Menu
- Literatura faktu(1298)
- Literatura piękna(5021)
- Proza polska(2043)
- Proza obca(2007)
- Antologie różnych autorów(38)
- Dramat polski(191)
- Dramat obcy(102)
- Poezja polska(621)
- Poezja obca(83)
- Dla Dzieci i Młodzieży(2212)
- Biografie(1190)
- Literatura obyczajowa, romanse(815)
- Kryminał(799)
- Sensacja(351)
- Powieści przygodowe(225)
- Powieści historyczne(517)
- Fantastyka(495)
- Horrory(53)
- Płyty CD(2)
- Aforyzmy, przysłowia(44)
- Archeologia(56)
- Architektura i urbanistyka(201)
- Astronomia(82)
- Audiobooki(2)
- Autograf autorki/autora(40)
- Baśnie, legendy, mity(71)
- BHP, Ppoż(8)
- Bibliologia Nauka o Książce(217)
- Wielkie Litery-duży druk(2)
- Biologia Ochrona środowiska(327)
- Budownictwo(201)
- Czasopisma(1229)
- Chemia(99)
- Cracoviana(41)
- Dziennikarstwo(37)
- Drugi obieg(19)
- Druki bibliofilskie(8)
- DVD(1)
- Ekonomia(251)
- Encyklopedie Słowniki Leksykony(926)
- Etnologia(85)
- Ezoteryka(86)
- Feminizm(7)
- Filozofia(208)
- Fizyka(48)
- Fotografia(171)
- Geografia Geologia(351)
- Historia(2573)
- Heraldyka i genealogia(6)
- Humor, satyra(193)
- Informatyka(267)
- Językoznawstwo(145)
- Judaica(15)
- Kalendarze(22)
- Kino Film(131)
- Kolejnictwo(10)
- Komiksy(88)
- Komplety dzieł wielotomowych(29)
- Książki o książkach, księgarniach, bibliotekach i antykwariatach(72)
- Książki w językach obcych(2525)
- Książki wydane przed 1945 rokiem(305)
- Kubki(0)
- Kulinaria(436)
- Kulturoznawstwo(105)
- Lektury szkolne(276)
- Literaturoznawstwo(702)
- Lotnictwo(61)
- Magnesy pamiątkowe(0)
- Mapy, atlasy(706)
- Marketing Reklama(39)
- Marynistyka, żeglarstwo(151)
- Matematyka(136)
- Medycyna, farmacja(591)
- Militaria(210)
- Miniatury(96)
- Moda, ubiór(25)
- Motoryzacja Samochody(93)
- Muzyka i taniec(257)
- Nagrody literackie(98)
- Nauka języków obcych(658)
- Naukoznawstwo, historia nauki(11)
- Nowe, nieużywane książki(886)
- Ogrodnictwo(91)
- Pasje, zainteresowania, hobby(437)
- Pedagogika(241)
- Picturebooki / książki obrazkowe(8)
- Plakaty, ulotki, dokumenty życia społecznego(3)
- Płyty winylowe(4)
- Pocztówki(658)
- Podręczniki szkolne, opracowania lektur, repetytoria(326)
- Podróże(144)
- Politologia(153)
- Popularnonaukowe(348)
- Poradniki(1359)
- Powieści młodzieżowe(321)
- Prawo(691)
- Programy teatralne i muzyczne(89)
- Psychologia(180)
- Rachunkowość, finanse, kadry(145)
- Religioznawstwo(1617)
- Reprinty(22)
- Rolnictwo, leśnictwo, hodowla(129)
- Rozwój osobisty, motywacja, biznes(254)
- Socjologia(112)
- Sport(174)
- Stosunki międzynarodowe(46)
- Sztuka(891)
- Teatr Opera(245)
- Technika(493)
- Torby bibliofilskie(3)
- Turystyka Regionalia(2350)
- Toruniana - O Toruniu i okolicach(634)
- Toruńskie Autorki, Toruńscy Autorzy(123)
- Varsaviana(57)
- Wydawnictwa albumowe(781)
- Weterynaria(5)
- Zakładki(52)
- Zarządzanie i organizacja(56)
Nowości
Promocje
Producenci
Wyszukiwarka
Wysyłka za granicę - PayPal lub przelew zagraniczny
Zaloguj się
Kielich goryczy / napisał Chrześcijanin
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Tytuł: Kielich goryczy
Napisał Chrześcijanin roku 1854
Autor: Apolinary Zagórski (1830-1858)
Wydanie:
Nakład: egzemplarzy
Adres wydawniczy: Bruxella : W drukarni J.-H. Dehou, 1859
32 strony
Format: 21 / 14 cm
ISBN:
Książka jest w dobrym stanie, uszkodzony grzbiet okładki, tylna okładka ma oderwany niewielki fragment.
Produkty powiązane
Wzywanie do pokuty przez Xiędza Piotra Skargę
Tytuł: Wzywanie do pokuty przez Xiędza Piotra Skargę
Autor: Xiądz Piotr Skarga
Wydanie: piąte
Nakład: egzemplarzy
Adres wydawniczy: Paryż : Księgarnia Luksemburska, 1867
43 strony
Format: 13/8,5 cm
ISBN:
Seria Biblioteka Ludowa Polska
Książka jest w dobrym stanie, nierozcięta.
Liste Generale des Anciens eleves de l'ecole Polonaise
Tytuł: Liste Generale des Anciens eleves de l'ecole Polonaise
(Publiee par les soins de l'Association)
Wydanie:
Nakład: egzemplarzy
Adres wydawniczy: Paris : Imprimerie Polyglotte A. Feiff. - Heymann, 1908
48 stron
Format: 21 / 13,5 cm
ISBN:
Broszura jest w bardzo dobrym stanie, całość tekstu w języku francuskim.
Moje więzienia / Silvio Pellico
Tytuł: Moje więzienia
Autor: Silvio Pellico
Przełożył z włoskiego Jan Zamoyski
Wydanie:
Nakład: egzemplarzy
Adres wydawniczy: Paryż : Drukarnia M. Flinikowskiego, 1917
189 stron
Format: 19/14 cm
ISBN:
Książka jest w dobrym stanie, nierozcięta, lekko pozaginane narożniki stron.
Notice sur la constitution et les travaux de la Commission de Ethnogenie des populations de l'empire russe
Tytuł: Notice sur la constitution et les travaux de la Commission de Ethnogenie des populations de l'empire russe
Autor:
Wydanie:
Nakład: egzemplarzy
Adres wydawniczy: brak danych
109 stron
Format: 22 / 14 cm
ISBN:
Seria:
Książka jest w dobrym stanie, nierozcięta. Poszczególne składki są prawie osobno, trzymają się tylko jednej nitce. Papier z przebarwieniami.
Kawał literata / J. I. Kraszewski
Tytuł: Kawał literata
Autor: J. I. Kraszewski
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Czytelnik", brak roku wydania
218, [2] stron
Format: 15,5/21,5 cm
Masa: 250 g
Data wystawienia: 23.03.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, jest zakurzona, zabrudzona.
mar
Koniec epopei, tom 1-2,3 / Kazimierz Przerwa-Tetmajer
Tytuł: Koniec epopei, tom 1-2,3
Autor: Kazimierz Przerwa-Tetmajer
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1976
483, [1] stron tom 1-2
296, [2] stron tom 3
Format: 11,5/18,5 cm
Seria: Biblioteka Klasyki Polskiej i Obcej
Nakład: 40 290 egzemplarzy
Masa: 600 g (tom 1-2: 244 g, tom 3: 356 g)
Data wystawienia: 23.04.2025 r.
Książki są w dobrym, jak na książki używane, stanie, mają sztywne okładki, nieznacznie sfatygowane, wewnątrz bez zastrzeżeń.
Świetna trzytomowa powieść, zawarta w dwóch książkach w sztywnej oprawie, doskonała lektura dla miłośników twórczości Kazimierza Przerwy-Tetmajera i literatury epoki Młodej Polski.
Asi
Dziewczęta z Nowolipek / Pola Gojawiczyńska
Tytuł: Dziewczęta z Nowolipek
Autor: Pola Gojawiczyńska
Wydanie XVI
Nakład: 100 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1986
205, [2] stron
Format: 20/15/2 cm
Masa: 232 g
Data wystawienia: 06.11.2025r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, widoczne pozaginania i przetarcia na krawędziach. Pożółkłe kartki w środku.
Asi
Bezgrzeszne lata / Kornel Makuszyński
Tytuł: Bezgrzeszne lata
Autor: Kornel Makuszyński
Wydanie: VI
Nakład: 200 350 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Kraków, Wydawnictwo Literackie, 1980
220, [2] stron
Format: 11/18,5 cm
ISBN: 83-08-00409-1
Seria Utwory Wybrane
Masa: 189 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę.
Data wystawienia: 25.01.2022
Ald.
Krzyżacy / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Krzyżacy
Autor: Henryk Sienkiewicz
Adres wydawniczy: Poznań : idem, 1997
682, [6] strony
Format: 18 / 11,5 cm
ISBN: 83-903382-3-8
Seria: Klasyka w Kieszeni
Książka jest w bardzo dobrym stanie, nieznacznie sfatygowana okładka, niewielkie przybrudzenia na dolnej stronie bloku książki.
Antek / Bolesław Prus [1973]
Tytuł: Antek
Autor: Bolesław Prus
Wydanie: XXIII
Nakład: 200 150 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1973
30, [1] stron
Format: 13x20 cm
Masa: 30 g
Książka jest w dobrym stanie, nieznacznie sfatygowana okładka.
Dzieła Tom trzeci / Adam Mickiewicz
Tytuł: Dzieła Tom trzeci
Autor: Adam Mickiewicz
Pod redakcją prof. dr. Manfreda Kridla
Z przedmową Boya-Żeleńskiego
Adres wydawniczy:Warszawa : Bibljoteka Arcydzieł Literatury, 1929
317, [1] stron
Format: 20,5/14,5 cm
Masa: 660 g
Data wystawienia: 08.08.2015
Książka jest dobrym stanie, ma twardą oprawę, na stronie tytułowej podpis (prawdopodobnie) poprzedniego właściciela.
Bruhl: powieść historyczna z XVIII wieku / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Bruhl: powieść historyczna z XVIII wieku
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Wydanie: czternaste
Nakład: 40 310 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1979
266 [5] stron
Format: 21/15 cm
ISBN: 83-205-3076-8
Masa: 290 g
Data wystawienia: 23.10.2015
Książka jest w dobrym stanie, okładka lekko sfatygowana. Na stronie przedtytułowej widnieje dedykacja.
AM
Latarnik : Wspomnienia z Maripozy / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Latarnik : Wspomnienia z Maripozy
Autor: Henryk Sienkiewicz
Adres wydawniczy: Bydgoszcz : Oficyna Wydawnicza "ARCANUM", brak roku wydania
21, [2] stron
Format: 14,5/20,5 cm
Nakład: 20 126 egzemplarzy
Seria:Lektury Szkolne
ISBN: 83-85069-08-9
Masa: 60 g
Data wystawienia: 19.11.2015 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zakurzona.
mar
Chłopi tom 1 i 2 / Władysław St. Reymont
Tytuł: Chłopi tom 1 i 2
Autor: Władysław St. Reymont
Wydanie: dwudzieste dziewiąte
Nakład: 50 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1982
Tom I: 365 [3] stron, Tom II: 461 [3] stron
Format: 21,5/15,5 cm
ISBN: 83-06-00819-7
Masa: 830 g
Data wystawienia: 07.11.2025
Książki są w dobrym stanie, okładki nieznacznie sfatygowane (przybrudzone, przetarte na krawędziach).
an
Co się dzieje w gniazdach / Adolf Dygasiński
Tytuł: Co się dzieje w gniazdach
Autor: Adolf Dygasiński
Wydanie: II
Nakład: egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Gebethener i Wolf, 1947
48 stron
Format: 12,5 x 18,5 cm
Seria: Biblioteczka Uniwersytetów Ludowych
Masa: 40 g
Data wystawienia: 15.06.2015
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka. Pieczątka na tylnej okładce.
Joa
Faraon Tomy I-II / Bolesław Prus (1981)
Tytuł: Faraon: tom I i II
Autor: Bolesław Prus
Wydanie: XXVI
Nakład: 50 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo „Książka i Wiedza”, 1981
T.1: 303 [1] stron, T.2: 668 [3]
Format: 20/14,5/3 cm
Masa: 685 g
Data wystawienia: 23.10.2025r
Książki są w dobrym stanie. Okładki lekko sfatygowane, delikatnie przetarte krawędzie. Pożółkłe kartki w środku.
Asi
Dym. Nasza Szkapa / Maria Konopnicka
Tytuł: Dym : Nasza Szkapa
Autor: Maria Konopnicka
Adres wydawniczy: Warszawa : PWW, 1997
53, [1] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 83-87571-07-5
Masa: 100 g
Data wystawienia: 15.01.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Droga wiodła przez Narvik / Ksawery Pruszyński
Tytuł: Droga wiodła przez Narvik
Autor: Ksawery Pruszyński
Wydanie: IX
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1986
190, [2] stron
Format: 12,5/19,5/2,5 cm
ISBN: 83-06-001501-0
Nakład: 100 200 egzemplarzy
Masa: 220 g
Data wystawienia: 03.01.2026 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
an
Album tatrzańskie / Jarosław Iwaszkiewicz
Tytuł: Album tatrzańskie
Autor: Jarosław Iwaszkiewicz
Wydanie: I
Nakład: 20 283 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1976
73, [3] strony
Masa: 142 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, poza tym bez śladów użytkowania.
Data wystawienia: 13.09.2024
Ald.
Antek / Bolesław Prus [1982]
Tytuł: Antek
Autor: Bolesław Prus
Wydanie: XXVII
Nakład: 250 150 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1982
28, [3] stron
Format: 14,5 x 20,5 cm
ISBN: 83-06-00829-4
Masa: 41 g
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka. Na stronie tytułowej widnieje podpis byłego właściciela.
Syl.
Ludzie bezdomni / Stefan Żeromski (podniszczona)
Tytuł: Ludzie bezdomni
Autor: Stefan Żeromski
Wydanie: XXIV
Nakład: 50 290 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1976
397, [3] stron
Format: 12,5 x 19,5 cm
Masa: 348 g
Data wystawienia: 20.05.2025r.
Książka jest w dostatecznym stanie, podniszczona. Miała kontakt z wodą, pofalowane wszystkie strony łącznie z okładką.
Asi
Hekuba / Eliza Orzeszkowa
Tytuł: Hekuba
Autor: Eliza Orzeszkowa
Wydanie: I
Nakład: 56 660 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1970
171, [5] stron
Format: 10,5 x 14,5 cm
Seria: Koliber
Masa: 83 g
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka (naddarcia i zagięcia).
Syl.
Faraon Tomy I-II / Bolesław Prus (1990)
Tytuł: Faraon tom 1,2
Autor: Bolesław Prus
Wydanie: XXIX
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1990
302, [1] stron tom 1
351, [1] stron tom 2
Format: 14,5/20,5 cm
Nakład: 30 000 egzemplarzy
ISBN: 83-11-07656-1
Masa: 900 g
Data wystawienia: 31.03.2016 r.
Książki są w dobrym, jak na książki używane, stanie, mają okładki nieznacznie sfatygowane.
mar
Flirt z Melpomeną : Wieczór siódmy i ósmy : Pisma Tom XXII / Tadeusz Żeleński (Boy)
Tytuł: Flirt z Melpomeną : Wieczór siódmy i ósmy : Pisma Tom XXII
Autor: Tadeusz Żeleński (Boy)
Seria czwarta: tom XIX - XXVIII
Wydanie: I
Nakład: 5290 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1964
793, [2] strony
Format: 13,5/20/4 cm
Masa: 800 g
Data wystawienia: 05.11.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na brzegach, zakurzona, grzbiet książki wyblakły, zawiera ilustracje na tablicach.
Asi
Jak się pan Paweł żenił i jak się ożenił. Klin klinem / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Jak się pan Paweł żenił i jak się ożenił. Klin klinem
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Wydanie: I
Nakład: 50 350 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1988
354, [3] strony
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 83-08-02039-9
Seria Dzieła Powieści Obyczajowe
Masa: 370 g
Data wystawienia: 09.01.2026
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma twardą oprawę z obwolutą, obwoluta nieznacznie przybrudzona.
an.
Dwa opowiadania obyczajowe klasyka polskiej powieści historycznej. O utworach można dowiedzieć się więcej dzięki nocie od wydawcy umieszczone z tyłu książki. Na życzenie osoby zainteresowanej możemy zeskanować i przesłać mailem te strony.
Janko Muzykant / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Janko Muzykant
Autor: Henryk Sienkiewicz
Adres wydawniczy: Bielsko-Biała : Beskidzka Oficyna Wydawnicza, brak roku wydania
10, [2] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 8370321607
Masa: 60 g
Data wystawienia: 09.09.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Świetna książka, lektura szkolna dla dzieci w szkole podstawowej.
Cisonie / Jan G. H. Pawlikowski
Tytuł: Cisonie
Autor: Jan G. H. Pawlikowski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo ZNAK, 1963
246, [2] stron
Format: 13/20 cm
Nakład: 10 350 egzemplarzy
Masa: 310 g
Data wystawienia: 03.10.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Świetna powieść Pawlikowskiego, doskonała lektura dla miłośników literatury polskiej.
Chłopi Tomy 1-2 / Władysław Reymont
Tytuł: Chłopi Tom 1,2
Autor: Władysław Reymont
Wydanie: XXVIII
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo "Książka i Wiedza", 1980
365, [3] stron tom 1
432, [3] stron tom 2
Format: 14//20,5/3/ cm
Nakład: 50 000 egzemplarzy
Masa: 779 g
Data wystawienia: 20.11.2025 r.
Książki są w dobrym stanie, mają miękkie okładki nieznacznie sfatygowane, są przetarte na krawędziach, widoczne są zagięcia. Wewnątrz bez zastrzeżeń.
Asi
Hekuba. Dobra pani. A..B..C.. / Eliza Orzeszkowa
Tytuł: Hekuba dobra pani A..B..C..
Autor: Eliza Orzeszkowa
Adres wydawniczy: Warszawa : Towarzystwo Upowszechniania Czytelnictwa, 1996
201, [7] stron
Format: 11,5/17 cm
ISBN: 83-86962-23-2
Masa: 130 g
Data wystawienia: 30.11.2017 r.
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana, na stronie tytułowej podpis byłego właściciela.
An
Faraon Tomy I-II / Bolesław Prus (2001)
Tytuł: Faraon, Tom 1,2
Autor: Bolesław Prus
Adres wydawniczy: Warszawa : Świat Książki, 2001
410, [3] stron tom 1
394, [3] stron tom 2
Format: 13,5/20,5 cm
ISBN: 837227830X
Masa: 890 g
Data wystawienia: 09.03.2017 r.
Książki są w dobrym, jak na książki używane, stanie, mają okładki nieznacznie sfatygowane.
mar
Bezgrzeszne lata / Kornel Makuszyński (1986)
Tytuł: Bezgrzeszne lata
Autor: Kornel Makuszyński
Wydanie: VII
Nakład: 200 350 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1986
157, [3] stron
Format: 12,5 x 19,5 cm
ISBN: 83-08-01484-4
Masa: 153 g
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka (zabrudzenie), na dolnych marginesach stron słabo widoczny niewielki zaciek.
Data wystawienia: 27.08.2017
Ald.
Dwa spotkania ; Skończone ; Dozwolili : zbiór nowel / Eugenia Szreniawa Żmijewska
Tytuł: Dwa spotkania ; Skończone ; Dozwolili : zbiór nowel
Autor: Eugenia Szreniawa Żmijewska
Adres wydawniczy: Poznań : Nakładem i Czcionkami Drukarni i Księgarni Św. Wojciecha, 1914
IX, [I], 143 strony
Format: 18/12 cm
Masa: 225 g
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie. Ma twardą oprawę, oprawa nieznacznie sfatygowana: lekkie wgniecenia, przetarcia krawędzi. Jedna z kart (ze Wstępem) jest luzem i ma ubytek papieru powstały na skutek usuwania podpisu poprzedniego właściciela książki. Poza tym żadnych śladów użytkowania ani uszkodzeń.
Data wystawienia: 07.09.2017
Ald.
Ludzie bezdomni / Stefan Żeromski (1973)
Tytuł: Ludzie bezdomni
Autor: Stefan Żeromski
Nakład: 20 155 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : "Czytelnik", 1973
417, [3] stron
Format: 13,5/21 cm
Seria: Powieści
Masa: 427 g
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma twardą oprawę, nieznacznie sfatygowaną, płótno lekko zabrudzone.
Data wystawienia: 21.09.2017
Ald.
Bez oręża Tomy I-II / Zofia Kossak (1973)
Tytuł: Bez oręża Tomy I-II
Autor: Zofia Kossak
Wydanie: IX
Nakład: 20 350 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Pax", 1973
376, [3] stron
Format: 13,5/20,5 cm
Masa: 383 g
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma twardą oprawę z obwolutą nieznacznie sfatygowaną..
Data wystawienia: 31.03.2025
Asi
Bezgrzeszne lata / Kornel Makuszyński (1984)
Tytuł: Bezgrzeszne lata
Autor: Kornel Makuszyński
Wydanie: VII
Nakład: 100 350 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Zrzeszenie Księgarstwa, 1984
121, [3] stron
Format: 14,5 x 20 cm
ISBN: 83-00-00641-9
Masa: 124 g
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka.
Data wystawienia: 21.08.2018
Ald.
Echa leśne / Stefan Żeromski
Tytuł: Echa leśne
Autor: Stefan Żeromski
W opracowaniu Zdzisława Jerzego Adamczyka
Wydanie: pierwsze
Nakład: 100 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Łódź : Wydawnictwo Łódzkie, 1985
75, [5] stron
Format: 16,5/12 cm
ISBN: 83-218-0435-7
Masa: 131 g
Książka jest w dobrym stanie, zawiera czarno-białe ilustracje, okładka nieznacznie sfatygowana.
Data wystawienia: 17.09.2018
Ald.
Faraon Tomy I-II / Bolesław Prus (1967)
Tytuł: Faraon
Tom I
Tom II
Autor: Bolesław Prus
Wydanie: XVI
Nakład: 500 100 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1967
451 stron; 426, [2] stron
Format: 14,5/20 cm
Oba tomy są w dobrym stanie. Nieznacznie sfatygowane okładki.
Data wystawienia: 19.09.2018
Ald.
Don Kichote i niańki / Maria Kuncewiczowa (1989)
Tytuł: Don Kichote i niańki
Autor: Maria Kuncewiczowa
Wydanie: IV
Nakład: 15 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Lublin : Wydawnictwo Lubelskie, 1989
205, [2] stron
Format: 13/20,5 cm
ISBN: 83-222-0610-0
Masa: 265 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera portret autorki.
Data wystawienia: 27.09.2018
Ald.
Głupi Franek. Dym / Maria Konopnicka (stan bardzo dobry)
Tytuł: Głupi Franek. Dym
Autor: Maria Konopnicka
Wydanie: II
Nakład: 150 150 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo Poznańskie, 1986
33, [2] strony
Format: 14/20,5 cm
ISBN: 83-210-0365-6
Masa: 40 g
Książka jest w dobrym stanie.
Historyja prawdziwa o przygodzie żałosnej książęcia finladzkiego Jana i królewny polskiej Katarzyny / Marcin Kromer
Tytuł: Historyja prawdziwa o przygodzie żałosnej książęcia finladzkiego Jana i królewny polskiej Katarzyny
Autor: Marcin Kromer
Opracował Janusz Małłek
Nakład: 3 200 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Olsztyn : Pojezierze, 1974
137, [3] stron + tablice
Format: 13/20 cm
Masa: 242 g
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście i na tablicach.
Data wystawienia: 17.01.2019
Ald.
Doktor Piotr / Stefan Żeromski
Tytuł: Doktor Piotr
Autor: Stefan Żeromski
Wydanie IV
Nakład: 200 300 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Iskry, 1980
30, [2] stron
Format: 17/24 cm
ISBN: 83-207-0273-9
Masa: 51 g
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka, poza tym nie ma żadnych śladów użytkowania.
Data wystawienia: 17.06.2019
Ald.
Dziurdziowie / Eliza Orzeszkowa, adaptacja sceniczna Anny Milskiej
Tytuł: Dziurdziowie
Autor: Eliza Orzeszkowa
Adaptacja sceniczna Anny Milskiej
Wstępem zaopatrzył Jan Baculewski
Komisja Centralna Związków Zawodowych w Polsce
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1949
69, [3] stron
Format: 15/22 cm
Seria Biblioteczna Świetlicowa nr 32
Masa: 97 g
Książka jest w dobrym stanie, papier pożółkły, okładka lekko sfatygowana.
Data wystawienia: 05.07.2019
Jus.
Wychowanie w rodzinie chrześcijańskiej
Tytuł: Wychowanie w rodzinie chrześcijańskiej
Praca zbiorowa
Wydanie: I
Nakład: 40 350 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Kraków : Wydaw. Apostolstwa Modlitwy, 1984
609, [2] stron
Format: 13x20 cm
Masa: 630 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, posiada obwolutę (nieznacznie sfatygowaną).
Powstanie literatury chrześcijańskiej / R. J. Wipper
Tytuł: Powstanie literatury chrześcijańskiej
Autor: R. J. Wipper
Nakład: 10 700 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1950
323, [1] strony
Format: 22 / 15 cm
Książka jest w bardzo dobrym stanie, nierozcięta, lekko sfatygowana okładka.
Nauczyciel chrześcijanin / Harro Van Brummelen
Tytuł: Nauczyciel chrześcijanin : Chrześcijańskie sposoby podejścia do uczenia się i nauczania
Autor: Harro Van Brummelen
Przekład: Andrzej Gandecki
Adres wydawniczy: Lublin : Pojednanie, 1996
190, [4] strony
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 8385646442
Masa: 250 g
Data wystawienia: 22.01.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Chrześcijańskie życie duchowe / Red. Józef Augustyn SJ
Tytuł: Chrześcijańskie życie duchowe
Praca zbiorowa pod redakcją Józefa Augustyna SJ
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo WAM-Księża Jezuici, 1997
158, [2] stron
Format: 14,5/20 cm
ISBN: 83-7097-371-X
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana.
Śladami chrześcijańskiego doświadczenia / Luigi Giussani
Tytuł: Śladami chrześcijańskiego doświadczenia
Autor: Luigi Giussani
Wydanie: pierwsze
Adres wydawniczy: Warszawa/Struga-Kraków : Wydawnictwo Michalineum, 1988
103, [1] stron
Format: 13/20 cm
ISBN: 8370190448
Masa: 150 g
Stan: Książka jest w idealnym stanie.
Data wystawienia: 07.09.2018
Jus.
Rodzice chrzestni / Henry Libersat
Tytuł: Rodzice chrzestni
Autor: Henry Libersat
Przekład: Anna Dąbrowska
Adres wydawniczy: Toruń : Christ Book, 1995
118, [2] stron
Format: 20,5/14,5 cm
ISBN: 8390156814
Masa: 170 g
Data wystawienia: 10.03.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Ostatnie wydanie : Matki chrzestne / Fern Michaels
Tytuł: Ostatnie wydanie : Matki chrzestne
Autor: Fern Michaels
Przełożyła: Dorota Strukowska
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Bellona, 2014
334, [1] strony
Format: 15/20,5 cm
ISBN: 9788311129399
Masa: 350 g
Data wystawienia: 09.12.2018 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Twoje pieniądze i Twoje życie : Żyć po chrześcijańsku / Ken Wilson
Tytuł: Twoje pieniądze i Twoje życie : Żyć po chrześcijańsku
Autor: Ken Wilson
Przekład: Stanisława i Jerzy Demscy
Wydanie: III
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo WAM, 1994
78, [2] stron
Format: 17/12 cm
ISBN: 8370970230
Masa: 90 g
Data wystawienia: 22.12.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, na stronie spisu treści jest notatka byłego właściciela.
mar
Chrześcijaństwo średniowieczne XI-XV wiek / Jan Wierusz Kowalski
Tytuł: Chrześcijaństwo średniowieczne XI-XV wiek
Autor: Jan Wierusz Kowalski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1985
209, [3] stron
Format: 12/16,5 cm
Nakład: 40 200 egzemplarzy
Masa: 180 g
Data wystawienia: 24.11.2020 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
W drodze 10 (122) 1983 : Miesięcznik poświęcony życiu chrześcijańskiemu [Słowo i słowo. O Norwidzie. Lektury Norwida. Norwid o pracy ludzkiej. Msza święta w pismach i "Przemilczeniach" Norwida]
Tytuł: W drodze 10 (122) 1983 : Miesięcznik poświęcony życiu chrześcijańskiemu
Nakład: 10 350 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo Polskiej Prowincji Dominikanów "W drodze", 1983
111, [1] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISSN: 0137-480X
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana.
Młodość i chrześcijaństwo czyli zrozumeć swoją wiarę / James Penrice
Tytuł: Młodość i chrześcijaństwo czyli zrozumeć swoją wiarę
Autor: James Penrice
Tłumaczenie: Adam Juchniewicz
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnicto WAM, 1998
76, [1] stron
Format: 12,5/19,5 cm
ISBN: 8370974252
Masa: 120 g
Data wystawienia: 07.11.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Świetna książka z zakresu katolicyzmu, zawiera porady jaki zrozumieć swoja wiarę.
Wspomnienia o Ignacym Solorzu "Chrzęstnym" / Zofia Chałasińska (oprac.)
Tytuł: Wspomnienia o Ignacym Solorzu "Chrzęstnym"
Opracowanie: Zofia Chałasińska
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1983
426, [2] stron + tablice
Format: 15/21,5 cm
ISBN: 832053352X
Nakład: 5 330 egzemplarzy
Masa: 650 g
Data wystawienia: 16.07.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach.
ma
Legendy chrześcijańskie. Antologia / Luigi Santucci i ks. Stanisław Klimaszewski MIC
Tytuł: Legendy chrześcijańskie. Antologia
Autor: Luigi Santucci i ks. Stanisław Klimaszewski MIC
Przekład: Adam Szymanowski
Ilustracje: Anna Skurpska-Ekes
Wydanie: II
Nakład: 40 350 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa: Wydawnictwo Księży Marianów, 1990
324 stron
Format: 12/19,5 cm
ISBN: 8385040048
Masa: 285 g
Książka jest w dobrym stanie, ma sfatygowaną okładkę. Zawiera zielone ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 23.08.2025r.
Asi
Moralność jest dla ludzi : Etyka chrześcijańskiego personalizmu / Bernahard Haring
Tytuł: Moralność jest dla ludzi : Etyka chrześcijańskiego personalizmu
Autor: Bernahard Haring
Przełożył: Henryk Bednarek
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy Pax, 1978
203, [1] strony
Format: 12,5/19,5 cm
Nakład: 5 330 egzemplarzy
Masa: 210 g
Data wystawienia: 07.12.2020 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
I nagle spotkałam Boga : Z doświadczeń Azjatów na drodze do chrześcijaństwa / Hansjosef Theyssen
Tytuł: I nagle spotkałam Boga : Z doświadczeń Azjatów na drodze do chrześcijaństwa
Autor: Hansjosef Theyssen
Przekład: Jan Paweł Henne
Adres wydawniczy: Warszawa : Verbinum Wydawnictwo Księży Werbistów, 1984
62, [2] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 838500940X
Nakład: 5 000 egzemplarzy
Masa: 130 g
Data wystawienia: 05.09.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Świetna książka dotyczy doświadczeń Azjatów na drodze do chrześcijaństwa, zawiera lustracje w tekście.
Polskie przedmurze chrześcijańskiej Europy : Mity a rzeczywistość historyczna / Janusz Tazbir
Tytuł: Polskie przedmurze chrześcijańskiej Europy : Mity a rzeczywistość historyczna
Autor: Janusz Tazbir
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Interpress, 1987
156, [3] stron + tablice
Format: 12/19,5 cm
ISBN: 8322322534
Nakład: 40 000 egzemplarzy
Masa: 188 g
Data wystawienia: 03.09.2025r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, tylna cześć jest pożółkła, zawiera ilustracje na tablicach.
Asi
Chrześcijanin w świecie współczesnym : część 4 / Materiały do katechez opracował ks. Władysław Koska
Tytuł: Chrześcijanin w świecie współczesnym : część 4
Materiały do katechez opracował ks. Władysław Koska
Wydanie: I
Nakład: 40 200 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Poznań : Księgarnia Św. Wojciecha, 1982
154, [2] strony
Format: 14,5/20,5 cm
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana, zawiera ilustracje na tablicach
Data wystawienia: 14.09.2018
Ald.
