Tytuł: Abhandlung uber die Methode Autor: Rene Descartes Ubersetzt und mit Anmerkungen herausgegeben von Artur Buchenau Mit der Einleitung der Gesamtausgabe Adres wydawniczy: Leipzig : Verlag von Felix Meiner, 1922? 70, [2] stron Format: 20 / 13 cm Masa: 109 g Książka jest w dobrym stanie, podniszczona okładka. Książka została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki. Data wystawienia: 02.07.2021 Ald.
Tytuł: Ainsi va toute chair Traduit de l'anglais par Valery Larbaud Cinquieme Edition Autor: Samuel Butler Adres wydawniczy: Paris : Editions de la Nouvelle Revue Francaise, 1921 232, [1] strony Format: 18,5 / 14 cm
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
Tytuł: Der Jäger und sein Schatten Autor: Friedrich von Gagern Mit 12 Skizzen des Verfassers Adres wydawniczy: Berlin : Verlag von Paul Paren, 1940 302, [6] strony Format: 22 / 15 cm
Książka jest w bardzo dobrym stanie, twarda oprawa - podniszczona (ślady zalania, otarcia grzbietu). Na krawędziach ostatnich stron książki niewielkie ślady zamoczenia.
Reiseerzahlung von Karl May Autor: Karol May Adres wydawniczy: Freiburg i. Br. : Friedrich Ernst Fehsenfeld, 1897 320 stron [prawdopodobnie brakuje stron, gdyż ostatnia strona kończy się dwukropkiem] Format: 17,5 / 11 cm
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, wiele stron jest luzem, kartki lekko przebarwione z nieznacznie naddartymi krawędziami. Na stronie przedtytułowej podpis odręczny. Prawdopodobnie brakuje stron - książka kończy się stroną 320, na której jest niedokończone zdanie.
Tytuł: 40 pas de Tango Autor: Raymond Beziaud Adres wydawniczy: Selection Exposition 1937 1 Prix Bulliez 1938 24 strony Format: 21 / 13,5 cm Książka jest w dobrym stanie.
Tytuł: Baltas Dranas Autor: J. Poruks Ilustrejis P. Kundzins Adres wydawniczy: Riga : J. Rozes Apgadiba, Krisjana Barona Iela No 5, 1927 27 stron Format: 19 / 13,5 cm Seria Uaunatnes Literatura No 59
Książka (broszura) jest w bardzo dobrym stanie, lekko sfatygowana okładka, w tekście pojedyncze słowa zanotowane na marginesie ołówkiem.
Tytuł: O niewoli i o wielkości służby wojskowej Autor: Alfred de Vigny Przełożył: Jadwiga Sienkiewiczówna Adres wydawniczy: Lwów-Warszawa-Kraków : Zakład Narodowy im. Ossolińskich, 1922 260 stron Format: 12,5 x 19 cm Masa: 274 g Książka jest w dobrym stanie. Ma twardą, sfatygowaną okładkę. Przebarwienia niektórych stron, podpis byłego właściciela na pierwszej stronie. Jedna ze stron osobno. Syl. Sentymentalne opowieści, o naiwnej budowie, stanowią tło do melancholijnych rozważań żołnierza-poety o doli i niedoli żołnierskiego stanu.
Tytuł: Der Balkan Amerikas : Mit Kind und Kegal durch Mexiko zum Panamakanal
Autor: Colin Ross
Adres wydawniczy: Leipzig : F. A. Brockhaus, 1937
274, [2] stron + tablice
Format: 13,5/19,5 cm
Masa: 550 g
Data wystawienia: 28.07.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, na stronie tytułowej jest ślad po naklejce, zawiera ilustracje na tablicach, jest napisana w języku niemieckim.
mar
Unikatowa książka podróżnicza, wydana w 1937 roku, jest napisana w języku niemieckim, zawiera ilustracje na tablicach.
Tytuł: Samtliche Werke : neue illustrierte Ausgabe in zwei Banden : erster Band Autor: Ferdinand Freiligraths Herausgegeben und mit einer Einleitung versehen von Rudolf von Gottschall und Dr. T. Wiese Adres wydawniczy: Berlin : Peter T. Oestergaard, [brak daty wydania, ok. 1900?] 328 stron Format: 24/17 cm Masa: 810 g Data wystawienia: 23.02.3017 Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę z tłoczeniami, złoceniami, ozdobny grzbiet z jedną krawędzią pękniętą. Ksiązka zawiera czarno-białe ryciny. Ald.
Tytuł: Die Theologie des heiligen Paulus Uebersichtlich dargestellt von Dr. Hub. Theophil Simar Zweite, umgearbeitete Auflage Mit Approbation des hochw. Herrn Erzbischofs von Freiburg Adres wydawniczy: Freiburg im Breisgau : Herder'sche Verlagshandlung, 1883 XII, 284 strony Format: 23/14,5 cm Masa: 464 g Data wystawienia: 14.04.2017 Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę ze skórzanym grzbietem z tłoczeniami i złoceniami, żadnych znaków własnościowych, żadnych śladów użytkowania, przetarte krawędzie oprawy. Ald.
Tytuł: Herr Hans Kramer - zuhause! : ein Eheroman Autor: Alfred Karrasch Adres wydawniczy: Stuttgart : J. B. Cotta'sche Buchhandlung Nachfolger, 1937 297, [2] stron Format: 19/13 cm Masa: 357 g Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, grzbiet skórzany z tłoczeniami, niewielkie przebarwienia papieru-głównie na marginesach stron, narożniki oprawy lekko przetarte. Data wystawienia: 12.07.2017 Ald.
Tytuł: Thuringen Grosse Ausgabe Mit 21 Karten, 19 Planen und 2 Panoramen Einundzwanzigste Auflage Adres wydawniczy: Leipzig und Wien : Bibliographisches Institut, 1913 XII, 324, 28 stron + rozkładane mapy, plany i panoramy Format: 10,5/15,5 cm Seria Meyers Reisebucher Masa: 258 g Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie. Twarda oprawa z tłoczeniami, złoceniami bez żadnych uszkodzeń. Komplet map, planów i panoram wewnątrz książki. Poza nieznacznymi zagięciami, przebarwieniami, naddarciami papieru w kilku miejscach książka nie ma żadnych uszkodzeń ani znaków własnościowych. Data wystawienia: 23.10.2017 Ald.
Tytuł: Nibelungenlied und Gudrun im Auszuge. Mit Beigaben aus Jordans Nibelungen, Hebbels Nibelungen und Seibels Gedichten. Mit acht, teils farbigen, Abbildungen nach Gemälden von Schnorr von Carolsfeld Übertragen und herausgegeben von Gustav Legerlotz Wydanie: 38. und 39. Auflage Adres wydawniczy: Bielefeld und Leipzig : Velhagen & Klasing, 1916 172 strony Format: 17/11 cm Seria: Deutsche Schulausgaben Band 55 Masa: 128 g Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, odręczny podpis poprzedniej właścicielki na stronie przylegającej do spisu treści. Oprawa lekko zabrudzona i przetarta na krawędziach, krawędzie grzbietu częściowe pęknięte. Data wystawienia: 02.01.2018 Ald.
