Menu
- Literatura faktu(1298)
- Literatura piękna(5021)
- Dla Dzieci i Młodzieży(2212)
- Biografie(1190)
- Wokalistki, wokaliści, zespoły muzyczne(24)
- Dziennikarki, dziennikarze(11)
- Władczynie, władcy(90)
- Ludzie biznesu, ekonomistki, ekonomiści(6)
- Wojsko(80)
- Kompozytorki, kompozytorzy, śpiewaczki, śpiewacy(44)
- Rody szlacheckie, arystokracja, ziemiaństwo(36)
- Malarki, malarze(59)
- Pozostałe(178)
- Ludzie nauki(61)
- Prawniczki, prawnicy(4)
- Pisarki, pisarze, poetki, poeci(247)
- Lekarki, lekarze(14)
- Podróżniczki, podróżnicy(17)
- Polityczki, politycy(106)
- Reżyserki, reżyserzy, ludzie filmu(10)
- Aktorki, aktorzy(78)
- Ludzie sportu(13)
- Osoby duchowne(90)
- Literatura obyczajowa, romanse(815)
- Kryminał(799)
- Sensacja(351)
- Powieści przygodowe(225)
- Powieści historyczne(517)
- Fantastyka(495)
- Horrory(53)
- Płyty CD(2)
- Aforyzmy, przysłowia(44)
- Archeologia(56)
- Architektura i urbanistyka(201)
- Astronomia(82)
- Audiobooki(2)
- Autograf autorki/autora(40)
- Baśnie, legendy, mity(71)
- BHP, Ppoż(8)
- Bibliologia Nauka o Książce(217)
- Wielkie Litery-duży druk(2)
- Biologia Ochrona środowiska(327)
- Budownictwo(201)
- Czasopisma(1229)
- Chemia(99)
- Cracoviana(41)
- Dziennikarstwo(37)
- Drugi obieg(19)
- Druki bibliofilskie(8)
- DVD(1)
- Ekonomia(251)
- Encyklopedie Słowniki Leksykony(926)
- Etnologia(85)
- Ezoteryka(86)
- Feminizm(7)
- Filozofia(208)
- Fizyka(48)
- Fotografia(171)
- Geografia Geologia(351)
- Historia(2573)
- Heraldyka i genealogia(6)
- Humor, satyra(193)
- Informatyka(267)
- Językoznawstwo(145)
- Judaica(15)
- Kalendarze(22)
- Kino Film(131)
- Kolejnictwo(10)
- Komiksy(88)
- Komplety dzieł wielotomowych(29)
- Książki o książkach, księgarniach, bibliotekach i antykwariatach(72)
- Książki w językach obcych(2525)
- Książki wydane przed 1945 rokiem(305)
- Kubki(0)
- Kulinaria(436)
- Kulturoznawstwo(105)
- Lektury szkolne(276)
- Literaturoznawstwo(702)
- Lotnictwo(61)
- Magnesy pamiątkowe(0)
- Mapy, atlasy(706)
- Marketing Reklama(39)
- Marynistyka, żeglarstwo(151)
- Matematyka(136)
- Medycyna, farmacja(591)
- Militaria(210)
- Miniatury(96)
- Moda, ubiór(25)
- Motoryzacja Samochody(93)
- Muzyka i taniec(257)
- Nagrody literackie(98)
- Nauka języków obcych(658)
- Naukoznawstwo, historia nauki(11)
- Nowe, nieużywane książki(886)
- Ogrodnictwo(91)
- Pasje, zainteresowania, hobby(437)
- Pedagogika(241)
- Picturebooki / książki obrazkowe(8)
- Plakaty, ulotki, dokumenty życia społecznego(3)
- Płyty winylowe(4)
- Pocztówki(658)
- Podręczniki szkolne, opracowania lektur, repetytoria(326)
- Podróże(144)
- Politologia(153)
- Popularnonaukowe(348)
- Poradniki(1359)
- Powieści młodzieżowe(321)
- Prawo(691)
- Programy teatralne i muzyczne(89)
- Psychologia(180)
- Rachunkowość, finanse, kadry(145)
- Religioznawstwo(1617)
- Reprinty(22)
- Rolnictwo, leśnictwo, hodowla(129)
- Rozwój osobisty, motywacja, biznes(254)
- Socjologia(112)
- Sport(174)
- Stosunki międzynarodowe(46)
- Sztuka(891)
- Teatr Opera(245)
- Technika(493)
- Torby bibliofilskie(3)
- Turystyka Regionalia(2350)
- Toruniana - O Toruniu i okolicach(634)
- Toruńskie Autorki, Toruńscy Autorzy(123)
- Varsaviana(57)
- Wydawnictwa albumowe(781)
- Weterynaria(5)
- Zakładki(52)
- Zarządzanie i organizacja(56)
Nowości
Promocje
Producenci
Wyszukiwarka
Wysyłka za granicę - PayPal lub przelew zagraniczny
Zaloguj się
30 lat życia z Madzią : Wspomnienia o Magdalenie Samozwaniec / Zygmunt Niewidowski
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Tytuł: 30 lat życia z Madzią : Wspomnienia o Magdalenie Samozwaniec
Autor: Zygmunt Niewidowski
Nakład: 50 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich, 1988
209, [2] stron
Format: 14 x 20 cm
ISBN: 83-04-02675-9
Masa: 223 g
Data wystawienia: 18.08.2025r.
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka. Czarno-białe zdjęcia w tekście.
Asi
Dane techniczne
| Autor | Niewidowski Zygmunt |
| Data wydania | 1988 |
| Oprawa | miękka |
| Stan | Używana |
| Miejsce przechowywania | Nowy |
Produkty powiązane
Maria Stuart / Stefan Zweig
Tytuł: Maria Stuart
Autor: Stefan Zweig
Przełożyła: Maria Wisłowska
Wydanie: IV
Nakład: 30 277 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1968
372, [4] stron
Format: 13,5 x 19,5 x 2,5 cm
Data wystawienia: 07.11.2025
Książka jest w dobrym stanie. Ma sfatygowaną obwolutę. Czarno-białe zdjęcia na tablicach. Podpis byłego właściciela na pierwszej stronie.
an
"Dwa Teatry" Jerzego Szaniawskiego / Krystyna Nastulanka
Tytuł: "Dwa Teatry" Jerzego Szaniawskiego
Autor: Krystyna Nastulanka
Wydanie: II
Nakład: 80 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 1987
101, [2] stron
Format: 12/16,5 cm
ISBN: 83-02-03280-8
Seria: Biblioteka Analiz Literackich Tom 45
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 07.01.2019
Ald.
22 dni albo połowa życia / Franz Fuhmann
Tytuł: 22 dni albo połowa życia
Autor: Franz Fuhmann
Przekład: Eugeniusz Wachowiak
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo Poznańskie, 1976
219, [1] stron
Format: 12,5/19,5 cm
Nakład: 8 290 egzemplarzy
Masa: 240 g
Data wystawienia: 18.12.2015 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Listy Ireny Solskiej / Lidia Kuchtówna
Tytuł: Listy Ireny Solskiej
Wybór i opracowanie Lidia Kuchtówna
Wydanie pierwsze
Nakład: 5250 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1984
464, [3] strony + tablice
Format: 20,5/12,5 cm
ISBN: 83-06-01070-1
Masa: 560 g
Data wystawienia: 14.02.2016
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę z obwolutą, zawiera tablice z czarno-białymi ilustracjami.
Ald.
Diana : Ostatni rok / Donald Spoto
Tytuł: Diana : Ostatni rok
Autor: Donald Spoto
Przekład: Małgorzata Fabianowska
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Philip Wilson, 1998
173, [1] stron + tablice
Format: 16/23,5 cm
ISBN: 83-87571-53-9
Masa: 300 g
Data wystawienia: 01.03.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Autorzy naszych lektur : Szkice o pisarzach współczesnych
Tytuł: Autorzy naszych lektur : Szkice o pisarzach współczesnych
Wydanie: II
Nakład: 20 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich, 1967
558, [2] stron
Format: 13 x 20 cm
Masa: 500 g
Data wystawienia: 29.03.2015
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka. Czarno-białe zdjęcia w tekście.
Bibliografia prac Juliana Marchlewskiego / Jadwiga Kaczanowska
Tytuł: Bibliografia prac Juliana Marchlewskiego
Autor: Jadwiga Kaczanowska
Wydanie: I
Nakład: 2335+132 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Wrocław : Zakład im. Ossolińskich Wydawnictwo, 1954
205, [1] stron
Format: 26x18,5 cm
Masa: 388 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka luźna i sfatygowana, grzbiet podniszczony, książka wycofana ze zbiorów bibliotecznych, ma świadczące o tym pieczątki.
Cienkie warstwy magnetyczne: materiały konferencji Polskiej Akademii Nauk na temat cienkich warstw magnetycznych / Komitet redakcyjny: Adam Smoliński, Szczepan Szczeniowski, Stefan Okoniewski, Zbigniew Kaczkowski
Tytuł: Cienkie warstwy magnetyczne: materiały konferencji polskiej akademii nauk na temat cienkich warstw magnetycznych
Komitet redakcyjny: Adam Smoliński, Szczepan Szczeniowski, Stefan Okoniewski, Zbigniew Kaczkowski
Wydanie: pierwsze
Nakład: 680 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich, 1963
244 strony
Format: 25,5/18 cm
Seria: Polska Akademia Nauk: Zeszyty Problemowe Nauki Polskiej XXV
Masa: 500 g
Data wystawienia: 20.12.2015
Książka jest w dobrym stanie, zawiera czarno-białe ilustracje na tablicach. Okładka lekko sfatygowana (widoczne ślady zagięć oraz naddarcia sklejonego taśmą klejącą). Książka na okładce oraz paru stronach nieznacznie popisana długopisem.
AM
Biografie spod ciemnej gwiazdy / Marek Ruszczyc (stan dobry)
Tytuł: Biografie spod ciemnej gwiazdy
Autor: Marek Ruszczyc
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Katowice : Wydawnictwo "Śląsk", 1989
269, [3] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 83-216-0805-1
Masa: 330 g
Data wystawienia: 06.03.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Diabelski pomiot (Ryszard III) / George Bidwell
Tytuł: Diabelski pomiot (Ryszard III)
Autor: George Bidwell
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Katowice : Wydawnictwo "Śląsk", 1974
292, [4] strony
Format: 13,5/20 cm
Nakład: 30 281egzemplarzy
Masa: 360 g
Data wystawienia: 26.03.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zakurzona, zabrudzona, na stronie tytułowej jest pieczątka byłego właściciela, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Śmiech iguany / Monika Luft
Tytuł: Śmiech iguany
Autor: Monika Luft
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Arte, 2004
288 stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 83-917006-5-8
Masa: 380 g
Data wystawienia: 27.03.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Tylko dla mężczyzn / Magdalena Samozwaniec
Tytuł: Tylko dla mężczyzn
Autor: Magdalena Samozwaniec
Ilustracje: Gwidon Miklaszewski
Wydanie: III
Nakład: 50 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Szczecin : Wydawnictwo Glob, 1990
183, [1] strona
Format: 14,5 x 20,5 cm
ISBN: 8370072909
Masa: 194 g
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka. Czarno-białe ilustracje na tablicach.
Asi
Na ustach grzechu / Magdalena Samozwaniec (1957)
Tytuł: Na ustach grzechu
Autor: Magdalena Samozwaniec
Ilustrował Gwidon Miklaszewski
Wydanie: II
Nakład: 30 160 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Katowice : Wydawnictwo "Śląsk", 1957
138, [6] stron
Format: 14,5/20,5 cm
Masa: 165 g
Data wystawienia: 22.08.2022
Książka jest w dobrym stanie. Okładka jest nieznacznie sfatygowana, a grzbiet na dole i u góry oberwany. Strony są pożółkłe i miejscami widać drobne niedoskonałości w druku. Brak innych śladów użytkowania. Książka zawiera czarno-białe ilustracje.