Tragedia ukrzyżowania : Dramaty chrześcijańskie Romana Brandstaettera i Jerzego Zawieyskiego / Dariusz Kulesza
Tytuł: Tragedia ukrzyżowania : Dramaty chrześcijańskie Romana Brandstaettera i Jerzego Zawieyskiego
Autor: Dariusz Kulesza
Adres wydawniczy: Białystok : Wydawnictwo Uniwersytetu w Białymstoku, 1999
202 strony
Format: 16,5/23,5 cm
ISBN: 83-87884-14-6
Masa: 360 g
Data wystawienia: 23.11.2015 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Folia Philosophica 20 Filozofia [Recentywizm i zatracenie wyczucia wymiaru metafizycznego / J. Bańka, Etyka prostomyślności-moralność otwarta-chrześcijaństwo / A. Dura, Sekwencjonowanie łańcuchów DNA w świetle etyki prostomyślności / J. Czerny]
Tytuł: Folia Philosophica 20
Pod redakcją Józefa Bańki
Wydanie: I
Nakład: 350 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Katowice : Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego, 2002
250, [1] stron
Format: 24 / 17 cm
Seria: Prace Naukowe Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach nr 2087
ISSN: 0208-6336
ISSN: 1231-0913
Książka jest w bardzo dobrym stanie.
Góry / Susie Hodge
Tytuł: Góry
Autor: Susie Hodge
Tłumaczenie: Karolina Szumska
Adres wydawniczy: Warszawa : SBM, 2007
32 strony
Format: 21 / 27,5 cm
Masa: 182 g
ISBN: 9788360542712
Książka jest w bardzo dobrym stanie, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 05.10.2021
Jus.
Góry Świętokrzyskie / Wanda Filipowicz (red.)
Tytuł: Góry Świętokrzyskie
Brak autora
Adres wydawniczy: Warszawa : Spółdzielnia Wydawnicza "Sport i Turystyka", 1953
122, [6] strony
Format: 21/28 cm
Nakład: 15 160 egzemplarzy
Masa: 470 g
Data wystawienia: 10.06.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, na trzech pierwszych stronach jest pieczątka (podpis) byłego właściciela.
mar
Klejnoty Jasnej Góry / Praca zbiorowa
Tytuł: Klejnoty Jasnej Góry
Praca zbiorowa
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1983
162, [6] stron
Format: 22/25,4 cm
Nakład: 100 000 egzemplarzy
Masa: 730 g
Data wystawienia: 14.03.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, dwie pierwsze kartki są obcięte (tekst jest w całości).
mar
Kwiat Diabelskiej Góry / Katarzyna Enerlich
Tytuł: Kwiat Diabelskiej Góry
Autor: Katarzyna Enerlich
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Mg [Drukarnia wydawnicza im. W.L. Anczyca], 2010
279, [5] stron
Format: 15/22 cm
ISBN: 9788361297079
Masa: 406 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, nie ma śladów użytkowania. Zawiera fotografie w tekście.
Data wystawienia: 24.05.2021
Zos.
Widziane z góry / Stefan Kisielewski
Tytuł: Widziane z góry
Autor: Stefan Kisielewski
Wydanie: I
Nakład: 100 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo "Iskry", 1989
333, [2] strony
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 83-207-1255-6
Masa: 352 g
Data wystawienia: 29.10.2015
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
AM
Życie do góry nogami / Jill Smolinski
Tytuł: Życie do góry nogami
Autor: Jill Smolinski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Katowice : Videograf II, 2010
378, [4] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 978-83-7183-818-7
Książka jest w dobrym stanie.
Klejnoty Jasnej Góry / Jan Samek, Janusz Zbudniewek
Tytuł: Klejnoty Jasnej Góry
Autor: Jan Samek, Janusz Zbudniewek
Opracowanie graficzne: Andrzej Heidrich
Wydanie: I
Nakład: 20 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa: Krajowa Agencja Wydawnicza RSW "Prasa-Książka-Ruch", 1982
162 strony
Format: 25 / 22 cm
Masa: 850 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę. Zawiera liczne kolorowe ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 22.10.2020
Jus.
600 lat Jasnej Góry / Wojciech Krysztoforski (oprac.)
Tytuł: 600 lat Jasnej Góry
Opracowanie: Wojciech Krysztoforski
Adres wydawniczy: Warszawa : Agencja "Omnipress", brak roku wydania
strony są nienumerowane
Format: 17/16 cm
Nakład: 10 300 egzemplarzy
Masa: 1100 g
Data wystawienia: 22.02.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Z Zielonej Góry do NRD / A. Worobiec
Tytuł: Z Zielonej Góry do NRD
Tekst: A. Worobiec
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Poznań : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1978
strony są nienumerowane
Format: 20,5/18,5 cm
Masa: 110 g
Data wystawienia: 04.05.2017 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Klejnoty Jasnej Góry / Jan Samek, Janusz Zbudniewek
Tytuł: Klejnoty Jasnej Góry
Autorzy: Jan Samek, Janusz Zbudniewek
Wydanie: II
Nakład: 100 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : RSW "Prasa-Książka-Ruch",1983
162, [5] strony
Format: 15 x 22 cm
Masa: 735 g
Książka jest w dobrym stanie. Nieznacznie sfatygowana, twarda okładka. Kolorowe ilustracje w tekście.
Syl.
Skarby Jasnej Góry / Janusz St. Pasierb, Jan Samek
Tytuł: Skarby Jasnej Góry
Autor: Janusz St. Pasierb, Jan Samek
Wydanie: V
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Interpress, 1991
222, [1] strony
Format: 24/32,5 cm
ISBN: 83-223-2128-7
Masa: 1279 g
Data wystawienia: 12.12.2017 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
an
Z Sopotu świat do góry nogami / Jerzy Afanasjew
Tytuł: Z Sopotu świat do góry nogami
Autor: Jerzy Afanasjew
Ilustracje: Elżbieta Dietrych
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Łódź : Wydawnictwo Łódzkie, 1974
224, [3] strony
Nakład: 10 280 egzemplarzy
Masa: 220 g
Data wystawienia: 24.01.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście, jest zakurzona, zabrudzona.
mar
Polska - Góry, górki i pagórki / Elżbieta Wołoszyńska, Marek Wołoszyński
Tytuł: Polska - Góry, górki i pagórki
Autorzy: Elżbieta Wołoszyńska, Marek Wołoszyński
Adres wydawniczy: Warszawa : Sport i Turystyka - Muza SA, 2007
413 [3] stron
Format: 12,5 / 18,8 cm
Masa: 587 g
ISBN: 978-83-7495-199-9
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę lekko sfatygowaną. W środku książka jest w dobrym stanie, posiada liczne kolorowe fotografie i ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 21.09.2021
Zos.
Skarby Jasnej Góry / Janusz St. Pasierb, Jan Samek, Jan Michlewski, Janusz Rosikoń
Tytuł: Skarby Jasnej Góry
Autor: Janusz St. Pasierb, Jan Samek, Jan Michlewski, Janusz Rosikoń
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Nowe Wydawnictwo Interpress, brak roku wydania
147, [1] stron
Format: 24,5/32,5 cm
ISBN: 8322319045
Masa: 1120 g
Data wystawienia: 22.02.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, jest zapakowana w kartonowe opakowanie.
mar
Sympozjum "Góry w kulturze Polskiej" Kraków 9-10 listopada 1974 r. / Praca zbiorowa
Tytuł: Sympozjum "Góry w kulturze polskiej" Kraków 9-10 listopada 1974 r.
Praca zbiorowa
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Kraków : Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej i Narciarskiej PTTK, 1975
142, [1] stron
Format: 24/16 cm
Nakład: 3 600 egzemplarzy
Masa: 320 g
Data wystawienia: 27.12.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Fletch / Gregory McDonald
Tytuł: Fletch
Autor: Gregory McDonald
Przełożył: Andrzej Grabowski
Adres wydawniczy: Warszawa : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1991
235 [4] stron
Format: 11,5 / 16,2 cm
Masa: 167 g
ISBN: 83-03-03341-7
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę dość mocno sfatygowaną. brzeg jest powyginany, okładka z tyłu jest lekko pobrudzona.
Data wystawienia: 15.07.2021
Zos.
Ślepa uliczka : Prawo i porządek / Jack Gregory
Tytuł: Ślepa uliczka : Prawo i porządek
Autor: Jack Gregory
Przełożył: Grzegorz Żyliński
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo GEMINIS, 1995
238, [1] stron
Format: 12,5/19,5 cm
ISBN: 83-86609-50-8
Masa: 250 g
Data wystawienia: 12.01.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
First Fun : Mothercare Nursery Guides / Sheila Gregory, Diane Melvin
Tytuł: First Fun : Mothercare Nursery Guides
Autor: Sheila Gregory, Diane Melvin
Adres wydawniczy: London : Octopus Conran, 1984
63, [1] strony
Format: 16,5/17 cm
ISBN: 1 85029 003 2
Masa: 121 g
Data wystawienia: 06.12.2017 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, napisana jest w języku angielskim, kilka ostatnich stron jest nieznacznie uszkodzonych na rogach.
an
Historia Literatury Polskiej : Alegoryzm-preromantyzm / Julian Krzyżanowski
Tytuł: Historia Literatury Polskiej : Alegoryzm-preromantyzm
Autor: Julian Krzyżanowski
Wydanie: V
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1979
693, [1] stron + tablice
Format: 17,5/24,5 cm
ISBN: 830600213X
Nakład: 50 290 egzemplarzy
Masa: 1250 g
Data wystawienia: 25.11.2018 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście i na tablicach.
mar
Historia literatury polskiej : Alegoryzm – preromantyzm / Julian Krzyżanowski
Tytuł: Historia literatury polskiej ; Alegoryzm - preromantyzm
Autor: Julian Krzyżanowski
Wydanie: III
Nakład: 28 168 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1966
670, [3] strony + tablice
Format: 17/24,5 cm
Masa: 1494 g
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę, zawiera ilustracje na tablicach i w tekście.
Geometria tras - algorytmy obliczeń, komputerowo wspomagane projektowanie / Stanisław Grodzicki
Tytuł:Geometria tras - algorytmy obliczeń, komputerowo wspomagane projektowanie
Autor: Stanisław Grodzicki
Wydanie: I
Nakład: 1 500 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, 1987
335 stron
Format: 17 x 24,5 cm
ISBN: 83-206-0684-5
Masa: 549 g
Data wystawienia: 29.03.2015
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana, twarda okładka. Czarno-białe ilustracje w tekście. Książka została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i posiada świadczące o tym pieczątki.
Studia Societatis Scientiarum Torunensis Sectio A (Mathematica-Physica) Volumen II Przyczynek do sylogistyki Arystotelesa (Brentanowska teoria wniosków kategorycznych / T. Czeżowski
Tytuł: Studia Societatis Scientiarum Torunensis Sectio A (Mathematica-Physica) Volumen II
1. Dotychczasowe metody obliczeń dzielnika opadowego a metoda średnich dziesięcioletnich / E. Hohendorf
2. Przyczynek do sylogistyki Arystotelesa (Brentanowska teoria wniosków kategorycznych / T. Czeżowski
3. O interpretacjach zdań kategorycznych Arystotelesa w rachunku predykatów / St. Jaśkowski
4. O insolacji Gdańska, Sopotu i Gdyni w porównaniu z Warszawą / W. Gorczyński
5. O wahaniach długoletnich wysokości rocznej opadów i dzielnika opadowego / W. Gorczyński
6. Oscylator torsyjny / W. Hanusowa
Adres wydawniczy: Toruń : Nakłądem Towarzystwa Naukowego w Toruniu, 1951
180 stron
Format: 25/18 cm
Seria Studia Societatis Scientiarum Torunensis Sectio A (Mathematica-Physica) Volumen II
Masa: 300 g
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę lekko sfatygowaną, strony nierozcięte.
Data wystawienia: 29.11.2019
Ald.
O pogodzie i klimacie gór polskich [Biblioteczka Turysty Górskiego - tom drugi] / Tadeusz Niedźwiedź
Tytuł: O pogodzie i klimacie gór polskich [Biblioteczka Turysty Górskiego - tom drugi]
Autor: Tadeusz Niedźwiedź
Adres wydawniczy: Warszawa - Kraków : Wydawnictwo PTTK Kraj, 1989
Wydanie drugie
Nakład: 9650 + 350 egzemplarzy
22, [2] stron
Format: 14 / 20 cm
Masa: 36 g
ISBN: 83-7005-163-4
Książka jest w dobrym stanie, okładka jest lekko sfatygowana. W środku książka jest w dobrym stanie, posiada liczne czarno-białe ilustracje w tekście. Niektóre strony są nieznacznie przybrudzone.
Data wystawienia: 23.11.2021
Zos.
Carski więzień : romans historyczny / G.P. Danilewski
Tytuł: Carski więzień : romans historyczny
Autor: G.P. Danilewski
Przekład Edmunda Jezierskiego
Adres wydawniczy: Warszawa : Bibljoteka Nowości ; Wydawca: Stanisław Cukrowski, [1929]
182 strony
Format: 17,5/12,5 cm
Seria Tajemnice Carów Rosji
Masa: 250 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, na stronie tytułowej i pierwszej stronie z tekstem są piecżątki-ekslibrisy byłego właściciela.
Data wystawienia: 22.08.2020
Ald.
Cmentarzysko w Poczerninie z 2 rycinami w tekście i 16 tablicami / Helena Cichoszewska
Tytuł: Cmentarzysko w Poczerninie
z 2 rycinami w tekście i 16 tablicami
Autor: Helena Cichoszewska
Adres wydawniczy: Toruń : Nakładem Towarzystwa Naukowego, 1931
44, [8] stron + 16 tablic
Format: 16,5/25 cm
Seria Roczniki Towarzystwa Naukowego w Toruniu 37
Masa: 188 g
Książka jest w dobrym stanie, oprawa lekko sfatygowana, karty nierozcięte, książka posiada ryciny i wiele ilustracji, górne marginesy stron lekko zniekształcone przez wilgoć.
Data wystawienia: 08.07.2019
Jus.
Czytanki polskie dla VII kl. szkoły powszechnej Zeszyt I "Siła jest dziwów" / F. Bielak, W. Szyszkowski, A. Bardach
Tytuł: Czytanki polskie dla VII kl. szkoły powszechnej Zeszyt I "Siła jest dziwów"
Autorzy: F. Bielak, W. Szyszkowski, A. Bardach
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych, 1947
79 stron
Format: 14,5/20,5 cm
Masa: 105 g
Książka jest w dobrym stanie, papier pożółkły, okładka lekko sfatygowana.
Data wystawienia: 05.07.2019
Jus.
Dzieła Tom I, II / Adam Mickiewicz
Tytuł: Dzieła Tom I, II
Autor: Adam Mickiewicz
Redakcja: Manfred Kridl
Przedmowa: Tadeusz Boy Żeleński
Adres wydawniczy: Warszawa : Bibljoteka Arcydzieł Literatury, 1929
307, [3] strony I
317, [1] stron II
Format: 15/21 cm
Masa: 950 g
Data wystawienia: 13.10.2020 r.
Książki są w dobrym, jak na używane, stanie, mają sztywne okładki, nieznacznie sfatygowane, na stronach tytułowych są podpisy byłego właściciela.
mar
Historja starożytna część druga / B. Gebert, G. Gebertowa
Tytuł: Historja starożytna część druga
Autor: B. Gebert, G. Gebertowa
Wydanie: IV
Adres wydawniczy: Lwów-Warszawa : Książnica-Atlas, 1929
124 strony
Format: 16/23 cm
Masa: 200 g
Data wystawienia: 15.03.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest odklejona od grzbietu książki, zawiera ilustracje w tekście, na stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela.
mar
Historya Literatury Polskiej Tom III / Piotr Chmielowski, z przedmową Bronisława Chlebowskiego
Tytuł: Historya Literatury Polskiej Tom III
Autor: Piotr Chmielowski
Z przedmową Bronisława Chlebowskiego
Adres wydawniczy: Warszawa : Biblioteka Dzieł Wyborowych, 1899
234, [2] strony + tablice
Format: 18,5/12 cm
Masa: 390 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę (przybrudzenia, rozdarcia krawędzi grzbietu), poza tym wewnątrz żadnych śladów użytkowania. Zawiera tablice z czarno-białymi ilustracjami (faksymile, portrety).
Data wystawienia: 11.11.2019
Ald.
Historya Literatury Polskiej wykłady uniwersyteckie. T. 4, Historya poezyi polskiej XVIII wieku. Cz. 1, Czasy Stanisława Augusta (1764-1795) / Roman Pilat
Tytuł: Historya Literatury Polskiej wykłady uniwersyteckie. T. 4, Historya poezyi polskiej XVIII wieku. Cz. 1, Czasy Stanisława Augusta (1764-1795)
Autor: Roman Pilat
Oprac. Ludwik Bernacki [et al.] ; pod red. Wilhelma Bruchnalskiego.