Tytuł: Die Werkstattpraxis des Metallarbeiters Autor: Paul Radeke Adres wydawniczy: Berlin-Wien-Leipzig : Otto Elsner Verlagsgesellschaft, 1944 244 strony Format: 16/24 cm Masa: 400 g Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę z tłoczeniami, płócienny grzbiet jest uszkodzony: rozdarcia krawędzi. Okładka przybrudzona z przetartymi krawędziami. Wewnątrz brak strony tytułowej, lekko zabrudzone marginesy stron. Poza wymienionymi brak śladów użytkowania i innych uszkodzeń. Data wystawienia: 14.12.2018 Ald.
Tytuł: Sandro Botticelli Autor: Wilhelm von Bode Zweite Auflage Adres wydawniczy: Berlin : Im Propylaen-Verlag, 1922 243, [2] strony Format: 25,5/19 cm Seria Die Fuhrenden Meister Masa: 1210 g Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, przednia okładka i okolo 20 początkowych stron jest lekko zniekształconych na skutek wilgoci (pomarszczenie papieru). Poza tym stan bardzo dobry, twarda oprawa, papier kredowy, liczne czarno-białe ilustracje. Data wystawienia: 10.04.2019 Ald.
Tytuł: Christuslegenden Autor: Selma Lagerlof Adres wydawniczy: Leipzig : Hesse & Becker Verlag, ok. 1930 277 stron Format: 18/12 cm Masa: 294 g Książka jest w dobrym stanie, twarda oprawa, na grzbiecie ozdobne tłoczenia, lekkie przetarcia krawędzi oprawy. Na przedniej wyklejce pieczątka z informacją o wycofaniu książki ze zbiorów bibliotecznych. Wewnątrz stan bardzo dobry. Data wystawienia: 17.04.2019 Ald.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, na stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela, jest napisana w języku niemieckim.
Adres wydawniczy: Leipzig : Verlag von Philipp Reclam juz., 1940
476, [4] stron
Format: 15,5/10 cm
Masa: 470 g
Data wystawienia: 24.04.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest podarta na grzbiecie, na stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela.
Tytuł: Christliche Bildung In Dieser Zeit Autor: Karl Thieme Adres wydawniczy: Einsiedeln : Verlagsanstalt Benziger & Co.A.G., 1935 168 stron Format: 11,5/18,5 cm Masa: 218 g Książka jest w bardzo dobrym stanie, twarda oprawa, wewnątrz brak oznak użytkowania. Data wystawienia: 08.07.2019 Jus.
Tytuł: Mit der Angelrute Autor: Wilhelm Kovacshazy Adres wydawniczy: Neudamm : Verlag J. Neumann, 1944 222, [1] stron Format: 14,5/21 cm Masa: 319 g Książka jest w dobrym stanie, papier pożółkły, okładka lekko sfatygowana, dedykacja na pierwszej stronie. Data wystawienia: 08.07.2019 Jus.
Tytuł: Correggio Mit 95 Abbildungen nach Gemalden und Zeichnungen Autor: Henry Thode Adres wydawniczy: Bielefeld und Leipzig : Verlag von Velhagen & Klasing, 1898 112 stron Format: 25,5 / 17,5 cm Seria Künstler-monographien 30 Corregio
Książka jest w dobrym stanie, okładka przednia lekko sfatygowana, górna i dolna część grzbietu uszkodzona.
Tytuł: Vermessungstechnisches Schrifttum Adres wydawniczy: Berlin : Herbert Wichmann Verlag, 1935? 11, [1] stron Format: 15/21 cm Masa: 11 g Broszura jest w dobrym stanie, lekko sfatygowane krawędzie. Data wystawienia: 17.07.2019 Ald.
Tytuł: Meisterliche vergrosserungen durch Tontrennung
Autor: Otto Hackler
Adres wydawniczy: Halle (Saale) : Verlag von Wilhelmknapp, 1939
42, [6] strony
Format: 24,5/17,5 cm
Masa: 270 g
Data wystawienia: 19.08.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest napisana w języku niemieckim, na stronie tytułowej jest pieczątka byłego właściciela.
Tytuł: Der kleine Brockhaus : Handbuch des wissens in einem Band
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Leipzig : F. A. Brockhaus, 1926
804 strony + tablice
Format: 25,5/17 cm
Masa: 2250 g
Data wystawienia: 22.08.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście i na tablicach, jest napisana w języku niemieckim.
Adres wydawniczy: Berlin : Im Deutschen Verlag, 1942
146, [6] stron + tablice
Format: 24,5/17 cm
Masa: 730 g
Data wystawienia: 08.10.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, która jest podarta, zawiera ilustracje na tablicach, jest napisana w języku niemieckim, ma ślady po wilgoci.
Tytuł: Ein Jahrhundert Franzosischer Malerei Autor: Richard Muther Mit einhundertsechsundzwanzig erlauternden Textabbildungen Adres wydawniczy: Berlin : S. Fischer Verlag, 1901 323 strony Format: 23,5/17 cm Masa: 900 g Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę z tłoczeniami, pozłacane górne obcięcia kart, ozdobne wyklejki, na przedniej wyklejce wklejony ekslibris, kilka stron jest luzem, drobne przybrudzenia krawędzi stron. Książka zawiera liczne czarno-białe ilustracje w tekście. Data wystawienia: 07.11.2019 Ald.
Das Thorner Coppernicus-Denkmal und sein Schopfer Friedrich Tieck von R. Heuer Pfarrer an St. Georgen in Thorn Mit 3 Abbildungen Sonderdruck aus: Mitteilungen des Coppernicus- Vereins fur Wissenschaft und Kunst zu Thorn 28. Heft Thorn 1920 Kommissionsverlag von Walter Lambeck 20 stron Format: 23 / 15 cm Masa: 34 g Książka jest w bardzo dobrym stanie, egzemplarz nierozcięty. W książce nie ma żadnych ilustracji, mimo iż na okładce jest mowa o 3 ilustracjach w tekście. Prawdopodobnie jest to błąd drukarski. Data wystawienia: 09.05.2016 Ald.
Nierozcięty, świeżutki tekst dla wszystkich miłośników historii Torunia.
Tytuł: Die baltische vorgeschichtliche Forschung und Professor Dr. Mar Ebert Uberreicht von der Gesellschaft fur Geschichte und Altertumskunde zu Riga Adres wydawniczy: Riga : Buchdruckerei M. F. Hacker, 1930 5 stron Format: 22,5 / 14,5 cm Broszura jest w bardzo dobrym stanie.
