Menu
- Literatura faktu(1298)
- Literatura piękna(5021)
- Dla Dzieci i Młodzieży(2212)
- Biografie(1190)
- Literatura obyczajowa, romanse(815)
- Kryminał(799)
- Sensacja(351)
- Powieści przygodowe(225)
- Powieści historyczne(517)
- Fantastyka(495)
- Horrory(53)
- Płyty CD(2)
- Aforyzmy, przysłowia(44)
- Archeologia(56)
- Architektura i urbanistyka(201)
- Astronomia(82)
- Audiobooki(2)
- Autograf autorki/autora(40)
- Baśnie, legendy, mity(71)
- BHP, Ppoż(8)
- Bibliologia Nauka o Książce(217)
- Wielkie Litery-duży druk(2)
- Biologia Ochrona środowiska(327)
- Budownictwo(201)
- Czasopisma(1229)
- Chemia(99)
- Cracoviana(41)
- Dziennikarstwo(37)
- Drugi obieg(19)
- Druki bibliofilskie(8)
- DVD(1)
- Ekonomia(251)
- Encyklopedie Słowniki Leksykony(926)
- Etnologia(85)
- Ezoteryka(86)
- Feminizm(7)
- Filozofia(208)
- Fizyka(48)
- Fotografia(171)
- Geografia Geologia(351)
- Historia(2573)
- Heraldyka i genealogia(6)
- Humor, satyra(193)
- Informatyka(267)
- Językoznawstwo(145)
- Judaica(15)
- Kalendarze(22)
- Kino Film(131)
- Kolejnictwo(10)
- Komiksy(88)
- Komplety dzieł wielotomowych(29)
- Książki o książkach, księgarniach, bibliotekach i antykwariatach(72)
- Książki w językach obcych(2525)
- Książki wydane przed 1945 rokiem(305)
- Kubki(0)
- Kulinaria(436)
- Kulturoznawstwo(105)
- Lektury szkolne(276)
- Literaturoznawstwo(702)
- Lotnictwo(61)
- Magnesy pamiątkowe(0)
- Mapy, atlasy(706)
- Marketing Reklama(39)
- Marynistyka, żeglarstwo(151)
- Matematyka(136)
- Medycyna, farmacja(591)
- Militaria(210)
- Miniatury(96)
- Moda, ubiór(25)
- Motoryzacja Samochody(93)
- Muzyka i taniec(257)
- Nagrody literackie(98)
- Nauka języków obcych(658)
- Naukoznawstwo, historia nauki(11)
- Nowe, nieużywane książki(886)
- Ogrodnictwo(91)
- Pasje, zainteresowania, hobby(437)
- Pedagogika(241)
- Picturebooki / książki obrazkowe(8)
- Plakaty, ulotki, dokumenty życia społecznego(3)
- Płyty winylowe(4)
- Pocztówki(658)
- Podręczniki szkolne, opracowania lektur, repetytoria(326)
- Podróże(144)
- Politologia(153)
- Popularnonaukowe(348)
- Poradniki(1359)
- Powieści młodzieżowe(321)
- Prawo(691)
- Programy teatralne i muzyczne(89)
- Psychologia(180)
- Rachunkowość, finanse, kadry(145)
- Religioznawstwo(1617)
- Reprinty(22)
- Rolnictwo, leśnictwo, hodowla(129)
- Rozwój osobisty, motywacja, biznes(254)
- Socjologia(112)
- Sport(174)
- Stosunki międzynarodowe(46)
- Sztuka(891)
- Teatr Opera(245)
- Technika(493)
- Torby bibliofilskie(3)
- Turystyka Regionalia(2350)
- Toruniana - O Toruniu i okolicach(634)
- Toruńskie Autorki, Toruńscy Autorzy(123)
- Varsaviana(57)
- Wydawnictwa albumowe(781)
- Weterynaria(5)
- Zakładki(52)
- Zarządzanie i organizacja(56)
Nowości
Promocje
Producenci
Wyszukiwarka
Wysyłka za granicę - PayPal lub przelew zagraniczny
Zaloguj się
Historia prawdziwa o Petrku Właście Palatynie, którego zwano Duninem : Opowiadanie historyczne z XII wieku / Józef Ignacy Kraszewski
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Tytuł: Historia prawdziwa o Petrku Właście Palatynie, którego zwano Duninem : Opowiadanie historyczne z XII wieku
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Wydanie III
Nakład: 20 100 egzemplarzy
Adres Wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1953
326, [1] strona
Format: 15,5/22 cm
Masa: 400 g
Data wystawienia: 28.08.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie. Ma dość sfatygowaną, przykurzoną okładkę, ponadrywane krawędzie, grzbiet pożółkły i przybrudzony, pożółkłe kartki w środku, odstają nierówno od grzbietu. Na stronie tytułowej, oraz kilku stronach w książce, pieczątki imienne byłej właścicielki. Niektóre strony pobrudzone.
Asi
Dane techniczne
| Autor | Józef Ignacy Kraszewski |
| Data wydania | 1953 |
| Oprawa | twarda |
| Stan | Używana |
| Miejsce przechowywania | Nowy |
Produkty powiązane
Poezje wybrane / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Poezje wybrane
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Opracowanie: Zbigniew Sudolski, Urszula Krzysiak
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1988
137, [3] stron
Format: 12/16,5 cm
Nakład: 5000 egzemplarzy
ISBN: 8320542006
Seria: Biblioteka Poetów Ex Libris
Masa: 150 g
Data wystawienia: 04.11.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Starościna Bełzka (Gertruda z hr. Komorowskich hr. Potocka) : opowiadanie historyczne 1770-1774 / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Starościna Bełzka (Gertruda z hr. Komorowskich hr. Potocka) : opowiadanie historyczne 1770-1774
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Adres wydawniczy: Warszawa : Druk Józefa Ungra, 1879
334 strony
Format: 18/12,5 cm
Seria Wybór Pism J. I. Kraszewskiego Tom XIV
Masa: 380 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, skórzany grzbiet, oprawa z licznymi przetarciami i ubytkami. Na początkowych, końcowych i kilku przypadkowych stronach w środku są nieaktualne poprzekreślane pieczątki. Lekko zabrudzone i przebarwione marginesy stron, poza tym wewnątrz stan dobry, bez śladów użytkowania.
Data wystawienia: 13.10.2023
Ald.
Bruhl / J. I. Kraszewski (nadłamany grzbiet)
Tytuł: Bruhl : Złota Biblioteka
Autor: J. I. Kraszewski
Adres Wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1955
401, [2] stron
Format: 16/21 cm
Nakład: 50 176 egzemplarzy
ISBN: 8391472094
Masa: 500 g
Data wystawienia: 07.06.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, nadłamany grzbiet i przybrudzony blok książki.
mar
Bruhl / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Bruhl : Powieść historyczna z XVIII wieku
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Wydanie: IV
Adres Wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1973
386, [3] stron
Format: 12,5/20 cm
Nakład: 50 290 egzemplarzy
Masa: 340 g
Data wystawienia: 26.09.2023 r.
Książka jest dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach i naddarta na grzbiecie.
mar
Stara baśń t. 1,2 / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Stara baśń : powieść z IX wieku t. 1,2 : Komitet Upowszechniania Książki
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Adres wydawniczy: Warszawa : Spółdzielnia Wydawniczo-Oświatowa "Czytelnik", 1948
191 stron t. 1
439, [1] stron t. 2
Format: 15,5/22,5 cm
Masa: 660 g
Data wystawienia: 01.09.2023 r.
Książki są w dobrym, jak na używane, stanie, mają miękkie okładki, nieznacznie sfatygowane, są trochę zabrudzone, są naddarte na grzbiecie.
mar
Szalona / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Szalona : Dzieła : Powieści obyczajowe
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Adres Wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1986
297, [4] stron
Format: 13/19,5 cm
ISBN: 8308015123
Masa: 250 g
Data wystawienia: 23.08.2023 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma miękką oprawę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Stara baśń t.1-2, 3 / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Stara baśń t.1-2, 3: Powieść IX
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Wydanie: VIII
Adres Wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1962
302, [2] stron t. 1-2
161, [3] strony t. 3
Format: 13,5/20,5 cm
Nakład: 50 350 egzemplarzy
Seria: Biblioteka Powszechna
Masa: 850 g
Data wystawienia 19.08.2023 r.
Książki są w dobrym stanie, mają miękkie oprawy, nieznacznie sfatygowane, są przetarte na krawędziach.
mar
Bruhl / J. I. Kraszewski
Tytuł: Bruhl : Złota Biblioteka
Autor: J. I. Kraszewski
Adres Wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1955
401, [2] stron
Format: 16/21 cm
Nakład: 50 176 egzemplarzy
ISBN: 8391472094
Masa: 500 g
Data wystawienia: 07.06.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Kraków za Łoktka : powieść historyczna / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Kraków za Łoktka ; Powieść historyczna
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Seria: Cykl powieści historycznych obejmujących dzieje Polski
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1959
281, [5] stron
Format: 15/21 cm
Wydanie I
Nakład 35 290
Masa: 306 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieco sfatygowana, z drobnymi plamami, lekko pożółkłe kartki. Poza tym bez śladów użytkowania. Książka w sztywnej oprawie.
Data wystawienia: 23.05.2023
Opis wydawcy: Akcja powieści toczy się na początku XIV w głównie w Krakowie, w momencie gdy książę kujawski Władysław Łokietek wielokroć wypędzany, wraca i próbuje odzyskać władzę. Zjawia się prawie bez poparcia, liczy na drobną szlachtę, na swoją charyzmę. Pragnie walczyć o panowanie nad ziemią małopolską, potem chce zjednoczyć dzielnice. Są tacy, którym nie w smak polski król w Krakowie. To bogaci mieszczanie niemieccy i ich biskup Jan Muskata. Jak książę poradził sobie z buntem?
Wik.
Dziecię starego miasta / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Dziecię starego miasta : Obrazek narysowany z natury : Dzieła
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1986
181, [2] stron
Format: 13,5/20,5 cm
Nakład: 50 283 egzemplarzy
ISBN: 8308014860
Masa: 260 g
Data wystawienia: 09.12.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta i naddarta na krawędziach.
mar
Półdiablę weneckie / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Półdiablę weneckie : Powieść od Adriatyku
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Wydanie: III
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1985
163, [1] stron
Format: 15/20,5 cm
Nakład: 100 350 egzemplarzy
ISBN: 8308013015
Masa: 220 g
Data wystawienia: 19.11.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, na stronie przedtytułowej jest dedykacja dla byłego właściciela.
mar
Moskiewskie ABC / Jerzy Kraszewski, Jerzy Redlich
Tytuł: Moskiewskie ABC
Autor: Jerzy Kraszewski, Jerzy Redlich
Adres wydawniczy: Warszawa: Iskry, 1975
Wydanie: II
Nakład: 30 275 egz.
303 strony
Format: 11,5/16 cm
Masa: 224 g
Książka jest w dobrym stanie, ma sfatygowaną oprawę i grzbiet, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 29.07.2022
Jus.
Bruhl / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Bruhl : Powieść historyczna z XVIII wieku
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1977
372, [2] strony
Format: 12,5/19,5 cm
Nakład: 40 280 egzemplarzy
Seria: Biblioteka lektur szkolnych
Masa: 330 g
Data wystawienia: 10.06.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, trochę zabrudzona.
mar
Interesa familijne Tom I-IV / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Interesa familijne Tom I-IV
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1988
Wydanie: I
Nakład: 90 350 egz.
252, [1] strony
239, [1] stron
Format: 13/20,5/5 cm
Masa: 582 g
ISBN: 8308018688
Książki są w bardzo dobrym stanie, mają twarde oprawy z lekko sfatygowanymi obwolutami.
Data wystawienia: 09.01.2026
an
Stara baśń / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Stara baśń : Powieść z IX wieku
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Opracowanie: Janina Wieczerska-Zabłocka
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich - Wydawnictwo, 1986
320 stron
Format: 15/20,5 cm
Nakład: 300 000 egzemplarzy
ISBN: 8304016710
Seria: Nasza Biblioteka
Masa: 346 g
Data wystawienia: 19.05.2025r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, ma pożółkły grzbiet.
Asi
Krzyżacy 1410 : Obrazy z przeszłości : Ego te baptizo in gladio : Godło krzyżackie / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Krzyżacy 1410 : Obrazy z przeszłości : Ego te baptizo in gladio : Godło krzyżackie
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Opracował: Jerzy Pośpiech
Wydanie V
Adres wydawniczy: Katowice : Wydawnictwo "Śląsk", 1983
274 strony
Format: 21/15 cm
Masa: 395 g
ISBN: 832160983X
Książka jest w dobrym stanie, posiada miejscowo poplamioną i otartą okładkę, widoczny ślad po cenie na jej tylnej stronie oraz przykurzone kartki. Poza tym brak innych widocznych śladów użytkowania. Zawartość nienaruszona.
Data wystawienia: 16.12.2021
Ale.
Pamiętnik Mroczka / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Pamiętnik Mroczka
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Wydanie: V
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1984
149, [2] stron
Format: 15/20,5 cm
Nakład: 100 310 egzemplarzy
ISBN: 8320535301
Masa: 220 g
Data wystawienia: 11.10.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Syn marnotrawny / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Syn marnotrawny : Opowiadanie z końca XVIII wieku
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Wrocław : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1972
258, [2] stron + tablice
Format: 15,5/21 cm
Nakład: 40 290 egzemplarzy
Masa: 400 g
Data wystawienia: 25.09.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Historia prawdziwa o Petrku Właście palatynie którego zwano Duninem / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Historia prawdziwa o Petrku Właście palatynie którego zwano Duninem : Opowiadanie historyczne z XII wieku
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Wydanie: IX
Adres wydawniczy: Katowice : Wydawnictwo "Śląsk", 1983
234, [2] strony
Format: 15/20,5 cm
Nakład: 130 300 egzemplarzy
ISBN: 8321603440
Seria: Biblioteka Karola Miarki
Masa: 262 g
Data wystawienia: 13.08.2025r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, pożółkłe kartki wewnątrz.
Asi
Stara baśń : Powieść z IX wieku / Józef Ignacy Kraszewski (1983)
Tytuł: Stara baśń : Powieść z IX wieku
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Wydanie: XXXIII
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1983
311, [7] stron
Format: 15/21 cm
ISBN: 8320530776
Nakład: 500 310 egzemplarzy
Masa: 380 g
Data wystawienia: 26.05.2021 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Dziecię starego miasta / J. I. Kraszewski
Tytuł: Dziecię starego miasta : obrazek narysowany z natury
Autor: J. I. Kraszewski
Opracował Wincenty Danek
Wydanie czwarte, przejrzane
Nakład: 10 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich - Wydawnictwo, 1960
CXXXV, 200 stron
Format: 13/18,5 cm
Seria: Biblioteka Narodowa Nr 71 Seria I
Masa: 290 g
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
Data wystawienia: 18.06.2021
Ald.
Staropolska miłość / Józef Ignacy Kraszewski (brak pieczątek)
Tytuł: Staropolska miłość
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Wydanie: pierwsze
Nakład: 30 205 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1957
130, [1] stron
Format: 15/21 cm
Masa: 170 g
Książka jest w dobrym stanie, grzbiet i okładka sfatygowane.
Data wystawienia: 20.05.2021
Jus.
Pamiętnik Mroczka / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Pamiętnik Mroczka
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1984
149, [3] stron + tablice
Format: 14,3/20,2 cm
ISBN: 8320535301
Masa: 193 g
Książka jest w dobrym stanie. Zawiera liczne czarno-białe ilustracje na tablicach. Na stronie przedtytułowej i tytułowej posiada pieczątki poprzedniej właścicielki.
Data wystawienia: 10.05.2021
Zos.
Historia prawdziwa o Petrku Właście Palatynie którego zwano Duninem / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Historia prawdziwa o Petrku Właście Palatynie którego zwano Duninem : Opowiadanie historyczne z XII wieku
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Wydanie: IV
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1956
306, [3] stron
Format: 15/21 cm
Nakład: 70 205 egzemplarzy
Masa: 330 g
Data wystawienia: 08.11.2020 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest naddarta na grzbiecie.
mar
Bruhl t. I / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Bruhl t. I
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Wydanie: V
Adres wydawniczy: Warszawa : Spółdzielnia Wydawnicza Czytelnik, 1956
199, [1] stron
Format: 13,5/20 cm
Nakład: 50 205 egzemplarzy
Masa: 360 g
Data wystawienia: 07.10.2020 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Moskiewskie ABC / Jerzy Kraszewski, Jerzy Redlich
Tytuł: Moskiewskie ABC
Autor: Jerzy Kraszewski, Jerzy Redlich
Wydanie: I
Adres wydawniczy : Warszawa : Państwowe Wydawnictwo "Iskry", 1973
330, [2] stron + tablice
Format: 12,5/19,5 cm
Nakład: 30 275 egzemplarzy
Masa: 340 g
Data wystawienia: 03.08.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Dziecię starego miasta / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Dziecię starego miasta : Obrazek narysowany z natury
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Literackie, 1986
181, [2] stron
Format: 13/20,5 cm
ISBN: 8308014860
Nakład: 50 283 egzemplarzy
Masa: 260 g
Data wystawienia: 11.05.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Śniehotowie / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Śniehotowie : Legenda z XVIII wieku, spisana z opowiadania
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1991
117, [3] stron
Format: 14,5/20,5 cm
Nakład: 30 000 egzemplarzy
ISBN: 8320542146
Masa: 160 g
Data wystawienia: 08.05.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Jaryna / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Jaryna
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1987
143, [1] stron
Format: 12/17/2 cm
Nakład: 150 000 egzemplarzy
ISBN: 8320538831
Masa: 140 g
Data wystawienia: 30.01.2026 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
an
Barani Kożuszek / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Barani Kożuszek : Opowiadanie historyczne z końca XVIII w.
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1986
196, [10] stron
Format: 15/20,5/2 cm
ISBN: 8320537258
Masa: 270 g
Data wystawienia: 03.01.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
an
Stara baśń : Powieść z IX wieku / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Stara baśń : Powieść z IX wieku
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Wydanie: XXXIV
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1984
311, [7] stron
Format: 15/21 cm
ISBN: 8320530776
Nakład: 500 310 egzemplarzy
Masa: 380 g
Data wystawienia:05.03.2020
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, na przedniej wyklejce widnieje napis "Wigilia 1984r Karolince - Rodzice"
Przed burzą : sceny z roku 1830 / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Przed burzą : Sceny z roku 1830
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1988
183, [1] stron
Format: 20,5/13,5 cm
Nakład: 80 350 egzemplarzy
ISBN: 830801853X
Masa: 237 g
Data wystawienia: 16.04.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną.
Asi
Ostatni z Siekierzyńskich / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Ostatni z Siekierzyńskich
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Wydanie: III
Adres wydawniczy: Lublin : Wydawnictwo Lubelskie, 1984
153, [2] stron
Format: 20,5/14,5 cm
Nakład: 50 000 egzemplarzy
Masa: 200 g
Data wystawienia: 29.09.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Pamiętnik Mroczka / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Pamiętnik Mroczka
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1957
135, [1] stron
Format: 21/15 cm
Nakład: 70 205 egzemplarzy
Masa: 160 g
Data wystawienia: 25.09.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, na pierwszej kartce i stronie tytułowej jest pieczątka byłego właściciela (podpis).
mar
Powrót do gniazda : Powieść z podań XVI w. / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Powrót do gniazda : Powieść z podań XVI w.
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1954
263, [1] stron
Format: 20,5/15,5 cm
Nakład: 30 176 egzemplarzy
Masa: 304 g
Data wystawienia: 22.08.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, na pierwszej kartce, stronie tytułowe, stronie numer 1, 31, 109, 141, 175, 195, 235 są pieczątki byłej właścicielki. Pożółkła okładka oraz kartki w środku.
Asi
Historia prawdziwa o Petrku Właście : Opowiadanie historyczne z XII wieku / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Historia prawdziwa o Petrku Właście palatynie którego zwano Duninem : Opowiadanie historyczne z XII wieku
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Wydanie: IV
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1977
327, [5] stron + tablice
Format: 21/15 cm
Nakład: 40 290 egzemplarzy
Masa: 480 g
Data wystawienia: 03.06.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Starosta Warszawski : Obrazy historyczne z XVIII wieku t. 1,2 ,3 / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Starosta Warszawski : Obrazy historyczne z XVIII wieku t. 1,2 ,3
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Adres wydawniczy: Warszawa : Spółdzielnia Wydawniczo-Oświatowa, 1948
163 stron część 1
163 stron część 2
152 stron część 3
Format: 22/16 cm
Seria: Komitet Upowszechniania Książki
Masa: 730 g
Data wystawienia: 30.05.2019 r.
Książki są w bardzo dobrym, jak na książki używane, stanie, mają okładki nieznacznie sfatygowane.
mar
Papiery po Glince / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Papiery po Glince : Opowiadania z życia Karola Radziwiłła "Panie Kochanku"
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1988
78, [2] stron
Format: 20,5/14,5 cm
Nakład: 200 000 egzemplarzy
ISBN: 832053867X
Seria: Dzieła Józefa Ignacego Kraszewskiego Powieści historyczne
Masa: 120 g
Data wystawienia: 04.05.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, na stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela.
mar
Mistrz Twardowski : powieść z podań gminnych Tom I Zeszyt 1 / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Mistrz Twardowski : powieść z podań gminnych Tom I Zeszyt 1
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Wydanie: I
Nakład: 250 330 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1985
41, [5] stron
Format: 14,5/21,5 cm
ISBN: 83-205-3706-1
Masa: 69 g
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście,poza tym żadnych śladów użytkowania.
Data wystawienia: 28.04.2019
Ald.
Stara baśń Józefa Ignacego Kraszewskiego / Janusz Kijas
Tytuł: Stara baśń Józefa Ignacego Kraszewskiego
Autor: Janusz Kijas
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych, 1964
74, [2] strony
Format: 12/17 cm
Nakład: 32 250 egzemplarzy
Seria: Biblioteka Analiz Literackich 12
Masa: 90 g
Data wystawienia: 28.12.2017 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Powrót do gniazda : powieść z podań XVI w. / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Powrót do gniazda : powieść z podań XVI w.
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Wydanie: I
Nakład: 200 330 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1986
220, [3] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 83-205-3719-3
Masa: 252 g
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
Data wystawienia: 20.12.2017
Ald.
Hrabina Cosel / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Hrabina Cosel
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Wydanie: XVIII
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1988
302, [2] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 8320537797
Nakład: 200 310 egzemplarzy
Seria: Dzieła Józefa Ignacego Kraszewskiego Powieści historyczne
Masa: 350 g
Data wystawienia: 19.08.2025 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
an
Ramułtowie / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Ramułtowie
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1987
205, [2] stron
Format: 14,5/20,5/2 cm
ISBN: 8308016707
Nakład: 100 350 egzemplarzy
Masa: 260 g
Data wystawienia: 03.01.2026 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
an
Stara baśń : powieść z IX wieku / Józef Ignacy Kraszewski, ilustrował Elwir Michał Andriolli
Tytuł: Stara baśń : powieść z IX wieku
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Ilustrował: Elwir Michał Andriolli
Wydanie: XXX
Nakład: 50 290 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawniczej, 1977
467, [3] stron
Format: 15/21 cm
Masa: 781 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, zawiera czarno-białe ilustracje.
Data wystawienia: 29.01.2026
an
Opi wydawcy: Powieściowa kronika dziejów Polski przedchrześcijańskiej ukazująca proces kształtowania się państwa polskiego i objęcia władzy przez legendarnego Piasta. Z epickim rozmachem autor odtwarza życie codzienne i obyczaje Słowian, nawiązując do staropolskich podań i legend.
Stara baśń : Powieść z IX wieku / Józef Ignacy Kraszewski [1984]
Tytuł: Stara baśń : powieść z IX wieku
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Wydanie: XXXIV
Nakład: 500 310 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1984
311, [7] stron
Format: 15/21 cm
ISBN: 8320530776
Masa: 348 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, żadnych śladów użytkowania.
Data wystawienia: 15.10.2022
Ald.
Zadora : Historia z końca XVIII wieku / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Zadora : Historia z końca XVIII wieku
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Spółdzielnia Wydawnicza "Czytelnik", 1953
118, [2] stron
Format: 13/20,5 cm
Nakład: 15 160 egzemplarzy
Masa: 190 g
Data wystawienia: 28.03.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, jest zabrudzona, zakurzona, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
mar
Kawał literata / J. I. Kraszewski
Tytuł: Kawał literata
Autor: J. I. Kraszewski
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Czytelnik", brak roku wydania
218, [2] stron
Format: 15,5/21,5 cm
Masa: 250 g
Data wystawienia: 23.03.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, jest zakurzona, zabrudzona.
mar
Bruhl: powieść historyczna z XVIII wieku / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Bruhl: powieść historyczna z XVIII wieku
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Wydanie: czternaste
Nakład: 40 310 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1979
266 [5] stron
Format: 21/15 cm
ISBN: 83-205-3076-8
Masa: 290 g
Data wystawienia: 23.10.2015
Książka jest w dobrym stanie, okładka lekko sfatygowana. Na stronie przedtytułowej widnieje dedykacja.
AM
Dydaktyka społeczna w powieściach J. I. Kraszewskiego : o sposobach realizowania funkcji wychowawczej w powieściach społeczno-obyczajowych z lat 1831-1863 / Ewa Owczarz
Tytuł: Dydaktyka społeczna w powieściach J. I. Kraszewskiego : o sposobach realizowania funkcji wychowawczej w powieściach społeczno-obyczajowych z lat 1831-1863
Autor: Ewa Owczarz
Towarzystwo Naukowe w Toruniu
Wydanie I
Nakład: 780 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa-Poznań-Toruń : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1987
175, [4] stron Format: 24 / 17 cm
ISBN: 83-01-07511-2
ISSN: 0208-497x
Prace Wydziału Filologiczno-Filozoficznego Tom XXXI Zeszyt 2
Powstanie Styczniowe w twórczości Józefa Ignacego Kraszewskiego / Bożena Osmólska-Piskorska
Tytuł: Powstanie Styczniowe w twórczości Józefa Ignacego Kraszewskiego
Autor: Bożena Osmólska-Piskorska
Towarzystwo Naukowe w Toruniu
Wydanie I
Nakład: 1000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Łódź-Toruń : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1963
259, [4] stron
Format: 24 / 17 cm
Prace Wydziału Filologiczno-Filozoficznego Tom XIV Zeszyt 2
Stan: bardzo dobry
Ognie na bagnach / Bolesław Jagielski
Tytuł: Ognie na bagnach
Autor: Bolesław Jagielski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1983
103, [1] stron
Format: 10,5/14 cm
Nakład: 210 333 egzemplarzy
ISBN: 8311065993
Seria: Tygrys
Masa: 80 g
Data wystawienia: 06.12.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Przeprawy leśnych ludzi / Bolesław Jagielski
Tytuł: Przeprawy leśnych ludzi
Autor: Bolesław Jagielski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1983
117, [2] stron
Format: 10,5/14 cm
Nakład: 240 250 egzemplarzy
ISBN: 8311062947
Seria: Tygrys
Masa: 80 g
Data wystawienia: 05.12.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Piekło Iwo-dzimy / Wacław Malten
Tytuł: Piekło Iwo-dzimy
Autor: Wacław Malten
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1982
118, [2] stron
Format: 10,5/14 cm
Nakład: 240 250 egzemplarzy
ISBN: 83110606749X
Seria: Tygrys
Masa: 90 g
Data wystawienia: 04.12.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Światło w mroku / Lidia Grzegórska, Anna Kowalczyk
Tytuł: Światło w mroku
Autor: Lidia Grzegórska, Anna Kowalczyk
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1982
109, [3] stron
Format: 10,5/14 cm
Nakład: 240 250 egzemplarzy
ISBN: 8311068720
Seria: Tygrys
Masa: 70 g
Data wystawienia: 01.12.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
312 luf nad Odrą / Tadeusz Stępień
Tytuł: 312 luf nad Odrą
Autor: Tadeusz Stępień
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1979
103, [1] stron
Format: 10,5/14 cm
Nakład: 210 333 egzemplarzy
ISBN: 8311063729
Seria: Tygrys
Masa: 90 g
Data wystawienia: 29.11.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, na stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela
mar
131 w ataku / Wacław Król
Tytuł: 131 w ataku
Autor: Wacław Król
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1977
127, [1] stron
Format: 10,5/14 cm
Nakład: 210 350 egzemplarzy
Seria: Tygrys
Masa: 90 g
Data wystawienia: 28.11.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Chrobry / Walery Przyborowski
Tytuł: 100 Ćwiczeń na fortepian
Autor: Carl Czerny
Wydanie: II
Adres Wydawniczy: Kraków : Państwowe Wydawnictwo Muzyczne, 1958
91, [1] stron
Format: 23,5/30,5 cm
Nakład: 5 070 egzemplarzy
Masa: 360 g
Data wystawienia: 28.11.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta krawędziach i naddarta na grzbiecie, zawiera nuty, na przedniej i wewnętrznej tylnej stronie okładki jest podpis byłego właściciela.