Adres wydawniczy: Lwów-Warszawa, Nakładem Księgarni H. Altenberga we Lwowie i M. ARCTA w Warszawie, 1908
319 stron
Format: 14/21 cm
Masa: 478 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki i wpisy, wewnątrz kilka znaczeń kolorową kredką.
Data wystawienia: 04.07.2019
Jus.
Historya Pisma Świetego dla szkół rzymsko-katolickich i do użycia przy podawaniu nauk religijnych / na polski język znowu z pilnością przełożonych przez D. Jakuba Wuyka z Wągrowca Theologa S.J.
Tytuł: Historya Pisma Świetego dla szkół rzymsko-katolickich i do użycia przy podawaniu nauk religijnych, Wyjątek z Biblii, to jest Ksiąg starego i nowego Testamentu
według łacińskiego przekładu stergo w Kościele katolickim przyjętego, na polski język znowu z pilnością przełożonych przez
D. Jakuba Wuyka z Wągrowca Theologa S.J.
Za dozwoleniem Stolicy Apostolskiej a nakładem i approbacyą
J. W. Księdza Stanisława Karnkowskiego, Arcybiskupa Gnieźnieńskiego etc.
wydanych w Krakowie 1599.
Za dozwoleniem Zwierzchności duchownej
Adres wydawniczy: W Chełmnie : Drukiem i nakładem Lohdego, Drukarza, 1842
290 stron
Format: 20/12,5 cm
Masa: 234 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę mocno zniszczoną: przetarcia, rozdarcia grzbietu, krawędzi, na wewnętrznej stronie przedniej okładki podpis "Ex. libris....", przekreślony podpis także na stronie tytułowej, marginesy stron zabrudzone, narożniki kilku stron zagięte.
Data wystawienia: 04.03.2022
Ald.
Jak najłatwiej zdobyć państwową odznakę sportową (P.O.S.) / Wiktor Junosza-Dąbrowska
Tytuł: Jak najłatwiej zdobyć państwową odznakę sportową (P.O.S.) : Biblioteczka Sportowa Nr 40
Autor: Wiktor Junosza-Dąbrowska
Adres wydawniczy: Warszawa : Główna Księgarnia Wojskowa, 1935
63, [3] strony
Format: 12,5/17,5 cm
Masa: 110 g
Data wystawienia: 23.04.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Jasna Góra : album
Tytuł: Jasna Góra : album
Adres wydawniczy: Częstochowa : Nakładem oo. Paulinów, 1928
8 stron + 36 kart tablic
Format: 24,5/17,5 cm
Masa: 262 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka i grzbiet lekko sfatygowane: przetarcia krawędzi, zagięcia narożników, pierwszych 6 stron ma niewielkie zacieki i plamki, niektóre karty tablic mają lekko zabrudzone marginesy, poza tym stan bardzo dobry, bez żadnych śladów użytkowania.
Data wystawienia: 06.04.2019
Ald.
Kollokacya / Józef Korzeniowski
Tytuł: Kollokacya
Autor: Józef Korzeniowski
Opracował Prof. Władysław Jankowski
Adres wydawniczy: Brody : Nakładem i drukiem Księgarni Feliksa Westa, [1905]
227 stron
Format: 20,5/15 cm
Seria Arcydzieła Polskich i Obcych Pisarzy
Masa: 488 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę w płótnie z wyszywanym inicjałem AD, oprawa lekko zabrudzona, w dolnej części strony tytułowej niewielkie plamki, wewnątrz papier pożółkły (zwłaszcza na marginesach stron), jedna kartka (strony: 161-162) jest luzem, poza tym całość bez uszkodzeń i śladów użytkowania.
Data wystawienia: 23.09.2021
Ald.
Obrazy na szkle : nowele / Feliks Gwiżdż
Tytuł: Obrazy na szkle : nowele
Autor: Feliks Gwiżdż
Adres wydawniczy: Poznań: Księgarnia św. Wojciecha, 1926
185, [1] stron
Format: 13,5/19,5 cm
Masa: 193 g
Książka jest w dobrym stanie, brak tylnej okładki oraz fragmentów grzbietu, pieczątka na okładce, papier pożółkły.
Data wystawienia: 03.07.2019
Jus.
Polska wieków średnich czyli w dziejach narodowych polskich postrzeżenia Tom III / Joachim Lelewel
Tytuł: Polska wieków średnich czyli w dziejach narodowych polskich postrzeżenia Tom III
Autor: Joachim Lelewel
Adres wydawniczy: Poznań : Nakładem J. K. Żupańskiego, 1851
VIII, 356, [] stron + rozkładane tabele w załączniku
Format: 13,5/21,5 cm
Masa: 518 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, skórzany grzbiet ze złoceniami i tłoczeniami, na przedniej wyklejce są notatki ołówkiem i piórem oraz pieczątka, na stronie przedtytułowej podpis piórem, wszystkie strony są w bardzo dobrym stanie, czyste, bez śladów użytkowania.
Data wystawienia: 16.01.2019
Ald.
Portret króla Jana. Posłowie Siewierscy / Lucyan Siemieński
Tytuł: Portret króla Jana. Posłowie Siewierscy
Autor: Lucyan Siemieński
Wydanie nowe
Adres wydawniczy: Warszawa : Gebethner i Wolff, 1908
28 stron
Format: 18/12 cm
Seria Biblioteczka Uniwersytetów Ludowych 56
Masa: 20 g
Broszura jest w dobrym stanie, okładka mocno sfatygowana: ubytki w krawędziach, grzbiet sklejony taśmą, książka wycofana ze zbiorów bibliotecznych, posiada świadczące o tym pieczątki.
Data wystawienia: 24.07.2019
Ald.
Promienną drogą / Franciszek Nowakowski
Tytuł: Promienną drogą
Autor: Franciszek Nowakowski
Adres wydawniczy: Karnkowo Lipno Warszawskie : Instytut Wydawnictw Różańcowych, 1936
158, [2] stron
Format: 12/16,5 cm
Masa: 134 g
Książka jest w dobrym stanie, papier pożółkły, okładka lekko sfatygowana, przybrudzona.
Data wystawienia: 04.07.2019
Jus.
Przygoda : powieść / Francis de Miomandre
Tytuł: Przygoda : powieść
Autor: Francis de Miomandre
Przełożyła z upoważnienia autora Z. Popławska
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Bibljoteki Dzieł Wyborowych, 1926
107, [1] stron
Format: 17/12 cm
Seria Bibljoteka Dzieł Wyborowych Rok III. Tom XXIV (Ogólnego zbioru serja III, tom LXXXIX)
Masa: 150 g
Książka ma zniszczoną oprawę: przednia okładka jest przymocowana tylko na jednej nitce, fragment jest zabrudzony, zbyt intensywne czyszczenie wytarło bordową farbę, tylna okładka jest całkiem osobno, grzbiet uszkodzony, brak środkowego fragmentu, na przedniej wyklejce i na stronie tytułowej podpis i pieczątka własnościowa. Wewnątrz stan bardzo dobry, bez śladów użytkowania.
Data wystawienia: 27.02.2020
Ald.
Rzeźby portretowe w bronzie na zamku królewskim w Warszawie / Tadeusz Mańkowski
Tytuł: Rzeźby portretowe w bronzie na zamku królewskim w Warszawie
Autor: Tadeusz Mańkowski
Państwowe Zbiory Sztuki
Adres wydawniczy: Warszawa : Ministerstwo Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego, 1934
32 strony tekstu + XXV tablic
Format: 19,5/13,5 cm
Masa: 101 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, zawiera czarno-białe ilustracje na tablicach.
Data wystawienia: 28.09.2019
Ald.
Samouczek polsko-angielski / Plato v. Reussnera
Tytuł: Samouczek polsko-angielski
Autor: Plato v. Reussnera
Wydanie: XIII
Adres wydawniczy: Warszawa : Brak nazwy wydawnictwa, 1906
152, [24] stron
Format: 20/14,5 cm
Masa: 290 g
Data wystawienia: 08.11.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest rozklejona i naddarta na grzbiecie.
mar
Sodalis Marianus (dokończenie) Pogląd krytyczny / Zygmunt Kaczkowski
Tytuł: Sodalis Marianus (dokończenie) Pogląd krytyczny
Autor: Zygmunt Kaczkowski
Adres wydawniczy: Warszawa: Nakładem i Drukiem Józefa Ungra, 1875
283 stron
Format: 15/22,5 cm
Seria Dzieła Zygmunta Kaczkowskiego przejrzane i poprawione przez autora Tom XI
Masa: 448 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę z tłoczeniami, brak grzbietu oprawy, wycofana ze zbiorów bibliotecznych, ma świadczące o tym pieczątki, papier pożółkły.
Data wystawienia: 03.07.2019
Jus.
Syn marnotrawny : powieść / Hall Caine
Tytuł: Syn marnotrawny : powieść
Autor: Hall Caine
Adres wydawniczy: Warszawa : "Oświata", 1929
421, [1] stron
Format: 17/12 cm
Masa: 391 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę z tłoczeniami na grzbiecie, lekko przetarte krawędzie oprawy, wiele stron jest naprawionych przez introligatora-mają podklejone krawędzie lub inne fragmenty, wewnątrz papier pożółkły, zabrudzenia na marginesach stron, na kilku stronach pieczątki: "Księgarnia i wypożyczalnia nowości w Rabce", poza tym całość bez uszkodzeń i śladów użytkowania.
Data wystawienia: 23.09.2021
Ald.
Szkice i obrazki Tom III Anielka / Bolesław Prus (Aleksander Głowacki)
Tytuł: Szkice i obrazki Tom III Anielka
Autor: Bolesław Prus (Aleksander Głowacki)
Adres wydawniczy: Warszawa : Nakład Gebethnera i Wolffa, 1935
207, [2] stron
Format: 19,5/14 cm
Seria Pisma Bolesława Prusa pod znakiem Polskiej Akademji Literatury Tom VII
Masa: 390 g
Książka jest dobrym stanie, ma twardą oprawę z tłoczeniami na przedniej okładce i na grzbiecie. Płótno oprawy lekko przetarte i zabrudzone, na narożnikach pęknięte. Na przedniej wyklejce i na stronie tytułowej zamazany podpis poprzedniego właściciela. Strony mają zabrudzone marginesy, brak innych śladów użytkowania i innych uszkodzeń.
Data wystawienia: 15.12.2018
Ald.
Śladami Post'a / J. Wielowieyski
Tytuł: Śladami Post'a
Autor: J. Wielowieyski
Odcinek powieściowy II tomu "Płomyka", rok szkolny 1936/7
Adres wydawniczy: Warszawa : bez nazwy wydawcy, [1937]
119, [1] stron
Format: 16,5/12 cm
Masa: 132 g
Książka jest w dobrym stanie, twarda oprawa z tłoczeniami na grzbiecie, na stronie tytułowej wpisane piórem: "nr. 10", poza tym całość bez uszkodzeń i śladów użytkowania, książka zawiera kolorowe i czarno-białe ilustracje.
Data wystawienia: 21.09.2021
Ald.
Tablica ilorazów inteligencji dla posługujących się testami Bineta-Termana / Henryka Weintalówna
Tytuł: Tablica ilorazów inteligencji dla posługujących się testami Bineta-Termana
Autor: Henryka Weintalówna
Adres wydawniczy: Lwów-Warszawa, Książnica-Atlas, [1933]
4 strony, 1 rozkładana tablica
Format: 13,5/22 cm, po rozłożeniu: 40/59 cm
Masa: 35 g
Broszura jest w dobrym stanie, okładka lekko sfatygowana.
Data wystawienia: 04.07.2019
Jus.
Tryumf Dyonizego / Marja Dąbrowska
Tytuł: Tryumf Dyonizego
Autor: Marja Dąbrowska
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo J. Mortkowicza Towarzystwo Wydawnicze w Warszawie, 1936
27 stron
Format: 13/19 cm
Seria Bibljoteczka Nowel i Opowiadań
Masa: 37 g
Książka jest w dobrym stanie, papier pożółkły, oprawa broszurowa lekko sfatygowana.
Data wystawienia: 11.07.2019
Jus.
Urywki języka Ignacego Krasickiego : według pierwszych druków
Tytuł: Urywki języka Ignacego Krasickiego : według pierwszych druków
Adres wydawniczy: Warszawa : Gebethner i Wolff, 1938
31, [1] stron
Format: 17,5/12,5 cm
Masa: 37 g
Seria Biblioteczka Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego Nr 11
Broszura jest w dobrym stanie, przednia i tylna okładka jest luzem, książka jest wycofana ze zbiorów bibliotecznych i posiada świadczące o tym pieczątki.
Data wystawienia: 15.07.2019
Ald.
Wiesław : sielanka krakowska / Kazimierz Brodziński
Tytuł: Wiesław : sielanka krakowska
Autor: Kazimierz Brodziński
Wydanie szóste poprawione
Adres wydawniczy: Warszawa : Nakład Gebethnera I Wolffa, 1928
30, [2] stron
Format: 12/18 cm
Serja Bibljoteczka Uniwersytetów Ludowych i Młodzieży Szkolnej 145
Masa: 26 g
Książka jest w dobrym stanie, papier pożółkły, okładka lekko sfatygowana.
Data wystawienia: 04.07.2019
Jus.
Wilno i Krzemieniec : wrażenia z dwóch wycieczek literackich pod znakiem Słowackiego / Ferdynand Hoesick
Tytuł: Wilno i Krzemieniec : wrażenia z dwóch wycieczek literackich pod znakiem Słowackiego
Pism zbiorowych tom trzeci
Autor: Ferdynand Hoesick
Adres wydawniczy: Warszawa : Trzaska, Evert i Michalski S.A., 1933
151 stron
Format: 19,5/13 cm
Masa: 187 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma kilka uszkodzeń: przetarcia, przebarwienia i zabrudzenia okładki i grzbietu, pojedyncze plamki na marginesach stron, poza tym żadnych śladów użytkowania.
Data wystawienia: 26.04.2019
Ald.
Włóczęgi Północy / J. O. Curwood
Tytuł: Włóczęgi Północy
Autor: J. O. Curwood
Przekład autoryzowany Jerzego Marlicza
Z przedmową Juliana Ejsmonda
Wydanie czwarte
Adres wydawniczy: Poznań-Warszawa-Lublin : Księgarnia św. Wojciecha, Albertinum, 194?
XI, 185, [1] stron
Format: 20,5/15 cm
Masa: 248 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka lekko zabrudzona (niewielkie plamki, przebarwienia) z naddarciami krawędzi, ubytek górnego fragmentu grzbietu, wewnątrz papier pożółkły (zwłaszcza na
marginesach stron), poza tym całość bez uszkodzeń i śladów użytkowania.
Data wystawienia: 23.09.2021
Ald.
Wypisy polskie dla szkół średnich Tom IV (na klasę czwartą) / F. Próchnicki, K. Wojciechowski
Tytuł: Wypisy polskie dla szkół średnich Tom IV (na klasę czwartą)
Autorzy: F. Próchnicki, K. Wojciechowski
Wydanie ósme ilustrowane
Adres wydawniczy: Lwów-Warszawa, Książnica Atlas, 1925
270 stron
Format: 15,5/22 cm
Masa: 440 g
Książka jest w dobrym stanie, papier pożółkły, posiada czarno-białe ilustracje, podpis byłego właściciela na stronie tytułowej, twarda oprawa lekko sfatygowana: przetarcia krawęzi, pęknięcia fragmentów krawędzi grzbietu.
Data wystawienia: 05.07.2019
Jus.
Zasady postępowania chirurgicznego wobec uszkodzeń sportowych / Tadeusz Bętkowski
Tytuł: Zasady postępowania chirurgicznego wobec uszkodzeń sportowych
Autor: Tadeusz Bętkowski
Adres wydawniczy: Warszawa : Brak nazwy wydawnictwa, 1937
65 stron
Format: 17,5/24,5 cm
Masa: 160 g
Data wystawienia: 12.01.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest jest przetarta na krawędziach i naddarta na grzbiecie, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Zbiór praw i przepisów Towarzystwa Kredytowego Ziemskiego w Warszawie Tom XX
Tytuł: Zbiór praw i przepisów Towarzystwa Kredytowego Ziemskiego w Warszawie Tom XX
Adres wydawniczy: Warszawa : Staraniem naczelnych władz Towarzystwa Kredytowego Ziemskiego, 1935
134, [2] stron
Format: 17/12 cm
Masa: 123 g
Książka jest w dobrym stanie, jedyny mankament: mała dziurka przebijająca okładkę i około 30 pierwszych stron.
Data wystawienia: 26.03.2022
Ald.