Maja
Dziennik 1957-1961 / Witold Gombrowicz
Tytuł: Dziennik 1957-1961
Autor: Witold Gombrowicz
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1989
306, [4] stron
Format: 13/19,5 cm
ISBN: 83-08-02017-8
Masa: 298 g
Data wystawienia: 20.05.2025r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.Naderwany narożnik stron 257-260, przybrudzony blok książki.
Asi
Pójdź ze mną! Dziennik-pamiętnik / Jerzy Wittlin
Tytuł: Pójdź ze mna! Dziennik-pamiętnik
Autor: Jerzy Wittlin
Wydanie: I
Adres wydawniczy:Kraków-Wrocław : Wydawnictwo Literackie, 1985
410, [2] stron
Format: 12,5/19,5 cm
Nakład: 20 283 egzemplarzy
ISBN: 8308012000
Masa: 400 g
Data wystawienia: 30.12.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Świetna książka, dziennik Jerzego Wittlina.
Adam Mickiewicz : Zarys Popularny / Anna Milska
Tytuł: Adam Mickiewicz : Zarys Popularny : biblioteczka Oświatowa, cykl : Historia Literatury Polski
Autor: Anna Milska
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Centralna Rada Związków Zawodowych w Polsce, 1986
62 strony
Format: 14/20,5 cm
Masa: 74 g
Data wystawienia: 19.07.2014.
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana, jest przedarta wzdłuż grzbietu, na stronie tytułowej podpis byłego właściciela, zawiera portret Adama Mickiewicza.
Joa
Stanisław Staszic / Halina Winnicka
Tytuł: Stanisław Staszic
Autor: Halina Winnicka
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych, 1965
46, [2] stron
Format: 14,5/20,5 cm
Nakład: 20 020 egzemplarzy
Masa: 100 g
Data wystawienia: 25.05.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Wspominki w Włodzimierzu Wysockim / Daniel Olbrychski
Tytuł: Wspominki w Włodzimierzu Wysockim
Autor: Daniel Olbrychski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo "ZEBRA", 1990
122, [2] strony
Format: 14/20,5 cm
ISBN: 8385076077
Masa: 160 g
Data wystawienia: 05.06.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Latarnik : Wspomnienia z Maripozy / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Latarnik : Wspomnienia z Maripozy
Autor: Henryk Sienkiewicz
Adres wydawniczy: Bydgoszcz : Oficyna Wydawnicza "ARCANUM", brak roku wydania
21, [2] stron
Format: 14,5/20,5 cm
Nakład: 20 126 egzemplarzy
Seria:Lektury Szkolne
ISBN: 83-85069-08-9
Masa: 60 g
Data wystawienia: 19.11.2015 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zakurzona.
mar
Wspomnienia niebieskiego mundurka / Wiktor Gomulicki
Tytuł: Wspomnienia niebieskiego mundurka
Autor: Wiktor Gomulicki
Wydanie: XX
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo "Iskry", 1996
206, [2] stron
Format: 17,5/24,5 cm
ISBN: 83-207-1526-1
Masa: 510 g
Data wystawienia: 02.03.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście.
mar
"Mój bliźni, mój bracie" : Zbigniew Herbert i Tadeusz Chrzanowski Listy 1950-1998 / koncepcja i redakcja Zbigniew Baran
Tytuł: "Mój bliźni, mój bracie" : Zbigniew Herbert i Tadeusz Chrzanowski Listy 1950-1998
Koncepcja i redakcja Zbigniew Baran
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Znak, 2016
339, [2] stron
Format: 24/17 cm
ISBN: 9788324041169
Masa: 749 g
Książka jest w idealnym stanie, jest nowa, ma twardą oprawę.
Data wystawienia: 29.09.2018
Ald.
Eliksir papy Hemingwaya / Monika Warneńska
Tytuł: Eliksir papy Hemingwaya
Autor: Monika Warneńska
Wydanie: II
Nakład: 21 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Szczecin : Wydawnictwo Glob, 1989
343, [3] strony
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 83-7007-227-5
Masa: 370 g
Data wystawienia: 31.08.2022
Książka jest w dobrym stanie. Okładka jest nieznacznie sfatygowana, widoczne są na niej przetarcia. Strony są pożółkłe. Poza tym brak innych śladów użytkowania.
Maja
Ani chwili nudy / George Bidwell
Tytuł: Ani chwili nudy : Autobiografia
Autor: George Bidwell
Przekład: Anna Bidwell
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Katowice : Wydawnictwo "Śląsk", 1976
311, [1] stron
Format: 13/20 cm
Nakład: 20 281 egzemplarzy
Masa: 340 g
Data wystawienia: 30.11.2018 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Aleksander Fredro / Tadeusz Sivert (oprac.)
Tytuł: Aleksander Fredro
Opracował: Tadeusz Sivert
Współpraca: Ewa Heise
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych, 1965
307, [1] stron
Format: 15/21 cm
Seria: Biblioteka "Polonistyki"
Masa: 410 g
Data wystawienia: 03.09.2017 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, brakuje kilku stron na początku książki (błąd drukarski).
mar
Asnyk znany i nieznany / Maria Szypowska
Tytuł: Asnyk znany i nieznany
Autor: Maria Szypowska
Seria: Ludzie Żywi
Wydanie: I
Nakład: 20 290 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : PIW, 1971
879, [3] strony + tablice
Format: 21/15,5 cm
Masa: 1170 g
Data wystawienia: 25.08.2025
Książka jest w dobrym stanie. Obwoluta jest dosyć sfatygowana, górna jej krawędź jest wyraźnie postrzępiona. Tył obwoluty jest zabrudzony. Poza tym brak innych śladów użytkowania. Książka zawiera na tablicach czarno-białe ilustracje.
an
August Strindberg / Lech Sokół
Tytuł: August Strindberg
Autor: Lech Sokół
Wydanie: I
Nakład: 15 320 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1981
160, [3] stron + 24 strony tablic
Format: 17,5 / 10,5 cm
ISBN: 83-07-00445-4
Seria: Klasycy Literatury XX wieku
Książka jest w dobrym stanie, lekko sfatygowana okładka, książka została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczącą o tym pieczątkę
Cervantes / Bruno Frank
Tytuł: Cervantes
Autor: Bruno Frank
Wydanie: II
Nakład: 23 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa: Książka i Wiedza, 1949
279 stron
Format: 22/15,5 cm
Masa: 520 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka lekko sfatygowana, pożółkły papier.
Data wystawienia: 06.04.2019
Ald.
Aleksander Fredro / Kazimierz Wyka
Tytuł: Aleksander Fredro
Autor: Kazimierz Wyka
Wydanie: II
Nakład: 50 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1986
86, [2] stron
Format: 12 x 19 cm
ISBN: 83-01-06966-X
Masa: 81 g
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka. Czarno-białe zdjęcia w tekście i na tablicach.
Syl.
Włodzimierz Majakowski / Aleksander Junosza-Szaniawski
Tytuł: Włodzimierz Majakowski
Autor: Aleksander Junosza-Szaniawski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wiedza Powszechna, 1964
422, [2] stron + tablice
Format: 20/12,5 cm
Nakład: 10 233 egzemplarzy
Masa: 430 g
Data wystawienia: 23.07.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Dalekie lata / Konstanty Paustowski
Tytuł: Dalekie lata
Autor: Konstanty Paustowski
Tłumaczył: Jerzy Jędrzejewicz
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1949
352, [3] stron
Format: 22/16 cm
Nakład: 23 000 egzemplarzy
Masa: 520 g
Data wystawienia: 23.07.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest trochę zakurzona.
mar
Leben Brechts / Renate Schumacher (oprac.)
Tytuł: Leben Brechts
Opracowanie: Renate Schumacher
Adres wydawniczy: Berlin : Hanschelverg, 1981
443, [1] strony
Format: 28,5/24,5 cm
Masa: 2300 g
Data wystawienia: 11.08.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, jest napisana w języku niemieckim.
mar
Karteczki własnego wyrobu : listy Wisławy Szymborskiej do Tadeusza Zakrzewskiego
Tytuł: Karteczki własnego wyrobu : listy Wisławy Szymborskiej do Tadeusza Zakrzewskiego
Autor: Zefiryn Jędrzyński
Adres wydawniczy: Toruń : Towarzystwo Miłośników Torunia, Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu", 2012
44, [1] strony
Format: 21,5 / 17,5 cm
ISBN: 978-83-62881-30-7
Masa: 246 g
Data wystawienia: 29.11.2025
Książka jest w bardzo dobrym stanie, jest nowa, ma twardą oprawę, jest wydrukowana na papierze kredowym, zawiera faksymile listów i pocztówek.
an
Dziennik pisany nocą 1971-1972 / Gustaw Herling-Grudziński
Tytuł: Dziennik pisany nocą 1971-1972
Autor: Gustaw Herling-Grudziński
Wydanie: krajowe trzecie
Nakład: 50 370 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Res Publica, 1990
183, [7] strony
Format: 19 / 12,5 cm
ISBN: 83-7046-048-8
Masa: 202 g
Stan: dobry, nieznacznie sfatygowana okładka, na tylnej okładce niewielka brązowa plamka i słabo widoczne zacieki, poza tym książka nie ma żadnych uszkodzeń ani śladów użytkowania.
Data wystawienia: 02.03.2018
Ald.
Jaśniepanicz / Joanna Siedlecka
Tytuł: Jaśniepanicz
Autor: Joanna Siedlecka
Wydanie: I
Nakład: 30 350 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1987
344, [5] strony + tablice
Format: 12,5/19,5 cm
ISBN: 83-08-01587-5
Książka jest w dobrym stanie, nieznacznie sfatygowana okładka, zawiera ilustracje na tablicach.
Dziennik 1953-1956 / Witold Gombrowicz [Dzieła Tom VII, 1989]
Tytuł: Dziennik 1953-1956
Autor: Witold Gombrowicz
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1989
371, [4] stron
Format: 13,5/20 cm
ISBN: 83-08-02016-X
Masa: 370 g
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, poza tym żadnych śladów użytkowania.
Data wystawienia: 20.05.2021
Ald.
Bieg przez stulecie / Camilla Mondral
Tytuł: Bieg przez stulecie
Autor: Camilla Mondral
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Książkowe Twój Styl, 1998
292, [3] stron + tablice
Format: 15,5/21 cm
ISBN: 8371630840
Masa: 510 g
Data wystawienia: 02.04.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje na tablicach, na pierwszej kartce jest podpis byłego właściciela, na stronie tytułowej podpis jest zamalowany korektorem.
mar
Listy 1959-1994 / Sławomir Mrożek, Gunnar Brandell
Tytuł: Listy 1959-1994
Autor: Sławomir Mrożek, Gunnar Brandell
Przełożył: Robert Sudół
Wstęp: Tadeusz Nyczek
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 2013
371, [3] stron
Format: 15/21,5 cm
ISBN: 9788308048634
Masa: 660 g
Data wystawienia: 17.04.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Świetna książka, zawiera zbiór listów, korespondencji między Mrozkiem a Brandellem z lat 1959-1994, jest w sztywnej oprawie, fantastyczna lektura.
Lelia czyli życie George Sand / Andre Maurois
Tytuł: Lelia czyli życie George Sand
Autor: Andre Maurois
Przełożył: Adam Kotula
Wiesze przełożył: Włodzimierz Lewik
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1968
604, [3] stron
Format: 13/19,5 cm
Nakład: 20 289 egzemplarzy
Masa: 560 g
Data wystawienia: 21.04.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Książę biskup warmiński Ignacy Krasicki 1735-1801 / Paul Cazin
Tytuł: Książę biskup warmiński Ignacy Krasicki 1735-1801
Autor: Paul Cazin
Przełożył: Michał Mroziński
Wydanie: II
Nakład: 30 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Olsztyn : Wydawnictwo Pojezierze, 1986
465, [3] stron
Format: 15 x 21 cm
ISBN: 83-7002-240-5
Masa: 638 g
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana obwoluta i twarda okładka.
Syl.
Celem tej książki jest nakreślenie portretu jednego z największych pisarzy dawnej Polski. Autor stara się oczyścić obraz Krasickiego z konwencjonalnego werniksu, jakim stopniowo pokryło go sto lat nieustającej sławy i tradycji szkolnych.
Dziennik 1959-1965 / Wacław Kubacki
Tytuł: Dziennik 1959-1965
Autor: Wacław Kubacki
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1974
309, [3] stron
Format: 12,5/19,5 cm
Masa: 310 g
Data wystawienia: 19.06.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na brzegach, zabrudzona, zawiera jedna ilustracje.
mar
Świetna książka, dziennik Wacława Kubackiego, doskonała lektura dla miłośników literatury.
Konstanty syn Konstantego / Kira Gałczyńska
Tytuł: Konstanty syn Konstantego
Autor: Kira Gałczyńska
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Nasza Księgarnia", 1990
167, [1] stron
Format: 12,5/22 cm
ISBN: 831008241X
Masa: 360 g
Data wystawienia: 29.07.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Świetna książka, dotyczy życia Konstantego Gałczyńskiego , zawiera ilustracje w tekście, doskonała lektura dla miłośników twórczości tego pisarza.
Jarosław Iwaszkiewicz, Wiesław Kępiński : Męczymy się obaj : Korespondencja z lat 1948-1980 / Agnieszka i Robert Papiescy (oprac.)
Tytuł: Jarosław Iwaszkiewicz, Wiesław Kępiński : Męczymy się obaj : Korespondencja z lat 1948-1980
Opracowanie: Agnieszka i Robert Papiescy
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 2014
710, [2] stron
Format: 17/24,5 cm
ISBN: 9788306033571
Masa: 1239 g
Data wystawienia: 13.08.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Świetna książka, zawiera korespondencję z lat 1948-1980 Jarosław Iwaszkiewicza z Wiesławem Kępińskim, ma ilustracje w tekście, doskonała lektura dla miłośników historii literatury polskiej.
Dzieła : Materiały autobiograficzne / Joachim Lelewel
Tytuł: Materiały autobiograficzne : Dzieła tom I
Autor: Joachim Lelewel
Opracowała: Helena Więckowska
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1957
448, [2] stron + tablice
Format: 16/21,5 cm
Nakład: 2 700 egzemplarzy
Masa: 760 g
Data wystawienia: 30.01.2017 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, trochę podarta (obwoluta), zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Świetna książka, zawiera dzieła i materiały autobiograficzne Joachima Lelewela.
Bezgrzeszne lata / Kornel Makuszyński (1986)
Tytuł: Bezgrzeszne lata
Autor: Kornel Makuszyński
Wydanie: VII
Nakład: 200 350 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1986
157, [3] stron
Format: 12,5 x 19,5 cm
ISBN: 83-08-01484-4
Masa: 153 g
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka (zabrudzenie), na dolnych marginesach stron słabo widoczny niewielki zaciek.
Data wystawienia: 27.08.2017
Ald.
Ernest Hemingway / Jerzy R. Krzyżanowski
Tytuł: Ernest Hemingway
Autor: Jerzy R. Krzyżanowski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wiedza Powszechna, 1963
173, [3] strony + tablice
Format: 11,5/19 cm
Nakład: 20 203 egzemplarzy
Masa: 180 g
Data wystawienia: 30.10.2017 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Faulkner / R. N. Raimbault
Tytuł: Faulkner
Autor: R. N. Raimbault
Adres wydawniczy: Paryż : Classiques Du XX Siecle, 1963
127, [1] stron
Format: 11,5/18 cm
Masa: 120 g
Data wystawienia: 10.11.2017 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest napisana w języku francuskim.
mar
Federico Garcia Lorca / Gunter W. Lorenz
Tytuł: Federico Garcia Lorca
Autor: Gunter W. Lorenz
Przełożyli: Krzysztof Radziwiłł, Janina Zeltzer
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1963
249, [2] stron + tablice
Format: 12,5/19,5 cm
Nakład: 10 250 egzemplarzy
Masa: 270 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach.
Data wystawienia: 20.04.2018
Ald.
Juliusz Słowacki / E. Sawrymowicz
Tytuł: Juliusz Słowacki
Autor: E. Sawrymowicz
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : "Wiedza Powszechna", 1956
264, [4] strony
Format: 15/21 cm
Nakład: 10 205 egzemplarzy
Masa: 440 g
Data wystawienia: 20.12.2017 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Listy / Ellen Terry, Bernard Shaw
Tytuł: Listy
Autorzy: Ellen Terry, Bernard Shaw
Opracował Christopher St. John
Przełożyła Krystyna Tarnowska
Wydanie: pierwsze
Nakład: 5 315 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1981
491, [4] stron + tablice
Format: 19,5/12,5 cm
ISBN: 83-06-00415-9
Masa: 680 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, zawiera tablice z czarno-białymi ilustracjami.
Data wystawienia: 28.08.2018
Ald.
Blisko Wańkowicza / Aleksandra Ziółkowska (1988 miękka okładka)
Tytuł: Blisko Wańkowicza
Autor: Aleksandra Ziółkowska
Wydanie: III
Nakład: 30 350 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1988
96, [4] stron + tablice
Format: 20,5/14,5 cm
ISBN: 83-08-01917-X
Masa: 190 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma okładkę z obwolutą, zawiera czarno-białe ilustracje na tablicach.
Data wystawienia: 21.09.2018
Ald.
Joachim Lelewel : Człowiek-obywatel-uczony / Praca zbiorowa
Tytuł: Joachim Lelewel : Człowiek-obywatel-uczony
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Warszawa : Oficyna Drukarska Książnicy Miejskiej im. M. Kopernika, 1986
57 stron + tablice
Format: 24/17,5 cm
Masa: 190 g
Data wystawienia: 02.04.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Kurier z Warszawy / Jan Nowak Jeziorański
Tytuł: Kurier z Warszawy
Autor: Jan Nowak Jeziorański
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Znak, 1993
543, [1] stron
Format: 21,5/16 cm
ISBN: 8370063136
Masa: 690 g
Data wystawienia: 20.04.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Jan Kochanowski / Zofia Szmydtowa
Tytuł: Jan Kochanowski
Autor: Zofia Szmydtowa
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwa Naukowe, 1968
83, [3] stron
Format: 19,5/12,5 cm
Nakład: 15 000 egzemplarzy
Masa: 130 g
Data wystawienia: 09.06.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Darowane kreski / Joanna Papuzińska
Tytuł: Darowane kreski
Autor: Joanna Papuzińska
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Łódź : Wydawnictwo Literatura, 2002
151, [2] stron
Format: 21,5/19,5 cm
ISBN: 8388484672
Masa: 420 g
Data wystawienia: 22.10.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, na stronie tytułowej jest dedykacja dla byłego właściciela od autorki.
mar
Dziennik 1953-1956 / Witold Gombrowicza
Tytuł: Dziennik 1953-1956
Autor: Witold Gombrowicz
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1988
371, [4] stron
Format: 19,5/13 cm
Nakład: 80 350 egzemplarzy
ISBN: 830802016X
Masa: 420 g
Data wystawienia: 18.11.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Biesiada Krzemieniecka zeszyt 2 / Zbigniew Wójcik
Tytuł: Biesiada Krzemieniecka zeszyt 2 : Juliusz Słowacki Największy Krzemieńczanin
Autor: Zbigniew Wójcik
Adres wydawniczy: Londyn : Komitet Biesiady Krzemienieckiej, 1985
127 stron
Format: 14,5/21,5 cm
Masa: 210 g
Data wystawienia: 13.03.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, na stronie przedtytułowej jest notatka byłego właściciela.
mar
Henryk Sienkiewicz / Alina Nofer-Ładyka
Tytuł: Henryk Sienkiewicz
Autor: Alina Nofer-Ładyka
Wydanie: VI
Adres wydawniczy: Warszawa : Wiedza Powszechna, 1988
445, [3] stron
Format: 12,5/19,5 cm
Nakład: 40 000 egzemplarzy
ISBN: 8321405029
Masa: 460 g
Data wystawienia: 07.05.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Kawiarenka po Pegazem 1989-2002 / Jan Pyszko
Tytuł: Kawiarenka po Pegazem 1989-2002
Autor: Jan Pyszko
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Jabłonków : Oficyna Literacka Kawiarenki "Pod Pegazem" PZKO, 2003
242 strony
Format: 15/21 cm
Nakład: 1100 egzemplarzy
Masa: 340 g
Data wystawienia: 16.05.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Kepi wojska francuskiego / Leszek Prorok
Tytuł: Kepi wojska francuskiego
Autor: Leszek Prorok
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1980
237, [2] stron + tablice
Format: 13,5/20 cm
Nakład: 10 300 egzemplarzy
ISBN: 8306004485
Seria: Biblioteka Syrenki
Masa: 340 g
Data wystawienia: 16.05.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Autobiogram / Leon Gomolicki
Tytuł: Autobiogram
Autor: Leon Gomolicki
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1989
148, [3] stron
Format: 13/19,5 cm
Nakład: 10 000 egzemplarzy
ISBN: 8306017692
Masa: 230 g
Data wystawienia: 17.05.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Charakterystyki Wspomnienia Bibliografia / Kazimierz Wyka
Tytuł: Charakterystyki Wspomnienia Bibliografia
Autor: Kazimierz Wyka
Redakcja: Henryk Markiewicz, Aleksander Fiut
Wtdanie: I
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1978
583 strony + tablice
Format: 17,5/24,5 cm
Nakład: 3 283 egzemplarzy
Masa: 1130 g
Data wystawienia: 18.05.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przedarta wzdłuż grzbietu, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Kpinki i docinki / Julian Mikołajczak
Tytuł: Kpinki i docinki : Z zapisków o satyrze poznańskiej
Autor: Julian Mikołajczak
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo Poznańskie, 1989
210, [1] stron + tablice
Format: 14,5/20,5 cm
Nakład: 7 000 egzemplarzy
ISBN: 8321008232
Masa: 280 g
Data wystawienia: 18.05.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście i na tablicach.
mar
Klucze / Maria Kuncewiczowa
Tytuł: Klucze
Autor: Maria Kuncewiczowa
Wydanie: VI
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1989
200, [3] stron
Format: 15/20,5 cm
Nakład: 20 000 egzemplarzy
ISBN: 8307019079
Masa: 260 g
Data wystawienia: 18.05.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
188 dni i nocy Części I-II / Małgorzata Domagalik, Janusz L. Wiśniewski
Tytuł: 188 dni i nocy Części I-II
Autorzy: Małgorzata Domagalik, Janusz L. Wiśniewski
Wydanie: III
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo W.A.B., 2009
189, [2]; 190, [1] stron
Format: 12,5/19,5 cm
ISBN: 9788362176007, 9788362176014
Masa: 360 g
Obie części są w dobrym stanie, żadnych śladów użytkowania.
Data wystawienia: 27.05.2020
Ald.
Klucze / Maria Kuncewiczowa
Tytuł: Klucze
Autor: Maria Kuncewiczowa
Wydanie: VI
Adres wydawniczy: Lublin : Wydawnictwo Lubelskie, 1990
258, [1] stron
Format: 13/20,5 cm
Nakład: 30 000 egzemplarzy
ISBN: 8322206151
Masa: 340 g
Data wystawienia: 26.05.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Das Scheusal : Die Geschichte einer sonderbaren Erbschaft / Alice Herdan-Zuckmayer
Tytuł: Das Scheusal : Die Geschichte einer sonderbaren Erbschaft
Autor: Alice Herdan-Zuckmayer
Adres wydawniczy: Frankfurt am Main : Fischer Taschenbuch Verlag, 1987
159, [1] stron
Format: 10,5/18 cm
ISBN: 3596215285
Masa: 140 g
Data wystawienia: 03.06.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest napisana w języku niemickim.
mar
Kurier z Warszawy Autor: Jan Nowak (Zdzisław Jeziorański)
Tytuł: Kurier z Warszawy
Autor: Jan Nowak (Zdzisław Jeziorański)
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Bydgoszcz : Niezależna Oficyna, 1981
116, [1] stron
Format: 22/11 cm
Masa: 830 g
Data wystawienia: 06.06.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Ionesco / Philippe Senart
Tytuł: Ionesco
Autor: Philippe Senart
Adres wydawniczy: Paryż : Editions du Universitaires, 1964
127, [1] stron
Format: 11/17,5 cm
Seria: Classiques Du XX Siecle
Masa: 130 g
Data wystawienia: 17.06.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest napisana w języku francuskim.
mar
Kronika życia i twórczości Mickiewicza czerwiec 1834-październik 1840 / Maria Dernałowicz
Tytuł: Kronika życia i twórczości Mickiewicza czerwiec 1834-październik 1840
Autor: Maria Dernałowicz
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Badań Literackich, 1996
731, [2] stron
Format: 17,5/24,5 cm
ISBN: 8385605754
Masa: 1360 g
Data wystawienia: 21.06.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Hrabal. Słodka apokalipsa / Aleksander Kaczorowski
Tytuł: Hrabal. Słodka apokalipsa
Autor: Aleksander Kaczorowski
Wydanie I
Adres wydawniczy: Wołowiec : Wydawnictwo Czarne, 2016
261, [3] stron
Format: 22/14 cm
ISBN: 9788380492219
Masa: 436 g
Książka jest w idealnym stanie, jest nowa, ma twardą oprawę, zawiera czarno-białe ilustracje (fotografie).
Data wystawienia: 25.06.2020
Ald.
Biografia Leopolda Tyrmanda : moja śmierć będzie taka jak moje życie / Marcel Woźniak
Tytuł: Biografia Leopolda Tyrmanda : moja śmierć będzie taka jak moje życie
Autor: Marcel Woźniak
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo MG, cop. 2016
454, [4] strony
Format: 24/17 cm
ISBN: 9788377796146
Masa: 1036 g
Książka jest w idealnym stanie, jest nowa, ma twardą oprawę, zawiera liczne czarno-białe fotografie.
Data wystawienia: 26.06.2020
Ald.
Artyści w dawnym Toruniu / pod redakcją Józefa Poklewskiego
Tytuł: Artyści w dawnym Toruniu
Pod redakcją Józefa Poklewskiego
Towarzystwo Naukowe w Toruniu
Wydanie I
Nakład: 5000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa-Poznań-Toruń : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1985
231, [1] stron
Format: 20,5 / 14,5 cm
Seria Prace Popularnonaukowe Nr 43
ISBN: 83-01-06916-3
ISSN: 0079-4805
Stan: bardzo dobry
Barwa świata : opowieść / Zenon Skierski
Tytuł: Barwa świata : opowieść
Autor: Zenon Skierski
Wydanie: II
Nakład: 20 176 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1955
239, [4] stron + 28 stron ilustracji
Format: 20 / 12,5 cm
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę, zawiera 28 stron tablic z czarno-białymi reprodukcjami obrazów Chełmońskiego. W książce znajduje się nieaktualna pieczątka.
Barwy życia / Wacław Czyżewski "Im" [Autograf autora]
Tytuł: Barwy życia
Autor: Wacław Czyżewski "Im"
Wydanie: I
Nakład: egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : nakładem Autora, 1993
164 strony
Format: 15x20,5 cm
Masa: 201 g
Data wystawienia: 01.04.2025
Książka jest w dobrym stanie, lekko sfatygowana okładka, autograf autora na stronie nr 3.
Asi
Aleja Wielkiego Króla : Wspomnienia Francoise d'Aubigne, markizy de Maintenon, królowi Francji zaślubionej / Francoise Chandernagor
Tytuł: Aleja Wielkiego Króla : Wspomnienia Francoise d'Aubigne, markizy de Maintenon, królowi Francji zaślubionej
Autor: Francoise Chandernagor
Przełożył Wojciech Gilewski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : "Czytelnik", 1991
616, [3] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 83-07-01924-9
Masa: 652 g
Data wystawienia: 17.04.2025r.
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana.Książka została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
Asi
Beskidzkie rekolekcje : Dzieje przyjaźni księdza Karola Wojtyły z rodziną Półtawskich / Wanda Półtawska
Tytuł: Beskidzkie rekolekcje : dzieje przyjaźni księdza Karola Wojtyły z rodziną Półtawskich
Autorka: Wanda Półtawska
Adres wydawniczy: Częstochowa : Edycja Świętego Pawła, 2009
575, [1] stron
Format: 17/24 cm
ISBN: 978-83-7424-572-2
Masa: 1058 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, zawiera kolorowe ilustracje w tekście, bez uszkodzeń czy śladów użytkowania.
Data wystawienia: 29.05.2025
Ald.
Żywot Modrzejewskiej / Józef Szczublewski
Tytuł: Żywot Modrzejewskiej
Autor: Józef Szczublewski
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1977
724, [3] stron + tablice
Format: 15,5/21 cm
Nakład: 30 290 egzemplarzy
Masa: 890 g
Data wystawienia: 13.04.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach, na ostatniej stronie jest pieczątka byłego właściciela.
mar
Świetna, fascynująca biografia polskiej aktorki teatralnej, Heleny Modrzejewskiej, ma sztywną okładkę z obwolutą, zawiera ilustracje na tablicach.
Antoni Uniechowski o sobie i innych / Krystyna Uniechowska
Tytuł: Antoni Uniechowski o sobie i innych
Autor: Krystyna Uniechowska
Ilustrował: Antoni Uniechowski
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Wydawnictwo "Iskry", 1961
280, [2] stron + tablice
Format: 14,5/20,5 cm
Nakład: 20 250 egzemplarzy
Masa: 400 g
Data wystawienia: 23.06.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę z obwolutą nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście, na pierwszej stronie pieczątka poprzednich właścicieli.
Asi
Ludwik Adam Dmuszewski / Stefan Durski
Tytuł: Ludwik Adam Dmuszewski
Autor: Stefan Durski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1964
123, [2] stron + tablice
Format: 12/18 cm
Nakład: 15 290 egzemplarzy
Masa: 160 g
Data wystawienia: 01.06.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, na pierwszej stronie jest pieczątka byłego właściciela, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Świetna książka dotycząca życia i twórczości artystycznej Ludwika Adama Dmuszewskiego, zawiera ilustracje na tablicach.
"Panie kochanku" [Karol Radziwiłł] / Dionizy Sidorski
Tytuł: "Panie kochanku"
Autor: Dionizy Sidorski
Wydanie: I
Nakład: 50 300 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Katowice : Wydawnictwo "Śląsk", 1987
270, [3] stron + tablice
Format: 20,5/14,5 cm
ISBN: 83-216-0576-1
Seria: Z Medalionem
Masa: 404 g
Data wystawienia: 11.07.2016
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę z obwolutą.
Ald.
Wydana w znanej serii biografii "Z Medalionem" książka o Karolu Radziwille będzie świetną lekturą dla miłośników historii Polski i rodów szlacheckich, arystokracji.
Di Caprio współczesny Romeo / Grace Catalano
Tytuł: Di Caprio współczesny Romeo
Autor: Grace Catalano
Przełożyła: Halina Cieplińska
Adres wydawniczy: Warszawa : Świat Książki, 1998
370, [3] stron + tablice
Format: 13,5/20,5 cm
ISBN: 8371296649
Masa: 450 g
Data wystawienia: 14.11.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustraje na tablicach.
mar
Świetna biografia Leonarda DiCaprio, zawiera ilustracje na tablicach oraz scenariusz filmu "Romeo i Julia".
Maria Antonina / Stefan Zweig
Tytuł: Maria Antonina
Autor: Stefan Zweig
Przełożyła: Zofia Petersowa
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Katowice : Wydawnictwo "Śląsk", 1984
367, [1] stron + tablice
Format: 15/21 cm
Nakład: 100 300 egzemplarzy
ISBN: 832160367X
Masa: 550 g
Data wystawienia: 19.08.2025 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma miękką okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach.
an
100 lat Działalności Pierwszej Józefickiej Ochronki wpisane w dzieje Krosna / Jadwiga Nowak
Tytuł: 100 lat Działalności Pierwszej Józefickiej Ochronki wpisane w dzieje Krosna
Autor: Jadwiga Nowak
Adres wydawniczy: Krosno : Brak nazwy wydawnictwa, 2000
172 strony + tablice
Format: 15/20,5 cm
Masa: 280 g
Data wystawienia: 21.03.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście i na tablicach.
mar
Pegaz za oceanem : Ludzie pióra i kultury poznani w Ameryce / Wojciech A. Wierzewski
Tytuł: Pegaz za oceanem : Ludzie pióra i kultury poznani w Ameryce
Autor: Wojciech A. Wierzewski
Adres wydawniczy: Toruń : Wydawnictwo Adam Marszałek, 2002
317, [2] stron
Format: 13,5/21 cm
ISBN: 837322100X
Masa: 400 g
Data wystawienia: 03.06.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Bernardyński mijam plac / Stanisław Machowski
Tytuł: Bernardyński mijam plac
Autor: Stanisław Machowski
Adres wydawniczy: Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich-Wydawnictwo, 1989
130, [1] stron
Format: 15/20,5 cm
ISBN: 83-04-03369-0
Masa: 155 g
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zakurzona, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 20.07.2018
Ald.
Aby Bóg był miłowany : Opowieść biograficzna o służącej Bożej Matce Marii Karłowskiej założycielce Zgromadzenia Sióstr Pasterek od Opatrzności Boskiej (1865-1935) / S. Gaudiosa Dobrska, Pasterka
Tytuł: Aby Bóg był miłowany : Opowieść biograficzna o służącej Bożej Matce Marii Karłowskiej założycielce Zgromadzenia Sióstr Pasterek od Opatrzności Boskiej (1865-1935)
Autor: S. Gaudiosa Dobrska, Pasterka
Adres wydawniczy: Jabłonowo Pomorskie : Brak nazwy wydawnictwa, 1986
81, [2] stron
Format: 10,5/14,5 cm
Nakład: 10 000 egzemplarzy
Masa: 80 g
Data wystawienia: 03.08.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
"Warszawa" kurs na Berlin / Janusz Meissner
Tytuł: "Warszawa" kurs na Berlin
Autor: Janusz Meissner
Wydanie: IV
Nakład: 20 305 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1968
197, [3] stron
Format: 11/18 cm
Masa: 139 g
Data wystawienia: 17.08.2018 r.
Książka jest w dobrym stanie, okładka z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną.
an
Awicenna / Stefan Weinfeld
Tytuł: Awicenna
Autor: Stefan Weinfeld
Opracowanie graficzne Janusz Obłucki
Wydanie: I
Nakład: 30 350 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Krajowa Agencja Wydawnicza RSW "Prasa-Książka-Ruch", 1985
116, [3] stron
Format: 16,5/13 cm
ISBN: 83-03-01099-9
Książka jest w bardzo dobrym stanie, zawiera czarno-białe ilustracje.
Data wystawienia: 25.09.2018
Ald.
100 uczonych odkrywców i wynalazców którzy zmienili świat / Jon Balchin
Tytuł: 100 uczonych odkrywców i wynalazców którzy zmienili świat
Autor: Jon Balchin
Przełożył: Bolesław Orłowski
Adres wydawniczy: Warszawa : Świat Książki, 2006
312 stron
Format: 16,5/24 cm
ISBN: 9788324700813
Masa: 520 g
Data wystawienia: 06.10.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
A Royal Duty / Paul Burrell
Tytuł: A Royal Duty
Autor: Paul Burrell
Adres wydawniczy: Londyn : TED SMART, 2003
395, [1] stron + tablice
Format: 16/24 cm
ISBN: 0 718 14720 0
Masa: 799 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach, napisana jest w języku angielskim.
Data wystawienia: 12.10.2018
Ald.