mar
Krach pruskiej twierdzy / Bohdan Kaznowski
Tytuł: Krach pruskiej twierdzy
Autor: Bohdan Kaznowski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1983
128 stron
Format: 10,5/14 cm
Nakład: 240 250 egzemplarzy
ISBN: 8311069751
Seria: Tygrys
Masa: 90 g
Data wystawienia: 23.11.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Z lat dalekich i bliskich / Anna Klubówna i Stanisław Kaźmierczyk
Tytuł: Z lat dalekich i bliskich
Autor: Anna Klubówna i Stanisław Kaźmierczyk
Wydanie I
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1966
542, [2] stron
Format: 20,5/25,5 cm
Nakład: 30 000 egzemplarzy
Masa: 1450 g
Data wystawienia: 22.11.2023
Książka jest w dobrym stanie. Okładka nieco zabrudzona, brakuje obwoluty. Strony delikatnie pożółkłe. Na pierwszej stronie widnieje dedykacja, w treści pojawia się też ex libris byłego właściciela. Poza tym brak śladów użytkowania. Twarda okładka, liczne ilustracje w środku.
Wik.
Brandenburski węzeł / Adam Głowacki
Tytuł: Brandenburski węzeł
Autor: Adam Głowacki
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1983
118, [2] stron
Format: 10,5/14 cm
Nakład: 240 250 egzemplarzy
ISBN: 8311069131
Seria: Tygrys
Masa: 90 g
Data wystawienia: 22.11.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Szachownice nad Brandenburgią / Juliusz Malczewski
Tytuł: Szachownice nad Brandenburgią
Autor: Juliusz Malczewski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1975
116, [4] stron
Format: 10,5/14 cm
Nakład: 210 349 egzemplarzy
Seria: Tygrys
Masa: 90 g
Data wystawienia: 21.11.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Podstępna śmierć / Rajmund Szubanski
Tytuł: Podstępna śmierć
Autor: Rajmund Szubanski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1980
109, [2] stron
Format: 10,5/14 cm
Nakład: 210 333 egzemplarzy
ISBN: 8311064806
Seria: Tygrys
Masa: 90 g
Data wystawienia: 20.11.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, na stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela.
mar
Brandenburski węzeł / Adam Głowacki
Tytuł: Brandenburski węzeł
Autor: Adam Głowacki
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1983
118, [2] strony
Format: 10,5/14 cm
Nakład: 240 250 egzemplarzy
ISBN: 8311069131
Seria: Tygrys
Masa: 90 g
Data wystawienia: 17.11.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
"Monte" / Stanisław M. Jankowski
Tytuł: "Monte"
Autor: Stanisław M. Jankowski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1983
134, [2] strony
Format: 10,5/14 cm
Nakład: 240 250 egzemplarzy
ISBN: 8311068925
Seria: Tygrys
Masa: 90 g
Data wystawienia: 16.11.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Potop t. 1,2,3 / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Potop t. 1,2,3
Autor: Henryk Sienkiewicz
Ilustracje: Jan Marcin SzanceAdres Wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1960
535, [1] stron t. 1 + mapa
678, [1] stron t. 2
482, [1]strony t. 3
Format: 13,5/20 cm
Nakład: 20 253 egzemplarzy
Masa: 1554 g
Data wystawienia 05.06.2025 r.
Książki są w dobrym stanie, mają twarde okładki, nieznacznie sfatygowane, są przetarte na brzegach, zawierają ilustracje
w tekście oraz mapę.
Asi
Faraon t. 1,2 / Bolesław Prus
Tytuł: Faraon t. 1,2
Autor: Bolesław Prus
Wydanie: XIII
Adres Wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1964
385, [3] stron t. 1
365, [2] stron t. 2
Format: 13/20 cm
Nakład: 70 100 egzemplarzy
Masa: 670 g
Data wystawienia 11.11.2023 r.
Książki są w dobrym stanie, mają miękkie okładki, nieznacznie sfatygowane, są przetarte i naddarte na brzegach i grzbiecie.
mar
Czołówka ląduje w mroku / Józef Bolesław Garas
Tytuł: Czołówka ląduje w mroku
Autor: Józef Bolesław Garas
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1981
125, [2] strony
Format: 10,5/14 cm
Nakład: 210 333 egzemplarzy
ISBN: 8311065535
Seria: Tygrys
Masa: 100 g
Data wystawienia: 10.11.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Odejście na rozkaz / Zbigniew Kozakiewicz
Tytuł: Odejście na rozkaz
Autor: Zbigniew Kozakiewicz
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1983
133, [1] strony
Format: 10,5/14 cm
Nakład: 240 250 egzemplarzy
ISBN: 8311068917
Seria: Tygrys
Masa: 80 g
Data wystawienia: 09.11.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Oczy nad frontem / Wacław Król
Tytuł: Oczy nad frontem
Autor: Wacław Król
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1971
123, [5] strony
Format: 10,5/14,5 cm
Nakład: 210 333 egzemplarzy
ISBN: 8311062919
Seria: Tygrys
Masa: 100 g
Data wystawienia: 08.11.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, na stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela.
mar
The Kommandant's Girl / Pam Jenoff
Tytuł: The Kommandant's Girl
Autor: Pam Jenoff
Adres wydawniczy: Ontario : MIRA, 2007
395, [3] strony
Format: 13/20,5 cm
ISBN: 9780778323426
Masa: 360 g
Data wystawienia: 03.11.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, jest napisana w języku angielskim.
mar
Rok 1809 / Wacław Gąsiorowski (podklejona okładka)
Tytuł: Rok 1809
Autor: Wacław Gąsiorowski
Wydanie: IV
Nakład: 100 310 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1986
411, [1] stron
Format: 14,5x20 cm
ISBN: 83-205-3502-6
Masa: 460 g
Data wystawienia: 02.11.2023
Książka jest w dobrym stanie. Okładka nieco sfatygowana, podklejona przy grzbiecie. Kilka drobnych plamek na bloku książki. Poza tym brak śladów użytkowania.
Wik.
Szwoleżerowie gwardii / Wacław Gąsiorowski
Tytuł: Szwoleżerowie gwardii
Autor: Wacław Gąsiorowski
Wydanie: IV
Nakład: 100 310 egzemplarzy
Cykl: Trylogia Napoleońska (tom 3)
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1985
306, [2] stron
Format: 13,5/20,5 cm
ISBN: 8320535018
Masa: 233 g
Data wystawienia: 02.11.2023
Książka jest w dobrym stanie. Posiada nieco sfatygowaną okładkę oraz lekko pożółkłe strony. Poza tym brak śladów użytkowania.
Wik.
Opis wydawcy: Szwoleżerowie gwardii to jedna z cyklu powieści historycznych Wacława Gąsiorowskiego obfitujących w wiele barwnych przygód, w których nie brak opisów scen batalistycznych. Napisana z epickim rozmachem powieść prezentuje ponadczasowe wartości i postawy patriotyczne bohaterów, nie wolnych wszakże od ludzkich słabości i przywar.
382 dni "Kujawiaka" / Zbigniew Damski
Tytuł: 382 dni "Kujawiaka"
Autor: Zbigniew Damski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1982
125, [2] strony
Format: 10,5/14,5 cm
Nakład: 240 250 egzemplarzy
ISBN: 8311069156
Seria: Tygrys
Masa: 100 g
Data wystawienia: 02.11.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Zło nie trwa wiecznie / Romuald Wernik
Tytuł: Zło nie trwa wiecznie
Autor: Romuald Wernik
Adres wydawniczy: Hove : Caldra House LTD., 1997
254 strony
Format: 14/21,5 cm
ISBN: 1872286879
Masa: 267 g
Data wystawienia: 17.10.2023
Książka jest bardzo dobrym stanie. Okładka nieco sfatygowana, z nieaktualnymi naklejkami cenowymi. Blok książki delikatnie przybrudzony W tekście widoczne nieliczne podkreślenia ołówkiem. Poza tym brak śladów użytkowania. W środku ilustracje.
Wik.
Opis wydawcy: Książka jest oparta na wspomnieniach trzech braci Fujarczuków, do dzisiaj żyjących w Kanadzie- Bolesława, Stanisława i Karola. Z ich też zbiorów pochodzą reprodukowane fotografie.
Król z żelaza / Maurice Druon
Tytuł: Król z żelaza : Powieść historyczna Tom I : Królowie Przeklęci
Autor: Maurice Druon
Przekład: Anna Jędrychowska
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1977
273, [1] stron
Format: 13/19,5 cm
Nakład: 50 283 egzemplarzy
Masa: 280 g
Data wystawienia: 04.10.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Zamordowana królowa / Maurice Druon
Tytuł: Zamordowana królowa : Powieść historyczna
Autor: Maurice Druon
Przekład: Anna Jędrychowska
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1977
224, [3] stron
Format: 13/19,5 cm
Nakład: 50 283 egzemplarzy
Masa: 240 g
Data wystawienia: 03.10.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, strona przedtytułowa ma oderwany dolny róg.
mar
Suknia Dejaniry : Powieść historyczna / Zofia Kossak
Tytuł: Suknia Dejaniry : Powieść historyczna
Autor: Zofia Kossak
Adres Wydawniczy: Częstochowa : Edycja Świętego Pawła, 2002
283 strony
Format: 15,5/21,5 cm
ISBN: 8371685785
Masa: 480 g
Data wystawienia: 01.10.2023 r.
Książka jest bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Quo Vadis / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Quo Vadis : Lektura dla szkół średnich
Autor: Henryk Sienkiewicz
Adres wydawniczy: Wrocław : Wydawnictwo Siedmioróg, 2001
469, [2] stron
Format: 14,5/21 cm
ISBN: 8371628803
Masa: 690 g
Data wystawienia: 29.09.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest opakowana w kartonik.
mar
Gniewko z Turoboi / Jadwiga i Anna Chamiec
Tytuł: Gniewko z Turoboi : Opowiadania z Piastowskich czasów
Autor: Jadwiga i Anna Chamiec
Ilustracje: Leopold Buczkowski
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy „Nasza Księgarnia, 1965
201, [3] stron
Format: 15,5/21 cm
Nakład: 20 254 egzemplarzy
Masa: 310 g
Data wystawienia: 29.09.2023 r.
Książka jest dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Panna De Scudery / E. T. A. Hoffmann
Tytuł: Panna De Scudery : Opowiadania z czasów Ludwika XIV
Autor: E. T. A. Hoffmann
Tłumaczenie: S. Sierosławski
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1970
105, [5] stron
Format: 10,5/14,5 cm
Nakład: 56 660 egzemplarzy
Seria: Koliber
Masa: 80 g
Data wystawienia: 18.09.2023 r.
Książka jest dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, trochę zabrudzona.
mar
Noc nad Omylną / Stanisław Strumph Wojtkiewicz
Tytuł: Noc nad Omylną : Opowieść z roku 1945
Autor: Stanisław Strumph Wojtkiewicz
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1967
180, [3] strony
Format: 11/18,5 cm
Nakład: 18 302 egzemplarzy
Masa: 160 g
Data wystawienia: 04.09.2023 r.
Książka jest dobrym stanie, ma miękką okładkę z obwolutą, jest przetarta na krawędziach, naddarta na grzbiecie.
mar
Przełom : powieść / Karol Bunsch
Tytuł: Przełom : powieść
Autor: Karol Bunsch
Nakład: 20 190 egzemplarzy
Adres Wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1964
452, [2] stron
Format: 13/20 cm
Masa: 388 g
Książka jest dobrym stanie, ma miękką okładkę z obwolutą, obwoluta naddarta na grzbiecie, na stronie przedtytułowej jest odręczny wpis: "ostatnia". Poza wymienionymi książka nie ma uszkodzeń ani śladów użytkowania.
Data wystawienia: 07.11.2025
An
Przygody imć pana Mikołaja Reja / Zuzanna Morawska
Tytuł: Przygody imć pana Mikołaja Reja : Powieść historyczna z XVI wieku
Autor: Zuzanna Morawska
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Interart, 1994
271, [1] stron
Format: 12,5/20 cm
ISBN: 8370602495
Masa: 400 g
Data wystawienia: 01.09.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Rośnie las / Władysław Terlecki
Tytuł: Rośnie las
Autor: Władysław Terlecki
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1981
134, [2] stron
Format: 12,5/20 cm
Masa: 135 g
ISBN: 8306006305
Wydanie II
Nakład: 20 300 egzemplarzy
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka, strony delikatnie pożółkłe, w tekście nieliczne podkreślenia ołówkiem. Poza tym brak śladów użytkowania.