Złoty interes : powieść / Włodzimierz Perzyński
Tytuł: Złoty interes : powieść
Autor: Włodzimierz Perzyński
Adres wydawniczy: New York : Roy Publishers, 1945
303 strony
Format: 17/12 cm
Masa: 200 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
Data wystawienia: 29.11.2019
Ald.
Opowiadania / Maria Konopnicka
Tytuł: Opowiadania
Autor: Maria Konopnicka
Wydanie: XIV
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1984
127, [1] strony
Format: 12,5/19,5 cm
Nakład: 300 320 egzemplarzy
ISBN: 8307006678
Masa: 150 g
Data wystawienia: 30.07.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną. Blok książki jest zabrudzony, niektóre strony są nieznacznie sfatygowane.
mar
Wybór nowel Tom I / Bolesław Prus
Tytuł: Wybór nowel Tom I
Autor: Bolesław Prus
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1950
214, [1] stron
Format: 16,5/22,5 cm
Nakład: 50 000 egzemplarzy
Masa: 350 g
Data wystawienia: 25.05.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest naddarta na grzbiecie i na krawędziach, na pierwszej kartce jest notatka byłego właściciela.
mar
A...B...C Dobra Pani / Eliza Orzeszkowa
Tytuł: A...B...C Dobra Pani
Autor: Eliza Orzeszkowa
Wydanie: III
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo "KAMA", brak roku wydania
70, [2] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 8386235101
Masa: 120 g
Data wystawienia: 08.10.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Anielka / Bolesław Prus
Tytuł: Anielka
Autor: Bolesław Prus
Adres wydawniczy: Łódź : Wydawnictwo Łódzkie, 1979
185, [3] stron
Format: 14,2/19,9 cm
Masa: 176 g
Książka jest w dobrym stanie. Na 3 stronach widoczne są pieczątki poprzedniej właścicielki. Na stronie tytułowej widoczne są ślady długopisu, a na stronie 5 ślady ołówka.
Data wystawienia: 10.05.2021
Zos.
Awantury Arabskie / Kornel Makuszyński
Tytuł: Awantury arabskie
Autor: Kornel Makuszyński
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1957
140 [3] stron
Format: 13/20 cm
Masa: 130 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka i brzeg mocno sfatygowane i pobrudzone. W środku także jest brudna, posiada ślady od ołówka, niektóre strony są powyginane.
Data wystawienia: 28.06.2021
Zos.
Bracia Dalcz i S-ka Tomy I-II / Tadeusz Dołęga-Mostowicz
Tytuł: Bracia Dalcz i S-ka t. 1,2
Autor: Tadeusz Dołęga-Mostowicz
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1989
303, [1] stron tom 1
260, [2] stron tom 2
Format: 14/21,5 cm
Nakład: 150 350 egzemplarzy
ISBN: 8308019919
Masa: 510 g
Data wystawienia: 03.11.2021 r.
Książki są w dobrym, jak na używane, stanie, mają okładki nieznacznie sfatygowane.
mar
Bunt Paryża / Janusz Teodor Dybowski
Tytuł: Bunt Paryża
Autor: Janusz Teodor Dybowski
Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 1971
363, [1] stron
Format: 14,4/20,5 cm
Masa: 396 g
Książka jest w dobrym stanie. Zawiera czarno-białe ilustracje w tekście. Na kilku stronach posiada pieczątkę poprzedniego właściciela.
Data wystawienia: 10.05.2021
Zos.
Dziecię starego miasta / J. I. Kraszewski
Tytuł: Dziecię starego miasta : obrazek narysowany z natury
Autor: J. I. Kraszewski
Opracował Wincenty Danek
Wydanie czwarte, przejrzane
Nakład: 10 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich - Wydawnictwo, 1960
CXXXV, 200 stron
Format: 13/18,5 cm
Seria: Biblioteka Narodowa Nr 71 Seria I
Masa: 290 g
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
Data wystawienia: 18.06.2021
Ald.
Faraon I, II / Bolesław Prus
Tytuł: Faraon t I, II
Autor: Bolesław Prus
Wydanie: XXIV
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1977
403, [1] stron tom I
436 stron tom II
Format: 11/18 cm
Nakład: 100 150 egzemplarzy
Masa: 630 g
Data wystawienia: 17.09.2021 r.
Książki są w dobrym, jak na używane, stanie, mają okładki nieznacznie sfatygowane, na stronie tytułowej tomu pierwszego jest dedykacja dla byłego właściciela.
mar
Kordian i cham / Leon Kruczkowski
Tytuł: Kordian i cham
Autor: Leon Kruczkowski
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1982
Wydanie: XXX
Nakład: 100 000 egzemplarzy
254 [1] stron
Format: 14 / 20 cm
Masa: 199 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma oprawę lekko sfatygowaną.
Data wystawienia: 04.06.2021
Jus.
Kordian i cham / Leon Kruczkowski (1966)
Tytuł: Kordian i cham
Autor: Leon Kruczkowski
Wydanie: XXI
Nakład: 50 155 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1966
308, [2] stron
Format: 13,5/20 cm
Seria: Biblioteka Powszechna
Masa: 268 g
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną (zagięcia, przetarcia krawędzi), papier pożółkły, poza tym bez śladów użytkowania..
Data wystawienia: 13.08.2022
Ald.
Król Edyp / Sofokles
Tytuł: Król Edyp
Autor: Sofokles
Opracowanie: F. Szubert, F. Majchrowicz
Wydanie: III
Adres wydawniczy: Kraków : Księgarnia D. E. Friedlein, 1922
74 strony
Format: 13/18,5 cm
Masa: 100 g
Data wystawienia: 19.09.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zabrudzona, zawiera ilustracje w tekście, część opisowa jest napisana po polsku, tekst utworu jest napisany w języku greckim. .
mar
Słownik encyklopedyczny francusko-polski i polsko-francuski część pierwsza francusko-polska / Zygmunt Matkowski, Stefanja Ciesielska Borkowska
Tytuł: Słownik encyklopedyczny francusko-polski i polsko-francuski część pierwsza francusko-polska
Autor: Zygmunt Matkowski, Stefanja Ciesielska Borkowska
Adres wydawniczy: Lwów i Warszawa : Księgarnia Polska Bernarda Połonieckiego, 1928
871 stron
Format: 19,5/24,5 cm
ISBN: 8392464214
Masa: 1540 g
Data wystawienia: 21.09.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę, trochę sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, naddarta wzdłuż grzbietu, na stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela.
mar
Wyprawa Cudnowska w 1660 roku / Antonio Hniłko
Tytuł: Wyprawa Cudnowska w 1660 roku
Autor: Antonio Hniłko
Adres wydawniczy: Warszawa : Wojskowy Instytut Naukowo-Wydawniczy, 1931
189, [1] strony + tablice
Format: 11/18,5 cm
Masa: 260 g
Data wystawienia: 29.09.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, sklejona wzdłuż grzbietu taśmą.
mar
Czytanki angielskie Kurs I / Janina Jankowska (oprac.)
Tytuł: Czytanki angielskie Kurs I
Opracowanie: Janina Jankowska
Adres wydawniczy: Poznań : Św. Wojciech, 1945
31, [2] stron
Format: 14,5/20,5 cm
Masa: 70 g
Data wystawienia: 19.11.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, przednia część okładki i pierwsza strona są naddarte, na przedniej części okładki i na ostatniej stronie jest podpis byłego właściciela.
mar
Gospodarstwo wzorowe : uprawa roślin zbożowych i pastewnych, groszkowych, koniczynnych i traw / Zygmunt Jaroszewski
Tytuł: Gospodarstwo wzorowe : uprawa roślin zbożowych i pastewnych, groszkowych, koniczynnych i traw
Autor: Zygmunt Jaroszewski
Wydanie drugie
Adres wydawniczy: Kraków : Nakładem autora, W drukarni Wł. L. Anczyca, 1880
VII, 455, XI stron
Format: 17/24,5 cm
Masa: 869 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę, skórzany grzbiet z tłoczeniami, nieaktualne pieczątki na stronach: przedtytułowej i tytułowej, zawiera liczne czarno-białe ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 12.01.2023
Ald.
Przedświt część II Objaśnienia i przypisy / Zygmunt Krasiński, oprac. Bogdan Suchodolski [Seria Wielka Bibljoteka Nr. 65]
Tytuł: Przedświt część II Objaśnienia i przypisy
Autor: Zygmunt Krasiński
Opracował: Bogdan Suchodolski
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Bibljoteka Polska", [1929]
107 stron + tablice
Format: 16/12 cm
Masa: 80 g
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
Data wystawienia: 02.04.2023
Ald.
Nowy słownik podręczny niemiecko-polski i polsko-niemiecki z wymową fonetycznąTom 1,2 / Paweł Kalina (oprac.)
Tytuł: Nowy słownik podręczny niemiecko-polski i polsko-niemiecki z wymową fonetyczną Tom 1,2
Opracowanie: Paweł Kalina
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Gebethner i Wolf, 1937
694 stron tom 1
680, stron tom 2
Format: 11,5/16 cm
Masa: 820
Książki mają twarde okładki, są naddarte na grzbietach, na pierwszych kilku stronach jest pieczątka byłego właściciela, w części niemiecko-polskiej tylna część okładki jest oderwana częściowo od grzbietu.
Data wystawienia: 04.09.2025r.
mar
W krainie Hesperyd (Wyspy Kanaryjskie i Madera) / Witold Szyszłło
Tytuł: W krainie Hesperyd (Wyspy Kanaryjskie i Madera)
Autor: Witold Szyszłło
Adres wydawniczy: Warszawa : Druk Synów St. Niemiry, 1904
Format: 15,5/20,5 cm
328, [4] stron
Masa: 410 g
Data wystawienia: 30.08.2025r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest trochę zabrudzona, na stronie przedtytułowej jest dedykacja dla byłego właściciela, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Dobra Pani / Eliza Orzeszkowa
Tytuł: Dobra Pani
Autor: Eliza Orzeszkowa
Wydanie VI
Adres wydawniczy: Warszawa : Gebether i Wolff, 1931
Format: 12/18 cm
57, [3] strony
Masa: 100 g
Data wystawienia: 29.08.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, jak na książkę wydaną w 1933 roku, ma miękką oprawę naddartą na grzbiecie i nieznacznie sfatygowaną.
an
Nasza szkapa / Marja Konopnica
Tytuł: Nasza Szkapa
Autor: Marja Konopnicka
Wydanie XIV
Adres wydawniczy: Warszawa : Gebether i Wolff, 1933
Format: 12/18 cm
52, [4] strony
Masa: 100 g
Data wystawienia: 29.08.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, jak na książkę wydaną w 1933 roku, ma miękką oprawę, nieznacznie sfatygowaną.
an
Anielka w szkole. Powieść dla panienek / Janina Zawisza-Krasucka
Tytuł: Anielka w szkole. Powieść dla panienek
Autor: Janina Zawisza-Krasucka
Adres wydawniczy: Warszawa : Rekord, 1934
Format: 13,5/20 cm
169, [3] stron
Masa: 260 g
Data wystawienia: 27.08.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, jak na książkę wydaną w 1935 roku, a twardą oprawę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na brzegach okładki i grzbiecie. Szycie w książce jest rozerwane, więc kilka stron jest luźnych.
an
Opowieści zasłyszane: Dusza wojownika, Książę Roman, Opowieść, Czarny sternik / Joseph Conrad
Tytuł: Opowieści zasłyszane: Dusza wojownika, Książę Roman, Opowieść, Czarny sternik
Autor: Joseph Conrad
Przedmowa R. B. Cunninghame'a Graham'a
Adres wydawniczy: Warszawa : Dom Książki Polskiej Spółka Akcyjna, 1928
Format: 13,5/20 cm
149, [3] stron
Masa: 260 g
Data wystawienia: 27.08.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, jak na książkę wydaną w 1928 roku, a twardą oprawę introligatorską, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na brzegach okładki i grzbiecie. Książka została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
an
Groteski / Edgar Allan Poe
Tytuł: Groteski
Autor: Edgar Allan Poe
Tłumaczenie: Stanisław Wyrzykowski
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Biblioteka Polska", 1924
Format: 13,5/18 cm
268, [2] stron
Masa: 360 g
Data wystawienia: 27.08.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, jak na książkę wydaną w 1924 roku, a twardą oprawę introligatorską, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na brzegach okładki i grzbiecie.
an
Śpiewnik dziecięcy dla użytku szkolnego / E. Imiela
Tytuł: Śpiewnik dziecięcy dla użytku szkolnego
Autor: E. Imiela
Adres wydawniczy: Mikołowie : Spółka Wydawnicza Karola Miarki, 1920
79, [1] stron
Wymiary: 11/14,5 cm
Masa: 180 g
Data wystawienia: 27.08.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie. Okładka jest nieznacznie sfatygowana, naddarta, pozaginana i pożółkła.
an
Upominek dla rodzin. Mężczyzna, matka, dziewica, młodzieniec, dziecko / ks. Kazimierz Bisztyga T.J.
Tytuł: Upominek dla rodzin. Mężczyzna, matka, dziewica, młodzieniec, dziecko
Autor: ks. Kazimierz Bisztyga T.J.
Adres wydawniczy: Karków : Nakładem Wydawnictwa Księży Jezuitów, 1926
205, [1] stron
Wymiary: 11/14 cm
Masa: 180 g
Data wystawienia: 27.08.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie. Okładka jest nieznacznie sfatygowana, naddarta, pozaginana i pożółkła.
an
Opowieści tajemne / Edgar Allan Poe
Tytuł: Opowieści tajemne
Autor: Edgar Allan Poe
Tłumaczenie: Stanisław Wyrzykowski
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Biblioteka Polska", 1924
Format: 13/18 cm
268, [2] stron
Masa: 360 g
Data wystawienia: 27.08.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, jak na książkę wydaną w 1924 roku, a twardą oprawę introligatorską, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na brzegach okładki i grzbiecie. W tekście widnieją nieliczne podkreślenia - przykładowe podkreślenie widnieje na jednym ze skanów.
an
Przewodnik po wystawie : Powszechna Wystawa Krajowa w roku 1929 w Poznaniu
Tytuł: Przewodnik po wystawie : Powszechna Wystawa Krajowa w roku 1929 w Poznaniu
Adres wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo i Nakład Biura Ogłoszeń "PAR" Polska Ajencja Reklamy Franciszek Krajna, 1929
109, [2] stron + kolorowy rozkładany plan Powszechnej Wystawy Krajowej + czarno-biały rozkładany plan Powszechnej Wystawy Krajowej
Format: 17/11 cm
Masa: 107 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, na przedniej okładce i stronie tytułowej są podpisy byłego właściciela, książka zawiera czarno-białe ilustracje w tekście oraz rozkładane plany w załącznikach. Plan ma w zagięciach bladobrązowe plamki.
Data wystawienia: 21.08.2025
Ald.
Przewodnik po Warszawie / wydał Mieczysław Majcher
Tytuł: Przewodnik po Warszawie
Wydał Mieczysław Majcher
Adres wydawniczy: Warszawa : Warszawska Agencja Wydawnicza, ca.1921
207 stron
Format: 15/11,5 cm
Masa: 138 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, na przedniej okładce i stronie tytułowej są podpisy byłego właściciela, książka zawiera czarno-białe ilustracje w tekście oraz rozkładany plan miasta w załączniku. Plan ma w zagięciach blado-brązowe plamki.
Data wystawienia: 21.08.2025
Ald.
Świat dziewcząt : Opowiadania dla młodych panienek / Jane Zawiska
Tytuł: Świat dziewcząt : Opowiadania dla młodych panienek
Autor: Jane Zavisca (Jane Zawiska)
Adres wydawniczy: Warszawa, 1933
Format: 14,5/20 cm
238, [1] stron
Masa: 330 g
Data wystawienia: 17.08.2025r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta i naddarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście, na pierwszej stronie jest podpis byłego właściciela, (pochodzi z księgozbioru Teresy Friedelówny No2, na ostatniej stronie jest odręcznie sporządzony spis treści).
mar
Cudowne bajki Powiastki legendy i opowiadania z rysunkami Henryka Toma / B. Stolarski
Tytuł: Cudowne bajki
Powiastki legendy i opowiadania z rysunkami Henryka Toma
Autor: B. Stolarski
Adres wydawniczy: Warszawa : Księgarnia J. Przeworskiego, 1938
138, [8] stron
Format: 12,5/18 cm
Masa: 180 g
Data wystawienia: 12.08.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, odrobinę naddartą i przetartą, w tekście znajdują się ilustracje Henryka Toma. Na wyklejce widnieje podpis byłego właściciela.
an
O klasyczności i romantyczności : Biblioteka Narodowa nr 10 Seria I / Kazimierz Brodziński
Tytuł: O klasyczności i romantyczności : Biblioteka Narodowa nr 10 Seria I
Autor: Kazimierz Brodziński
Opracowanie: Aleksander Łucki
Wydanie: III
Adres wydawniczy: Kraków : Nakładem Krakowskiej Spółki Wydawniczej, 1925
Format: 13/18 cm
138, [4] stron
Nakład: 15 000 egzemplarzy
Masa: 310 g
Data wystawienia: 21.07.2025r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na brzegach, na przedniej części okładki i na stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela.
mar
Zarys historji Polski / Anatol Lewicki
Tytuł: Zarys historji Polski
Autor: Prof. dr. Anatol Lewicki
Opracował i uzupełnił Jan Friedberg
(W "Dodatku": Literatura historyczna)
Wydanie szkolne dwunaste
Adres wydawniczy: Warszawa : Nakład Gebethnera i Wolffa, 1925
XV, 495 stron
Format: 22,5/15 cm
Masa: 570 g
Książka jest w dobrym stanie. Miękka, broszurowa okładka jest zniszczona, popękany grzbiet. Na początkowych stronach w kilku miejscach tekst jest podkreślony niebieską i czerwoną kredką lub ołówkiem. Papier miejscami jest przebarwiony. Poza wymienionymi uszkodzeniami książka bez śladów użytkowania.
