Tytuł: Zbrodnia i kara Autor: Fiodor Dostojewski Przekład: Zbigniew Podgórzec Notatki na marginesie, cytaty, które warto znać, streszczenie opracowali Katarzyna Duda-Kaptur, Zbigniew Podgórzec Wydanie II rozszerzone i uzupełnione Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Greg, 2011 496 stron Format: 20,5/14,5 cm ISBN: 9788373273122 Masa: 526 g Książka jest w dobrym stanie, nieznaczne sfatygowanie okładki, przetarcia na grzbiecie, delikatne zagięcia narożników.Wewnątrz bez zastrzeżeń. Data wystawienia: 24.06.2025r. Asi
Tytuł: Gorący śnieg Autor: Jurij Bondariew Wydanie: III Nakład: 20 290 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1976 448, [4] stron Format: 13/20 cm Masa: 482 g Książka jest w bardzo dobrym stanie. Okładka z niewielkimi brązowymi plamkami w górnej części grzbietu, na tylnej okładce nieaktualna pieczątka. Data wystawienia: 02.03.2018 Ald.
Tytuł: Krewni Autor: Jurij Bondariew Tłumaczyła Irena Piotrowska Wydanie: II Nakład: 20 300 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1981 172, [2] strony Format:12,5/19 cm ISBN: 83-06-0614-3 Seria: Klub Interesującej Książki Książka jest w dobrym stanie.
Tytuł: Omyłka Iry Goriaczewej Autor: M. Kropaczewa Ilustrowała Janina Jasińska Przełożyła Eugenia Toeplitzowa Wydanie: I Nakład: 10 160 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 1953 173, [2] strony Format: 15/21 cm Masa: 220 g Książka jest w dobrym stanie, na stronie tytułowej pieczątka poprzedniego właściciela. Data wystawienia: 05.03.2018 Ald.
Tytuł: Katedra Autor: Irina Grekowa Przełożyła Henryka Broniatowska Wydanie: I Nakład: 20 320 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1980 336, [1] stron Format: 12x19,5 cm ISBN: 83-07-00329-6
Masa: 330 g
Książka jest w dobrym stanie, lekko sfatygowana okładka.
Tytuł: Kolchida Autor: Konstanty Paustowski Przełożył z jęz. rosyjskiego K. A. Jaworski Nakład: 60 100 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1950 112, [4] stron Format: 16/24,5 cm Seria: Biblioteka Trybuny Robotniczej
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana.
Tytuł: Monolog pamięci Autor: Nadieżda Małygina Z języka rosyjskiego przełożyła Halina Klemińska Wydanie: I Nakład: 10 350 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : RSW " Prasa-Książka-Ruch" Wydawnictwo "Książka i Wiedza", 1976 380, [3] stron Format: 13/20 cm
Książka jest w dobrym stanie, okładka z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną.
Tytuł: Kamień filozoficzny T. I-II Autor: Siergiej Sartakow Przełożyła Halina Klemińska Wydanie: pierwsze Nakład: 15 290 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1975 385, [2]; 397, [2] stron Format: 19,5 / 12 cm Seria: Klub Interesującej Książki
Oba tomy są w dobrym stanie, okładki lekko sfatygowane, grzbiety pomarszczone (stan widoczny na skanie).
Tytuł: Die Bruder Karamasow : Roman in vier Teilen mit einem Epilog Erster Band Zweiter Band Autor: Fjodor Dostojewski Deutsch von Werner Creutziger Wydanie: 1. Auflage Adres wydawniczy: Berlin und Weimar : Aufbau-Verlag, 1981 527, [1]; 740, [1] stron Format: 19,5 / 12 cm Seria: Gesammelte Werke in zwanzig Banden
Oba tomy są w dobrym stanie, mają twarde płócienne oprawy z obwolutami, obwoluty lekko sfatygowane. Całość w języku niemieckim.
Tytuł: Deszcz w obcym mieście Autor: Daniił Granin Przełożyła: Henryka Broniatowska Wydanie: pierwsze Nakład: 20 290 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1976 74, [2] strony Format: 11 x 16 cm
Data wystawienia: 21.10.2014
Książka jest w dobrym stanie. Ma twardą, lekko sfatygowaną okładkę.
Tytuł: Baśnie włoskie Autor: Maksym Gorki Przełożył: Jerzy Jędrzejewicz Wydanie: pierwsze Nakład: 180 260 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa: Książka i Wiedza, 1968 151 [1] stron Format: 15,5/11 cm Seria: Koliber
Masa: 60 g
Data wystawienia: 10.02.2015
Książka jest w dobrym stanie, ma lekko naderwany grzbiet.
Tytuł: Makar Czudra : opowiadania Autor: Maksym Gorki Przełożył: Jerzy Jędrzejewicz Wydanie: pierwsze Nakład: 180 260 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa: Książka i Wiedza, 1968 102 [2] strony Format: 15,5/11 cm Seria: Koliber Masa: 60 g Data wystawienia: 17.09.2015 Książka jest w dobrym stanie, sfatygowana okładka, strony zabrudzone.
Tytuł: Opowiadania Autor: Borys Polewoj Przełożył: W. Szczegłowa Nakład: 20 207 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo "Książka i Wiedza", 1952 130, [1] stron Format: 13/18 cm Seria: Biblioteczka Literatury Radzieckiej 9 Masa: 140 g Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, na pierwszej stronie jest podpis byłego właściciela, zawiera ilustracje w tekście. Data wystawienia: 05.03.2018 Ald.
Tytuł: Zapiski Kowiakina Autor: Leonid Leonow Przełożył: Adam Galis Ilustrowała: B. G. Brzozowska Wydanie: I Nakład: 6 290 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1969 109, [2] stron Format: 11,5/17,5 cm Masa: 150 g Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście. Data wystawienia: 05.03.2018 Ald.
Tytuł: Mój Drogi Ja Autor: Peter Ustinow Przełożyła Irena Tarłowska Wydanie: I Nakład: 20 300 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1986 312, [2] stron + tablice Format: 14/22 cm ISBN: 83-06-01355-7 Masa: 485 g Data wystawienia: 02.12.2017 r. Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach. an
Tytuł: Baśnie włoskie Autor: Maksym Gorki Przełożył: Jerzy Jędrzejewicz Wydanie: I Nakład: 180 260 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1968 151, [1] stron Format: 11 x 14,5 cm Masa: 70 g Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka. Syl.
Tytuł: Kapitan "Starego żółwia" Autor: L. Linkow Przełożył: Józef Brodzki
Wydanie: III Nakład: 15 000 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1952 229, [3] stron Format: 15,5/21 cm
Masa: 283 g
Data wystawienia: 14.01.2015 r. Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zakurzona, zabrudzona.
Tytuł: Burza na stepie Autor: Konstanty Paustowski Przełożył: Jan Gałkowski Wydanie: I Nakład: 60 254 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 1964 23, [1] strony Format: 12 x 20 cm Masa: 35 g Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka. Czarno-białe ilustracje na tablicach. Przedarcie na jednej ze stron. Syl.
Tytuł: Mersi, czyli przypadki Szypowa : Wodewil z myszką zdarzenie prawdziwe Autor: Bułat Okudżawa Przełożył: Witold Dąbrowski Wydanie: I Nakład: 20 290 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1974 233, [2] stron Format: 13/19,5 cm Masa: 250 g Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną. Data wystawienia: 05.06.2022 Ald.
Tytuł: Los człowieka Autor: Michał Szołochow Przełożyła Irena Piotrowska Wydanie XV Nakład: 100 150 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1979 46, [2] stron Format: 19,5/12 cm ISBN: 83-06-00215-6 Masa: 115 g Książka jest w bardzo dobrym stanie, lekko sfatygowana okładka. Data wystawienia: 27.02.2017 Ald.
Tytuł: Mersi, czyli przypadki Szypowa : wodewil z myszką zdarzenie prawdziwe Autor: Bułat Okudżawa Przełożył: Witold Dąbrowski Wydanie: I Nakład: 20 290 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1974 233, [2] stron Format: 13/19,5 cm Masa: 250 g Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną. Data wystawienia: 30.11.2017 Ald.
Tytuł: A człowiek żyje.... Autor: Włodzimierz Maksimow Przełożyła Irena Piotrowska Ilustrowała Danuta Staszewska Wydanie: I Nakład: 10 250 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1964 85, [3] stron Format: 11/17,5 cm Seria: Biblioteka Jednorożca Masa: 107 g Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, na stronie przedtytułowej dedykacja dla byłego właściciela. Data wystawienia: 26.02.2018 Ald.
Tytuł: Matka Autor: Maksym Gorki Przełozył: Halina Górska Wydanie: XVII Nakład: 100 000 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1985 301, [1] stron Format: 14,5/22 cm ISBN: 8305112624 Masa: 380 g Stan: Książka jest w idealnym stanie. Data wystawienia: 31.08.2018 Jus.
Tytuł: Opowieść północna Autor: Konstanty Paustowski Przełożyła: Jadwiga Laskowska Wydanie: VII Nakład: 50 000 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo TPPR "Współpraca", 1985 140, [3] stron Format: 12,5/18 cm ISBN: 83-7018-021-3 Masa: 113 g Książka jest w dobrym stanie. Ma nieznacznie sfatygowaną okładkę. Strony delikatnie pożółkłe. Poza tym brak śladów użytkowania. Data wystawienia: 30.10.2023 Wik.
Tytuł: Droga przez mękę Tomy 1-3 Autor: Aleksy Tołstoj Przełożyli Władysław Broniewski, Wacław Rogowicz Wydanie: XIII Nakład: 100 000 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, brak roku wydania 255, [1] stron tom 1 284, [2] stron tom 2 349, [1] stron tom 3 Format: 14,5/22 cm Masa: 1156 g Książki są w dobrym stanie, mają twarde oprawy. Na oprawie tomu 2 jest błąd, zamiast "2" widnieje "3". Data wystawienia: 25.08.2025 an
Tytuł: Dzieciństwo, Lata chłopięce, Młodość Autor: Lew Tołstoj Nakład: 100 000 egzemplarzy Adres wydawniczy: Moskwa : Wydawnictwo ""Hudożestwennaya Literatura", 1960 349, [3] strony Format: 13,5/20,5 cm Masa: 366 g Książka jest w dobrym stanie, okładka lekko sfatygowana, papier pożółkły, podpis byłego właściciela na stronie tytułowej. Książka jest napisana w jezyku rosyjskim. Data wystawienia: 27.06.2019 Jus.
Tytuł: Czernihowianka Autor: Fryda Wigdorowa Przełożyła: Ema Dmowska Nakład: 5 250 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : "Czytelnik", 1961 418, [2] stron Format: 12,5/20 cm Masa: 356 g Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, na okładce jest podpis byłego właściciela, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki. Data wystawienia: 20.08.2019 Ald.
Tytuł: Dnie i noce Autor: Konstanty Simonow Przełożyła: Barbara Rafałkowska Wydanie: III Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1949 341, [3] strony Format: 15,5/21/2,5 cm Nakład: 100 000 egzemplarzy Masa: 488 g Data wystawienia: 08.11.2025 r. Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma twardą okładkę z obwolutą (obwoluta przetarta, podniszczona). Pożółkłe kartki wewnątrz. Asi
Tytuł: Długie listy Autor: Wiktor Witkowicz Tłumaczyła: Zofia Gadzinianka Wiersze tłumaczył: Jerzy Litwiniuk Wydanie: I Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1969 439, [1] stron Format: 13/19,5 cm Nakład: 5 280 egzemplarzy Masa: 430 g Książka jest w dobrym stanie, brak obwoluty, lekko zabrudzony blok książki. Data wystawienia: 26.02.2020 Ald.
Tytuł: Mistrz i Małgorzata Autor: Michaił Bułhakow Przełożył Andrzej Drawicz Konsultacja naukowa Grzegorz Przebinda Wydanie VI (dodruk) Adres wydawniczy: Poznań : Dom Wydawniczy Rebis, 2022 523, [2] strony Format: 19,5/12,5 cm Masa: 421 g ISBN: 978-8381886550 Seria Mistrzowie Literatury Książka jest w idealnym stanie, jest nowa. Data wystawienia: 18.06.2024 Ald.
Tytuł: Zbrodnia i kara Autor: Fiodor Dostojewski Przełożył J. P. Zajączkowski Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo mg, 2015 564 stron Format: 15,5/21,5 cm ISBN: 9788377792216 Masa: 633 g Książka jest w idealnym stanie, jest nowa, ma twardą oprawę Data wystawienia: 29.09.2018 Ald.
Tytuł: Syndykat zbrodni Autor: Colin Forbes Przełożył Juliusz P. Szeniawski Wydanie: I Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Amber, 1991 318, [2] stron Format: 14,5/20,5 cm ISBN: 83-85079-66-1
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana.
Adres wydawniczy: Warszawa : Arlekin-Wydawnictwo Harlequin, 2009
351, [1] stron
Format: 13,5/20,5 cm
ISBN: 9788323852087
Masa: 360 g
Data wystawienia: 13.04.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
Tytuł: Requiem dla króla zbrodni Autor: Serge Jacquemard Przełożył Wojciech Ludwikowski Wydanie: I Nakład: 300 350 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1987 332, [4] strony Format: 12/16,5 cm ISBN: 83-03-01907-4 Data wystawienia: 20.02.2023 Masa: 235 g Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana. Grzbiet książki odklejony od okładki.
Tytuł: Zbrodnia Sylwestra Bonnard Autor: Anatol France Przełożył: Jan Sten Wydanie: I Nakład: 200 000 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1982 266, [3] stron Format: 11/16,5 cm ISBN: 83-05-11053-2 Seria: Koliber Masa: 171 g Data wystawienia: 07.09.2014 Książka jest w dobrym stanie Ald.
Tytuł: Zbrodnia wielkiego człowieka Autor: Adam Hollanek Wydanie: I Nakład: 60 000 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Młodzieżowa Agencja Wydawnicza, 1988 157, [2] stron Format: 12x16 cm ISBN: 83-203-3137-4 Masa: 120 g Data wystawienia: 15.12.2017 r.
Książka jest w dobrym stanie, nieznacznie sfatygowana okładka. an
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo VEDA, 2000
214, [1] stron
Format: 16,5/24 cm
ISBN: 8385584587
Masa: 430 g
Data wystawienia: 16.01.2017 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Świetna książka, zawiera opowieści o ludziach wydarzeniach od Reymonta do Gorgonowej.
Tytuł: Ekspres Reporterów: W kręgu Monaru, Tropem nieobecnych, Zbrodnia po zbrodni Autorzy: Wiesław Łuka, Jacek Waloch, Jan Lewandowski, Tadeusz Zdunkiewicz Adres wydawniczy: Warszawa : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1984 142 [2] stron Format: 11,9 / 16 Masa: 108 g Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę mocno sfatygowaną, pozaginaną, przybrudzoną. W środku książka jest w dobrym stanie, strony są pobrudzone i pozaginane. Data wystawienia: 15.09.2021 Zos.
Tytuł: Historia II Wojny Światowej : Zbrodnia Katyńska: nr 20 Redakcja: Miłosz Niewierowicz, Bogdan Borucki Adres wydawniczy: Warszawa : Media Regionalne, brak roku wydania 48 stron Format: 21/16 cm ISBN: 9788362000197 Masa: 230 g Data wystawienia: 30.06.2025 r. Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście. Asi
Tytuł: Rozstrzelana niepodległość : ofiary zbrodni pomorskiej 1939 : materiały XXIX sesji naukowej w Toruniu z 22 listopada 2019 roku Pod redakcją Tomasza Cerana Adres wydawniczy: Toruń : Fundacja Generał Elżbiety Zawackiej, 2020 148 stron + 14 stron tablic Format: 24/17 cm ISBN: 9788388693830 Masa: 303 g Książka jest w idealnym stanie, jest nowa, zawiera kolorowe ilustracje na tablicach. Data wystawienia: 25.11.2020 Ald.
Tytuł: Uważaj na zakrętach Autor: Antoni Marianowicz Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa Radia i Telewizji, 1978 Wydanie pierwsze Nakład 60260 egzemplarzy 87, [1] stron Format: 9,2 / 16,5 cm Masa: 57 g Książka jest w dobrym stanie, okładka jest mocno sfatygowana, pozaginana. Niektóre strony są zabrudzone. W środku książka jest w dobrym stanie. Data wystawienia: 15.11.2021 Zos.
Tytuł: Zbrodnia : Sprawa generała Fieldorfa – Nila
Autor: Stanisław Marat, Jacek Snopkiewicz
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa ALFA, 1989
126, [1] stron
Format: 15/20,5 cm
ISBN: 8370013082
Masa: 180 g
Data wystawienia: 10.12.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, przednia część okładki jest oderwana od grzbietu, zawiera ilustracje w tekście.
Autor: George Gordon Byron Przełożył: Adam Mickiewicz Opracował: Stefan Treugutt Wydanie trzecie Nakład: 100 150 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1986 82, [2] strony Format: 20,5/14,5/1 cm ISBN: 83-06-00929-0 Masa: 104 g Książka jest w bardzo dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana: niewielkie zabrudzenia w górnej części przedniej okładki. Data wystawienia: 17.02.2026 An
Tytuł: Bajki przypowieści satyry Autor: Ignacy Krasicki Wydanie: I Adres wydawniczy: Rzeszów : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1986 102, [2] strony Format: 15/20,5/1,5 cm ISBN: 83-03-01386-6 Nakład: 200 000 egzemplarzy Masa: 150 g Data wystawienia: 03.01.2026 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
Tytuł: Balladyna Juliusza Słowackiego Autor: Stanisław Makowski Wydanie: I Nakład: 100 257 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 1981 151, [1] stron Format: 11,5/16,5 cm ISBN: 83-02-01054-5 Seria: Biblioteka Analiz Literackich Masa:116 g Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka. Czarno-białe ilustracje w tekście i na tablicach. Data wystawienia: 27.05.2021 Ald.
Tytuł: Chłopi tom 1 i 2 Autor: Władysław St. Reymont Wydanie: dwudzieste dziewiąte Nakład: 50 000 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1982 Tom I: 365 [3] stron, Tom II: 461 [3] stron Format: 21,5/15,5 cm ISBN: 83-06-00819-7 Masa: 830 g Data wystawienia: 07.11.2025
Książki są w dobrym stanie, okładki nieznacznie sfatygowane (przybrudzone, przetarte na krawędziach). an
Tytuł: Chłopi Tom 1,2 Autor: Władysław Reymont Wydanie: XXVIII Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo "Książka i Wiedza", 1980 365, [3] stron tom 1 432, [3] stron tom 2 Format: 14//20,5/3/ cm Nakład: 50 000 egzemplarzy Masa: 779 g Data wystawienia: 20.11.2025 r. Książki są w dobrym stanie, mają miękkie okładki nieznacznie sfatygowane, są przetarte na krawędziach, widoczne są zagięcia. Wewnątrz bez zastrzeżeń. Asi
Tytuł: Doktor Piotr Autor: Stefan Żeromski Wydanie IV Nakład: 200 300 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Iskry, 1980 30, [2] stron Format: 17/24 cm ISBN: 83-207-0273-9 Masa: 51 g Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka, poza tym nie ma żadnych śladów użytkowania. Data wystawienia: 17.06.2019 Ald.
Tytuł: Dziadów część III Autor: Adam Mickiewicz Adres wydawniczy: Warszawa : "Czytelnik", 1974 258, [6] stron Format: 20/12,5/2,5 cm Masa: 242 g Posłowie: Zofia Stefanowska Książka jest w dobrym stanie, ma nieznacznie sfatygowaną okładkę, jest popisana niebieskim długopisem. Na stronie przedtytułowej widnieje podpis byłego właściciela. Stan widoczny na skanach. Data wystawienia: 25.11.2025 an
Tytuł: Dzieje Tristana i Izoldy : Lektura z opracowaniem Autor: Joseph Bedier Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Zielona Sowa, 2010 103 strony i płyta CD z audiobookiem Format: 20,5/14,5 cm Masa: 197 g ISBN: 9788376233772 Książka jest w bardzo dobrym stanie, posiada lekkie zagięcia rogów okładki. Poza tym nie posiada widocznych śladów użytkowania. Zawartość nienaruszona. Data wystawienia: 15.10.2021 Ale.
Tytuł: Dzieła poetyckie Tom 1 Wiersze Tom 2 Powieści poetyckie. Księgi narodu polskiego i pielgrzymstwa polskiego Tom 3 Utwory dramatyczne Tom 4 Pan Tadeusz Autor: Adam Mickiewicz Opracował Konrad Górski Wydanie: VI (II w tym oprac.) Nakład: 25 000 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : "Czytelnik", 1982 524, [2] strony Tom 1 270, [2] stron Tom 2 445, [4] stron Tom 3 393, [3] stron Tom 4 Format: 14/20,5 cm ISBN: 83-07-00483-7 ISBN: 83-07-00484-5 ISBN: 83-07-00485-3 ISBN: 83-07-00486-1 ISBN: 83-07-00487-X Książki są w bardzo dobrym stanie, nie mają żadnych śladów użytkowania. Masa: 1.8 kg Data wystawienia: 20.06.2025 Ald.
Tytuł: Hamlet : królewicz duński Autor: William Szekspir Przełożył: Józef Paszkowski Wydanie: XIV Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1986 214, [2] stron Format: 14,5/20,5 cm ISBN: 83-06-01117-1 Masa: 280 g Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną. Data wystawienia: 28.05.2019 Ald.
Tytuł: Hekuba dobra pani A..B..C.. Autor: Eliza Orzeszkowa Adres wydawniczy: Warszawa : Towarzystwo Upowszechniania Czytelnictwa, 1996 201, [7] stron Format: 11,5/17 cm ISBN: 83-86962-23-2 Masa: 130 g
Data wystawienia: 30.11.2017 r.
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana, na stronie tytułowej podpis byłego właściciela. An
Tytuł: Kartoteka Autor: Tadeusz Różewicz Wydanie: I Nakład: 200 283 egzemplarzy Adres Wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1986 55, [1] stron Format: 14,5 x 20,5 cm ISBN: 83-08-01614-6 Seria: Biblioteka Lektur Szkolnych Masa: 62 g Data wystawienia: 14.10.2025 r. Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka. Zdjęcia w tekście. an
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, na odwrocie pierwszej strony jest podpis byłego właściciela.
Tytuł: Konrad Wallenrod. Powieść litewska z dziejów litewskich i pruskich Autor: Adam Mickiewicz Adres wydawniczy: Ożarów Mazowiecki : Firma Księgarska Olesiejuk, 2013 77 [5] stron Format: 14,5 / 20,5 cm Masa: 85 g ISBN: 9788378443612 Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę lekko sfatygowaną. W środku książka jest w dobrym stanie, niektóre strony są lekko przybrudzone. Data wystawienia: 26.08.2021 Zos.
Tytuł: Konrad Wallenrod : powieść historyczna z dziejów litewskich i pruskich Autor: Adam Mickiewicz Nakład: 149 740+200 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1971 133, [3] strony Format: 14/10 cm Seria: Koliber Masa: 66 g Książka jest w dobrym stanie, okładka lekko sfatygowana. Data wystawienia: 02.07.2025 an
Tytuł: Kordian Autor: Juliusz Słowacki Opracowanie: Marian Bizan i Paweł Hertz Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1982 Wydanie: IV Nakład: 200 150 egzemplarzy 196 stron Format: 14,5 / 20,5 cm Masa: 208 g ISBN: 8306005783 Książka jest w dobrym stanie, ma sfatygowaną okładkę. Data wystawienia: 27.09.2021 Jus.
Tytuł: Kronika wypadków miłosnych Autor: Tadeusz Konwicki Wydanie: III Nakład: 40 320 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1985 243, [1] stron Format: 19,5 / 12,5 cm ISBN: 83-07-01241-4 Książka jest w dobrym stanie, lekko sfatygowana okładka (niewielkie przetarcia).
Ald.
Lektura obowiązkowa w liceum ogólnokształcącym, ale też obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą się legitymować obyciem w literaturze ojczystej na przyzwoitym poziomie, a przy tym spędzić czas na przyjemnym, relaksującym, a jednocześnie intelektualnie rozwijającym zajęciu.
Tytuł: Lektury licealisty : Szkice Autor: pod redakcją Wojciecha Pykosza i Leszka Bugajskiego Nakład: 300 000 egzemplarzy Adres wydawniczy: Wrocław, Warszawa, Kraków, Gdańsk, Łódź : Zakład Narodowy im. Ossolińskich Wydawnictwo, 1986 220, [3] stron Format: 20,5x14,5 cm ISBN: 83-04-02140-4
Masa: 250 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka lekko sfatygowana.
Tytuł: Ludzie bezdomni Autor: Stefan Żeromski Nakład: 20 155 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : "Czytelnik", 1973 417, [3] stron Format: 13,5/21 cm Seria: Powieści Masa: 427 g Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma twardą oprawę, nieznacznie sfatygowaną, płótno lekko zabrudzone. Data wystawienia: 21.09.2017 Ald.
Tytuł: Nad niemnem Elizy Orzeszkowej Autorka: Wanda Achremowiczowa Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych, 1965 93 [3] stron Format: 12/17 cm Masa: 80 g Seria: Biblioteka analiz literackich Książka jest w dobrym stanie, posiada okładkę lekko sfatygowaną. W środku czarno-białe fotografie. Data wystawienia: 28.06.2021 Zos.
Tytuł: Nie-Boska Komedia Autor: Zygmunt Krasiński Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1981 227, [1] stron Format: 12/19,3 cm ISBN: 8306005775 Masa: 202 g Książka jest w dobrym stanie. Na trzech pierwszych stronach posiada pieczątki poprzedniej właścicielki i ślady długopisu. Data wystawienia: 10.05.2021 Zos.
Tytuł: Nowele wybrane Autor: Maria Konopnicka Nakład: 150 000 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : CZS - Wydawnictwo Spółdzielcze, 1985 106, [2] stron Format:14,5/20,5 cm Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka.
Tytuł: Nowele wybrane Autor: Henryk Sienkiewicz Wydanie: XVI Nakład: 100 270 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1969 339, [4] stron Format: 11 x 18 cm Masa: 217 g Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka. Kilka stron jest uszkodzonych. Data wystawienia: 02.08.2018 Ald.
Tytuł: Nowele wybrane Autor: Henryk Sienkiewicz Wydanie: XVIII Nakład: 50 000+150 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1971 335, [1] stron Format: 18/11 cm Seria: Biblioteka Klasyki Polskiej i Obcej Masa: 218 g Książka jest w dobrym stanie, okładka lekko sfatygowana grzbiet poprzecierany. Data wystawienia: 05.08.2025r. Asi
Tytuł: Nowele wybrane Autor: Henryk Sienkiewicz Nakład: 90 350 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1950 255 stron Format: 15,5/22 cm Masa: 479 g Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, nieznacznie sfatygowaną, na stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela, na ostatniej kartce są ślady po ołówku. Data wystawienia: 16.09.2018 Ald.
Tytuł: Odprawa posłów greckich Autor: Jan Kochanowski Wydanie: XXIV Nakład: 200 290 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1975 47, [1] stron Format: 12,5/19,5 cm Seria:Biblioteka lektur szkolnych Masa: 49 g Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zakurzona, zawiera ilustracje w tekście, na stronie przedtytułowej jest podpis byłego właściciela. Data wystawienia: 06.09.2018 Ald.
Tytuł: Ojciec Goriot Autor: Honore de Balzac Przełożył i wstępem opatrzył: Tadeusz Boy-Żeleński Adres wydawniczy: Warszawa: Orkla Press Polska, 2006 204, [1] strony Format: 20/13,5 cm Masa: 217 g ISBN: 8360322252 Książka jest w bardzo dobrym stanie, niektóre strony są nieznacznie sfatygowane. Zawartość nienaruszona. Data wystawienia: 26.10.2021 Ale.
Tytuł: Ojciec Goriot Autor: Honoriusz Balzac Przełożył Tadeusz Żeleński-Boy Wydanie: VI Nakład: 30 160 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : "Czytelnik", 1953 262, [2] strony Format: 13/19,5 cm Masa: 212 g Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana. Data wystawienia: 12.11.2018 Ald.
Tytuł: Pan Tadeusz : Czyli ostatni zajazd na Litwie : Historia szlachecka z r. 1811 i 1812 we dwunastu księgach wierszem Autor: Adam Mickiewicz Wydanie: XXIX Nakład: 300 320 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1980 380, [3] stron Format: 14 x 20 cm ISBN: 83-07-00452-7 Masa: 405 g Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka. Syl.
Tytuł: Pan Tadeusz czyli Ostatni Zajazd na Litwie : historia szlachecka z roku 1811 i 1812 we dwunastu księgach wierszem Autor: Adam Mickiewicz Ilustracje Michała E. Andriollego Nakład: 50 000 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo "Książka i Wiedza", 1984 388, [3] stron Format: 22/29,5 cm ISBN: 830511371X Masa: 1280 g Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, zawiera czarno-białe ilustracje w tekście, nie ma żadnych śladów użytkowania. Data wystawienia: 23.02.2021 Ald.
Tytuł: Pan Tadeusz Autor: Adam Mickiewicz Adres wydawniczy: Białystok : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1995 319, [1] stron Format: 21x14,5 cm ISBN: 83-03-03680-7 Seria: Lektury ucznia, Klasa VIII Masa: 246 g Książka jest w dobrym stanie, okładka lekko sfatygowana. Data wystawienia: 25.04.2017 Ald.
Tytuł: Powrót posła Autor: Julian Ursyn Niemcewicz Opracował: Janusz Maciejewski Wydanie: VI poprawione Nakład: 39 900+100 egzemplarzy Adres wydawniczy: Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich-Wydawnictwo, 1959 111, [1] stron Format: 20,5/14,5 cm Seria: Nasza Biblioteka Masa: 113 g Książka jest w bardzo dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana, pożółkłe strony. Data wystawienia: 9.08.2019 Ald.
Tytuł: Pożegnanie z Marią Autor: Tadeusz Borowski Nakład: 195 000 egzemplarzy Adres wydawniczy: Rzeszów : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1987 29, [3] stron Format: 16,5/23 cm ISBN: 83-03-01946-5 Seria: Lektura Szkolna Masa: 59 g Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, pierwsza kartka jest popisana pisakiem (nieznacznie). Data wystawienia: 11.05.2019 Ald.
Tytuł: Przedwiośnie Autor: Stefan Żeromski Wydanie: XVIII Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1984 315, [3] stron Format: 13/19,5 cm Nakład: 400 320 egzemplarzy ISBN: 8307008441 Masa: 360 g Data wystawienia: 25.08.2025 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, na stronie przedtytułowej jest podpis byłego właściciela.
Tytuł: Quo Vadis Autor: Henryk Sienkiewicz Wydanie: III Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1983 559, [1] stron Format: 14,5/20,5/4 cm ISBN: 8306003705 Masa: 600 g Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach. Data wystawienia: 08.01.2026 an
Tytuł: Quo vadis Henryka Sienkiewicz Autor: Stefan Pappe Adres wydawniczy: Lublin : Nakład Księgarni Wydawniczej "Lamus", 1947 42, [5] strony Format: 19/14 cm Seria: Charakterystyki Literackie Zeszyt Nr 10 Masa: 123 g Broszura jest w dobrym stanie, ma nieznacznie sfatygowaną okładkę, słabo widoczną pieczątkę poprzedniego właściciela na stronie tytułowej i przedniej okładce, pożółkły papier. Data wystawienia: 02.10.2018 Ald.
Tytuł: Romeo i Julia Autor: William Szekspir Przełożył: Józef Paszkowski Adres Wydawniczy: Kraków : Greg, 2007 152 strony Format: 14,5 x 20,5 cm ISBN: 83-7327--28-0 Seria: Lektura z opracowaniem Masa: 176 g Data wystawienia: 25.04.2025 Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka, na przedniej części widać odbite pismo, zagięte narożniki. Asia
Tytuł: Rozdziobią nas kruki, wrony i inne opowiadania Autor: Stefan Żeromski Wydanie: III Nakład: 150 000 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo "Iskry", 1986 71, [1] stron Format: 14,5/21 cm ISBN: 83-207-0900-8 Masa: 100 g Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana. Data wystawienia: 04.10.2018 Ald.
Tytuł: Sielanki Autor: Szymon Szymonowic Wydanie: I Nakład: 100 000 egzemplarzy Adres wydawniczy: Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich, 1985 95, [1] stron Format: 14,5 x 20 cm ISBN: 83-04-02051-3 Masa: 107 g Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka. Książka została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i posiada świadczące o tym pieczątki. Syl.
Tytuł: Skąpiec Autor: Molier Przełożył: Tadeusz Żeleński (Boy) Opracowanie: Anna Popławska, Agnieszka Woźny Wydanie: II Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo GREG, 2015 118 stron Format: 14,5/20,5 cm ISBN: 9788373271906 Seria: Lektura z opracowaniem Masa: 138 g Data wystawienia: 19.05.2025r. r. Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście. Asi
Tytuł: Szkice węglem Autor: Henryk Sienkiewicz Nakład: 50 153 egzemplarze Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1953 125, [2] stron Format: 12 x 17 cm
Masa: 111 g
Data wystawienia: 17.12.2014
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka. Naddarcia niektórych stron.
Tytuł: Szkice węglem Autor: Henryk Sienkiewicz Wydanie: I Nakład: 120 150 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1974 109, [2] stron Format: 12,5/19,5 cm ISBN: 83-03-00399-2 Seria: Biblioteka Lektur Szkolnych Masa: 104 g Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana, zawiera ilustracje w tekście, na pierwszej kartce podpis byłego właściciela, na kilku pierwszych stronach jest plama. Data wystawienia: 05.11.2017 Ald.
Tytuł: Śluby panieńskie Autor: Aleksander Fredro Wydanie: XVIII Nakład: 150 000 egzemplarzy Adres wydawniczy: Łódź : Wydawnictwo Łódzkie, 1982 189, [2] stron Format: 20/14,5 cm ISBN: 8321801544 Seria: Biblioteka Lektur Szkolnych Masa: 240 g Książka jest w dobrym stanie, na stronach: przedtytułowej, tytułowej i pierwszej stronie z tekstem są nieaktualne pieczątki poprzedniej właścicielki, poza tym żadnych śladów użytkowania. Data wystawienia: 11.05.2021 Ald.
Tytuł: Świętoszek. Skąpiec. Mieszczanin szlachcicem Autor: Molier Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo KWE, 2000 366, [2] stron Format: 21,5/14,5 cm ISBN: 83-7235-927-X Masa: 569 g Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę, nie ma żadnych śladów użytkowania Data wystawienia: 13.07.2017 Ald.
Tytuł: Treny Autor: Jan Kochanowski Opracował Tadeusz Ulewicz Wydanie: IV Nakład: 30 000 egzemplarzy Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo M. Kot, 1950 40 stron Format: 15/21 cm ISBN: 83-207-0652-1 Seria: Biblioteka Arcydzieł Poezji i Prozy Nr 18 Masa: 51 g Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki. Data wystawienia: 03.09.2018 Ald.
Tytuł: W małym dworku Autor: Stanisław Ignacy Witkiewicz Wydanie: III Nakład: 100 290 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1977 78, [2] stron Format: 12/19,5 cm
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana.
Tytuł: Wybór nowel : Antek, Nawrócony, Michałko, Katarynka, Kamizelka, Na wakacjach, Powracająca fala
Autor: Bolesław Prus
Opracowanie: Anna Popławska
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo GREG, 2011
191 stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 9788373271944
Seria: Lektura z opracowaniem
Masa: 210 g
Data wystawienia: 09.03.2023 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście.
Tytuł: Z legend dawnego Egiptu. Stara bajka. Dziwna historia Autor: Bolesław Prus Nakład: 500 000 egzemplarzy Adres wydawniczy: Rzeszów : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1986 38, [2] stron Format: 14/20 cm ISBN: 83-03-01276-2 Masa: 60 g Książka jest w dobrym stanie, nieznacznie sfatygowana okładka. Data wystawienia: 31.10.2018 Ald.
Tytuł: Przez zbrodnie do gwiazd - relacje [Narodziny zła, brunatna seria] Autor: Dennis Piszkiewicz Przełożyła: Anna Żukowska-Maziarska Adres wydawniczy: Warszawa : Dom Wydawniczy Bellona, 2000 260, [4] stron Format: 14,8 / 21 cm Masa: 432 g ISBN: 8311091692 Książka jest w dobrym stanie, okładka jest delikatnie sfatygowana. Blok książki jest delikatnie zabrudzony. W środku książka posiada liczne czarno-białe fotografie w tekście. Data wystawienia: 14.02.2022 Zos.
Tytuł: Cichy Don, tomy I-IV Autor: Michaił Szołochow Przełożyli: Andrzej Stawar, Wacław Rogowicz Adres wydawniczy: Warszawa : Porozumienie wydawców, 2001 483, [4]; 482, [4]; 515, [4]; 586, [4] stron Format: 12,8 / 19,9 cm Masa: 2410 g ISBN: 83-912607-3-9 Komplet jest w bardzo dobrym stanie, bloki książek są lekko zabrudzone. Data wystawienia: 12.07.2022 Zos.
Tytuł: Ekspres reporterów: Pamiętnik panny służącej, walka o proboszcza, zbrodniarze w gościach Autorzy: Janusz Kuśnierz, Andrzej Borkiewicz, Andrzej W. Małachowski i inni Okładkę i kartę tytułową projektował: Mieczysław Bancerowski Adres wydawniczy: Warszawa : Krajowa Agencja Wydawnicza RSW Prasa-Książka-Ruch, 1983 Wydanie pierwsze Nakład: 100 000 + 350 egzemplarzy 150, [2] stron Format: 11,6 / 16,2 cm Masa: 105 g ISBN: 83-03-00454-9 Książka jest w dobrym stanie, okładka jest lekko sfatygowana. W środku książka jest w dobrym stanie, niektóre strony są sfatygowane, lekko zabrudzone. Data wystawienia: 08.07.2022 Zos
Tytuł: Zbrodnia i kara Fiodora Dostojewskiego Opracowanie: zespół redakcyjny Seria: Lektury wszech czasów : streszczenie, analiza, interpretacja Adres wydawniczy: Toruń : Literat, 2009 128 [1] stron Format: 10,5/15 cm ISBN: 9788375271010 Masa: 82 g Książka jest w bardzo dobrym stanie, z delikatnie przybrudzonym blokiem książki, poza tym bez śladów użytkowania. Data wystawienia: 27.06.2023 Wik.
Tytuł: Cudza żona i mąż pod łóżkiem Autor: Fiodor Dostojewski Tłumaczenie Sydir Twerdochlib Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo CM, 2024 140 stron Format: 19,5/13 cm ISBN: 9788368018493 Seria CM Klasyka. Klasyka Literatury Rosyjskiej Masa: 140 g Książka jest nowa, w idealnym stanie. Data wystawienia: 14.11.2024 Ald. Opis wydawcy: Zbiór trzech satyrycznych opowiadań Fiodora Dostojewskiego: Cudza żona i mąż pod łóżkiem, Krokodyl oraz Romans w dziewięciu listach. W pierwszych z nich pewnych dwóch panów spotyka się pod oknem pewnej pani, a następnie pod łóżkiem pewnej innej pani. Wynikają z tych spotkań rozmaite interakcje i wymiany zdań. Krokodyl to historia pewnego człowieka, który wszedł w paszczę krokodyla i się tam zadomowił. Oryginalnie, zapewne z podtekstem politycznym. Ostatnie opowiadanie, Romans w dziewięciu listach to przekomiczna wymiana listów dwóch przyjaciół z zaskakującym zakończeniem.
Tytuł: Zbrodnia i kara Autor: Fiodor Dostojewski Adres wydawniczy: Kraków, Vis-A-Vis Etiuda, 2025 373, [2] strony Format: 15/23/4 cm ISBN: 9788379983551 Masa: 550 g Data wystawienia: 29.11.2025r. Książka jest w idealnym stanie, jest nowa. Książka jest oprawiona w twardą okładkę. An
Tytuł: Mistrz i Małgorzata Autor: Michaił Bułhakow Przekład: Barbara Dohnalik Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Vis-a-vis Etiuda, 2018 509, [2] stron Format: 20/13 cm ISBN: 9788379981977 Masa: 246 g Książka jest w idealnym stanie, jest nowa, ma twardą oprawę. Data wystawienia: 25.05.2021 Ald.
Tytuł: Na wakacjach. Nawrócony. Sen Autor: Bolesław Prus Wydanie: I Nakład: 200 200 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa :Wydawnictwa "Alfa", 1984 44, [3] strony Format: 14,5/20,5 cm ISBN: 83-7001-081-4 Masa: 110 g Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną. Na stronie tytułowej jest dedykacja dla byłego właściciela. Data wystawienia: 27.10.2022 Ald.
Tytuł: Pamiętniki Autor: Jan Chryzostom Pasek Wydanie jedenaste Nakład: 40 315 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1984 327, [1] stron Format: 14,5/20 cm ISBN: 83-06-005856 Masa: 343 g Książka jest w bardzo dobrym stanie, lekko sfatygowana okładka, poza tym bez śladów użytkowania. Data wystawienia: 11.12.2022 Ald. Autentyczność tego arcydzieła pamiętnikarstwa staropolskiego okazała się niepodważalna, ale nie przeszkodziło to, aby weszło ono na stałe do kanonu narodowej klasyki literackiej.
Autor: George Gordon Byron Przełożył: Adam Mickiewicz Opracował: Stefan Treugutt Wydanie trzecie Nakład: 100 150 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1986 82, [2] strony Format: 20,5/14,5 cm ISBN: 83-06-00929-0 Masa: 104 g Książka jest w bardzo dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana: niewielkie zabrudzenia w górnej części przedniej okładki. Na pierwszej stronie jest podpis byłego właściciela. Data wystawienia: 02.02.2023 Ald.
Tytuł: Biesy Autor: Fiodor Dostojewski Przełożył Tadeusz Zagórski Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo mg, 2024 670, [1] stron Format: 15,5/21,5 cm ISBN: 9788377799765 Masa: 648 g Książka jest w idealnym stanie, jest nowa, ma twardą oprawę Data wystawienia: 22.01.2025 Ald.
Opis wydawcy: Wielowątkowa, diaboliczna opowieść o tym jak szlachetne idee indywidualnej wolności w umysłach ludzi na wolność niegotowych, kształtowanych w uściskach carskiego samodzierżawia, przeradzają się w idee nihilizmu, bezwładne rewolucyjne ruchy i terroryzm. Gęste od mrocznych emocji, mieszaniny obłudy i szlachetności, nienawiści i współczucia, niewinności i amoralnego cynizmu są Biesy krzywym zwierciadłem ówczesnych – jakże czasami aktualnych w opisanych postawach – inteligenckich marzeń o ludzkiej utopii i proroczą zapowiedzią powstania stalinowskiej wersji totalitaryzmu.
Tytuł: Doktor Żywago Autor: Borys Pasternak Przełożyła Ewa Rojewska-Olejarczuk Wydanie VII Adres wydawniczy: Poznań : Dom Wydawniczy Rebis, 2024 588 stron Format: 23,5/15,5 cm ISBN: 978-83-83382302 Masa: 947 g Książka jest w idealnym stanie, jest nowa, ma twardą oprawę. Data wystawienia: 23.01.2025 Ald.
Tytuł: Łagodna : opowiadanie fantastyczne Autor: Fiodor Dostojewski Przekład: Zbigniew Podgórzec Notatki na marginesie, szczegółowe opracowanie, streszczenie opracowała Katarzyna Duda-Kaptur Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Greg, 2021 64 strony Format: 20,5/14,5 cm ISBN: 9788375172263 Masa: 84 g Książka jest w idealnym stanie, jest nowa. Data wystawienia: 23.01.2025 Ald. Opis wydawcy: Łagodna to jedno z najciekawszych opowiadań Fiodora Dostojewskiego. To historia mężczyzny, który powoli dochodzi do bolesnej prawdy o samym sobie i swoim życiu. Głębokie studium psychologiczne człowieka doświadczonego przez życie, który swoim postępowaniem doprowadza do tragedii. Doskonałe tłumaczenie oraz solidne opracowanie pozwolą w pełni zrozumieć mistrzostwo prozy Dostojewskiego. Lektura polecana przez nauczycieli i metodyków.
Tytuł: Dzieła poetyckie Tom 1 Wiersze Tom 2 Powieści poetyckie. Księgi narodu polskiego i pielgrzymstwa polskiego Tom 3 Utwory dramatyczne Tom 4 Pan Tadeusz Autor: Adam Mickiewicz Opracował Czesław Zgorzelski Nakład: 20 320 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : "Czytelnik", 1979 531, [2] strony Tom 1 277, [3] stron Tom 2 448, [1] stron Tom 3 392, [3] stron Tom 4 Masa: 1.87 kg Format 20,5/13/11 cm Książki są w bardzo dobrym stanie, mają twarde okładki, nie mają żadnych śladów użytkowania. Data wystawienia: 27.01.2026 an
Tytuł: Baby : Opowiadania Autor: Antoni Czechow Przekład: Maria Dąbrowska, Natalia Gałczyńska, Jarosław Iwaszkiewicz i Jerzy Wyszomirski Wydanie: II Nakład: 200 000 egzemplarzy Adres wydawniczy: Warszawa : RSW Prasa-Książka-Ruch, 1981 158, [2] stron Format: 11 x 18 cm Seria: Koliber 64 Masa: 107 g Data wystawienia: 25.07.2025 r. Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka. an
Tom zawiera siedem opowiadań - siedem mistrzowsko skreślonych przez Czechowa portretów kobiecych.
Tytuł: Granica Autor: Zofia Nałkowska Adres wydawniczy: Warszawa : "Czytelnik", 1993 231, [1] stron Format: 14,5/20,5 cm Masa: 270 g Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma oprawę nieznacznie sfatygowaną. Data wystawienia: 25.08.2025 an
Tytuł: Zbrodnia i kara : powieść w sześciu częściach z epilogiem Autor: Fiodor Dostojewski Przełożył Czesław Jastrzębiec-Kozłowski Adres wydawniczy: Wrocław : Wydawnictwo Siedmioróg, 2023 470, [2] stron Format: 20,5/14,5 cm ISBN: 9788382790726 Masa: 571 g Książka jest nowa, w idealnym stanie, bez śladów użytkowania. Data wystawienia: 21.11.2025 Ald.
Tytuł: Zbrodnia i kara Autor: Fiodor Dostojewski Przekład: Zbigniew Podgórzec Ilustracje Wojtek Świerdzewski Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Greg, 2023 502, [1] stron Format: 25/17,5 cm ISBN: 9788375176438 Masa: 925 g Książka jest w idealnym stanie, jest nowa, ma twardą oprawę, zawiera kolorowe ilustracje. Data wystawienia: 21.11.2025 Ald.
Tytuł: Zbrodnia i kara Autor: Fiodor Dostojewski Przekład: Zbigniew Podgórzec Notatki na marginesie, cytaty, które warto znać, streszczenie opracowali Katarzyna Duda-Kaptur, Zbigniew Podgórzec Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Greg, 2023 496 stron Format: 20,5/14,5 cm ISBN: 9788373273122 Masa: 536 g Książka jest w idealnym stanie, jest nowa. Data wystawienia: 21.11.2025 Ald.
Tytuł: Zbrodnia i kara Autor: Fiodor Dostojewski Przekład: Zbigniew Podgórzec Adres wydawniczy: Kraków: Greg, 2022 496 stron Format: 14,5/21 cm Masa: 635 g ISBN: 9788373273528 Książka jest w idealnym stanie, jest nowa, ma twardą oprawę. Data wystawienia: 21.11.2025 Ald.
Tytuł: Wieczny mąż Autor: Fiodor Dostojewski Adres wydawniczy: Kraków, Vis-A-Vis Etiuda, 2025 176 stron Format: 15/23/2 cm ISBN: 9788379984824 Masa: 270 g Data wystawienia: 29.11.2025 r. Książka jest w idealnym stanie, jest nowa. Książka jest oprawiona w twardą okładkę. An
Tytuł: Wspomnienia z domu umarłych Autor: Fiodor Dostojewski Tłumaczenie: Czesław Jastrzębiec-Kozłowski Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1992 270, [2] stron Format: 13/20/2,5 cm ISBN: 0907587739 Seria: Z Dzieł Fiodora Dostojewskiego Tom III Masa: 300 g Data wystawienia: 13.03.2026 r.
Tytuł: Na wakacjach. Nawrócony. Sen Autor: Bolesław Prus Wydanie: II Nakład: 100 000 egzemplarzy Adres wydawniczy: Poznań: Wydawnictwo Poznańskie 1988 r. 47, [1] strony Format: 14,5/21 cm ISBN: 83-210-0791-0 Masa: 57 g Książka jest w bardzo dobrym stanie, kartki zażółcone. Data wystawienia: 12.05.2026 r.
Tytuł: Z legend dawnego Egiptu. Stara bajka. Dziwna historia Autor: Bolesław Prus Nakład: 500 000 egzemplarzy Adres wydawniczy: Rzeszów : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1986 38, [2] stron Format: 15/21 cm ISBN: 83-03-01276-2 Masa: 60 g Książka jest w dobrym stanie. Zawiera kilka ilustracji w tekście. Data wystawienia: 12.05.2026 r.
Pliki cookies i pokrewne im technologie umożliwiają poprawne działanie strony i pomagają nam dostosować ofertę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować wykorzystanie przez nas wszystkich tych plików i przejść do sklepu lub dostosować użycie plików do swoich preferencji, wybierając opcję "Dostosuj zgody".
W tym miejscu możesz określić swoje preferencje w zakresie wykorzystywania przez nas plików cookies.
Te pliki są niezbędne do działania naszej strony internetowej, dlatego też nie możesz ich wyłączyć.
Te pliki umożliwiają Ci korzystanie z pozostałych funkcji strony internetowej (innych niż niezbędne do jej działania). Ich włączenie da Ci dostęp do pełnej funkcjonalności strony.
Te pliki pozwalają nam na dokonanie analiz dotyczących naszego sklepu internetowego, co może przyczynić się do jego lepszego funkcjonowania i dostosowania do potrzeb Użytkowników.
Dane wykorzystywane przez dostawcę oprogramowania sklepu - Shoper S.A. Na ich podstawie dokonywane są analizy, związane z rozwojem oprogramowania, oraz mierzona jest skuteczność kampanii reklamowych. Nie są łączone z innymi informacjami, podawanymi podczas rejestracji i składania zamówienia. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce plików cookies Shoper.
Dzięki tym plikom możemy prowadzić działania marketingowe.