Zweite Abteilung fur Quinta von J. Hopf und R. Paulsieck
Neu bearbeitet vom Geh. Reg.-Rat Professor Dr. Ehr. Muff, weit. Rektor der Koniglichen Landeschule Pforta Wydanie: Dreiundzwanzigste Auflage der neuen Bearbeitung Adres wydawniczy: Berlin : G. Grote'sche Verlagsbuchhandlung, 1914 435, [1] stron Format: 22,5 / 15 cm
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę. W tekście nieliczne podkreślenia i notatki ołówkiem. Oprawa ma przetarcia na krawędziach, zwłaszcza w górnej i dolnej części grzbietu.
Dritte (Stereotyp.) Auflage Autor: Ferdinand Hirt Adres wydawniczy: Breaslau : Konigliche Universitats- und Verlags-Buchhandlung, 1916 360, [1] stron Format: 21/14cm
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, zawiera czarno-białe ilustracje, w górnej części lekko naderwany grzbiet, nieznacznie przybrudzona okładka.
Tytuł: Der tuchtige Verkaufer (Better Salesmanship) Autor: Herbert N. Casson Dritte Auflage [Wydanie trzecie] Adres wydawniczy: Berlin : Josef Singer Verlag A.-G., 1931 160 stron Format: 19/13 cm Masa: 140 g Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę z tłoczeniami, okładka lekko sfatygowana. Data wystawienia: 23.08.2017 Ald.
Tytuł: Der Schweisser I. Teil: Der Gasschmelzschweisser (Autogenschweisser) Autor: Oberbaurat Dr.-Ing. W. Pockrandt V D J Adres wydawniczy: Munchen : Carl Hanser Verlag, 1943 52 strony Format: 21/15 cm Seria Das ABC des Metallarbeiters Masa: 124 g Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie. Jedyne uszkodzenie to naderwany grzbiet w górnej i dolnej części oprawy. Poza tym stan jest bardzo dobry, w tekście czarno-białe ilustracje. Na stronie tytułowej niewielka pieczątka poprzedniego właściciela oraz zanotowane ołówkiem kilka słów i liczb. Data wystawienia: 17.09.2017 Ald.
Tytuł: Deutsche Musikkunde : fur die hohere Schule Autorzy: Elisabeth Deisenroth, Kurt Benkel, Hanns Martin, Karl Rehborg, Kurt Walther Adres wydawniczy: Leipzig : Verlag Merseburger & Co. , 1942 160 stron Format: 15/21 cm Masa: 180 g Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, na stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela, napisana jest w języku niemieckim. Data wystawienia: 28.08.2019 Ald.
Tytuł: Geh mit mir! Autor: Hedda Walther Vierundsechzig Lichtbilder und einige Anregungen fur Freunde der Kamera Adres wydawniczy: Berlin : Dietrich Reimer / Ernst Bohsen, 1934 95, [1] stron Format: 21/14,5 cm Masa: 300 g Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, zabrudzenia i bazgroły na okładce, oderwane fragmenty grzbietu, wewnątrz żadnych śladów użytkowania, liczne czarno-białe ilustracje wydrukowane na papierze kredowym. Data wystawienia: 08.11.2019 Ald.
Tytuł: Praktische Menschenkenntnis auf Grund der Handschrift : eine leicht faßliche Anleitung, die Menschen aus ihrer Handschrift zu erkennen Zugleich ein Autographen-Album bedeutender und interessanter Persönlichkeiten Autor: Wilhelm Langenbruch Mit ca. 400 Autogrammen u. Schriftproben Adres wydawniczy: Berlin : Kameradschaft, 1911 280 stron Format: 26,5/19 cm Masa: 1100 g Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę. Oprawa przetarta z pęknięciami w górnej i dolnej części grzbietu, przetarte krawędzie i narożniki oprawy. Wewnątrz żadnych śladów użytkowania. Data wystawienia: 18.11.2019 Ald.
Tytuł: Stoffe zu franzosischen Sprechubungen uber die Vorgange und Verhaltnisse des wikrlichen Lebens Mit einem Worterverzeichnis Autor: Professor Dr. R. Kron Adres wydawniczy: Leipzig : J. Bielefelds Verlag, 1928 98, [1] stron Format: 17/11 cm Masa: 100 g Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę. Oprawa lekko przetarta. Data wystawienia: 18.11.2019 Ald.
Tytuł: Die Macht der Persönlichkeit im Priesterwirken Autor: Franz X. Kerer Pfarrer in Langengeisling 4. und 5. Auflage Adres wydawniczy: Regensburg : Verlagsanstalt vorm. G. J. Manz, Buch- u. Kunstdruckerei A.-G., Munchen-Regensburg, 1912 112, [4] stron Format: 19 / 13 cm
Książka jest w dobrym stanie, twarda oprawa - podniszczona (plamki, przetarte krawędzie, brak dolnej części grzbietu). Przednia oprawa oraz trzy pierwsze kartki osobno od reszty książki.
Tytuł: Die gemeine Stechfliege (Wadenstecher) Untersuchungen uber die Biologie der Stomoxys calcitrans (L.) Autor: Prof. Dr. J. Wilhelmi Mit 28 Textabbildungen Adres wydawniczy: Berlin : Verlagsbuchhandlung Paul Parey, 1917 110 stron Format: 25 / 17 cm
Książka jest w dobrym stanie, wycofana ze zbiorów bibliotecznych - posiada świadczące o tym pieczątki. Kilka pierwszych stron jest przybrudzonych (niewielkie plamki, przebarwienia).
Tytuł: Die Leute von Seldwyla : Erzahlungen Autor: Gottfried Keller Herausgegeben von Prof. Dr. Philipp Witkop Adres wydawniczy: Berlin : Volksverband der Bucherfreunde Wegweiser Verlag GmbH, 19?? 333 + 382 strony Format: 18 / 12,5 cm
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę, składa się z dwóch tomów o osobnej numeracji stron.
Tytuł: Die Marquise von Brinvilliers : Roman nach Akten der Bastille Autor: Paul Elgers Adres wydawniczy: Rudolstadt : Greifenverlag, 1978 431, [1] stron Format: 12,5/19,5 cm Masa: 391 g Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, jest napisana w języku niemieckim. Data wystawienia: 20.08.2019 Ald.
Tytuł: Die Grundlagen des Talmud Autor: Walter Fasolt Adres wydawniczy: Berlin: Widukind Verlag, 1939 198 stron Format: 19,5/13 cm Masa: 300 g Stan bardzo dobry, żadnych śladów użytkowania, egzemplarz wycofany ze zbiorów bibliotecznych, ma świadczące o tym pieczątki. Data wystawienia: 25.12.2019 Ald.
Tytuł: Einfuhrung in die Zeitschriftkunde Autor: Ernst Herbert Lehmann Mit 20 Abbildungen Adres wydawniczy: Leipzig : Verlag Karl W. Hiersemann, 1936 253 strony Format: 23/15,5 cm Masa: 300 g Książka jest w dobrym stanie, egzemplarz wycofany ze zbiorów bibliotecznych, ma świadczące o tym pieczątki i ekslibris. Data wystawienia: 05.01.2020
Tytuł: Bertriebs-und Verkaufskunde des Einzelhandels mit Schriftverkehr
Artur: Dr R. Klossbach
Adres wydawniczy: Hannover : Verlag von Carl Meyer, 1942
125, [1] stron
Format: 14,5/21 cm
Masa: 210 g
Data wystawienia: 11.02.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest napisana w języku niemieckim, na stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela.
Tytuł: Countess Kate Autor: Charlotte Mary Yonge Mit Anmerkungen zum Schulgebrauch und einem Worterbuch versehen von Th. Hillenkamp Adres wydawniczy: Paderborn : Druck und Verlag von Ferdinand Schoningh, ok. 1910 176 stron Format: 18/13 cm Seria Englische Schulerbibliothek II. Serie. 7. Bandchen Masa: 250 g Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, na stronie tytułowej odręczny podpis, lekko sfatygowana okładka: przetarcia narożników. Data wystawienia: 23.02.2020 Ald.
Tytuł: Betriebs-und Verkaufskunde des Einzelhandels mit Schriftverkehr
Autor: Dr. R. Klossbach
Adres wydawniczy: Hannover : Verlag von Carl Meyer, 1942
125 stron
Format: 14,5/21 cm
Masa: 210 g
Data wystawienia: 13.03.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest napisana w języku niemieckim, na stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela.
Tytuł: Pocket Dictionary of the English and German Languages : Englisch-Deutsches und Deutsch-Englisches Taschenworterbuch Autorzy: J. E. Wessely, Walther Ebisch Adres wydawniczy: Leipzig : Bernhard Tauchnitz, 1939 328 stron Format: 11,5/16 cm Masa: 470 g słownik jest w dobrym stanie, ma twardą opraw,ę nieznacznie sfatygowaną, jest napisany w języku niemieckim i angielskim. Data wystawienia: 12.06.2022 Ald.
Adres wydawniczy: Warszawa : Neumann-Neudamm, 1933
124, [4] stron
Format: 17,5/24,5 cm
Masa: 430 g
Data wystawienia: 11.01.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście, jest napisana w języku niemieckim.
Adres wydawniczy: Berlin : Preussischen Akademie der Kunste, 1942
21 stron + tablice
Format: 16/24 cm
Masa: 100 g
Data wystawienia: 23.01.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest zabrudzona, zawiera ilustracje ma tablicach, jest napisana w języku niemieckim, na stronie tytułowej jest pieczątka byłego właściciela.
Adres wydawniczy: Hamburg : Gutenberg-Verlag, brak roku wydania
344 stron
Format: 13/19,5 cm
Masa: 410 g
Data wystawienia: 17.06.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest trochę zabrudzona, zawiera ilustracje w tekście, jest napisana w języku niemieckim.
Tytuł: Die Nacht auf dem Lummen-felsen Autor: W. K. v. Nohara Adres wydawniczy: Leipzig : Franz Schneider Verlag G.m.b.H, 1932 64 strony Format: 19 / 13 cm
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, zawiera czarno-białe ilustracje. Okładka przetarta na krawędziach i nieznacznie przybrudzona, fragmenty przedniej okładki pokolorowane niebieskim pisakiem, brak grzbietu, na stronie przedtytułowej pieczątka i wklejona kartka z danymi byłej właścicielki.
Tytuł: Die Qualitatsbeurteilung von Leder, Lederaustauschwerkstoffen und Lederbehandlungsmitteln Autor: Dr.-Ing. Hans Herfeld Wydanie: 2 Adres wydawniczy: Berlin ; Akademie-Verlag, 1950 309, [2] stron Format: 24 / 17 cm
Książka jest w bardzo dobrym stanie, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
Tytuł: Im Westen nichts Neues 126.-145. Tausend Autor: Erich Maria Remarque Adres wydawniczy: Berlin : Im Propylaen Verlag, 1929 287, [1] stron Format: 20/14 cm Masa: 470 g Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę, poza kilkoma plamkami na grzbiecie książka nie ma żadnych śladów użytkowania. Data wystawienia: 21.11.2019 Ald.
Tytuł: Lehrgang im Gesangunterrichte fur Preparanden, Lehrerseminare und andere hohere Lehranstalten : kleine Ausgabe in einem Bande : mit 63 Figuren Autor: Ernst Paul Adres wydawniczy: Dresden-Blasewitz : Bleyl & Kaemmerer, 1914 100 stron Format: 26,5 / 19,5 cm Masa: 347 g Książka jest w dobrym stanie, ma twardą, płócienną oprawę, w tekście liczne podkreślenia ołówkiem, na stronie tytułowej oraz na przedniej wyklejce pieczątki śiadczące o wycofaniu książki ze zbiorów bibliotecznych. Całość w języku niemieckim. Data wystawienia: 01.07.2021 Ald.
Tytuł: Logika: nauka rozumowania Autor: Zdzisław Kraszewski Wydanie: drugie Nakład: 5000 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1977 271 [1] stron Format: 17/24,5/2 cm Masa: 443 g Data wystawienia: 17.12.2025r. Książka jest w dobrym stanie, okładka lekko sfatygowana, delikatne naderwanie tylnej części okładki (na górze), wewnątrz bez zastrzeżeń. Asi
Adres wydawniczy: Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich-Wydawnictwo, 1975
399 strony
Format: 23,5/17 cm
Nakład: 720 egzemplarzy
Masa: 220 g
Data wystawienia: 21.09.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
Tytuł: Autorytety świata uczonych Autor: Janusz Goćkowski Wydanie: I Nakład: 10 250 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1984 291, [1] stron Format: 11 x 18 cm ISBN: 83-06-00975-4 Seria: Biblioteka Myśli Współczesnej Masa: 210 g Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka, zabrudzony blok książki. Syl.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest napisana w języku francuskim, na stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela.
Tytuł: Człowiek w kulturze nr 8 : kwartalnik filozoficzno-kulturalny Adres wydawniczy: Lublin : Fundacja Lubelska Szkoła Filozofii Chrześcijańskiej GUTENBERG PRINT, 1996 317, [3] stron Format: 14,5/21 cm ISBN: 83-86381-76-0 Masa: 389 g Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną. Data wystawienia: 11.05.2019 Ald.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, jest napisana w języku francuskim.