Data wystawienia: 12.07.2025
Ald.
Była sobie Panna Bajka : opowiadanie wierszem / Hanna Czarnojarska
Tytuł: Była sobie Panna Bajka : opowiadanie wierszem
Autorka: Hanna Czarnojarska
Adres wydawniczy: Warszawa : Dom książki Polskiej,
75 stron
Format: 12,5/17,5 cm
Masa: 100 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, płócienny grzbiet, zawiera czarno-białe ilustracje. Krawędzie oprawy przetarte, na stronie przedtytułowej podpis byłej właścicielki, papier pożółkły, poza tym książka nie ma uszkodzeń ani śladów użytkowania.
Data wystawienia: 27.08.2025
an
O szkodliwych Chwastach i potrzebie ich tępienia dla użytku gospodarzy rolnych / Zygmunt Skrzyński
Tytuł: O szkodliwych Chwastach i potrzebie ich tępienia dla użytku gospodarzy rolnych
Autor: Zygmunt Skrzyński
Adres wydawniczy: Warszawa, Warszawskie Tow. Akcyjne Artystyczno-Wydawnicze, 1901
54 strony
Format: 12,5/17,5 cm
Masa: 90 g
Data wystawienia: 10.07.2025r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę. Zawiera ilustracje w tekście.
An
Kanarek Kuki : historja ze sklepu zoologicznego / Eugenja Solska Ilustracje i okładka Wandy Wóycickiej
Tytuł: Kanarek Kuki : historja ze sklepu zoologicznego
Autorka: Eugenja Solska
Ilustracje i okładka Wandy Wóycickiej
Adres wydawniczy: Warszawa : Skład Główny "Dom Książki Polskiej", [1928]
93, [1] strony
Format: 12,5/17,5 cm
Seria: Bibljoteka Książek Różowych No 48
Masa: 120 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, płócienny grzbiet, zawiera czarno-białe ilustracje. Narożniki oprawy przetarte, na stronie przedtytułowej podpis byłej właścicielki, papier pożółkły, poza tym książka nie ma uszkodzeń ani śladów użytkowania.
Data wystawienia: 04.07.2025
Ald.
Sieroce gniazdo : powieść dla panienek z ilustracjami / L. Czarska [przekł. Z. Dromlewiczowej]
Tytuł: Sieroce gniazdo : powieść dla panienek z ilustracjami
Autorka: L. Czarska
[przekł. Z. Dromlewiczowej]
Adres wydawniczy: Warszawa : Nakładem "Nowego Wydawnictwa", [1937]
172, [1] stron + tablice
Format: 12,5/18,5 cm
Masa: 233 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, płócienny grzbiet z tłoczeniami, zawiera czarno-białe ilustracje na tablicach. Narożniki oprawy przetarte, na stronie przedtytułowej podpis byłej właścicielki, papier pożółkły, poza tym książka nie ma uszkodzeń ani śladów użytkowania.
Data wystawienia: 04.07.2025
Ald.
Panna Eliza / Tomasz Zieliński [właśc. Jadwiga Moszyńska]
Tytuł: Panna Eliza
Autor: Tomasz Zieliński [właśc. Jadwiga Moszyńska]
Okładka Marjana Puchalskiego
Adres wydawniczy: Warszawa : [Wydawca nieznany], [1935]
110 stron + tablice
Seria: Bibljoteka Błękitnych Książek Nr. 188
Format: 12/18 cm
Masa: 152 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, płócienny grzbiet z tłoczeniami, zawiera czarno-białe ilustracje na tablicach. Narożniki oprawy przetarte, na stronie przedtytułowej podpis byłej właścicielki, papier pożółkły, poza tym książka nie ma uszkodzeń ani śladów użytkowania.
Data wystawienia: 04.07.2025
Ald.
Kasia-Kasieńka (Losy jednej Kasi) : opowiadanie dla dzieci / L. Czarska, z ilustracjami Rysarda Biske
Tytuł: Kasia-Kasieńka (Losy jednej Kasi) : opowiadanie dla dzieci
Autorka: L. Czarska
Z ilustracjami Rysarda Biske
Przełożyła Alina Higierówna
Wydanie drugie
Adres wydawniczy: Warszawa : Skład Główny Księgarnia Popularna, [1934]
115 stron
Seria: Bibljoteka Tęczowa
Format: 12/17 cm
Masa: 100 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, płócienny grzbiet, zawiera czarno-białe ilustracje. Krawędzie oprawy przetarte, na stronie przedtytułowej podpis byłej właścicielki, papier pożółkły, poza tym książka nie ma uszkodzeń ani śladów użytkowania.
Data wystawienia: 04.07.2025
Ald.
Rok polski w życiu, tradycji i pieśni / Zygmunt Gloger
Tytuł: Rok polski w życiu, tradycji i pieśni
Autor: Zygmunt Gloger
Wydanie drugie z czterdziestu rycinami
Adres wydawniczy: Warszawa : Nakładem autora; Księgarnia Ludwika Biernackiego i Spółki, 1908
406, [1] stron
Format: 27,5/20,5 cm
Masa: 1031 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę z tłoczeniami na grzbiecie, lekko przetarte krawędzie oprawy. Wewnątrz stan dobry, niewielkie ślady palców na marginesach kilku początkowych stron, minimalne zagięcia papieru na niektórych stronach, na marginesach stronach 46-48 niewielki bazgroł długopisem, zawiera czarno-białe ilustracje.
Data wystawienia: 01.07.2025
Ald.
Przewodnik po Poznaniu i Wielkopolsce z uwzględnieniem Pomorza i Śląska 1929
Tytuł: Przewodnik po Poznaniu i Wielkopolsce z uwzględnieniem Pomorza i Śląska
Autor:
Adres wydawniczy: Poznań: Wielkopolski Związek Dla Popierania Turystyki, 1929
77, [3] strony
Format: 12 / 15,5 cm
Masa: 90 g
Data wystawienia: 30.06.2025r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, jak na książkę używaną. Książka nie nosi żadnych śladów użytkowania poza ex librisem na stronie tytułowej.
an
Pieśń w szkole Wybór piosenek dla dzieci i młodzieży Trzeci rok nauczania / Marja Karpowiczowa, Zofja Kruszewska
Tytuł: Pieśń w szkole
Wybór piosenek dla dzieci i młodzieży
Trzeci rok nauczania
Autor: Marja Karpowiczowa, Zofja Kruszewska
Wydanie II poprawione i uzupełnione
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo M. Arcta w Warszawie, 1928
[32] stron
Format: 16,5 / 12 cm
Masa: 120g
Data wystawienia: 02.06.2025r.
Książka jest w dobrym stanie, jak na książkę z lat 20 ubiegłego roku. Książka jest zbiorem nut do pieśni szkolnych.
an
Dzieła Tom I Dzieła poetyckie / Zygmunt Krasiński, wydał, objaśnił i wstępem krytycznym poprzedził Tadeusz Pini
Tytuł: Dzieła Tom I Dzieła poetyckie
Autor: Zygmunt Krasiński
Wydał, objaśnił i wstępem krytycznym poprzedził Tadeusz Pini
Z czterema ilustracjami i ośmiu podobiznami autografów
Adres wydawniczy: Warszawa : Nakładem Spółki Wydawniczej "Parnas Polski", 1934
XL stron Wstępu, 464 strony
Format: 24,5/17 cm
Seria Bibljoteka Poetów Polskich Pod redakcją Tadeusza Piniego, Tom IV
Masa: 1051 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę z tłoczeniami na grzbiecie. Oprawa ma pęknięte krawędzie grzbietu, przetarcia krawędzi i narożników, miejscami plamki i zabrudzenia. Na stronie tytułowej niewielka pieczątka byłego właściciela. Przebarwienia papieru, zwłaszcza na marginesach stron. Zawiera komplet tablic z ilustracjami i faksymilami.
Data wystawienia: 29.05.2025
Ald.
Prace zoologiczne Polskiego Państwowego Muzeum Przyrodniczego Tom I zeszyt 4 / Antoni Wagner (red.)
Tytuł: Prace zoologiczne Polskiego Państwowego Muzeum Przyrodniczego Tom I zeszyt 4
Redakcja: Antoni Wagner
Adres wydawniczy: Warszawa : Polskie Państwowe Muzeum Przyrodnicze, 1923
184 stron + tablice
Format: 16/24 cm
Masa: 90 g
Data wystawienia: 22.05.2025 r.
Broszura jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, jest naddarta na krawędziach, tekst jest napisany w języku niemieckim, francuskim i polskim, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Prace zoologiczne Polskiego Państwowego Muzeum Przyrodniczego Tom II zeszyt 2 / Antoni Wagner (red.)
Tytuł: Prace zoologiczne Polskiego Państwowego Muzeum Przyrodniczego Tom II zeszyt 2
Redakcja: Antoni Wagner
Adres wydawniczy: Warszawa : Polskie Państwowe Muzeum Przyrodnicze, 1924
48 stron
Format: 16/24 cm
Masa: 80 g
Data wystawienia: 21.05.2025 r.
Broszura jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, jest naddarta na krawędziach, tekst jest napisany w języku niemieckim i polskim.
mar
Dziwne życia Polaków i Polek przez Michała Czajkowskiego
Tytuł: Dziwne życia Polaków i Polek przez Michała Czajkowskiego
Autor: Michał Czajkowski
Dzieło po pierwszy raz wydane
Adres wydawniczy: Lipsk : F. A. Brockhaus, 1865
256 stron
Format: 12/18,5 cm
Masa: 239 g
Seria Biblioteka Pisarzy Polskich Tom XXXII
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę z tłoczeniami na grzbiecie, na przedniej i tylnej okładce, oprawa lekko podniszczona: niewielkie przetarcia narożników. Wewnątrz bez uszkodzeń czy śladów użytkowania.
Data wystawienia: 17.04.2025
Ald.
Lekarz ratujący zdrowie Tomy I-II / opracowanie: Winternitz, Schulz, Lofler, Schuesler, Springer; ponownie opracowali: Sokołowski, Lapitus, Polak, Tomiak, Mitko
Tytuł: Lekarz ratujący zdrowie Tomy I-II
Opracowanie: Winternitz, Schulz, Lofler, Schuesler, Springer
Z 1000 ilustracjami oryginalnemi
78 tablicami i dodatkami kolorowemi
Ponownie opracowali: Sokołowski, Lapitus, Polak, Tomiak, Mitko
Adres wydawniczy: Katowice : Polski Instytut Wydawniczy, 1930
Tom I: XI, 719 stron + tablice + załącznik "Album Modeli anatomicznych do rozkładania"
Tom II: VIII, 721-1535 stron + tablice + załącznik "Rozwój człowieka aż do urodzenia"
Format: 24,5/17,5 cm
Masa: 3120
Książki są w bardzo dobrym stanie, mają twarde oprawy, bez uszkodzeń czy śladów użytkowania, zawierają kolorowe ilustracje na tablicach i czarno-białe w tekście.
Data wystawienia: 11.04.2025
Ald.
Nowy słownik angielsko-polski, polsko-angielski / J. Stanisławski
Tytuł: Nowy słownik angielsko-polski, polsko-angielski
Autor: J. Stanisławski
Adres wydawniczy: Kraków : Akademia Handlowa, 1945
532, [3] stron
Format: 15/20,5 cm
ISBN: 9788380744097
Masa: 710 g
Data wystawienia: 13.12.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, na stronie tytułowej jest zamazany pisakiem podpis byłego właściciela.
mar
Słownik polskiego i niemieckiego języka / Prof. Oskar Callier
Tytuł: Słownik polskiego i niemieckiego języka
Opracowanie: Prof. Oskar Callier
Wydanie: VI
Adres wydawniczy: Warszawa : Księgarnia G. Dorn, 1912
482, [2] stron
Format: 10,5/14,5 cm
Masa: 520 g
Data wystawienia: 09.12.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, na stronie przedtytułowej jest podpis byłego właściciela, na stronie tytułowej jest podpis i pieczątka byłego właściciela.
mar
Fundamenty betonowe pod małe budynki zeszyt 2 / Brak autora
Tytuł: Fundamenty betonowe pod małe budynki zeszyt 2
Brak autora
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Związek Polskich Fabryk Portland-Cementu, 1929
39 stron
Format: 14,5/21 cm
Masa: 100 g
Data wystawienia: 07.10.2024 r.
Broszura jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Komedjantka : powieść / Władysław St. Reymont [Pisma. Wydanie zbiorowe zupełne ze wstępem Adama Grzymały-Siedleckiego i portretem autora, Tom IX]
Tytuł: Komedjantka : powieść
Pisma. Wydanie zbiorowe zupełne ze wstępem Adama Grzymały-Siedleckiego i portretem autora, Tom IX
Autor: Władysław St. Reymont
Wydanie piąte
Adres Wydawniczy: Warszawa : Nakład Gebethnera i Wolffa, 1927
438 stron [powinno być 440 stron - jednej kartki brakuje]
Format: 19/12 cm
Masa: 493 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę z tłoczeniami na grzbiecie. Oprawa sfatygowana: przetarcia krawędzi, niewielkie plamki. Na przedniej i tylnej wyklejce są odręczne notatki (obliczenia), na stronie tytułowej i przytytułowej niewielkie zabrudzenia, kilka stron ma minimalne ślady palców na marginesach, brak stron 439-440, czyli ostatniej kartki.
Data wystawienia: 12.07.2024
Ald.
W pogoni za słońcem : dziennik okrętowy Część I Z New-Yorku do Tahiti / Alain Gerbault
Tytuł: W pogoni za słońcem : dziennik okrętowy Część I Z New-Yorku do Tahiti
Autor: Alain Gerbault
Przełożył z francuskiego Ludwik Szwykowski
Adres wydawniczy: Warszawa : Główna Księgarnia Wojskowa, 1930
117 stron + rozkładana mapa + tablice
Format: 19,5/14,5 cm
Masa: 307 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, płócienny grzbiet, zawiera czarno-białe ilustracje na tablicach wydrukowanych na papierze kredowym. Na stronie przedtytułowej podpis i pieczątka byłego właściciela.
Data wystawienia: 08.07.2024
Ald.
Pielęgnowanie kwiatów i roślin w mieszkaniach / Henryk Fogl
Tytuł: Pielęgnowanie kwiatów i roślin w mieszkaniach
Autor: Henryk Fogl
Adres wydawniczy: Lwów-Złoczów : Nakładem i drukiem księgarni Wilhelma Zukerkandla, [1927]
95, [1] stron
Format: 14/9,5 cm
Masa: 64 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę z płóciennym grzbietem, zawiera czarno-białe ilustracje w tekście. Oprawa lekko zabrudzona: niewielkie plamki, ślad papieru od naklejki, przetarte narożniki oprawy. Strona tytułowa z uzupełnionym fragmentem papieru po wyciętym fragmencie (prawdopodobnie z pieczątką). Poza wymienionymi nie ma żadnych uszkodzeń ani śladów użytkowania.
Data wystawienia: 25.06.2024
Ald.
Witkowskiego Albumik znaczków pocztowych dla młodzieży Wydanie I-sze 1938 / projektował i opracował W. Przywitowski [bez znaczków]
Tytuł: Witkowskiego Albumik znaczków pocztowych dla młodzieży
Wydanie I-sze 1938
Projektował i opracował W. Przywitowski
Nr S50 nadaje się dla młodocianych filatelistów zbierających znaczki całego świata
Adres wydawniczy: Poznań : Nakład i własność domu filatelistycznego J. Witkowski, 1938
[4], 64 strony
Format: 23,5/17 cm
Masa: 225 g
Książka jest w dobrym stanie, przednia okładka i pierwsza kartka mają ślady po zalaniu atramentem oraz pomarszczony papier, kolejne strony są w stanie idealnym. Album nie zawiera znaczków.
Data wystawienia: 13.06.2024
Ald.
Dzieła poetyckie / Adam Mickiewicz, wydał i objaśnił Tadeusz Pini (1933)
Tytuł: Dzieła poetyckie
Autor: Adam Mickiewicz
Wydał i objaśnił Tadeusz Pini
Wydanie trzecie zupełne, z portretami i podobiznami autografów poety
Adres wydawniczy: Nowogródek : Nakładem Komitetu Mickiewiczowskiego, 1933
XXXII, 482 strony
Format: 16,5/24,5 cm
Masa: 1017 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę z tłoczeniami, brak grzbietu, krawędzie przetarte. Pieczątki z imieniem i nazwiskiem byłego właściciela w kilku miejscach książki. W tekście Zawiera czarno-białe ilustracje (portrety) na tablicach oraz rozkładane karty z autografami, papier pożółkły z licznymi przebarwieniami, plamkami na marginesach stron. Kilka fragmentów tekstu zaznaczonych ołówkiem lub niebieską kredką. Wiele kart jest luzem, książka wymaga naprawy introligatorskiej.
Data wystawienia: 14.05.2024
Ald.
Broszurka o zaprowadzaniu, utrzymywaniu i użyteczności owiec rassy romanowskiej, ze szczegółowych opisaniem przymiotów tej rassy / Dymitr Gawryłow
Tytuł: Broszurka o zaprowadzaniu, utrzymywaniu i użyteczności owiec rassy romanowskiej, ze szczegółowych opisaniem przymiotów tej rassy
Autor: Dymitr Gawryłow
Przekład J. Nassalskiego
Adres wydawniczy: Warszawa : Nakładem Tłómacza, 1874
X, 85 stron + 4 tablice
Format: 20/14 cm
Masa: 165 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę, skórzany grzbiet z naklejką papierową, na stronie tytułowej i ostatniej są nieaktualne pieczątki. Zawiera czarno-białe ilustracje na tablicach. Oprawa z nieznacznymi przetarciami na grzbiecie. Żadnych uszkodzeń ani śladów użytkowania oprócz wymienionych.
Data wystawienia: 07.05.2024
Ald.
Stan obecny kwestyi robotniczej na zachodzie / J. Zagleniczny
Tytuł: Stan obecny kwestyi robotniczej na zachodzie
Autor: J. Zagleniczny
Adres wydawniczy: Warszawa : Druk Rubieszewskiego i Wrotnowskiego, 1907
260 stron
Format: 17,5/12 cm
Masa: 327 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę, skórzany grzbiet złoconymi tłoczeniami, z naklejką papierową, na stronie tytułowej i ostatniej są nieaktualne pieczątki. Żadnych uszkodzeń ani śladów użytkowania oprócz kilku małych przetarć na oprawie.
Data wystawienia: 06.05.2024
Ald.
Podniesienie plonów za pomocą racyonalnego nawożenia azotem / Paweł Wagner
Tytuł: Podniesienie plonów za pomocą racyonalnego nawożenia azotem
Autor: Paweł Wagner
z 4 tablicami rycin podług fotografij
Z drugiego niemieckiego wydania przełożył Stanisław Rewieński
Adres wydawniczy: Warszawa : Druk P. Szymanowskiego, 1892
[4], 78, [5] stron + tablice
Format: 22/15 cm
Masa: 245 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę, skórzany grzbiet z naklejką papierową, na stronie tytułowej i ostatniej są nieaktualne pieczątki. Żadnych uszkodzeń ani śladów użytkowania.
Data wystawienia: 06.05.2024
Ald.
Skąpiec : komedja w pięciu aktach / Molier [Bibljoteka (=Biblioteka) Narodowa Serja II Nr 6]
Tytuł: Skąpiec : komedja w pięciu aktach
Autor: Molier
Przełożył i opracował Tadeusz Boy-Żeleński
Wydanie trzecie
Adres wydawniczy: Kraków : Nakładem Krakowskiej Spółki Wydawniczej, 1925
125, [1] stron
Format: 17,5/12,5 cm
Seria Bibljoteka [Biblioteka] Narodowa Serja [Seria] II Nr 6
Masa: 97 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, na stronie tytułowej jest wpis własnościowy poprzedniego właściciela, książka ma pożółkły papier. Dodatkowa, papierowa okładka z czasów zakupu książki przez pierwszego właściciela. Poza tym żadnych śladów użytkowania.
Data wystawienia: 29.04.2024
Ald.
Barbara Radziwiłłówna : tragedja w pięciu aktach / Alojzy Feliński [Bibljoteka (=Biblioteka) Narodowa Serja I Nr 9]
Tytuł: Barbara Radziwiłłówna : tragedja w pięciu aktach
Autor: Alojzy Feliński
Wstępem i objaśnieniami zaopatrzył Marjan Szyjkowski
Wydanie trzecie, przejrzane
Adres wydawniczy: Kraków : Nakładem Krakowskiej Spółki Wydawniczej, 1924
XXV, 93 stron
Format: 17,5/12,5 cm
Seria Bibljoteka [Biblioteka] Narodowa Serja [Seria] I Nr 9
Masa: 97 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, na przedniej okładce oraz na stronie tytułowej jest wpis własnościowy poprzedniego właściciela, pożółkły papier. Dodatkowa, papierowa okładka z czasów zakupu książki przez pierwszego właściciela. Poza tym żadnych śladów użytkowania.
Data wystawienia: 29.04.2024
Ald.
Perły deklamacyi polskiej : wiązanka celniejszych utworów poetyckich nadających się do wygłaszania w kółku rodzinnem lub towarzyskiem, podczas wieczorków i obchodów uroczystych / zebrał Adam Kompf
Tytuł: Perły deklamacyi polskiej : wiązanka celniejszych utworów poetyckich nadających się do wygłaszania w kółku rodzinnem lub towarzyskiem, podczas wieczorków i obchodów uroczystych
Zebrał Adam Kompf
Adres wydawniczy: Inowrocław : Nakładem Księgarni Stefana Knasta, 1909
255, [1] stron
Format: 19/13 cm
Masa: 324 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę z płóciennym grzbietem, oprawa ma uszkodzenia: przetarcia, niewielkie pęknięcia grzbietu. Wewnątrz zapisany na przedniej wyklejce, stronie przedtytułowej i redakcyjnej "nr 24", na stronie redakcyjnej ślad po przyklejonym kolorowym obrazku.
Data wystawienia: 09.04.2024
Ald.
Dzieje Starego Zakonu : nauka o Bogu i przykazaniach jego : podręcznik na klasę I gimnazjalną / ks. Z. Baranowski, ks. S. Kowalski
Tytuł: Dzieje Strego Zakonu : nauka o Bogu i przykazaniach jego : podręcznik na klasę I gimnazjalną
Autorzy: ks. Z. Baranowski, ks. S. Kowalski
Adres wydawniczy: Poznań : Nakład Księgarni Św. Wojciecha, 1923
VIII, 219 stron
Format: 18/12,5 cm
Masa: 177 g
Książka jest w dobrym stanie, zawiera liczne czarno-białe ilustracje. Okładka lekko sfatygowana: zagięcia narożników, oderwane niewielkie fragmentu grzbietu, lekkie zabrudzenia.
Data wystawienia: 08.02.2024
Ald.
Krzyżowcy Tom I Bóg tak chce!, Tom II Fides Graeca, Tom III Wieża trzech sióstr, Tom IV Jerozolima wyzwolona / Zofja Kossak
Tytuł: Krzyżowcy
Tom I Bóg tak chce!
Tom II Fides Graeca
Tom III Wieża trzech sióstr
Tom IV Jerozolima wyzwolona
Autorka Zofja [Zofia] Kossak
Okładkę wykonał Wacław Boratyński
Wydanie drugie
Adres wydawniczy: Poznań-Warszawa-Wilno-Lublin : Nakład Księgarni Św. Wojciecha, 1930
278, [2] stron + 5 składanych załączników z mapami ; 338, [2] stron + mapa ; 256 stron [w tomie III brakuje 100 ostatnich stron oraz tylnej okładki] ; 346 stron + mapa
Format: 20/13 cm
Masa: 1470 g
Wszystkie cztery tomy mają oryginalne okładki przednie, na stronach tytułowych wpisane imię i nazwisko poprzedniej właścicielki. Tom III ma oderwane i brakujące 100 ostatnich stron oraz tylną okładkę. Okładki i grzbiety lekko sfatygowane: nieliczne otarcia, zagięcia. Poza tym stan dobry.
Data wystawienia: 23.01.2024
Ald.
Fakty i zagadnienia polskie : Wydział Prac Kulturalno-Oświatowych Biura Opieki Nad Żołnierzem Ministerstwa Obrony Narodowej, 1944
Tytuł: Fakty i zagadnienia polskie
Adres wydawniczy: Londyn : Wydział Prac Kulturalno-Oświatowych Biura Opieki Nad Żołnierzem Ministerstwa Obrony Narodowej, 1944
IV, 230 stron
Format: 21/14 cm
Masa: 335 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, na płóciennym grzbiecie jest papierowa naklejka, na stronach przedtytułowej, tytułowej, oraz dwóch ostatnich stronach tekstu są nieaktualne pieczątki, wewnątrz żadnych śladów użytkowania.
Data wystawienia: 22.01.2024
Ald.
Stara baśń / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Stara baśń : Powieść z IX wieku
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Adres Wydawniczy: Warszawa : Spółdzielnia Wydawnicza „Czytelnik”, 1945
495 stron
Format: 14,5/21 cm
Masa: 560 g
Data wystawienia: 30.12.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest podarta wzdłuż grzbietu, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadcząca o tym pieczątki.
mar
Uprawa pszenicy / E. Risler
Tytuł: Uprawa pszenicy
Autor: E. Risler
Przełożył i odpowiednio do miejscowych warunków dopełnił F. O. Wilkoński
Adres wydawniczy: Warszawa : Nakładem Redakcyi Gazety Rolniczej, 1890
295, [1] stron
Format: 15/21 cm
Masa: 333
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę ze skórzanych grzbietem, na grzbiecie tłoczenia oraz naklejona kartka z tytułem i nazwiskiem autora książki. Na stronie tytułowej i ostatniej stronie z tekstem nieaktualne pieczątki. Okładka i wnętrze książki są w stanie prawie idealnym, jakby książka nigdy nie była używana.
Data wystawienia: 27.10.2023
Ald.
Starościna Bełzka (Gertruda z hr. Komorowskich hr. Potocka) : opowiadanie historyczne 1770-1774 / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Starościna Bełzka (Gertruda z hr. Komorowskich hr. Potocka) : opowiadanie historyczne 1770-1774
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Adres wydawniczy: Warszawa : Druk Józefa Ungra, 1879
334 strony
Format: 18/12,5 cm
Seria Wybór Pism J. I. Kraszewskiego Tom XIV
Masa: 380 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, skórzany grzbiet, oprawa z licznymi przetarciami i ubytkami. Na początkowych, końcowych i kilku przypadkowych stronach w środku są nieaktualne poprzekreślane pieczątki. Lekko zabrudzone i przebarwione marginesy stron, poza tym wewnątrz stan dobry, bez śladów użytkowania.
Data wystawienia: 13.10.2023
Ald.
Mała apostołka pracy Lenka Dąbrowska (1912-1925) / Wanda Kieszkowska
Tytuł: Mała apostołka pracy Lenka Dąbrowska (1912-1925)
Autor: Wanda Kieszkowska
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Księży Jezuitów, 1933
104, [1] strony
Format: 13,5/8 cm
Masa: 47 g
Seria Młodzi Ulubieńcy Jezusa Tomik IX
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, wewnątrz papier pożółkły, bez uszkodzeń.
Data wystawienia: 29.09.2023
Ald.
Małżeństwo / Ks. Kazimierz Bisztyga T.J.
Tytuł: Małżeństwo
Autor: Ks. Kazimierz Bisztyga T.J.
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Księży Jezuitów, 1929
32 strony
Format: 14/10 cm
Masa: 15 g
Seria Głosy Katolickie Rocznik XXXI Nr. 341
Broszura jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, wewnątrz papier pożółkły, bez uszkodzeń.
Data wystawienia: 29.09.2023
Ald.
Nowele przykładne Tom II / Miguel De Cervantes
Tytuł: Nowele przykładne Tom II
Autor: Miguel De Cervantes
Tłumaczenie: Zdzisław Milner
Adres Wydawniczy: Warszawa : Tow. Akt. S. Orgelbranda S-ów, brak roku wydania
263 stron
Format: 11,5/16,5 cm
Masa: 230 g
Data wystawienia: 02.09.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, jest przetarta na krawędziach, jest trochę rozklejoną, klika pierwszych stron jest oderwanych od grzbietu, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadcząca o tym pieczątki.
mar
Wiadomości historyczne o cmentarzu Ewangelicko-Reformowanym w Warszawie / Edmund Diehl
Tytuł: Wiadomości historyczne o cmentarzu Ewangelicko-Reformowanym w Warszawie
Autor: Edmund Diehl
Adres wydawniczy: Warszawa : W drukarni Alexandra Ginsa, 1893
52 strony
Format: 21/15,5 cm
Masa: 144 g
Ksiązka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę, podpis poprzedniego właściciela na stronie tytułowej, na kilku stronach niewielkie fragmenty tekstu są podkreślone czerwonym, wyblakłym już ołówkiem. Książka pochodzi z bardzo zadbanego, czystego księgozbioru znanego profesora.
Data wystawienia: 09.08.2023
Ald.
O duchu praw Tomy I-II / Montesquieu
Tytuł: O duchu praw : Tomy I-II
Autor: Montesquieu
Przełożył Tadeusz Żeleński (Boy)
Przejrzał i wstępem opatrzył prof. Wacław Makowski
Adres wydawniczy: Warszawa : F. Hoesick, Druk "Rola" J Buriana, 1927
XXII, 463 strony; 496, XIV, [I] stron
Format: 19,5/14 cm
Seria Przekładów Boy'a Tom 90 ;
Masa: 1108 g
Oba tomy są w bardzo dobrym stanie, mają oryginalne twarde oprawy, podpisy poprzedniego właściciela są na obu stronach przedtytułowych. Na wielu stronach tomu I fragmenty tekstu są zaznaczone ołówkiem, poza tym żadnych uszkodzeń ani śladów użytkowania. Karta z czarno-białym portretem autora na początku tomu I. Książka pochodzi z bardzo zadbanego, czystego księgozbioru znanego profesora.
Data wystawienia: 09.08.2023
Ald.
Ponad śnieg bielszym się stanę” / Stefan Żeromski
Tytuł: „Ponad śnieg bielszym się stanę” : Sztuka w 3 aktach : Utwory dramatyczne Stefana Żeromskiego wydane w dziesiątą rocznicę odrodzenia państwa polskiego
Autor: Stefan Żeromski
Adres Wydawniczy: Warszawa, Kraków : Wydawnictwo J. Mortkowicza, 1939
129, [1] stron
Format: 13/18 cm
Masa: 170 g
Data wystawienia 16.07.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Wisła Międzymorze / Stefan Żeromski
Tytuł: Wisła Międzymorze : Utwory Epickie Stefana Żeromskiego wydane w dziesiątą rocznicę odrodzenia państwa polskiego
Autor: Stefan Żeromski
Adres Wydawniczy: Warszawa, Kraków : Wydawnictwo J. Mortkowicza, 1939
28 stron
Format: 13/18 cm
Masa: 150 g
Data wystawienia 16.07.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Album Legionów Polskich : 126 obrazów
Tytuł: Album Legionów Polskich : 126 obrazów
Adres wydawniczy: Kraków : Nakładem Centralnego Biura Wydawnictw NKNW, 1916
72 strony
Format: 23/15,5 cm
Masa: 142 g
Książka jest w dobrym stanie, została wycofana z księgozbioru instytucji i ma świadczace o tym pieczątki oraz ekslibris. Okładka lekko sfatygowana: ślady zagięć, niewielkie naddarcia krawędzi grzbietu, wewnątrz stan bardzo dobry, bez żadnych śladów użytkowania. Książka zawiera na każdej stronie dwie czarno-białe fotografie z podpisami.
Data wystawienia: 11.07.2023
Ald.
