Książki są w bardzo dobrym stanie, mają twardą oprawę z obwolutą, nie ma żadnych śladów użytkowania.
Data wystawienia: 25.11.2025
an.
Stara cegielnia / Jarosław Iwaszkiewicz (uszkodzona)
Tytuł: Stara cegielnia
Autor: Jarosław Iwaszkiewicz
Wydanie: I
Nakład: 110 660 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1968
84, [4] stron
Format: 10,5 x 14,5 cm
Seria: Koliber
Masa: 43 g
Data wystawienia: 12.02.2026
Książka jest w dobrym stanie. Uszkodzona okładka.
an
Odyseusz i gwiazdy / Ota Hofman
Tytuł: Odyseusz i gwiazdy
Autor: Ota Hofman
Przełożyła Cecylia Dmochowska
Ilustrował Tomasz Borowski
Nakład: 30 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 1981
122, [6] strony
Format: 16x16 cm
ISBN: 83-10-07877-3
Masa: 150 g
Data wystawienia: 20.02.2026 r.
Książka jest w dobrym stanie.
an
Kiedy i Ty zostaniesz pracownikiem łączności / Paweł Elsztein
Tytuł: Kiedy i Ty zostaniesz pracownikiem łączności
Autor: Paweł Elsztein
Ilustrował: Bogusław Orliński
Wydanie: I
Nakład: 30 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Nasza Księgarnia", 1980
50, [2] stron
Format: 19,5/25,5 cm
ISBN: 83-10-07707-6
Masa: 150 g
Data wystawienia: 05.03.2026 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
an
Za chlebem / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Za chlebem
Autor: Henryk Sienkiewicz
Nakład: 100153 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Zakład Wydawnictw Szkolnych, 1962
90, [1] stron
Format: 12/16,5/1,5 cm
Masa: 85 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana, jest przetarta na krawędziach.
Data wystawienia: 05.03.2026
an
Wierna rzeka: klechda domowa / Stefan Żeromski
Tytuł: Wierna rzeka: klechda domowa
Autor: Stefan Żeromski
Wydanie VIII
Nakład: 100 320 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Spółdzielnia Wydawnicza „Czytelnik”, 1989
159 [1] stron
Format: 17,5/11,5 cm
ISBN: 83-07-01989-3
Masa: 115 g
Data wystawienia: 28.04.2017 r.
Książka jest w dobrym stanie, jak na książkę używaną.
An
Syzyfowe prace / Stefan Żeromski / Czytelnik
Tytuł: Syzyfowe prace
Autor: Stefan Żeromski
Wydanie: XXIII
Nakład: 400 320 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1984
251, [2] stron
Format: 13/20 cm
ISBN: 83-07-00371-7
Data wystawienia: 8.05.2026 r.
Książka jest w dobrym stanie, grzbiet na dole i u góry nieco przedarty, na okładce ślady niebieskiego długopisu.
AZŁ
Na wakacjach. Nawrócony. Sen / Bolesław Prus
Tytuł: Na wakacjach. Nawrócony. Sen
Autor: Bolesław Prus
Wydanie: II
Nakład: 100 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Poznań: Wydawnictwo Poznańskie 1988 r.
47, [1] strony
Format: 14,5/21 cm
ISBN: 83-210-0791-0
Masa: 57 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, kartki zażółcone.
Data wystawienia: 12.05.2026 r.
AZŁ
Z legend dawnego Egiptu. Stara bajka. Dziwna historia / Bolesław Prus
Tytuł: Z legend dawnego Egiptu. Stara bajka. Dziwna historia
Autor: Bolesław Prus
Nakład: 500 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Rzeszów : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1986
38, [2] stron
Format: 15/21 cm
ISBN: 83-03-01276-2
Masa: 60 g
Książka jest w dobrym stanie. Zawiera kilka ilustracji w tekście.
Data wystawienia: 12.05.2026 r.
AZŁ
Opowieści spod bieguna / Alina i Czesław Centkiewiczowie (1963)
Tytuł: Opowieści spod bieguna
Autor: Alina i Czesław Centkiewiczowie
Wydanie: III
Nakład: 30 234 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 1963
17, [2] strony
Format: 13 x 20 cm
Masa: 159 g
Data wystawienia: 12.05.2026 r.
Książka jest w dobrym stanie. Okładka nieznacznie sfatygowana. Czarno-białe ilustracje w tekście. Pieczątka imienna na stronie tytułowej.
AZŁ
Krzyżacy Komplet Tomy 1-2 / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Krzyżacy Tom 1,2
Autor: Henryk Sienkiewicz
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo "Książka i Wiedza", 1988
317, [2] stron tom 1
364, [2] stron tom 2
Format: 15/22 cm
ISBN: 8305118517
Nakład: 100 000 egzemplarzy
Masa: 820 g
Data wystawienia: 03.06.2026 r.
Książki są w bardzo dobrym, jak na książki używane, stanie, mają sztywne okładki, nieznacznie sfatygowane.
AZŁ
Jaszczurkowcy / Józef Wójcicki
Tytuł: Jaszczurkowcy
Autor: Józef Wójcicki
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1972
395, [5] stron
Format: 13/19,5 cm
Nakład: 20 336 egzemplarzy
Masa: 400 g
Data wystawienia: 06.06.2026 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma miękką okładkę z obwolutą.
AZŁ

