Newsletter
Menu
Producenci
Wysyłka za granicę - PayPal lub przelew zagraniczny
 
PayPal Logo

Wysyłamy książki także do klientów za granicą. Przyjmujemy płatności przez PayPal lub przelewami zagranicznymi

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Dla Dzieci i Młodzieży

Uparty chłopiec : Życie Ludwika Pasteura / Janusz Korczak

Uparty chłopiec : Życie Ludwika Pasteura / Janusz Korczak
Uparty chłopiec : Życie Ludwika Pasteura / Janusz Korczak

Tytuł: Uparty chłopiec : Życie Ludwika Pasteura 

Autor: Janusz Korczak  

Wydanie: I

Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 1960

Format: 13/20 cm 

131, [1] stron

Nakład: 10 260 egzemplarzy

Masa: 190 g

Data wystawienia: 12.03.2025 r.

Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na brzegach i nadgryziona na grzbiecie.

mar

Dostępność: dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

14,00 zł

szt.

Dzień, noc i coraz niczyja / Ewa Nowacka

Dzień, noc i coraz niczyja / Ewa Nowacka
Dzień, noc i coraz niczyja / Ewa Nowacka

Tytuł: Dzień, noc i coraz niczyja 

Autor: Ewa Nowacka  

Ilustracje: Wiktor Sadowski

Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 1981

Format: 12/17 cm 

253, [3] stron

Nakład: 20 300 egzemplarzy

ISBN: 8310078579

Masa: 280 g

Data wystawienia: 25.02.2025 r.

Książka jest w dobrym stanie, ma twardą okładkę, ma oderwany grzbiet, jest przetarta na krawędziach, jest rozklejona, zawiera ilustracje w tekście.

mar

Dostępność: dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

14,00 zł

szt.

Moja bajeczka : Tomek i przyjaciele : Hipek przybywa na ratunek / Brak autora

Moja bajeczka : Tomek i przyjaciele : Hipek przybywa na ratunek / Brak autora
Moja bajeczka : Tomek i przyjaciele : Hipek przybywa na ratunek / Brak autora

Tytuł: Moja bajeczka : Tomek i przyjaciele : Hipek przybywa na ratunek 

Brak autora

Tłumaczenie: Barbara Górecka

Wydanie: I

Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Egmont, 2013

238, [2] stron

Format: 14,5/15 cm 

ISBN: 9788323768715

Masa: 60 g

Data wystawienia: 01.01.2025 r.

Książka ma miękką okładkę, nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.

mar

Dostępność: dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

14,00 zł

szt.

Kordzik / Anatolij Rybakow

Kordzik / Anatolij Rybakow
Kordzik / Anatolij Rybakow

Tytuł: Kordzik
Autor: Anatolij Rybakow
Przełożyła Zofia Łapicka
Wydanie VII
Nakład: 50 235 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Warszawa : Nasza Księgarnia, 1976
276, [4] stron
Format: 19,5/12,5 cm
Masa: 276 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka sfatygowana: przetarcia krawędzi, nieznacznie zagięte narożniki, papier pożółkły, przybrudzenie górnej części bloku książki, na stronie przedtytułowej odręczny wpis poprzedniej właścicielki, poza wymienionymi książka nie nosi żadnych śladów użytkowania.
Data wystawienia: 16.05.2024
Ald.

Dostępność: dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

14,00 zł

szt.

Wstęga pawilonu / Zofia Chądzyńska

Wstęga pawilonu / Zofia Chądzyńska
Wstęga pawilonu / Zofia Chądzyńska

Tytuł: Wstęga pawilonu
Autorka: Zofia Chądzyńska
Wydanie: II
Nakład: 40 200 egzemplarzy
Adres wydawniczy : Warszawa : Instytut Wydawniczy "Nasza Księgarnia", 1983
234, [2] stron
Format: 14,5/20,5 cm
Seria: Lista Honorowa Hansa Christiana Andersena
ISBN: 8310082509
Masa: 322 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę (grzbiet na pęknięte krawędzie,na grzbiecie wpis biblioteczny: 82-93, przetarte narożniki okładki), egzemplarz został wycofany ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki.
Data wystawienia: 11.05.2024
Ald.

Dostępność: dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

14,00 zł

szt.

Pinokio : Lektura z opracowaniem / Carlo Collodi (2012)

Pinokio : Lektura z opracowaniem / Carlo Collodi (2012)
Pinokio : Lektura z opracowaniem / Carlo Collodi (2012)

Tytuł: Pinokio : lektura z opracowaniem
Autor: Carlo Collodi
Przełożyła: Patrycja Jabłońska
Opracowali: Anna Popławska, Miłosz Studziński
Wydanie: II rozszerzone i uzupełnione
Adres wydawniczy: Kraków: Wydawnictwo GREG, 2012
132 strony
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 9788373276093
Masa: 158 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, zawiera czarno-białe ilustracje w tekście.
Data wystawienia: 02.03.2024
Opis wydawcy: Treść książki oraz dokładne, wyczerpujące opracowanie pisane specjalną czcionką ułatwiającą szybkie czytanie. Jest więc: ciekawie napisana biografia pisarza, kalendarium jego życia i twórczości, szczegółowy plan wydarzeń, plan losów głównego bohatera, wyczerpująca charakterystyka postaci, interpretacja treści. Absolutną nowością jest indeks komentarzy do tekstu. Na marginesach poszczególnych stron oznaczone są fragmenty, w których jest mowa o czasie, miejscu akcji, poszczególnych bohaterach, najważniejszych wydarzeniach, scenach, opisach, motywach i symbolach występujących w książce. Spis tych informacji wraz z numerami odpowiednich stron pomoże łatwo odnaleźć potrzebny fragment i cytat.

Dostępność: dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

14,00 zł

szt.

Aurelia księżniczka amazonka : Aurelia spieszy na pomoc / Diana Kimpton

Aurelia księżniczka amazonka : Aurelia spieszy na pomoc / Diana Kimpton
Aurelia księżniczka amazonka : Aurelia spieszy na pomoc / Diana Kimpton

Tytuł: Aurelia księżniczka amazonka : Aurelia spieszy na pomoc
Autor: Diana Kimpton
Ilustracje Lizzy Finlay
Tłumaczenie Magdalena Kobosko
Wydanie II
Seria: Aurelia księżniczka amazonka (tom 1)
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo EGMONT Polska, 2007
84, [1] stron
Format: 13/20 cm
ISBN: 9788323784012
Masa: 114 g
Data wystawienia: 22.12.2023
Książka jest w doskonałym stanie. Okładka minimalnie sfatygowana. Poza tym brak śladów użytkowania. W środku ilustracje.
Wik.
Opis wydawcy: Księżniczka Aurelia uwielbia kucyki.
Nie bawią jej różowe suknie i lekcje dworskiej etykiety. Woli jeździć na konikach, a nawet... sprzątać królewskie stajnie. Aurelia podejrzewa, że ktoś ją śledzi. Pewnego razu z królewskiej stajni znika Groszek - jeden z jej ulubionych kucyków. Czy księżniczka zdoła rozwiązać tę zagadkę i ocalić swojego ulubieńca zanim będzie za późno?

Dostępność: dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

14,00 zł

szt.

Róża i wieczne kłopoty / Hilary McKay

Róża i wieczne kłopoty / Hilary McKay
Róża i wieczne kłopoty / Hilary McKay

Tytuł: Róża i wieczne kłopoty
Autor: Hilary McKay
Przekład: Agnieszka Różańska
Wydanie: I
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Amber, 2005
190, [2] stron
Format: 12,5/19 cm
ISBN: 8324120564
Masa: 130 g
Data wystawienia: 06.12.2023
Książka jest w dobrym stanie. Posiada nieco sfatygowaną okładkę i lekko pożółkłe strony. Poza tym brak śladów użytkowania.
Wik.
Opis wydawcy: Każdy by chciał być taki jak Róża Casson-samodzielna i z głową pełna pomysłów. Ale jej największym utrapieniem jest to, ze wszyscy traktują ją jak dziecko, chociaż ma już prawie 9 lat! Życie w domu Cassonów jest zwariowane-jak zawsze-ale róża nie rozumie, dlaczego nikt nie zauważył, że przyjaciel Indyga od czasu do czasu nie daje znaku życia. Nie może myśleć o niczym innym. Ktoś musi odnaleźć Toma i tym kims będzie ona.

Dostępność: dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

14,00 zł

szt.

Zaopiekuj się mną : Kto pokocha Psotkę? / Holly Webb

Zaopiekuj się mną : Kto pokocha Psotkę? / Holly Webb
Zaopiekuj się mną : Kto pokocha Psotkę? / Holly Webb

Tytuł: Kto pokocha Psotkę?
Autor: Holly Webb
Ilustracje: Sophy Williams
Przekład: Jacek Drewnowski
Seria: Zaopiekuj się mną
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Zielona Sowa, 2014
126, [3] stron
Format: 13/20 cm
ISBN: 9788326504761
Masa: 156 g
Data wystawienia: 15.11.2023
Książka jest w bardzo dobrym stanie. Okładka jest nieznacznie sfatygowana. Poza tym brak śladów użytkowania. Książka ilustrowana.
Wik.
Opis wydawcy: Maja jest nieszczęśliwa, bo musi się przeprowadzić i zostawić wszystkie koleżanki. Rodzice liczą, że kot mógłby pomóc dziewczynce przywyknąć do nowego miejsca, więc sprawiają jej niespodziankę i przynoszą Psotkę prześliczną kotkę syjamską.
Maja kocha Psotkę, ale ciągle gniewa się na rodziców i udaje, że kotka wcale jej nie interesuje. Biedna Psotka czuje się zdezorientowana i opuszczona. Dlaczego Maja jej nie chce?

Dostępność: dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

14,00 zł

szt.

Zakaz całowania / Bianka Minte-König

Zakaz całowania / Bianka Minte-König
Zakaz całowania / Bianka Minte-König

Tytuł: Zakaz całowania
Autor: Bianka Minte-König
Przełożyła Anna Wziątek
Seria: Kiki (tom 2)
Adres wydawniczy: Wrocław : Adamus, 2008
172, [2] stron
Format: 12,5/20,5 cm
ISBN: 9788360333297
Masa: 200 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie. Okładka jest nieznacznie sfatygowana. Poza tym brak śladów użytkowania.
Data wystawienia: 06.11.2023
Wik.
Opis wydawcy: Zakaz całowania w szkole! Czego ci nauczyciele nie wymyślą... Kiki postanawia znaleźć jakiś sposób na obejście tego zakazu, przecież ona i Meik są świeżo zakochaną parą!

Dostępność: dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

14,00 zł

szt.

Quick, Zbychu, Bółka i Spółka / Julka Quick

Quick, Zbychu, Bółka i Spółka / Julka Quick
Quick, Zbychu, Bółka i Spółka / Julka Quick

Tytuł: Quick, Zbychu, Bółka i Spółka
Autor: Julka Quick
Adres wydawniczy: Kraków : Znak Emotikon, 2016
191, [5] stron
Format: 13,5/20,5 cm
ISBN: 9788324039241
Masa: 250 g
Książka jest w dobrym stanie. Okładka jest nieco sfatygowana. Poza tym brak śladów użytkowania. W środku liczne ilustracje, na pierwszej stronie autograf autorki.
Data wystawienia: 06.11.2023
Wik.
Opis wydawcy: Hej! Jestem Quick. Mam 13 lat, najlepszą klasę na świecie, królika Dudusia i mnóstwo szalonych pomysłów! Na co dzień jestem normalna… no, może nie do końca: mam alergię na czekoladę. A po szkole ratuję świat, ale o tym nikomu nie mówcie!
Cześć, jestem Zbychu! Mam własny wielki Panda Show i jestem najlepszy! Zbychu – genialny wynalazca, raper i król każdej imprezy!

Dostępność: dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

14,00 zł

szt.

Piotrek, Ulpik i tajemnica komputera / Romek Pawlak

Piotrek, Ulpik i tajemnica komputera / Romek Pawlak
Piotrek, Ulpik i tajemnica komputera / Romek Pawlak

Tytuł: Piotrek, Ulpik i tajemnica komputera
Autor: Romek Pawlak
Wydanie I
Adres wydawniczy: Łódź : Akapit Press, 2015
130, [4] stron
Format: 13,5/20 cm
ISBN: 9788364379680
Masa: 142 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie. Okładka jest nieznacznie sfatygowana. Poza tym brak śladów użytkowania. W środku ilustracje.
Data wystawienia: 06.11.2023
Wik.

Dostępność: dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

14,00 zł

szt.

Nos Patryk wśród gwiazd bryka / Stanisław Srokowski

Nos Patryk wśród gwiazd bryka / Stanisław Srokowski
Nos Patryk wśród gwiazd bryka / Stanisław Srokowski

Tytuł: Nos Patryk wśród gwiazd bryka
Autor: Stanisław Srokowski
Wydanie I
Adres wydawniczy: Wrocław : "Światowit" Izba Wydawnicza, 2001
144 strony
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 839149490X
Masa: 188 g
Książka jest w dobrym stanie. Okładka jest nieznacznie sfatygowana. Książka posiada naklejki i pieczątki świadczące o wcześniejszej przynależności do zbiorów bibliotecznych. Poza tym brak śladów użytkowania. W środku ilustracje.
Data wystawienia: 06.11.2023
Wik.

Dostępność: dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

14,00 zł

szt.

Wakacje pana Fajki / Ryszard Doroba

Wakacje pana Fajki / Ryszard Doroba
Wakacje pana Fajki / Ryszard Doroba

Tytuł: Wakacje pana Fajki
Autor: Ryszard Doroba
Wydanie I
Nakład: 60 000 egzemplarzy
Adres wydawniczy: Łódź : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1984
139, [1] stron
Format: 14,5/20 cm
ISBN: 8303002813
Masa: 150 g
Data wystawienia: 17.10.2023
Książka jest dobrym stanie. Okładka jest nieco sfatygowana, a strony delikatnie pożółkłe. Nadłamany grzbiet. Poza tym brak śladów użytkowania. W środku ilustracje.
Wik.

Dostępność: dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

14,00 zł

szt.

Jeszcze jedna opowieść / Andrzej Sikorski

Jeszcze jedna opowieść / Andrzej Sikorski
Jeszcze jedna opowieść / Andrzej Sikorski

Tytuł: Jeszcze jedna opowieść
Autor: Andrzej Sikorski
Adres wydawniczy: Poznań : Wydawnictwo Pallottinum, 2001
25, [1] stron
Format: 10,5/15 cm
ISBN: 8370144209
Masa: 43 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie. Okładka delikatnie sfatygowana. Poza tym brak śladów użytkowania.
Data wystawienia: 22.09.2023
Wik.

Dostępność: dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

14,00 zł

szt.

Wołanie o pomoc / Elżbieta Isakiewicz

Wołanie o pomoc / Elżbieta Isakiewicz
Wołanie o pomoc / Elżbieta Isakiewicz

Tytuł: Wołanie o pomoc
Autorka: Elżbieta Isakiewicz
Adres wydawniczy: Warszawa : Młodzieżowa Agencja Wydawnicza, 1988
109, [3] stron
Format: 11,5/17 cm
Masa: 81 g
ISBN: 8320325943
Wydanie I
Nakład: 20 000 egzemplarzy
Książka jest w dobrym stanie. Ma nieco sfatygowaną okładkę (zaplamioną) oraz lekko pożółkłe strony Poza tym brak śladów użytkowania.
Data wystawienia: 24.08.2023
Wik.

Dostępność: dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

14,00 zł

szt.

Ciotunia, jej pekińczyk i dolary / Rafał Jeruta

Ciotunia, jej pekińczyk i dolary / Rafał Jeruta
Ciotunia, jej pekińczyk i dolary / Rafał Jeruta

Tytuł: Ciotunia, jej pekińczyk i dolary
Autor: Rafał Jeruta
Adres wydawniczy: Łódź : Wydawnictwo Łódzkie, 1981
185, [2] stron
Format: 14,5/20 cm
Masa: 205 g
ISBN: 8321800807
Wydanie I
Nakład: 80 000
Książka jest w dobrym stanie. Lekko sfatygowana okładka, nadłamany grzbiet, strony delikatnie pożółkłe. Poza tym brak śladów użytkowania.
Data wystawienia: 18.08.2023
Opis wydawcy: W tej właśnie chwili przy samolocie wybuchła głośna awantura. Jakiś piesek, histerycznie jazgocząc, dobierał się do łydek zażywnego dżentelmena, a pani w jaskrawokanarkowej sukni głośno lamentowała usiłując złapać swojego pupila. Stewardesa starała się odgonić atakującego z furią psa, ale widać było, że nie ma wielkiej ochoty na bezpośredni z nim kontakt... Do akcji włączył się jeszcze jakiś zapóźniony pasażer, wszyscy razem tworzyli barwną i nad wyraz ruchliwą grupę, której z niejakim upodobaniem i rozbawieniem przyglądała się rodzina Bilskich.
— Ciotka! — jęknął nagle Zbynio. — To ciotka Teresa!
Wik.

Dostępność: dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

14,00 zł

szt.

Pierścień i róża : Czyli historia Lulejki i Bulby z rysunkami autora / William Makepeace Thackeray

Pierścień i róża : Czyli historia Lulejki i Bulby z rysunkami autora / William Makepeace Thackeray
Pierścień i róża : Czyli historia Lulejki i Bulby z rysunkami autora / William Makepeace Thackeray

Tytuł: Pierścień i róża : Czyli historia Lulejki i Bulby z rysunkami autora
Autor: William Makepeace Thackeray
Adres wydawniczy: Kraków: Wydawnictwo Zielona Sowa, brak roku wydania
130 [5] stron
Format: 14,5/20,5 cm
ISBN: 8386740965
Masa: 161 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie. Ma minimalnie sfatygowaną okładkę i lekko przybrudzony blok książki. Poza tym brak śladów użytkowania. Książka ilustrowana.
Data wystawienia: 03.07.2023
Opis wydawcy: Akcja toczy się w dwóch fikcyjnych państwach Paflagonii i Krymtatarii. W obu tych krająch rządzą uzurpatorzy. W pierwszym Walorozo, który zagarnął tron prawowitego następcy tronu Lulejki, a w drugim Padella, który pokonał króla Kalafiore, rządzi na jego miejscu przekonany o śmierci jego córki – prawowitej następczyni tronu. Książę Lulejko żyje beztrosko nie przejmując się brakiem korony. Jest zaręczony z piękną królewną Angeliką, córką Walorozo, o której rękę stara się także przystojny syn Padelli książę Bulbo. Nie zdaje sobie sprawę, że Angelika zawdzięcza swoją urodę magicznemu pierścieniowi, a podobnie jak Bulbo magicznej róży.
Wik.a

Dostępność: dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

14,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium