Menu
- Literatura faktu(1298)
- Literatura piękna(5021)
- Proza polska(2043)
- Proza obca(2007)
- Proza afrykańska(16)
- Proza azjatycka(35)
- Proza australijska, nowozelandzka(19)
- Proza europejska(1323)
- Proza albańska(2)
- Proza angielska(293)
- Proza armeńska(1)
- Proza austriacka(11)
- Proza belgijska(6)
- Proza białoruska(2)
- Proza bośniacka(1)
- Proza bułgarska(1)
- Proza chorwacka(2)
- Proza czarnogórska(0)
- Proza czeska(29)
- Proza duńska(7)
- Proza estońska(3)
- Proza fińska(5)
- Proza francuska(292)
- Proza grecka-nowożytna(3)
- Proza gruzińska(0)
- Proza hiszpańska(49)
- Proza holenderska, flamandzka(7)
- Proza irlandzka(29)
- Proza islandzka(2)
- Proza kazachska(1)
- Proza litewska(4)
- Proza łotewska(0)
- Proza macedońska(0)
- Proza mołdawska(0)
- Proza niemiecka(205)
- Proza norweska(49)
- Proza portugalska(0)
- Proza rzymska starożytna(16)
- Proza rosyjska(161)
- Proza rumuńska(9)
- Proza serbska(4)
- Proza słowacka(4)
- Proza słoweńska(4)
- Proza szwajcarska(22)
- Proza szwedzka(17)
- Proza ukraińska(10)
- Proza turecka(1)
- Proza walijska(0)
- Proza węgierska(27)
- Proza włoska(48)
- Proza iberoamerykańska(52)
- Proza północnoamerykańska(563)
- Proza żydowska(20)
- Antologie różnych autorów(38)
- Dramat polski(191)
- Dramat obcy(102)
- Poezja polska(621)
- Poezja obca(83)
- Dla Dzieci i Młodzieży(2212)
- Biografie(1190)
- Literatura obyczajowa, romanse(815)
- Kryminał(799)
- Sensacja(351)
- Powieści przygodowe(225)
- Powieści historyczne(517)
- Fantastyka(495)
- Horrory(53)
- Płyty CD(2)
- Aforyzmy, przysłowia(44)
- Archeologia(56)
- Architektura i urbanistyka(201)
- Astronomia(82)
- Audiobooki(2)
- Autograf autorki/autora(40)
- Baśnie, legendy, mity(71)
- BHP, Ppoż(8)
- Bibliologia Nauka o Książce(217)
- Wielkie Litery-duży druk(2)
- Biologia Ochrona środowiska(327)
- Budownictwo(201)
- Czasopisma(1229)
- Chemia(99)
- Cracoviana(41)
- Dziennikarstwo(37)
- Drugi obieg(19)
- Druki bibliofilskie(8)
- DVD(1)
- Ekonomia(251)
- Encyklopedie Słowniki Leksykony(926)
- Etnologia(85)
- Ezoteryka(86)
- Feminizm(7)
- Filozofia(208)
- Fizyka(48)
- Fotografia(171)
- Geografia Geologia(351)
- Historia(2573)
- Heraldyka i genealogia(6)
- Humor, satyra(193)
- Informatyka(267)
- Językoznawstwo(145)
- Judaica(15)
- Kalendarze(22)
- Kino Film(131)
- Kolejnictwo(10)
- Komiksy(88)
- Komplety dzieł wielotomowych(29)
- Książki o książkach, księgarniach, bibliotekach i antykwariatach(72)
- Książki w językach obcych(2525)
- Książki wydane przed 1945 rokiem(305)
- Kubki(0)
- Kulinaria(436)
- Kulturoznawstwo(105)
- Lektury szkolne(276)
- Literaturoznawstwo(702)
- Lotnictwo(61)
- Magnesy pamiątkowe(0)
- Mapy, atlasy(706)
- Marketing Reklama(39)
- Marynistyka, żeglarstwo(151)
- Matematyka(136)
- Medycyna, farmacja(591)
- Militaria(210)
- Miniatury(96)
- Moda, ubiór(25)
- Motoryzacja Samochody(93)
- Muzyka i taniec(257)
- Nagrody literackie(98)
- Nauka języków obcych(658)
- Naukoznawstwo, historia nauki(11)
- Nowe, nieużywane książki(886)
- Ogrodnictwo(91)
- Pasje, zainteresowania, hobby(437)
- Pedagogika(241)
- Picturebooki / książki obrazkowe(8)
- Plakaty, ulotki, dokumenty życia społecznego(3)
- Płyty winylowe(4)
- Pocztówki(658)
- Podręczniki szkolne, opracowania lektur, repetytoria(326)
- Podróże(144)
- Politologia(153)
- Popularnonaukowe(348)
- Poradniki(1359)
- Powieści młodzieżowe(321)
- Prawo(691)
- Programy teatralne i muzyczne(89)
- Psychologia(180)
- Rachunkowość, finanse, kadry(145)
- Religioznawstwo(1617)
- Reprinty(22)
- Rolnictwo, leśnictwo, hodowla(129)
- Rozwój osobisty, motywacja, biznes(254)
- Socjologia(112)
- Sport(174)
- Stosunki międzynarodowe(46)
- Sztuka(891)
- Teatr Opera(245)
- Technika(493)
- Torby bibliofilskie(3)
- Turystyka Regionalia(2350)
- Toruniana - O Toruniu i okolicach(634)
- Toruńskie Autorki, Toruńscy Autorzy(123)
- Varsaviana(57)
- Wydawnictwa albumowe(781)
- Weterynaria(5)
- Zakładki(52)
- Zarządzanie i organizacja(56)
Nowości
Promocje
Producenci
Wyszukiwarka
Wysyłka za granicę - PayPal lub przelew zagraniczny
Zaloguj się
Angelika Ten Swaart / Frank Thiess
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Tytuł: Angelika Ten Swaart
Autor: Frank Thiess
Przełożyła: Cecylia Lewandowska
Ilustrowała: Ewa Frysztak
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1968
128, [4] stron
Format: 11,5/17,5 cm
Nakład: 10 287 egzemplarzy
Masa: 160 g
Data wystawienia: 30.11.2020 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, na wewnętrznej stronie przedniej okładki, pierwszej kartce i stronie tytułowej są ślady po długopisie, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Dane techniczne
| Autor | Thiess Frank |
| Data wydania | 1968 |
| Oprawa | twarda |
| Stan | Używana |
| Miejsce przechowywania | Nowy |
Produkty powiązane
Aforyzmy / Fritz Deppert
Tytuł: Aforyzmy
Autor: Fritz Deppert
Wybrał, przełożył i wstępem opatrzył Bogdan Danowicz
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Anagram, 1998
68 stron
Format: 10,5/18,5 cm
Książka jest w bardzo dobrym stanie, okładka nieznacznie przybrudzona.
"Weihnacht!" / Reiseerzahlung von Karl May
Tytuł: "Weihnacht!"
Reiseerzahlung von Karl May
Autor: Karol May
Adres wydawniczy: Freiburg i. Br. : Friedrich Ernst Fehsenfeld, 1897
320 stron [prawdopodobnie brakuje stron, gdyż ostatnia strona kończy się dwukropkiem]
Format: 17,5 / 11 cm
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, wiele stron jest luzem, kartki lekko przebarwione z nieznacznie naddartymi krawędziami. Na stronie przedtytułowej podpis odręczny. Prawdopodobnie brakuje stron - książka kończy się stroną 320, na której jest niedokończone zdanie.
Ali i jego banda / Karl Mundstock
ytuł: Ali i jego banda
Autor: Karl Mundstock
Przełożyła: Maria Kłos-Gwizdalska
Nakład: 50 257 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Iskry, 1966
284 strony
Format: 14 x 17,5 cm
Masa: 329 g
Data wystawienia: 10.03.2025
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą, sfatygowaną okładkę (zdarty papier z grzbietu, zostało samo płótno), papier pożółkły. Czarno-białe ilustracje w tekście.
Książka mocno sfatygowana (brak grzbietu oprawy), ale mimo to nadająca się do czytania (solidne szycie). Poręczny format kieszonkowo-torebkowy (17,5/14 cm) sprawia, że książkę można zabrać wszędzie ze sobą i cieszyć się lekturą przygodowo-młodzieżowo-historycznej powieści.
Asi
22 dni albo połowa życia / Franz Fuhmann
Tytuł: 22 dni albo połowa życia
Autor: Franz Fuhmann
Przekład: Eugeniusz Wachowiak
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo Poznańskie, 1976
219, [1] stron
Format: 12,5/19,5 cm
Nakład: 8 290 egzemplarzy
Masa: 240 g
Data wystawienia: 18.12.2015 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Afery generałów / Hans Hellmut Kirst
Tytuł: Afery generałów
Autor: Hans Hellmut Kirst
Przełożyła: Elzbieta Ptaszyńska-Sadowska
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1990
287, [1] stron
Format: 14,5/20,5 cm
Nakład: 100 000 egzemplarzy
ISBN: 8311078068
Masa: 330 g
Data wystawienia: 20.08.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach. Blok książki jest zabrudzony.
an
Arno i Daniela / Werner Steinberg
Tytuł: Arno i Daniela
Autor: Werner Steinberg
Przełożyła: Zofia Rybicka
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo "Iskry", 1972
282, [2] strony
Format: 11/18 cm
Nakład: 20 275 egzemplarzy
Masa: 200 g
Data wystawienia: 06.05.2017 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Himmelfahrtskommando / F. C. Weiskopf
Tytuł: Himmelfahrtskommando
Autor: F. C. Weiskopf
Przełożyła: Wanda Kragen, Jan Gniazdowski
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1963
352 strony
Format: 12,5/19,5 cm
Masa: 360 g
Data wystawienia: 30.07.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Der Unerklar Bare Wider Spruch / Wolfgang Handrick
Tytuł: Der Unerklar Bare Wider Spruch
Autor: Wolfgang Handrick
Adres wydawniczy: Nettetal : Steyler Verlag-Wort und Werk, 1987
304 strony
Format: 12,5/18,5 cm
ISBN: 3805001770
Masa: 280 g
Data wystawienia: 03.01.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest na pisana w języku niemieckim.
mar
Błyskawiczne dziewczyny / Hans Hellmut Kirst
Tytuł: Błyskawiczne dziewczyny
Autor: Hans Hellmut Kirst
Tłumaczył Stanisław Marciniak
Wydanie: I
Nakład: 100 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1990
252, [3] strony
Format: 20,5 / 14,5 cm
ISBN 83-11-07822-X
Stan: bardzo dobry, nieznacznie sfatygowana okładka.
Data wystawienia: 15.07.2025 r.
an
Boliwijskie wesele / Gudrun Pausewang
Tytuł: Boliwijskie wesele
Autor: Gudrun Pausewang
Przełożyła: Maria Kłos-Gwizdalska
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1971
182, [2] stron
Format: 12,5/19,5 cm
Nakład: 20 290 egzemplarzy
Masa: 180 g
Data wystawienia: 06.06.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Świetna powieść, akcja książki rozgrywa się podczas wojny Boliwii z Paragwajem w indiańskiej wiosce boliwijskiej, której mieszkańcy obchodzą Dzień Zaduszny, a jednocześnie święcą gody weselne jednego ze swych krewnych i sąsiadów, który właśnie otrzymał kartę powołania i wyrusza nazajutrz na front.
Bunt żołnierzy : powieść o 20 lipca 1944 / Hans Hellmut Kirst
Tytuł: Bunt żołnierzy : powieść o 20 lipca 1944
Autor: Hans Hellmut Kirst
Tłumaczyła Barbara Tarnas
Wydanie: I
Nakład: 190 350 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1989
364, [3] strony
Format: 20,5 / 14,5 cm
ISBN 83-11-07703-7
Data wystawienia: 20.08.2025
Książka jest w bardzo dobrym stanie, lekko sfatygowana okładka.
an
Cervantes / Bruno Frank
Tytuł: Cervantes
Autor: Bruno Frank
Wydanie: II
Nakład: 23 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa: Książka i Wiedza, 1949
279 stron
Format: 22/15,5 cm
Masa: 520 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka lekko sfatygowana, pożółkły papier.
Data wystawienia: 06.04.2019
Ald.
Cieplarnia / Wolfgang Koeppen
Tytuł: Cieplarnia
Autor: Wolfgang Koeppen
Przełożyła: Edyta Sicińska
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1972
168, [2] stron
Format: 19/13 cm
Masa: 220 g
Data wystawienia: 03.02.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Czas przeszły / Francois-Marie Banier
Tytuł: Czas przeszły
Autor: Francois-Marie Banier
Tłumaczyła Danuta Knysz-Rudzka
Wydanie: I
Nakład: 215 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1978
115, [1] strony
Format: 18 / 10,5 cm
Masa: 110 g
Data wystawienia: 28.01.2017
Seria Koliber 45
Ald.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, lekko sfatygowana okładka.
Der Jäger und sein Schatten / Friedrich von Gagern
Tytuł: Der Jäger und sein Schatten
Autor: Friedrich von Gagern
Mit 12 Skizzen des Verfassers
Adres wydawniczy: Berlin : Verlag von Paul Paren, 1940
302, [6] strony
Format: 22 / 15 cm
Książka jest w bardzo dobrym stanie, twarda oprawa - podniszczona (ślady zalania, otarcia grzbietu). Na krawędziach ostatnich stron książki niewielkie ślady zamoczenia.
Der Verehrer / Charlotte Link
Tytuł: Der Verehrer
Autor: Charlotte Link
Adres wydawniczy: Munchen : Goldmann, 1998
510, [2] stron
Format: 18,5/11,5 cm
ISBN: 3442442540
Masa: 370 g
Data wystawienia: 13.02.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest napisana w języku niemieckim.
mar
Die Lackfrau / Ursula Burkowski
Tytuł: Die Lackfrau
Autor: Ursula Burkowski
362, [5] strony
Format: 11,5 x 18 cm
ISBN: 3-404-12671-8
Masa:200 g
Data wystawienia:
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka.
Joa
Die Nacht hat Wege und Brucken / Rudolf Harnisch
Tytuł: Die Nacht hat Wege und Brucken
Autor: Rudolf Harnisch
Adres wydawniczy: Berlin : Militarverlag der Deutschen Demokratischen Republik, 1977
317, [1] stron
Format: 13/20,5 cm
Masa: 370 g
Data wystawienia: 15.11.2015 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest napisana w języku niemieckim.
mar
Die Patrioten / Bodo Uhse
Tytuł: Die Patrioten
Autor: Bodo Uhse
Nakład: 32 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Leningrad : Proswieszczenije, 1971
212, [2] stron
Format: 13x20 cm
Masa: 180 g
Książka jest w dobrym stanie, jest w języku niemieckim.
Die Sunde der Engel / Charlotte Link
Tytuł: Die Sunde der Engel
Autor: Charlotte Link
Adres wydawniczy: Munchen : Goldmann, 2004
319, [1] stron
Format: 18,5/12 cm
ISBN: 3442457734
Masa: 320 g
Data wystawienia: 12.02.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest napisana w języku niemieckim.
mar
Dwa opowiadania / Henryk Mann
Tytuł: Dwa opowiadania
Autor: Henryk Mann
Przełożyła: Gabriela Mycielska
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1979
120, [4] stron
Format: 12/16,5/1,5 cm
ISBN: 8308000630
Nakład: 20 283 egzemplarzy
Masa: 140 g
Data wystawienia: 17.02.2026 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
an
Einstein przepływa Łabę pod Hamburgiem / Siegfried Lenz
Tytuł: Einstein przepływa Łabę pod Hamburgiem
Autor: Siegfried Lenz
Przełożyli: Barbara Płaczkowska, Feliks Przybylak
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : "Czytelnik", 1977
236, [3] stron
Format: 12,5/19,5 cm
Nakład: 20 320 egzemplarzy
Masa: 230 g
Data wystawienia: 29.07.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, na pierwszej stronie jest podpis byłego właściciela.
mar
Flaga z krzywego rogu / Otto Gotsche
Tytuł: Flaga z krzywego rogu
Autor: Otto Gotsche
Wydanie: I
Nakład: 20 320 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1977
527, [1] stron
Format: 13/20 cm
Książka jest w bardzo dobrym stanie, na tylnym skrzydle okładki niewielka pieczątka. Fragment pierwszej strony wycięty
Goldsborough / Stefan Heym
Tytuł: Goldsborough
Autor: Stefan Heym
Tłumaczył: Roman Kutyłowski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : "Czytelnik", 1956
523, [1] stron
Format: 12,5/19,5 cm
Nakład: 10 205 egzemplarzy
Masa: 450 g
Data wystawienia: 21.03.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, jest zakurzona, zabrudzona, okładka jest oderwana od grzbietu książki, jest trochę naddarta na grzbiecie, na pierwszej stronie jest dedykacja dla byłego właściciela.
mar
Gorzkie są ostanie krople : Opowieść o tęsknocie i kochaniu poety Henryka Heinego / Gerhard W. Menzel
Tytuł: Gorzkie są ostanie krople : Opowieść o tęsknocie i kochaniu poety Henryka Heinego
Autor: Gerhard W. Menzel
Przełożyli: Krzysztof Radziwiłł i Jania Zeltzer
Wydanie: I
Nakład: 10 254 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Nasza Księgarnia", 1965
342, [2] strony
Format: 12,5/19 cm
Masa: 356 g
Data wystawienia: 14.07.2015 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zakurzona, zawiera ilustracje w tekście.
Joa
Greta Minde (według staromarchijskiej kroniki) / Theodor Fontane
Tytuł: Greta Minde (według staromarchijskiej kroniki)
Autor: Theodor Fontane
Przełożył: Adam Krzemiński
Wydanie: pierwsze
Nakład: 180 350 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo „Książka i Wiedza”, 1978
141 [3] stron
Format: 19/11 cm
Seria: Koliber
Masa: 100 g
Data wystawienia: 21.12.2015
Książka jest w dobrym stanie, okładka lekko sfatygowana.
AM
Herr Hans Kramer - zuhause! : ein Eheroman / Alfred Karrasch
Tytuł: Herr Hans Kramer - zuhause! : ein Eheroman
Autor: Alfred Karrasch
Adres wydawniczy: Stuttgart : J. B. Cotta'sche Buchhandlung Nachfolger, 1937
297, [2] stron
Format: 19/13 cm
Masa: 357 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, grzbiet skórzany z tłoczeniami, niewielkie przebarwienia papieru-głównie na marginesach stron, narożniki oprawy lekko przetarte.
Data wystawienia: 12.07.2017
Ald.
Hura! Hura! / Erich Kuby
Tytuł: Hura! Hura!
Autor: Erich Kuby
Przełożyła: Teresa Jętkiewicz
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1964
515, [1] stron
Format: 15/21 cm
Nakład: 20 250 egzemplarzy
Masa: 620 g
Data wystawienia: 19.12.2020 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest podarta na grzbiecie i odklejona od grzbietu książki.
mar
Huśtawka miłości / Stefan Andres
Tytuł: Huśtawka miłości
Autor: Stefan Andres
Przełożyła: Daniela Ralińska
Wydanie: pierwsze
Nakład: 20 290 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1977
139, [1] stron
Format: 12/19,5 cm
Seria: Klub Interesującej Książki
Książka jest w dobrym stanie. Niewielkie przybrudzenia tylnej okładki. Na jednej ze stron pieczątka byłego właściciela.
Inne wakacje / Egon Richter
Tytuł: Inne wakacje
Autor: Egon Richter
Przełożył: Michał Misiorny
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Gdańsk : Wydawnictwo Morskie, 1972
222, [2] stron
Format: 18/11 cm
Nakład: 5 250 egzemplarzy
Masa: 180 g
Data wystawienia: 30.01.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, na stronie przedtytułowej jest podpis byłego właściciela.
mar
Kalendar / E. E. Kisch
Tytuł: Kalendar
Autor: E. E. Kisch
Wydanie I
Nakład: 7300 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Praha : SNPL, 1958
267, [5] stron
Format: 20,5/13,5 cm
Masa: 428 g
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma twardą oprawę z obwolutą (obwoluta nieznacznie sfatygowana). Książka wycofana ze zbiorów bibliotecznych-ma świadczące o tym pieczątki. Całość tekstu w języku czeskim.
Data wystawienia: 28.10.2017
Ald.
Karol i Anna / Leonhard Frank
Tytuł: Karol i Anna
Autor: Leonhard Frank
Tłumaczyła: Janina Marecka
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Spółdzielnia Wydawnicza "Czytelnik", 1956
304, [3] stron
Format: 12,5/20 cm
Nakład: 10 205 egzemplarzy
Masa: 320 g
Data wystawienia: 19.09.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
mar
Konformista / Fritz Selbmann
Tytuł: Konformista
Autor: Fritz Selbmann
Przełożyła: Wanda Piwowarczyk
Wydanie: pierwsze
Nakład: 8 290 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo Poznańskie, 1979
258 [2] stron
Format: 21/13 cm
ISBN: 83-210-0039-8
Masa: 230 g
Książka jest w dobrym stanie, ma obwolutę (lekko sfatygowaną).
Data wystawienia: 02.04.2019
Ald.
Lodowy ogień (fragmenty książki) / Kai Meyer
Tytuł: Lodowy ogień - fragmenty książki
Autor: Kai Meyer
Przełożyła Anna Wziątek
Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 2009
14, [2] stron
Format: 10,5/14,5 cm
Książka jest w dobrym stanie.
Lotta w Weimarze / Tomasz Mann
Tytuł: Lotta w Weimarze
Autor: Tomasz Mann
Przełożył: Feliks Konopka
Wydanie: drugie
Nakład: 50 320 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : „Czytelnik”, 1983
376 [3] stron
Format: 21,5/15,5 cm
ISBN: 83-07-00806-9
Masa: 399 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka jest lekko sfatygowana, pożółkłe kartki wewnątrz. Książka została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
Data wystawienia: 17.04.2025r.
Asi
Ludzie co za czasy albo wesz za niemieckim kołnierzem / Johannes Weidenheim
Tytuł: Ludzie co za czasy albo wesz za niemieckim kołnierzem
Autor: Johannes Weidenheim
Przełożyła: Irena Naganowska
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1972
487, [1] strony
Format: 13/19,5 cm
Nakład: 20 290 egzemplarzy
Seria: KIK
Masa: 420 g
Data wystawienia: 26.09.2020 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Dwie kobiety/ Jadwiga Courths-Mahler
Tytuł: Dwie kobiety
Autor: Jadwiga Courths-Mahler
Przełożyła Eugenia Solska
Wydanie: I
Nakład: 20 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Wrocław : Wrocławska Oficyna Wydawnicza Astrum, 1991
179, [2] strony
Format: 14,5/20,5/2 cm
ISBN: 8385242546
Masa: 234 g
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, w tylnej części widoczne naderwanie (po naklejce z ceną), wewnątrz bez zastrzeżeń.
Data wystawienia: 25.10.2025r.
Asi
Mięso / Rainer Erler
Tytuł: Mięso
Autor: Rainer Erler
Wydanie: I
Nakład: 50 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo "Iskry", 1990
206,[2] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 83-207-1267-X
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana.
Data wystawienia: 28.11.2018
Ald.
Morderczy miot / Jerry Cotton
Tytuł: Morderczy miot
Autor: Jerry Cotton
Przełożył Jarosław Misiak
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Katowice : Edytor, 1997
189, [1] stron
Format: 11/18 cm
ISBN: 83-86812-91-5
Masa: 165 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
Data wystawienia: 29.10.2018
Ald.
Na przykład Józef / Herbert Otto
Tytuł: Na przykład Józef
Autor: Herbert Otto
Przełożyła Maria Wisłowska
Wydanie: I
Nakład: 10 290 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : "Czytelnik", 1973
303, [1] strony
Format: 12,5/19,5 cm
Masa: 259 g
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną.
Data wystawienia: 22.10.2017
Ald.
Nagroda literacka / Gunter de Bruyn
Tytuł: Nagroda literacka
Autor: Gunter de Bruyn
Przełożył: Jan Paździora
Wydanie: I
Nakład: 20 315 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : państwowy Instytut Wydawniczy, 1979
159, [1] stron
Format: 12 x 19,5 cm
Seria: Klub Interesującej Książki
Masa: 137 g
Data wystawienia: 16.12.2014
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka.
Joa
Najpóźniej w listopadzie / Hans Erich Nossack
Tytuł: Najpóźniej w listopadzie
Autor: Hans Erich Nossack
Przełożyła: Maria Wisłowska
Wydanie: pierwsze
Nakład: 10 250 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1959
325, [2] stron
Format: 12,5 x 19,5 cm
Masa: 302 g
Data wystawienia: 12.07.2025r
Książka jest w dobrym stanie. Ma trochę sfatygowaną obwolutę, zwłaszcza na grzbiecie. Strony 323-326 luźne. Lekko pożółkłe kartki. Podpis byłej właścicielki (na stronie tytułowej).
Asi
Nie trać nadziei moja Ojczyzno / Heike Doutine
Tytuł: Nie trać nadziei moja Ojczyzno
Autor: Heike Doutine
Przełożył: Zbigniew Kowalski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut wydawniczy, 1974
369, [3] stron
Format: 12,5/18,5 cm
Nakład: 15 290 egzemplarzy
Masa: 360 g
Data wystawienia: 31.12.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, na stronie tytułowej jest dedykacja dla byłego właściciela.
mar
Świetna powieść niemieckiej pisarki, dająca panoramę życia w NRF.
Niezwykłe spotkania / Anna Seghers
Tytuł: Niezwykłe spotkania
Autor: Anna Seghers
Przełożyła: Maria Wołczacka
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1976
140, [3] stron
Format: 11/18 cm
Nakład: 20 290 egzemplarzy
Masa: 130 g
Data wystawienia: 19.11.2020 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Oczy do patrzenia / Jurgen Brinkmann
Tytuł: Oczy do patrzenia
Autor: Jurgen Brinkmann
Przełożył Sławomir Błaut
Wydanie: I
Nakład: 20 290 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1977
396, [3] stron
Format: 12,5/19,5 cm
Seria: Klub Interesującej Książki
Masa: 338 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana.
Data wystawienia: 16.01.2019
Ald.
Ostatni posługa / Christiane Fux
Tytuł: Ostatni posługa
Tytuł oryginalny: Das letzte Geleit
Autor: Christiane Fux
Przekład: Olga Kłys
Opracowanie graficzne: Ewa Modlińska
ISBN: 978-83-7705-694-3
Adres wydawniczy: Imprint, 2014
337, [1] stron
Format: 19,5 / 12,3 cm
Masa: 310 g
Data dodania: 24.03.2017 r.
Książka jest w stanie dobrym, jak na książkę używaną. Oprawiona jest w miękką okładkę. Książka nie posiada śladów użytkowania.
An.
Pan Von OE. Służąca Hilda / Gunther Rucker
Tytuł: Pan Von OE. Służąca Hilda
Autor: Gunther Rucker
Przełożyła: Irena Naganowska
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1989
189, [3] stron
Format: 12/16,5 cm
ISBN: 8307018781
Nakład: 10 000 egzemplarzy
Masa: 170 g
Data wystawienia: 02.10.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Pieśń szósta / Ernst Schnabel
Tytuł: Pieśń szósta
Autor: Ernst Schnabel
Przełożył: Gabriela Mycielska
Wydanie: I
Nakład: 20 290 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1970
151, [2] stron
Format: 12,5/18,5 cm
Masa: 210 g
Stan: Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę, wewnątrz brak śladów użytkowania.
Data wystawienia: 21.09.2018
Jus.
Portret Inkwizytora / Stefan Anders
Tytuł: Portret Inkwizytora
Autor: Stefan Anders
Przełożyła: Irena Zaleska
Wydanie: I
Nakład: 10 350 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Pax", 1960
63, [4] strony
Format: 10,5/17,5 cm
Masa: 49 g
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
Data wystawienia: 28.03.2019
Ald.
Powojenni zwycięzcy / Hans Hellmut Kirst
Tytuł: Powojenni zwycięzcy
Autor: Hans Hellmut Kirst
Tłumaczył Stanisław Marciniak
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Bellona, 1991
323, [5] strony
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 83-11-07935-8
Książka jest w dobrym stanie.
Data wystawienia: 12.01.2017
an
Przeniesienie Państwa Środka / Fritz Rudolf Fries
Tytuł: Przeniesienie Państwa Środka
Autor: Fritz Rudolf Fries
Przełożył: Jacek St. Buras
Wydanie: I
Nakład: 10 320 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1988
167, [4] strony
Format: 11,5 x 16,5cm
ISBN: 83-07-01802-1
Masa: 119 g
Data wystawienia: 10.10.2015
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka. Książka została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i posiada świadczące o tym pieczątki.
Syl.
Przez pustynię i harem / Karol May
Tytuł: Przez pustynię i harem
Autor: Karol May
Przełożył: Wojciech Krawczuk
Adres wydawniczy: Warszawa : Grafag, 1990
415, [1] stron
Format: 12/16,5 cm
ISBN: 83-00-03349-1
Masa: 294 g
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka.
Data wystawienia: 27.05.2019
Ald.
Przyjęcie w wielkim świecie / Henryk Mann
Tytuł: Przyjęcie w wielkim świecie
Autor: Henryk Mann
Przełożyła: Maria Kłos-Gwizdalska
Wydanie: pierwsze
Nakład: 10 253 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1959
453 [3] strony
Format: 21/13,5 cm
Masa: 390 g
Data wystawienia: 19.12.2015
Książka jest w dobrym stanie, okładka lekko sfatygowana (przybrudzona oraz posiada widoczne ślady zagięć).
AM
Borgia. Rasputin. / Klabund
Tytuł: Borgia. Rasputin.
Autor: Klabund
Przekład: Berman
Adres wydawniczy: Warszawa : Agencja Wydawnicza "PINGWIN", 1991
Wydanie: II
175 stron
Format: 14/20 cm
Masa: 185 g
ISBN: 85096018
Książka jest w dobrym stanie, ma sfatygowaną oprawę, pozaginane rogi. Książka została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
Data wystawienia: 17.06.2021
Jus.
Die Frage des Tigers, Erzahlung / Erwin Wickert
Tytuł: Die Frage des Tigers. Erzahlung
Autor: Erwin Wickert
Adres wydawniczy: Germany : Einband S. Kortemeier, C. Bertlsmann Guterslob, 1955
62 [1] stron
Format: 12,2 / 19,2 cm
Masa: 194 g
Książka jest w dobrym stanie, posiada okładkę lekko sfatygowanąi pobrudzoną. W środku niektóre strony są lekko ubrudzone. Książka w języku niemieckim.
Data wystawienia: 09.07.2021
Zos.
Moje stulecie / Gunter Grass
Tytuł: Moje stulecie
Autor: Gunter Grass
Przełożył: Sławomir Błaut
Adres wydawniczy: Gdańsk : Polnord Wydawnictwo Oskar, 1999
284, [4] strony
Format: 12,5/20,5 cm
ISBN: 8386181486
Masa: 280 g
Data wystawienia: 03.03.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, na tylnych kartkach widoczny zaciek, przekreślone zapisy wewnątrz tylnej okładki.
Asi
Der letzte Karpatenwolf / Heinz G. Konsalik
Tytuł: Der letzte Karpatenwolf
Autor: Heinz G. Konsalik
Adres wydawniczy: Munchen : Wilhelm Heyne Verlag, 1981
235, [5] stron
Format: 12/18 cm
ISBN: 3453001540
Masa: 190 g
Data wystawienia: 08.09.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest napisana w języku niemieckim.
mar
Franciszka Linkerhand / Brigitte Reimann
Tytuł: Franciszka Linkerhand
Autor: Brigitte Reimann
Przełożyła: Irena Naganowska
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1978
Wydanie pierwsze
Nakład: 20 320 egzemplarzy
663, [1] stron
Format: 13/20/3,5 cm
Masa: 570 g
Książka dobrym stanie, okładka jest dość sfatygowana na grzbiecie. W środku książka jest w dobrym stanie. Blok książki i niektóre strony są delikatnie zabrudzone.
Data wystawienia: 21.11.2025r.
Asi
Leila, die Schone vom Nil / Heinz G. Konsalik
Tytuł: Leila, die Schone vom Nil
Autor: Heinz G. Konsalik
Adres wydawniczy: Koln : VEMAG Verlags- und Medien Aktiengesellschaft, brak roku wydania
256 stron
Format: 13,5/20,5 cm
ISBN: 3625209292
Masa: 410 g
Data wystawienia: 23.09.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest napisana w języku niemieckim.
mar
Lisia dolina / Charlotte Link
Tytuł: Lisia dolina
Autor: Charlotte Link
Z języka niemieckiego przełożył: Dariusz Guzik
Wydanie I
Adres wydawniczy: Katowice : Wydawnictwo Sonia Draga, 2013
483, [1] strony
Format: 20,5/14 cm
Masa: 560 g
ISBN: 9788375087277
Książka jest w bardzo dobrym stanie, posiada jedynie lekko przykurzone strony i ślad od długopisu na okładce. Poza tym brak innych widocznych śladów użytkowania. Zawartość nienaruszona.
Data wystawienia: 12.11.2021
Ale.
Angelika tom 22 : Angelika w Quebecu cz.2 / Anne Golon
Tytuł: Angelika tom 22 : Angelika w Quebecu cz.2
Autor: Anne Golon
Przekład: Krzysztof Tadeusz Łoszewski, Tomasz Płuciennik
Adres wydawniczy: Warszawa : Świat Książki, 2011
252, [1] stron
Format: 20,5/13 cm
ISBN: 9788324723461
Masa: 210 g
Data wystawienia: 03.05.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Fale nocy i inne opowiadania / Harry Mark Petrakis ; z ang. przeł. Tomasz Mirkowicz
Tytuł: Fale nocy i inne opowiadania
Autor: Harry Mark Petrakis
Przełożył Tomasz Mirkowicz
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1982
235, [3] stron
Format: 10/18 cm
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana.
Data wystawienia: 16.11.2018
Ald.
Słownik angielsko-polski polsko-angielski
Tytuł: Słownik angielsko-polski polsko-angielski
Autor: Emil Mizgalski
Adres wydawniczy: Wałbrzych : Wydawnictwo Aneks
688 stron
Format: 11 x 14,5 cm
ISBN: 83-86674-65-2
Masa: 352 g
Data wystawienia: 04.02.2015
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana, twarda okładka.
Angelika Tomy 5-6 Angelika i król Części 1-2/ Anne Golon
Tytuł: Angelika 5, 6
Autor: Anne Golon
Przekład: Elżbeita Sieradzińska
Adres wydawniczy: Warszawa : Świat Książki, 2010
313, [5] stron 11
296, [7] stron 12
Format: 13/20 cm
ISBN: 9788324723201
Seria: Saga Historyczna
Masa: 480 g
Data wystawienia: 29.10.2018 r.
Książki są w dobrym, jak na książki używane, stanie, mają okładki nieznacznie sfatygowane.
mar
Angelika Tomy 9-10 Bunt Angeliki Części 1-2 / Anne Golon
Tytuł: Angelika 9, 10
Autor: Anne Golon
Przekład: Magdalena Dziamska
Adres wydawniczy: Warszawa : Świat Książki, 2011
247, [9] stron 9
218, [5] stron 10
Format: 13/20 cm
ISBN: 9788324723225
Seria: Saga Historyczna
Masa: 380 g
Data wystawienia: 29.10.2018 r.
Książki są w dobrym, jak na książki używane, stanie, mają okładki nieznacznie sfatygowane.
mar
Angelika Tomy 11-12 Angelika i jej miłość Części 1-2 / Anne Golon
Tytuł: Angelika 11, 12
Autor: Anne Golon
Przekład: Agnieszka Środa
Adres wydawniczy: Warszawa : Świat Książki, 2011
264, [1] stron 11
213, [3] stron 12
Format: 13/20 cm
ISBN: 9788324723911
Seria: Saga Historyczna
Masa: 380 g
Data wystawienia: 26.10.2018 r.
Książki są w dobrym, jak na książki używane, stanie, mają okładki nieznacznie sfatygowane.
mar
Angelika Tomy 7-8 Nieposkromiona Angelika Części 1-2 / Anne Golon
Tytuł: Angelika 7, 8
Autor: Anne Golon
Przekład: Klaudia Sołoduch
Adres wydawniczy: Warszawa : Świat Książki, 2010
278, [7] stron 11
282, [3] stron 12
Format: 13/20 cm
ISBN: 9788324723256
Seria: Saga Historyczna
Masa: 450 g
Data wystawienia: 26.10.2018 r.
Książki są w dobrym, jak na książki używane, stanie, mają okładki nieznacznie sfatygowane.
mar
Michel-Ange / Rene Huyghe
Tytuł: Michel-Ange
Autor: Rene Huyghe
Adres wydawniczy: Paryż : Les Editions Braun & Cie., brak roku wydania
strony są nienumerowane
Format: 12,5/16 cm
Masa: 130 g
Data wystawienia: 24.12.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście, jest napisana w języku francuskim.
mar
Świetna książka z zakresu historii sztuki, zawiera dzieła Michała Anioła, jest napisana w języku francuskim.
Słownik angielsko-polski, polsko-angielski / Praca zbiorowa
Tytuł: Słownik angielsko-polski, polsko-angielski
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo "GREG", 2015
885 stron
Format: 15/21 cm
ISBN: 9788375170160
Masa: 1070 g
Data wystawienia: 16.09.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Słownik angielsko-polski, polsko-angielski / Emil Mizgalski
Tytuł: Słownik angielsko-polski, polsko-angielski
Autor: Emil Mizgalski
Adres wydawniczy: Wałbrzych : Przedsiębiorstwo Wydawniczo-Kolporterskie ANEKS, brak roku wydania
688 stron
Format: 11,5/15 cm
ISBN: 8386674652
Masa: 430 g
Data wystawienia: 27.01.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Słownik podręczny angielsko-polski i polsko-angielski Część pierwsza angielsko-polska / W. Kierst
Tytuł: Słownik podręczny angielsko-polski i polsko-angielski Część pierwsza angielsko-polska
Autor: W. Kierst
Wydanie: I
Nakład: 40 253 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo "Wiedza Powszechna", 1957
451 stron
Format: 12/17 cm
Masa: 670 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, nieznacznie sfatygowaną.
Data wystawienia: 27.12.2018
Ald.
Słownik angielsko-polski i polsko-angielski / Tomasz Wyżyński
Tytuł: Słownik angielsko-polski i polsko-angielski
Autor: Tomasz Wyżyński
Adres wydawniczy: Warszawa : Grupa Wydawnicza Bertelsmann Media
901 stron
Format: 14/20,5 cm
ISBN: 837227987X
Masa: 902 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka lekko sfatygowana, oprócz tego żadnych śladów użytkowania.
Data wystawienia: 28.05.2021
Zos.
Słownik angielsko-polski i polsko-angielski / Tomasz Wyżyński
Tytuł: Słownik angielsko-polski i polsko-angielski
Autor: Tomasz Wyżyński
Adres wydawniczy: Warszawa : Bertelsmann Media Sp. z o.o., 2001
901 stron
Format: 14 / 20,5 cm
Masa: 925 g
ISBN: 837227987x
Książka jest w bardzo dobrym stanie, rogi lekko sfatygowane.
Data wystawienia: 02.06.2021
Jus.
Kraków - światowe dziedzictwo kultury = Cracow - world's culture heritage / [tekst Leszek Ludwikowski ; tł. na ang. Marianna Abrahamowicz]
Tytuł: Kraków - światowe dziedzictwo kultury = Cracow - world's culture heritage
Tekst: Leszek Ludwikowski
Tł. na ang. Marianna Abrahamowicz
Redaktor Stanisław Rydz
Nakład: 100 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Kraków : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1982
14, [66] stron
Format: 16,5/23 cm
Masa: 205 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana, zawiera ilustracje na tablicach, zawiera tłumaczenie tekstu na język angielski.
Data wystawienia: 04.01.2018
Ald.
Nowy słownik angielsko-polski i polsko-angielski / J. Stanisławski
Tytuł: Nowy słownik angielsko-polski i polsko-angielski
Autor: J. Stanisławski
Adres wydawniczy: Kraków : Akademii Handlowa, 1947
532 strony
Format: 15,5/21,5 cm
Masa: 750 g
Data wystawienia: 04.07.2017 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest naddarta na grzbiecie, na pierwszej stronie jest dedykacja dla byłego właściciela.
mar
Mini-rozmówki angielskie
Tytuł: Mini-rozmówki angielskie
Autorzy: Bogusław Lewandowski, Alina Wójcik
Wydanie: IV
Nakład: 200 200 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Wiedza Powszechna, 1981
86, [1] stron
Format: 11x16 cm
ISBN: 83-214-0003-5
Masa: 70 g
Książka jest w dobrym stanie, nieznacznie sfatygowana okładka.
Hackert / Angelika Forster
Tytuł: Hackert
Autor: Angelika Forster
Adres wydawniczy: Dresno : VEB Verlag der Kunst, 1980
31, [1] stron
Format: 12/16,5 cm
Seria: Maler und Werk
Masa: 90 g
Data wystawienia: 24.12.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście, jest napisana w języku niemieckim.
mar
Świetna książka w formie broszury, dotycząca niemieckiego malarza pejzażysty, jest napisana w języku niemieckim.
Nowy słownik angielsko-polski, polsko-angielski Cześć II polsko-angielska / Tadeusz Piotrowski, Zygmunt Saloni
Tytuł: Nowy słownik angielsko-polski, polsko-angielski Cześć II polsko-angielska
Autor: Tadeusz Piotrowski, Zygmunt Saloni
Adres wydawniczy: Warszawa : Editions Spotkania, brak roku wydania
233, [4] stron
Format: 12,5/17 cm
ISBN: 8385195815
Masa: 270 g
Data wystawienia: 17.08.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Nowy słownik angielsko-polski, polsko-angielski cześć 1 angielsko-polska / Tadeusz Piotrowski, Zygmunt Saloni
Tytuł: Nowy słownik angielsko-polski, polsko-angielski cześć 1 angielsko-polska
Autor: Tadeusz Piotrowski, Zygmunt Saloni
Adres wydawniczy: Warszawa : Editions Spotkania, brak roku wydania
467, [4] stron
Format: 12,5/17 cm
ISBN: 8385195815
Masa: 420 g
Data wystawienia: 20.08.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest naddarta na grzbiecie i sklejona taśmą klejącą.
mar
Podręczny słownik polsko-angielski, angielsko-polski / brak autora
Tytuł: Podręczny słownik polsko-angielski, angielsko-polski
Opracowanie: MS Studio
Wydanie: IV
Adres wydawniczy: Warszawa : Przedsiębiorstwo Wydawniczo-Handlowe "ARTI", 2007
745 stron + CD
Format: 12/17 cm
ISBN: 978-83-89725-74-5
Masa: 610 g
Data wystawienia: 16.03.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera płytę CD.
mar
Język angielski Matura 2002
Tytuł: Język angielski Matura 2002
189, [3] stron
Format: 16,5 x 23,5 cm
ISBN: 83-86007-48-6
Seria:Syllabus maturzysty
Masa: 311 g
Data wystawienia: 12.02.2015
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka. Czarno-białe zdjęcia w tekście. Kilka zadań jest uzupełnionych (ołówkiem).
Joa
Uniwersalny słownik polsko-angielski, angielsko-polski oraz słownik idiomów angielskich / Patryk Gawron (oprac.)
Tytuł: Uniwersalny słownik polsko-angielski, angielsko-polski oraz słownik idiomów angielskich
Opracowanie: Patryk Gawron
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo REA, 2009
624 strony
Format: 11,5/17 cm
ISBN: 9788371419430
Masa: 550 g
Data wystawienia: 04.11.2017 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Pons Szkolny słownik angielsko-polski, polsko-angielski / Praca zbiorowa
Tytuł: Pons Szkolny słownik angielsko-polski, polsko-angielski
Praca zbiorowa
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo LektorKlett, 2002
909, [1] stron
Format: 13,5/19,5 cm
ISBN: 8388894919
Masa: 740 g
Data wystawienia: 25.05.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Mały słownik angielsko-polski i polsko-angielski / Tadeusz Grzebieniowski
Tytuł: Mały słownik angielsko-polski i polsko-angielski
Autor: Tadeusz Grzebieniowski
Wydanie: VII
Adres wydawniczy: Warszawa : Wiedza Powszechna, 1973
307, [3] stron
Format: 15/10,5 cm
Nakład: 70 273 egzemplarzy
Masa: 320 g
Data wystawienia: 13.02.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Mały słownik angielsko-polski, polsko angielski / Tadeusz Grzebieniowski
Tytuł: Mały słownik angielsko-polski, polsko angielski
Autor: Tadeusz Grzebieniowski
Wydanie: III
Adres wydawniczy: Warszawa : Wiedza Powszechna, 1963
368 + 307 stron
Format: 11,5/15 cm
Nakład: 50 203 egzemplarzy
Masa: 340 g
Data wystawienia: 12.03.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Mały słownik angielsko-polski i polsko-angielski / Tadeusz Grzebieniowski
Tytuł: Mały słownik angielsko-polski i polsko-angielski
Autor: Tadeusz Grzebieniowski
Adres wydawniczy: Orion, 1992
Format: 13,5 / 20,5 cm
446 [1] stron
Masa: 508 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę nieznacznie sfatygowaną.
Data wystawienia: 08.07.2021
Jus.
Stalking the angel / Robert Crais
Tytuł: Stalking the angel
Autor: Robert Crais
Adres wydawniczy: Londyn : Orion , 2003
225, [8] stron
Format: 11,5/18 cm
ISBN: 0752817019
Masa: 170 g
Data wystawienia: 04.04.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest napisana w języku angielskim.
mar
Sekrety La Roja / Miguel Angel Diaz
Tytuł: Sekrety La Roja
Autor: Miguel Angel Diaz
Tłumaczenie: Barbara Bardadyn
Adres wydawniczy: Kraków: Wydawnictwo SQN, 2012
356, [1] stron + tablice
Format: 15,5/23 cm
ISBN: 9788363248208
Masa: 660 g
Data wystawienia: 17.05.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Demolition angel / Robert Crais
Tytuł: Demolition angel
Autor: Robert Crais
Adres wydawniczy: Londyn : Orion, 2001
371 stron
Format: 11,5/18 cm
ISBN: 0752842935
Masa: 250 g
Data wystawienia: 05.07.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest napisana w języku angielskim.
mar
Słownik chemiczny angielsko-polski, polsko-angielski Tom 1,2 / Dobromiła Kryt (red.)
Tytuł: Słownik chemiczny angielsko-polski, polsko-angielski Tom 1,2
Redakcja: Dobromiła Kryt
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa Nauko-Techniczne, 1967
365, [1] stron tom 1
400, [3] stron tom 2
Format: 15,5/21,5 cm
Nakład: 8 200 egzemplarzy
Masa: 1110 g
Data wystawienia: 05.01.2018 r.
Książki są w dobrym, jak na książki używane, stanie, mają sztywne okładki z obwolutami, nieznacznie sfatygowanymi, zostały wycofane ze zbiorów bibliotecznych i mają świadczące o tym pieczątki.
mar
Longman : Słownik współczesny angielsko-polski, polsko-angielski / Praca zbiorowa
Tytuł: Longman : Słownik współczesny angielsko-polski, polsko-angielski
Praca zbiorowa Jacek Fisiak (red.)
Adres wydawniczy: Harlow : Pearson Longman, 2004
1039, [1] strona
Format: 15,5/21 cm
ISBN: 0582447755
Masa: 1213 g
Data wystawienia: 22.05.2025r r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną. Na stronie tytułowej dedykacja dla byłej właścicielki.
Asi
Mały słownik techniczny angielsko polski, polsko angielski Tomy 1-2 / S. Czerni, M. Skarzyńska (red.)
Tytuł: Mały słownik techniczny angielsko polski, polsko angielski, tom 1,2
Redakcja: S. Czerni, M. Skarzyńska
Opracowanie: Alfred Reszkiewicz, Anna Reszkiewicz
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa Naukowo-Techniczne 1963
174, [1] stron tom 1
244 stron tom 2
Format: 12,5/17 cm
Nakład: 25 190 egzemplarzy
Masa: 360 g
Data wystawienia: 23.03.2016 r.
Książki są w dobrym, jak na książki używane, stanie, mają okładki nieznacznie sfatygowane.
mar
Cours de philosophie / Cecile Angrand
Tytuł: Cours de philosophie
Autor: Cecile Angrand
Adres wydawniczy: Paryż : Editions Sociales, 1945
24 stron
Format: 13,5/21 cm
Masa: 60 g
Data wystawienia: 24.09.2017 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest napisana w języku francuskim, na stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela.
mar
Podręczny słownik polsko-angielski
Tytuł: Podręczny słownik polsko-angielski
Autor: Jan Stanisławski, Małgorzata Szercha
Wydanie: II
Nakład: 50 000+300 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Wiedza Powszechna, 1978
1030, [2] stron
Format: 21x15 cm
Masa: 1118 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, twarda okładka nieznacznie sfatygowana.
Mit der Angelrute / Wilhelm Kovacshazy
Tytuł: Mit der Angelrute
Autor: Wilhelm Kovacshazy
Adres wydawniczy: Neudamm : Verlag J. Neumann, 1944
222, [1] stron
Format: 14,5/21 cm
Masa: 319 g
Książka jest w dobrym stanie, papier pożółkły, okładka lekko sfatygowana, dedykacja na pierwszej stronie.
Data wystawienia: 08.07.2019
Jus.
WORD 97 BIBLIA / Brent Heslop, David Angell
Tytuł: WORD 97 BIBLIA
Autor: Brent Heslop, David Angell
Tłumaczenie: Tomasz Dziembowski, Anna Zawadzka
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo RM, 1997
964, [9] strony
Format: 17,5/24 cm
ISBN: 8387216194
Masa: 1530 g
Data wystawienia: 10.05.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
mar
Pan od angielskiego / Paweł Beręsewicz
Tytuł: Pan od angielskiego
Autor: Paweł Beręsewicz
Ilustrowała Aleksandra Krzanowska
Wydanie pierwsze
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Egmont, 2015
35, [9] stron
Format: 25/21 cm
ISBN: 978-83-281-0516-4
Seria Poczytaj Ze Mną
Masa: 122 g
Książka jest w idealnym stanie, jest nowa, zawiera piękne kolorowe ilustracje.
Data wystawienia: 11.03.2019
Ald.
W bitwie o Anglię / Eugeniusz Banaszczyk (1979)
Tytuł: W bitwie o Anglię
Autor: Eugeniusz Banaszczyk
Wydanie: II
Nakład: 30 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1979
192, [4] strony + 16 stron fotografii
Format: 19,5/12,5 cm
Seria: Biblioteka Pamięci Pokoleń
Książka jest w dobrym stanie, zawiera czarno-białe ilustracje na tablicach. Nieznacznie sfatygowana okładka.
Data wystawienia: 31.08.2017
Ald.
Sztorm : Saga Córka morza / Trine Angelsen
Tytuł: Sztorm : Saga Córka morza 1
Autor: Trine Angelsen
Przekład: Anna Marciniakówna
Adres wydawniczy: Warszawa : Axel Springer Polska, 2010
205, [3] stron
Format: 11,5/18 cm
ISBN: 9788375586565
Masa: 150 g
Data wystawienia: 16.03.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Kieszonkowy słownik angielsko-polski, polsko-angielski / Janina Jaślan, Jan Stanisławski
Tytuł: Kieszonkowy słownik angielsko-polski, polsko-angielski
Autor: Janina Jaślan, Jan Stanisławski
Adres wydawniczy: Kraków : Państwowe Wydawnictwo "Wiedza Powszechna", 1985
Wydanie III
711, [1] stron
Format: 15/10,5 cm
Masa: 404 g
ISBN: 8321403638
Książka jest w dobrym stanie, posiada miejscowe otarcia i przybrudzenia okładki, przykurzone oraz pożółkłe strony, drobne plamki na ich bokach. Zawartość nienaruszona.
Data wystawienia: 24.11.2021
Ale.
Kieszonkowy słownik angielsko-polski, polsko-angielski /Janina Jaślan, Jan Stanisławski
Tytuł: Kieszonkowy słownik angielsko-polski, polsko-angielski
Autor: Janina Jaślan, Jan Stanisławski
Wydanie: IV
Adres wydawniczy: Warszawa : "Wiedza Powszechna", 1987
712 stron
Format: 11/15 cm
Nakład: 200 000 egzemplarzy
ISBN: 83-214-0363-8
Masa: 390 g
Data wystawienia: 11.11.2015 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, na stronie przedtytułowej jest podpis byłego właściciela.
mar
The Bay of Angels Brookner / Anita Brookner
Tytuł: The Bay of Angels
Autor: Anita Brookner
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Londyn : Penguin Books, 2001
216, [1] stron
Format: 13/20 cm
ISBN: 0140299254
Masa: 190 g
Data wystawienia: 11.07.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, jest napisana w języku angielskim.
mar
Świetna powieść, jest napisana w języku angielskim, doskonała lektura na wakacje.
Wybór idiomów angielskich / Roman Gajda
Tytuł: Wybór idiomów angielskich
Autor: Roman Gajda
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Wiedza Powszechna, 1972
272 strony
Format: 12,5/19,5 cm
Nakład: 20 264 egzemplarzy
Masa: 230 g
Data wystawienia: 20.03.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, na stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela.
mar
Rozmówki angielskie / Bożna i Roman Retman
Tytuł: Rozmówki angielskie
Autor: Bożena i Roman Retman
Wydanie: VII
Adres wydawniczy: Warszawa : "Wiedza Powszechna", 1967
317, [3] strony
Format: 10/14,5 cm
Nakład: 100 000 + 199 egzemplarzy
Masa: 178 g
Data wystawienia: 12.03.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zabrudzona, zawiera ilustracje w tekście. Na stronie tytułowej widnieje podpis byłego właściciela. Pożółkłe kartki.
Asi
Niebezpieczne zwierzęta / Angela Wilkes
Tytuł: Niebezpieczne zwierzęta
Autor: Angela Wilkes
Przełożył: Grzegorz Humelanc
Adres wydawniczy: Warszawa : SAMP Edukacja i Informacja, 2004
63 [1] strony
Format: 29,5/24,5 cm
ISBN: 83-89822-06-7
Seria: Skarbnica Wiedzy
Masa: 510 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę. Zawiera liczne kolorowe ilustracje w tekście. Pierwsze dwie strony noszą ślady zagięć.
Data wystawienia: 27.03.2019
Ald.
Angelika droga do Wersalu / Anne i Serge Golon
Tytuł: Angelika droga do Wersalu
Autor: Anne i Serge Golon
Przełożyła: Marzena Stafiej-Wróblewska
Adres wydawniczy: Warszawa : Świat Książki, 1996
507, [2] stron
Format: 13,5/20,5 cm
ISBN: 8371299214
Masa: 540 g
Data wystawienia: 26.10.2017 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Kieszonkowy słownik angielsko-polski, polsko-angielski /Janina Jaślan, Jan Stanisławski (1985)
Tytuł: Kieszonkowy słownik angielsko-polski, polsko-angielski
Autor: Janina Jaślan, Jan Stanisławski
Wydanie: III
Adres wydawniczy: Warszawa : "Wiedza Powszechna", 1985
712 stron
Format: 11/15 cm
Nakład: 100 000 egzemplarzy
ISBN: 83-214-0363-8
Masa: 390 g
Data wystawienia: 05.11.2021 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Kieszonkowy słownik angielsko-polski, polsko-angielski /Janina Jaślan, Jan Stanisławski (1988)
Tytuł: Kieszonkowy słownik angielsko-polski, polsko-angielski
Autor: Janina Jaślan, Jan Stanisławski
Wydanie: V
Nakład: 100 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : "Wiedza Powszechna", 1988
712 stron
Format: 11/15 cm
ISBN: 83-214-0363-8
Masa: 390 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, nieznacznie sfatygowaną, na przedniej wyklejce jest odręczna notatka długopisem, poza tym bez śladów użytkowania.
Data wystawienia: 28.01.2022
Ald.
Anglosaska Melpomena / Roman Szydłowski
Tytuł: Anglosaska Melpomena
Autor: Roman Szydłowski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1971
365, [3] strony + tablice
Format: 13/20,5 cm
Nakład: 1783 egzemplarzy
Masa: 365 g
Data wystawienia: 17.08.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach.
Maja
Lecco Citta' Manzoniana / Angelo Gattinoni
Tytuł: Lecco Citta' Manzoniana
Autor: Angelo Gattinoni
24 strony
Format: 20x20 cm
Masa: 70 g
Książka jest w dobrym stanie, ma nieznacznie sfatygowaną okładkę. Książka jest w języku włoskim.
W bitwie o Anglię / Eugeniusz Banaszczyk (1987)
Tytuł: W bitwie o Anglię
Autor: Eugeniusz Banaszczyk
Wydanie: III
Nakład: 40 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1987
221, [2] stron + tablice
Format: 16,5/11,5 cm
Seria: Biblioteka Pamięci Pokoleń
Książka jest w dobrym stanie, zawiera czarno-białe ilustracje na tablicach.
Data wystawienia: 06.03.2021
Ald.
Zwierciadło Lidy Sal / Miguel Angel Asturias
Tytuł: Zwierciadło Lidy Sal
Autor: Miguel Angel Asturias
Przełożyła: Aleksandra Olędzka-Frybesowa
Ilustrował: Andrzej Krajewski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1970
135, [5] stron
Format: 11/17,5 cm
Nakład: 10 290 egzemplarzy
Masa: 180 g
Data wystawienia: 27.12.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście, na stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela.
mar
Świetna powieść gwatemalskiego pisarza.
Angielsko-rosyjski słownik radioelektroniki
Tytuł: Anglo-ruskij slovar po radioelektornikie [Angielsko-rosyjski słownik radioelektroniki)
Autor: Dr. N.I. Dozorov
Nakład:
Adres wydawniczy: Moskva : Vojennoje Izdatelstvo Ministerstva Oborony Sojuza SSR, 1959
535, [1] stron
Format: 21/14 cm
Masa: 700 g.
Data wystawienia: 29.03.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, lekko zabrudzna okładka.
Posiada twardą okładkę.Książka jest w języku rosyjskim.
Joa
Angielska choroba / Magdalena Samozwaniec
Tytuł: Angielska choroba
Autor: Magdalena Samozwaniec
Wydanie: I
Nakład: 20 200 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Iskry, 1983
93, [2] strony
Format: 19,5/12,5 cm
ISBN: 83-207-0499-5
Seria: Biblioteka Stańczyka
Masa: 103 g
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera czarno-białe ilustracje.
Data wystawienia: 18.08.2025r
Asi
Słownictwo angielskie do matury / Thomas Booth
Tytuł: Słownictwo angielskie do matury
Autor: Thomas Booth
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Szkolne, 2008
31, [1] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 978-83-7446-236-5
Masa: 48 g
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie.
Data wystawienia: 04.11.2017
Ald.
Jezus którego szukasz / Marie Michel, Daniel Ange
Tytuł: Jezus którego szukasz
Autor: Marie Michel, Daniel Ange
Przełożyła: Wanda Jadacka
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Księży Marianów, 1998
206, [1] strony
Format: 13/20 cm
ISBN: 8371192037
Masa: 250 g
Data wystawienia: 10.10.2020 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, na jednej z pierwszych stron jest dedykaja dla byłego właściciela.
mar
Samouczek polsko-angielski / Plato v. Reussnera
Tytuł: Samouczek polsko-angielski
Autor: Plato v. Reussnera
Wydanie: XIII
Adres wydawniczy: Warszawa : Brak nazwy wydawnictwa, 1906
152, [24] stron
Format: 20/14,5 cm
Masa: 290 g
Data wystawienia: 08.11.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest rozklejona i naddarta na grzbiecie.
mar
Angelika Tomy 3-4 Droga do Wersalu Części 1-2/ Anne Golon
Tytuł: Angelika 3, 4
Autor: Anne Golon
Przekład: Marzena Stafiej-Wróblewska
Adres wydawniczy: Warszawa : Świat Książki, 2010
335, [1] stron 11
175, [1] stron 12
Format: 13/20 cm
ISBN: 9788324723188
Seria: Saga Historyczna
Masa: 400 g
Data wystawienia: 29.10.2018 r.
Książki są w dobrym, jak na książki używane, stanie, mają okładki nieznacznie sfatygowane.
mar
Popularny Oxford słownik angielsko-polski, polsko-angielski / Joyce M. Hawkins, Elżbieta i Grzegorz Mizera (oprac.)
Tytuł: Popularny Oxford słownik angielsko-polski, polsko-angielski
Opracowanie: Joyce M. Hawkins, Elżbieta i Grzegorz Mizera
Adres wydawniczy: Warszawa : Delta, brak roku wydania
355, [3] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 83-7175-094-3
Masa: 1 250 g
Data wystawienia: 18.03.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną,przednia okładka jest trochę odklejona od grzbietu.
mar
Skandale Angielskich Dworów / Marek Rybarczyk
Tytuł: Skandale Angielskich Dworów : Prywatne życie arystokracji
Autor: Marek Rybarczyk
Adres wydawniczy: Warszawa : Prószyński i S-ka, 2018
301, [1] stron + tablice
Format: 15/21 cm
ISBN: 9788381231251
Masa: 430 g
Data wystawienia: 01.05.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Keine Angst, es kommt noch schlimmer... / Bernd Philipp
Tytuł: Keine Angst, es kommt noch schlimmer...
Autor: Bernd Philipp
Adres wydawniczy: Berlin : Ullstein Buchverlage, 1999
192 strony
Format: 12 / 19 cm
ISBN 3-550-08309-2
Książka jest w bardzo dobrym stanie. Na stronie tytułowej odręczny podpis poprzedniego właściciela.
Word 7 dla Windows 95 Biblia / Brent Heslop, David Angell
Tytuł: Word 7 dla Windows 95 Biblia
Autor: Brent Heslop, David Angell
Tłumaczenie: Tomasz Pokora, Jacek Strzelbnicki
Adres wydawniczy: Warszawa : Oficyna Wydawnicza READ ME, 1996
914, [10] stron
Format: 24/17 cm
ISBN: 8371470444
Masa: 1480 g
Data wystawienia: 01.03.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Powieść angielska XX wieku / Bronisława Bałutowa [stan idealny]
Tytuł: Powieść angielska XX wieku
Autor: Bronisława Bałutowa
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1983
287, [1] stron + tablice
Format: 14,5/20 cm
ISBN: 8301046341
Masa: 390 g
Data wystawienia: 14.09.2017 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Powieść angielska XX wieku / Bronisława Bałutowa
Tytuł: Powieść angielska XX wieku
Autor: Bronisława Bałutowa
Wydanie: I
Nakład: 20 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1983
287, [1] stron + tablice
Format: 14,5/20 cm
ISBN: 83-01-04634-1
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana, zawiera liczne ilustracje na tablicach.
Skrócony słownik mechaniczny polsko-angielski
Tytuł: Skrócony słownik mechaniczny polsko-angielski
Autorzy: S. Czerni, M. Skrzyńska
Wydanie: I
Nakład: 4 190 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1960
185, [2] stron
Format: 15 x 21 cm
Masa: 252 g
Data wystawienia: 08.03.2015
Książka jest w dobrym stanie. Ma twardą okładkę i lekko sfatygowaną obwolutę. Książka została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i posiada świadczące o tym pieczątki.
Fallen Angels / Bernard Cornwell and Susannah Kells
Tytuł: Fallen Angels
Autorzy: Bernard Cornwell and Susannah Kells
Adres wydawniczy: Londyn : Harper Collins Publishers, 2005
481, [4] stron
Format: 11/18 cm
ISBN: 0 00 717642 2
Masa: 192 g
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, napisana jest w języku angielskim.
Data wystawienia: 16.10.2018
Ald.
Collins Słownik polsko-angielski / Jacek Fisiak (red.)
Tytuł: Collins Słownik polsko-angielski
Redakcja: Jacek Fisiak
Wydanie: IV
Adres wydawniczy: Warszawa : Graf Punkt Oficyna Wydawnicza, 2002
505, [19] stron
Format: 16,5/24,5 cm
ISBN: 8387726001
Masa: 990 g
Data wystawienia: 27.08.2021 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Rozmówki turystyczne angielskie / Emil Mizgalski
Tytuł: Rozmówki turystyczne angielskie
Autor: Emil Mizgalski
Adres wydawniczy: Wałbrzych : Wydawnictwo Aneks, brak roku wydania
110 stron
Format: 11 / 16,5 cm
Masa: 84 g
ISBN: 8386674407
Książka jest w dobrym stanie, ma sfatygowaną okładkę. Na stronie 5 podpis byłego właściciela.
Data wystawienia: 09.06.2021
Jus.
W lesie pod wiśniami w pełnym rozkwicie / Ango Sakaguchi
Tytuł: W lesie pod wiśniami w pełnym rozkwicie
Autor: Ango Sakaguchi
Z japońskiego przełożyła Karolina Bednarz
Wydanie I
Adres wydawniczy: Warszawa : Tajfuny, 2021
92, [2] stron
Format: 17,5/11 cm
ISBN: 9788395243387
Masa: 121 g
Książka jest w idealnym stanie, jest nowa.
Data wystawienia: 29.04.2021
Ald.
Spod angielskiego parasola / Krzysztof Muszkowski
Tytuł: Spod angielskiego parasola
Autor: Krzysztof Muszkowski
Adres wydawniczy: Toruń : Archiwum Emigracji, 2006
128, [2] stron
Format: 14/21,5 cm
Nakład: 300 egzemplarzy
ISBN: 8323119090
Masa: 230 g
Data wystawienia: 21.12.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Słownik samochodowy angielsko-polski / K. Dębskiego (red.)
Tytuł: Słownik samochodowy angielsko-polski
Redakcja: K. Dębskiego
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwa Techniczne, 1961
409, [2] stron
Format: 13/17,5cm
Nakład: 2 000 egzemplarzy
Masa: 420 g
Data wystawienia: 21.11.2015 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, na pierwszej stronie jest dedykacja dla byłego właściciela, na stronie przedtytułowej i tytułowej są pieczątki biblioteczne.
mar
Anglia część południowa : Londyn, Półwysep Kornwalijski, Wschodnia Anglia, na południe i wschód od Severn / Robert Andrews, Jules Brown i inni
Tytuł: Anglia część południowa : Londyn, Półwysep Kornwalijski, Wschodnia Anglia, na południe i wschód od Severn
Autorzy: Robert Andrews, Jules Brown i inni
Wydanie I
Adres wydawniczy: Bielsko-Biała : Wydawnictwo Pascal, 1996
523, [1] strony
Format: 19,5/12,5 cm
Masa: 470 g
Seria Praktyczny Przewodnik
ISBN: 83-85412-80-8
Książka jest w dobrym stanie, okładka lekko sfatygowana, na końcu książki uzupełniona ankieta, w tekście niewiele zaznaczeń ołówkiem i długopisem.
Data wystawienia: 04.03.2020
Ald.
Podręczny słownik polsko-angielski, angielsko-polski / Jan Stanisławski, Małgorzta Szercha, Katarzyna Billip, Zofia Chociłowska
Tytuł: Podręczny słownik polsko-angielski, angielsko-polski
Autor: Jan Stanisławski, Małgorzata Szercha, Katarzyna Billip, Zofia Chociłowska
Wydanie: XI
Adres wydawniczy: Warszawa : Wiedza Powszechna, 1989-1990
1036 stron
913, [1] stron
Format: 24,5/20,5 cm
ISBN: 8321402453
Masa: 2270 g
Data wystawienia: 10.09.2021 r.
Książki są w dobrym, jak na używane, stanie, mają sztywne okładki, nieznacznie sfatygowane.
mar
Poradnik ksenofoba : Anglicy / Antony Miall, David Milsted
Tytuł: Poradnik ksenofoba : Anglicy
Autor: Antony Miall, David Milsted
Przełożyła: Monika Rozwarzewska
Adres wydawniczy: Warszawa, Wydawnictwo Adamantan, 2001
Wydanie: II
63 [1] stron
Format: 11/16,5cm
Masa: 62 g
ISBN: 8385655638
Książka jest w bardzo dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana. Wewnątrz brak śladów użytkowania.
Data wystawienia: 21.05.2021
Jus.
Podręcznik języka angielskiego / Tadeusz Grzebieniowski
Tytuł: Podręcznik języka angielskiego
Autor: Tadeusz Grzebieniowski
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych, 1946
174, [2] stron
Format: 15/20,5 cm
Nakład: 100 000 egzemplarzy
Masa: 230 g
Data wystawienia: 03.12.2018 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Bardziej przyjaciel niż lokator : Opowiadania / Angus Wilson
Tytuł: Bardziej przyjaciel niż lokator : Opowiadania
Autor: Angus Wilson
Przełożył: Henryk Krzeczkowski
Wydanie: II
Nakład: 110 350 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : RSW "Prasa-Książka-Ruch", 1977
132, [3] strony
Format: 10,5 x 18 cm
Seria: Koliber
Masa: 102 g
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka.
Syl.
Stosunki rosyjsko - angielskie za czasów Piotra I / L.A. Nikiforov
Tytuł: Stosunki rosyjsko - angielskie za czasów Piotra I
Autor: L.A. Nikiforov
Adres wydawniczy: Moskwa: Gosudarctvennoe Izdatelstvo Politicheskoj Literatury, 1950
276, [2] strony
Nakład: 25 000 egz.
Format: 20/13 cm
Masa: 364 g
Data wystawienia: 14.02.2017 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie. Posiada sztywną okładkę. Książka w języku rosyjskim. Dołączona jest do niej mapa. Książka została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
Ilustrowany słownik angielsko-polski / Cezary Owsianowski
Tytuł: Ilustrowany słownik angielsko-polski
Autor: Cezary Owsianowski
Ilustracje: Marian Winiecki
Adres wydawniczy: Poznań : Podsiedlik-Raniowski i Spółka, 1996
119 stron
Format: 17 / 24,5 cm
Masa: 450 g
ISBN: 83-7083-546-5
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę lekko sfatygowaną. W środku książka jest w dobrym stanie, niektóre strony są lekko przybrudzone. Posiada liczne ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 14.09.2021
Zos.
Samouczek ze ściągą do języka angielskiego 1 / Marek Skierkowski
Tytuł: Samouczek ze ściągą do języka angielskiego 1
Autor: Marek Skierkowski
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Wrocław : W kolorach tęczy, 1996
152, [5] strony
Format: 14,5 x 20 cm
ISBN: 83-901323-1-1
Masa: 158 g
Data wystawienia: 16.06.2015
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka.
Joa
Notes from a Small Island / Bill Bryson
Tytuł: Notes from a Small Island
Autor: Bill Bryson
Adres wydawniczy: Edinburgh : Black Swan editions, 1996
Wydanie trzecie
351, [1] stron
Format: 12,7 / 19,8 cm
Masa: 250 g
ISBN: 0-552-99600-9
Książka jest w dobrym stanie, jest w języku angielskim, okładka jest przybrudzona i sfatygowana. W środku książka jest w dobrym stanie, blok książki i niektóre strony są lekko pozaginane i zabrudzone.
Data wystawienia: 14.06.2022
Zos.
Mini rozmówki angielskie / Bogusław Lewandowski, Alina Wójcik
Tytuł: Mini rozmówki angielskie
Autor: Bogusław Lewandowski, Alina Wójcik
Wydanie: IV
Adres wydawniczy: Warszawa : Wiedza Powszechna, 1981
86, [1] stron
Format: 16/10,5 cm
ISBN: 8321400035
Nakład: 200 200 egzemplarzy
Masa: 100 g
Data wystawienia: 07.11.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Podróż Historia pewnej miłości / Anna Seghers
Tytuł: Podróż Historia pewnej miłości
Autor: Anna Seghers
Przekład: Maria Wołczacka
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1974
166, [2] stron
Format: 11,5/18 cm
Nakład: 20 290 egzemplarzy
Masa: 150 g
Data wystawienia: 28.06.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Rozpalił płomień wiary / Angelo Montonati
Tytuł: Rozpalił płomień wiary : Święty Antoni Maria Zaccaria (1502-1539) : Barnabici Pierwszy Zakon Św. Pawła w Historii Kościoła
Autor: Angelo Montonati
Przekład: Krzysztof Stopa
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Salwator, 2009
244, [1] stron + tablice
Format: 14,5/21,5 cm
ISBN: 9788375800890
Masa: 410 g
Data wystawienia: 24.07.2022 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Astronomny in Toruń. Nicholas Copernicus native town / edited by: Cecylia Iwaniszewska
Tytuł: Astronomy in Toruń. Nicholas Copernicus Native Town
Toruń scientific society, Copernican Publications no. 1
edited by: Cecylia Iwaniszewska
Adres wydawniczy: Toruń : Towarzystwo Naukowe w Toruniu / Państwowe Wydawnictwo Naukowe oddział w Poznaniu, 1972
Wydanie pierwsze
Nakład: 4850 + 150 egzemplarzy
72, [3] stron
Format: 12,5 / 19,4 cm
Masa: 102 g
Książka jest w dobrym stanie, jest w języku angielskim. Obwoluta jest lekko sfatygowana. W środku książka posiada liczne czarno-białe fotografie w tekście. Niektóre strony są nieznacznie zabrudzone.
Data wystawienia: 29.07.2022
Zos.
Podstawowy słownik polsko-angielski, angielsko-polski / Praca zbiorowa
Tytuł: Podstawowy słownik polsko-angielski, angielsko-polski
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Wrocław : Larousse Polska, 2004
415 stron
Format: 10,5/14,5 cm
ISBN: 8389181142
Masa: 250 g
Data wystawienia: 02.08.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
That's Another Story - The Autobiography / Julie Walters
Tytuł: That's Another Story - The Autobiography
Autor: Julie Walters
Adres wydawniczy: London : Weidenfeld & Nicolson, 2008
287, [1] stron
Format: 15,8 / 23,9 cm
Masa: 668 g
ISBN: 978 0 297 85206 3
Książka jest w dobrym stanie, obwoluta jest nieznacznie przybrudzona. Książka posiada liczne fotografie w tekście.
Data wystawienia: 03.08.2022
Zos.
Desert God / Wilbur Smith
Tytuł: Desert God
Autor: Wilbur Smith
Adres wydawniczy: London : Harper Collins Publishers, 2015
452 stron
Format: 12,8 / 19,7 cm
Masa: 443 g
ISBN: 978-0-00-753568-2
Książka jest w dobrym stanie, okładka i blok książki są nieznacznie przybrudzone.
Data wystawienia: 03.08.2022
Zos.
Stone Cold / John Francome
Tytuł: Stone cold
Autor: John Francome
Adres wydawniczy: New York : Harper Collins Publishers, 1994
326, [3] stron
Format: 10,5 / 17 cm
Masa: 164 g
ISBN: 0-06-104287-0
Książka jest w dobrym stanie, okładka jest sfatygowana. W środku książka jest w dobrym stanie, blok książki i niektóre strony są lekko zabrudzone.
Data wystawienia: 03.08.2022
Zos.
Dom pod łabędziem / Martin Walser
Tytuł: Dom pod łabędziem
Autor: Martin Walser
Przekład: Janusz Sikorski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1987
196, [2] stron
Format: 12,5/19,5/1,5 cm
Nakład: 20 250 egzemplarzy
ISBN: 8306015681
Seria: KIK
Masa: 176 g
Data wystawienia: 05.11.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, ma lekko pożółkły grzbiet.
Asi
Słownik angielsko-polski, polsko-angielski / Urszula Pokojska, Rafał Motyliński (oprac.)
Tytuł: Słownik angielsko-polski, polsko-angielski
Opracowanie: Urszula Pokojska, Rafał Motyliński
Adres wydawniczy: Warszawa : Buchmann, 2007
497, [1] stron
Format: 10/15 cm
ISBN: 8391555321
Masa: 340 g
Data wystawienia: 08.08.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, na jednej z pierwszych stron jest podpis byłego właściciela.
mar
Saddled at sea. A 15, 000-mile journey to New Zealand by Russian freighter / Josie Dew
Tytuł: Saddled at sea. A 15, 000-mile journey to New Zealand by Russian freighter
Autor: Josie Dew
Maps and drawings by Melanie Dew
Adres wydawniczy: London : Sphere An imprint of Little, Brown Book Gruop, 2008
265, [6] stron
Format: 12,5 / 19,6 cm
Masa: 218 g
ISBN: 978-0-7515-3853-3
Książka jest w dobrym stanie, jest w języku angielskim. Okładka jest lekko sfatygowana, z tyłu posiada nieaktualną naklejkę z ceną. W środku książka jest w dobrym stanie, posiada liczne kolorowe fotografie i czarno-białe ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 08.08.2022
Zos.
A Sainsbury cookbook: cooking with Herbs and Spices / Josceline Dimbleby
Tytuł: A Sainsbury cookbook: cooking with Herbs and Spices
Autor: Josceline Dimbleby
Adres wydawniczy: Cambridge : Woodhead-Faulkner Limited for J Sainsbury Limited, 1981
96 stron
Format: 11 / 18 cm
Masa: 124 g
Książka jest w dobrym stanie, jest w języku angielskim. Okładka jest lekko sfatygowana. W środku książka jest w dobrym stanie, posiada liczne kolorowe fotografie. Niektóre strony są popisane długopisem, na stronie drugiej znajdują się dane poprzedniej właścicielki.
Data wystawienia: 08.08.2022
Zos.
Eats, Shoots & Leaves. The Zero Tolerance Approach to Punctuation / Lynne Truss
Tytuł: Eats, Shoots & Leaves. The Zero Tolerance Approach to Punctuation
Autor: Lynne Truss
Adres wydawniczy: London : Profile Books LTD, 2003
209 stron
Format: 13 / 19,4 cm
Masa: 327 g
ISBN: 1 86197 612 7
Książka jest w dobrym stanie, jest w języku angielskim, zawiera płytę CD. Obwoluta jest nieznacznie przybrudzona, w środku książka jest w dobrym stanie.
Data wystawienia: 10.08.2022
Zos.
English for Communication / Leszek Szkutnik, ilustrował: Szymon Kobyliński
Tytuł: English for Communication
Autor: Leszek Szkutnik
Ilustrował: Szymon Kobyliński
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, brak roku wydania
Wydanie szóste
Nakład: 19 850 + 150 egzemplarzy
346, [2] stron
Format: 14 / 20,3 cm
Masa: 366 g
ISBN: 83-01-01047-9
Książka jest w dobrym stanie, okładka jest mocno sfatygowana, pozaginana. W środku książka jest w dobrym stanie, posiada liczne czarno-białe ilustracje w tekście. Niektóre strony są lekko zabrudzone lub popisane ołówkiem.
Data wystawienia: 10.08.2022
Zos.
Oszukiwałem władze / Jurek Becker
Tytuł: Oszukiwałem władze
Autor: Jurek Becker
Przekład: Sławomir Blaut
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1976
280, [3] strony
Format: 13/19,5 cm
Nakład: 20 290 egzemplarzy
Masa: 290 g
Data wystawienia: 16.08.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Kamraci Tom I / Hans Hellmut Kirst
Tytuł: Kamraci Tom I
Autor: Hans Hellmut Kirst
Przekład: Jacek Fruhling
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1966
265, [3] stron
Format: 14,5/19,5 cm
Nakład: 30 300 egzemplarzy
Seria: Biblioteka Powszechna
Masa: 550 g
Data wystawienia: 03.09.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Księga namiętności / Gerhart Hauptmann
Tytuł: Księga namiętności
Autor: Gerhart Hauptmann
Przekład: Irena T. Sławińska
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Katowice : Wydawnictwo „Śląsk”, 1962
325, [2] stron
Format: 15,5/21,5 cm
Nakład: 7 233 egzemplarzy
Masa: 450 g
Data wystawienia: 06.09.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, trochę zabrudzona. .
mar
Błękit szafiru / Kerstin Gier
Tytuł: Błękit szafiru
Autor: Kerstin Gier
Tłumaczenie: Agata Janiszewska
Adres wydawniczy: Poznań : Media Rodzina, 2017
363 [3] strony
Format: 15 / 21 cm
Masa: 570 g
ISBN: 9788380083554
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, brak śladów użytkowania.
Data wystawienia: 08.10.2021
Jus.
Pani majorwa / Ernest Wiechert
Tytuł: Pani majorwa
Autor: Ernest Wiechert
Tłumaczenie: Edward Martuszewski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Olsztyn :Wydawnictwo Pojezierze, 1977
175, [1] stron
Format: 13/20 cm
Nakład: 10 250 egzemplarzy
Masa: 260 g
Data wystawienia: 16.11.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Za burtą / Siegfried Lenz
Tytuł: Za burtą
Autor: Siegfried Lenz
Przełożyła: Teresa Jętkiewicz
Wydanie: I
Nakład: 10 286 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1967
170, [2] stron
Format: 11 x 18,5 cm
Masa: 143 g
Data wystawienia: 30.03.2015
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana obwoluta. Niewielkie zabrudzenia
Zapiski spekulanta : Duch Mirabelki / Siegfried Lenz
Tytuł: Zapiski spekulanta : Duch Mirabelki
Autor: Siegfried Lenz
Przełożyli: Andrzej Boryński, Elzbieta Jastrzębowska
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Agnecja Praw Autorskich i Wydawnictwo INTERART, 1994
128, [4] stron
Format: 15/21 cm
ISBN: 83-7060-248-7
Masa: 252 g
Data wystawienia: 25.06.2016.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma twardą oprawę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną.
Tynset / Wolfgang Hildesheimer
Tytuł: Tynset
Autor: Wolfgang Hildesheimer
Przełożyli: Alicja Rosłan, Stefan Łichański
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1973
159, [4] stron
Format: 12,5/19 cm
Nakład: 20 290 egzemplarzy
Masa: 210 g
Data wystawienia: 29.01.2017 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Świetna powieść niemieckiego pisarza, doskonała lektura podczas urlopu.
Śmierć Horna / Christoph Hein
Tytuł: Śmierć Horna
Autor: Christoph Hein
Przełożyła: Barbara Tarnas
Wydania: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1988
202, [2] stron
Format: 11,5/18,5 cm
Nakład: 20 000 egzemplarzy
ISBN: 8306016149
Masa: 240 g
Data wystawienia: 29.03.2017 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Stopka redakcyjna / Hermann Kant
Tytuł: Stopka redakcyjna
Autor: Hermann Kant
Przełożył Sławomir Błaut
Wydanie: I
Nakład: 10 290 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1975
420, [4] stron
Format: 12,5/18,5 cm
Seria: Proza Współczesna
Masa: 355 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną.
Data wystawienia: 28.03.2018
Ald.
Sprawa D'artheza / Hans Erich Nossack
Tytuł: Sprawa D'artheza
Autor: Hans Erich Nossack
Przełożyła: Teresa Jętkiewicz
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1972
451, [1] stron
Format: 10,5/15,5 cm
Nakład: 20 290 egzemplarzy
Masa: 270 g
Data wystawienia: 15.05.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, na pierwszej kartce jest podpis byłego właściciela.
mar
Złamane serce / Ildiko von Kurthy
Tytuł: Złamane serce
Autor: Ildiko von Kurthy
Przełożył Ryszard Turczyn
Adres wydawniczy: Warszawa : Dom Wydawniczy Bellona, 2004
252, [4] strony
Format: 13,5/20,5 cm
ISBN: 83-11-10023-3
Masa: 215 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 15.10.2018
Ald.
Sukces : Trzy lata jednej prowincji / Lion Feuchtwanger
Tytuł: Sukces : Trzy lata jednej prowincji
Autor: Lion Feuchtwanger
Tłumaczył: Jacek Fruhling
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1959
805, [3] stron
Format: 15,5/21,5 cm
Nakład: 10 250 egzemplarzy
Masa: 980 g
Data wystawienia: 15.07.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
an
Wesele w Konstantynopolu / Irmtraud Morgner
Tytuł: Wesele w Konstantynopolu
Autor: Irmtraud Morgner
Przełożyła: Maria Kłos-Gwizdalska
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1971
205, [2] stron
Format: 19/13 cm
Nakład: 20 290 egzemplarzy
Masa: 240 g
Data wystawienia: 03.02.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Siódmy Krzyż / Anna Seghers
Tytuł: Siódmy Krzyż
Autor: Anna Seghers
Przełożyły: Marta Wołczacka, Janina Marecka
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1959
475, [4] stron
Format: 20,5/13 cm
Nakład: 8 253 egzemplarzy
Seria: Powieści XX wieku
Masa: 490 g
Data wystawienia: 18.07.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną,
mar
Salto Mortale. Do wewnątrz / Kurt Sigel
Tytuł: Salto Mortale. Do wewnątrz
Autor: Kurt Sigel
Przełożył: Jacek Haberek
Wydanie: I
Nakład: 20 283 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Kraków, Wrocław : Wydawnictwo Literackie, 1983
116, [3] stron
Format: 16,5x12 cm
Masa: 92 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana.
Data wystawienia: 12.08.2019
Ald.
Przywróceni życiu / Joachim Knappe [przybrudzona okładka]
Tytuł: Przywróceni życiu
Autor: Joachim Knappe
Przełożył: Franciszek Przebinda
Wydanie: I
Nakład: 10 290 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1974
267, [1] stron
Format: 20/13 cm
Seria: Klub Interesującej Książki
Masa: 236 g
Książka jest w dobrym stanie, ma mocno sfatygowaną okładkę: jest zabrudzona, przetarta. Pożółkły papier. Poza wymienionymi, nie ma śladów użytkowania, wewnątrz stan jest bardzo dobry.
Data wystawienia: 28.04.2024
Ald.
Wzorce dzieciństwa / Christa Wolf
Tytuł: Wzorce dzieciństwa
Autor: Christa Wolf
Przełożył: Sławomir Błaut
Adres wydawniczy: Warszawa : Spółdzielnia Wydawnicza "Czytelnik", 1981
497, [6] stron
Format: 12/19,5 cm
ISBN: 8307000688
Masa:403 g
Książka jest w dobrym stanie, ma sfatygowaną obwolutę. Na stronie tytułowej posiada pieczątkę poprzedniego właściciela, a na stronie pierwszej podpis poprzedniego właściciela wykonany długopisem,poza tym żadnych śladów użytkowania.
Data wystawienia: 24.05.2021
Zos.
Zakład pogrzebowy przedstawia / Peter Wilhelm
Tytuł: Zakład pogrzebowy przedstawia! Dobrze że do nas trafiłeś
Autor: Peter Wilhelm
Przełożył: Marcin Ościłowski
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Academicus, 2013
257 stron
Format: 13/19,5/2,5 cm
ISBN: 9788393697502
Masa: 297 g
Data wystawienia: 27.12.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną. Kilka kartek z zagiętymi rogami.
Asi
O jednego za dużo / Heinz Risse
Tytuł: O jednego za dużo
Autor: Heinz Risse
Przełożyła: Maria Kłos-Gwizdalska
Seria: KIK - Klub Interesującej Książki
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1967
Wydanie pierwsze
Nakład: 20 000+287 egzemplarzy
242, [2] stron
Format: 12,3 / 19,6 cm
Masa: 231 g
Książka jest w dobrym stanie, obwoluta jest sfatygowana, lekko pozaginana. W środku książka jest w dobrym stanie, niektóre strony są nieznacznie przybrudzone, zaczynają się delikatnie odklejać od brzegu.
Data wystawienia: 05.04.202
Zos.
Spadek po Generale / Fritz Hofmann
Tytuł: Spadek po Generale
Seria: KIK - Klub Interesującej Książki
Autor: Fritz Hofmann
Przełożyła: Barbara Tarnas
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1974
Wydanie pierwsze
Nakład: 25 000+290 egzemplarzy
143, [4] stron
Format: 12,5 / 19,7 cm
Masa: 127 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka jest lekko sfatygowana. Niektóre strony i blok książki są lekko przybrudzone.
Data wystawienia: 22.04.2022
Zos.
Zjazd rodzinny albo koniec historii / Peter Hartling (stan podniszczony)
Tytuł: Zjazd rodzinny albo koniec historii
Autor: Peter Hartling
Tłumaczyła: Irena Naganowska
Wydanie: I
Nakład: 20 290 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1973
351, [1] stron
Format: 10/15,5 cm
Masa: 232 g
Data wystawienia: 25.08.2022
Książka jest w dobrym stanie, obwoluta jest nieco sfatygowana, zwłaszcza na krawędziach. Grzbiet jest odbarwiony przez słońce i znajdują się na nim dwie, ciemne plamy. Poza tym brak innych śladów użytkowania.
Maja
Cierpienie młodego Wertera / Johann Wolfgang Goethe
Tytuł: Cierpienie młodego Wertera
Autor:Johann Wolfgang Goethe
Tłumaczenie: Leopold Staff
Wydanie: II
Adres Wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo „KAMA”, 1998
153, [6] strony
Format: 13/20 cm
ISBN: 837153048X
Masa: 190 g
Data wystawienia: 20.01.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Radość doskonała / Luise Rinser
Tytuł: Radość doskonała
Autor: Luise Rinser
Przekład: Maria Kłos Gwizdalska
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy PAX, 1964
347, [1] stron
Format: 13/19,5 cm
Nakład: 10 350 egzemplarzy
Masa: 320 g
Data wystawienia: 23.08.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką oprawę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, trochę zabrudzona.
mar
Siódmy Krzyż T. 1,2 / Anna Seghers
Tytuł: Siódmy Krzyż T. 1,2 : Biblioteka Trybuny Ludu
Autor: Anna Seghers
Tłumaczenie: Maria Wołczacka, Janina Marecka
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Spółdzielnia Wydawniczo-Oświatowa "Czytelnik", 1951
166, [2] stron t. 1
181, [2] stron t. 2
Format: 15,5/23 cm
Masa: 370 g
Data wystawienia: 01.09.2023 r.
Książki są w dobrym, jak na używane, stanie, mają miękkie okładki, nieznacznie sfatygowane, są przetarte na krawędziach, trochę zabrudzone, naddarte na grzbiecie, na stronie przedtytułowej pierwszego tomu jest podpis byłego właściciela.
mar
Człowiek do wszystkiego / Robert Walser
Tytuł: Człowiek do wszystkiego
Autor: Robert Walser
Przekład: Teresa Jętkiewicz
Posłowie: Piotr Paziński
Wydanie drugie (pierwsze w tej edycji)
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 2022
290, [3] stron
Format: 12/20,5 cm
Seria Proza Światowa
ISBN: 9788381962155
Masa: 373 g
Książka jest nowa, w idealnym stanie, ma twardą oprawę z obwolutą.
Data wystawienia: 11.10.2023
Ald.
Opis wydawcy: Wznowienie znakomitej powieści Roberta Walsera, wydanej niegdyś przez PIW pod - może efektownym, lecz niemającym wiele wspólnego z oryginalnym - tytułem "Willa Pod Gwiazdą Wieczorną". Oryginalny tytuł ("Der Gehülfe") oznacza kogoś pomiędzy asystentem a pomocnikiem, lokajem a totumfackim. Wyrękę, pomocnika, zaufanego. Wydaje się, że migotliwy status bohatera trafiającego do willi państwa Toblerów, i jego ciągłe samorozsądzanie, kim jest, kim mógłby być, kim byłby zdolny być, kim być powinien - to oś książki.
Bohater, ten niesprecyzownanej kategorii współpracownik, ma w sobie rys samego autora. Walser pracował bowiem w latach 1903-1904 u pewnego technika, którego mania wynalazcza oraz nieudolność w interesach doprowadziły do katastrofy. Jednak jak to u Walsera: nie temat jest tu kluczowy, ale niebywała umiejętność łączenia realizmu obserwacji z rozmachem wyobraźni, aforystyczne ujęcie istoty międzyludzkich relacji, gra ironii z liryzmem; ostrość i swoboda, z jaką kreśli się tu ludzkie rysy, i to, co między ludźmi zachodzi.
Święty Sebastian / Erica Pedretti
Tytuł: Święty Sebastian
Autor: Erica Pedretti
Przekład: Elżbieta Feliksiak
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1988
156, [1] stron
Format: 15/21 cm
Nakład: 20 320 egzemplarzy
ISBN: 8307013151
Masa: 200 g
Data wystawienia: 16.09.2023 r.
Książka jest dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Fasady trwają / Elisabeth Meylan
Tytuł: Fasady trwają
Autor: Elisabeth Meylan
Przekład: Anna M. Linke
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1979
213, [2] strony
Format: 12,5/19,5 cm
Nakład: 20 320 egzemplarzy
Masa: 220 g
Data wystawienia: 05.08.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękka oprawę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach i naddarta na grzbiecie.
mar
Kleider Machen Leute / Gottfried Keller
Tytuł: Kleider Machen Leute
Autor: Gottfried Keller
Opracował: Józef Wierzejski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych, 1950
95 stron
Format: 15,5/20,5 cm
Nakład: 11 000 egzemplarzy
Masa: 140 g
Data wystawienia: 10.02.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Pory roku / Peter Bichsel
Tytuł: Pory roku
Autor: Peter Bichsel
Przełożył: Jerzy Radwan
Ilustrował: Jerzy Treutler
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1972
170, [5] stron
Format: 11,5/17,5 cm
Nakład: 8 290 egzemplarzy
Masa: 190 g
Data wystawienia: 29.08.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Kaszel : Opowiadania prawdopodobne i nieprawdopodobne / Walter Vogt
Tytuł: Kaszel : Opowiadania prawdopodobne i nieprawdopodobne
Autor: Walter Vogt
Przełożył: Edwin Herbert
Ilustrował: Andrzej Czeczot
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1971
122, [6] stron
Format: 11,5/17,5 cm
Nakład: 10 290 egzemplarzy
Masa: 170 g
Data wystawienia: 25.08.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Baiyun to biała chmura / Adolf Muschg
Tytuł: Baiyun to biała chmura
Autor: Adolf Muschg
Przełożyła: Halina Leonowicz
Adres wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo Poznańskie, 1986
242 [2] stron
Format: 14,3 / 20,5 cm
Masa: 267 g
ISBN: 83-210-0557-8
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę lekko sfatygowaną. Niektóre strony są nieznacznie przybrudzone.
Data wystawienia: 05.08.2021
Zos.
Stamliche Werke t. 1-2, 3-4 / Conrad Ferdinand Meyer
Tytuł: Stamliche Werke t. 1-2, 3-4
Autor: Conrad Ferdinand Meyer
Adres wydawniczy: Berlin : Knaur Verlag, brak roku wydania
423, [1] stron Tom 1-2
331, [1] stron Tom 2-3
Format: 13/19,5 cm
Masa: 1230 g
Data wystawienia: 07.12.2020 r.
Książki są w dobrym, jak na używane, stanie, mają sztywne okładki, nieznacznie sfatygowane, są napisane w języku niemieckim.
mar
Powiedzmy, Gantenbein.. / Max Frisch
Tytuł: Powiedzmy, Gantenbein..
Autor: Max Frisch
Tłumaczył: Jacek Fruhling
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1965
465, [2] stron
Format: 10,5/15,5 cm
Nakład: 20 280 egzemplarzy
Masa: 300 g
Data wystawienia: 15.11.2020 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Harry Wind zeznaje / Walter Matthias Diggelmann
Tytuł: Harry Wind zeznaje
Autor: Walter Matthias Diggelmann
Przełożył: Maria Wisłowska
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1965
229, [1] stron
Format: 19,5/13,5 cm
Nakład: 10 280 egzemplarzy
Masa: 250 g
Data wystawienia: 25.07.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Praca karna. Nóż dla uczciwego znalazcy / Jorg Steiner
Tytuł: Praca karna. Nóż dla uczciwego znalazcy
Autor: Jorg Steiner
Przełożył: Andrzej Sąpoliński
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1975
316, [4] stron
Format: 18/12 cm
Nakład: 15 290 egzemplarzy
Masa: 260 g
Data wystawienia: 18.04.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Diabelli i inne pisma do dyrekcji / Hermann Burger
Tytuł: Diabelli i inne pisma do dyrekcji
Autor: Hermann Burger
Przełożył: Jacek St. Buras
Adres wydawniczy: Gdańsk : Wydawnictwo słowo/obraz terytoria, 2006
219, [4] stron + tablice
Format: 12,5/17,5 cm
ISBN: 8374536675
Masa: 310 g
Data wystawienia: 24.09.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Die Bucht der schwarzen Perlen / Konsalik
Tytuł: Die Bucht der schwarzen Perlen
Autor: Heinz G. Konsalik
Adres wydawniczy: Koln : Bastei Lubbe Taschenbuch, 1989
349, [3] stron
Format: 11,5/18 cm
ISBN: 3404113772
Masa: 330 g
Data wystawienia: 08.12.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest częściowo odklejona od grzbietu książki, jest napisana w języku niemieckim.
mar
Czas odlotu bocianów : Opowiadanie / Herbert Otto
Tytuł: Czas odlotu bocianów : Opowiadanie
Autor: Herbert Otto
Przekład: Irena Naganowski
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1970
289, [3] stron
Format: 12,5/19,5 cm
Nakład: 20 290 egzemplarzy
Masa: 300 g
Data wystawienia: 21.12.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Mały słownik angielsko-polski / A concise English-Polish Dictionary / A concise Polish-English Dictionary / Mały słownik polsko-angielski / Tadeusz Grzebieniowski (1967)
Tytuł: Mały słownik angielsko-polski / A concise English-Polish Dictionary / A concise Polish-English Dictionary / Mały słownik polsko-angielski
Autor: Tadeusz Grzebieniowski
Wydanie: V
Nakład: 100 200 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Wiedza Powszechna, 1967
307+338, [1] stron
Format: 15/11 cm
Masa: 303 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę, bez śladów użytkowania.
Data wystawienia: 17.10.2022
Ald.
Wielki słownik angielsko-polski Tom 1 A-N, Tom 2 O-Z, Wielki słownik polsko-angielski Tom 1 A-Ó, Tom 2 P-Ż / Jan Stanisławski (1999)
Tytuł: Wielki słownik angielsko-polski, polsko-angielski cz.. 1,2 ,3,4 : A-N, O-Z, A-Ó, P-Ż
Autor: Jan Stanisławski
Adres wydawniczy: Warszawa : Philip Wilson, 1999
692 strony część 1 A-N
712 stron część 2 O-Z
800 stron część 3 A-Ó
873 strony część 4 P-Ż
Format: 17/23,5 cm
ISBN: 8372360499
Masa: 4975 g
Data wystawienia: 15.03.2023 r.
Książki są w bardzo dobrym stanie, mają sztywne okładki lekko sfatygowane.
Jus.
Effi Briest / Theodor Fontane [czysty bok}
Tytuł: Effi Briest
Autor: Theodor Fontane
Tłumaczenie: Izabela Czermakowa
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1982
430, [2] stron
Format: 11,5/16,5 cm
Nakład: 200 000 egzemplarzy
Masa: 310 g
Data wystawienia: 03.04.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach. Bok książki jest zabrudzony.
mar
Wymowa angielska dla wszystkich / Bronisława Bałutowa (1990)
Tytuł:Wymowa angielska dla wszystkich
Autor: Bronisława Bałutowa
Wydanie: VI
Nakład: 20 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Wiedza Powszechna, 1990
189, [3] strony
Format: 14,5/20,5cm
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka, delikatnie pożółkłe strony. Grzbiet jest nadłamany. Poza tym brak śladów użytkowania. W środku ilustracje.
Data wystawienia: 08.12.2023
Wik.
Przywróceni życiu / Joachim Knappe [bardzo dobry stan]
Tytuł: Przywróceni życiu
Autor: Joachim Knappe
Przełożył: Franciszek Przebinda
Wydanie: I
Nakład: 10 290 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1974
267, [1] stron
Format: 20/13 cm
Seria: Klub Interesującej Książki
Masa: 236 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie. Pożółkły papier. Nie ma śladów użytkowania,.
Data wystawienia: 28.04.2024
Ald.
Pieśń szósta / Ernst Schnabel
Tytuł: Pieśń szósta
Autor: Ernst Schnabel
Przełożył: Gabriela Mycielska
Wydanie: I
Nakład: 20 290 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1970
151, [2] stron
Format: 12,5/18,5 cm
Masa: 210 g
Stan: Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę.
Data wystawienia: 13.02.2025
Gos
Mówimy po angielsku : Kurs dla początkujących / Leon Leszek Szkutnik
Tytuł: Mówimy po angielsku : Kurs dla początkujących
Autor: Leon Leszek Szkutnik
Adres wydawniczy: Warszawa : Wiedza Powszechna, 1986
302, [2] stron
Format: 20,5/14,5 cm
Nakład: 100 000 egzemplarzy
ISBN: 8321400957
Masa: 350 g
Data wystawienia: 24.07.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
an
Kamraci. Tom II / Hans Hellmut Kirst
Tytuł: Kamraci. Tom II
Autor: Hans Hellmut Kirst
Przekład: Jacek Fruhling
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1966
Wydanie: II
Nakład: 30 300 egzemplarzy
Format: 13 / 20 cm
265 ,[2] strony
Masa: 251 g
Książka jest w dobrym stanie, ma sfatygowaną, naddartą okładkę, na stronie tytułowej podpis byłego właściciela.
Data wystawienia: 20.08.2025
an
Fabryka oficerów Tomy 1-2 / Hans Hellmut Kirst
Tytuł: Fabryka oficerów Tomy 1-2
Autor: Hans Hellmut Kirst
Przełożyła Edda Werfel
Wydanie: III
Nakład: 150 300 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1988
269, [2] stron tom 1
284, [4] stron tom 2
Format: 14,5/20,5 cm
Seria:
ISBN: 83-11-07556-5
Masa: 454 g
Data wystawienia: 20.08.2025
Oba tomy są w dobrym stanie, okładki nieznacznie sfatygowane.
an
Na przykład Józef / Herbert Otto
Tytuł: Na przykład Józef
Autor: Herbert Otto
Przełożyła Maria Wisłowska
Wydanie: I
Nakład: 10 290 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : "Czytelnik", 1973
303, [1] strony
Format: 12,5/19,5/2 cm
Masa: 259 g
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
Data wystawienia: 24.11.2025
an
Królewska wysokość / Tomasz Mann
Tytuł: Królewska wysokość
Autor: Tomasz Mann
Przekład: Witold Hulewicz
Wydanie: II
Nakład: 30 290 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : "Czytelnik", 1970
519, [3] stron
Format: 10,5 / 15,5 cm
Masa: 264 g
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie. 3 ostatnie strony nieznacznie naddarte. na stronie tytułowej znajduje się odręczny napis wykonany czarnym długopisem.
Data wystawienia: 13.05.2026 r.
AZŁ
Późne wstawanie / Angus Wilson
Tytuł: Późne wstawanie
Autor: Angus Wilson
Przełożyła: Cecylia Wojewoda
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1967
Wydanie: I
Nakład: 20 280 egzemplarzy
545, [3] stron
Format: 9,8 / 15,5 cm
Masa: 291 g
Książka jest w dobrym stanie. Na stronie tytułowej znajduje się napis miejscowości i daty wykonany niebieskim długopisem.
Data wystawienia: 15.05.2026 r.
AZŁ