Biała rękawiczka / Stefan Żeromski
Tytuł: Biała rękawiczka : Sztuka w 3 aktach z prologiem i epilogiem : Utwory dramatyczne Stefana Żeromskiego wydane w dziesiątą rocznicę odrodzenia państwa polskiego
Autor: Stefan Żeromski
Adres Wydawniczy: Warszawa-Kraków : Wydawnictwo J. Mortkowicz Towarzystwo Wydawnicze w Warszawie, 1929
147, [1] strony
Format: 13/18 cm
Masa: 170 g
Data wystawienia: 25.06.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Charitas / Stefan Żeromski
Tytuł: Charitas : Powieści Stefana Żeromskiego wydane w dziesiątą rocznicę odrodzenia państwa polskiego
Autor: Stefan Żeromski
Adres Wydawniczy: Warszawa-Kraków : Wydawnictwo J. Mortkowicz Towarzystwo Wydawnicze w Warszawie, 1928
409, [1] strony
Format: 13/18 cm
Masa: 400 g
Data wystawienia: 25.06.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, przednia i tylna część okładki jest naderwana wzdłuż grzbietu.
mar
Sen o szpadzie i sen o chlebie : Słowo o Bandosie / Stefan Żeromski
Tytuł: Sen o szpadzie i sen o chlebie : Słowo o Bandosie : Utwory Epickie Stefana Żeromskiego wydane w dziesiątą rocznicę odrodzenia państwa polskiego
Autor: Stefan Żeromski
Adres Wydawniczy: Warszawa-Kraków : Wydawnictwo J. Mortkowicz Towarzystwo Wydawnicze w Warszawie, 1929
23 strony
Format: 13/18 cm
Masa: 170 g
Data wystawienia: 24.06.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Powieść o udałym Walgierzu : Aryman mści się godzina / Stefan Żeromski
Tytuł: Powieść o udałym Walgierzu : Aryman mści się godzina : Utwory Epickie Stefana Żeromskiego wydane w dziesiątą rocznicę odrodzenia państwa polskiego
Autor: Stefan Żeromski
Adres Wydawniczy: Warszawa-Kraków : Wydawnictwo J. Mortkowicz Towarzystwo Wydawnicze w Warszawie, 1929
59 stron
Format: 13/18 cm
Masa: 180 g
Data wystawienia: 24.06.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Sułkowski : Tragedia / Stefan Żeromski
Tytuł: Sułkowski : Tragedia : Utwory dramatyczne Stefana Żeromskiego wydane w dziesiątą rocznicę odrodzenia państwa polskiego
Autor: Stefan Żeromski
Adres Wydawniczy: Warszawa-Kraków : Wydawnictwo J. Mortkowicz Towarzystwo Wydawnicze w Warszawie, 1929
219 stron
Format: 13/18 cm
Masa: 240 g
Data wystawienia: 24.06.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Duma o hetmanie / Stefan Żeromski
Tytuł: Duma o hetmanie : Utwory Epickie Stefana Żeromskiego wydane w dziesiątą rocznicę odrodzenia państwa polskiego
Autor: Stefan Żeromski
Adres Wydawniczy: Warszawa-Kraków : Wydawnictwo J. Mortkowicz Towarzystwo Wydawnicze w Warszawie, 1929
138 stron
Format: 13/18 cm
Masa: 180 g
Data wystawienia: 23.06.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Wiesław i pieśni rolników przez K. Brodzińskiego
Tytuł: Wiesław i pieśni rolników przez K. Brodzińskiego
Autor: Kazimierz Brodziński
Wydanie: piąte
Nakład: egzemplarzy
Adres wydawniczy: Paryż : Księgarnia Luksemburska, 1867
42, [1] stron
Format: 13/8,5 cm
ISBN:
Seria Biblioteka Ludowa Polska
Książka jest w dobrym stanie, nierozcięta, okładka ma lekko sfatygowane krawędzie.
Fircyk w zalotach komedja we trzech aktach[Wielka Bibljoteka nr 101] / Franciszek Zabłocki
Tytuł: Fircyk w zalotach komedja we trzech aktach[Wielka Bibljoteka nr 101]
Autor: Franciszek Zabłocki
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Biblioteka Polska", 1924
83, [1] stron
Format: 12/17/1 cm
Masa: 80 g
Data wystawienia: 05.11.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
an
Korsarz / Jerzy Gordon Lord Byron [Wielka Bibljoteka nr 79]
Tytuł: Korsarz [Wielka Bibljoteka nr 79]
Autor: Jerzy Gordon Lord Byron
Przekład: A. E. Odyńca
Wydanie drugie
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Biblioteka Polska",
77, [1] stron
Format: 12/17/1 cm
Masa: 80 g
Data wystawienia: 05.11.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
an
Pismo stalówką Redis
Tytuł: Pismo stalówką Redis
Adres wydawniczy: Gdańsk, "DAFE", 1930
15 stron
Format 1/12,5/19,5 cm
Masa: 100 g
Data wystawienia: 27.11.2025
Książka jest w bardzo dobrym stanie. Oprawiona jest w oprawę introligatorską. Oryginalna okładka została zachowana bez uszkodzeń wewnątrz okładki introligatroskiej. Książka jest w bardzo dobrym stanie. Napisana jest w języku polskim.
an
Opowieści niepokojące / Joseph Conrad
Tytuł: Opowieści niepokojące
Autor; Joseph Conrad
Adres wydawniczy: Warszawa; Wacław Czarski i Ska, 1925
205, [3] stron
Format: 14.5/20,3/3 cm
Masa: 300 g
Data wystawienia: 02.12.2025r.
Książka jest w bardzo dobrym staniem ma twardą okładkę introligatorską, nieznacznie sfatygowaną, na stronie tytułowej widnieje podpis byłej właścicielki.
An
Opowieści zasłyszane; Dusza Wojownika, Książę Roman, Opowieść, Czarny Sternik / Joseph Conrad
Tytuł: Opowieści zasłyszane; Dusza Wojownika, Książę Roman, Opowieść, Czarny Sternik
Autor: Joseph Conrad
Przedmowa: R. B. Cunninghame Graham
Przekład: Teresa X Sapieżyna i Stanisław Wyrzykowski
Adres wydawniczy: Warszawa; Dom Książki Polskiej S.A., 1928
149, [3] stron
Format: 14.5/20,3/2 cm
Masa: 260 g
Data wystawienia: 02.12.2025r.
Książka jest w bardzo dobrym staniem ma twardą okładkę introligatorską, nieznacznie sfatygowaną, na stronie tytułowej widnieje podpis byłej właścicielki.
An
Rozróżnianie stylów w architekturze. Dla poświęcających się sztuce stosowanej oraz do użytku ogółu. Z 200 rysunkami / (Oprac.) Czesław Domaniewski i Maryan Wawrzeniecki
Tytuł: Rozróżnianie stylów w architekturze. Dla poświęcających się sztuce stosowanej oraz do użytku ogółu. Z 200 rysunkami
Opracowanie: Czesław Domaniewski i Maryan Wawrzeniecki
Wydanie III
Adres wydawniczy: Warszawa; Zakład Graficzny B. Wierzbicki i S-ka, 1913
24 stron
Format 1/17/24,5 cm
Masa: 100 g
Data wystawienia: 28.11.2025
Książka jest w bardzo dobrym stanie. Oprawiona jest w oprawę introligatorską. Oryginalna okładka została zachowana bez uszkodzeń wewnątrz okładki intrologatroskiej. Napisana jest w języku polskim.
an
Bajki / Hans Christian Andersen
Tytuł: Bajki
Autor: Hans Christian Andersen
Adres wydawniczy: Kraków, Wydawnictwo M. Kot, 1948
254, [2] strony
Format 3,5/15/21 cm
Masa: 500 g
Data wystawienia: 27.11.2025
Książka jest w bardzo stanie. Oprawiona jest w twardą okładkę, która jest sfatygowana, z widocznymi śladami naprawy. Losowe strony wewnątrz są nieznacznie naderwane. Książka zawiera ilutracje.
an
Przewodnik po Powązkach
Tytuł: Przewodnik po Powązkach
Adres wydawniczy: Warszawa; Towarzystwo Akcyjne S. Orgelbranda Synów, 1915
24 strony
Format: 12/15,5/1 cm
Masa: 50 g
Data wystawienia: 03.12.2025r.
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana. Pożółkłe kartki wewnątrz.
An
Warszawa w liczbach 1939
Tytuł: Warszawa w liczbach 1939
Adres wydawniczy: Warszawa, Wydawnictwo Wydziału Statystycznego Zarządu Miejskiego w m. st. Warszawie, 1939
74, [4] stron
Format: 11,5/15,2/1 cm
Masa: 100 g
Data wystawienia: 03.12.2025r.
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana. Pożółkłe kartki wewnątrz. Książka zawiera dodatkowe tablice.
An
Przewodnik po Bielanach pod Warszawą
Tytuł: Przewodnik po Bielanach pod Warszawą
Adres wydawniczy: Warszawa; Druk B. Grabowskiego, Moniuszki 6, 1919
16 strony
Format: 10,5/14,5/1 cm
Masa: 25 g
Data wystawienia: 04.12.2025r.
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana. Pożółkłe kartki wewnątrz.
An
Panienka ze Starego Młyna : powieść autorki "Złotej Elżuni" / E. Marlitt
Tytuł: Panienka ze Starego Młyna : powieść autorki "Złotej Elżuni"
Autor: E. Marlitt
Przekład Janiny Buchholtzowej
Adres wydawniczy: Warszawa : Nakładem Księgarni J. Przeworskiego, 1939
372, [1] strony
Format: 20/14/3,5 cm
Masa: 511 g
Książka ma mocno zniszczoną oprawę. Twarda oprawa z licznymi przetarciami, rozdarciami, zagięciami, przednia okładka jest luzem, grzbiet prawie całkowicie oderwany. Na stronie przedtytułowej podpis poprzedniej właścicielki. Wnętrze książki bez uszkodzeń i śladów użytkowania, w bardzo dobrym stanie. Z powodu uszkodzenia grzbietu i nici, którymi zszyto składki, niektóre ze składek są luzem.
Data wystawienia: 02.02.2026
Ald.
Życie i rozwój Imperjum Brytyjskiego / J. A. Williamson
Tytuł: Życie i rozwój Imperjum Brytyjskiego
Autor: J. A. Williamson
Przekład: Czesław Poznański
Adres wydawniczy: Londyn : "Guild", 1942
45, [1] stron
Format: 12/18,5/1 cm
Masa: 50 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, jak na książkę używaną. Ma miękką oprawę z obwolutą, zawiera czarno-białe ilustracje i zdjęcia w tekście.
Data wystawienia: 16.01.2026
An
Szkice z Nadbużańskiego Podlasia / dr. Adam Jarosiński [z autografem]
Tytuł: Szkice z Nadbużańskiego Podlasia
Autorzy: dr. Adam Jarosiński
Adres wydawniczy: Warszawa; Książnica Polska, 1925
87 stron
Format: 15,5/22,5/1,5 cm
Masa: 200 g
Data wystawienia: 12.02.2026r.
Książka jest w dobrym stanie, jak na książkę z 1925 roku. Na stronie tytułowej widnieje dedykacja dla byłego właściciela od autora.
an
Garść Niezabudek; Wiersze do pamiętnika i na pocztówki; Utwory celniejszych poetów polskich; Złote myśli / Adam z Kujaw
Tytuł: Garść Niezabudek; Wiersze do pamiętnika i na pocztówki; Utwory celniejszych poetów polskich; Złote myśli
Zebrał: Adam z Kujaw
Adres wydawniczy: Inowrocław, Księgarnia Stefana Knasta, 1909
103, [1] stron
Format: 12/17/1,5 cm
Masa: 150 g
Data wystawienia: 13.03.2026 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma twardą, introligatorską okładkę. Na niektórych stronach widnieją ślady ołówka.
an
Dobra Pani / Eliza Orzeszkowa (1985)
Tytuł: Dobra Pani
Autor: Eliza Orzeszkowa
Nakład: 420 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Rzeszów : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1985
32 strony
Format: 14/20 cm
Masa: 40 g
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma lekko sfatygowaną oprawę.
Data wystawienia: 02.11.2022
Ald.
Faraon Tomy 1-2 / Bolesław Prus (1983)
Tytuł: Faraon
Autor: Bolesław Prus
Ilustrował:Jan Marcin Szancer
Nakład: 100 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1983
t. I 303 [1] stron
t. II 653, [1] stron
Format: 14,5/20 cm
ISBN:83-06-00187-7
Oba tomy są w dobrym stanie. Lekko sfatygowane okładki.
Faraon Tomy 1-2 / Bolesław Prus (1983) (1)
Tytuł: Faraon
Autor: Bolesław Prus
Ilustrował:Jan Marcin Szancer
Nakład: 100 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1983
t. I 303 [1] stron
t. II 653, [1] stron
Format: 14,5/20 cm
ISBN:83-06-00187-7
Oba tomy są w dobrym stanie. Lekko sfatygowane okładki.
Data wystawienia: 26.04.2025
Gos
Krzyżacy Komplet Tomy 1-2 / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Krzyżacy Tom 1,2
Autor: Henryk Sienkiewicz
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo "Książka i Wiedza", 1988
317, [2] stron tom 1
364, [1] stron tom 2
Format: 15/21,5 cm
ISBN: 8305118517
Nakład: 100 000 egzemplarzy
Masa: 820 g
Data wystawienia: 26.04.2025r.
Książki są w bardzo dobrym, jak na książki używane, stanie, mają sztywne okładki, nieznacznie sfatygowane.
Gos
Anielka / Bolesław Prus
Tytuł: Anielka
Autor: Bolesław Prus
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1985
93, [3] stron
Format: 19,5/27,5 cm
Nakład: 100 200 egzemplarzy
ISBN: 83-06-01024-8
Masa: 230 g
Data wystawienia: 29.03.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, na kilku stronach są podkreślenia ołówkiem.
mar
Włóczęgi Północy / J. O. Curwood (1948}
Tytuł: Włóczęgi Północy
Autor: J. O. Curwood
Przekład autoryzowany Jerzego Marlicza
Z przedmową Juliana Ejsmonda
Wydanie piąte
Adres wydawniczy: Poznań-Warszawa-Lublin : Księgarnia św. Wojciecha, Albertinum, 1948
XI, 185, [1] stron
Format: 20,5/15 cm
Masa: 270 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, okładka lekko sfatygowana z minimalnymi naddarciami krawędzi, poza tym całość bez uszkodzeń i śladów użytkowania.
Data wystawienia: 05.07.2025
Ald.
Bez dogmatu / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Bez dogmatu
Autor: Henryk Sienkiewicz
Wydanie: VI
Nakład: 100 300 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1985
366, [2] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 83-06-01244-5
Masa: 411 g
Książka jest w dobrym stanie, jak na książkę używaną. Na stronie przedtytułowej widnieje dedykacja dla byłego właściciela (widoczna na skanie)
Data wystawienia: 25.07.2025
An
Słownik geografii turystycznej Sudetów : Góry Izerskie Tom 1 / Marek Staff (red.)
Tytuł: Słownik geografii turystycznej Sudetów : Góry Izerskie Tom 1
Redakcja: Marek Staff
Adres wydawniczy : Warszawa-Kraków : Wydawnictwo PTTK "Kraj", 1989
123, [1] stron
Format: 16,5/23,5 cm
Nakład: 25 000 egzemplarzy
ISBN: 8370050956
Masa: 210 g
Data wystawienia: 19.08.2025 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
an
Granica / Zofia Nałkowska
Tytuł: Granica
Autor: Zofia Nałkowska
Adres wydawniczy: Warszawa : "Czytelnik", 1993
231, [1] stron
Format: 14,5/20,5 cm
Masa: 270 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma oprawę nieznacznie sfatygowaną.
Data wystawienia: 25.08.2025
an
Z legendą w góry / Andrzej Jazowski
Tytuł: Z legendą w góry
Autor: Andrzej Jazowski
Nakład: 100 350 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Kraków : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1983
114, [3] stron
Format: 13/19 cm
Masa: 148 g
Książka jest w dobrym stanie, zawiera czarno-białe ilustracje, papier pożółkły.
Data wystawienia: 05.02.2026
an
Krzyżacy Komplet Tomy 1-2 / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Krzyżacy Tom 1,2
Autor: Henryk Sienkiewicz
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo "Książka i Wiedza", 1988
317, [2] stron tom 1
364, [2] stron tom 2
Format: 15/22 cm
ISBN: 8305118517
Nakład: 100 000 egzemplarzy
Masa: 820 g
Data wystawienia: 03.06.2026 r.
Książki są w bardzo dobrym, jak na książki używane, stanie, mają sztywne okładki, nieznacznie sfatygowane.
AZŁ