Tytuł: Duch nie spadł z nieba Autor: Hoimar von Ditfurth Przekład: Anna Danuta Tauszyńska Wydanie: II Nakład: 50 000 + 300 egzemplarzy Adres Wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1981 430, [2] strony Format: 11 x 18 cm Seria: Biblioteka Myśli Współczesnej Masa: 312 g ISBN: 830600163X Data wystawienia: 27.02.2025 Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowany grzbiet okładki. Asi
Książki są w dobrym, jak na używane, stanie, mają okładki nieznacznie sfatygowane, są napisana w języku niemieckim, na wewnętrznych stronach przednich okładek jest podpis byłego właściciela.
Tytuł: Etyka w biznesie Autor: Lidia Zbiegień-Maciąg Wydanie: I Adres wydawniczy: Kłudzienko : Centrum Kreowania Liderów, brak roku wydania 105 stron Format: 16,5/24 cm ISBN: 83-85385-77-0 Masa: 195 g Książka jest w dobrym stanie, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki. Data wystawienia: 09.11.2018 Ald.
Tytuł: Filozofia Tytuł oryginalny: Philosophy Made Simple Autorzy: Richard H. Popkin, Avrum Stroll Przełożyli: Jan Karłowski, Norbert Leśniewski, Andrzej Przyłębski Wydanie II ISBN: 83-83211-84-9 Adres wydawniczy: Poznań: Zysk i S-ka Wydawnictwo, 1994 528 stron Format: 18,2/11,5 cm Masa: 295 g Książka jest w dobrym stanie, nieznacznie sfatygowana okładka. Egzemplarz wycofany ze zbiorów bibliotecznych, posiada świadczące o tym pieczątki. Wewnątrz stan bardzo dobry, bez śladów użytkowania. Data wystawienia: 12.06.2025 Ald.
Tytuł: Filozofia dialogu : materiały sesji naukowej zorganizowanej w Toruniu w dniu 13 listopada 1999 r. Pod redakcją Mariana Kallasa Kuria Diecezjalna w Toruniu Towarzystwo Naukowe w Toruniu Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu Zarząd Miasta Torunia Wydanie: I Adres wydawniczy: Toruń : Towarzystwo Naukowe w Toruniu, 2000 53, [3] strony Format: 24 / 17 cm Seria Colloquia Torunensia V ISBN: 83-97639-28-1
Tytuł: Folia Philosophica 20 Pod redakcją Józefa Bańki Wydanie: I Nakład: 350 egzemplarzy Adres wydawniczy: Katowice : Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego, 2002 250, [1] stron Format: 24 / 17 cm Seria: Prace Naukowe Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach nr 2087 ISSN: 0208-6336
Tytuł: Folia Philosophica 21 Pod redakcją Józefa Bańki Wydanie: I Nakład: 350 egzemplarzy Adres wydawniczy: Katowice : Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego, 2003 272 strony Format: 24 / 17 cm ISSN: 1231-0913 ISSN: 0208-6336 Seria Prace Naukowe Uniwersytetu Śląskiego nr 2179 Stan: bardzo dobry (nowa) Data wystawienia: 27.06.2017 Ald.
Tytuł: Historia Filozofii : Lata czterdzieste-dziewiędziesiąte XIX w. t. 1,2
Brak autora
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1963 : 1966
603, [1] stron część 1 + tablice
630, [1] stron część 2
Format: 25/18 cm
Nakład: 20 260 egzemplarzy 1
Nakład: 15 258 egzemplarzy 2
Masa: 2460 g
Data wystawienia: 11.02.2019 r.
Książki są w bardzo dobrym, jak na książki używane, stanie, mają sztywne okładki nieznacznie sfatygowane, zostały wycofane ze zbiorów bibliotecznych i mają świadczące o tym pieczątki.
Tytuł: Wiedza o etyce Autor: Jan Woleński, Jan Hartman Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Szkolne PWN, 2008 Wydanie: I 448 stron Format: 20/25 cm Masa: 917 g ISBN: 9788374467919 Książka jest w dobrym stanie, ma oprawę lekko sfatygowaną. Książka zawiera czarno-białe ilustracje w tekście. Data wystawienia: 12.07.2021 Jus.
Wydanie: Paderborn : Ferdinand Schoningh at Paderborn, 1921
300 stron
Format: 12,5/18 cm
Masa: 270 g
Data wystawienia: 04.02.2022 r.
Książka ma okładkę sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach i naddarta na grzbiecie, jest napisana w języku niemieckim, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
Adres wydawniczy: Wien : Verlag Heinrich Hoffamnn, 1942
27 stron + tablice
Format: 23,5/31 cm
Masa: 240 g
Data wystawienia: 30.12.2021 r.
Książka ma okładkę sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach i naddarta na brzegach, zawiera ilustracje w tekście i na tablicach, jest napisana w języku niemieckim, na stronie tytułowej jest podpis/pieczątka byłego właściciela.
Tytuł: Płeć i charakter Autor: Otto Weininger Przekład: Ostap Ortwin Adres wydawniczy: Warszawa : Sagittarius, 1994 Wydanie: I 301, [2] stron Format: 15/21 cm Masa: 478 g ISBN: 8386078022 Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę ze sfatygowaną obwolutą. Data wystawienia: 14.04.2022 Jus.
Tytuł: Carski więzień : romans historyczny Autor: G.P. Danilewski Przekład Edmunda Jezierskiego Adres wydawniczy: Warszawa : Bibljoteka Nowości ; Wydawca: Stanisław Cukrowski, [1929] 182 strony Format: 17,5/12,5 cm Seria Tajemnice Carów Rosji Masa: 250 g Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, na stronie tytułowej i pierwszej stronie z tekstem są piecżątki-ekslibrisy byłego właściciela. Data wystawienia: 22.08.2020 Ald.
Tytuł: Cmentarzysko w Poczerninie z 2 rycinami w tekście i 16 tablicami Autor: Helena Cichoszewska Adres wydawniczy: Toruń : Nakładem Towarzystwa Naukowego, 1931 44, [8] stron + 16 tablic Format: 16,5/25 cm Seria Roczniki Towarzystwa Naukowego w Toruniu 37 Masa: 188 g Książka jest w dobrym stanie, oprawa lekko sfatygowana, karty nierozcięte, książka posiada ryciny i wiele ilustracji, górne marginesy stron lekko zniekształcone przez wilgoć. Data wystawienia: 08.07.2019 Jus.
Tytuł: Contiones latine discours tires de Cesar, Salluste, Tite-Live, Tacite, Ammien Marcellin et fragments de siscours originaux Publies et annotes par Paul Guiraud Adres wydawniczy: Paris : Librairie Hachette, 1896 471 stron Format: 18/11,5 cm Masa: 390 g Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, na stronie redakcyjnej podpis poprzedniego właściciela, poza tym wewnątrz żadnych śladów użytkowania. Data wystawienia: 11.11.2019 Ald.
