Menu
- Literatura faktu(1298)
- Literatura piękna(5021)
- Dla Dzieci i Młodzieży(2212)
- Biografie(1190)
- Literatura obyczajowa, romanse(815)
- Kryminał(799)
- Sensacja(351)
- Powieści przygodowe(225)
- Powieści historyczne(517)
- Fantastyka(495)
- Horrory(53)
- Płyty CD(2)
- Aforyzmy, przysłowia(44)
- Archeologia(56)
- Architektura i urbanistyka(201)
- Astronomia(82)
- Audiobooki(2)
- Autograf autorki/autora(40)
- Baśnie, legendy, mity(71)
- BHP, Ppoż(8)
- Bibliologia Nauka o Książce(217)
- Wielkie Litery-duży druk(2)
- Biologia Ochrona środowiska(327)
- Budownictwo(201)
- Czasopisma(1229)
- Chemia(99)
- Cracoviana(41)
- Dziennikarstwo(37)
- Drugi obieg(19)
- Druki bibliofilskie(8)
- DVD(1)
- Ekonomia(251)
- Encyklopedie Słowniki Leksykony(926)
- Etnologia(85)
- Ezoteryka(86)
- Feminizm(7)
- Filozofia(208)
- Fizyka(48)
- Fotografia(171)
- Geografia Geologia(351)
- Historia(2573)
- Heraldyka i genealogia(6)
- Humor, satyra(193)
- Informatyka(267)
- Językoznawstwo(145)
- Judaica(15)
- Kalendarze(22)
- Kino Film(131)
- Kolejnictwo(10)
- Komiksy(88)
- Komplety dzieł wielotomowych(29)
- Książki o książkach, księgarniach, bibliotekach i antykwariatach(72)
- Książki w językach obcych(2525)
- Książki wydane przed 1945 rokiem(305)
- Kubki(0)
- Kulinaria(436)
- Kulturoznawstwo(105)
- Lektury szkolne(276)
- Literaturoznawstwo(702)
- Lotnictwo(61)
- Magnesy pamiątkowe(0)
- Mapy, atlasy(706)
- Marketing Reklama(39)
- Marynistyka, żeglarstwo(151)
- Matematyka(136)
- Medycyna, farmacja(591)
- Militaria(210)
- Miniatury(96)
- Moda, ubiór(25)
- Motoryzacja Samochody(93)
- Muzyka i taniec(257)
- Nagrody literackie(98)
- Nauka języków obcych(658)
- Naukoznawstwo, historia nauki(11)
- Nowe, nieużywane książki(886)
- Ogrodnictwo(91)
- Pasje, zainteresowania, hobby(437)
- Pedagogika(241)
- Picturebooki / książki obrazkowe(8)
- Plakaty, ulotki, dokumenty życia społecznego(3)
- Płyty winylowe(4)
- Pocztówki(658)
- Podręczniki szkolne, opracowania lektur, repetytoria(326)
- Podróże(144)
- Politologia(153)
- Popularnonaukowe(348)
- Poradniki(1359)
- Powieści młodzieżowe(321)
- Prawo(691)
- Programy teatralne i muzyczne(89)
- Psychologia(180)
- Rachunkowość, finanse, kadry(145)
- Religioznawstwo(1617)
- Reprinty(22)
- Rolnictwo, leśnictwo, hodowla(129)
- Rozwój osobisty, motywacja, biznes(254)
- Socjologia(112)
- Sport(174)
- Stosunki międzynarodowe(46)
- Sztuka(891)
- Teatr Opera(245)
- Technika(493)
- Torby bibliofilskie(3)
- Turystyka Regionalia(2350)
- Toruniana - O Toruniu i okolicach(634)
- Toruńskie Autorki, Toruńscy Autorzy(123)
- Varsaviana(57)
- Wydawnictwa albumowe(781)
- Weterynaria(5)
- Zakładki(52)
- Zarządzanie i organizacja(56)
Nowości
Promocje
Producenci
Wyszukiwarka
Wysyłka za granicę - PayPal lub przelew zagraniczny
Zaloguj się
Oko Proroka czyli Hanusz Bystry i jego przygody / Władysław Łoziński
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Tytuł: Oko Proroka, czyli Hanusz Bystry i jego przygody
Autor: Władysław Łoziński
Posłowie: Stanisław Frybes
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1989
Wydanie drugie
Nakład: 50 000 + 350 egzemplarzy
325, [3] stron
Format: 12,5 / 19,6 cm
Masa: 305 g
ISBN: 83-08-02062-X
Książka jest w dobrym stanie, okładka jest lekko sfatygowana. W środku książka jest w dobrym stanie, niektóre strony są sfatygowane, przybrudzone.
Data wystawienia: 08.07.2022
Zos.
Dane techniczne
| Autor | Władysław Łoziński |
| Data wydania | 1989 |
| Oprawa | miękka |
| Stan | Używana |
| Miejsce przechowywania | Nowy |
Produkty powiązane
Paulo Apostolo Mart. / Józef Łoziński
Tytuł: Paulo Apostolo Mart.
Autor: Józef Łoziński
Wydanie: I
Nakład: 30 320 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : "Czytelnik", 1986
381, [3] stron
Format: 13/20 cm
ISBN: 83-07-01331-3
Masa: 324 g
Data wystawienia: 20.12.2017 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
an
Presidential residences in Warsaw / Jan Łoziński
Tytuł: Presidential residences in Warsaw
Autor: Jan Łoziński
Adres wydawniczy: Warszawa : Bosz, 2015
257, [4] stron
Format: 27,5/36 cm
Masa: 2528 g
ISBN: 9788364626081
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę z lekko sfatygowaną obwolutą, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 07.05.2022
Jus.
Sceny myśliwskie z Dolnego Śląska / Józef Łoziński
Tytuł: Sceny myśliwskie z Dolnego Śląska
Autor: Józef Łoziński
Wydanie: II
Nakład: 10 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Bydgoszcz : Pomorze, 1989
128, [3] stron
Format: 12x19 cm
ISBN: 83-7003-115-3
Masa: 130 g
Książka jest w dobrym stanie, ma nieznacznie sfatygowaną okładkę.
Kunstdenkmaler in Polen Sudostpolen / Jerzy Łoziński (oprac.)
Tytuł: Kunstdenkmaler in Polen Sudostpolen : Ein Bildhandbuch
Opracowanie: Jerzy Łoziński
Adres wydawniczy: Warszawa- Leipzig : Verlag Arkady, 1984
501 stron + tablice
Format: 14,5/20 cm
Masa: 870 g
Data wystawienia: 07.06.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście i na tablicach, jest napisana w języku niemieckim.
mar
Prezent dla dwojga / Mikołaj Łoziński, rysunki Janek Koza
Tytuł: Prezent dla dwojga
Autor: Mikołaj Łoziński
Rysunki: Janek Koza
Wydanie I
Adres wydawniczy: Wrocław : Wydawnictwo Format, 2020
[124] strony
Format: 16,5/21,5 cm
ISBN: 9788361488958
Masa: 630 g
Książka jest w idealnym stanie, jest nowa, ma twardą oprawę, zawiera kolorowe ilustracje.
Data wystawienia: 19.02.2021
Ald.
Pięć przygód detektywa Konopki / Janusz Domagalik
Tytuł: Pięć przygód detektywa Konopki
Autor: Janusz Domagalik
Wydanie: trzecie
Adres wydawniczy: Warszawa : „Nasza Księgarnia”, 1988
172 [4] strony
Format: 25/17,5 cm
ISBN: 83-10-07566-9
Seria: Lektura Szkolna V
Masa: 290 g
Data wystawienia: 23.10.2015
Książka jest w dobrym stanie, okładka lekko sfatygowana (widoczne ślady zagięć). Zawiera czarno-białe ilustracje w tekście.
AM
6,45 zł
Cena regularna:
12,90 zł
Łowcy przygód / Jerzy Marlicz (sfatygowana okładka)
Tytuł: Łowcy przygód
Autor: Jerzy Marlicz
Nakład: 50 250 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Iskry, 1957
173, [3] strony
Format: 14,5/20,5 cm
Masa: 199 g
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka: niewielkie zagięcia narożników, lekkie przetarcia grzbietu ; pożółkły papier.
Data wystawienia: 25.04.2022
Ald.
Polska pełna przygód! / Anna i Krzysztof Kobusowie
Tytuł: Polska pełna przygód!
Autor: Anna i Krzysztof Kobusowie
Adres wydawniczy: Warszawa : National Geographic, 2014
350, [1] stron
Format: 16,5/21,5 cm
ISBN: 9788375965315
Masa: 660 g
Data wystawienia: 08.12.2018 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
10 niesamowitych przygód Neli : Nela mała reporterka / Jadwiga Piller (red.)
Tytuł: 10 niesamowitych przygód Neli : Nela mała reporterka
Redakcja: Jadwiga Piller
Adres wydawniczy: Warszawa : Burda NG Polska, 2014
166, [2] stron
Format: 17,5/22 cm
ISBN: 9788375965292
Seria: National Geographic
Masa: 640 g
Data wystawienia: 10.11.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Świetna książka dla dzieci, dotyczy podróży po świecie i przygód, zawiera ilustracje w tekście.
Przygoda / Jack London
Tytuł: Przygoda
Autor: Jack London
Przełożył: Stanisław Kuszelewski
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Białystok : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1988
174, [1] strony
20,5/14,5/2
ISBN: 83-03-02522-8
Nakład: 100 350 egzemplarzy
Masa: 220 g
Data wystawienia: 05.03.2026 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście.
an
Przygody Hucka / Mark Twain (1985)
Tytuł: Przygody Hucka
Autor: Mark Twain
Tłumaczyła: Krystyna Tarnowska
Wydanie VII
Nakład: 150 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo "Iskry", 1985
319, [1] strony
Format: 21/15 cm
Masa: 339 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana, papier pożółkły, poza tym żadnych śladów użytkowania.
Data wystawienia: 02.09.2022
Ald.
Przygody w teatrze / Henryk Vogler
Tytuł: Przygody w teatrze
Autor: Henryk Vogler
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1960
410, [2] stron
Format: 13/20 cm
Nakład: 1 253 egzemplarzy
Masa: 410 g
Data wystawienia: 26.09.2017 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, na stronie tytułowej jest pieczątka byłego właściciela.
mar
Przygody na pustyniach / Gill Harvey
Tytuł: Przygody na pustyniach
Autor: Gill Harvey
Tłumaczenie Anna Gren
Adres wydawniczy: Warszawa : Oficyna Imbir, 2006
144 stron
Format: 13/20 cm
ISBN: 83-60334-25-0
Książka jest w dobrym stanie.
Moja wielka przygoda / Antonio Halik
Tytuł: Moja wielka przygoda
Autor: Antonio Halik
Przełożyła: Teresa Marzyńska
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Szczecin : Wydawnictwo "Glob", 1988
202, [3] stron
Nakład: 50 000 egzemplarzy
Format: 16,5/23 cm
ISBN: 83-7007-153-8
Masa: 440 g
Data wystawienia: 15.07.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, jest trochę zakurzona, zabrudzona, zawiera ilustracje w tekście i na tablicach.
an
Rzymska przygoda / Nicky Pellegrino
Tytuł: Rzymska przygoda
Autor: Nicky Pellegrino
Przełożyła: Magda Witkowska
Adres wydawniczy: Warszawa : Prószyński i S-ka, 2013
363, [4] stron
Format: 12,5/19,5 cm
ISBN: 9788378395652
Masa: 310 g
Data wystawienia: 21.07.2017 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Nowa przygoda Gwinea / Arkady Fiedler
Tytuł: Nowa przygoda Gwinea
Autor: Arkady Fiedler
Wydanie: V
Adres wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo Poznańskie, 1989
215 stron + tablice
Format: 15/20,5 cm
ISBN: 8321008178
Nakład: 90 000 egzemplarzy
Masa: 340 g
Data wystawienia: 21.08.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Nowa przygoda: Gwinea / Arkady Fiedler
Tytuł: Nowa przygoda: Gwinea
Autor: Arkady Fiedler
Adres wydawniczy: Warszawa : Iskry, 1978
Wydanie: IV
Nakład: 30 300 egz.
253, [1] strony
Format: 15/20,5 cm
Masa: 424 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę ze sfatygowaną obwolutą, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 30.03.2022
Jus.
Przygody Sałamury / Arczył Sułakauri
Tytuł: Przygody Sałamury
Autor: Arczył Sułakauri
Przełożyła: Henryka Broniatowska
Ilustrowała: Katarzyna Gintowt
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1987
138, [2] stron
Format: 24/21 cm
ISBN: 8303018922
Masa: 360 g
Data wystawienia: 16.08.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście, jest naddarta na grzbiecie, pierwsza strona jest trochę porysowana.
mar
Świetna, pełna przygód bajka dla dzieci, doskonała lektura na wakacje.
Przygoda : powieść / Francis de Miomandre
Tytuł: Przygoda : powieść
Autor: Francis de Miomandre
Przełożyła z upoważnienia autora Z. Popławska
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Bibljoteki Dzieł Wyborowych, 1926
107, [1] stron
Format: 17/12 cm
Seria Bibljoteka Dzieł Wyborowych Rok III. Tom XXIV (Ogólnego zbioru serja III, tom LXXXIX)
Masa: 150 g
Książka ma zniszczoną oprawę: przednia okładka jest przymocowana tylko na jednej nitce, fragment jest zabrudzony, zbyt intensywne czyszczenie wytarło bordową farbę, tylna okładka jest całkiem osobno, grzbiet uszkodzony, brak środkowego fragmentu, na przedniej wyklejce i na stronie tytułowej podpis i pieczątka własnościowa. Wewnątrz stan bardzo dobry, bez śladów użytkowania.
Data wystawienia: 27.02.2020
Ald.
Przygody Robinsona / Kazimierz Brandys
Tytuł: Przygody Robinsona
Autor: Kazimierz Brandys
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo ISKRY, 1999
143, [1] strony
Format: 20,5 / 13 cm
ISBN: 83-207-1614-4
Masa: 227 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę z obwolutą.
Asi
Przygody Don Kichota / Miguel de Cervantes
Tytuł: Przygody Don Kichota
Autor: Miguel de Cervantes
Opracowanie: Horyzont
Adres wydawniczy: Warszawa : Orkla Press Polska, 2005
137, [3] stron
Format: 14/20 cm
ISBN: 8360322031
Seria: Lektury Wszech Czasów
Masa: 160 g
Data wystawienia: 13.12.2020 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Nieprzewidziane przygody / Józef Kuropieska
Tytuł: Nieprzewidziane przygody
Autor: Józef Kuropieska
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1988
387, [2] stron
Format: 12,5/20 cm
ISBN: 8308008917
Masa: 390 g
Data wystawienia: 12.11.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Świetna książka, wspomnienia generała dywizji Józefa Kuropieski, doskonała lektura dla pasjonatów najnowszej historii Polski.
Przygody Józefa Andrewsa / Henryk Fielding
Tytuł: Przygody Józefa Andrewsa
Autor: Henryk Fielding
Przełożyła Maria Korniłowicz
Wydanie: I
Nakład: 10 178 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1953
458, [6] stron
Format: 13,5/21 cm
Masa: 436 g
Data wystawienia: 16.08.2014
Książka jest w dobrym stanie, okładka lekko sfatygowana (naddarcia grzbietu i okładki). Widoczne ślady po rozcięciach stronnic.
AM
Martynka i przygody od środy / Gilbert Delahaye
Tytuł: Martynka i przygody od środy
Autor: Gilbert Delahaye
Tłumaczenie: Wanda Chotomska
Ilustracje: Marcel Marlier
Adres wydawniczy: Poznań : Casterman/Podsiedlik-Raniowski i Spółka, 2001
strony nienumerowane
Format: 20 / 25 cm
Masa: 217 g
ISBN: 8372125708
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą okładkę, zawiera ilustracje w tekście, na wewnętrznej stronie okładki dedykacja dla byłej właścicielki.
Data wystawienia: 05.10.2021
Jus.
Bajeczki na 3 minuteczki. Przygody / Isabel Abedi
Tytuł: Bajeczki na 3 minuteczki. Przygody
Autor: Isabel Abedi
Ilustracje: Melanie Brockamp
Przekład: Małgorzata Mirońska
Adres wydawniczy: Warszawa : Świat Książki, 2008
70, [1] stron
Format: 17/24,5 cm
Masa: 339 g
ISBN: 9788324711840
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą, nieznacznie sfatygowaną oprawę, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 24.03.2022
Jus.
Przygody Sindbada Żeglarza / Bolesław Leśmian
Tytuł: Przygody Sindbada Żeglarza
Autor: Bolesław Leśmian
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo "Zielona Sowa", brak roku wydania
227 stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 8372200416
Seria: Lektura szkolna
Masa: 300 g
Data wystawienia: 24.07.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, na jednej z pierwszych stron jest wklejona dedykacja dla byłego właściciela.
mar
Wielkie przygody małej Patrycji / Antonio Halik
Tytuł: Wielkie przygody małej Patrycji
Autor: Antonio Halik
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Polus, 1991
101, [3] stron
Format: 16,5/24 cm
ISBN: 83900071126
Masa: 240 g
Data wystawienia: 15.07.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
an
Wielka przygoda oceanów. Pacyfik / Georges Blond
Tytuł: Wielka przygoda oceanów. Pacyfik
Autor: Georges Blond
Przekład: Janina Karczmarewicz-Fedorowska
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy Nasza Księgarnia, 1977
Wydanie: I
Nakład: 30 000 egzemplarzy
229 [2] stron + tablice
Format: 14,5/21 cm
Masa: 367 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę lekko sfatygowaną oraz przetarcia na krawędziach. Zawiera czarno-białe ilustracje na tablicach.Książka została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
Data wystawienia: 17.04.2025r.
Asi
Przygody pięknej rozbójniczki Sovay / Celia Rees
Tytuł: Przygody pięknej rozbójniczki Sovay
Autor: Celia Rees
Przełożyła: Donata Olejnik
Adres wydawniczy: Wrocław : Wydawnictwo Dolnośląskie, 2008
337, [7] stron
Format: 13,5 20,5 cm
ISBN: 83-245-8739-1
Masa: 354 g
Data wystawienia: 13.02.2015
Książka jest w bardzo dobrym stanie. Nieznacznie sfatygowana okładka.
Joa
Przygody Nieumiałka : Nad chmurami / Mikołaj Nosow
Tytuł: Przygoda nieumiałka : Nad chmurami
Autor: Mikołaj Nosow
Ilustrował: Borys Kałauszyn
Tłumaczyła: Janina Lewandowska
Adres wydawniczy: Moskwa : Wydawnictwo Raduga, 1987
strony są nienumerowane
Format: 22/28,5 cm
ISBN: 5050011140
Masa: 90 g
Data wystawienia: 05.09.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, na stronie tytułowej jest pieczątka byłego właściciela.
mar
8,50 zł
Cena regularna:
17,00 zł
Przygody człowieka myślącego / Maria Dąbrowska
Tytuł: Przygody Człowieka Myślącego
Autor: Maria Dąbrowska
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1972
777 [3] stron
Format: 14,8 / 21,3 cm
Masa: 907 g
Książka jest w dobrym stanie, ma obwolutę mocno sfatygowaną. W środku niektóre strony są lekko przybrudzone.
Data wystawienia: 05.06.2025
an.
Moje przygody teatralne / Ludwik Hieronim Morstin
Tytuł: Moje przygody teatralne
Autor: Ludwik Hieronim Morstin
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : "Czytelnik" 1961
259, [1] stron
Format: 13/20 cm
Nakład: 4 250 egzemplarzy
Masa: 260 g
Data wystawienia: 29.10.2017 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera portret autora.
mar
Przygody ludzi myślących / Jadwiga Korzeniowska
Tytuł: Przygody ludzi myślących
Autor: Jadwiga Korzeniowska
Wydanie: I
Nakład: 7333 egzemplarze
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo MON, 1978
224, [4] strony, [12] k. tabl.
Format: 12 / 19,5 cm
Masa: 230 g
Książka jest w dobrym stanie, nieznacznie sfatygowana okładka, na stronie tytułowej posiada dedykację dla poprzedniego właściciela wykonaną flamastrami. Książka zawiera liczne fotografie w tekście, niektóre strony są lekko przybrudzone.
Data wystawienia: 04.11.2022
Zos.
Moje przygody teatralne / Ludwik Hieronim Morstin
Tytuł: Moje przygody teatralne
Autor: Ludwik Hieronim Morstin
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : "Czytelnik", 1961
259, [1] stron
Format: 13/19,5 cm
Nakład: 4 250 egzemplarzy
Masa: 270 g
Data wystawienia: 01.06.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na brzegach, trochę podarta na grzbiecie, na pierwszej stronie jest pieczątka byłego właściciela, zawiera portret autora.
mar
Świetna książka, zawiera wspomnienia Morstina dotyczące teatru, sztuki i kultury, doskonała lektura dla miłośników historii teatru polskiego.
Moje przygody teatralne / Ludwik Hieronim Morstin
Tytuł: Moje przygody teatralne
Autor: Ludwik Hieronim Morstin
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : "Czytelnik" 1961
259, [1] stron
Format: 13/20 cm
Nakład: 4 250 egzemplarzy
Masa: 260 g
Data wystawienia: 29.10.2017 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera portret autora.
mar
Mataszkowie i mazurska przygoda / Tomasz Stochmal
Tytuł: Mataszkowie i mazurska przygoda
Autor: Tomasz Stochmal
Projekt okładki i ilustracje: Paulina Lewandowska
Wydanie: pierwsze
Adres wydawniczy: Toruń : Wydawnictwo STOTOM, 2017
87, [1] stron
Format: 20/13 cm
Masa: 103 g
ISBN: 978-83-943175-4-6
Data wystawienia: 06.02.2018
Książka jest w bardzo dobrym stanie, nowa, zawiera czarno-białe ilustracje. Do nabycia w naszym antykwariacie są również inne tytuły autorstwa Tomasza Stochmala oraz książki wydane przez Wydawnictwo STOTOM.
Ald.
Przygody dobrego wojaka Szwejka Komplet Tomy 1-2, 3-4 / Jarosław Hasek
Tytuł: Przygody dobrego wojaka Szwejka Tom 1-2, 3-4
Autor: Jarosław Hasek
Przełożył: Paweł Hulka-Laskowski
Wydanie: XIII
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1983
386, [3] stron tom 1-2
282, [3] stron tom 3-4
Format: 15/20,5 cm
ISBN: 8306003349
Nakład: 50 200 egzemplarzy
Masa: 880 g
Data wystawienia: 04.08.2018 r.
Książki są w bardzo dobrym, jak na książki używane, stanie, mają sztywne okładki, nieznacznie sfatygowane.
mar
Domowe zwierzęta : przyroda, przygoda / Zdenek Roller
Tytuł: Domowe zwierzęta : przyroda, przygoda
Autor: Zdenek Roller
Przełożyła: Małgorzata Garbarczyk
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo RTW, 1999
strony są nienumerowane
Format: 24,5/25 cm
ISBN: 83-86822-94-5
Masa: 504 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 07.07.2019
Ald.
Świętokrzyskie Zimowa przygoda / Krzysztof Bzowski
Tytuł: Świętokrzyskie Zimowa przygoda
Autor: Krzysztof Bzowski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Kraków : Amistad, 2014
60 stron
Format: 12,5/17,5 cm
Masa: 100 g
Data wystawienia: 24.05.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Pinokio : przygody drewnianego pajaca / Carlo Collodi
Tytuł: Pinokio : Przygody drewnianego pajaca
Autor: Carlo Collodi
Przełożyła Zofia Jachimecka
Ilustrowała Joanna Młodożeniec
Wydanie: XIV
Nakład: 150 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Młodzieżowa Agencja Wydawnicza, 1987
191, [1] stron
Format: 23,5x21,5x2 cm
ISBN: 83-203-2636-2
Masa: 500 g
Data wystawienia: 20.02.2026 r
Książka jest w dobrym stanie, lekko sfatygowana okładka, posiada ilustracje.
an
Przygody człowieka myślącego / Maria Dąbrowska (1970)
Tytuł: Przygody człowieka myślącego
Autor: Maria Dąbrowska
Przedmowa Anna Kowalska
Przygotowanie tekstu z rękopisów: Ewa Korzeniewska
Wydanie: I
Nakład: 20 280 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : "Czytelnik", 1970
906, [2] stron
Format: 15/21,5 cm
Masa: 870 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, nieznacznie sfatygowaną, lekko zabrudzoną, zawiera portret autorki, na stronie przedtytułowej dedykacja dla poprzedniego właściciela, książka była nagrodą zakładową z okazji 1 maja.
Data wystawienia: 22.02.2020
Ald.
Kapitan Czart : przygody Cyrana de Bergerac / Louis Gallet
Tytuł: Kapitan Czart : przygody Cyrana de Bergerac
Autor: Louis Gallet
Przełożył Wiktor Gomulicki
Wydanie: III
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1991
319, [1] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 83-205-4370-3
Książka jest w dobrym stanie, nieznacznie sfatygowana okładka.
Przygoda z krętogłowem : Wybór opowiadań / Jan Baranowicz
Tytuł: Przygoda z krętogłowem : Wybór opowiadań
Autor: Jan Baranowicz
Wydanie: I
Nakład: 10 281 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Katowice : Wydawnictwo Śląsk, 1966
264, [3] strony
Format: 12,5 x 19,5 cm
Masa: 236 g
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana obwoluta.
Piernikowe przygody Katarzynki / Krzysztof Lewandowski
Tytuł: Piernikowe przygody Katarzynki
Autor: Krzysztof Lewandowski
Adres wydawniczy: Toruń : Muzeum Okręgowe w Toruniu, 2017
16 stron + 2 strony z naklejkami
Format: 16/16 cm
ISBN: 978-83-63248-75-8
Masa: 52 g
Książka jest nowa, w idealnym stanie, wydrukowana na papierze dobrej jakości, zawiera kolorowe ilustracje oraz 2 strony z naklejkami. Pozostałe tytuły wydane przez Muzeum Okręgowe w Toruniu również są dostępne w naszej ofercie.
Data wystawienia: 23.02.2018
Ald.
Winnetou : Biblioteka Podróży Przygody i Sensacji 3 / Karol May
Tytuł: Winnetou : Biblioteka Podróży Przygody i Sensacji 3
Autor: Karol May
Ilustrował: Andrzej Maciejewski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Szczecin : Krajowa Agencja Wydawnicza RSW "Prasa-Książka-Ruch", 1983
79 stron
Format: 22,5/30 cm
Nakład: 300 350 egzemplarzy
Masa: 160 g
Data wystawienia: 19.09.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Winnetou : Biblioteka Podróży Przygody i Sensacji 2 / Karol May
Tytuł: Winnetou : Biblioteka Podróży Przygody i Sensacji 2
Autor: Karol May
Ilustrował: Andrzej Maciejewski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Szczecin : Krajowa Agencja Wydawnicza RSW "Prasa-Książka-Ruch", 1983
78 stron
Format: 22,5/30 cm
Nakład: 300 500 egzemplarzy
Masa: 160 g
Data wystawienia: 19.09.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Winnetou : Biblioteka Podróży Przygody i Sensacji 6 / Karol May
Tytuł: Winnetou : Biblioteka Podróży Przygody i Sensacji 6
Autor: Karol May
Ilustrował: Andrzej Maciejewski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Szczecin : Krajowa Agencja Wydawnicza RSW "Prasa-Książka-Ruch", 1983
78 stron
Format: 22,5/30 cm
Nakład: 300 350 egzemplarzy
Masa: 130 g
Data wystawienia: 19.09.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
E.T. : przygody istoty pozaziemskiej na ziemi / William Kotzwinkle
Tytuł: E.T. : przygody istoty pozaziemskiej na Ziemi
Autor: Wiliam Kotzwinkle
Z angielskiego przełożyła Maria Zborowska
Wydanie: I
Nakład: 200 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo "Książka i Wiedza", 1988
253, [2] strony
Format: 11,5/16 cm
ISBN: 83-05-11765-0
Waga: 0,17 kg
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie. Poza lekkim sfatygowaniem okładki nie ma żadnych śladów użytkowania
Data wystawienia: 04.07.2018
Ald.
Słownik historii Polski
Tytuł: Słownik historii Polski
Przewodniczący Komitetu redakcyjnego Prof. dr Tadeusz Łepkowski
Wydanie: V
Nakład: 50 299 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : "Wiedza Powszechna", 1969
815, [1] stron
Format: 13/20 cm
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną oprawę, nieznacznie sfatygowaną, na stronie tytułowej dedykacja dla byłego właściciela.
Historia wychowania : wiek XX [T. 1-2]
Tytuł: Historia wychowania wiek XX Tom 1, 2
Pod redakcją Józefa Mięso
Wydanie: II
Nakład: 10 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1981
434, [2] strony tom 1
474, [2] strony tom 2
Format: 16,5/24 cm
ISBN: 83-01-03588-9
Książki są w dobrym stanie, okładki nieznacznie sfatygowane, zostały wycofane ze zbiorów bibliotecznych i maja świadczące o tym pieczątki.
Historia RFN / Jerzy Krasuski
Tytuł: Historia RFN
Autor: Jerzy Krasuski
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1987
663, [7] strony
Format: 13/20,5 cm
Nakład: 30 000 egzemplarzy
ISBN: 8305115178
Masa: 710 g
Data wystawienia: 04.10.2017 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Historia RFN / Jerzy Krasuski
Tytuł: Historia RFN
Autor: Jerzy Krasuski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1981
593, [1] stron
Format: 13,5/20,5 cm
Nakład: 10 000 egzemplarzy
Masa: 660 g
Data wystawienia: 21.09.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, na pierwszej kartce jest notatka byłego właściciela.
mar
Historia Odetty / brak autora
Tytuł: Historia Odetty
Przełożył: Waldemar Rudecki
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo "Aramis" 1992
123, [1] stron
Format: 12,5/19,5 cm
Różowa seria 6/6
Masa: 130 g
Data wystawienia: 11.12.2017 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Historie z nożem w sercu / Adam Kord
Tytuł: Historie z nożem w sercu
Autor: Adam Kord
Adres wydawniczy: Wrocław : Wydawnictwo Astrum, 1993
295 stron
Format: 24 / 17 cm
ISBN: 83-85242-88-0
Książka jest w bardzo dobrym stanie.
Historie / Wiktor Woroszylski
Tytuł: Historie
Autor: Wiktor Woroszylski
Wydanie: pierwsze
Nakład: 10 320 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1987
86, [2] stron
Format: 12 x 16,5 cm
ISBN:83-07-01613-4
Data wystawienia: 23.10.2014
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowany grzbiet książki.
Historia i życie / Jerzy Topolski
Tytuł: Historia i życie
Autor: Jerzy Topolski
Wydanie: I
Nakład: 4 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Lublin : Wydawnictwo Lubelskie, 1988
224 strony
Format: 12/19,5 cm
ISBN: 83-222-0470-1
Data wystawienia: 08.12.2015
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana.
AM
Zabawa z historią / Grzegorz Lach
Tytuł: Zabawa z historią
Autor: Grzegorz Lach
Adres wydawniczy: Warszawa : "Pro bono", 1993
142, [1] strony
Format: 13/19,5 cm
ISBN: 83-900869-0-5
Masa: 250 g
Data wystawienia: 09.01.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
mar
Człowiek i historia / Jerzy J. Wiatr
Tytuł: Człowiek i historia
Autor: Jerzy J. Wiatr
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo "Iskry", 1965
209, [3] stron
Format: 12/16,5 cm
Nakład: 10 280 egzemplarzy
Masa: 180 g
Data wystawienia: 05.07.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, na wewnętrznej stronie przedniej okładki i na stronie tytułowej są pieczątki byłego właściciela.
mar
Historia seksu / Reay Tannahill
Tytuł: Historia seksu
Autor: Reay Tannahill
Przełożył: Grzegorz Woźniak
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 2001
494, [2] stron + tablice
Format: 15/21,5 cm
ISBN: 8305131785
Masa: 780 g
Data wystawienia: 13.09.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Obrachunki z historią : Brostiana 2
Tytuł: Obrachunki z historią : Brostiana 2
Pod redakcją Włodzimierza Borodzieja
Adres wydawniczy: Warszawa : Oficyna Wydawnicza VOLUMEN, 1997
137, [4] stron
Format: 15,5/22 cm
ISBN: 83-86857-77-3
Seria: Brostiana 2
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę (nieznacznie sfatygowaną).
Theoria et Historia Scientiarum
Tytuł: Theoria et Historia Scientiarum : an International Journal for Interdisciplinary Studies Nicolaus Copernicus University in Toruń. Vol. III
Wydanie I
Nakład 360 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Toruń : Wydawnictwo Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, 1993
81 stron
Format: 24 / 17 cm
ISBN: 83-231-0434-4
ISSN: 0867-4159
Książka jest w bardzo dobrym stanie.
Sekrety historii Tom 1 / Alain Decaux
Tytuł: Sekrety historii Tom 1
Autor: Alain Decaux
Przełożyła: Hanna Zbornikowska
Adres wydawniczy: Warszawa : Dom Wydawniczy Bellona, 1999
233, [3] strony
Format: 17,5/24 cm
ISBN: 8311090238
Masa: 520 g
Data wystawienia: 11.10.2017 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Ostatnie historie / Olga Tokarczuk
Tytuł: Ostatnie historie
Autor: Olga Tokarczuk
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 2019
291, [3] stron
Format: 20,5/13 cm
ISBN: 978-83-08-06056-8
Masa: 347 g
Książka jest w idealnym stanie, jest nowa.
Data wystawienia: 10.01.2020
Ald.
Słownik historii Polski / brak autora
Tytuł: Słownik historii Polski
Adres wydawniczy: Warszawa : "Wiedza Powszechna", 1973
941, [3] strony
Format: 12,5/20 cm
Nakład: 100 299 egzemplarzy
Masa: 680 g
Data wystawienia: 07.08.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zakurzona, na ostatniej stronie jest pieczątka byłego właściciela.
mar
Świetny słownik historii Polski, doskonała pomoc w nauce dla uczniów i pasjonatów dziejów Polski.
Historia de un pepe / Salome Jil (Jose Milla)
Tytuł: Historia de un pepe
Autor: Salome Jil (Jose Milla)
Tercera edition
Adres wydawniczy: Guatemala : E. Goubaud Y C Editores, 1898
446 stron
Format: 22 / 13,5 cm
Masa: 780 g
Seria: Obras Completas de don Jose Milla Tomo 4
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę ze skórzanym grzbietem z tłoczeniami i złoceniami, ozdobna wyklejka z naklejką: Libreria "Cosmos" Buchhandlung Guatemala C. A., przy stronie tytułowej portret autora, papier pożółkły z nieznacznymi przebarwieniami. Część przedniej i tylnej wyklejki oderwana, przetarte krawędzie i narożniki oprawy, niewielkie pęknięcia skóry na grzbiecie, na stronie przedtytułowej nieaktualne pieczątki.
Data wystawienia: 27.05.2016
Ald.
Piękna książka, z bogatą proweniencją: naklejka z księgarni "Cosmos" z Gwatemali, pieczątki z księgozbiorów m. in. : H. R. Hildebrand Guatemala. Znakomicie nadaje się jako ozdoba kolekcji.
Historia myśli ekonomicznej XX wieku
Tytuł: Historia myśli ekonomicznej XX wieku
Autor: Emile James
Wydanie: I
Nakład: 5200 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1958
586, [2] stron
Format: 24 / 17 cm
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, posiada nieaktualną pieczątkę.
Homo Historicus / Malcolm Bradbury, 1982
Tytuł: Homo Historicus
Autor: Malcolm Bradbury
Wydanie: I
Nakład: 20 320 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : "Czytelnik", 1982
314, [2] stron
Format: 12,5/20 cm
ISBN: 83-07-00590-6
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana brak obwoluty.
Nieśwież : Historia i zabytki / Robert Seges
Tytuł: Nieśwież : Historia i zabytki
Autor: Robert Seges
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa Fundacji "Historia pro Futuro", Warszawska Oficyna Wydawnicza "Gryf", 1991
23, [1] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 8385408037
Nakład: 15 000 egzemplarzy
Masa: 70 g
Data wystawienia: 18.04.2017 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
mar
Hillary : Historia prawdziwa / Norman King
Tytuł: Hillary : Historia prawdziwa
Autor: Norman King
Przełożyła: Halina Cieplińska
Adres wydawniczy: Pruszków : Rachocki i s-ka, 1994
400, [6] stron + tablice
Format: 12,5/19,5 cm
ISBN: 8386379014
Masa: 400 g
Data wystawienia: 10.02.2017 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, rozklejona, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Z kart naszej historii / Władysław Gomułka
Tytuł: Z kart historii
Autor: Władysław Gomułka
Wydanie: I
Nakład: 30 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : "Książka i Wiedza", 1968
427, [1] stron
Format: 13,5/20 cm
Masa: 388 g
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
Data wystawienia: 08.05.2025r.
Asi
Historie miłosne / Eric-Emmanuel Schmitt
Tytuł: Historie miłosne
Autor: Eric-Emmanuel Schmitt
Tłumaczenie: Jan Brzezowski, Anna Lisowski
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Kraków : Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, 2012
316, [2] stron
Format: 12/17 cm
ISBN: 9788324016815
Masa: 186 g
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.Zagięcie górnego narożnika na stronie 283.
Data wystawienia: 08.04.2025 r.
Asi
Nieśwież : Historia i zabytki / Robert Seges
Tytuł: Nieśwież : Historia i zabytki
Autor: Robert Seges
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Fundacji "Historia pro Futuro", 1991
23, [1] stron
Format: 21/15 cm
ISBN: 8385408037
Nakład: 15 000 egzemplarzy
Seria: Biblioteczka kresowa
Masa: 70 g
Data wystawienia: 17.02.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Historia Petita / Zbigniew Kwiatkowski
Tytuł: Historia Petita jamnika zwykłego ale i niezwykłego
Autor: Zbigniew Kwiatkowski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1974
114, [2] stron
Format: 11,5/18 cm
Nakład: 10 283 egzemplarzy
Masa: 120 g
Data wystawienia: 03.12.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Puławy : Spotkanie z historią / Henryk Czech
Tytuł: Puławy : Spotkanie z historią
Autor: Henryk Czech
Adres wydawniczy: Puławy : Urząd Miasta Puławy, 2011
38 stron
Format: 22,5/22,5 cm
Masa: 150 g
Data wystawienia: 03.09.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Przepustka do historii / Zbigniew Załuski
Tytuł: Przepustka do historii
Autor: Zbigniew Załuski
Wydanie: II
Nakład: 30 250 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1963
345, [5] stron
Format: 13 x 20 cm
Seria: Biblioteka Powszechna
Masa: 314 g
Data wystawienia: 15.02.2015
Książka jest w dobrym stanie. Ma lekko sfatygowaną okładkę. Podpis byłego właściciela na pierwszej stronie.
Joa
Nierozwiązane zagadki historii / Paul Aron
Tytuł: Nierozwiązane zagadki historii : Od epoki kamiennej do końca XX wieku
Autor: Paul Aron
Przekład: Janusz Pultyn
Wydanie: III
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo AMBER, 2012
238, [1] stron
Format: 13,5/20,5 cm
ISBN: 8324141678
Masa: 220 g
Data wystawienia: 15.10.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Świetna książka z zakresu historii, dotyczy nierozwiązanych zagadek historii od epoki kamiennej do końca XX wieku.
Historia XIX i XX wieku / red. Edward Wiśniewski
Tytuł: Historia XIX i XX wieku
Pod redakcją Edwarda Wiśniewskiego
Acta Universitatis Lodzienisis. Folia Historica 61
Wydanie: I
Nakład: 325 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Łódź : Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, 1998
292 strony
Format: 23,5 / 16,5 cm
ISSN 0208-6050
Seria Acta Universitatis Lodzienisis. Folia Historica 61
Książka jest w dobrym stanie.
Historia wieków średnich / E. Kosminski (1956)
Tytuł: Historia wieków średnich
Autor: E. Kosminski
Wydanie: VI
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych, 1956
315, [1] stron + tablice
Format: 14,5/20,5 cm
Nakład: 85 135 egzemplarzy
Masa: 330 g
Data wystawienia: 14.02.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zabrudzona (na okładce są podpisy byłego właściciela), zakurzona, na stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela, zawiera ilustracje w tekście i na tablicach.
mar
Historia jednego życia / Ludwik Hirszfeld
Tytuł: Historia jednego życia
Autor: Ludwik Hirszfeld
Wydanie: IV
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy PAX, 1989
577, [2] strony
Format: 12,5/19,5 cm
ISBN: 83-211-1034-7
Masa: 428 g
Data wystawienia: 28.05.2025r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną ,wewnątrz bez zastrzeżeń.
Asi
Historia powszechna i osobista / Jan Górski
Tytuł: Historia powszechna i osobista
Autor: Jan Górski
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1964
292, [4] strony
Format: 13/20 cm
Nakład: 3 251 egzemplarzy
Masa: 340 g
Data wystawienia: 08.02.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest naddarta na brzegach i na grzbiecie.
mar
Historia Polski 1864-1948 / Józef Buszko (1988)
Tytuł: Historia Polski 1864-1948
Autor: Józef Buszko
Wydanie: XII zmienione
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1988
493, [2] strony
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 8301088400
Nakład: 150 000 egzemplarzy
Masa: 578 g
Data wystawienia: 11.06.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
Asi
Historia Jezusa / Elżbieta Jarmołkiewicz
Tytuł: Historia Jezusa
Autor: Elżbieta Jarmołkiewicz
Adres wydawniczy: Zielona Góra, Wydawnictwo Elżbieta Jarmołkiewicz, 2007
58 stron
Format: 21,5/29cm
Masa: 441 g
ISBN: 8371177925
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę lekko sfatygowaną. Zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 28.05.2021
Jus.
Ilustrowana historia świata tom 2 / J. M. Roberts
Tytuł: Ilustrowana historia świata tom 2 : Od wieków średnich po wiek Oświecenia
Autor: J. M. Roberts
Przełożyła: Jadwiga Skowrońska
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Łódź : Wydawnictwo Łódzkie, 1990
255, [2] stron
Format: 18/23 cm
ISBN: 8321803733
Masa: 630 g
Data wystawienia: 24.11.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Historia Polski 1864-1948 / Józef Buszko (1984)
Tytuł: Historia Polski 1864-1948
Autor: Józef Buszko
Wydanie ósme
Nakład: 200 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1984
479, [1] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 8301037326
Masa: 510 g
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, poza tym nie ma śladów użytkowania.
Data wystawienia: 16.07.2021
Ald.
Historia Polski 1864-1948 / Józef Buszko (1979)
Tytuł: Historia Polski 1864-1948
Autor: Józef Buszko
Wydanie drugie
Nakład: 50 280 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1979
549, [2] stron
Format: 18/10,5 cm
Masa: 369 g
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, poza tym nie ma śladów użytkowania.
Data wystawienia: 16.07.2021
Ald
Sztuka i Historia Pompejów / Praca zbiorowa
Tytuł: Sztuka i Historia Pompejów
Praca zbiorowa
Tłumaczenie: Loretta Micek Bartalini
Adres wydawniczy: Florencja : Casa Editrice Bonechi, 2004
123, [5] stron
Format: 19,5/27,5 cm
ISBN: 8880290150
Masa: 610 g
Data wystawienia: 10.09.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, na stronie tytułowej jest pieczątka byłego właściciela.
mar
Historia Polski 1864-1948 / Józef Buszko (1978)
Tytuł: Historia Polski 1864-1948
Autor: Józef Buszko
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1978
479, [1] stron
Format: 14,5/20,5 cm
Nakład: 50 250 egzemplarzy
Masa: 510 g
Data wystawienia: 04.11.2021 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Studia Historica Slavo-Germanica Tom XVIII
Tytuł: Studia Historica Slavo-Germanica
Tom XVIII - 1991-1992
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Instytut Historii
Nakład: 500 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, 1994
240, [1] stron
Format: 24 / 17 cm
ISBN 83-232-0501-9
ISSN 0301-6420
Książka jest w bardzo dobrym stanie.
Historia muzeum "Grunes Gewolbe" [po rosyjsku]
Tytuł: Historia muzeum "Grunes Gewolbe"
Adres wydawniczy: 1989
119, [1] stron
Format: 16,5/23,5 cm
Masa: 396 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę, jest wydrukowana na papierze kredowym, zawiera liczne kolorowe ilustracje, całość tekstu w języku rosyjskim.
Data wystawienia: 02.07.2021
Ald.
Historia Polski 1914-1939 / Henryk Zieliński
Tytuł: Historia Polski 1914-1939
Autor: Henryk Zieliński
Wydanie: II
Nakład: 100 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Wrocław : Zakład Narodowy Ossolińskich-Wydawnictwo, 1985
427 stron
Format: 17,5/25 cm
ISBN: 83-04-00712-6
Masa: 896 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę z obwolutą, nieznacznie sfatygowana, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 21.02.2019
Ald.
Aktualność i historia / Jerzy Niesiobędzki
Tytuł: Aktualność i historia
Autor: Jerzy Niesiobędzki
Wydanie: I
Nakład: 5 240 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Bydgoszcz : Pomorze, 1986
163, [1] stron + tablice
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 83-7003-043-2
Masa: 205 g
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje na tablicach.
Data wystawienia: 28.02.2018
Ald.
Poland. Historic Monuments / Roman Marcinek
Tytuł: Poland. Historic Monuments
Autor: Roman Marcinek
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Ryszard Kluszczyński, 2015
Format: 22 / 28,5 cm
112 stron
Masa: 824 g
ISBN: 8388080865
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 04.08.2021
Jus.
Historia Polski 1914-1939 / Henryk Zieliński
Tytuł: Historia Polski 1914-1939
Autor: Henryk Zieliński
Adres wydawniczy: Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich-Wydawnictwo, 1982
427 stron
Format: 17/24,5 cm
Nakład: 100 000 egzemplarzy
ISBN: 8304007126
Masa: 890 g
Data wystawienia: 10.11.2021 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Mały słownik historii Polski / Praca zbiorowa
Tytuł: Mały słownik historii Polski
Praca zbiorowa
Wydanie: IV
Adres wydawniczy: Warszawa : Wiedza Powszechna, 1967
626, [2] stron
Format: 20/13 cm
Nakład: 50 240 egzemplarzy
Masa: 590 g
Data wystawienia: 11.09.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest naddarta.
mar
Mały słownik historii Polski / Praca zbiorowa
Tytuł: Mały słownik historii Polski
Praca zbiorowa
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Wiedza Powszechna, 1961
325, [3] stron
Format: 20/13,5 cm
Nakład: 50 253 egzemplarzy
Masa: 430 g
Data wystawienia: 24.04.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywna okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, na stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela.
mar
Historia Polski 1795-1918 / Stefan Kieniewicz
Tytuł: Historia Polski 1795-1918
Autor: Stefan Kieniewicz
Wydanie: II
Nakład: 10 250 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1969
611, [1] stron
Format: 18/24,5 cm
Masa: 1177 g
Data wystawienia: 19.02.2015 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę z uszkodzoną obwolutą, zawiera ilustracje w tekście.
Znakomity podręcznik akademicki.
an
Historia Polski 1795-1918 / Stefan Kieniewicz
Tytuł: Historia Polski 1795-1918
Autor: Stefan Kieniewicz
Wydanie: IX
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN, 1997
597, [3] stron
Format: 17,5/24,5 cm
ISBN: 8301121378
Masa: 1086 g
Data wystawienia: 23.04.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną - naderwanie grzbietu na tylnej części na górze, ostatnie kartki mają małą plamę w dolnym narożniku. Książka zawiera ilustracje w tekście.
Asi
Historia Polski : Polska do 1586 / Praca zbiorowa
Tytuł: Historia Polski : Polska do 1586
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Madryt : Mediasat Group, 2007
622, [1] stron
Format: 15,5/22,5 cm
ISBN: 9788498198089
Seria: Biblioteka Gazety Wyborczej
Masa: 810 g
Data wystawienia: 18.12.2020 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Desert God / Wilbur Smith
Tytuł: Desert God
Autor: Wilbur Smith
Adres wydawniczy: London : Harper Collins Publishers, 2015
452 stron
Format: 12,8 / 19,7 cm
Masa: 443 g
ISBN: 978-0-00-753568-2
Książka jest w dobrym stanie, okładka i blok książki są nieznacznie przybrudzone.
Data wystawienia: 03.08.2022
Zos.
Spiżowa Brama / Tadeusz Breza
Tytuł: Spiżowa Brama
Autor: Tadeusz Breza
Wydanie: XII
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Czytelnik, 1985
508, [2] stron
Format: 12,5/19,5 cm
Nakład: 50 320 egzemplarzy
Masa: 443 g
ISBN: 8307012600
Data wystawienia: 16.07.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką okładką, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
Asi
Legenda lat czterdziestych / Maria Starzyńska
Tytuł: Legenda lat czterdziestych
Autor: Maria Starzyńska
Wydanie: III
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy Pax, 1974
359, [1] stron
Format: 13/19,5 cm
Nakład: 20 350 egzemplarzy
Masa: 320 g
Data wystawienia: 27.01.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, trochę rozklejona wzdłuż grzbietu.
mar
Kosynierzy z trzysta trzeciego / Wacław Król
Tytuł: Kosynierzy z trzysta trzeciego
Autor: Wacław Król
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1987
Format: 10,5/14 cm
125, [2] stron
Nakład: 140 200 egzemplarzy
ISBN: 8311074704
Masa: 80 g
Data wystawienia: 24.01.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznaczenie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Gorzki los ORP "Jastrząb" / Zbigniew Damski
Tytuł: Gorzki los ORP "Jastrząb"
Autor: Zbigniew Damski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1987
Format: 9,5/13,5 cm
127, [1] stron
Nakład: 140 200 egzemplarzy
ISBN: 8311074984
Masa: 80 g
Data wystawienia: 23.01.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznaczenie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Król / Szczepan Twardoch
Tytuł: Król
Autor: Szczepan Twardoch
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 2020
Wydanie: II
428, [1] stron
Format: 14,5/20,5 cm
Masa: 515 g
ISBN: 9788308070956
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma nieznacznie sfatygowaną oprawę, na ploku książki brązowe plamki, które nieznacznie zachodzą na strony.
Data wystawienia: 11.01.2023
Jus.
The discovery of king Arthur / Geoffrey Ashe
Tytuł: The discovery of king Arthur
Autor: Geoffrey Ashe
Adres wydawniczy: New York : An Owl Book, 1987
224 strony + tablice
Format: 15/23 cm
ISBN: 0805001158
Masa: 380 g
Data wystawienia: 05.01.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje na tablicach, jest napisana w języku angielskim
mar
Paziowie króla Zygmunta / Antonina Domańska (podpis poprzedniej właścicielki na stronie przedtytułowej)
Tytuł: Paziowie króla Zygmunta : opowiadanie obyczajowe na tle dawnych wieków
Autor: Antonina Domańska
Ilustrował Antoni Gawiński
Wydanie: VII
Nakład: 200 290 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1978
215, [5] stron
Format: 14 / 20 cm
Książka jest w bardzo dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana, na stronie przedtytułowej podpis byłej właścicielki, poza tym żądnych śladów użytkowania, książka zawiera czarno-białe ilustracje.
Data wystawienia: 7.12.2022
Ald.
Polskie drogi / Olgierd Terlecki
Tytuł: Polskie drogi : I kierunek Cassino, II Pokonani, III przystanek Londyn
Autor: Olgierd Terlecki
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1969
746, [2] stron
Format: 13,5/20 cm
Nakład: 10 310 egzemplarzy
Masa: 710 g
Data wystawienia: 03.12.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Przez lata walki: zbiór opowiadań / Lesław M. Bartelski (oprac.)
Tytuł: Przez lata walki: zbiór opowiadań
Autor: Lesław M. Bartelski (oprac.)
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych, 1968
Wydanie: II
Nakład: 100 180 egz.
411, [1] stron
Format: 12,5/20 cm
Masa: 455 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą, lekko sfatygowaną oprawę, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 17.11.2022
Jus.
Wielcy Hetmani Rzeczypospolitej / Jerzy Besala
Tytuł: Wielcy Hetmani Rzeczypospolitej
Autor: Jerzy Besala
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1983
72, [3] strony
Format: 20/29 cm
Nakład: 50 350 egzemplarzy
ISBN: 8303001604
Masa: 230 g
Data wystawienia: 16.11.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznaczenie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, trochę zabrudzona, zawiera ilustracje w tekście.
mar
L-jak Lucy / Janusz Meissner (1968)
Tytuł: L-jak Lucy
Autor: Janusz Meissner
Wydanie: IV
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo "Iskry", 1968
170, [2] stron
Format: 11,5/16,5 cm
Nakład: 90 257 egzemplarzy
Masa: 125 g
Data wystawienia: 10.11.2022 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sfatygowaną oprawę i naddarty grzbiet. Kilka stron wewnątrz jest uszkodzonych.
mar
Zaloty króla jegomości / Kazimierz Gliński
Tytuł: Zaloty króla jegomości : Powieść obyczajowa z czasów Jana Olbrachta
Autor: Kazimierz Gliński
Przekład: Maria Morstin-Górska
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1960
312, [4] stron
Format: 13/19,5 cm
Nakład: 18 000 egzemplarzy
Seria: Biblioteka powieści romansów
Masa: 320 g
Data wystawienia: 03.11.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, na stronie przedtytułowej jest podpis byłego właściciela.
mar
Droga wiodła przez Narvik / Ksawery Pruszyński (1958)
Tytuł: Droga wiodła przez Narvik
Autor: Ksawery Pruszyński
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Instytut Wydawniczy, 1958
225, [1] stron
Format: 12,5/20 cm
Nakład: 10 102 egzemplarzy
Masa: 265 g
Data wystawienia: 02.11.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą, sfatygowaną oprawę.
mar
08/15 tom 1,2,3 / Hans Hellmut Kirst
Tytuł: 08/15 tom 1,2,3
Autor: Hans Hellmut Kirst
Przekład: Jacek Fruhling
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1988
Wydanie: IV
Nakład: 60 000 egz.
239, [1] stron
316, [3] stron
285, [2] stron
Format: 10 / 14,5 cm
Masa: 930 g
ISBN: 8311074046
Książki są w dobrym stanie, mają lekko sfatygowane oprawy.
Data wystawienia: 20.08.2025
an
Bezkrólewie / Karol Bunsch
Tytuł: Bezkrólewie
Autor: Karol Bunsch
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1979
212, [2] stron
Format: 13/19,5 cm
Nakład: 100 350 egzemplarzy
ISBN: 8308000142
Masa: 220 g
Data wystawienia: 28.10.10.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Zorza Polarna / M. Maricz
Tytuł: Zorza Polarna
Autor: M. Maricz
Przekład: Anna Jakubiszyn
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1952
207, [2] stron
Format: 14,5/21 cm
Nakład: 55 000 egzemplarzy
Masa: 270 g
Data wystawienia: 28.10.10.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Uczniowie Spartakusa / Halina Rudnicka
Tytuł: Uczniowie Spartakusa
Autor: Halina Rudnicka
Ilustracje: Tadeusz Szymon Kobyliński
Wydanie: XV
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1981
250, [3] stron
Format: 12,5/19,5 cm
Nakład: 50 310 egzemplarzy
ISBN: 8320532957
Masa: 250 g
Data wystawienia: 17.09.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest trochę zabrudzona, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Kenilworth / Walter Scott
Tytuł: Kenilworth
Autor: Walter Scott
Przekład: Jacek Fruhling
Wydanie: III
Adres wydawniczy: Łódź : Wydawnictwo Łódzkie, 1970
532, [3] stron
Format: 13/20 cm
Nakład: 30 245 egzemplarzy
Masa: 500 g
Data wystawienia: 03.09.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zabrudzona na grzbiecie, kilka stron jest oderwanych od grzbietu.
mar
Trójkolorowa kokarda / Jadwiga Chamiec (1982) (dedykacja dla byłego właściciela)
Tytuł: Trójkolorowa kokarda
Autor: Jadwiga Chamiec
Ilustrował Stanisław Rozwadowski
Wydanie: X
Nakład: 300 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Młodzieżowa Agencja Wydawnicza, 1982
270, [2] stron
Format: 20,5/14,5 cm
ISBN: 83-203-1867-X
Masa: 234 g
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera czarno-białe ilustracje. Na dwóch pierwszych stronach znajduje się dedykacja dla byłego właściciela.
"Trójkolorowa kokarda" jest pełną przygód opowieścią o przyjaźni i braterstwie najmłodszych uczestników walk wyzwoleńczych na Węgrzech w okresie Wiosny Ludów.
Data wystawienia: 02.09.2022
Ald.
Oblężenie : Najazd / Erckmann-Chatrian
Tytuł: Oblężenie : Najazd
Autor: Erckmann-Chatrian
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Hachette Polska, 2010
369, [3] strony
Format: 13,5/21,5 cm
Nakład: 15 252 egzemplarzy
ISBN: 9788375753738
Masa: 430 g
Data wystawienia: 01.09.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Rewolucja w imię Allacha / Wojciech Giełżyński
Tytuł: Rewolucja w imię Allacha
Autor: Wojciech Giełżyński
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1979
287, [3] stron
Format: 11/18,5 cm
Nakład: 30 000 egzemplarzy
Masa: 240 g
Data wystawienia: 11.08.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, na stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela.
mar
Miłość i korona / Jerzy Głowacki
Tytuł: Miłość i korona
Autor: Jerzy Głowacki
Ilustracje: Janusz Towpik
Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 1970
Wydanie: I
Nakład: 10 277 egz.
244, [2] strony
Format: 14,5/20,5 cm
Masa: 280 g
Książka jest w dobrym stanie, ma oprawę ze sfatygowaną obwolutą, grzbiet odklejony od okładki, na kilku stronach w lewym, górnym rogu brązowe plamki, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 04.08.2022
Jus.
Wrzesień / Jerzy Putrament
Tytuł: Wrzesień
Autor: Jerzy Putrament
Opracowanie graficzne: Jan S. Miklaszewski
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1963
Wydanie siódme
Nakład: 10 250 egzemplarzy
742, [2] stron
Format: 10 / 15,4 cm
Masa: 423 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka jest mocno sfatygowana, zabrudzona. W środku książka jest w dobrym stanie, blok książki i niektóre strony są nieznacznie zabrudzone.
Data wystawienia: 27.07.2022
Zos.
Piękni i dobrzy / Paweł Fijałkowski
Tytuł: Piękni i dobrzy : Opowieść na Igrzyska XXVIII Olimpiady ery nowożytnej w Atenach w 2004 r.
Autor: Paweł Fijałkowski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Grodzisk Mazowiecki : Brak nazwy wydawnictwa, 2004
12 stron
Format: 14/18,5 cm
ISBN: 8391472841
Masa: 50 g
Data wystawienia: 22.07.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Piórem i szpadą / Walentin Pikul
Tytuł: Piórem i szpadą : Biblioteka Powieści Historycznej
Autor: Walentin Pikul
Przekład: Andrzej Szymański
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo "Współpraca", 1987
523, [1] stron
Format: 15/22 cm
Nakład: 40 000 egzemplarzy
ISBN: 8370180574
Masa: 520 g
Data wystawienia: 11.07.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Królowa słońce / Christian Jacq
Tytuł: Królowa słońce
Autor: Christian Jacq
Przekład: Barbara Walicka
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa: Wydawnictwo ALBATROS, 1999
446, [2] stron
Format: 12,5/19,5 cm
ISBN: 8388087037
Masa: 420 g
Data wystawienia: 01.07.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
mar
Pani Walewska / Wacław Gąsiorowski
Tytuł: Pani Walewska : Powieść historyczna z epoki napoleońskiej
Autor: Wacław Gąsiorowski
Wydanie: IV
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1970
666, [4] stron + tablice
Format: 12,5/20 cm
Nakład: 50 172 egzemplarzy
Masa: 120 g
Data wystawienia: 20.06.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje na tablicach, a stronie przedtytułowej jest dedykacja dla byłego właściciela.
mar
Czas głuchej jesieni / Jurij Dawydow
Tytuł: Czas głuchej jesieni
Autor: Jurij Dawydow
Przekład: Wiktoria i Rene Śliwowscy
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1977
574, [2] stron
Format: 15/21 cm
Nakład: 10 000 egzemplarzy
Masa: 640 g
Data wystawienia: 12.06.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, na stronie przedtytułowej jest numer napisany pisakiem.
mar
Bruhl / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Bruhl : Powieść historyczna z XVIII wieku
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1977
372, [2] strony
Format: 12,5/19,5 cm
Nakład: 40 280 egzemplarzy
Seria: Biblioteka lektur szkolnych
Masa: 330 g
Data wystawienia: 10.06.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, trochę zabrudzona.
mar
Pilot / James F. Cooper
Tytuł: Pilot
Autor: James F. Cooper
Przekład: Jerzy Bohdan Rychliński
Wydanie: V
Adres wydawniczy: Wrocław : Wydawnictwo Dolnośląskie, 1990
364, [3] strony
Format: 14,5/20,5 cm
Nakład: 50 300 egzemplarzy
ISBN: 8370231047
Masa: 420 g
Data wystawienia: 07.06.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Negacja i Wiktoria / Bronisław Heyduk
Tytuł: Negacja i Wiktoria
Autor: B. Heyduk
Materiał ilustracyjny zebrał autor
Zdjęcia wykonał: Z. Malinowski
Okładkę i stronę tytułową projektowała: Joanna Casselius
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Literatury Dziecięcej Nasza Księgarnia, 1959
Wydanie pierwsze
Nakład: 10 000 + 253 egzemplarzy
483, [1] stron + mapy
Format: cm
Masa: 613 g
Książka jest w dobrym stanie, obwoluta jest zabrudzona i sfatygowana. Blok książki jest przybrudzony, strony odklejają się od brzegu. Posiada liczne czarno-białe fotografie i mapy w tekście.
Data wystawienia: 04.06.2022
Zos.
Ostatni rycerz Króla Artura : Henryk V / George Bidwell
Tytuł: Ostatni rycerz Króla Artura
Autor: George Bidwell
Przekład: Anna Bidwell
Okładkę i obwolutę projektował: Henryk Bzdok
Adres wydawniczy: Katowice : Wydawnictwo "Śląsk", 1977
Wydanie pierwsze
Nakład: 30 281 egzemplarzy
264, [4] stron + ilustracje
Format: 13,2 / 20 cm
Masa: 336 g
Książka jest w dobrym stanie, obwoluta jest sfatygowana, lekko porozrywana. Blok książki jest delikatnie zabrudzony. W środku książka jest w dobrym stanie, posiada liczne czarno-białe ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 03.06.2022
Zos.
Polska powieść historyczna. Wybrane zagadnienia z dziejów recepcji i warsztatu twórczego / Henryk Dubowik, Jerzy Konieczny, Jan Malinowski
Tytuł: Polska powieść historyczna. Wybrane zagadnienia z dziejów recepcji i warsztatu twórczego
Autor: Henryk Dubowik, Jerzy Konieczny, Jan Malinowski
Adres wydawniczy: Poznań : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1968
Wydanie: I
Nakład: 2 080 egz.
127, [1] stron
Format: 17/24 cm
Masa: 197 g
Książka jest w dobrym stanie, ma lekko sfatygowaną oprawę, zagięty prawy dolny róg oprawy, na pierwszej stronie podpis byłego właściciela, wewnątrz kilka podkreśleń ołówkiem.
Data wystawienia: 15.04.2022
Jus.
Piąta kolumna w "Bristolu" / Stanisław Strumph Wojtkiewicz
Tytuł: Piąta kolumna w "Bristolu"
Autor: Stanisław Strumph Wojtkiewicz
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowe, 1971
223, [4] strony
Format: 13/20 cm
Nakład: 30 335 egzemplarzy
Masa: 240 g
Data wystawienia: 28.03.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Nasze długie cienie / Jerzy Lesław Ordan
Tytuł: Nasze długie cienie
Autor: Jerzy Lesław Ordan
Adres wydawniczy: Toruń : Wydawnictwo Adam Marszałek, 2001
207 stron
Format: 13,1 / 20,5 cm
Masa: 244 g
ISBN: 83-7174-914-7
Książka jest w dobrym stanie, okładka jest nieznacznie sfatygowana. Blok książki jest lekko zabrudzony. W środku książka jest w dobrym stanie.
Data wystawienia: 18.03.2022
Zos.
Nieoczekiwany gość. Powieść historyczna z czasów Ludwika XI / Walter Scott
Tytuł: Nieoczekiwany gość. Powieść historyczna z czasów Ludwika XI
Autor: Walter Scott
Adres wydawniczy: Gdańsk : Oficyna wydawnicza graf, 1993
247, [3] stron
Format: 14 / 19,3 cm
Masa: 259 g
ISBN: 83-85130-31-4
Książka jest w dobrym stanie, okładka jest lekko sfatygowana, pozaginana. Blok książki jest lekko zabrudzony. W środku książka jest w dobrym stanie, niektóre strony są nieznacznie przybrudzone.
Data wystawienia: 18.03.2022
Zos.
Tatuażysta z Auschwitz / Heather Morris
Tytuł: Tatuażysta z Auschwitz
Autor: Heather Morris
Przełożyła: Kaja Cucio
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Marginesy, 2018
331, [5] stron
Format: 13,5/20 cm
ISBN: 9788365973313
Masa: 350 g
Data wystawienia: 05.03.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Stara baśń / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Stara baśń : Powieść z IX wieku
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Opracowanie: Janina Wieczerska-Zabłocka
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich - Wydawnictwo, 1986
320 stron
Format: 15/20,5 cm
Nakład: 300 000 egzemplarzy
ISBN: 8304016710
Seria: Nasza Biblioteka
Masa: 346 g
Data wystawienia: 19.05.2025r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, ma pożółkły grzbiet.
Asi
Tokio-Godzina 12.30 [Biblioteka Żółtego Tygrysa 13/76] / Adam Zarzycki
Tytuł: Tokio-Godzina 12.30 [Biblioteka Żółtego Tygrysa 13/76]
Autor: Adam Zarzycki
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1976
Wydanie pierwsze
134, [2] stron
Format: 10,1 / 14,3 cm
Masa: 69 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka jest lekko sfatygowana. W środku książka jest w dobrym stanie, niektóre strony i blok książki są nieznacznie zabrudzone. Książka posiada delikatne zabrudzenia na okładce, stronie tytułowej.
Data wystawienia: 02.02.2022
Zos.
Raj / Tadeusz Hołuj
Tytuł: Raj
Autor: Tadeusz Hołuj
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1974
423, [1] stron
Format: 13/20 cm
Nakład: 20 155 egzemplarzy
Masa: 410 g
Data wystawienia: 16.01.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Droga na Rubezahl / Irina Guro
Tytuł: Droga na Rubezahl
Autor: Irina Guro
Przełożyła: Wiera Bieńkowska
Adres wydawniczy: Warszawa : "Książka i Wiedza", 1969
Wydanie I
262, [1] strony
Format: 20/12,5 cm
Masa: 277 g
Książka jest w dobrym stanie, posiada otartą na krawędziach i przybrudzoną obwolutę, lekko naderwany brzeg okładki, pożółkłe strony oraz pieczątkę z imieniem i nazwiskiem poprzedniego właściciela znajdującą się na pierwszej stronie.
Data wystawienia: 13.01.2022
Ale.
Uwaga Messerschmitty [Biblioteka Żółtego Tygrysa 11/86] / Edward Chromy
Tytuł: Uwaga Messerschmitty [Biblioteka Żółtego Tygrysa 11/86]
Autor: Edward Chromy
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa Ministerstwa Obrony Narodowej, 1986
Wydanie trzecie
125, [2] stron
Format: 9,8 / 13,7 cm
Masa: 50 g
ISBN: 83-11-07323-6
Książka jest w dobrym stanie, okładka jest lekko sfatygowana. W środku książka jest w dobrym stanie, blok książki jest lekko zabrudzony.
Data wystawienia: 10.01.2022
Zos.
Alarm w baterii / Andrzej Gierczak
Tytuł: Alarm w baterii
Autor: Andrzej Gierczak
Seria: Druga wojna światowa : Bohaterowie : Operacje : Kulisy
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1972
Wydanie I
118, [1] stron
Format: 14,5/10 cm
Masa: 82 g
Książka jest w dobrym stanie, posiada otartą na krawędziach i brzegu okładkę oraz pożółkłe i przykurzone strony. Zawartość nienaruszona.
Data wystawienia: 07.01.2022
Ale.
Słowo króla Ryszarda T. 1,2 / Karol Poulsen
Tytuł: Słowo króla Ryszarda T. 1,2 : Opowieść z czasów powstania angielskiego R. 1381
Autor: Karol Poulsen
Przekład: Ariadna Demkowska
Wydanie: III
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1953
223, [1] strony t. 1
226, [1] stron t. 2
Format: 13,5/20 cm
Nakład: 25 238 egzemplarzy
Masa: 350 g
Data wystawienia: 07.01.2022 r.
Książki są w dobrym stanie, mają okładki nieznacznie sfatygowane, są trochę zakurzone.
mar
Synowie Napoleona Część I Książę Reichstadtu - Napoleon II , Część II Aleksander Walewski / Jadwiga Dackiewicz (wydanie pierwsze 1978)
Tytuł: Synowie Napoleona
Część I Książę Reichstadtu-Napoleon II
Część II Aleksander Walewski
Autor: Jadwiga Dackiewicz
Wydanie pierwsze
Nakład: 50 330 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Łódź : Wydawnictwo Łódzkie, 1978
366, [2] stron + tablice; 325, [2] stron + tablice
Format: 12,5/20,5 cm
Masa: 960 g
Oba tomy są w dobrym stanie, mają twarde oprawy z obwolutami, zawierają czarno-białe ilustracje na tablicach. Obwoluty nieznacznie sfatygowane, poza tym żadnych śladów użytkowania.
Data wystawienia: 06.01.2022
Ald.
Ruchoma zapora [Biblioteka Żółtego Tygrysa 11/73] / Ireneusz Ruszkiewicz
Tytuł: Ruchoma zapora [Biblioteka Żółtego Tygrysa 11/73]
Autor: Ireneusz Ruszkiewicz
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1973
Wydanie pierwsze
127, [1] stron
Format: 10,3 / 14,6 cm
Masa: 63 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka jest sfatygowana, pozaginana. W środku książka jest w dobrym stanie, blok książki jest zabrudzony.
Data wystawienia: 03.01.2022
Zos.
Izabella - Felix [Biblioteka Żółtego Tygrysa 3/68] / Stanisław Lewicki
Tytuł: Izabella Felix [Biblioteka Żółtego Tygrysa 3/68]
Autor: Stanisław Lewicki
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1968
Wydanie pierwsze
118, [2] stron
Format: 10,3 / 14,6 cm
Masa: 62 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka jest sfatygowana, zabrudzona, brzeg jest porozrywany. W środku niektóre strony są pozaginane. Blok książki jest zabrudzony, posiada rozwiązaną krzyżówkę na ostatniej stronie.
Data wystawienia: 03.01.2022
Zos.
Brygada Wilków [Biblioteka Żółtego Tygrysa 2/74] / Juliusz Malczewski
Tytuł: Brygada Wilków [Biblioteka Żółtego Tygrysa 2/74]
Autor: Juliusz Malczewski
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1974
Wydanie pierwsze
108, [3] stron
Format: 10,3 / 14,6 cm
Masa: 64 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka jest lekko sfatygowana. W środku niektóre strony są pozaginane, blok książki jest zabrudzony. Posiada krzyżówkę na ostatniej stronie.
Data wystawienia: 03.01.2022
Zos.
Akcja B-2 [Biblioteka Żółtego Tygrysa 14/72] / Juliusz Grodziński, Janusz Bryliński
Tytuł: Akcja B-2 [Biblioteka Żółtego Tygrysa 14/72]
Autorzy: Janusz Grodziński, Janusz Bryliński
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1972
Wydanie pierwsze
116, [4] stron
Format: 10,3 / 14,6 cm
Masa: 39 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka jest sfatygowana, przód odrywa się od brzegu.Brzeg jest porozrywany. W środku książka jest w dobrym stanie, blok książki jest zabrudzony.
Data wystawienia: 03.01.2022
Zos.
Krzyżacy 1410 : Obrazy z przeszłości : Ego te baptizo in gladio : Godło krzyżackie / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Krzyżacy 1410 : Obrazy z przeszłości : Ego te baptizo in gladio : Godło krzyżackie
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Opracował: Jerzy Pośpiech
Wydanie V
Adres wydawniczy: Katowice : Wydawnictwo "Śląsk", 1983
274 strony
Format: 21/15 cm
Masa: 395 g
ISBN: 832160983X
Książka jest w dobrym stanie, posiada miejscowo poplamioną i otartą okładkę, widoczny ślad po cenie na jej tylnej stronie oraz przykurzone kartki. Poza tym brak innych widocznych śladów użytkowania. Zawartość nienaruszona.
Data wystawienia: 16.12.2021
Ale.
Lisy z winnicy T. 1,2 / Lion Feuchtwanger
Tytuł: Lisy z winnicy T. 1,2
Autor: Lion Feuchtwanger
Przełożył: Jacek Fruhling
Wydanie: III
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1967
600, [2] stron t. 1
362, [2] stron t. 2
Format: 13,5/20,5 cm
Nakład: 20 287 egzemplarzy
Masa: 500 g
Data wystawienia: 13.12.2021 r.
Książki są w dobrym, jak na używane, stanie, mają sztywne okładki z obwolutami, nieznacznie sfatygowanymi, są trochę przetarte i naddarte na krawędziach.
mar
Księżna Łowicka / Wacław Gąsiorowski (podpis byłego właściciela)
Tytuł: Księżna Łowicka : Powieść historyczna z XIX wieku
Autor: Wacław Gąsiorowski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1960
390, [2] stron
Format: 21/16 cm
Nakład: 40 290 egzemplarzy
Masa: 540 g
Data wystawienia: 02.12.2021 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, na pierwszej stronie podpis byłego właściciela.
mar
Baron i łotr / Kamil Gruca, Robert Neville
Tytuł: Baron i łotr
Autor: Kamil Gruca, Robert Neville
Adres wydawniczy: Kraków : Znak, 2011
Wydanie: I
300, [2] stron
Format: 14,5/20,5 cm
Masa: 299 g
ISBN: 9788324016501
Książka jest w bardzo dobrym stanie, brak śladów użytkowania.
Data wystawienia: 27.11.2021
Jus.
Panowie z Pitchfork / Kamil Gruca
Tytuł: Panowie z Pitchfork
Autor: Kamil Gruca
Adres wydawniczy: Poznań : Dom Wydawniczy REBIS, 2009
Wydanie: I
382, [2] strony
Format: 12,5/19,5 cm
Masa: 411 g
ISBN: 9788375103601
Książka jest w bardzo dobrym stanie, wewnątrz brak śladów użytkowania.
Data wystawienia: 27.11.2021
Jus.
Wrzesień 1939 T. 1,2 / Jerzy Putrament
Tytuł: Wrzesień 1939 T. 1,2
Autor: Jerzy Putrament
Wydanie: III
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1965
207, [1] stron t. 1
311, [1] stron t. 2
Format: 13/20 cm
Nakład: 150 180 egzemplarzy
Masa: 500 g
Data wystawienia: 23.11.2021 r.
Książki są w dobrym, jak na używane, stanie, mają okładki nieznacznie sfatygowane, są trochę zabrudzona, na stronie przedtytułowej drugiego tomu jest dedykacja dla byłego właściciela.
mar
Trójkolorowa kokarda / Jadwiga Chamiec
Tytuł: Trójkolorowa kokarda
Autor: Jadwiga Chamiec
Ilustrował: Stanisław Rozwadowski
Wydanie: X
Adres wydawniczy: Warszawa : Młodzieżowa Agencja Wydawnicza, 1982
270, [2] stron
Format: 14,5/20 cm
Nakład: 300 000 egzemplarzy
ISBN: 832031867X
Masa: 240 g
Data wystawienia: 18.11.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, na pierwszej kartce jest dedykacja dla byłego właściciela.
mar
Czarownik / Wilbur Smith
Tytuł: Czarownik
Autor: Wilbur Smith
Przekład: Marcin Krygier, Władysław Masiulanis
Adres wydawniczy: Warszawa : Albatros, 2004
Wydanie: II (I w tej edycji)
573, [3] strony
Format: 11 / 17,5 cm
Masa: 338 g
ISBN: 9788373591583
Książka jest w dobrym stanie, okładka lekko sfatygowana (na przedniej stronie okładki i trzech pierwszych stronach w dolnym rogu brązowa plamka).
Data wystawienia: 05.11.2021
Jus.
Trucizna królewska : Królowie Przeklęci Tom III / Maurice Druon (brak pieczątki)
Tytuł: Trucizna królewska : powieść historyczna
Autor: Maurice Druon
Przełożyła: Anna Jędrychowska
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1977
221, [2] stron
Format: 12,5/20 cm
Nakład: 50 283 egzemplarzy
Masa: 240 g
Data wystawienia: 04.11.2021 r.
Seria: Królowie Przeklęci, tom 3
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną. Niektóre strony są popisane.
Ald.
Sprzysiężenie Katyliny / John Maddox Roberts
Tytuł: Sprzysiężenie Katyliny
Autor: John Maddox Roberts
Przełożyła: Ewa Wierzbicka
Adres wydawniczy: Warszawa : Bellona, 2012
342, [2] stron
Format: 13/19,5 cm
ISBN: 9788311122529
Masa: 300 g
Data wystawienia: 03.11.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Dzieje Tristana i Izoldy : Lektura z opracowaniem / Joseph Bedier
Tytuł: Dzieje Tristana i Izoldy : Lektura z opracowaniem
Autor: Joseph Bedier
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Zielona Sowa, 2010
103 strony i płyta CD z audiobookiem
Format: 20,5/14,5 cm
Masa: 197 g
ISBN: 9788376233772
Książka jest w bardzo dobrym stanie, posiada lekkie zagięcia rogów okładki. Poza tym nie posiada widocznych śladów użytkowania. Zawartość nienaruszona.
Data wystawienia: 15.10.2021
Ale.
Pamiętnik Mroczka / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Pamiętnik Mroczka
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Wydanie: V
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1984
149, [2] stron
Format: 15/20,5 cm
Nakład: 100 310 egzemplarzy
ISBN: 8320535301
Masa: 220 g
Data wystawienia: 11.10.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Na tyłach wroga / Jerzy Dostatni [Miniatury - 11]
Tytuł: Na tyłach wroga [Miniatury - 11]
Autor: Jerzy Dostatni
Adres wydawniczy: Lublin : Wydawnictwo Lubelskie, brak roku wydania
137 [5] stron
Format: 9,6 / 13,5 cm
Masa: 63 g
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę sfatygowaną. W środku książka jest w dobrym stanie, niektóre strony są lekko przybrudzone. Strony odklejają się od brzegu.
Data wystawienia: 28.09.2021
Zos.
Dla Zwycięstwa / Janusz Meissner
Tytuł: Dla Zwycięstwa
Autor: Janusz Meissner
Adres wydawniczy: Warszawa : Iskry, 1966
Wydanie drugie
307 [1] stron
Format: 12 / 20 cm
Masa: 370 g
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną. W środku książka jest w dobrym stanie, na stronie tytułowej posiada podpis poprzedniego właściciela. Niektóre strony są lekko przybrudzone i pozaginane.
Data wystawienia: 27.09.2021
Zos.
Żądło Genowefy / Janusz Meissner
Tytuł: Żądło Genowefy
Autor: Janusz Meissner
Adres wydawniczy: Warszawa : Iskry, 1967
Wydanie piąte
184 [3] stron
Format: 12,1 / 16,8 cm
Masa: 180 g
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną. W środku książka jest w dobrym stanie, na stronie tytułowej posiada podpis poprzedniego właściciela. Niektóre strony są lekko przybrudzone i pozaginane.
Data wystawienia: 27.09.2021
Zos.
Syn marnotrawny / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Syn marnotrawny : Opowiadanie z końca XVIII wieku
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Wrocław : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1972
258, [2] stron + tablice
Format: 15,5/21 cm
Nakład: 40 290 egzemplarzy
Masa: 400 g
Data wystawienia: 25.09.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Skrzydlate Fatum / Władysław Kisielewski
Tytuł: Skrzydlate Fatum
Autor: Władysław Kisielewski
Adres wydawniczy: Lublin : Wydawnictwo Lubelskie, 1968
295 [1] stron
Format: 12,5 / 19,3 cm
Masa: 267 g
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę sfatygowaną, pozaginaną i przybrudzoną. W środku książka jest w dobrym stanie, niektóre strony są lekko przybrudzone. Niektóre strony odklejają się od brzegu. Na stronie tytułowej posiada podpis poprzedniego właściciela.
Data wystawienia: 22.09.2021
Zos.
Nalot / Len Deighton (dedykacja)
Tytuł: Nalot
Autor: Len Deighton
Tłumaczył: Władysław Nycz
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Poznań : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1989
382, [2] strony
Format: 17/24 cm
ISBN: 83-03-02734-4
Masa: 560 g
Data wystawienia: 27.08.2021 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, na stronie tytułowej jest dedykacja dla byłego właściciela.
mar
O człowieku który się kulom nie kłaniał / Janina Broniewska
Tytuł: O człowieku który się kulom nie kłaniał
Autor: Janina Broniewska
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1957
Wydanie: VII
Nakład: 30 000 egzemplarzy
Format: 12,5 / 19 cm
121 [2] stron
Masa: 103 g
Książka jest w dobrym stanie, ma sfatygowaną okładkę.
Data wystawienia: 19.08.2021
Jus.
Bunt Paryża / Janusz Teodor Dybowski
Tytuł: Bunt Paryża
Autor: Janusz Teodor Dybowski
Ilustracje: Antoni Uniechowski
Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 1971
361 [1] stron
Format: 14,5/20,5 cm
Masa: 411 g
Książka jest w dobrym stanie, ma lekko sfatygowaną oprawę z obwolutą, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 27.07.2021
Jus.
Lew Lechistanu / Władysław Rymkiewicz
Tytuł: Lew Lechistanu
Autor: Władysław Rymkiewicz
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Łódź : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1983
245, [2] strony
Format: 13/20 cm
Nakład: 100 000 egzemplarzy
ISBN: 8303000365
Masa: 260 g
Data wystawienia: 24.07.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Szwoleżerowie gwardii : powieść historyczna z epoki napoleońskiej/ Wacław Gąsiorowski (z pieczątkami byłego właściciela)
Tytuł: Szwoleżerowie gwardii : powieść historyczna z epoki napoleońskiej
Autor: Wacław Gąsiorowski
Wydanie: III
Nakład: 25 305 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1974
325, [1] stron
Format: 15,5/21 cm
Masa: 468 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, na przedniej wyklejce oraz na stronie tytułowej są pieczątki byłego właściciela.
Data wystawienia: 23.07.2021
Ald.
Lot do Polski / Medard Konieczny
Tytuł: Lot do Polski
Autor: Medard Konieczny
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1978
77, [3] stron + tablice
Format: 12/16,5 cm
Nakład: 50 260 egzemplarzy
Seria: Miniatury lotnicze
Masa: 120 g
Data wystawienia: 23.07.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Arnhem - ciemne światło / Bohdan Drozdowski
Tytuł: Arnhem - ciemne światło
Autor: Bohdan Drozdowski
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1969
Wydanie: II
249 [3] stron
Format: 10,5 17,5 cm
Masa: 172 g
Książka jest w dobrym stanie, ma sfatygowaną okładkę i obwolutę. Na pierwszej stronie znajduje sie dedykacja dla byłego właściciela.
Data wystawienia: 18.06.2021
Jus.
Historia prawdziwa o Petrku Właście palatynie którego zwano Duninem / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Historia prawdziwa o Petrku Właście palatynie którego zwano Duninem : Opowiadanie historyczne z XII wieku
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Wydanie: IX
Adres wydawniczy: Katowice : Wydawnictwo "Śląsk", 1983
234, [2] strony
Format: 15/20,5 cm
Nakład: 130 300 egzemplarzy
ISBN: 8321603440
Seria: Biblioteka Karola Miarki
Masa: 262 g
Data wystawienia: 13.08.2025r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, pożółkłe kartki wewnątrz.
Asi
Pamiętnik Mroczka / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Pamiętnik Mroczka
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1984
149, [3] stron + tablice
Format: 14,3/20,2 cm
ISBN: 8320535301
Masa: 193 g
Książka jest w dobrym stanie. Zawiera liczne czarno-białe ilustracje na tablicach. Na stronie przedtytułowej i tytułowej posiada pieczątki poprzedniej właścicielki.
Data wystawienia: 10.05.2021
Zos.
Bunt Paryża / Janusz Teodor Dybowski
Tytuł: Bunt Paryża
Autor: Janusz Teodor Dybowski
Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 1971
363, [1] stron
Format: 14,4/20,5 cm
Masa: 396 g
Książka jest w dobrym stanie. Zawiera czarno-białe ilustracje w tekście. Na kilku stronach posiada pieczątkę poprzedniego właściciela.
Data wystawienia: 10.05.2021
Zos.
Cinq-Mars czyli spisek za Ludwika XIII / Alfred De Vigny (1972, dedykacja)
Tytuł: Cinq-Mars czyli spisek za Ludwika XIII
Autor: Alfred De Vigny
Tłumaczyła: Janina Karczmarewicz-Fedorowska
Wydanie: IV
Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 1972
355, [3] stron
Format: 15,5/21,5 cm
Nakład: 30 235 egzemplarzy
Masa: 540 g
Data wystawienia: 07.05.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście. Na pierwszej stronie podpis byłego właściciela.
Jus.
Katiusze nad Narwią / Krzysztof Wójtowicz
Tytuł: Katiusze nad Narwią
Autor: Krzysztof Wójtowicz
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1978
111, [1] stron
Format: 10,5/13,5 cm
Nakład: 100 000 egzemplarzy
ISBN: 8311075158
Masa: 70 g
Data wystawienia: 16.04.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Zuchwały rajd / Marian Sztarski
Tytuł: Zuchwały rajd
Autor: Marian Sztarski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1987
173, [2] stron
Format: 10,5/14 cm
Nakład: 140 170 egzemplarzy
ISBN: 8311073856
Masa: 90 g
Data wystawienia: 16.04.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Księżna Łowicka / Wacław Gąsiorowski
Tytuł: Księżna Łowicka : Powieść historyczna z XIX wieku
Autor: Wacław Gąsiorowski
Wydanie: VI
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1977
311, [3] stron
Format: 13/20 cm
Nakład: 50 285 egzemplarzy
Masa: 360 g
Data wystawienia: 08.03.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Księżna Łowicka / Wacław Gąsiorowski
Tytuł: Księżna Łowicka : Powieść historyczna z XIX wieku
Autor: Wacław Gąsiorowski
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1968
360, [3] stron
Format: 15,5/21 cm
Nakład: 40 302 egzemplarzy
ISBN: 8385167048
Masa: 470 g
Data wystawienia: 07.03.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Captains and the Kings / Taylor Caldwell
Tytuł: Captains and the Kings
Autor: Taylor Caldwell
Adres wydawniczy: Glasgow : Collins Fontana Books, 1977
442, [6] stron
Format: 11/18 cm
Masa: 260 g
Data wystawienia: 22.02.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest trochę zabrudzona, jest napisana w języku angielskim.
mar
Kariera ministra / Przemysław Burchard, Aleksander Drożdżyński
Tytuł: Kariera ministra
Autor: Przemysław Burchard, Aleksander Drożdżyński
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1963
81, [3] stron
Format: 12,5/17 cm
Nakład: 155 000 egzemplarzy
Masa: 90 g
Data wystawienia: 26.01.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, ma naddarty prawy górny róg.
mar
Huragan Tom 1,2 / Wacław Gąsiorowski (bez tomu 3)
Tytuł: Huragan Tom 1,2
Autor: Wacław Gąsiorowski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1959
388, [3] stron Tom I
384 [6] stron Tom II
Format: 13/20 cm
Nakład: 30 275 egzemplarzy
Masa: 797 g
Data wystawienia: 20.09.2025 r.
Książki są w dobrym, jak na używane, stanie, mają twarde okładki nieznacznie sfatygowane. Lekko pożółkły papier w środku. Uwaga: brak tomu 3.
Asi
Szklane tarcze / Maria i Andrzej Szypowscy
Tytuł: Szklane tarcze
Autor: Maria i Andrzej Szypowscy
Wydanie: III
Adres wydawniczy: Warszawa : Fundacja Artibus-Wurlitzer oraz Wydawnictwo Domu Słowa Polskiego, 1990
158, [2] stron + tablice
Format: 20/264,5 cm
ISBN: 8300033505
Masa: 770 g
Data wystawienia: 22.12.2020 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest naddarta na grzbiecie, zawiera ilustracje w tekście oraz suplement z tłumaczeniem na język angielski, niemiecki, francuskim i rosyjskim.
mar
Hura! Hura! / Erich Kuby
Tytuł: Hura! Hura!
Autor: Erich Kuby
Przełożyła: Teresa Jętkiewicz
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1964
515, [1] stron
Format: 15/21 cm
Nakład: 20 250 egzemplarzy
Masa: 620 g
Data wystawienia: 19.12.2020 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest podarta na grzbiecie i odklejona od grzbietu książki.
mar
Historia prawdziwa o Petrku Właście Palatynie którego zwano Duninem / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Historia prawdziwa o Petrku Właście Palatynie którego zwano Duninem : Opowiadanie historyczne z XII wieku
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Wydanie: IV
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1956
306, [3] stron
Format: 15/21 cm
Nakład: 70 205 egzemplarzy
Masa: 330 g
Data wystawienia: 08.11.2020 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest naddarta na grzbiecie.
mar
Cinq-Mars czyli spisek za Ludwika XIII / Alfred De Vigny
Tytuł: Cinq-Mars czyli spisek za Ludwika XIII
Autor: Alfred De Vigny
Tłumaczyła: Janina Karczmarewicz-Fedorowska
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 1964
363, [3] stron + tablice
Format: 15,5/21,5 cm
Nakład: 20 234 egzemplarzy
ISBN: 8311078467
Masa: 540 g
Data wystawienia: 23.10.2020 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście i na tablicach.
mar
Bruhl t. I / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Bruhl t. I
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Wydanie: V
Adres wydawniczy: Warszawa : Spółdzielnia Wydawnicza Czytelnik, 1956
199, [1] stron
Format: 13,5/20 cm
Nakład: 50 205 egzemplarzy
Masa: 360 g
Data wystawienia: 07.10.2020 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Quentin Durward / Walter Scott
Tytuł: Quentin Durward
Autor: Walter Scott
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Londyn-New York-Toronto : Longmans Green And Co., 1947
157 stron
Format: 13/18,5 cm
Masa: 150 g
Data wystawienia: 29.08.2020 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, jest napisana w języku angielskim.
mar
Krzyżacy Tomy I-II / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Krzyżacy t. 1,2
Autor: Henryk Sienkiewicz
Adres wydawniczy: Białystok : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1991
311, [1] stron część 1
357, [2] stron część 2
Format: 15/21 cm
ISBN: 8303034189
Masa: 690 g
Data wystawienia: 28.07.2020 r.
Książki są w bardzo dobrym, jak na książki używane, stanie, mają okładki nieznacznie sfatygowane.
mar
Królobójcy (Wiesław Sclavus) / Wacław Gąsiorowski
Tytuł: Królobójcy (Wiesław Sclavus)
Autor: Wacław Gąsiorowski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Łódź : Wydawnictwo Łódzkie, 1957
276, [2] stron
Format: 15/21 cm
Nakład: 20 205 egzemplarzy
Masa: 310 g
Data wystawienia: 25.07.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Królobójcy (Sclavus) / Wacław Gąsiorowski
Tytuł: Królobójcy (Sclavus)
Autor: Wacław Gąsiorowski
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Łódź : Wydawnictwo Łódzkie, 1989
231, [1] stron
Format: 13/20,5 cm
Nakład: 60 000 egzemplarzy
ISBN: 8321808557
Masa: 280 g
Data wystawienia: 25.07.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Lukrecja Borgia jej życie i czasy t.1,2 / Maria Bellonci
Tytuł: Lukrecja Borgia jej życie i czasy t.1,2
Autor: Maria Bellonci
Przekład: Barbara Sieroszewska
Wydanie: II
Adres Wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1958
354, [2] stron t. 1
557, [2] strony t. 2
Format: 13/19,5 cm
Nakład: 20 253 egzemplarzy
Masa: 850 g
Data wystawienia 18.08.2023 r.
Książki są w dobrym stanie, mają miękkie oprawy z obwolutami, nieznacznie sfatygow
Kawaler złotej ostrogi / Jan Ziółkowska
Tytuł: Kawaler złotej ostrogi
Autor: Jan Ziółkowska
Wydanie: II
Adres Wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1972
587, [3] strony
Format: 13,5/20,5 cm
Nakład: 20 278 egzemplarzy
Masa: 680 g
Data wystawienia: 16.08.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, jedna z pierwszych stron (bez tekstu) ma oddarty brzeg.
mar
Galeon kapitana Mory / Jerzy Bohdan Rychliński
Tytuł: Galeon kapitana Mory
Autor: Jerzy Bohdan Rychliński
Wydanie: III
Adres Wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1982
507, [1] strony
Format: 20,5/28,5 cm
Nakład: 40 250 egzemplarzy
ISBN: 8311067686
Masa: 480 g
Data wystawienia: 13.08.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką oprawę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Fortalicium Marianum / Bohdan Królikowski
Tytuł: Fortalicium Marianum albo Szaniec Bogarodzicy na obronę narodu polskiego wystawiona spod którego nieprzyjaciel wszelki z konfuzją odejdzie : Opowieść jasnogórska
Autor: Bohdan Królikowski
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Apostolstwa Modlitwy, 1978
269 [3] stron
Format: 12,5/19,5 cm
Nakład: 30 350 egzemplarzy
Masa: 250 g
Data wystawienia: 08.08.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma miękką oprawę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście w tekście.
mar
Przez lata walki : Zbiór opowiadań / Lesław M. Bartelski, Ludwik Rajewski (oprac.)
Tytuł: Przez lata walki : Zbiór opowiadań
Opracowanie: Lesław M. Bartelski, Ludwik Rajewski
Wydanie: IV
Adres Wydawniczy: Warszawa : Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych, 1972
499, [1] stron
Format: 13/20,5 cm
Nakład: 50 250 egzemplarzy
Masa: 610 g
Data wystawienia: 28.07.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Baszta trzech koron / Franciszek Fenikowski
Tytuł: Baszta trzech koron
Autor: Franciszek Fenikowski
Wydanie: II
Adres Wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Czytelnik, 1972
352, [4] strony
Format: 14,5/20,5 cm
Nakład: 20 265 egzemplarzy
Masa: 420 g
Data wystawienia: 07.07.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest naddarta na grzbiecie, zawiera ilustracje w tekście, na jednej z pierwszych stron jest dedykacja dla byłego właściciela.
mar
Samobójcze oddziały : Broń specjalnego ataku państw "osi" i państw alianckich w II wojnie światowej ; konstrukcje i misje bojowe / Richard O'Neill
Tytuł: Samobójcze oddziały : Broń specjalnego ataku państw "osi" i państw alianckich w II wojnie światowej ; konstrukcje i misje bojowe
Autor: Richard O'Neill
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Sensacje XX Wieku, 1996
342, [1] stron
Format: 16,5/24 cm
ISBN: 839049681X
Masa: 567 g
Książka jest w dobrym stanie, posiada nieco sfatygowaną okładkę i starą cenę na jej tyle. Poza tym bez śladów użytkowania. W środku ilustracje.
Data wystawienia: 09.06.2023
Wik.
Bruhl / J. I. Kraszewski
Tytuł: Bruhl : Złota Biblioteka
Autor: J. I. Kraszewski
Adres Wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1955
401, [2] stron
Format: 16/21 cm
Nakład: 50 176 egzemplarzy
ISBN: 8391472094
Masa: 500 g
Data wystawienia: 07.06.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Kraków za Łoktka : powieść historyczna / Józef Ignacy Kraszewski
Tytuł: Kraków za Łoktka ; Powieść historyczna
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Seria: Cykl powieści historycznych obejmujących dzieje Polski
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1959
281, [5] stron
Format: 15/21 cm
Wydanie I
Nakład 35 290
Masa: 306 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieco sfatygowana, z drobnymi plamami, lekko pożółkłe kartki. Poza tym bez śladów użytkowania. Książka w sztywnej oprawie.
Data wystawienia: 23.05.2023
Opis wydawcy: Akcja powieści toczy się na początku XIV w głównie w Krakowie, w momencie gdy książę kujawski Władysław Łokietek wielokroć wypędzany, wraca i próbuje odzyskać władzę. Zjawia się prawie bez poparcia, liczy na drobną szlachtę, na swoją charyzmę. Pragnie walczyć o panowanie nad ziemią małopolską, potem chce zjednoczyć dzielnice. Są tacy, którym nie w smak polski król w Krakowie. To bogaci mieszczanie niemieccy i ich biskup Jan Muskata. Jak książę poradził sobie z buntem?
Wik.
Włodko z Brzeziewa / Zdzisław S. Pietras
Tytuł: Włodko z Brzeziewa
Autor: Zdzisław S. Pietras
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1973
433, [3] stron
Format: 13/20 cm
Nakład: 10 338 egzemplarzy
Masa: 380 g
Data wystawienia: 17.05.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Zdobycie Sandomierza t. 1,2 / Walery Przyborowski
Tytuł: Zdobycie Sandomierza t. 1,2
Autor: Walery Przyborowski
Ilustracje: Maciej Woltman
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Szczecin : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1987
62, [1] stron t. 1
63, [1] stron t. 2
Format: 16,5/23,5 cm
Seria: Z dawnych lat
Masa: 230 g
Data wystawienia 03.05.2023 r.
Książki są w dobrym stanie, mają okładki nieznacznie sfatygowane, zawierają ilustracje w tekście.
mar
Grunwald 1,2 / Walery Przyborowski
Tytuł: Grunwald 1,2
Autor: Walery Przyborowski
Ilustracje: Maciej Woltman
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Szczecin : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1986
62, [2] stron t. 1
63, [1] stron t. 2
Format: 16,5/23,5 cm
Masa: 240 g
Data wystawienia 28.04.2023 r.
Książki są w dobrym stanie, mają okładki nieznacznie sfatygowane, zawierają ilustracje w tekście.
mar
Tiara i korona tom 1,2 / Teodor Jeske-Choiński
Tytuł: Tiara i korona tom 1,2 : Powieść historyczna
Autor: Teodor Jeske-Choiński
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo „Śląsk”, 1958
307, [1] stron t. 1
301, [3] stron t. 2
Format: 15,5/20,5 cm
Nakład: 25 148 egzemplarzy
Masa: 710 g
Data wystawienia 21.04.2023 r.
Książki są w dobrym stanie, mają okładki z obwolutami, nieznacznie sfatygowanymi, są naddarte na brzegach, tom pierwszy ma obwolutę podartą, na stornach przedtytułowych jest podpis byłego właściciela.
mar
Cochrane Britannia's Sea Wolf / Donald Thomas
Tytuł: Cochrane Britannia's Sea Wolf
Autor: Donald Thomas
Adres wydawniczy: Londyn : Ted Smart, 2001
383 strony
Format: 13/20 cm
ISBN: 030435659X
Masa: 330 g
Data wystawienia: 19.04.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, jest napisana w języku angielskim.
mar
The Winthrop Woman / Anya Seton
Tytuł: The Winthrop Woman
Autor: Anya Seton
Adres Wydawniczy: Londyn : Coronet Books, 1988
573, [3] stron
Format: 11,5/18 cm
ISBN: 340019514
Masa: 340 g
Data wystawienia: 27.03.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest napisana w języku angielskim.
mar
Wojownik : Synowie pocieszenia / Francine Rivers
Tytuł: Wojownik : Synowie pocieszenia
Autor: Francine Rivers
Tłumaczenie: Krzysztof Jasiński
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Radom : Polskie Wydawnictwo Encyklopedyczne POLWEN, 2007
251, [2] stron
Format: 13,5/18,5 cm
ISBN: 9788375570168
Masa: 300 g
Data wystawienia: 24.03.2023 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Kryptonim terminal / Marian Turski
Tytuł: Kryptonim terminal
Autor: Marian Turski
Wydanie: II
Adres Wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1982
221, [2] stron
Format: 10/14 cm
Nakład: 90 250 egzemplarzy
ISBN: 8311067481
Seria: Sensacje XX wieku
Masa: 130 g
Data wystawienia: 20.03.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Papież Joanna / Emmanuel Roidis
Tytuł: Papież Joanna
Autor: Emmanuel Roidis
Tłumaczenie: K. Usarek, L. Mavroidis
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1961
246, [2] stron
Format: 12,5/17 cm
Nakład: 20 260 egzemplarzy
Masa: 190 g
Data wystawienia: 20.03.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, na stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela.
mar
Papież Joanna / Emmanuel Roidis
Tytuł: Papież Joanna
Autor: Emmanuel Roidis
Tłumaczenie: K. Usarek, L. Mavroidis
Wydanie: I
Adres Wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1961
246, [2] stron
Format: 12,5/17 cm
Nakład: 20 260 egzemplarzy
Masa: 190 g
Data wystawienia: 20.03.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, na stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela.
mar
Rośnie las / Władysław Terlecki
Tytuł: Rośnie las
Autor: Władysław Terlecki
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1981
134, [2] stron
Format: 12,5/20 cm
Masa: 135 g
ISBN: 8306006305
Wydanie II
Nakład: 20 300 egzemplarzy
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka, strony delikatnie pożółkłe, w tekście nieliczne podkreślenia ołówkiem. Poza tym brak śladów użytkowania.
Data wystawienia: 18.08.2023
Opis wydawcy: Prozę Terleckiego cechuje surowość i powściągliwość stylu oraz koncentracja wielowarstwowej fabuły wokół głównego interesującego pisarza problemu (jak gdyby śledztwo psychologiczne),polegająca na układzie szaradowym, w którym obiektywizm protokolarnego zapisu łączy się z wątkami wyznania, spowiedzi, donosu, przesłuchania czy sprawozdania sądowego.
Wik.
Historia Polski 1795-1918 / Stefan Kieniewicz (1983)
Tytuł: Historia Polski 1795-1918
Autor: Stefan Kieniewicz
Wydanie: VI
Nakład: 50 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1983
604 strony
Format: 18/24,5 cm
Masa: 1186 g
Data wystawienia: 06.09.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę z nieznacznie uszkodzoną obwolutą, zawiera ilustracje w tekście.
Znakomity podręcznik akademicki.
an
Wakacyjna przygoda / Irina Guro (1982)
Tytuł: Wakacyjna przygoda
Autor: Irina Guro
Przełożył: Władysław Kozłowski
Wydanie: V
Nakład: 300 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : RSW „Prasa-Książka-Ruch”, 1982
60, [2] stron
Format: 14,5 x 20 cm
ISBN: 83-203-1588-3
Masa: 80 g
Data wystawienia: 20.02.2023
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka, zawiera ilustracje w tekście.
Jus.
Bruhl / J. I. Kraszewski (nadłamany grzbiet)
Tytuł: Bruhl : Złota Biblioteka
Autor: J. I. Kraszewski
Adres Wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1955
401, [2] stron
Format: 16/21 cm
Nakład: 50 176 egzemplarzy
ISBN: 8391472094
Masa: 500 g
Data wystawienia: 07.06.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, nadłamany grzbiet i przybrudzony blok książki.
mar
Historia Polski 1864-1948 / Józef Buszko (1982)
Tytuł: Historia Polski 1864-1948
Autor: Józef Buszko
Wydanie IV
Nakład: 50 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1982
472, [4] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 8301037326
Masa: 510 g
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, poza tym nie ma śladów użytkowania.
Data wystawienia: 11.06.2025
An
Bruhl / J. I. Kraszewski
Tytuł: Bruhl : Złota Biblioteka
Autor: J. I. Kraszewski
Adres Wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1955
401, [2] stron
Format: 16/21 cm
Nakład: 50 176 egzemplarzy
ISBN: 8391472094
Masa: 500 g
Data wystawienia: 07.06.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę z widocznymi plamami.
an
Czterej pancerni i pies / Janusz Przymanowski
Tytuł: Czterej pancerni i pies
Autor: Janusz Przymanowski
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1973
721, [3] stron
Format: 17/24,5 cm
Masa: 1287 g
Książka jest w dobrym stanie, ze sfatygowaną obwolutą i lekko przybrudzonymi kartkami. Wydana w twardej oprawie, z obwolutą. W środku ilustracje filmowe.
Data wystawienia: 19.09.2025
Opis wydawcy: Jeśli nadużywany przymiotnik "kultowy" zachował w dzisiejszych czasach resztki pierwotnego znaczenia, to z całą pewnością należy odnieść je do rodzica wszystkich kultowych zjawisk w polskiej powojennej kulturze masowej: powieści Janusza Przymanowskiego Czterej pancerni i pies oraz opartego na niej serialu telewizyjnego. Dla pokolenia dzisiejszych trzydziesto- i czterdziestolatków, dla ich synów,
an
Filmowe przygody małego rycerza / Barbara Wachowicz
Tytuł: Filmowe przygody małego rycerza
Autor: Barbara Wachowicz
Nakład: 20 223 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe, 1973
323, [9] strony
Format: 14,5 x 21 cm
Masa: 491 g
Data wystawienia: 24.07.2025
Książka jest w dobrym stanie. Ma twardą, lekko sfatygowaną okładkę (brak grzbietu). Czarno-białe zdjęcia na tablicach.
an
Historia Polski 1864-1948 / Józef Buszko (1982)
Tytuł: Historia Polski 1864-1948
Autor: Józef Buszko
Wydanie IV
Nakład: 50 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1982
472, [4] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 8301037326
Masa: 510 g
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
Data wystawienia: 23.01.2026
An
Przygody Hucka / Mark Twain
Tytuł: Przygody Hucka
Autor: Mark Twain
Tłumaczyła: Krystyna Tarnowska
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo "Iskry", 1955
311, [1] strony
Format: 21,5/15,5 cm
Nakład: 50 176 egzemplarzy
Masa: 415 g
Data wystawienia: 06.06.2026 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
AZŁ

