Newsletter
Menu
Producenci
Wysyłka za granicę - PayPal lub przelew zagraniczny
 
PayPal Logo

Wysyłamy książki także do klientów za granicą. Przyjmujemy płatności przez PayPal lub przelewami zagranicznymi

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Książki wydane przed 1945 rokiem

Historya Literatury Polskiej wykłady uniwersyteckie. T. 4, Historya poezyi polskiej XVIII wieku. Cz. 1, Czasy Stanisława Augusta (1764-1795) / Roman Pilat

Historya Literatury Polskiej wykłady uniwersyteckie. T. 4, Historya poezyi polskiej XVIII wieku. Cz. 1, Czasy Stanisława Augusta (1764-1795) / Roman Pilat
Historya Literatury Polskiej wykłady uniwersyteckie. T. 4, Historya poezyi polskiej XVIII wieku. Cz. 1, Czasy Stanisława Augusta (1764-1795) / Roman Pilat

Tytuł: Historya Literatury Polskiej wykłady uniwersyteckie. T. 4, Historya poezyi polskiej XVIII wieku. Cz. 1, Czasy Stanisława Augusta (1764-1795)
Autor: Roman Pilat
Oprac. Ludwik Bernacki [et al.] ; pod red. Wilhelma Bruchnalskiego.
Adres wydawniczy: Lwów-Warszawa, Nakładem Księgarni H. Altenberga we Lwowie i M. ARCTA w Warszawie, 1908
319 stron
Format: 14/21 cm
Masa: 478 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, została wycofana ze zbiorów bibliotecznych i ma świadczące o tym pieczątki i wpisy, wewnątrz kilka znaczeń kolorową kredką.
Data wystawienia: 04.07.2019
Jus.

Dostępność: dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

49,90 zł

szt.

Historya Pisma Świetego dla szkół rzymsko-katolickich i do użycia przy podawaniu nauk religijnych / na polski język znowu z pilnością przełożonych przez D. Jakuba Wuyka z Wągrowca Theologa S.J.

Historya Pisma Świetego dla szkół rzymsko-katolickich i do użycia przy podawaniu nauk religijnych / na polski język znowu z pilnością przełożonych przez D. Jakuba Wuyka z Wągrowca Theologa S.J.
Historya Pisma Świetego dla szkół rzymsko-katolickich i do użycia przy podawaniu nauk religijnych / na polski język znowu z pilnością przełożonych przez D. Jakuba Wuyka z Wągrowca Theologa S.J.

Tytuł: Historya Pisma Świetego dla szkół rzymsko-katolickich i do użycia przy podawaniu nauk religijnych, Wyjątek z Biblii, to jest Ksiąg starego i nowego Testamentu
według łacińskiego przekładu stergo w Kościele katolickim przyjętego, na polski język znowu z pilnością przełożonych przez
D. Jakuba Wuyka z Wągrowca Theologa S.J.
Za dozwoleniem Stolicy Apostolskiej a nakładem i approbacyą
J. W. Księdza Stanisława Karnkowskiego, Arcybiskupa Gnieźnieńskiego etc.
wydanych w Krakowie 1599.
Za dozwoleniem Zwierzchności duchownej
Adres wydawniczy: W Chełmnie : Drukiem i nakładem Lohdego, Drukarza, 1842
290 stron
Format: 20/12,5 cm
Masa: 234 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę mocno zniszczoną: przetarcia, rozdarcia grzbietu, krawędzi, na wewnętrznej stronie przedniej okładki podpis "Ex. libris....", przekreślony podpis także na stronie tytułowej, marginesy stron zabrudzone, narożniki kilku stron zagięte.
Data wystawienia: 04.03.2022
Ald.

Dostępność: dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

400,00 zł

szt.

Im Westen nichts Neues / Erich Maria Remarque

Im Westen nichts Neues / Erich Maria Remarque
Im Westen nichts Neues / Erich Maria Remarque

Tytuł: Im Westen nichts Neues
126.-145. Tausend
Autor: Erich Maria Remarque
Adres wydawniczy: Berlin : Im Propylaen Verlag, 1929
287, [1] stron
Format: 20/14 cm
Masa: 470 g
Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę, poza kilkoma plamkami na grzbiecie książka nie ma żadnych śladów użytkowania.
Data wystawienia: 21.11.2019
Ald.

Dostępność: dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

499,90 zł

szt.