Data wystawienia: 18.08.2023
Opis wydawcy: Prozę Terleckiego cechuje surowość i powściągliwość stylu oraz koncentracja wielowarstwowej fabuły wokół głównego interesującego pisarza problemu (jak gdyby śledztwo psychologiczne),polegająca na układzie szaradowym, w którym obiektywizm protokolarnego zapisu łączy się z wątkami wyznania, spowiedzi, donosu, przesłuchania czy sprawozdania sądowego.
Wik.
Lukrecja Borgia jej życie i czasy t.1,2 / Maria Bellonci
Tytuł: Lukrecja Borgia jej życie i czasy t.1,2
Autor: Maria Bellonci
Przekład: Barbara Sieroszewska
Wydanie: II
Adres Wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1958
354, [2] stron t. 1
557, [2] strony t. 2
Format: 13/19,5 cm
Nakład: 20 253 egzemplarzy
Masa: 850 g
Data wystawienia 18.08.2023 r.
Książki są w dobrym stanie, mają miękkie oprawy z obwolutami, nieznacznie sfatygow
Kawaler złotej ostrogi / Jan Ziółkowska
Tytuł: Kawaler złotej ostrogi
Autor: Jan Ziółkowska
Wydanie: II
Adres Wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1972
587, [3] strony
Format: 13,5/20,5 cm
Nakład: 20 278 egzemplarzy
Masa: 680 g
Data wystawienia: 16.08.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, jedna z pierwszych stron (bez tekstu) ma oddarty brzeg.
mar
Galeon kapitana Mory / Jerzy Bohdan Rychliński
Tytuł: Galeon kapitana Mory
Autor: Jerzy Bohdan Rychliński
Wydanie: III
Adres Wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1982
507, [1] strony
Format: 20,5/28,5 cm
Nakład: 40 250 egzemplarzy
ISBN: 8311067686
Masa: 480 g
Data wystawienia: 13.08.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką oprawę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Fortalicium Marianum / Bohdan Królikowski
Tytuł: Fortalicium Marianum albo Szaniec Bogarodzicy na obronę narodu polskiego wystawiona spod którego nieprzyjaciel wszelki z konfuzją odejdzie : Opowieść jasnogórska
Autor: Bohdan Królikowski
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Apostolstwa Modlitwy, 1978
269 [3] stron
Format: 12,5/19,5 cm
Nakład: 30 350 egzemplarzy
Masa: 250 g
Data wystawienia: 08.08.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką oprawę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście w tekście.
mar
Przez lata walki : Zbiór opowiadań / Lesław M. Bartelski, Ludwik Rajewski (oprac.)
Tytuł: Przez lata walki : Zbiór opowiadań
Opracowanie: Lesław M. Bartelski, Ludwik Rajewski
Wydanie: IV
Adres Wydawniczy: Warszawa : Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych, 1972
499, [1] stron
Format: 13/20,5 cm
Nakład: 50 250 egzemplarzy
Masa: 610 g
Data wystawienia: 28.07.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Baszta trzech koron / Franciszek Fenikowski
Tytuł: Baszta trzech koron
Autor: Franciszek Fenikowski
Wydanie: II
Adres Wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Czytelnik, 1972
352, [4] strony
Format: 14,5/20,5 cm
Nakład: 20 265 egzemplarzy
Masa: 420 g
Data wystawienia: 07.07.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest naddarta na grzbiecie, zawiera ilustracje w tekście, na jednej z pierwszych stron jest dedykacja dla byłego właściciela.
mar
Włodko z Brzeziewa / Zdzisław S. Pietras
Tytuł: Włodko z Brzeziewa
Autor: Zdzisław S. Pietras
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1973
433, [3] stron
Format: 13/20 cm
Nakład: 10 338 egzemplarzy
Masa: 380 g
Data wystawienia: 17.05.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Zdobycie Sandomierza t. 1,2 / Walery Przyborowski
Tytuł: Zdobycie Sandomierza t. 1,2
Autor: Walery Przyborowski
Ilustracje: Maciej Woltman
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Szczecin : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1987
62, [1] stron t. 1
63, [1] stron t. 2
Format: 16,5/23,5 cm
Seria: Z dawnych lat
Masa: 230 g
Data wystawienia 03.05.2023 r.
Książki są w dobrym stanie, mają okładki nieznacznie sfatygowane, zawierają ilustracje w tekście.
mar
Grunwald 1,2 / Walery Przyborowski
Tytuł: Grunwald 1,2
Autor: Walery Przyborowski
Ilustracje: Maciej Woltman
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Szczecin : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1986
62, [2] stron t. 1
63, [1] stron t. 2
Format: 16,5/23,5 cm
Masa: 240 g
Data wystawienia 28.04.2023 r.
Książki są w dobrym stanie, mają okładki nieznacznie sfatygowane, zawierają ilustracje w tekście.
mar
Tiara i korona tom 1,2 / Teodor Jeske-Choiński
Tytuł: Tiara i korona tom 1,2 : Powieść historyczna
Autor: Teodor Jeske-Choiński
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo „Śląsk”, 1958
307, [1] stron t. 1
301, [3] stron t. 2
Format: 15,5/20,5 cm
Nakład: 25 148 egzemplarzy
Masa: 710 g
Data wystawienia 21.04.2023 r.
Książki są w dobrym stanie, mają okładki z obwolutami, nieznacznie sfatygowanymi, są naddarte na brzegach, tom pierwszy ma obwolutę podartą, na stornach przedtytułowych jest podpis byłego właściciela.
mar
Cochrane Britannia's Sea Wolf / Donald Thomas
Tytuł: Cochrane Britannia's Sea Wolf
Autor: Donald Thomas
Adres wydawniczy: Londyn : Ted Smart, 2001
383 strony
Format: 13/20 cm
ISBN: 030435659X
Masa: 330 g
Data wystawienia: 19.04.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, jest napisana w języku angielskim.
mar
The Winthrop Woman / Anya Seton
Tytuł: The Winthrop Woman
Autor: Anya Seton
Adres Wydawniczy: Londyn : Coronet Books, 1988
573, [3] stron
Format: 11,5/18 cm
ISBN: 340019514
Masa: 340 g
Data wystawienia: 27.03.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest napisana w języku angielskim.
mar
Wojownik : Synowie pocieszenia / Francine Rivers
Tytuł: Wojownik : Synowie pocieszenia
Autor: Francine Rivers
Tłumaczenie: Krzysztof Jasiński
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Radom : Polskie Wydawnictwo Encyklopedyczne POLWEN, 2007
251, [2] stron
Format: 13,5/18,5 cm
ISBN: 9788375570168
Masa: 300 g
Data wystawienia: 24.03.2023 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Wieża Babel / Aleksander Jackiewicz
Tytuł: Wieża Babel
Autor: Aleksander Jackiewicz
Seria wydawnicza: Złota Biblioteka
Wydanie IV
Nakład: 50 175 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1954
215, [1] stron
Format: 15/21 cm
Masa: 288 g
Data wystawienia: 08.12.2023
Książka jest w dobrym stanie. Ma nieznacznie sfatygowaną okładkę. Strony są pożółkłe. W kilku miejscach widnieje ex libris byłego właściciela. Poza tym brak śladów użytkowania. Twarda okładka.
Wik.
Półtora królestwa / Piotr Wojciechowski
Tytuł: Półtora królestwa (Opowiadania beskidzkie)
Autor: Piotr Wojciechowski
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1984
191, [3] stron
Format: 12,5/20 cm
Nakład: 10 283 egzemplarzy
ISBN: 8308007562
Mas: 220 g
Data wystawienia: 04.12.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Pustynia / Tadeusz Siejak
Tytuł: Pustynia
Autor: Tadeusz Siejak
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo „Iskry”, 1987
332, [3] stron
Format: 12,5/19,5 cm
Nakład: 10 000 egzemplarzy
ISBN: 8320709482
Mas: 330 g
Data wystawienia: 03.12.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Utwory wybrane t. 1,2, 3, 4, 5 / Stefan Żeromski
Tytuł: Utwory wybrane t. 1,2, 3, 4, 5
Autor: Stefan Żeromski
Wydanie: IV
Adres Wydawniczy: Warszawa : Warszawa : Wydawnictwo Czytelnik, 1964
482, [2] stron t. 1
496, [2] stron t. 2
728 strony t. 3
480, [3] stro t. 4
271, [4] stron t.5
Format: 15/21 cm
Nakład: 50 290 egzemplarzy
Masa: 2700 g
Data wystawienia 30.11.2023 r.
Książki są w dobrym stanie, mają miękkie okładki z obwolutami, nieznacznie sfatygowanymi, są przetarte na brzegach i lekko naddarte na grzbietach.
mar
Dzieje grzechu / Stefan Żeromski
Tytuł: Dzieje grzechu
Autor: Stefan Żeromski
Opracowanie: Stanisław Pigoń
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Czytelnik, 1966
574, [2] stron
Format: 15/21/5 cm
Nakład: 30 265 egzemplarzy
Masa: 730 g
Data wystawienia: 07.11.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
an
Jan i Małgorzata / Xenia Żytomirska
Tytuł: Jan i Małgorzata
Autor: Xenia Żytomirska
Adres Wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Eugeniusza Kutna, 1945
223 strony
Format: 13,5/21,5 cm
Mas: 300 g
Data wystawienia: 22.11.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, na stronie tytułowej i ostatniej jest pieczątka byłego właściciela.
mar
Porzuciłam Islam, muszę umrzeć / Marcin Margielewski
Tytuł: Porzuciłam Islam, muszę umrzeć
Autor: Marcin Margielewski
Adres wydawniczy: Warszawa : Prószyński i S-ka, 2022
335, [1] stron
Format: 11/17,5 cm
ISBN: 9788382951356
Masa: 187 g
Data wystawienia: 20.11.2023
Książka jest w bardzo dobrym stanie. Okładka nieznacznie sfatygowana. Poza tym brak śladów użytkowania.
Wik.
Opis wydawcy: Straciła wiarę w Boga, teraz może również stracić za to życie.
Wstrząsająca opowieść Saudyjki, która za odrzucenie islamu została skazana na śmierć.
Farita od dziecka była ciekawa świata i zadawała wiele pytań dotyczących religii, w której ją wychowywano. W przeciwieństwie do większości grzecznych i cichych muzułmańskich dziewczynek, ku irytacji jej pobożnych bliskich i nauczycieli, wiecznie dociekała prawdy. Nie zadowalały jej cytowane w odpowiedzi fragmenty Koranu. Wręcz przeciwnie, rodziły jeszcze więcej pytań. Kwestionowanie słów proroka nie jest w jednak Arabii Saudyjskiej bezpiecznym zajęciem. Wątpliwości spowodowały, że nie była w stanie utrzymać wiary w przedstawiany przez islam porządek świata. Musiała uciekać ze swojego kraju. Odrzucając wiarę, automatycznie sprowadziła na siebie wyrok śmierci, ale zanim orzeczono go oficjalnie, nakaz uśmiercenia Farity wydał jej własny ojciec. Jej brat podjął się jego wykonania. Przez wiele lat Farita ukrywała się w Europie. Kiedy dowiedziała się o śmierci ojca, odetchnęła z ulgą, ale przedwcześnie… Teraz nikt już wyroku na nią nie odwoła.
Poruszająca, trzymająca w napięciu i niestety prawdziwa historia jednej z wielu kobiet, które za swoje prawo do wolności zapłaciły wysoką, a czasami najwyższą cenę.
Amory Faustyny / Nina Fitzpatrick
Tytuł: Amory Faustyny
Autor: Nina Fitzpatrick
Przełożył Wacław Sadkowski
Adres wydawniczy: Warszawa : Prószyński i S-ka, 1998
173, [1] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 8371809999
Masa: 157 g
Data wystawienia: 15.11.2023
Książka jest w dobrym stanie. Okładka nieznacznie sfatygowana, strony delikatnie pożółkłe. Na jednej z ostatnich stron widnieje podpis byłej właścicielki. Poza tym brak śladów użytkowania.
Wik.
Opis wydawcy: Dowcipna, lekka opowieść o życiu młodej dziewczyny Faustyny, pół Polki - pół Irlandki, studiującej w latach sześćdziesiątych w Krakowie. O odmienności tej banalnej z pozoru historii świadczy jednak sposób narracji, oraz fakt, że poznajemy ówczesną polską rzeczywistość poprzez kolejne romanse ze spotykanymi przez bohaterkę mężczyznami. Polska widziana jej oczami wydaje się odmienna od tej jaką znamy.
Tam gdzie diabeł pilnuje okowity / Zbigniew Miazga
Tytuł: Tam gdzie diabeł pilnuje okowity
Autor: Zbigniew Miazga
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Lublin : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1986
146, [3] stron
Format: 12/16,5 cm
Nakład: 10 000 egzemplarzy
ISBN: 8303016261
Mas: 170 g
Data wystawienia: 15.11.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Opowiem o niej / Jolanta Guse
Tytuł: Opowiem o niej
Autor: Jolanta Guse
Adres wydawniczy: Warszawa : Prószyński i S-ka, 2016
303, [1] strony
Format: 12,5/19,5 cm
ISBN: 9788380692305
Masa: 243 g
Data wystawienia: 14.11.2023
Książka jest w bardzo dobrym stanie. Okładka jest nieznacznie sfatygowana. Poza tym brak śladów użytkowania.
Wik.
Opis wydawcy: Losy, pragnienia i marzenia o miłości trzech kobiet uwikłane w burzliwą historię Polski.
Największą miłością Heleny był teatr. Najdotkliwiej przekonała się o tym jej córka. Choć Helena pragnęła stworzyć małej Glorii prawdziwy dom, nie potrafiła być matką. Marzyła o graniu wielkich ról na najświetniejszych scenach, a dziecko było tylko przeszkodą w drodze do sławy. Gloria, odtrącona przez mamę, całą swoją miłość przelała na babcię Różę – silną i kochającą kobietę, która przeżyła dwie wojny i powstanie warszawskie. Pani Róża stała się dla wnuczki najlepszą matką, najbliższą przyjaciółką i mentorką. To właśnie jej ciepłe i mądre słowa były dla dziewczynki otuchą w ciężkich chwilach. Czy jednak rady babci wystarczą, by Gloria odnalazła siebie i swoje szczęście?
Dobra-noc / Sabina Waszut
Tytuł: Dobra-noc
Autor: Sabina Waszut
Wydanie I
Adres wydawniczy: Warszawa : Warszawskie Wydawnictwo Literackie MUZA SA, 2018
318, [2] strony
Format: 13/20 cm
ISBN: 9788328710283
Masa: 251 g
Data wystawienia: 14.11.2023
Książka jest w bardzo dobrym stanie. Okładka jest nieznacznie sfatygowana. Poza tym brak śladów użytkowania.
Wik.
Opis wydawcy: Rok 1934. W maleńkiej wsi Dobra leżącej nieopodal Częstochowy małżeństwu Jadwidze i Michałowi Pecynom rodzi się siódma córka. Według dawnych wierzeń siódma córka w rodzinie mogła stać się zmorą – duszą, która w nocy wychodzi ze śpiącego ciała i dusi wybraną ofiarę, sprowadzając chorobę, a czasem nawet śmierć. I choć w XX wieku teoretycznie nikt już w zmory nie wierzy, a do wsi małymi krokami wchodzi nowoczesność, dziewczyna jest przez wieś odsunięta i traktowana z rezerwą. Jadwiga, która pragnęła syna i po narodzinach Krysi podupadła na zdrowiu, nie potrafi w pełni zaakceptować najmłodszej córki. Nie potrafi obronić jej przed odtrąceniem.
Wszystko zmienia się, gdy do Dobrej przyjeżdża bratanek młynarza – Jura. Chłopak wyraźnie interesuje się Krysią. Młodzi spotykają się w owianej ponurą sławą leśniczówce, w której podczas wojny Niemcy zamordowali partyzantów i leśniczego. Gdy Jura, po spotkaniu z dziewczyną, nagle się rozchorowuje i zostaje przewieziony do szpitala, wrogość wsi narasta. Ktoś podburza mieszkańców przeciwko dziewczynie.
Powoli na jaw zaczynają wychodzić inne tajemnice rodziny Pecynów oraz społeczności Dobrej.
"Dobra-noc" to powieść o izolacji, osamotnieniu i niezrozumieniu inności, ale także o toczącej się w połowie XX wieku walce obyczajów i ludowych wierzeń z nowoczesnością.
Siedem kolorów tęczy / Monika M. Sawicka
Tytuł: Siedem kolorów tęczy
Autor: Monika M. Sawicka
Adres wydawniczy: brak miejsca wydania : Magia słów, 2009
464 strony
Format: 15/20,5 cm
ISBN: 9788392390992
Masa: 515 g
Data wystawienia: 14.11.2023
Książka jest w bardzo dobrym stanie. Okładka jest nieznacznie sfatygowana, na jednej ze stron znajduje się dedykacja. Poza tym brak śladów użytkowania. Książka zawiera ilustracje.
Wik.
Opis wydawcy: Autorka Monika Sawicka w swej najnowszej książce Siedem kolorów tęczy rozlicza się z przeszłością i zarazem pisze życiorys, według którego sama chciałaby żyć. Daje Czytelnikowi dwie książki w jednej, dwie mogłoby się wydawać różne historie, ale spięte klamrą, mające wspólny mianownik.
Ile jest życia / Roman Bratny
Tytuł: Ile jest życia
Autor: Roman Bratny
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1971
166, [2] strony
Format: 11,5/18 cm
Nakład: 220 290 egzemplarzy
Masa: 190 g
Data wystawienia: 12.11.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Tabu / Jacek Bocheński
Tytuł: Tabu
Autor: Jacek Bocheński
Wydanie: II
Adres Wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1971
138, [2] stron
Format: 12,5/20 cm
Nakład: 10 265 egzemplarzy
Masa: 140 g
Data wystawienia: 11.11.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta i naddarta na krawędziach.
mar
Flirt z Melpomeną : Wieczór dziewiąty i dziesiąty/ Wieczór IX i X / Tadeusz Żeleński (Boy)
Tytuł: Flirt z Melpomeną : Wieczór dziewiąty i dziesiąty/ Wieczór IX i X
Autor: Tadeusz Żeleński (Boy)
Wydanie I
Nakład: 5290 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1965
702, [2] stron
Format: 13/20 cm
Masa: 695 g
Książka jest w dobrym stanie. Ma delikatnie sfatygowaną okładkę i naderwane sklejenie przy grzbiecie. Poza tym brak śladów użytkowania. Książka w twardej okładce, zawiera ilustracje.
Data wystawienia: 07.11.2023
Wik.
Romans Teresy Hennert / Zofia Nałkowska
Tytuł: Romans Teresy Hennert
Autor: Zofia Nałkowska
Wydanie: XI
Adres Wydawniczy: Warszawa : „Czytelnik”, 1986
223, [1] strony
Format: 11/16 cm
Nakład: 50 320 egzemplarzy
ISBN: 8307011892
Masa: 180 g
Data wystawienia: 07.11.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Nie ma czarów, nie ma aniołów / Krzysztof Bielecki
Tytuł: Nie ma czarów, nie ma aniołów
Autor: Krzysztof Bielecki
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo „Iskry”, 1987
190, [2] strony
Format: 12/16,5 cm
Nakład: 5 000 egzemplarzy
ISBN: 8320709628
Masa: 160 g
Data wystawienia: 07.11.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Kryształowy anioł / Katarzyna Grochola (plamka na okładce)
Tytuł: Kryształowy anioł
Autor: Katarzyna Grochola
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 2009
540, [3] strony
Format: 12,5/20 cm
ISBN: 9788308043509
Masa: 520 g
Data wystawienia: 02.11.2023
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie. Posiada widoczną na skanie plamkę. Poza tym brak śladów użytkowania.
Wik.
Magik / Magdalena Parys
Tytuł: Magik
Autorka: Magdalena Parys
Wydanie II poprawione
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Agora, 2020
559, [1] stron
Format: 14/21,5 cm
ISBN: 9788326845970
Masa: 586 g
Cykl: Trylogia Berlińska Tom 2
Książka jest nowa, w idealnym stanie, ma twardą oprawę.
Data wystawienia: 30.10.2023
Ald.
Opis wydawcy: Powieść uhonorowana literacką nagrodą unii europejskiej, wielokrotnie wznawiania i tłumaczona na wiele języków.
Porównywana z oscarowym filmem „Życie na podsłuchu”.
Wciągająca literacka historia ucieczek, znikających akt Stasi, tajemnic z przeszłości i poplątanych ludzkich losów.
W opuszczonej kamienicy, zamieszkiwanej nielegalnie przez Romów, policja odnajduje zmasakrowane zwłoki pracownika Urzędu do spraw Materiałów Stasi. W tym samym czasie w Sofii w tajemniczych okolicznościach ginie niemiecki dziennikarz i fotoreporter – Gerhard Samuel. Dochodzenie przejmują Policja Federalna oraz służby specjalne, którym depcze po piętach odsunięty od śledztwa komisarz Kowalski i pasierbica nieżyjącego Samuela, znana dziennikarka niemieckiej telewizji Dagmara Bosch. Nieoficjalne śledztwo prowadzi na tropy, które mogą zburzyć spokój niemieckich elit politycznych. Magdalena Parys snuje wielowątkową opowieść, w której nieznane szerzej fakty historyczne są pretekstem dla równie zaskakującej fikcji literackiej.
Książę / Magdalena Parys
Tytuł: Książę
Autorka: Magdalena Parys
Wydanie I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Agora, 2020
431, [1] stron
Format: 14/21,5 cm
ISBN: 9788326845956
Masa: 471 g
Cykl: Trylogia Berlińska Tom 3
Książka jest nowa, w idealnym stanie, ma twardą oprawę.
Data wystawienia: 27.10.2023
Ald.
Opis wydawcy: Porywająca powieść o demonach historii, które w Niemczech żyją do dziś.
W berlińskiej katedrze zostają odnalezione zwłoki ukrzyżowanego księdza. W niejasnych okolicznościach wybucha pożar na imigranckim osiedlu, a w poszczególnych landach rosną nastroje separatystyczne i odżywa toksyczny nacjonalizm. Komu są na rękę pozornie nie związane ze sobą sprawy? Bezwzględnemu Księciu, który pragnie przywrócić do życia Imperium Germanum? Działającemu poza demokratyczną kontrolą kontrwywiadowi? A może walczącym o najwyższą władzę członkom rządu? W meandrach afery będą musieli się odnaleźć znani z Magika prezydent berlińskiej policji Tschapieski, dziennikarka Dagmara Bosch i komisarz Kowalski, a stawką jest nie tylko przyszłość państwa, ale również ich poplątane życie osobiste.
Kontynuując trylogię berlińską Magdalena Parys brawurowo łączy historię powojennej armii cieni z napięciami pulsującymi w dzisiejszych Niemczech.
Marta, Monika i Adam / Zofia Lewandowska (uszkodzony grzbiet)
Tytuł: Marta, Monika i Adam
Autor: Zofia Lewandowska
Wydanie: I
Nakład: 30 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : RSW "Prasa-Książka-Ruch", 1976
282, [3] strony
Format: 13 x 19,5 cm
Masa: 255 g
Data wystawienia: 024.10.2023
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka. Grzbiet częściowo odklejony od bloku książki.
Wik.
Nowele / Gabriela Zapolska
Tytuł: Nowele t. 1,2 : Dzieła Wybrane Tom XI
Autor: Gabriela Zapolska
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1958
285, [2] stron t. 1
324 [2] stron t. 2
Format: 12,5/19,5 cm
Nakład: 10 205 egzemplarzy
Masa: 640 g
Data wystawienia: 23.10.2023 r.
Książki są w dobrym, jak na używane, stanie, mają twarde okładki, nieznacznie sfatygowane.
mar
Szkice powieściowe / Gabriela Zapolska
Tytuł: Szkice powieściowe : Dzieła Wybrane Tom X
Autor: Gabriela Zapolska
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1957
358, [2] strony
Format: 13/19,5 cm
Nakład: 10 205 egzemplarzy
Masa: 390 g
Data wystawienia: 23.10.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, na stronie przedtytułowej jest podpis byłego właściciela.
mar
Zwierzęta zostały opłacone / Władysław Terlecki
Tytuł: Zwierzęta zostały opłacone
Autor: Władysław Terlecki
Wydanie I
Nakład: 20 320 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1980
221, [2] stron
Format: 12,5/20,5 cm
ISBN: 8307001412
Masa: 285 g
Data wystawienia: 20.10.2023
Książka jest dobrym stanie. Okładka jest sfatygowana, rozdarta na grzbiecie. Grtzbiet nadłamany. Strony delikatnie pożółkłe. W tekście widoczne ślady podkreślania. Poza tym brak śladów użytkowania. Książka w twardej okładce.
Wik.
Opis wydawcy: "Zwierzęta zostały opłacone" to powieść, której postacią centralną jest głęboko zaangażowany w pracę młody konspirator wytypowany przez swoich zwierzchników do wykonania wyroku na domniemanym współpracowniku carskiej Ochrany. Autor przeprowadza szczegółową analizę jego portretu psychologicznego, wewnętrznych zmagań człowieka, który - nieprzekonany o winie oskarżonego - czuje ciężar odpowiedzialności za wywiązanie się z powierzonego mu w zaufaniu zadania.
Córka Tuśki / Gabriela Zapolska
Tytuł: Córka Tuśki : Dzieła Wybrane Tom VIII
Autor: Gabriela Zapolska
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1957
346, [2] strony
Format: 13/19,5 cm
Nakład: 10 205 egzemplarzy
Masa: 370 g
Data wystawienia: 20.10.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, na stronie przedtytułowej jest podpis byłego właściciela.
mar
Skazani na dożywocie / Władysław Dunarowski
Tytuł: Skazani na dożywocie
Autor: Władysław Dunarowski
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Łódź : Wydawnictwo Łódzkie, 1985
173, [3] stron
Format: 12,5/19,5 cm
Nakład: 100 000 egzemplarzy
ISBN: 8321803687
Masa: 180 g
Data wystawienia: 16.10.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Moje lipce / Tadeusz Papier
Tytuł: Moje lipce
Autor: Tadeusz Papier
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1986
214, [2] stron
Format: 12,5/19,5 cm
Nakład: 30 330 egzemplarzy
ISBN: 8320538629
Masa: 220 g
Data wystawienia: 14.10.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Międzyrzecz / Piotr Ibrahim Kalwas
Tytuł: Międzyrzecz
Autor: Piotr Ibrahim Kalwas
Ilustracje Anna M. Koźbiel, Adam Walas
Wydanie I
Adres wydawniczy: Pruszków : Wydawnictwo JanKa, 2013
220, [1] strony
Format: 20,5/14,5 cm
Masa: 330 g
ISBN: 9788362247240
Książka jest nowa, w idealnym stanie.
Data wystawienia: 11.10.2023
Ald.
Opis wydawcy: Siódma książka Piotra Ibrahima Kalwasa jest opowieścią o zwodniczej naturze znaków, wśród których człowiek porusza się przez całe życie, wśród których błądzi, przez które cierpi i których pożąda, sam stając się takim znakiem-rzeczą w picatriksie świata.
I sam, jak inne znaki, budzi u jednych fascynację, a wstręt bądź nienawiść u innych.
„Międzyrzecz” nie ma w sobie nic z nudnego traktatu. Kipi od emocji i uczuć: lęk, groza metafizyczna, patos spotykają się w niej z zachwytem urodą świata i dziecięcym pragnieniem niespodzianki i gry. Zapewnia więc rozmaitość doznań w pasjonującej podróży przez wielorakie stany ducha, czasy i krainy; symbole święte bądź przeklęte, znane z kultury judaistycznej, arabskiej i chrześcijańskiej, prowadzą w niej ze sobą dialog, szukają harmonii, która jednak rozpada się raz po raz, oscylując między apokalipsą a kabałą. Opowieść, wzbogacona przez ilustracje, staje się rodzajem labiryntu, próbą rozwiązywania zagadki życia i śmierci, wierności i zdrady; szyfrem ludzkiego losu.
Zapisz zmiany / Katarzyna Zawodnik
Tytuł: Zapisz zmiany
Autorka: Katarzyna Zawodnik
Wydanie I
Adres wydawniczy: Pruszków : Wydawnictwo JanKa, 2022
263, [1] strony
Format: 20,5/14,5 cm
Masa: 384 g
ISBN: 9788362247844
Książka jest nowa, w idealnym stanie.
Data wystawienia: 10.10.2023
Ald.
Opis wydawcy: Olivia urodziła się w wylęgarni, dorastała w wychowalni i bardzo tęskni za miłością. Cezar kocha Olivię i chyba nie ma znaczenia, że jego miłość to misternie skomponowany system złotych płytek i rząd cyfr. Olga pamięta dawne czasy i bardzo chciałaby do nich wrócić. Zapisz zmiany to słodko-gorzka opowieść o świecie, w którym spełniają się marzenia o posłusznych technologiach: ludzie współistnieją z humanoidami, a wyrafinowane urządzenia, wykorzystujące sztuczną inteligencję, sprawiają, że granice między nimi stają się płynne. Katarzyna Zawodnik próbuje pokazać i pogodzić ze sobą wiele perspektyw i kluczowych momentów ludzkiego życia (dziecięctwa, młodości, odchodzenia).
Katarzyna Zawodnik przedstawia dystopijny świat nowej Ameryki, w której społeczeństwem kieruje sztuczna inteligencja, a ludzie koegzystują z humanoidalnymi robotami. Czy można stworzyć jak najbardziej ludzką maszynę, a jednocześnie pielęgnować w ludziach człowieczeństwo w nieludzkich czasach? Oto jest pytanie, na które autorka szuka odpowiedzi. Gorąco polecam.
Dominika Matuła, www.domi-czyta.pl".
Futurystyczna a może profetyczna wizja świata? To zaskakująco udana próba pokazania, jak nikła i płynna jest granica pomiędzy człowiekiem a robotem i jak wiele dylematów moralno-etycznych może wprowadzać takie współistnienie.
Nasza szkapa, Urbanowi, Dym : Lektury szkolne / Maria Konopnicka
Tytuł: „Nasza szkapa” „Urbanowi” „Dym” : Lektury szkolne
Autor: Maria Konopnicka
Adres Wydawniczy: Bydgoszcz : „ARCANUM”, brak roku wydania
48 stron
Format: 15/20,5 cm
Nakład: 40 126 egzemplarzy
Masa: 90 g
Data wystawienia: 08.10.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Zimowla / Dominika Słowik
Tytuł: Zimowla
Autor: Dominika Słowik
Adres Wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Znak, 2019
616, [3] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 9788324059096
Masa: 590 g
Data wystawienia: 06.10.2023 r.
Książka jest dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Obscenariusz / Wojciech Kuczok
Tytuł: Obscenariusz : Wypisy z ksiąg nieczystych
Autor: Wojciech Kuczok
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Grupa Wydawnicza Foksal, 2013
219, [3] stron
Format: 13/19,5 cm
iSBN: 9788377479650
Masa: 250 g
Data wystawienia: 30.09.2023 r.
Książka jest bardzo dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Rodzina / Zygmunt Katuszewski
Tytuł: Rodzina
Autor: Zygmunt Katuszewski
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1978
267, [1] stron
Format: 11,5/18,5 cm
Nakład: 20 330 egzemplarzy
Masa: 200 g
Data wystawienia: 28.09.2023 r.
Książka jest dobrym stanie, ma miękką okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, jest trochę zabrudzona, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadcząca o tym pieczątki.
mar
Gloria Victis / Eliza Orzeszkowa
Tytuł: Gloria Victis
Autor: Eliza Orzeszkowa
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1986
300, [4] stron
Format: 15/20,5 cm
Nakład: 50 320 egzemplarzy
ISBN: 830701283X
Masa: 330 g
Data wystawienia: 28.09.2023 r.
Książka jest dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest naddarta na grzbiecie, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Katarynka : Z legend dawnego Egiptu / Bolesław Prus
Tytuł: Katarynka : Z legend dawnego Egiptu
Autor: Bolesław Prus
Wydanie: III
Adres Wydawniczy: Warszawa : PWW, 1997
29, [2] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 8387571121
Seria: Kolorowy Świat Lektur
Masa: 80 g
Data wystawienia: 27.09.2023 r.
Książka jest dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Ogryzek / Ryszard Wojciech Kowalski
Tytuł: Ogryzek
Autor: Ryszard Wojciech Kowalski
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1983
77, [3] stron
Format: 21/28 cm
Nakład: 70 350 egzemplarzy
ISBN: 8303001809
Masa: 170 g
Data wystawienia: 27.09.2023 r.
Książka jest dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest zabrudzona.
mar
Wybór pism Komplet Tomy 1-10 [Nowele, Anielka, Placówka, Lalka, Emancypantki, Faraon] / Bolesław Prus (stan bardzo dobry)
Tytuł: Wybór pism
Tom 1 Nowele Część 1
Tom 2 Nowele Część 2
Tom 3 Nowele Część 3
Tom 4 Anielka. Placówka
Tom 5 Lalka Część 1
Tom 6 Lalka Część 2
Tom 7 Emancypantki Część 1
Tom 8 Emancypantki Część 2
Tom 9 Faraon Część 1
Tom 10 Faraon Część 2
Autor: Bolesław Prus
Wstęp: Maria Dąbrowska
Wydanie piąte
Nakład: 100 200 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1974
501, [2], 449, [2], 517, [2], 458, [1], 506, [1], 489, [2], 487, [1], 522, [1], 403, [1], 386, [2] stron
Format: 18,5/11 cm
Masa: 3566 g
Wszystkie tomy są w bardzo dobrym stanie, mają twarde oprawy. Brak śladów użytkowania.
Data wystawienia: 21.09.2023
Ald.
Ta trzecia. Sachem. Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela / Henryk Sienkiewicz (1986)
Tytuł: Ta trzecia. Sachem. Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela
Autor: Henryk Sienkiewicz
Wydanie: II
Nakład: 150 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Iskry, 1986
90, [3] stron
Format: 23,5/16,5 cm
ISBN: 83-207-0586-X
Masa: 106 g
Książka jest w dobrym stanie. Strony lekko pożółkłe, na pierwszej z nich znajduje się pieczątka.
Data wystawienia: 120.09.2023
Wik.
Magnat / Maria Rodziewiczówna
Tytuł: Magnat
Autor: Maria Rodziewiczówna
Seria wydawnicza: Klasyka Literatury Kobiecej tom 3
Adres wydawniczy: Warszawa : Edipresse Polska SA, 2012
267 stron
Format: 11/18 cm
ISBN: 9788377693995
Masa: 205 g
Książka jest w doskonałym stanie. Strony są minimalnie pożółkłe. Poza tym brak śladów użytkowania.
Data wystawienia: 19.09.2023
Opis wydawcy: Powieść o wielkiej sile nadziei i marzeń. Młody charyzmatyczny zarządca majątku generałowej Wojewódzkiej, pochodzący ze zdegradowanej arystokratycznej rodziny, postanawia porzucić dotychczasowe życie. Celem, który już dawno sobie wyznaczył, jest zdobycie własnego kawałka ziemi. Chciałby też, wzorem swoich przodków, znów stać się członkiem elity. Dąży do tego cierpliwą pracowitością i uczciwością. Los nie oszczędzi mu jednak niemiłych niespodzianek i nie uchroni przed... miłością.
Wik.
My sweet Raskolnikow / Janusz Głowacki
Tytuł: My sweet Raskolnikow
Autor: Janusz Głowacki
Wydanie: II
Adres Wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1978
58, [2] stron
Format: 11/17 cm
Nakład: 20 150 egzemplarzy
Masa: 120 g
Data wystawienia: 19.09.2023 r.
Książka jest dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Cień karła cień olbrzyma / Władysław Terlecki
Tytuł: Cień karła cień olbrzyma
Autor: Władysław Terlecki
Tłumaczenie: Zofia Gadzinianka
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1983
236, [2] stron
Format: 12,5/19,5 cm
Nakład: 30 000 egzemplarzy
ISBN: 8305111180
Masa: 260 g
Data wystawienia: 18.09.2023 r.
Książka jest dobrym stanie, ma miękką okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Maryla i Debora / Magdalena Mosiężna
Tytuł: Maryla i Debora
Autorka: Magdalena Mosiężna
Wydanie I
Adres wydawniczy: Pruszków : Wydawnictwo JanKa, 2022
365, [3] strony
Format: 20,5/14,5 cm
ISBN: 9788362247721
Masa: 543 g
Książka jest w idealnym stanie, jest nowa.
Data wystawienia: 16.09.2023
Ald.
Opis wydawcy: Dwie młode kobiety. Dwie postawy. Losy, które dramatycznie się splatają.
Wprawdzie obie żyją w jednym mieście – przedwojennej i wojennej Warszawie – ale jakby na innych planetach. Maryla Wetlińska pochodzi z zamożnej rodziny, ma kochającego męża i spodziewa się dziecka. Debora Leman, pozostając w związku z żonatym mężczyzną, wie, że ona i Aleksander nie stworzą prawdziwego domu. Poznają się kilka dni przed wojną, gdy ciężarna Maryla mdleje na ulicy, a pielęgniarka Debora udziela jej pomocy. Jesienią 1942 r. spotkanie jest równie symboliczne: uciekająca z getta Żydówka staje w progu domu Wetlińskich, szukając schronienia po aryjskiej stronie; Maryla musi odpowiedzieć sobie na pytanie, czy warto ryzykować istnienie swego świata, aby uratować świat zupełnie obcy.
Powieść o męskich i żeńskich wyborach, instynkcie życia i śmierci, wierności i zdradzie, pierwsza część trylogii, ukazującej dzieje kilku warszawskich rodzin w dwudziestoleciu, czasach wojny i PRL.
od autorki:
Wierność jest podstawą zaufania, a bez zaufania nie ma trwałej więzi, ale trudno stawiać sobie za najważniejszy cel zachowanie wierności, gdy zagrożone jest życie, własne lub bliskich. Już w prologu powieści jedna z bohaterek zdradza męża, by pomóc choremu synowi. Nie można oceniać jej postępowania, nie biorąc pod uwagę nadzwyczajnych okoliczności, w których się znalazła. Tak, moi bohaterowie zdradzają, a ja im na to pozwalam. To wielki przywilej pisarza, móc przekraczać granice, których we własnym życiu nie chciałby naruszyć.
Nie z tej ziemi : Opowiadania z dreszczykiem/ Barbara Olszańska (oprac.)
Tytuł: Nie z tej ziemi : Opowiadania z dreszczykiem
Opracowanie: Barbara Olszańska
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1975
146, [5] stron
Format: 12/16 cm
Nakład: 50 260 egzemplarzy
Seria: „Szczęśliwa siódemka”
Masa: 140 g
Data wystawienia: 16.09.2023 r.
Książka jest dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Miasteczko pod wąsem / Jerzy Żelazny
Tytuł: Miasteczko pod wąsem
Autor: Jerzy Żelazny
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo Poznańskie, 1986
158, [2] stron
Format: 14,5/20,5 cm
Nakład: 20 000 egzemplarzy
ISBN: 8321004172
Masa: 170 g
Data wystawienia: 16.09.2023 r.
Książka jest dobrym stanie, ma miękką okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Ceremoniały / Andrzej Turczyński
Tytuł: Ceremoniały
Autor: Andrzej Turczyński
Wydanie pierwsze
Adres wydawniczy: Pruszków : Wydawnictwo JanKa, 2017
175, [3] stron
Format: 20,5/14,5 cm
ISBN: 9788362247509
Masa: 269 g
Książka jest w idealnym stanie, jest nowa.
Data wystawienia: 15.09.2023
Ald.
Opis wydawcy: Gdyby powiedzieć, że „Ceremoniały” są książką o umieraniu, byłaby to prawda cząstkowa. Bo są one jednocześnie pochwałą wszelkich form życia, hymnem na cześć élan vital. Białooka Turczyńskiego jawi się jako artystka – niezwykle pomysłowa; brutalność skutecznie przysłania poezją, a konieczność przedstawia niczym wybór atrakcyjnej tanecznej figury. Fascynuje i wabi. Nieistnienie staje się w ten sposób formą istnienia – poszerzają się granice świata, rozciągają czas i przestrzeń, a ludzkie materialne figurki z pewnego miasta En bez trudu znajdują sobie sąsiadów wśród istot stworzonych przez wyobraźnię, uwięzionych w ramach obrazów czy między kartami ksiąg. Droga do kamienia mądrości – niegdyś zawłaszczana przez magów – może stać się udziałem nawet starej spracowanej kobyły. W świecie Turczyńskiego – tak bardzo zanurzonym w przeszłości i sztuce – czuć się powinien jak u siebie każdy współczesny czujący ekolog.
Autor o sobie:
Czuję się pisarzem niezależnym tym szczególnym rodzajem niezależności, która pozwala być – nie ulegając bezpośrednim wpływom - wiernym trzem różnym literackim tradycjom: literatury rosyjskiej, francuskiej i polskiej. Wciąż bliskie jest mi też dzieło Dantego i Szekspira, niewykluczone, że pod wpływem Eliota, który gdzieś zauważył, iż „Dante i Szekspir podzielili między siebie świat: trzeciego nie ma”, choć dostrzegam, że jednak jest świat trzeci, którym włada Goethe. Wypływając z takich źródeł, moje pisarstwo nie może się ograniczać do rejestracji powierzchni, płaszczyzny zewnętrznej życia, którą każdy widzi. Nie mam nic wspólnego z pozytywistycznym lustrem, bo chyba nie jest dobrze, jeśli pisarz kontempluje swoje dzieło, a jeśli już, to najlepiej, aby wybrał sobie technikę taoistyczną: być jak lustro, czyli odbijać obrazy świata, ale ich nie zatrzymywać.
Sztuka noszenia masek / Hubert Fryc
Tytuł: Sztuka noszenia masek
Autor: Hubert Fryc
Wydanie pierwsze
Adres wydawniczy: Pruszków : Wydawnictwo JanKa, 2021
206, [5] stron
Format: 20,5/14,5 cm
ISBN: 9788362247820
Masa: 316 g
Książka jest w idealnym stanie, jest nowa.
Data wystawienia: 15.09.2023
Ald.
Opis wydawcy: Bohater powieści Fryca rodzi się z ojca alkoholika i zdaje się sądzić, że każdy ma swój los, więc musi go wypełnić punkt po punkcie – od narodzin aż po sam koniec. I że nie ma miejsca na wolną wolę człowieka. Ale podświadomie próbuje się wymknąć tej wizji. Bezustannie prowokuje, bada siłę krępujących go więzów, wykorzystując do tego kolejne związki z otoczeniem, potęgując dramatyzm relacji, sprawdzając, czy scenariusz jest domknięty, czy jednak da się w nim znaleźć jakieś szczeliny, choćby przez tworzenie literatury. Podejmowane gry i zakładane maski są jak uniki, chronią przed ryzykiem prawdziwych zapasów ze światem. Sztuka noszenia masek to opowieść o zagadkach przeznaczenia, o źródłach twórczości, o walce woli życia z instynktem śmierci. A także o mrozie, który skuwa serca.
Kinga Młynarska, Przeczytane, napisane:
Czy ta dramatyczna historia, swoista kolekcja nieszczęść, może w ogóle przynieść jakieś ukojenie? Nie mam pewności. Wiem natomiast, że Hubert Fryc proponuje książkę niebanalną, bardzo wyrazistą, która pozostawia trwały ślad w czytelniku. To zjawiskowo napisana lektura obowiązkowa.
Marek Olszewski, Czytelnia osobista:
To powieść, list i spowiedź pełna ambiwalencji, która w swoich najlepszych fragmentach wywraca na nice zbanalizowany obraz rodziny czy literatury jako niezawodnej formy terapii. Bo fikcja może być zarówno siłą, jak i niebezpieczeństwem, lekiem tymczasowego uśmierzenia. Proszę przygotować się na prozę do bólu prawdziwą.
Święty od ćpunów / Michał Kotliński
Tytuł: Święty od ćpunów
Autor: Michał Kotliński
Wydanie pierwsze
Adres wydawniczy: Pruszków : Wydawnictwo JanKa, 2013
138, [3] stron
Format: 20,5/14,5 cm
ISBN: 9788362247226
Masa: 215 g
Książka jest w idealnym stanie, jest nowa.
Data wystawienia: 15.09.2023
Ald.
Opis wydawcy: Młodzi bohaterowie Michała Kotlińskiego mogliby wyjść na ulice i place - w odruchu buntu. Mogliby założyć na twarze słynne białe maski. I protestować. Gorycz i melancholia wypełnia ich po brzegi - i toczy na podobieństwo rakotwora. Niektórzy frustrację rozładowują instynktowną agresją, inni snują się w miejskiej przestrzeni, sączą tanie drinki albo trochę droższą wódkę z prozakiem, wypełniają godziny i minuty opowieściami. Czasem chwytają się jakichś zajęć, na przykład sprzedają książki. A potem wydają całą tygodniówkę na chwilowy odlot, napędzany narkotykami, które nazywają bożą opatrznością. Niektórzy tylko marzą - o ucieczce, o byciu kimś innym, o wyjściu poza. Jakby świat, o którym jeden z tych nadwrażliwców mówi, że „jest jak igła z przyspieszonym aidsem”, był jedynie potężnym wysypiskiem śmieci. Zużytych produktów przemysłowych, wypalonych uczuć, zdradliwych idei.
Lot Werminii / Stanisław Zieliński
Tytuł: Lot Werminii
Autor: Stanisław Zieliński
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo „Iskry”, 1983
189, [3] stron
Format: 11/17 cm
Nakład: 20 200 egzemplarzy
ISBN: 8320704588
Masa: 180 g
Data wystawienia: 15.09.2023 r.
Książka jest dobrym stanie, ma miękką okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Flirt z Melpomeną : Wieczór piąty i szósty : Pisma Tom XXI / Tadeusz Żeleński (Boy)
Tytuł: Flirt z Melpomeną : Wieczór piaty i szósty : Pisma Tom XXI
Autor: Tadeusz Żeleński (Boy)
Wydanie: I
Nakład: 5290 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1964
750, [2] stron + tablice
Format: 13,5/20 cm
Masa: 728 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, nieznacznie sfatygowaną, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczącą o tym pieczątkę, poza tym żadnych śladów użytkowania, zawiera czarno-białe ilustracje na tablicach.
Data wystawienia: 09.09.2023
Ald.
Utwory dramatyczne 3 / Adam Mickiewicz
Tytuł: Utwory dramatyczne 3
Autor: Adam Mickiewicz
Wydanie: VI
Adres Wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1983
445, [3] strony
Format: 14,5/20,5 cm
Nakład: 150 290 egzemplarzy
ISBN: 8307004861
Masa: 480 g
Data wystawienia: 09.09.2023 r.
Książka jest dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, ma czerwone ślady, jest trochę rozklejona.
mar
Kamizelka i inne opowiadania / Bolesław Prus (egzemplarz podniszczony)
Tytuł: Kamizelka i inne opowiadania
Autor: Bolesław Prus
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1967
107, [4] strony
Format: 11,5/16,5 cm
Nakład: 210 260 egzemplarzy
Masa: 53 g
Data wystawienia: 26.06.2025 r.
Książka bez tylnej okładki, przednia część przybrudzona. Pożółkłe kartki wewnątrz.
Asi
Kordian i cham / Leon Kruczkowski
Tytuł: Kordian i cham
Autor: Leon Kruczkowski
Wydanie: XXIV
Adres Wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Czytelnik 1971
290, [2] strony
Format: 11,5/18,5 cm
Nakład: 40 290 egzemplarzy
Masa: 260 g
Data wystawienia: 07.09.2023 r.
Książka jest dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Opowiadania / Stefan Żeromski
Tytuł: Opowiadania
Autor: Stefan Żeromski
Adres Wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1973
352, [5] stron
Format: 13/20 cm
Nakład: 200 155 egzemplarzy
Masa: 300 g
Data wystawienia: 07.09.2023 r.
Książka jest dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Dziewczęta z Nowolipek / Pola Gojawiczyńska
Tytuł: Dziewczęta z Nowolipek
Autor: Pola Gojawiczyńska
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1967
279, [1] stron
Format: 13/20 cm
Nakład: 30 265 egzemplarzy
Masa: 270 g
Data wystawienia: 06.09.2023 r.
Książka jest dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Cień Debory / Magdalena Mosiężna
Tytuł: Cień Debory
Autorka: Magdalena Mosiężna
Wydanie I
Adres wydawniczy: Pruszków : Wydawnictwo JanKa, 2021
434, [3] strony
Format: 20,5/14,5 cm
ISBN: 9788362247783
Masa: 646 g
Książka jest w idealnym stanie, jest nowa.
Data wystawienia: 05.09.2023
Ald.
Opis wydawcy: Nowa powieść Magdaleny Mosiężnej to kontynuacja losów bohaterów „Maryli i Debory”, którzy przeżyli wojnę i próbują odbudować życie w zniszczonej Warszawie. W realiach tworzącej się Polski Ludowej będą skazani na nieustanne rozliczanie przeszłości, nie tylko własnej, ale też przyjaciół i znajomych. Będą konfrontować się z nowymi wyzwaniami: okaleczeniami ciał i dusz, polityką nowej władzy, pamięcią. Będą podejmować trudy dnia codziennego, kłopotów mieszkaniowych, wychowania dzieci, wystawienia na próby lojalności - w małżeństwach i przyjaźniach. Którzy z nich przeżyją? Dla kogo teraźniejszość pokoju okaże się trudniejsza niż wojenna przeszłość? Kogo będzie jeszcze stać na miłość i wierność?
Powieść o podnoszeniu się z gruzów, bliskości i tęsknocie, straconych złudzeniach i nowych nadziejach. O trudach odradzającego się życia.
Od Autorki:
Wychowana w domu, w którym naturalna była silna więź rodzinna, sądziłam długo, że to jest naturalne, i dopiero jako dorosła osoba, obserwując świat, zaczęłam odkrywać, że nie zawsze tak musi być. To mną wstrząsnęło i zafascynowało. Postanowiłam przedstawić, skąd to się może brać, prześledzić etapy, rozwój takiego napięcia między matką i córką. Intrygowały mnie również możliwe napięcia między rodzeństwem. Nie mam siostry ani brata, posługując się wyobraźnią, jakoś sobie to rekompensuję.
Kuglarnia : imaginarium sekretnej historii miasteczka En / Andrzej Turczyński
Tytuł: Kuglarnia : imaginarium sekretnej historii miasteczka En
Autor: Andrzej Turczyński
Wydanie I
Adres wydawniczy: Pruszków : Wydawnictwo JanKa, 2018
296, [2] stron
Format: 20,5/14,5 cm
ISBN: 9788362247622
Masa: 429 g
Książka jest w idealnym stanie, jest nowa.
Data wystawienia: 05.09.2023
Ald.
Opis wydawcy: Osią „Kuglarni” jest motyw theatrum mundi. I przekonanie, że u narodzin widowiska leżała zawsze wiara w możliwą harmonię świata, zaślubiny tego, co w swojej banalności dostępne każdemu, z tym, co święte, wspólnotowe. Ale też spektakl, który ma być odegrany w Boże Narodzenie i stanowić centralne wydarzenie opowieści Turczyńskiego, to „Pastorałka”. Miejscem zaś, w którym ów magiczny akt artystycznej kosmogonii ma się dokonać, jest symboliczne miasteczko En. Tu, gdzie „pamiętać to chodzić wspak”, realne zagrożenie stwarzają nie tylko przedświąteczne skupienie na bigosach i ciastach, ale i infantylizm Księcia Elektora, aktywność Wolnych Młodzianków, a także istot rodem z Bieslandii. Poruszając się na granicy eseju i powieści, autor tworzy barwny fresk obyczajów, mód i nawyków, zadziwia erudycją, subtelnym humorem i bogactwem języka różnych stylów. Obok figur historycznych (Goethego, Moliera, Mozarta, Musorgskiego, Bułhakowa, Wrubla) przewiną się postacie z ich dzieł, jak choćby Woland czy pewna Gocha – z dzieła Goethego, Bułhakowa czy też z wyobraźni starego garderobianego bądź księgarza erudyty wysnuta. Obok najprawdziwszej, czasem groźnej, prawdy o współczesności króluje więc wyzwalające ożywcze zmyślenie.
--
W „Kuglarni” asymetria pomiędzy „starym” a „nowym” światem jest ostro zarysowana. Stary świat, świat kultury wyższej, jakkolwiek tego nie nazwiemy, pozostaje wciąż uniwersum o niewystygłym potencjale, tyle że korzystają zeń nie wszyscy. Turczyński w swych erudycyjnych i zdumiewających językową wytrawnością obrazach kultury uniwersalnej okazuje się nie po raz pierwszy nieugiętym defensorem continuum. W ponowoczesności wszak, która byt swój zawdzięcza formacjom wcześniejszym, pisarz ma do spełnienia ważną misję. Choć nie mówi o tym expressis verbis, wydaje się opowiadać za aktywnością artystów operujących także innymi środkami wyrazu aniżeli słowa w upowszechnianiu treści determinujących antropocentryczny kształt kultury i jej humanistyczną teleologię.
Wiesław Setlak
Wskrzeszenie łazarza / Teresa Bojarska
Tytuł: Wskrzeszenie łazarza
Autor: Teresa Bojarska
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy PAX, 1979
181, [3] stron
Format: 13/20 cm
Nakład: 10 330 egzemplarzy
ISBN: 8321100724
Masa: 220 g
Data wystawienia: 03.09.2023 r.
Książka jest dobrym stanie, ma miękką okładkę z obwolutą, która jest przetarta na krawędziach, naddarta na grzbiecie.
mar
cdn / Roman Bratny
Tytuł: cdn
Autor: Roman Bratny
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1986
269, [2] stron
Format: 12/16,5 cm
Nakład: 100 000 egzemplarzy
ISBN: 8305117197
Masa: 220 g
Data wystawienia: 03.09.2023 r.
Książka jest dobrym stanie, ma miękką okładkę, jest przetarta na krawędziach.
mar
Potop [tomy 1-3 komplet] / Henryk Sienkiewicz (przetarte okładki)
Tytuł: Potop [komplet tomy 1-3]
Autor: Henryk Sienkiewicz
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1971
403, [1] stron - tom 1
502, [2] stron - tom 2
361, [2] stron - tom 3
Format: 15,5/21 cm
Masa: 1492 g
Książki są w dobrym stanie. Wszystkie mają delikatnie pożółkłe strony oraz drobne plamki na bloku książki. Okładki są nieco sfatygowane, przetarte, z zagięciami. W tomie pierwszym widnieje dedykacja za udział w konkursie. Grzbiet tomu drugiego na małym odcinku odkleja się od bloku książki. Kilka stron tomu trzeciego jest wyrwane, włożone luzem (są kompletne). Poza tym brak śladów użytkowania. Książki wydane w twardych oprawach.
Data wystawienia: 01.09.2023
Opis wydawcy: Druga, a przez znawców literatury oceniana jako najlepsza, z powieści Henryka Sienkiewicza tworzących Trylogię.
Głównym bohaterem jest młody chorąży orszański Andrzej Kmicic, który przybywa na Laudę, aby zgodnie z testamentem Herakliusza Billewicza poślubić jego wnuczką Aleksandrę Billewiczównę. W tym też momencie rozpoczyna się akcja powieści, barwnego romansu historycznego, którego tło tworzą burzliwe lata szwedzkiego najazdu w latach pięćdziesiątych XVII stulecia. Tak jak młodzi bohaterowie przezwyciężają przeszkody stające naprzeciw ich uczuciu, podobnie Rzeczpospolita, przygnieciona szwedzką przewagą, zbierze siły i wychodzi cało z opresji.
Pisana ku pokrzepieniu serc powieść do dziś znajduje wiernych czytelników, doczekała się też ekranizacji autorstwa Jerzego Hoffmana.
Wik.
Stara baśń / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Stara baśń : Powieść z IX wieku
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Ilustracje: E. M. Andriolle
Wydanie: VIII
Adres Wydawniczy: Warszawa : Spółdzielnia Wydawnicza Czytelnik, 1993
391 [1] stron + tablice
Format: 15/21,5 cm
Nakład: 60 100 egzemplarzy
Masa: 420 g
Data wystawienia: 25.01.2024 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na brzegach, zawiera ilustracje na tablicach, na stronie przedtytułowej jest dedykacja dla byłego właściciela, jest naddarta na grzbiecie.
mar
Stara baśń / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Stara baśń : Powieść z IX wieku
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Adres Wydawniczy: Warszawa : Spółdzielnia Wydawnicza „Czytelnik”, 1945
495 stron
Format: 14,5/21 cm
Masa: 560 g
Data wystawienia: 30.12.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest podarta wzdłuż grzbietu, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadcząca o tym pieczątki.
mar
Biały książę / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Biały książę
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Wydanie: I
Nakład: 50 167 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1955
374, [1] stron
Format: 14,5/21 cm
Masa: 350 g
Książka jest w dobrym stanie. Ma nieznacznie sfatygowany grzbiet, pożółkły i przybrudzony. Lekko pożółkłe kartki w środku.
Data wystawienia: 22.08.2025 r.
Asi
Mistrz Twardowski / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Mistrz Twardowski Tom I zeszyt 1 : Powieść z podań gminnych
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Ilustracje: Danuta Stasiewicz - Podlaska
Wydanie: II
Adres Wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1985
41, [5] stron
Format: 17/24 cm
Nakład: 500 330 egzemplarzy
ISBN: 8320537061
Masa: 80 g
Data wystawienia: 22.04.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, trochę zabrudzona, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Bruhl / J. I. Kraszewski
Tytuł: Bruhl : Złota Biblioteka
Autor: J. I. Kraszewski
Adres Wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1955
401, [2] stron
Format: 16/21 cm
Nakład: 50 176 egzemplarzy
ISBN: 8391472094
Masa: 500 g
Data wystawienia: 07.06.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę z widocznymi plamami.
an
Rozstania Maryli / Magdalena Mosiężna
Tytuł: Rozstania Maryli
Autorka: Magdalena Mosiężna
Wydanie I
Adres wydawniczy: Pruszków : Wydawnictwo JanKa, 2023
428, [3] stron
Format: 20,5/14,5 cm
ISBN: 9788362247929
Masa: 613 g
Cykl: Maryla i Debora (tom 3)
Książka jest w idealnym stanie, jest nowa.
Data wystawienia: 17.09.2025
Ald.
Opis wydawcy: Trzecia część warszawskiej sagi Magdaleny Mosiężnej to kontynuacja „Maryli i Debory” oraz „Cienia Debory”. Opowiada o losach Wetlińskich, Gregorowiczów, Wilczków i Adamczaków od śmierci Stalina do zdarzeń zapowiadających exodus Żydów w ‘68 roku. Historia pozornie wycofuje się na drugi plan, ale kąsa bohaterów z ukrycia, zaburzając nawet ich życie intymne. Dorastają dzieci, stając się wymagającymi partnerami dorosłych, a na sprawy zawodowe nadal kładzie się cieniem przeszłość, pochodzenie, uprzedzenia i nałogi. Znów trzeba wybierać między pragnieniami, rezygnować z ambicji, zmagać się z poczuciem niespełnienia, z pytaniami o losy i oczekiwania najbliższych.
Powieść o dojrzewaniu do prawdy o sobie, o wyzwalaniu się z politycznych przymusów, o akceptacji trudów szarego życia i godzeniu się z nieuniknionym. O mieście i ludziach, o pulsującym napięciu między nimi.
Autorka o książce:
Niezależnie od mojej sympatii do bohaterów nie ułatwiam im życia, konstruuję ich losy tak, że przeżywają to, co muszą przeżyć, narażam ich na różne cierpienia i trudności. Marylę z trzeciego tomu nawet lubię, czuję, że dogadałybyśmy się, gdybyśmy się spotkały, w wielu momentach jej współczułam i przeżywałam je razem z nią. Wprowadzam ją w te perypetie, bo chcę sprawdzić, jak się zachowa, czy rozwinie się, czy nie. To za każdym razem swego rodzaju próba charakteru, próba człowieczeństwa.
Eratosfera / Danuta Szulczyńska-Miłosz
Tytuł: Eratosfera
Autorka: Danuta Szulczyńska-Miłosz
Wydanie I
Adres wydawniczy: Pruszków : Wydawnictwo JanKa, 2023
408, [2] stron
Format: 20,5/14,5 cm
ISBN: 9788362247936
Masa: 586 g
Książka jest w idealnym stanie, jest nowa.
Data wystawienia: 18.09.2025
Ald.
Opis wydawcy: Ważnych bohaterów Eratosfery jest wielu, a łączą ich niewidzialne więzi, które odkrywają stopniowo, z jakąś nieodpartą, choć niezrozumiałą dla nich logiką. Czytelnik podąży za ich odkryciami, pozna tajemnice i pogmatwane losy, sięgające aż do czasów drugiej wojny i dramatycznych polsko-niemiecko-żydowskich relacji. Natknie się w swojej podróży w przeszłość na miłość i zbrodnię, cierpienie i towarzyszące mu próby wyjaśnienia przyczyn zła, na szukanie ujścia dla bólu w szaleństwie i sztuce. Przyjrzy się przejawom siły kobiet, ich niezwykłej empatii, intuicji, prymarnych instynktów i macierzyńskiej troski, jaką potrafią uwalniać w zagrożeniu, podążając za nadzieją. Autorka buduje intrygę z precyzją rasowego kryminału, a w opowieści o ludziach i sztuce stać ją na filozoficzną finezję.
Żywa cisza / Joanna Maurer
Tytuł: Żywa cisza
Autorka: Joanna Maurer
Wydanie I
Adres wydawniczy: Pruszków : Wydawnictwo JanKa, 2024
408, [2] stron
Format: 20,5/14,5 cm
ISBN: 9788368015003
Masa: 394 g
Książka jest w idealnym stanie, jest nowa.
Data wystawienia: 18.09.2025
Ald.
Opis wydawcy: Wśród nietuzinkowych bohaterów powieści Joanny Maurer najważniejsza jest trójka - Hanka, Honza i Gustav. Obciążeni odmiennymi historiami rodzinnymi, kształtowani przez inne środowiska i przemiany w Czechach. Ale mają też wspólną przeszłość - życie w czasach reżimu i transformacji ustrojowej oraz doświadczenie nieprzewidywalności losu - co staje się dla autorki podstawą eksperymentu. Fabularnego i egzystencjalnego. Kiedy nieoczekiwanie spotykają się po latach w Domu Spokojnej Starości, pod wpływem impulsu porywają się na odważną korektę doświadczeń. A czytelnik stawia pytania. Czy możliwa jest puenta życia na własnych warunkach i konfrontacja z decyzjami (nie)podjętymi w młodości i ich konsekwencjami? Czy powrót do przeżytych dobrych i złych chwil pozwala lepiej rozumieć siebie, szanować w sobie także strefy milczenia? Nieoczekiwane zwroty akcji, ironia i autoironia współistnieją tu z nostalgią, świadomością nieuchronnego potykania się o żelazne reguły życia.
5 (pięć) / Łukasz Kamiński
Tytuł: 5
Autor: Łukasz Kamiński
Wydanie I
Adres wydawniczy: Pruszków : Wydawnictwo JanKa, 2024
198, [6] stron
Format: 20,5/14,5 cm
ISBN: 9788362247974
Masa: 303 g
Książka jest w idealnym stanie, jest nowa.
Data wystawienia: 09.10.2025
Ald.
Opis wydawcy: Lubię tu latem marnować czas. Może dlatego, że po lekturze Prousta nie wierzę w marnowanie czasu. Gdy niedzielni taternicy biegają po graniach w drogich ubraniach, ja piję lemoniadę, jem pierniczki i patrzę na Roztocką Czubę. Kiedyś jej fragment się obsunął, co wyeliminowało z tego obszaru ruch autobusowy. I dobrze. Z tą myślą zasypiam na leżaczku. W snach przychodzi Bartuś Obrochta – legendarny gazda z Roztoki. Niegdyś na skrzypcach grał najpiękniejsze melodie dla Sienkiewicza i Prusa, dziś rzępoli tylko dla mnie.
"5" to nie tylko kolejny tom autorski Łukasza Kamińskiego. W tym dzienniku górskim fikcyjnego poety przedstawione są Tatry jako piąta strona świata, nie przypadkiem przewodnikiem jest diabeł, zadomowiony gość góralskich gawęd, a i klasyków, od Księgi Hioba poczynając.
Fikcja o charakterze non-fiction (albo odwrotnie).
Autor o książce:
O Tatrach i kulturze tatrzańskiej napisano już dużo, zdawałem sobie sprawę, że poza wrażliwością, językiem i wyobraźnią nie mogę wnieść wiele. I nie widzę w tym nic złego, że wnoszę głównie emocje. W kultowej książce "W stronę Pysznej" Stanisław Zieliński zachęca, żeby każdy opowiadał Tatry na swój sposób, dzielił się swoimi przeżyciami. Bo każda opowieść o Tatrach i tak jest niezwykła, a wynika to z wyjątkowości tych gór.
My sweet Raskolnikow Obciach / Janusz Głowacki
Tytuł: My sweet Raskolnikow : Obciach
Autor: Janusz Głowacki
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1977
114, [2] stron
Format: 11/17/1,5 cm
Nakład: 25 290 egzemplarzy
Masa: 120 g
Data wystawienia: 19.09.2023 r.
Książka jest dobrym stanie, ma miękką okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną.
an
Stara baśń : powieść z IX wieku / Józef Ignacy Kraszewski, ilustrował Elwir Michał Andriolli
Tytuł: Stara baśń : powieść z IX wieku
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Ilustrował: Elwir Michał Andriolli
Wydanie: XXX
Nakład: 50 290 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawniczej, 1977
467, [3] stron
Format: 15/21 cm
Masa: 781 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, zawiera czarno-białe ilustracje.
Data wystawienia: 24.11.2025
an
Opis wydawcy: Powieściowa kronika dziejów Polski przedchrześcijańskiej ukazująca proces kształtowania się państwa polskiego i objęcia władzy przez legendarnego Piasta. Z epickim rozmachem autor odtwarza życie codzienne i obyczaje Słowian, nawiązując do staropolskich podań i legend.
Stara baśń t. 3 / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Stara baśń t. 3: Powieść IX
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Wydanie: VIII
Adres Wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1962
161, [3] strony t. 3
Format: 13,5/20,5/2 cm
Nakład: 50 350 egzemplarzy
Seria: Biblioteka Powszechna
Masa: 850 g
Data wystawienia 28.02.2026 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką oprawę, sfatygowane, są przetarte na krawędziach, naddarte na grzbiecie, pozaginane.
an
Krzyżowcy t. 1 / Zofia Kossak
Tytuł: Krzyżowcy t. 1
Autor: Zofia Kossak
Wydanie: IX
Adres wydawniczy: Warszawa: Instytut Wydawniczy PAX, 1971
381 [2] strony
Format: 13,5/20,5 cm
Masa: 370 g
Data wystawienia: 05.06.2026 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną przetartą na krawędziach, kartki są pożółkłe w bardzo dobrym stanie bez plam i przedarć.
AZŁ
Krzyżowcy t. 2 / Zofia Kossak
Tytuł: Krzyżowcy t. 2
Autor: Zofia Kossak
Wydanie: IX
Adres wydawniczy: Warszawa: Instytut Wydawniczy PAX, 1973
427 [1] strony
Format: 13,5/20,5 cm
Masa: 420g
Data wystawienia: 05.06.2026 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, kartki są pożółkłe w bardzo dobrym stanie bez plam i przedarć.
AZŁ
Ogniem i Mieczem t. 1 / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Ogniem i Mieczem t. 1
Autor: Henryk Sienkiewicz
Ilustracje: Jan Marcin Szancer
Adres Wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1956
535, [1] stron
Format: 14/20,5 cm
Nakład: 50 305 egzemplarzy
Masa: 630g
Data wystawienia 06.06.2026 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, wyklejka odchodzi od okładki, zawiera ilustracje w tekście. Na karcie wyklejkowej znajduje się pieczęć poprzedniego właściciela. Na ostatniej stronie wyklejki widoczny jest odręczny podpiswykonany niebieskim długopisem.
AZŁ
Ogniem i Mieczem t. 2 / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Ogniem i Mieczem t. 2
Autor: Henryk Sienkiewicz
Ilustracje: Jan Marcin Szancer
Adres Wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1955
518, [1] stron
Format: 14/20,5 cm
Nakład: 50 176 egzemplarzy
Masa: 630g
Data wystawienia 06.06.2026 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę w dobrym stanie, zawiera ilustracje w tekście. Na karcie wyklejkowej znajduje się wyblakły ślad pieczęci poprzedniego właściciela.
AZŁ