Tytuł: Corrige des versions et themes contenus dans la grammaire italienne Autor: Charles Marquard Sauer Septieme edition Revue par Albert Tozza Adres wydawniczy: Paris : Jules Groos, 1908 51 stron Format: 20/12,5 cm Masa: 110 g Stan: dobry, twarda oprawa ze skórzanym grzbietem, lekko sfatygowana, wewnątrz bez śladów użytkowania. Data wystawienia: 07.02.2020 Ald.
Tytuł: Czytanki polskie dla VII kl. szkoły powszechnej Zeszyt I "Siła jest dziwów" Autorzy: F. Bielak, W. Szyszkowski, A. Bardach Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych, 1947 79 stron Format: 14,5/20,5 cm Masa: 105 g Książka jest w dobrym stanie, papier pożółkły, okładka lekko sfatygowana. Data wystawienia: 05.07.2019 Jus.
Tytuł: De Novo Sapphus Fragmento Autor: Stephanus Srebrny Wydanie: Nakład: egzemplarzy Adres wydawniczy: Vilnae, 1939 28 stron Format: 23,5 / 16,5 cm ISBN: Seria Opuscula Philologica Vilnensia
Tytuł: Dwa spotkania ; Skończone ; Dozwolili : zbiór nowel Autor: Eugenia Szreniawa Żmijewska Adres wydawniczy: Poznań : Nakładem i Czcionkami Drukarni i Księgarni Św. Wojciecha, 1914 IX, [I], 143 strony Format: 18/12 cm Masa: 225 g Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie. Ma twardą oprawę, oprawa nieznacznie sfatygowana: lekkie wgniecenia, przetarcia krawędzi. Jedna z kart (ze Wstępem) jest luzem i ma ubytek papieru powstały na skutek usuwania podpisu poprzedniego właściciela książki. Poza tym żadnych śladów użytkowania ani uszkodzeń. Data wystawienia: 07.09.2017 Ald.
Tytuł: Dzieła Tom trzeci Autor: Adam Mickiewicz Pod redakcją prof. dr. Manfreda Kridla Z przedmową Boya-Żeleńskiego Adres wydawniczy:Warszawa : Bibljoteka Arcydzieł Literatury, 1929 317, [1] stron Format: 20,5/14,5 cm Masa: 660 g Data wystawienia: 08.08.2015 Książka jest dobrym stanie, ma twardą oprawę, na stronie tytułowej podpis (prawdopodobnie) poprzedniego właściciela.
Tytuł: Early Judaism Autor: Laurence E. Browne, M.A. Adres wydawniczy: Cambridge : At the University Press, 1920 234 strony Format: 20/13,5 cm Masa: 366 g Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, płócienny grzbiet z tłoczeniami. Na odwrocie strony tytułowej jest pieczątka-ekslibris byłego właściciela, której tusz odbił się też na stronie ze spisem treści. W kilku miejscach na początku książki fragmenty tekstu są podkreślone ołówkiem lub długopisem. Data wystawienia: 28.02.2018 Ald.
Tytuł: Eine Frau vom Lande Autor: Richard Voss Adres wydawniczy: Berlin : Rudolf Mosse Kronen Verlag, 1917 222 strony Format: 16/11,5 cm Masa: 160 g Seria Kronen Bucher Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę mocno sfatygowaną: przetarcia krawędzi, pęknięcia krawędzi grzbietu, zabrudzenia. Przedarcia przedniej wyklejki i strony przytytułowej. Zabrudzenia marginesów kilku początkowych stron. Poza tym żadnych śladów użytkowania i stan dobry. Data wystawienia: 14.09.2018 Ald.
Tytuł: Em Honra Do Poeta Dr. Emiliano Pernetta Adres wydawniczy: Coritiba, 1921 88 stron + rozkładana fotografia Format: 24/16,5 cm Masa: 130 g Książka jest w dobrym stanie, okładka i przylegające do niej strony są mocno sfatygowane: zagięcia, przedarcia krawędzi, pieczątki poprzedniego właściciela. Brak oprawy i grzbietu powoduje, że strony są prawie luzem. Data wystawienia: 17.07.2019 Ald.
Tytuł: Emil oder uber die Erziehung Erster Band - Tom I Zweiter Band - Tom II Autor: J. J. Rousseau Aus dem franzosischen frei ubersetzt von H. Denhardt Neue Ausgabe mit einer Einleitung von Dr. Theodor Fritzsch Adres wydawniczy: Leipzig : Philipp Reclam jun, [brak daty wydania] 383 stron + 589 stron Format: 15/10 cm Masa: 504 g Oba tomy są w dobrym stanie, mają twarde oprawy płócienne z tłoczeniami. Na przednich wyklejkach i stronach tytułowych są nieaktualne wpisy i pieczątki księgozbiorów, z których książki wycofano. Blok książki (krawędzie stron) lekko przybrudzone, poza tym bez żadnych uszkodzeń. Data wystawienia: 19.03.2018 Ald.
Tytuł: Englischer Kulturunterricht auf der Oberstufe auf Grund der direkten Methode Autor: Eberhard Moosmann II. Teil zu Englisch nach dem Frankfurter Reformplan von Max Walter Adres wydawniczy: Marburg a. d. Lahn : N. G. Elwert'sche Verlagsbuchhandlung, G. Braun, 1925 119, [1] stron Format: 22 / 14,5 cm
Książka jest w bardzo dobrym stanie, wycofana ze zbiorów bibliotecznych - posiada świadczące o tym pieczątki. Twarda oprawa.
Adres wydawniczy: Berlin: Verlag von Georg Westermann, brak roku wydania
62 strony
Format: 12,5/16,5 cm
Masa: 100 g
Data wystawienia: 08.02.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest napisana w języku angielskim, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
Adres wydawniczy: Freiburg im Breisgau : J. Bielefelds Verlag, 1921
280, [8] stron
Format: 11/17 cm
Masa: 250 g
Data wystawienia: 01.03.2018 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest napisana w języku niemieckim, na stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela, na kilku stronach są podkreślenia kredką.
Tytuł: Gesammelte Werke Erste Serie Band 2 Autor: Gustav Freytag Wydanie: Neue wohlteile Ausgabe Adres wydawniczy: Leipzig, Berlin-Grunewald : Verlegt bei G. Hirzel in Leipzig und bei der Verlagsanstalt fur Litteratur und Kunst Hermann Klemm, [data wydania prawdopodobnie 1890-1910] 586, [2] stron Format: 20,5 / 14 cm
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę. Okładka płócienna zabrudzona, przetarta na krawędziach grzbietu. Na stronach przedtytułowych ślady po odklejonych wklejkach (prawdopodobnie bibliotecznych), brak jednej ze stron tytułowych - dotyczącej tego konkretnego tomu dzieł.
Tytuł: Geschichte des Fürsten Italiiski Grafen Suworoff-Rimnikski, Generalissimus der russischen Armeen. Nach N.A. Polewoi in freier deutscher Uebertragung herausgegeben von J. de la Croix. Autor: N. A. Polewoi Adres wydawniczy: Riga : Druck von H. Schnakenburg's litho- & ntypographischer Anstalt, 1830-strona tytułowa, 1849-przedmowa 361, VIII strony Format: 25/17 cm Masa: 720 g Książka jest w dobrym stanie, naprawiona przez introligatora - oprawiona w twardą oprawę. Niektóre narożniki stron mają ślady zagięć, niektóre marginesy stron mają niewielkie plamki lub słabo widoczne zacieki. Książka zawiera czarno-białe ilustracje (lito- i typografie) oraz wklejony portret generała Suwowrow-Rimnikskiego. Poza wymienionymi usterkami stan książki jest bardzo dobry. Tekst w języku niemieckim. Data wystawienia: 20.09.2018 Ald.
Tytuł: Heathlands and associated Communities in Kujawy and Pomerania: Management, Treatment and Conservation Autorzy: Edyta Adamska, Miłosz Deptuła, Anna Fibrandt-Czaja, Dariusz Kamiński, Anna Lewandowska-Czarnecka, Andrzej Nienartowicz, Piotr Sewerniak Adres wydawniczy: Toruń : Towarzystwo Naukowe w Toruniu, 2015 236 stron Format: 24/17 cm ISBN: 978-83-65127-02-0 Masa: 610 g Książka jest w idealnym stanie, jest nowa, wydrukowana na papierze kredowym, zawiera kolorowe ilustracje. Data wystawienia: 29.02.2020 Ald.
Tytuł: Hercoga Jekaba ligums ar Oliveru Komvelu un Angliju skareja politika Autor: Heinces Matisens (Heinz Mattiesen) Kurzemes Provinces Muzeja Izdevums Tulkojis Janis Augustus Wydanie: Nakład: egzemplarzy Adres wydawniczy: Jelgava : Druk. A. Gemuts & R. Grislis, Katoju iela 21, 1936 12, [1] stron + rozkłądane faksymile Format: 22 / 15 cm ISBN: Seria: Broszura jest w bardzo dobrym stanie, zawiera rozkładane faksymile dokumentu, widoczne częściowo na skanie. Tekst w języku łotewskim.
Tytuł: Nabożeństwo do świętego Ojca Ignacego założyciela zakonu Tow. Jez. Autor: Praca zbiorowa Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Księży Jezuitów, 1928 Wydanie: V 120 stron Format: 10/14,5 cm Masa: 71 g Książka jest w dobrym stanie, ma sfatygowaną oprawę, grzbiet i obwolutę, na okładce i kilku stronach wewnątrz zielone plamy. Data wystawienia: 06.05.2022 Jus.
Tytuł: "Adamie, gdzie jesteś?" (Rdz 3, 9) - współczesne dysputy o człowieku : materiały sesji naukowej zorganizowanej w Toruniu w dniach 5-6 listopada 2010 roku Autor:
Pod redakcją Ks. Jerzego Bagrowicza
Urząd Miasta Torunia
Kuria Diecezjalna w Toruniu
Towarzystwo Naukowe w Toruniu
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu Wydanie: Nakład: egzemplarzy Adres wydawniczy: Toruń : Towarzystwo Naukowe w Toruniu, 2011 171, [2] stron + 20 stron tablic Format: 24 / 17 cm ISBN: 978-83-61487-73-9 Seria: Colloquia Torunensia XVI
Tytuł: Orędzia króla Asioki Autor: Eugeniusz Słuszkiewicz (red.) Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1964 Wydanie: I Nakład: 2 000 egz. 55, [1] stron Format: 12,5/19,5 cm Masa: 112 g Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma lekko sfatygowaną oprawę. Data wystawienia: 08.06.2022 Jus.
Tytuł: N. Hartmann Autor: Włodzimierz Galewicz Adres wydawniczy: Warszawa: Wiedza Powszechna, 1987 Wydanie: I Nakład: 5 000 egz. 321, [1] stron Format: 11/19 cm Masa: 255 g ISBN: 8321405614 Książka jest w dobrym stanie, ma oprawę z obwolutą lekko sfatygowaną (kilka brązowych plamek na obwolucie, widoczne na zdjęciu okładki), zawiera zdjęcie autora. Data wystawienia: 15.07.2022 Jus.
Tytuł: Historia filozofii Tom 1-2 Autor: Praca zbiorowa Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1965, 1964 Wydanie: III, II Nakład: 10 050 egz., 20 260 egz. 567 stron 519 stron Format: 17 / 24,5 cm Masa: 2330 g Książki są w dobrym stanie, mają twarde, lekko sfatygowane oprawy, zawierają ilustracje w tekście. Data wystawienia: 27.09.2022 Jus.
Tytuł: Przeglądowy atlas świata: przeglądowy i zasobny w informacje obraz Ziemi Adres wydawniczy: Warszawa : GeoCenter International, 1994 232 strony Format: 32,5/26/2,5 cm ISBN: 837129039X Masa: 1407 g Data wystawienia: 06.11.2025 Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, nieznacznie sfatygowaną. Zawiera kolorowe ilustracje w tekście. Asi
Tytuł: Atlas do historii starożytnej Autor: Ludwik Piotrowicz Adres wydawniczy: Wrocław : Państwowe Przedsiębiorstwo Wydawnictw Kartograficznych im. Eugeniusza Romera, 1987 12 stron Format: 20,5/30,5 cm Nakład: 100 240 egzemplarzy ISBN: 8370000290 Masa: 97 g Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zagięcia narożników. Data wystawienia: 06.05.2025 Asi
Tytuł: Gesellschaftsordnung und ihre natürlichen Grundlagen
Autor: Otto Ammon
Adres Wydawniczy: Jena : Verlag von Gustav Fischer in Jena, 1900
303, [1] stron
Format: 15/21 cm
Masa: 540 g
Data wystawienia: 20.07.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, jest napisana w języku niemieckim, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadcząca o tym pieczątki.
Tytuł: 30 Etudes de Mecanisme (Vorschule zur Schule der Gelaufigkeit) Autor: Charles Czerny Opus 849 pour servir d'introduction a l'Ecole de la Velocite Op. 299 Revues par Adolf Ruthardt Edition Peters Nr. 2611 Adres wydawniczy: Leipzig : C. F. Peters, 1912? 55 stron Format: 30,5/23,5 cm Masa: 238 g Książka jest w bardzo dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana: małe przebarwienia, plamki, lekko naderwana dolna i górna krawędź grzbietu. Data wystawienia: 20.06.2024 Ald.
Tytuł: Album Legionów Polskich : 126 obrazów Adres wydawniczy: Kraków : Nakładem Centralnego Biura Wydawnictw NKNW, 1916 72 strony Format: 23/15,5 cm Masa: 142 g Książka jest w dobrym stanie, została wycofana z księgozbioru instytucji i ma świadczace o tym pieczątki oraz ekslibris. Okładka lekko sfatygowana: ślady zagięć, niewielkie naddarcia krawędzi grzbietu, wewnątrz stan bardzo dobry, bez żadnych śladów użytkowania. Książka zawiera na każdej stronie dwie czarno-białe fotografie z podpisami. Data wystawienia: 11.07.2023 Ald.
Tytuł: Prace zoologiczne Polskiego Państwowego Muzeum Przyrodniczego Tom I zeszyt 4
Redakcja: Antoni Wagner
Adres wydawniczy: Warszawa : Polskie Państwowe Muzeum Przyrodnicze, 1923
184 stron + tablice
Format: 16/24 cm
Masa: 90 g
Data wystawienia: 22.05.2025 r.
Broszura jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, jest naddarta na krawędziach, tekst jest napisany w języku niemieckim, francuskim i polskim, zawiera ilustracje na tablicach.
Tytuł: Der Wanderer zwischen beiden Welten : Ein Kriegserlebnis Autor: Walter Flex 309. bis 314 Tausend Adres wydawniczy: Munchen : C.H. Beck'sche Verlagsbuchhandlung Oskar Beck, 1917 103, [21] stron Format: 19/12 cm Masa: 161 g Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę z tłoczeniami, ubytek dolnego fragmentu grzbietu. Bazgroł niebieskim długopisem na przedniej wyklejce. Wewnątrz stan bardzo dobry, poza tym bez uszkodzeń czy śladów użytkowania. Data wystawienia: 08.07.2025 Ald.
Tytuł: Die Martinsklause : Roman aus dem Anfang des 12. Jahrhunderts Autor: Ludwig Ganghofer Die zwei Bande in einem Bande Vollstandige Originalausgabe Adres wydawniczy: Berlin : Verlag von Th. Knaur Nachf., 1929 516, [1] stron Format: 19,5/12,5 cm Masa: 458 g Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, tłoczenia na grzbiecie i przedniej okładce. Kilka kartek ma niewielkie zagięćia papieru, na ostatniej stronie podpis. Brak innych uszkodzeń czy śladów użytkowania Data wystawienia: 03.06.2025 Ald.
Tytuł: Vorschule zur Fingerfertigkeit ; Ecole de la petite velocite ; Preparatory studies : Op. 636 Piano solo (A. Sturm) Autor: Carl Czerny Neurevidierte Ausgabe Aug. Sturm Adres wydawniczy: Leipzig ; Wien : Universal Edition Dr Johannes Petschull, 1912? 47 stron Format: 30,5/23,5 cm Masa: 183 g Książka jest w bardzo dobrym stanie, okładka z małymi przebarwieniami. Data wystawienia: 20.06.2024 Ald.
Tytuł: Heimfahrten : Lieder und Balladen Autor: M. Herbert Adres wydawniczy: Koln : Verlag und Druck von J. Bachem, cop. 1910 142 strony Format: 20,5/15 cm Masa: 296 g Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę (do przedniej i tylnej okładki przykleiły się fragmenty kartek z innej książki, można je łatwo usunąć przecierając wilgotną ścierką), lekko przetarte krawędzie oprawy, na przedniej wyklejce jest dedykacja dla poprzedniej właścicielki, wewnątrz lekko pożółkły papier, kilka przebarwień na marginesach kilku stron. Żadnych uszkodzeń ani śladów użytkowania oprócz wymienionych. Data wystawienia: 09.05.2024 Ald.
Tytuł: Denkwurdigkeiten der Henker von Paris Veroffentlicht von Henry Sanson Adres wydawniczy: Berlin : Paul Franke Verlag, [1925] 436 stron Format: 19/13 cm Masa: 407 g Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę ze skórzanym grzbietem, na grzbiecie tłoczenia i złocenia. Papier oprawy miejscami przetarty, wewnątrz minimalne, pojedyncze zabrudzenia marginesów kilku stron, podpis odręczny na stronie przedtytułowej. Data wystawienia: 23.03.2024 Ald.
Tytuł: Manual der Pharmazeutischen Zeitung Herausgegeben von Dr. phil. Richard Brieger Adres wydawniczy: Berlin : Verlag von Julius Springer, 1931 234 strony Format: 21/15,5 cm Masa: 650 g Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę z tłoczeniami, na stronie tytułowej podpis poprzedniej właścicielki, poza tym nie ma żadnych śladów użytkowania. Data wystawienia: 25.07.2018 Ald.
Tytuł: Die Wunder des Himmels - gemeinverständliche Astronomie des Weltsystems Autor: L.L. von Littrow Adres wydawniczy: Berlin, Wydawnictwo W. Herlet, 1910 Format 23/16/7 cm 781 stron Masa 2100 g Data wystawienia: 27.11.2025
Książka jest w dobrym stanie, jak na książkę wydaną w 1910 roku, nosi wyraźne ślady zużycia. Okładka jest naderwana w miejscu łączenia z grzbietem. W tekście widnieją podkreślenia i niewielkie notatki. Od strony 591, w dolnym rogu, zewnętrznym roku stron widnieją ślady zalania. Książka jest napisana w języku niemieckim. Brak map/tablic.
Tytuł: Drogi kontrkultury Autor: Aldona Jawłowska Wydanie: I Nakład: 10 290 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1975 326, [1] stron Format: 12,5 x 19,5 cm Seria: Biblioteka Myśli Współczesnej Masa: 340 g Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka. Syl.
Pliki cookies i pokrewne im technologie umożliwiają poprawne działanie strony i pomagają nam dostosować ofertę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować wykorzystanie przez nas wszystkich tych plików i przejść do sklepu lub dostosować użycie plików do swoich preferencji, wybierając opcję "Dostosuj zgody".
W tym miejscu możesz określić swoje preferencje w zakresie wykorzystywania przez nas plików cookies.
Te pliki są niezbędne do działania naszej strony internetowej, dlatego też nie możesz ich wyłączyć.
Te pliki umożliwiają Ci korzystanie z pozostałych funkcji strony internetowej (innych niż niezbędne do jej działania). Ich włączenie da Ci dostęp do pełnej funkcjonalności strony.
Te pliki pozwalają nam na dokonanie analiz dotyczących naszego sklepu internetowego, co może przyczynić się do jego lepszego funkcjonowania i dostosowania do potrzeb Użytkowników.
Dane wykorzystywane przez dostawcę oprogramowania sklepu - Shoper S.A. Na ich podstawie dokonywane są analizy, związane z rozwojem oprogramowania, oraz mierzona jest skuteczność kampanii reklamowych. Nie są łączone z innymi informacjami, podawanymi podczas rejestracji i składania zamówienia. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce plików cookies Shoper.
Dzięki tym plikom możemy prowadzić działania marketingowe.