Jak najłatwiej zdobyć państwową odznakę sportową (P.O.S.) / Wiktor Junosza-Dąbrowska

Jak najłatwiej zdobyć państwową odznakę sportową (P.O.S.) / Wiktor Junosza-Dąbrowska
Jak najłatwiej zdobyć państwową odznakę sportową (P.O.S.) / Wiktor Junosza-Dąbrowska

Tytuł: Jak najłatwiej zdobyć państwową odznakę sportową (P.O.S.) : Biblioteczka Sportowa Nr 40

Autor: Wiktor Junosza-Dąbrowska

Adres wydawniczy: Warszawa : Główna Księgarnia Wojskowa, 1935

63, [3] strony

Format: 12,5/17,5 cm

Masa: 110 g

Data wystawienia: 23.04.2021 r.

Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, zawiera ilustracje w tekście.

 

mar

 

Dostępność: dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

74,90 zł

szt.

Jasna Góra : album

Jasna Góra : album
Jasna Góra : album

Tytuł: Jasna Góra : album
Adres wydawniczy: Częstochowa : Nakładem oo. Paulinów, 1928
8 stron + 36 kart tablic
Format: 24,5/17,5 cm
Masa: 262 g
Książka jest w dobrym stanie, okładka i grzbiet lekko sfatygowane: przetarcia krawędzi, zagięcia narożników, pierwszych 6 stron ma niewielkie zacieki i plamki, niektóre karty tablic mają lekko zabrudzone marginesy, poza tym stan bardzo dobry, bez żadnych śladów użytkowania.
Data wystawienia: 06.04.2019
Ald.

Dostępność: dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

79,90 zł

szt.

Kanarek Kuki : historja ze sklepu zoologicznego / Eugenja Solska Ilustracje i okładka Wandy Wóycickiej

Kanarek Kuki : historja ze sklepu zoologicznego / Eugenja Solska Ilustracje i okładka Wandy Wóycickiej
Kanarek Kuki : historja ze sklepu zoologicznego / Eugenja Solska Ilustracje i okładka Wandy Wóycickiej

Tytuł: Kanarek Kuki : historja ze sklepu zoologicznego
Autorka: Eugenja Solska
Ilustracje i okładka Wandy Wóycickiej
Adres wydawniczy: Warszawa : Skład Główny "Dom Książki Polskiej", [1928]
93, [1] strony
Format: 12,5/17,5 cm
Seria: Bibljoteka Książek Różowych No 48
Masa: 120 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, płócienny grzbiet, zawiera czarno-białe ilustracje. Narożniki oprawy przetarte, na stronie przedtytułowej podpis byłej właścicielki, papier pożółkły, poza tym książka nie ma uszkodzeń ani śladów użytkowania.
Data wystawienia: 04.07.2025
Ald.

Dostępność: dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

85,00 zł

szt.

Kasia-Kasieńka (Losy jednej Kasi) : opowiadanie dla dzieci / L. Czarska, z ilustracjami Rysarda Biske

Kasia-Kasieńka (Losy jednej Kasi) : opowiadanie dla dzieci / L. Czarska, z ilustracjami Rysarda Biske
Kasia-Kasieńka (Losy jednej Kasi) : opowiadanie dla dzieci / L. Czarska, z ilustracjami Rysarda Biske

Tytuł: Kasia-Kasieńka (Losy jednej Kasi) : opowiadanie dla dzieci
Autorka: L. Czarska
Z ilustracjami Rysarda Biske
Przełożyła Alina Higierówna
Wydanie drugie
Adres wydawniczy: Warszawa : Skład Główny Księgarnia Popularna, [1934]
115 stron
Seria: Bibljoteka Tęczowa
Format:  12/17 cm
Masa: 100 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę, płócienny grzbiet, zawiera czarno-białe ilustracje. Krawędzie oprawy przetarte, na stronie przedtytułowej podpis byłej właścicielki, papier pożółkły, poza tym książka nie ma uszkodzeń ani śladów użytkowania.
Data wystawienia: 04.07.2025
Ald.

Dostępność: dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

135,00 zł

szt.

Kleine Englische Sprachlehre / Emil Otto, S. J. Curtis

Kleine Englische Sprachlehre / Emil Otto, S. J. Curtis
Kleine Englische Sprachlehre / Emil Otto, S. J. Curtis

Tytuł: Kleine Englische Sprachlehre

Autor: Emil Otto, S. J. Curtis

Adres wydawniczy: Heidelberg : Julius Groos, 1942

211 strony

Format: 19,5/13 cm

Masa: 250 g

Data wystawienia: 24.04.2019 r.

Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, na stronie tytułowej jest podpis byłego właściciela, jest napisana w języku niemieckim.

 

mar

 

 

Dostępność: dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

42,90 zł

szt.

Kojas Waldläuferzeit Der Vorgeschichte zum "Haus der Sehnsucht" 2. Teil / A. Ch. Sonnleitner

Kojas Waldläuferzeit Der Vorgeschichte zum "Haus der Sehnsucht" 2. Teil / A. Ch. Sonnleitner
Kojas Waldläuferzeit Der Vorgeschichte zum "Haus der Sehnsucht" 2. Teil / A. Ch. Sonnleitner

Tytuł: Kojas Waldläuferzeit Der Vorgeschichte zum "Haus der Sehnsucht" 2. Teil
Autor: Dr. A. Ch. Sonnleitner
Mit Bildern von Professor Fritz Jaeger
Adres wydawniczy: Stuttgart : Kosmos, Gesellschaft der Naturfreunde, Geschaftsstelle: Franckische Verlagshandlung, cop. 1925

Książka jest w bardzo dobrym stanie, ma twardą oprawę, zawiera ilustracje.

Dostępność: dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

29,90 zł

szt.

Kollokacya / Józef Korzeniowski

Kollokacya / Józef Korzeniowski
Kollokacya / Józef Korzeniowski

Tytuł: Kollokacya
Autor: Józef Korzeniowski
Opracował Prof. Władysław Jankowski
Adres wydawniczy: Brody : Nakładem i drukiem Księgarni Feliksa Westa, [1905]
227 stron
Format: 20,5/15 cm
Seria Arcydzieła Polskich i Obcych Pisarzy
Masa: 488 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę w płótnie z wyszywanym inicjałem AD, oprawa lekko zabrudzona, w dolnej części strony tytułowej niewielkie plamki, wewnątrz papier pożółkły (zwłaszcza na marginesach stron), jedna kartka (strony: 161-162) jest luzem, poza tym całość bez uszkodzeń i śladów użytkowania.
Data wystawienia: 23.09.2021
Ald.

Dostępność: dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

49,90 zł

szt.

Komedjantka : powieść / Władysław St. Reymont [Pisma. Wydanie zbiorowe zupełne ze wstępem Adama Grzymały-Siedleckiego i portretem autora, Tom IX]

Komedjantka : powieść / Władysław St. Reymont [Pisma. Wydanie zbiorowe zupełne ze wstępem Adama Grzymały-Siedleckiego i portretem autora, Tom IX]
Komedjantka : powieść / Władysław St. Reymont [Pisma. Wydanie zbiorowe zupełne ze wstępem Adama Grzymały-Siedleckiego i portretem autora, Tom IX]

Tytuł: Komedjantka : powieść
Pisma. Wydanie zbiorowe zupełne ze wstępem Adama Grzymały-Siedleckiego i portretem autora, Tom IX
Autor: Władysław St. Reymont
Wydanie piąte
Adres Wydawniczy: Warszawa : Nakład Gebethnera i Wolffa, 1927
438 stron [powinno być 440 stron - jednej kartki brakuje]
Format: 19/12 cm
Masa: 493 g
Książka jest w dobrym stanie, ma twardą oprawę z tłoczeniami na grzbiecie. Oprawa sfatygowana: przetarcia krawędzi, niewielkie plamki. Na przedniej i tylnej wyklejce są odręczne notatki (obliczenia), na stronie tytułowej i przytytułowej niewielkie zabrudzenia, kilka stron ma minimalne ślady palców na marginesach, brak stron 439-440, czyli ostatniej kartki.
Data wystawienia: 12.07.2024
Ald.

Dostępność: dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

60,00 zł

szt.

Korsarz / Jerzy Gordon Lord Byron [Wielka Bibljoteka nr 79]

Korsarz / Jerzy Gordon Lord Byron [Wielka Bibljoteka nr 79]
Korsarz / Jerzy Gordon Lord Byron [Wielka Bibljoteka nr 79]

Tytuł: Korsarz [Wielka Bibljoteka nr 79]
Autor: Jerzy Gordon Lord Byron
Przekład: A. E. Odyńca
Wydanie drugie

Adres wydawniczy: Warszawa : Instytut Wydawniczy "Biblioteka Polska", 
77, [1] stron
Format: 12/17/1 cm
Masa: 80 g
Data wystawienia: 05.11.2025 r.

