Tytuł: Kunigas Autor: Józef Ignacy Kraszewski Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1956 230 [2] stron Format: 15/21 cm Masa: 250 g Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana. Data wystawienia: 25.06.2025 an
Tytuł: Pisma zebrane 7 Autor: Stefan Żeromski Opracowanie: Władysław Wasilewski Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1985 207, [3] stron Format: 12,5/20,5 cm Nakład: 30 320 egzemplarzy ISBN: 830700201X Masa: 370 g Data wystawienia: 16.06.2025r. Książka jest w dobrym stanie, jak na używaną, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera portret autora. Mar
Tytuł: Opowiadania Autor: Maria Konopnicka Wydanie: XV Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1988 127, [1] strony Format: 13/20 cm Nakład: 100 000 egzemplarzy ISBN: 8307006678 Masa: 126 g Data wystawienia: 16.06.2025 r. Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, przetarcia na krawędziach, małe plamy na przodzie. Blok książki jest zabrudzony, na niektórych stronach podkreślenia ołówkiem. Asi
Tytuł: Lalka Tom 2 Autor: Bolesław Prus Wydanie: XXXV Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1985 493, [3] strony Format: 14,5/20 cm Nakład: 50 250 egzemplarzy ISBN: 8306008251 Masa: 465 g Data wystawienia: 13.06.2025r. Książka jest dobrym, jak na książki używane, stanie, okładka przybrudzona, przykurzona, z zadartymi narożnikami. Pożółkłe strony wewnątrz. Asi
Tytuł: Ostatni z Siekierzyńskich Autor: Józef Ignacy Kraszewski Adres wydawniczy: Warszawa, Spółdzielnia Wydawniczo - Oświatowa "Czytelnik" 1950 167, [1] strona Format: 21,5/16 cm Nakład: 20 350 egzemplarzy Masa: 255 g Data wystawienia: 12.06.2025r. Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma twardą okładkę nieznacznie sfatygowaną. Zawiera pieczęcie biblioteczne. Asi
Tytuł: Interesa familijne Tom III-IV Autor: Józef Ignacy Kraszewski Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1988 Wydanie: I Nakład: 90 350 egz. 239, [1] stron Format: 13/20,5 cm Masa: 288 g ISBN: 8308018688 Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę z delikatnie sfatygowaną obwolutą. Data wystawienia: 09.06.2025r. Asi
Tytuł: Ta trzecia. Sachem. Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela Autor: Henryk Sienkiewicz Wydanie: II Nakład: 150 000 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Iskry, 1986 90, [3] stron Format: 23,5/16,5 cm ISBN: 83-207-0586-X Masa: 111 g Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka. Strony lekko pożółkłe. Data wystawienia: 26.05.2025r. Asi
Tytuł: Katarynka Autor: Bolesław Prus Adres wydawniczy: Kraków, Wydawnictwo Zielona Sowa, 2002 14, [1] strona Format: 14,5 x 20,5 cm ISBN: 8372203563 Masa: 31 g Data wystawienia: 25.04.2025r. Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka. Delikatne zagięcia narożników. Asi
Tytuł: Mikołaja Doświadczyńskiego przypadki Autor: Ignacy Krasicki Wydanie drugie Adres wydawniczy: Wrocław : Zakład imienia Ossolińskich - Wydawnictwo, 1954 188, [3] strony Format: 15/21 cm Nakład: 10 176 egzemplarzy Seria: Nasza Biblioteka Masa: 219 g Data wystawienia: 22.04.2025r. Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, pożółkłą, naderwanie na tylnej jej części. Książka została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki. Asi
Tytuł: Lalki : Sceny przedślubne : Dzieła : Powieści obyczajowe Autor: Józef Ignacy Kraszewski Wydanie: XI Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1973 227, [1] stron Format: 13/20 cm Nakład: 50 283 egzemplarzy Masa: 243 g Data wystawienia: 17.04.2025 r. Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przybrudzona na grzbiecie, ma pożółkłe kartki. Asi
Tytuł: Wybór pism Autor: Henryk Sienkiewicz Wydanie w dwunastu tomach ilustrowane ze wstępem Leona Kruczkowskiego BRAK TOMÓW: III-Krzyżacy Tom 1 i XI-Quo vadis W komplecie są tomy: I - Nowele Tom 1, II - Nowele Tom 2, IV - Krzyżacy Tom 2 V-VI - Ogniem i mieczem Tomy 1-2 VII-IX - Potop Tomy 1-3 X - Pan Wołodyjowski XII - W pustyni w puszczy Wydanie drugie Nakład: 50 000 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1955 Tom I Nowele Tom 1 444, [2] strony Tom II Nowele Tom 2 541, [2] stron Tom IV Krzyżacy Tom 2 549, [2] stron, [2] stron Tom V Ogniem i mieczem Tom 1 535, [1] stron Tom VI Ogniem i mieczem Tom 2 518, [1] stron Tom VII Potop Tom 1 536 stron Tom VIII Potop Tom 2 678, [1] stron Tom IX Potop Tom 3 482, [1] stron Tom X Pan Wołodyjowski 710, [1] stron Tom XII W pustyni w puszczy 462, [1] stron Format: 20/13 cm Masa: 4983 g Książki są w dobrym stanie, mają twarde oprawy. Niektóre tomy mają nieznaczne wyblaknięcia, zabrudzenia lub malutkie plamki na fragmentach okładek przednich lub tylnych, Tom IV ma pęknięte krawędzie grzbietu, Tom VI ma pękniętą górną część jednej z krawędzi grzbietu, poza wymienionymi brak uszkodzeń ani śladów użytkowania, wewnątrz stan jest bardzo dobry, bez uszkodzeń ani śladów użytkowania. Do całości kompletu XVII-tomowego brakuje III-Krzyżacy Tom 1 i XI-Quo vadis. Data wystawienia: 16.04.2025 Ald.
Tytuł: Miłość samuraja Autor: Wacław Sieroszewski Wydanie: II Nakład: 40 000 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1990 139, [4] stron Format: 14,5/20 cm ISBN: 83-205-4336-3 Masa: 158 g Data wystawienia: 08.04.2025 r. Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, od strony 129 inny rodzaj papieru - błąd drukarski. "Miłość Samuraja" to powieść osnuta na tle legendy japońskiej z XVIII wieku - czasów rycerskiej Japonii. Asi
Tytuł: Pisma wybrane BRAK TOMÓW I-III Nowele IV Listy z podróży do Ameryki V-VI Ogniem i mieczem VII-IX Potop BRAK TOMU X Pan Wołodyjowski XI Bez dogmatu XII Rodzina Połanieckich XIII Quo vadis XIV-XV Krzyżacy XVI Na polu chwały XVII W pustyni i w puszczy Autor: Henryk Sienkiewicz Wydanie trzecie Nakład: 100 250 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1989 Tom IV Listy z podróży do Ameryki 430, [2] stron Tom V Ogniem i mieczem 383, [1] strony Tom VI Ogniem i mieczem 369, [2] stron Tom VII Potop 390, [2] stron Tom VIII Potop 489, [2] stron Tom IX Potop 346, [2] stron Tom XI Bez dogmatu 359, [1] stron Tom XII Rodzina Połanieckich 654, [2] strony Tom XIII Quo vadis 531, [1] stron Tom XIV Krzyżacy 331, [1] stron Tom XV Krzyżacy 380, [3] stron Tom XVI Na polu chwały 250, [2] stron Tom XVII W pustyni i w puszczy 314, [2] stron Format: 20/14,5 cm ISBN: 8306016610 Masa: 5500 g Książki są w dobrym stanie, (niewielkie ubytek papieru na grzbiecie tomu XI Bez dogmatu), bez uszkodzeń ani śladów użytkowania, wewnątrz stan jest bardzo dobry, bez uszkodzeń ani śladów użytkowania. Do całości kompletu XVII-tomowego brakuje: tomów I-III Nowele oraz tomu X Pan Wołodyjowski. Data wystawienia: 03.04.2025 Ald.
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1956
Format: 13,5/20,5 cm
422, [1] stron
Nakład: 80 050 egzemplarzy
Masa: 420 g
Data wystawienia: 25.03.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, trochę sfatygowana, jest przetarta na krawędziach, zabrudzona, przednia część jest naderwaną na grzbiecie, na pierwszej kartce jest dedykacja dla byłego właściciela.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta i naddarta na krawędziach, na kilku pierwszych stronach jest mały podpis/pieczątka byłego właściciela.
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1949
281, [1] stron
Format: 15,5/21 cm
Nakład: 123 000 egzemplarzy
Masa: 510 g
Data wystawienia: 04.03.2025 r.
Książka ma twardą okładkę, sfatygowaną, jest przetarta i naddarta na brzegach, rozklejona, kilka kartek jest luzem, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
Tytuł: Faraon Autor: Bolesław Prus Ilustracje: Jan Marcin Szancer Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1989 667, [1] stron Format: 16,5/24 cm Nakład: 50 000 + 200 egzemplarzy ISBN: 8306016394 Masa: 1139 g Data wystawienia: 28.02.2025 r. Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę nieco przybrudzoną, w środku bez zastrzeżeń. Asi
Tytuł: Dewajtis część 1,2 Autor: M. Rodziewiczówna Wydanie: XIX Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1985 Format: 16,5/24/3 cm 94, [1] strony cz. 1 96 stron cz. 2 Nakład: 150 000 egzemplarzy ISBN: 8305116409 Masa: 330 g Data wystawienia: 14.11.2025 r.
Książki są w dobrym stanie, mają miękkie okładki, nieznacznie sfatygowane, zawierają ilustracje w tekście.
Tytuł: Faraon Tomy I-II Autor: Bolesław Prus Wydanie czwarte Nakład: 60 205 egzemplarzy Adres Wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1956 426, [1] stron t. 1 451, [4] stron t. 2 Format: 13/20 cm Masa: 729 g Książki są w dobrym stanie, mają miękkie okładki, nieznacznie sfatygowane, lekkie naddarcia na krawędziach grzbietu, poza tym bez uszkodzeń czy śladów użytkowania. Data wystawienia 14.07.2025 Ald.
Tytuł: Faraon Bolesław Prusa : Biblioteka analiz literackich 21 Autor: Janina Kulczycka-Saloni Wydanie: I Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Zakłady wydawnictw Szkolnych, 1967 Format: 12/17 cm 129, [3] stron Nakład: 40 257 egzemplarzy Masa: 130 g Data wystawienia: 01.09.2025r. Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście. mar
Tytuł: Pisma: Nowele : Opowiadania: Fragmenty: Tom V: Przemiany Autor: Bolesław Prus Adres wydawniczy: Warszawa, Książka i Wiedza, 1950 277, [2] strony Format: 22/15,5 cm Nakład: 20 500 egzemplarzy Masa: 385 g Data wystawienia: 01.09.2025r. Książka jest w dobrym stanie. Ma lekko sfatygowaną, przykurzoną okładkę, grzbiet pożółkły i przybrudzony, pożółkłe kartki w środku, odstają nierówno od grzbietu. Na stronie tytułowej, oraz kilku stronach w książce, pieczątki imienne byłej właścicielki. Górna część kartek pozostaje nadal nierozszyta od początku wydrukowania książki. Asi
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1956
Format: 13/20 cm
426, [1] stron
Nakład: 60 205 egzemplarzy
Masa: 440 g
Data wystawienia: 24.01.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, strona tytułowa jest naddarta, na stronie redakcyjnej jest pieczątka byłego właściciela, na ostatniej stronie jest pieczątką podpis byłego właściciela,jest tom pierwszy.
Tytuł: Lalka Tomy: I-III Autor: Bolesław Prus Wydanie: XXXIII Nakład: 150 000 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1981 356, [3] stron tom I 380, [3] stron tom II 337, [3] stron tom III Format: 13,5/20 cm Masa: 1107 g Książki są w dobrym stanie, tom I ma uszkodzenia tylnej okładki: naddarcia w dolnej części, tomy II i II mają okładki lekko sfatygowane. Na stronach przedtytułowych wszystkich tomów są podpisy poprzedniego właściciela. Poza tym, wnętrze książek jest w bardzo dobrym stanie. Data wystawienia: 31.01.2026 Ald.
Tytuł: Faraon Autor: Bolesław Prus Ilustracje: Jan Marcin Szancer Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1989 667, [1] stron + tablice Format: 16,5/24 cm Nakład: 50 200 egzemplarzy ISBN: 8306016394 Masa: 1151 g Data wystawienia: 31.03.2025 r. Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę z obwolutą, jest przetarta i naddarta na brzegach i w tylnej części obwoluty, zawiera ilustracje na tablicach. Asi
Tytuł: Lalka Tom 1 Autor: Bolesław Prus Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1956 560, [4] strony Format: 13/20/4,5cm Nakład: 100284 egzemplarzy Masa: 470 g Data wystawienia: 28.06.2025 r. Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma miękką okładkę, sfatygowaną, przybrudzoną. an
Tytuł: Flirt z Melpomeną : Wieczór siódmy i ósmy : Pisma Tom XXII Autor: Tadeusz Żeleński (Boy) Seria czwarta: tom XIX - XXVIII Wydanie: I Nakład: 5290 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1964 793, [2] strony Format: 13,5/20/4 cm Masa: 800 g Data wystawienia: 05.11.2025 r. Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na brzegach, zakurzona, grzbiet książki wyblakły, zawiera ilustracje na tablicach. Asi
Tytuł: Antek Autor: Bolesław Prus Adres wydawniczy: Rzeszów : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1987 21, [3] stron Format: 16,5/23,5/1 cm ISBN: 8303019473 Nakład: 300 000 egzemplarzy Seria: Lektura Szkolna Masa: 70 g Data wystawienia: 14.10.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
Tytuł: Placówka Autor: Bolesław Prus Wydanie: XX Nakład: 100 000 egzemplarzy Adres wydawniczy: Łódź : Wydawnictwo Łódzkie, 1986 255, [1] stron Format: 14,5/20,5 cm ISBN: 83-218-0480-3 Masa: 300 g Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, poza tym żadnych śladów użytkowania. Data wystawienia: 05.06.2022 Ald.
Tytuł: Anielka Autor: Bolesław Prus Adres wydawniczy: Łódź : Wydawnictwo Łódzkie, 1979 185, [3] stron Format: 14,2/19,9 cm Masa: 176 g Książka jest w dobrym stanie. Na 3 stronach widoczne są pieczątki poprzedniej właścicielki. Na stronie tytułowej widoczne są ślady długopisu, a na stronie 5 ślady ołówka. Data wystawienia: 10.05.2021 Zos.
Tytuł: Placówka Autor: Bolesław Prus Opracowanie: Tadeusz Żabski Nakład: 300 000 egzemplarzy Adres wydawniczy: Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich, 1987 295, [3] strony Format: 12/17 cm ISBN: 8304017083 Masa: 290 g Seria: Biblioteka Narodowa Nr 251, Seria I Książka jest w dobrym stanie, żadnych śladów użytkowania. Data wystawienia: 05.06.2022 Ald.
Tytuł: Nowele wybrane Autor: Bolesław Prus Wydanie: III Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1982 257, [3] stron Format: 15/20,5 cm Nakład: 170 300 egzemplarzy ISBN: 8306006380 Masa: 278 g Data wystawienia: 18.08.2022 Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
Tytuł: Antek Autor: Bolesław Prus Wydanie: XXIII Nakład: 200 150 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1973 30, [1] stron Format: 13x20 cm Masa: 30 g
Książka jest w dobrym stanie, nieznacznie sfatygowana okładka.
Tytuł: Wybór nowel : Antek, Nawrócony, Michałko, Katarynka, Kamizelka, Na wakacjach, Powracająca fala
Autor: Bolesław Prus
Opracowanie: Anna Popławska
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo GREG, 2011
191 stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 9788373271944
Seria: Lektura z opracowaniem
Masa: 210 g
Data wystawienia: 09.03.2023 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście.
Tytuł: Placówka Autor: Bolesław Prus Wydanie: XIX Nakład: 100 000 egzemplarzy Adres wydawniczy: Łódź : Wydawnictwo Łódzkie, 1983 255, [1] stron Format: 14,5/20 cm ISBN: 83-218-0326-1 Seria: Biblioteka Lektur Szkolnych Masa: 269 g Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną. Data wystawienia: 08.07.2019 Ald.
Tytuł: Antek Autor: Bolesław Prus Wydanie: XXVII Nakład: 250 150 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1982 28, [3] stron Format: 14,5 x 20,5 cm ISBN: 83-06-00829-4 Masa: 41 g Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka. Na stronie tytułowej widnieje podpis byłego właściciela. Syl.
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1977
403, [1] stron tom I
436 stron tom II
Format: 11/18 cm
Nakład: 100 150 egzemplarzy
Masa: 630 g
Data wystawienia: 17.09.2021 r.
Książki są w dobrym, jak na używane, stanie, mają okładki nieznacznie sfatygowane, na stronie tytułowej tomu pierwszego jest dedykacja dla byłego właściciela.
Tytuł: Wybór nowel Autor: Bolesław Prus Nakład: 50 100 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1963 309, [3] stron Format: 12,5/19,5 cm Masa: 265 g Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka. Data wystawienia: 04.07.2025 an
Tytuł: Całemu światu Autor: Ludwika Prus Lisiecka Wydanie: I Nakład: 10 350 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Pax", 1962 383, [1] strony Format: 12,5/19,5 cm Masa: 299 g Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana. Data wystawienia: 16.09.2018 Ald.
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1950
214, [1] stron
Format: 16,5/22,5 cm
Nakład: 50 000 egzemplarzy
Masa: 350 g
Data wystawienia: 25.05.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest naddarta na grzbiecie i na krawędziach, na pierwszej kartce jest notatka byłego właściciela.
Tytuł: Faraon: tom I i II Autor: Bolesław Prus Wydanie: XXVI Nakład: 50 000 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo „Książka i Wiedza”, 1981 T.1: 303 [1] stron, T.2: 668 [3] Format: 20/14,5/3 cm Masa: 685 g Data wystawienia: 23.10.2025r Książki są w dobrym stanie. Okładki lekko sfatygowane, delikatnie przetarte krawędzie. Pożółkłe kartki w środku. Asi
Tytuł: Faraon Tom I Tom II Autor: Bolesław Prus Wydanie: XVI Nakład: 500 100 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1967 451 stron; 426, [2] stron Format: 14,5/20 cm Oba tomy są w dobrym stanie. Nieznacznie sfatygowane okładki. Data wystawienia: 19.09.2018 Ald.
Tytuł: Dymy nad Gdańskiem : agonia Prus Zachodnich Autor: Leszek Adamczewski Wydanie pierwsze Adres wydawniczy: Zakrzewo : Wydawnictwo Replika, 2013 366, [1] stron Format: 20,5/14,5 cm ISBN: 9788376742496 Masa: 220 g Książka jest w idealnym stanie, zawiera czarno-białe i kolorowe ilustracje, na stronie tytułowej ekslibris poprzedniego właściciela. Data wystawienia: 03.10.2020 Ald.
Tytuł: Czarownice z Pomorza i Prus Autor: Anna Koprowska-Głowacka Adres wydawniczy: Gdynia : Wydawnictwo Region, 2021 356, [2] stron Format: 24/17 cm ISBN: 9788375917802 Masa: 792 g Książka jest nowa, w idealnym stanie, ma twardą oprawę, zawiera czarno-białe ilustracje. Data wystawienia: 26.12.2021 Ald.
Tytuł: Polskie misje chrystianizacyjne na obszarze Prus Autor: Edwin Franciszek Kozłowski Adres wydawniczy: Gdański, 1997 39, [1] stron Format: 15/20,5 cm Masa: 77 g ISBN: 8385035397 Książka jest w bardzo dobrym stanie, zawiera ilustracje w tekście. Data wystawienia: 26.11.2021 Jus.
Tytuł: Z legend dawnego Egiptu. Stara bajka. Dziwna historia Autor: Bolesław Prus Nakład: 500 000 egzemplarzy Adres wydawniczy: Rzeszów : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1986 38, [2] stron Format: 14/20 cm ISBN: 83-03-01276-2 Masa: 60 g Książka jest w dobrym stanie, nieznacznie sfatygowana okładka. Data wystawienia: 31.10.2018 Ald.
Tytuł: Szkice i obrazki Tom III Anielka Autor: Bolesław Prus (Aleksander Głowacki) Adres wydawniczy: Warszawa : Nakład Gebethnera i Wolffa, 1935 207, [2] stron Format: 19,5/14 cm Seria Pisma Bolesława Prusa pod znakiem Polskiej Akademji Literatury Tom VII Masa: 390 g Książka jest dobrym stanie, ma twardą oprawę z tłoczeniami na przedniej okładce i na grzbiecie. Płótno oprawy lekko przetarte i zabrudzone, na narożnikach pęknięte. Na przedniej wyklejce i na stronie tytułowej zamazany podpis poprzedniego właściciela. Strony mają zabrudzone marginesy, brak innych śladów użytkowania i innych uszkodzeń. Data wystawienia: 15.12.2018 Ald.
Tytuł: Nieznane skarby Unbekannte Schatze : Westpreussisches Landesmuseum Muzeum Prus Zachodnich Manager projektu/Autorka: Jutta Fethke Przekład: Aleksandra Szwajor Adres wydawniczy: Münster : Westpreußisches Landesmuseum, [2011] 169 stron Format: 23,5 x 29,5 cm ISBN: 978-3-927111-53-0 Masa: 1087 g Data wystawienia: 23.08.2025r. Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę, jest wydrukowana na papierze kredowym, zawiera liczne kolorowe reprodukcje dzieł sztuki. Tekst w języku polskim i niemieckim. Asi
Tytuł: Przemiany demograficzne w miastach Prus Zachodnich w latach 1815-1850 Autor: Andrzej Piątkowski Adres wydawniczy: Toruń : Towarzystwo Naukowe w Toruniu, 1990 192, [1] stron + aneksy Format: 24/17 cm ISBN: 83-00-02576-6 ISSN: 0082-5522 Masa: 310 g Książka jest w dobrym stanie, posiada obwolutę (lekko zabrudzona), wewnątrz stan bardzo dobry. Książka została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki. Data wystawienia: 05.12.2019 Ald.
Tytuł: Opera minora : studia z dziejów Zakonu Krzyżackiego, Prus, Polski i krajów nadbałtyckich Autor: Marian Biskup Towarzystwo Naukowe w Toruniu Instytut Historii Polskiej Akademii Nauk im. Tadeusz Manteuffla Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu Wydanie: I Adres wydawniczy: Toruń : Towarzystwo Naukowe w Toruniu, 2002 498, [1] stron + rozkładana mapa Format: 24 / 17 cm ISBN: 83-87639-48-6
Tytuł: Szkice z dziejów Torunia i Prus w średniowieczu i na progu czasów nowożytnych Autor: Janusz Tandecki Wydanie: Nakład: egzemplarzy Adres wydawniczy: Toruń : Wydawnictwo Adam Marszałek, Towarzystwo Miłośników Torunia, 2008 276 stron Format: 20,5 / 13,5 cm ISBN: 978-83-7611-210-7 Seria: Biblioteka ToMiTo
Tytuł: Akta stanów Prus Królewskich Tom VIII (1520-1526) Wydali Marian Biskup i Irena Janosz-Biskupowa Towarzystwo Naukowe w Toruniu Adres wydawniczy: Warszawa-Toruń : Instytut Historii Nauki, Oświaty i Techniki PAN, Towarzystwo Naukowe w Toruniu, 1993 468 stron Format: 24 / 17 cm ISBN: 83-900891-7-3 ISSN: 0082-5506 Seria: Fontes 77 Książka jest w bardzo dobrym stanie.
Tytuł: Protokoły Sejmiku Generalnego Prus Królewskich Tom I (1526-połowa1528) Wydali: Marian Biskup, Bogusław Dybaś, Janusz Tandecki Wydanie: I Nakład: 500 egzemplarzy Adres wydawniczy: Toruń : Towarzystwo Naukowe w Toruniu, 2001 198, [1] stron Format: 24 / 17 cm ISBN 83-87639-36-2 ISSN 0082-5506 Seria Fontes 89
Tytuł: Lustracja Województw Prus Królewskich 1765 Tom II Województwo Chełmińskie Część 2 Ziemia Chełmińska Wydał Jerzy Dygdała Towarzystwo Naukowe w Toruniu Polska Akademia Nauk Instytut Historii Wydanie: I Adres wydawniczy: Toruń : Towarzystwo Naukowe w Toruniu, 2009 203, [1] strony + mapa Format: 24 / 17 cm ISBN: 978-83-61487-44-9 ISSN: 0082-5506 Masa: 370 g Seria: Fontes 101 Lustracje Dóbr Królewskich XVI-XVIII wieku Prusy Królewskie Książka jest w bardzo dobrym stanie.
Tytuł: Pruski mur Autor: Witold Zalewski Wydanie: drugie Nakład: 30 180 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1966 234, [2] strony Format: 13 x 20 cm
Data wystawienia: 22.10.2014
Książka jest w dobrym stanie. Okładka nieco sfatygowana.
Tytuł: Pruski mur Autor: Witold Zalewski Wydanie: V Nakład: 20 290 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : "Czytelnik", 1977 320, [2] stron Format: 10/15 cm Seria: "Głowy Wawelskie" Masa: 191 g Książka jest w dobrym stanie, twarda oprawa. Data wystawienia: 10.03.2016 Ald.
Tytuł: Lustracja Województw Prus Królewskich 1765 Tom III Województwo Malborskie Aneks Inwentarz zamku malborskiego 1764 Wydał Jerzy Dygdała Towarzystwo Naukowe w Toruniu Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu Polska Akademia Nauk Instytut Historii Wydanie: I Adres wydawniczy: Toruń : Towarzystwo Naukowe w Toruniu, 2011 134, [1] strony + mapy Format: 24 / 17 cm ISBN: 978-83-87639-88-4 ISSN: 0082-5506 Seria: Fontes 103 Lustracje Dóbr Królewskich XVI-XVIII wieku Prusy Królewskie Książka jest w bardzo dobrym stanie.
Tytuł: Protokoły Sejmiku Generalnego Prus Królewskich Tom II (lipiec 1528-październik 1530) Wydali: Marian Biskup,Bogusław Dybaś, Janusz Tandecki Wydanie: I Adres wydawniczy: Toruń : Towarzystwo Naukowe w Toruniu, 2005 285, [1] stron Format: 24 / 17 cm ISBN 83-87639-71-0 ISSN 0082-5506 Seria Fontes 95
Tytuł: Protokoły Sejmiku Generalnego Prus Królewskich Tom III (listopad 1530-październik 1535) Wydali: Marian Biskup, Krzysztof Kopiński, Piotr Oliński, Janusz Tandecki Wydanie: I Adres wydawniczy: Toruń : Towarzystwo Naukowe w Toruniu, 2010 316, [1] stron Format: 24 / 17 cm ISBN 978-83-61487-68-5 ISSN 0082-5506 Seria Fontes 102
Tytuł: Pruski oficer Autor: David Herbert Lawrence Przełożył: Juliusz Kydryński Adres wydawniczy: Londyn : Puls Publications, 1993 300, [1] stron Format: 13/20 cm ISBN: 0-907587 98 4 Masa: 261 g
Data wystawienia: 14.11.2014 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
W opowiadaniach tych, osnutych na motywach autobiograficznych, dochodzi do głosu charakterystyczny dla całej twórczości pisarza konflikt między instynktem i intelektem, namiętnością i religią, ciałem i duchem. Ujawniając "potężny niebezpieczny świat podziemny" ludzkiej psychiki, autor sprzeciwia się obłudnej moralności seksualnej, broni natomiast szczerości, spontaniczności i odwagi uczuć.
Tytuł: Od Prusa do Gojawiczyńskiej Autor: Edward Kozikowski Wydanie: I Nakład: 7 302 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1969
346, [3] stron Format: 15,5/21 cm Masa: 461 g
Data wystawienia: 11.09.2015 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zakurzona, zawiera ilustracje w tekście.
Tytuł: Droga wiodła przez Narvik Autor: Ksawery Pruszyński Wydanie: IX Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1986 190, [2] stron Format: 12,5/19,5/2,5 cm ISBN: 83-06-001501-0 Nakład: 100 200 egzemplarzy Masa: 220 g Data wystawienia: 03.01.2026 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
Tytuł: Dzieje historiografii Pomorza Gdańskiego i Prus Wschodnich 1920-1939 (1944) : kierunki, ośrodki, najwybitniejsi przedstawiciele : Materiały sesji w Toruniu 15-16 XI 1991 r. Pod redakcją Andrzeja Tomczaka Nakład: 300 egzemplarzy Adres wydawniczy: Toruń : Towarzystwo Naukowe w Toruniu, 1992 200, [1] stron Format: 24 / 17 cm ISBN: 83-85196-19-6 Masa: 296 g Książka jest w dobrym stanie, na stronie redakcyjnej pieczątka świadcząca o wycofaniu książki ze zbiorów.
Tytuł: Prawo XXVI Wydanie: I Nakład: 470 egzemplarzy Adres wydawniczy: Toruń : Uniwersytet Mikołaja Kopernika, 1988 143, [1] strony Format: 24/17 cm ISSN: 0208-5283; 0860-1232 Seria: Acta Universitatis Nicolai Copernici, Nauki Humanistyczno-Społeczne Zeszyt 181 Masa: 220 g Książka jest w bardzo dobrym stanie. Data wystawienia: 20.08.2018 Ald.
Tytuł: Wszystko o pieniądzach : Vademecum kasjera walutowego
Autor: Aleksander Pruszak
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa Ekonomiczne, brak roku wydania
92, [1] stron
Format: 15/21 cm
Masa: 200 g
Data wystawienia: 30.09.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, na stronie tytułowej jest pieczątka byłego właściciela.
Tytuł: Atlas Historyczny Miast Polskich Redaktor Roman Czaja Tom I Prusy Królewskie i Warmia Redakcja historyczna Roman Czaja Redakcja kartograficzna Radosław Golba Zeszyt 8 Toruń Autorzy: Roman Czaja, Radosław Golba, Cezary Kardasz, Jarosław Kłaczkow, Zenon Kozieł, Krzysztof Mikulski, Agnieszka Pilarska, Agnieszka Zielińska Tłumaczenie na język angielski Agnieszka Chabros, Anna Maleszka Wydanie: I Adres wydawniczy: Toruń : Towarzystwo Naukowe w Toruniu, 2019 Kartonowa teczka o wymiarach 26/35,5 cm zawiera 31 planów, w tym 3 plany w rozmiarze 34/24,5 cm, 12 planów w rozmiarze 34/49 cm, 11 planów w rozmiarze 49/68 cm, 5 planów w rozmiarze 97/136 cm oraz książkę 97, [1] stron, format: 32/23 cm ISBN: 978-83-65127-49-5 Stan: idealny, wydawnictwo jest nowe Data wystawienia: 26.05.2020 Ald.
Tytuł: Pociągnięcie podejrzanego do odpowiedzialności w procesie karnym Autor: Feliks Prusak Nakład: 1575 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Prawnicze, 1973 294, [1] strony Format: 20,5 / 14,5 cm Książka jest w dobrym stanie, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki. Data wystawienia: 25.09.2017 Ald.
Tytuł: W cieniu Warszawy. Pruszków w latach okupacji Hitlerowskiej Autor: Henryk Krzyczkowski Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy PAX, 1986 Wydanie: I Nakład: 20 350 egz. 229, [2] stron Format: 17/24,5 cm Masa: 534 g ISBN: 8321107478 Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę ze sfatygowaną obwolutą, zawiera ilustracje w tekście. Data wystawienia: 11.02.2022 Jus.
Tytuł: Zapiski Historyczne poświęcone historii Pomorza i krajów bałtyckich Tom L - Rok 1985 Zeszyt 2 Towarzystwo Naukowe w Toruniu Wydział Nauk Historycznych Wydanie: I Nakład: 730 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa-Poznań-Toruń : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, Oddział w Poznaniu, 1985 237, [1] stron Format: 24 / 17 cm ISBN: 83-01-06623-7 ISSN: 0044-1791 Książka jest w bardzo dobrym stanie. Data wystawienia: 18.09.2018 Ald.
Tytuł: Średnie szkolnictwo żeńskie w Prusach Zachodnich w latach 1815-1914 Autor: Aneta Niewęgłowska Wydanie: I Adres wydawniczy: Toruń : Towarzystwo Naukowe w Toruniu, 2014 306 stron Format: 24/17 cm ISBN: 978-83-61487-33-3 Seria: Roczniki TNT Rocznik 94 Zeszyt 3 Masa: 482 g Data wystawienia: 07.03.2015 Książka jest w idealnym stanie, jest nowa.
Tytuł: Atlas Twierdzy Toruń Zeszyt 9 Początki Pruskiej Twierdzy Toruń Autor: Janusz Pokrzywnicki Pod redakcją Janusza Tandeckiego i Lecha Narębskiego Towarzystwo Naukowe w Toruniu Towarzystwo Przyjaciół Fortyfikacji im. Adama Freytaga w Toruniu Wydanie: I Adres wydawniczy: Toruń : Towarzystwo Naukowe w Toruniu, 2016 34, [1] stron tekstu + 28 stron ilustracji Format: 29,5/20,5 cm ISBN: 978-83-65127-23-5 Masa: 340 g Książka jest w idealnym stanie, jest nowa, wydrukowana na papierze kredowym, zawiera liczne kolorowe ilustracje (faksymile). Data wystawienia: 02.02.2017 Ald.
Tytuł: Wybrane zagadnienia z chemizmu epigeosfery Autorzy: Urszula Pokojska, Zbigniew Prusinkiewicz Uniwersytet Mikołaja Kopernika Nakład: 500 egzemplarzy Adres wydawniczy: Toruń, 1973 112 stron Format: 24 / 17 cm
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczącą o tym pieczątkę.
Tytuł: Badanie układu krążenia : Podręcznik dla studentów medycyny Autorzy: Jerzy Kuch, Bogdan Pruszyński Wydanie: I Nakład: 30 200 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich, 1987 320, [4] stron Format: 16,5 x 24 cm ISBN: 83-200-1180-9
Masa: 460 g
Data wystawienia: 16.02.2015
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka. Czarno-białe ilustracje w tekście. Ślad po zagięciu tylnej okładki.
Tytuł: Historia Torunia Tom III Część I W czasach zaboru pruskiego (1793-1920) Pod redakcją Mariana Biskupa Instytut Historii Polskiej Akademii Nauk w Warszawie Towarzystwo Naukowe w Toruniu Wydanie: I Nakład: egzemplarzy Adres wydawniczy: Toruń : Towarzystwo Naukowe w Toruniu, 2003 542 strony + 42 strony tablic + rozkładane plany Format: 24/17 cm ISBN: 83-87639-58-3 Książka jest w bardzo dobrym stanie, jest nowa, ma twardą oprawę z obwolutą, zawiera ilustracje (faksymile, fotografie) na tablicach wydrukowane na papierze kredowym oraz plan w załączniku.
Tytuł: Polski ruch wydawniczy w Prusach Zachodnich 1848-1914 : próba syntezy Autor: Bronisława Woźniczka-Paruzel Wydanie: I Nakład: 260 egzemplarzy Adres wydawniczy: Toruń : Uniwersytet Mikołaja Kopernika, 1993 139 stron Format: 24/16 cm ISBN: 83-231-0388-7 Masa: 212 g Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka, poza tym żadnych śladów użytkowania. Data wystawienia: 27.06.2019 Ald.
Tytuł: Zapiski Historyczne poświęcone historii Pomorza i krajów bałtyckich Tom LXXII Rok 2007 Zeszyt 1 Autor: Przełożył Wydanie: I Nakład: egzemplarzy Adres wydawniczy: Toruń : Towarzystwo Naukowe w Toruniu, 2007 228, [5] stron Format: 24 / 17 cm ISBN: ISBN: 0044-1791 Seria: Książka jest w bardzo dobrym stanie. Spis treści: 1. Sławomir Jóźwiak, Liczebność konwentów zakonu krzyżackiego w Prusach w pierwszej połowie XV wieku, 2. Wojciech Zawadzki, Oficjalat pomezański w latach 1601-1821, 3. Jacek Gzella, Zabór pruski jako "siła hamująca" odbudowę Polski w poglądach Władysława Studnickiego, 4. Błażej Roszak, Uwagi o kulturowym podejściu do historii politycznej
Tytuł: Placówka Autor: Bolesław Prus Nakład: 75 153 egzemplarze Adres wydawniczy: Warszawa : państwowy Instytut Wydawniczy, 1953 271, [1] stron Format: 20,5/14,5 cm Masa: 380 g Książka jest w dobrym stanie, nieznacznie naddarte krawędzie okładki, na stronie przedtytułowej niewielki podpis. Data wystawienia: 05.06.2022 Ald.
Jest koniec XIX wieku, zwyczajna polska wieś, zwykli jej mieszkańcy. Bohaterem jest Józef Ślimak i jego rodzina. Pracują z oddaniem na swej ziemi, nie mieszają się do polityki, licząc na to, że otrzymają pola odebrane uczestnikom powstania styczniowego. Ale wieś to nie tylko chłopi, to także dwór i jego mieszkańcy. Zajęci sobą, gardzący pracą na wsi, gotowi są oddać ziemię za grosze, byle tylko móc przenieść się do miasta. I nagle nadarza się ku temu okazja. We wsi zjawiają się niemieccy kolonizatorzy. Cieszy się dwór, martwią się chłopi. Spokojne życie Ślimaka zostaje zakłócone. Początkowo Józef korzysta na współpracy z Niemcami. Sprzedaje pożywienie taniej niż Żyd i zyskuje. Wzbudza tym zazdrość sąsiadów. Zaczyna wrzeć. Harner pragnie na polu Ślimaka zbudować młyn. Chce odkupić jego ziemię. Proponuje, namawia, podwyższa cenę, w końcu szantażuje. Ślimak odpowiada krótko: ?ni?. On nie przyjmuje do wiadomości żadnych argumentów ? po prostu ojcowizny się nie sprzedaje. Nie bardzo wie, kto może mu pomóc. Księdza nudzą sprawy chłopów. Zbyt dobrze czuje się wśród bogatych. Lubi dobrze zjeść, wypić, pograć w karty. Za bardzo oddalił się od problemów wsi. Ale gdy kolejne nieszczęścia spadają na rodzinę Ślimaka, proboszcz jakby ?budzi się z letargu?. Wszystkie tragedie zawinione są przez Niemców, to oni sprowadzili całe to zło w obejście gospodarza: tonie Stasiek, umiera żona ? Jagna, zamarza Owczarz z dwuletnią córeczką obłąkanej Zośki. Zośka z zemsty, używając podstępu, podpala zabudowanego Ślimaka. Ślimak w obliczu nieszczęścia jest sam. Nikt nie spieszy mu z pomocą. Ludzie nie mogą zapomnieć o jego handlu z Niemcami. Żyd buntuje chłopów, on też chciał kupić kawałek Ślimakowej ziemi. Marzył o budowie domu dla swej rodziny. Na domiar złego Jędrek, starszy syn Ślimaka, idzie do więzienia za pobicie Niemca. W spalonym domu został sam Józef. I w tym momencie pojawia się ksiądz. Godzi mieszkańców wsi, doprowadza do ożenku Ślimaka z zamożną wdową, siostrą Grzyba. Niemcy opuszczają wieś.
Tytuł: Prusy : Kraj nieograniczonych możliwości Autor: Bernt Engelmann Przekład: Brygida Jodkowska Wydanie: I Adres wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo Poznańskie, 1984 544, [3] strony Format: 12,5/20 cm Nakład: 20 000 egzemplarzy ISBN: 8321004180 Masa: 446 g Data wystawienia: 05.08.2025r. Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną. Asi
Tytuł: Opowiadania. Obowiązkowe lektury szkolne klasa V: Pies, Dym, Legenda o Janie i Cecylii (fragment "Nad Niemnem"), A...B...C..., Katarynka Autorzy: Maria Dąbrowska, Maria Konopnicka, Eliza Orzeszkowa, Bolesław Prus Adres wydawniczy: Białystok : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1991 110, [2] stron Format: 14,2 / 20,6 cm Masa: 88 g ISBN: 83-03-034-04-9 Książka jest w dobrym stanie, okładka jest mocno sfatygowana, wyblakła. W środku książka jest w dobrym stanie, strony są zabrudzone, posiadają ślad po rozlanym napoju. Blok książki jest sfatygowany. Data wystawienia: 5.09.2022 Zos.
Tytuł: W pustyni i w puszczy Autor: Henryk Sienkiewicz Redakcja tomu i opracowanie przypisów: Anna Nowakowska, Przemko Maria Grafczyński Posłowie: Lech Ludorowski Projekt okładki i ilustracje: Mirosław Załuski Adres wydawniczy: Lublin : Panda Press London, 1990 237, [1] stron Format: 20,3 / 28,4 cm Masa: 605 g ISBN: 1 870078 50 0 Książka jest w dobrym stanie, obwoluta jest lekko sfatygowana. W środku książka jest w dobrym stanie, posiada liczne ilustracje w tekście. Blok książki i niektóre strony są nieznacznie przybrudzone. Data wystawienia: 5.09.2022 Zos.
Tytuł: Placówka Autor: Bolesław Prus Wydanie: I Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1985 150, [2] stron Format: 20/27,5/2 cm Nakład: 100 250 egzemplarzy ISBN: 8306010175 Masa: 260 g Data wystawienia: 11.09.2022 r. Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest naddarta na grzbiecie i na brzegach, na stronie przedtytułowej jest dedykacja dla byłego właściciela.
Tytuł: Władztwa komunalne w hanzeatyckich miastach Prus i Inflant w średniowieczu : studia i materiały Pod redakcją Romana Czai i Janusza Tandeckiego Adres wydawniczy: Toruń : Towarzystwo Naukowe w Toruniu, 2022 417 stron Format: 17/24 cm ISBN: 9788365127853 Masa: 757 g Książka jest w idealnym stanie, jest nowa, zawiera kolorowe ilustracje wydrukowane na papierze kredowym. Data wystawienia: 24.10.2022 Ald.
Tytuł: Pan Wołodyjowski Autor: Henryk Sienkiewicz Wydanie pod redakcją: Juliana Krzyżanowskiego Tekst przygotowały do druku na podstawie rękopisu, pierwodruku i wydania pierwszego: Lucyna Michalska i Maria Skalska Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1989 Nakład: 50 000 + 200 egzemplarzy (oprawa broszurowa) 545, [2] stron Format: 14,2 / 20,5 cm Masa: 674 g ISBN: 83-06-01824-9 Książka jest w dobrym stanie, okładka jest lekko sfatygowana. W środku książka posiada liczne fotosy z filmu, blok książki i niektóre strony są nieznacznie przybrudzone. Data wystawienia: 04.11.2022 Zos.
Tytuł: Kartoteka Autor: Tadeusz Różewicz Posłowie: Lech Sokół Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1975 Wydanie czwarte Nakład: 50 000 + 290 egzemplarzy 79, [1] stron Format: 12,3 / 19,3 cm Masa: 76 g Książka jest w dobrym stanie, okładka jest lekko sfatygowana. W środku książka jest w dobrym stanie, blok książki i niektóre strony są lekko przybrudzone i sfatygowane. Data wystawienia: 16.11.2022 Zos.
Tytuł: Wybór pism Tom 1 Nowele Część 1 Tom 2 Nowele Część 2 Tom 3 Nowele Część 3 Tom 4 Anielka. Placówka Tom 5 Lalka Część 1 Tom 6 Lalka Część 2 Tom 7 Emancypantki Część 1 Tom 8 Emancypantki Część 2 Tom 9 Faraon Część 1 Tom 10 Faraon Część 2 Autor: Bolesław Prus Wstęp: Maria Dąbrowska Wydanie piąte Nakład: 100 200 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1974 501, [2], 449, [2], 517, [2], 458, [1], 506, [1], 489, [2], 487, [1], 522, [1], 403, [1], 386, [2] stron Format: 18,5/11 cm Masa: 3566 g Wszystkie tomy są w bardzo dobrym stanie, mają twarde oprawy. Brak śladów użytkowania. Data wystawienia: 21.09.2023 Ald.
Tytuł: Kamizelka i inne opowiadania Autor: Bolesław Prus Wydanie: I Adres Wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1967 107, [4] strony Format: 11,5/16,5 cm Nakład: 210 260 egzemplarzy Masa: 53 g Data wystawienia: 26.06.2025 r. Książka bez tylnej okładki, przednia część przybrudzona. Pożółkłe kartki wewnątrz. Asi
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1968
94, [2] stron
Format: 10,5/14,5 cm
Nakład: 180 260 egzemplarzy
Masa: 80 g
Data wystawienia: 02.08.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest naddarta na grzbiecie, na stronie tytułowej jest pieczątka byłego właściciela, na stronie pierwszej tekstu jest podpis byłego właściciela.
Tytuł: Placówka Autor: Bolesław Prus Wstępem, przypisami i aneksem opatrzył Tomasz Jodełka-Burzecki Adres wydawniczy: Warszawa: Państwowy Instytut Wydawniczy, 1983 293 [3] stron Format: 14,5/20,5 cm ISBN: 8306010175 Wydanie dwudzieste Nakład: 100 200 egzemplarzy Masa: 321 g Książka jest w dobrym stanie. Ma minimalnie sfatygowaną okładkę i lekko pożółkłe kartki. Poza tym brak śladów użytkowania. Data wystawienia: 03.07.2023 Opis wydawcy: "Jedna z trzech najlepszych powieści Prusa, 'Placówka', ukazała się w r. 1886. Jest to studium polskiej wsi, która dotknięta zostaje przeobrażeniami, jakie mają miejsce w całym kraju. Fabuła zbudowana jest wokół serii nieszczęść, które spadają na Ślimaka, kiedy odmawia on sprzedaży swego kawałka ziemi niemieckim osadnikom. Powieść, daleka od tego, by być hymnem na cześć rzekomej energii chłopa, przedstawia raczej jego konserwatyzm. Jest to jego jedyna obrona przeciwko inwazji świata, wrogiego zarówno jemu, jak i jego krajowi. Ten ponury obraz ożywiają błyski humoru Prusa i jego ciepło. 'Placówka' od powieści naturalistów, dla których życie sprowadzało się do walki o byt, różni się tym, że motywy etyczne posiadają tu znaczną wagę. Prus, będąc zwolennikiem Spencera, postrzegał człowieka jako fragment przyrody, ale teorii Darwina o 'przeżyciu najbardziej przystosowanych' nie uważał za klucz do zrozumienia dynamiki społecznej. Chociaż walka jest czymś niezbędnym dla wyeliminowania jednostek bezwartościowych, to współdziałanie, spotykane również w przyrodzie, jest nawet czymś ważniejszym" (Czesław Miłosz) Wik.
Tytuł: Antek Autor: Bolesław Prus Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1971 Wydanie: XXII Nakład: 200 150 egz. 30, [1] stron Format: 13/19,5 cm Masa: 40 g Książka jest w dobrym stanie, ma lekko sfatygowaną oprawę. Data wystawienia: 09.02.2023 Jus.
Tytuł: Placówka Autor: Bolesław Prus Wydanie: XIII Nakład: 100 100 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1965 338, [2] strony Format: 13/20 cm Masa: 320 g Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną (ślady zagięć), na przedniej okładce popis byłej właścicielki długopisem, na stronie redakcyjnej dedykacja i pieczątka (książka była nagrodą szkolną), poza tym brak śladów użytkowania. Data wystawienia: 05.06.2022 Ald.
Tytuł: Atlas Historyczny Miast Polskich Redaktor Roman Czaja Tom VI Wielkopolska Redakcja historyczna Urszula Sowina Redakcja kartograficzna Tomasz Panecki Zeszyt 1 Kalisz Autorzy: Urszula Sowina, Tadeusz Baranowski, Dariusz Wyczółkowski, Adam Kędzierski, Łukasz Truściński, Jerzy Aleksander Splitt Tłumaczenie na język angielski Anna Maleszka Wydanie: I Adres wydawniczy: Toruń-Warszawa : Towarzystwo Naukowe w Toruniu ; Instytut Historii im. Tadeusza Manteuffla Polskiej Akademii Nauk, 2021 Kartonowa teczka o wymiarach 25/35,5 cm zawiera książkę z tekstem (203 strony), książkę z fotografiami (54 ilustracje), 23 rozkładane mapy i plany. ISBN: 978-83-65127-808 ; 9788366911086 Masa: 2527 g Stan: idealny, wydawnictwo jest nowe, zafoliowane. Data wystawienia: 22.06.2022 Ald.
Tytuł: Lalka Tom 2 Autor: Bolesław Prus Seria: Biblioteka szkolna Wydanie: 23 Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1965 622, [2] strony Format: 13,5/20,5 cm Nakład: 50 100 egzemplarzy Masa: 597 g Data wystawienia: 28.06.2025 r. Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, przybrudzoną, posiada pieczątki biblioteczne Asi
Tytuł: Na wakacjach. Nawrócony. Sen Autor: Bolesław Prus Wydanie: I Nakład: 200 200 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa :Wydawnictwa "Alfa", 1984 44, [3] strony Format: 14,5/20,5 cm ISBN: 83-7001-081-4 Masa: 110 g Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną. Na stronie tytułowej jest dedykacja dla byłego właściciela. Data wystawienia: 27.10.2022 Ald.
Tytuł: Atlas Historyczny Miast Polskich Redaktor Roman Czaja Tom V Małopolska Redaktor Zdzisław Noga Zeszyt 6 Tarnów Autorzy: Konrad Meus, Zdzisław Noga, Mirosław Płonka, Marcin Sepiał, Andrzej Szpunar Opracowanie kartograficzne Marcin Sepiał Tłumaczenie na język angielski Maciej Czuchra Wydanie: I Adres wydawniczy: Toruń-Kraków : Towarzystwo Naukowe w Toruniu, 2024 Kartonowa teczka o wymiarach 25/35,5 cm zawiera książkę z tekstem (124 strony), 28 rozkładanych arkuszy map i planów. ISBN: 9788367689182 Masa: 2800 g Stan: idealny, wydawnictwo jest nowe, zafoliowane. Data wystawienia: 11.04.2025 Ald.
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1968
94, [2] stron
Format: 10,5/14,5 cm
Nakład: 180 260 egzemplarzy
Masa: 80 g
Data wystawienia: 31.05.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest naddarta na grzbiecie, na stronie tytułowej jest dedykacja dla byłego właściciela od ojca. an
Tytuł: Placówka Autor: Bolesław Prus Wydanie: I Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1985 150, [2] stron Format: 20/27,5/2 cm Nakład: 100 250 egzemplarzy ISBN: 8306010175 Masa: 260 g Data wystawienia: 14.10.2025 r. Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną. an
Tytuł: Omyłka Autor: Bolesław Prus Wydanie: I Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1968 94, [2] stron Format: 10,5/14,5/1 cm Nakład: 180 260 egzemplarzy Masa: 80 g Data wystawienia: 14.11.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę popisaną i sfatygowaną, na stronie tytułowej jest podpis byłej właścicielki an
Tytuł: Na wakacjach. Nawrócony. Sen Autor: Bolesław Prus Wydanie: II Nakład: 100 000 egzemplarzy Adres wydawniczy: Poznań: Wydawnictwo Poznańskie 1988 r. 47, [1] strony Format: 14,5/21 cm ISBN: 83-210-0791-0 Masa: 57 g Książka jest w bardzo dobrym stanie, kartki zażółcone. Data wystawienia: 12.05.2026 r.
Tytuł: Z legend dawnego Egiptu. Stara bajka. Dziwna historia Autor: Bolesław Prus Nakład: 500 000 egzemplarzy Adres wydawniczy: Rzeszów : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1986 38, [2] stron Format: 15/21 cm ISBN: 83-03-01276-2 Masa: 60 g Książka jest w dobrym stanie. Zawiera kilka ilustracji w tekście. Data wystawienia: 12.05.2026 r.
Pliki cookies i pokrewne im technologie umożliwiają poprawne działanie strony i pomagają nam dostosować ofertę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować wykorzystanie przez nas wszystkich tych plików i przejść do sklepu lub dostosować użycie plików do swoich preferencji, wybierając opcję "Dostosuj zgody".
W tym miejscu możesz określić swoje preferencje w zakresie wykorzystywania przez nas plików cookies.
Te pliki są niezbędne do działania naszej strony internetowej, dlatego też nie możesz ich wyłączyć.
Te pliki umożliwiają Ci korzystanie z pozostałych funkcji strony internetowej (innych niż niezbędne do jej działania). Ich włączenie da Ci dostęp do pełnej funkcjonalności strony.
Te pliki pozwalają nam na dokonanie analiz dotyczących naszego sklepu internetowego, co może przyczynić się do jego lepszego funkcjonowania i dostosowania do potrzeb Użytkowników.
Dane wykorzystywane przez dostawcę oprogramowania sklepu - Shoper S.A. Na ich podstawie dokonywane są analizy, związane z rozwojem oprogramowania, oraz mierzona jest skuteczność kampanii reklamowych. Nie są łączone z innymi informacjami, podawanymi podczas rejestracji i składania zamówienia. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce plików cookies Shoper.
Dzięki tym plikom możemy prowadzić działania marketingowe.