Barwa świata / Zenon Skierski
Tytuł: Barwa świata
Autor: Zenon Skierski
Wydanie: III
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1957
354, [2] strony + tablice
Format: 20/14 cm
Nakład: 20 205 egzemplarzy
Masa: 420 g
Data wystawienia: 09.03.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
1956 Budapeszt : Węgrzy, Polacy-twarze i losy / Ors Csete
Tytuł: 1956 Budapeszt : Węgrzy, Polacy-twarze i losy
Autor: Ors Csete
Przekład: Elżbieta Cygielska, Krystyna Żurek-Góralczyk
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Oficyna Wydawnicza RYTM, 2000
247 stron
Format: 30,5/22 cm
ISBN: 8387893870
Masa: 1470 g
Data wystawienia: 09.03.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Benefis konspiratora / Stanisław Miedza-Tomaszewski
Tytuł: Benefis konspiratora
Artur: Stanisław Miedza-Tomaszewski
Wydanie: III
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1977
221, [1] stron
Format: 20,5/14,5 cm
Nakład: 10 290 egzemplarzy
Masa: 280 g
Data wystawienia: 11.02.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Aleksander Fleming : Oni zmienili świat / Beverley Birch
Tytuł: Aleksander Fleming : Oni zmienili świat : Penicylina
Autor: Beverley Birch
Tłumaczenie: Krystyna Ogrodzińska
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1992
64 strony
Format: 15,5/21,5 cm
ISBN: 8307022746
Masa: 310 g
Data wystawienia: 14.06.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Dobrze, że byli / Jerzy Zawieyski
Tytuł: Dobrze, że byli
Autor: Jerzy Zawieyski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Biblioteka "Więzi", 1974
307, [1] stron
Format: 12,5/19,5 cm
Nakład: 5 350 egzemplarzy
Seria: Biblioteka Więzi tm 36
Masa: 320 g
Data wystawienia: 21.07.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
mar
Było nas pięcioro / Viktor Mann
Tytuł: Było nas pięcioro : Wizerunek rodziny Mannów
Autor: Viktor Mann
Przełożyła: Irena Naganowska
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1966
364, [4] strony + tablice
Format: 14,5/21 cm
Nakład: 15 280 egzemplarzy
Masa: 480 g
Data wystawienia: 23.07.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest zabrudzona, na pierwszej kartce jest dedykacja dla byłego właściciela, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Cyprian Norwid w Weronie / Marian Bizan, Barbara Koc, Zdzisław Libera, Stanisław Makowski (oprac.)
Tytuł: Cyprian Norwid w Weronie
Opracowanie: Marian Bizan, Barbara Koc, Zdzisław Libera, Stanisław Makowski
Adres wydawniczy : Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1979
strony są nienumerowane
Format: 19/24,5 cm
Masa: 170 g
Data wystawienia: 20.08.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest naddarta na brzegach, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Autorzy naszych lektur. Szkice o pisarzach współczesnych / Tadeusz Nowacki
Tytuł: Autorzy naszych lektur. Szkice o pisarzach współczesnych
Autor: Tadeusz Nowacki
Nakład 90 300 egz
Wydanie III uzupełnione
Adres wydawniczy: Wrocław : Zakład Narodowy imienia Ossolińskich - Wydawnictwo, 1973
424, [4] stron
Format: 14 / 21 cm
Masa: 450 g
Książka jest w stanie, jak na książkę używaną. Ma widoczne zagięcia na miękkie okładce. Zawiera czarno-białe ilustracje.
Data wystawienia: 07.09.2020
An
Konopnicka jakiej nie znamy / Maria Szypowska
Tytuł: Konopnicka jakiej nie znamy
Autor: Maria Szypowska
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Szczecin : Wydawnictwo Glob, 1985
638, [1] strony
Format: 14,5/20 cm
Nakład: 60 000 egzemplarzy
ISBN: 8370070116
Masa: 719 g
Data wystawienia: 21.08.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach, przybrudzony blok książki. Pożółkłe kartki wewnątrz.
Asi
Aleksander Puszkin życie i twórczość / S. M. Pietrow
Tytuł: Aleksander Puszkin życie i twórczość
Autor: S. M. Pietrow
Tłumaczenie: Halina Juszczakowska
Adres wydawniczy : Warszawa : Czytelnik Spółdzielnia Wydawniczo-Oświatowa, 1951
131, [3] stron
Format: 15/20,5 cm
Masa: 190 g
Data wystawienia: 25.11.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest zabrudzona i przetarta na krawędziach, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
mar
150. Rocznica urodzin Stefana Żeromskiego / Anna Małgorzata Pycka
Tytuł: 150. Rocznica urodzin Stefana Żeromskiego
Autor: Anna Małgorzata Pycka
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo VEDA, Poczta Polska, 2014
80 stron
Format: 26,5/26,5 cm
ISBN: 9788364109263
Masa: 800 g
Data wystawienia: 21.12.2020 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma sztywną okładkę, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Życie prywatne elit władzy PRL / Sławomir Koper
Tytuł: Życie prywatne elit władzy PRL
Autor: Sławomir Koper
Projekt okładki: Frycz i Wicha
Adres wydawniczy: Warszawa : Czerwone i Czarne Sp. z o.o. S.K.A., 2015
326 stron
Format: 14/22,5 cm
ISBN: 9788377001721
Masa: 400 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, zawiera czarno-białe ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 06.05.2021
Jus.
Sławne pary / Sławomir Koper
Tytuł: Sławne pary
Autor: Sławomir Koper
Projekt okładki: Paweł Panczakiewicz
Adres wydawniczy: Warszawa : Czerwone i Czarne Sp. z o.o. S.K.A., 2017
246 stron
Format: 14/22,5 cm
ISBN: 9788377002698
Masa: 400 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, zawiera czarno-białe ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 06.05.2021
Jus.
Beethoven / Stefania Łobaczewska
Tytuł: Beethoven
Autor: Stefania Łobaczewska
Adres wydawniczy: Kraków : Polskie Wydawnictwo Muzyczne, 1983
238, [2] stron + tablice
Format: 13,5/20,5 cm
ISBN: 8322402074
Seria: Monografie Popularne
Masa: 410 g
Data wystawienia: 31.05.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest naddarta na krawędziach, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
"Pistolety" i "Kosyniery" / Janusz Meissner
Tytuł: "Pistolety" i "Kosyniery"
Autor: Janusz Meissner
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1978
Wydanie: I
Nakład: 50 283 egzemplarzy
335 [2] stron
Format: 13 / 20 cm
Masa: 368 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę ze sfatygowaną obwolutą. Na pierwszej stronie dedykacja dla byłego właściciela.
Data wystawienia: 11.06.2021
Jus.
Na kraj świata. Żywoty niezwykłych polaków / Marek Skalski
Tytuł: Na kraj świata. Żywoty niezwykłych polaków
Autor: Marek Skalski
Adres wydawniczy: Warszawa : Biblioteka Wolności, 2014
Wydanie: I
136 [8] stron
Format: 14,5/ 20 cm
Masa: 120 g
ISBN: 9788361935933
Książka jest w bardzo dobrym stanie, zawiera czarno-białe ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 23.06.2021
Jus.
Donald Trump. Pierwszy taki prezydent Stanów Zjednoczonych / Longin Pastusiak
Tytuł: Donald Trump. Pierwszy taki prezydent Stanów Zjednoczonych
Autor: Longin Pastusiak
Adres wydawniczy: Warszawa : Bellona, 2019
558 [1] stron
Format: 16,5/24 cm
ISBN: 9788311155893
Masa: 929 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę lekko sfatygowaną, wewnątrz brak śladów użytkowania.
Data wystawienia: 25.06.2021
Jus.
Gabriel Korbut. Życie i dzieło / Barbara Sordylowa [Seria Książki o Książce]
Tytuł: Gabriel Korbut. Życie i dzieło
Autor: Barbara Sordylowa
Nakład: 4 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich-Wydawnictwo, 1978
199, [2] stron
Format: 13/20 cm
Masa: 303 g
Seria Książki o Książce
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, zawiera czarno-białe ilustracje w tekście, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
Data wystawienia: 05.05.2024
Ald.
Bezgrzeszne lata / Kornel Makuszyński
Tytuł: Bezgrzeszne lata
Autor: Kornel Makuszyński
Wydanie: VII
Adres wydawniczy: Warszawa : Zrzeszenie Księgarstwa, 1984
257, [3] stron
Format: 14,5/21,5 cm
Nakład: 100 350 egzemplarzy
ISBN: 8300006419
Masa: 160 g
Data wystawienia: 19.06.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Burzliwe życie Ilii Erenburga. Rosyjski los, żydowskie szczęście / Ewa Zarzycka-Berard
Tytuł: Burzliwe życie Ilii Erenburga. Rosyjski los,żydowskie szczęście
Autor: Ewa Zarzycka-Berard
Przekład: Agata Kozak
Adres wydawniczy: Warszawa : Iskry, 2002
Wydanie: I
332 [2] stron
Format: 15,5/24 cm
Masa: 500 g
ISBN: 8320716780
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę z obwolutą nieznacznie sfatygowaną. Książka zawiera czarno-białe ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 09.07.2021
Jus.
Ćwiartka raz / Karolina Korwin Piotrowska
Tytuł: Ćwiartka raz
Autor: Karolina Korwin Piotrowska
Adres wydawniczy: Warszawa : Prószyński i S-ka, 2014
799 stron
Format: 14,5 / 21 cm
Masa: 987 g
ISBN: 9788378397588
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma nieznacznie sfatygowaną okładkę, zawiera kolorowe ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 18.08.2021
Jus.
Karol z Atmy / Krystyna Dąbrowska
Tytuł: Karol z Atmy
Autor: Krystyna Dąbrowska
Adres wydawniczy: Warszawa : Iskry, 1977
Wydanie: II rozszerzone
Nakład: 30 275 egzemplarzy
167 [3] stron + tablice ze zdjęciami
Format: 12,5 / 19,5 cm
Masa: 206 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma okładkę z obwolutą, zawiera czarno-białe zdjęcia.
Data wystawienia: 01.10.2021
Jus.
Five men of Letters / Mol
Tytuł: Five men of Letters : All about great writers
Autor: Mol
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych, 1970
107, [1] stron
Format: 13/19,5 cm
Nakład: 10 220 egzemplarzy
Masa: 130 g
Data wystawienia: 06.11.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest naddarta na grzbiecie, zawiera ilustracje w tekście, jest napisana w języku angielskim, na stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela.
mar
Ja to ktoś inny / Praca zbiorowa
Tytuł: Ja to ktoś inny
Praca zbiorowa
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1970
365, [3] stron
Format: 15,5/21 cm
Nakład: 5 290 egzemplarzy
Masa: 550 g
Data wystawienia: 19.10.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, jest trochę zabrudzona, zawiera ilustracje w tekście, brakuje strony tytułowej.
mar
Kaszubski werblista : Rzecz o Gunterze Grassie / Ryszard Ciemiński
Tytuł: Kaszubski werblista : Rzecz o Gunterze Grassie
Autor: Ryszard Ciemiński
Adres wydawniczy: Gdańsk : Tower Press, 1999
246, [2] stron + tablice
Format: 16,5/23,5 cm
ISBN: 8387342173
Masa: 470 g
Data wystawienia: 21.10.2021 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Mickiewicz / Mieczysław Jastrun
Tytuł: Mickiewicz
Autor: Mieczysław Jastrun
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1949
Wydanie: II
Nakład: 15 000 egz.
Format: 17 / 24,5 cm
406, [3] stron
Masa: 866 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę lekko sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
Data wystawienia: 19.11.2021
Jus.
Sylwetki zasłużonych dla Skarszew i okolicy. Część I duchowieństwo katolickie / Edwin F. Kozłowski
Tytuł: Sylwetki zasłużonych dla Skarszew i okolicy. Część I duchowieństwo katolickie
Autor: Edwin F. Kozłowski
Adres wydawniczy: brak informacji
44 strony
Format: 14,5/20,5 cm
Masa: 63 g
ISBN: 8385035370
Książka jest w bardzo dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana, zawiera zdjęcie pieczęci Skarszewa z XIV wieku.
Data wystawienia: 26.11.2021
Jus.
Wspomnienia / Walter Schellenberg
Tytuł: Wspomnienia
Autor: Walter Schellenberg
Przełożył: Tadeusz Rybowski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Wrocław : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1987
279, [1] stron + tablice
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 8303018434
Masa: 410 g
Data wystawienia: 06.03.2023 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Wspomnienia / Aleksandra Piłsudska
Tytuł: Wspomnienia
Autor: Aleksandra Piłsudska
Wydanie: I
Nakład: 110 250 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Prasy i Wydawnictw "Novum", 1989
279, [1] stron + tablice
Format: 24/17 cm
Masa: 426 g
Książka jest w dobrym stanie, zawiera tablice z ilustracjami, na stronie przedtytułowej nieaktualna pieczątka, okładka lekko sfatygowana.
Data wystawienia: 04.05.2018
Ald.
Dziękuję za wspomnienia / Cecelia Ahern
Tytuł: Dziękuję za wspomnienia
Artur: Cecelia Ahern
Przełożyła: Joanna Grabarek
Adres wydawniczy: Warszawa : Świat Książki, 2010
382, [1] stron
Format: 20/12,5 cm
ISBN: 9788324714483
Masa: 330 g
Data wystawienia: 27.01.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Wspomnienia z mojego życia / Fiodor Szalapin
Tytuł: Wspomnienia z mojego życia
Autor: Fiodor Szalapin
Wydanie: III
Adres wydawniczy: Kraków : Polskie Wydawnictwo Muzyczne, 1986
400, [3] stron + tablice
Format: 13/20 cm
ISBN: 8322403321
Nakład: 75 170 egzemplarzy
Masa: 406 g
Data wystawienia: 21.05.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, delikatnie naddarta na dole na grzbiecie, plama na przedniej stronie okładki, dwie plamki na tylnej. Zawiera ilustracje na tablicach
Asi
Wspomnienia i Wilamie Horzycy / Praca zbiorowa
Tytuł: Wspomnienia i Wilamie Horzycy
Praca zbiorowa
Adres wydawniczy: Toruń : Toruńskie Towarzystwo Kultury, brak roku wydania
51, [3] stron
Format: 19/24 cm
Masa: 180 g
Data wystawienia: 29.07.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest trochę zabrudzona.
mar
Londyn : Wspomnienia ze stolicy świata / brak autora
Tytuł: Londyn : Wspomnienia ze stolicy świata
brak autora
Przekład: Ewa Liskowska
Adres wydawniczy: Londyn : Thomas & Benacci Ltd., 1988
64 strony
Format: 20/20,5 cm
Masa: 340 g
Data wystawienia: 09.11.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Świetna książka o Londynie, zawiera ilustracje w tekście, doskonała pomoc w przygotowaniach do podróży do Londynu.
Wspomnienia Ludolfa Ursleu juniora / Ricarda Huch
Tytuł: Wspomnienia Ludolfa Ursleu juniora
Autor: Ricarda Huch
Przełożyła: Barbara Płaczkowska
Wydanie: pierwsze
Nakład: 30 320 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1983
304, [2] strony
Format:13 x 20 cm
ISBN: 83-07-00808-5
Waga: 376 g
Książka jest w dobrym stanie, posiada twardą oprawę oraz obwolutę. Oprawa ma naddarte krawędzie, obwoluta lekko sfatygowana.
Wspomnienia oficera sztabu 1934-1939 / Józef Kuropieska
Tytuł: Wspomnienia oficera sztabu
Autor: Józef Kuropieska
Wydanie:
Nakład: 50 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Kraków: Krajowa Agencja Wydawnicza,1984
383 stron
Format:19,5/12,5 cm
ISBN 83-03-00670-3
Książka jest w dobrym stanie,zawiera liczne fotografie,lekko poplamiona i zagięta okładka.
Ant.
Dżoker : Wspomnienia z teraźniejszości / Kazimierz Brandys
Tytuł: Dżoker : Wspomnienia z teraźniejszości
Artur: Kazimierz Brandys
Wydanie: IV
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1991
245, [2] stron
Format: 12/19,5/1,5 cm
Nakład: 20 000 egzemplarzy
Masa: 216 g
Data wystawienia: 25.10.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, wewnątrz bez zastrzeżeń.
Asi
Wspomnienia niebieskiego mundurka / Wiktor Gomulicki
Tytuł: Wspomnienia niebieskiego mundurka
Autor: Wiktor Gomulicki
Nakład: 80 205 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1956
291, [3] stron
Format:12,5 x 19,5 cm
Masa: 252 g
Data wystawienia: 15.06.2015
Książka jest w dobrym stanie. Sfatygowana okładka. Czarno-białe ilustracje na tablicach.
Joa
Stan wojenny-pierwsze godziny : wspomnienie / Marek Berak
Tytuł: Stan wojenny-pierwsze godziny. Wspomnienie
Autor: Marek Berak
Nakład: 550 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Toruń : M. Berak, 2003
17, [1] stron
Format: 14,5/21 cm
ISBN: 8392284003
Masa: 41 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana.
Data wystawienia: 22.10.2017
Ald.
Wspomnienia niebieskiego mundurka / Wiktor Gomulicki [uszkodzona]
Tytuł: Wspomnienia niebieskiego mundurka
Autor: Wiktor Gomulicki
Wydanie: IX
Nakład: 150 350 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Kraków-Wrocław : Wydawnictwo Literackie, 1987
232, [6] strony
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 83-08-01435-6
Masa: 261 g
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę dość mocno sfatygowaną, zagięcia narożników, przetarcia krawędzi, widoczne plamy od zacieków na przodzie i dużą plamę przechodzącą na ostatnią stronę, na tyle, na pierwszej stronie jest dedykacja dla byłej właścicielki. Sklejenie taśmą pomiędzy stronami 48 i 49.
Data wystawienia: 17.06.2025r
Asi
5,00 zł
Cena regularna:
10,00 zł
Wspomnienia niebieskiego mundurka / Wiktor Gomulicki
Tytuł: Wspomnienia niebieskiego mundurka
Autor: Wiktor Gomulicki
Wydanie 11
Adres wydawniczy: Warszawa, Gebethner i Wolff, 1949
291, [3] stron
Format: 14 / 20 cm
Masa: 440 g
Książka jest w dobrym stanie, jak na książkę używaną. Oprawiona jest w twardą okładkę.
Data wystawienia: 10.09.2020r.
an
Wspomnienia niebieskiego mundurka / Wiktor Gomulicki
Tytuł: Wspomnienia niebieskiego mundurka
Autor: Wiktor Gomulicki
Wydanie: VII
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1968
270, [2] stron
Format: 19,5/13 cm
Nakład: 80 162 egzemplarzy
Masa: 260 g
Data wystawienia: 02.10.2019 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest naddarta na grzbiecie, zawiera ilustracje w tekście, na ślady po zalaniu płynem (w dolnej części kartek), na stronie tytułowej jest dedykacja dla byłego właściciela.
mar
Wspomnienia o Stefanie Żeromskim / Stanisław Eile (oprac.)
Tytuł: Wspomnienia o Stefanie Żeromskim
Opracowanie: Stanisław Eile
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Czytelnik, 1961
422, [6] stron + tablice
Format: 23/11,5 cm
Nakład: 5 259 egzemplarzy
Masa: 580 g
Data wystawienia: 21.01.2020 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Wspomnienia niebieskiego mundurka / Wiktor Gomulicki
Tytuł: Wspomnienia niebieskiego mundurka
Autor: Wiktor Gomulicki
Adres wydawniczy: Bydgoszcz : Express Media, 2005
173, [2] strony
Format: 14,5 x 20,5 cm
Seria: Najpiękniesza Literatura Młodzieżowa
ISBN: 978-83-60-213063
Masa: 152 g
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka.
Syl.
Klasyczna powieść dla młodzieży, wydana w kolekcji "Expressu Bydgoskiego" i "Nowości".
Wspomnienia o Stefanie Jaraczu / Kazimierz Wroczyński
Tytuł: Wspomnienia o Stefanie Jaraczu
Autor: Kazimierz Wroczyński
Adres wydawniczy: Warszawa : Spółdzielnia Oświatowo Wydawnicza "Czytelnik", 1950
163, [1] strony + tablice
Format: 16/22,5 cm
Nakład: 10 400 egzemplarzy
Masa: 290 g
Data wystawienia: 05.05.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach, na pierwszej stronie jest pieczątka byłego właściciela.
mar
Świetna biografia aktora teatralnego i filmowego Stefana Jaracza, zawiera ilustracje na tablicach, fantastyczna lektura dla miłośników teatru polskiego.
Wstępujący na wzgórze. Wspomnienia o Ks. Januszu St. Pasierbie
Tytuł: Wstępujący na wzgórze wspomnienia o Ks. Januszu St. Pasierbie
Autor: Praca zbiorowa pod redakcją; Maria Wilczek
Wydanie: I
Nakład: 2 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Pelplin; Wydawnictwo Bernardinum, 1995
343 strony
Format: 23 / 15,5 cm
ISBN 83-86491-18-3
Książka jest w dobrym stanie, ma lekko poplamione ranty. Posiada obwolutę i liczne fotografie.
Wyobraźnia wyzwolona : Szkice i wspomnienia / Jan Brzękowski
Tytuł: Wyobraźnia wyzwolona : Szkice i wspomnienia
Autor: Jan Brzękowski
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1976
188, [3] stron
Format: 13/20 cm
Nakład: 3 283 egzemplarzy
Masa: 230 g
Data wystawienia: 07.04.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną.
mar
Świetna książka zawiera szkice i wspomnienia obejmujące całokształt prac teoretycznych autora dotyczących poezji awangardowej.
Wspomnienia : człowiek, praca, system : 1963-1981 / Lech Stankiewicz
Tytuł: Wspomnienia : człowiek, praca, system : 1963-1981
Autor: Lech Stankiewicz
Nakład: 3 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Toruń : Wydawnictwo "Ethos", 1993
179, [1] stron
Format: 14/20,5 cm
ISBN: 83-85923-03-9
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę z obwolutą nieznacznie sfatygowaną.
Latarnik : Wspomnienie z Maripozy : Sachem / Henryk Sienkiewicz
Tytuł: Latarnik : Wspomnienie z Maripozy : Sachem
Autor: Henryk Sienkiewicz
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo "Książka i Wiedza", 1987
42, [3] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 8305118185
Nakład: 200 000 egzemplarzy
Masa: 90 g
Data wystawienia: 12.11.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, na kilku stronach są notatki i rysunki byłego właściciela.
mar
Świetna książka, lektura szkolna, doskonała lektura dla miłośników literatury epoki pozytywizmu.
Wspomnienia niebieskiego mundurka / Wiktor Gomulicki (1987)
Tytuł: Wspomnienia niebieskiego mundurka
Autor: Wiktor Gomulicki
Wydanie: IX
Nakład: 150 350 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Kraków-Wrocław : Wydawnictwo Literackie, 1987
232, [6] strony
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 83-08-01435-6
Masa: 264 g
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, na odwrocie pierwszej strony jest dedykacja dla byłego właściciela.
Data wystawienia: 22.11.2017
Ald.
Zamknięte koła wspomnienia z lat 1929-1945 / Kazimierz Koźniewski
Tytuł: Zamknięte koła wspomnienia z lat 1929-1945
Autor: Kazimierz Koźniewski
Wydanie: II
Nakład: 20 283 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Kraków-Wrocław : Wydawnictwo Literackie, 1984
453, [2] strony
Format: 12,5/19 cm
ISBN: 83-08-01322-8
Masa: 368 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka nieznacznie sfatygowana.
Data wystawienia: 26.01.2019
Ald.
Mój Toruń : wspomnienia chłopaka z Mokrego / Mieczysław Wilczewski
Tytuł: Mój Toruń : wspomnienia chłopaka z Mokrego
Autor: Mieczysław Wilczewski
Adres wydawniczy: Toruń : Wydawnictwo Adam Marszałek, 2016
285 stron
Format: 20,5/13,5 cm
ISBN: 978-83-8019-380-2
Masa: 368 g
Książka jest w idealnym stanie, jest nowa, zawiera liczne czarno-białe ilustracje.
Data wystawienia: 14.04.2017
Ald.
Wspomnienia o Ignacym Solorzu "Chrzęstnym" / Zofia Chałasińska (oprac.)
Tytuł: Wspomnienia o Ignacym Solorzu "Chrzęstnym"
Opracowanie: Zofia Chałasińska
Adres wydawniczy: Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1983
426, [2] stron + tablice
Format: 15/21,5 cm
ISBN: 832053352X
Nakład: 5 330 egzemplarzy
Masa: 650 g
Data wystawienia: 16.07.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach.
ma
Pianista : warszawskie wspomnienia 1939-1945 / Władysław Szpilman (2002)
Tytuł: Pianista : warszawskie wspomnienia 1939 - 1945
Autor: Władysław Szpilman
Wydanie: drugie
Adres wydawniczy: Kraków : ZNAK, 2002
212, [2] stron + tablice
Format: 13,5/20,5 cm
ISBN: 83-240-0230-8
Masa: 450 g
Data wystawienia: 20.08.2020
Książka jest w dobrym stanie, zawiera czarno-białe i kolorowe ilustracje na tablicach, około 1/3 kartek ma lekko pomarszczony papier na marginesach stron na skutek zamoczenia (całość jest czysta i dobrze czytelna).
Ald.
Katolicy w potrzasku : wspomnienia z peryferii polityki / Andrzej Micewski
Tytuł: Katolicy w potrzasku : wspomnienia z peryferii polityki
Autor: Andrzej Micewski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa: Oficyna Wydawnicza "BGW", 1993
181, [2] stron + tablice
Format: 24 / 17 cm
ISBN: 83-7066-476-8
Książka jest w bardzo dobrym stanie.
Książka dla zainteresowanych problematyką stosunków Kościoła i państwa, polityką i najnowsza historią Polski. Opisuje czasopisma "Więź", "Tygodnik Powszechny", "Solidarność", stowarzyszenia ZNAK, PAX.
Wspomnienia z czasu wojny 1939-1945 : Bydgoszcz-Horodło-Grudziądz / Maria Daniel
Tytuł: Wspomnienia z czasu wojny 1939-1945 : Bydgoszcz-Horodło-Grudziądz
Autor: Maria Daniel
Wstęp i opracowanie Aleksandra Burdziej
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Toruń : Towarzystwo Naukowe w Toruniu; Wydawnictwo Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, 2017
304 strony
Format: 20,5/14,5 cm
ISBN: 978-83-231-3934-8
Masa: 468 g
Seria Wojna i Pamięć
Stan: bardzo dobry, książka jest nowa, zawiera kolorowe ilustracje: faksymile, fotografie.
Data wystawienia: 15.12.2017
Ald.
Poświatowska we wspomnieniach i inspiracjach / Kalina Słomska, Zbigniew Myga
Tytuł: Poświatowska we wspomnieniach i inspiracjach
Autorzy: Kalina Słomska, Zbigniew Myga
Projekt graficzny i ilustracje Lech Majewski
Wydanie pierwsze
Adres wydawniczy: Olszanica : Wydawnictwo Bosz, 2016
118, [2] stron
Format: 28,5/21,5 cm
ISBN: 978-83-7576-303-4
Masa: 887 g
Książka jest w idealnym stanie, jest nowa, ma twardą oprawę, zawiera mnóstwo fotografii.
Data wystawienia: 16.01.2019
Ald.
Fikołki na trzepaku : wspomnienia z podwórka i nie tylko / Małgorzata Kalicińska
Tytuł: Fikołki na trzepaku : wspomnienia z podwórka i nie tylko
Autor: Małgorzata Kalicińska
Opracowanie graficzne okładki i stron tytułowych Bohdan Butenko
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Poznań : Zysk i S-ka Wydawnictwo, 2009
332 strony
Format: 24 / 15,5 cm
ISBN: 978-83-7506-359-2
Data wystawienia: 21.12.2022 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, zawiera liczne ilustracje (fotografie).
Z warsztatu bibliografa : Bibliotekarze Polscy We Wspomnieniach Współczesnych 1
Tytuł: Z warsztatu bibliografa
Zespół Historyczno-Pamiętnikarski Okręgu Stołecznego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich
Wydanie: I
Nakład: 1000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich 1991
72, [4] strony
Format: 20,5/14,5 cm
Seria: Bibliotekarze Polscy We Wspomnieniach Współćzesnych 1
ISBN: 83-900042-6-7
Masa: 126 g
Data wystawienia: 08.04.2016
Książka jest w bardzo dobrym stanie, zawiera czarno-białe ilustracje.
Ald.
Publikacja zawiera życiorysy bibliologów polskich, których mieli największe osiągnięcia w bibliografii: Edward Chwalewik-bibliofil, Karol Estreicher, Michał Ambros, Stanisław Konopka, Władysław Tadeusz Wisłocki, Helena Hleb-Koszańska, Jadwiga Dąbrowska.
Uniwersytet Mikołaja Kopernika : Wspomnienia pracowników / Andrzej Tomczak (red.)
Tytuł: Uniwersytet Mikołaja Kopernika : Wspomnienia pracowników
Redakcja: Andrzej Tomczak
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Toruń : Uniwersytet Mikołaja Kopernika, 1995
434 strony
Format: 16,5/23 cm
ISBN: 8323106096
Nakład: 1070 egzemplarzy
Masa: 680 g
Data wystawienia: 25.08.2018 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
Dziedzictwo Orła Białego / Julian E. Kulski
Tytuł: Dziedzictwo Orła Białego
Autor: Julian E. Kulski
Przekład: Anna Karwacka
Adres wydawniczy: Warszawa : Świat Książki, 2004
583, [1] strony
Format: 17/24,5 cm
Masa: 1258 g
ISBN: 8373915591
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą, lekko sfatygowaną oprawę, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 25.01.2022
Jus.
Dżentelmeni PRL-u / Emilia Padoł
Tytuł: Dżentelmeni PRL-u
Autor: Emilia Padoł
Adres wydawniczy: Warszawa : Prószyński i S-ka, 2015
336 strony
Format: 20,5 / 14,5 cm
Masa: 435 g
ISBN: 978-83-8069-033-2
Książka jest w bardzo dobrym stanie, nie posiada żadnych widocznych śladów użytkowania. W środku książka jest w dobrym stanie, na stronie tytułowej posiada ex libris poprzedniego właściciela.
Data wystawienia: 03.12.2021
Zos.
Jennie Churchill skandalistka epoki wiktoriańskiej / Ralph G. Martin
Tytuł: Jennie Churchill skandalistka epoki wiktoriańskiej
Autor: Ralph G. Martin
Przekład: Alicja Skarbińska-Zielińska
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Książkowe Twój Styl, 2007
Wydanie: I
789, [2] stron
Format: 16,5/22 cm
Masa: 1063 g
ISBN: 9788371635793
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma lekko sfatygowaną oprawę, na pierwszej stronie dedykacja dla byłego właściciela, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 08.02.2022
Jus.
Chema Postigo - trudna historia wielkiego szczęścia / Miguel Postigo
Tytuł: Chema Postigo - trudna historia wielkiego szczęścia
Autor: Miguel Postigo
Przekład: Anna Durska-Augustynowicz
Adres wydawniczy: Warszawa : Wardakowie, 2020
231 stron
Format: 14/20,5 cm
Masa: 340 g
ISBN: 9788395201509
Książka jest w bardzo dobrym stanie, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 10.03.2022
Jus.
Niby-dziennik / Zygmunt Mycielski
Tytuł: Niby-dziennik
Autor: Zygmunt Mycielski
Adres wydawniczy: Warszawa : Iskry, 1998
Wydanie: I
269, [1] strony
Format: 12,5/20 cm
Masa: 347 g
ISBN: 8320715806
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę z lekko sfatygowaną obwolutą, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 29.08.2025
an
Marszałek Edward Śmigły-Rydz 1886-1986 / Krzysztof M. Munnich (red.)
Tytuł: Marszałek Edward Śmigły-Rydz 1886-1986
Autor: Krzysztof M. Munnich (red.)
Adres wydawniczy: Londyn : Instytut Józefa Piłsudskiego, 1986
32 strony
Format: 17/23,5 cm
Masa: 92 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma nieznacznie sfatygowaną oprawę, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 13.05.2022
Jus.
Michał Choromański / Andrzej Konkowski
Tytuł: Michał Choromański
Autor: Andrzej Konkowski
Przekład: Agnieszka Glinczanka
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1980
201, [3] stron
Format: 11,5/18 cm
Nakład: 10 315 egzemplarzy
ISBN: 8306001974
Seria: Portrety współczesnych pisarzy polskich
Masa: 180 g
Data wystawienia: 09.07.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach.
mar
Admirałowie polscy 1919-1950 / Zbigniew Machaliński
Tytuł: Admirałowie polscy 1919-1950
Autor: Zbigniew Machaliński
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Bellona, 1993
336, [3] stron + tablice
Format: 16,5/23,5 cm
ISBN: 8311082162
Masa: 530 g
Data wystawienia: 01.08.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Aleksander Węgierko / Leonia Jabłonkówna
Tytuł: Aleksander Węgierko
Autor: Leonia Jabłonkówna
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1960
167, [1] stron + tablice
Format: 12,5/18 cm
Nakład: 2 253 egzemplarzy
Masa: 210 g
Data wystawienia: 05.10.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Srebrna Natalia / Kira Gałczyńska
Tytuł: Srebrna Natalia
Autor: Kira Gałczyńska
Adres wydawniczy: Warszawa : Świat Książki, 2006
316, [3] stron
Format: 17 / 24,5 cm
Masa: 715 g
ISBN: 9788324703586
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą, nieznacznie sfatygowaną oprawę, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 20.10.2022
Jus.
Chłopiec z Romanowa / Monika Warneńska
Tytuł: Chłopiec z Romanowa : Opowieść o młodym Kraszewskim
Autor: Monika Warneńska
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Lublin : Wydawnictwo Lubelskie, 1965
169, [3] stron
Format: 13/19,5 cm
Nakład: 30 257 egzemplarzy
Masa: 190 g
Data wystawienia: 09.11.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, na jednej z pierwszych stron jest podpis byłego właściciela.
mar
Gunter Grass / Zbigniew Światłowski
Tytuł: Gunter Grass
Autor: Zbigniew Światłowski
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Czytelnik, 1987
134, [4] stron + tablice
Format: 11,5/18 cm
Nakład: 20 320 egzemplarzy
ISBN: 8307013437
Seria: Klasycy literatury XX wieku
Masa: 120 g
Data wystawienia: 14.09.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje na tablicach.
mar
Gustaw Flaubert w niewoli słowa i kobiet / Frederick Brown
Tytuł: Gustaw Flaubert w niewoli słowa i kobiet
Autor: Frederick Brown
Przekład: Lech Niedzielski
Adres wydawniczy: Warszawa : Twój Styl Wydawnictwo Książkowe, 2008
740, [3] stron
Format: 16,5/22 cm
ISBN: 9788371634703
Masa: 1030 g
Data wystawienia: 03.08.2022 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
mar
www.małpa.pl / Krystyna Janda
Tytuł: www.małpa.pl
Autor: Krystyna Janda
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo W.A.B., 2004
Wydanie: I
408, [1] stron
Format: 13/20 cm
Masa: 490 g
ISBN: 8389291894
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście oraz podpis autorki.
Data wystawienia: 08.12.2022
Jus.
Resortowe dzieci media / Dorota Kania, Jerzy Targalski, Maciej Marosz
Tytuł: Resortowe dzieci media
Autor: Dorota Kania, Jerzy Targalski, Maciej Marosz
Adres wydawniczy: Warszawa : Fronda, 2013
430 stron
Format: 15,5/21 cm
Masa: 655 g
ISBN: 9788364095092
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma nieznacznie sfatygowaną oprawę, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 04.01.2023
Jus.
303 mój dywizjon / Tadeusz Kotz
Tytuł: 303 mój dywizjon
Autor: Tadeusz Kotz
Adres wydawniczy: Warszawa : Bellona, 2019
331, [1] stron
Format: 11/17,5 cm
Masa: 180 g
ISBN: 97883111572286
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma nieznacznie sfatygowaną oprawę, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 12.01.2023
Jus.
Ania / Grzegorz Kubicki, Maciej Drzewicki
Tytuł: Ania
Autor: Grzegorz Kubicki, Maciej Drzewicki
Adres Wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Agora, 2017
389, [3] stron
Format: 17,5/24,5 cm
ISBN: 9788326825477
Masa: 860 g
Data wystawienia: 13.01.2023 r.
Książka jest w dobrym stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Emil i Maryla / Krystyna Kolińska
Tytuł: Emil i Maryla
Autor: Krystyna Kolińska
Adres wydawniczy: Warszawa : Książka i Wiedza, 1984
Wydanie: I
Nakład: 30 000 egz.
178, [3] stron
Format: 11,5/16,5 cm
Masa: 155 g
ISBN: 8305111482
Książka jest w dobrym stanie, ma sfatygowaną oprawę, przetarcia na krawędziach. Książka została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki, zawiera ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 25.07.2025
an
"Warszawa" kurs na Berlin / Janusz Meissner (1968 twarda oprawa)
Tytuł: "Warszawa" kurs na Berlin
Autor: Janusz Meissner
Wydanie: IV
Nakład: 20 305 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1968
197, [3] stron
Format: 11/18 cm
Masa: 185 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, na stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela.
Data wystawienia: 20.06.2021
Ald.
Maria Stuart / Stefan Zweig (1961)
Tytuł: Maria Stuart
Autor: Stefan Zweig
Przełożyła: Maria Wisłowska
Nakład: 20 150 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1961
356, [3] stron + tablice
Format: 13/19,5 cm
Książka jest w dobrym stanie. Ma twardą oprawę z obwolutą. Zawiera czarno-białe ilustracje na tablicach. Na stronie przedtytułowej wpisana dedykacja-książka była nagrodą szkolną. Obwoluta lekko podniszczona, plamki na grzbiecie, poza tym żadnych śladów użytkowania.
Data wystawienia: 13.08.2022
Ald.
Moniuszko / Zdzisław Jachimecki
Tytuł: Moniuszko
Autor: Zdzisław Jachimecki
Adres wydawniczy: Kraków: Polskie Wydawnictwo Muzyczne, 1978
Wydanie: V
Nakład; 10 190 egzemplarzy
281 [1] stron
Format: 13/20cm
Masa: 400 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twarda oprawę z obwolutą lekko sfatygowaną. Zawiera czarno-białe ilustracje w tekście. Niektóre strony są nieznacznie popisane.
Data wystawienia: 19.08.2022
Zos.
Biografie spod ciemnej gwiazdy / Marek Ruszczyc (stan podniszczony)
Tytuł: Biografie spod ciemnej gwiazdy
Autor: Marek Ruszczyc
Wydanie: I
Nakład: 40 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Katowice : Wydawnictwo "Śląsk", 1989
269, [3] stron
Format: 14/20,5 cm
ISBN: 83-216-0805-1
Masa: 332 g
Data wystawienia: 22.08.2022
Książka jest w stanie dobrym. Okładka jest dosyć sfatygowana, z licznymi przetarciami. W środku widać miejscami błędy w druku; niektóre słowa są lekko rozmazane, w kilku miejscach strony zostawiły na sobie nawzajem odbicia, fragmenty tekstu bywają wyblakłe (mimo to da się je przeczytać). Na początku strony są lekko sklejone. Miejscami obecne są zabrudzenia. Poza tym brak innych śladów użytkowania. Książka zawiera w tekście czarno-białe ilustracje.
Maja
Wspomnienia niebieskiego mundurka / Wiktor Gomulicki (1960)
Tytuł: Wspomnienia niebieskiego mundurka
Autor: Wiktor Gomulicki
Nakład: 30 205 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1960
267, [2] stron
Format: 12,5/19,5 cm
Masa: 279 g
Książka jest w dobrym stanie, ma sfatygowaną oprawę i grzbiet, przetarcia na krawędziach, kilka ostatnich stron ma widoczne zacieki po zalaniu w dolnej części.
Data wystawienia: 02.09.2022
Ald.
Lew Tołstoj / Antoni Semczuk (1967)
Tytuł: Lew Tołstoj
Autor: Antoni Semczuk
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Wiedza Powszechna, 1967
410, [2] stron + tablice
Format: 12,5/19,5 cm
Nakład: 4 195 egzemplarzy
Masa: 415 g
Data wystawienia: 10.11.2022 r.
Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach. Wewnątrz dwie pieczątki byłego właściciela.
mar
Henryk Sienkiewicz / Alina Nofer (pieczątka byłego właściciela)
Tytuł: Henryk Sienkiewicz
Autor: Alina Nofer
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wiedza Powszechna, 1959
402, [3] strony
Format: 13/20 cm
Masa: 410 g
Data wystawienia: 10.11.2022 r.
Książka jest w bardzo dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera portret Sienkiewicza. Wewnątrz dwie pieczątki byłego właściciela.
mar
Wyobraźnia wyzwolona : Szkice i wspomnienia / Jan Brzękowski (podkreślenia ołówkiem)
Tytuł: Wyobraźnia wyzwolona : Szkice i wspomnienia
Autor: Jan Brzękowski
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1976
188, [3] stron
Format: 13/20 cm
Nakład: 3 283 egzemplarzy
Masa: 230 g
Data wystawienia: 18.08.2023
Książka jest w dobrym stanie. Obwoluta nieznacznie sfatygowana, w tekście nieliczne podkreślenia ołówkiem, na pustej stronie przy spisie treści jest przyklejony kawałek kolorowego papieru. Poza tym brak śladów użytkowania.
Wik.
Wspomnienia z niepamięci / Gustaw Holoubek
Tytuł: Wspomnienia z niepamięci
Autor: Gustaw Holoubek
Adres wydawniczy: Warszawa : Warszawskie Wydawnictwo Literackie MUZA SA, 1999
171, [9] stron
Format: 13,5/22,5 cm
ISBN: 8372005273
Seria: Sami swoi
Masa: 300 g
Data wystawienia: 13.05.2024 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, zawiera ilustracje w tekście.
an
Maria i Magdalena Tomy 1-2 / Magdalena Samozwaniec
Tytuł: Maria i Magdalena, Cz. 1-2
Autor: Magdalena Samozwaniec
Wydanie: IX
Nakład: 100 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Szczecin : Wydawnictwo "GLOB", 1989
269, [3] stron część 1
243, [3] strony część 2
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 83-7007-092-2
Książki są w dobrym stanie, mają nieznacznie sfatygowane okładki i lekko pożółkły papier. Poza tym brak śladów użytkowania.
Data wystawienia: 15.11.2023
Wik.
Mickiewicz na wschodzie : Opowieść dokumentarna / Lesław M. Bartelski
Tytuł: Mickiewicz na wschodzie : Opowieść dokumentarna
Autor: Lesław M. Bartelski
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Łódź : Wydawnictwo Łódzkie, 1971
242, [5] stron
Format: 12,5/20 cm
Nakład: 10 265 egzemplarzy
Masa: 310 g
Data wystawienia: 18.09.2016 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę introligatorską, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, okładka jest odklejona od grzbietu książki, zawiera ilustracje w tekście.
mar
Alfabet wspomnień / Antoni Słonimski
Tytuł: Alfabet wspomnień
Autor: Antoni Słonimski
Wydanie: I
Nakład: 30 300 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1975
281, [2] stron + tablice
Format: 13/20 cm
ISBN: 83-06-01950-4
Masa: 395 g
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma twardą oprawę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje na tablicach.
Data wystawienia: 19.11.2017
Ald.
Listy do pani Z. : wspomnienia z teraźniejszości 1957-1958 / Kazimierz Brandys (1962)
Tytuł: Listy o Pani Z. Wspomnienia z teraźniejszości 1957-1958
Autor: Kazimierz Brandys
Wydanie IV
Nakład: 10 150 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa: Państwowy Instytut Wydawniczy, 1962
157, [1] stron
Format: 10,5/18,5 cm
Masa: 150 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, obwoluta nieznacznie sfatygowana, na stronie przedtytułowej pieczątka poprzednich właścicieli, wewnątrz bez uszkodzeń i śladów użytkowania.
Data wystawienia: 24.06.2025
An
Listy heter / Alkifron, Przekład i komentarz Haliny Wiszniewskiej
Tytuł: Listy heter
Autor: Alkifron
Przekład i komentarz Haliny Wiszniewskiej
Posłowie Jerzego Łanowskiego
Opracowanie graficzne Jadwiga Desage
Wydanie I
Nakład: 10 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich-Wydawnictwo, 1962
88, [4] strony
Format: 16,5 / 11,5 cm
Masa: 120 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, zawiera ilustracje.
Data wystawienia: 25.06.2025
an
Pięknie wydana, estetycznie zaprojektowana, poręcznego formatu idealna lektura dla chcących oderwać się na chwilę od problemów współczesności i przenieść w świat greckiego kultu erotyzmu.
Wspomnienia z niepamięci / Gustaw Holoubek
Tytuł: Wspomnienia z niepamięci
Autor: Gustaw Holoubek
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Marginasy, 2009
202, [4] stron
Format: 14,5/21 cm
ISBN: 9788392843108
Seria: Sami swoi
Masa: 450 g
Data wystawienia: 27.06.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.
an
Kazimierz Wielki / Jerzy Wyrozumski
Tytuł: Kazimierz Wielki
Autor: Jerzy Wyrozumski
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich, 1986
257, [3] stron
Format: 14,5/21,5/2 cm
Nakład: 150 000 egzemplarzy
ISBN: 8304010410
Masa: 360 g
Data wystawienia: 13.10.2025 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na brzegach, zawiera ilustracje na tablicach.
an
Podróże do Polski / Jarosław Iwaszkiewicz
Tytuł: Podróże do Polski
Autor: Jarosław Iwaszkiewicz
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1979
254, [2] stron
Format: 15/21/3,5 cm
ISBN: 830600003X
Masa: 460 g
Data wystawienia: 03.01.2026 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zawiera ilustracje w tekście.
an
Dziennik 1957-1961 / Witold Gombrowicz
Tytuł: Dziennik 1957-1961
Autor: Witold Gombrowicz
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1988
306, [4] stron
Format: 13/19,5 cm
ISBN: 83-08-02017-8
Masa: 298 g
Data wystawienia: 17.01.2026r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną. Nosi ślady po zalaniu, na drugiej stronie okładki przyklejony jest Ex libris byłej właścicieli, przetarty grzbiet książki.
An
Dziennik 1961-1966 : Dzieła tom IX / Witold Gombrowicz
Tytuł: Dziennik 1961-1966 : Dzieła tom IX
Autor: Witold Gombrowicz
Redakcja naukowa: Jan Błoński
Wydanie: II
Adres wydawniczy: Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1988
260, [3] stron
Format: 13/20/3 cm
Nakład: 80 350 egzemplarzy
ISBN: 83-08-02018-6
Masa: 247 g
Data wystawienia: 17.01.2026 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, na drugiej stronie okładki przyklejony jest Ex libris byłej właścicielki.
An
Sen o Troi : Opowieść o życiu Schliemanna / H. A. Stoll
Tytuł: Sen o Troi : Opowieść o życiu Schliemanna
Autor: H. A. Stoll
Wydanie: III
Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 1970
473, [3] stron + tablice
Format: 15/21 cm
Nakład: 30 277 egzemplarzy
Masa: 730 g
Data wystawienia: 06.06.2026 r.
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma sztywną okładkę z obwolutą bez mankamentów. Zawiera ilustracje na w tekście.
AZŁ