Książka jest w dobrym, jak na używaną, stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną.
an

Dostępność: dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

30,00 zł

szt.

Krajobraz geograficzny Torunia : odbitka z pracy zbiorowej z okazji 700-lecia miasta "Dzieje Torunia" / Rajmund Galon

Krajobraz geograficzny Torunia : odbitka z pracy zbiorowej z okazji 700-lecia miasta "Dzieje Torunia" / Rajmund Galon
Krajobraz geograficzny Torunia : odbitka z pracy zbiorowej z okazji 700-lecia miasta "Dzieje Torunia" / Rajmund Galon

Tytuł: Krajobraz geograficzny Torunia : odbitka z pracy zbiorowej z okazji 700-lecia miasta "Dzieje Torunia"
Autor: Rajmund Galon
Adres wydawniczy: Toruń : Nakładem Magistratu Miasta Torunia Drukarnia Robotnicza w Toruniu, 1933
10 stron
Format: 29/20/1,0 cm
Masa: 59 g
Książka jest w dobrym stanie, nieznacznie sfatygowana okładka, poza tym żadnych śladów użytkowania.
Data wystawienia: 03.06.2026
Ald.

Dostępność: dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

68,00 zł

szt.
  • nowość

Król Edyp / Sofokles

Król Edyp / Sofokles
Król Edyp / Sofokles

Tytuł: Król Edyp

Autor: Sofokles

Opracowanie: F. Szubert, F. Majchrowicz

Wydanie: III

Adres wydawniczy: Kraków : Księgarnia D. E. Friedlein, 1922

74 strony

Format: 13/18,5 cm

Masa: 100 g

Data wystawienia: 19.09.2022 r.

Książka jest w dobrym stanie, ma okładkę nieznacznie sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach, zabrudzona, zawiera ilustracje w tekście, część opisowa jest napisana po polsku, tekst utworu jest napisany w języku greckim.                                                                 .                                                               

mar

Dostępność: dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

64,00 zł

szt.

Krzyżowcy Tom I Bóg tak chce!, Tom II Fides Graeca, Tom III Wieża trzech sióstr, Tom IV Jerozolima wyzwolona / Zofja Kossak

Krzyżowcy Tom I Bóg tak chce!, Tom II Fides Graeca, Tom III Wieża trzech sióstr, Tom IV Jerozolima wyzwolona / Zofja Kossak
Krzyżowcy Tom I Bóg tak chce!, Tom II Fides Graeca, Tom III Wieża trzech sióstr, Tom IV Jerozolima wyzwolona / Zofja Kossak

Tytuł: Krzyżowcy
Tom I Bóg tak chce!
Tom II Fides Graeca
Tom III Wieża trzech sióstr
Tom IV Jerozolima wyzwolona
Autorka Zofja [Zofia] Kossak
Okładkę wykonał Wacław Boratyński
Wydanie drugie
Adres wydawniczy: Poznań-Warszawa-Wilno-Lublin : Nakład Księgarni Św. Wojciecha, 1930
278, [2] stron + 5 składanych załączników z mapami ; 338, [2] stron + mapa ; 256 stron [w tomie III brakuje 100 ostatnich stron oraz tylnej okładki] ; 346 stron + mapa
Format: 20/13 cm
Masa: 1470 g
Wszystkie cztery tomy mają oryginalne okładki przednie, na stronach tytułowych wpisane imię i nazwisko poprzedniej właścicielki. Tom III ma oderwane i brakujące 100 ostatnich stron oraz tylną okładkę. Okładki i grzbiety lekko sfatygowane: nieliczne otarcia, zagięcia. Poza tym stan dobry.
Data wystawienia: 23.01.2024
Ald.

Dostępność: dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

160,00 zł

szt.

Kunst dem Volk / Heinrich Hoffmann (oprac.)

Kunst dem Volk / Heinrich Hoffmann (oprac.)
Kunst dem Volk / Heinrich Hoffmann (oprac.)

 

Tytuł: Kunst dem Volk

Opracowanie: Heinrich Hoffmann

Adres wydawniczy: Wien : Verlag Heinrich Hoffamnn, 1942

27 stron + tablice

Format: 23,5/31 cm

Masa: 240 g

Data wystawienia: 30.12.2021 r.

Książka ma okładkę sfatygowaną, jest przetarta na krawędziach i naddarta na brzegach, zawiera ilustracje w tekście i na tablicach, jest napisana w języku niemieckim, na stronie tytułowej jest podpis/pieczątka byłego właściciela.

mar

 

Dostępność: dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

20,00 zł

szt.

Kurzgefasste praktische Grammatik der Kroatischen Sprache fur Deutsche / Verfasst von Ferdinand Pazur

Kurzgefasste praktische Grammatik der Kroatischen Sprache fur Deutsche / Verfasst von Ferdinand Pazur
Kurzgefasste praktische Grammatik der Kroatischen Sprache fur Deutsche / Verfasst von Ferdinand Pazur

Tytuł: Kurzgefasste praktische Grammatik der Kroatischen Sprache fur Deutsche
Verfasst von Ferdinand Pazur
Adres wydawniczy: Warasdin : Druck und Verlag von J. B. Stifler, [brak daty wydania, 1910?]
291, [1] stron
Format: 17,5/11,5 cm
Masa: 266 g
Data wystawienia: 11.11.2015 r.
Książka jest w dobrym, jak na książkę używaną, stanie, ma twardą oprawę z niewielkimi odkształceniami krawędzi.
Ald.

Dostępność: dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

44,90 zł

szt.

L'ame enchantee III Mere et fils / Romain Rolland

L'ame enchantee III Mere et fils / Romain Rolland
L'ame enchantee III Mere et fils / Romain Rolland

Dostępność: dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

19,90 zł

szt.
Instagram

Promocje
Rysunki na asfalcie / Wiktor Golawkin
Rysunki na asfalcie / Wiktor Golawkin

6,45 zł

Cena regularna: 12,90 zł

Najniższa cena: 12,90 zł
szt.
Puc, bursztyn i goście / Jan Grabowski
Puc, bursztyn i goście / Jan Grabowski

8,00 zł

Cena regularna: 16,00 zł

Najniższa cena: 16,00 zł
szt.
Piotr z Piotrkowa / Jacek Krakowski
Piotr z Piotrkowa / Jacek Krakowski

7,45 zł

Cena regularna: 14,90 zł

Najniższa cena: 14,90 zł
szt.
2 bajki o myszkach / Brak autora
2 bajki o myszkach / Brak autora

7,45 zł

Cena regularna: 14,90 zł

Najniższa cena: 14,90 zł
szt.
Dziecię elfów / Hans Christian Andersen
Dziecię elfów / Hans Christian Andersen

6,45 zł

Cena regularna: 12,90 zł

Najniższa cena: 12,90 zł
szt.
Smok ze smoczej jamy: The dragon from the dragon's den  / Wanda Chotomska
Smok ze smoczej jamy: The dragon from the dragon's den / Wanda Chotomska

9,00 zł

Cena regularna: 18,00 zł

Najniższa cena: 18,00 zł
szt.
Święta : Rysuj z szablonami ozdabiaj naklejkami / K. M. Wiśniewski
Święta : Rysuj z szablonami ozdabiaj naklejkami / K. M. Wiśniewski

6,45 zł

Cena regularna: 12,90 zł

Najniższa cena: 12,90 zł
szt.
Złoty lis / Jerzy Andrzejewski
Złoty lis / Jerzy Andrzejewski

8,45 zł

Cena regularna: 16,90 zł

Najniższa cena: 16,90 zł
szt.
Worms wiggle bugs jiggle / Ruth Thomson
Worms wiggle bugs jiggle / Ruth Thomson

8,45 zł

Cena regularna: 16,90 zł

Najniższa cena: 16,90 zł
szt.
The adventures of Tom Sawyer / Mark Twain
The adventures of Tom Sawyer / Mark Twain

9,95 zł

Cena regularna: 19,90 zł

Najniższa cena: 19,90 zł
szt.
Opowiadania z trzeciego piętra / Jadwiga Jasny Mazurek
Opowiadania z trzeciego piętra / Jadwiga Jasny Mazurek

7,45 zł

Cena regularna: 14,90 zł

Najniższa cena: 14,90 zł
szt.
Spacerkiem przez pole / Karolina Kusek
Spacerkiem przez pole / Karolina Kusek

6,45 zł

Cena regularna: 12,90 zł

Najniższa cena: 12,90 zł
szt.
Facebook

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium