Menu
- Literatura faktu(1298)
- Literatura piękna(5021)
- Dla Dzieci i Młodzieży(2212)
- Biografie(1190)
- Literatura obyczajowa, romanse(815)
- Kryminał(799)
- Sensacja(351)
- Powieści przygodowe(225)
- Powieści historyczne(517)
- Fantastyka(495)
- Horrory(53)
- Płyty CD(2)
- Aforyzmy, przysłowia(44)
- Archeologia(56)
- Architektura i urbanistyka(201)
- Astronomia(82)
- Audiobooki(2)
- Autograf autorki/autora(40)
- Baśnie, legendy, mity(71)
- BHP, Ppoż(8)
- Bibliologia Nauka o Książce(217)
- Wielkie Litery-duży druk(2)
- Biologia Ochrona środowiska(327)
- Budownictwo(201)
- Czasopisma(1229)
- Chemia(99)
- Cracoviana(41)
- Dziennikarstwo(37)
- Drugi obieg(19)
- Druki bibliofilskie(8)
- DVD(1)
- Ekonomia(251)
- Encyklopedie Słowniki Leksykony(926)
- Etnologia(85)
- Ezoteryka(86)
- Feminizm(7)
- Filozofia(208)
- Fizyka(48)
- Fotografia(171)
- Geografia Geologia(351)
- Historia(2573)
- Heraldyka i genealogia(6)
- Humor, satyra(193)
- Informatyka(267)
- Językoznawstwo(145)
- Judaica(15)
- Kalendarze(22)
- Kino Film(131)
- Kolejnictwo(10)
- Komiksy(88)
- Komplety dzieł wielotomowych(29)
- Książki o książkach, księgarniach, bibliotekach i antykwariatach(72)
- Książki w językach obcych(2525)
- Książki wydane przed 1945 rokiem(305)
- Kubki(0)
- Kulinaria(436)
- Kulturoznawstwo(105)
- Lektury szkolne(276)
- Szkoła podstawowa(126)
- Szkoła średnia(144)
- Literaturoznawstwo(702)
- Lotnictwo(61)
- Magnesy pamiątkowe(0)
- Mapy, atlasy(706)
- Marketing Reklama(39)
- Marynistyka, żeglarstwo(151)
- Matematyka(136)
- Medycyna, farmacja(591)
- Militaria(210)
- Miniatury(96)
- Moda, ubiór(25)
- Motoryzacja Samochody(93)
- Muzyka i taniec(257)
- Nagrody literackie(98)
- Nauka języków obcych(658)
- Naukoznawstwo, historia nauki(11)
- Nowe, nieużywane książki(886)
- Ogrodnictwo(91)
- Pasje, zainteresowania, hobby(437)
- Pedagogika(241)
- Picturebooki / książki obrazkowe(8)
- Plakaty, ulotki, dokumenty życia społecznego(3)
- Płyty winylowe(4)
- Pocztówki(658)
- Podręczniki szkolne, opracowania lektur, repetytoria(326)
- Podróże(144)
- Politologia(153)
- Popularnonaukowe(348)
- Poradniki(1359)
- Powieści młodzieżowe(321)
- Prawo(691)
- Programy teatralne i muzyczne(89)
- Psychologia(180)
- Rachunkowość, finanse, kadry(145)
- Religioznawstwo(1617)
- Reprinty(22)
- Rolnictwo, leśnictwo, hodowla(129)
- Rozwój osobisty, motywacja, biznes(254)
- Socjologia(112)
- Sport(174)
- Stosunki międzynarodowe(46)
- Sztuka(891)
- Teatr Opera(245)
- Technika(493)
- Torby bibliofilskie(3)
- Turystyka Regionalia(2350)
- Toruniana - O Toruniu i okolicach(634)
- Toruńskie Autorki, Toruńscy Autorzy(123)
- Varsaviana(57)
- Wydawnictwa albumowe(781)
- Weterynaria(5)
- Zakładki(52)
- Zarządzanie i organizacja(56)
Nowości
Promocje
Producenci
Wyszukiwarka
Wysyłka za granicę - PayPal lub przelew zagraniczny
Zaloguj się
Janko Muzykant / Henryk Sienkiewicz
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Tytuł: Janko Muzykant
Autor: Henryk Sienkiewicz
Adres wydawniczy: Bielsko-Biała : Beskidzka Oficyna Wydawnicza, brak roku wydania
10, [2] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 8370321607
Masa: 60 g
Data wystawienia: 09.09.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Dane techniczne
| Autor | Sienkiewicz Henryk |
| Data wydania | brak roku wydania |
| Oprawa | miękka |
| Stan | Używana |
Produkty powiązane
Pinokio : Lektura z opracowaniem / Carlo Collodi (2010)
Tytuł: Pinokio : lektura z opracowaniem
Autor: Carlo Collodi
Przełożyła: Patrycja Jabłońska
Opracowali: Anna Popławska, Miłosz Studziński
Wydanie: II rozszerzone i uzupełnione
Adres wydawniczy: Kraków: Wydawnictwo GREG, 2010
132 strony
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 9788373276093
Masa: 158 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana, zawiera czarno-białe ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 02.03.2024
Opis wydawcy: Treść książki oraz dokładne, wyczerpujące opracowanie pisane specjalną czcionką ułatwiającą szybkie czytanie. Jest więc: ciekawie napisana biografia pisarza, kalendarium jego życia i twórczości, szczegółowy plan wydarzeń, plan losów głównego bohatera, wyczerpująca charakterystyka postaci, interpretacja treści. Absolutną nowością jest indeks komentarzy do tekstu. Na marginesach poszczególnych stron oznaczone są fragmenty, w których jest mowa o czasie, miejscu akcji, poszczególnych bohaterach, najważniejszych wydarzeniach, scenach, opisach, motywach i symbolach występujących w książce. Spis tych informacji wraz z numerami odpowiednich stron pomoże łatwo odnaleźć potrzebny fragment i cytat.
Stary człowiek i morze / Ernst Hemingway
Tytuł: Stary człowiek i morze
Autor: Ernest Hemingway
Przełożył Bronisław Zieliński
Wydanie: XIV
Nakład: 100 200 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1987
67, [1] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 83-06-01613-0
Masa: 77 g
Data wystawienia: 28.05.2025r.
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana: pożółkły papier, na tylnej części okładki plama, zaciek, przechodzący na kartki (plama na marginesie od strony 48 do 68), nie mający wpływu na treść.
Asi
Szwedzi w Warszawie / Walery Przyborowski
Tytuł: Szwedzi w Warszawie
Autor: Walery Przyborowski
Ilustrował Stanisław Rozwadowski
Wydanie: IX
Nakład: 100 300 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 1987
220, [4] stron
Format: 14x20 cm
ISBN: 83-10-08449-8
Masa: 230 g
Książka jest w dobrym stanie, nieznacznie sfatygowana okładka.
Powieść młodzieżowa, historyczna, drukowana dość dużą czcionką (fontem) idealną dla młodego czytelnika. Czarno-białe ilustracje autorstwa Stanisława Rozwadowskiego ułatwią wyobrażenie sobie akcji i toczących się w powieści przygód.
Latarnik : Wspomnienia z Maripozy / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Latarnik : Wspomnienia z Maripozy
Autor: Henryk Sienkiewicz
Adres wydawniczy: Bydgoszcz : Oficyna Wydawnicza "ARCANUM", brak roku wydania
21, [2] stron
Format: 14,5/20,5 cm
Nakład: 20 126 egzemplarzy
Seria:Lektury Szkolne
ISBN: 83-85069-08-9
Masa: 60 g
Data wystawienia: 19.11.2015 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zakurzona.
mar
Pan Wołodyjowski / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Pan Wołodyjowski
Autor: Henryk Sienkiewicz
Nakład: 20 350 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Agencja Polwar, 1990
436 stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 83-85112-08-1
Masa: 455 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana.
Ostatnia część trylogii, obejmująca lata wojny Polski z Turcją w XVII w., m.in. utratę Kamieńca Podolskiego i zwycięstwo króla Sobieskiego pod Chocimem.
Joa
Powrót Posła / Julian Ursyn Niemcewicz
Tytuł: Powrót Posła
Autor: Julian Ursyn Niemcewicz
Adres wydawniczy: Wrocław : Wydawnictwo Siedmioróg, 1998
69, [2] stron
Format: 15/20,5 cm
ISBN: 8371621035
Seria: Narodowa Biblioteka Lektur Szkolnych
Masa: 130 g
Data wystawienia: 04.10.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Świetna książka, komedia polityczna w trzech aktach napisana przez Juliana Ursyna Niemcewicza w 1790, która była reakcją na zewnętrzną i wewnętrzną sytuację polityczną Polski.
Antek / Bolesław Prus
Tytuł: Antek
Autor: Bolesław Prus
Adres wydawniczy: Rzeszów : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1987
21, [3] stron
Format: 16,5/23,5/1 cm
ISBN: 8303019473
Nakład: 300 000 egzemplarzy
Seria: Lektura Szkolna
Masa: 70 g
Data wystawienia: 14.10.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
an
Chłopi tom 1 i 2 / Władysław St. Reymont
Tytuł: Chłopi tom 1 i 2
Autor: Władysław St. Reymont
Wydanie: dwudzieste dziewiąte
Nakład: 50 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1982
Tom I: 365 [3] stron, Tom II: 461 [3] stron
Format: 21,5/15,5 cm
ISBN: 83-06-00819-7
Masa: 830 g
Data wystawienia: 07.11.2025
Książki są w dobrym stanie, okładki nieznacznie sfatygowane (przybrudzone, przetarte na krawędziach).
an
Dym. Nasza Szkapa / Maria Konopnicka
Tytuł: Dym : Nasza Szkapa
Autor: Maria Konopnicka
Adres wydawniczy: Warszawa : PWW, 1997
53, [1] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 83-87571-07-5
Masa: 100 g
Data wystawienia: 15.01.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Grażyna : Powieść litewska / Adam Mickiewicz
Tytuł: Grażyna : Powieść litewska
Autor: Adam Mickiewicz
Wydanie: VIII
Nakład: 20 155 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1973
75, [5] stron
Format: 12,5 x 19,5 cm
Masa: 71 g
Data wystawienia: 05.03.2026
Książka jest w dobrym stanie. Ma lekko sfatygowaną okładkę (zabrudzenie rogu).
an
Skąpiec / Molier
Tytuł: Skąpiec
Autor: Molier
Przełożył: Tadeusz Żeleński (Boy)
Opracowanie: Anna Popławska, Agnieszka Woźny
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo GREG, 2015
118 stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 9788373271906
Seria: Lektura z opracowaniem
Masa: 138 g
Data wystawienia: 19.05.2025r. r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
Asi
Wybór nowel / Bolesław Prus
Tytuł: Wybór nowel : Antek, Nawrócony, Michałko, Katarynka, Kamizelka, Na wakacjach, Powracająca fala
Autor: Bolesław Prus
Opracowanie: Anna Popławska
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo GREG, 2011
191 stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 9788373271944
Seria: Lektura z opracowaniem
Masa: 210 g
Data wystawienia: 09.03.2023 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Haftowane gałgany / Krystyna Sienkiewicz, Agnieszka Osiecka
Tytuł: Haftowane gałgany
Autor: Krystyna Sienkiewicz
Wiersze: Agnieszka Osiecka
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Młodzieżowa Agencja Wydawnicza, 1988
110, [2] stron
Format: 20,5/19 cm
ISBN: 83-203-1446-1
Nakład: 120 000 egzemplarzy
Masa: 240 g
Data wystawienia: 26.01.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, jest sklejona wzdłuż grzbietu taśmą klejąca.
mar
Krzyżacy / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Krzyżacy
Autor: Henryk Sienkiewicz
Adres wydawniczy: Poznań : idem, 1997
682, [6] strony
Format: 18 / 11,5 cm
ISBN: 83-903382-3-8
Seria: Klasyka w Kieszeni
Książka jest w bardzo dobrym stanie, nieznacznie sfatygowana okładka, niewielkie przybrudzenia na dolnej stronie bloku książki.
Latarnik : Wspomnienie z Maripozy : Sachem / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Latarnik : Wspomnienie z Maripozy : Sachem
Autor: Henryk Sienkiewicz
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo "Książka i Wiedza", 1987
42, [3] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 8305118185
Nakład: 200 000 egzemplarzy
Masa: 90 g
Data wystawienia: 12.11.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, na kilku stronach są notatki i rysunki byłego właściciela.
mar
Świetna książka, lektura szkolna, doskonała lektura dla miłośników literatury epoki pozytywizmu.
Krzyżacy : Powieść historyczna / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Krzyżacy : Powieść historyczna
Autor: Henryk Sienkiewicz
Wydanie: XX
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1965
774, [2] stron
Format: 16/22,5 cm
Nakład: 100 190 egzemplarzy
Masa: 960 g
Data wystawienia: 28.03.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, na pierwszej stronie jest dedykacja dla byłego właściciela.
mar
Sienkiewicz : odczyty / Julian Krzyżanowski, Jan Wegner, Halina Kurkowska, Halina Kurkowska, Kazimierz Wyka, Janina Kulczycka-Saloni, Istvan Csaplaros
Tytuł: Sienkiewicz : odczyty
Autorzy: Julian Krzyżanowski, Jan Wegner, Halina Kurkowska, Halina Kurkowska, Kazimierz Wyka, Janina Kulczycka-Saloni, Istvan Csaplaros
Wydanie: I
Nakład: 3 253 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1960
222, [2] strony
Format: 12,5/20 cm
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana.
Data wystawienia: 22.08.2018
Ald.
Nowele wybrane / Henryk Sienkiewicz 1950
Tytuł: Nowele wybrane
Autor: Henryk Sienkiewicz
Nakład: 90 350 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1950
255 stron
Format: 15,5/22 cm
Masa: 479 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, nieznacznie sfatygowaną, na stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela, na ostatniej kartce są ślady po ołówku.
Data wystawienia: 16.09.2018
Ald.
Hekuba / Eliza Orzeszkowa
Tytuł: Hekuba
Autor: Eliza Orzeszkowa
Wydanie: I
Nakład: 56 660 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1970
171, [5] stron
Format: 10,5 x 14,5 cm
Seria: Koliber
Masa: 83 g
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka (naddarcia i zagięcia).
Syl.
Hekuba. Dobra pani. A..B..C.. / Eliza Orzeszkowa
Tytuł: Hekuba dobra pani A..B..C..
Autor: Eliza Orzeszkowa
Adres wydawniczy: Warszawa : Towarzystwo Upowszechniania Czytelnictwa, 1996
201, [7] stron
Format: 11,5/17 cm
ISBN: 83-86962-23-2
Masa: 130 g
Data wystawienia: 30.11.2017 r.
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana, na stronie tytułowej podpis byłego właściciela.
An
Historyja prawdziwa o przygodzie żałosnej książęcia finladzkiego Jana i królewny polskiej Katarzyny / Marcin Kromer
Tytuł: Historyja prawdziwa o przygodzie żałosnej książęcia finladzkiego Jana i królewny polskiej Katarzyny
Autor: Marcin Kromer
Opracował Janusz Małłek
Nakład: 3 200 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Olsztyn : Pojezierze, 1974
137, [3] stron + tablice
Format: 13/20 cm
Masa: 242 g
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście i na tablicach.
Data wystawienia: 17.01.2019
Ald.
Jak się pan Paweł żenił i jak się ożenił. Klin klinem / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Jak się pan Paweł żenił i jak się ożenił. Klin klinem
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Wydanie: I
Nakład: 50 350 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1988
354, [3] strony
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 83-08-02039-9
Seria Dzieła Powieści Obyczajowe
Masa: 370 g
Data wystawienia: 09.01.2026
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma twardą oprawę z obwolutą, obwoluta nieznacznie przybrudzona.
an.
Dwa opowiadania obyczajowe klasyka polskiej powieści historycznej. O utworach można dowiedzieć się więcej dzięki nocie od wydawcy umieszczone z tyłu książki. Na życzenie osoby zainteresowanej możemy zeskanować i przesłać mailem te strony.
Kielich goryczy / napisał Chrześcijanin
Tytuł: Kielich goryczy
Napisał Chrześcijanin roku 1854
Autor: Apolinary Zagórski (1830-1858)
Wydanie:
Nakład: egzemplarzy
Adres wydawniczy: Bruxella : W drukarni J.-H. Dehou, 1859
32 strony
Format: 21 / 14 cm
ISBN:
Książka jest w dobrym stanie, uszkodzony grzbiet okładki, tylna okładka ma oderwany niewielki fragment.
Dziewczęta z Nowolipek / Pola Gojawiczyńska
Tytuł: Dziewczęta z Nowolipek
Autor: Pola Gojawiczyńska
Wydanie XVI
Nakład: 100 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1986
205, [2] stron
Format: 20/15/2 cm
Masa: 232 g
Data wystawienia: 06.11.2025r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, widoczne pozaginania i przetarcia na krawędziach. Pożółkłe kartki w środku.
Asi
Bezgrzeszne lata / Kornel Makuszyński
Tytuł: Bezgrzeszne lata
Autor: Kornel Makuszyński
Wydanie: VI
Nakład: 200 350 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Kraków, Wydawnictwo Literackie, 1980
220, [2] stron
Format: 11/18,5 cm
ISBN: 83-08-00409-1
Seria Utwory Wybrane
Masa: 189 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę.
Data wystawienia: 25.01.2022
Ald.
Antek / Bolesław Prus [1973]
Tytuł: Antek
Autor: Bolesław Prus
Wydanie: XXIII
Nakład: 200 150 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1973
30, [1] stron
Format: 13x20 cm
Masa: 30 g
Książka jest w dobrym stanie, nieznacznie sfatygowana okładka.
Dzieła Tom trzeci / Adam Mickiewicz
Tytuł: Dzieła Tom trzeci
Autor: Adam Mickiewicz
Pod redakcją prof. dr. Manfreda Kridla
Z przedmową Boya-Żeleńskiego
Adres wydawniczy:Warszawa : Bibljoteka Arcydzieł Literatury, 1929
317, [1] stron
Format: 20,5/14,5 cm
Masa: 660 g
Data wystawienia: 08.08.2015
Książka jest dobrym stanie, ma twardą oprawę, na stronie tytułowej podpis (prawdopodobnie) poprzedniego właściciela.
Bruhl: powieść historyczna z XVIII wieku / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Bruhl: powieść historyczna z XVIII wieku
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Wydanie: czternaste
Nakład: 40 310 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1979
266 [5] stron
Format: 21/15 cm
ISBN: 83-205-3076-8
Masa: 290 g
Data wystawienia: 23.10.2015
Książka jest w dobrym stanie, okładka lekko sfatygowana. Na stronie przedtytułowej widnieje dedykacja.
AM
Co się dzieje w gniazdach / Adolf Dygasiński
Tytuł: Co się dzieje w gniazdach
Autor: Adolf Dygasiński
Wydanie: II
Nakład: egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Gebethener i Wolf, 1947
48 stron
Format: 12,5 x 18,5 cm
Seria: Biblioteczka Uniwersytetów Ludowych
Masa: 40 g
Data wystawienia: 15.06.2015
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka. Pieczątka na tylnej okładce.
Joa
Faraon Tomy I-II / Bolesław Prus (1981)
Tytuł: Faraon: tom I i II
Autor: Bolesław Prus
Wydanie: XXVI
Nakład: 50 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo „Książka i Wiedza”, 1981
T.1: 303 [1] stron, T.2: 668 [3]
Format: 20/14,5/3 cm
Masa: 685 g
Data wystawienia: 23.10.2025r
Książki są w dobrym stanie. Okładki lekko sfatygowane, delikatnie przetarte krawędzie. Pożółkłe kartki w środku.
Asi
Droga wiodła przez Narvik / Ksawery Pruszyński
Tytuł: Droga wiodła przez Narvik
Autor: Ksawery Pruszyński
Wydanie: IX
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1986
190, [2] stron
Format: 12,5/19,5/2,5 cm
ISBN: 83-06-001501-0
Nakład: 100 200 egzemplarzy
Masa: 220 g
Data wystawienia: 03.01.2026 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
an
Album tatrzańskie / Jarosław Iwaszkiewicz
Tytuł: Album tatrzańskie
Autor: Jarosław Iwaszkiewicz
Wydanie: I
Nakład: 20 283 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1976
73, [3] strony
Masa: 142 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, poza tym bez śladów użytkowania.
Data wystawienia: 13.09.2024
Ald.
Antek / Bolesław Prus [1982]
Tytuł: Antek
Autor: Bolesław Prus
Wydanie: XXVII
Nakład: 250 150 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1982
28, [3] stron
Format: 14,5 x 20,5 cm
ISBN: 83-06-00829-4
Masa: 41 g
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka. Na stronie tytułowej widnieje podpis byłego właściciela.
Syl.
Ludzie bezdomni / Stefan Żeromski (podniszczona)
Tytuł: Ludzie bezdomni
Autor: Stefan Żeromski
Wydanie: XXIV
Nakład: 50 290 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1976
397, [3] stron
Format: 12,5 x 19,5 cm
Masa: 348 g
Data wystawienia: 20.05.2025r.
Książka jest w dostatecznym stanie, podniszczona. Miała kontakt z wodą, pofalowane wszystkie strony łącznie z okładką.
Asi
Kawał literata / J. I. Kraszewski
Tytuł: Kawał literata
Autor: J. I. Kraszewski
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Czytelnik", brak roku wydania
218, [2] stron
Format: 15,5/21,5 cm
Masa: 250 g
Data wystawienia: 23.03.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, jest zakurzona, zabrudzona.
mar
Faraon Tomy I-II / Bolesław Prus (1990)
Tytuł: Faraon tom 1,2
Autor: Bolesław Prus
Wydanie: XXIX
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1990
302, [1] stron tom 1
351, [1] stron tom 2
Format: 14,5/20,5 cm
Nakład: 30 000 egzemplarzy
ISBN: 83-11-07656-1
Masa: 900 g
Data wystawienia: 31.03.2016 r.
Książki są w dobrym, jak na książki używane, stanie, mają okładki nieznacznie sfatygowane.
mar
Flirt z Melpomeną : Wieczór siódmy i ósmy : Pisma Tom XXII / Tadeusz Żeleński (Boy)
Tytuł: Flirt z Melpomeną : Wieczór siódmy i ósmy : Pisma Tom XXII
Autor: Tadeusz Żeleński (Boy)
Seria czwarta: tom XIX - XXVIII
Wydanie: I
Nakład: 5290 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1964
793, [2] strony
Format: 13,5/20/4 cm
Masa: 800 g
Data wystawienia: 05.11.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na brzegach, zakurzona, grzbiet książki wyblakły, zawiera ilustracje na tablicach.
Asi
Koniec epopei, tom 1-2,3 / Kazimierz Przerwa-Tetmajer
Tytuł: Koniec epopei, tom 1-2,3
Autor: Kazimierz Przerwa-Tetmajer
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1976
483, [1] stron tom 1-2
296, [2] stron tom 3
Format: 11,5/18,5 cm
Seria: Biblioteka Klasyki Polskiej i Obcej
Nakład: 40 290 egzemplarzy
Masa: 600 g (tom 1-2: 244 g, tom 3: 356 g)
Data wystawienia: 23.04.2025 r.
Książki są w dobrym, jak na książki używane, stanie, mają sztywne okładki, nieznacznie sfatygowane, wewnątrz bez zastrzeżeń.
Świetna trzytomowa powieść, zawarta w dwóch książkach w sztywnej oprawie, doskonała lektura dla miłośników twórczości Kazimierza Przerwy-Tetmajera i literatury epoki Młodej Polski.
Asi
Cisonie / Jan G. H. Pawlikowski
Tytuł: Cisonie
Autor: Jan G. H. Pawlikowski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo ZNAK, 1963
246, [2] stron
Format: 13/20 cm
Nakład: 10 350 egzemplarzy
Masa: 310 g
Data wystawienia: 03.10.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Świetna powieść Pawlikowskiego, doskonała lektura dla miłośników literatury polskiej.
Chłopi Tomy 1-2 / Władysław Reymont
Tytuł: Chłopi Tom 1,2
Autor: Władysław Reymont
Wydanie: XXVIII
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo "Książka i Wiedza", 1980
365, [3] stron tom 1
432, [3] stron tom 2
Format: 14//20,5/3/ cm
Nakład: 50 000 egzemplarzy
Masa: 779 g
Data wystawienia: 20.11.2025 r.
Książki są w dobrym stanie, mają miękkie okładki nieznacznie sfatygowane, są przetarte na krawędziach, widoczne są zagięcia. Wewnątrz bez zastrzeżeń.
Asi
Faraon Tomy I-II / Bolesław Prus (2001)
Tytuł: Faraon, Tom 1,2
Autor: Bolesław Prus
Adres wydawniczy: Warszawa : Świat Książki, 2001
410, [3] stron tom 1
394, [3] stron tom 2
Format: 13,5/20,5 cm
ISBN: 837227830X
Masa: 890 g
Data wystawienia: 09.03.2017 r.
Książki są w dobrym, jak na książki używane, stanie, mają okładki nieznacznie sfatygowane.
mar
Bezgrzeszne lata / Kornel Makuszyński (1986)
Tytuł: Bezgrzeszne lata
Autor: Kornel Makuszyński
Wydanie: VII
Nakład: 200 350 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1986
157, [3] stron
Format: 12,5 x 19,5 cm
ISBN: 83-08-01484-4
Masa: 153 g
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka (zabrudzenie), na dolnych marginesach stron słabo widoczny niewielki zaciek.
Data wystawienia: 27.08.2017
Ald.
Dwa spotkania ; Skończone ; Dozwolili : zbiór nowel / Eugenia Szreniawa Żmijewska
Tytuł: Dwa spotkania ; Skończone ; Dozwolili : zbiór nowel
Autor: Eugenia Szreniawa Żmijewska
Adres wydawniczy: Poznań : Nakładem i Czcionkami Drukarni i Księgarni Św. Wojciecha, 1914
IX, [I], 143 strony
Format: 18/12 cm
Masa: 225 g
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie. Ma twardą oprawę, oprawa nieznacznie sfatygowana: lekkie wgniecenia, przetarcia krawędzi. Jedna z kart (ze Wstępem) jest luzem i ma ubytek papieru powstały na skutek usuwania podpisu poprzedniego właściciela książki. Poza tym żadnych śladów użytkowania ani uszkodzeń.
Data wystawienia: 07.09.2017
Ald.
Ludzie bezdomni / Stefan Żeromski (1973)
Tytuł: Ludzie bezdomni
Autor: Stefan Żeromski
Nakład: 20 155 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : "Czytelnik", 1973
417, [3] stron
Format: 13,5/21 cm
Seria: Powieści
Masa: 427 g
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma twardą oprawę, nieznacznie sfatygowaną, płótno lekko zabrudzone.
Data wystawienia: 21.09.2017
Ald.
Bez oręża Tomy I-II / Zofia Kossak (1973)
Tytuł: Bez oręża Tomy I-II
Autor: Zofia Kossak
Wydanie: IX
Nakład: 20 350 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Pax", 1973
376, [3] stron
Format: 13,5/20,5 cm
Masa: 383 g
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma twardą oprawę z obwolutą nieznacznie sfatygowaną..
Data wystawienia: 31.03.2025
Asi
Bezgrzeszne lata / Kornel Makuszyński (1984)
Tytuł: Bezgrzeszne lata
Autor: Kornel Makuszyński
Wydanie: VII
Nakład: 100 350 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Zrzeszenie Księgarstwa, 1984
121, [3] stron
Format: 14,5 x 20 cm
ISBN: 83-00-00641-9
Masa: 124 g
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka.
Data wystawienia: 21.08.2018
Ald.
Echa leśne / Stefan Żeromski
Tytuł: Echa leśne
Autor: Stefan Żeromski
W opracowaniu Zdzisława Jerzego Adamczyka
Wydanie: pierwsze
Nakład: 100 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Łódź : Wydawnictwo Łódzkie, 1985
75, [5] stron
Format: 16,5/12 cm
ISBN: 83-218-0435-7
Masa: 131 g
Książka jest w dobrym stanie, zawiera czarno-białe ilustracje, okładka nieznacznie sfatygowana.
Data wystawienia: 17.09.2018
Ald.
Faraon Tomy I-II / Bolesław Prus (1967)
Tytuł: Faraon
Tom I
Tom II
Autor: Bolesław Prus
Wydanie: XVI
Nakład: 500 100 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1967
451 stron; 426, [2] stron
Format: 14,5/20 cm
Oba tomy są w dobrym stanie. Nieznacznie sfatygowane okładki.
Data wystawienia: 19.09.2018
Ald.
Don Kichote i niańki / Maria Kuncewiczowa (1989)
Tytuł: Don Kichote i niańki
Autor: Maria Kuncewiczowa
Wydanie: IV
Nakład: 15 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Lublin : Wydawnictwo Lubelskie, 1989
205, [2] stron
Format: 13/20,5 cm
ISBN: 83-222-0610-0
Masa: 265 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera portret autorki.
Data wystawienia: 27.09.2018
Ald.
Głupi Franek. Dym / Maria Konopnicka (stan bardzo dobry)
Tytuł: Głupi Franek. Dym
Autor: Maria Konopnicka
Wydanie: II
Nakład: 150 150 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo Poznańskie, 1986
33, [2] strony
Format: 14/20,5 cm
ISBN: 83-210-0365-6
Masa: 40 g
Książka jest w dobrym stanie.
Doktor Piotr / Stefan Żeromski
Tytuł: Doktor Piotr
Autor: Stefan Żeromski
Wydanie IV
Nakład: 200 300 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Iskry, 1980
30, [2] stron
Format: 17/24 cm
ISBN: 83-207-0273-9
Masa: 51 g
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka, poza tym nie ma żadnych śladów użytkowania.
Data wystawienia: 17.06.2019
Ald.
Dziurdziowie / Eliza Orzeszkowa, adaptacja sceniczna Anny Milskiej
Tytuł: Dziurdziowie
Autor: Eliza Orzeszkowa
Adaptacja sceniczna Anny Milskiej
Wstępem zaopatrzył Jan Baculewski
Komisja Centralna Związków Zawodowych w Polsce
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1949
69, [3] stron
Format: 15/22 cm
Seria Biblioteczna Świetlicowa nr 32
Masa: 97 g
Książka jest w dobrym stanie, papier pożółkły, okładka lekko sfatygowana.
Data wystawienia: 05.07.2019
Jus.
Giaur / George Gordon Byron (1986)
Autor: George Gordon Byron
Przełożył: Adam Mickiewicz
Opracował: Stefan Treugutt
Wydanie trzecie
Nakład: 100 150 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1986
82, [2] strony
Format: 20,5/14,5/1 cm
ISBN: 83-06-00929-0
Masa: 104 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana: niewielkie zabrudzenia w górnej części przedniej okładki.
Data wystawienia: 17.02.2026
An
Anielka / Bolesław Prus
Tytuł: Anielka
Autor: Bolesław Prus
Adres wydawniczy: Łódź : Wydawnictwo Łódzkie, 1979
185, [3] stron
Format: 14,2/19,9 cm
Masa: 176 g
Książka jest w dobrym stanie. Na 3 stronach widoczne są pieczątki poprzedniej właścicielki. Na stronie tytułowej widoczne są ślady długopisu, a na stronie 5 ślady ołówka.
Data wystawienia: 10.05.2021
Zos.
Antek / Bolesław Prus
Tytuł: Antek
Autor: Bolesław Prus
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Bielsko-Biała : Beskidzka Oficyna Wydawnicza, brak roku wydania
26, [1] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 837032181X
Masa: 80 g
Data wystawienia: 01.10.2020 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Bajki / Ignacy Krasicki (1989)
Tytuł: Bajki
Autor: Ignacy Krasicki
Wydanie: I
Nakład: 150 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich, 1989
95, [1] strony
Format: 14,5 x 20 cm
ISBN: 83-04-03154-X
Seria: Nasza Biblioteka
Masa: 106 g
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka.
Data wystawienia: 10.07.2018
Ald.
Bajki przypowieści satyry / Ignacy Krasicki
Tytuł: Bajki przypowieści satyry
Autor: Ignacy Krasicki
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Rzeszów : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1986
102, [2] strony
Format: 15/20,5/1,5 cm
ISBN: 83-03-01386-6
Nakład: 200 000 egzemplarzy
Masa: 150 g
Data wystawienia: 03.01.2026 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
an
Balladyna / Juliusz Słowacki (2020)
Tytuł: Balladyna
Autor: Juliusz Słowacki
Wydanie V [Notatki na marginesie; Cytaty, które warto znać, Streszczenie]
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Greg, 2020
188 stron
Format: 20,5/14,5 cm
ISBN: 9788373272170
Masa: 211 g
Książka jest w idealnym stanie, jest nowa.
Data wystawienia: 19.10.2020
Ald.
Balladyna Juliusza Słowackiego / Stanisław Makowski
Tytuł: Balladyna Juliusza Słowackiego
Autor: Stanisław Makowski
Wydanie: I
Nakład: 100 257 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 1981
151, [1] stron
Format: 11,5/16,5 cm
ISBN: 83-02-01054-5
Seria: Biblioteka Analiz Literackich
Masa:116 g
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka. Czarno-białe ilustracje w tekście i na tablicach.
Data wystawienia: 27.05.2021
Ald.
Chłopi T. 1 Władysława Stanisława Reymonta / Alina Łoboda (oprac.)
Tytuł: Chłopi T. 1 Władysława Stanisława Reymonta
Opracowanie: Alina Łoboda
Adres wydawniczy: Toruń : Wydawnictwo LITERAT, 2009
179, [5] stron
Format: 10,5/15 cm
ISBN: 9788375272345
Masa: 140 g
Data wystawienia: 01.10.2020 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Dywizjon 303 / Arkady Fiedler [1978] (1)
Tytuł: Dywizjon 303
Autor: Arkady Fiedler
Wydanie: XVIII
Nakład: 100 290 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo Poznańskie, 1978
94, [6] stron + tablice
Format: 15/21,5 cm
Masa: 210 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach.
Data wystawienia: 27.12.2018
Ald.
Dziadów część III / Adam Mickiewicz [Dziady]
Tytuł: Dziadów część III
Autor: Adam Mickiewicz
Adres wydawniczy: Warszawa : "Czytelnik", 1974
258, [6] stron
Format: 20/12,5/2,5 cm
Masa: 242 g
Posłowie: Zofia Stefanowska
Książka jest w dobrym stanie, ma nieznacznie sfatygowaną okładkę, jest popisana niebieskim długopisem. Na stronie przedtytułowej widnieje podpis byłego właściciela. Stan widoczny na skanach.
Data wystawienia: 25.11.2025
an
Dzieła poetyckie 1-4 Tom 1 Wiersze, Tom 2 Powieści poetyckie. Księgi narodu polskiego i pielgrzymstwa polskiego, Tom 3 Utwory dramatyczne, Tom 4 Pan Tadeusz / Adam Mickiewicz (1982)
Tytuł: Dzieła poetyckie
Tom 1 Wiersze
Tom 2 Powieści poetyckie. Księgi narodu polskiego i pielgrzymstwa polskiego
Tom 3 Utwory dramatyczne
Tom 4 Pan Tadeusz
Autor: Adam Mickiewicz
Opracował Konrad Górski
Wydanie: VI (II w tym oprac.)
Nakład: 25 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : "Czytelnik", 1982
524, [2] strony Tom 1
270, [2] stron Tom 2
445, [4] stron Tom 3
393, [3] stron Tom 4
Format: 14/20,5 cm
ISBN: 83-07-00483-7
ISBN: 83-07-00484-5
ISBN: 83-07-00485-3
ISBN: 83-07-00486-1
ISBN: 83-07-00487-X
Książki są w bardzo dobrym stanie, nie mają żadnych śladów użytkowania.
Masa: 1.8 kg
Data wystawienia: 20.06.2025
Ald.
Giaur : George Byron / Anna Popławska (oprac.)
Tytuł: Giaur : Lektura : Wydanie z opracowaniem
Autor: George Byron
Opracowała: Anna Popławska
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo GREG, 2007
64 strony
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 9788373271746
Masa: 100 g
Data wystawienia: 11.11.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Grażyna : powieść litewska / Adam Mickiewicz (1968)
Tytuł: Grażyna
Autor: Adam Mickiewicz
Wydanie: IV
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1968
77, [3] stron
Format: 13/20 cm
Nakład: 150 155 egzemplarzy
Masa: 110g
Data wystawienia: 29.06.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Grażyna : powieść litewska / Adam Mickiewicz (1969)
Tytuł: Grażyna : Powieść litewska
Autor: Adam Mickiewicz
Wydanie: V
Nakład: 150 155 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1969
77, [3] stron
Format: 20x13 cm
Masa: 79 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka lekko sfatygowana. Książka wycofana ze zbiorów bibliotecznych, ma świadczące o tym pieczątki.
Data wystawienia: 11.08.2017
Ald.
Grażyna : powieść litewska / Adam Mickiewicz (1972)
Tytuł: Grażyna : powieść litewska
Autor: Adam Mickiewicz
Wydanie: I
Nakład: 150 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1972
99, [5] stron
Format: 14,5/10,5 cm
Seria: Seria z kolibrem
Masa: 53 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka lekko sfatygowana.
Data wystawienia: 14.08.2019
Ald.
Hamlet : Królewicz duński / William Szekspir (Shakespeare)
Tytuł: Hamlet : królewicz duński
Autor: William Szekspir
Przełożył: Józef Paszkowski
Wydanie: XIV
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1986
214, [2] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 83-06-01117-1
Masa: 280 g
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
Data wystawienia: 28.05.2019
Ald.
Kartoteka / Tadeusz Różewicz
Tytuł: Kartoteka
Autor: Tadeusz Różewicz
Wydanie: I
Nakład: 200 283 egzemplarzy
Adres Wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1986
55, [1] stron
Format: 14,5 x 20,5 cm
ISBN: 83-08-01614-6
Seria: Biblioteka Lektur Szkolnych
Masa: 62 g
Data wystawienia: 14.10.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka. Zdjęcia w tekście.
an
Katarynka oraz Z legend dawnego Egiptu / Bolesław Prus
Tytuł: Katarynka oraz Z legend dawnego Egiptu
Autor: Bolesław Prus
Adres wydawniczy: Wrocław : Wydawnictwo Siedmioróg, 1998
21, [3] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 8371624948
Seria: Narodowa Biblioteka Lektur Szkolnych
Masa: 70 g
Data wystawienia: 17.11.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Świetna książka Bolesława Prusa, lektura szkolna.
Konrad Wallenrod : Wydanie z opracowaniem. Lektura / Adam Mickiewicz
Tytuł: Konrad Wallenrod : Wydanie z opracowaniem. Lektura
Autor: Adam Mickiewicz
Opracował: Wojciech Rzehak
Adres wydawniczy:Kraków : Wydawnictwo GREG, 2007
86 stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 9788373271685
Masa: 140 g
Data wystawienia: 27.05.2017 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Konrad Wallenrod / Adam Mickiewicz
Tytuł: Konrad Wallenrod
Autor: Adam Mickiewicz
Wydanie: VII
Adres wydawniczy: Warszawa : "Czytelnik", 1972
109, [1] stron
Format: 11/18 cm
Nakład: 200 155 egzemplarzy
Masa: 100 g
Data wystawienia: 01.03.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, na odwrocie pierwszej strony jest podpis byłego właściciela.
mar
Konrad Wallenrod / Adam Mickiewicz (1971)
Tytuł: Konrad Wallenrod : powieść historyczna z dziejów litewskich i pruskich
Autor: Adam Mickiewicz
Nakład: 149 740+200 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1971
133, [3] strony
Format: 14/10 cm
Seria: Koliber
Masa: 66 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka lekko sfatygowana.
Data wystawienia: 02.07.2025
an
Kronika wypadków miłosnych / Tadeusz Konwicki (1985)
Tytuł: Kronika wypadków miłosnych
Autor: Tadeusz Konwicki
Wydanie: III
Nakład: 40 320 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1985
243, [1] stron
Format: 19,5 / 12,5 cm
ISBN: 83-07-01241-4
Książka jest w dobrym stanie, lekko sfatygowana okładka (niewielkie przetarcia).
Ald.
Lektura obowiązkowa w liceum ogólnokształcącym, ale też obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą się legitymować obyciem w literaturze ojczystej na przyzwoitym poziomie, a przy tym spędzić czas na przyjemnym, relaksującym, a jednocześnie intelektualnie rozwijającym zajęciu.
Król Edyp : Wydanie z opracowaniem / Sofokles
Tytuł: Król Edyp : Wydanie z opracowaniem
Autor: Sofokles
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Greg, brak roku wydania
88 stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 8373273190
Masa: 130 g
Data wystawienia: 01.02.2023 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Krzyżacy Tomy I-II / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Krzyżacy t. 1,2
Autor: Henryk Sienkiewicz
Adres wydawniczy: Białystok : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1991
311, [1] stron część 1
357, [2] stron część 2
Format: 15/21 cm
ISBN: 8303034189
Masa: 690 g
Data wystawienia: 28.07.2020 r.
Książki są w bardzo dobrym, jak na książki używane, stanie, mają okładki nieznacznie sfatygowane.
mar
Książka i literatura na poziomie szkoły podstawowej / Kazimierz Budzyk
Tytuł: Książka i literatura na poziomie szkoły podstawowej
Autor: Kazimierz Budzyk
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych, 1949
159 strony
Format: 15/20,5 cm
Nakład: 10 000 egzemplarzy
Masa: 200 g
Data wystawienia: 19.02.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest naddarta na grzbiecie, zawiera ilustracje w tekście, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
mar
Leksykon lektur szkolnych / Tomasz Miłkowski, Janusz Termer
Tytuł: Leksykon lektur szkolnych
Autor: Tomasz Miłkowski, Janusz Termer
Adres wydawniczy: Warszawa : Polska Oficyna Wydawnicza "BGW", 1993
344 stron
Format: 24/17,5 cm
ISBN: 8370664729
Masa: 650 g
Data wystawienia: 11.12.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Lektury licealisty : szkice / Wojciech Pykosz i Leszek Bugajski
Tytuł: Lektury licealisty : Szkice
Autor: pod redakcją Wojciecha Pykosza i Leszka Bugajskiego
Nakład: 300 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Wrocław, Warszawa, Kraków, Gdańsk, Łódź : Zakład Narodowy im. Ossolińskich Wydawnictwo, 1986
220, [3] stron
Format: 20,5x14,5 cm
ISBN: 83-04-02140-4
Masa: 250 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka lekko sfatygowana.
Lektury trzecioklasisty / Barbara Zawadzka
Tytuł: Lektury trzecioklasisty
Opracowanie: Barbara Zawadzka
Adres wydawniczy: Kraków : Agencja Wydawniczo-Handlowa LIBERAL, 1995
222, [2] strony
Format: 20,5/29 cm
ISBN: 8385721096
Masa: 570 g
Data wystawienia: 10.04.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
8,45 zł
Cena regularna:
16,90 zł
Mistrz i Małgorzata / Michaił Bułhakow (2018, tłumaczenie Barbara Dohnalik)
Tytuł: Mistrz i Małgorzata
Autor: Michaił Bułhakow
Przekład: Barbara Dohnalik
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Vis-a-vis Etiuda, 2018
509, [2] stron
Format: 20/13 cm
ISBN: 9788379981977
Masa: 246 g
Książka jest w idealnym stanie, jest nowa, ma twardą oprawę.
Data wystawienia: 25.05.2021
Ald.
Mistrz i Małgorzata / Michaił Bułhakow (2020)
Tytuł: Mistrz i Małgorzata
Autor: Michaił Bułhakow
Przełożył Andrzej Drawicz
Konsultacja naukowa Grzegorz Przebinda
Wydanie VI (dodruk)
Adres wydawniczy: Poznań : Dom Wydawniczy Rebis, 2022
523, [2] strony
Format: 19,5/12,5 cm
Masa: 421 g
ISBN: 978-8381886550
Seria Mistrzowie Literatury
Książka jest w idealnym stanie, jest nowa.
Data wystawienia: 18.06.2024
Ald.
Moje lektury klasa 6 / Jan Malczewski Lidia Malczewska
Tytuł: Moje lektury klasa 6
Wybór i opracowanie: Jan Malczewski, Lidia Maleczewska
Ilustracje: Hanna Chrościcka-Kasak
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Łódź : Wydawnictwo Łuka, 1993
102, [1] strony
Format:14,5/20,5 cm
ISBN: 83-900961-4-5
Masa: 150 g
Data wystawienia: 01.10.2015 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście, sztrona tytułowa jest trochę porysowana.
mar
Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej / Wanda Achremowiczowa
Tytuł: Nad niemnem Elizy Orzeszkowej
Autorka: Wanda Achremowiczowa
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych, 1965
93 [3] stron
Format: 12/17 cm
Masa: 80 g
Seria: Biblioteka analiz literackich
Książka jest w dobrym stanie, posiada okładkę lekko sfatygowaną. W środku czarno-białe fotografie.
Data wystawienia: 28.06.2021
Zos.
Nasza szkapa : Urbanowa : Dym : Lektury szkolne / Maria Konopnicka
Tytuł: Nasza szkapa : Urbanowa : Dym : Lektury szkolne
Autor: Maria Konopnicka
Adres wydawniczy: Bydgoszcz :"Arcanum", brak roku wydania
48 stron
Format: 14,5/20,5 cm
Nakład: 40 126 egzemplarzy
Masa: 80 g
Data wystawienia: 14.11.2015 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zakurzona.
mar
Nasza szkapa / Maria Konopnicka (1982)
Tytuł: Nasza szkapa
Autor: Maria Konopnicka
Wydanie: V
Nakład: 250 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo Poznańskie, 1982
30, [2] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 83-210-0364-8
Masa: 35 g
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
Data wystawienia: 08.10.2018
Ald.
Nasza szkoła : Lektury w klasie I / Anna Heine (red.)
Tytuł: Nasza szkoła : Lektury w klasie I
Redakcja: Anna Heine
Adres wydawniczy: Wrocław : Wydawnictwo Siedmioróg, 2007
214 stron
Format: 17,5/24 cm
ISBN: 9788375688382
Masa: 720 g
Data wystawienia: 03.06.2017 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
12,45 zł
Cena regularna:
24,90 zł
Nie-Boska Komedia / Zygmunt Krasiński
Tytuł: Nie-Boska Komedia
Autor: Zygmunt Krasiński
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1981
227, [1] stron
Format: 12/19,3 cm
ISBN: 8306005775
Masa: 202 g
Książka jest w dobrym stanie. Na trzech pierwszych stronach posiada pieczątki poprzedniej właścicielki i ślady długopisu.
Data wystawienia: 10.05.2021
Zos.
Nowele i opowiadania : Lektura z opracowaniem / Bolesław Prus
Tytuł: Nowele i opowiadania : Lektura z opracowaniem : Pozytywizm
Autor: Bolesław Prus
Opracowanie: Monika Głogowska
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Zielona Sowa, 2005
196, [4] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 8373894713
Masa: 260 g
Data wystawienia: 30.09.2020 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Nowele wybrane / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Nowele wybrane
Autor: Henryk Sienkiewicz
Wydanie: XVI
Nakład: 100 270 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1969
339, [4] stron
Format: 11 x 18 cm
Masa: 217 g
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka. Kilka stron jest uszkodzonych.
Data wystawienia: 02.08.2018
Ald.
Nowele wybrane / Henryk Sienkiewicz (1971)
Tytuł: Nowele wybrane
Autor: Henryk Sienkiewicz
Wydanie: XVIII
Nakład: 50 000+150 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1971
335, [1] stron
Format: 18/11 cm
Seria: Biblioteka Klasyki Polskiej i Obcej
Masa: 218 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka lekko sfatygowana grzbiet poprzecierany.
Data wystawienia: 05.08.2025r.
Asi
Odpraw posłów greckich / Jan Kochanowski (1975)
Tytuł: Odprawa posłów greckich
Autor: Jan Kochanowski
Wydanie: XXIV
Nakład: 200 290 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1975
47, [1] stron
Format: 12,5/19,5 cm
Seria:Biblioteka lektur szkolnych
Masa: 49 g
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zakurzona, zawiera ilustracje w tekście, na stronie przedtytułowej jest podpis byłego właściciela.
Data wystawienia: 06.09.2018
Ald.
Odprawa posłów greckich / Jan Kochanowski (1953)
Tytuł: Odprawa posłów greckich
Autor: Jan Kochanowski
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1953
52 strony
Format: 19/12,5 cm
Masa: 79 g
Redaktor: Jadwiga Sokołowska
Nakład: 20 121 egzemplarzy
Książka jest w bardzo dobrym stanie, choć nosi na sobie znamiona wieku. Na drugiej stronie widnieje podpis byłego właściciela.
Data wystawienia: 17.07.2019
Aga.
Ojciec Goriot / Honoriusz Balzac
Tytuł: Ojciec Goriot
Autor: Honoriusz Balzac
Przełożył Tadeusz Żeleński-Boy
Wydanie: VI
Nakład: 30 160 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : "Czytelnik", 1953
262, [2] strony
Format: 13/19,5 cm
Masa: 212 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana.
Data wystawienia: 12.11.2018
Ald.
Opowiadania / Stefan Żeromski
Tytuł: Opowiadania
Autor: Stefan Żeromski
Wstęp: Jan Zygmunt Jakubowski
Nakład: 150 155 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa: Czytelnik, 1971
Format: 12,5 / 20 cm
Masa: 290 g
Książka jest w dobrym stanie, ma nieznacznie sfatygowaną okładkę. Wewnątrz brak śladów użytkowania.
Data wystawienia: 09.10.2020
Jus.
Opracowania polska literatura współczesna do 1956 r. 7a / Dorota Stopka
Tytuł: Opracowania polska literatura współczesna do 1956 r. 7a
Autor: Dorota Stopka
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Greg, 1999
130, [34] stron
Format: 15/20,5 cm
ISBN: 8386952814
Masa: 220 g
Data wystawienia: 30.09.2020 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Orso. Sachem / Henryk Sienkiewicz (1984)
Tytuł: Orso. Sachem
Autor: Henryk Sienkiewicz
Nakład: 600 000 egzmplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1984
29, [2] stron
Format: 14,5/20,5/1 cm
ISBN: 83-03-00785-8
Masa: 105 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana, poza tym żadnych śladów użytkowania.
Data wystawienia: 12.03.2026
an
Pamiętniki : wybór / Jan Chryzostom Pasek
Tytuł: Pamiętniki (wybór)
Autor: Jan Chryzostom Pasek
Adres wydawniczy: Warszawa : Orkla Press Polska, 2006
176 stron
Format: 14/20,5 cm
ISBN: 8360322260
Masa: 190 g
Data wystawienia: 13.12.2020 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Pan Tadeusz : Czyli ostatni zajazd na Litwie : Historia szlachecka z r. 1811 i 1812 we dwunastu księgach wierszem / Adam Mickiewicz
Tytuł: Pan Tadeusz : Czyli ostatni zajazd na Litwie : Historia szlachecka z r. 1811 i 1812 we dwunastu księgach wierszem
Autor: Adam Mickiewicz
Wydanie: XXIX
Nakład: 300 320 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1980
380, [3] stron
Format: 14 x 20 cm
ISBN: 83-07-00452-7
Masa: 405 g
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka.
Syl.
Pan Tadeusz / Adam Mickiewicz (1984)
Tytuł: Pan Tadeusz czyli Ostatni Zajazd na Litwie : historia szlachecka z roku 1811 i 1812 we dwunastu księgach wierszem
Autor: Adam Mickiewicz
Ilustracje Michała E. Andriollego
Nakład: 50 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo "Książka i Wiedza", 1984
388, [3] stron
Format: 22/29,5 cm
ISBN: 830511371X
Masa: 1280 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, zawiera czarno-białe ilustracje w tekście, nie ma żadnych śladów użytkowania.
Data wystawienia: 23.02.2021
Ald.
Pan Tadeusz / Adam Mickiewicz (1995)
Tytuł: Pan Tadeusz
Autor: Adam Mickiewicz
Adres wydawniczy: Białystok : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1995
319, [1] stron
Format: 21x14,5 cm
ISBN: 83-03-03680-7
Seria: Lektury ucznia, Klasa VIII
Masa: 246 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka lekko sfatygowana.
Data wystawienia: 25.04.2017
Ald.
Pinokio / Carlo Collodi
Tytuł: Pinokio
Autor: Carlo Collodi
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Zielona Sowa, 2008
130 [2] stron
Format: 14,7/21 cm
ISBN: 9788374353243
Masa: 252 g
Książka jest w dobrym stanie, posiada okładkę nieznacznie sfatygowaną, lekko powyginane kartki. Posiada czarno-białe ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 04.06.2021
Zos.
Powrót posła / Julian Ursyn Niemcewicz
Tytuł: Powrót posła
Autor: Julian Ursyn Niemcewicz
Opracował: Janusz Maciejewski
Wydanie: VI poprawione
Nakład: 39 900+100 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich-Wydawnictwo, 1959
111, [1] stron
Format: 20,5/14,5 cm
Seria: Nasza Biblioteka
Masa: 113 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana, pożółkłe strony.
Data wystawienia: 9.08.2019
Ald.
Pożegnanie z Marią / Tadeusz Borowski
Tytuł: Pożegnanie z Marią
Autor: Tadeusz Borowski
Nakład: 195 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Rzeszów : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1987
29, [3] stron
Format: 16,5/23 cm
ISBN: 83-03-01946-5
Seria: Lektura Szkolna
Masa: 59 g
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, pierwsza kartka jest popisana pisakiem (nieznacznie).
Data wystawienia: 11.05.2019
Ald.
Przedwiośnie / Stefan Żeromski (1984)
Tytuł: Przedwiośnie
Autor: Stefan Żeromski
Wydanie: XVIII
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1984
315, [3] stron
Format: 13/19,5 cm
Nakład: 400 320 egzemplarzy
ISBN: 8307008441
Masa: 360 g
Data wystawienia: 25.08.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, na stronie przedtytułowej jest podpis byłego właściciela.
an
Przedwiośnie / Stefan Żeromski (zawiera pieczątki byłego właściciela)
Tytuł: Przedwiośnie
Autor: Stefan Żeromski
Wydanie: XVIII
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1985
315, [3] stron
Format: 13/19,5 cm
Nakład: 500 320 egzemplarzy
ISBN: 8307008441
Masa: 360 g
Data wystawienia: 30.04.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera pieczątki byłego właściciela. Książka jest rozklejona i ma luźne strony.
mar
Przewodnik Po Lekturach 1 Lalka / Bolesław Prus / Bogdan Klukowski (oprac.)
Tytuł: Bolesław Prus : Lalka
Opracował: Bogdan Klukowski
Redakcja serii: Piotr Kuncewicz
Adres wydawniczy: Warszawa : Dom Wydawniczy "JOTA", 1991
47, [1] stron
Format: 10,5/14,5 cm
Seria: Przewodnik po lekturach -1
Masa: 60 g
Data wystawienia: 24.09.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, jak na książkę używaną, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest wydana w formie kieszonkowej.
mar
Przewodnik Po Lekturach 20 Poezje / Czesław Miłosz / Konstanty Pieńkosz (oprac.)
Tytuł: Czesław Miłosz : Poezje
Opracował: Konstanty Pieńkosz
Redakcja serii: Piotr Kuncewicz
Adres wydawniczy: Warszawa : Dom Wydawniczy "JOTA", 1991
45, [3] stron
Format: 10,5/14,5 cm
Seria: Przewodnik po lekturach -20
Masa: 60 g
Data wystawienia: 25.09.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, jak na książkę używaną, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest wydana w formie kieszonkowej.
mar
Przewodnik Po Lekturach 44 Poezje / Cyprian Kamil Norwid / Andrzej K. Waśkiewicz (oprac.)
Tytuł: Cyprian Norwid : Poezje : Zamiast korepetycji
Opracował: Andrzej K. Waśkiewicz
Redakcja serii: Piotr Kuncewicz
Adres wydawniczy: Warszawa : Dom Wydawniczy "JOTA", 1991
46, [2] stron
Format: 10,5/14,5 cm
Seria: Przewodnik po lekturach -44
Masa: 60 g
Data wystawienia: 25.09.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, jak na książkę używaną, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest wydana w formie kieszonkowej.
mar
Przygody Filonka Bezogonka / Gosta Knutsson (dedykacja na stronie redakcyjnej)
Tytuł: Przygody Filonka Bezogonka
Autor: Gosta Knutsson
Przełożył: Zygmunt Łanowski
Wydanie: V
Nakład: 150 300 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 1988
190, [2] strony
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 8310078676
Masa: 220 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma podniszczoną okładkę: ślady zagięć, niewielkie rozdarcie, plamka ; zawiera czarno-białe ilustracje w tekście. Na stronie redakcyjnej dedykacja i pieczątki-książka była nagrodą szkolną.
Data wystawienia: 01.01.2021
Ald.
Puc, bursztyn i goście / Jan Grabowski (1983)
Tytuł: Puc, bursztyn i goście
Autor: Jan Grabowski
Ilustrował: Konstanty Sopoćko
Wydanie trzynaste
Nakład: 150 300 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1983
93, [2] strony
Format: 17/23,5 cm
Masa: 173 g
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka. Kolorowe ilustracje w tekście. Na stronie tytułowej dedykacja wpisana długopisem-książka była prezentem.
Data wystawienia: 07.03.2020
Ald.
Siłaczka. Doktor Piotr / Stefan Żeromski
Tytuł: Siłaczka : Doktor Piotr
Autor: Stefan Żeromski
Adres wydawniczy: Rzeszów : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1986
55, [1] stron
Format: 16/23,5/1 cm
ISBN: 8303015303
Masa: 110 g
Data wystawienia: 12.03.2026 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, strona tytułowa jest trochę porysowana .
an
Szkice węglem / Henryk Sienkiewicz (1974)
Tytuł: Szkice węglem
Autor: Henryk Sienkiewicz
Wydanie: I
Nakład: 120 150 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1974
109, [2] stron
Format: 12,5/19,5 cm
ISBN: 83-03-00399-2
Seria: Biblioteka Lektur Szkolnych
Masa: 104 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana, zawiera ilustracje w tekście, na pierwszej kartce podpis byłego właściciela, na kilku pierwszych stronach jest plama.
Data wystawienia: 05.11.2017
Ald.
Ta trzecia. Sachem. Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Ta trzecia. Sachem. Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela
Autor: Henryk Sienkiewicz
Wydanie: I
Nakład: 29 750+250 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Iskry, 1983
67, [1] stron
Format: 23,5/16,5 cm
ISBN: 83-207-0586-X
Masa: 106 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka lekko sfatygowana, rogi pozaginane.
Data wystawienia: 17.08.2019
Ald.
Tajemniczy ogród : Wydanie z opracowaniem. Lektura / Frances H. Burnett
Tytuł: Tajemniczy ogród : Wydanie z opracowaniem. Lektura
Autor: Frances H. Burnett
Tłumaczenie: Jadwiga Włodarkiewicz
Opracowanie: Barbara Włodarczyk
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Greg, 2005
224 stron
Format: 15/20,5 cm
ISBN: 837327457X
Masa: 280 g
Data wystawienia: 14.07.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Uczniowie Spartakusa / Halina Rudnicka
Tytuł: Uczniowie Spartakusa
Autor: Halina Rudnicka
Wydanie: XVI
Nakład: 20 310 egzemplarzy
Adres Wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1986
230, [2] stron
Format: 12,5 x 19,5 cm
ISBN: 83-205-3295-7
Masa: 204 g
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka.
Syl.
Wybór opowiadań dla klas 4-6 [lektura szkolna] / wybór i opracowanie: Lidia Malczewska, Jan Malczewski
Tytuł: Wybór opowiadań dla klas 4-6
Autor: wybór i opracowanie: Lidia Malczewska, Jan Malczewski
Adres wydawniczy: Łódź : Wydawnictwo JUKA, 1989
157, [3] stron
Format: 20x14,5 cm
Seria: Lektura szkolna
Masa: 181 g
Data wystawienia: 07.05.2015
Książka jest w bardzo dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana.
Joa
Z legend dawnego Egiptu. Stara bajka. Dziwna historia / Bolesław Prus
Tytuł: Z legend dawnego Egiptu. Stara bajka. Dziwna historia
Autor: Bolesław Prus
Nakład: 500 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Rzeszów : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1986
38, [2] stron
Format: 14/20 cm
ISBN: 83-03-01276-2
Masa: 60 g
Książka jest w dobrym stanie, nieznacznie sfatygowana okładka.
Data wystawienia: 31.10.2018
Ald.
Pinokio. Lektura z opracowaniem / Carlo Collodi
Tytuł: Pinokio. Lektura z opracowaniem
Autor: Carlo Collodi
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Zielona Sowa, 2005
Format: 16,5 / 23 cm
132 [1] stron
Masa: 161 g
ISBN: 8373890890
Książka jest w dobrym stanie, ma nieznacznie sfatygowaną okładkę.
Data wystawienia: 21.08.2021
Jus.
Latarnik / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Latarnik
Autor: Henryk Sienkiewicz
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Agencja Wydawicza "Varsovia", 1990
15 stron
Format: 14,5/19 cm
ISBN: 8385018816
Nakład: 110 000 egzemplarzy
Seria: Lektury szkolne
Masa: 50 g
Data wystawienia: 12.05.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Krzyżacy / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Krzyżacy
Autor: Henryk Sienkiewicz
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Poznań : Idem, 1997
682, [5] strony
Format: 12/18,5 cm
ISBN: 8390338238
Masa: 540 g
Data wystawienia: 26.07.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Quo vadis / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Quo vadis
Autor: Henryk Sienkiewicz
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Zielona Sowa, 2001
386, [2] stron
Format: 15,5/21,5/3 cm
ISBN: 8386740469
Masa: 564 g
Data wystawienia: 06.11.2025r
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, delikatnie sfatygowaną.
Asi
Szkice węglem / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Szkice węglem
Autor: Henryk Sienkiewicz
Adres wydawniczy: Kraków : Greg, 2004
88 stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN:83-7327-284-4
Masa: 103 g
Książka jest w dobrym stanie. Nieznacznie sfatygowana okładka. Czarno-białe ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 29.08.2018
Ald.
Quo Vadis / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Quo Vadis
Autor: Henryk Sienkiewicz
Wydanie: XXI
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1977
531, [1] strony
Format: 14,5/20,5 cm
Nakład: 100 290 egzemplarzy
Masa: 580 g
Data wystawienia: 02.07.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, na pierwszej stronie jest podpis byłego właściciela.
an
Quo Vadis / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Quo Vadis
Autor: Henryk Sienkiewicz
Adres wydawniczy: brak miasta wydania : REA, brak roku wydania
193 stron
Format: 25/32 cm
ISBN: 8371412126
Masa: 1430 g
Data wystawienia: 13.01.2017 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Unikatowe wydanie powieści Henryka Sienkiewicza, zawiera dwadzieścia heliograwur według obrazów Piotra Stachiewicza.
Quo Vadis / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Quo Vadis
Autor: Henryk Sienkiewicz
Adres wydawniczy: Warszawa : Agencja Editorex, 1989
439, [1] stron
Format: 15,5/21,5 cm
ISBN: 8385055037
Masa: 550 g
Data wystawienia: 03.01.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, na stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela.
mar
Ta trzecia / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Ta trzecia
Autor: Henryk Sienkiewicz
Wydanie: I
Nakład: 116 960 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1969
81, [5] stron
Format: 10,5 x 14,5 cm
Seria: Koliber
Masa: 38 g
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka.
Syl.
Szkice węglem / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Szkice węglem
Autor: Henryk Sienkiewicz
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1958
94, [1] strony
Format: 13/19,5 cm
Nakład: 20 105 egzemplarzy
Masa: 120 g
Data wystawienia: 09.01.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, na stronie tytułowej jest ex libris byłego właściciela (pieczątka) i podpis.
mar
Szkice węglem / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Szkice węglem
Autor: Henryk Sienkiewicz
Nakład: 20 105 egzemplarzy
Adres Wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawnmiczy, 1958
94, [1] strony
Format: 12,5 x 19,5 cm
Masa: 98 g
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka. Podpis byłego właściciela na pierwszej stronie.
Syl.
Quo Vadis / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Quo Vadis
Autor: Henryk Sienkiewicz
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1961
668, [2] stron
Format: 21/15 cm
Nakład: 20 150 egzemplarzy
Masa: 860 g
Data wystawienia: 19.07.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną.
an
Janko Muzykant / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Janko Muzykant
Autor: Henryk Sienkiewicz
Projekt okładki: Jacek Tofil
Wydanie: XII
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1974
14 [1] strony
Format: 14,5 / 21 cm
Nakład: 300 150
Masa: 30 g
Książka jest w dobrym stanie. Wewnątrz brak oznak użytkowania.
Data wystawienia: 02.09.2020
Jus.
Nowele wybrane / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Nowele wybrane
Autor: Henryk Sienkiewicz
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1951
221, [2] stron
Format: 22/15,5 cm
Nakład: 70 365 egzemplarzy
Masa: 230 g
Data wystawienia: 02.08.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, na stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela.
mar
Szkice węglem / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Szkice węglem
Autor: Henryk Sienkiewicz
Wydanie: XVI
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo "Iskry", 1983
59, [1] stron
Format: 23,5/16,5 cm
Nakład: 200 200 egzemplarzy
Masa: 110 g
Data wystawienia: 04.09.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Janko Muzykant / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Janko Muzykant
Autor: Henryk Sienkiewicz
Wydanie: VIII
Adres wydawniczy: Rzeszów : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1982
13 stron
Format: 20,5/13,5 cm
Nakład: 400 000 egzemplarzy
Masa: 50 g
Data wystawienia: 01.12.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Wybór nowel / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Wybór nowel
Autor: Henryk Sienkiewicz
Wydanie: IV
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1986
125, [3] stron
Format: 20/14,5/2 cm
Nakład: 100 250 egzemplarzy
ISBN: 8306006232
Masa: 160 g
Data wystawienia: 28.03.2026 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
an
Quo Vadis / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Quo Vadis
Autor: Henryk Sienkiewicz
Wydanie: XXIX
Adres wydawniczy: Rzeszów : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1989
403, [1] stron
Format: 16,5/24 cm
ISBN: 8303026801
Nakład: 100 000 egzemplarzy
Masa: 590 g
Data wystawienia: 05.07.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
an
Nowele wybrane / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Nowele wybrane
Autor: Henryk Sienkiewicz
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1949
264, [2] stron
Format: 14/20 cm
Masa: 280 g
Data wystawienia: 20.11.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Wybór nowel / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Wybór nowel
Autor: Henryk Sienkiewicz
Wydanie: I
Nakład: 100 290 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1974
206, [2] stron
Format: 12,5 x 19,5 cm
Seria: Biblioteka Lektur Szkolnych
Masa: 187 g
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka.
Syl.
Wybór najpiękniejszych nowel jednego z najbardziej znanych polskich autorów.
Szkice węglem / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Szkice węglem
Autor: Henryk Sienkiewicz
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Wroław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich-Wydawnictwo, 1988
103, [1] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 8304025175
Nakład: 200 000 egzemplarzy
Masa: 140 g
Data wystawienia: 05.01.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Nowele wybrane / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Nowele wybrane
Autor: Henryk Sienkiewicz
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Prasy i Wydawnictw Novum, 1984
218, [2] stron
Format: 17/24 cm
Nakład: 100 000 egzemplarzy
Masa: 350 g
Data wystawienia: 04.03.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, na pierwszej kartce jest podpis byłego właściciela.
mar
Orso-Sachem / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Orso-Sachem
Autor: Henryk Sienkiewicz
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1958
42, [2] stron
Format: 12,5/19,5 cm
Nakład: 20 105 egzemplarzy
Masa: 70 g
Data wystawienia: 12.02.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Quo Vadis / Henryk Sienkiewicz (1983)
Tytuł: Quo Vadis
Autor: Henryk Sienkiewicz
Wydanie: III
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1983
559, [1] stron
Format: 14,5/20,5/4 cm
ISBN: 8306003705
Masa: 600 g
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
Data wystawienia: 08.01.2026
an
Szkice węglem / Henryk Sienkiewicz (1953)
Tytuł: Szkice węglem
Autor: Henryk Sienkiewicz
Nakład: 50 153 egzemplarze
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1953
125, [2] stron
Format: 12 x 17 cm
Masa: 111 g
Data wystawienia: 17.12.2014
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka. Naddarcia niektórych stron.
Joa
Pan Wołodyjowski / Henryk Sienkiewicz (1960)
Tytuł: Pan Wołodyjowski
Autor: Henryk Sienkiewicz
Nakład: 20 253 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1960
710, [1] stron
Format: 13,5/20 cm
Masa: 638 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, nieznacznie sfatygowaną.
Data wystawienia: 04.06.2018
Ald.
Henryk Sienkiewicz / Alina Nofer-Ładyka
Tytuł: Henryk Sienkiewicz
Autor: Alina Nofer-Ładyka
Wydanie: VI
Adres wydawniczy: Warszawa : Wiedza Powszechna, 1988
445, [3] stron
Format: 12,5/19,5 cm
Nakład: 40 000 egzemplarzy
ISBN: 8321405029
Masa: 460 g
Data wystawienia: 07.05.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Krzyżacy t. 1,2 / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Krzyżacy t. 1,2
Autor: Henryk Sienkiewicz
Wydanie: trzydzieste dziewiąte
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1990
351, [1] stron część 1
413, [1] stron część 2
Format: 15/21/3 cm
Nakład: 50 000 egzemplarzy
Masa: 1115 g
ISBN: 83-06-01695-5
Data wystawienia: 14.11.2025 r.
Książki są w dobrym, jak na książki używane, stanie, mają sztywne okładki, nieznacznie sfatygowane, różnią się kolorem, zawierają ilustracje w tekście.
Asi
Krzyżacy t. 1,2 ,3,4 / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Krzyżacy t. 1,2 ,3,4
Autor: Henryk Sienkiewicz
Wydanie: XXIX
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1971
246, [2] stron część 1
210, [2] stron część 2
245, [2] stron część 3
265, [3] stron część 4
Format: 18/11 cm
ISBN: 8301103531
Masa: 650 g
Data wystawienia: 28.05.2019 r.
Książki są w bardzo dobrym, jak na książki używane, stanie, mają okładki nieznacznie sfatygowane, na pierwszej stronie tomu pierwszego jest dedykacja dla byłego właściciela.
mar
W pustyni i w puszczy / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: W pustyni i w puszczy
Autor: Henryk Sienkiewicz
Ilustracje: Jolanta Adamus Ludwikowska
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo GREG, 2003
288 stron
Format: 15,5/21,5 cm
ISBN: 8373272410
Masa: 440 g
Data wystawienia: 16.01.2017 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Świetna powieść przygodowa dla młodzieży, lektura szkolna.
W pustyni i w puszczy / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: W pustyni i w puszczy
Autor: Henryk Sienkiewicz
Adres wydawniczy: Katowice : Wydawnictwo "Śląsk", brak roku wydania
430, [2] stron
Format: 20,5/14 cm
ISBN: 8321605710
Masa: 530 g
Data wystawienia: 21.03.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
W pustyni i w puszczy / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: W pustyni i w puszczy
Autor: Henryk Sienkiewicz
Adres wydawniczy: Łódź : Wydawnictwo "Res Polona", 1990
349, [1] stron
Format: 15/21 cm
ISBN: 8385063080
Masa: 430 g
Data wystawienia: 07.08.2017 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, na pierwszej kartce jest dedykacja dla byłego właściciela, jest sklejona taśmą wzdłuż grzbietu.
mar
Bojowo i lirycznie : Legiony Piłsudskiego / Witold Sienkiewicz
Tytuł: Bojowo i lirycznie : Legiony Piłsudskiego
Autor: Witold Sienkiewicz
Adres wydawniczy: Warszawa : Demart SA, 2010
271 stron
Format: 23,5/16 cm
ISBN: 9788374275866
Masa: 1000 g
Data wystawienia: 16.12.2020 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma sztywną okładkę, zawiera ilustracje w tekście.
mar
W pustyni i w puszczy / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: W pustyni i w puszczy
Autor: Henryk Sienkiewicz
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1978
314, [2] stron
Format: 21/15,5 cm
Nakład: 50 290 egzemplarzy
Masa: 450 g
Data wystawienia: 21.09.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Ogniem i mieczem Tom 1 / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Ogniem i mieczem Tom 1
Autor: Henryk Sienkiewicz
Ilustrował Stanisław Rozwadowski
Adres wydawniczy: Warszawa : Świat Książki, 1995
476, [1] stron
Format: 20,5/13 cm
ISBN: 83-7129-163-9
Masa: 546 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę z obwolutą, lekko przybrudzony blok książki, nie ma żadnych śladów użytkowania.
Data wystawienia: 02.10.2019
Ald.
Warszawskie Spotkania Sienkiewiczowskie 2002 : Henryk Sienkiewicz / Brak autora
Tytuł: Warszawskie Spotkania Sienkiewiczowskie 2002 : Henryk Sienkiewicz
Brak autora
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Brak nazwy wydawnictwa, 2002
60 stron
Format: 16,5/23,5 cm
Masa: 210 g
Data wystawienia: 21.06.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Sienkiewicz i piękna Wielkopolanka / wstęp, wybór i opracowanie Krystyna Kolińska- Sochaczewska
Tytuł: Sienkiewicz i piękna Wielkopolanka
Wstęp, wybór i opracowanie Krystyna Kolińska-Sochaczewska
Wydanie: I
Nakład: 20 305 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1973
193, [1] stron + tablice
Format: 11,5/18,5 cm
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną oprawę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach.
Małe tablice historyczne z mapami / Jacek Konik, Dariusz Skorupa, Witold Sienkiewicz
Tytuł: Małe tablice historyczne z mapami
Autor: Jacek Konik, Dariusz Skorupa, Witold Sienkiewicz
Adres wydawniczy: Wrocław : Larousse Polska, 2004
64 strony
Format: 16,5/23,5 cm
ISBN: 8389181851
Masa: 160 g
Data wystawienia: 09.08.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
W kręgu trylogii : Niewola tatarska, Na polu chwały, Zagłoba swatem / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: W kręgu trylogii : Niewola tatarska, Na polu chwały, Zagłoba swatem
Autor: Henryk Sienkiewicz
Adres wydawniczy: Warszawa : CIL-Polska, 2000
352 strony
Format: 14/21,5 cm
ISBN 8388103539
Seria Arcydzieła Literatury Światowej
Masa: 562 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę, żadnych śladów użytkowania.
Data wystawienia: 20.05.2024
Ald.
Quo vadis Henryka Sienkiewicza / Stefan Pappe
Tytuł: Quo vadis Henryka Sienkiewicz
Autor: Stefan Pappe
Adres wydawniczy: Lublin : Nakład Księgarni Wydawniczej "Lamus", 1947
42, [5] strony
Format: 19/14 cm
Seria: Charakterystyki Literackie Zeszyt Nr 10
Masa: 123 g
Broszura jest w dobrym stanie, ma nieznacznie sfatygowaną okładkę, słabo widoczną pieczątkę poprzedniego właściciela na stronie tytułowej i przedniej okładce, pożółkły papier.
Data wystawienia: 02.10.2018
Ald.
W pustyni i w puszczy / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: W pustyni i w puszczy
Autor: Henryk Sienkiewicz
Adres wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo IBIS, 2009
Wydanie na podstawie edycji z wydawnictwa PIW z roku 1983
277 [1] stron
Format: 14,5 / 21 cm
Masa: 390 g
ISBN: 978-83-61482-42-0
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę lekko sfatygowaną. W środku książka jest w dobrym stanie, na stronie tytułowej posiada wklejoną karteczkę z dedykacją poprzedniego właściciela.
Data wystawienia: 26.08.2021
Zos.
Bayern Monachium / Paweł Muzyka
Tytuł: Bayern Monachium
Autor: Paweł Muzyka
Adres wydawniczy: Warszawa : Grupa Wydawnicza Foksal, 2013
155, [4] stron
Format: 15 x 22 cm
ISBN: 978-83-7881-925-7
Seria: Giganci futbolu
Masa: 536 g
Książka jest w dobrym stanie. Nieznacznie sfatygowana, twarda okładka. Kolorowe zdjęcia w tekście i na tablicach.
Syl.
Bayern Monachium to najbardziej utytułowana niemiecka drużyna, która aż 16 razy sięgnęła po Puchar Niemiec.
Le Bulletin Musical de la revue "Muzyka" / Brak autora
Tytuł: Le Bulletin Musical de la revue "Muzyka"
Brak autora
Adres wydawniczy: Brak nazwy wydawnictwa, 1928
7 stron
Format: 12,5/17,5 cm
Masa: 40 g
Data wystawienia: 18.01.2021 r.
Broszura jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest napisana w języku francuskim.
mar
Czas muzyki czas relaksu : Melodie lat 70, 80. / Brak autora
Tytuł: Czas muzyki czas relaksu : Melodie lat 70, 80.
Brak autora
Adres wydawniczy: Warszawa : Przegląd Reader's Digest, 1997
59, [1] stron
Format: 11/9,5 cm
Masa: 70 g
Data wystawienia: 01.04.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Czas muzyki czas relaksu : Melodie lat 70, 80. / Brak autora
Tytuł: Czas muzyki czas relaksu : Melodie lat 70, 80.
Brak autora
Adres wydawniczy: Warszawa : Przegląd Reader's Digest, 1997
59, [1] stron
Format: 11/9,5 cm
Masa: 70 g
Data wystawienia: 01.04.2019 r.
Broszura jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Sławni, znani, zapomniani : szkice o muzykach Lubelszczyzny
Tytuł: Sławni, znani, zapomniani : szkice o muzykach Lubelszczyzny
Autor: Mieczysława Demska-Trębaczowa
Wydanie: I
Nakład: 5000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Lublin : Wydawnictwo Lubelskie, 1983
225, [2] stron
Format: 20 / 13 cm
ISBN 83-222-0234-2
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę.
Przewodnik Iskier : Muzyka jazzowa i rockowa / Roman Waschko
Tytuł: Przewodnik Iskier : Muzyka jazzowa i rockowa
Autor: Roman Waschko
Wydanie: I
Nakład: 20 257 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Iskry, 1970
342, [1] strony
Format: 12 x 17,5 cm
Masa: 401 g
Książka jest w dobrym stanie. Ma twardą, lekko sfatygowaną okładkę. Czarno-białe zdjęcia na tablicach. Podpis byłego właściciela na pierwszej stronie.
Syl.
Muzyka w twórczości Wyspiańskiego / Tadeusz Makowiecki
Tytuł: Muzyka w twórczości Wyspiańskiego
Autor: Tadeusz Makowiecki
Towarzystwo Naukowe w Toruniu
Nakład: 2200 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa-Toruń : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1955
106, [1] stron
Format: 24 / 17 cm
Prace Wydziału Filologiczno-Filozoficznego Tom IV Zeszyt 2
Stan: bardzo dobry (nierozcięta)
Blacksatrial magazyn muzyki ekstremalnej nr 01/2011 (010) / Praca zbiorowa
Tytuł: Blacksatrial magazyn muzyki ekstremalnej nr 01/2011 (010)
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Banino : TALISAC-Wydawnictwo Prasowe i Muzyczne, 2011
66 stron
Format: 21/30 cm
ISSN: 1899-6507
Masa: 230 g
Data wystawienia: 26.04.2021 r.
Czasopismo jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście
mar
Dokumentacja prasowa wydarzeń festiwalu Muzyka dawna - Persona Grata z lat 1998-2002
Tytuł: Dokumentacja prasowa wydarzeń festiwalu Muzyka dawna - Persona Grata z lat 1998-2002
Książka jest w dobrym stanie, jest to oprawiony zbiór kopii artykułów.
W krainie muzyki : Podręcznik wychowania muzycznego dla klasy VIII / Stanisław Matecki
Tytuł: W krainie muzyki : Podręcznik wychowania muzycznego dla klasy VIII
Autor: Stanisław Matecki
Wydanie: IX
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych, 1973
143, [1] stron
Format: 20,5/15 cm
Nakład: 129 180 egzemplarzy
Masa: 180 g
Data wystawienia: 05.10.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Mała encyklopedia muzyki / Krzysztof Biegański i inni, redaktor naczelny: Stefan Śledziński
Tytuł: Mała encyklopedia muzyki
Autorzy: Krzysztof Biegański i inni
Redaktor naczelny: Stefan Śledziński
Wydanie: trzecie
Nakład: 50 300 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1981
1278, [1] stron + tablice
Format: 20,5/13,5 cm
ISBN: 83-01-00958-6
Masa: 1120 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę z obwolutą (obwoluta lekko sfatygowana, nieznacznie zabrudzona), książka zawiera czarno-białe ilustracje na tablicach, wewnątrz bez uszkodzeń ani śladów użytkowania.
Data wystawienia: 02.05.2025
Ald.
Najpiękniejsza ze wszystkich jest muzyka polska : Szkic historycznego rozwoju na tle przeobrażeń społecznych / Józe Władysław Reiss
Tytuł: Najpiękniejsza ze wszystkich jest muzyka polska : Szkic historycznego rozwoju na tle przeobrażeń społecznych
Autor: Józef Władysław Reiss
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Kraków : Polskie Wydawnictwo Muzyczne, 1958
255, [3] stron
Format: 15/21 cm
Nakład: 10 180 egzemplarzy
Masa: 430 g
Data wystawienia: 22.04.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście i na tablicach, na pierwszej stronie jest dedykacja dla błego właściciela.
mar
Świetna, fantastyczna książka dotycząca muzyki polskiej, zawiera ilustracje w tekście i na tablicach.
Spółdzielnia Pracy Muzyków i Pedagogóq w Bydgoszczy Oddział w Toruniu : Popis uczniów w niedzielę dnia 15 kwietnia 1956 r. o godzinie 16:00 w Świetlicy Muzeum Pomorskiego
Tytuł: Popis uczniów
Brak autora
Adres wydawniczy: Bydgoszcz : Spółdzielnia Pracy Muzyków i Pedagogów, 1956
stron są nienumerowane
Format: 21/15 cm
Masa: 40 g
Data wystawienia: 24.06.2019 r.
Program jest w dobrym, jak na używany, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Kolędy w łatwym układzie na fortepian i gitarę / opracował: Piotr Robert Thor
Tytuł: Kolędy w łatwym układzie na fortepian i gitarę
Opracował: Piotr Robert Thor
Adres wydawniczy: Warszawa : Prószyński i S-ka, 2001
147 [1] stron
Format: 16,5 / 24,3 cm
Masa: 254 g
ISBN: 83-7255-694-6
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę lekko sfatygowaną. W środku książka jest w dobrym stanie, niektóre strony są lekko pozaginane. Nie posiada innych śladów użytkowania.
Data wystawienia: 13.10.2021
Zos.
Szkice węglem / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Szkice węglem
Autor: Henryk Sienkiewicz
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1972
Wydanie: XIII
Nakład: 200 290 egzemplarzy
69 [1] stron
Format: 14 / 19,5 cm
Masa: 71 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka sfatygowana.
Data wystawienia: 26.03.2026
an.
W pustyni i w puszczy / Henryk Sienkiewicz [egzemplarz podniszczony]
Tytuł: W pustyni i w puszczy z rycinami
Autor: Henryk Sienkiewicz
Wydanie: XXXII
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1971
390, [2] stron
Format: 14,5/20,5 cm
Nakład: 100 150 egzemplarzy
Masa: 400 g
Data wystawienia: 18.08.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, w wielu miejscach posklejana taśmą, rozklejona, zawiera ilustracje w tekście.
Asi
W pustyni i w puszczy / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: W pustyni i w puszczy
Autor: Henryk Sienkiewicz
Adres wydawniczy: Warszawa : Polskapresse, 2006
276, [3] stron
Format: 13,5/20,5 cm
ISBN: 8389956071
Seria: Lektury wszech czasów
Masa: 270 g
Data wystawienia: 28.10.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
"Potop" Henryka Sienkiewicza : Powieść i film / Tadeusz Bujnicki, Alicja Helman
Tytuł: "Potop" Henryka Sienkiewicza : Powieść i film
Autor: Tadeusz Bujnicki, Alicja Helman
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 1988
175, [1] stron
Format: 12/16,5 cm
Nakład: 100 000 egzemplarzy
ISBN: 8302035688
Seria: Biblioteka Analiz Literackich 52
Masa: 150 g
Data wystawienia: 27.10.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Marie jego życia / Barbara Wachowicz
Tytuł: Marie jego życia
Autor: Barbara Wachowicz
Wydanie: II
Nakład: 30 283 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1973
403, [53] strony + tablice z ilustracjami
Format: 20/13 cm
Masa: 437 g
Książka jest w dobrym stanie, zawiera czarno-białe ilustracje na tablicach, lekko przybrudzona tylna okładka, poza tym żadnych śladów użytkowania.
Data wystawienia: 17.11.2021
Ald.
Piosenkarze / Emilia Padoł
Tytuł: Piosenkarze
Autor: Emilia Padoł
Adres wydawniczy: Warszawa : Prószyński Media Sp. z o.o., 2017
287 stron
Format: 14,5 / 20,5 cm
Masa: 376 g
ISBN: 978-83-8097-151-6
Książka jest w bardzo dobrym stanie. W środku książka jest w dobrym stanie, na stronie tytułowej posiada ex libris poprzedniego właściciela. Posiada liczne czarno-białe fotografie w tekście.
Data wystawienia: 08.12.2021
Zos.
Wieczór gwiazdy pozapalał. Piosenki radzieckie / Wyboru dokonał: Eugeniusz Majchrzak
Tytuł: Wieczór gwiazdy pozapalał. Piosenki radzieckie
Wyboru dokonał: Eugeniusz Majchrzak
Projekt okładki: Krzysztof Dobrowolski
Adres wydawniczy: Warszawa : Centralny Ośrodek Metodyki Upowszechniania Kultury, 1977
Nakład: 10 000+135 egzemplarzy
189 stron
Format: 14,5 / 20,1 cm
Masa: 182 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka jest sfatygowana, porozrywana. Blok książki jest przybrudzony. W środku strony posiadają ślad po rozlanym napoju oraz ex libris poprzedniego właściciela. Strony są sfatygowane. Teksty piosenek są w języku polskim i rosyjskim.
Data wystawienia: 28.03.2022
Zos.
Grypa / Henryk Makower
Tytuł: Grypa
Autor: Henryk Makower
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich, 1955
325, [1] stron
Format: 15/21 cm
Nakład: 3 160 egzemplarzy
Masa: 400 g
Data wystawienia: 25.03.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Opole / Henryk Smyk
Tytuł: Opole
Autor: Henryk Smyk
Adres wydawniczy: Katowice : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1982
40 stron + tablice
Format: 11/22 cm
Masa: 90 g
Data wystawienia: 09.01.2017 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Świetny, ilustrowany przewodnik po Opolu.
Nawróceni / Henryk Bejda
Tytuł: Nawróceni
Autor: Henryk Bejda
Adres wydawniczy: Kraków : Dom Wydawniczy "Rafael", 2014
492, [9] stron
Format: 16,5/23,5 cm
ISBN: 9788375696202
Masa: 720 g
Data wystawienia: 02.07.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Firuleje / Henryk Drzewiecki
Tytuł: Firuleje
Autor: Henryk Drzewiecki
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1958
306, [2] stron
Format: 13/19,5 cm
Nakład: 5 000 egzemplarzy
Masa: 310 g
Data wystawienia: 19.05.2017 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest trochę naddarta na grzbiecie.
mar
Oczarowani / Henryk Gaworski
Tytuł: Oczarowani
Autor: Henryk Gaworski
Wydanie: I
Adres wydawniczy : Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1967
199, [1] stron
Format: 13/19,5 cm
Nakład: 10 283 egzemplarzy
Masa: 210 g
Data wystawienia: 14.02.2017 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
mar
Belgia Luksemburg / Henryk Kurta
Tytuł: Belgia Luksemburg : Mały przewodnik turystyczny
Autor: Henryk Kurta
Adres wydawniczy: Warszawa : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1980
76, [3] stron
Format: 11/22 cm
Nakład: 40 360 egzemplarzy
Masa: 120 g
Data wystawienia: 15.09.2021 r.
Przewodnik jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekcie.
mar
Ta trzecia / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Ta trzecia
Autor: Henryk Sienkiewicz
Ilustracje: Elżbieta Rejmont-Zawadzka
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Poznań : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1969
81, [2] strony
Format: 11,5/17,5 cm
Nakład: 20 270 egzemplarzy
Masa: 140 g
Data wystawienia: 13.05.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Fuga / Henryk W. Gajewski
Tytuł: Fuga
Autor: Henryk W. Gajewski
Wydanie: I
Nakład: 10 272 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Lublin : Wydawnictwo Lubelskie, 1979
180, [4] stron
Format: 12,5/19,5 cm
ISBN: 83-222-0060-9
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie safatygowana.
Ziemia Żywiecka / Henryk Hermanowicz
Tytuł: Ziemia Żywiecka
Autor: Henryk Hermanowicz
Wydanie: I
Nakład: 20 275 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Sport i Turystyka, 1982
119, [1] stron
Format: 19,5/24,5 cm
ISBN: 83-217-2358-6
Masa: 466 g
Książka jest w dobrym stanie. Sfatygowana obwoluta i twarda okładka. Czarno-białe zdjęcia na tablicach.
Data wystawienia: 27.06.2019
Ald.
Zręby doznań / Henryk Dorski
Tytuł: Zręby doznań
Autor: Henryk Dorski
Adres wydawniczy: Toruń : Toruńskie Towarzystwo Kultury, 1987
44 strony
Format: 12,5x20 cm
Masa: 70 g
Książka jest w dobrym stanie.
Kraina intymności / Henryk Bardijewski
Tytuł: Kraina intymności
Autor: Henryk Bardijewski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa Radia i Telewizji, 1979
137, [2] stron
Format: 10,5/18,5 cm
Nakład: 20 260 egzemplarzy
Masa: 140 g
Data wystawienia: 10.11.2015 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zakurzona.
mar
Czas szpiegów / Henryk Piecuch
Tytuł: Czas szpiegów
Autor: Henryk Piecuch
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1986
238, [2] stron
Format: 10,5/14,5 cm
ISBN: 83-11-07273-6
Nakład: 200 280 egzemplarzy
Masa: 150 g
Data wystawienia: 03.01.2026 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, okładka jest częściowo oderwana od grzbietu książki.
an
Romanse literatury / Henryk Vogler
Tytuł: Romanse literatury
Autor: Henryk Vogler
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1964
155, [4] strony
Format: 12,5/19,5 cm
Nakład: 5 251 egzemplarzy
Masa: 190 g
Data wystawienia: 21.11.2017 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Henryk Rodakowski / Andrzej Ryszkiewicz
Tytuł: Henryk Rodakowski
Autor: Andrzej Ryszkiewicz
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Oficyna Wydawnicza AURIGA, 1962
35, [3] stron + tablice
Format: 29,5/21 cm
Nakład: 40 241 egzemplarzy
Masa: 970 g
Data wystawienia: 14.11.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Dwa opowiadania / Henryk Mann
Tytuł: Dwa opowiadania
Autor: Henryk Mann
Przełożyła: Gabriela Mycielska
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1979
120, [4] stron
Format: 12/16,5/1,5 cm
ISBN: 8308000630
Nakład: 20 283 egzemplarzy
Masa: 140 g
Data wystawienia: 17.02.2026 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
an
Spotkanie narodów / Henryk Siewierski
Tytuł: Spotkanie narodów : Biblioteka Kultury Tom 389
Autor: Henryk Siewierski
Adres wydawniczy: Warszawa : Przdświt, 1988
140 stron
Format: 14,5/19,5 cm
Masa: 220 g
Data wystawienia: 06.04.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Świetne, unikatowe wspomnienia z okresu II wojny światowej, książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
Według Judasza / Henryk Panas
Tytuł: Według Judasza (apokryf)
Autor: Henryk Panas
Adres wydawniczy: Olsztyn : Wydawnictwo Pojezierze, 1974
256 [1] stron
Format: 13 / 20,5 cm
Masa: 307 g
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, pobrudzoną. Niektóre strony są powyginane.
Data wystawienia: 15.07.2021
Zos.
Dolina Prądnika / Henryk Hermanowicz
Tytuł: Dolina Prądnika
Autor: Henryk Hermanowicz
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Sport i Turystyka, brakuje roku wydania
23, [2] stron + tablice
Format: 19,5/24,5 cm
Masa: 460 g
Data wystawienia: 11.01.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę, zawiera ilustracje na tablicach oraz tłumaczenie na język angielski, francuski, niemiecki, rosyjski, na pierwszej stronie jest dedykacja dla byłego właściciela.
mar
Szkice o teatrze / Henryk Szletyński
Tytuł: Szkice o teatrze
Autor: Henryk Szletyński
Wydanie: I
Nakład: 20 300 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe, 1979
294, [2] strony
Format: 19,5 / 12,5 cm
ISBN: 83-221-0034-5
Książka jest w dobrym stanie, wycofana ze zbiorów bibliotecznych, ma świadczące o tym pieczątki.
Żaborybogady / Bogdan Zieleniec, Henryk Garbarczyk
Tytuł: Żaborybogady
Autor: Bogdan Zieleniec, Henryk Garbarczyk
Ilustrował: Bogdan Zieleniec
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 1977
49, [2] stron
Format: 16/15,5 cm
Nakład: 20 277 egzemplarzy
Masa: 140 g
Data wystawienia: 18.02.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Wpisani w Giewont / Henryk Worcell
Tytuł: Wpisani w Giewont
Autor: Henryk Worcell
Wydanie: II
Nakład: 20 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich-Wydawnictwo, 1982
157, [1] stron
Format: 14,5/20 cm
ISBN: 83-04-01321-5
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana.
Bułgaria : Informator turystyczny / Henryk Jankowski
Tytuł: Bułgaria : Informator turystyczny
Autor: Henryk Jankowski
Wydanie: IX
Nakład: 90 000+360 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : KAW, 1978
75, [4] stron
Format: 17x12 cm
Masa: 63 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana.
Podstawy moralności socjalistycznej / Henryk Jankowski
Tytuł: Podstawy moralności socjalistycznej
Autor: Henryk Jankowski
Wydanie: I
Nakład: 20 257 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych, 1971
119, [1] stron
Format: 14,5/20,5 cm
Masa: 136 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana, na stronie tytułowej podpis byłego właściciela.
Data wystawienia: 06.04.2018
Ald.
Dzieje polskiej rogatywki / Henryk Wielecki
Tytuł: Dzieje polskiej rogatywki
Autor: Henryk Wielecki
Wydanie: I
Nakład: 40 250 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Nasza Księgarnia", 1985
109, [3] stron
Format: 25,5/19 cm
ISBN: 83-10-08680-6
Masa: 430 g
Data wystawienia: 20.01.2016
Ald.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, zawiera liczne czarno-białe ilustracje, nieznacznie sfatygowana okładka.
Wzgórza za mgłą / Henryk Hubert
Tytuł: Wzgórza za mgłą
Autor: Henryk Hubert
Wydanie: II
Nakład: 10 290 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1965
271, [1] stron
Format: 12,5/20 cm
Masa: 231 g
Data wystawienia: 12.12.2017 r
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana (pobrudzona, grzbiet jest na brzegach przetarty), zawiera ilustracje w tekście, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
an
Wspólnota wiary / Ks. Henryk Łuczak
Tytuł: Wspólnota wiary
Autor: Ks. Henryk Łuczak
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Wrocław : Wydawnictwo Wrocławskiej Księgarni Archidiecezjalnej, 1986
375, [1] stron
Format: 14,5/20,5 cm
Nakład: 10 350 egzemplarzy
Masa: 430 g
Data wystawienia: 13.01.2017 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Świetna książka z zakresu katolicyzmu, doskonała lektura dla wszystkich katolików.
Brat leśnego diabła / Henryk Panas
Tytuł:Brat leśnego diabła
Autor: Henryk Panas
Wydanie: II
Nakład: 60 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Olsztyn : Wydawnictwo Pojezierze, 1983
227, [3] stron
Format: 12 x 19 cm
ISBN: 83-7002-168-9
Masa: 202 g
Data wystawienia:15.02.2015
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka.
Literatura pozytywizmu / Henryk Markiewicz (1986)
Tytuł: Literatura pozytywizmu
Autor: Henryk Markiewicz
Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk
Wydanie: pierwsze
Nakład: 200 300 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1986
270, [1] stron
Format: 19,5/12,5 cm
ISBN: 83-01-05936-2
Masa: 244 g
Seria: Dzieje Literatury Polskiej
Książka jest w bardzo dobrym stanie.
Data wystawienia: 13.08.2018
Ald.
Przygody w teatrze / Henryk Vogler
Tytuł: Przygody w teatrze
Autor: Henryk Vogler
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1960
410, [2] stron
Format: 13/20 cm
Nakład: 1 253 egzemplarzy
Masa: 410 g
Data wystawienia: 26.09.2017 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, na stronie tytułowej jest pieczątka byłego właściciela.
mar
Piraci naszych dni / Henryk Mąka
Tytuł: Piraci naszych dni
Autor: Henryk Mąka
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Szczecin : Wydawnictwo "Glob", 1987
215, [1] stron
Format: 11,5/16,5 cm
Nakład: 30 000 egzemplarzy
ISBN: 8370071147
Masa: 200 g
Data wystawienia: 13.11.2017 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Kapitan schodzi ostatni / Henryk Mąka
Tytuł: Kapitan schodzi ostatni
Autor: Henryk Mąka
Wydanie: I
Nakład: 60 350 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1979
243, [5] stron + tablice
Format: 11,5/16,5 cm
Masa: 199 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana, zawiera czarno-białe ilustracje na tablicach.
Data wystawienia: 16.06.2021
Ald.
Kto mnie wychowuje / Henryk Maziejuk
Tytuł: Kto mnie wychowuje
Autor: Henryk Maziejuk
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1977
143, [1] strony
Format: 12/16,5 cm
Nakład: 50 350 egzemplarzy
Masa: 140 g
Data wystawienia: 01.11.2020 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Księga mądrości przedwiecznej / Henryk Suzo
Tytuł: Księga mądrości przedwiecznej
Autor: Henryk Suzo
Przełożył: Wiesław Szymona OP
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Poznań : "W drodze", 1983
194, [4] stron
Format: 13/20,5 cm
ISBN: 830004955
Masa: 270 g
Data wystawienia: 30.01.2018 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, na stronie tytułowej jest pieczątka byłego właściciela.
mar
Bułgaria : Informator turystyczny / Henryk Janowski
Tytuł: Bułgaria : Informator turystyczny
Autor: Henryk Janowski
Wydanie: VIII
Adres wydawniczy: Warszawa : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1977
76, [4] strony
Format: 11,5/17 cm
Nakład: 90 360 egzemplarzy
Masa: 100 g
Data wystawienia: 14.02.2017 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście, przednia część okładki jest oklejona od grzbietu książki.
mar
Owady : Zwierzęta świata / Henryk Sandner
Tytuł: Owady : Zwierzęta świata
Autor: Henryk Sandner
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1990
450, [2] strony
Format: 17,5/24 cm
Nakład: 40 000 egzemplarzy
ISBN: 8301083697
Masa: 970 g
Data wystawienia: 14.10.2017 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Ostatni rycerz Króla Artura : Henryk V / George Bidwell
Tytuł: Ostatni rycerz Króla Artura
Autor: George Bidwell
Przekład: Anna Bidwell
Okładkę i obwolutę projektował: Henryk Bzdok
Adres wydawniczy: Katowice : Wydawnictwo "Śląsk", 1977
Wydanie pierwsze
Nakład: 30 281 egzemplarzy
264, [4] stron + ilustracje
Format: 13,2 / 20 cm
Masa: 336 g
Książka jest w dobrym stanie, obwoluta jest sfatygowana, lekko porozrywana. Blok książki jest delikatnie zabrudzony. W środku książka jest w dobrym stanie, posiada liczne czarno-białe ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 03.06.2022
Zos.
W pustyni w puszczy / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: W pustyni w puszczy
Autor: Henryk Sienkiewicz
Wydanie: XII
Adres wydawniczy: Gdańsk : Wydawnictwo HARMONIA, 1997
374, [1] strony
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 83713402
Masa: 430 g
Data wystawienia: 29.04.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, na stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Mały słownik historii Polski / Witold Sienkiewicz
Tytuł: Mały słownik historii Polski
Autor: Witold Sienkiewicz
Adres wydawniczy: Warszawa : Wiedza Powszechna, 1991
Wydanie: I
Nakład: 100 000 egz.
251 stron
Format: 14,5/21 cm
Masa: 368 g
ISBN: 8321406483
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę lekko sfatygowaną.
Data wystawienia: 11.03.2022
Jus.
Stopka redakcyjna / Hermann Kant
Tytuł: Stopka redakcyjna
Autor: Hermann Kant
Przełożył Sławomir Błaut
Wydanie: I
Nakład: 10 290 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1975
420, [4] stron
Format: 12,5/18,5 cm
Seria: Proza Współczesna
Masa: 355 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną.
Data wystawienia: 28.03.2018
Ald.
Zdrowe niemowlę / Zofia Rudzka-Kańtoch, Halina Weker
Tytuł: Zdrowe niemowlę
Autor: Zofia Rudzka-Kańtoch, Halina Weker
Adres wydawniczy: Warszawa : Oficyna Literatów "Rój", 1995
58, [13] stron
Format: 14,5/20,5 cm
Masa: 80 g
ISBN: 838504938x
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma lekko sfatygowaną oprawę, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 10.03.2022
Jus.
Kantyleny na dwie łezki i skrzypce / Ewa Woźniak-Ostrowski
Tytuł: Kantyleny na dwie łezki i skrzypce
Autor: Ewa Woźniak-Ostrowski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa: Wydawnictwo Literackie Białe Pióro, 2016
95, [3] stron
Format: 15/21 cm
ISBN: 9788364426575
Masa: 180 g
Data wystawienia: 02.06.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Wolność i przymus : kantowska teoria legitymizacji prawa i państwa / Wojciech Włoch
Tytuł: Wolność i przymus : kantowska teoria legitymizacji prawa i państwa
Autor: Wojciech Włoch
Towarzystwo Naukowe w Toruniu
Wydanie: I
Adres wydawniczy:Toruń : Towarzystwo Naukowe w Toruniu, 2014
226 stron
Format: 24 / 17 cm
ISBN: 978-83-61487-45-6
Masa: 370 g
Data wystawienia: 11.02.2015
Książka jest w idealnym stanie, jest nowa.
Vorsicht an der Bahnsteigkante! / Manfred Hausin
Tytuł: Vorsicht an der Bahnsteigkante!
Autor: Manfred Hausin
Adres wydawniczy: Gottingen : Davids Drucke, 1979
54 strony
Format: 21/15 cm
ISBN: 3921860050
Masa: 180 g
Data wystawienia: 13.08.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, jest napisana w języku niemieckim, na pierwszej stronie jest dedykacja dla byłego właściciela.
mar
Herbstowie : Historia fabrykantów / Dorota Berbelska, Magdalena Michalska-Szałacka
Tytuł: Herbstowie : Historia fabrykantów
Autor: Dorota Berbelska, Magdalena Michalska-Szałacka
Adres wydawniczy: Łódź-Sopot : Muzeum Pałac Herbsta : Muzeum Sopotu, 2019
163, [1] stron
Format: 17,5/24,5 cm
ISBN: 9788361385134
Masa: 490 g
Data wystawienia: 02.03.2021 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Rocznik Gdański : Tom LVIII Zeszyt 1 : Gdańskie osiemnastowieczne kantaty okolicznościowe-z perspektywy historyka literatury, Mniejszość niemiecka na Pomorzu Gdańskim (1920-1945), Przygotowanie, przebieg i wyniki wyborów parlamentarnych z 20 stycznia 1957
Tytuł: Rocznik gdański : Tom LVIII Zeszyt 1
Adres wydawniczy: Gdańsk : Gdańskie Towarzystwo Naukowe, 1998
272, [1] strony
Format: 16,5 x 23,5 cm
ISBN: 83-87359-25-4
Masa: 448 g
Data wystawienia: 11.10.2015
Książka jest w idealnym stanie.
Syl.
Przemysłowa produkcja prefabrykantów : Technologiczność konstrukcji i elementów prefabrykowanych / Zdzisław Czerski, Włodzimierz Hładyniuk, Stanisław Wierzbicki
Tytuł: Przemysłowa produkcja prefabrykantów : Technologiczność konstrukcji i elementów prefabrykowanych
Autor: Zdzisław Czerski, Włodzimierz Hładyniuk, Stanisław Wierzbicki
Redakcja: Kazimierz Cieszyński
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1983
167, [1] stron
Format: 17/24 cm
ISBN: 8301045213
Masa: 290 g
Data wystawienia: 11.12.2017 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Wielkie Muzea : Muzeum Powstania Warszawskiego / Izabela Kraj
Tytuł: Wielkie Muzea : Muzeum Powstania Warszawskiego
Autor: Izabela Kraj
Adres wydawniczy: Warszawa : HPS, 2007
140, [4] stron
Format: 17/24 cm
ISBN: 9788360688540
Seria: Rzeczpospolita
Masa: 490 g
Data wystawienia: 08.11.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Szkoła muzyczna / John Updike
Tytuł: Szkoła muzyczna
Autor: John Updike
Przełożył: Henryk Krzeczkowski
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1969
204, [4] strony
Format: 12,5/18,5 cm
Nakład: 20 290 egzemplarzy
Masa: 250 g
Data wystawienia: 30.12.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach (obwoluta).
mar
Świetne opowiadania amerykańskiego pisarza.
Muzeum psów / Jonathan Carroll (1997, pieczątki na stronie tytułowej)
Tytuł: Muzeum psów
Autor: Jonathan Carroll
Tłumaczenie: Paweł Kwiatkowski
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Poznań : Dom Wydawniczy REBIS, 1997
262, [2] stron
Format: 20/13 cm
ISBN: 8371205066
Seria: Salamandra
Masa: 310 g
Data wystawienia: 23.03.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, na stronie tytułowej są pieczątki byłego właściciela.
mar
Skarby Muzeum Brytyjskiego
Tytuł: Skarby Muzeum Brytyjskiego
Redaktor: Wladimir Lukonin
Adres wydawniczy: Moskwa, Izdatjelstwo "Planeta"
Fotografie zaczerpniętę z archiwum Muzeum Brytyjskiego
316, [1] strony
Format: 22,5/16 cm
Masa: 760g
Data wystawienia: 21.02.2017 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie. Oprawiona jest w sztywną okładkę. Książka napisana jest w języku rosyjskim.
Muzea Watykanu / Praca zbiorowa
Tytuł: Muzea Watykanu
Praca zbiorowa
Przekład: Helena Kęszycka
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Arkady, 1982
173 stron
Format: 23,5/29 cm
ISBN: 8321331440
Masa: 970 g
Data wystawienia: 23.02.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Muzeum w Morągu / Magdalena Bartoś
Tytuł: Muzeum w Morągu
Autor: Magdalena Bartoś
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Olsztyn : Muzeum Warmii i Mazur, 1989
24 strony
Format: 20/20,5 cm
Nakład: 6 900 egzemplarzy
Masa: 100 g
Data wystawienia: 13.02.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Życie Muzyczne Nr 3/4 / Praca zbiorowa
Tytuł: Życie Muzyczne Nr 3/4
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Poznań-Kraków : Polskie Wydawnictwo Muzyczne, 1947
31 stron
Format: 15/21 cm
Masa: 60 g
Data wystawienia: 05.01.2021 r.
Czasopismo jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
90 lat Muzeum Poczty i Telekomunikacji
Tytuł: 90 lat Muzeum Poczty i Telekomunikacji
Adres wydawniczy: Wrocław : Muzeum Poczty Polskiej i Telekomunikacji, 2011
152, [2] strony
Format: 23,5 x 34,5 cm
Masa: 1335 g
Data wystawienia: 14.02.2015
Książka jest w bardzo dobrym stanie. Ma twardą, lekko sfatygowaną okładkę (widoczne zadrapania). Kolorowe zdjęcia w tekście i na tablicach.
Joa
Słowniczek muzyczny / Jerzy Habela
Tytuł: Słowniczek muzyczny
Autor: Jerzy Habela
Wydanie: IV
Adres wydawniczy: Kraków : Polskie Wydawnictwo Muzyczne, 1965
129, [2] stron
Format: 12,5/18 cm
Nakład: 15 220 egzemplarzy
Masa: 147 g
Data wystawienia: 11.09.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
Asi
Muzeum w Chrzanowie : Informator 1970
Tytuł: Muzeum w Chrzanowie : Informator
Adres wydawniczy: Chrzanów, 1970
13, [17] stron
Format: 15 x 21 cm
Masa: 63 g
Data wystawienia: 28.02.2015
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka. Czarno-białe zdjęcia na tablicach.
Budapeszt : Miasto Muzeów / Brak autora
Tytuł: Budapeszt : Miasto Muzeów
Brak autora
Tłumaczenie: Krystyna Jachieć
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Arkady, 1976
49, [2] stron + tablice
Format: 26/34,5 cm
ISBN: 9631356108
Masa: 1700 g
Data wystawienia: 21.02.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach, na jednej z pierwszych kartek jest dedykacja dla byłego właściciela.
mar
Muzeum Świętokrzyskie w Kielcach : Pałac
Tytuł: Muzeum Świętokrzyskie w Kielcach : Pałac
Nakład: 10 000 egzemplarzy
35, [1] stron
Format: 12 x 16 cm
Masa: 56 g
Data wystawienia: 02.03.2015
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka. Czarno-białe ilustracje w tekście.
Wycieczka do muzeum / Tadeusz Różewicz
Tytuł: Wycieczka do muzeum
Autor: Tadeusz Różewicz
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : "Czytelnik", 1966
153, [3] stron
Format: 11/18,5 cm
Nakład: 10 280 egzemplarzy
Masa: 160 g
Data wystawienia: 22.10.2017 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną.
mar
40-lecie Muzeum Mikołaja Kopernika Oddziału Muzeum Okręgowego w Toruniu 1960-2000 / Brak autora
Tytuł: 40-lecie Muzeum Mikołaja Kopernika Oddziału Muzeum Okręgowego w Toruniu 1960-2000
Adres wydawniczy: Toruń : Muzeum Okręgowe, 2000
Format: 14,5/21 cm
Masa: 90 g
Data wystawienia: 27.08.2020 r.
Zbiór zaproszeń jest w dobrym, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Mahomet i świat muzułmański / Jan Reychman
Tytuł: Mahomet i świat muzułmański
Autor: Jan Reychman
Wydanie: III
Adres wydawniczy: Warszawa : "Książka i Wiedza", 1966
273, [7] strony
Format: 12/14,5 cm
Nakład: 15 000 egzemplarzy
Masa: 200 g
Data wystawienia: 16.06.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, ma pieczątkę na tylnej okładce, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Muzeum rybołówstwa w Helu / Teresa Klimowa
Tytuł: Muzeum rybołówstwa w Helu
Autor: Teresa Klimowa
Wydanie: I
Nakład: 20 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Gdańsk: Centralne Muzeum Morskie, 1985
32, [1] strony
Format: 20 x 18,5 cm
Masa: 72 g
Data wystawienia: 02.03.2015
Książka jest w dobrym stanie. Nieznacznie sfatygowana okładka. Czarno-białe ilustracje w tekście i na tablicach.
48 a Fortepian dodatkowy : Sekcja skrzypiec Szkoły Muzycznej i Średniej Szkoły Muzycznej / Brak autora
Tytuł: 48 a Fortepian dodatkowy : Sekcja skrzypiec Szkoły Muzycznej i Średniej Szkoły Muzycznej
Brak autora
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Kraków : Polskie Wydawnictwo Muzyczne, 1951
21, [1] stron
Format: 21/15 cm
Nakład: 1 500 egzemplarzy
Masa: 60 g
Data wystawienia: 06.06.2019 r.
Program teatralny jest w dobrym, jak na używany, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Materiały Muzeum Etnograficznego w Toruniu Nr 2
Tytuł: Materiały Muzeum Etnograficznego w Toruniu Nr 2
Adres wydawniczy: Toruń : Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prufferowej w Toruniu, 2011
186, [1] stron
Format: 24 / 17 cm
ISSN: 2081-0687
Seria Materiały Muzeum Etnograficznego w Toruniu Nr 2
Książka jest w bardzo dobrym stanie, jest nowa.
Historia muzeum "Grunes Gewolbe" [po rosyjsku]
Tytuł: Historia muzeum "Grunes Gewolbe"
Adres wydawniczy: 1989
119, [1] stron
Format: 16,5/23,5 cm
Masa: 396 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę, jest wydrukowana na papierze kredowym, zawiera liczne kolorowe ilustracje, całość tekstu w języku rosyjskim.
Data wystawienia: 02.07.2021
Ald.
Materiały Muzeum Etnograficznego w Toruniu Nr 3
Tytuł: Materiały Muzeum Etnograficznego w Toruniu Nr 3
Adres wydawniczy: Toruń : Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prufferowej w Toruniu, 2014
224 strony
Format: 24 / 17 cm
ISSN: 2081-0687
Masa: 414 g
Seria Materiały Muzeum Etnograficznego w Toruniu Nr 3
Książka jest w bardzo dobrym stanie, jest nowa, zawiera liczne kolorowe ilustracje.
Data wystawienia: 13.01.2016
Ald.
Materiały Muzeum Etnograficznego w Toruniu Nr 4
Tytuł: Materiały Muzeum Etnograficznego w Toruniu Nr 4
Adres wydawniczy: Toruń : Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prufferowej w Toruniu, 2017
197, [2] stron
Format: 24/17 cm
ISSN: 2081-0687
Masa: 414 g
Seria Materiały Muzeum Etnograficznego w Toruniu Nr 4
Książka jest w bardzo dobrym stanie, jest nowa, zawiera liczne kolorowe ilustracje.
Data wystawienia: 02.11.2017
Ald.
Państwowe Muzeum Historyczne / Brak autora
Tytuł: Państwowe Muzeum Historyczne
Brak autora
Adres wydawniczy: Moskwa : Intourist, brak roku wydania
strony są nienumerowane
Format: 15/15,5 cm
Masa: 50 g
Data wystawienia: 03.01.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Przewodnik ilustrowany Muzeum Okręgowe w Toruniu : Ratusz Staromiejski, Dom Mikołaja Kopernika, Kamienica pod Gwiazdą, Muzeum Historii Torunia (Dom Eskenów), Muzeum Podróżników, Muzeum Toruńskiego Piernika / Emanuel Okoń (red.)
Tytuł: Przewodnik ilustrowany Muzeum Okręgowe w Toruniu : Ratusz Staromiejski, Dom Mikołaja Kopernika, Kamienica pod Gwiazdą, Muzeum Historii Torunia (Dom Eskenów), Muzeum Podróżników, Muzeum Toruńskiego Piernika
Redakcja: Emanuel Okoń
Adres wydawniczy: Warszawa : Foto Liner s.c., 2015
164 strony
Format: 26/17 cm
ISBN: 978-83-62559-16-9
Masa: 520 g
Książka jest nowa, w idealnym stanie, wydrukowana na papierze kredowym, zawiera mnóstwo kolorowych ilustracji,
Data wystawienia: 26.10.2023
Książ
Z muzycznej międzyepoki / Stefan Kisielewski
Tytuł: Z muzycznej międzyepoki
Autor: Stefan Kisielewski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Polskie Wydawnictwo Muzyczne, 1966
344 strony
Format: 13/20 cm
Nakład: 6 220 egzemplarzy
Masa: 390 g
Data wystawienia: 20.11.2020 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na brzegach.
mar
Tatry: Nowy i Komedia Muzyczna Program / Brak autora
Tytuł: Tatry: Nowy i Komedia Muzyczna Program
Brak autora
Adres wydawniczy: Poznań : Teatr Nowy w Poznaniu, brak roku wydania
15 stron
Format: 15/21 cm
Masa: 40 g
Data wystawienia: 27.07.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Sobie śpiewam a Muzom : Antologia / Jan Kochanowski
Tytuł: Sobie śpiewam a Muzom : Antologia
Autor: Jan Kochanowski
Wybór: Kazimiera Żukowska
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1975
285, [3] stron
Format: 11,5/18,5 cm
ISBN: 8321337899
Seria: Biblioteka Klasyki Polskiej i Obcej
Masa: 290 g
Data wystawienia: 10.10.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Świetna książka, antologia poezji Kochanowskiego.
Teatry: Nowy i Komedia Muzyczna : Program / Brak autora
Tytuł: Teatry: Nowy i Komedia Muzyczna : Program
Brak autora
Adres wydawniczy: Poznań : Brak nazwy wydawnictwa, brak roku wydania
strony są nienumerowane
Format: 21/15 cm
Masa: 40 g
Data wystawienia: 06.06.2019 r.
Broszura jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Muzeum Narodowe w Kielcach / Junusz Kuczyński (oprac.)
Tytuł: Muzeum Narodowe w Kielcach
Opracowanie: Junusz Kuczyński
Adres wydawniczy: Kielce : Muzeum Naodowe w Kielcach, 1998
strony są nienumerowane
Format: 15,5/17,5 cm
Nakład: 500 egzemplarzy
ISBN: 8390621274
Masa: 80 g
Data wystawienia: 21.12.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Świetna, ilustrowana książka o Muzeum Narodowym w Kielcach.
Muzea na wolnym powietrzu w Europie / Jerzy Czajkowski
Tytuł: Muzea na wolnym powietrzu w Europie
Autor: Jerzy Czajkowski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Rzeszów-Sanok : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1984
431, [5] stron
Format: 16,5/24,5 cm
Nakład: 10 000 egzemplarzy
ISBN: 8303005278
Masa: 870 g
Data wystawienia: 13.06.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na brzegach, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Rogalin : Zwiedzamy zabytki i muzea / Mateusz Pawlaczyk
Tytuł: Rogalin : Zwiedzamy zabytki i muzea
Autor: Mateusz Pawlaczyk
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo "Sport i Turystyka", 1981
37, [3] stron
Format: 12/16,5 cm
ISBN: 8321723233
Nakład: 15 250 egzemplarzy
Masa: 80 g
Data wystawienia: 09.07.2017 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, na stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela.
mar
Pelplin dla Gdańska Gdańsk dla Pelplina : Muzeum wystawy
Tytuł: Pelplin dla Gdańska Gdańsk dla Pelplina : Muzeum wystawy
Adres wydawniczy: Gdańsk : Muzeum Narodowe w Gdańsku, 1999
Format: 14,5 x 20,5 cm
Masa: 71 g
Data wystawienia: 15.12.2014
Książka jest w bardzo dobrym stanie. Kolorowe zdjęcia w tekście.
Joa
Oświęcim 1940-1945 : Przewodnik po muzum / Kazimierz Smoleń
Tytuł: Oświęcim 1940-1945 : Przewodnik po muzum
Autor: Kazimierz Smoleń
Ilustrował: Gwidon Miklaszewski
Wydanie: XII
Adres wydawniczy: Oświęcim : Państwowe Muzeum w Oświęcimiu, 1983
117, [1] stron
Format: 10/18,5 cm
Nakład: 120 000 egzemplarzy
Masa: 140 g
Data wystawienia: 30.12.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Świetny przewodnim po Muzeum w Oświęcimiu.
Oświęcim 1940-1945 : Przewodnik po muzeum / Kazimierz Smoleń
Tytuł: Oświęcim 1940-1945 : Przewodnik po muzeum
Autor: Kazimierz Smoleń
Wydanie: V
Adres wydawniczy: Oświęcim : Wydawnictwo Państwowego Muzeum, 1968
117, [3] stron
Format: 10,5/18,5 cm
Nakład: 60 347 egzemplarzy
Masa: 130 g
Data wystawienia: 08.06.2017 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Muzeum Mazowieckie w Płocku : Przewodnik / Praca zbiorowa
Tytuł: Muzeum Mazowieckie w Płocku : Przewodnik
Praca zbiorowa
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Płock : Muzeum Mazowieckie w Płocku, 1999
49, [1] stron
Format: 12,5/22 cm
Nakład: 500 egzemplarzy
ISBN: 8390967421
Masa: 140 g
Data wystawienia: 29.12.2020 r.
Przewodnik jest w bardzo dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Muzeum Rozproszone Nowej Huty. Przewodnik / Leszek J. Sibila
Tytuł: Muzeum Rozproszone Nowej Huty. Przewodnik
Autor: Leszek J. Sibila
Redakcja i korekta: Anna Biedrzycka
Adres wydawniczy: Kraków : Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, 2007
36 stron
Format: 12 / 21 cm
Masa: 95 g
ISBN: 978-83-89599-29-2
Książka jest w dobrym stanie, okładka jest nieznacznie sfatygowana, posiada naklejkę z nieaktualną ceną. W środku książka jest w dobrym stanie, posiada liczne kolorowe i czarno-białe fotografie w tekście.
Data wystawienia: 29.11.2021
Zos.
Wiadomości z muzeum państwowego Rosji XI 1976 (w jęz. rosyjskim)
Tytuł: Сообщениа государственного русского музея XI [Wiadomości z muzeum państwowego Rosji XI]
Adres wydawniczy: Moskwa, Izobrazitelnoje iskustvo, 1976
Nakład: 5000 egzemplarzy
196, [3] strony
Format: 26/20 cm
Masa: 690 g
Data wystawienia: 20.01.2017
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieco sfatygowana. Książka napisana w języku rosyjskim. Posiada liczne czarno-białe ilustracje.
Wodewil Warszawski Komedia Muzyczna : Program / Brak autora
Tytuł: Wodewil Warszawski Komedia Muzyczna : Program
Brak autora
Adres wydawniczy: Brak roku wydania : Państwowa Organizacja Imprez Artystycznych, 1951
15, [1] stron
Format: 21/14,5 cm
Nakład: 10 000 egzemplarzy
Masa: 50 g
Data wystawienia: 06.06.2019 r.
Program teatralny jest w dobrym, jak na używany, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Oświęcim 1940-1945: Przewodnik po muzeum / Kazimierz Smoleń (red.)
Tytuł: Oświęcim 1940-1945: Przewodnik po muzeum
Redaktor: Kazimierz Smoleń
Wydanie: VII
Adres wydawniczy: Oświęcim : Wydawnictwo Państwowego Muzeum, 1972
116, [3] stron
Format: 10,5/18,5 cm
Nakład: 60 230 egzemplarzy
Masa: 150 g
Data wystawienia: 20.05.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na brzegach, zawiera ilustracje w tekście, na pierwszej stronie jest podpis i notatka byłego właściciela.
mar
Unikatowy przewodnik po Muzeum w Oświęcimiu, zawiera ilustracje w tekście, jest wydany w małym, poręcznym rozmiarze.
Oświęcim 1940-1945 : Przewodnik po muzeach / Kazimierz Smoleń
Tytuł: Oświęcim 1940-1945 : Przewodnik po muzeach
Autor: Kazimierz Smoleń
Wydanie: XII
Adres wydawniczy: Katowice : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1983
117, [2] stron
Format: 10/19 cm
Nakład: 120 000 egzemplarzy
Masa: 150 g
Data wystawienia: 24.09.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Sztuka Europejska XV-XVIII wieku : Ze zbiorów Muzeum Sztuki w Łodzi
Tytuł: Sztuka Europejska XV-XVIII wieku : Ze zbiorów Muzeum Sztuki w Łodzi
Adres wydawniczy: Łódź : Muzeum Sztuki, 2004
239, [1] stron
Format: 16,5 x 23,5 cm
ISBN: 83-87937-29-0
Masa: 738 g
Data wystawienia: 16.12.2014
Książka jest w idealnym stanie. Czarno-białe i kolorowe zdjęcie w tekście i na tablicach.
Joa
Socrealizm Muzeum Zamoyskich w Kozłówce / Jacek Szczepaniak
Tytuł: Socrealizm Muzeum Zamoyskich w Kozłówce
Autor: Jacek Szczepaniak
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Kozłówka : Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, 2003
47, [1] stron
Format: 14/19 cm
ISBN: 8391929205
Masa: 130 g
Data wystawienia: 14.10.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście oraz tłumaczenie na język niemiecki, na stronie tytułowej jest pieczątka byłego właściciela.
an
Zeszyt Naukowy 1968-1988 w dwudziestą rocznicę powołania muzeum
Tytuł: Zeszyt Naukowy 1968-1988 w dwudziestą rocznicę powołania muzeum
Ośrodek Badań Historii Wojskowej Muzeum Wojska w Białymstoku
Nakład: 1000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Białystok, 1988
210 stron
Format: 20,5 / 14,5 cm
Książka jest w bardzo dobrym stanie, zawiera ilustracje, lekko sfatygowana okładka.
Muzeum Pana Hilarego / Jerzy Bieniecki, ilustrował: Janusz Obłucki
Tytuł: Muzeum Pana Hilarego
Autor: Jerzy Bieniecki
Ilustrował: Janusz Obłucki
Adres wydawniczy: Warszawa : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1988
81, [3] stron
Format: 20,4 / 18,3 cm
Masa: 177 g
ISBN: 83-03-02310-1
Książka jest w dobrym stanie, okładka jest lekko sfatygowana. W środku książka jest w dobrym stanie, posiada liczne kolorowe i czarno-białe ilustracje w tekście. Strony od 35 do 40 zostały sklejone taśmą. Posiada nieaktualne pieczątki z Biblioteki w Toruniu.
Data wystawienia: 05.01.2022
Zos.
Echo Teatralne i Muzyczne Nr 6 Poznań, marzec 1949 Rok II / Praca zbiorowa
Tytuł: Echo Teatralne i Muzyczne Nr 6 Poznań, marzec 1949 Rok II
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Poznań : Towarzystwo Współpracy Kulturalnej w Poznaniu, 1949
32 stron
Format: 17/24,5 cm
Masa: 100 g
Data wystawienia: 07.01.2021 r.
Czasopismo jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Zamek w Malborku przewodnik po zamku i po muzeum / Antoni Jan Pawłowski
Tytuł: Zamek w Malborku przewodnik po zamku i po muzeum
Autor: Antoni Jan Pawłowski
Adres wydawniczy: Malbork : Muzeum Zamkowe w Malborku, 1990
72 strony + tablice
Format: 12,5/16,5 cm
Masa: 150 g
Data wystawienia: 01.11.2020 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście i na tablicach, jest rozklejona.
mar
Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego : Przewodnik / Praca zbiorowa
Tytuł: Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego : Przewodnik
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Kraków : Muzeum Narodowe w Krakowie, 2013
52 strony
Format: 20,5/20,5 cm
ISBN: 9788375811308
Masa: 220 g
Data wystawienia: 29.08.2021 r.
Przewodnik jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Archiwa, Biblioteki i Muzea Kościelne : Organ Ośrodka Archiwów, Bibliotek i Muzeów Kościelnych przy Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Półrocznik Tom 75
Tytuł: Archiwa, Biblioteki i Muzea Kościelne : Organ Ośrodka Archiwów, Bibliotek i Muzeów Kościelnych przy Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
Półrocznik Tom 75
Adres wydawniczy: Lublin : Katolicki Uniwersytet Lubelski, 2001
468 stron
Format: 24/17 cm
ISSN: 0518-3766
Masa: 1120 g
Książka (właściwie: numer czasopisma) jest w bardzo dobrym stanie, nie ma żadnych śladów użytkowania.
Data wystawienia: 17.05.2020
Ald.
Archiwa, Biblioteki i Muzea Kościelne : Organ Ośrodka Archiwów, Bibliotek i Muzeów Kościelnych w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Półrocznik Tom 79
Tytuł: Archiwa, Biblioteki i Muzea Kościelne : Organ Ośrodka Archiwów, Bibliotek i Muzeów Kościelnych przy Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
Półrocznik Tom 79
Adres wydawniczy: Lublin : Katolicki Uniwersytet Lubelski, 2003
480 stron
Format: 24/17 cm
ISSN: 0518-3766
Masa: 1120 g
Książka (właściwie: numer czasopisma) jest w bardzo dobrym stanie, nie ma żadnych śladów użytkowania.
Data wystawienia: 17.05.2020
Ald.
Zbiory konchologiczne centralnego muzeum Morskiego / Andrzej Samek
Tytuł: Zbiory konchologiczne centralnego muzeum Morskiego
Autor: Andrzej Samek
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich-Wydawnictwo, 1977
40 stron
Format: 19/20 cm
Nakład: 1500 egzemplarzy
Masa: 110 g
Data wystawienia: 04.03.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Echo Teatralne i Muzyczne 7/8 Poznań, kwiecień/maj 1949 Rok II / Praca zbiorowa
Tytuł: Echo Teatralne i Muzyczne 7/8 Poznań, kwiecień/maj 1949 Rok II
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Poznań : "Merkuriusz" Wydawnictwa-Reklamy-Zlecenia, 1949
36 stron
Format: 24,5/17,5 cm
Masa: 90 g
Data wystawienia: 21.02.2019 r.
Miesięcznik teatralny jest w dobrym, jak na używany, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Ars Sacra Dawna sztuka Diecezji Toruńskiej Muzeum Okręgowe w Toruniu
Tytuł: Ars Sacra Dawna sztuka Diecezji Toruńskiej
Muzeum Okręgowe w Toruniu
Katalog wystawy 5 XI-31 XIII 1993
Adres wydawniczy: Toruń : Muzeum Okręgowe w Toruniu, 1993
104, [1] stron tekstu + 180 ilustracji
Format: 24 / 17 cm
ISBN: 901 222-0-0
Stan: bardzo dobry (nowa). Książka wydrukowana jest na papierze kredowym, zawiera wiele czarno-białych i kolorowych ilustracji
Polska - Najciekawsze muzea / Maria Sołtysiak, Katarzyna Wierzbicka
Tytuł: Polska - najciekawsze muzea
Autorzy: Maria Sołtysiak, Katarzyna Wierzbicka
Adres wydawniczy: Warszawa : Sport i Turystyka - MUZA SA, 2003
495 [1] stron
Format: 12,5 / 18,9 cm
Masa: 691 g
ISBN: 83-7319-223-9
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę lekko sfatygowaną, pozaginaną. W środku książka jest w dobrym stanie, posiada liczne kolorowe fotografie, ilustracje i mapy w tekście. Część stron lekko odkleja się od brzegu.
Data wystawienia: 15.09.2021
Zos.
Wychowanie muzyczne dla klasy VIII / Ewa Lipska, Maria Przychodzińska
Tytuł: Wychowanie muzyczne dla klasy VIII
Autorzy: Ewa Lipska, Maria Przychodzińska
Okładka i opracowanie graficzne: Lech Majewski
Grafika nutowa: Leopold Raciborski
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 1978
Nakład: 50 000 + 220 egzemplarzy
Wydanie drugie
190, [2] stron
Format: 14,6 / 20,3 cm
Masa: 220 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka jest delikatnie sfatygowana, zabrudzona. W środku książka jest w dobrym stanie, niektóre strony są nieznacznie przybrudzone.
Data wystawienia: 25.07.2022
Zos.
Polskie Stowarzyszenie Medyczne na Litwie 1989-2009 / Jan Sienkiewicz (red.)
Tytuł: Polskie Stowarzyszenie Medyczne na Litwie 1989-2009
Redakcja: Jan Sienkiewicz
Adres wydawniczy: Wilno : Sripta manent, 2009
132, [1] stron
Format: 15/20,5 cm
ISBN: 9789955815914
Masa: 290 g
Data wystawienia: 29.06.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, na stronie tytułowej jest dedykacja byłego właściciela.
mar
W pustyni i w puszczy / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: W pustyni i w puszczy
Autor: Henryk Sienkiewicz
Redakcja tomu i opracowanie przypisów: Anna Nowakowska, Przemko Maria Grafczyński
Posłowie: Lech Ludorowski
Projekt okładki i ilustracje: Mirosław Załuski
Adres wydawniczy: Lublin : Panda Press London, 1990
237, [1] stron
Format: 20,3 / 28,4 cm
Masa: 605 g
ISBN: 1 870078 50 0
Książka jest w dobrym stanie, obwoluta jest lekko sfatygowana. W środku książka jest w dobrym stanie, posiada liczne ilustracje w tekście. Blok książki i niektóre strony są nieznacznie przybrudzone.
Data wystawienia: 5.09.2022
Zos.
Opowiadania / Maria Konopnicka
Tytuł: Opowiadania
Autor: Maria Konopnicka
Wydanie: XIV
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1984
127, [1] strony
Format: 12,5/19,5 cm
Nakład: 300 320 egzemplarzy
ISBN: 8307006678
Masa: 150 g
Data wystawienia: 30.07.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną. Blok książki jest zabrudzony, niektóre strony są nieznacznie sfatygowane.
mar
Wybór nowel Tom I / Bolesław Prus
Tytuł: Wybór nowel Tom I
Autor: Bolesław Prus
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1950
214, [1] stron
Format: 16,5/22,5 cm
Nakład: 50 000 egzemplarzy
Masa: 350 g
Data wystawienia: 25.05.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest naddarta na grzbiecie i na krawędziach, na pierwszej kartce jest notatka byłego właściciela.
mar
A...B...C Dobra Pani / Eliza Orzeszkowa
Tytuł: A...B...C Dobra Pani
Autor: Eliza Orzeszkowa
Wydanie: III
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo "KAMA", brak roku wydania
70, [2] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 8386235101
Masa: 120 g
Data wystawienia: 08.10.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Awantury Arabskie / Kornel Makuszyński
Tytuł: Awantury arabskie
Autor: Kornel Makuszyński
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1957
140 [3] stron
Format: 13/20 cm
Masa: 130 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka i brzeg mocno sfatygowane i pobrudzone. W środku także jest brudna, posiada ślady od ołówka, niektóre strony są powyginane.
Data wystawienia: 28.06.2021
Zos.
Bracia Dalcz i S-ka Tomy I-II / Tadeusz Dołęga-Mostowicz
Tytuł: Bracia Dalcz i S-ka t. 1,2
Autor: Tadeusz Dołęga-Mostowicz
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1989
303, [1] stron tom 1
260, [2] stron tom 2
Format: 14/21,5 cm
Nakład: 150 350 egzemplarzy
ISBN: 8308019919
Masa: 510 g
Data wystawienia: 03.11.2021 r.
Książki są w dobrym, jak na używane, stanie, mają okładki nieznacznie sfatygowane.
mar
Bunt Paryża / Janusz Teodor Dybowski
Tytuł: Bunt Paryża
Autor: Janusz Teodor Dybowski
Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 1971
363, [1] stron
Format: 14,4/20,5 cm
Masa: 396 g
Książka jest w dobrym stanie. Zawiera czarno-białe ilustracje w tekście. Na kilku stronach posiada pieczątkę poprzedniego właściciela.
Data wystawienia: 10.05.2021
Zos.
Dziecię starego miasta / J. I. Kraszewski
Tytuł: Dziecię starego miasta : obrazek narysowany z natury
Autor: J. I. Kraszewski
Opracował Wincenty Danek
Wydanie czwarte, przejrzane
Nakład: 10 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich - Wydawnictwo, 1960
CXXXV, 200 stron
Format: 13/18,5 cm
Seria: Biblioteka Narodowa Nr 71 Seria I
Masa: 290 g
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
Data wystawienia: 18.06.2021
Ald.
Dzieła Tom I, II / Adam Mickiewicz
Tytuł: Dzieła Tom I, II
Autor: Adam Mickiewicz
Redakcja: Manfred Kridl
Przedmowa: Tadeusz Boy Żeleński
Adres wydawniczy: Warszawa : Bibljoteka Arcydzieł Literatury, 1929
307, [3] strony I
317, [1] stron II
Format: 15/21 cm
Masa: 950 g
Data wystawienia: 13.10.2020 r.
Książki są w dobrym, jak na używane, stanie, mają sztywne okładki, nieznacznie sfatygowane, na stronach tytułowych są podpisy byłego właściciela.
mar
Faraon I, II / Bolesław Prus
Tytuł: Faraon t I, II
Autor: Bolesław Prus
Wydanie: XXIV
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1977
403, [1] stron tom I
436 stron tom II
Format: 11/18 cm
Nakład: 100 150 egzemplarzy
Masa: 630 g
Data wystawienia: 17.09.2021 r.
Książki są w dobrym, jak na używane, stanie, mają okładki nieznacznie sfatygowane, na stronie tytułowej tomu pierwszego jest dedykacja dla byłego właściciela.
mar
Kordian i cham / Leon Kruczkowski
Tytuł: Kordian i cham
Autor: Leon Kruczkowski
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1982
Wydanie: XXX
Nakład: 100 000 egzemplarzy
254 [1] stron
Format: 14 / 20 cm
Masa: 199 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma oprawę lekko sfatygowaną.
Data wystawienia: 04.06.2021
Jus.
Kordian i cham / Leon Kruczkowski (1966)
Tytuł: Kordian i cham
Autor: Leon Kruczkowski
Wydanie: XXI
Nakład: 50 155 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1966
308, [2] stron
Format: 13,5/20 cm
Seria: Biblioteka Powszechna
Masa: 268 g
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną (zagięcia, przetarcia krawędzi), papier pożółkły, poza tym bez śladów użytkowania..
Data wystawienia: 13.08.2022
Ald.
Pan Wołodyjowski / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Pan Wołodyjowski
Autor: Henryk Sienkiewicz
Wydanie pod redakcją: Juliana Krzyżanowskiego
Tekst przygotowały do druku na podstawie rękopisu, pierwodruku i wydania pierwszego: Lucyna Michalska i Maria Skalska
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1989
Nakład: 50 000 + 200 egzemplarzy (oprawa broszurowa)
545, [2] stron
Format: 14,2 / 20,5 cm
Masa: 674 g
ISBN: 83-06-01824-9
Książka jest w dobrym stanie, okładka jest lekko sfatygowana. W środku książka posiada liczne fotosy z filmu, blok książki i niektóre strony są nieznacznie przybrudzone.
Data wystawienia: 04.11.2022
Zos.
Anielka / Bolesław Prus
Tytuł: Anielka
Autor: Bolesław Prus
Wydanie: XXXI
Adres wydawniczy: Łódź : Wydawnictwo Łódzkie, 1983
185, [2] stron
Format: 14,5/20,5 cm
Nakład: 100 000 egzemplarzy
ISBN: 8321803784
Masa: 220 g
Data wystawienia: 09.04.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Antygona / Sofokles
Tytuł: Antygona
Autor: Sofokles
Przekład i opracowanie: Mieczysław Brożek
Adres wydawniczy: Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich, 1967
Wydanie: VII poprawione
Nakład: 30 000 egz.
107, [1] stron
Format: 14,5/20,5 cm
Masa: 115 g
Książka jest w dobrym stanie, ma sfatygowaną okładkę, zawiera ilustrację autora, na kilku pierwszych stronach brązowa plama. Książka została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
Data wystawienia: 07.12.2021
Jus.
Dziady część II, IV i I / Adam Mickiewicz
Tytuł: Dziady część II, IV i I
Autor: Adam Mickiewicz
Wydanie: IV
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1977
139, [1] stron
Format: 12,5/19,5 cm
Nakład: 50 265 egzemplarzy
Seria: Biblioteka Lektur Szkolnych
Masa: 140 g
Data wystawienia: 13.10.10.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Dzieje Tristana i Izoldy : Lektura z opracowaniem / Joseph Bedier
Tytuł: Dzieje Tristana i Izoldy : Lektura z opracowaniem
Autor: Joseph Bedier
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Zielona Sowa, 2010
103 strony i płyta CD z audiobookiem
Format: 20,5/14,5 cm
Masa: 197 g
ISBN: 9788376233772
Książka jest w bardzo dobrym stanie, posiada lekkie zagięcia rogów okładki. Poza tym nie posiada widocznych śladów użytkowania. Zawartość nienaruszona.
Data wystawienia: 15.10.2021
Ale.
Faraon : Wydanie z opracowaniem / Bolesław Prus
Tytuł: Faraon : Wydanie z opracowaniem : Lektura
Autor: Bolesław Prus
Opracowanie: Barbara Włodarczyk
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo GREG, 2002
520 stron
Format: 15/20,5 cm
ISBN: 8373271600
Masa: 590 g
Data wystawienia: 07.10.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Folwark zwierzęcy George’a Orwella / Urszula Lementowicz (oprac.)
Tytuł: Folwark zwierzęcy George’a Orwella : Biblioteka opracowań Zeszyt nr 66
Opracowanie: Urszula Lementowicz
Adres wydawniczy: Lublin : Biblioteka Wysyłkowa, 2005
49, [3] strony
Format: 11,5/16,5 cm
ISBN: 8386581239
Masa: 70 g
Data wystawienia: 13.09.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Jacek Wacek i Pankracek / Mira Jaworczakowa (2005)
Tytuł: Jacek, Wacek i Pankracek
Autor: Mira Jaworczakowa
Ilustrował Mieczysław Kwacz
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Nasza Księgarnia", 2005
85, [3] stron
Format: 24/17 cm
ISBN: 8310107749
Masa: 174 g
Książka jest w dobrym stanie, zawiera kolorowe ilustracje, okładka lekko sfatygowana (niewielkie zagięcia), poza tym bez śladów użytkowania.
Data wystawienia: 05.08.2022
Ald.
Konrad Wallenrod : Lektura z opracowaniem / Adam Mickiewicz
Tytuł: Konrad Wallenrod : Lektura z opracowaniem
Autor: Adam Mickiewicz
Opracowała: Monika Głogowska
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Zielona Sowa, 2005
91, [1] stron
Format: 15/21 cm
ISBN: 837389571X
Seria: Romantyzm
Masa: 240 g
Data wystawienia: 06.10.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Konrad Wallenrod / Adam Mickiewicz
Tytuł: Konrad Wallenrod. Powieść litewska z dziejów litewskich i pruskich
Autor: Adam Mickiewicz
Adres wydawniczy: Ożarów Mazowiecki : Firma Księgarska Olesiejuk, 2013
77 [5] stron
Format: 14,5 / 20,5 cm
Masa: 85 g
ISBN: 9788378443612
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę lekko sfatygowaną. W środku książka jest w dobrym stanie, niektóre strony są lekko przybrudzone.
Data wystawienia: 26.08.2021
Zos.
Konrad Wallenrod / Adam Mickiewicz (1964)
Tytuł: Konrad Wallenrod
Autor: Adam Mickiewicz
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1964
95, [1] stron
Format: 20/13 cm
Nakład: 100 250 egzemplarzy
Masa: 120 g
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
Data wystawienia: 19.03.2022
Ald.
Kordian / Juliusz Słowacki
Tytuł: Kordian
Autor: Juliusz Słowacki
Opracowanie: Marian Bizan i Paweł Hertz
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1982
Wydanie: IV
Nakład: 200 150 egzemplarzy
196 stron
Format: 14,5 / 20,5 cm
Masa: 208 g
ISBN: 8306005783
Książka jest w dobrym stanie, ma sfatygowaną okładkę.
Data wystawienia: 27.09.2021
Jus.
Lektury do klasy 5 szkoły podstawowej / Elżbieta Przeździecka (oprac.)
Tytuł: Lektury do klasy 5 szkoły podstawowej
Wybór: Elżbieta Przeździecka
Adres wydawniczy: Warszawa : Oficyna Wydawnicza EUROMARK, 1997
190, [1] stron
Format: 14,5/20 cm
ISBN: 8385944028
Masa: 160 g
Data wystawienia: 25.04.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Lektury piątoklasisty Klasa 5 / Praca zbiorowa
Tytuł: Lektury Piątoklasisty Klasa 5
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : Firma Poligraficzno-Wydawnicza KORAB, brak roku wydania
514, [6] stron
Format: 14,5/20,5 cm
Nakład: 10 100 egzemplarzy
ISBN: 839004661X
Masa: 500 g
Data wystawienia: 22.05.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Moralność pani Dulskiej / Gabriela Zapolska
Tytuł: Moralność pani Dulskiej
Autor: Gabriela Zapolska
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Łódź : Wydawnictwo Łódzkie, 1983
140, [2] stron
Format: 14,5/20,5 cm
Nakład: 100 000 egzemplarzy
ISBN: 8321803075
Seria: Biblioteka Lektur Szkolnych
Masa: 180 g
Data wystawienia: 09.04.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Nowele wybrane [zawiera: Dym, Urbanowa, Nasza szkapa, Mendel Gdański, Miłosierdzie gminy] / Maria Konopnicka
Tytuł: Nowele wybrane
Autor: Maria Konopnicka
Nakład: 150 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : CZS - Wydawnictwo Spółdzielcze, 1985
106, [2] stron
Format:14,5/20,5 cm
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka.
O krasnoludkach i o sierotce Marysi / Maria Konopnicka
Tytuł: O krasnoludkach i o sierotce Marysi
Autor: Maria Konopnicka
Adres wydawniczy: Białystok : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1991
205, [2] strony
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 8303034022
Seria: Obowiązkowe Lektury Szkolne Klasa IV
Masa: 250 g
Data wystawienia: 07.04.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, na stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela.
mar
Dzieje Tristana i Izoldy / Joseph Bedier
Tytuł: Dzieje Tristana i Izoldy
Autor: Joseph Bedier
Adres wydawniczy: Kraków : Orkla Press, 2005
92, [2] strony
Format: 13,5/20 cm
Masa: 95 g
ISBN: 8360322074
Data wystawienia: 13.03.2025
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma nieznacznie sfatygowaną oprawę.
Asi
Lektury szkolne dla klas: I, II i III / Jerzy Uścinowicz
Tytuł: Lektury szkolne dla klas: I, II i III
Autor: Jerzy Uścinowicz
Ilustracje: Mieczysław Romańczuk
Adres wydawniczy: Olsztyn: Wydawnictwo Prasowe, 1983
23 strony
Format: 20,5/30 cm przed rozłożeniem
Masa: 40 g
Gazeta jest w dobrym stanie, ma lekko sfatygowane krawędzie, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 05.12.2022
Jus.
Pinokio : lektura z opracowaniem / Carlo Collodi (2011)
Tytuł: Pinokio : lektura z opracowaniem
Autor: Carlo Collodi
Przełożyła: Patrycja Jabłońska
Opracowali: Anna Popławska, Miłosz Studziński
Wydanie: II rozszerzone i uzupełnione
Adres wydawniczy: Kraków: Wydawnictwo GREG, 2011
132 strony
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 978-83-7327-609-3
Masa: 152 g
Książka jest w dobrym stanie, mocno sfatygowana okładka: ślady zagięć, przetarć, wewnatrz stan bardzo dobry, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 02.03.2024
Ald.
Treść książki oraz dokładne, wyczerpujące opracowanie pisane specjalną czcionką ułatwiającą szybkie czytanie. Jest więc: ciekawie napisana biografia pisarza, kalendarium jego życia i twórczości, szczegółowy plan wydarzeń, plan losów głównego bohatera, wyczerpująca charakterystyka postaci, interpretacja treści. Absolutną nowością jest indeks komentarzy do tekstu. Na marginesach poszczególnych stron oznaczone są fragmenty, w których jest mowa o czasie, miejscu akcji, poszczególnych bohaterach, najważniejszych wydarzeniach, scenach, opisach, motywach i symbolach występujących w książce. Spis tych informacji wraz z numerami odpowiednich stron pomoże łatwo odnaleźć potrzebny fragment i cytat.
Na wakacjach. Nawrócony. Sen / Bolesław Prus (dedykacja)
Tytuł: Na wakacjach. Nawrócony. Sen
Autor: Bolesław Prus
Wydanie: I
Nakład: 200 200 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa :Wydawnictwa "Alfa", 1984
44, [3] strony
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 83-7001-081-4
Masa: 110 g
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną. Na stronie tytułowej jest dedykacja dla byłego właściciela.
Data wystawienia: 27.10.2022
Ald.
Dobra Pani / Eliza Orzeszkowa (1985)
Tytuł: Dobra Pani
Autor: Eliza Orzeszkowa
Nakład: 420 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Rzeszów : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1985
32 strony
Format: 14/20 cm
Masa: 40 g
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma lekko sfatygowaną oprawę.
Data wystawienia: 02.11.2022
Ald.
Faraon Tomy 1-2 / Bolesław Prus (1983)
Tytuł: Faraon
Autor: Bolesław Prus
Ilustrował:Jan Marcin Szancer
Nakład: 100 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1983
t. I 303 [1] stron
t. II 653, [1] stron
Format: 14,5/20 cm
ISBN:83-06-00187-7
Oba tomy są w dobrym stanie. Lekko sfatygowane okładki.
Henryk Sienkiewicz / Alina Nofer (pieczątka byłego właściciela)
Tytuł: Henryk Sienkiewicz
Autor: Alina Nofer
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wiedza Powszechna, 1959
402, [3] strony
Format: 13/20 cm
Masa: 410 g
Data wystawienia: 10.11.2022 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera portret Sienkiewicza. Wewnątrz dwie pieczątki byłego właściciela.
mar
Pamiętniki / Jan Chryzostom Pasek (1984)
Tytuł: Pamiętniki
Autor: Jan Chryzostom Pasek
Wydanie jedenaste
Nakład: 40 315 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1984
327, [1] stron
Format: 14,5/20 cm
ISBN: 83-06-005856
Masa: 343 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, lekko sfatygowana okładka, poza tym bez śladów użytkowania.
Data wystawienia: 11.12.2022
Ald.
Autentyczność tego arcydzieła pamiętnikarstwa staropolskiego okazała się niepodważalna, ale nie przeszkodziło to, aby weszło ono na stałe do kanonu narodowej klasyki literackiej.
W pustyni i w puszczy : Wydanie z opracowniem / Henryk Sienkiewicz (oddarty róg okładki)
Tytuł: W pustyni i w puszczy : Wydanie z opracowaniem
Autor: Henryk Sienkiewicz
Opracowała: Barbra Włodarczyk
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo GREG, brak roku wydania
288 stron
Format: 15/20,5 cm
ISBN: 8373271899
Masa: 350 g
Data wystawienia: 15.12.2022 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście. Książka ma oddarty prawy, górny róg okładki.
mar
Muzeum psów / Jonathan Carroll (1999)
Tytuł: Muzeum psów
Autor: Jonathan Carroll
Przełożył: Paweł Kwiatkowski
Wydanie: II poprawione (dodruk)
Adres wydawniczy: Poznań : Dom Wydawniczy REBIS, 1999
262, [2] strony
Format: 19,5/13 cm
ISBN: 8371205066
Seria: Salamandra
Masa: 270 g
Data wystawienia: 01.02.2023 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Giaur / George Gordon Byron (1986) (podpis byłego właściciela)
Autor: George Gordon Byron
Przełożył: Adam Mickiewicz
Opracował: Stefan Treugutt
Wydanie trzecie
Nakład: 100 150 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1986
82, [2] strony
Format: 20,5/14,5 cm
ISBN: 83-06-00929-0
Masa: 104 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana: niewielkie zabrudzenia w górnej części przedniej okładki. Na pierwszej stronie jest podpis byłego właściciela.
Data wystawienia: 02.02.2023
Ald.
Quo Vadis / Henryk Sienkiewicz (1985)
Tytuł: Quo Vadis
Autor: Henryk Sienkiewicz
Wydanie: XXVI
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1985
668, [2] stron
Format: 13/19,5 cm
ISBN: 8306010612
Nakład: 50 250 egzemplarzy
Masa: 625 g
Data wystawienia: 28.06.2023r.
Książka jest w dobrym stanie. Posiada nieco sfatygowaną, zabrudzoną okładkę. Na bloku książki widoczna jest niewielka plama po kawie i drobne przybrudzenia. Strony są lekko pożółkłe. Poza tym bez śladów użytkowania.
Wik.
Ta trzecia. Sachem. Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela / Henryk Sienkiewicz (1986)
Tytuł: Ta trzecia. Sachem. Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela
Autor: Henryk Sienkiewicz
Wydanie: II
Nakład: 150 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Iskry, 1986
90, [3] stron
Format: 23,5/16,5 cm
ISBN: 83-207-0586-X
Masa: 106 g
Książka jest w dobrym stanie. Strony lekko pożółkłe, na pierwszej z nich znajduje się pieczątka.
Data wystawienia: 120.09.2023
Wik.
The District Museum in Toruń : an illustrated Guide : Old Town Hall, Copernicus House, House under the Star, Museum of the History of Toruń, Tony Halik Explorers' Museum, Museum of Toruń Gingerbread / Emanuel Okoń (red.)
Tytuł: The District Museum in Toruń : an illustrated Guide : Old Town Hall, Copernicus House, House under the Star, Museum of the History of Toruń, Tony Halik Explorers' Museum, Museum of Toruń Gingerbread
Redakcja: Emanuel Okoń
Tłumaczenie: Joanna Przewięźlikowska
Adres wydawniczy: Warszawa : Foto Liner s.c., 2016
164 strony
Format: 26/17 cm
ISBN: 9788362559190
Masa: 516g
Książka jest nowa, w idealnym stanie, jest wydrukowana na papierze kredowym, zawiera mnóstwo kolorowych ilustracji.
Data wystawienia: 26.10.2023
Ald.
Faraon Tomy 1-2 / Bolesław Prus (1983) (1)
Tytuł: Faraon
Autor: Bolesław Prus
Ilustrował:Jan Marcin Szancer
Nakład: 100 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1983
t. I 303 [1] stron
t. II 653, [1] stron
Format: 14,5/20 cm
ISBN:83-06-00187-7
Oba tomy są w dobrym stanie. Lekko sfatygowane okładki.
Data wystawienia: 26.04.2025
Gos
Krzyżacy Komplet Tomy 1-2 / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Krzyżacy Tom 1,2
Autor: Henryk Sienkiewicz
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo "Książka i Wiedza", 1988
317, [2] stron tom 1
364, [1] stron tom 2
Format: 15/21,5 cm
ISBN: 8305118517
Nakład: 100 000 egzemplarzy
Masa: 820 g
Data wystawienia: 26.04.2025r.
Książki są w bardzo dobrym, jak na książki używane, stanie, mają sztywne okładki, nieznacznie sfatygowane.
Gos
Dzieła poetyckie 1-4 Tom 1 Wiersze, Tom 2 Powieści poetyckie. Księgi narodu polskiego i pielgrzymstwa polskiego, Tom 3 Utwory dramatyczne, Tom 4 Pan Tadeusz / Adam Mickiewicz (1979)
Tytuł: Dzieła poetyckie
Tom 1 Wiersze
Tom 2 Powieści poetyckie. Księgi narodu polskiego i pielgrzymstwa polskiego
Tom 3 Utwory dramatyczne
Tom 4 Pan Tadeusz
Autor: Adam Mickiewicz
Opracował Czesław Zgorzelski
Nakład: 20 320 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : "Czytelnik", 1979
531, [2] strony Tom 1
277, [3] stron Tom 2
448, [1] stron Tom 3
392, [3] stron Tom 4
Masa: 1.87 kg
Format 20,5/13/11 cm
Książki są w bardzo dobrym stanie, mają twarde okładki, nie mają żadnych śladów użytkowania.
Data wystawienia: 27.01.2026
an
Muza Łaskawa / Ludwik Świeżawski
Tytuł: Muza Łaskawa
Autor: Ludwik Świeżawski
Adres wydawniczy: Łódź : Wydawnictwo Łódzkie, 1972
426, [2] stron + tablice
Format: 13,5/20,5 cm
Nakład: 10 280 egzemplarzy
Masa: 510 g
Data wystawienia: 11.06.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje na tablicach.
an
Anielka / Bolesław Prus
Tytuł: Anielka
Autor: Bolesław Prus
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1985
93, [3] stron
Format: 19,5/27,5 cm
Nakład: 100 200 egzemplarzy
ISBN: 83-06-01024-8
Masa: 230 g
Data wystawienia: 29.03.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, na kilku stronach są podkreślenia ołówkiem.
mar
Krzyżacy t. 1,2 / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Krzyżacy t. 1,2
Autor: Henryk Sienkiewicz
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1961
351, [1] stron część 1
413, [1] stron część 2
Format: 21,5/16 cm
Nakład: 30 253 egzemplarzy
Masa: 1000 g
Data wystawienia: 18.06.2025r.
Książki są w bardzo dobrym, jak na książki używane, stanie, mają sztywne okładki, nieznacznie sfatygowane, zawierają ilustracje w tekście.
mar
Afryka Kazika / Łukasz Wierzbicki [twarda oprawa 2025]
Tytuł: Afryka Kazika
Autor: Łukasz Wierzbicki
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Bis, 2025
168 stron
Format: 17,5/24,5 cm
ISBN: 9788375517828
Masa: 650 g
Książka jest w idealnym stanie, jest nowa, ma twardą oprawę, zawiera kolorowe ilustracje.
Data wystawienia: 01.07.2025
Ald.
Dzieje Tristana i Izoldy / Joseph Bedier
Tytuł: Dzieje Tristana i Izoldy
Autor: Joseph Bedier
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Greg, 2006
109, [1] strony
Format: 14,5/20,5 cm
Masa: 95 g
ISBN: 9788373271630
Data wystawienia: 07.07.2025
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma nieznacznie sfatygowaną oprawę.
An
Bez dogmatu / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Bez dogmatu
Autor: Henryk Sienkiewicz
Wydanie: VI
Nakład: 100 300 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1985
366, [2] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 83-06-01244-5
Masa: 411 g
Książka jest w dobrym stanie, jak na książkę używaną. Na stronie przedtytułowej widnieje dedykacja dla byłego właściciela (widoczna na skanie)
Data wystawienia: 25.07.2025
An
Granica / Zofia Nałkowska
Tytuł: Granica
Autor: Zofia Nałkowska
Adres wydawniczy: Warszawa : "Czytelnik", 1993
231, [1] stron
Format: 14,5/20,5 cm
Masa: 270 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma oprawę nieznacznie sfatygowaną.
Data wystawienia: 25.08.2025
an
Pan Wołodyjowski / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Pan Wołodyjowski
Autor: Henryk Sienkiewicz
Nakład: 20 350 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Agencja Polwar, 1990
436 stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 83-85112-08-1
Masa: 455 g
Data wystawienia: 13.10.2025
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana.
Ostatnia część trylogii, obejmująca lata wojny Polski z Turcją w XVII w., m.in. utratę Kamieńca Podolskiego i zwycięstwo króla Sobieskiego pod Chocimem.
an
Antygona : Lektura dobrze opracowana / Sofokles
Tytuł: Antygona : Lektura dobrze opracowana
Autor: Sofokles
Tłumaczył: Kazimierz Morawski
Ilustrowali: Piotr Olszówka, Kazimierz Wasilewski
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Skrzat, 2009
111 stron
Format: 14/19,5/1,5 cm
ISBN: 9788374373753
Masa: 150 g
Data wystawienia: 14.10.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście.
an
Grażyna : powieść litewska / Adam Mickiewicz
Tytuł: Grażyna
Autor: Adam Mickiewicz
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1965
77, [3] stron
Format: 13/20/1 cm
Nakład: 200 155 egzemplarzy
Masa: 110g
Data wystawienia: 15.10.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, mm sfatygowaną okładkę, w tekście widnieją nieliczne podkreślenia ołówkiem oraz pieczątka i podpis byłego właściciela.
an
Tytuł: Grażyna
Autor: Adam Mickiewicz
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1965
77, [3] stron
Format: 13/20/1 cm
Nakład: 200 155 egzemplarzy
Masa: 110g
Data wystawienia: 15.10.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, mm sfatygowaną okładkę, w tekście widnieją nieliczne podkreślenia ołówkiem oraz pieczątka i podpis byłego właściciela.
an
Stary człowiek i morze / Ernst Hemingway
Tytuł: Stary człowiek i morze
Autor: Ernest Hemingway
Przełożył Bronisław Zieliński
Wydanie: XVI
Nakład: 100 200 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1988
67, [1] stron
Format: 14,5/20,5/1 cm
ISBN: 83-06-01613-0
Masa: 77 g
Data wystawienia: 15.10.2025r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie.
an
Muzyka 7 / Dorota Malko, Maria Przychodzińska
Tytuł: Muzyka 7
Autor: Dorota Malko, Maria Przychodzińska
Wydanie: VII
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 1992
126, [2] stron
Format: 21/29,5 cm
Nakład: 20 000 egzemplarzy
ISBN: 8302046582
Masa: 340 g
Data wystawienia: 06.11.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście.
an
Trylogia : Ogniem i mieczem t. 1,2 : Potop t. 1,2,3: Pan Wołodyjowski / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Trylogia : Ogniem i mieczem t. 1,2 : Potop t. 1,2,3: Pan Wołodyjowski
Autor: Henryk Sienkiewicz
Adres wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo Kurpisz SA, 1999
420 stron tom 1 Ogniem i Mieczem
407, [1] stron tom 2
424 strony tom 1 Potop
529, [3] stron tom 2
382, [2] strony tom 3
550, [2] stron Pan Wołodyjowski
Format: 17/24,5/16,5 cm
Masa: 4,700 g
Data wystawienia: 25.11.2025 r.
Książki są w bardzo dobrym, jak na książki używane, stanie, mają sztywne, zdobne kładki, nieznacznie sfatygowane.
an
Ogniem i mieczem / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Ogniem i mieczem Tom 1 i 2
Autor: Henryk Sienkiewicz
Ilustrował Stanisław Rozwadowski
Adres wydawniczy: Warszawa : Świat Książki, 1995
476, [1] stron
460, [4] stron
Format: 20,5/13/7 cm
ISBN: 83-7129-163-9
Masa: 1100 g
Książki są w bardzo dobrym stanie, mają twardą oprawę z obwolutą, nie ma żadnych śladów użytkowania.
Data wystawienia: 25.11.2025
an.
Marie jego życia / Barbara Wachowicz
Tytuł: Marie jego życia
Autor: Barbara Wachowicz
Wydanie: IV
Nakład: 60 260 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa Radia i Telewizji, 1986
509, [3] strony + tablice z ilustracjami
Format: 21/15/3,5 cm
Masa: 710 g
Książka jest w dobrym stanie, zawiera czarno-białe ilustracje na tablicach, lekko przybrudzona tylna okładka, poza tym żadnych śladów użytkowania.
Data wystawienia: 03.01.2026
An
Dzieje muzyki / Bogusław Schaeffer
Tytuł: Dzieje muzyki
Autor: Bogusław Schaeffer
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 1983
531, [1] stron
Format: 17/24/3,5 cm
Nakład: 30 000 egzemplarzy
ISBN: 8302012254
Masa: 930 g
Data wystawienia: 03.01.2026 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę z nieznacznie sfatygowaną obwolutą, zawiera ilustracje w tekście.
an
Zemsta / Aleksander Fredro
Tytuł: Zemsta
Autor: Aleksander Fredro
Wydanie: VII
Nakład: 150 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich-Wydawnictwo, 1987
165, [3] stron
Format: 14,5/20,5 cm
Seria: Nasz Biblioteka
ISBN: 83-04-02540-X
Masa: 208 g
Książka jest w dobrym stanie, nie ma żadnych śladów użytkowania.
Data wystawienia: 03.01.2026
An
Stary człowiek i morze / Ernst Hemingway
Tytuł: Stary człowiek i morze
Autor: Ernest Hemingway
Przełożył Bronisław Zieliński
Wydanie: XIV
Nakład: 100 200 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1987
67, [1] stron
Format: 14,5/20,5/1 cm
ISBN: 83-06-01613-0
Masa: 77 g
Data wystawienia: 03.01.2025r.
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana.
an
Za chlebem / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Za chlebem
Autor: Henryk Sienkiewicz
Nakład: 100153 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Zakład Wydawnictw Szkolnych, 1962
90, [1] stron
Format: 12/16,5/1,5 cm
Masa: 85 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana, jest przetarta na krawędziach.
Data wystawienia: 05.03.2026
an
Na wakacjach. Nawrócony. Sen / Bolesław Prus
Tytuł: Na wakacjach. Nawrócony. Sen
Autor: Bolesław Prus
Wydanie: II
Nakład: 100 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Poznań: Wydawnictwo Poznańskie 1988 r.
47, [1] strony
Format: 14,5/21 cm
ISBN: 83-210-0791-0
Masa: 57 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, kartki zażółcone.
Data wystawienia: 12.05.2026 r.
AZŁ
Z legend dawnego Egiptu. Stara bajka. Dziwna historia / Bolesław Prus
Tytuł: Z legend dawnego Egiptu. Stara bajka. Dziwna historia
Autor: Bolesław Prus
Nakład: 500 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Rzeszów : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1986
38, [2] stron
Format: 15/21 cm
ISBN: 83-03-01276-2
Masa: 60 g
Książka jest w dobrym stanie. Zawiera kilka ilustracji w tekście.
Data wystawienia: 12.05.2026 r.
AZŁ
Grażyna : powieść litewska / Adam Mickiewicz (1966)
Tytuł: Grażyna
Autor: Adam Mickiewicz
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1966
77, [3] stron
Format: 13,5/20,5 cm
Nakład: 100 155 egzemplarzy
Masa: 75g
Data wystawienia: 12.05.2026 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma plamy na okładce, w tekście widnieją nieliczne podkreślenia ołówkiem.
AZŁ
Krzyżacy Komplet Tomy 1-2 / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Krzyżacy Tom 1,2
Autor: Henryk Sienkiewicz
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo "Książka i Wiedza", 1988
317, [2] stron tom 1
364, [2] stron tom 2
Format: 15/22 cm
ISBN: 8305118517
Nakład: 100 000 egzemplarzy
Masa: 820 g
Data wystawienia: 03.06.2026 r.
Książki są w bardzo dobrym, jak na książki używane, stanie, mają sztywne okładki, nieznacznie sfatygowane.
AZŁ

